D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R 2 0 1 1"

Transkript

1 DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R yıllık zaman tüneli 45 year time tunnel Antalya da macera Adventure in Antalya Dedeman Otelleri CEO su Tamer Yürükoğlu ile röportaj Interview with CEO Tamer Yürükoğlu of Dedeman Hotels

2

3 DQ ÖNSÖZ-FOREWORD 1 Değerli Dedeman Dostlar, Doğanın canlandığı güneşli yaz günlerini karşılarken 45. yılımızın mutluluğu ve coşkusu ile sizlere çok özel bir sayı hazırladık. 45 yıllık geçmişi satırlara sığdırmamız zor olsa da; bu yılları hatırlatacak ajanda sayfalarımız, 45 yıllık Dedeman serüvenimiz, 1960 lar yılını yâd ettiğimiz moda çekimimiz, yine bu yıllara ait vazgeçilmez arabalarla ilgili hazırladığımız konu başlığımız, sizleri bir nebze olsun o yıllara götürecek. Ayrıca; 2011 yılının seyahat trendleri, Antalya nın macera tarafı, bu yaza damgasını vuracak festivaller, başarılı ressam Mehmet Emin Karahan ile söyleşi, Dedeman mutfağından çok özel tarifler ve daha fazlası DQ nun bu sayısında sizleri bekliyor. Güzel bir yaz geçirmeniz dileğiyle, keyifli okumalar. Dear friends of Dedeman, This month s edition is a very special one, since we are celebrating our 45 th year in the beautiful summer season. Although it s hard fitting 45 years into a couple of sentences; we ll be taking you back with our agenda pages, 45 years of Dedeman adventures, a fashion shoot dedicated to the 1960 s and an article all about the unforgettable cars of those years. In addition to this, summer trends of 2011, Antalya s adventurous side, top festivals this summer, an interview with artist Mehmet Emin Karahan and very special recipes straight from the Dedeman kitchen are all waiting for you in this month s DQ magazine. Wishing you a wonderful summer... Tamer Yürükoğlu CEO Dedeman Hotels & Resorts International

4 24 DQ Ç NDEK LER-CONTENTS ajanda-zoom 04 Türkiye de ve dünyada olup bitenler The news from Turkey and the world trend Seyahat trendleri 2011 Travel trends seyahat-travel 24 Antalya da macera Adventure In Antalya hobi-hobby lı yılların vazgeçilmez otomobilleri The unforgettable cars of the 1960 s yemek-food 37 Dedeman mutfağından lezzet taşıyor The Dedeman kitchen is packed with flavor... kültür&sanat 46 Festivaller mevsimi Season of the festivals röportaj-interview 52 Mehmet Emin Kahraman ile söyleşi Interview with Mehmet Emin Kahraman moda-fashion yıl öncesine yolculuk Journey to 45 years ago... röportaj-interview 70 Dedeman Otelleri CEO su Tamer Yürükoğlu ile söyleşi Interview with CEO Tamer Yürükoğlu of Dedeman Hotels haberler-news 74 Dedeman dünyas ndan haberler News from Dedeman Hotels öykü-story 78 Begüm Ahu Ağlaç dan keyifli bir hikâye A cozy tale from Begüm Ahu Ağlaç DQ DEDEMAN QUARTERLY MT YAZ SAHİBİ - CHAIRMAN Dedeman Hotel&Resorts International ad na Tamer Yürükoğlu YÖNET M YER - EXECUTIVE CONTACT Dedeman Hotel&Resorts International Y ld z Posta Caddesi No Esentepe- stanbul Tel: YAPIM - PRODUCTION AJANS MEDYA GENEL YAYIN YÖNETMEN EDITOR-IN-CHIEF Arzu Karacadağ YAZI ŞLER MÜDÜRÜ (Sorumlu) MANAGING EDITOR Duygu Uz Koronel KATKIDA BULUNANLAR - CONTRIBUTORS Esin Müftüoğlu, Eda Yeşim, Sema Şanl, Güneş F nd koğlu, Sara Baydur, Gizem Ünsalan, Müge Şenel Esatoğlu, Şule Demiröz, Duygu Altekin REKLAM GRUP BAŞKANI ADVERTISING GROUP CHAIRMAN Gonca Alyanak Savc REKLAM KOORD NATÖRÜ ADVERTISING COORDINATOR Tolgay Gülten REKLAM MÜDÜRLERİ ADVERTISING MANAGERS Gözde Çokgezen, Özgür Çokgezen AJANS MEDYA Kuruçeşme Caddesi, No: 3 Kuruçeşme stanbul Tel: BASKI VE C LT / PRINTING PRESS Apa Uniprint Bas m San. ve Tic. A.Ş. Had mköy stanbul Asfalt, Ömerliköy Mevkii Had mköy, Çatalca- stanbul Tel: Yay n Türü 3 ayl k, süreli, yerel Bas m Yeri ve Tarihi stanbul, Mayıs 2011 Dedeman Hotel&Resorts International n ücretsiz yay n d r. Complimentary copy of Dedeman Hotels&Resorts International. Dergide yay mlanan yaz, fotoğraf ve illüstrasyonlar n her hakk sakl d r. Kaynak gösterilmeden al nt yap lamaz. Yaz lar n sorumluluğu yazarlara, yay nlanan ilanlar n sorumluluğu ise sahiplerine aittir. All rights are reserved that pertain to the written materials, photographs and illustrations published in the magazine. Nothing in this magazine may be borrowed or reproduced without full credit being given to the source.

5

6 4 DQ 45 YILLIK ZAMAN TÜNELİ YEAR TIME TUNNEL 45 yıl öncesinin gündemine yolculuk A JOURNEY BACK TO THE AGENDA 45 YEARS AGO THE BEATLES TAN YEPYENİ BİR ALBÜM Son zamanların en çok konuşulan grubu The Beatles yepyeni albümüyle müzik dünyasındaki popülaritesini sürdürmeye devam ediyor. Rubber Soul adındaki albüm Beatles ın 6. stüdyo albümü olma özelliğine sahip. Müzik eleştirmenlerine göre Beatles bu albümleri ile zirveye ulaştı ve kariyerlerinin en büyük başarısına imza attı. Albümdeki tüm şarkıların sözleri ve müziği ise Lennon ve McCartney e ait. Beatles furyasından uzak kalmak istemiyorsanız, bu albümden bir tane edinmenizde fayda var. A BRAND NEW ALBUM FROM THE BEATLES The most talked about group recently, The Beatles continues its popularity in the music world with a brand new album. Rubber Soul, The Beatles 6th studio album, is considered to be the biggest success of the band s career by music critics. The lyrics and music for all of the songs on the album belong to Lennon and McCartney. If you don t want to miss out on The Beatles craze, we highly recommend you get your copy of Rubber Soul today.

7 ÖDÜLLÜ FİLMLER YENİDEN GÖSTERİMDE Nisan tarihlerinde 2.si düzenlenen Ankara Kısa Filmler Festivali nde gösterilen filmler gösterime hazırlanıyor. Festival için Türkiye ye gelen ünlü yönetmen Roger Vadim başkanlığındaki jüri tarafından ödüle layık görülen filmler arasından seçilen 5 Film üye olmayan sanatseverler için tekrar yayınlanacak. Birinciliği paylaşan Rusya yapımı İkiz ve Kanada yapımı Altmış Bisikletçi dikkati çeken filmler olurken, ikincilik ödülünü kazanan İsveç yapımı Johann Ekberg, üçüncü olan Bulgaristan yapımı Papatya ve dördüncü olan Fransa yapımı Gül ve Tuz yeniden gösterilecek filmler arasında. Filmler 11 Haziran Cumartesi saatleri arasında ve 12 Haziran Pazar günü te Sinematek Derneğinde ücretsiz olarak izlenebilir. AY DA BİR ADAM İnsanoğlu sonunda uzaya ayak bastı. Bunca zaman boyunca uzaya sadece insansız araçlar gönderiliyordu ancak NASA bu durumu değiştirdi ve ilk insanlı uzay aracını aya gönderdi. Apollo-11 isimli bir uzay aracıyla aya gönderilen astronotlar, 21 Haziran 1969 da dünyanın tarihini değiştirecek bir olaya imza atmış oldular. Astronot Neil Armstrong un önderliğini yaptığı bu keşifte uzayın sırları çözülmeye çalışılacak. 5 AWARD WINNING FILMS RE-SHOWN Films that were shown during the second Ankara Short Film Festival from April will be re-shown. The jury by famous director Roger Vadim selected and awarded five award winning films to be re-shown to art lovers. The first place was a draw between a Russian production Twins and a Canadian production Sixty Cyclists. The second place was awarded to a Swedish production Johann Ekberg, third place to a Bulgarian production Daisy and the fourth to a French production Rose and Salt. The films will be shown Saturday June 11, 18:30-21:15 and Sunday June 12, 21:15 at the Sinematek Association for free. A MAN ON THE MOON Mankind has finally stepped foot in space. The only crafts sent into space were unmanned until NASA sent the first manned spaceship to the moon. On June 21, 1969, the astronauts sent to the moon with the Apollo-11 spaceship made history. This voyage, led by Astronaut Neil Armstrong, will attempt to solve the mysteries of space.

8 6 KADIN SMOKİN GİYER Mİ? Eğer giydiren Yves Saint Laurent ise neden olmasın? Yaratıcı tasarımlarıyla modanın öncülerinden olan Yves Saint Laurent Le Smoking adını verdiği ve kadınlar için tasarladığı smokin ile moda dünyasının dikkatini üzerine çekmiş durumda. Kadınlığı öne çıkarmak yerine, erkeksi yanları ortaya koyan bu smokin, dünyanın moda anlayışını baştan sonra değiştirecek gibi görünüyor. CAN A WOMAN WEAR A SMOKING JACKET? If the one dressing you is Yves Saint Laurent, then why not? A pioneer in the world of fashion Yves Saint Laurent has captured everyone s attention with his brand new design, a smoking jacket for women called Le Smoking. It looks like this will have the fashion world turning upside down with a design that doesn t aim to bring out the feminine side of women but rather their masculine side.

