KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK"

Transkript

1 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ MİLLİ EĞİTİM, GENÇLİK ve SPOR BAKANLIĞI GENÇLİK DAİRESİ Gençlik Dairesinin 2012 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğu etkinlikleri içermektedir. Faaliyet Raporu

2 2012 Faaliyetleri 1. Geleceğimizi Şimdiden yaratalım projesi kapsamlı bir şekilde devam ediyor Gençlik Dairesi Müdürlüğü, Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım projesi kapsamında lise öğrencilerine gerçekleştirdiği madde bağımlılığı anketinin ardından başlattığı seminerler dizisinin öğretmen ayağını bitirdi. Ailelere verilecek seminerler öncesinde Okul Aile Birliği Başkanlarıyla Lefkoşa Açık Öğretim Fakültesinde buluşan Gençlik Dairesi Müdürlüğü, konuyu birebir istişare etti. 2. Liderimiz Dr. Fazıl Küçük 28. Ölüm yıldönümünde saygı ile anıldı. Gençlik Dairesi Müdürlüğü, Milli Mücadele Lideri Dr Fazıl Küçük ün 28. ölüm yıldönümü sebebiyle geleneksel olarak gerçekleştirdiği meşaleli yürüyüşü, Lefkoşa İpekom önünden başlayarak, Küçük ün ebedi istirahatgahı olan Anıttepe de sonlandıracak şekilde gerçekleştirdi. Gençlik Dairesi İzcilik Birimlerinde bulunan 300 izcinin katıldığı meşaleli saygı yürüyüşüyle Anıttepe ye toplanılarak, Dr Fazıl Küçük ün hayatı anlatılarak, şiirler okundu.

3 3. T.C. KKTC Gençlik Çalıştayı gerçekleştirildi Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığıyla, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Dairesi Müdürlüğü işbirliğinde Girne Acapulco Resort Otel de TC-KKTC Gençlik çalıştayı düzenlendi. Çalıştayın açılışı Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu ve üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

4 Ana teması yüksek öğrenime iişkin fırsatlar olan çalıştay kapsamında, gençliğin altyapısı, sosyal hayatta gençlik, sağlık spor ve çevre, etik ve insani değerler ile katılım ve demokrasi bilinci konularından oluşan 5 başlıkta, gençlik konusu irdelendi. Çalıştay gerçekleşen oturumların ardından, sonuç bildirgesinin okunması ve ardından gerçekleştirilen kapanış kokteyliyle sona erdi.

5

6 4. Gençlik Dairesi ilk kez kış kampı düzenledi. Gençlik Dairesi Müdürlüğü yaz döneminde düzenlediği Kantara Gençlik Kampını kış dönemine taşıyarak Gençlik Dairesine bağlı Lapta ve Kantara Gençlik Kampında 1130 genci ağırlayarak ilk kez kış kamplarını gerçekleştirdi. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği Kantara yaz kampını kış dönemine taşıyan Gençlik Dairesi Müdürlüğü, 31 Ocak 14 Şubat tarihleri arasında, iki dönem ortaokul, iki dönemde lise olmak üzere toplam dört dönem kamp düzenledi.

7 5. Dünya İzci Düşünce Günü kapsamında aktiviteler gerçekleşti. Dünya İzci Düşünce Günü Kapsamında Gençlik Dairesi ne bağlı izciler de çeşitli etkinliklerle günü kutladı. Bu etkinlikler kapsamında Gençlik Dairesine bağlı Değirmenlik İbrahim Sönmeztürk İzci Grubu Küme İzcileri Aleminyo Şehitliği Anıtı na çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Yine dairemize bağlı Lefkoşa Sevgi Çiçekleri ve Dostluk Ocakları da 23 Şubat Perşembe günü S.O.S Çocuk Köyü ne bir ziyaret gerçekleştirip hediyeler dağıttı. Aynı zamanda Değirmenlik İbrahim Sönmeztürk İzci Grubu Değirmenlik bölgesinde bulunan yaşlıları ziyaret ederek hediyeler dağıttı. 22 Şubat etkinlikleri çerçevesinde Değirmenlik Gençlik Dairesine bağlı İbrahim Sönmeztürk İzci Grubu, Cumhurbaşkanımızın eşi Meral Eroğlu himayelerinde 2 Mart ta bir dayanışma balosu düzenledi.

