systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları"

Transkript

1 Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları systemair

2 2 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip modern makinelerle neredeyse tamamen otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Ayrıca şirketin ölçüm alanındaki en gelişmiş test tesisi de burada yer almaktadır. Windischbuch, Almanya: Avrupa'nın önde gelen tünel fanı ve jet fan üreticilerindendir. Tesiste, fanlar ve modüler klima santralleri üretilmektedir. Hässleholm, İsveç: VEAB, elektrikli kanal ısıtıcıları konusunda Avrupa'nın önde gelen firmalarından biridir. Elektrik ve su bazlı ısıtma ve soğutma bataryaları üretimi yapar. Ukmerge, Litvanya: Isı geri kazanım sistemli küçük klima santralleri üretimi yapar. Maribor, Slovenya: EN sertifikalı, santrifüj duman tahliye fanları konusunda uzman bir tesistir. Hasselager, Danimarka: Modüler klima santrali üretimi yapılmaktadır. Bratislava, Slovakya: Bratislava daki fabrika, hava dağıtım ürünleri ve EN sertifikalı yangın ve duman damperleri üretmektedir.

3 Systemair 3 Kalite: Systemair, ISO 9001, ISO ve ATEX gerekliliklerine göre sertifikalandırılmıştır. Araştırma ve geliştirme laboratuvarlarımız Avrupa nın en modern laboratuvarlarından biridir; ölçümler AMCA ve ISO gibi uluslararası standartlara uygun olarak yapılır. Enerjide tasarruf edin, işletme maliyetlerinizi düşürün! Green Ventilation etiketli ürünlerimiz, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline sahiptir. Green Ventilation etiketli tüm ürünler, enerji ekonomisini ve verimliliği bir araya getirir. Kansas City, ABD Bouctouche, Kanada Dal, Eidsvoll, Norveç Hasselager, Danimarka Langenfeld, Almanya Windischbuch, Almanya Madrid, İspanya Skinnskatteberg, İsveç Hässleholm, İsveç Ukmerge, Litvanya Bratislava, Slovakya Maribor, Slovenya Milano, İtalya İstanbul, Türkiye Yeni Delhi, Hindistan Hyderabad, Hindistan Kuala Lumpur, Malezya Kuala Lumpur, Malezya: Asya pazarına yönelik ürünler üretilmektedir. Madrid, İspanya: Klima santralleri üretimi yapılmaktadır. Dal, Eidsvoll, Norveç: Tesiste, Norveç pazarı için klima santralleri üretilmektedir. Yeni Delhi, Hindistan: Yeni Delhi ve Noida daki fabrikalarda menfez ve difüzör üretilmektedir. Bouctouche, Kanada: Klima santrali ile ticari ve mesken uygulamaları için inline fan imal eden ana üretim tesisidir. Kansas City, ABD: ABD pazarı için fan üretimi yapılmaktadır. Milano, İtalya: İtalya daki fabrikada geniş bir su soğutma grubu yelpazesi geliştirmekte ve üretmektedir. İstanbul, Türkiye: Avrupa'nın önde gelen Klima Santrali üreticilerindendir. Tesiste; klima santralleri, fan coil ve ısı geri kazanım üniteleri üretilmektedir.

4 4 Tünel Fanları, Jet Fanlar Systemair M.R.T. Bölümü İklimlendirme sektöründe dünya lideri olan, 45 ülkede faaliyet gösteren ve 4150 çalışanı bulunan Systemair, Matthews&Yates i satın alarak altyapı havalandırma alanına da hızlı bir giriş yaptı. MRT (Metro, Railway, Tunnel) bölümü; metrolar, karayolu, demiryolu ve hidrolik tüneller gibi yer altı uygulamalarına yönelik havalandırma sistemlerini sağlamak ve aktif olarak pazarda faaliyet göstermek amacıyla oluşturuldu. MRT bölümü, yer altı projeleri yapan şirketlerin tek başvuru kaynağı olacaktır. Systemair olarak, tünel inşaatı süresince ve sonrasında müşterilerimize, iç hava kalitesi ve yangın güvenliği sağlayan havalandırma sistemleri sunuyoruz. Müşterilerimize, projelerinin ihtiyaçlarına göre son teknolojileri kullanarak özgün çözümler sunuyoruz. Her projenin havalandırma sisteminin kontrolünü, optimizasyonunu ve sistem kurulumunun denetlenmesini, müşterilerimizle yakın işbirlikleri içerisinde yürütüyoruz. İnşaat halindeki bir tünel için, yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere göre sistemin boyutlandırılmasının ardından ihtiyaca en uygun ürünleri sunabiliyoruz. Havalandırma sistemleri için, her projeye uygun sistemi tasarlamak üzere; projecilere, inşaat şirketlerine ve mekanik tesisat müteahhitlerine uzmanlığımızı ve desteğimizi sunuyoruz. Doğru büyüklükteki havalandırma sistemi, yangının ürettiği duman ve ısıyı kontrol altına alıp, hayat kurtarır. Projeyi ilk aşamalarından (inşaat) itibaren bildiğimiz için yangın çıkması durumunda duman kontrolü için en doğru ürünleri sunuyoruz. Personelimiz, çözüm ortağınız olarak, projenin farklı adımlarında sizinle birlikte olacak. Kurulum, çalıştırma ve ürünlerin çalışmasının kontrolü sırasında ve şartnameye göre nihai devreye alma sürecine kadar denetim için hazır bulunacaktır. Araştırma ve geliştirme programlarına yatırım yapan Systemair, Avrupa daki en büyük ve modern test laboratuvarlarından birine sahiptir. Alanında uzman kişilerin sürekli çalışmaları ve yetkinlikleri sayesinde Systemair, kendisini önde gelen bir hava dağıtım ve taşıma firması olarak tanımlayabilir. Biz Systemair de buna Güven diyoruz.

5 Tünel Fanları, Jet Fanlar 5 Tünel Kazı Havalandırması Fanlar Yüksek basınç (5000Pa üzerinde) ve yüksek debi temin etmek için bir veya daha fazla zıt dönüşlü fanın seri bağlanmasıyla oluşturulan, tek veya çok kademeli üretilen aksiyal fanlar. Ayarlanabilir kanat açısı konfigürasyonu ve değişken kanat sertliği, geniş performans aralığı ve özgün debi ile gürültü gerekliliklerine hassas şekilde uyarak azami esneklik sağlar. Aynı zamanda enerji verimliliği sağlayarak fanların yeni teknolojilerde kullanımına izin verir. Tünel inşaatı sırasında; üretimin farklı aşamalarında kullanılan makinelerin ürettiği kirliliği azaltmak, gereken taze havayı sağlamak ve çalışan ekiplere emniyetli bir ortam sağlamak için havalandırmaya ihtiyaç duyulur. Tasarım Systemair in çözümü; yürürlükteki uluslararası yasaları ve İtalya nın DPR , İsviçre nin SIA 196 ve Fransa nın AFTES gibi kurumlarının hesaplamalarına dayanan uygun havalandırma sisteminin tasarlanmasını kapsamaktadır. Toz giderme sistemi Kent ortamında susturuculu kazı havalandırma uygulaması Esnek kanal tesisatlı kazı havalandırma uygulaması TBM lerde (Tünel Açma Makinesi) toz toplama tesisatı

6 Systemair in Temel Özgün Elemanları: Sağlam gövdeler kullanılarak üretilen, sıcak daldırma galvanizli, yüksek dayanım için sıvama flanşlı ve zorlu şartlarda uzun kullanım ömrü için en iyi yapısal sertlikte fanlar. Systemair in çözümleri yalnızca aksiyal fan teknolojisi üzerine odaklanmamakta, aynı zamanda her bir projeye uygun çözümü sunan yardımcı ekipmanlar ve bileşenlerden oluşmaktadır. Systemair, müşterilerine, uygun konfigürasyonlar ve tasarım sonuçlarına göre; montaj kızakları, frekans değiştiriciler, susturucular ve esnek kanallar gibi seçenekleri sunar. Susturucular Sesin yayılması (ses etkisinin giderek önemli hale geldiği kent ortamında faydalı olacak şekilde), fana silindirik susturucular eklenmesi veya özel olarak tasarlanmış dağıtıcı susturucular takılmasıyla büyük oranda azaltılabilir. Bu susturucuların ikisi de sağlamlık ve uzun ömür sağlamak üzere çelik sac kalınlığı olan dayanıklı malzemeden üretilir. Akustik susturucuların hepsi, gerçek durum gereklilikleri için tasarlanmış doğrudan esnek kanalların üzerine veya bağlantı parçalarına monte edilmek için üretilmiştir. Frekans Değiştiriciler Frekans değiştiriciler, elektrik kutularının içine kurulmak üzere veya IP54 koruma sınıfında bağımsız üniteler olarak temin edilir (Hepsi teslimat öncesinde programlanmıştır ve kontrol panelleri standart olarak bulunur). Esnek Kanallar Polyester kaplı PVC kumaştan üretilmiş Easy Joint esnek kanallar, 500 mm ila 3000 mm arasında çaplara sahiptir. Kanallar, 1 metre ile 150 metre arasında uzunluklardaki tabakalardan ve kullanım sırasında maruz kalacağı azami basınç seviyesi nedeniyle 850 g/m 2 ye varan farklı ağırlıklarda üretilmektedir. Yenilikçi bağlantı sistemi, sağlamlığı ve güvenilirliği korurken kolay kuruluma olanak vermektedir. Kanallar, patlamaya karşı dayanıklılık sertifikası olan ürünlerin gerekli olduğu tüneller için antistatik ve kendini söndüren malzemeden üretilir.

