Proje Yönetim Araçları. PMI TR - İzmir

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Proje Yönetim Araçları. PMI TR - İzmir"

Transkript

1 Proje Yönetim Araçları PMI TR - İzmir 25 Eylül 2013 Çarşamba günü (14:00 16:00) Faruk Çubukçu

2 Faruk Çubukçu İşletme Fakültesi Mezunu Yaşar Holding Eğitim Merkezinde Bilgisayar Eğitimi Aldı Eğitim ve Destek bölümlerinde / Ticari Yazılım İşlerinde çalıştı Microsoft Trainer Microsoft un teknik sertifikalarına sahip. Microsoft ürünleri ve genel IT konularında eğitim ve danışmanlık işleri yaptı. Kurs kitapları ve genel IT kitaplar yazdı. Microsoft Project deneyimi var ayrıca PMP Sertifikası sahibi.

3 İçeriğimiz Proje Yönetim Araçları Proje yönetimi sürecinde yapılan temel işlemler MS Project ve diğer yazılımlar Bu yazılımlarla yerine getirilen temel proje yönetimi teknikleri Bu yazılımların sahip olduğu temel işlevler Araçların Genel Kategorileri (Online/Dektop/diğer.) Araçların Özellikleri / Fonksiyonları Satın Alabileceğimiz (Bulabileceğimiz) Araçlar Microsoft Project Microsoft Project Tarihçe Microsoft Project İşlevler Proje Yönetimi 2.0 Proje Yönetim Araçlarını seçerken ne yapmalıyız?

4 Frederick Taylor Daha «etkin» çalışmanın bilimsel yollarını arayan bilim adamı.

5 Taylor ın yardımcısı. İşlerin sırayla yapılması üzerine çalışma yapmıştır. Henry Gantt

6 Proje Yönetim Araçları Proje Yönetim Araçları (Project management tools (softwares), projelerin yönetiminde kullanılan yazılım araçları ve özgün teknikleridir. Proje Yönetim Araçları genel olarak planlama, görevlerin girilmesi, takvim, maliyet, kaynak, bütçe gibi konuların yönetimini içerir. Takvimler, çizelgeler, maliyetler, bütçeler, kaynak atama, işbirliği, iletişim ve kalite yönetimine katkı sağlar. Çeşitli raporlar üretir.

7 Proje Yönetim Araçları / Kategori ve Özellikler

8 Proje Yönetim Araçları

9 Proje Yönetim Araçları

10 Proje Yönetim Araçları Hangisi? Resim Kaynak:

11 Online / Desktop Kaynak:

12 Desktop / Online / Single-User / Collaborative Desktop proje yönetim araçları bilgisayar yüklenerek çalışan yazılımlardır. Verilerini yerel bilgisayar üzerinde saklarlar. Daha hızlı çalışırlar. Online - Web-based proje yönetim araçları Internet üzerinden erişilerek kullanılır. Kurulum gerektirmez. Çok kullanıcı özelliği vardır. Desktop yazılımlara göre daha yavaş olabilirler. Single-user (tek kullanıcılı) proje yönetim yazılımı yalnızca bir kişinin kullanabildiği yazılım. Collaborative (iş birliği) proje yönetim yazılımları çok sayıda kullanıcının aynı anda kullanabildiği yazılımlardır. İşbirliği (collobration) takım üyeleri, tedarikçiler ve uzmanlar arasında. Integrated (tümleşik) proje yönetim yazılımları belli yazılımlara entegre edilebilen yazılımlardır.

13 Temel Fonksiyonlar - 1 Gantt Chart Aktiviteleri, ilişkilerini oluşturmaya yardımcı olur. Aktivitelerin zamanlarını gösterir. Kaynaklar (Resources) Kaynak tanımlama ve atama. PERT Chart - PERT üretir. Export PNG, PDF ve HTML dosyalara çevrim. Interoperate / Collaborate Diğer programlarla veri alışverişi.

14 Temel Fonksiyonlar - 3 Görevleri Yönetme - Görevleri tanımlama, atama, deadline tanımlama, tamamlanma durumu. Paylaşım ve işbirliği (collaboration) Uzak ekiplerin yönetimi. Değişiklik kayıtları (Issues) İstekleri ve değişiklikleri yönetmek. Yürütümü Kontrol Etmek (Tracking) - Planlanan projenin gerçek zamanlı olarak (actuals) yönetmek.

15 Temel Fonksiyonlar - 4

16 Online BaseCamp: Ruby-On-Rails in mucidi David Heinemeier Hansson'ın şirketi 37Signals'a aittir. FogBugz: 1-2 kişilik takımlar için kullanımı bedavadır. Daha fazla katılımcı olursa fiyatı aylık $25 dır. Joel Spolsky'nin şirketinindir. Trello: Yine bir Joel Spolsky eseri. Project Manager.com: Paylaşım, yönetim ve izleme seçenekleriyle bir online araç.