8

9 6. Genç Türk Korosu oluşturuldu. Gençlik Dairesinin organize ettiği Genç Türk Korusu çalışmaları başlarken Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da ilk çalışmaya katılarak, Demokrasi Ortaokulunda gençlerle bir araya geldi ve sorularını yanıtladı. Başlayan koro çalışmalarına gençlerin gösterdiği büyük ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Eroğlu, çalışmaların sonun gelmesini ve gençlerin böylesi güzel sanat dolu bir ortamı sonuna kadar götürmesini istedi.

10 7. Gençlik Dairesi Bünyesinde Kişisel Gelişim Akademisi faaliyeti başlatıldı Gençlik Dairesi Bünyesinde Kişisel Gelişim Akademisi seminerleri Mart tan itibaren başlayarak, Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Toplum Önünde etkili konuşma, NLP (Beyin Dili Programlaması) ve iş hayatına hazırlık konularında seminer verildi. Bireylerin iş hayatında da daha verimli olabilmesi için seminerler içerisinde zaman yönetimi, Etkili İletişim ve Beden Dili, Hafıza Teknikleri ve kolay öğrenme konuları da işlendi. Seminere yüzlerce genç katıldı.

11 8. CIOFF Heyetine kültürümüz tanıtıldı Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Uluslar arası Halk Dansları festivali ve Geleneksel Sanatlar Organizasyonu Konseyi CIOFF un bahar toplantısı için KKTC de bulunan başkan ve üyelerden oluşan yabancı konukları resepsiyonda ağırladı. Otantik Melandra Kültür Evi nde yer alan resepsiyonda konuşan Gencay Eroğlu, ülke kültürünü diğer dünya kültürlerine tanıtmanın önemine vurgu yaptı. Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Artemis Otel de yer alan CIOFF toplantıları için ülkemizde bulunan yabancı konuklara resepsiyon verdi.

12 Resepsiyon, Otantik mekan olması açısından Gazimağusa - İskele Anayolu üzerindeki Melandra Kültür Evi nde yer aldı. Konuklarına, kültür evini tanıtan Kıralp, evin orijinalinin 1922 yılında babası tarafından Baf ın Melandra Köy ünde inşa edildiğini anlattı. Ardından yabancı konuklar kültür evini gezdi. 9. Türkiye İzcilik Federasyonu ağırlandı

13 Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Subaşı ve beraberindeki heyet Gençlik Dairesi nin davetlisi olarak ülkemize gelerek Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu nu ziyaret etti. Gençlik Dairesi Müdürlüğü ile Türkiye İzcilik Federasyonu arasında yapılan protokolle izcilerimiz geçtiğimiz dönem Türkiye de bulunan kamplara katılırken, Anavatan Türkiye den gelen izcilerde ülkemizde kamp gerçekleştirmişti. Subaşı, gerçekleşen ziyarette yaptığı açıklamada Gençlik Dairesi Müdürlüğü ile bundan sonra yapılabilecek çalışmaların planlamasını yaptıklarını söyledi. Türkiye İzcilik Federasyonu ile Gençlik Dairesi Müdürlüğü arasında önceden yapılmış bir protokolünde bulunduğunu dile getiren Subaşı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunan izcilerin diğer ülkelere nasıl gidebileceği konusunu da Gençlik Dairesi Müdürü Eroğlu ile görüştüklerini vurguladı. KKTC de bulunan izcilerin Dünya İzcilik Federasyonu tarafından tanınan Türkiye İzcilik Federasyonundan yararlanmasını istediğini belirten Subaşı, tüm bu konularda daire Müdürü Eroğlu ile görüş alışverişinde bulunduklarını vurguladı.

14 10. Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım Projesi gerçekleşti Gençlik Dairesinin Lise Gençliği üzerinde madde kullanımıyla ilgili gerçekleştirdiği anketin sonuçlarının alınmasının ardından Geleceğimizi Şimdiden Yaratalım projesi adıyla başlatılan seminerler dizisi devam etti. Sosyal Hizmet Uzmanı Barış Başel ve Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi Baş Müfettişi Ali Adalıer tarafından, Riskli Davranış Sergileyen Ergenler, Evden Kaçma, Okuldan Kaçma, Madde Kullanımı, Davranış Problemleri, Riskli Cinsel Davranış, Güvenli ve Güvensiz Davranışın Nedenleri, Riskli Davranışların Önlenmesi için aileler nasıl davranışlar sergilemeli başlıklı seminerler verildi. Proje kapsamında öncelikle 3500 gence Güvenli İnternet Kullanımı ile ilgili seminerler verilirken, elde edilen anket sonucuyla birlikte ülke genelinde öğretmen, aile ve gençlere ayrı ayrı seminerler verildi. 11. Ülkemi Tanıyorum Projesinin üçüncüsü gerçekleşti Gençlik Dairesinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği ve beş bölümde 500 öğrencinin katılımının sağlandığı Ülkemi Tanıyorum projesinin ilk bölümü Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. İskele Bölgesi Ortaokullarında 100 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen projenin ilk bölümünde öğrenciler, Girne ve Lefkoşa bölgesinde gezi gözlem gerçekleştirerek tarihi ve kültürel alanları yerinde görme şansını buldular.

15 Girne kalesi ni gezerek tarihi eserleri gözlemleyen öğrenciler, bölgelerdeki önemli yerleri de kendilerine verilen hedeflerle keşfederek öğrendiler. Öğrenciler, semahzen gösterilerini de izlerken, Selimiye Meydanında eğitici oyunlar oynayarak, proje sunumlarını da gerçekleştirdiler. Gençler konaklamayı yine Gençlik Dairesi Lapta Gençlik Kampında gerçekleştirirken, burada da iletişim uzmanları ve psikologlar tarafından Kişisel Gelişimlerine yardımcı olmak adına Etkili İletişim seminerleri verildi. Proje 12 Mayıs tarihinde son buldu.

16 Orkestralar Şöleni gerçekleşti 3. KKTC Liseler Arası Müzik Festivali Gençlik Dairesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı iş birliği ile 20 Nisan 2012 Cuma günü DAÜ kampüsünde gerçekleşti. Ülkemizde bulunan 14 Lise grubu ile Anavatan Türkiye den gelecek olan 6 lise müzik grubunun performanslarını sunduğu günde doyumsuz bir müzik şöleni gerçekleştirildi. Kıbrıs şarkıları, Türkçe şarkılar ve yabancı parçaların yer aldığı şölende gruplar ikişer şarkı seslendirdi.

17 Gençsin Festivali gerçekleşti Gençlik Dairesi nin düzenlediği Gençsin Festivalinin üçüncüsü 30 Nisan 5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Dans eğitimlerinin ücretsiz verildiği 3. Gençsin festivalinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki kaliteli dans eğitmenleri 1 hafta süren Atölye çalışmalarıyla gençlere dans eğitimi verdi. Gençler, Salsa, Roman, Poi, Zumba, Modern Dans, Hip Hop, Ritm, Bachata, Tango ve Oryantal dallarında eğitim aldı. Dans Eğitimleri 30 Nisan 4 Mayıs tarihleri arasında Gazimağusa, Girne, Lefkoşa ve İskele Kapalı Spor Salonlarında saat ile saatleri arasında gerçekleşti. Gençler 5 Mayıs akşamıda öğrendikleri birbirinden güzel dansları Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonunda saat de sergiledi.

18

19 14, 19 Mayıs Törenlerinde Halk dansları ekipleri ve Genç Türk Korusu performans sergiledi Gençlik Dairesi Müdürlüğü 19 Mayıs Atatürk ü anma Gençlik ve Spor Bayramında ilklere imza atarak Gençlik Dairesine bağlı Gençlik Merkezlerinde faaliyet gösteren halk danscılarıyla Kıbrıs Türk Halk Danslarını icra ederek yüzlerce gençten oluşan bir kareografi sundu. İzleyenlerin tümünün beğenisini kazanan ve bir ilk niteliğinde olan gösteride kültürümüze ait rengarenk desenlerle sahayı dolduran gençler, harika bir görsel şov gerçekleştirerek Gençlik Bayramına renk kattılar. Oluşturulan Genç Türk Korosuyla bir ilk daha gerçekleşirken, kısa sürede bir araya getirilen ve hazırlanan gençler bu anlamlı günde askeri bando eşliğinde şarkılarını söylediler. Büyük ilgi gören Genç Türk Korusu, Gençlik Marşıyla başladığı sunumunu Hayat Bayram Olsa şarkısıyla bitirerek bayram coşkusuna ortak oldular.