9 BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ Son zamanların en çok konuşulan oyunu Bir Delinin Hatıra Defteri salonları tıklım tıklım doldurmaya devam ederken, oyuncuları da ödülleri de silip süpürmeye devam ediyor. Ünlü Rus oyun yazarı Gogol tarafından 1842 yılında yazılan tek kişilik oyunu oynayan Genco Erkal Ankara Sanatseverler Derneği tarafından en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Sevdiği kadının bir asilzadeye aşık olduğunu öğrendikten sonra delirerek kendini İspanya Kralı zannetmeye başlayan bir devlet memurunun hikayesinin anlatıldığı oyun, Şubat ayı boyunca Ankara Sanat Tiyatrosu nda perdelerini açmaya devam edecek. 7 THE DIARY OF A MADMAN Of late, one of the most talked about plays The Diary of a Madman has been completely sold out as well as the cast picking up all the awards. Genco Erkal who performs the one man play written by Russian playwright Gogol in 1842 has been awarded Best Male Actor by the Ankara Art Lovers Foundation. The story is about a civil servant who finds out that the woman he loves actually loves a nobleman causing him to go insane and into thinking he is the King of Spain. The play will be performed at the Ankara Sanat Theatre throughout February.

10 8 DQ CELESTE HOLM İSTANBUL A GELİYOR Ohklahoma müzikali ile kendisini gösteren ve sonrasında Gentlemen s Agreement, Come to the Stable ve All About Eve adlı filmlerle dünyaca ünlü bir sinema sanatçısı haline gelen, hem yetenekli hem de güzel kadınlardan olan Celeste Holm, çıktığı Yakın Doğu Turnesi sayesinde İstanbul a da uğrayacak. Kendisi gibi yetenekli Wesley Addy ve Gordon un da eşlik edeceği turnede, 22 yazarın eserlerinden derlenen müzik ve tiyatro metinlerini kapsayan Interplay adlı oyun sergilenecek. Kadın erkek ilişkilerinin irdelendiği bu oyun Türk-Amerikan Derneği desteğiyle 23 Haziran Perşembe günü saat de, Yeni Komedi Tiyatrosu nda seyredilebilir. CELESTE HOLM IS COMING TO ISTANBUL After making an impact with her performance in the musical Oklahoma, followed by performances in films like Gentlemen s Agreement, Come to the Stable and All About Eve, the talented and beautiful Celeste Holm took her place as a world famous film star. During her Eastern Tour accompanied by Wesley Addy and Gordon, she will also be stopping by Istanbul. The performance called Interplay features a compilation of 22 musical and theatrical works. Sponsored by the Turkish-American Association, the play that focuses on the relationship between men and women will take place Thursday June 23 at 21:00 at the Yeni Komedi Theatre. İSTANBUL AŞIĞI BİR FRANSIZ: MARC ARYAN Ermeni asıllı Fransa doğumlu Belçikalı şarkıcı Marc Aryan, geçtiğimiz günlerde yaptığı Türkiye ziyaretinden bir İstanbul aşığı olarak geri döndü. Bu düşkünlüğünü İstanbul için özel bir şarkı yaparak anlatmaya karar veren Aryan, İstanbul adını verdiği yeni şarkısını yayınladı. Sözleri Fransızca olan şarkıda sık sık İstanbul u düşlediğini ve Boğaz ı tekrar görmek istediğini belirten Aryan ın konserini kaçırdıysanız üzülmeyin, kendisini çok geçmeden tekrar İstanbul da dinleyebileceğiz gibi duruyor. A FRENCHMAN IN LOVE WITH ISTANBUL: MARC ARYAN Originally from Armenia the French born Belgian singer Marc Aryan fell in love with Istanbul during his recent visit to Turkey. He solidified his love by writing and releasing a song called Istanbul. The song that is in French is about how he often dreams of Istanbul and longs to see the Bosphorus once again. Don t worry if you missed Marc Aryan s concert as it looks like he will be back performing very soon.

11 THE FAMOUS MEDRANO CIRCUS VISITS ISTANBUL Founded in1873 by the Casertelli family, Italy s most important circus Medrano will be making a stop in Istanbul following visits to many countries around the world. Be prepared to have your breath taken away by never before seen stunts and performances. The Medrano Circus will be setting up the biggest circus to have ever taken place in Istanbul, bringing with it Bengal tigers, snow white Spanish show horses and a range of talented acrobats. If you don t want to miss this amazing experience then make sure you book now. The Medrano Circus will take place throughout June and July at the Spor ve Sergi Sarayı. 9 ÜNLÜ MEDRANO SİRKİ İSTANBUL DA 1873 yılında Casertelli ailesi tarafından kurulan İtalya nın en önemli sirki Medrano daha önce görülmemiş, nefes kesecek performanslarını sergilemek üzere dünyanın birçok ülkesine uğradıktan sonra nihayet İstanbul a gelmeye hazırlanıyor. İstanbul daki gelmiş geçmiş en büyük sirki kuracak olan Medrano Sirki nin beraberinde getireceği Bengal kaplanlarını, bembeyaz İspanyol gösteri atlarını, birbirinden hünerli cambazları kaçırmak istemiyorsanız yerlerinizi şimdiden ayırtın. Medrano Sirki Haziran ve Temmuz ayları boyunca Spor ve Sergi Sarayı nda görülebilir.

12 10 DEDEMAN ANKARA Bundan 45 yıl önce, Türkiye yi ilgilendiren politik ve ekonomik kararların alındığı önemli süreçte başkent, Dedeman grubunun ilk oteliyle tanıştı. Dedeman Ankara, kentin merkezindeki konumu ve sunduğu misafirperverlik ilkesiyle kapılarını açtı. Güler yüzlü çalışanları, kendinizi evinizde hissettirecek yapıdaki odaları ve konforlu ortamıyla Dedeman Ankara, Dedeman Oteller zincirinin ilk göz ağrısı... DEDEMAN ANKARA 45 years ago, in a time of important political and economical events, Ankara met with Dedeman Group s first hotel. Dedeman Ankara opened the doors with its location in the city center and its principle of hospitality. With its smiling staff, rooms that make you feel at home and comfortable environment, Dedeman Ankara is the first beloved hotel of the Dedeman Hotels chain...

13 11

14 YILLIK DEDEMAN YOLCULUĞU 60 LAR S 70 LER S 12 Beatles çılgınlığı Beatlesmania Dedeman Ankara 1966 İnsanoğlu aya ayak bastı First man on the moon Hippiler dönemi Hippies 90 LAR S Dedeman Cappadocia Hotel & Convention Center 1989 Bilgi Çağı ve İnternet Information Age and Internet Dedeman Palandöken 1994 Pop Müziğin Kralı Michael Jackson King of the Pop Music Galatasaray UEFA Kupası nı Kazandı Galatasaray win the UEFA Trophy Dedeman Silk Road Tashkent 2003 Türkiye Eurovision birincisi Turkey wins Eurovision Song Contest Dedeman Palandöken Ski Lodge 2005 Dedeman Trimontium Princess Plovdiv 2008 Dedeman Damascus 2009 Dedeman Palmyra 2009 Dedeman Aleppo 2009

15 YEARS DEDEMAN JOURNEY 80 LER S 13 Diana ve Charles ın evliliği The marriage of Diana and Charles Dedeman İstanbul 1982 Dedeman Antalya Hotel & Convention Center 1989 Berlin Duvarı nın yıkılışı The fall of Berlin Wall 2000 LER S Dedeman Rize 1995 Dedeman Park Antalya 1997 Dedeman Diyarbakır 1998 Yeni bir bin yılın başlangıcı Arrival of new millenium Dedeman Konya Hotel & Convention Center 2006 Dedeman Şanlıurfa 2007 Fatih Akın Cannes da En İyi Senaryo Ödülü nü kazandı Fatih Akın wins the Best Scenario Award at Cannes Dedeman Princess Sofia 2008 Dedeman Gaziantep Hotel & Convention Center 2009 Kate ve William evliliği The marriage of Kate and William Dedeman Zonguldak Açılış / Opening 2011 Dedeman Edirne Açılış / Opening 2011