17 Basecamp

18 Projectmanager.com

19 seçimi 15 araç

20

21 Computerweekly.com seçimi: 5 popüler araç Microsoft Project - Çok yaygın bir araç. Outlook ve Sharepoint entegrasyonu. Matchware MindView Kolay ve görsel bir araç. Project Kickstart Kolay bir araç. PowerPoint, Outlook, Excel, Word, Microsoft Project, ve ACT entegrasyonu var. RationalPlan Multi Project Kaynak ve bütçe yönetimi özellikleriyle öne çıkıyor. Basecamp - Basecamp is a low-cost web-based project management and collaboration package which is gaining momentum.

22 Free araçlar Planlama araçları: OpenProj, TaskJuggler, GanttProject

23 Free araçlar Kaynak:

24 Free araçlar Zihin Haritası Araçları: FreeMind, Compendium, XMind

25 Zihin Haritaları? Zihin haritaları (mind map) proje yönetiminde hangi aşamada ne için kullanılır? Konuları ve görevleri farklı dallara ayırabilir, küçük dallara alt başlıkları ve ilgili görevleri ekleyebilirsiniz.

26 Değerlendirme Kriterleri? Kurulum/çalışma şekli: Online/Desktop/Server/. İş türüne uygunluk: İnşaat, yazılım, Arge? Takım çalışma şekline uygun: Merkezi, sahada, mobil, sanal,.. Esneklik (Flexibility) : İş yapma şeklimize uyuyor mu? İnşaat, yazılım, film, Kullanımı kolay (Ease of Use): Kısa bir eğitimin ardından kullanılabilecek mi? Fiyat (Price): Lisans maliyetleri? Özellikler (Features): Şu ve ilerideki ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek özelliklere sahip mi?

27

28 Microsoft Project Microsoft Project (MSP), Microsoft Office programlarının bir parçası. Ülkemizde yaygın kullanılan bir proje yönetim yazılımı. Temel fonksiyonları: Planları geliştirir Aktivitelerin girilmesi Kaynakların girilmesi Kaynakları atanması Yürütme (tracking) Bütçeler, to-do listeleri. Diğer analizler ve raporlar

29 Microsoft Project - Tarihçe Son sürümü (version): Microsoft Project 2013

30 Fonksiyonları Yönetir: Proje planı / Gantt Aktiviteler Kaynaklar (resources) Maliyetler (costs) Kısıtlamalar (constraints) Yürütme (tracking) Sapmalar (varyans) Raporlar (reports) Office programlarıyla işbirliği

31 Yeni Çalışma Ortamı - GANTT

32 Yeni Ekranlar - Team Planner (Ekip Planlayıcısı) faruk çubukçu

33 Timeline (Zaman Çizelgesi) faruk çubukçu

34 Raporlar

35

36 Faruk Çubukçu / Proje Yönetimi

37 Birden Çok Proje İle Çalışmak Faruk Çubukçu / Proje Yönetimi

38 Views, Tables & Filters Views Task Views Gantt Chart Tracking Gantt Chart Custom Views Tables Filters and Groups

39 Örnek: Microsoft Project ile EBİLTEM PMI TR SUNUŞ Projesi- PLANLAMA GÖREVLER ve GANTT CHART

40 Microsoft Project EBİLTEM PMI TR PROJESİ - RAPORLAR KAYNAK RAPORLARI

41 Microsoft Project EBİLTEM PMI TR PROJESİ - YÜRÜTME TRACKING GANTT CHART

42 Microsoft Project EBİLTEM PMI TR PROJESİ - RAPORLAR KAYNAK RAPORLARI

43 Microsoft Project EBİLTEM PMI TR PROJESİ - RAPORLAR KAYNAK RAPORLARI

44 Microsoft Project EBİLTEM PMI TR PROJESİ - RAPORLAR NAKİT AKIŞI

45 Microsoft Project - Gelişmeler Microsoft Office Project Server Microsoft Project Web Access

46 Microsoft Project Server 2010 Takım işbirliğini artırır. Etkin bilgi paylaşımını sağlar. Microsoft Project ile üretilen projelerinin portal üzerinde (merkezi olarak) görülmesini, paylaşılmasını sağlar. Takım üyelerinin görevlerini güncellemesini sağlar. Proje geliştirme adımlarını standartlaştırır. Ortak Proje şablonlarının kullanılmasını sağlar. Kaynakların ortak bir kaynak havuzundan kullanılmasını sağlar. Kaynakların kullanılmasını (çakışma, fazla atama vs) gösterir. Web üzerinden projelerini takip etmeyi sağlar. İş ortaklarının, tedarikçilerin, partnerlerin projeleri (verilen izinlere göre istendiğinde) izlemesini sağlar. Görev hatırlatıcıları merkezi olarak yönetmeyi sağlar. Projelerinin tümünün yedeklerini alır.

