P R O S E S V E M Ü H E N D İ S L İ K T E K N O L O J İ S İ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "P R O S E S V E M Ü H E N D İ S L İ K T E K N O L O J İ S İ"

Transkript

1 P R O S E S V E M Ü H E N D İ S L İ K T E K N O L O J İ S İ

2

3 Haarslev Industries, önemli pazarlardaki satış ve servis ofisleriyle küresel bir şirkettir. Güvenilirlikleri ve yüksek kaliteleriyle dünya genelinde tanınan Tremesa S.A., Atlas-Stord Denmark A/S, Stord-Bartz, Sværtek A/S ve Haarslev A/S markalarının teknik bilgisini, teknolojisini ve ürünlerini bir arada sunmaktadır. Haarslev Industries, müşterileri için dünya genelinde et, hayvan yemi, balık, yağ, çevre koruma ve biyoyakıt endüstrilerinde işleme ekipmanları üretmektedir. Müşterilerimizle yakın işbirliği içerisinde çalışıyoruz. İster tek parça ekipman ister komple anahtar teslim bir tesis olsun, Haarslev gereçleri için dayanıklılık, güvenilirlik ve hizmet anahtar kelimelerdir. Yıllar boyunca Haarslev Industries farklı endüstriler için mekanik ve termal su alma konularında uzmanlaşmıştır. Tesis teslimatını prosss teknik bilgisiyle birleştiren deneyimli bir ekipman ve proses tasarımcısıyız. Ürünlerin yükseltilmesi, enerji tasarrufu ve çevreyi koruma, Haarslev Industries gereçleri için önemli parametrelerdir. dinamik bir şirket olarak, 2006 yılında Atlas-Stord u ve 2008 yılında İspanyol şirketi Tremesa yı satın aldı. Haarslev Industries in yüz yıldan fazla geçmişe uzanan bir tarihe sahip olmasının nedeni budur. Yıllar boyunca Haarslev daima piyasadaki teknolojik gelişmenin en önünde yer alan ve trendleri belirleyen tecrübeli bir şirket olarak tanınmıştır. Proses ve mühendislik teknolojimiz, müşterilerimizin işlerini daha kârlı ve sürdürülebilir hale getirmeye yönelik özelleştirilmiş çözümler sağlamaya odaklanmıştır. Firma, 1973 te Haarslev Makine Fabrikası olarak kuruldu. Yeni pazarlar keşfetme amacı taşıyan

4 Mezbaha Ürünleri ve Hayvan Yemi 4 Dünya genelinde mezbahalar ve et üreticileri, hayvan yan ürünlerinin işlenmesiyle ilgili olarak sürekli artan taleplerle karşılaşmaktadır. Hayvan yan ürünlerinin işlenmesi sadece atık sorununu çözmekle kalmamakta, et ve kemik yemi ve hayvan yağları gibi iyi piyasa değeri olan yüksek düzeyde ürünler sağlamaktadır. Haarslev Industries, hayvan yan ürünlerini ve ölen hayvanları işlemeyen tesis ve ekipman üretiminde uzmanlaşmıştır. Çevresel faktörler ve mevzuat nedeniyle mezbaha ürünleri endüstrisinin karşılaştığı zorlayıcı şartları karşılamak için prosesler ve ekipman geliştiriyor ve tedarik ediyoruz. Haarslev tasarımları, ham madde ve enerjiden ideal ve ekonomik şekilde yararlanılmasına ve aynı zamanda ürün kalitesine, yasal uygunluğa ve çevresel etkiye odaklanmaktadır.

5 Hem parti üretimini hem sürekli prosesleri destekleyen, geniş çeşitliliğe sahip ekipman ve komple tesis çözümleri sağlıyoruz. Proses çözümlerimiz ıslak ve kuru mezbaha ürünlerinin tüm çeşitlerini, kümes hayvanı tüyü ve domuz kılı işlemeyi, kan işlemeyi ve yağ eritmeyi kapsamaktadır. HAYVAN YEMİ ENDÜSTRİSİ Mezbaha ürünleri endüstrisindeki deneyimimize dayanarak, hayvan yemi endüstrisi için çeşitli ham madde işleme ve hazırlama ekipmanları geliştirdik. Ürün yelpazemiz, tamamı yüksek verimlilik ve güvenilirlik anlayışıyla tasarlanan yığın işleme ve pompalama sistemlerini, donmuş blok ezicileri, öğütücüleri ve emülsiyonlayıcıları içermektedir.