16 14 45 YILLIK DEDEMAN OTELCİLİK SERÜVENİNİN LİDERİ MEHMET KEMAL DEDEMAN Çevresindekilerin deyimiyle söz ağası, yazmayı hayatından esirgemeyen, her lafı uyaklara sokmayı seven bir isim Mehmet Kemal Dedeman, nam-ı diğer hayatını sayısız başarılarla doldurmuş Dedeman Otelleri nin kurucusu, tam 45 yıl önce 6 Haziran 1966 da Ankara da adımları atılan Dedeman Ankara Oteli... Aslında Özdedeoğlu olan Mehmet Kemal Bey in soyadı, aile isimlerine atıflarda bulunan Dedeman olarak, bu otel zincirinin kuruluşuyla beraber değişiyor. Dedeman Otelleri nin ambleminde bulunan kartal figürü ise, her zaman gurur duyduğu memleketi Kayseri nin Aladağlar ilçesinde bulunan Kartal Tepesi nden geliyor. Otelcilik aslında bir hizmet dalı, misafir ağırlayacaksın Şartlar ne olursa olsun misafire bakacaksın, baktıracaksın 1990 İnsana hizmet, ibadet etmektir düşüncesiyle iş hayatına yön veren Mehmet Kemal Dedeman, otelcilik işinde İhtisasa hürmet ve Misafirimiz her zaman haklıdır prensiplerini de benimsemişti. Bir konuşmasında Müşterilerimizi evimizdeki misafir olarak kabul ederiz ve mümkün olan oranda onların kendi evlerinde gibi hissetmelerini sağlarız. Bu anlayış her zaman her noktada değişmez bir değerdir. demiştir. Misafirlerine kendi isimleriyle hitap etmenin önemini de her zaman vurgulayan Mehmet Kemal Bey, ancak böyle bir iletişim ile kurulan bağın güçlü olacağını savunur, kendi otellerinden vazgeçmeyen konuklarının bu nedenle burada olduklarını belirtirdi. Mehmet Kemal Dedeman aşırı çalışkanlığı ve iş tutkusuyla da bilinirdi. Üstüme güneş doğmamıştır. sözüyle her gün erkenden kalktığını belirten ve işe erken başlamanın bereketi getirdiğini söyleyen Mehmet Kemal Bey, günde en fazla 4-5 saat uyur, buna rağmen her daim enerjik olurdu. Bu bitmek bilmeyen enerjisiyle, bir patron olarak, yanında çalışanlara her zaman örnek olmuştur. Onu tanıyanların söylediğine göre iş tutkusunun yanı sıra, gür sesi, heybetli yapısı ve otoriter kişiliği de iş hayatına damga vuran diğer özelliklerinden olmuştur. Mükemmel yoktur, tekâmül vardır. Her zaman gelişmeye açık olunmasının önemini belirten Mehmet Kemal Dedeman a göre üstesinden gelinemeyecek sorun yoktu. Bir sorunla karşılaştığında, telkin yoluyla sorunları çözebileceğine kendini inandırır Yakınmayı bırak, yekinmeye bak. diyerek harekete geçerdi. Yeniliklere, değişikliklere her zaman açık bir insan oldu, yeni şeyler öğrenmenin peşini asla bırakmadı. Torunlarımla arasında asla tercüman olsun istemem. diyen Mehmet Kemal Bey, zamanından uzak kalmayarak, başarı çizgisini hep yukarılara taşıdı. Dedeman Otelleri nin günümüzdeki başarısının temel taşını oluşturan Mehmet Kemal Bey i, 45. yılımızda saygıyla anıyoruz Otellerimize gelenlerin müşteri değil, misafir olduklarını her zaman herkese telkin etmişimdir Mehmet Kemal Dedeman

17 15

18 16 MEHMET KEMAL DEDEMAN, THE LEADER OF 45 YEARS DEDEMAN STORY Known as a master of words by those around him, Mehmet Kemal Dedeman, also known as the founder of the ever-successful Dedeman Hotels, was someone who always incorporated writing into his life and who enjoyed poetry. Dedeman revealed just how strong the 45-yearold hotels chain is Perhaps the most important step in this history was the establishment on June 6, 1966, exactly 45 years ago, of the Dedeman Hotels in Ankara... Mehmet Kemal Bey s last name, which was originally Özdedeoğlu, changed with the founding of this hotel chain into Dedeman, which alludes to his family name. The eagle figure on Dedeman Hotels emblem comes from the Kartal Hill in the Aladağlar province of Kayseri, Dedeman s homeland of which he was ever proud. Hotel management is actually a service branch; you have to host guests You have to look after or have others look after the guest, no matter what the circumstances 1990 Having shaped his career based on the belief that serving people is a kind of worship, Mehmet Kemal Dedeman had also embraced the principles of respecting expertise and our guest is always right. In one speech, he said, We consider our customers our guests at home, and we make sure they feel as much at home as they possibly can. This approach is an unchanging value everywhere, all the time. Mehmet Kemal Bey always emphasized the importance of referring to his guests by their names, defending that only a relationship formed through communication such as this can be strong and that this is why his regular guests always prefer his hotel.

19 17 Mehmet Kemal Dedeman was also known for his extreme assiduousness and his passion for work. Mehmet Kemal Bey said that he woke up early each morning with the words the sun has not risen over me, and that starting work early brings abundance. In spite of sleeping for only 4-5 hours at the most each day, he remained ever energetic. With his ceaseless energy, he always set an example for his colleagues as a boss. According to those who knew him, qualities that characterized him include his rich voice, statuesque appearance and domineering personality, in addition to his passion for what he did. There isn t perfection. There is evolution. Mehmet Kemal Dedeman knew the importance of always being open to improvement; according to him, there was no problem that could not be solved. When he faced a conflict, he would make himself believe that he could resolve it with his calm manner and take action, saying, Stop whining. Start being certain. He was someone who was always open to innovation and change, never giving up on learning new things. I would never want there to be a translator between my grandchildren and myself, Mehmet Kemal Bey said; he constantly strove to achieve more while staying close to the present. In our 45th year, we respectfully commemorate Mehmet Kemal Bey, who was the cornerstone of Dedeman Hotels success today Those who come to our hotels are not our clients, they are our guests Mehmet Kemal Dedeman

20 DQ 18 T R E N D - T R E N D 2011 Seyahat Trendleri Travel Trends

21 S eyahat trendleri her geçen yıl değişiyor, gözde destinasyonlar yerlerini başka yerlere bırakıyor, alışkanlıklar ve tercihler farklılaşıyor.turizm sektörü de bu değişimleri yakından takip etmek amacıyla sürekli kendini yeniliyor. Yeni hizmetler, ayrıcalıklar ile konuklara ilgi çekici fırsatlar yaratılıyor. Bu senenin ilgi çekici seyahat trendlerine bakacak olursak birkaç ipucu ve önlem ile başlamak fena olmaz. 19 Uçağa binmeden önce biletinizi aldığınız şirketin size tanıdığı haklardan haberdar olun. Bazı şirketler uçuşları iptal olursa sizi başka bir havayolu şirketiyle olsa dahi gitmek istediğiniz yere sizi götürme taahhüdünü veriyor olabilir. Son anda tüm tatilinizin iptal olma riski azalır. Şimdilerde neredeyse bütün otellerin ayrıcalık tanıyan kurumsal üyelikleri çıkmış durumda. Hatta size verdikleri kartlar sayesinde, tıpkı kredi kartlarınızdaki gibi puan biriktirebiliyor ve bunları otel dâhilindeki hizmetler için kullanabiliyorsunuz. Rezervasyonunuzu yaptırmadan önce bu tür ayrıcalıkları olup olmadığını sorabilirsiniz. Erken rezervasyon fırsatlarının dışında, oteller artık Grupanya, Groupon gibi sitelerle işbirliği içerisinde. Bu tür siteler aracılığıyla oldukça indirimli fiyatlara konaklama şansına da sahip olabilirsiniz. T ravel trends continuously change due to holiday hot spots being replaced with new and different locations, altering habit and preference. In order to stay on top of these changes, the tourism sector constantly renews its system. With new services come exciting and interesting offers for visitors. Let s start with a couple of hints and measures to be looked out for before we focus on a couple of the travel trends of this year. Before boarding the plane be fully aware of the rights granted to you by the company that sold you the ticket. A number of companies certify that in case of flight cancellation they will get you to your destination with another airline. This way there is no risk of your holiday being cancelled. The majority of hotels these days have corporate memberships that offer privileges. Along with your membership comes a card that works like a credit card collecting points which can then be spent on any of the hotel services. Before making your reservation, you should remember to ask about these types of privileges.

22 20 Yükselen Destinasyonlar Rusya Her geçen gün vize uygulanmayan ülkelere bir yenisi daha ekleniyor. Rusya da vizenin kalkmasıyla rahatlıkla gidebileceğiniz ülkelerden. Bu ülkede en çok revaçta olan tatil planlarını ise nehir turları oluşturuyor. Özellikle St. Petersburg dan başlayan ve Moskova ya kadar uzanan nehir yolculuklarında, hem Rus kültürü ile tanışabilir, hem de kış boyu yorulan ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Sveti Stefan Adası Hırvatistan ın komşusu Karadağ, nam-ı diğer Montenegro da bulunan Sveti Stefan adası yeni yeni yükselen destinasyonlardan bir tanesi. Aman otel zincirinin Montenegro Kralı nın yazlarını geçirdiği villa yı alarak lüks bir otel haline getirdiği ada bambaşka bir tatil cennetine dönüşmüş durumda. Deniz ve güneş tutkunlarının vazgeçilmezi olmaya hazırlanan bu ada, hem ruhunuza hem bedeninize iyi gelecek. Rising Destinations Russia Every other day a new country is added to the no visa required list. Russia is now one of those countries which will allow you to travel without a visa. The holiday plans that are in demand in Russia are river tours. One of the tours that starts in St. Petersburg and ends in Moscow is a great opportunity as an introduction to Russian Culture as well as being completely relaxing. Sveti Stefan Island A neighbor to Croatia and located in Montenegro, the Sveti Stefan Island is soon to become a destination in demand. The Aman hotel chain has bought the villa that the Montenegro King used to spend his summers in, transforming it into a luxurious hotel turning the island into a heavenly holiday spot. Egypt Another trend of this year is the cheap but equally luxurious Middle Eastern tours. Following the endless rain and cold that has had us seeking out the sun, these tours of Egypt are guaranteed to warm you to your core.

