TÜSEV MÜTEVELLĠLER HEYETĠ TOPLANTISI. 16 Nisan 2009, Perşembe Borusan Oto, İstinye

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TÜSEV MÜTEVELLĠLER HEYETĠ TOPLANTISI. 16 Nisan 2009, Perşembe 16.00-18.00 Borusan Oto, İstinye"

Transkript

1 TÜSEV MÜTEVELLĠLER HEYETĠ TOPLANTISI 16 Nisan 2009, Perşembe Borusan Oto, İstinye

2 Gündem Saygı duruşu ve İstiklal Marşı Yeni Mütevelliler Heyeti üyelerinin tanıtılması 2008 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider hesaplarının sunulması ve görüşülmesi TÜSEV Denetçiler Kurulu ve Bağımsız Denetim Kuruluşu Denetim Raporlarının sunulması Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı aklanması 2009 yılı Çalışma Programı ve tahmini bütçesinin sunulması ve görüşülmesi 2009 yılı Çalışma Programı ve tahmini bütçesinin oya sunulması Diğer Konular

3 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

4 Yeni Mütevelliler Heyeti üyelerinin tanıtılması

5 2008 yılı Faaliyet Raporunun Sunulması

6 Yönetim ve Personel Namık Ceylanoğlu Genel Sekreter Prof. Dr. Üstün Ergüder Mütevelliler Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı T. Başak Ersen Proje Koordinatörü Zeynep Meydanoğlu Proje Koordinatörü Hayati Şahin Mali Danışman Ruşen Efe Sekreter Derya Kaya Kurumsal İletişim Asistanı Halil Karademir Muhasebe Sorumlusu

7 TÜSEV Program Alanları İletişim ve Genel Çalışmalar Yasal Çalışmalar Sosyal Yatırım Uluslararası İlişkiler ve Ağ Kurma Araştırma ve Yayınlar

8 İletişim ve Genel Çalışmalar Bilgi Bankası Mütevellilerimizin kurumsal profillerini içeren İngilizce-Türkçe bir veritabanı olan Bilgi Bankası tamamlanmıştır. 15.Yıl Faaliyetleri Yeni kurumsal kimlik oluşturulmuştur. TÜSEV in 15 Yıllık faaliyetlerini özetleyen İngilizce ve Türkçe broşür hazırlanmış, TÜSEV web sitesi yenilenmiştir. 15. Yıl Toplantıları kapsamında Gaziantep, Van, Ankara bilgilendirme toplantıları, Türkiye de Üçüncü Sektör ve Eğitim Konferansı düzenlenmiştir. EFC Toplantısı Hazırlıkları Aylık Faaliyetler Türkçe e-bülten İngilizce e-bülten Adres Bankası Websitesi

9 TÜSEV Bilgi Bankası Bilgi Bankası nda neler yer almaktadır? TÜSEV mütevellilerinin Türkçe ve İngilizce profilleri (İrtibat bilgileri, amacı, kurumsal yapısı, yönetimi, çalışma alanları, ulusal ve uluslararası ortaklıkları, faaliyet ve projeleri ile güncel mali bilgileri içermektedir.) Mütevellilerimizden güncel haberler Detaylı arama olanağı sağlayan arama motoru Ulusal ve uluslararası veritabanlarına linkler Profillerdeki verilerle oluşturulmuş istatistikler Profilinizi tamamlamayı ve güncellemeyi unutmayınız. Bilgi ve sorularınız için:

10 15. Yıl Faaliyetleri 15. Yıl Broşürü Web sitesi Tasarım değişikliği yanında TÜSEV web sitesi içerik açısından da güncellenmiş ve geliştirilmiştir. TÜSEV in 15 yılını özetleyen bir link olusturulması, Ingilizce versiyonun yanı sıra Fransızca içerik eklenmesi Anasayfaya eklenen Bilgi Bankası arama motoru TÜSEV web sitesinde yapılan yeniliklerden bazılarıdır.

11 15. Yıl Faaliyetleri Eğitim ve Bilgilendirme Toplantıları TÜSEV in 15. yılı nedeniyle mütevellilerimizin işbirliğiyle eğitim ve bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir. Toplantılar ile yaklaşık 200 sivil toplum temsilcisine ulaşılmıştır. 22 Ekim 2008, Gaziantep 25 Ekim 2008, Van 19 Kasım 2008, Ankara

12 15. Yıl Faaliyetleri Türkiye de Üçüncü Sektör ve Eğitim Konferansı 27 Kasım 2008, Kadir Has Üniversitesi Kadir Has Vakfı desteğiyle Kadir Has Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı eğitim alanında çalışan vakıf ve dernekleri bir araya getirmiştir. İçerik ve organizasyon konusunda Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ile işbirliği yapılmıştır. Etkinliğin amacı, sivil toplum kuruluşlarının eğitim konusundaki son bulgulardan, ulusal ve uluslararası iyi örneklerden, yenilikçi uygulamalardan ve eğilimlerden haberdar olmasını sağlamak; dernek ve vakıflar arasında eğitim konusunda bilgi paylaşımını artırmak olmuştur.

13 Yasal Çalışmalar Genel Mevzuat takibi ve paylaşılması Dernek ve vakıflara danışmanlık verilmesi Mali: Vergi ve Kamu Yararı Vakıf ve Derneklere İlişkin Vergi ve Kamu Yararı Raporu tamamlanarak 25 Mart 2008 günü TÜSEV heyeti tarafından Ankara da Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanına, Vergi Konseyi Başkanlığına, Vakıflar Genel Müdürüne ve vakıflardan sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı ya verilmiş, yaşanan sıkıntılar anlatılmıştır. Vergi ve Kamu Yararı Raporu 15 Nisan 2008 günü Vergi Konseyi ile yapılan toplantıda detaylı bir şekilde görüşülmüştür. Muhasebe standartları ile ilgili uluslararası uygulamalar ile kıyaslamalı bir rapor hazırlanmıştır. Vakıf Vakıflar Kanunu ve Yönetmelik çalışmaları Vakıflar Meclisi seçimleri Dernek Dernek Mevzuatı eğitimleri 15. yıl faaliyetleri kapsamında Van da gerçekleşmiştir.

14 Sosyal Yatırım Girişimi Bolu Bağışçılar Vakfı Teknik Destek ve Danışmanlık Çalışmaları: Türkiye nin ilk sosyal yatırım vakfı (yerelden kaynak geliştirip yine yerelde hibe verecek) olan Bolu Bağışçılar Vakfı 5 Haziran 2008 tarihinde kurulmuştur. Vakfın kuruluşunun ardından Turkish Philantropic Fund a proje teklifi yazılarak 6 aylık yeni bir proje başlatılmıştır. Proje kapsamında aylık eğitimler ve danışmanlık verilmektedir. Bu kapsamda yürütülen faaliyetler şunlardır: 1) Aylık Atölye ve Eğitimler Nisan 2009: Kurumsal İletişim Nisan 2009: Burs Fonları Yönetimi 27 Şubat 2009, Bolu: Hibe Tahsisi 20 Aralık 2008, Bolu: Proje Hazırlama ve Uygulama 25 Kasım 2008, Bolu: Kaynak Geliştirme 16 Ekim 2008, İstanbul: İyi Yönetişim Esasları ve Kurumsal Yapılanma 11 Eylül 2008, Bolu: Vakıf Kuruluşu ve İşleyişi: Yasal Süreç 2) Dış İlişkiler ve Proje Desteği TÜSEV uluslararası ilişkiler, proje yönetimi, ihtiyaç analizi, web sitesi geliştirme konularında Bolu Bağışçılar Vakfı na uzman destek vermektedir. 3) Yurtdışı Saha Gezisi 2009 kışında Almanya da 171 sosyal yatırım vakfına destek veren Bertelsmann Stiftung a bir ziyaret gerçekleştirilecek, Bertelsmann Vakfı nın desteklediği 3 sosyal yatırım vakfı ziyaret edilecektir. Böylece Bolu Bağışçılar Vakfı nın sosyal yatırım vakıflarının gündelik faaliyetlerini nasıl yürüttüklerini birebir izleme imkanı olacaktır.

15 Uluslararası İlişkiler ve Ağ Kurma TÜSEV in 2008 de katıldığı kuruluş ve ağlar International Society for Third Sector Research (ISTR), ABD Donors and Foundations Networks in Europe (DAFNE), Belçika CIVICUS Affinity Group of National Associations (AGNA), Güney Afrika Global Partner Network (GPN), Birleşik Krallık Uluslararası Toplantılar* Güneydoğu Avrupa da Sivil Toplumun Geliştirilmesi Konferansı, Nisan 2008, Belçika Avrupa Vakıflar Merkezi (EFC) Genel Kurul ve Konferansı, Mayıs 2008, Türkiye CIVICUS Küresel Konferansı, Haziran 2008, İskoçya ISTR ve EMES Konferansları, 9-12 Temmuz 2008, İspanya Ulusal Toplantılar* Gepgenç Festival, Nisan 2008, İstanbul İstanbul Kalkınma Ajansı Toplantısı, 16 Aralık 2008, İstanbul *Diğer toplantılar ve toplantıların detayları faaliyet raporunda yer almaktadır.

