D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R 2 0 1 1"

Transkript

1 DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R yıllık zaman tüneli 45 year time tunnel Antalya da macera Adventure in Antalya Dedeman Otelleri CEO su Tamer Yürükoğlu ile röportaj Interview with CEO Tamer Yürükoğlu of Dedeman Hotels

2

3 DQ ÖNSÖZ-FOREWORD 1 Değerli Dedeman Dostlar, Doğanın canlandığı güneşli yaz günlerini karşılarken 45. yılımızın mutluluğu ve coşkusu ile sizlere çok özel bir sayı hazırladık. 45 yıllık geçmişi satırlara sığdırmamız zor olsa da; bu yılları hatırlatacak ajanda sayfalarımız, 45 yıllık Dedeman serüvenimiz, 1960 lar yılını yâd ettiğimiz moda çekimimiz, yine bu yıllara ait vazgeçilmez arabalarla ilgili hazırladığımız konu başlığımız, sizleri bir nebze olsun o yıllara götürecek. Ayrıca; 2011 yılının seyahat trendleri, Antalya nın macera tarafı, bu yaza damgasını vuracak festivaller, başarılı ressam Mehmet Emin Karahan ile söyleşi, Dedeman mutfağından çok özel tarifler ve daha fazlası DQ nun bu sayısında sizleri bekliyor. Güzel bir yaz geçirmeniz dileğiyle, keyifli okumalar. Dear friends of Dedeman, This month s edition is a very special one, since we are celebrating our 45 th year in the beautiful summer season. Although it s hard fitting 45 years into a couple of sentences; we ll be taking you back with our agenda pages, 45 years of Dedeman adventures, a fashion shoot dedicated to the 1960 s and an article all about the unforgettable cars of those years. In addition to this, summer trends of 2011, Antalya s adventurous side, top festivals this summer, an interview with artist Mehmet Emin Karahan and very special recipes straight from the Dedeman kitchen are all waiting for you in this month s DQ magazine. Wishing you a wonderful summer... Tamer Yürükoğlu CEO Dedeman Hotels & Resorts International

4 24 DQ Ç NDEK LER-CONTENTS ajanda-zoom 04 Türkiye de ve dünyada olup bitenler The news from Turkey and the world trend Seyahat trendleri 2011 Travel trends seyahat-travel 24 Antalya da macera Adventure In Antalya hobi-hobby lı yılların vazgeçilmez otomobilleri The unforgettable cars of the 1960 s yemek-food 37 Dedeman mutfağından lezzet taşıyor The Dedeman kitchen is packed with flavor... kültür&sanat 46 Festivaller mevsimi Season of the festivals röportaj-interview 52 Mehmet Emin Kahraman ile söyleşi Interview with Mehmet Emin Kahraman moda-fashion yıl öncesine yolculuk Journey to 45 years ago... röportaj-interview 70 Dedeman Otelleri CEO su Tamer Yürükoğlu ile söyleşi Interview with CEO Tamer Yürükoğlu of Dedeman Hotels haberler-news 74 Dedeman dünyas ndan haberler News from Dedeman Hotels öykü-story 78 Begüm Ahu Ağlaç dan keyifli bir hikâye A cozy tale from Begüm Ahu Ağlaç DQ DEDEMAN QUARTERLY MT YAZ SAHİBİ - CHAIRMAN Dedeman Hotel&Resorts International ad na Tamer Yürükoğlu YÖNET M YER - EXECUTIVE CONTACT Dedeman Hotel&Resorts International Y ld z Posta Caddesi No Esentepe- stanbul Tel: YAPIM - PRODUCTION AJANS MEDYA GENEL YAYIN YÖNETMEN EDITOR-IN-CHIEF Arzu Karacadağ YAZI ŞLER MÜDÜRÜ (Sorumlu) MANAGING EDITOR Duygu Uz Koronel KATKIDA BULUNANLAR - CONTRIBUTORS Esin Müftüoğlu, Eda Yeşim, Sema Şanl, Güneş F nd koğlu, Sara Baydur, Gizem Ünsalan, Müge Şenel Esatoğlu, Şule Demiröz, Duygu Altekin REKLAM GRUP BAŞKANI ADVERTISING GROUP CHAIRMAN Gonca Alyanak Savc REKLAM KOORD NATÖRÜ ADVERTISING COORDINATOR Tolgay Gülten REKLAM MÜDÜRLERİ ADVERTISING MANAGERS Gözde Çokgezen, Özgür Çokgezen AJANS MEDYA Kuruçeşme Caddesi, No: 3 Kuruçeşme stanbul Tel: BASKI VE C LT / PRINTING PRESS Apa Uniprint Bas m San. ve Tic. A.Ş. Had mköy stanbul Asfalt, Ömerliköy Mevkii Had mköy, Çatalca- stanbul Tel: Yay n Türü 3 ayl k, süreli, yerel Bas m Yeri ve Tarihi stanbul, Mayıs 2011 Dedeman Hotel&Resorts International n ücretsiz yay n d r. Complimentary copy of Dedeman Hotels&Resorts International. Dergide yay mlanan yaz, fotoğraf ve illüstrasyonlar n her hakk sakl d r. Kaynak gösterilmeden al nt yap lamaz. Yaz lar n sorumluluğu yazarlara, yay nlanan ilanlar n sorumluluğu ise sahiplerine aittir. All rights are reserved that pertain to the written materials, photographs and illustrations published in the magazine. Nothing in this magazine may be borrowed or reproduced without full credit being given to the source.

5

6 4 DQ 45 YILLIK ZAMAN TÜNELİ YEAR TIME TUNNEL 45 yıl öncesinin gündemine yolculuk A JOURNEY BACK TO THE AGENDA 45 YEARS AGO THE BEATLES TAN YEPYENİ BİR ALBÜM Son zamanların en çok konuşulan grubu The Beatles yepyeni albümüyle müzik dünyasındaki popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. Rubber Soul adındaki albüm Beatles ın 6. stüdyo albümü olma özelliğine sahip. Müzik eleştirmenlerine göre Beatles bu albümleri ile zirveye ulaştı ve kariyerlerinin en büyük başarısına imza attı. Albümdeki tüm şarkıların sözleri ve müziği ise Lennon ve McCartney e ait. Beatles furyasından uzak kalmak istemiyorsanız, bu albümden bir tane edinmenizde fayda var. A BRAND NEW ALBUM FROM THE BEATLES The most talked about group recently, The Beatles continues its popularity in the music world with a brand new album. Rubber Soul, The Beatles 6th studio album, is considered to be the biggest success of the band s career by music critics. The lyrics and music for all of the songs on the album belong to Lennon and McCartney. If you don t want to miss out on The Beatles craze, we highly recommend you get your copy of Rubber Soul today.

7 ÖDÜLLÜ FİLMLER YENİDEN GÖSTERİMDE Nisan tarihlerinde 2.si düzenlenen Ankara Kısa Filmler Festivali nde gösterilen filmler gösterime hazırlanıyor. Festival için Türkiye ye gelen ünlü yönetmen Roger Vadim başkanlığındaki jüri tarafından ödüle layık görülen filmler arasından seçilen 5 Film üye olmayan sanatseverler için tekrar yayınlanacak. Birinciliği paylaşan Rusya yapımı İkiz ve Kanada yapımı Altmış Bisikletçi dikkati çeken filmler olurken, ikincilik ödülünü kazanan İsveç yapımı Johann Ekberg, üçüncü olan Bulgaristan yapımı Papatya ve dördüncü olan Fransa yapımı Gül ve Tuz yeniden gösterilecek filmler arasında. Filmler 11 Haziran Cumartesi saatleri arasında ve 12 Haziran Pazar günü te Sinematek Derneğinde ücretsiz olarak izlenebilir. AY DA BİR ADAM İnsanoğlu sonunda uzaya ayak bastı. Bunca zaman boyunca uzaya sadece insansız araçlar gönderiliyordu ancak NASA bu durumu değiştirdi ve ilk insanlı uzay aracını aya gönderdi. Apollo-11 isimli bir uzay aracıyla aya gönderilen astronotlar, 21 Haziran 1969 da dünyanın tarihini değiştirecek bir olaya imza atmış oldular. Astronot Neil Armstrong un önderliğini yaptığı bu keşifte uzayın sırları çözülmeye çalışılacak. 5 AWARD WINNING FILMS RE-SHOWN Films that were shown during the second Ankara Short Film Festival from April will be re-shown. The jury by famous director Roger Vadim selected and awarded five award winning films to be re-shown to art lovers. The first place was a draw between a Russian production Twins and a Canadian production Sixty Cyclists. The second place was awarded to a Swedish production Johann Ekberg, third place to a Bulgarian production Daisy and the fourth to a French production Rose and Salt. The films will be shown Saturday June 11, 18:30-21:15 and Sunday June 12, 21:15 at the Sinematek Association for free. A MAN ON THE MOON Mankind has finally stepped foot in space. The only crafts sent into space were unmanned until NASA sent the first manned spaceship to the moon. On June 21, 1969, the astronauts sent to the moon with the Apollo-11 spaceship made history. This voyage, led by Astronaut Neil Armstrong, will attempt to solve the mysteries of space.

8 6 KADIN SMOKİN GİYER Mİ? Eğer giydiren Yves Saint Laurent ise neden olmasın? Yaratıcı tasarımlarıyla modanın öncülerinden olan Yves Saint Laurent Le Smoking adını verdiği ve kadınlar için tasarladığı smokin ile moda dünyasının dikkatini üzerine çekmiş durumda. Kadınlığı öne çıkarmak yerine, erkeksi yanları ortaya koyan bu smokin, dünyanın moda anlayışını baştan sonra değiştirecek gibi görünüyor. CAN A WOMAN WEAR A SMOKING JACKET? If the one dressing you is Yves Saint Laurent, then why not? A pioneer in the world of fashion Yves Saint Laurent has captured everyone s attention with his brand new design, a smoking jacket for women called Le Smoking. It looks like this will have the fashion world turning upside down with a design that doesn t aim to bring out the feminine side of women but rather their masculine side.

9 BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ Son zamanların en çok konuşulan oyunu Bir Delinin Hatıra Defteri salonları tıklım tıklım doldurmaya devam ederken, oyuncuları da ödülleri de silip süpürmeye devam ediyor. Ünlü Rus oyun yazarı Gogol tarafından 1842 yılında yazılan tek kişilik oyunu oynayan Genco Erkal Ankara Sanatseverler Derneği tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Sevdiği kadının bir asilzadeye aşık olduğunu öğrendikten sonra delirerek kendini İspanya Kralı zannetmeye başlayan bir devlet memurunun hikayesinin anlatıldığı oyun, Şubat ayı boyunca Ankara Sanat Tiyatrosu nda perdelerini açmaya devam edecek. 7 THE DIARY OF A MADMAN Of late, one of the most talked about plays The Diary of a Madman has been completely sold out as well as the cast picking up all the awards. Genco Erkal who performs the one man play written by Russian playwright Gogol in 1842 has been awarded Best Male Actor by the Ankara Art Lovers Foundation. The story is about a civil servant who finds out that the woman he loves actually loves a nobleman causing him to go insane and into thinking he is the King of Spain. The play will be performed at the Ankara Sanat Theatre throughout February.