23 21

24 22 Mısır Bu yazın diğer trendlerinden bir tanesi de ucuz ama bir o kadar da lüks olan Ortadoğu turları. Bu sene bitmek bilmeyen yağmurlardan ve soğuklardan usananlar için düzenlenen Mısır turları deyim yerindeyse kemiklerinizi ısıtacak seçeneklere sahip. Hem Anadolu medeniyetlerinin tarihine tanıklık etmenize, hem de çöl safari turları ile maceracı ruhunuzu ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak bu turlar, hayatınız boyunca unutamayacağınız anılarınız arasına girmeye aday. Yunan Adaları Yazların vazgeçilmez bir seçeneği olan mavi turlar sayesinde bu yaz en çok tercih edilecek rotalardan bir tanesi de mitolojisiyle, tarihiyle, masmavi denizi ve yemyeşil doğasıyla bir cenneti andıran Yunan Adaları. Hem yakın olması, hem de vize engelinin bulunmaması ile cazip hale gelen bu adalara düzenlenen mavi turlar ile hem engin denizlerde yol alacak, hem de huzur bulma fırsatını yakalayacaksınız. Dubrovnik Vizesiz gidebileceğiniz yerlerden başka bir tanesi de Dubrovnik. Hırvatistan ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan bu küçük ama sevimli şehir, geçen sene olduğu gibi bu senenin de gözde destinasyonlarından bir tanesi. Avrupa nın en güzel tarihi kentlerinden biri ve Adriyatik in incisi olarak değerlendirilen Dubrovnik, bir yandan tarihi havayı solurken diğer yandan doyasıya yüzme imkânı bulabileceğiniz olağanüstü bir kent. Mabul Adası Yorucu iş yaşamından uzaklaşmak istediğinizde doğaya dönmek hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendirir. Malezya nın güneydoğusunda bulunan Mabul Adası, bu tür doğa kaçamakları arayanlar için tam bir cennet. Pırıl pırıl denizi ve bu denizin içinde bulunan birbirinden ilginç ve nadide deniz canlılarıyla özellikle dalış yapmayı sevenlerin uğrak noktası olan bu ada, 2011 yazının en gözde destinasyonlarından bir tanesi. Lummi Adası Şehirdeki keşmekeşten uzaklaşmak isteyenlerin muhteşem bir doğa ile huzur bulduğu bir ada Lummi Adası. Tarihi mekânları, şirin kafeleri ve restaurantları, birbirinden lezzetli deniz ürünleri ise cabası. Yolu Washington a düşenlerin uğramadan geçmemesi gereken bu ada, tatilinde sakinlik arayanların yükselen yeni tercihi.

25 23 Greek Islands The Blue Voyages that are an all time summer favorite will be making major headway around the Greek Islands that reflect heavenly attributes with their mythology, history, deep blue sea and luscious greenery. The fact that it s so close as well as a no visa requirement, you will find yourselves completely relaxed and cut off from any distractions as you sail along the open sea. Dubrovnik Dubrovnik is another place that you can go without a visa. This small but charming city is on the coast of the Adriatic Sea, Croatia. Besides last year, this year it is again one of the favorite destinations. Dubrovnik is considered to be one of Europe s most beautiful historic cities and the pearl of the Adriatic. It is a remarkable city where you can find the opportunity to swim in a beautiful sea while enjoying history. Mabul Island To relax our body and soul we mostly prefer to turn to the nature. Mabul Island in southeast Malaysia is a heaven for people who are seeking nature getaways. With its sparkling sea and interesting but rare sea creatures, this island is a remarkable stopover especially for diving lovers. Lummi Island Those who want to get away from the chaotic life of the city can find a wonderful peace with the nature that Lummi Island has. Historical places, pretty cafes and restaurants, delicious seafood are other charming features of this lovely island. If you stop by in Washington, you ought to visit this island which is calm holiday-seekers rising new choice.

26 DQ 24 S E Y A H A T - T R A V E L Antalya da Macera Güzel havası ve masmavi deniziyle yıllardır yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olan Antalya nın aktif yönünü keşfedin. Son yıllarda alternatif turizm açısından da önemli bir merkez haline gelen Antalya nın çok fazla bilinmeyen maceracı yönünü sizler için araştırdık Adventure In Antalya Discover the active side of Antalya, which has been a favorite of locals and tourists alike for many years thanks to its fresh air and blue sea. The city has also become an important center for alternative tourism in recent years. We looked into the little-known adventurous side of Antalya for you

27 YAZI-BY M Ü G E Ş E N E L E S A T O Ğ L U Toroslar da Safari Keyfi Kemer den Toroslar a günübirlik cip safari turları, bu konuda uzmanlaşmış acentalar tarafından organize ediliyor. Çeşitli uluslardan onlarca insanın katıldığı bir konvoyla şenlik havasında gerçekleştirilen safari turları hareketli ve de çok eğlenceli. Pek çok seyahat acentası tarafından sunulan safari turlarının içerikleri birbirine benziyor. Şehir içerisinde diğer araçlar ile birlikte grup oluşturarak yola çıkmadan önce buluşma noktasında, tur güzergâhı ve diğer önemli konularla ilgili bilgi veriliyor. Daha sonra cipler ile yüz kilometreyi aşan parkur için yola çıkılıyor. Kemer den Beydağları na doğru hareketle başlayan safarinin, asıl keyifli tarafı asfalt yerini toprak yola bıraktıktan sonra başlıyor. 25 The Joy of Safari in the Taurus Mountains The daily jeep safari tours that go from Kemer to the Taurus Mountains are organized by agencies that have become experts in this field. These vigorous and fun safari tours, which have the air of a convoy festival, are held with tens of people from various countries. These safari tours are offered by many travel agencies and contain more or less the same things. Prior to forming a group with the other vehicles within the city and then departing, information is given at the meeting point regarding the tour s route and other important subjects. Afterwards, jeeps make their way to the racetrack that exceeds 100 kilometers. The truly enjoyable part of the safari, which starts out in Kemer and extends out towards Beydağları, begins after the asphalt turns into unpaved road.

D E D E M A N Q U A R T E R L Y

D E D E M A N Q U A R T E R L Y DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 1 Y A Z - S U M M E R 2 0 1 1 45 yıllık zaman tüneli 45 year time tunnel Antalya da macera Adventure in Antalya Dedeman Otelleri CEO su Tamer Yürükoğlu

Detaylı

Grade 8 / SBS PRACTICE TEST Test Number 9 SBS PRACTICE TEST 9

Grade 8 / SBS PRACTICE TEST Test Number 9 SBS PRACTICE TEST 9 Grade 8 / SBS PRACTICE TEST Test Number 9 SBS PRACTICE TEST 9 1.-5. sorularda konuşma balonlarında boş bırakılan yerlere uygun düşen sözcük ya da ifadeyi bulunuz. 3. We can t go out today it s raining

Detaylı

BBC English in Daily Life

BBC English in Daily Life İçindekiler Lesson one - Ders 1:... 2... 2 Lesson Two - Ders 2:... 2... 3 Lesson Three - Ders 3:... 3... 3 Lesson Four - Ders 4:... 4... 4 Lesson Five - Ders 5:... 4... 4 Lesson Six - Ders 6:... 5... 5

Detaylı

Exercise 2 Dialogue(Diyalog)

Exercise 2 Dialogue(Diyalog) Going Home 02: At a Duty-free Shop Hi! How are you today? Today s lesson is about At a Duty-free Shop. Let s make learning English fun! Eve Dönüş 02: Duty-free Satış Mağazasında Exercise 1 Vocabulary and

Detaylı

AB surecinde Turkiyede Ozel Guvenlik Hizmetleri Yapisi ve Uyum Sorunlari (Turkish Edition)

AB surecinde Turkiyede Ozel Guvenlik Hizmetleri Yapisi ve Uyum Sorunlari (Turkish Edition) AB surecinde Turkiyede Ozel Guvenlik Hizmetleri Yapisi ve Uyum Sorunlari (Turkish Edition) Hakan Cora Click here if your download doesn"t start automatically AB surecinde Turkiyede Ozel Guvenlik Hizmetleri

Detaylı

WOULD. FUTURE in PAST [1] (geçmişteki gelecek) [past of WILL] He said he would be. She hoped (that) we would com. I thought that he would ref

WOULD. FUTURE in PAST [1] (geçmişteki gelecek) [past of WILL] He said he would be. She hoped (that) we would com. I thought that he would ref WOULD FUTURE in PAST [1] (geçmişteki gelecek) [past of WILL] He said he would be She hoped (that) we would com I thought that he would ref WILLINGNESS (gönüllülük) She would not The car would not POLITE

Detaylı

5İ Ortak Dersler. İNGİLİZCE II Okutman Aydan ERMİŞ

5İ Ortak Dersler. İNGİLİZCE II Okutman Aydan ERMİŞ Listmania Part 2 Ünite 12 5İ Ortak Dersler İNGİLİZCE II Okutman Aydan ERMİŞ 1 Ünite 12 LISTMANIA PART 2 Okutman Aydan ERMİŞ İçindekiler 12.1. PRESENT PERFECT & PAST SIMPLE... 4 12.1.1. Review of verb forms...

Detaylı

Şu anda İstanbul un eşsiz tarihi dokusunun, Akdeniz mutfağının en seçkin örnekleri ile harmanlandığı çok özel bir mekândasınız. Nola, tarih ve kültür

Şu anda İstanbul un eşsiz tarihi dokusunun, Akdeniz mutfağının en seçkin örnekleri ile harmanlandığı çok özel bir mekândasınız. Nola, tarih ve kültür Şu anda İstanbul un eşsiz tarihi dokusunun, Akdeniz mutfağının en seçkin örnekleri ile harmanlandığı çok özel bir mekândasınız. Nola, tarih ve kültür başkenti olarak kabul edilen İstanbul da yaklaşık 1200

Detaylı

Lesson 23: How. Ders 23: Nasıl

Lesson 23: How. Ders 23: Nasıl Lesson 23: How Ders 23: Nasıl Reading (Okuma) How are you? (Nasılsın?) How are your parents? (Ailen nasıl?) How was the interview? (Görüşme nasıldı?) How is your work? (İşin nasıl?) How do you go to school?

Detaylı

1. A lot of; lots of; plenty of

1. A lot of; lots of; plenty of a lot of lots of a great deal of plenty of çok, bir çok many much çok, bir çok a little little az, biraz a few few az, birkaç 1. A lot of; lots of; plenty of a lot of ( en yaygın olanıdır ), lots of, plenty

Detaylı

(1971-1985) ARASI KONUSUNU TÜRK TARİHİNDEN ALAN TİYATROLAR

(1971-1985) ARASI KONUSUNU TÜRK TARİHİNDEN ALAN TİYATROLAR ANABİLİM DALI ADI SOYADI DANIŞMANI TARİHİ :TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI : Yasemin YABUZ : Yrd. Doç. Dr. Abdullah ŞENGÜL : 16.06.2003 (1971-1985) ARASI KONUSUNU TÜRK TARİHİNDEN ALAN TİYATROLAR Kökeni Antik Yunan

Detaylı

Present continous tense

Present continous tense Present continous tense This tense is mainly used for talking about what is happening now. In English, the verb would be changed by adding the suffix ing, and using it in conjunction with the correct form

Detaylı

SBS PRACTICE TEST 2. Grade 8 / SBS PRACTICE TEST Test Number 2* 1. Verilen cümlede boşluğa gelecek sözcüğü seçeneklerden işaretleyiniz.

