For a more relaxing and healthier lifestyle

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "For a more relaxing and healthier lifestyle"

Transkript

1 spa menü spa menu

2

3 daha rahat ve sağlıklı bir hayat için For a more relaxing and healthier lifestyle Keyif ve kalite... Mutluluğumuz, bu iki kavramı yaşamımıza ne kadar kattığımızla ilgilidir. Kaliteli bir ortamda yaşanan keyifli anlar, bizi besler, güçlendirir, hayata hazırlar. Güral Afyon u hayata geçirirken, otelimize ilk adımınızı attığınız andan, ayrıldığınız dakikaya kadar her şeyin sizin için bir keyif olmasını planladık. Contentment and quality... Our happiness depends on how much these two notions are factors in our lives. Enjoyable moments spent in superior surroundings nourishes and strengthens us and prepares us for the challenges we face in our lives. During the development phase of Güral Afyon, we made plans to ensure that from the moment you step foot in our hotel and until the minute you leave; you have an enjoyable and pleasant stay. Başardığımıza inanıyoruz. We believe we have accomplished this. Belki önemli bir iş toplantısı... Belki termalin şifalı sularından alacağınız sağlık... Belki de dinlenmek ve yenilenmek... Otelimize geliş amacınız ne olursa olsun, keyfi tüm yoğunluğuyla yaşayacağınız Aliva SPA ya uğramayı lütfen ihmal etmeyin. Aliva SPA nın sunduğu, iyi yaşam ortamında, aradığınız keyif ve benzersiz kalitenin fazlasını bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Yepyeni Termal Otel Anlayışı ve dahasına hoş geldiniz. Maybe you are attending an important business meeting Maybe you are taking advantage of the health benefits offered by our thermal s therapeutic waters Maybe you are visiting to just relax and rejuvenate yourself Whatever your reason for staying at our hotel, please make sure to visit Aliva Spa where you will be offered the ultimate spa experience. You can be rest assured that you will find unparalleled quality and more at the lap of luxury Aliva Spa. Welcome to a brand new Thermal Hotel philosophy and so much more... Telefonunuzun üzerindeki Aliva Spa tuşuna basarak spa resepsiyonuna ulaşabilirsiniz. You can reach to spa reception by pressing Aliva Spa button on your phone.

4

5 kişisel bakımlar personal care

6 vücut bakımları Yenileyici Peeling Bakımı Peeling bakımları cildi ölü derilerden arındırarak, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken aynı zamanda cildi yeniler ve nem kazandırır. Size de kahve keyfi, meyve özleri, kakao kristalleri ve altın ışıltısı peeling seçenekleri arasından dilediğiniz tercihi yapmak kalır. Yaşam İksiri Vücut Bakımı Yenileyici deniz tuzu ve tarçın özlü peeling in ardından uygulanan yaşam iksiri yağının etkisiyle cildiniz nefes alır, canlanır ve pürüzsüz parlak görünümünü uzun süre korur. Arındırıcı Detoks Seansı Vücudunuzda toksinlerin yoğun olarak hangi bölgelerde biriktiğinin belirlenmesinin ardından bu toksinlerin vücuttan atılmasını sağlayan, etkili ve pratik bir yöntemdir. Dengeleyici Yosun Bakımı Sarmalama ile uygulanan bu bakımın en önemli etkisi, yosunun içerisinde bulunan bol miktarda vitamin ve mineraller sayesinde vücuttaki ödemi atmasıdır. Kür halinde uygulandığında vücut şekillendirmede de son derece etkilidir. Bakımın bir diğer özelliği de yağ dengeleyici ve dezenfekte edici özelliğiyle sivilce kurutucu olmasıdır. Termal Çamur Bakımı Çamur cildi temizlerken aynı zamanda nem ve mineral dengesini de düzenler. Termal çamur bakımı, cilde canlılık ve parlaklık kazandıran, sonrasında vücutta hoş bir koku bırakan, keyifli bir bakımdır. Japon Hanakasumi Ritüeli Hanakasumi özel bakımı, kiraz çiçeği ve pirinç tozu özleri içeren peelingin ısıtılıp tüm vücuda uygulanması ile başlar. Özel Hanakasumi ritüeli eşliğinde tüm vücuda yedirilen peeling özel yumuşak bakım havluları ile temizlenir. Ardından mistik Asya kokuları ile donatılmış Hanakasumi Shea yağı, ayaklardan başlayarak tüm vücuda rahatlatıcı özel masajı ile uygulanır.

7 body treatments Rejuvenating Peeling Treatment Not only does a peeling treatment exfoliate dead skin cells, it hydrates and revives the natural glow of the skin creating a shimmering and healthy appearance. What s left to you is to choose the treatment method which includes coffee pleasure, fruit essences, cocoa crystals and gold radiance. Elixir of Life Body Treatment Elixir of life oil is massaged into the skin after a rejuvenating sea salt and cinnamon essence peeling, allowing skin to breathe for a long lasting luster and shine. Purifying Detox Treatment A practical an efficient treatment performed to eliminate toxins from the body after uncovering the toxin build-up regions. Re-Balancing Seaweed Treatment The body wrap treatment is performed with the seaweed contains an abundance of vitamins and minerals that are very effective at eliminating excess water retention. If performed as a course of treatment, it is also effective at re-shaping the body s contours. Other characteristics of the treatment include an excess fat equalizer and disinfectant which dries up acne. Thermal Mud Treatment Mud not only cleanses the skin, but also regulates the skin s moisture and mineral content balance. A thermal mud treatment gives the skin vibrancy and silkiness and also leaves a pleasant scent on the body Japanese Hanakasumi Ritual The Hanakasumi exclusive treatment begins with the application of a heated peeling prepared with cherry blossom and rice powder over the entire body. The preparation is massaged into the skin with a method typical to Hanakasumi rituals and then the peeling is removed with soft treatment towels. Afterwards, starting from the feet, Hanakasumi Shea oil scented with aromatic Asian essences is massaged into the entire body.

8 vücut arındırma bakımları Parafin Bakımları Nemini kaybetmiş ya da kuruyup yıpranmış cilt yapısını yeniden düzenlemeye yardımcı olur. Bakım sonrasında hemen hissedilen yumuşaklık ve nem etkisini uzun süre korur. Sultanın Hamam Sefası Geleneksel Türk hamamında keseyle başlayan terapi, cildi nemlendirme ve besleme özelliği yüksek aromatik yağlarla taçlandırılıyor. (kese+köpük+aromatik yağ uygulaması) Harem Ritüeli Hamam bölümünde, vücudu temizleyen, ferahlatan kese ve özel bitkisel sabunlarla nemlendiren köpük masajı uygulamasıdır. Ayak Seramoni Özel üzüm çekirdeği pellingi sonrasında, gül suyu ile yıkanan ayaklarınızdan günün tüm yorgunluğu uçup gider. hidro bakımlar Hidroterapi Seansı Hidroterapi seansı sırasında basınçlı suyun vücudun belirli bölgelerine ritmik hareketlerle yaptığı masaj uygulamasıyla kan dolaşımı hızlandırılır, rahatlık, canlılık ve enerji artırımı sağlanır. Kleopatra Bakımı Spa VIP Suite odada, jakuzide aromatik yağlar ve mineralli köpük ile uygulanan bu bakım özellikle masaj sonrasında tavsiye edilir.

9 purifying body treatments Paraffin Treatments Paraffin treatments are beneficial for restoring dry, worn out and dehydrated skin. Immediately following the treatment, your skin will achieve a long lasting silky soft and hydrated feeling. The Sultan s Bath Experience Performed at a traditional Turkish bath, the treatment begins with a rigorous body scrub followed with a massage using aromatic body lotions to revitalize and nourish the skin s moisture. (Scrub + lather + aromatic lotions application) A Harem Ritual Performed at the Turkish Bath, it is a luxurious hydrating body scrub and lather massage using special herbal soaps to exfoliate and refresh the body. Foot Ceremony A special grape seed peeling treatment is first applied to the feet followed with a rose water cleansing that will wash away the day s fatigue. hydrotherapy treatments Hydrotherapy Session During a hydrotherapy session, pressurized water is rhythmically massaged over certain parts of the body in order to stimulate blood circulation providing comfort, vigor and energy. Cleopatra Treatment Relax and indulge your soul in the Jacuzzi in your spa suite room with aromatic oils and a mineral lather.

10 cilt bakımları Temel Cilt Bakımı Normal cilt tipleri için uygun profesyonel ürünlerle yapılan temel cilt bakımıdır. Cildi yenileyip, canlandırır. Mevsimsel Cilt Bakımı Özellikle mevsim değişikliklerinde temel bakımla birlikte uygulanarak cildi yenileyip canlandıran ve yıpranmalara karşı koruyan, sırrı egzotik meyve özlerine dayanan bir bakımdır. Yağlı Ciltlere Özel Arındırıcı Bakım Yağlı ve problemli cilt tipleri için derin temizlik ve arındırma işlemi yaparak, cildi netleştiren, yağdan dolayı var olan parlaklığını azaltan ve sağlıklı mat bir görünüme kavuşturan bakımdır. Hassas Ciltlere Özel Cilt Bakımı Hassas, alerjik ve kılcal damar problemi olan ciltleri yatıştıran, özel maskesiyle sakinleştirici bir bakımdır. Yoğun Nemlendirici Cilt Bakımı Cildin nem ihtiyacını karşılayarak cilde hayat ve enerji verir. Kullanılan ürünlerin içeriğinde lotus çiçeği sütü, ipek proteinleri, aloe vera gibi nemlendirici ve besleyici özellikli bileşenleri olan, seçkin bir bakımdır. Erkeklere Özel Cilt Bakımı Cilt tipine uygun olarak, cildin temel ihtiyaçlarını karşılamakla birlikte, traş sonrası yaşanan sıkıntıları da hafifleten, erkeklere özel bir bakımdır. Anti-aging Cilt Bakımı Olgun ciltlerde, cilde C vitamini yüklemesi yapılarak uygulanan bakımdır. Çizgi Açıcı Cilt Bakımı İnce çizgilerin yoğunluğunu gözle görülür derecede azaltarak daha genç ve canlı bir cilt görünümü sağlayan bakımdır. Yenileyici Göz ve Dudak Bakımı Sadece göz ve dudak çevresindeki nem oranını artırarak, kırışıkları önleyen ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan özel bir bakımdır. Temel bakımla birlikte uygulama gerektirir. Aliva Secret Cilt Bakımı Aliva Spa nın en özel ve yoğun bakımıdır. Yıpranmış ciltleri tazeler, özellikle stresin ciltte bıraktığı izleri onarır ve cildin performansını artırır.

11 facials Basic Facial Suitable for normal skintype, a classic facial treatment using professional products. Repairs and revitalizes skin. Seasonal Facial The secret behind this facial treatment is the use of exotic fruit essences that protect, repair and revitalize skin that has been damaged as a result of the change of seasons. Exclusive Purifying Facial for Oily Skin A deep exfoliating and purifying treatment for oily and problem skin types that invigorates and brings vitality and a smooth appearance to the skin by eliminating excess oil build up. Exclusive Facial for Sensitive Skin Applied with a special mask, a soothing exclusive treatment for sensitive and allergic skin types and for those with capillary problems. Intensive Hydrating Facial A facial hydrates and rejuvenates the skin. The hydrating and skin nourishing ingredients in the products of this exclusive treatment include lotus flower milk, silk proteins and aloe vera. Exclusive Facial for Men A facial that is suitable for all male skin types that also alleviate the discomforts of shaving. Anti-Aging Facial A Vitamin C enriched facial specifically applied to mature skin. Fine Lines Removal Facial A facial visibly minimizes fine lines to attain a younger and more vibrant look. Rejuvenating Eye and Lip Treatment By just increasing the hydration levels around the eyes and lips, this facial stops wrinkles from forming and ensures a silky smooth skin tone. This facial must be performed in combination with a basic facial treatment. Aliva Secret Facial An exclusive and intensive facial offered at Aliva Spa. It restores damaged skin and specifically repairs the stress related effects on the skin and improve its performance.

12

13 masaj terapileri massages

14 baskılı masajlar Spor Masajı Spor etkinlikleri öncesinde kasları aktif hale getirmek, sonrasındaysa kasları rahatlatıp dinlendirmek amacıyla uygulanan, baskıları yoğun bir masajdır. Lenf Drenaj Masajı Vücuttaki lenf bezi bölgelerine uygulanan lenf drenaj masajıyla lenf dolaşımı harekete geçirilerek, vücutta toplanan ödem ve toksinlerin dışarı atılması ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi sağlanır. Anti-selülit Masajı Kür halinde uygulandığında selülitli bölgelerde gözle görülür azalma sağlayarak, bölgesel incelmeyi destekleyici etki yapar. Refleksoloji Masajı Refleksoloji bir tür denge masajıdır. Özel el teknikleriyle ayaklara uygulanan bu masajda amaç, vücudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, fiziksel ve ruhsal iyileşme sağlamaktır. Shiatsu Masajı Parmakların, dirseklerin ve ellerin baskı teknikleri için özenle kullanıldığı bir terapi yöntemidir. Bu terapide temel amaç, bedenin bağışıklık sistemini güçlendirmektir. İsveç Masajı Vücuda tamamen uygulanan klasik masaj, kan dolaşım hızını artırır, hücre ve dokuları canlandırır. Aynı zamanda kas gerilimini azaltarak rahatlama sağlar.

15 pressure massages Sports Massage The purpose of this pressure massage is to stimulate the body s muscles before participating in any kind of sports activity or afterwards to loosen the muscles. Lymphatic Drainage Massage A lymphatic drainage massage stimulates lymph circulation by eliminating excess toxins and water retention to strengthen the immune system when applied to the body s lymph node regions. Anti-Cellulite Massage When applied as a cure of treatment, this massage is effective at visibly reducing cellulite as well as stimulating regional slimming. Reflexology Massage Reflexology is a massage that balances the body. Using special hand techniques, the massage is performed on the the feet to release blocked energy in specific parts of the body to restore the balance of the body and spirit. Shiatsu Massage The fundamental intention of this massage is to strengthen the immune system by applying pressure to the fingers, elbows and hands. Swedish Massage Performed on the entire body, this classic massage stimulates blood circulation. It not only restores skin cells and muscle tissue, but it also provides relief by reducing muscle tension.

16 ayurvedik masajlar Shirodhara Sıcak ayurveda yağı uygulamasıyla; uykusuzluk ve baş ağrısını gideren geleneksel hint baş masajıdır. Abhyanga Bu geleneksel masaj, kan dolaşımınızı harekete geçirerek zararlı maddelerin vücuttan atımını hızlandırır. Tüm vücudunuza uygulanan sıcak ayurveda yağı ruhunuzu rahatlatacaktır. Abhyanga Senkron (dört el) Tüm vücudunuza, iki terapist eşliğinde senkronize yapılan eşsiz ve gerçek bir dinlenme hissi oluşturan hint masajıdır.

17 ayurvedic massages Shirodhara A traditional Hindu head message that eases sleeplessness and headaches, it is performed with applying warm ayurveda oil. Abhyanga This traditional massage stimulates blood circulation and accelerates the elimination of harmful toxins from the body. Applied to the entire body, the warm ayurveda oil will also soothe your soul. Synchronic Abhyanga (4 hands) A synchronized Hindu massage is performed on the entire body simultaneously by two therapists to achieve an unparalleled and genuine relaxing experience and feeling.

18 uzakdoğu masajları Geleneksel Bali Masajı Vücuttaki refleks noktaları üzerine uygulanan etkili baskılarla yüzeydeki kas dokusunu geçerek, derinlere etki eder. Enerji akışını düzenleyerek enerji seviyesini düzeltir. Bali Baş, Boyun ve Omuz Masajı Baş, boyun ve omuz bölgesine uygulanan rahatlatıcı, stresten arındırıcı, dinlendirici bir terapidir. Bali Bacak ve Ayak Masajı Uzun süre ayakta kalmaktan kaynaklanan ağrıları gidermeye ve egzersiz sonrası yorulan kasları dinlendirmeye yardımcı olur. Bali Mandara (dört el) Masajı Dört el masajı, bay ve bayan iki terapistin senkronize el hareketleriyle uygulanır. Stresten arınmak ve kendini şımartmak isteyenlerin özel masaj terapisidir. Geleneksel Thai Masajı Vücudu, zihni ve ruhu dengelemek için yer minderinde yoga, streching ve baskı teknikleriyle uygulanan masajdır. Lomi Lomi Nui Masajı Hawai Adaları nda yaşayan Şamanist Kahuna Şifacıları nın tapınak masajı olarak krallara uyguladığı bu özel masaj, ruh ve bedeni dinlendirir, pozitif enerjiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olur.

19 far east massages Traditional Bali Massage Applied to the pressure points on the body with controlled strokes that penetrate past the surface muscle tissue for an intense impact. The massage also regulates and renews the body s energy flow. Bali Head, Neck and Shoulder Massage A comforting, stress reducing and soothing massage applied to the head, neck and shoulders to relieve tension. Bali Leg and Foot Massage This massage is effective at reducing the aches and pains associated with being on your feet all day or to loosen tired muscles after a workout. Bali Mandara Massage (Four Hands) Performed simultaneously by one male and one female therapist, this exclusive massage is specifically designed for those who want to release tension and stress and be pampered in the process. Traditional Thai Massage Performed on a floor mat, the purpose of this massage is to bring the body, mind and soul into balance by implementing yoga, stretching and pressure techniques. Lomi Lomi Nui Massage Performed on kings by the Shamanist Kahuna Healers residing on the Hawaiian Islands, the holistic healing massage soothes the mind and body and is instrumental in restoring the body s positive energy.

20 Aliva dokunuşları Bebek Masajı Bebek masajı, annenin katılımıyla birlikte misafirlerimizin odalarında uygulanır. Bebeğin, vücudunu ve organlarını daha iyi tanımasına yardımcı olurken, zeka ve duyularının gelişimine de katkıda bulunur. Anneyle bebek arasındaki özel bağı destekler. Hamile Masajı Hamilelik döneminin üç ve altıncı ayları arasında yapılan rahatlatıcı gevşetici ve dinlendirici masajdır. Aliva Touch Bölgesel olarak uygulanan klasik masaj terapisidir. Aliva Aromaterapi Aromaterapi yağları, doğal bitki ve çiçek özlerinin bitkisel bir baz yağıyla karıştırılması sonucu elde edilir. Bu yağlarla yapılan masaj yumuşak, dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğe sahiptir. Sıcak Taş Masajı Sıcak volkanik taşlarla vücutta bloke olmuş enerjiyi çözüp, enerji akışını düzenleyen terapidir. Bu masaj özellikle stresin vücut üzerinde oluşturduğu olumsuzlukların giderilmesinde iyi sonuç verir.

21 Aliva Spa signature massages Infant Massage Performed in the guest s room with the infant and mother, the massage assists the infant in perceiving his body and organs; contributes to the development of the infant s mind and senses; and supports the special bond between mother and infant. Pregnancy Massage Performed on women who are 3 to 6 months pregnant, the massage is relaxing, calming and soothing. Aliva Touch A localized classic massage therapy treatment. Aliva Aromatherapy A massage performed with a combination of aromatherapy essential oils, natural plant and flower extracts that unwinds comforts and soothes the entire body. Hot Stone Massage Hot stones are known to release the body s blocked energy and regulate the energy flow. This massage is especially effective at relieving the effects of stress on the body.

22 Aliva Spa özel kullanımlar Özel Termal Aile Hamamı Termal aile hamamının dört kişiye kadar kullanımını kapsamaktadır. Tercih edildiği taktirde bakım alınabilir. Özel termal hamam içersinde; dinlenme, hamam, jakuzi ve ikramlar bulunmaktadır. Lüks Aliva Termal Aile Hamamı Lüks aile hamamının dört kişiye kadar kullanımını kapsamaktadır. Tercih edildiği taktirde bakım alınabilir. Lüks Aliva termal aile hamamı içersinde; dinlenme, hamam, jakuzi, sauna ve ikramlar bulunmaktadır. Aliva Romantik Aliva VIP suite bölümünde, şampanya ve meyve ikramı eşliğinde jakuzi ve sauna keyfiyle başlayan romantik dakikalar, çiftlere özel masajla yoğunlaşarak devam eder.

23 Aliva Spa exclusive treatments Exclusive Thermal Family Turkish Bath The Hamam or Turkish Bath has a Jacuzzi that can accommodate up to 4 people. Upon request, treatments are available. The exclusive thermal Turkish Bath has a Turkish Bath, Jacuzzi and relaxation area. Complementary fruit selection is served. Deluxe Aliva Thermal Family Turkish Bath The Deluxe Aliva Thermal Family Turkish Bath has a capacity for up to 4 people and includes a Turkish bath, Jacuzzi and sauna with complementary fruit selection served. At request, treatments are available. Aliva Romance At the Aliva VIP Suite, your romantic interlude begins with an enjoyable and relaxing Jacuzzi and sauna experience accompanied with complementary sparkling wine and fruit selections concluding with a special couple s massage.

24 Aliva Spa kullanıcılarına tavsiyeler Aliva Spa menümüzdeki masaj ve bakımlarımız için özellikle hafta sonları önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Aliva Spa da bay bayan terapistlerimiz görev yapmaktadır. Özellikle istediğiniz bir terapist için, rezervasyon talebinizi 12 saat öncesinden Aliva Spa resepsiyonuna iletmenizi rica ederiz. Masaj ve bakım iptallerinizi en geç 2 saat, paket program rezervasyonunuzun iptalini de en geç 12 saat öncesinden, Aliva Spa resepsiyonuna iletmenizi rica ederiz. İptal edilmeyen servis ücretleri oda hesabınıza yansıtılır. Masaj ve bakımınızdan en az 10 dakika önce Aliva Spa resepsiyonuna gelmeniz gerekmektedir. Sizden sonraki misafirlerimizin randevularını tam saatinde başlatabilmemiz için geç gelinmesi durumunda masaj ve bakım süreniz kısalacaktır. Aliva Spa da kişisel eşyalarınız için soyunma dolapları bulunmaktadır. Aliva Spa da mayo, bikini ya da şort giyebilirsiniz. Otel misafirlerimiz için odalarına bornoz terlik bırakılmıştır. Havlu ihtiyacınızı Aliva Spa daki havlu bankosundan da karşılayabilirsiniz. Masajdan önce sauna, havuz ve buhar banyolarını kullanmanız terapinin etkinliğini artırmaya yardımcı olacaktır. Aliva Spa da sunulan hizmetlerden yararlandıktan sonra masaj ve bakımlarınıza başlamadan önce vücudunuzu arındırmak için duş almanızı tavsiye ederiz. Masajdan önceki 90 dakikada herhangi bir şey yememenizi tavsiye ederiz. Yüksek ısıda vücudunuzda meydana gelen su kaybını, bol miktarda su içerek engelleyebilirsiniz. Sıcağa çok alışık değilseniz başlangıçta kendinizi yorgun ve halsiz hissedebilirsiniz, vücudunuz alıştıkça normale dönecektir. Havuzların ardından önce düşük ısılı bio saunaya girin. Ardından yüksek ısılı fin saunası, fin hamamı ya da aromaterapi buhar banyosu odalarında dakikalık seanslar düzenleyin. Her sıcak uygulamanın sonrasında şok duşu, buz çeşmesi ya da macera duşlarıyla nabzınızı ve vücut ısınızı dengeleyebilirsiniz. Buhar odası veya saunaları dakikalık 3 seans halinde kullanmanızı ve seans aralarında mutlaka duş almanızı öneririz. Vücut bakımlarının etkisini artırmak için bakım öncesinde vücut peeling i ya da Türk hamamı terapisi yaptırmanızı öneririz. Bazı cilt ve vücut bakımlarımızın ardından Aliva Spa yı kullanmamanız gerekeceği için günlük Aliva Spa programınızı bu bilgiyi esas alarak yapmanızı rica ederiz. Yağ kullanılan masajlardan hemen sonra buhar banyolarını kullanıp cildinizdeki yağı atabilirsiniz. Bu durumda buhar banyosuna havlu sererek oturmanızı rica ederiz. Masaj ve bakımlarınızdan sonra dinlenmenizi öneririz. Dilerseniz Aliva Spa bölümünde yer alan Tepideryum ya da Spa Cafe de dinlenebilirsiniz. Aliva Spa nın kapalı alanlarında sigara içilmemektedir. Bu konuda hassasiyet göstermenizi önemle rica ederiz. Aliva Spa uygulamaları hakkında öğrenmek istediğiniz her şey için Aliva Spa resepsiyonuna başvurabilirsiniz. Ayrıca istek, öneri ve şikayetlerilerinizi de Aliva Spa resepsiyona iletmenizi rica ederiz. Aliva Spa yı tercih etmiş olduğunuz için teşekkür eder, tekrar görüşmek üzere iyi günler dileriz.

25 Recommendations for Aliva Spa guests Especially during the weekend, we recommend that our guests make a reservation for an Aliva Spa massage or treatment in advance. Aliva Spa employs men and women therapists. If you are requesting a specific therapist, a reservation must be made at least 12 hours in advance by contacting the Aliva Spa Information Desk. You can cancel a massage or treatment at least 2 hours prior and a package program at least 12 hours prior to your appointment by calling the Aliva Spa Information Desk. Your room will be charged for services that have not been cancelled. Please arrive at Aliva Spa at least 10 minutes prior to your massage or treatment. If you are late for your appointment, this duration will be deducted from your treatment or massage so that we can begin other guest appointments in a timely manner. Aliva Spa has lockers where you can store your personal belongings. You can wear a bathing suit, bikini or shorts at Aliva Spa. A bathrobe and slippers are available for guests in their rooms. If you need towels, you can pick them up at Aliva Spa s towel counter. Using the sauna, steam room or swimming pool prior to your massage treatment will improve its benefits. We also suggest that you take a shower after you use Aliva Spa s services prior to your massage or treatment. We suggest that you do not eat anything 90 minutes prior to your massage. You can prevent dehydration in hot environments by consuming plenty of water. If you are not used to the heat, you might feel tired and listless. However, as your body adjusts to the heat, you will start feeling better. After using the swimming pool, first visit the temperate heat bio sauna. Afterwards, schedule a minute session at the the high-temperature Finnish sauna, Finnish bath or the aromatherapy steam bath room. After each hot treatment, you can regulate your body temperature and pulse by resting at the ice fountain or taking a shock or adventure shower. We suggest that you use the steam room or saunas for minutes each for 3 sessions. After each session, we highly recommend that you take a shower. In order to improve the effectiveness of your body treatments, we recommend that you have a body peeling treatment or a Turkish Bath therapy prior to your treatment. After certain facials and body treatments, you will not be able to benefit from the services at Aliva Spa. As a result, we suggest that you plan your daily spa program accordingly. After a massage that has been performed using essential oils, you can immediately use the steam rooms to extract the oils from your body. If this is the case, we request that you place a towel on the seat in the steam room. We recommend that you rest after a massage or treatment. If you wish, you can relax at Aliva Spa s Tepidarium or Vitamin Bar. Smoking is not permitted in all enclosed areas at Aliva Spa. We request your support and understanding of this important matter. To obtain information on all the services offered, please contact the Aliva Spa Information Desk. Likewise, you can contact the Aliva Spa Information Desk with your requests, recommendations or complaints. Thank you for preferring and choosing Aliva Spa. We hope to see you again soon and wish you a good day.

26 Güral Afyon Wellness & Convention İzmir Karayolu 7. Km Afyon / Türkiye T:

Yoğun hayat temponuza huzurlu bir mola A peaceful retreat from the hustle and bustle of the city...

Yoğun hayat temponuza huzurlu bir mola A peaceful retreat from the hustle and bustle of the city... Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1 Söğütözü 06520 Ankara, Turkey Tel : +90 312 248 88 88 Fax : +90 312 248 88 99 KarmaSpa.com.tr JWMarriottAnkara.com Yoğun hayat temponuza huzurlu bir mola A

Detaylı

02 Spa Kuralları ve Politikası. 04 Islak Alanlar. 07 Nua ya Özel. 09 Yüz Bakımları. 12 Vücut Sağlığı. 17 Masajlar. 21 Bedende ve Mekanda Denge

02 Spa Kuralları ve Politikası. 04 Islak Alanlar. 07 Nua ya Özel. 09 Yüz Bakımları. 12 Vücut Sağlığı. 17 Masajlar. 21 Bedende ve Mekanda Denge M E N Ü 02 Spa Kuralları ve Politikası 04 Islak Alanlar 07 Nua ya Özel 09 Yüz Bakımları Sayın Misafirlerimiz, Türkiye nin ilk ve tek destinasyon Spa sına hoş geldiniz. Nua Wellness-Spa da sizi aramızda

Detaylı

Ankara Bilkent Otel Sanitas Spa Koleksiyonu

Ankara Bilkent Otel Sanitas Spa Koleksiyonu Ankara Bilkent Otel Sanitas Spa Koleksiyonu Masaj ve Kozmetik Hizmetleri Servis Saatleri: 10.00-23.30 Detaylı bilgi ve rezervasyon için +90 (312) 266 34 64 Otel içi dahili 404 www.bilkentotel.com.tr I

Detaylı

Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Ar nd r n

Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Ar nd r n Spa Menü Zihninizi ve Bedeninizi Tazelerken Ruhunuzu Ar nd r n Spa Klasikleri SANITAS İMZA* Sert ve yumuşak teknikler bir arada kullanılarak seçtiğiniz aromatik yağlarla yapılan bu masaj kaslarınızı gevşetirken

Detaylı

MUTLULU UNUZ SPA'DAN Z NDEL N Z FITNESS'DAN!

MUTLULU UNUZ SPA'DAN Z NDEL N Z FITNESS'DAN! MUTLULU UNUZ SPA'DAN Z NDEL N Z FITNESS'DAN! FITNESS 2200 m 2 genişliğinde kapalı alana sahip JOIE CLUB FITNESS & SPA da yer alan son teknoloji cihazlar ve makineler ile fitness çok daha keyifli. Yağ yakımını

Detaylı

APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK

APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK www.dergibursa.com.tr Nisan 2015 - April 2015 Yıl / Year: 5 - Sayı / Issue:27 Fiyat / Price: 10 APOLLO KELEBEĞİ UZAY WALT DISNEY HOLİ MATİSSE GÖKKUŞAĞI NAPOLİ KATY PERRY RENK 1 arka plan masthead Yayıncı

Detaylı

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler

İSVİÇRE KAYAK CENNETİ: SKI HEAVEN SWITZERLAND. Portre: Gazeteci, Yazar, Müzisyen Kürşat Başar. Alışveriş: Sezon Trendlerinden Haberler look Elite World Otelleri yayınıdır Para ile satılmaz Kış - 2014 Sayı: 02 A publication of Elite World Hotels Not sold separately Winter 2014 Issue: 02 KAYAK CENNETİ: İSVİÇRE SKI HEAVEN SWITZERLAND Bizden

Detaylı

SAĞLIK TURİZMİNİN GELECEĞİ THE FUTURE OF HEALTH TOURISM

SAĞLIK TURİZMİNİN GELECEĞİ THE FUTURE OF HEALTH TOURISM Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği nin Ücretsiz Yayın Organı Ocak-Şubat 2009 Yıl: 2 Sayı: 7 ISSN: 1308-0563 SAĞLIK TURİZMİNİN GELECEĞİ THE FUTURE OF HEALTH TOURISM TERMAL TURİZMİN BEŞİĞİ YALOVA YALOVA,

Detaylı

fall winter 2013 fashion hair skin cosmetics trends beauty wellness

fall winter 2013 fashion hair skin cosmetics trends beauty wellness fall winter 2013 fashion hair skin cosmetics trends beauty wellness fall winter 2013 2 PANTONE: FALL WINTER 2013 PALETTE 4 beautyaddicts lipaddiction 6 THE POWER OF THE THREAD 8 OILS: TODAY S SECRET BEAUTY

Detaylı

KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? SİGARADAN KURTARAN BESİNLER. How can we avoid winter depression? BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO

KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? SİGARADAN KURTARAN BESİNLER. How can we avoid winter depression? BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO BREZİLYA NIN LOKOMOTİFİ SAO PAULO Sao Paulo the leading city of Brazil İSTANBUL UN SIRA DIŞI BİNALARI Extraordinary buildings of Istanbul KIŞ DEPRESYONUNDAN NASIL KORUNABİLİRİZ? How can we avoid winter

Detaylı

Çok Satanlar Programı / Best-Seller Program 2015/ 2016

Çok Satanlar Programı / Best-Seller Program 2015/ 2016 Çok Satanlar Programı / Best-Seller Program 2015/ 2016 www.berkemann.com ÇOK SATANLAR PROGRAMI 2015/2016 BEST-SELLER PROGRAM 2015 2016 KURULUŞ 1885 yılında Heinrich Ad. Berkemann, Berkemann şirketini Hamburg

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 130 Nisan / April 2015 Onur Air Adına İmtiyaz Sahibi / Publisher Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman Cankut Bagana Yönetim Yeri: Atatürk Havalimanı B Kapısı,

Detaylı

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014

Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014 Alabilirsiniz / Your Complimentary Copy No: 120 Haziran / June 2014 Onur Air Adına İmtiyaz Sahibi / Publisher Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman Cankut Bagana Yönetim Yeri: Atatürk Havalimanı B Kapısı,

Detaylı

ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN

ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN ĐNGