HAKKIMIZDA. Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HAKKIMIZDA. Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding"

Transkript

1

2 HAKKIMIZDA Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde; Gintem Madde Yönetimi A.Ş, Toirent A.Ş, GP A.Ş, WinWin A.Ş, Turp A.Ş, GNCR Enerji A.Ş ve Gencer İnşaat şirketlerinin rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedefleyerek, Her zaman ilkleri gerçekleştirmek ilkesiyle daha iyi bir yaşam için yatırım çalışmalarını sürdürmektedir. Katı atık, mobil kiralama, mobil ödeme, enerji ve inşaat sektörlerindeki şirketleri ve 2500 ü aşan çalışanı ile Türkiye'nin öncü kuruluşlarından biri konumundadır.

3 g'irişimci ruh, yenilikçi perspektif...

4 35 Yılı Aşkın Tecrübe, %100 Türk Sermaye! İlk girişimini 1976 yılında gerçekleştirdikten sonra 2013 yılında GNCR ünvanı ile holdingleşme sürecini tamamlayan şirketler grubumuz; Her zaman ilkleri gerçekleştirmek ilkesi ile bugünkü konumuna ulaşmıştır. Sadullah Gencer GNCR Holding Yönetim Kurulu Başkanı GNCR; %100 Türk sermaye yapısı ve beş farklı sektörde bulunan iştirakleri ile ülke ekonomisi ve dinamiğine hizmet vermektedir. Holding bünyesinde bulunan beş firma ile Yerel Kaynak Yönetimi, (Entegre Katı Atık Yönetimi) Yenilenebilir Enerji Yönetimi, Gayrimenkul ve İnşaat Yönetimi, Mobil Yaşam Destek ve Kiralama Hizmetleri, Alternatif Finansal Hizmetleri, Bilgi Teknolojileri Üretimi ve İşletmesi alanlarında ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik hizmetler ağı oluşturmuştur. 35 yılık deneyim, sermaye ve insana yaptığı sürekli yatırımlarla yolunda emin ve doğru adımlarla ilerlemeye devam eden GNCR Holding kuruluşundan bu yana sürdürülebilir, çağdaş, kaliteli, çevreci ve sağlıklı bir yaşam için gerekli ürün ve hizmetleri sunmayı temel amaç edinmiştir. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda da GNCR Holding, bünyesinde bulunan kuruluşları, yatırım alanları, yönetim biçimi ve özellikle inançlı ve dürüst çalışanları ile Türkiye nin gururu ve gülümseyen temiz yüzü olmaya devam edecektir. Saygılarımla,

5 n'et yatırımlar, somut kazançlar...

6 TARİHÇE Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde; Gintem Madde Yönetimi A.Ş, Toirent A.Ş, GP A.Ş, WinWin A.Ş, Turp A.Ş, GNCR Enerji A.Ş ve Gencer İnşaat şirketlerinin rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedefleyerek, bu bağlamda daha iyi bir yaşam için yatırım çalışmalarını sürdürmektedir. Gintem Madde Yönetimi A.Ş. çevresel bilinciyle sürdürülebilir madde yönetiminde uzmanlaşmıştır, Türkiye genelinde ki belediyeler ve yerel yönetimler ortaklığında entegre katı atık yönetimi ile çevre temizliği, atık toplama, taşıma, ayrıştırma ve biokütle madde yönetimi çerçevesinde ambalaj atıkları geri dönüşümü, atıktan enerji geri kazanımı, bertaraf tesisi ve/veya depolama sahası projelerinde başarıyla hizmet vermektedir. Toirent A.Ş. mobil tuvalet, lavabo, duş, ofis, kabin, çöp konteyner ve araçları, su tankı, vidanjör ile her türlü emtiayı kiralamanın yanı sıra organizasyonlar için gerekli ekipman desteği ile saha temizliği hizmeti vermektedir. Toirent in yine alt kuruluşları olan Toipark projesi kapsamında park alanlarında, okullarda, toplu taşıma duraklarında dezenfeksiyon ve hijyen hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parklarındaki görüntü kirliliği ve elektriklenme problemlerini de özel yöntemlerle gidermektedir. Toimarin projesiyle de mobil platform, mobil marina, mobil havuz, mobil organizasyon alanları kiralama ve su ile ilgili tüm kiralık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

7 c'iddi yaklaşım, profesyonel çözüm...

8 TARİHÇE Global Payment Sistem A.Ş. mobil ödeme sistemler için yeni teknolojiler geliştirmek amacıyla kurulmuştur. GP A.Ş, yazılım, cihaz, altyapı kurulum, saha ve operasyon hizmetlerinin yanında mobil ödeme network ağı ile ödeme sistemleri işletimi konusunda da faaliyet göstermektedir. WinWin A.Ş, hizmet sektöründe geniz bir pazar payı olan kurumsal firmaların yemek ihtiyaçlarını mobil ödeme teknolojisi ile sunarken Turp, Türkiye de mobil ödeme alanında yeni projeler geliştirerek mikro ödeme, transfer ve sipariş alanında faaliyet gösteren ilk firma olup mikro bankacılıkta son kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir. GNCR Enerji A.Ş, Türkiye de GES yatırımları kapsamında 2013 yılı Haziran ayında başlatılan lisans başvurusu ihaleleri ile birlikte yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını projelendirmeye başlamıştır. 600 MW bağlantı iznine karşılık kurulacak olan güneş panellerinin projelendirilmesi ve uygulaması, yatırımlarımız arasında yerini almıştır. Bu proje ile birlikte, GNCR Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye ye katma değer kazandıran bir yatırım ile adını duyurmayı hedeflemektedir. Yeni bir atılım olarak inşaat sektörüne farklı alanlarda edindiği bilgi ve tecrübenin gücüyle atılan GNCR Holding, İstanbul a ve Türkiye ye değer katacak projelere imza atmayı planlamaktadır.

9 r'asyonel hizmetler, güçlü şirketler...

10 ViZYON - MİSYON VİZYON 1976 yılında kurulan GNCR Holding, Her zaman ilkleri gerçekleştirmek ilkesini benimsemiş; Kendi sektörlerinde lider Öncü ve güvenilir marka yatırımlarına sahip Ülke ekonomisine katkı sağlayan Son yıllardaki tüm girişimlerini ve yapılanmasını bu çerçeve doğrultusunda gerçekleştiren; Müşterilerin, paydaşların ve çalışanların en çok tercih ettiği, %100 yerel sermaye ile stratejik büyüme yapısını koruyan Şirket grubu olarak varlığını sürdürmeyi vizyon edinmiştir. MİSYON Çalışanları, güçlü organizasyon yapısı ve çağdaş kurumsal yönetim anlayışı ile GNCR Holding; değişen müşteri ve piyasa ihtiyaçlarına odaklanır, tüketicilere uygun fiyatlarla kolayca ulaşabilecekleri yüksek kalitede ürün ve hizmetler sunar, pazarın en iyi ürün ve hizmetini sağladığı müşterileriyle güçlü ortaklıklar kurar. GNCR Holding in gücü, sadece vaat ettiklerinden değil gerçekleştirdiği çalışmalardan gelir. Güveni merkezine alan politikasıyla GNCR Holding, tüketicilerini, müşterilerini, çalışanlarını ve içinde bulunduğu toplumu düşünerek, onların faydasını gözeterek faaliyetlerini sürdürür. GNCR Holding sürekli kendini geliştirerek ve güçlenerek yoluna devam edecektir.