16 EFC Genel Kurul ve Konferansı Mayıs 2008, İstanbul Konferans Hakkında Konferansa 56 ülkeden 650 den fazla kişi, Türkiye den ise 31 vakfı temsilen 52 kişi katılmıştır Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul Swiss Otel de gerçekleştirilen etkinliğin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İrlanda eski Cumhurbaşkanı Mary Robinson yapmıştır. 30 dan fazla panel ve konferans öncesi etkinliklerle birlikte yaklaşık 60 toplantı gerçekleştirilmiştir. Konferansta TÜSEV, Sabancı Vakfı ve Aydın Doğan Vakfı birer oturum organize ederek tecrübelerini Avrupalı meslektaşlarıyla paylaşmışlardır. Mihrişah Valide Sultan Vakfı (Eyüp) ve TEGV Eğitim Parkı na (Fındıkzade) saha gezileri düzenlenmiştir. Ayrıca 120 kişilik rehberli bir tarihi yarımada gezisi de düzenlenmiştir. Konferansı yerli ve yabancı 60 dan fazla basın mensubu üç gün boyunca takip etmiştir. Avrupa dan Bertelsmann Stiftung (Almanya), Fondation de France (Fransa), Gulbenkian Vakfı (Portekiz); Amerika dan Carnegie Vakfı, Ford Vakfı, Rockefeller Vakfı, Charles Mott Vakfı gibi vakıf dünyasının en büyük varlıklı ve prestijli vakıflarının üst düzey yöneticileri toplantıya katılmıştır.

17 EFC Genel Kurul ve Konferansı Mayıs 2008, İstanbul Konferanstan Görüntüler Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Mary Robinson, İrlanda Eski Cumhurbaşkanı Rui Villar, EFC Başkanı Raymond Georis Filantropi Ödül Töreni

18 EFC Genel Kurul ve Konferansı Mayıs 2008, İstanbul Türk Vakıflarını Tanıtıcı Faaliyetler Akşam Yemekleri Saha Gezileri Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Sakıp Sabancı Müzesi nde ve Vehbi Koç Vakfı ev sahipliğinde Rahmi M.Koç Müzelerinde düzenlenen akşam yemeklerine yaklaşık 600 er kişi katılmıştır. EFC Yönetim Kurulu yemeği ise Aydın Doğan Vakfı ev sahipliğinde yapılmıştır. Mihrişah Valide Sultan Vakfı (Eyüp) ve TEGV Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı na (Fındıkzade) gezi düzenlenmiştir. Ayrıca 120 kişilik rehberli bir tarihi yarımada gezisi de düzenlenmiştir.

19 EFC Genel Kurul ve Konferansı Mayıs 2008, İstanbul İletişim Çalışmaları Konferans öncesi ve sırasında TÜSEV ve vakıflarımız ulusal ve uluslararası basında geniş yer almıştır. EFC dergisi 2008 bahar sayısında ülkemiz vakıflarına özel bir bölüm ayrılmıştır. Sivil toplum alanındaki uluslararası yayınlarda vakıflarımızla ilgili haber ve röportajlar yer almıştır.

20 EFC Genel Kurul ve Konferansı Mayıs 2008, İstanbul Konferans giderlerine katkıda bulunan tüm kuruluşlara teşekkür ederiz. Konferans hazırlık çalışmalarına katkıda bulunan tüm kuruluşlara teşekkür ederiz.

21 Araştırma ve Yayınlar CIVICUS Sivil Toplum Endeksi Projesi (STEP) 2009 TÜSEV, daha önce yıllarında yürütülen CIVICUS Sivil Toplum Endeksi Projesi nin (STEP) 2009 yılında da uygulayıcı kuruluşu olmaya hak kazanmıştır. Araştırma 56 ülkeyle eşzamanlı olarak yenilenmektedir yılında proje kapsamında aşağıdaki faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Proje Ekibi ile Danışma Kurulu oluşturulmuştur. Bütçe ve iş planı oluşturulmuştur. Kaynak geliştirme çalışmaları yapılmıştır. İkincil Veri Analizi: literatür taraması yapılmıştır. CIVICUS STEP Proje Ekibi Eğitimi ne katılım gerçekleşmiştir. (24-26 Eylül, İsveç)

22 2008 yılı Mali Durum Bilanço ve Gelir- Gider Tablolarının Sunulması ve Görüşülmesi

23 Konsolide Mali Profil Önceki Dönem ( ) Cari Dönem ( ) 2008 Bütçe Gerçekleşme % Anavarlık 657, , Toplam Gelirler ,31 Katılım Payı Bağışları ,00 %103 Proje Bağışları , ,00 %103 Diğer Gelirler* ,70 Toplam Giderler ,73 Amaca Yönelik Giderler , ,00 %98 %74 %73 Genel Yönetim Giderleri , ,00 %44 %18 %11 Diğer Giderler** ,67 Dönem Gelir-Gider Farkı , ,58 *Faiz Gelirleri, Komisyon Gelirleri, Menkul Kıymet Satış Karları, Kambiyo Karları ve Diğer **Menkul Kıymet Satış Zararları, Kambiyo Zararları ve Diğer

24 2008 Proje Fonları Tarih KuruluĢ Adı BağıĢ Türü Projenin Adı Tutarı German Marshall Fund, ABD Nakit/ġartlı Ġstanbul EFC Konferansı Katkısı ,00 Euro ,00 YTL European Citizen Action Service, Belçika Nakit/ġartlı Güney Doğu Avrupa Sivil Toplum Konferansı Seyahat Masrafları 394,89 Euro 774,77 YTL CIVICUS, Güney Afrika Nakit/ġartlı CIVICUS Konferansı Seyahat Masrafları 295,88 Euro 557,05 YTL John Hopkins Üniversitesi, ABD Nakit/ġartlı ISTR Konferansı Seyahat Masrafları 543,00 Euro 947,75 YTL Community Foundation Network, Ġngiltere Nakit/ġartlı Community Foundation Network Konferansı Seyahat Masrafları 630,00 Euro ,50 YTL Turkish Philanthropic Fund Nakit/ġartlı SFY Projesi ,77 USD ,50 YTL. TOPLAM USD TOPLAM EURO TOPLAM YTL. KARġILIĞI ,77 USD ,77 Euro ,57 YTL.

25 Anavarlık Artış Dağılımı YILLAR ARTIġ TUTARI (YTL) TOPLAM (YTL) KURULUŞ , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,46

26 Konsolide Bilanço Dönemi AKTĠF (VARLIKLAR) PASĠF (KAYNAKLAR) ÖNCEKĠ DÖNEM CARĠ DÖNEM ÖNCEKĠ DÖNEM CARĠ DÖNEM 31/12/ /12/ /12/ /12/2008 I- DÖNEN VARLIKLAR 752, ,168.07I-KISA VADELĠ YABANCI KAYNAKLAR 98, , A- Hazır Değerler 143, , A- Mali Borçlar Kasa Diğer Mali Borçlar Bankalar 143, , B- Ticari Borçlar , B- Menkul Kıymetler 603, , Satıcılar , Kamu Kes.Tah.Sen.ve Bono 603, , Diğer Ticari Borçlar C- Ticari Alacaklar C- Diğer Borçlar 1, Alıcılar Personele Borçlar Verilen Depozito ve Teminatlar Diğer Çeşitli Borçlar D- Diğer ÇeĢitli Alacaklar D- Ödenecek Vergi ve Diğer Yükümlülükler 21, , Diğer Çeşitli Alacaklar Ödenecek Vergi ve Fonlar 15, , E- Stoklar 4, , Ödenecek Sosyal Güv.Kesintileri 5, , Diğer Stoklar 4, , E- Borç ve Gider KarĢılıkları 74, , Verilen Sipariş Avansları Diğer Borç ve Gider Karşılıkları 74, , F- Gelecek Aylara Ait Gider Tahakkukları F- Gider Tahakkukları Gelecek Aylara Ait Gider Tahakkukları Haberleşme Gider Tahakkukları G- Diğer Dönen Varlıklar II-UZUN VADELĠ YABANCI KAYNAKLAR 1-Devreden Ind.Kdv III-ÖZKAYNAKLAR 661, , Peşin Ödenen Vergi ve Fonlar A- Sermaye (Anavarlık) 658, , İş Avansları Kuruluş Anavarlık Gelir-Gider Fazlalarının Sermayeye İlavesi 658, , II-DURAN VARLIKLAR 7, , B- Ġkt.ĠĢl. Sermaye Olumlu Farkları A- Maddi Duran Varlıklar 7, , C- Kar Yedekleri 3, , Demirbaşlar 29, , Olağanüstü Yedekler 3, , Birikmiş Amortismanlar (-) 22, , D- GeçmiĢ Yıllar Karları 8, , B- Maddi Olmayan Duran Varlıklar E- GeçmiĢ Yıl Zararları (-) 45, , Haklar 1, , F- Dönem Net Karı /Zararı 35, , Özel Maliyet Birikmiş Amortismanlar (-) 2, , AKTĠF (VARLIKLAR ) TOPLAMI 759, ,364.73PASĠF (KAYNAKLAR TOPLAMI 759, ,364.73

27 Konsolide Gelir-Gider Tablosu Dönemi ÖNCEKĠ DÖNEM CARĠ DÖNEM A- BRÜT GELĠRLER 385, , Bağış Gelirleri 229, , Proje Gelirleri 150, , Diğer Gelirler 5, , C- NET GELĠRLER 385, , BRÜT SATIġ KARI VEYA ZARARI 385, , E- FAALĠYET GĠDERLERĠ 449, , Genel Yönetim Giderleri (-) 79, , Amaca Yönelik Giderler (-) 220, , Amaca Yönelik Proje Giderleri (-) 150, , FAALĠYET KARI VEYA ZARARI -64, , F- DĠĞER FAAL.OLAĞAN GELĠR.VE KARLAR 125, , Faiz Gelirleri 12, , Menkul Kıymet Satış Karları 91, , Kambiyo Karları 21, , İktisadi İşletme Gelir Artışı/Azalışı Faal.İlg.Diğ.Olağan Gelir ve Karlar G- DĠĞ.FAAL.OLAĞ.GĠDER VE ZARARLAR (-) 25, , Kambiyo Zararları 25, , Diğer Gider ve Zararlar , H- FĠNANSMAN GĠDERLERĠ 1-Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri(-) 2-Uzun Vadeli Borçlanma Giderleri(-) OLAĞAN KAR VEYA ZARAR 35, , I- OLAĞANDIġI GELĠR VE KARLAR Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar J- OLAĞANDIġI GĠDER VE ZARAR(-) 2-Önceki Dönem Zararları 3-Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar(-) DÖNEM NET GELĠR-GĠDER FARKI 35, ,261.58