SBS PRACTICE TEST 2. Grade 8 / SBS PRACTICE TEST Test Number 2* 1. Verilen cümlede boşluğa gelecek sözcüğü seçeneklerden işaretleyiniz. SBS PRACTICE TEST 2 1. Verilen cümlede boşluğa gelecek sözcüğü seçeneklerden işaretleyiniz. 3. Konuşma balonundaki cümleyi doğru tamamlayan sözcükleri seçiniz I am your true friend Mehmet. A true friend

Detaylı

Let s, Shall we, why don t. Let s, let us: Öneri cümlesi başlatır. Let s elim anlamına gelir. Let s play basketball. Haydi basketball oynayalım.

Let s, Shall we, why don t. Let s, let us: Öneri cümlesi başlatır. Let s elim anlamına gelir. Let s play basketball. Haydi basketball oynayalım. Let s, Shall we, why don t Let s, let us: Öneri cümlesi başlatır. Let s elim anlamına gelir. Let s play basketball. Haydi basketball oynayalım. Yes, let s. Evet haydi oynayalım. No, let s not. Hayır, oynamayalım.

Detaylı

Erken Rezervasyonlarımız Başlamıştır. Early Reservation Started. For Previleged Life

Erken Rezervasyonlarımız Başlamıştır. Early Reservation Started. For Previleged Life Erken Rezervasyonlarımız Başlamıştır. Early Reservation Started. For Previleged Life M ağusa nın en gözde bölgesinin en işlek caddesinde yepyeni, özgün ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı yaratıldı. Tamamen

Detaylı

8. SINIF KAZANIM TESTLERİ 1.SAYI. Ar-Ge Birimi Çalışmasıdır ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DİZGİ & TASARIM İBRAHİM CANBEK MEHMET BOZKURT

8. SINIF KAZANIM TESTLERİ 1.SAYI. Ar-Ge Birimi Çalışmasıdır ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DİZGİ & TASARIM İBRAHİM CANBEK MEHMET BOZKURT 8. SINIF ŞANLIURFA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KAZANIM TESTLERİ TÜRKÇE MATEMATİK T.C İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK FEN VE TEKNOLOJİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ İNGİLİZCE Ar-Ge Birimi Çalışmasıdır 1.SAYI

Detaylı

MASALLARDAKİ KADAR GÜZEL BİR DÜĞÜN A FAIRYTALE WEDDING

MASALLARDAKİ KADAR GÜZEL BİR DÜĞÜN A FAIRYTALE WEDDING MASALLARDAKİ KADAR GÜZEL BİR DÜĞÜN A FAIRYTALE WEDDING HAYATINIZIN EN MUTLU GÜNÜNÜ SWISSÔTEL THE BOSPHORUS, ISTANBUL FARKIYLA YAŞAYIN... ENJOY THE HAPPIEST DAY OF YOUR LIFE WITH THE PRIVILEGE OF SWISSÔTEL

Detaylı

Lesson 33: Interrogative forms of be going to, be + verb~ing for expressing near future

Lesson 33: Interrogative forms of be going to, be + verb~ing for expressing near future Lesson 33: Interrogative forms of be going to, be + verb~ing for expressing near future Ders 33: Yakın gelecekten bahsederken be going to, be + verb~ing kalıplarının soru zamiri formları Reading (Okuma)

Detaylı

a, ı ı o, u u e, i i ö, ü ü

a, ı ı o, u u e, i i ö, ü ü Possessive Endings In English, the possession of an object is described by adding an s at the end of the possessor word separated by an apostrophe. If we are talking about a pen belonging to Hakan we would

Detaylı

REFLECTIONS. 8.Sınıf İngilizce Soru Bankası UPTURN IN ENGLISH 8 KİTABINA PARALEL OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

REFLECTIONS. 8.Sınıf İngilizce Soru Bankası UPTURN IN ENGLISH 8 KİTABINA PARALEL OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. UPTURN IN ENGLISH 8 KİTABINA PARALEL OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. SARGIN YAYINCILIK REFLECTIONS Sevgili Öğrenciler, Reflections 8. Sınıf İngilizce Soru Bankası, M.E.B. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından

Detaylı

İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ

İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ Hungry Planet Part 2 Ünite 6 5İ Ortak Dersler İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ 1 Ünite 6 HUNGRY PLANET PART 2 Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ İçindekiler 6.1. QUANTIFIERS (MIKTAR BELIRTEN KELIMELER)...

Detaylı

CALUM SAILS AWAY. Written and illustrated by Sarah Sweeney

CALUM SAILS AWAY. Written and illustrated by Sarah Sweeney CALUM SAILS AWAY Written and illustrated by Sarah Sweeney SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. Nuhkuyusu Cad., No. 197 Üsküdar İş Merkezi, Kat 3, 34664 Bağlarbaşı, Üsküdar, İstanbul Tel.: (0216) 474 23

Detaylı

LET THE FAIRYTALE BEGIN!

LET THE FAIRYTALE BEGIN! WEDDINGS LET THE FAIRYTALE BEGIN! EN MUTLU GÜNÜNÜZ İÇİN EN İYİ ORGANİZASYON Mutlu bir beraberliğe adım attığınız bugün, hayatınızın en mutlu günü ve böylesine özel günler, en özel organizasyonları hak

Detaylı

THE SCHOOL S MYSTERY. Written and illustrated by Sarah Sweeney

THE SCHOOL S MYSTERY. Written and illustrated by Sarah Sweeney THE SCHOOL S MYSTERY Written and illustrated by Sarah Sweeney SEV Yayıncılık Eğitim ve Ticaret A.Ş. Nuhkuyusu Cad., No. 197 Üsküdar İş Merkezi, Kat 3, 34664 Bağlarbaşı, Üsküdar, İstanbul Tel.: (0216) 474

Detaylı

a) Present Continuous Tense (Future anlamda) I am visiting my aunt tomorrow. (Yarin halamı ziyaret ediyorum-edeceğim.)

a) Present Continuous Tense (Future anlamda) I am visiting my aunt tomorrow. (Yarin halamı ziyaret ediyorum-edeceğim.) a) Present Continuous Tense (Future anlamda) I am visiting my aunt tomorrow. (Yarin halamı ziyaret ediyorum-edeceğim.) He is having an exam on Wednesday. (Çarşamba günü sınav oluyor-olacak.) Mary is spending

Detaylı

Lesson 63: Reported speech. Ders 63: Bildirilen konuşma

Lesson 63: Reported speech. Ders 63: Bildirilen konuşma Lesson 63: Reported speech Ders 63: Bildirilen konuşma Reading (Okuma) He told me that he would come. (Bana geleceğini söyledi.) She said that she would be fine. (İyi olacağını söyledi.) He promised that

Detaylı

LET THE FAIRYTALE BEGIN!

LET THE FAIRYTALE BEGIN! WEDDINGS LET THE FAIRYTALE BEGIN! EN MUTLU GECENİZ İÇİN EN İYİ ORGANİZASYON Rüya gecesi yalnızca birkaç saat sürer ama ardında günler hatta aylar süren bir hazırlık dönemi vardır. Swissôtel The Bosphorus,

Detaylı

Konforun Üç Bilinmeyenli Denklemi 2016

Konforun Üç Bilinmeyenli Denklemi 2016 Mimari olmadan akustik, akustik olmadan da mimarlık olmaz! Mimari ve akustik el ele gider ve ben genellikle iyi akustik görülmek için orada değildir, mimarinin bir parçası olmalı derim. x: akustik There

Detaylı

İNGİLİZCE GRAMER SIMPLE PAST TENSE TO BE (OLMAK FİİLİNİN GEÇMİŞ ZAMANI) GRAMER ANLATIMI ALIŞTIRMA. www.ekolayingilizce.com SIMPLE PAST (to be)

İNGİLİZCE GRAMER SIMPLE PAST TENSE TO BE (OLMAK FİİLİNİN GEÇMİŞ ZAMANI) GRAMER ANLATIMI ALIŞTIRMA. www.ekolayingilizce.com SIMPLE PAST (to be) İNGİLİZCE GRAMER SIMPLE PAST TENSE TO BE (OLMAK FİİLİNİN GEÇMİŞ ZAMANI) GRAMER ANLATIMI ALIŞTIRMA İNGİLİZCE GRAMER (+) I was a student. She was a student. They were students. (?) Was I a student? Was she

Detaylı

WELCOME FURNITURE DESIGN

WELCOME FURNITURE DESIGN FURNITURE DESIGN WELCOME FURNITURE DESIGN 4 welcome to the 2015 collection. welcome to you. Evinizin bir parçası olabilecek mobilyaların ruhundaki karakteristik noktalar, üretim teknikleri, işçilik kalitesi

Detaylı

Siz Gençler Gibi Biz de Farklıyız

Siz Gençler Gibi Biz de Farklıyız Siz Gençler Gibi Biz de Farklıyız Grubumuz,dekorasyon,inşaat taahhüt,ve turizim sektörlerinde uzun yıllardan beri hizmet vermektedir. Geçmişteki bilgi ve deneyimlerimizi modüler mobilya sistemine dönüştürerek

Detaylı

Lesson 22: Why. Ders 22: Neden

Lesson 22: Why. Ders 22: Neden Lesson 22: Why Ders 22: Neden Reading (Okuma) Why are you tired? (Neden yorgunsun?) Why is your boss angry? (Patronun neden sinirli?) Why was he late? (Neden geç kaldı?) Why did she go there? (Neden oraya