11 20 Yılı Aşkın Deneyimiyle Teknolojide Uzman, Çevreci Bir Lider

12 GİNTEM Atık ve öz kaynak (madde) yönetiminin her alanında faaliyet gösteren Gintem Madde Yönetimi A.Ş, 1993 yılında belediyelere ve yerel yönetimlere çevre temizliği ve geri dönüşüm konusunda hizmet vermek üzere kurulmuştur. Entegre Katı Atık Yönetimi anlayışını ülkemizde ilk dile getiren ve uygulayan firma olarak 20 yılı aşkın süredir faaliyetini sürdürmektedir. Gintem Madde Yönetimi A.Ş, entegre katı atık yönetiminin önemli bir adımını oluşturan atıkların toplanması, transferi ve ayrıştırması ile yerleşim alanlarında cadde ve sokakların son teknolojik ekipmanlarla temizlenmesi hizmetlerini pek çok yerel belediyenin hizmetinde sürdürmektedir. Son çevre teknolojilerini kullanarak geri kazanım tesisleri ve atık depo sahaları inşa edip işletmesini üstlenen Gintem Madde Yönetimi A.Ş, bu tesislerin çevreye zarar vermeden ekonomik ve teknik açıdan verimli işletilmelerini sağlamaktadır. Bilgi birikimi ve tecrübesini, gerçekleştirdiği projelerin yanı sıra uluslararası işbirlikleri ile sürekli geliştiren Gintem, katı atık yönetimindeki derin ve profesyonel yaklaşımıyla son teknolojileri yerel sektöre taşıyarak lider konumunu korumaktadır. Gintem in hizmet sunduğu yerleşim alanlarında çevre ve makina mühendisleri tarafından projelendirilen çevre teknolojileri ile düzenlenmiş her türlü altyapı, araç bakım ve onarımlarının yapılabildiği garajlar, şantiyeler, geri dönüşüm ve yönetim birimleri bulunmaktadır. Her şantiyede iş alanı ile ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip, konusunda uzman mühendisler ve işletmeciler görev yapmaktadır. Gintem ayrıca, lider konumunda sektörün gelişimine katkı sağlamak adına hizmet veren kısa adı UKAB olan Uluslararası Katı Atık ve Teknoloji Birliği nin de kurucusudur.

13 Hijyene ihtiyacın olduğunda Toirent yanında!

14 TOİRENT 1999 depremi sebebi ile meydana gelen acil duruma yardım için giden firmalarımız orada halkın en önemli ihtiyacı olan hijyen şartlarının sağlanması ve sürdürülmesi hizmetini görmüş, bu alanda bölgede bulunan Alman firma ile iş birliği yaparak ülkemizde yeni bir sektörün başlamasına vesile olmuş ve 2003 yılında Toirent A.Ş. kurulmuştur. Öncelikle mobil tuvalet olmak üzere, lavabo, duş, her türlü ofis, büro, VIP kabininin kiralanması ile temizlik ve bakım hizmeti sunmaktadır. İhtiyaç duyulan her yerde sağlığa uygun bir ortam sağlamayı ve bunu korumayı taahhüt eden Torient, çözüm ortağı olarak beklentilerin ötesinde hizmet vermektedir. ROCK N Coke, Akdeniz Olimpiyatları gibi Türkiye genelinde yapılan büyük çaplı organizasyonlar ile yaptığı çalışmalar, sivil ve askeri alanlarda anahtar teslimi proje uygulamalarındaki kalite anlayışı, Toirent in en önemli referanslarını oluşturmaktadır. Toirent A.Ş, açık hava organizasyonlarında, askeri tatbikatlarda, yarışlar ve spor müsabakalarında, kurban satış ve kesim yerlerinde, park ve piknik alanlarında, plajlarda sahil boyları ve iftar çadırlarında, festivali şenlik ve mitinglerde, inşaat şantiyelerinde kısaca ihtiyaç duyulan her yerde hijyenik ekipmanlarla kiralanabilir mobil hizmetler sunarak ülkemizde böyle bir sektörün oluşmasını sağlamıştır. Yenilikçi yapısı ile Toirent, Toipark projesi kapsamında park alanlarında, okullarda, toplu taşıma duraklarında dezenfeksiyon ve hijyen hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parklarındaki görüntü kirliliği ve elektriklenme problemlerini de özel yöntemlerle gidermektedir. Toimarin projesi ile de mobil platform, mobil marina, mobil havuz, mobil organizasyon alanları kiralama ve su ile ilgili tüm kiralık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

15 Karşılıklı Kazandıran ve Gülümseten Hizmetler

16 WİNWİN WinWin Kurumsal Hizmet Yönetimi, ilham aldığı isminin anlamı olan karşılıklı kazanım felsefesiyle, 2006 yılından bu yana Türkiye de kurumsal ödeme hizmeti sunmaktadır. Sektörde ilk M-Payment uygulamasını anlaşmalı üye işyeri kuruluşlarla hayata geçiren, merkezi İstanbul da bulunan WinWin; sunduğu alternatif ödeme sistemlerini kullanan kurum ve kuruluşta çalışan personelin, üye işyerlerinin ve ülke ekonomisinin aynı anda kazançlı olduğu sistemi her alana yaygınlaştırmayı amaç edinmiştir. WinWin, yaklaşık 265 bin kişiyi kapsayan şirketlerin personeline, maaş dışında sağladığı (yemek, konaklama, ulaşım, temsil ve ağırlama, iletişim, sosyal yardım, güvenlik, sağlık, sigorta, giyim vb.) her türlü hakkı, sahip olduğu üye ağı üzerinden kullandırarak, çalışanların, müşteri kurum ve kuruluşların, üye işyerlerinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla işletilen bir hizmet ve ödeme sistemidir. sitesinden üye ve müşterilere bulundukları yerden sipariş girişi, işlem takibi, fatura sorgulama gibi işlem girişlerine kolaylıkla ulaşmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanıcılar kendi bakiyelerini görebiliyor, hesap bildirim cetvellerine ulaşabiliyor ve ödeme gerçekleştirebiliyorlar. WinWin, İstanbul daki Genel Müdürlüğe bağlı, Kuzey Marmara, Ankara da İç Anadolu, İzmir de Ege, Bursa da Güney Marmara, Antalya da Batı Akdeniz, Adana da Doğu Akdeniz, Trabzon da Karadeniz ve Diyarbakır da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlükleri ile sekiz bölgede toplam noktada bulunan yaygın bir organizasyon yapısına sahiptir.

17 Yeni Nesil Ödeme Sistemleri

18 TURP Turp; kullanıcıların cep telefonu ile üye işyerimize diledikleri yerden ödeme yapıp, sipariş verebilecekleri ve diledikleri zaman para transfer edebilecekleri yeni kuşak bir hizmettir. Son derece çağdaş ve teknolojik bir uygulama olan cüzdan, kart veya nakit taşıma risklerini ortadan kaldıran, ödemenin yapılacağı yerde kullanıcının bulunmasını gerektirmeyen, dilediğinizde cep telefonunuzdan dilediğinizde ise üye işyeri Turp Terminallerinden, tahsilat, ödeme, transfer ve sipariş taleplerinde bulunabileceğiniz özgür bir sistemdir. Internet, WAP ve Java uygulamaları ile Mobil Ödeme Hizmeti, Bireysel WinWin kullanıcısına farklı mecralarda hizmet vermektedir. Kullanıcı, Turp internet sitesi ile, adresinden tüm sipariş, arama ve diğer işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Müşterinin site üzerinden yapacağı kişisel bilgi girişi, bu bilgilerin paylaşılması ve diğer tüm kişiye özel işlemlerin güvenliği, uluslararası standartlar çerçevesinde ele alınmıştır. Sitenin bilgi güvenliği SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası ile sağlanmıştır. Ayrıca Turp Terminalleri nde özel güvenlik önlemleri mevcut olup, önlemler üretim esnasında da ek güvenlik kontrolleri ile desteklenmektedir. Turp Akıllı Cüzdan Hizmeti nin, güvenliğe yönelik en önemli tedbiri, Kullanıcılarının Değiştirilemez Özelliklerini Kullanabilme ye yönelik olarak tasarlanmış olmasıdır.