20

21 15. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu gerçekleşti Gençlik Dairesinin organize ettiği Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleşti. Organizasyona Türkiye, İsviçre ve Kuzey Kıbrıs tan katılımcılar katılırken, Türkiye Bisikletliler derneğinin İstanbul, Gebze, Çorlu, Kocaeli, Aydın, Erzincan, Trabzon ve İzmir şubelerinden yöneticileriyle bisikletciler de katılmıştır. Organizasyon 18 Mayıs tarihinde yöneticiler ve organizasyon sorumlusu Gençlik Dairesi Yönetmeni Haldun Yücel in, sırasıyla Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ve Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu nu ziyaret etmesiyle başladı. 19 Mayıs Atatürk ü anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu nun verdiği startla başlayan bisiklet turu, Sınırüstü, Serdarlı ve İskele den geçerek birinci günü Gençlik Dairesine bağlı Kantara Gençlik Kampında tamamladı. İkinci gün Kantara Gençlik Kampından hareket edilerek Alagadi ve Lapta Kampına ulaşılırken, üçüncü gün ise Çıkarma Anıtı, Karaoğlan Şehitliği, Balabayıs Manastırı ziyaret edildi. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu na yapılan teşekkür ziyaretiyle son buldu.

22 16. Ankara Gençlik Haftasına Temsilci gönderildi Gençlik Dairesi Müdürlüğü 19 Mayıs Atatürk ü anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gençlerimizi Ankara da gerçekleşen Gençlik Haftası kapsamındaki etkinliklere gönderdi. Üç grup halinde etkinliklere katılan gençlerin birinci grubu Ankara da gerçekleşen Gençlik Haftası kapsamındaki etkinliklere katılarak, Anavatan Türkiye nin çeşitli illerinden gelen gençlerle kültür alışverişinde bulunarak yeni dostluklar kurdular. İkinci grupta ise liselerden oluşan 4 bayan ve 4 erkek toplam 8 lise öğrencimiz 142 gencin katıldığı Uluslararası Gençlik Haftasına katılarak ülkemizi temsil ederek, ülkemizi ve kültürümüzü diğer dünya gençlerine tanıttı. Son grup ise yine Gençlik Dairesinin Türkiye Cumhuriyeti ile ortaklaşa gerçekleştirdiği TC-KKTC Çalıştayında görev alan öğrenci, öğretim görevlisi ve öğretmenlerimizden seçilerek Ankara daki Gençlik Şurasına katıldılar ve ülkemizdeki gençlik vizyonu, sorunları ve eksikleri masaya yatırarak bilgi alışverişinde bulundular.

23 17. Genç Türk Korusu Büyük Han da konser verdi Gençlik Dairesi Genç Türk Korusu ilk resmi konserini Büyük Han da verdi. Konseri Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Mehmet Daysal eşleriyle birlikte, Maliye Bakanı Ersin Tatar, Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, bazı bürokratlar ve vatandaşlar izledi. Genç Türk Korusu şefleri Ersin Tünay yönetiminde şarkılarını seslendirerek büyük beğeni topladı.

24 18. Polifonik Korolar Şenliği 29 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında Polifonik Korolar Şenliği düzenlendi. Kıbrıs Sanat Derneği işbirliği ve Türkiye den gelecek korolarla birlikte gerçekleştirilecek şenliği 29 Haziran -4 Temmuz tarihleri arasında yapıldı. Şenlikte, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Korosu, Girne Belediyesi Çocuk Korosu, İzmir Işılay Saygın Korosu, Kıbrıs Sanat Derneği Othello Çoksesli Korosu, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu ve Türkiye Polifonik Korolar Derneği Korosu nun sunumları gerçekleşti. Koroların sunumları 1 Temmuz da DAÜ de Mustafa Afşin Salonu nda, 3 Temmuz da Atatürk Kültür Merkezi nde ve 4 Temmuz da da Girne Bellapais Abbey de gerçekleştirildi. 19. Halk dansçılarımız Dereboyu Festivaline katıldı 8-10 Haziran tarihlerinde Dereboyu Yaz Festivaline Gençlik Dairesi çatısı altında bulunan küçük ekip tüm halk dansçıları ve modern dansçılarımız etkinlikte yer aldı. 20. Sütlüce ve Dipkarpaz a merkez binası yapıldı Gençlik Dairesine bağlı Sütlüce Gençlik Merkezi ve Dipkarpaz Gençlik Merkezi için bina temin edilerek, bölge gençliğinin faaliyetlerini sürdürebilmesi için çağdaş bir hale getirme yönünde tamirat çalışmaları gerçekleşti. Binaların açılışı törenle gerçekleşecek.