7 Systemair DS Toz Toplayıcılar (Deduster) Daha iyi ve daha temiz bir çevre için Systemair havalandırma sistemleri, altyapı projelerinin kazısı sırasında çalışma alanlarına temiz hava sağlayarak performansını kanıtlamıştır. Genellikle, inşaat faaliyetleri sırasında fazla miktarda toz ortaya çıkar. Systemair, havadaki bu toz konsantrasyonunu azaltmak için; hidrolik, demiryolu veya karayolu tünel inşaatlarının yenilenmesinde veya madenler gibi yer altı çalışma alanlarında kullanılabilen DS Toz Toplayıcı serisini özel olarak tasarlamıştır. Esneklik Systemair, kısıtlı kullanılabilir alanlara uygun çözümler sunar. DS toz toplayıcılar, kazı makinesinin ürettiği ve aynı zamanda taşıyıcı banttan kaynaklanan tozu yakalamak üzere TBM lerin üzerine takılabilir. DS toz toplayıcılar, tünel aynasına yakın Kaya Kırıcılar ile birlikte kullanılabilir. Ünite, ilerleyen tünelin içerisinde taşınabilmesi için bir kızağın üzerine takılır. Aralık 0,4 ila 50 m 3 /s. aralığında debiler bulunmaktadır. Yerleşik kontrol paneli, filtre temizliği ve toz toplama dahil tüm işlemleri kumanda eder ve denetler. Atex model seçenekleri bulunur. Modüler yapısı, çeşitli uygulamaları yerine getirmek üzere büyük bir esneklik sağlar. Dönüşü engelleyen, özel bir bağlantısı bulunan kartuş filtreler, kolay bakıma ve kısa sürede değiştirme yapmaya olanak verir. Dikey filtre çözümü, erişim için yanda dar alana ihtiyaç duyar. Performans Onaylanmış kuruluş tarafından belgeli, güvenilir ve yüksek verimlilik. % lık toplam filtre verimliliği mg/m 3 ün üzerinde tozla başa çıkmaya uygun. Toz için IKO DIN 70 e göre (en az %34 kuvars) test edilmiş verimlilik ve kabul edilen sınırın çok altında, buna uygun nihai MAK değeri. Standart olarak tedarik edilen antistatik filtre ortamı.

8 8 Tünel Fanları, Jet Fanlar Karayolu Tünellerinin Havalandırması Yakın gelecekte, yeni karayolu tünelleri aşağıdaki temel nedenlerden dolayı gerekli olacak: Dünya genelinde artan nüfus yoğunluğu Gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyümesi Refahın artmasının sonuçları: - Taşıt sayısındaki artış - Malların karayolu (ağır yük taşıtları - HGV) ile taşınmasındaki artış - Yolculuk süresinin azalması ihtiyacı (malların taşınması/özel yolculuklar) Tünel havalandırma sistemlerinde Avrupa pazar lideri olan Systemair; havalandırma sistemlerinin tasarımı için teknik uzmanlık, en son teknolojiye sahip hava ürünleri ve teslim edilen sistemlerin kurulum ile devreye alma ve işletilmeleri için destek sağlar.

9 Karayolu Tüneli Havalandırma Sisteminin Tasarımı Tasarlanan sistemdeki hava hızları, tünel kullanıcılarının seyahat ettikleri süre içerisinde maruz kalacakları kirletici gazların (Karbon Monoksit, Nitrojen Oksit, ve partiküler maddeler) seyreltilmesini sağlamak ve yeterli taze havayı taşımak için hesaplanmaktadır. Tünellerde yangının etkilerini kontrol altında tutmak da son derece önemlidir. Havalandırma sisteminin, yangın çıkması durumunda dumanın yayılmasını kontrol etmek için yeterli hız ve yön sağlayacak şekilde boyutlandırılması gerekir. Systemair, hava kalitesi ve tünel güvenliği standartlarını belirleyen PIARC - Uluslararası Karayolları Kongresi Daimi Derneği, WTC - Dünya Tünel Kongresi, WHO - Dünya Sağlık Örgütü gibi resmi uluslararası kurumlardan gelen en son talimat ve tavsiyeler ile Ulusal Kılavuz İlkeleri İtalya da ANAS, Fransa da CETU, Almanya da RABT, vs. kullanmaktadır. Jetfan AJ1000TR Jetfan AJ1120TR

10 10 Tünel Fanları, Jet Fanlar Karayolu Tüneli Havalandırma Sistemleri Karayolu tünel havalandırma sistemlerinin seçimi; uzunluk, trafiğin tek veya çift yönlü olması, eğim, enine kesit, pik trafik akışı, yangın büyüklüğü, vs. gibi temel unsurlara bağlıdır. Boylamasına havalandırma Boylamasına havalandırma, momentum değişimi sayesinde tünelde bulunan havanın küçük bir kısmını hızlandırmak suretiyle, tüneldeki genel havanın istenen yönde hareketini sağlayan jet fanlar kullanılarak elde edilir. Aynı sistem, duman yayılmasının kontrol edilmesi için de kullanılır. Normalde, görece kısa olan (3 km den az) tek yönlü tüneller için kullanılmaktadır. Systemair Ürünü 2100N a varan itme güçlerinde ve 400 C ye varan sıcaklıkta 2 saat çalışabilen EN e göre 500 mm ila 1600 mm aralığında Jet Tünel Fanları. Fanın geliştirilmesi, sonlu eleman analizi ve ISO standardına uygun performans testleri ile yapısal olarak doğrulanmıştır. Titreşim güç çeviricileri, destek şasileri, eksenden kayma anahtarları gibi yardımcı ekipmanların tedarik edilme imkanı Kolay kurulum ve kablolama için ekstra boyutta terminal kutusu Kurulum örneği

11 Tünel Fanları, Jet Fanlar 11 Temel Özgün Elemanlar: En iyi yapısal dayanım ve en zorlu koşullarda uzun kullanım ömrü için artırılmış kalınlıktaki gövdeler. Tüm elemanlar, motor harici terminal kutusu bağlantısı, titreşim sensörlerini ve merkezleme anahtarlarını sabitlemeye yatkınlık, kurulum kolaylığını artırmak ve kurulum süresini azaltmak için tasarlanmış destek şasisi olarak doğru şekilde hazırlanmıştır. Melez Havalandırma Melez havalandırma, kirleticileri seyreltmek için tünelin içine belli debilerde taze hava girişi sağlamak üzere hava kanallarını kullanır. Yangın çıkması durumunda, dumanı çıkarmak için, fanların dönüş yönünü değiştirilebilmesi ve tünel kullanıcılarına emniyetli bir ortam sağlaması gerekir. Normalde, yüksek güvenlik gerektiren çift yönlü tünellerde kullanılır.

12 12 Tünel Fanları, Jet Fanlar Karayolu Tüneli Havalandırma Sistemleri Enlemesine Havalandırma Enlemesine havalandırma, tünelin içine belli debilerde taze hava girişi sağlanarak ve tünelden baca gazını çıkartmak için ayrı hava kanalları kullanılarak sağlanır. Sistem, tünel kullanıcılarına en yüksek emniyet ve verimliliği sağlar fakat aynı zamanda içerdiği yüksek inşaat maliyetleri nedeniyle (büyük havalandırma odaları ve kanal tesisatına olanak vermek için büyük kesitler) en pahalı çözümdür. Genelde yüksek trafik yoğunluğu ve yüksek oranda ağır vasıta taşımacılığı olan çift yönlü tünellerde kullanılır. Systemair Ürünü Hem tek yönlü hem de çift yönlü tüneller için %100 çift yönlü, büyük aksiyal fanlar. Serideki ters dönen fanlar kullanılarak 150 m 3 /s. azami hacimsel debi ve 5000 Pa azami basınç. EN e göre 400 C ye kadar sıcaklıkta 2 saat çalışabilen ısı ve duman egzoz sertifikası. AXR2000 Aksiyal fan Motor ve harici yağlama detayları Ekstra boyutta harici terminal kutusu

13 Tünel Fanları, Jet Fanlar 13 Filtreli kolektör detayı İyonlaştırıcı detayı FEM analizi katı modeli Elektrostatik tünel filtre sistemleri Nüfusun yoğun olduğu alanlarda yeni yol altyapılarını planlarken çevre kirliliği dikkate alınması gereken kilit bir unsur haline geliyor. İnsanların taze havaya karşı duyarlılığı ve medyanın konu ile ilgili harekete geçmesi, kamu kurumları ile özel kuruluşların hava kirliliğini, özellikle de PM 10 ve PM 2.5 gibi küçük toz partiküllerini sınırlama konusunda önlem almaya zorladı. Systemair olarak, karayolu tünellerine takılacak yeni bir elektrostatik filtre sistemini sunuyoruz. Tüneldeki büyük aksiyel fanlar, havayı bir iyonlaştırıcı filtreden geçmeye zorlamakta ve bu filtrede toz parçacıkları manyetik olarak itici bir alandan geçmeden önce negatif yüklenmektedir. Böylece yüklenen toz partikülleri, tutuldukları mekanik filtre ortamına itilmektedir. Temizlenen hava da bundan sonra ortama salınmaktadır. Sistemin tamamı kendini temizlemektedir ve insan müdahalesini sınırlamak üzere tam otomatiktir. Tasarım Systemair, PIARC, CETU ve uluslararası standartlara göre tasarım hesaplamalarının yapılmasına destek verebilir.

14 Metro ve Demiryolu Havalandırması Kentlerdeki nüfusun artması, trafik ve çevre kirliliğinde büyük bir artışa yol açıyor. Şehirlerdeki trafik yoğunluğunu ortadan kaldırmak için yer altı ulaşım sistemleri kullanılmaya başlandı. Metrolar ve yer altı raylı sistemler çok sayıda yolcuyu, hızlı bir şekilde (kısa sürede) taşıyor. Bilindiği gibi, kapalı yer altı ortamları, sıcaklığı açık hava ortamlarından daha fazla tutarlar. Bunun ana nedeni, doğal havalandırma ve hava değişiminin olmamasıdır. Ancak metrolarda, çok sayıda insanın yolculuk etmesi, hareket halindeki trenler, oksijen düzeyinde azalmaya ve sıcaklık artışına yol açar. Kullanıcılara gerekli hava değişimini sağlamak, yer altı tren sistemlerini güvenli ve rahat koşullarda sunmak için mekanik havalandırma gerekir. Havalandırma sistemlerinin ikinci ve daha önemli bir amacı daha vardır; o da yangın sırasında emniyeti sağlamaktır. Farklı nedenlerden dolayı, istasyonlarda veya demiryolu tünellerinin içinde, yolcular için potansiyel olarak ciddi riskler taşıyan bir yangının başlaması muhtemeldir. Yangın, görüşte azalmaya yol açacağından ve solunması halinde ölümcül olacağından mücadele edilecek esas düşman yangının ürettiği dumandır. Mekanik havalandırma, ölümcül sonuçlardan kaçınırken, insanların metro veya raylı sistemlerden kaçışını sağlamak için duman oluşumunu önlemek için tasarlanır. Systemair MRT bölümü, bu gibi mekanik havalandırma sistemlerin gerekliliği ve ihtiyaçları hakkında derinlemesine bilgi elde etmiştir. Systemair in MRT bölümü, havalandırma sisteminin özelliklerinin doğrulanmasından, nihai teste ve devreye almaya kadar projenin tüm aşamalarını müşterileri ile birlikte tamamlar. Tasarım Systemair, gerekli ürünlerin teyit edilmesi, basınç düşmelerinin doğrulanması ve susturucuların boyutlarının doğru belirlenmesi ve hesaplamaların yapılabilmesi için destek sağlar. Yerinde elde edilen deneyim sayesinde Systemair mühendisleri, en uygun tesisat çözümlerini belirlemek için destek veya tavsiye verebilir. Systemair ürünleri, havalandırma sistemlerini optimize etmek için seçilir. Hesaplama sonuçları da, ürün seçimlerini teyit etmektedir. Örneğin, sistem basınç düşmeleri, platforma doğru veya ortama doğru akustik ses seviyeleri için sağlanabilir.

15 Tünel Fanları, Jet Fanlar 15 %100 çift yönlü AXR kw Demiryolu tünelindeki jet fan tesisatı detayları Tek yönlü AXC kw Metro uygulamasına özel hareketli susturucu Fan durdurma damperi Susturucular Sesin yayılımı, özellikle kent ortamında önemlidir. Systemair in sunduğu susturucular, her bir projeye, hem akustik hem de hava açısından azami verimlilik sağlamak üzere optimize edilmiş ve tasarlanmıştır. Susturucular sağlamlık ve uzun ömür sağlamak üzere kayda değer bir çelik sac kalınlığı bulunan dayanıklı malzemeden üretilir. Tüm susturucular, ayrılan alanlara doğrudan monte edilmek üzere tasarlanmıştır. Kolay temizleme yapılabilmesi için ray sistemleri üzerine bölücü perdeler takılabilir. Kullanılan tüm malzemeler ISO EN standardına göre yangına karşı A1 sınıfındadır. Seçilen malzemelerin nihai kullanıcılardan ve işin denetleyicilerinden onay alması için akustik hesaplamalar temin edilebilir. Çok Kanatlı Damperler Kullanım alanları; havalandırma odası fanlarını tutmak veya demiryolu ve metro tünellerinde by-pass havalandırmasına olanak vermek olan çok kanatlı damperler, genellikle tamamen işlevsel havalandırma sistemlerinin kilit bir unsurudur. Sunulan damperlerin hepsi, metroda ve demiryolu tünelleri içinde yıllarca ifade edilen ve 6 kpa a varan (gereği halinde, özel uygulamalar için 11 kpa ın üzerinde) basınç seviyelerinde garantili çalışma sürelerini temsil etmek için yorulma testlerine tabi tutularak en yüksek güvenilirliği sağlamak üzere üretilirler. Geçen büyük hava debileri nedeniyle by-pass damperlerinin genellikle büyük enine kesit alanları olması istenir. Farklı modüllerin birbirine bağlanmasıyla herhangi bir büyüklük kolaylıkla gerçekleştirilip üretildiğinden, bu bir sorun değildir. Damperler, elektrikli aktivatörlü veya pnömatik ve arıza güvenlik sistemli modüller ile temin edilebilir. Tüm damper parçalarının üretimi için paslanmaz çelik ve gerekirse aktivatörleri yangın senaryolarında oluşabilecek yüksek sıcaklıklardan korumak için ısı kapakları kullanılabilir. Hava kaçırma testleri, kanat sapması ve basınç düşmesi testleri gerektiğinde düzenlenebilir ve BS 476, 20. kısmına uygun damperler temin edilebilir. Teknik Odalar için Havalandırma Systemair hava dağıtım elemanları, alanının pazar lideri olarak, temin ettiği ürünlerin kapsamını teknik odaların havalandırması ve bileşenleri dahil olmak üzere sunmaktadır. Bu yelpaze; transit menfezleri, yangın damperleri, sıralı fanları ve hava çekicileri içerir. Ayrıca metro ve tren havalandırma sistemleri hayata geçirilirken Systemair in tek başvuru noktası olmasına olanak verir. EI 120S Yangın Damperi

16 16 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları Systemair Metro ve Tünel Fanları Temel ölçütler; en yüksek verimlilik, üstün kalite ve mutlak güvenilirliktir. Systemair bu klavuz ilkeri karşılamak ve aksiyel fanların araştırılması ve geliştirilmesi için Avrupa daki en modern laboratuara sahiptir. Azami Pa da m 3 /h varan hacimler için ISO 5801 e uygun bir test odasına ek olarak, fanları azami Pa da m 3 /h kadar bir AMCA test odasında test edebilmekteyiz mm çapa kadar olan aksiyal fanlar, iki giriş borulu test düzeneklerinde test edilebilir. Tüm test ekipmanları, 2013 yılında yeni yapılan araştırma ve geliştirme merkezimizde hava koşullarından bağımsız olarak kullanılabilir. Büyük aksiyal fanlarımız, metro ve tünel havalandırmasında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmaktadır. Sisteme temiz hava verebilir veya dumanla kaplanmış alandan acil durum havalandırması olarak dumanı tahliye edebilirler. Yine 2013 yılında inşa edilen aksiyal fan üretim koridorumuz 760 m 2 alana sahiptir. Montaj, en yüksek kalite standartlarına uyan deneyimli işçiler tarafından yapılır. Montaj tamamlandığında, fanlar, nihai muayene alanında test edilir. Bu muayene, fanların hatasız olmasını ve gereken performans seviyelerini tutturmasını temin eder. Ar-Ge Merkezi Windischbuch

17 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları 17 Aynı şekilde önemli olarak, iş yerinde güvenilir çalışmayı garanti eder. MRT faaliyetlerinde yılların bilgisinden faydalanın. Systemair mühendisleri fan seçimi ve havalandırma sisteminizin optimizasyonunda size destek verir. Gerekirse şirket içinde CFD simülasyonları da yapılabilir. Systemair aşağıdaki konularda özellikle bu pazarın kilit elemanları ile size yardımcı olur: Frekans değiştiricilerinin ön-programlanması Detaylı kurulum prosedürleri Diğer teçhizat bileşenlerine doğrudan bağlantılarına olanak vermek için fan ünitelerinin ve yardımcı ekipmanlarının ön-montajı. Servis Systemair mühendislerinin uzun yıllara dayanan deneyimi ve profesyonelliği, ilk tasarım aşamasından, teçhizatın devreye alınmasına kadarki her proje aşamasında müşterimize destek sağlar.

18 18 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları Systemair Metro ve Tünel Fanları Systemair aşağıdaki standartlara uygun olarak çalışmaktadır: Kalite: ISO 9001: Kalite yönetimi sistemi; TUV Süd tarafından denetlenmektedir. Sertifikaya adresinden ulaşabilirsiniz. IE2 2009/640/EG DIN 24166: Fan temini için teknik şartlar. CE işaretlemesi: CE işaretlemesi, Avrupa Ekonomik Alanı nda zorunlu bir uyumluluk işaretidir. Üretici, CE etiketi alarak, parçanın ilgili Avrupa Direktifi/Direktiflerinin tüm elzem gerekliliklerini karşıladığını beyan eder. Test: ISO 5801: Endüstriyel fanlar, performans testleri DIN 24163: Fanlar, performans testleri AMCA : Fanların aerodinamik performansının test edilmesi için laboratuar yöntemleri EN : Duman ve ısı kontrolü sistemleri - elektrikli duman ve ısı egzozu ISO 13350: Jet fan performans testi EN sertifikaları, adresindedir 98/37/EEC sayılı EC Makineler direktifi IIA Eki uyarınca, havalandırma fanları Aşağıdaki uyumlaştırılmış standartlar kullanılmaktadır: - EN : Makinelerin emniyeti - elektrikli ekipmanlar, genel gereklilikler - EN 292-1: Makinelerin emniyeti - tasarım - EN ISO 12100: EN 294: Makinelerin emniyeti - emniyet mesafeleri - EN ISO 13857: EN : Dönen elektrikli makineler, sınıf ve performans 73/23/EEC sayılı EC Düşük Voltaj Direktifi ve 93/68/ EEC Direktifi uyarınca aşağıdaki uyumlaştırılmış standartlar kullanılmaktadır: - EN : Makinelerin emniyeti - elektrikli ekipmanlar, genel gereklilikler - EN : Dönen elektrikli makineler, koruma sınıfı 89/336/EEC sayılı EMC Direktifi ve 93/68/EEC Direktifi uyarınca aşağıdaki uyumlaştırılmış standartlar kullanılmaktadır: - EN ve 6-2: Elektromanyetik uyumluluk

19 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları 19 Servis Mühendislerinin uzun yıllara dayanan deneyimi ve profesyonelliği, Systemair e müşterileri için yalnızca bir tedarikçi değil, bir ortak olma olanağı veriyor. Systemair in amacı, çözüm tedarikçisi olmaktır ve bu, temin edilen sistemlerin belirlenmesi, kurulumu ve devreye alınmasında etkin bir rol oynamayı içerir. Temin edilen bileşenlerin, tünel kullanıcılarının esenliği ve emniyeti için önemini anlayan Systemair profesyonelleri, en güvenilir ve uygun maliyetli ekipmanların belirlenmesine aktif şekilde katılmak için bilgilerini ve uzmanlıklarını, tasarımcılara ve planlamacılara sunarlar. Doğru tesisat, doğru tasarım kadar hayati önemdedir, bu nedenle Systemair bu konuya özellikle özen gösterir ve tedarik edilen ekipmanların kurulumu aşamasının gözetimi için uzman servisini sunar. Aktif gözetim, her bir bileşen için sağlanan kurulum ve kullanım kılavuzları ile birlikte, kritik tesisat aşamasının mümkün olduğunca sorunsuz geçmesine olanak verir; herhangi bir beklenmeyen durum ortaya çıktığında derhal destek sağlanır. Frekans değiştiricilerin önceden programlanması, yardımcı ekipmanların ve kanal bileşenlerinin belirlenmesindeki detay ve ürünlere duyulan güven, zamandan kazandırır. Etkin bir kurulum aşaması sağlar. Çalıştırma ve devreye alma, sistemlerin sorumluluğunu devretmeden önce tamamlanması gereken bir sonraki kritik aşamadır. Systemair profesyonelleri, önceki adımlarda gösterilen adanmışlıkla, müşterilerine ekipmanları sorunsuz çalıştırılıp işletilmesi için destek vererek, elektrik ve hava verilerini canlı olarak ölçme olanağı sağlar. Satış öncesinin önemli olduğu kadar, satış sonrası servis de Systemair in başarısının kilit bir unsurudur. Uzman mühendislerimiz hizmetinizde Yerinde debi ölçümü Devreye alma sırasında frekans dönüştürücülerin yerinde programlanması

20 20 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları Modeller Tip Rotor çapı -20 ila 55 C arasında sürekli çalışma (K) 250 C/120 dakika AXR (K) x x (B) 300 C/120 dakika 1 ) AXR (B) x x (F) 400 C/120 dakika 2 ) AXR (F) x x AXR-G (K) x x AXR-G (B) x x AXR-G (F) x x AXC (K) x x AXC (B) x x AXC (F) x x AXC-G (B) x x AXC-G (F) x x 1 ) DIN EN e göre F ) DIN EN e göre F400 İstek üzerine DIN EN göre F200

21 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları 21 AXR / AXC Performans Eğrileri * Fan Statik Basıncı Ps [Pa] Fan Statik Basıncı Ps [Pa] AXR pole 600 AXR pole 200 AXR pole 400 AXR pole 100 AXR pole 200 AXR pole Emiş Hacmi V [m³/h] Emiş Hacmi V [m³/h] Fan Statik Basıncı Ps [Pa] Fan Statik Basıncı Ps [Pa] AXR pole 300 AXR pole 400 AXR pole 200 AXR pole 200 AXR pole 100 AXR pole Emiş Hacmi V [m³/h] Emiş Hacmi V [m³/h] * Not: AXC yaklaşık %10 daha yüksek performans

22 22 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları Modeller & Spesifikasyonlar Modeller Kanatlar AXR %100 çift yönlü AXC Tek Yönlü AXR-G Seri bağlı %100 çift yönlü AXC-G Seri bağlı tek yönlü R C %100 çift yönlü; durgun halde ayarlanabilir kanat açısı Tek yönlü; durgun halde ayarlanabilir kanat açısı Malzemeler Rotor Kanatlar Göbek Gövde Deniz suyuna dayanıklı dökme alüminyumdan yapılmıştır Ölçü: DN Deniz suyuna dayanıklı 1600 mm dökme alüminyum Ölçü: DN mm galvaniz çelik 6 mm kalınlığa kadar sıcak daldırma galvanizli çelik ve montaj ayakları (yatay montaj) veya braketler (dikey montaj) Sırasıyla paslanmaz çelik veya boyalı; toz boyalı modeller istek üzerine bulunur. Aksesuarlar Emniyet muhafazası Muflu boru Karşı flanş Esnek bağlantı Damper Titreşim kontrolü Yaylı titreşim izolatörleri Yağlama Diferansiyel basınç ölçme sistemi (vuruntu önleyici) Ana şasi Yuvarlak susturucu istek üzerine difüzörler, geçiş parçaları Frekans değiştirici Montaj Dikey ve yatay montaj olanağı MRT bölümü hakkında daha fazla bilgi için irtibata geçiniz:

23 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları 23 Ölçüler AXC, (K), (B), (F) - yatay montaj Tek yönlü s air direction "S" Form "A" max. hk z x d Tk hf DI DA 11 K L M DI DA Motor size IEC L K M TK z x d s hk hf Azami Fan Ağırlığı [kg] x x x x x x x x x x x x x x

24 24 Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları Ölçüler AXR, (K), (B), (F) - yatay montaj %100 çift yönlü. İstek üzerine dikey model olanağı! s max. hk TK zx d hf DI DA K L M 18 (5x) DI DA Motor size IEC L K M TK z x d s hk hf Azami Fan Ağırlığı [kg] istek üzerine x x x x x x

1 I. Jet Fan Referanslarımız

1 I. Jet Fan Referanslarımız 1 I Jet Fan Referanslarımız Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg, İsveç: Systemair AB nin genel merkezi Skinnskatteberg, İsveç tedir. Skinnskatteberg deki üretim, gelişmiş bilgisayar desteğine sahip

Detaylı

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri İklimlendirme Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Soğutma Ürünleri Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Systemair HSK Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemi kısaca IGH olarak adlandırılmaktadır. IGH, ısı enerjisini eşanjörler ve fanlar yardımı ile geri kazanarak enerji

Detaylı

1000-200000 m3/h, 400-1500 Pa. Kavrama, kayış-kasnak veya direk tahrik Eurovent e göre Kısa/Uzun gövde; kılavuz giriş kanatlı/kanatsız