19 Mobil Ödeme ve Transfer Teknolojileri

20 GLOBAL PAYMENT % 100 yerli yatırımla 2006 yılında kurulan Global Payment Ödeme ve Transfer Sistemleri, WinWin Kurumsal Hizmetler ve Turp Bireysel Hizmetler alanında iki ayrı alanda uygulama ile markalaşmayı başarmıştır. Global Payment; WinWin ve Turp sistemleri aracılığıyla yurt çapında yaklaşık 265 bin kullanıcıya hizmet vermektedir. GP, elektronik ve IT takımları, satış ve pazarlama kadrosu ile toplamda 70 kişilik ekibiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. GP; kullanıcı, restoran, market ve diğer satış noktalarından oluşan zincirleme bir sisteme bağlı olarak çalışmaktadır. M-Payment yemek pazarının yüzde 100 üne sahip olan Global Payment A.Ş, Türkiye de Mobil Ödeme Sistemi Kültürü nü yaymayı hedeflemektedir. Genç kadrosu ile aktif büyüme hızına sahip olan Global Payment ın hizmetlerinin yüzde 40 ı kamu, yüzde 60 ı özel sektör ağırlıklı olup, kamudaki pazar paylarının yüzde 70 olduğu bilinmektedir.

21 IŞimdi Bilgi ve Birikimi İnşa Etme Zamanı

22 GNCR İNŞAAT GNCR Holding, Kaliteli Yaşam Merkezleri sunma amacı ve şehre kimlik katan yaşam alanları yaratmak ilkesiyle oluşturduğu butik projeleriyle inşaat sektöründe çalışmalarına devam etmektedir. Bu inşaat projesi ile hedefimiz, GNCR Holding in bugüne kadar sahip olduğu başarıları, sanayi ve ticaret adına gerçekleştirdiği yenilikleri, yatırımları ve yatırım gücünü inşaat sektörüne de en iyi şekilde taşıyabileceğini göstermek, Türkiye ve Istanbul a yeni bir değer katmaktır. Yükselen sektörün 3 milyonu aşan çalışan sayısına, Gencer İnşaat olarak da istihdam anlamında katkı sağlanması planlanmaktadır.

23 Çevre biliniciyle enerji yatırımı

24 GNCR ENERji GNCR Holding, Gintem Madde Yönetimi A.Ş. ile katı atık alanında elde ettiği değer, bilgi ve deneyimi 2013 yılında planladığı enerji yatırımı ile daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir. Bilindiği üzere; UEA tahminlerine göre, üye ülkeler arasında enerji talebinin orta ve uzun vadede en hızlı artış kaydedeceği ülke Türkiye dir. Öte yandan, yapılan çalışmalarda toplam nihai enerji talebi ile toplam birinci enerji talebinin 2020 yılı itibariyle iki kata yakın bir artış sırasıyla 170,3 ve 222,4 MTEP seviyesine ulaşması; elektrik, doğal gaz ve petrol talebinin ise sırasıyla milyar kws, 59 milyar metreküp ve 59 milyon ton seviyelerini bulması beklenmektedir. Artan talebi karşılamak her üç alanda da büyük oranlarda yatırım gereksinimini ortaya çıkarmaktadır. Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesine verdiği önemin bir ifadesi olarak, 26 Ocak 2009 tarihinde Bonn da düzenlenen konferans sonunda imzalanan anlaşmayla, Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı nın (IRENA) kurucu üyeleri arasında yerini almıştır. Türkiye nin coğrafi konumu nedeniyle sahip olduğu güneş enerjisi potansiyeli ortalama yıllık toplam güneşlenme süresi saat (günlük toplam 7,2 saat) ve ortalama toplam ışınım şiddeti kwh/m²-yıl (günlük toplam 3,6 kwh/m²) olduğu tespit edilmiştir. Güneş Enerjisi potansiyeli 380 milyar kwh/yıl olarak hesaplanmıştır. Ülkemizdeki toplam kurulu güneş pili gücü 2000 yılı içinde 250 kwp kadardır. Fotovoltaik sistemin işletme kolaylığı, (ı) hareketli parçalarının olmaması nedeniyle uzun yıllar sorunsuz çalışması, (ıı) modüler olması yani talebe bağlı olarak bir kaç yüz W 'tan bir kaç yüz MW'a kadar büyüklükte kurulabilmesi,