25 21. Kantara ya çok amaçlı spor sahası yapıldı Yine Kantara bölgesine yapılması planlanan çok amaçlı spor sahasının yapımı gerçekleşerek gençlerin hizmetine sunuldu. 22. Dipkarpaz a Gençlik Merkezi açıldı Gençlik Dairesine bağlı Dipkarpaz Gençlik Merkezi 21 Eylül de Cumhurbaşkanı Dr Derviş Eroğlu nun gerçekleştirdiği açılışla açıldı. Açılışta Gençlik Dairesine bağlı halk dansları ekipleri de gösterilerini sundu. TC Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik Dairesi arasında yapılan Değişim Programları 1. Gençlik Dairesi ile TC Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği ile yapılan gençlik değişim programları çerçevesinde Seyyah Programı düzenlendi.türkiyenin 2 farklı ilini tanıma fırsatı bulan 160 genç 16 Temmuz-29 Eylül tarihleri arasında Trabzon'a ve 20 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde ise Urfa'ya gitmiştir Temmuz - 2 Eylül tarihleri arasında 160 gencimiz Türkiyenin farklı illerinde yapılan TC Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamplarından yararlandı. Kantara Yaz Kampları gerçekleşiyor Gençlik Dairesine bağlı Kantara yaz kampları 25 haziran-15 eylül tarihleri arasında yapıldı.

26 Gençlik Dairesi Halk Dansları ekiplerimizin 2012 yılı yurtdışı temsiliyetleri (PENDİK FESTİVALİ) Akdoğan Gençlik Merkezi Çocuk grubu Nisan 2012 (MERSİN FESTİVALİ) Vadili Gençlik Merkezi Çocuk grubu Nisan 2012 (TEKİRDAĞ FESTİVALİ) Sütlüce Gençlik Merkezi Haziran 2012 (ANKARA ÇANKAYA FESTİVALİ) Dipkarpaz Gençlik Merkezi 21 Haziran-30 Haziran 2012 (BÜYÜKÇEKMECE FESTİVALİ) Girne Gençlik Merkezi 29 Haziran -8 Temmuz 2012 (SİLİVRİ FESTİVALİ) Akdoğan Gençlik Merkezi Temmuz 2012 (BOSNA HERSEK FESTİVALİ) İnönü Gençlik Merkezi Temmuz 2012 (FRANSA DİJON) Girne Gençlik Merkezi 25 Ağustos 3 Eylül 2012 (BURSA BALKAN FESTİVALİ) Vadili Gençlik Merkezi 4-12 Eylül 2012 (ÜSKÜDAR KATİBİM FESTİVALİ) Geçitkale Gençlik Merkezi 4-10 Eylül 2012 (GAZİANTEP FESTİVALİ) Paşaköy Gençlik Merkezi Eylül 2012

27 (GÜNEY KORE - FOLKLORIADA) Gençlik Dairesi 28 Eylül 9 Ekim 2012 Gençlik Dairesi İzcilik Birimleri Yurt dışı etkinlikleri 1. Çanakkale 57. Alay Milli Bilinç Kampı Nisan 2. İstanbul Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma Kampı 3-15 Nisan 3. İstanbul Türkiye İzcilik Federasyonu Türkiye İzciliğinin yüzüncü yılı kampı 9-16 Temmuz 4. İstanbul Türkiye İzcilik Federasyonunun düzenlediği Uluslararası İzci Kampı 30 Temmuz- 5 Ağustos Yapılacak Yatırımlar Lefkoşa ve Gazimağusa ya Gençlik Merkezi T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülke gençliği için Lefkoşa ve Gazimağusa ya gençlik merkezi yaptırılacaktır.

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor

DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor D O Ğ U A K D E N İ Z Ü N İ V E R S İ T E S İ YIL:5 SAYI:49 MAYIS - HAZİRAN 2014 ÜCRETSİZDİR DAÜ Hızla Büyümeye Devam Ediyor 2014 2015 Akademik Yılı nda eğitim hayatına başlayacak olan Eğitim Fakültesi,

Detaylı

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz,

bülten TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI Sayın Velilerimiz, Yıl: 2012 Sayı: 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI bülten Sayın Velilerimiz, TED Ankara Koleji olarak 2011-2012 öğretim yılında 80. yılımızı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. TED Ankara Koleji ailesinin birer

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet E. Eroğlu NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr.