6 Balık Yemi ve Balık Yağı Tamamı özel uygulamalar için tasarlanan geniş ekipman serisi, Haarslev Industries in hem balık yemi tesisleri tasarlaması hem de varolan tesisleri yükseltmesi için ideal bir temel teşkil etmektedir. Haarslev Industries, Atlas-Stord, Stord Bartz ve Hetland tarafından birkaç on yıldır oluşturulan teknik bilgi ve uzmanlık birikimini bir araya getirmektedir. Bu, ham maddeleri yüksek kaliteli ürünlere dönüştürmek için eşsiz bir ekipman programı sunmamızı mümkün kılıyor.

7 7 ÖZEL ÇÖZÜMLER Haarslev Industries, tesis ve ekipman tasarımı dahil olmak üzere balık yemi teknolojisinde uzmandır. Balık yemi işlemede genellikle aynı prensip takip edilse de, proses gereklilikleri sadece bir bölgeden diğerine değil, bir tesisten diğerine de değişir. Balıkların tazeliği, balık tipi, yem ve yağ kalitesi için gereklilikler ve çevresel konular, özel tesis çözümlerini gerektirmektedir. Bu tür zor talepleri karşılamak için tam bir teslimat programı sunuyoruz. Haarslev Industries in balık yemi tesisleri tüm dünyada faaliyet göstermektedir. Teslimat programımız, küçük arazi-bazlı veya gemi-bazlı ünitelerden dünya genelinde en büyük balık yemi tesislerine kadar bir yelpaze sunmaktadır. Tesislerimiz, maksimum enerji verimlilikleri, güvenilirlikleri, emniyetleri ve yerel çevresel standartlara uygunluklarıyla bilinmektedir.

8 Bira ve Damıtık İçki Fabrikaları Yan Ürünleri 8 Haarslev Industries, su giderme ve kurutma için presler, buharlaştırıcılar, kurutucular ve komple kurulumlar temin etmektedir. Uygulamalar, bira ve damıtık içki fabrikaları, alkol yakıt tesisleri, mısır ıslak öğütme ve nişasta endüstrisi gibi tahıl işleme endüstrisi uygulamalarındaki atık akıntılarını içerir. Müşterilerimizin yan ürünleri pazarlanabilir değerli besin ürünlerine dönüştürerek çevresel sorunları çözmelerine yardımcı oluyoruz. Faaliyetlerimizi, bira ve damıtık içki fabrikalarının proteinli yan ürünlerini geri kazanmak için proses teknik bilgisi ve tesisler temin etmeye adamış bulunuyoruz. BİYOETANOL Protein içeren atık akıntıları, suyun mekanik veya termal olarak giderildiği bir prosesle değerli ürünlere dönüştürülebilir. Her bir durumdaki ideal proses çözümü, ürün kalitesi ve enerji geri kazanımı bakımından özel uygulamalara bağlıdır.

9 Alkol ve özellikle ilk biyoetanol üretiminde, kullanılan tahıl tanelerinden değerli bir yan ürün üretilebilir. Kullanılan tahıl tanesi mısır, buğday, arpa veya çavdar olsun, kurutulduktan sonra yüksek bir değere sahiptir. DDG veya DDGS nin ana kullanımı, ürünün örneğin geviş getiren hayvanlarda bir protein takviyesi olarak kullanıldığı hayvan yemi endüstrisidir. Alternatif olarak, enerji üretimi için katı yakıt olarak kullanılır. Lignoselülozik malzemeye dayanan yeni nesil biyoetanol aktiviteleri hızlı bir şekilde gelişmektedir ve birkaç proses alternatifi test edilmektedir. Haarslev Industries, endüstrinin gelişen bu yeni kolu için hidroliz makineleri, buharlaştırıcılar ve kurutucu sistemler gibi ekipmanlar sağlamaktadır.

