Atlassian Yazılım ve Hizmet Yaşam Döngüsü Araçları

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Atlassian Yazılım ve Hizmet Yaşam Döngüsü Araçları"

Transkript

1 Atlassian Yazılım ve Hizmet Yaşam Döngüsü Araçları

2 Atlassian Geliştirme Yaşam Döngüsü ve Kurulum sonrası işletme hizmetleri aynı ortamda yürütülür. Farklı rollerin entegre bir ortamda çalışmasını sağlar. Zaman kazandırır. Geliştirme ortamının konfigürasyonu için harcanan zamandan kazandırır. Yeni fikirler oluştuğunda kolayca dokümante edilmesine olanak sağlar. Kullanıcılar yazılanlardan haberdar olur. Word de, dosyalarda, networkte yapılan işlerin kaybolmasını engeller. Facebook benzeri arayüzle yapılan işleri oylayabilirsiniz. Deployment sürecini otomatikleştirir ve sistematikleştirir.

3

4 Farklı Roller Entegre Ortam Confluence Fikir paylaşımı, birlikte çalışabilme, satış, yazılım, teknik ekipler, kalite JIRA proje yönetimi, proses yönetimi, hizmet yönetimi, hata yönetimi Bamboo yazılım, deployment, entegrasyon, test Stash + Fisheye + Crucible + Clover: Repository yönetimi, kod kalitesi

5 SENARYOLAR Müşteriyim, taleplerim ne durumda, ne zaman güncellemeler çıkacak takip edebilmek istiyorum. Yazılımcı olarak hatanın hangi ortamda, ürünün hangi versiyonunda ortaya çıktığını bilmek istiyorum. Bir sürümle ilgili hata bildirildiğinde o sürümde hangi değişikliklerin yapılmış olduğunu bilmek istiyorum. Projeye yeni başladım. Hatalar ya da farklı talepler bana geldiğinde benzerlerini, benden önce kimlerin konuyla ilgilendiğini ve ilgili dokümanları görebilmek istiyorum. Bir sürümde düzeltilen hata, ilerleyen sürümlerde yeniden ortaya çıkıyor. Bu durum nasıl önlenebilir?

6 SENARYOLAR Yeni bir ürün geliştirip satışını yapmayı planlıyoruz. Ürün şu anda fikir aşamasında, gereksinimleri nasıl yönetebiliriz? Testte bulunan hatayı kendi ortamımda tekrar bulamıyorum. Birden fazla projede neler olduğunu bilmem gerekiyor. Bir Proje Yöneticisi olarak projemin durumunu bilmek istiyorum. Hedeflendiği tarihte bitebilecek mi? Kaynak arttırmam gerekir mi? Talepleri çözme hızımı bilmek buna göre kaynak arttırmak istiyorum.

7 Eğitim Tüketici Teknoloji Otomati v Harvard Best Buy Müşteriler Sağlık Facebook Audi Pfizer The European Library American Museum of Natural History Burberr y The Coca- Cola Compan y Microsoft Shell Bayer Eventbrite Mazda GlaxoSmi thkline Australian National University Hilton Linkedin Honda GPC BioTech

8 Lisanslama Seçenekleri Ürünle r 5 kullanı cı 10 kull anıcı 25 kull anıcı 50 kull anıcı 100 kul lanıcı 500 kul lanıcı 1000 kullanı cı 2000 kullanı cı kullanı cı Üzeri Conflue nce - 10$ 1200$ 2200$ 4000$ 8000$ $ 20000$ 24000$ JIRA - 10$ 1200$ 2200$ 4000$ 8000$ $ 20000$ 24000$ Team Calend ar - 10$ 400$ 800$ 1100$ 2000$ $ 5000$ 6000$ Fisheye - 10$* 1200$ 2200$ 4000$ 8000$ $ 20000$ 24000$ Stash - 10$ 1800$ 3300$ 6000$ 12000$ 28000$ 48000$ - - Crucibl e Greenh opper 10 $ 800$ 1200$ 2200$ 4000$ $ - 10$ 600$ 1100$ 2000$ $

9 Lisanslama Seçenekleri Ürünler 10 Jobs on local agents 1 agent Unlimited Jobs 5 agents Unlimited Jobs 10 agents Unlimited Jobs 25 agents Unlimited Jobs 100 agent s Unlimited Jobs Bamboo 10$ 800$ 2200$ 4000$ 8000$ 16000$ Ürünler 1 machine Desktop 1 machine Server 10 machin es Desktop or Server 25 machin es Desktop or Server 100 machi nes Desktop or Server 100+ mac hines Desktop or Server Clover 300$ 1200$ 2200$ 4000$ 8000$ 16000$

10 Atlassian ürünleri Tek bir araçla birden fazla süreci yönetme imkanı Farklılaştırılma ve (Customizable) Geliştirmeye açık olma seçenekleri : Plugin ortamı, REST, API, OpenSocial Geniş dokümantasyon ve kaynak altyapısı CMMI / SPICE / ISO için gereken metrik ve rapor altyapısı sunar.

11 Ürün Yaşam Döngüsü Ürün yaşam döngüsünün her aşamasında Atlassian kullanıcı dostu ve kolay çözümler sunar. Fikir Oluşumu ve Kampanya Yönetimi: Confluence Tasarım: Confluence + Balsamiq + Gliffy Proje Yönetimi: JIRA + Greenhopper Kodlama: Fisheye + Git + Stash Kod Gözden Geçirme: Crucible Kullanıcı Testleri : Bonfire Deployment : Bamboo + JIRA Hata Yönetimi: JIRA + Confluence Dokümantasyon + Knowledge Base: Confluence Bakım ve Operasyon: JIRA

12 JIRA İş akışı özelliği sayesinde kendi süreçlerinizi tanımlayıp, var olanları özelleştirebilirsiniz. Taleplerinizi yönetmenizi, yapısal formatta saklamanızı, talepler arasında ilişki kurmanızı ve kendi talep tiplerinizi oluşturmanızı sağlar. Gerçekleştirebileceğiniz süreçler Proje planlama Proje izleme ve kontrol Değişiklik yönetimi Hata yönetimi Kalite güvence, ölçme ve değerlendirme Müşteri talep izleme

13 JIRA İş Akışı Kendi iş akışlarınızı oluşturup var olanları özelleştirebilirsiniz. Farklı projeler için farklı iş akışları, durumlar ve davranışlar oluşturabilirsiniz. İş akışı tasarımı için görsel bir arayüz sunar. İş akışlarına bağlı olarak her durum geçişinde farklı ekranlar tasarlayabilirsiniz.

14 JIRA Geliştirme Araçları Versiyon kontrol araçlarıyla entegre edip kod ve talepler arasında çift taraflı izlenebilirlik sağlarsınız. Bamboo, Jenkins gibi sürekli entegrasyon araçlarıyla entegre edin. Sürüm ve build yönetimini JIRA dan takip edin. Taleplerle sürümleri ilişkilendirin.

15 Atlassian IDE Connector Eclipse IntelliJ Visual Studio JIRA taleplerini IDE den oluşturun, düzenleyin; taleplere yorum yapın. Güncellenen taleplerden haberdar olun. Eclipse ve IntelliJ içinde Bamboo sürümlerini yönetin.

16 JIRA Geliştirme Araçları Taleple ilgili eklenen, çıkarılan, değiştirilen satırlardan haberiniz olsun. Crucible entegrasyonu ile kod gözden geçirmeleri JIRA dan başlatın ve iş akışını JIRA dan takip edin. Fisheye ile entegre ederek projede ya da ilgili talepte yapılan commitleri görüntüleyin. Sürümün çıkmasını engelleyen hataların kaynağını bulun. Taleple ilgili kod gözden geçirme toplantısı başlatın.

17 JIRA - Proje Yönetimi Yol haritalarıyla gelecek versiyonların planlamasını yapın. Değişiklik kütüğü ile hangi taleplerin hangi versiyonlarda karşılandığını takip edin. Tüm taleplerin yaşam döngüsünü takip edin. Kendi talep tiplerinizi oluşturun. Grafiklerle ve raporlarla projenin ilerlemesini takip edin. Greenhopperla projelerinizi Scrum/Kanban ya da kendi özelleşmiş yaşam döngünüzle yönetin.

18 JIRA - Raporlar Workload Pie Chart ReportA report showing the issues for a project or filter as a pie chart. User Workload ReportThis report shows the details of a user's current workload, showing the number of unresolved iss... Version Workload ReportThis report shows the details of the current workload for the specified version - showing the number... Time Tracking ReportThis report shows the time tracking details for a specific project. Single Level Group By ReportThis report allows you to display issues grouped by a certain field Created vs Resolved Issues ReportA report showing issues created vs issues resolved. Resolution Time ReportA report showing the length of time taken to resolve issues for a project or filter. Pie Chart ReportA report showing the issues for a project or filter as a pie chart. Average Age ReportA report showing the average age of unresolved issues for a project or filter. Recently Created Issues ReportA report showing the number of issues recently created. Time Since Issues ReportA report showing time since a chosen field for each issue for a project or saved filter.