28 TÜSEV Denetçiler Kurulu ve Bağımsız Denetim Raporlarının Sunulması

29 Yönetim Kurulunun Aklanması

30 Denetim Kurulunun Aklanması

31 2009 yılı Çalışma Programı ve tahmini bütçesinin sunulması ve görüşülmesi

32 İletişim ve Genel Çalışmalar Bilgi Bankası Mayıs-Temmuz: 2008 bilgileri ile profillerin güncellenmesi Bilgi Bankası Lansmanı Genel Çalışmalar Yeni mütevellilerin katılması Katkı Paylarının toplanması Mütevelliler Heyeti toplantıları Resmi Senedin yenilenmesi Projelerin İletişim Faaliyetleri Mart-Aralık: Monitoring Projesi İletişim Çalışmaları Eylül-Aralık: STEP İletişim Çalışmaları Aylık Faaliyetler Web sitesinin güncellenmesi Basın ve iletişim listelerinin güncellenmesi Aylık Türkçe e-bülten İngilizce e-bülten (üç aylık) Yönetim Kurulu Toplantıları

33 Yasal Çalışmalar Genel Mevzuat takibi ve paylaşılması Dernek ve vakıflara danışmanlık verilmesi Mali: Vergi ve Kamu Yararı Vergi Savunu Projesi Raporların Ankara ve İstanbul'da Paylaşımı İstanbul Vergi Platformu Toplantısı Ankara Vergi Platformu Toplantısı Denetim Konusunda yapılacak çalışmalar Vakıf Vakıflar Kanunu ve Yönetmelik çalışmaları Vakıflar Mevzuatı Eğitimleri Dernek Dernek Mevzuatı eğitimleri Muhasebe Standartları Muhasebe Standartları Raporlarının Ankara ve İstanbul da paylaşımı Muhasebe Standartları Yayın ve Tanıtım Toplantısı Örgütlenme Özgürlüğünün İzlenmesi için Metodoloji Geliştirilmesi Projesi (Monitoring) Örgütlenme Özgürlüğü Mevcut Durum Raporu (Baseline study) Bölgesel Çalıştaylar, Uzman Çalıştayları, STK Eğitimleri, Raporlama Diğer İyi yönetişim, Kamu-STK işbirliği, Yardım Toplama Kanunu, ABGS, Avrupa Komisyonu Delegasyonu ve diğer kurumlarla ilişkilerin geliştirilmesi

34 AB Örgütlenme Özgürlüğü İzleme (Monitoring) Projesi Genel Amaç: Türkiye de örgütlenme özgürlüğünün önündeki engellerin izlenmesi Proje Ortağı: Sivil Toplum Geliştirme Merkezi (STGM) Ankara Yapılacak Çalışmalar Örgütlenme Özgürlüğüne ilişkin uzman raporunun hazırlanması Bölgesel toplantıların gerçekleştirilmesi (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Diyarbakır, Van, Trabzon) İzleme ve mevzuat eğitimlerinin verilmesi Metodoloji Geliştirilmesi Atölyesi Metodoloji yazılımının geliştirilmesi ve test edilmesi Final Toplantısı Nihai İzleme Projesinin hazırlanması ve AB Komisyonuna sunulması

35 Sosyal Yatırım Girişimi BBV Teknik Destek ve Danışmanlık Projesi (2008 den devam) Bolu Bağışçılar Vakfı na teknik destek ve danışmanlık verilmesi Haziran: Yurtdışı saha gezisi (Bertelsmann, ACF, TPF, Lodestar) Mayıs: Sosyal Yatırım Vakıf Rehberi nin basılması Guidestar Veritabanı Guidestar Türkiye Fizibilite Çalışması İş planı ve proje teklifi geliştirme Proje teklifinin ilgili paydaşlara sunumu

36 Uluslararası İlişkiler ve Ağ Kurma Avrupa Konseyi STK Danışma Toplantısı Ev sahipliği, Ocak 2009, İstanbul Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Konferansı sonucunda oluşturulmasına karar verilen Code of Good Practice on Civil Participation belgesinin tamamlanması için Doğu ve Güneydoğu Avrupa dan 60 sivil toplum temsilcisi İstanbul da toplanmış, toplantının ev sahipliğini TÜSEV ve Konsey üstlenmiştir. EFC Genel Kurul ve Konferansı, Mayıs 2009, Roma Çanakkale STK Sempozyumu, Ekim 2009 International Society for Third Sector Research Uluslararası Konferansı Ev sahipliği, 7-11 Temmuz 2010, Istanbul

37 Uluslararası İlişkiler ve Ağ Kurma Avrupa Konseyi STK Danışma Semineri Ocak 2009, İstanbul Avrupa Konseyi tarafından düzenlenen Uluslararası Sivil Toplum Kuruluşları Semineri, Güneydoğu Avrupa STK Danışma Toplantısı İstanbul da TÜSEV ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Seminerde Sivil Katılım Üzerine İyi Uygulamalar Belgesi tartışılmış ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınmıştır. Seminere 15 Avrupa ülkesinden 60 sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve Konsey yetkilileri katılmıştır. TÜSEV toplantının içeriğine destek vermiş ve tüm organizasyonunu yapmıştır.

38 Ocak Araştırma ve Yayınlar CIVICUS STEP araştırmasının tümüyle uluslararası uygulama süreciyle eş zamanlı olarak uygulanmasına hak kazanıldı. Danışma Kurulu Toplantısı Şubat-Mayıs Bölgesel Danışma Toplantıları ve Anketler Hane Halkı Araştırması Paydaş Algı Araştırması Vaka Analizleri Haziran Danışma Kurulu Toplantısı Ulusal Forum Temmuz-Ağustos Ülke Raporu ve Politika Özeti Hazırlık Süreci Raporun basılması Yayının CIVICUS Dünya Konferansında lanse edilmesi Eylül-Aralık Yurtiçi ve Yurtdışında Tanıtım ve Paylaşım Faaliyetleri

39 STEP Paydaş Araştırması Medya, Kamu, Özel sektör gibi önde gelen sivil toplum paydaşlarıyla anket ve toplantılar İkincil Veri Analizi arası literatür taraması ve analizi Vaka Analizleri Sivil toplumun önde gelen sosyal sorunların çözümündeki etkisini ölçen, uzmanlarca hazırlanan raporlar (en az 5 rapor) STEP Ülke Raporu Politika Belgesi Veritabanı Hane Halkı Araştırması Kamuoyunun özellikle sivil topluma ilişkin konularda nabzını tutan kamuoyu araştırması Saha Araştırması 7 bölgede sivil toplum temsilcileriyle anket ve odak grup toplantıları Ulusal Forum Tüm bölgelerden gelen STK lar, kamu, özel sektör ve bağışçılar tarafından oluşturulan sivil toplum SWOT analizi ve hareket planı 2009

40 2009 Yılı Tahmini Bütçesi

41 2009 Konsolide Bütçesi 2009 GELĠR BÜTÇE TASLAĞI 2008 BÜTÇE 2008 FĠĠLĠ 2009 BÜTÇE Önceki Dönem Gelir-Gider Farkı , Amaca Yönelik Proğram Gelirleri 260, , , Faiz Gelirleri+Diğer Gelirler 135, , , ĠĢbirliği KuruluĢ Katılım Payı 5, Katılım Payları 330, , , Ġktisadi ĠĢletme Gelirleri 5, , TOPLAM 735, , , GĠDER BÜTÇE TASLAĞI 2008 BÜTÇE 2008 FĠĠLĠ 2009 BÜTÇE Genel Yönetim Giderleri 142, , , Amaca Yönelik Faaliyet Giderler Toplamı 563, , , Amaca Yönelik Faaliyet Giderleri 383, , , Amaca Yönelik Program Giderleri 179, , , Amaca Yönelik Yatırımlar 12, , Ġktisadi ĠĢletme Giderleri 1, , TOPLAM 719, , , BÜTÇE GELĠR GĠDER FARKI 15, , ,452.33

42 Dilek ve Temenniler

43 Toplantı Dosyası İçeriği EK 1 Gündem EK Faaliyet Raporu ve 2009 Çalışma Programı Sunumu EK 3 Bilgi Bankası Hakkında Not EK 4 Mali Tablolar 2008 Konsolide Mali Profil 2008 Proje Bağışları Anavarlık Artış Tablosu 2008 Konsolide Bilanço 2008 Konsolide Gelir-Gider Tablosu 2009 Konsolide Bütçesi EK 5 Yasal Gelişmelerle İlgili Faydalı Belgeler EK. 5.1 Vakıf ve Derneklerin Yıllık Beyanname Verme Yükümlülüğü EK. 5.2 Vakıfların Beyanname Verme ve Bildirimde Bulunmasına İlişkin Takvim EK. 5.3 Genel Kurul toplantısının Bir Saat sonra Yapılamayacağı EK. 5.4 Vakıflarda Üyeliğe İlişkin Anayasa Mahkemesi Kararı EK. 5.5 Resmi Senet Değişikliği, Vakıf Kuruculuğu, Mal Bildirimi EK. 5.6 Vakıf Yöneticilerine İlişkin Adli Sicil Belgesi EK. 5.7 Vakıf Amacının Gerçekleşmesinde Kurucu İradenin Değiştirilemeyeceği EK. 5.8 Vakıf Genel Kurul Toplantılarında Vekaleten Oy Kullanılması