10 Biyokütle ve Biyoyakıt 10 Tahta parçaları, orman artıkları, ağaç kabuğu ve turba gibi biyoyakıtlar tipik olarak yüksek miktarlarda nem içerirler. Nem, biyokütlenin taşınma maliyetini artırır, depolanmasını zorlaştırır ve ısıl değerini azaltır. Haarslev Industries, peletler ve briketler üretmek için üstün özelliklere sahip kurutma ekipmanları sağlamaktadır. Çözümler, verimli ısı transferine ve opsiyonel olarak bölge ısıtma üretimi için kullanılan bir entegre atık ısı geri kazanma sistemine sahip diskli kurutucu sistemini içermektedir. Diskli kurutucu sistemleri, enerji girdisinin yüzde 80 ini geri kazanabilmektedir. DİSKLİ KURUTUCULAR Kurutma işleminde hava olmaması, kurutucu içerisinde patlayıcı olmayan bir ortam sağlar ve bu sistemi piyasadaki en güvenli sistem haline getirir. Son olarak, tamamen muhafazalı kurutucu teknolojimiz geleneksel açık sistemlerden farklı olarak ATEX prensiplerine uygunluk, minimum işlememe süresi ve düşük emisyon düzeyleri sağlamaktadır.

11 Diskli kurutucular çok fonksiyonludur ve neredeyse her tipte biyokütleyi işleyebilirler. Diskli kurutucu sistemi, kolay denetleme erişimi ve düşük bakım maliyetlerinin yanı sıra son üründe üstün nem kontrolü sağlamaktadır. Küçük boyutlu tasarım, inşaat ve kurulum ihtiyaçlarını asgari düzeye indirmektedir.

12 Belediye ve Endüstri çamur Atıkları 12 Haarslev Industries, atık su arıtma tesislerinde üretilen çamurun kurutulması alanında çok güçlü bir uzmanlık birikimine sahiptir da Haarslev Industries, belediye ve endüstriyel (örneğin, ilaç ve kimya endüstrileri) çamur atıklarının kurutulması alanında onlarca yıllık tecrübeye sahip ünlü bir tedarikçi olan Atlas-Stord u satın aldı. Mevzuata göre katı atık sahasından kaçınılması veya asgariye indirilmesi zorunlu olduğundan, gübre veya sürdürülebilir enerji kaynağı olarak sterilize edilmiş çamurdan yararlanmak hâlâ yaygın bir uygulamadır. Haarslev Industries, çevreyi koruma, enerji tasarrufu ve kaynaklardan ideal şekilde yararlanma amaçlı ekipmanlara odaklanmıştır ve bireysel müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan makineler ve komple tesisler temin etmektedir. Doğal olarak kurutulması zor bir ürün olan çamuru işlemek için birinci sınıf sistemler tasarlıyor ve temin ediyoruz. Kurutucularımız, sadece bir adet kendinden temizlemeli yavaş dönen bileşene sahip, basit, kompakt bir çözüm içermektedir. Ayrıca, minimum ısı kaybı ve proseste veya alanı ısıtmakta kullanmak için ısıyı tekrar kazanma imkanı sayesinde üstün enerji verimliliği sağlayabiliyoruz. Macun, toz, granül, pelet veya briket şeklinde elde edilebilen çıktı, çok çeşitli uygulamalara imkan vermektedir.

13 13 KENTSEL ATIKSU YÖNETİMİ Birkaç büyük şehir belediye atık su arıtma tesisi için diskli kurutucu sistemleri ve çeşitli kimya ve ilaç endüstrileri için kurutucular ve işleyiciler, Haarslev Industries in tedarik ettiği ekipmanlar arasındadır. Yüksek verimlilik, güvenilirlik ve daha az mekan gerekliliği, sistemlerimizi daha geleneksel sistemlerden ayırt eden özelliklerdir. Günümüzde New York, Seattle, Moskova, İstanbul, Amsterdam ve Hamburg gibi büyük şehirler, Haarslev çamur kurutma ekipmanının performansına güvenmektedir.