10 8 DQ CELESTE HOLM İSTANBUL A GELİYOR Ohklahoma müzikali ile kendisini gösteren ve sonrasında Gentlemen s Agreement, Come to the Stable ve All About Eve adlı filmlerle dünyaca ünlü bir sinema sanatçısı haline gelen, hem yetenekli hem de güzel kadınlardan olan Celeste Holm, çıktığı Yakın Doğu Turnesi sayesinde İstanbul a da uğrayacak. Kendisi gibi yetenekli Wesley Addy ve Gordon un da eşlik edeceği turnede, 22 yazarın eserlerinden derlenen müzik ve tiyatro metinlerini kapsayan Interplay adlı oyun sergilenecek. Kadın erkek ilişkilerinin irdelendiği bu oyun Türk-Amerikan Derneği desteğiyle 23 Haziran Perşembe günü saat de, Yeni Komedi Tiyatrosu nda seyredilebilir. CELESTE HOLM IS COMING TO ISTANBUL After making an impact with her performance in the musical Oklahoma, followed by performances in films like Gentlemen s Agreement, Come to the Stable and All About Eve, the talented and beautiful Celeste Holm took her place as a world famous film star. During her Eastern Tour accompanied by Wesley Addy and Gordon, she will also be stopping by Istanbul. The performance called Interplay features a compilation of 22 musical and theatrical works. Sponsored by the Turkish-American Association, the play that focuses on the relationship between men and women will take place Thursday June 23 at 21:00 at the Yeni Komedi Theatre. İSTANBUL AŞIĞI BİR FRANSIZ: MARC ARYAN Ermeni asıllı Fransa doğumlu Belçikalı şarkıcı Marc Aryan, geçtiğimiz günlerde yaptığı Türkiye ziyaretinden bir İstanbul aşığı olarak geri döndü. Bu düşkünlüğünü İstanbul için özel bir şarkı yaparak anlatmaya karar veren Aryan, İstanbul adını verdiği yeni şarkısını yayınladı. Sözleri Fransızca olan şarkıda sık sık İstanbul u düşlediğini ve Boğaz ı tekrar görmek istediğini belirten Aryan ın konserini kaçırdıysanız üzülmeyin, kendisini çok geçmeden tekrar İstanbul da dinleyebileceğiz gibi duruyor. A FRENCHMAN IN LOVE WITH ISTANBUL: MARC ARYAN Originally from Armenia the French born Belgian singer Marc Aryan fell in love with Istanbul during his recent visit to Turkey. He solidified his love by writing and releasing a song called Istanbul. The song that is in French is about how he often dreams of Istanbul and longs to see the Bosphorus once again. Don t worry if you missed Marc Aryan s concert as it looks like he will be back performing very soon.

11 THE FAMOUS MEDRANO CIRCUS VISITS ISTANBUL Founded in1873 by the Casertelli family, Italy s most important circus Medrano will be making a stop in Istanbul following visits to many countries around the world. Be prepared to have your breath taken away by never before seen stunts and performances. The Medrano Circus will be setting up the biggest circus to have ever taken place in Istanbul, bringing with it Bengal tigers, snow white Spanish show horses and a range of talented acrobats. If you don t want to miss this amazing experience then make sure you book now. The Medrano Circus will take place throughout June and July at the Spor ve Sergi Sarayı. 9 ÜNLÜ MEDRANO SİRKİ İSTANBUL DA 1873 yılında Casertelli ailesi tarafından kurulan İtalya nın en önemli sirki Medrano daha önce görülmemiş, nefes kesecek performanslarını sergilemek üzere dünyanın birçok ülkesine uğradıktan sonra nihayet İstanbul a gelmeye hazırlanıyor. İstanbul daki gelmiş geçmiş en büyük sirki kuracak olan Medrano Sirki nin beraberinde getireceği Bengal kaplanlarını, bembeyaz İspanyol gösteri atlarını, birbirinden hünerli cambazları kaçırmak istemiyorsanız yerlerinizi şimdiden ayırtın. Medrano Sirki Haziran ve Temmuz ayları boyunca Spor ve Sergi Sarayı nda görülebilir.

12 10 DEDEMAN ANKARA Bundan 45 yıl önce, Türkiye yi ilgilendiren politik ve ekonomik kararların alındığı önemli süreçte başkent, Dedeman grubunun ilk oteliyle tanıştı. Dedeman Ankara, kentin merkezindeki konumu ve sunduğu misafirperverlik ilkesiyle kapılarını açtı. Güler yüzlü çalışanları, kendinizi evinizde hissettirecek yapıdaki odaları ve konforlu ortamıyla Dedeman Ankara, Dedeman Oteller zincirinin ilk göz ağrısı... DEDEMAN ANKARA 45 years ago, in a time of important political and economical events, Ankara met with Dedeman Group s first hotel. Dedeman Ankara opened the doors with its location in the city center and its principle of hospitality. With its smiling staff, rooms that make you feel at home and comfortable environment, Dedeman Ankara is the first beloved hotel of the Dedeman Hotels chain...

13 11

14 YILLIK DEDEMAN YOLCULUĞU 60 LAR S 70 LER S 12 Beatles çılgınlığı Beatlesmania Dedeman Ankara 1966 İnsanoğlu aya ayak bastı First man on the moon Hippiler dönemi Hippies 90 LAR S Dedeman Cappadocia Hotel & Convention Center 1989 Bilgi Çağı ve İnternet Information Age and Internet Dedeman Palandöken 1994 Pop Müziğin Kralı Michael Jackson King of the Pop Music Galatasaray UEFA Kupası nı Kazandı Galatasaray win the UEFA Trophy Dedeman Silk Road Tashkent 2003 Türkiye Eurovision birincisi Turkey wins Eurovision Song Contest Dedeman Palandöken Ski Lodge 2005 Dedeman Trimontium Princess Plovdiv 2008 Dedeman Damascus 2009 Dedeman Palmyra 2009 Dedeman Aleppo 2009