Mütevelliler Heyeti Toplantısı 11 Nisan 2011, 16.00-18.00 Koç Holding, İstanbul

Mütevelliler Heyeti Toplantısı 11 Nisan 2011, 16.00-18.00 Koç Holding, İstanbul Mütevelliler Heyeti Toplantısı 11 Nisan 2011, 16.00-18.00 Koç Holding, İstanbul 1. Açılış ve saygı duruşu Gündem 2. Yeni üyelerimiz Coca-Cola Hayata Artı Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Güven

Detaylı

TÜSEV MÜTEVELLİLER HEYETİ TOPLANTISI. 8 Mart 2011, Salı 16.30-18.30 Sabancı Center, İstanbul

TÜSEV MÜTEVELLİLER HEYETİ TOPLANTISI. 8 Mart 2011, Salı 16.30-18.30 Sabancı Center, İstanbul TÜSEV MÜTEVELLİLER HEYETİ TOPLANTISI 8 Mart 2011, Salı 16.30-18.30 Sabancı Center, İstanbul Gündem Açılış ve saygı duruşu 2010 yılı Faaliyet Raporu ile Bilanço ve Gelir-Gider hesaplarının sunulması ve

Detaylı

TÜRKĠYE ÜÇÜNCÜ SEKTÖR VAKFI 01.01.2008-31.12.2008 DÖNEMĠ KONSOLĠDE BĠLANÇO (YTL)

TÜRKĠYE ÜÇÜNCÜ SEKTÖR VAKFI 01.01.2008-31.12.2008 DÖNEMĠ KONSOLĠDE BĠLANÇO (YTL) EK-1 AKTĠF (VARLIKLAR) ÖNCEKĠ DÖNEM 01.01.2008-31.12.2008 DÖNEMĠ KONSOLĠDE BĠLANÇO (YTL) PASĠF (KAYNAKLAR) ÖNCEKĠ DÖNEM 31/12/2007 31/12/2008 31/12/2007 31/12/2008 I- DÖNEN VARLIKLAR 752,362.23 967,168.07

Detaylı

TARĠH VAKFI YÖNETĠM KURULU BAġKANLIĞI NA

TARĠH VAKFI YÖNETĠM KURULU BAġKANLIĞI NA TARĠH VAKFI YÖNETĠM KURULU BAġKANLIĞI NA Ġstanbul, 03.05.2015 Tarih Vakfı ve vakfa bağlı Döner Sermaye ĠĢletmesi hesapları ile ilgili olarak 31.12.2013 ve 31.12.2014 kesitlerinde tespit edilen durum aģağıda

Detaylı

DİKEY ANALİZ RAPORU ANALİZ SONUCU. Ayrıntılı Bilanço Tablosu. Sayfa 1 / 8

DİKEY ANALİZ RAPORU ANALİZ SONUCU. Ayrıntılı Bilanço Tablosu. Sayfa 1 / 8 DİKEY ANALİZ RAPORU ANALİZ SONUCU Ayrıntılı Bilanço Tablosu 2011 Tüm Yıl 2012 Tüm Yıl Grup % Genel % I. DÖNEN VARLIKLAR 1.467.741,62 2.372.071,48 94,20 A. Hazır Değerler 52.807,83 40.472,41 1,71 1,61 1.

Detaylı

BENGĠ SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLĠK TĠC.LTD.ġTĠ.31/12/2008 ÖZET BĠLANÇOSU

BENGĠ SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLĠK TĠC.LTD.ġTĠ.31/12/2008 ÖZET BĠLANÇOSU BENGĠ SERBEST MUHASEBECĠ MALĠ MÜġAVĠRLĠK TĠC.LTD.ġTĠ.31/12/2008 ÖZET BĠLANÇOSU AKTĠF (VARLIKLAR) +-------------------------------+-----------------------------------------------+------------------------------------------------+

Detaylı

TUNA FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. 31/12/2007 AYRINTILI BİLANÇOSU(YTL)

TUNA FAKTORİNG HİZMETLERİ A.Ş. 31/12/2007 AYRINTILI BİLANÇOSU(YTL) AKTİF (VARLIKLAR) 31/12/2007 31/12/2007 AYRINTILI BİLANÇOSU(YTL) I- DÖNEN VARLIKLAR A- Hazır Değerler 403.030,45 725.183,53 1- Kasa 12.368,77 2.498,62 2- Alınan Çekler 0,00 0,00 3- Bankalar 390.661,68

Detaylı

TÜRK PATENT ENSTĠTÜSÜ. 2013 YILI SAYIġTAY DENETĠM RAPORU

TÜRK PATENT ENSTĠTÜSÜ. 2013 YILI SAYIġTAY DENETĠM RAPORU TÜRK PATENT ENSTĠTÜSÜ 2013 YILI SAYIġTAY DENETĠM RAPORU Ağustos 2014 İÇİNDEKİLER KAMU ĠDARESĠNĠN MALĠ YAPISI VE MALĠ TABLOLARI HAKKINDA BĠLGĠ... 1 DENETLENEN KAMU ĠDARESĠ YÖNETĠMĠNĠN SORUMLULUĞU... 2

Detaylı

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TURİZM VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1998 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL)

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TURİZM VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1998 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL) AKTİF (VARLIKLAR) HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TURİZM VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1998 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO I.DÖNEN VARLIKLAR 2,433,801 2,919,245 A- HAZIR DEĞERLER 57,865 424,947 1- Kasa 3,507 614 2- Bankalar

Detaylı

GÜNLÜK DEFTER (YEVMİYE) KAYITLARI 100 KASA HESABI 15.900,- 101 ALINAN ÇEKLER 33.000,- 102 BANKALAR HESABI 100.500,- 120 ALICILAR 90.700,- 121 ALACAK SENETLERİ HESABI 132.600,- 128 ŞÜPHELİ TİCARİ ALACAKLAR

Detaylı

Tek Düzen Hesap Planı, Muhasebe Hesap Kodları 1. DÖNEN VARLIKLAR 10. Hazır Değerler 100. Kasa 101. Alınan Çekler 102. Bankalar 103.

Tek Düzen Hesap Planı, Muhasebe Hesap Kodları 1. DÖNEN VARLIKLAR 10. Hazır Değerler 100. Kasa 101. Alınan Çekler 102. Bankalar 103. Tek Düzen Hesap Planı, Muhasebe Hesap Kodları 1. DÖNEN VARLIKLAR 10. Hazır Değerler 100. Kasa 101. Alınan Çekler 102. Bankalar 103. Verilen Çekler Ve Ödeme Emirleri(-) 108. Diğer Hazır Değerler 11. Menkul

Detaylı

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 EKİM 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL)

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 EKİM 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL) HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 EKİM 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) 31 EKİM 1999 I.DÖNEN VARLIKLAR 5,236,848 A- HAZIR DEĞERLER 514,921 1- Kasa 5,081 2- Bankalar 479,676

Detaylı

01.01.2013 / 31.12.2013 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI

01.01.2013 / 31.12.2013 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI 01.01.2013 / 31.12.2013 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI MALİ TABLOLAR 31 Ocak 2014 2013 YILI FAALİYET RAPORU 01/01/2013-31/12/2013 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA ÖNCEKİ DÖNEM CARİ

Detaylı

BURSA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TARİHLİ BİLANÇOSU

BURSA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TARİHLİ BİLANÇOSU (AKTİF) VARLIKLAR I-DÖNEN VARLIKLAR 5.152.015,44 A-Hazır Değerler 752.741,38 1-Kasa 6.784,43 2-Alınan Çekler 3-Bankalar 504.207,55 4-Verilen Çekler ve Ödeme Emirleri (-) 5-Diğer Hazır Değerler 241.749,40

Detaylı

BURSA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TARİHLİ BİLANÇOSU

BURSA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI TARİHLİ BİLANÇOSU (AKTİF) VARLIKLAR I-DÖNEN VARLIKLAR 4.193.254,70 A-Hazır Değerler 552.452,37 1-Kasa 1.545,75 2-Alınan Çekler 3-Bankalar 107.005,38 4-Verilen Çekler ve Ödeme Emirleri (-) 5-Diğer Hazır Değerler 443.901,24

Detaylı

Deloitte Eğitim Vakfı Faaliyet Raporu 2016

Deloitte Eğitim Vakfı Faaliyet Raporu 2016 60 Mali Tablolar 61 Ayrıntılı Bilanço Aktif Dönem 31/12/2015 31.12.2016 1 Dönen Varlıklar 9,045,991.31 10,024,339.68 10 Hazır Değerler 5,021,070.19 6,665,583.60 100 Kasa Hesabı 621.58 622.28 102 Bankalar

Detaylı

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL)

HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO (MİLYON TL) HÜRGÜÇ GAZ. TİC. TUR. VE ORG. A.Ş. 31 ARALIK 1999 TARİHİ İTİBARİYLE AYRINTILI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) 31 ARALIK 1999 31 ARALIK 1998 I.DÖNEN VARLIKLAR 6,152,538 2,433,801 A- HAZIR DEĞERLER 383,998 57,865