14 Şeker ve Bitkisel Yağ Ayçiçeği, kolza, soya ve jatropha gibi yağlı tohumların ekstraksiyonu için, Haarslev Industries hem önceden ısıtılmış tohumları preslemek hem de biyodizel ve gıda endüstrileri için ideal olan en yüksek kalitede işlenmemiş yağın elde edildiği soğuk presleme için farklı presleme teknikleri geliştirmiştir. Sistemlerimiz, hem tohumların alınması, saklanması, hazırlanması ve preslenmesi hem de yağın süzülmesi ve saklanması için ekipmanlar dahil olmak üzere küçük boyutlu tesislerden büyük ölçekli üretim tesislerine kadar çeşitli kapasitelerde temin edilebilmektedir. Pres küspesi ilave işleme tabi tutulabilir veya düşük kalıntı yağ içerikli tam presleme vasıtasıyla elde edilirse, hayvan yeminde terkip maddesi olarak kullanılabilir. ÇİFT VİDALI PRES Mekanik su alma, Haarslev Industries in işinde bir köşe taşıdır. Çift vidalı pres, lifli malzemelerin maliyet etkili su alma işlemi için geliştirilmiştir ve daha düşük verimli su alma ekipmanlarının yerini aldığı çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Çift vidalı pres, daha sonra termal proseslerle ilave işleme tabi tutulabilen malzemelerden büyük miktarlarda suyun en düşük maliyetle ayrılmasını sağlamaktadır. Çift vidalı pres şekerpancarı hamuruna uygulanır. Bu endüstri alanında, dünyadaki fabrikaların yüzde 60 tan fazlası çift vidalı pres kullanmaktadır. Diğer uygulamalar ise, örneğin, pektin ve alginat üretiminde ortaya çıkan meyve ve sebze kalıntıları ve turunçgillerin kabuğundan esans çıkarılmasıdır.

15 Haarslev Servisi 15 Makine ve ekipmanlarımızın mükemmel şekilde çalışmasının müşterilerimizin maksimum kârlılığına katkıda bulunacağının bilincindeyiz. Bu nedenle, dünya genelinde deneyimli uzman servis mühendisleri ve denetçiler istihdam ediyoruz. Haarslev Industries in Servis Departmanları, ekipmanlarımızın ideal işletimini sağlamak için müşterilerimizi destekleme rolleriyle gurur kaynağımızdır. Yedek parçalar sağlamak amacıyla bir sistem oluşturmak için müşterilerimizle daima diyalog halindeyiz. Tüm ekipmanlar, parçaların orijinal tasarım spesifikasyonuna uygunluğunu garanti eden parça numara sistemine göre düzenlenmiş bir yedek parça listesiyle birlikte temin edilmektedir. Dosyalarımızda, temin ettiğimiz tüm ekipmanlar için dokümanlar bulunmaktadır ve bunlar en az 30 yıldır temin ettiğimiz parçalar için spesifikasyonları onaylamak veya belirlemek amacıyla kullanılabilir. Aynı zamanda, servis merkezlerimizden birinde ürünlerimizin çoğunu yenileme hizmeti sunuyoruz. Ekipmanımızı yenileyerek üretim hattının verimliliğini artırıyoruz ve müşterilerimizi tamamen yeni makinelere yatırım yapmaktan kurtarıyoruz.

16 DANİMARKA NORWEÇ ALMANYA İNGİLTERE İSPANYA RUSYA PERU BREZİLYA ABD MERKEZ OFİS Bogensevej 85 DK-5471 Sonderso Danimarka Tel: Faks: E-posta: Web:

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Su bizim esasımızdır.

Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Su bizim esasımızdır. Bugün hala dünya çapında milyarlarca insan temiz içme suyuna erişememekte ve endüstrileşmiş uluslarda bile bir besin kaynağı olarak su gittikçe daha değerli

Detaylı

HİDROLİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU BİYOKÜTLE ENERJİSİ ALT ÇALIŞMA GRUBU RAPORU

HİDROLİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU BİYOKÜTLE ENERJİSİ ALT ÇALIŞMA GRUBU RAPORU HİDROLİK VE YENİLENEBİLİR ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU BİYOKÜTLE ENERJİSİ ALT ÇALIŞMA GRUBU RAPORU Aralık 2007 Ankara BİYOKÜTLE ENERJİSİ ALT ÇALIŞMA GRUBU Başkan, Raportör: N.Funda AKDAĞ Katkılarından dolayı

Detaylı

rtnership-day 2012 İşbirliği Günü Günü an Su İşbirliği Günü 2. Turkish-Ge 2. Turkish-German Water Partnership-Day 2. Türk-Alman Su İşbirliği Günü

rtnership-day 2012 İşbirliği Günü Günü an Su İşbirliği Günü 2. Turkish-Ge 2. Turkish-German Water Partnership-Day 2. Türk-Alman Su İşbirliği Günü lman ater Partn İşbirliği Günü rtnership-day 2012 ünü 2. Turkish-German W ship-day 2012 2. Türk-Alman Su 2. Turkish-German Water Partners 012 2. Türk-Alman Su İşbirliği Gün 2. Türk-Alman Su İşbirliği Günü