1000-200000 m3/h, 400-1500 Pa. Kavrama, kayış-kasnak veya direk tahrik Eurovent e göre Kısa/Uzun gövde; kılavuz giriş kanatlı/kanatsız Aksiyal fanlar Üretimin açıklanması Değişik rotor türleri için, çıkış konumu, gövde geometrisi, gövde sacı kalınlığı, ve malzesi yönünden geniş bir seçme olanağı bulunmaktadır. Aşağıdaki açıklamalar standart

Detaylı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı

IGH. Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Isı Geri Kazanımlı Taze Hava Cihazı Systemair HSK Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Sistemi kısaca IGH olarak isimlendirilmektir. IGH, ısı enerjisini eşanjörler ve fanlar yardımı ile geri kazanarak enerji

Detaylı

Endüstriyel Fanlar AKSİYAL FANLAR GENEL BİLGİLER

Endüstriyel Fanlar AKSİYAL FANLAR GENEL BİLGİLER O C A K 2 0 1 1 A R G E - F. K 03 Endüstriyel Fanlar AKSİYAL FANLAR GENEL BİLGİLER Ürünlerimiz, yüksek verimli, düşük maliyetli, düşük ses düzeyi, olası en geniş çalışma aralığı ve kompakt bir yapıya sahip

Detaylı

ECOMFORT 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Enerji Ekonomisi. Modeller

ECOMFORT 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Enerji Ekonomisi. Modeller ECOMFORT Fonksiyonu Küçük ve orta büyüklükteki iklimlendirme uygulamalarında iç ortamın ısıtılması/soğutulması ve filtrelenmesi için kullanılmaktadır. Asma tavana montaj imkanı vardır, hava dağıtımı asma

Detaylı

Aksiyal. AKDF Serisi Kanal Tipi Aksiyal Duman Tahliye Fanları 200 C / 2 h - 300 C / 2 h - 400 C / 2 h. Fan Gövde Yapısı.

Aksiyal. AKDF Serisi Kanal Tipi Aksiyal Duman Tahliye Fanları 200 C / 2 h - 300 C / 2 h - 400 C / 2 h. Fan Gövde Yapısı. ENDÜTRİYEL AKİYAL FAN AKDF erisi Kanal Tipi Aksiyal Duman Tahliye Fanları C / h C / h C / h Genel Tahliye ve besleme sistemlerinde, çift yönlü model imkanıyla geniş kullanım alanına sahip fanlardır. Yüksek

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri TETA & TEDA Sıcak Hava Apareyleri İçindekiler Teknogen Kimiz? Ne iş yaparız? Genel Özellikler... 1 Teknik Özellikler... 1 Bileşenler... 2 Montaj ve Bakım... 3 Elektrik Bağlantı Şeması... 3 Ölçüler... 4

Detaylı

Type JF YERALTI ULAŞIM SISTEMLERININ HAVALANDIRILMASI VE DUMAN TAHLIYESI IÇIN

Type JF YERALTI ULAŞIM SISTEMLERININ HAVALANDIRILMASI VE DUMAN TAHLIYESI IÇIN Type JF YERALTI ULAŞIM SISTEMLERININ HAVALANDIRILMASI VE DUMAN TAHLIYESI IÇIN Tünel damperleri yeraltı ulaşım sistemleri için özel olarak tasarlanmış güvenlik bileşenleridir ve Almanya Karayolu Tünellerinin

Detaylı

www.emak.com.tr GENEL ÖZELLİKLER

www.emak.com.tr GENEL ÖZELLİKLER www.emak.com.tr GENEL ÖZELLİKLER Aksine bir talep olmadığı taktirde tüm aksiyal fanlarımız direk akuple olarakimal edilir. Talep üzerine kayış kasnaklı (AX) modellerimiz de vardır (opsiyonel) Fan kasetlerinin

Detaylı

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI

GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI GENE ÜRÜN KATALOĞU MBS KLİMA ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA EKİPMANLARI GENEL ÜRÜN KATALOĞU ... HAKKIMIZDA MBS Klima Isıtma Soğutma Havalandırma Ekipmanları 2008 yılında Dudullu / Ümraniye İstanbul da Faaliyete

Detaylı

AP Hücreli Aspiratörler

AP Hücreli Aspiratörler AP Hücreli Aspiratörler AP-EKO Ekonomik Tip Hücreli Aspiratör AP-EKO serisi hücreli aspiratörleri, ısıtma ve soğutma istenmeyen yerlerde, ortam havasını tazelemek için veya tahliye etmek için, düşük veya

Detaylı

KANAL VE RADYAL ÇATI TİPİ FAN

KANAL VE RADYAL ÇATI TİPİ FAN KANAL VE RADYAL ÇATI TİPİ FAN HAKKIMIZDA Aironn, havalandırma endüstrisi içinde üretici kimliğini, fan konusuna odaklı bir ihtisas kuruluşu olarak sürdürüyor. Yangın, duman, basınçlandırma fanları, jet

Detaylı

Radyal. RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 120 ºC. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü R K D S 80 B 4 T ST 40

Radyal. RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 120 ºC. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü R K D S 80 B 4 T ST 40 ENDÜSTRİYEL RADYAL FAN RKD Serisi Motor Hava Akımı Dışında Prizmatik Kanal Tipi Fanlar 12 ºC Filtreler galvaniz çelik kasa içerisindedir. Kaset tipi değiştirilebilir şekildedir. Bakım kapağı mevcuttur.

Detaylı

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI

Online teknik sayfa FLOWSIC60 AKIŞ HIZI ÖLÇÜM CIHAZI Online teknik sayfa FLOWSIC60 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC60 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans

Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: kw TRIGON XL. Kompakt tasarım, yüksek performans Yoğuşmalı gaz yakıtlı kazan Kapasite: 15-57 kw TRIGON XL Kompakt tasarım, yüksek performans TRIGON XL İhtiyaçlarınıza özel esnek tasarımlar Yeni nesil çözümler TRIGON XL üstün teknolojiyi yenilikçi tasarımla

Detaylı

Topvex ve SoftCooler Modülü

Topvex ve SoftCooler Modülü Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Klima Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Topvex ve SoftCooler Modülü Her Zaman Doğru Sıcaklık 2 Topvex with SoftCooler Soluk

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı

Security Geçiş Sistemleri. Döner. Kayar Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kapılar. Kapılar. Otomatik 90 Açılır Kapı Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri Otomatik 90 Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 Dışa Açılır Kapı Tek Kanatlı 90 İçe Açılır Kapı Çift Kanatlı 90 Dışa Açılır

Detaylı

Acvatix yüksek enerji verimliliği için mükemmel tasarlanmış kombine balans vanaları

Acvatix yüksek enerji verimliliği için mükemmel tasarlanmış kombine balans vanaları Acvatix yüksek enerji verimliliği için mükemmel tasarlanmış kombine balans vanaları HVAC tesisatlarının planlanması, montajı ve işletmeye alınması için artırılmış esneklik ve kolaylık Answers for infrastructure.

Detaylı

Geri dönüşsüz damperler

Geri dönüşsüz damperler ,1 X X testregistrierung Geri dönüşsüz damperler Tipi Kanal sistemin içine monte Geri dönüşsüz damperler, sistem çalışır durumda değilken istenilen hava akış yönüne karşı istenmeyen hava akışlarını önler.

Detaylı

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVR. Type TVR

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVR. Type TVR GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVR Type TVR STANDART HAVA DEBISI ARALIKLARI ILE ILGILI OLARAK ÇOK ÇEŞITLI UYGULAMALAR IÇIN Değişken hava debisi

Detaylı

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER AC-MOTORLU VE POMPALI YAĞ VE HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun

Detaylı

Hava debisi ölçme üniteleri için fark basınç transdüseri

Hava debisi ölçme üniteleri için fark basınç transdüseri Statik fark basınç transdüserleri.2 X XStatik fark basınç transdüserleri testregistrierung Hava debisi ölçme üniteleri için fark basınç transdüseri Statik tip fark basınç transdüserleri Statik efektif

Detaylı

Teknik Bilgiler. 1. Fan Hava Akış Şekilleri. 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri. 3. Aksesuarlar. 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı.

Teknik Bilgiler. 1. Fan Hava Akış Şekilleri. 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri. 3. Aksesuarlar. 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı. Teknik Bilgiler 1. Fan Hava Akış Şekilleri 2. Nominal Akım Çıkış Değerleri 3. Aksesuarlar 4. Birim Dönüşümleri 5. Motor Gücü Hesabı Motor Gücü Toplam Basınç Hava Debisi Hava Yoğunluğu * Teknik özellileri

Detaylı

Teknogen. İçindekiler. Fancoil Kaset Tip Fancoil Döşeme Tip Fancoil Gizli Tavan Tipi Yüksek Basınçlı Tip...