15 YEARS DEDEMAN JOURNEY 80 LER S 13 Diana ve Charles ın evliliği The marriage of Diana and Charles Dedeman İstanbul 1982 Dedeman Antalya Hotel & Convention Center 1989 Berlin Duvarı nın yıkılışı The fall of Berlin Wall 2000 LER S Dedeman Rize 1995 Dedeman Park Antalya 1997 Dedeman Diyarbakır 1998 Yeni bir bin yılın başlangıcı Arrival of new millenium Dedeman Konya Hotel & Convention Center 2006 Dedeman Şanlıurfa 2007 Fatih Akın Cannes da En İyi Senaryo Ödülü nü kazandı Fatih Akın wins the Best Scenario Award at Cannes Dedeman Princess Sofia 2008 Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center 2009 Kate ve William evliliği The marriage of Kate and William Dedeman Zonguldak Açılış / Opening 2011 Dedeman Edirne Açılış / Opening 2011

16 14 45 YILLIK DEDEMAN OTELCİLİK SERÜVENİNİN LİDERİ MEHMET KEMAL DEDEMAN Çevresindekilerin deyimiyle söz ağası, yazmayı hayatından esirgemeyen, her lafı uyaklara sokmayı seven bir isim Mehmet Kemal Dedeman, nam-ı diğer hayatını sayısız başarılarla doldurmuş Dedeman Otelleri nin kurucusu, tam 45 yıl önce 6 Haziran 1966 da Ankara da adımları atılan Dedeman Ankara Oteli... Aslında Özdedeoğlu olan Mehmet Kemal Bey in soyadı, aile isimlerine atıflarda bulunan Dedeman olarak, bu otel zincirinin kuruluşuyla beraber değişiyor. Dedeman Otelleri nin ambleminde bulunan kartal figürü ise, her zaman gurur duyduğu memleketi Kayseri nin Aladağlar ilçesinde bulunan Kartal Tepesi nden geliyor. Otelcilik aslında bir hizmet dalı, misafir ağırlayacaksın Şartlar ne olursa olsun misafire bakacaksın, baktıracaksın 1990 İnsana hizmet, ibadet etmektir düşüncesiyle iş hayatına yön veren Mehmet Kemal Dedeman, otelcilik işinde İhtisasa hürmet ve Misafirimiz her zaman haklıdır prensiplerini de benimsemişti. Bir konuşmasında Müşterilerimizi evimizdeki misafir olarak kabul ederiz ve mümkün olan oranda onların kendi evlerinde gibi hissetmelerini sağlarız. Bu anlayış her zaman her noktada değişmez bir değerdir. demiştir. Misafirlerine kendi isimleriyle hitap etmenin önemini de her zaman vurgulayan Mehmet Kemal Bey, ancak böyle bir iletişim ile kurulan bağın güçlü olacağını savunur, kendi otellerinden vazgeçmeyen konuklarının bu nedenle burada olduklarını belirtirdi. Mehmet Kemal Dedeman aşırı çalışkanlığı ve iş tutkusuyla da bilinirdi. Üstüme güneş doğmamıştır. sözüyle her gün erkenden kalktığını belirten ve işe erken başlamanın bereketi getirdiğini söyleyen Mehmet Kemal Bey, günde en fazla 4-5 saat uyur, buna rağmen her daim enerjik olurdu. Bu bitmek bilmeyen enerjisiyle, bir patron olarak, yanında çalışanlara her zaman örnek olmuştur. Onu tanıyanların söylediğine göre iş tutkusunun yanı sıra, gür sesi, heybetli yapısı ve otoriter kişiliği de iş hayatına damga vuran diğer özelliklerinden olmuştur. Mükemmel yoktur, tekâmül vardır. Her zaman gelişmeye açık olunmasının önemini belirten Mehmet Kemal Dedeman a göre üstesinden gelinemeyecek sorun yoktu. Bir sorunla karşılaştığında, telkin yoluyla sorunları çözebileceğine kendini inandırır Yakınmayı bırak, yekinmeye bak. diyerek harekete geçerdi. Yeniliklere, değişikliklere her zaman açık bir insan oldu, yeni şeyler öğrenmenin peşini asla bırakmadı. Torunlarımla arasında asla tercüman olsun istemem. diyen Mehmet Kemal Bey, zamanından uzak kalmayarak, başarı çizgisini hep yukarılara taşıdı. Dedeman Otelleri nin günümüzdeki başarısının temel taşını oluşturan Mehmet Kemal Bey i, 45. yılımızda saygıyla anıyoruz Otellerimize gelenlerin müşteri değil, misafir olduklarını her zaman herkese telkin etmişimdir Mehmet Kemal Dedeman

17 15

18 16 MEHMET KEMAL DEDEMAN, THE LEADER OF 45 YEARS DEDEMAN STORY Known as a master of words by those around him, Mehmet Kemal Dedeman, also known as the founder of the ever-successful Dedeman Hotels, was someone who always incorporated writing into his life and who enjoyed poetry. Dedeman revealed just how strong the 45-yearold hotels chain is Perhaps the most important step in this history was the establishment on June 6, 1966, exactly 45 years ago, of the Dedeman Hotels in Ankara... Mehmet Kemal Bey s last name, which was originally Özdedeoğlu, changed with the founding of this hotel chain into Dedeman, which alludes to his family name. The eagle figure on Dedeman Hotels emblem comes from the Kartal Hill in the Aladağlar province of Kayseri, Dedeman s homeland of which he was ever proud. Hotel management is actually a service branch; you have to host guests You have to look after or have others look after the guest, no matter what the circumstances 1990 Having shaped his career based on the belief that serving people is a kind of worship, Mehmet Kemal Dedeman had also embraced the principles of respecting expertise and our guest is always right. In one speech, he said, We consider our customers our guests at home, and we make sure they feel as much at home as they possibly can. This approach is an unchanging value everywhere, all the time. Mehmet Kemal Bey always emphasized the importance of referring to his guests by their names, defending that only a relationship formed through communication such as this can be strong and that this is why his regular guests always prefer his hotel.