Detaylı

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör

GETINGE wd46 Turbo çok daha hizli bir yikayici dezenfektör GETINGE wd46 turbo çok daha hızlı bir yıkayıcı dezenfektör 2 Getinge WD46 Turbo Getinge WD46 Turbo 3 daha aziyla daha fazlasini yapmaniz için Kaynaklar sınırlı ve sağlık tesislerindeki verimlilik talepleri

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında

Kalite gelince, keyif alınır. İlly caffè: mükemmel espresso. Profinet: sizinle birlikte gelişti. 100.000 beygir gücü kontrol altında Omron magazin - 2008 Kalite gelince, keyif alınır İlly caffè: mükemmel espresso Kaliteli, hava geçirmez kahve kutuları aromayı üç yıl daha uzun koruyor İlly nin bunu nasıl yaptığını sayfa 8 de öğrenin

Detaylı

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi.

Dolgulu çukur yüzeyler tek adımda. be the first. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Plastik endüstrisi için ENGEL dergisi. Eylül 2014 İlk çıraklar Shangai'de eğitime başlıyor ENGEL ikili mesleki eğitim ihracat ediyor Sayfa 7 Fakuma 2014'deki ENGEL standına hoş geldiniz Yenilikçi uygulamalar,

Detaylı

Türk-Alman Biyogaz Projesi. Suluova Biyogaz Tesisinin Teknik-Ekonomik Esaslarına İlişkin Rapor

Türk-Alman Biyogaz Projesi. Suluova Biyogaz Tesisinin Teknik-Ekonomik Esaslarına İlişkin Rapor Türk-Alman Biyogaz Projesi Suluova Biyogaz Tesisinin Teknik-Ekonomik Esaslarına İlişkin Rapor 1 Yayımlayan: Türk-Alman Biyogaz Projesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 16.Kat B Blok Söğütözü Cad. 14E,

Detaylı

DEERE REKOR BİR YIL GEÇİRDİ Cesur Büyüme Planı İlerliyor

DEERE REKOR BİR YIL GEÇİRDİ Cesur Büyüme Planı İlerliyor YÖNETİM KURULU BAŞKANINDAN MESAJ DEERE REKOR BİR YIL GEÇİRDİ Cesur Büyüme Planı İlerliyor John Deere, 2012 yi de güçlü bir şekilde geçirdi. Elde ettiğimiz sonuçlar, küresel büyüme ve disiplinli maliyet/

Detaylı

AVRUPA KOMİSYONU. Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü. Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge

AVRUPA KOMİSYONU. Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü. Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge AVRUPA KOMİSYONU Entegre Kirliliğin Önlenmesi ve Kontrolü Demirhane ve Dökümhane Endüstrisinde Mevcut En İyi Tekniklere Dair Referans Belge Mayıs 2005 Bu belge, aşağıdaki EIPPCB çalışma planı dahilinde

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

MF/1. Viessmann Grubu

MF/1. Viessmann Grubu MF/1 Viessmann Grubu Enerji Tüm canlılar için enerji gereklidir. Güçlü bir endüstri, konfor ve refahın temelini konforlu bir ısı, rahatlatıcı bir serinlik, güçlü buhar ve kendi ürettiğiniz elektrik enerjisi

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

Peynirde Gıda Güvenilirliği Temel Eğitimi

Peynirde Gıda Güvenilirliği Temel Eğitimi Temel Eğitimi Ünite 1: Gıda Güvenilirliği Çiğ süt üretim merkezleri ve peynir endüstrisinde sürekli gıda güvenilirliği eğitimi Peynirde Gıda Güvenilirliği, Leonardo da Vinci Sürekli Eğitim Programı altında

Detaylı

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR YÖNETİCİ ÖZETİ Parça sektörü, genel olarak çalıştıkları ana sanayii müşterilerine bağımlı bir sanayi koludur. Parça sektöründe faaliyet gösteren