47 Microsoft Project Server 2010 / PWA Site

48 Projeleri Görmek/Güncellemek

49 Views (Görünümler)

50 Projeyi Server a Kaydetmek Faru k Çubuk çu

51 Outlook Entegrasyonu Mail ile uyarılar: Kullanıcılar, yeni bir görev atandığında, görevlerinde değişiklikler olduğunda uyarılır.

52 Proje Yönetimi 2.0 Project Management 2.0 Proje Yönetimi 2.0, proje yönetimi uygulamalarının Web 2.0 teknolojileriyle yapılmasıdır. Bu uygulamalar; bloglar, wiki, sosyal ağlar gibi collaborative (işbirlikçi) çözümlerdir. Web 2.0 teknolojileri birlikte çalışan küçük dağıtık bileşenlerdir. İşbirliği (collaboration) temelinde çalışır. Geleneksel proje yönetimi proje yöneticisini bir «denetçi» gibi görürken, Proje Yönetimi 2.0, esnek ve dağıtık işbirliği (distributed collaboration) temelinde proje yöneticisi «lider» olarak görür. Proje yönetimi 2.0 açık iletişimi destekleyen bir yapıdır. Geleneksel proje yönetimi formel raporlama ve hiyerarşik yapıya sahiptir.

53 Proje Yönetimi 2.0 Geleneksel Proje Yönetimi Merkezi Yukarıdan aşağıya (top-down) planlama Otorite ortamı Sabit yapılar Bilgilere sınırlı erişim Karmaşık araçlar Dağıtık Proje Yönetimi 2.0 Aşağıdan yukarıya (bottomup) planlama İşbirliği ortamı Gelişen yapılar Bilgilere sınırsız erişim Esnek araçlar

54 Geleneksel Proje Yöneticisinin tipik bir günü Sabah işe geliyor. lerine bakıyor Proje update lerini yapıyor. Takım üyelerini arıyor, takım üyelerine mail atıyor. Takım üyeleriyle toplantı yapıyor. Bilgileri topluyor ve her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol ediyor. Bu bilgileri proje planına güncelliyor. Üst yönetime rapor veriyor. Bu işler gün boyu devam ediyor. Acaba bir i kaçırdık mı?

55 Proje Yönetimi 2.0 (YENİ) Proje Yöneticisinin tipik bir günü Project Management 2.0 uygulamaları ve araçları ekstra toplantıları, telefon görüşmelerini ve leri azaltır. le mesajlaşılır ancak ler entegre olur. Müşterinin istediği bir güncelleme, ilgili kişilere olarak gider ve onaylanır. Project Management 2.0 araçlarıyla projenin belli bölümlerinde güncelleme yapılabilir. Proje yöneticisi takımların işlerini ve projenin tümünü anlık takip edebilir/görebilir. Üçüncü taraflar projenin farklı görünümlerine istedikleri zaman ulaşabilirler.

56 TEŞEKKÜRLER Faruk Çubukçu

57 Sunuş dosyası:

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

her trex, bir fidan...

her trex, bir fidan... trex ERP Çözümleri ve Sistem Entegrasyonu Üretimden Online Veri Toplama ve Otomasyon Sistemleri her trex, bir fidan... Kullandığınız her TREX yazılımı; size, ülkemize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza

Detaylı

PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ

PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ Nisan 2014 TUĞÇE SÖĞÜT, PMP GÜNDEM PMI ve PMI TR hakkında kısa bir bilgilendirme Proje Yönetimine Giriş Proje Yönetimi Süreçleri Proje Yönetimi Bilgi Alanları Project Management

Detaylı

Microsoft Dynamics CRM 2011

Microsoft Dynamics CRM 2011 Microsoft Dynamics CRM 2011 İş Dünyası ve CRM Ekonomik ortam dalgalanmaya devam ederken, birçok kuruluş somut iş avantajları sağlayabilmek için ne tür stratejileri takip etmeleri gerektiğini kendilerine

Detaylı

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA İŞLETME YÖNETİMİNDE YENİ EĞİLİMLER DİZİSİ İSTANBUL TİCARET ODASI SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ENTERPRISE RESOURCE PLANING-ERP) Hazırlayan Şehbal Talü Bilgi ve Dolcüman Yönetimi Şubesi Raportörü

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1

Büyüyen İşletmenize Uygun. avaya.com 1 Büyüyen İşletmenize Uygun İletişim Çözümleri avaya.com 1 İşinizin hızına yetişebiliyor musunuz? Bu, birçok KOBİ'nin ve şubenin karşılaştığı sorudur. Çalışanlar da müşteriler de dağıtık organizasyona sahiptir.

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

Proje Yönetimi. Proje Yönetiminin Geliştirilmesinde Görsel Ya k l a ş ı m. Bu Kılavuzda. 1. BÖLÜM MindManager Genel Değerlendirme

Proje Yönetimi. Proje Yönetiminin Geliştirilmesinde Görsel Ya k l a ş ı m. Bu Kılavuzda. 1. BÖLÜM MindManager Genel Değerlendirme M I N D MANAGER K U L L A N I C I K I L AV U Z U Proje Yönetimi Projenin başarısı hem bilginin etkin yönetimine hem de kaynaklar ve planların etkin şekilde koordinasyonuna bağlıdır. MindManager bu konuda

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! LOGO dan İşletmelerin Büyüme Sürecini Destekleyen Yazılımlar Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine can

Detaylı

ERP ötesı. Workcube 11.1, Yeni Versiyon. İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor.

ERP ötesı. Workcube 11.1, Yeni Versiyon. İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor. ERP ötesı ve Workcube e-iş sistemleri a.ş. yönetim ve teknoloji tanıtım bülteni 2012 Yeni Versiyon Workcube 11.1, İşletmenizi Daha Dışa Dönük, Daha Proaktif ve Daha Performanslı yapıyor. ERP İmplementasyonu

Detaylı

İsmet Benli. Genel Müdür İde Danışmanlık

İsmet Benli. Genel Müdür İde Danışmanlık İsmet Benli Genel Müdür İde Danışmanlık Microsoft IT Akademi Programı Nedir? K12, Meslek Okulları, Üniversiteler, kısacası tüm eğitim kurumları için: Kariyer olanakları sunan, Öğrencilere 21nci yüzyıl

Detaylı

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI (ERP) VE YAZILIM SEÇİM SÜRECİ Erkan BAYRAKTAR * Mehmet EFE ** ÖZET Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), bir işletmenin üretimden satışa, satınalmadan muhasebeye dek uzanan iş süreçlerinin

Detaylı

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi 1 1991 yılında İzmir de başladığı yolculuğuna bugün 10 ülkede 400 iş ortağı ile birlikte 200 kişiye yaklaşan ekibi ve 40 bini aşkın

Detaylı

Modül 5: E-life Web Tasarımı

Modül 5: E-life Web Tasarımı Modül 5: E-life Web Tasarımı E-LIFE FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E- ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve

Detaylı

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz.

Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. Orta ölçekli şirketler için uçtan uca işbirliği sunuyoruz. İletişiminiz ne kadar iyi? Bu, günümüzün mobil ve sanal iş alanı ortamında çalışanları iş ortakları ve müşterileri arasında kesintisiz iletişim

Detaylı

Bakış açınızı genişletin... "bilginin gücü elinizde..."

Bakış açınızı genişletin... bilginin gücü elinizde... Bakış açınızı genişletin... "bilginin gücü elinizde..." Bilgisayar Sistemleri San. ve Tic. AŞ, 1992 yılında OT/VT Teknolojileri ve Mobil Uygulamalar konularında çözümler üretebilmek amacı ile İzmir de

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim. ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası...

Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim. ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası... Portal içinde gerçek zamanlı yönetişim ERP, CRM, HR, Project Management, Digital Assets, Physical Assets, SCM, CMS, LMS, B2B, B2C ve daha fazlası... Workcube, Web in gücünü kurumsal performansa dönüştürür.

Detaylı

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA YAZILIM PAKETLERİ VE KURUMA ÖZEL YAZILIMLARIN SEÇİM AŞAMASINDA KARŞILAŞTIRILMASI

KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA YAZILIM PAKETLERİ VE KURUMA ÖZEL YAZILIMLARIN SEÇİM AŞAMASINDA KARŞILAŞTIRILMASI T.C. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA YAZILIM PAKETLERİ VE KURUMA ÖZEL YAZILIMLARIN SEÇİM AŞAMASINDA KARŞILAŞTIRILMASI YÜKSEK LİSANS TEZİ N.Tuğrul Köstence İstanbul, 2009 T.C. BAHÇEŞEHİR

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün.

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. İşinizi geliştirin ve büyütün. Daha hızlı, kolay ve esnek kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümü ile verimliliği arttırın ve kârlı büyümeyi yeniden hayata geçirin.

Detaylı