19 17 Mehmet Kemal Dedeman was also known for his extreme assiduousness and his passion for work. Mehmet Kemal Bey said that he woke up early each morning with the words the sun has not risen over me, and that starting work early brings abundance. In spite of sleeping for only 4-5 hours at the most each day, he remained ever energetic. With his ceaseless energy, he always set an example for his colleagues as a boss. According to those who knew him, qualities that characterized him include his rich voice, statuesque appearance and domineering personality, in addition to his passion for what he did. There isn t perfection. There is evolution. Mehmet Kemal Dedeman knew the importance of always being open to improvement; according to him, there was no problem that could not be solved. When he faced a conflict, he would make himself believe that he could resolve it with his calm manner and take action, saying, Stop whining. Start being certain. He was someone who was always open to innovation and change, never giving up on learning new things. I would never want there to be a translator between my grandchildren and myself, Mehmet Kemal Bey said; he constantly strove to achieve more while staying close to the present. In our 45th year, we respectfully commemorate Mehmet Kemal Bey, who was the cornerstone of Dedeman Hotels success today Those who come to our hotels are not our clients, they are our guests Mehmet Kemal Dedeman

20 DQ 18 T R E N D - T R E N D 2011 Seyahat Trendleri Travel Trends

21 S eyahat trendleri her geçen yıl değişiyor, gözde destinasyonlar yerlerini başka yerlere bırakıyor, alışkanlıklar ve tercihler farklılaşıyor.turizm sektörü de bu değişimleri yakından takip etmek amacıyla sürekli kendini yeniliyor. Yeni hizmetler, ayrıcalıklar ile konuklara ilgi çekici fırsatlar yaratılıyor. Bu senenin ilgi çekici seyahat trendlerine bakacak olursak birkaç ipucu ve önlem ile başlamak fena olmaz. 19 Uçağa binmeden önce biletinizi aldığınız şirketin size tanıdığı haklardan haberdar olun. Bazı şirketler uçuşları iptal olursa sizi başka bir havayolu şirketiyle olsa dahi gitmek istediğiniz yere sizi götürme taahhüdünü veriyor olabilir. Son anda tüm tatilinizin iptal olma riski azalır. Şimdilerde neredeyse bütün otellerin ayrıcalık tanıyan kurumsal üyelikleri çıkmış durumda. Hatta size verdikleri kartlar sayesinde, tıpkı kredi kartlarınızdaki gibi puan biriktirebiliyor ve bunları otel dâhilindeki hizmetler için kullanabiliyorsunuz. Rezervasyonunuzu yaptırmadan önce bu tür ayrıcalıkları olup olmadığını sorabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarının dışında, oteller artık Grupanya, Groupon gibi sitelerle işbirliği içerisinde. Bu tür siteler aracılığıyla oldukça indirimli fiyatlara konaklama şansına da sahip olabilirsiniz. T ravel trends continuously change due to holiday hot spots being replaced with new and different locations, altering habit and preference. In order to stay on top of these changes, the tourism sector constantly renews its system. With new services come exciting and interesting offers for visitors. Let s start with a couple of hints and measures to be looked out for before we focus on a couple of the travel trends of this year. Before boarding the plane be fully aware of the rights granted to you by the company that sold you the ticket. A number of companies certify that in case of flight cancellation they will get you to your destination with another airline. This way there is no risk of your holiday being cancelled. The majority of hotels these days have corporate memberships that offer privileges. Along with your membership comes a card that works like a credit card collecting points which can then be spent on any of the hotel services. Before making your reservation, you should remember to ask about these types of privileges.

22 20 Yükselen Destinasyonlar Rusya Her geçen gün vize uygulanmayan ülkelere bir yenisi daha ekleniyor. Rusya da vizenin kalkmasıyla rahatlıkla gidebileceğiniz ülkelerden. Bu ülkede en çok revaçta olan tatil planlarını ise nehir turları oluşturuyor. Özellikle St. Petersburg dan başlayan ve Moskova ya kadar uzanan nehir yolculuklarında, hem Rus kültürü ile tanışabilir, hem de kış boyu yorulan ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Sveti Stefan Adası Hırvatistan ın komşusu Karadağ, nam-ı diğer Montenegro da bulunan Sveti Stefan adası yeni yeni yükselen destinasyonlardan bir tanesi. Aman otel zincirinin Montenegro Kralı nın yazlarını geçirdiği villa yı alarak lüks bir otel haline getirdiği ada bambaşka bir tatil cennetine dönüşmüş durumda. Deniz ve güneş tutkunlarının vazgeçilmezi olmaya hazırlanan bu ada, hem ruhunuza hem bedeninize iyi gelecek. Rising Destinations Russia Every other day a new country is added to the no visa required list. Russia is now one of those countries which will allow you to travel without a visa. The holiday plans that are in demand in Russia are river tours. One of the tours that starts in St. Petersburg and ends in Moscow is a great opportunity as an introduction to Russian Culture as well as being completely relaxing. Sveti Stefan Island A neighbor to Croatia and located in Montenegro, the Sveti Stefan Island is soon to become a destination in demand. The Aman hotel chain has bought the villa that the Montenegro King used to spend his summers in, transforming it into a luxurious hotel turning the island into a heavenly holiday spot. Egypt Another trend of this year is the cheap but equally luxurious Middle Eastern tours. Following the endless rain and cold that has had us seeking out the sun, these tours of Egypt are guaranteed to warm you to your core.