Detaylı

Vizyonları Finanse Etmek

Vizyonları Finanse Etmek Commercial Finance Vizyonları Finanse Etmek Daha iyi, daha sağlam ve daha sağlıklı bir dünya için ihtiyaç duyduğunuz finansman Financial Services Siemens, dünya çapında faaliyet gösterdiği 190 ülke ile

Detaylı

Tohumların geldiği yer. Monsanto mısır tohumu işleme fabrikasının sanal turu

Tohumların geldiği yer. Monsanto mısır tohumu işleme fabrikasının sanal turu Tohumların geldiği yer Monsanto mısır tohumu işleme fabrikasının sanal turu Monsanto hem küçük hem de büyük ölçekli çiftçilerin topraklarından daha çok üretim yapmalarını sağlamaya odaklanıyor Biz kimiz

Detaylı

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi

Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Çevre Yönetim Sistemi Rehberi Aralık 2008 ISBN 978-9944-60-399-7 1. Baskı, 750 Adet Aralık 2008 İstanbul Sanayi Odası Yayınları No: 2008/11 Çevre Şubesi Meşrutiyet Caddesi

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

ENDÜSTRİYEL HİZMET. Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1

ENDÜSTRİYEL HİZMET. Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1 ENDÜSTRİYEL HİZMET Buchen... endüstride nabzın attığı yer 1 TESİSLERİN MÜMKÜN OLAN EN İYİ ŞEKİLDE FAALİYET GÖSTERMESİ İÇİN TAM ENDÜSTRİ HİZMETİ Artan rekabet, yükselen maliyetler, sıkı çevre yönetmelikleri;

Detaylı

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler

Otoyollar, tüneller ve suyolları için akıllı çözümler www.siemens.com.tr/its Siemens San. ve Tic. A.Ş. Altyapı ve Şehirler Sektörü Ulaşım ve Lojistik Bölümü Şehiriçi ve Şehirlerarası Ulaşım Yakacık Cad. No: 111 34870 Kartal, İstanbul Tel : 444 0 747 e-posta:

Detaylı

Hindistan da endüstriyel işlemeyi canlandırıyor > 3

Hindistan da endüstriyel işlemeyi canlandırıyor > 3 KASIM 2014 Yenilikçi yeşil alan projesi Hindistan da endüstriyel işlemeyi canlandırıyor > 3 Soğutma öncesinde birinci sınıf kalite değerlendirme > 4 Dünyanın her yerinden müşteri öyküleri Sekiz ayda plandan

Detaylı

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik

Tasarımdan seri üretime kadar maksimum esneklik ENGEL in plastik endüstrisine yönelik dergisi Şubat 2015 The ENGEL HL-Ödülleri 2015 Şimdi başvurun! Üç kategoride Sayfa 9 ENGEL NPE 2015 te Beş Yıldızlı Endüstri Yeterliliği Sayfa 10 Hızlı, esnek ve kompakt

Detaylı

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol

advance Türkiye nin en büyük vinç projesi Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Temmuz 2/2007 advance s Endüstriyel Otomasyon İçin Ürün Sistem ve Çözümler Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Kablo üretim makinesinde kablosuz kontrol Hareket Kontrol Sistemleri Türkiye deki ilk 18 servo

Detaylı

EK 3* Ulusal Gıda Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi

EK 3* Ulusal Gıda Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi 2011 TÜBİTAK Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanlığı EK 3* Ulusal Gıda Ar-Ge ve Yenilik Stratejisi * BTYK 23. Toplantısı nda Başbakan ın Himayeleri Altına Aldığı Enerji, Su ve Gıda Alanlarında

Detaylı

Cargill Türkiye. Cargill in yeni yüzü. www.cargill.com.tr - www.cargill.com. Mart 2014

Cargill Türkiye. Cargill in yeni yüzü. www.cargill.com.tr - www.cargill.com. Mart 2014 Cargill Türkiye Yeni CEO David MacLennan 2014 ün kakao ve çikolata trendleri Sohbet: Mehmet Ali Çelik Mart 2014 Çok sesli, çok renkli Cargill in yeni yüzü www.cargill.com.tr - www.cargill.com Cargill -

Detaylı

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ İşçilerin sağlığının gözetimi, Çalışma ortamının gözetimi, Eğitim, danışmanlık ve bilgilendirme, İlkyardım ve acil müdahale, Kayıt ve istatistik tutmak gibi görevlerle hizmet verirler. ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK

Detaylı