Teknogen. İçindekiler. Fancoil Kaset Tip Fancoil Döşeme Tip Fancoil Gizli Tavan Tipi Yüksek Basınçlı Tip... Fancoil Üniteleri İçindekiler Teknogen Fancoil... 3 Kaset Tip Fancoil... 4 Döşeme Tip Fancoil... 6 Gizli Tavan Tipi... 8 Basınçlı Tip... 10 Duvar tipi... 12, ve landırma sektörünün önde gelen üreticilerinden

Detaylı

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa FW102 SAÇILAN IŞIK-TOZ ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FW102 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FW102 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller

EVHRAC 3 YIL. Avantajları. Fonksiyonu. Modeller EVHRAC Fonksiyonu Bilindiği gibi binalarda hava kalitesinin arttırılması için iç ortam havasının egzost edilmesi ve yerine taze hava verilmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Her ne kadar ısı geri kazanım cihazları

Detaylı

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TA-Silenzio. Type TA-Silenzio

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TA-Silenzio. Type TA-Silenzio Type TA-Silenzio ZORLU AKUSTIK GEREKSINIMLERE VE DÜŞÜK HAVA HIZLARINA SAHIP EMIŞ HAVASI SISTEMLERI IÇIN Değişken hava debisi sistemlerine, zorlu akustik gereksinimlere ve düşük hava hızlarına sahip binalarda

Detaylı

Ortam havası ile soğutma sistemleri

Ortam havası ile soğutma sistemleri Ortam havası ile soğutma sistemleri TopTherm fan-filtreler TopTherm fan-filtre üniteleri...20 55 m 3 /h...316 TopTherm fan-filtre üniteleri...105 180 m 3 /h...317 TopTherm fan-filtre üniteleri...230 550

Detaylı

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VISIC50SF TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VISIC50SF A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VISIC50SF Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

Konveyörlü Tip WTM140

Konveyörlü Tip WTM140 serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama, tezgahaltı, giyotin tip, konveyörlü,

Detaylı

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel

Soğutma Ürünleri. Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri İklimlendirme Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Soğutma Ürünleri Hafif Ticari, Ticari ve Endüstriyel Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

THISION L ECO Kazan tasarımında son nokta

THISION L ECO Kazan tasarımında son nokta Yoğuşmalı kazan Kapasite 66-133kW THISION L ECO Kazan tasarımında son nokta DÜŞÜK EMİSYON YÜKSEK VERİM THISION L ECO Yüksek kapasite Yüksek kullanım esnekliği THISION L ECO, yüksek kaliteli mühendislik

Detaylı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-IP. Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-IP Tavan Tipi Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Cihazı Tavan tipi ısı pompalı ısı geri kazanım cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını

Detaylı

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi Hava Koşullandırma Haber Bülteni / Sayı 91 Ocak 2015 / Sayı 72 TEKNİK BÜLTEN VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya Yüksek Enerji Tasarrufu Yüksek Güvenilirlik Yeşil Bir Veri Merkezi İçin Modern Çözüm 14 MW Toplam

Detaylı

JET FANLAR [PAF-J SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil!

JET FANLAR [PAF-J SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil! Havalandırma Lüks Değil! Her geçen gün katlanarak artan şehir yaşamı bazı ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Fert başına gittikçe daralan yaşam alanları insanları iç içe yaşamaya zorlamaktadır. Hem

Detaylı

TGT Serisi Kanat Açısı Ayarlanabilir

TGT Serisi Kanat Açısı Ayarlanabilir TGT - A4_EN 146-155 TGT 06.07.2011 12:13 Page 246 KANAL TİPİ AKSİYAL FANLAR TGT Serisi Kanat Açısı Ayarlanabilir TGT Serisi ayarlanabilir kanat açılı kanal tipi aksiyal fanların gövdesi çelik sacdan mamuldür.

Detaylı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı

HRV-DX Plus. DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı HRV-DX Plus DX Tavan Tipi Isı Geri Kazanım Cihazı IGK cihazları kapalı mekanlardaki egzoz ve taze hava ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmış alüminyum

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TZ-Silenzio. Type TZ-Silenzio

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TZ-Silenzio. Type TZ-Silenzio Type TZ-Silenzio ZORLU AKUSTIK GEREKSINIMLERE VE DÜŞÜK HAVA HIZLARINA SAHIP ÜFLEME HAVASI SISTEMLERI IÇIN Değişken hava debisi sistemlerine, zorlu akustik gereksinimlere ve düşük hava hızlarına sahip binalarda

Detaylı

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır.

Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Cihazlar yalnızca soğutma modunda çalışmaktadır. Standart ürünlerde çevre dostu R407c soğutucu akışkan kullanılmaktadır. Su sıcaklık rejimine veya isteğe göre farklı soğutucu akışkan ile sistem oluşturulabilmektedir.

Detaylı

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara

Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları. Çelik Izgara Sistem Donanım Metal : Başlıca Faliyet / Üretim Konuları Çelik Izgara Sistem Donanım Ltd. Şti.,ızgara döşeme, geçit ızgara, kanal ızgara, hendek ızgara, platform ızgara ve çelik yapılar, inşaat metal kalas,

Detaylı

KANAL TİPİ KTS 021001 TK. Teba

KANAL TİPİ KTS 021001 TK. Teba KANAL TİPİ KLİMA SANTRALI TLPU-P Teba 1 KANAL TİPİ KLİMA SANTRALLARI Kanal tipi klima santralları, orta büyüklükteki alanların ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyacını karşılar. Yüksekliklerinin az olması

Detaylı

OpenAir. Güç ve esneklik için hava damper motorları. Bina Teknolojileri

OpenAir. Güç ve esneklik için hava damper motorları. Bina Teknolojileri OpenAir Güç ve esneklik için hava damper motorları Bina Teknolojileri s Rahat bir çalışma ve yaşam ortamı için Danışmanlar, toptancılar, sistem merkezleri, esnaflar, bina sahipleri, operatörler ve doğa

Detaylı

Resim 1: Londra'nın en son önemli yapısı, "The Gherkin", 30 St Mary Axe, Kaynak: Swegon AB

Resim 1: Londra'nın en son önemli yapısı, The Gherkin, 30 St Mary Axe, Kaynak: Swegon AB Wall Street Journal kararını verdi: dünyanın herhangi bir yerinde son 30 yılda inşa edilmiş en ilham verici ve şık yeni gökdelen. 30 St Mary Axe te mükerrer sigorta şirketi Swiss Re tarafından kullanılan

Detaylı

Endüstriyel Fanlar SANTRİFÜJ FANLAR GENEL BİLGİLER

Endüstriyel Fanlar SANTRİFÜJ FANLAR GENEL BİLGİLER O C A K 2 0 1 1 A R G E - F. K 02 Endüstriyel Fanlar SANTRİFÜJ FANLAR GENEL BİLGİLER Firmamızın santrifüj fan aralığı, direk tahrikli fanların en fazla karşılaştığı debi-basınç bileşimlerini karşılayacak

Detaylı

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri

TETA & TEDA. Sıcak Hava Apareyleri TETA & TEDA Sıcak Hava Apareyleri İçindekiler Teknogen Genel Özellikler... 3 Teknik Özellikler... 3 Bileşenler... 4 Montaj ve Bakım... 5 Elektrik Bağlantı Şeması... 5 Ölçüler... 6 Isıtma, Soğutma ve Havalandırma

Detaylı

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI

Online teknik sayfa MKAS KULLANICIYA ÖZEL TASARIMLI ANALIZ SISTEMLERI Online teknik sayfa MKAS A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip MKAS Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve

Detaylı

Paket Tip Isı Pompaları

Paket Tip Isı Pompaları Paket Tip Isı Pompaları Daire, villa, yazlık, ofis, mağaza gibi bireysel kullanımlar için Tesisat ekipmanları aynı gövdenin içine yerleştirilmiş Yüksek verim değerleri ile elektrik tüketimi düşük Isıtma,

Detaylı

Dairesel susturucular

Dairesel susturucular ,3 X X testregistrierung Dairesel susturucular Tipi Kontamine havaya yönelik, plastik dairesel kanallarda gürültünün azaltılması için Agresif ortama yönelik emiş havası sistemlerinin dairesel kanallarında

Detaylı

V-Serisi. Tazeliği korur. Sisteme uzaktan erişim imkânı. Artırılmış soğutma kapasitesi. Her araç tipine uygun model seçenekleri

V-Serisi. Tazeliği korur. Sisteme uzaktan erişim imkânı. Artırılmış soğutma kapasitesi. Her araç tipine uygun model seçenekleri Tazeliği korur. V-Serisi Artırılmış soğutma kapasitesi Her araç tipine uygun model seçenekleri Sisteme uzaktan erişim imkânı Kullanım ve bakım kolaylığı Modern ünite tasarımı Yaygın servis ağı ve yedek

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC450 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC450 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC450 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVA. Type TVA

GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVA. Type TVA GİRİŞ SAYFASI > Ürünler > Kontrol üniteleri > VARYCONTROL > VAV terminal üniteleri > Type TVA Type TVA ZORLU AKUSTIK GEREKSINIMLERE SAHIP EMIŞ HAVASI SISTEMLERI IÇIN Değişken hava debisi sistemlerine ve

Detaylı

Fan Coil. Genel Özellikler. Kolay takılabilen opsiyonel sac ayakları. Kolay asılabilmesi için askı şablonu

Fan Coil. Genel Özellikler. Kolay takılabilen opsiyonel sac ayakları. Kolay asılabilmesi için askı şablonu Fan Coil Fan Coil KD Systemair HSK Fan Coil cihazları üstün performansları ile konutlar, oteller, restaurantlar, mağazalar, ofisler vb. yapıların ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyaçlarını ekonomik

Detaylı

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri

VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Çoklu klima sistemleri VITOclima 300-s/HE Free Joint DC Inverter Free Joint DC Inverter Viessmann İle tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi ile bireysel iklimlendirmenin

Detaylı

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI

Online teknik sayfa VICOTEC320 TÜNEL SENSÖRLERI Online teknik sayfa VICOTEC320 VICOTEC320 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip VICOTEC320 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS250 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

ATEX. Radyal. RCEY Serisi Dahili Motorlu Radyal Yatay Atışlı Exproof Çatı Tipi Fan. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü.