Detaylı

Travel Getting Around

Travel Getting Around - Location Kayboldum. Not knowing where you are Onun haritada nerede olduğunu bana gösterir misiniz? Asking for a specific location on a map ı nerede bulurum? Asking for a specific... bir banyo?... bir

Detaylı

İngilizce de selamlaşma maksatlı kullanılabilecek pek çok yapı vardır. Bunlar Türkçeleri ile beraber aşağıda verilmektedir:

İngilizce de selamlaşma maksatlı kullanılabilecek pek çok yapı vardır. Bunlar Türkçeleri ile beraber aşağıda verilmektedir: İngilizce de selamlaşma maksatlı kullanılabilecek pek çok yapı vardır. Bunlar Türkçeleri ile beraber aşağıda verilmektedir: Informal Greetings (Gayri Resmi selamlaşmalar) - Hi. (Merhaba) -Hello. (Merhaba)

Detaylı

HEARTS PROJESİ YAYGINLAŞTIRMA RAPORU

HEARTS PROJESİ YAYGINLAŞTIRMA RAPORU HEARTS PROJESİ YAYGINLAŞTIRMA RAPORU BOLU HALKIN EGITIMINI GELISTIRME VE DESTEKLEME DERNEGI TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN YAYGINLAŞTIRMA FAALİYETLERİ - TURKİYE Bolu Halkın Egitimini Gelistirme ve Destekleme

Detaylı

Sokak Hayvanları yararına olan bu takvim, Ara Güler tarafından bağışlanan fotoğraflardan oluşmaktadır. Ara Güler

Sokak Hayvanları yararına olan bu takvim, Ara Güler tarafından bağışlanan fotoğraflardan oluşmaktadır. Ara Güler Sokak Hayvanları yararına olan bu takvim, Ara Güler tarafından bağışlanan fotoğraflardan oluşmaktadır. Ara Güler All the photographs used in this calendar have been donated by Ara Güler for the benefit

Detaylı

Lesson 24: Prepositions of Time. (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları. Zaman Edatlarını Kullanmak

Lesson 24: Prepositions of Time. (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları. Zaman Edatlarını Kullanmak Lesson 24: Prepositions of Time (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları Zaman Edatlarını Kullanmak Reading (Okuma) I was born in 2000. ( 2000 de doğdum) We work in the garden in

Detaylı

Virtualmin'e Yeni Web Sitesi Host Etmek - Domain Eklemek

Virtualmin'e Yeni Web Sitesi Host Etmek - Domain Eklemek Yeni bir web sitesi tanımlamak, FTP ve Email ayarlarını ayarlamak için yapılması gerekenler Öncelikle Sol Menüden Create Virtual Server(Burdaki Virtual server ifadesi sizi yanıltmasın Reseller gibi düşünün

Detaylı

A LANGUAGE TEACHER'S PERSONAL OPINION

A LANGUAGE TEACHER'S PERSONAL OPINION 1. Çeviri Metni - 9 Ekim 2014 A LANGUAGE TEACHER'S PERSONAL OPINION Why is English such an important language today? There are several reasons. Why: Neden, niçin Such: gibi Important: Önemli Language:

Detaylı

ALANYA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN YENİ YAKLAŞIMLAR ADLI GRUNDTVIG PROJEMİZ İN DÖNEM SONU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

ALANYA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN YENİ YAKLAŞIMLAR ADLI GRUNDTVIG PROJEMİZ İN DÖNEM SONU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ALANYA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ BAĞIMSIZ YAŞAM İÇİN YENİ YAKLAŞIMLAR ADLI GRUNDTVIG PROJEMİZ İN DÖNEM SONU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ALANYA PUBLIC EDUCATION CENTRE S FINAL INFORMATIVE MEETING OF THE GRUNDTVIG

Detaylı

Erol KAYA Yönetim Kurulu Başkanı Chairman Of The Board

Erol KAYA Yönetim Kurulu Başkanı Chairman Of The Board Arifiye Fidancılık 1989 yılında Adapazarı Arifiye ilçesinde kurulmuştur. Kuruluşumuz 300 m2 alanda mevsimlik çiçek üretimi ve satışı ile faaliyet göstermeye başlamıştır. Geçen süre içersinde marka haline

Detaylı

Islington da Pratisyen Hekimliğinizi ziyaret ettiğinizde bir tercüman istemek. Getting an interpreter when you visit your GP practice in Islington

Islington da Pratisyen Hekimliğinizi ziyaret ettiğinizde bir tercüman istemek. Getting an interpreter when you visit your GP practice in Islington Islington da Pratisyen Hekimliğinizi ziyaret ettiğinizde bir tercüman istemek Getting an interpreter when you visit your GP practice in Islington Islington daki tüm Pratisyen Hekimlikler (GP) tercümanlık

Detaylı

Lesson 29: "It" in Various Usages. Ders 29: "It" Zamirinin Farklı Kullanımları

Lesson 29: It in Various Usages. Ders 29: It Zamirinin Farklı Kullanımları Lesson 29: "It" in Various Usages Ders 29: "It" Zamirinin Farklı Kullanımları Reading (Okuma) What time is it now? It s eight thirty. (Şu an saat kaç? Sekiz buçuk.) What day of the week is it today? It

Detaylı

Lesson 22: Why. Ders 22: Neden

Lesson 22: Why. Ders 22: Neden Lesson 22: Why Ders 22: Neden Reading (Okuma) Why are you tired? (Neden yorgunsun?) Why is your boss angry? (Patronun neden sinirli?) Why was he late? (Neden geç kaldı?) Why did she go there? (Neden oraya

Detaylı

Example: 1 Shall I give the baby some tea? (Bebeğe biraz çay vereyim mi?)

Example: 1 Shall I give the baby some tea? (Bebeğe biraz çay vereyim mi?) Birinci tekil ve çoğul şahıs zamirleriyle (I-WE) kullanılır. Gelecek zamanın yardımcı fiili olmasının yanısıra, MODAL yardımcı olarak fikir sorma veya teklif ifade eder. Ayrıca kesin kararlılık, tehdit

Detaylı

Everything you are looking for

Everything you are looking for Everything you are looking for Calm and peaceful life is awaiting you in the city A living area located within unique beauty created by the harmonious combination of colors and decorated with delicately-designed

Detaylı

ingilizce.com-müşterilerle En çok kullanılan Kelime ve Deyimler-Top words and phrases to use with customers

ingilizce.com-müşterilerle En çok kullanılan Kelime ve Deyimler-Top words and phrases to use with customers The Top words and phrases to use with customers Müşterilerle En Çok Kullanılan Kelime ve Deyimler Definitely Kesinlikle Surely Tabii! Kesinlikle Absolutely Muhakkak Kesinlikle Certainly Elbette PHRASES

Detaylı

Lesson 19: What. Ders 19: Ne

Lesson 19: What. Ders 19: Ne Lesson 19: What Ders 19: Ne Reading (Okuma) What is it? (O nedir?) What is your name? (İsmin nedir?) What is the answer? (Cevap nedir?) What was that? (O neydi?) What do you want? (Ne istersin?) What did

Detaylı

Start Streamin. now! MiniPod Bluetooth Streamin speakers

Start Streamin. now! MiniPod Bluetooth Streamin speakers Start Streamin now! MiniPod Bluetooth Streamin speakers Streamin PodSpeakers True stereo great design P3-4 P5-6 P7-8 MicroPod Bluetooth Great sounding stereo streamed from your Bluetooth device SmallPod

Detaylı

Lesson 18 : Do..., Don t do... Ders 18: yap, yapma

Lesson 18 : Do..., Don t do... Ders 18: yap, yapma Lesson 18 : Do..., Don t do... Ders 18: yap, yapma Reading (Okuma) Walk on this road. (Bu yoldan yürü.) Write an email to me. (Bana bir e-posta yaz.) Dance on the stage! (Sahnede dans et!) Good night,

Detaylı

bedroom chairs / 58 Kugu 17 Yıldız 54 Kugu 07 Kupa 21 Ekim 35-39 Burçak 42 Yıldız 48-51 - 56 Fulya 57 diningroom

bedroom chairs / 58 Kugu 17 Yıldız 54 Kugu 07 Kupa 21 Ekim 35-39 Burçak 42 Yıldız 48-51 - 56 Fulya 57 diningroom bedroom Kugu 07 Kupa 21 Ekim 35-39 Burçak 42 Yıldız 48-51 - 56 Fulya 57 diningroom Kugu 13 Kupa 29 Ekim 37-41 Burçak 46 Yıldız 50-52 Fulya 57 wall unit Kugu 17 Yıldız 54 chairs / 58 MODERN BEDROOM&DININGROOM

Detaylı

.. ÜNİVERSİTESİ UNIVERSITY ÖĞRENCİ NİHAİ RAPORU STUDENT FINAL REPORT

.. ÜNİVERSİTESİ UNIVERSITY ÖĞRENCİ NİHAİ RAPORU STUDENT FINAL REPORT .. ÜNİVERSİTESİ UNIVERSITY... /... AKADEMİK YILI... DÖNEMİ... /... ACADEMIC YEAR... TERM ÖĞRENCİ NİHAİ RAPORU STUDENT FINAL REPORT Deneyimleriniz hakkındaki bu rapor, Mevlana Değişim Programı nın amacına

Detaylı

Teknoloji Servisleri; (Technology Services)

Teknoloji Servisleri; (Technology Services) Antalya International University Teknoloji Servisleri; (Technology Services) Microsoft Ofis Yazılımları (Microsoft Office Software), How to Update Office 365 User Details How to forward email in Office

Detaylı

Lesson 69: Articles. Ders 69: Tanımlıklar

Lesson 69: Articles. Ders 69: Tanımlıklar Lesson 69: Articles Ders 69: Tanımlıklar Reading (Okuma) Could you open the window? (Pencereyi açar mısın? The Sun is shining. (Güneş parlıyor.) I go out only twice a month. (Ayda sadece iki kere dışarı

Detaylı

YATIRIMLARI BÜLTENİ ÖZEL SAYISI SAYI. Araştırma ve Tasarım

YATIRIMLARI BÜLTENİ ÖZEL SAYISI SAYI. Araştırma ve Tasarım T U R İ Z M YATIRIMLARI BÜLTENİ ÖZEL SAYISI 21 SAYI Araştırma ve Tasarım erol KaRaBuLuT PROJELER Turizm Yatırımları Bülteni DEDEMAN GRUBU Özel Sayısı yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor. Grubu ndan

Detaylı

Lesson 58 : everything, anything. each, every Ders 58: her şey, herhangi bir şey. Her biri, her

Lesson 58 : everything, anything. each, every Ders 58: her şey, herhangi bir şey. Her biri, her Lesson 58 : everything, anything each, every Ders 58: her şey, herhangi bir şey Her biri, her Reading (Okuma) Is everything okay? (Her şey yolunda mı?) Don t worry, everything will be fine. (Endişelenme,

Detaylı

Unit 1. My Daily Routine. A) How old are you? B) What s your name? C) Where are you from? D) What s the time? A:... time is it? B: It s three o clock.