23 21

24 22 Mısır Bu yazın diğer trendlerinden bir tanesi de ucuz ama bir o kadar da lüks olan Ortadoğu turları. Bu sene bitmek bilmeyen yağmurlardan ve soğuklardan usananlar için düzenlenen Mısır turları deyim yerindeyse kemiklerinizi ısıtacak seçeneklere sahip. Hem Anadolu medeniyetlerinin tarihine tanıklık etmenize, hem de çöl safari turları ile maceracı ruhunuzu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bu turlar, hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarınız arasına girmeye aday. Yunan Adaları Yazların vazgeçilmez bir seçeneği olan mavi turlar sayesinde bu yaz en çok tercih edilecek rotalardan bir tanesi de mitolojisiyle, tarihiyle, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla bir cenneti andıran Yunan Adaları. Hem yakın olması, hem de vize engelinin bulunmaması ile cazip hale gelen bu adalara düzenlenen mavi turlar ile hem engin denizlerde yol alacak, hem de huzur bulma fırsatını yakalayacaksınız. Dubrovnik Vizesiz gidebileceğiniz yerlerden başka bir tanesi de Dubrovnik. Hırvatistan ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan bu küçük ama sevimli şehir, geçen sene olduğu gibi bu senenin de gözde destinasyonlarından bir tanesi. Avrupa nın en güzel tarihi kentlerinden biri ve Adriyatik in incisi olarak değerlendirilen Dubrovnik, bir yandan tarihi havayı solurken diğer yandan doyasıya yüzme imkânı bulabileceğiniz olağanüstü bir kent. Mabul Adası Yorucu iş yaşamından uzaklaşmak istediğinizde doğaya dönmek hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendirir. Malezya nın güneydoğusunda bulunan Mabul Adası, bu tür doğa kaçamakları arayanlar için tam bir cennet. Pırıl pırıl denizi ve bu denizin içinde bulunan birbirinden ilginç ve nadide deniz canlılarıyla özellikle dalış yapmayı sevenlerin uğrak noktası olan bu ada, 2011 yazının en gözde destinasyonlarından bir tanesi. Lummi Adası Şehirdeki keşmekeşten uzaklaşmak isteyenlerin muhteşem bir doğa ile huzur bulduğu bir ada Lummi Adası. Tarihi mekânları, şirin kafeleri ve restaurantları, birbirinden lezzetli deniz ürünleri ise cabası. Yolu Washington a düşenlerin uğramadan geçmemesi gereken bu ada, tatilinde sakinlik arayanların yükselen yeni tercihi.

25 23 Greek Islands The Blue Voyages that are an all time summer favorite will be making major headway around the Greek Islands that reflect heavenly attributes with their mythology, history, deep blue sea and luscious greenery. The fact that it s so close as well as a no visa requirement, you will find yourselves completely relaxed and cut off from any distractions as you sail along the open sea. Dubrovnik Dubrovnik is another place that you can go without a visa. This small but charming city is on the coast of the Adriatic Sea, Croatia. Besides last year, this year it is again one of the favorite destinations. Dubrovnik is considered to be one of Europe s most beautiful historic cities and the pearl of the Adriatic. It is a remarkable city where you can find the opportunity to swim in a beautiful sea while enjoying history. Mabul Island To relax our body and soul we mostly prefer to turn to the nature. Mabul Island in southeast Malaysia is a heaven for people who are seeking nature getaways. With its sparkling sea and interesting but rare sea creatures, this island is a remarkable stopover especially for diving lovers. Lummi Island Those who want to get away from the chaotic life of the city can find a wonderful peace with the nature that Lummi Island has. Historical places, pretty cafes and restaurants, delicious seafood are other charming features of this lovely island. If you stop by in Washington, you ought to visit this island which is calm holiday-seekers rising new choice.

26 DQ 24 S E Y A H A T - T R A V E L Antalya da Macera Güzel havası ve masmavi deniziyle yıllardır yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Antalya nın aktif yönünü keşfedin. Son yıllarda alternatif turizm açısından da önemli bir merkez haline gelen Antalya nın çok fazla bilinmeyen maceracı yönünü sizler için araştırdık Adventure In Antalya Discover the active side of Antalya, which has been a favorite of locals and tourists alike for many years thanks to its fresh air and blue sea. The city has also become an important center for alternative tourism in recent years. We looked into the little-known adventurous side of Antalya for you

27 YAZI-BY M Ü G E Ş E N E L E S A T O Ğ L U Toroslar da Safari Keyfi Kemer den Toroslar a günübirlik cip safari turları, bu konuda uzmanlaşmış acentalar tarafından organize ediliyor. Çeşitli uluslardan onlarca insanın katıldığı bir konvoyla şenlik havasında gerçekleştirilen safari turları hareketli ve de çok eğlenceli. Pek çok seyahat acentası tarafından sunulan safari turlarının içerikleri birbirine benziyor. Şehir içerisinde diğer araçlar ile birlikte grup oluşturarak yola çıkmadan önce buluşma noktasında, tur güzergâhı ve diğer önemli konularla ilgili bilgi veriliyor. Daha sonra cipler ile yüz kilometreyi aşan parkur için yola çıkılıyor. Kemer den Beydağları na doğru hareketle başlayan safarinin, asıl keyifli tarafı asfalt yerini toprak yola bıraktıktan sonra başlıyor. 25 The Joy of Safari in the Taurus Mountains The daily jeep safari tours that go from Kemer to the Taurus Mountains are organized by agencies that have become experts in this field. These vigorous and fun safari tours, which have the air of a convoy festival, are held with tens of people from various countries. These safari tours are offered by many travel agencies and contain more or less the same things. Prior to forming a group with the other vehicles within the city and then departing, information is given at the meeting point regarding the tour s route and other important subjects. Afterwards, jeeps make their way to the racetrack that exceeds 100 kilometers. The truly enjoyable part of the safari, which starts out in Kemer and extends out towards Beydağları, begins after the asphalt turns into unpaved road.

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 DEDEMAN QUARTERLY DQ DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 Bu Yaz Bodrum da Neler Olacak? What s going on in Bodrum this summer? Endüstriyel Tasarımın Dünü Ve Bugünü The past and present of

Detaylı

D E D E M A N Q U A R T E R L Y

D E D E M A N Q U A R T E R L Y DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 3 K I Ş - W I N T E R 2 0 1 1 Renkli Bir Kış Masalı A Colorful Winter Tale Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti: Çorbalar The essential flavor of winter

Detaylı

D E D E M A N Q U A R T E R L Y

D E D E M A N Q U A R T E R L Y DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 3 K I Ş - W I N T E R 2 0 1 1 Renkli Bir Kış Masalı A Colorful Winter Tale Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti: Çorbalar The essential flavor of winter

Detaylı

Yaz Herkese Güzel Summer is great for everyone Festival Zamanı Festival Time Dedeman konsiyerj lerine sorduk We asked the Dedeman concierge...