Detaylı

TEKDÜZEN MUHASEBE HESAP PLANI

TEKDÜZEN MUHASEBE HESAP PLANI www.isvesosyalguvenlik.com Mevzuat Bilgi Kültür - Haber Platformu TEKDÜZEN MUHASEBE HESAP PLANI 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU Mali Tablolar 15 31.12.2014 TARİHLİ BİLANÇOSU AKTİF(VARLIKLAR) PASİF ( KAYNAKLAR) 31.12.2014 31.12.2014 I -DÖNEN VARLIKLAR 1.282.406,66 III-KISA VADELİ YABANCI KAYNAKLAR 1.033.073,38

Detaylı

ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU

ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU ANKARA YMM ODASI KESİN HESAP RAPORU 1 ANKARA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2015-31.12.2015 HESAP DÖNEMİ KESİN HESAP RAPORU 01.01.2015-31.12.2015 döneminde Bilanço ve Gelir-Gider Tablosu aşağıdaki

Detaylı

TÜRKİYE TURİNG ve OTOMOBİL KURUMU 31.12.2014 TARİHLİ BİLANÇOSU

TÜRKİYE TURİNG ve OTOMOBİL KURUMU 31.12.2014 TARİHLİ BİLANÇOSU TÜRKİYE TURİNG ve OTOMOBİL KURUMU 31.12.2014 TARİHLİ BİLANÇOSU AKTİF (VARLIKLAR) PASİF (KAYNAKLAR) 2014 CARİ DÖNEM 2014 CARİ DÖNEM 1 DONEN VARLIKLAR 5.840.963,37 3 KISA VADELI YABANCI KAYNAKLAR 2.291.856,18

Detaylı

TÜSE BİLGİ BANKASI KULLANIM KILAVUZU. Hazırlayan: Derya Kaya Kurumsal İletişim Asistanı Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Mart 2009, İstanbul

TÜSE BİLGİ BANKASI KULLANIM KILAVUZU. Hazırlayan: Derya Kaya Kurumsal İletişim Asistanı Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Mart 2009, İstanbul TÜSE BİLGİ BANKASI KULLANIM KILAVUZU Hazırlayan: Derya Kaya Kurumsal İletişim Asistanı Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) Mart 2009, İstanbul KISACA Bilgi Bankası BİLGİ BANKASI Nedir? TÜSEV Bilgi Bankası,

Detaylı

B HESAP PLANI 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-)

B HESAP PLANI 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-) B HESAP PLANI 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-) 104 105 106 107 108 DİĞER HAZIR DEĞERLER 109 11 MENKUL KIYMETLER 110 HİSSE

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 ERTUĞRULGAZİ VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2013 Onay Zamanı : 19.04.2014-12:13:22 Vergi Kimlik Numarası E-Posta Adresi 7850012115 bursalihavlu@bursalihavlu.com

Detaylı

ASHOKA VAKFI 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU

ASHOKA VAKFI 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU 1 OCAK - 31 ARALIK 2015 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU 31 ARALIK 2015 VE 2014 TARİHLERİ İTİBARİYLE BİLANÇOLAR Aktifler 31 Aralık 2015 31 Aralık 2014 Dönen varlıklar Hazır

Detaylı

Dönem sonu muhasebe uygulamalarının aģamaları: 1. Muhasebe dıģı envanter iģlemleri 2. Muhasebe içi envanter kayıtları (6 no lu gruptaki gelir ve

Dönem sonu muhasebe uygulamalarının aģamaları: 1. Muhasebe dıģı envanter iģlemleri 2. Muhasebe içi envanter kayıtları (6 no lu gruptaki gelir ve Dönem sonu muhasebe uygulamalarının aģamaları: 1. Muhasebe dıģı envanter iģlemleri 2. Muhasebe içi envanter kayıtları (6 no lu gruptaki gelir ve gider hesaplarının kapanıģ kayıtları hariç) 3. 7 no lu gider

Detaylı

TEK DÜZEN HESAP PLANI AYRINTILI BİLANÇO VE AYRINTILI GELİR TABLOSU ( TL )

TEK DÜZEN HESAP PLANI AYRINTILI BİLANÇO VE AYRINTILI GELİR TABLOSU ( TL ) TEK DÜZEN HESAP PLANI AYRINTILI BİLANÇO VE AYRINTILI GELİR TABLOSU ( TL ) AKTİF (2009) (2010) I. Dönen Varlıklar 278.827.718,11 156.613.412,26. A. Hazır Değerler 143.598.822,66 128.750.991,10. 1. Kasa

Detaylı

BÖLÜM 1 TEMEL KAVRAMLAR...III

BÖLÜM 1 TEMEL KAVRAMLAR...III İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 TEMEL KAVRAMLAR...III 1.1. MUHASEBENİN TANIMI... 1 1.2. MUHASEBENİN KURAMSAL YAPISI... 4 1.3. MUHASEBE UYGULAMASINI ZORUNLU KILAN NEDENLER... 5 1.3.1. Yasal Nedenler... 5 1.3.2. İlgili

Detaylı

İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO

İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO ÇORLU EĞİTİM VE SPOR VAKFI İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO Tarih:22/02/2017 Dönem: 2016 AKTİF () PASİF() Cari Dönem Cari Dönem ---------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

ASHOKA VAKFI 1 OCAK - 31 ARALIK 2016 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU

ASHOKA VAKFI 1 OCAK - 31 ARALIK 2016 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU 1 OCAK - 31 ARALIK 2016 HESAP DÖNEMİNE AİT FİNANSAL TABLOLAR VE BAĞIMSIZ DENETÇİ RAPORU 31 ARALIK 2016 VE 2015 TARİHLERİ İTİBARİYLE BİLANÇOLAR Aktifler 31 Aralık 2016 31 Aralık 2015 Dönen varlıklar

Detaylı

KARŞILAŞTIRMALI ANALİZ RAPORU

KARŞILAŞTIRMALI ANALİZ RAPORU ANALİZ SONUCU Analiz adı: Analiz dönemi: Karşılaştırmalı 2011 Tüm Yıl & 2012 Tüm Yıl Oluşturulma Tarihi: 15.12.2012 09:55:17 Ayrıntılı Bilanço Tablosu Mutlak Yuzde Reel 2011 Tüm Yıl 2012 Tüm Yıl I. DÖNEN

Detaylı

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BİLANÇOSU. Cari Dönem 2012

İSTANBUL YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BİLANÇOSU. Cari Dönem 2012 31.12. BİLANÇOSU AKTİF(ODA MALVARLIĞI) I -DÖNEN VARLIKLAR PASİF ( ODA MALVARLIĞI KAYNAĞI) 3-KISA VADELİ YABANCI KAYNAKLAR A-Hazır Değerler 3.308.696,38 3.158.473,43 A-Kısa Süreli Borçlar 651.546,98 634.987,98

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 ERENKÖY VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 22.04.2013-18:49:50 Vergi Kimlik Numarası 7810285527 Ticaret Sicil No İrtibat Tel No Soyadı

Detaylı

2014/1.DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI FİNANSAL MUHASEBE 16 Mart 2014-Pazar 09:00-12:00

2014/1.DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI FİNANSAL MUHASEBE 16 Mart 2014-Pazar 09:00-12:00 2014/1.DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI FİNANSAL MUHASEBE 16 Mart 2014-Pazar 09:00-12:00 SORU:1: TANIR Ticaret AŞ nin 31.12.2013 tarihinde düzenlenen genel geçici mizanı ve 31.12.2013

Detaylı

SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GELİR TABLOSU

SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GELİR TABLOSU GELİR TABLOSU 01.01.2014 01.01.2013 31.03.2014 31.03.2013 Değişim A- BRÜT SATIŞLAR 5.731.679,10 4.179.741,10 37,13% 600 -Yurtiçi Satışlar 5.731.557,77 4.179.741,10 601 -Yurtdışı Satışlar 0,00 0,00 602

Detaylı

SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GELİR TABLOSU

SODAŞ SODYUM SANAYİİ A.Ş. GELİR TABLOSU GELİR TABLOSU (DEĞERLER TL.CİNSİNDEN İFADE EDİLMİŞTİR) 01.01.2016 01.01.2015 31.03.2016 31.03.2015 Değişim A- BRÜT SATIŞLAR 6.253.237,88 3.814.161,48 63,95% 600 -Yurtiçi Satışlar 6.237.343,79 3.814.161,48

Detaylı

İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO

İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO EKMEK SANAYİ İŞVERENLER SENDİKASI İŞLETME AYRINTILI BİLANÇO Tarih:29/01/2014 Dönem: 2013 AKTİF () PASİF() Cari Dönem Cari Dönem ---------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

01/01/ /12/2014 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA ÖNCEKİ DÖNEM CARİ DÖNEM. I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler

01/01/ /12/2014 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA ÖNCEKİ DÖNEM CARİ DÖNEM. I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 01/01/2014-31/12/2014 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA ÖNCEKİ DÖNEM I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 1.364.456,53 1.793.703,18 1-Kasa 4.286,43 1.075,28 3-Bankalar 663.859,08

Detaylı

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01 Ocak 2011-31.12.2011 DÖNEMİ MALİ TABLOLARI AKTİF MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2011-31.12.2011 DÖNEMİNE AİT AYRINTILI BİLÂNÇOSU

Detaylı

TÜRKİYE KİMYA SAN.DERNEĞİ 31/12/2014 BİLANÇOSU AKTİF KAYNAKLAR I.DÖNEN VARLIKLAR A-HAZIR DEĞERLER 3.172,24 1-Kasa 1.450,91 2-Alınan Çekler 3-Bankalar