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA

SANCAKTEPE BELEDİYESİ NİN YÖNETİM KALİTESİ ARTIK AB STANDARTLARINDA Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Kudüs insanlık vicdanını temsil eder Filistin Dayanışma Platformu tarafından Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi nde gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Zemininde Filistin

Detaylı

Seslenis. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar

Seslenis. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Seslenis Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Detaylı

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek.

Ahmet ÖZYURT Basın Yayın Daire Başkanı Vek. BASIN YAYIN HALKLA ĐLĐŞKĐLER DAĐRE BAŞKANLIĞI MALĐ YILI FAALĐYET RAPORU HARCAMA YETKĐLĐSĐ SUNUŞU Basın Yayın ve Halkla Đlişkiler Daire Başkanlığı hizmetlerini 5393 Sayılı Belediye Kanunu, 5216 Sayılı Büyükşehir

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir

2012: Üniversitemiz için dinamik, heyecanlı ve yoğun bir Kampüse yeni yıl anketi 2013 e 3 gün kaldı Muhabirlerimiz sizler için bir Yeni Yıl Anketi yaptı. Üniversitemizde öğretim üyesi, sekreter, kat veya güvenlik görevlisi olarak hizmet veren ya da öğrenci olan

Detaylı

Çanakkale Rotary Kulübü nün Toplum Hizmetleri etkinlikleri arasında yer alan,

Çanakkale Rotary Kulübü nün Toplum Hizmetleri etkinlikleri arasında yer alan, Kulübüne ve öğrencilere, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti. Alsancak Rotary Kulübünden köy halkı konseri Alsancak Rotary Kulübü, Rotary ile Yaşamları Değiştirin sloganı doğrultusunda güzel sanatların

Detaylı

YDÜ, uluslararası alanda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

YDÜ, uluslararası alanda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor 10 NISAN 2015 CUMA 2 gazete.neu.edu.tr DÜ NÜN BİLİME OLAN KATKILARI DEVAM EDİOR. 5 IL: 4 SAI: 105 CARETTA CARETTA A BAŞARILI OPERASON. 6 SERGİ İSTANBUL DA BÜÜK İLGİ GÖRDÜ. DÜ, uluslararası alanda çalışmalarına

Detaylı

TEV den haberler. Mustafa Kemal Atatürk. TEV dergi. Mayıs 2012

TEV den haberler. Mustafa Kemal Atatürk. TEV dergi. Mayıs 2012 2 Gençlerimiz ve aydınlarımız ne için yürüdüklerini ve ne yapacaklarını öncelikle kendi düşüncelerinde iyice kararlaştırmalı, onları, halk tarafından iyice benimsenip kabul edilebilir bir hâle getirmeli,

Detaylı

Yakın zamanda Feridun Çelik, Başpınar, Doğantepe ve Beşikkaya mahallelerinde yaşanan tapu sorununa çözüm getiren Altındağ Belediyesi,

Yakın zamanda Feridun Çelik, Başpınar, Doğantepe ve Beşikkaya mahallelerinde yaşanan tapu sorununa çözüm getiren Altındağ Belediyesi, SAYFA SAYFA 01 01 Haber Yıl: 7 Sayı: 106 1-28 Şubat 2011 6 yıllık mücadelede mutlu son Altındağ Belediyesi nden yine müjdeli haber 09 03 Yabancı bir erkekle evlendiği için kendi vatanı tarafından reddedilen

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir

Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ NİN AYLIK YAYIN ORGANIDIR. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Büyükşehir İzmit te Bilgi ve Belge Yönetimi 04 GÜNCEL Çevreci Uğurböcekleri ÇEVRE 06 Başkan Toçoğlu, Örnek Oldu SAĞLIK 08 Yaz Spor Okullarına Veda SPOR 14 MARMARA belediyehaber birlikten Ücretsizdir Eylül 2013 Sayı:

Detaylı

YIL: 4 SAYI: 111 AKADEMİK VISIBILITY WORKSHOP GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