ATEX. Radyal. RCEY Serisi Dahili Motorlu Radyal Yatay Atışlı Exproof Çatı Tipi Fan. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü. ENDÜSTRİYEL RADYAL FAN RCEY Serisi Dahili Motorlu Radyal Yatay Atışlı Exproof Çatı Tipi Fan EXPROOF ATEX Kodlama Anahtarı Genel Çatılarda ve dış mahalde kullanılmak üzere tasarlanmış çok yönlü vantilatörlerdir.

Detaylı

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar EA Serisi ETNA Norm Pompalar Tecrübe Çevre Dostu Mühendislik ETNA Norm Pompalar (DIN EN 733) İhtiyacınızın Tam Karşılığı Pompa teknolojileri alanındaki 35 yılı

Detaylı

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar EA Serisi Tecrübe Pompa teknolojileri alanındaki 35 yılı aşkın ARGE, üretim ve uygulama deneyimi, uzman satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile kaliteden ödün

Detaylı

KANAL TİPİ FANLAR [PKF SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil!

KANAL TİPİ FANLAR [PKF SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil! Havalandırma Lüks Değil! Her geçen gün katlanarak artan şehir yaşamı bazı ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Fert başına gittikçe daralan yaşam alanları insanları iç içe yaşamaya zorlamaktadır. Hem

Detaylı

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri VERİMLİ KÜMES SİSTEMLERİ Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri www.tavsan.com.tr Tek bir hava dağıtım ünitesinden kuru ısı. Sadece mükemmel! Kümesler için sıcak sulu ısıtma sistemleri Kümeste canlı sağlığı ve verimliliği

Detaylı

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V

Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V Ürün serisi tanımlaması: Wilo-Helix V H/m 280 240 200 Wilo-Helix V 2.. - V 52.. 50 Hz 160 120 80 40 Helix V 2.. Helix V 4.. Helix V 6.. Helix V 10.. Helix V 16.. Helix V 22.. Helix V 36.. Helix V 52..

Detaylı

KAPALI OTOPARKLARDA DUMAN EGZOST JET FAN SİSTEMLERİ JET FANLI SİSTEMLER Kapalı otoparklar için tasarlanan havalandırma sistemleri iki temel ihtiyaçtan yola çıkılarak planlanır. -Birincisi günlük işletmede

Detaylı

KONDENSER ÜNİTESİ KATALOĞU

KONDENSER ÜNİTESİ KATALOĞU En Direk Soğutma!! İklimlendirme ve soğutma alanında hızla gelişen teknoloji bu alanda arge faaliyetleri yapılmasının önünü açmıştır. Kondanser ve evaparatör sistemlerinin daha efektif hale gelmesi ve

Detaylı

Güvenilir. www.makroteknik.com.tr. Enerji Tasarruflu Kazanlar

Güvenilir. www.makroteknik.com.tr. Enerji Tasarruflu Kazanlar Güvenilir www.makroteknik.com.tr Enerji Tasarruflu Kazanlar K A Z A N L A R Ekonomik Açıdan Uygun ve Sürdürülebilir Çözümler Sunar Genel piyasa çevre sürdürülebilirliği ve enerji üzerine kurulduğu ve maliyetler

Detaylı

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI

Online teknik sayfa. FLOWSIC150 Carflow HACIMSEL DEBI ÖLÇÜM CIHAZLARI Online teknik sayfa FLOWSIC150 Carflow A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC150 Carflow Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak

Detaylı

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır

Security Geçiş Sistemleri. Döner Kapılar. Hastane Kapıları. 90 Derece. Kayar Kapılar. Kapılar METAXDOOR MS30. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Security Geçiş Sistemleri METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar

Detaylı

VAV DEĞİŞKEN DEBİLİ HAVA DAMPERLERİ

VAV DEĞİŞKEN DEBİLİ HAVA DAMPERLERİ DEĞİŞKEN DEBİLİ HAVA DAMPERLERİ VAV değişken debi damperi tek kanalda yüksek hızlarda değişken debi veya değişken akış oranlı uygulamalar için dizayn edilmiş olup hem üfleme hem de emiş için kullanılabilir.

Detaylı

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli

Konveyörlü Tip WTCS140 - elektrikli Electrolux Bulaşık Yıkama Sistemleri serisi, bulaşık yıkama işleminde yüksek verimlilik, tasarruf ve ergonomi konularında yüksek beklentileri bulunan profesyoneller için üretilir. Ürün serisi bardak yıkama,

Detaylı

Hidrolikte kolaylık. Enerji tasarruflu HVAC tesisatlarının kolay ve esnek bir şekilde planlanması ve uygulanması için Acvatix kombine balans vanaları

Hidrolikte kolaylık. Enerji tasarruflu HVAC tesisatlarının kolay ve esnek bir şekilde planlanması ve uygulanması için Acvatix kombine balans vanaları Hidrolikte kolaylık Enerji tasarruflu HVAC tesisatlarının kolay ve esnek bir şekilde planlanması ve uygulanması için Acvatix kombine balans vanaları Enerji tasarruflu tesisatlar tasarlamak için Combi Valve

Detaylı

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI VHR DX SERİLERİ

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI VHR DX SERİLERİ HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU ISI POMPALI ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI SERİLERİ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE MONTAJ İŞLETME ve BAKIM KILAVUZUNU www.venco.com.tr ADRESİNDEN İNDİREREK OKUYUN ve SERVİS ELEMANININ KOLAYLIKLA

Detaylı

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi Egzoz sisteminde yapılan tüm değişiklikler sertifikayı etkiler. Daha fazla bilgi için bir Scania bayisiyle temasa geçin. Tüm motor tipleri ve egzoz sistemleri için genel sınırlamalar ÖNEMLİ! Aracın egzoz

Detaylı

AKSİYAL FANLAR [PAF SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil!

AKSİYAL FANLAR [PAF SERİSİ ÜRÜN KATALOĞU] Havalandırma Lüks Değil! Havalandırma Lüks Değil! Her geçen gün katlanarak artan şehir yaşamı bazı ihtiyaçları da beraberinde getirmiştir. Fert başına gittikçe daralan yaşam alanları insanları iç içe yaşamaya zorlamaktadır. Hem

Detaylı

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR

BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR BİREBİR KASET TİPİ KLİMALAR TEKNOLOJİ Geniş Üfleme Ağzı Estetik Dizayn Düşük Ses Seviyesi Hava Üfleme Kontrolü Otomatik Yükseklik Ayarı Daha uzak atış mesafesi Ölü hacim bırakmama Homojen ısı dağılımı

Detaylı

DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI

DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI DHR - ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI Hem enerji ekonomisinin sağlanması, hem de iç hava kalitesinin arttırılabilmesi için ısı geri kazanımlı havalandırma cihazları yüksek verimli ve yıllarca sorunsuz çalışabilecek

Detaylı

Özlenen serinlik, keyif veren konfor...

Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Özlenen serinlik, keyif veren konfor... Genel Katalog Kaset Tipi Klimalar Kapasite Aralığı Soğutma Kapasitesi : 18.000 48.000 Btu/h Isıtma Kapasitesi : 20.000 52.000 Btu/h İç ünite Dış ünite Özellikleri

Detaylı

Klima. Teknik Bilgiler. Gizli tavan tipi ünite EEDTR13-100 FDQ-B

Klima. Teknik Bilgiler. Gizli tavan tipi ünite EEDTR13-100 FDQ-B Klima Teknik Bilgiler Gizli tavan tipi ünite EEDTR3-00 FDQ-B İç Ünite Gizli tavan tipi ünite FDQ-B İÇİNDEKİLER FDQ-B Özellikler................................................2 2 Teknik Özellikler........................................3

Detaylı

TEZGAH ÜSTÜ EMİŞ SİSTEMLERİ

TEZGAH ÜSTÜ EMİŞ SİSTEMLERİ Tüm ortamlar için tezgah üstü emiş sistemleri. Nederman tezgâh üstü sistemler, lehimleme dumanlarının emildiği montaj istasyonlarından çok aşırı ya da zehirli gazlara karşı korumanın hayati olduğu laboratuarlara

Detaylı

Symaro İlaç endüstrisi için sertifikalı sensörler. En zorlu koşullarda yüksek oranda hassas ölçüm. Answers for infrastructure.

Symaro İlaç endüstrisi için sertifikalı sensörler. En zorlu koşullarda yüksek oranda hassas ölçüm. Answers for infrastructure. Symaro İlaç endüstrisi için sertifikalı sensörler En zorlu koşullarda yüksek oranda hassas ölçüm Answers for infrastructure. En zorlu kalite gerekliliklerini karşılar ve en uygun maliyetli kullanımı sağlar

Detaylı

RiMatrix S. RiMatrix S. Avantajlarınız. RiMatrix S App

RiMatrix S. RiMatrix S. Avantajlarınız. RiMatrix S App RiMatrix S RiMatrix S RiMatrix S'e genel bakış...398 Standart oda...400 Standart güvenlik odası...401 Standart konteyner...402 Avantajlarınız Veri merkezi modüllerini baz alan standartlaştırılmış veri

Detaylı

Paslanmaz soğutma kuleleri

Paslanmaz soğutma kuleleri Paslanmaz soğutma kuleleri MCT serisi MCT Paslanmaz soğutma kuleleri MCT serisi santrifüj fanlı evaporatif soğutma kuleleri YapımıtümMITAürünyelpazesindekikorozyonakarşı tamkorumaözelliklerine dayanan

Detaylı

Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları

Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları 1 Kazısız Boru Rehabilitasyonu için Yüksek Basınçlı Esnek Boru Hatları Raedlinger şirket grubu Raedlinger Raedlinger RWenergy Primus Line BBZ İnşaat Mekanik PV Sistemleri Kazısız Profesyonel Şirketi Mühendislik

Detaylı

Endüstriyel Emniyet Elek Sistemleri

Endüstriyel Emniyet Elek Sistemleri MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET Endüstriyel Emniyet Elek Sistemleri www.isimsan.com.tr ÜRÜN BİLGİSİ Endüstriyel Emniyet Elek sistemleri, tesisleri kontaminasyona ve hasara karşı korumaktadır. Örneğin; gıda

Detaylı

Aksiyal. AWD, AQD Serisi Duvar Tipi Aksiyal Fanlar. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü ENDÜSTRİYEL AKSİYAL FAN. AWD Genel AQD. Motor. Gövde.

Aksiyal. AWD, AQD Serisi Duvar Tipi Aksiyal Fanlar. Fan Gövde Yapısı. Hava Akış Yönü ENDÜSTRİYEL AKSİYAL FAN. AWD Genel AQD. Motor. Gövde. ENDÜSTRİYEL AKSİYAL FAN AWD, AQD Serisi Duvar Tipi Aksiyal Fanlar AWD Genel AQD 1 m³/h6.m³/h arası geniş üretim aralığı ve mm mm arası 19 farklı çapta üretim seçeneği mevcuttur. Çift yönlü model imkanı

Detaylı

The Power to Save Energy.

The Power to Save Energy. The Power to Save Energy. SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU CT SERİSİ Soğutma CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir. Dolayısıyla

Detaylı

Karlı Bir Yatırım Yeni Nesil Caria Serisi

Karlı Bir Yatırım Yeni Nesil Caria Serisi Karlı Bir Yatırım Yeni Nesil Caria Serisi Caria Serisi ürünleri tasarlarken aklımızda tek bir şey vardı: Minimum kullanıcı müdahelesi Artık yeni nesil Caria serisi kazanlar eskisinden daha fazla konfor

Detaylı

FAN COIL. İklimlendirme Sistemleri. www.aldag.com.tr

FAN COIL. İklimlendirme Sistemleri. www.aldag.com.tr AE FAN COI ÜNİTEERİ KAMU BİNAARI, OTEER, AIŞVERİŞ MERKEZERİ, OFİSER, KONUTAR, SOSYA TESİSER, EĞİTİM KURUMARI, ASTANEER İklimlendirme Sistemleri er hakkı mahfuzdur. Kapasite ve ölçüler haber verilmeksizin

Detaylı

FAN COIL. İklimlendirme Sistemleri. www.aldag.com.tr

FAN COIL. İklimlendirme Sistemleri. www.aldag.com.tr AE FAN COI ÜNİTEERİ KAMU BİNAARI, OTEER, AIŞVERİŞ MERKEZERİ, OFİSER, KONUTAR, SOSYA TESİSER, EĞİTİM KURUMARI, ASTANEER İklimlendirme Sistemleri er hakkı mahfuzdur. Kapasite ve ölçüler haber verilmeksizin

Detaylı

People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin

People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin People. Passion. Performance. RX Hidrolik Kırıcılar Her Türlü Zorlu İş İçin CHICAGO PNÖMATİK TAŞIYICIYA MONTELİ HİDROLİK KIRICILAR GÜVENİLİRDİR, SAĞLAMDIR DAYANIKLIDIR. İş yaparken arıza ya da bakım için

Detaylı

Döner Kapılar. Hastane Kapıları. Dairesel Kayar Kapılar. 90 Derece METAXDOOR MS30. Kapılar. Kayar Kapılar. Otomatik Yana Açılır

Döner Kapılar. Hastane Kapıları. Dairesel Kayar Kapılar. 90 Derece METAXDOOR MS30. Kapılar. Kayar Kapılar. Otomatik Yana Açılır Döner Kapılar Kayar Kapılar Hastane Kapıları 90 Derece Kapılar Dairesel Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatik Yana Açılır Kayar Kapılar METAXDOOR MS30 Otomatİk Kayar Kapılar MS30/SLD Otomatik Kayar Kapı

Detaylı

Online teknik sayfa FLOWSIC30 GAZ SAYACI

Online teknik sayfa FLOWSIC30 GAZ SAYACI Online teknik sayfa FLOWSIC30 A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip FLOWSIC30 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri

Detaylı

IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım üniteleri 6 ana model ile 750 m /h'ten 4000m /h'e kadar çok geniş bir uygulama alanını kapsarlar.

IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım üniteleri 6 ana model ile 750 m /h'ten 4000m /h'e kadar çok geniş bir uygulama alanını kapsarlar. IHRA-HP IHRA-HP modeli ısı pompalı ısı geri kazanım ünitelerindeki temel prensip, egzost edilen hava ile taze havanın ısıtılıp veya soğutularak ısı geri kazanım yapılmasının yanında, ısı pompası sayesinde

Detaylı

PKFC KOMPAKT PATLAÇLI KARTUŞ FİLTRE ÜNİTELERİ

PKFC KOMPAKT PATLAÇLI KARTUŞ FİLTRE ÜNİTELERİ PKFC KOMPAKT PATLAÇLI KARTUŞ FİLTRE ÜNİTELERİ KOMPAKT Bomaksan marka PKFC Jet-Pulse Kartuş filtre üniteleri kompakt tasarımı sayesinde daha az yer kaplar. Tüm aksesuarlarını üzerinde bulunduran tak/çalıştır

Detaylı

Universal Tip Susturucu Yuvarlak Şekil

Universal Tip Susturucu Yuvarlak Şekil Universal Tip Susturucu Yuvarlak Şekil ÖZET ÜRÜN BİLGİSİ EGSAN ürünü Üniversal Tip Susturucu: olumsuz iç ve dış etkenlere ve korozif koşullara dayanıklı, tamamen alüminyum kaplı sac gövde ve borudan oluşur.

Detaylı

Isı Geri Kazanım Cihazları

Isı Geri Kazanım Cihazları Klimacı Mert Talatpaşa Bulvarı No:5/A Alsancak İZMİR T. 3 5 39 65 6 F. 3 7 9 www.klimacimert.com.tr info@klimacimert.com.tr VRS3 Vent Isı Geri Kazanımlı Cihazları, sağlıklı iç mekan havalandırması için

Detaylı

TOCOR700. Online teknik sayfa

TOCOR700. Online teknik sayfa Online teknik sayfa A B C D E F H I J K L M N O P Q R S T Sipariş bilgileri Tip TOCOR700 Stok no. Talep üzerine Uygulama yeri ve müşteri gereklilikleri doğrultusunda kullanılacak cihazın özellikleri ve

Detaylı

YÜKSEK DEBİLİ JET NOZUL

YÜKSEK DEBİLİ JET NOZUL YÜKSEK DEBİLİ JET NOZUL YÜKSEK DEBİLİ JET NOZUL DTD-19 Malzeme: Kullanım yeri: Montaj Özellikleri: Kaplama: Aksesuarlar: Özel sertleştirilmiş aluminyum sacdan imal edilir Havalandırma sistemlerinde üfleme

Detaylı