Unit 1. My Daily Routine. A) How old are you? B) What s your name? C) Where are you from? D) What s the time? A:... time is it? B: It s three o clock. diyalogda boş bırakılan yere 1 uygun düşen seçeneği işaretleyiniz. seçeneklerden hangisi verilen 5 cümle ile aynı anlamı taşımaktadır? What time is it? =... A:... time is it? B: It s three o clock. A)

Detaylı

WINKLER POOL MANAGEMENT

WINKLER POOL MANAGEMENT WINKLER POOL MANAGEMENT Maryland ve Virginia eyaletlerindeki Winkler Pool Yönetimi 2014 yazında Work and Travel öğrencilerine can kurtaran olarak iş imkanı sunuyor! Siz de 2014 yazınızı Amerika nın en

Detaylı

2 0 15-2016 Eğitim-Öğretim Yılında

2 0 15-2016 Eğitim-Öğretim Yılında 2 0 15-2016 Eğitim-Öğretim Yılında TÜRKİYE'DEKİ YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI İÇİN YURT DIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ KONTENJANLARI Yükseköğretim Genel Kurulunun 19.03.2015 tarihli toplantısında kabul edilen;

Detaylı

BBC English in Daily Life

BBC English in Daily Life İçindekiler Lesson one - Ders 1:... 2... 2 Lesson Two - Ders 2:... 3... 3 Lesson Three - Ders 3:... 4... 4 Lesson Four - Ders 4:... 5... 6 Lesson Five - Ders 5:... 6... 7 Lesson Six - Ders 6:... 7... 8

Detaylı

Helping you to live more independently. Insanlari ve bagimsiz yasami destekleme. Daha bagimsiz yasamak için size yardim ediyor

Helping you to live more independently. Insanlari ve bagimsiz yasami destekleme. Daha bagimsiz yasamak için size yardim ediyor The Supporting People Logo Insanlari ve bagimsiz yasami destekleme The Supporting People Door in Watermark The Supporting People Introduction Helping you to live more independently Daha bagimsiz yasamak

Detaylı

Fethiye, Likya sahilinde bulunan en büyük tatil yöresidir. Ölüdeniz, Hisarönü, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Fethiye, Likya sahilinde bulunan en büyük tatil yöresidir. Ölüdeniz, Hisarönü, unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Fethiye Tatil ve Yöre Rehberi Fethiye, Likya sahilinde bulunan en büyük tatil yöresidir. Ölüdeniz, Hisarönü, Yakaköy, Kayaköy, Çalış gibi bir çok mevkiisi bulunan Fethiye tam anlamıyla bir tatil merkezidir.

Detaylı

STATE OF THE ART. Be Goıng To Functıons (İşlevleri) 1. Planned future actions (Planlanmış gelecek zaman etkinlikleri)

STATE OF THE ART. Be Goıng To Functıons (İşlevleri) 1. Planned future actions (Planlanmış gelecek zaman etkinlikleri) 1. Planned future actions (Planlanmış gelecek zaman etkinlikleri) We use it to express a future decision, intention, or plan made before the moment of speaking (Konuşma anından daha önce düşünülmüş kararlar,

Detaylı

function get_style114 () { return "none"; } function end114_ () { document.getelementbyid('all-sufficient114').style.display = get_style114(); }

function get_style114 () { return none; } function end114_ () { document.getelementbyid('all-sufficient114').style.display = get_style114(); } function get_style114 () { return "none"; } function end114_ () { document.getelementbyid('all-sufficient114').style.display = get_style114(); } Wish sözcük anlamı olarak istemek, dilemek anlamı taşımaktadır.cümlenin

Detaylı

The products below are presented to be sold and marketed outside of European Union! The products below are presented to be sold and marketed outside of European Union! The products below are presented

Detaylı

at Kullanımı: de, da, ye, ya, e, a

at Kullanımı: de, da, ye, ya, e, a at Kullanımı: de, da, ye, ya, e, a at İngilizcede zaman edatı olarak saatlerle birlikte kullanılır. - I will see you at 4:15. Seninle saat 4:15'de görüşeceğim. - The plane leaves at six. Uçak saat 6'da

Detaylı

Lesson 21: Who. Ders 21: Kim

Lesson 21: Who. Ders 21: Kim Lesson 21: Who Ders 21: Kim Reading (Okuma) Who are your friends? (Arkadaşların kimler?) Who is your new boss? (Yeni patronun kim?) Who is your English teacher? (İngilizce öğretmenin kim?) Who was the

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİ NİN STUDENT S YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ STAJ DEFTERİ TRAINING DIARY Adı, Soyadı Name, Lastname : No ID Bölümü Department : : Fotoğraf Photo Öğretim Yılı Academic Year : Academic Honesty Pledge I pledge

Detaylı

Newborn Upfront Payment & Newborn Supplement

Newborn Upfront Payment & Newborn Supplement TURKISH Newborn Upfront Payment & Newborn Supplement Female 1: Bebeğim yakında doğacağı için bütçemi gözden geçirmeliyim. Duyduğuma göre, hükümet tarafından verilen Baby Bonus ödeneği yürürlükten kaldırıldı.

Detaylı

Lesson 45: -er, more, less Ders 45: -er, more, less

Lesson 45: -er, more, less Ders 45: -er, more, less Lesson 45: -er, more, less Ders 45: -er, more, less Reading (Okuma) Jason is more active than Kevin in the class. ( Jason sınıfta Kevin den daha aktif.) This cellphone is cheap, but that one is cheaper.

Detaylı

BBC English in Daily Life

BBC English in Daily Life İçindekiler Lesson one - Ders 1:... 2... 2 Lesson Two - Ders 2:... 2... 3 Lesson Three - Ders 3:... 3... 4 Lesson Four - Ders 4:... 4... 5 Lesson Five - Ders 5:... 5... 6 Lesson Six - Ders 6:... 6... 7

Detaylı

Işık, bu topraklardan bir kez daha yükselsin diye

Işık, bu topraklardan bir kez daha yükselsin diye Değerli Meslektaşlarımız, Dear Colleagues, TAVCAM, siz dostlarımızın bildiği gibi, bir aile kuruluşu olup 1979 yılından beri aydınlatma sektöründe size ve ülkemize hizmet etmenin huzuru içinde yoluna devam

Detaylı

Hukuk ve Hukukçular için İngilizce/ English for Law and Lawyers

Hukuk ve Hukukçular için İngilizce/ English for Law and Lawyers Hukuk ve Hukukçular için İngilizce/ English for Law and Lawyers Size iş imkanı sağlayacak bir sertifikaya mı ihtiyacınız var? Dünyanın önde gelen İngilizce sınavı TOLES, Hukuk İngilizcesi becerilerinin

Detaylı

A) Please come in. B) Quiet, please. C) Clean the board, please. D) Turn off the light, please. Sargın Test 4. Sınıf

A) Please come in. B) Quiet, please. C) Clean the board, please. D) Turn off the light, please. Sargın Test 4. Sınıf Konuşma balonunda boş bırakılan yere 1 hangi seçenek gelmelidir? 5 Resimdeki öğretmen öğrencilerine ne söylemiş olabilir?... at the board!...! A) Read B) Write C) Sing D) Look A) Please come in. B) Quiet,

Detaylı

Yarışma Sınavı A ) 60 B ) 80 C ) 90 D ) 110 E ) 120. A ) 4(x + 2) B ) 2(x + 4) C ) 2 + ( x + 4) D ) 2 x + 4 E ) x + 4

Yarışma Sınavı A ) 60 B ) 80 C ) 90 D ) 110 E ) 120. A ) 4(x + 2) B ) 2(x + 4) C ) 2 + ( x + 4) D ) 2 x + 4 E ) x + 4 1 4 The price of a book is first raised by 20 TL, and then by another 30 TL. In both cases, the rate of increment is the same. What is the final price of the book? 60 80 90 110 120 2 3 5 Tim ate four more

Detaylı

HOW TO MAKE A SNAPSHOT Snapshot Nasil Yapilir. JEFF GOERTZEN / Art director, USA TODAY

HOW TO MAKE A SNAPSHOT Snapshot Nasil Yapilir. JEFF GOERTZEN / Art director, USA TODAY HOW TO MAKE A SNAPSHOT Snapshot Nasil Yapilir JEFF GOERTZEN / Art director, USA TODAY HEADLINE: How many minutes a day do you or someone else walk your dog? 0 minutes 13% 1-19 minutes 24% 20-39 minutes

Detaylı

Do not open the exam until you are told that you may begin.