YIL: 4 SAYI: 111 AKADEMİK VISIBILITY WORKSHOP GERÇEKLEŞTİRİLDİ. gazete.neu.edu.tr YDÜ DE ZİYARET VE İNCELEMELERDE BULUNDU. YIL: 4 SAYI: 111 AKADEMİK VISIBILITY WORKSHOP GERÇEKLEŞTİRİLDİ. YDÜ İKİ TRANSFER DAHA YAPTI. 7 2 9 Gagavuzya Özerk Cumhurbaşkanı, Kurucu Rektör

Detaylı

Yarım Asıra Yakışan Festival

Yarım Asıra Yakışan Festival 1963 2013 Festival Görkemli Kortejle Başladı 50 Yıl Önceye Dönüş Festivalin Çınarları Unutulmadı 50. Yıl Ödülü Çanakkale Halkının Oldu 8 41 2013 www.canakkale.bel.tr Yarım Asıra Yakışan Festival AYIN DOSYASI...

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU Ekim 2014-ANKARA Türk Kütüphaneciler Derneği 25. Dönem Genel Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu

Detaylı

Özel eğitim okulu açılıyor!

Özel eğitim okulu açılıyor! gazete.neu.edu.tr YIL: 3 - SAYI: 85 Yakın Doğu İlkokulu ve Okul Öncesi kendi bünyesinde, özel eğitime ihtiyaçlı çocuklara destek sağlamak ve okul sonrası eğitim vermek üzere entegre sistemde özel okul

Detaylı

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ

HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ MİSYONUMUZ VİZYONUMUZ ORGANİZE ETTİĞİMİZ ETKİNLİK TÜRLERİ 1 HAKKIMIZDA TARİHÇEMİZ Kulübümüz, ülkemizin en köklü eğitim-öğretim kurumlarının arasında yer alan Ege Üniversitesi nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ne bağlı olarak 2005 yılında Ege Üniversitesi

Detaylı

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL...

MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... 2010 Çalışma Raporu i MÜKEMMELLİK YOLUNDA 20 YIL... KalDer Çalışma Raporu-2010 İşbirliklerimiz: ii İÇİNDEKİLER MİSYON-VİZYON ii 2010 YILI DEĞERLENDİRMESİ 1 MÜKEMMELLİK YOLCULUĞU

Detaylı

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR

ÖNDERLİ KADINLAR ÖNDER OLMAYA HAZIRLANIYOR SAYFA SAYFA 01 01 12 Altındağ Dünya Engelliler Günü programında engeller aşıldı Altındağ Belediyesi ve ZİÇEV (Zihinsel yetersiz çocukları yetiştirme ve koruma vakfı) işbirliğiyle gerçekleştirilen 3 Aralık

Detaylı

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ALANYA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ Kültür hizmetlerinin geliştirilerek yaygınlaştırılması, kültürel zenginliklerin

Detaylı

Bir dönemin ardından

Bir dönemin ardından Bir dönemin ardından Murat ÖZ UR 2430. Bölge Guvernörü 2012-13 2430. Bölge de bir dönem nasıl UR geçti Başkanlarımızın liderliğinde Kulüplerimizin dönem boyunca gerçekleştirdikleri projelere gelin birlikte

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı

İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ

İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ EKREM DEMİRTAŞ İZMİR TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İZMİR TİCARET ODASI İŞ KADINLARI KONSEYİ BAŞKANI 21.01.2011 TARİHLİ İŞ KADINLARI KONSEYİNİN İLK TOPLANTISI

Detaylı

Mezunlarımızla Gurur Duyuyoruz

Mezunlarımızla Gurur Duyuyoruz yeni mezunlar vermenin gururunu yaşıyor. 1 Şubat 2012 Çarşamba günü, saat 14:00 te, DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı nda gerçekleştirilen 2011-2012 Akademik Yılı Güz Dönemi Mezuniyet Töreni nde yaklaşık

Detaylı

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu

İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu İYTE Su Üstü Sporları Topluluğu İkinci Oldu Sayı 21 / Ocak - Şubat - Mart Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 21 İYTE Bülten İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ Ocak - Şubat

Detaylı

Uluslararası Antep - Halep

Uluslararası Antep - Halep Uluslararası Antep - Halep Vakıfları Sempozyumu nin yakınlaşmasının yanı sıra, Gaziantep ve Halep arasında her alanda tesis edilen işbirliğine çok önemli bilimsel katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kuran

Detaylı