Yaz Herkese Güzel Summer is great for everyone Festival Zamanı Festival Time Dedeman konsiyerj lerine sorduk We asked the Dedeman concierge... DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 20 YAZ-SUMMER 2014 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y Yaz Herkese Güzel Summer is great for everyone Festival Zamanı Festival Time Dedeman konsiyerj lerine sorduk We asked

Detaylı

DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y

DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y İmparatorlukların gözbebeği İstanbul The apple of the Empire s eye, Istanbul Vedat Başaran ile söyleşi Interview

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015 Onur Air Adına İmtiyaz Sahibi / Publisher Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman Cankut Bagana Yönetim Yeri: Atatürk Havalimanı B Kapısı,

Detaylı

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler look Elite World Otelleri yayınıdır Para ile satılmaz Kış - 2014 Sayı: 02 A publication of Elite World Hotels Not sold separately Winter 2014 Issue: 02 KAYAK CENNETİ: İSVİÇRE SKI HEAVEN SWITZERLAND Bizden

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014 Onur Air Adına İmtiyaz Sahibi / Publisher Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman Cankut Bagana Yönetim Yeri: Atatürk Havalimanı B Kapısı,

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 124 Ekim / October 2014

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 124 Ekim / October 2014 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 124 Ekim / October 2014 Onur Air Adına İmtiyaz Sahibi / Publisher Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman Cankut Bagana Yönetim Yeri: Atatürk Havalimanı B Kapısı,

Detaylı

KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? SİGARADAN KURTARAN BESİNLER. How can we avoid winter depression? BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO

KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? SİGARADAN KURTARAN BESİNLER. How can we avoid winter depression? BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO Sao Paulo the leading city of Brazil İSTANBUL UN SIRA DIŞI BİNALARI Extraordinary buildings of Istanbul KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? How can we avoid winter

Detaylı

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK www.maritim.com.tr Say / Issue 9 İlkbahar / Spring 2013 DÜNYA EN ÇOK İSTANBUL DA KAHVE İÇMEYİ SEVİYOR ISTANBUL IS THE BEST CITY FOR DRINKING COFFEE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ÖZGÜR HAK A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 133 Temmuz / July 2015

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 133 Temmuz / July 2015 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 133 Temmuz / July 2015 Resmettiğimiz her şeyi doğadan seçmeliyiz ve doğadan en güzel şeyleri almalıyız. Leonardo Da Vinci Maketten değil görerek alma ayrıcalığı

Detaylı

DATÇA İKİ DENİZİN ARASINDA HARİKALAR YARIMADASI BETWEEN TWO SEAS THE PENINSULA OF WONDER ZAMANDA YOLCULUĞUN ADRESİ: KÜBA CINQUE TERRE

DATÇA İKİ DENİZİN ARASINDA HARİKALAR YARIMADASI BETWEEN TWO SEAS THE PENINSULA OF WONDER ZAMANDA YOLCULUĞUN ADRESİ: KÜBA CINQUE TERRE ZAMANDA YOLCULUĞUN ADRESİ: ÜBA A PLACE TO GO BAC IN TIME: CUBA İTALYAN RİVİERASI NIN RENLİ IYISI THE COLORFUL COAST OF THE ITALIAN RIVIERA CINQUE TERRE TAV ın ücretsiz dergisidir A complimentary copy from

Detaylı

ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN

ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN Grup 1 (Gruplar sık kullanılma önceliğine göre dizilmiştir) 1. about 2. after 3. again 4. air 5. all 6. along 7. also 8. an 9. and 10. another

Detaylı

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355 Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies OCAK 2015 JANUARY 355 TÜRSAB HİLTON ANTAKYA MÜZE OTEL HİLTON ANTAKYA MUSEUM HOTEL DİLEK YARIMADASI DİLEK PENINSULA TRAVEL TURKEY

Detaylı

KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA

KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA KITA nın ABD üssü KITA s Main Base in USA Houston IATA da zirveyi zorluyoruz We are pushing the limits for Air Cargo Melek Yatırımın Yolları How to Meet with Business Angels Tek Tıkla Kontrol Webtracks

Detaylı

ACI ACTION. ACI DA MEZUNİYET COŞKUSu THE JOY OF GRADUATION...

ACI ACTION. ACI DA MEZUNİYET COŞKUSu THE JOY OF GRADUATION... ACI in ACTION www.aci.k12.tr 15 EYLÜL 2012 SEPTEMBER ACI DA MEZUNİYET COŞKUSu THE JOY OF GRADUATION... ACI ÖĞRENCİLERİ YURTDIŞI ETKİNLİKLERİNDE ACI STUDENTS ABROAD ACI PROJELERİNE ÖDÜL YAĞDI ACI PROJECTS

Detaylı

APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK

APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK www.dergibursa.com.tr Nisan 2015 - April 2015 Yıl / Year: 5 - Sayı / Issue:27 Fiyat / Price: 10 APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK 1 arka plan masthead Yayıncı

Detaylı

AYLIK HAVACILIK DERGİSİ 2146-6394 TEMMUZ 2014 YIL: 23 www.uted.com.tr

AYLIK HAVACILIK DERGİSİ 2146-6394 TEMMUZ 2014 YIL: 23 www.uted.com.tr 272 AYLIK HAVACILIK DERGİSİ 2146-6394 TEMMUZ 2014 YIL: 23 www.uted.com.tr Tarih Palm Springs Müzesi nden Havalanıyor Malta Adası: Bir Tatlı Sürgün Sivil Uçak Üretiminde Küçük Dev Adım: European Technical

Detaylı

Denizli... Toprağında hayat, suyunda şifa Denizli... Life on its soil, healing in its water Ada vapuru kalkıyor Ferry is about to leave Başrolde

Denizli... Toprağında hayat, suyunda şifa Denizli... Life on its soil, healing in its water Ada vapuru kalkıyor Ferry is about to leave Başrolde Denizli... Toprağında hayat, suyunda şifa Denizli... Life on its soil, healing in its water Ada vapuru kalkıyor Ferry is about to leave Başrolde Göynük Göynük is in the leading role Şimdi Artısı Var Özel

Detaylı

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ ÇOCUK VE MİMARLIK ÇALIŞMA GRUBU BÜLTENİ UCTEA CHAMBER OF ARCHITECTS OF TURKEY ANKARA BRANCH BULLETIN OF CHILDREN AND ARCHITECTURE STUDY GROUP Bulutların üstünde hava

Detaylı

TÜRSAB DERGİ DERGİ. 21. OLAĞAN GENEL KURUL A DOĞRU TOWARDS THE 21 st ORDINARY GENERAL ASSEMBLY YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN HAPPY NEW YEAR

TÜRSAB DERGİ DERGİ. 21. OLAĞAN GENEL KURUL A DOĞRU TOWARDS THE 21 st ORDINARY GENERAL ASSEMBLY YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN HAPPY NEW YEAR Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies ARALIK 2013 DECEMBER 342 TÜRSAB DERGİ DERGİ Şubat / February 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

Detaylı

Kış çiçekleri Winter flowers Sıra mağara turizminde Caving tourism in next Başkan Başaran Ulusoy rekor kırdı Chairman Başaran Ulusoy broke the record

Kış çiçekleri Winter flowers Sıra mağara turizminde Caving tourism in next Başkan Başaran Ulusoy rekor kırdı Chairman Başaran Ulusoy broke the record Kış çiçekleri Winter flowers Sıra mağara turizminde Caving tourism in next Başkan Başaran Ulusoy rekor kırdı Chairman Başaran Ulusoy broke the record Dünya'nın biletini kesiyoruz! AIR 2.267 Seyahat Acentesi

Detaylı

ALMAMATER 2014 / 01. söyleşiler

ALMAMATER 2014 / 01. söyleşiler 2014 / 01 üaa yıla hızlı başladı ÜAA HAD a Successful start at Internatıonal unıversıtıes söyleşiler INTERVIEWS ahmed akgiray aylin sezgin ALISON STENDHAL ÜSKÜDAR AMERİKAN LİSESİ'NİN KURUMSAL YAYINIDIR.

Detaylı

Sayı:11. Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d

Sayı:11. Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d Sayı:11 NAB Holding A.Ş Haydar Aliyev Caddesi Memduh Paşa Yalısı No:21 Kireçburnu-Sarıyer-İstanbul-Türkiye Tel: +90 212 223 15 15 Nab 25 YAŞINDA / N A B i s 2 5 Y e a r s O l d BİZDEN HABERLER / NEWS Baku

Detaylı

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies MART 2015 MARCH 357 KAPADOKYA NIN KAPISI:

TÜRSAB. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies MART 2015 MARCH 357 KAPADOKYA NIN KAPISI: Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Association of Turkish Travel Agencies MART 2015 MARCH 357 TÜRSAB 18 MART ŞEHITLERI ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERI NIN 100. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN! HAPPY 100 TH ANNIVERSARY

Detaylı

Özgür ruhlu bir entelektüel: Mustafa Kemal Atatürk A free-spirited intellectual: Mustafa Kemal Atatürk Hasbahçelerin en güzeli Ihlamur Kasrı The most

Özgür ruhlu bir entelektüel: Mustafa Kemal Atatürk A free-spirited intellectual: Mustafa Kemal Atatürk Hasbahçelerin en güzeli Ihlamur Kasrı The most Özgür ruhlu bir entelektüel: Mustafa Kemal Atatürk A free-spirited intellectual: Mustafa Kemal Atatürk Hasbahçelerin en güzeli Ihlamur Kasrı The most beatiful imperial garden Ihlamur Palace Kaya evleri,

Detaylı

ESK NEWS. IGCSE Two awards for outstanding ESK student. IGCSE Olağanüstü ESK öğrencisine iki ödül. Inside this issue: Feb 2014

ESK NEWS. IGCSE Two awards for outstanding ESK student. IGCSE Olağanüstü ESK öğrencisine iki ödül. Inside this issue: Feb 2014 Academic Year 2013/14 Feb 2014 Inside this issue: KEY DATES IGCSE Information Meeting 19/02 Parenting Workshop (in Tur) 20/02 Y7 & Y10 Parents Meeting 20/02 Y4 Mountain Walk 21/02 Y9 & Y12 Parents Meeting

Detaylı

Toplantı ve Kongre bizim işimiz s12 Almira Hotel Yiyecek İçecek Müdürü Yılmaz Çavdar

Toplantı ve Kongre bizim işimiz s12 Almira Hotel Yiyecek İçecek Müdürü Yılmaz Çavdar Yıl: Sayı: 20 Toplantı ve Kongre bizim işimiz s12 Almira Hotel Yiyecek İçecek Müdürü Yılmaz Çavdar Almira Catering şimdi Tüyap ta s14 İtibarı sürdürülebilir kılmak mümkün mü? s18 Çağımızın Hastalığı Migren

Detaylı

TACLIFE2012 / 2. An Exciting. Derslere bir de üç boyutuyla bakın

TACLIFE2012 / 2. An Exciting. Derslere bir de üç boyutuyla bakın TACLIFE2012 / 2 TAC DE 124. MEZUNİYET COŞKUSU Tarsus Amerikan Koleji nden 2012 yılında mezun olan 43 öğrenci, törenle diplomalarını aldı. Tören, TAC nin yüz yılı aşkın geleneğinde yerini aldı. Derslere

Detaylı