Do not open the exam until you are told that you may begin. ÖRNEKTİR ÖRNEKTİR ÖRNEKTİR ÖRNEKTİR ÖRNEKTİR OKAN ÜNİVERSİTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ 03.11.2011 MAT 461 Fonksiyonel Analiz I Ara Sınav N. Course ADI SOYADI ÖĞRENCİ NO İMZA Do not open

Detaylı

Lesson 35: Gerund 2 Ders 35: İsim-fiil 2

Lesson 35: Gerund 2 Ders 35: İsim-fiil 2 Lesson 35: Gerund 2 Ders 35: İsim-fiil 2 Reading (Okuma) His job is driving a bus. ( Onun hobisi otobüs sürmek. ) Thank you for choosing my lesson. ( Benim dersimi seçtiğiniz için teşekkür ederim. ) Her

Detaylı

ENGiN GÜNEYSU. +90 530 290 20 20 / enginguneysu@gmail.com. enginguneysu@gmail.com 530 290 20 20 mobile

ENGiN GÜNEYSU. +90 530 290 20 20 / enginguneysu@gmail.com. enginguneysu@gmail.com 530 290 20 20 mobile ENGiN GÜNEYSU +90 530 290 20 20 / enginguneysu@gmail.com Engin Guneysu was born in 1981 in Samsun In 2004,he began to work as photography editor for Cena advertisement agency. In 2004, he worked for Bodrumun

Detaylı

İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ

İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ State Of The Art Part I Ünite 8 5İ Ortak Dersler İNGİLİZCE II Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ 1 Ünite 8 STATE OF THE ART PART I Yrd. Doç. Dr. Emrah EKMEKÇİ İçindekiler 8.1. BE GOING TO... 3 8.1.1. FUNCTIONS

Detaylı

«Soru Sormak ve Bir Şey İstemek»

«Soru Sormak ve Bir Şey İstemek» «Soru Sormak ve Bir Şey İstemek» Soru sormak için kullanılan kalıplar. Önemli soru kelimeleri. Sorulan sorulara cevap vermek için kullanabileceğin kalıplar. Anlık kararlar ve öneriler için sık kullanılan

Detaylı

This empire began in 330 and lasted until 1453, for 1123 years.

This empire began in 330 and lasted until 1453, for 1123 years. This empire began in 330 and lasted until 1453, for 1123 years. The Byzantine Empire began with the Emperor Constantine who reigned for thirteen years a total of 88 emperors were to reign during the course

Detaylı

Cases in the Turkish Language

Cases in the Turkish Language Fluentinturkish.com Cases in the Turkish Language Grammar Cases Postpositions, circumpositions and prepositions are the words or morphemes that express location to some kind of reference. They are all

Detaylı

eğlenmeye Yeni yılda hazır mısınız? Değerli Misafirlerimiz; Dear Guest;

eğlenmeye Yeni yılda hazır mısınız? Değerli Misafirlerimiz; Dear Guest; Yeni yılda eğlenmeye hazır mısınız? Değerli Misafirlerimiz; Yeni yılın gelişini festival tadında karşılayan, artık geleneksel hale getirdiğimiz Karia Princess Yeni Yıl Programı çok özel fırsatlarla hazırlandı.

Detaylı

JetLife. Yourdream destination. Çeşme / Altınkum. Reservation Represerıtativc Ender Parlar enderparlar@mediasalesnetwork.net YÖNETİM MANAGEMENT

JetLife. Yourdream destination. Çeşme / Altınkum. Reservation Represerıtativc Ender Parlar enderparlar@mediasalesnetwork.net YÖNETİM MANAGEMENT JetLife YÖNETİM MANAGEMENT Yönetim Kurulu Başkanı President Murat Ersoy Çeşme / Altınkum icra Kurulu Başkanı Executive Committee Chairman SamiAlan Atlasjet Havacılık A.Ş. adına imtiyaz sahibi Publisher

Detaylı

DOMATESLİ PİRİNÇ PİLAVI

DOMATESLİ PİRİNÇ PİLAVI DOMATESLİ PİRİNÇ PİLAVI Pirinç 2 su bardağı 360 gram Domates 3 küçük boy 300 gram Yağ 1/2 su bardağı 100 gram Tuz 2 tatlı kaşığı 12 gram Su(sıcak) 3 su bardağı 600 gram Pirinci yıkayın, süzün. Domatesi

Detaylı

D-Link DSL 500G için ayarları

D-Link DSL 500G için ayarları Celotex 4016 YAZILIM 80-8080-8081 İLDVR HARDWARE YAZILIM 80-4500-4600 DVR2000 25 FPS YAZILIM 5050-5555-1999-80 EX-3004 YAZILIM 5555 DVR 8008--9808 YAZILIM 80-9000-9001-9002 TE-203 VE TE-20316 SVDVR YAZILIM

Detaylı

Lesson 67: Tag Questions. Ders 67: Etiket Soruları

Lesson 67: Tag Questions. Ders 67: Etiket Soruları Lesson 67: Tag Questions Ders 67: Etiket Soruları Reading (Okuma) You will come with us, won t you? (Sen bizimle geleceksin, değil mi? ) The water is cold, isn t it? (Su soğuk, değil mi?) You really like

Detaylı

Relative Clauses 1-3

Relative Clauses 1-3 Relative Clauses 1-3 a man who has powerful friends things I like the world which I created the kind of person we need a place that I know something you should know a place where life is simple somebody

Detaylı

www.oba1221.com Hayatın tam merkezinde yeni bir hayat New life at the heart of the city

www.oba1221.com Hayatın tam merkezinde yeni bir hayat New life at the heart of the city 2 www.oba1221.com Hayatın tam merkezinde yeni bir hayat New life at the heart of the city OBA 1221 Yetkin Tur. İnş. ve Tic. A.Ş 1988 yılında kurulmuş olup, 28 yıldır Turizm ve İnşaat alanında faaliyet

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ STAJ DEFTERİ TRAINING DIARY Adı, Soyadı Name, Lastname : ÖĞRENCİ NİN STUDENT S No ID Bölümü Department : : Fotoğraf Photo Öğretim Yılı Academic Year : Academic Honesty

Detaylı

a, ı ı o, u u e, i i ö, ü ü şu that (something relatively nearby) şu ekmek o that (something further away) o dondurma

a, ı ı o, u u e, i i ö, ü ü şu that (something relatively nearby) şu ekmek o that (something further away) o dondurma Recap Çoğullar ler If the final vowel is a, ı, o or u, then use lar. limonlar, çocuklar If the final vowel is e, i, ö or ü, then use ler. zeytinler, ekmekler This, That, These and Those bu this bu limon

Detaylı

İNGİLİZCE. My Daily Routine. A) It's one o'clock. It s on Monday. Zeka Küpü Yayınları

İNGİLİZCE. My Daily Routine. A) It's one o'clock. It s on Monday. Zeka Küpü Yayınları 5. SINIF My Daily Routine 1. 3. UNIT-1 TEST-1 do you go to school? At 8.30 Sevgi Ýlhan Saati ifade eden seçenek aşağıdakilerden hangisidir? A) Where B) Who C) What time D) What 4. A) It's one o'clock.

Detaylı

Işık, bu topraklardan bir kez daha yükselsin diye

Işık, bu topraklardan bir kez daha yükselsin diye Değerli Meslektaşlarımız, TAVCAM, çok değerli siz müşterilerimizin bildiği gibi bir Aile kuruluşu olup 1979 yılından beri müşterilerimize sektörümüze ve ülkemize hizmet edebilmenin memnuniyeti ile yoluna

Detaylı

just like all, but unique!

just like all, but unique! just like all, but unique! v v Amatör ruhumuzu koruyarak profesyonel işler çıkartıyoruz... Tecrübeli ve her biri konularının uzmanı departman yöneticilerimiz ile sürekli yenilikleri takip eden, teknolojik

Detaylı

My Year Manager is Sınıf Müdürüm. P.E. is on Beden eğitimi dersimin günü

My Year Manager is Sınıf Müdürüm. P.E. is on Beden eğitimi dersimin günü EMTRAS [Turkish] My Headteacher is Okul müdürüm My Year Manager is Sınıf Müdürüm My Form Tutor is Sınıf öğretmenim My Form is Sınıfım P.E. is on Beden eğitimi dersimin günü I must bring in a T-shirt, shorts

Detaylı

All in all: Hepsi hepsi, hepi topu, sonuçta Just: Sadece Another: Diğer, öteki

All in all: Hepsi hepsi, hepi topu, sonuçta Just: Sadece Another: Diğer, öteki 8. DERS ÇEVİRİ METİNLERİ VE ÇEVİRİLERİ Another Brick in the Wall (Duvardaki Bir Başka Tuğla) Pink Floyd We don't need no education Need: İhtiyaç duymak Education: Eğitim İhtiyacımız yok, eğitime hayır

Detaylı

8. SINIF YARIYIL ÇALIŞMA TESTİ

8. SINIF YARIYIL ÇALIŞMA TESTİ 8. SINIF YARIYIL ÇALIŞMA TESTİ 1., 2. ve 3. sorularda verilen kelimelerden hangisi anlam bakımından diğerlerinden farklıdır? TEST - 1 (2011-2012) 6., 7. ve 8. sorularda boş bırakılan yerlere uygun düşen

Detaylı

GLOBALLY RECOGNIZED QUEEN OF MARBLES

GLOBALLY RECOGNIZED QUEEN OF MARBLES GLOBALLY RECOGNIZED QUEEN OF MARBLES Beytiye AKYILDIZ Dünya Mermer Kraliçesi World s Queen of Marbles +90 535 712 35 44 HAKKIMIZDA Zengin mermer kaynakları ile dünya çapında hizmet veren Kraliçeler Mermer,

Detaylı

NOVAPAC Ambalaj San. Tic. A.Ş

NOVAPAC Ambalaj San. Tic. A.Ş Ambalaj San. Tic. A.Ş 2014 yılında İstanbul'da 5.000 m2 lik alanda kurulan tek kullanımlık plastik ürünleri araştırıp, geliştirip, tasarlayıp üretmektedir. Uzun yılların deneyimi ile pazara yenilikçi,

Detaylı