25 GNCR ENERji (ııı) çok kısa sürede devreye alınabilmesi, (ıv) kullanım noktasına yakın tesis edilerek hat kayıplarının azaltılması, (v) uç noktalarda şebekeye bağlanarak elektrik kalitesinin artmasını sağlaması ve böylece gerilim düşmeleri nedeniyle oluşan arızaların ortadan kalkması, fotovoltaik enerjinin başlıca üstünlükleridir. Güneş pilleri; uzun ömürlü, dayanıklı ve kayda değer bir çevre kirliliği oluşturmayan yarı iletken aygıtlar oldukları için çalışmaları sırasında hiç bir elektriksel sorun çıkarmama ve çok az bakım gerektirme özellikleri ile ayrıca Türkiye ekonomisine katkı sağlayacaktır. Yenilenebilir enerji bakımından önemli bir potansiyele sahip olan Türkiye nin, 2023 yılına kadar toplam enerji talebinin %30 unun yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılanması öngörülmektedir. Türkiye de enerji talebindeki sürdürülebilir büyüme ve hükümetin yerli üretimdeki yenilenebilir enerji payını arttırması dikkate alınarak, GNCR Holding; bilgili ve deneyimli olduğu entegre katı atık yönetiminden sonra atıktan enerji üretimi ve solar enerji sistemlerine de yatırım yapma kararı almıştır. Bu çerçevede, GNCR Holding in bir iştiraki olan GNCR Enerji A.Ş. güneş enerjisi sektörüne nüfuz edecek yatırımlar yapmaya başlamıştır. Şimdiye kadar, 5 ayrı lokasyonda ölçümleme istasyonları kurulmuş ve bir yıllık veriler toplanmıştır. Buna karşılık, GNCR Enerji A.Ş. fizibilite çalışmalarını sürdürmektedir. GNCR Holding, Türkiye de GES yatırımları kapsamında 2013 yılı Haziran ayında başlatılan lisans başvurusu ihaleleri ile birlikte yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarımızı projelendirmeye başlayarak, 600 MW bağlantı iznine karşılık kurulacak olan güneş panellerinin projelendirilmesi ve uygulaması, yatırımlarımız arasında yerini almıştır. Bu proje ile birlikte, GNCR Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye ye katma değer kazandıran bir yatırım ile adını duyurmayı hedeflemektedir.

26 https://facebook.com/gncrholding https://twitter.com/gncrholding

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

2012 FAALİYET RAPORU DENİZBANK FİNANSAL HİZMETLER GRUBU

2012 FAALİYET RAPORU DENİZBANK FİNANSAL HİZMETLER GRUBU 2012 FAALİYET RAPORU DENİZBANK FİNANSAL HİZMETLER GRUBU BÖLÜM I SUNUŞ 01 DenizBank Finansal Hizmetler Grubu 02 DenizBank ın Misyonu, Vizyonu 03 DenizBank ın 15 Yıllık Finansal Göstergeleri 04 Deniz in

Detaylı

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68 İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz 6 Stratejik Hedeflerimiz 7 Bank Audi Grubu Hakkında 8 Ana Sözleşme Değişikliği ve Sermaye Yapısı 9 Banka Bilgileri 10