19 JIRA Panolar ( Dashboard) : Projelerin durumunu gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Projelerde farklı iş akışları, arayüzler, talep (issue) tipleri, güvenlik temaları tanımlayabilirsiniz. JIRA geliştirme ortamına entegre şekilde çalışır. Bu şekilde geliştiriciler farklı ekranlarda çalışmak zorunda kalmazlar. Kişiselleştirebilirsiniz. E-posta ile talep açıp kapatabilirsiniz. Excel, pdf, word, xml türünde talepleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Farklı talepler için farklı ekranlar tasarlayabilirsiniz. JQL ile JIRA arayüzünden sorgulama yapabilirsiniz.

20 Bilgiyi tek yerden yönetin. Confluence One Dashboard to Rule Them All Kurumsal içeriği wikide oluşturun. Toplantı notları, kurumsal şablonları, müşteri gereksinimlerini Wikide sağlayın.

21 Confluence İçeriği oluşturduğunuz anda paylaşın.

22 Confluence Confluence ı şirketiniz için tek bir gösterge paneli haline getirin. Wiki de bir JIRA talebinden bahsedildiğinde, JIRA o wiki sayfasına bağlantı oluşturur.

23 Confluence JIRA daki her proje için wikide bir alan oluşturun. Confluence tan JIRA talebi yaratın. Bu şekilde gereksinimlerinizi, JIRA taleplerine bağlayabilirsiniz.

24 Confluence Gereksinim ve diğer doküman şablonlarınızı wiki sayfalarında oluşturun. Balsamiq ve Gliffy pluginlerini kullanarak tasarımlarınızı, iş akışlarınızı wikide gerçekleştirin.

25 Confluence Dokümantasyonunuzu işbirliği içerisinde oluşturun. Taslakları oluşturup sonra yayınlayın. Sayfa bazında görüntüleme, değiştirme, yorum yapma haklarını yönetin. Oluşturduğunuz içeriği lisans parası ödemeden web üzerinden paylaşabilirsiniz.

26 Blog ve Wiki Tasarımı

27 Bamboo Sürekli entegrasyon ( continuous integration) sunucusu Sürüm (release) yönetimi otomasyon aracı Build, test ve deployment aşamaları için sürekli çalışan bir hat sağlar.

28 Bamboo

29 Bamboo

30 Bamboo Build, Test ve Deployment otomasyonu Versiyon kontrol Subversion, Git, Mercurial, CVS ve Perforce Build araçları - Maven (1, 2 & 3), Ant,.Net, Make ve komut satırı araçları Test otomasyon araçları - xunit junit, Selenium, PHPUnit Kod kalitesi Sonar ve Atlassian Clover Sürüm çıkarma, test etme ve üretim ortamına yaygınlaştırma işlerinin tüm planlarını Bamboo üzerinde yapabilirsiniz. Başarılı sürümleri, JIRA içerisinden de üretim ortamına manüel olarak aktarabilirsiniz.

31 Bamboo Derlemekten & Test Etmekten Fazlası Bamboo da sürüm çıkarma planı birden fazla aşamadan (stage) oluşur. Aşamalar birbirlerini seri halinde takip eder. Her bir aşamanın içerisinde paralel çalışan işler (job) yer alır. Bamboo bu şekilde birden fazla platformda ürünün test edilmesine ve birim testlerin eş zamanlı çalışmasına olanak sağlar. Sürüm Çıkarma Hattı ( Build Pipeline) Aşamalar (stage), işler (job) ve görevlerle (task) ürün derleme sürecini daha küçük parçalara bölebilirsiniz. Bu, süreç hakkında daha hızlı bilgi almanızı ve hataları hızlı fark etmeninizi temin eder. Sürümleri paralel oluşturarak derleme zamanınızdan kazandırır. Planları Çalışırken Güncelleyebilirsiniz. Bamboo, derleme esnasında sürüm planının konfigürasyonunu güncellemenizi, hatalı bir sürüm çıktığında başarılı sürümü yeniden derlemenizi, herhangi bir revizyon numarasından sürüm oluşturmanızı sağlar.

32 Bamboo Müşteriye Giden Sürümlerin Çalışacağından Emin Olun Süreüm yönetimi iş akışını otomatikleştirin. Bamboo derleme, test etme, sürüm çıktılarını oluşturma ve sürümü belirlediğiniz ortamlara deploy etme işini baştan sona kendisi yapar. Üretim ortamına sürüm çıkarma işini merkezi bir yapıya bağlayıp kontrol altına alın. Sürüm başarısız olduğunda başarılı versiyonlara dönme problem olmasın. Sürümleri JIRA dan Yönetin. Derleme ve tüm sürüm iş akışı aktivitelerinizi JIRA dan başlatabilirsiniz. JIRA daki projeyi Bamboo da oluşturulan sürüm planıyla ilişkilendirebilirsiniz. JIRA da sürümleri Bamboo build sonuçlarına göre oluşturun; çözülmeyen talepleri diğer sürümlere öteleyin. Manüel Sürüm Çıkarma Sürüm çıkarma işini manüel olarak başlatabilirsiniz. Sürümleri duraklatabilirsiniz. Plan ayarlarını aşama geçişlerinde değiştirebilirsiniz.

33 Bambooyla Yapabilecekleriniz Tek başına geliştirme yapıyorsanız, Güvenilir bir derleme ve test otomasyon aracı olarak size zaman kazandırır; kodlamaya daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Farklı gereksinimlere sahip sürümleri yönetebilirsiniz. Otomatik deployment yapmanızı sağlar. Herhangi bir sunucuya, Android Market ya da App Storea ürünü otomatik olarak kurar. Bir ekiple birlikte geliştirme yapıyorsanız, üsttekilere ek olarak; Derleme ve test süreciniz lokal makine ayarlarından bağımsız işler. Yazılımcı commit ettiği anda derleme ve entegrasyon testleri otomatik olarak başlar. (sürekli entegrasyon) Karmaşık ve büyük bir projede çalışıyorsanız, üsttekilere ek olarak; İşleri paralel çalıştırarak derleme performansını arttırabilirsiniz. Kullanıcı test ya da üretim ortamına sürekli deploy yapabilirsiniz. Sürüm yönetim (release management) sürecini otomasyona geçirmiş olursunuz.

34 Senaryo PYS 3 Yeni bir ürün geliştirip satışını yapmayı planlıyoruz. Ürün şu anda fikir aşamasında, gereksinimleri nasıl yönetebiliriz? 1- Projeniz için Confluence ta bir alan oluşturun. 2- Fikirlerinizi herkesin yorum yapabileceği şekilde yazmaya başlayın. 3- Gliffy ile sayfanıza diagramlar ekleyin. 4- Proje geliştirme aşamasına geldiğinde JIRA da ürününüz için proje ya da bileşen oluşturun. 5- Yeni gereksinimleri, değişiklikleri JIRA da kayıt altına almaya başlayın. 6- JIRA daki gereksinimlerinizi Confluence tan da görüntüleyebilirsiniz.

35 Birden fazla projede neler olduğunu bilmem gerek!

36 JIRA Senaryolar- PYS-1 Bir Proje Yöneticisi olarak projemin durumunu bilmek istiyorum. Hedeflendiği tarihte bitebilecek mi? Kaynak arttırmam gerekir mi?

37 PYS-1 JIRA + Greenhopper JIRA TURBOCHARGED

38 PYS-2 JIRA + Greenhopper JIRA TURBOCHARGED

39 JIRA Senaryolar PYS-2 Şartnamede müşteriden gelen sorunları yanıtlamam gereken süreler belli. Bu süreleri takip etmem gerekiyor.

40 PYS-4 Ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından kullanılıyor. Geliştirme isteklerini ve diğer taleplerini nasıl yönetebilirim?

41 - JIRA - Outlook - Google Takvim JIRA, Greenhopper ve Confluence aynı ortamda. Satış ve pazarlama ekiplerinizin projenin durumundan haberdar olmasını sağlar. Satış ve pazarlama ekibinizin kampanyalarından teknik ekiplerinizin haberdar olmasını sağlar. Kişisel takvimlerin ( randevular, demolar, müşteri ziyaretleri) ve dolayısıyla satış eforunun görüntülenmesini sağlar.

42

43 Bonfire Web uygulamaları için çevik fonksiyonel test aracı Test uzmanlarının ya da ekip üyelerinin test ortamlarını değiştirmeden talepleri JIRA ya kaydetmelerini sağlar. Test sırasında tarayıcıdan yeni talep oluşturulmasını sağlar.

44 Bonfire Tarayıcıda çalışır. Ekran görüntüsünü otomatik olarak JIRA ya ekler. Görüntü üzerinde değişiklik yapılabilir. Testler, test oturumlarıyla yönetilir. Birden fazla kişi aynı anda test edebilir. Test için harcanan süre, yapılanlar kaydedilir.

45 Bonfire Ortam bilgilerini yakalar ve hataya ekler. URL, tarayıcı türü, versiyon numarası otomatik olarak kaydedilir. Sıkça karşılaşılan durumlar için şablonlar oluşturun ve paylaşın.

46

47 Greenhopper Proje yönetimi aracı Hazır Scrum ve Kanban şablonları İşler kullanıcı öyküsü olarak yaratılır. Büyüklükleri tahmin edilir. İşler, hatalarla birlikte küçük döngülere bölünerek kişilere atanır ve gerçekleştirilir. Ortalama iş kapanış döngüsü hesaplanır ve takım kapasitesi belirlenir. İş ve kapasite projeksiyonları gerçek zamanlı görüntülenir.

48 Greenhopper Raporlama ve planlama hızlı Proje yöneticisi veya ekip proje yönetimi için ekstra efor sarf etmez. Projenin gidişatı ile ilgili verilere (gerçeklere) dayanan bilgileri tüm ekibe sunar.

49 Greenhopper Ürünle ilgili kullanıcı hikayeleri toplandıktan ve kabul kriterleri belirlendikten sonra bu hikayeler döngülere (Sprint) paylaştırılır. Her döngü sonunda müşteriye teslim edilecek bir ürün çıkar. Ekip yapılması gereken, yapılmakta olan ve bitmiş işleri panodan görebilir ve değiştirebilir. Ekip, sprint hedefiyle gerçekleşmekte olanı grafikler yardımıyla takip eder. Sprint kapsamı değişirse bu grafikler de güncellenir. Sprint sonunda hedefler ve gerçekleşenler ile ilgili sprint raporu sunar.

50

51

52

53

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

CMMI-DEV Seviye-3 Sertifikasyonuna Sahip Bir Organizasyonda SCRUM Çevik Yazılım Geliştirme Yöntemi nin Yazılım Geliştirme Çalışmalarında Uygulanması

CMMI-DEV Seviye-3 Sertifikasyonuna Sahip Bir Organizasyonda SCRUM Çevik Yazılım Geliştirme Yöntemi nin Yazılım Geliştirme Çalışmalarında Uygulanması CMMI-DEV Seviye-3 Sertifikasyonuna Sahip Bir Organizasyonda SCRUM Çevik Yazılım Geliştirme Yöntemi nin Yazılım Geliştirme Çalışmalarında Uygulanması Esra Şahin 1, İlgi Keskin Kaynak 1, Hakime Koç 2 1 Program

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi

Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi. Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi Netsis Müşteri İlişkileri Yönetimi 1 1991 yılında İzmir de başladığı yolculuğuna bugün 10 ülkede 400 iş ortağı ile birlikte 200 kişiye yaklaşan ekibi ve 40 bini aşkın

Detaylı

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr

İÇİNDEKİLER. www.logo.com.tr , İÇİNDEKİLER Standart Özellikler... 3 Yönetici Konsolu... 3 Kullanım Kolaylıkları... 3 Sihirbazlar...5 Alternatifli Anamenü... 5 Arayüz Uyarlama... 5 Grup Şirketi... 5 Tedarikçi Performans İzleme... 6

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

Sertifikalı Test Uzmanı Temel Seviye Ders Programı

Sertifikalı Test Uzmanı Temel Seviye Ders Programı Sertifikalı Test Uzmanı Temel Seviye Ders Programı Yayın Versiyon 2011 International Software Testing Qualifications Board Telif Hakkı Bildirimi Kaynağı gösterildiği takdirde dokümanın tümü veya bir kısmı

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü

Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Perakendeci, Toptancı ve Üretici Firmalar için Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Çözümü Çok Uluslu Operasyonlar Hedefleyen, Çok Kanallı, Büyük Ölçekli Firmalar için Nebim V3 Enterprise Edition Nebim V3 Perakendeci,

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün.

