Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü /1 TANITIM SUNUMU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü - 2014/1 TANITIM SUNUMU"

Transkript

1 Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü /1 TANITIM SUNUMU

2 Sevgili Gençler, Bursa Teknik Üniversitesi, beşinci yılına girerken sahip olduğu güçlü şehir potansiyeli ve siz değerli gençlerimizin de tercihleri ile kontenjanlarının tamamını doldurabilen seçkin devlet üniversitelerinden biri olma gururunu yaşamaktadır. Öğrencilerimizin; üst düzey teknik eğitime sahip birer mühendis ve dünya vatandaşı olabilmeleri konusundaki çabalarımız; Yabancı Diller Yüksekokulu muzda en az üçte birinin ana dili İngilizce olan okutmanlarımızla verdiğimiz hazırlık eğitimi ile başlamaktadır. Eğitimleri boyunca; sanayiye yönelik teknik gezi, staj, kariyer planı desteği, yabancı üniversiteler ile ortak eğitim programları ve uluslararası öğrenci değişim programları gibi olanaklardan yararlanan öğrencilerimiz, mezuniyet sonrasında donanımlı birer mühendis olarak çalışma hayatına güvenle adım atabileceklerdir. Ülkemizi uluslararası alanda öne çıkaran bir üniversite olmak hedefiyle; çalışmalarımızı ilimizde ve ülkemizdeki tüm paydaşlarımızla koordineli olarak sürdürmekteyiz. Hedefimize olan bu kararlı yürüyüşümüzde siz sevgili gençlerimizi de yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Sevgi ve Saygılarımla Rektör Prof. Dr. Arif KARADEMİR

3 Kurumsal Hedefimiz "Hedefimiz; gelişip büyürken, tipik bir kitle üniversitesinin dışına çıkmayı başarmak, araştıran ve toplum sorunları için üreten modern bir üniversite olmaktır."

4 Eğitim Misyonumuz "Öğrencilerimize; araştırma, bilgi, teknoloji, sosyal ve sanatsal değer üretme ve ürettiklerini hayata uyarlama becerisi kazandırarak, onları geleceği şekillendiren bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktayız."

5 Neredeyiz Yıldırım Yerleşkesi Osmangazi Yerleşkesi

6 YILDIRIM YERLEŞKESİ Rektörlük Yabancı Diller Yüksekokulu İdari Birimler

7 OSMANGAZİ YERLEŞKESİ Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Orman Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü

8 Yapımı Devam Eden Binalarımız Yıldırım Yerleşkesi

9 Akademik Kadromuz Üniversitemizde 6 Profesör 13 Doçent 25 Yardımcı Doçent 2 Öğretim Görevlisi 14 Türk Okutman 7 Yabancı Okutman 34 Araştırma Görevlisi 3 Uzman görev yapmaktadır.

10 Akademik Birimlerimiz - Yabancı Diller Yüksekokulu - Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Kimya Mühendisliği İnşaat Mühendisliği - Orman Fakültesi - Orman Mühendisliği (yüksek lisans) - Orman Endüstri Mühendisliği (yüksek lisans) - Denizcilik Fakültesi - İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi - İletişim Fakültesi - Sanat ve Tasarım Fakültesi - Fen Bilimleri Enstitüsü - Sosyal Bilimler Enstitüsü

11 ÖĞRENİM DİLİ ve EĞİTİM-ÖĞRETİM Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Metalürji ve Malzeme Müh. Kimya Mühendisliği - İngilizce Yeterlilik Sınavı Birinci sınıfa geçiş Hazırlık sınıfı x - Birinci sınıftan itibaren derslerin en az %30 u İngilizce İnşaat Mühendisliği - İsteğe bağlı hazırlık sınıfı - Derslerin tamamı Türkçe

12 Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık programımız öğrencilerimize lisans programlarında ihtiyaç duyacakları İngilizce bilgisini kazandırmayı ve mezun olduklarında yüksek seviyeli bir İngilizce ye sahip olmalarını amaçlamaktadır. Yabancı Diller Yüksekokulu öğretim görevlilerinin üçte birini yabancı okutmanlar oluşturmaktadır. Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık programımız, öğrencilerimize ana dili İngilizce olan okutmanlardan eğitim görme fırsatı vererek onlara farklı ve motive edici bir deneyim yaşatır.

13 Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Kimya Mühendisliği İnşaat Mühendisliği - Kimya Bölümü - Gıda Mühendisliği - Çevre Mühendisliği - Endüstri Mühendisliği - Elektrik Elektronik Mühendisliği - Biyomühendislik Bölümü - Enerji Sistemleri Bölümü - Matematik Bölümü - Mimarlık Bölümü - Şehir ve Bölge Planlama Bölümü

14 DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ Makine mühendisliği öğretim üyelerimiz çalışma konularını ve alanlarını Türkiye sanayisine, özellikle Bursa bölgesinde yer alan sanayicilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek konular olarak belirlemeye çalışmaktadır. Toplumun ihtiyaçlarını gören ve sanayi ile ilişkilerini öğrencilik yıllarında inşa etmeye başlayan, teori ve pratiği dengeli bir şekilde öğrenmiş öğrenciler yetiştirmek öncelikli hedeftir.

15 DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ Lisans programı, Mekatronik Mühendisliği alanında ulusal ve uluslararası gereksinimlere cevap verebilecek şekilde meslek derslerinin yanında sosyal içerikli dersler ile planlanmıştır. Bölüm eğitim faaliyetleri ile uluslararası rekabete hazır, her türlü donanıma sahip, uygulamalı eğitim almış, endüstri-sanayi ile bağları gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, teori ve pratiği dengeli yeni kuşaklar yetiştirmek öncelikli hedeftir.

16 D O Ğ A B İ L İ M L E R İ, M İ M A R L I K V E M Ü H E N D İ S L İ K F A K Ü L T E S İ METALÜRJİ ve MALZEME MÜHENDİSLİĞİ Lisans öğrencileri ilk iki yılda temel mühendislik derslerini tamamladıktan sonra metaller, seramikler, kompozit malzemeler, yapısal ve biyomalzemeler gibi malzeme bilimi veya mühendislik uygulamaları ile ilgili özel bir alanda uzmanlaşmak için çeşitli dersleri seçebilirler. BTÜ Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü; kendi alanlarında uzman öğretim üyesi kadrosu ve laboratuvar imkanları ile alanında uluslararası düzeyde söz sahibi olmayı hedeflemektedir.

17 DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ K İ M YA M Ü H E N D İ S L İ Ğ İ Kimya mühendisliği, malzemelerin kimyasal yapılarının, enerji içeriklerinin veya fiziksel hallerinin değişime uğradığı proseslerin geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgilenen engin ve çok yönlü bir mühendislik dalıdır. BTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü, endüstrinin yaygın olduğu Bursa da üniversite-sanayi işbirliğini sağlayarak Türkiye nin önde gelen Kimya Mühendisliği bölümlerinden biri olmayı amaçlamaktadır.

18 DOĞA BİLİMLERİ, MİMARLIK VE MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İ N Ş A AT M Ü H E N D İ S L İ Ğ İ BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü, 2010 yılında kurulmuştur eğitim öğretim yılından itibaren lisans programına öğrenci alınması planlanmakta olup eğitim dili Türkçe olacaktır. Hedefimiz; uluslararası düzeyde eğitim-öğretim veren, bilgi üreten, teknoloji geliştiren, ileri seviyede araştırma, uygulama ve bilimsel çalışmalar yapan, topluma katkı sağlayan dinamik bir bölüm olmaktır.

19 Taban ve Tavan Puanlar Bölümler Taban Puan Tavan Puan En Düşük Sıra En Yüksek Sıra Mekatronik Mühendisliği 358, , Makine Mühendisliği 350, , Metalürji ve Malzeme Müh. 286, , Kimya Mühendisliği 285, ,

20 Fen Bilimleri Enstitüsü «Araştırma üniversitesi olma misyonumuz doğrultusunda yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz üniversitemiz toplam öğrenci sayısının %20'sini oluşturmaktadır.» BTÜ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI Makine Mühendisliği Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Kimya Mühendisliği Orman Endüstri Mühendisliği Lif ve Polimer Mühendisliği* Disiplinlerarası Orman Ürünleri Mekatronik Mühendisliği BTÜ DOKTORA PROGRAMLARI Makine Mühendisliği Lif ve Polimer Mühendisliği * Kimya Mühendisliği *Türkiye deki ilk ve tek Lif ve Polimer Mühendisliği bölümüdür.

21 Laboratuvar ve Araştırma Olanakları Makine Mühendisliği Laboratuvarı Mekatronik Mühendisliği Laboratuvarı Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Laboratuvarı Lif ve Polimer Mühendisliği Laboratuvarı Kimya Mühendisliği Laboratuvarı Kimya Laboratuvarı Fizik Laboratuvarı Kağıt Laboratuvarı İklimlendirme Odası Örnek Hazırlama Laboratuvarı Odun Koruma Laboratuvarı Mikoloji Laboratuvarı Ağaç İşleri Atölyesi Odun Kompozitleri Laboratuvarı Odun Anatomisi Laboratuvarı Orman Ürünleri Kimyası Laboratuvarı Orman Mühendisliği Araştırma Laboratuvarı

22 Fen Bilimleri Laboratuvarları

23 Bilgisayar Laboratuvarları

24 Kütüphane Olanakları Yıldırım ve Osmangazi Yerleşkelerinde toplam 310 metrekare üzerine kurulu, bilgisayar destekli 2 ayrı kütüphanemiz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz basılı kitapların yanı sıra 19 ayrı veritabanı üzerinden Dünya genelinde bilimsel dergiye online ulaşabilme olanağına sahiptir.

25 Kütüphanelerimizden

26 BTÜ Öğrenci Değişim Programları BTÜ çeşitli değişim programlarıyla öğrencilerinin farklı kültürel ortamlarda yetişmesine olanak sağlamaktadır. Anlaşmalı Olduğumuz Üniversiteler; Finlandiya, Helsinki Üniversitesi Almanya, Justus Liebig Üniversitesi Giessen Letonya, Ventspils University College

27 Başarılarımız ÜNİVERSİTEMİZDEN DÜNYA İKİNCİLİĞİ Öğretim üyelerimizden Yrd. Doç. Dr. Beyhan BAYHAN Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen depreme maruz kalan betonarme yapıların davranışını önceden tahmin etme konusunda düzenlenen yarışmada dünya ikinciliği kazandı.

28 Başarılarımız 2013 ULUSLARARASI GELECEĞİN UÇAK TASARIMI YARIŞMASI Kuruluşumuzun ikinci ayında bünyemizde oluşturulan LAGARİ TEAM, Hava Harp Okulu Komutanlığının geleneksel olarak düzenlediği uluslararası insansız hava aracı tasarla-yap-uçur yarışmalarından Future Flight Design 2013 (FFD2013) e katılarak 2.lik elde etti.

29 Spor Olanakları Üniversitemiz öğrencilerinin her türlü sportif faaliyetlerde bulunabilmesi için Bursa İlindeki yerel idareler ve belediyeler ile işbirliği protokolleri imzalandı. Bu protokoller dahilinde öğrencilerimiz Bursa daki spor tesislerini ücretsiz veya indirimli kullanabilmektedir.

30 Öğrenci Toplulukları Spor Topluluğu Çağdaş Gezginler Topluluğu Toplum Gönüllüleri Topluluğu Tiyatro Topluluğu Kimya Topluluğu Makine Teknolojileri, Robot ve Otomasyon Topluluğu Felsefe ve Edebiyat Topluluğu Erasmus Topluluğu Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Topluluğu Müzik Topluluğu

31 Topluluklardan

32 Topluluklardan

33 Topluluklardan

34 Öğrenci Etkinlikleri

35 Öğrenci Etkinlikleri

36 Keplerinizi Attıktan Sonra BTÜ de Görüşmek Üzere TEŞEKKÜRLER

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe

Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe Türkiye Cumhuriyeti nin 2010 yılında kurulan yeni devlet üniversitesi olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi çok kısa zamanda uluslararası bir cazibe merkezi olarak dünyanın sayılı üniversiteleri arasına

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2014 İçindekiler 6 Rektörden Mesaj 8 Tarihçe 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü

Detaylı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler 4 Rektörden Mesaj 6 Tarihçe 8 İTÜ'lü Olmak 10 Eğitim Olanakları 12 Uluslararası İşbirliği 14 Burslar ve Başarı Ödülleri 16 Öğrencilere Hizmetler 20 Kampüsler 22 Ayazağa Kampüsü 24 Bilgisayar

Detaylı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüzde Yüz İngilizce Eğitim Yapan Devlet Üniversitesi Yasamın Içinde... 2016 İÇİNDEKİLER Sunuş 02 2015-2016 Tanıtım Kitapçığı Misyon - Vizyon Neden Adana BTÜ? Fakülteler ve Bölümler Yüksekokullar Enstitüler

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 TABLOLAR LİSTESİ... 4 GRAFİK LİSTESİ... 5 SUNUŞ... 7 ÖNSÖZ... 9 1. BÖLÜM... 10 GİRİŞ... 10 1.1. ÇALIŞMANIN AMACI...

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat 2015 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU..1 I- GENEL BİLGİLER... 2-39 A- Misyon ve Vizyon... 2 B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar..2-9 C- İdareye İlişkin Bilgiler....9 1-

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI 2014-2018 NİSAN-2013 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Stratejik Planı 2014-2018 Yönetim Kurulu nun 15.03.2013 tarihli toplantısında 2013/ 11-30 sayılı kararı;

Detaylı

Gelecek Elimizde. Bişkek 2010 KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI

Gelecek Elimizde. Bişkek 2010 KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI Gelecek Elimizde KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ Bu belge, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi nin 2011 2015 yılları arasında eğitim kalitesini artırabilmesi ve uluslararası eğitim standartlarına

Detaylı

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU

T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU T.C. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ AKÇAKOCA TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ve OTELCİLİK YÜKSEKOKULU BİRİM STRATEJİK PLAN VE ANA BAŞLIKLARI. Birim Tanıtımı. Birim Misyonu, Vizyonu, Temel Değerleri 3. 0004 dönemi için belirlenen

Detaylı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

% İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ^tkno^ T C /MX % İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı IYTE «1W2-2012 Sayı : 14966742 n0 Konu : ÎYTE 2014-2018 Stratejik Planı 02/99/2013 KALKINMA BAKANLIĞINA

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı (2014) i Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse

Detaylı

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 2012 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI Üniversitemizin 2012 Mali Yılı Performans Programına http://www.stg.yildiz.edu.tr/ adresinden erişilebilir. Hazırlayanlar Arş.Gör.Dr. Hülya

Detaylı

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır...

Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... Başarılı gençler insanlığın kazancıdır... www.basari.edu.tr SAMSUN +90 362 280 10 00 Başarı-Sem Sürekli Eğitim Merkezi (Başarı-Sem), kursiyerlerinin yaşam boyu öğrenme ihtiyaçlarını karşılamaya, istihdam

Detaylı

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI ERCİYES ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLANI Sayfa No 1. Önsöz... 1 A. Dokümanın Amacı... 4 B. Dokümanın Kapsamı... 4 C. Tanımlar ve Kavramlar... 4 2. Yönetici Özeti... 5 3. Stratejik Planlama Kurul ve Komisyonları...

Detaylı

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız şanlı yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. DÜZCE ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM Konuralp Yerleşkesi, 81620 DÜZCE Tel: (0 380)

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ STRATEJİK PLAN (2015 2019) 2015 ORDU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ii GRAFİKLER LİSTESİ... iv TABLOLAR LİSTESİ... iv ŞEKİLLER LİSTESİ... iv SUNUŞ... vi A. GENEL BİLGİLER... 1 1. Tarihsel

Detaylı

NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İDARE FAALİYET RAPORU 2012 NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İDARE FAALİYET RAPORU 2012

NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İDARE FAALİYET RAPORU 2012 NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İDARE FAALİYET RAPORU 2012 NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İDARE FAALİYET RAPORU 2012 17 Strateji Geliştirme Daire Başkanlı STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI NİSAN 2013 1 3 1 Genel Bilgiler 4 A Misyon ve Vizyon 4 B Görev, Yetki ve Sorumluluklar

Detaylı

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De

Eğitim Fakültesi 2006-2010 Stratejik Planı 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı b. Dokümanın Kapsamı c. Tanımlar ve Kavramlar Eylem Planları: ç De 0 1 2 1. Önsöz a. Dokümanın Amacı Eğitim Fakültesi Stratejik Planının amacı, fakültenin güçlü ve zayıf yönlerinin, fakülte için fırsat ve tehdit oluşturan unsurların nesnel bir şekilde tespit edilerek

Detaylı

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU www.izu.edu.tr İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ 2 2012 2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU Yazışma Adresi:

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 MİSYONUMU... 3 VİZYONUMUZ, GÖREVLERİMİZ... 4 HİYERARŞİK

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir.

K A R İ Y E R İ T Ü Z İ R V E S TANITIM DOSYASI. Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi. 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. İ T Ü K A R İ Y E R Z İ R V E S İ 2015 TANITIM DOSYASI Avrasya nın En Büyük Kariyer Zirvesi 35 İTÜ Öğrenci Kulübü nün işbirliği ile organize edilmektedir. 2 İTÜ KM İTÜ KM 1 Touch the Talent Saygıdeğer

Detaylı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2011 2015 STRATEJİK PLANI PROF.DR. TAMER YILMAZ DOÇ.DR. SALİM YÜCE DOÇ.DR. MUHLİS NEZİHİ SARIDEDE DR. ZEYNEP IŞIK NİSAN 2010 Sayfa 2 SUNUŞ Üniversitelerin

Detaylı

Eğitim ve Yaşam Rehberi

Eğitim ve Yaşam Rehberi Eğitim ve Yaşam Rehberi İçindekiler 04 05 08 09 11 13 14 16 17 20 21 24 Rektörün Mesajı Misyonumuz & Vizyonumuz Neden Sakarya Üniversitesi Akademik Birimler Değişim Programları Beslenme Banka ve Postane

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 2014 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI NİHAİ

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 2014 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI NİHAİ CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ 2014 MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI NİHAİ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Kasım 2013 Cumhuriyete vereceğimiz en büyük armağan gençlerimizin Eğitilmesi olacaktır. İÇİNDEKİLER

Detaylı

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI

T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 STRATEJİK PLANI Haziran 2012 ÖNSÖZ Sevgili Marmaralılar, Ülkemizin önde gelen akademik kurumlarından biri olan üniversitemizi, dünyanın da önde gelen akademik kurumlarından

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 24 YILI İDARE FAALİYET RAPORU STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI ŞUBAT 25 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER Sayfa A-Misyon ve Vizyon 4 B-Yetki, Görev ve Sorumluluklar 5 C-İdare

Detaylı

2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU

2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU 2014 YILI BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler.... 1- Fiziksel Yapı.

Detaylı