TÜRKİYE KİMYA SAN.DERNEĞİ 31/12/2014 BİLANÇOSU AKTİF KAYNAKLAR I.DÖNEN VARLIKLAR A-HAZIR DEĞERLER 3.172,24 1-Kasa 1.450,91 2-Alınan Çekler 3-Bankalar 214 TÜRKİYE KİMYA SAN.DERNEĞİ 31/12/214 BİLANÇOSU AKTİF KAYNAKLAR I.DÖNEN VARLIKLAR A-HAZIR DEĞERLER 3.172,24 1-Kasa 1.45,91 2-Alınan Çekler 3-Bankalar 1.721,33 4-Verilen Çekler ve Ödeme Em. (-) B-MENKUL

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 DIŞKAPI VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 29.04.2013-16:39:54 Vergi Kimlik Numarası 6130008594 E-Posta Adresi Ticaret Sicil No İrtibat

Detaylı

01/01/ /06/2017 DÖNEMİ DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI AYRINTILI GELİR TABLOSU

01/01/ /06/2017 DÖNEMİ DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI AYRINTILI GELİR TABLOSU 01/01/2017-30/06/2017 DÖNEMİ DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI AYRINTILI GELİR TABLOSU A-ODA FAAL. GELİRLERİ 3-Diğer Gelirler 33.029,97 4- Oda Gelirleri 2.791.494,90 B-SATIŞ İNDİRİMLERİ (-) 1- Satıştan İadeler

Detaylı

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.Ocak.2010-20.Mayıs.2010 DÖNEMİ MALİ TABLOLARI AKTİF MALATYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 01.01.2010 20.05.2010 DÖNEMİNE AİT AYRINTILI BİLÂNÇOSU

Detaylı

TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014)

TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014) TMO-TOBB TARIM ÜRÜNLERİ LİSANSLI DEPOCULUK SAN.TİC.AŞ. AYRINTILI BİLANÇOSU (31.12.2014) AKTİF (VARLIKLAR) CARİ DÖNEM 31.12.2014 I- DÖNEN VARLIKLAR 29.032.201,24 A - Hazır Değerler 26.237.778,29 1 - Kasa

Detaylı

AD YAYINCILIK A.Ş. 1 OCAK - 31 ARALIK 1998 VE 1997 HESAP DÖNEMLERİ AYRINTILI BİLANÇOLARI (MİLYON TL)

AD YAYINCILIK A.Ş. 1 OCAK - 31 ARALIK 1998 VE 1997 HESAP DÖNEMLERİ AYRINTILI BİLANÇOLARI (MİLYON TL) AYRINTILI BİLANÇOLARI AKTİF (VARLIKLAR) 31 ARALIK 1998 31 ARALIK1997 I.DÖNEN VARLIKLAR 1,364,184 1,054,263 A- HAZIR DEĞERLER 14,412 6,626 1- Kasa 1,296 3,221 2- Bankalar 13,085 2,986 3- Diğer Hazır Değerler

Detaylı

01/01/ /06/2016 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA CARİ DÖNEM I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler

01/01/ /06/2016 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) AÇIKLAMA CARİ DÖNEM I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 01/01/2016-30/06/2016 DÖNEMİ ANKARA SMMM ODASI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 1.660.657,42 1-Kasa 9.729,84 3-Bankalar 1.015.520,75 5-Diğ.Hazır Değ. 635.406,83 B-Menkul Kıymetler

Detaylı

BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu. 2015 3. Dönem BSMMMO MALİ TABLOLAR

BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu. 2015 3. Dönem BSMMMO MALİ TABLOLAR BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu 2015 3. Dönem BSMMMO MALİ TABLOLAR 1 2 BSMMMO 2015 YILI MALİ TABLOLAR BURSA SERBEST MUHASEBECİ

Detaylı

GROUPAMA INVESTMENT BOSPHORUS HOLDİNG A.Ş YILI FAALİYET RAPORU

GROUPAMA INVESTMENT BOSPHORUS HOLDİNG A.Ş YILI FAALİYET RAPORU GROUPAMA INVESTMENT BOSPHORUS HOLDİNG A.Ş. 2013 YILI FAALİYET RAPORU ORTAKLIK YAPISI SERMAYE: 153.734.111 TL GROUPAMA SA. 153.734.111 TL YÖNETİM VE DENETİM KURULU Yönetim Kurulu Başkan Üye Üye Dominique

Detaylı

Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu. Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR

Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu. Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR Muhasebe Hesap Kodları, Muhasebe Hesap Kodu Tek Düzen Hesap Planı 1 DÖNEN VARLIKLAR 10 HAZIR DEĞERLER 100 KASA 101 ALINAN ÇEKLER 102 BANKALAR 103 VERİLEN ÇEKLER VE ÖDEME EMİRLERİ (-) 108 DİĞRE HAZIR DEĞERLER

Detaylı

ÖNCEKİ DÖNEM AKTİF (VARLIKLAR) 31.12.2012

ÖNCEKİ DÖNEM AKTİF (VARLIKLAR) 31.12.2012 (BAĞIMSIZ DENETİM ÇUMSAN ÇUMRA GIDA SANAYİ VE TİCARET. A.Ş. 31.12.20123 ÖNCEKİ DÖNEM AKTİF (VARLIKLAR) 31.12.2012 I DÖNEN VARLIKLAR A Hazır Değerler 1 Kasa 2 Alınan Çekler 3 Bankalar 4 Verilen Çekler ve

Detaylı

KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI 2012 YILI FAALİYETLERİ Takvim (Ay)

KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ. KUZEYDOĞU ANADOLU KALKINMA AJANSI 2012 YILI FAALİYETLERİ Takvim (Ay) KUDAKA 2012 YILI FAALİYET TAKVİMİ Faaliyet 3.1. KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM 3.1.1. Alt Faaliyetler 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Sorumlu Uygulama İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşmaya İlişkin Faaliyetler Uzman

Detaylı

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası 42. Dönem Çalışma Raporu 42. DÖNEM MALİ RAPOR

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası 42. Dönem Çalışma Raporu 42. DÖNEM MALİ RAPOR 42. DÖNEM MALİ RAPOR 493 494 Aktifler (Varlıklar) TMMOB EMO AYRINTILI BİLANÇO (TL) I- DÖNEN VARLIKLAR 266.997,81 A HAZIR DEĞERLER 266.497,81 01. Kasa 1.179,07 1.179,07 02. Alınan Çekler 03. Banka 138.921,58

Detaylı

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI 1 100 KASA 95.000,00 101 ALINAN ÇEKLER 170.600,00 102 BANKALAR 548.000,00 110 HİSSE SENETLERİ 38.000,00 120 ALICILAR 189.200,00 121 ALACAK SENETLERİ 327.000,00 128 ŞÜPHELİ TİCARİ ALACAKLAR 125.000,00 153

Detaylı

VETAŞ VET.VE TARIM İLAÇLARI A.Ş. AYRINTILI BİLANÇO (TL)

VETAŞ VET.VE TARIM İLAÇLARI A.Ş. AYRINTILI BİLANÇO (TL) AYRINTILI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) 31.12.2014 31.12.2015 I-DÖNEN VARLIKLAR 28.506.886,90 31.397.524,80 A-Hazır Değerler 20.236,66 32.130,16 1-Kasa 2.609,20 3.761,94 2-Alınan Çekler 0,00 0,00 3-Bankalar

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2015 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

SABA İLAÇ SAN.VE TİC.A.Ş. AYRINTILI BİLANÇO (TL)

SABA İLAÇ SAN.VE TİC.A.Ş. AYRINTILI BİLANÇO (TL) AYRINTILI BİLANÇO AKTİF (VARLIKLAR) Ö N C E K İ D Ö N E M 31.12.2014 I-DÖNEN VARLIKLAR 20.045.759,90 24.159.649,03 A-Hazır Değerler 26.044,22 30.627,49 1-Kasa 1.697,71 2.908,54 2-Alınan Çekler 0,00 0,00

Detaylı

MARENEGRO (345, 346, 348, 350 Ve 352 Parseller) SİTESİ 01.04.2010-31.03.2012 DÖNEMİ İŞLETME BÜTÇESİ 24

MARENEGRO (345, 346, 348, 350 Ve 352 Parseller) SİTESİ 01.04.2010-31.03.2012 DÖNEMİ İŞLETME BÜTÇESİ 24 MARENEGRO (345, 346, 348, 350 Ve 352 Parseller) SİTESİ 01.04.2010-31.03.2012 DÖNEMİ İŞLETME BÜTÇESİ 24 NO AÇIKLAMA AYLIK BÜTÇE YILLIK BÜTÇE EŞİT PAYLI GİDERLER 91.625 2.199.000 1 PERSONEL GİDERLERİ 91.625

Detaylı

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE

SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE SAKARYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI MALİ TABLOLAR VE TAHMİNİ BÜTÇE 2014 YILI ODA VE İKTİSADİ İŞLETME BİLANÇOLAR- GELİR TABLOLARI, 2015 YILI TAHMİNİ BÜTÇE VE DİP NOTLAR 31.01.2015 SAKARYA SERBEST

Detaylı

A K T i F ( VARLIKLAR ) CARİ DÖNEM

A K T i F ( VARLIKLAR ) CARİ DÖNEM A K T i F ( VARLIKLAR ) B M C SANAYİ VE TİCARET A.Ş.' NİN AYRINTILI BİLANÇOSU TL I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 13.100.393,91 1-Kasa 50.278,18 2-Alınan Çekler - 3-Bankalar 13.050.115,73 4-Verilen Çekler