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu

2013 Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Raporu İçindekiler KURUMSAL PROFİL 02 Kurumsal Profil 04 Kısaca Halkbank 04 2013 Yılı Esas Sözleşme Değişiklikleri 05 Ortaklık Yapısı 06 Başlıca Göstergeler ve Oranlar 09 Halkbank ın Tarihsel

Detaylı

Tam 70 yıldır üreten Türkiye için çalışıyoruz. 2008 Faaliyet Raporu

Tam 70 yıldır üreten Türkiye için çalışıyoruz. 2008 Faaliyet Raporu Tam 70 yıldır üreten Türkiye için çalışıyoruz. 2008 Faaliyet Raporu İçindekiler Sunuş Kurumsal Profil - 1 Rakamlarla Halkbank - 2 Vizyonumuz, Misyonumuz, Hedeflerimiz - 6 Stratejilerimiz, Kurumsal Değerlerimiz

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010

BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 BORUSAN GRUBU SÜRDÜRÜLEB L RL K RAPORU 2009-2010 1 çindekiler 1. Raporun Amacı ve Kapsamı 2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 3. CEO nun Mesajı 4. Sürdürülebilirlik Politikamız 5. Kurumsal Profil Grup

Detaylı

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar

YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ Yönetim Kurulu Üst Yönetim İç Sistemler Komiteler Genel Kurul a Sunulan Özet Yönetim Kurulu Raporu Murakıplar FAALİYET RAPORU 2009 A&T BANK 2009 YILI FAALİYET RAPORU GİRİŞ Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı Genel Müdür ün Mesajı A&T BANK Hakkında Finansal Göstergeler Hissedarlar Tarihsel Gelişim & Kilometre Taşları

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2014 F AALİYET RAPORU

2014 FAALİYET RAPORU ODEABANK 2014 F AALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler BÖLÜM I: GENEL BİLGİLER Kısaca Odeabank 02 Bank Audi Grubu Hakkında 03 Misyon, Vizyon ve Değerler 04 Stratejik Hedeflerimiz 06 Başlıca Finansal Göstergeler 08 Öne Çıkan

Detaylı

Geçmişten aldığımız güç ve güvenle geleceğe koşuyoruz

Geçmişten aldığımız güç ve güvenle geleceğe koşuyoruz Geçmişten aldığımız güç ve güvenle geleceğe koşuyoruz 2011 FAALİYET RAPORU İçindekiler GENEL BİLGİLER 4 Kısaca Takasbank 6 Vizyon, Misyon ve Kurumsal Değerler 9 Özet Finansal Bilgiler 9 2011 Yılı İçinde

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

BÖLÜM I SUNUŞ BÖLÜM II YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM UYGULAMALARI BÖLÜM III FİNANSAL BİLGİLER VE RİSK YÖNETİMİ

BÖLÜM I SUNUŞ BÖLÜM II YÖNETİM VE KURUMSAL YÖNETİM UYGULAMALARI BÖLÜM III FİNANSAL BİLGİLER VE RİSK YÖNETİMİ DENİZBANK 2014 FAALİY ET R AP O RU FİNANSAL HİZMETLER GRUBU FAALİYET RAPORU 2014 DenizBank bir Sberbank Grubu kuruluşudur. DenizBank bir Sberbank Grubu kuruluşudur. BÖLÜM I SUNUŞ 1 DenizBank Finansal Hizmetler

Detaylı

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U

GARANTİ HER YERDE her yerde G A R A N T İ B A N K A S I 2 0 1 3 F A A L İ Y E T R A P O R U GARANTİ her HER YERDE yerde 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 - Sunuş 4. Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 5. Olağan Genel Kurul Gündemi Garantİ Hakkında 8. Kurumsal Profil, Ortaklık Yapısı

Detaylı

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş İÇİNDEKİLER I. Sunuş 02 Kısaca Anadolubank 03 HABAŞ Grubu 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 10 Üst Yönetim 12 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi

Detaylı

Türkiye nin Sabancı sı...

Türkiye nin Sabancı sı... Türkiye nin Sabancı sı... 1 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Değer Yaratan... Sorumlu... 3 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Aktif Katılımcı... 5 sabancı holding 2009 faaliyet raporu Yaratıcı...

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu TÜRK EKONOMİ BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 30 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ 1 BÖLÜM 1 - SUNUŞ 2 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2014 YILI YILLIK FAALİYET

Detaylı

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU TÜRKİYE NİN BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU Cumhuriyet in ilk kurumlarından biri olan İş Bankası nın kuruluş misyonu Türkiye nin kalkınmasına, inşasına ve gelişmesine her alanda katkı sağlamak olmuştur. 90

Detaylı

2014 Faaliyet Raporu

2014 Faaliyet Raporu 2014 Faaliyet Raporu TÜRK EKONOMİ BANKASI 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 30 MART 2015 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEMİ 3 BÖLÜM 1 - SUNUŞ 2 TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. 2014 YILI YILLIK FAALİYET

Detaylı

TOKİ KURUM PROFİLİ 2010-2011

TOKİ KURUM PROFİLİ 2010-2011 TOKİ KURUM PROFİLİ 2010-2011 İÇİNDEKİLER 2 Başbakan ın Mesajı 4 Başlıca Operasyonel Göstergeler 8 Kısaca TOKİ 10 Başkan ın Mesajı 12 Vizyon, Misyon ve Strateji 14 TOKİ ve Türkiye de İnşaat Sektörü 16 Başlıca

Detaylı

Migros 2013 Faaliyet Raporu

Migros 2013 Faaliyet Raporu MİGROS TİCARET A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 1 Migros 2013 Faaliyet Raporu Konu: Perakende Matematiği Büyüme Verimlilik Penetrasyon Alışveriş Deneyimi İçindekiler Luctus tincidun exerionet ulluptur Etuta nosaperis.

Detaylı

Yasanabilir bir dünya icin...

Yasanabilir bir dünya icin... 2012 Faaliyet Raporu Yasanabilir bir dünya icin... Değişen dünyanın sigortası ...sürdürülebilirlik inisiyatifini hayata geçiren ve fark yaratan global bir oyuncuyuz. Sigortacılık ve bireysel emekliliğin

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! 1 Yeni ufuklara açılıyoruz! 2 TAV 2014 FAALİYET RAPORU Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde

Detaylı

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu

2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu 2015 I. Çeyrek Ara Dönem Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER VİZYONUMUZ... 2 MİSYONUMUZ... 2 STRATEJİLERİMİZ... 3 KURUMSAL PROFİL... 4 ORTAKLIK YAPISI... 5 ESAS SÖZLEŞMEDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER... 5 YÖNETİM KURULU

Detaylı

2010 faaliyet raporu

2010 faaliyet raporu 2010 faaliyet raporu KUVEY T TÜRK 2010 YILI faaliyet raporu İÇİNDEKİLER I. BÖLÜM: SUNUŞ 08 Özet Finansal Göstergeler 11 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi 13 Kısaca Kuveyt Türk 14 Türk Katılım Bankacılığında

Detaylı

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz

Raporumuz Hakkında. Gelecek Raporumuz Raporumuz Hakkında Mars Logistics olarak bu ilk sürdürülebilirlik raporu ile 2012 yılındaki ekonomik, çevresel ve sosyal performansımızı paydaşlarımıza aktarmayı hedefliyoruz. Bu raporu hazırlama sürecinde

Detaylı

2012 Faaliyet RapoRu

2012 Faaliyet RapoRu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER BÖLÜM I: SUNUŞ 8 Özet Finansal Göstergeler 10 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi 11 Kısaca Kuveyt Türk 12 Kilometre Taşları 14 Misyon, Vizyon, Kalite Politikası ve Hizmet

Detaylı