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. İşinizi geliştirin ve büyütün. Daha hızlı, kolay ve esnek kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümü ile verimliliği arttırın ve kârlı büyümeyi yeniden hayata geçirin.

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SUNUCU İŞLETİM SİSTEMLERİ Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Doküman ve İş süreçlerinizi eba. ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ

Doküman ve İş süreçlerinizi eba. ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ Doküman ve İş süreçlerinizi eba ile yönetin DOKÜMAN VE İŞ AKIŞI YÖNETİM SİSTEMİ BİMSER ÇÖZÜM, bilgi teknolojileri alanında hizmet vermek amacı ile 1998 yılında kurulmuştur. Halen 50 civarında çalışanı

Detaylı

İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ. Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi Big Data Analizi

İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ. Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi Big Data Analizi Ü Ç A Y D A B İ R Y A Y I M L A N I R M A R T - N İ S A N 2 0 1 3 S A Y I 5 4 İŞ ZEKASI NIN YENİ FORMÜLÜ Bütünleşik Sistemlerin Gücü Yarının Fırsatlarının Bugünden Keşfi Strateji Belirleme ve Karar Yönetimi

Detaylı

Proje Yönetimi. Proje Yönetiminin Geliştirilmesinde Görsel Ya k l a ş ı m. Bu Kılavuzda. 1. BÖLÜM MindManager Genel Değerlendirme

Proje Yönetimi. Proje Yönetiminin Geliştirilmesinde Görsel Ya k l a ş ı m. Bu Kılavuzda. 1. BÖLÜM MindManager Genel Değerlendirme M I N D MANAGER K U L L A N I C I K I L AV U Z U Proje Yönetimi Projenin başarısı hem bilginin etkin yönetimine hem de kaynaklar ve planların etkin şekilde koordinasyonuna bağlıdır. MindManager bu konuda

Detaylı

Yönetici Kılavuzu Ağınızı Bir Profesyonel Gibi Yönetme

Yönetici Kılavuzu Ağınızı Bir Profesyonel Gibi Yönetme Yönetici Kılavuzu Ağınızı Bir Profesyonel Gibi Yönetme Yammer ağınıza hoş geldiniz! Burada olduğunuz için çok mutluyuz. Yammer'ı PAYLAŞ kullanmak şirketinizin iş yapma biçimini değiştirecek henüz yapmadıysa!

Detaylı

YAZARLAR. Çiğdem KOL & Serdar KÜPCÜ ckol@islem.com.tr & skupcu@islem.com.tr

YAZARLAR. Çiğdem KOL & Serdar KÜPCÜ ckol@islem.com.tr & skupcu@islem.com.tr ÖNSÖZ Kalite Politikamız; Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama konusunda Türkiye de; Kamu Kurumları, Askeri Kurumlar, Özel Sektör ve Üniversite hizmet alanlarına kurumsallaşmış bir iş anlayışı

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI

BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI 2012 BİLGİ GÜVENLİĞİ SEKTÖRÜNDE NEBULA FARKI KALİTE VE EHLİYET SANAL SİSTEMLERDE YEDEKLEME VE REPLİKASYON UNDERGROUND SIEM ÇÖZÜMÜNÜZÜ DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI GELDİ Mİ? TOKENIZATION NEDİR? Ağustos 2012 beyazşapka

Detaylı

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler

Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler ERP Yazılımı Seçim Sürecinizi Doğru Yönetmeniz İçin, Faydalı Bilgiler white papers İçindekiler Değerli Okuyucu, Bu doküman ERP, CRM, İnsan Kaynakları Yönetimi vb. kurumsal bilgi sistemi uygulamalarını

Detaylı

Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu

Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu Sunum İçeriği Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Departmanı (BSD) BSD Organizasyon, Yerleşim ve Hizmet Dağılım Şeması Kıraça Bilgi Sistemleri

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

Enerjimiz Herseye Yeter

Enerjimiz Herseye Yeter ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. İŞİN KONUSU Elektronik Belge Yönetim Sistemi Yazılımı Hizmet Alımı İşi; ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. (İDARE) standart dosya planının oluşturulması, oluşturulan

Detaylı

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA İŞLETME YÖNETİMİNDE YENİ EĞİLİMLER DİZİSİ İSTANBUL TİCARET ODASI SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ENTERPRISE RESOURCE PLANING-ERP) Hazırlayan Şehbal Talü Bilgi ve Dolcüman Yönetimi Şubesi Raportörü

Detaylı