Detaylı

A K T i F ( VARLIKLAR ) CARİ DÖNEM

A K T i F ( VARLIKLAR ) CARİ DÖNEM A K T i F ( VARLIKLAR ) B M C SANAYİ VE TİCARET A.Ş.' NİN AYRINTILI BİLANÇOSU TL I-DÖNEN VARLIKLAR A-Hazır Değerler 34.146.125,53 1-Kasa 126.114,18 2-Alınan Çekler - 3-Bankalar 33.663.435,36 4-Verilen

Detaylı

120 Alıcılar 798.608,77 121 Alacak Senetleri - 122 Alacak Senetleri Reeskontu(-) - 126 Verilen Depozito ve Teminatlar - 12 Ticari Alacaklar

120 Alıcılar 798.608,77 121 Alacak Senetleri - 122 Alacak Senetleri Reeskontu(-) - 126 Verilen Depozito ve Teminatlar - 12 Ticari Alacaklar ENERVİS ENERJİ SERVİS SANAYİ VE TİCARET A.Ş. AKTİF (VARLIKLAR) 31.12.2012 1 DÖNEN VARLIKLAR TOPLAMI 1.155.393,33 10 Hazır Değerler 333.817,62 100 Kasa - 101 Alınan çekler - 102 Bankalar 333.817,62 103

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 19 MAYIS VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2010 Onay Zamanı : 13.04.2011-13:08:53 Vergi Kimlik Numarası 1050027525 E-Posta Adresi sengul-oner@hotmail.com

Detaylı

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI

ÇARŞAMBA TİCARET BORSASI 2016 YILI YILLIK İŞ PLANI KONU Tahmini Maliyet (TL) Başlama Tarihi Bitiş Tarihi Sorumlu Kişi İşbirliği Yapılacak Kurumlar ve Kişiler Performans 1.1.1.1 2013 yılında istihdam edilmesi planlanan basın ve halkla ilişkiler personelinin

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ DERNEĞİ BİLANÇO TABLOSU

BİLGİ GÜVENLİĞİ DERNEĞİ BİLANÇO TABLOSU I-DÖNEN VARLIKLAR 56,163.41 84,397.94 A-Hazır Değerler 48,942.41 65,756.94 1- Kasa 1,118.44 454.69 2- Alınan Çekler 3- Bankalar 47,823.97 65,302.25 4- Verilen Çekler ve Ödeme Emirleri [-] 5- Diğer Hazır

Detaylı

DERNEK 12/2015 AYRINTILI BİLANÇOSU

DERNEK 12/2015 AYRINTILI BİLANÇOSU AKTİF(VARLIKLAR) DERNEK 12/2015 AYRINT A I-DÖNEN VARLIKLAR 1.923.702,33 A B A-Hazır Değerler 452.021,16 A C 1-Kasa 7.189,99 B C 2-Alınan Çekler 0,00 C C 3-Bankalar 442.553,65 C C 4-Verilen Çekler ve Ödeme

Detaylı

TEK DÜZEN HESAP PLANI

TEK DÜZEN HESAP PLANI 27/09/2008 tarih ve 27010 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Vakıflar Yönetmeliğinin 50. maddesine göre, yeni vakıflar ile mülhak, cemaat ve esnaf vakıflarının, muhasebe kayıtlarını tutacakları

Detaylı

... AŞ. 31.12.2006 TARİHLİ BİLANÇOSU (TL) AKTIF (VARLIKLAR) Cari Dönem PASIF (KAYNAKLAR) Cari Dönem 31.12.2006 31.12.2006

... AŞ. 31.12.2006 TARİHLİ BİLANÇOSU (TL) AKTIF (VARLIKLAR) Cari Dönem PASIF (KAYNAKLAR) Cari Dönem 31.12.2006 31.12.2006 ... AŞ. 31.12.2006 TARİHLİ BİLANÇOSU (TL) AKTIF (VARLIKLAR) Cari Dönem PASIF (KAYNAKLAR) Cari Dönem 31.12.2006 31.12.2006 I-DÖNEN VARLIKLAR I-KISA VADEKİ YABANCI KAYNAKLAR A-Hazır Değerler 5.879,35 A-Mali

Detaylı

ANADOLU HAYAT EMEKLĠLĠK A.ġ. AYRINTILI KONSOLĠDE BĠLANÇO VARLIKLAR. I- CARĠ VARLIKLAR Dipnot

ANADOLU HAYAT EMEKLĠLĠK A.ġ. AYRINTILI KONSOLĠDE BĠLANÇO VARLIKLAR. I- CARĠ VARLIKLAR Dipnot VARLIKLAR I CARĠ VARLIKLAR (30/09/2010) A Nakit Ve Nakit Benzeri Varlıklar 14 121.786.136 1 Kasa 14 20.142 2 Alınan Çekler 3 Bankalar 14 74.166.822 4 Verilen Çekler Ve Ödeme Emirleri () 14 (51.540) 5 Diğer

Detaylı

İÇİNDEKİLER ÖN SÖZ... XVII BİRİNCİ BÖLÜM MUHASEBE

İÇİNDEKİLER ÖN SÖZ... XVII BİRİNCİ BÖLÜM MUHASEBE İÇİNDEKİLER ÖN SÖZ... XVII BİRİNCİ BÖLÜM MUHASEBE 1.1. Muhasebenin Sorumluluk Alanı...3 1.2. Muhasebenin Ülke ve Dünya Ekonomisindeki Yeri...4 1.3. Muhasebe Verilerinin İlgi Çevreleri...7 1.4. Muhasebenin

Detaylı

1 -Gelecek yıllara ait gelirler

1 -Gelecek yıllara ait gelirler MALİ TABLOLARIN DENETİMİNE İLİŞKİN ÖRNEK UYGULAMA AŞ. 31.12.2006 TARİHLİ BİLANÇOSU (TL) AKTİF (VARLIKLAR) Cari Dönem PASİF (KAYNAKLAR) Cari Dönem 31.12.2006 31.12.2006 I-DÖNEN VARLIKLAR I-KISA VADEKİ YABANCI

Detaylı

Aksigorta Anonim Şirketi. 1 Ocak - 30 Eylül 2016 ara hesap dönemine ait finansal tablolar

Aksigorta Anonim Şirketi. 1 Ocak - 30 Eylül 2016 ara hesap dönemine ait finansal tablolar Aksigorta Anonim Şirketi 1 Ocak - 30 Eylül 2016 ara hesap dönemine ait finansal tablolar VARLIKLAR I- CARĠ VARLIKLAR Dipnot GeçmiĢ (30/09/2016) (31/12/2015) A- Nakit ve Nakit Benzeri Varlıklar 933.224.672

Detaylı

AKSİGORTA A.Ş. Sigorta Finansal Rapor Konsolide Olmayan Aylık Bildirim

AKSİGORTA A.Ş. Sigorta Finansal Rapor Konsolide Olmayan Aylık Bildirim KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU AKSİGORTA A.Ş. Sigorta Finansal Rapor Konsolide Olmayan 216-3. 3 Aylık Bildirim Finansal Tablolara ilişkin Genel Açıklama Aksigorta A.Ş. 3.9.216 Tarihi İtibariyle Finansal Tabloları

Detaylı

ANKARA, 08.04.2010. (Şeker Kurulu nun 08/04/2010 tarih, 205 sayılı toplantısında kabul edilmiştir.)

ANKARA, 08.04.2010. (Şeker Kurulu nun 08/04/2010 tarih, 205 sayılı toplantısında kabul edilmiştir.) ANKARA, 08.04.2010 (Şeker Kurulu nun 08/04/2010 tarih, 205 sayılı toplantısında kabul edilmiştir.) İÇİNDEKİLER (2009) İÇİNDEKİLER... KISALTMALAR...... TABLOLAR... 2009 YILINDA GÖREVDE BULUNAN ŞEKER KURULU

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 OSTİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2014 Onay Zamanı : 30.04.2015-15:28:49 Vergi Kimlik Numarası 4380316445 Ticaret Sicil No 193049 İrtibat Tel No 312

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KOCAMUSTAFAPAŞA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 29.04.2013-10:08:52 Vergi Kimlik Numarası 8370536813 Ticaret Sicil No Soyadı (Unvanı)

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 ŞEHİTKERİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 16.04.2013-19:01:26 Vergi Kimlik Numarası 8250003458 Ticaret Sicil İrtibat Tel Soyadı (Unvanı)

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 HOCAPAŞA VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2013 Onay Zamanı : 21.04.2014-14:40:48 Vergi Kimlik Numarası E-Posta Adresi 4730010448 huseyinkorkmaz76@hotmail.com

Detaylı

2013 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 30 HAZİRAN 2013

2013 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 30 HAZİRAN 2013 2013 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 30 HAZİRAN 2013 SORULAR Kuzey Batı Ticaret İşletmesi'nin 31/11/2012 tarihli mizanı aşağıdaki gibidir: No Hesabın

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KOCAMUSTAFAPAŞA VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2011 Onay Zamanı : 21.04.2012-16:08:04 Vergi Kimlik Numarası 6430208499 Ticaret Sicil No İrtibat Tel No Soyadı

Detaylı

Sosyal Girişimler ve Türkiye

Sosyal Girişimler ve Türkiye Sosyal Girişimler ve Türkiye İhtiyaç Analizi Raporu Yönetici Özeti Yazarlar: Tevfik Başak Ersen Derya Kaya Zeynep Meydanoğlu Yayına Hazırlayan: Tuğçe Demir Giriş Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) ve

Detaylı

OEPSAŞ KURUMSAL KÜNYE

OEPSAŞ KURUMSAL KÜNYE OEPSAŞ KURUMSAL KÜNYE TİCARET ÜNVANI Osmangazi Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi MERKEZ ADRESİ Turan Güneş Bulvarı Galip Erdem Cad. No:30 Çankaya / Anakara BAĞLI OLDUĞU TİCARET SİCİL MEMURLUĞU Ankara

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESPARK ESKİŞEHİR PARK BAHÇE PEYZAJ, TEMİZLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 2014 YILI SAYIŞTAY DENETİM RAPORU

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESPARK ESKİŞEHİR PARK BAHÇE PEYZAJ, TEMİZLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 2014 YILI SAYIŞTAY DENETİM RAPORU ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ESPARK ESKİŞEHİR PARK BAHÇE PEYZAJ, TEMİZLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 2014 YILI SAYIŞTAY DENETİM RAPORU Ekim 2015 İÇİNDEKİLER 1. KAMU İDARESİNİN MALİ YAPISI VE MALİ TABLOLARI

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KAĞITHANE VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2013 Onay Zamanı : 29.04.2014-16:23:41 Vergi Kimlik Numarası 4620279443 Ticaret Sicil No 522224 İrtibat Tel

Detaylı

2014/3 DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 02 KASIM 2014 PAZAR (09.0-12.0)

2014/3 DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 02 KASIM 2014 PAZAR (09.0-12.0) 2014/3 DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORULARI 02 KASIM 2014 PAZAR (09.0-12.0) SORU 1: MEMLEKET Ticaret A.ġ. nin 30.1.2013 tarihli geçici mizanı, 2013 Aralık ayında

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 OSTİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2012 Onay Zamanı : 19.04.2013-18:04:33 Vergi Kimlik Numarası 6480583095 Ticaret Sicil No İrtibat Tel No Soyadı (Unvanı)

Detaylı

ADANA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASININ 01.01.2015-31.12.2015 DÖNEMİ BİLANÇOSU

ADANA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASININ 01.01.2015-31.12.2015 DÖNEMİ BİLANÇOSU ADANA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASININ 01.01.2015-31.12.2015 DÖNEMİ BİLANÇOSU AKTİF 2014 2015 1. DÖNEN VARLIKLAR AKTİF Önceki 1.364.164,28 Dönem Cari 1.738.164,73 Dönem A. HAZIR DEĞERLER 284.964,97

Detaylı

BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu 2013/2. DÖNEM BSMMMO MALİ TABLOLAR

BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu 2013/2. DÖNEM BSMMMO MALİ TABLOLAR BSMMMO VE İKTİSADİ İŞLETMEMİZİN MALİ TABLOLARI AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR. Bursa SMMM Odası Yönetim Kurulu 2013/2. DÖNEM BSMMMO MALİ TABLOLAR 1 2 BSMMMO 2013 YILI MALİ TABLOLAR BURSA SERBEST MUHASEBECİ

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 OSTİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2014 Onay Zamanı : 30.04.2015-12:14:18 Vergi Kimlik Numarası 6480462806 Ticaret Sicil No İrtibat Tel No Soyadı (Unvanı)

Detaylı

2012-2013 YILI MALİ RAPORU

2012-2013 YILI MALİ RAPORU 2012-2013 YILI MALİ RAPORU Önceki yıllarda gerçekleşen bütçeler de dikkate alınarak 43. Genel Kurulumuzca kabul edilen 2012 ve 2013 bütçelerinin uygulanması konusunda yetkilendirilen Yönetim Kurulumuz

Detaylı

2015 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALI MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORU VE CEVAPLARI 26 Temmuz 2015 - Pazar 09.00-12.

2015 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALI MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORU VE CEVAPLARI 26 Temmuz 2015 - Pazar 09.00-12. 2015 / 2. DÖNEM SERBEST MUHASEBECİ MALI MÜŞAVİRLİK SINAVI FİNANSAL MUHASEBE SINAVI SORU VE CEVAPLARI 26 Temmuz 2015 - Pazar 09.00-12.00 AKTİF (X) ANONİM ŞİRKETİ nin 31.12.2013 BİLANÇOSU PASİF 100 KASA

Detaylı

A MUHASEBE KPSS/1-AB-PS/2006. 3. Kayıtlarında nâzım hesapları kullanan bir işletmenin, 1. I. Amortisman ayrılması

A MUHASEBE KPSS/1-AB-PS/2006. 3. Kayıtlarında nâzım hesapları kullanan bir işletmenin, 1. I. Amortisman ayrılması MUHASEBE 1. I. Amortisman ayrılması II. Özel fon ayrılması III. Karşılık ayrılması IV. Reeskont ayrılması Yukarıdaki muhasebe işlemlerinden hangileri ihtiyatlılık kavramı gereği yapılır? A) Yalnız I B)

Detaylı

AVĠVA SĠGORTA A.ġ. Takip eden dipnotlar finansal tabloların tamamlayıcı parçasını oluştururlar.

AVĠVA SĠGORTA A.ġ. Takip eden dipnotlar finansal tabloların tamamlayıcı parçasını oluştururlar. VARLIKLAR I- Cari Varlıklar Dipnot A- Nakit Ve Nakit Benzeri Varlıklar 2.12, 14 254.181.293 206.650.576 1- Kasa 2.12, 14 1.365-2- Alınan Çekler 3- Bankalar 2.12, 14 218.701.697 172.542.578 4- Verilen Çekler

Detaylı

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI

BİLGE EĞİTİM KURUMLARI 2015 / 1 DÖNEM AKTİF X ANONİM ŞİRKETİ(01.01.2013-31.12.2013)BİLANÇOSU I DÖNEN VARLIKLAR I KISA VADELİ YABANCI KAYNAKLAR HAZIR DEĞERLER MALİ BORÇLAR PASİF 100 KASA 30.000,00 300 BANKA KREDİLERİ 65.000,00

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 OSTİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2015 Onay Zamanı : 21.04.2016-11:29:23 Vergi Kimlik Numarası 4380316445 Ticaret Sicil 193049 İrtibat Tel 312 3545790

Detaylı

SÜMER HOLDİNG A.Ş. 2 0 0 8 7 6. H E SA P Y I L I YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

SÜMER HOLDİNG A.Ş. 2 0 0 8 7 6. H E SA P Y I L I YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU SÜMER HOLDİNG A.Ş. 2 0 0 8 7 6. H E SA P Y I L I YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU SÜMER HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU ( KARAR ORGANI ) Karar Organındaki Kuruluştaki Görevi Görevli Bulunduğu Süre

Detaylı

Bin T L KAR ZARAR TABLOSU (EYLÜL 2015)

Bin T L KAR ZARAR TABLOSU (EYLÜL 2015) KAR ZARAR TABLOSU (EYLÜL 2015) Bin T L GELİR VE GİDERLER ÖNCEKİ DÖNEM EYLÜL 2014 CARİ DÖNEM EYLÜL 2015 1- GAYRİSAFİ SATIŞ HASILATI 442.749 546.948 MAL VE HİZMET SATIŞ HASILATI (KDV Hariç) 442.749 546.948

Detaylı

30 EYLÜL 2012 ve 31 ARALIK 2011 TARĠHLERĠ ĠTĠBARĠYLE AYRINTILI BĠLANÇOLAR (Para birimi aksi belirtilmedikçe Türk Lirası ( TL ) olarak gösterilmiştir.

30 EYLÜL 2012 ve 31 ARALIK 2011 TARĠHLERĠ ĠTĠBARĠYLE AYRINTILI BĠLANÇOLAR (Para birimi aksi belirtilmedikçe Türk Lirası ( TL ) olarak gösterilmiştir. VARLIKLAR I- Cari Varlıklar Denetimden GeçmemiĢ Denetimden GeçmiĢ A- Nakit Ve Nakit Benzeri Varlıklar 14 229.657.224 206.650.576 1- Kasa 2.12, 14 6.441-2- Alınan Çekler 3- Bankalar 2.12, 14 195.188.386

Detaylı

AKTİF KOZMETİK SATIŞ PAZARLAMA VE DAĞITIM A.Ş. HAZİRAN 2013 DÖNEMİ KÜMÜLE KARŞILAŞTIRMALI AYRINTILI BİLANÇOSU (12,09,2013)

AKTİF KOZMETİK SATIŞ PAZARLAMA VE DAĞITIM A.Ş. HAZİRAN 2013 DÖNEMİ KÜMÜLE KARŞILAŞTIRMALI AYRINTILI BİLANÇOSU (12,09,2013) AKTİF KOZMETİK SATIŞ PAZARLAMA VE DAĞITIM A.Ş. HAZİRAN 2013 DÖNEMİ KÜMÜLE KARŞILAŞTIRMALI AYRINTILI BİLANÇOSU (12,09,2013) Hesap kodu ve İsimleri FİİLİ KÜMÜLE FİİLİ KÜMÜLE Eğilim FİİLİ KÜMÜLE Yüzdeleri

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 OSTİM VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2016 Onay Zamanı : 27.04.2017-16:09:22 Vergi Kimlik 6480583095 muhasebe@ofimankara.com Ticaret Sicil No 296445 İrtibat

Detaylı

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010

KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 KURUMLAR VERGİSİ BEYANNAMESİ 1010 MECİDİYEKÖY VD VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ DÖNEM TİPİ Yıllık Yıl 2010 Onay Zamanı : 15.04.2011-09:32:18 Vergi Kimlik Numarası 1880006507 E-Posta Adresi Ticaret Sicil No İrtibat

Detaylı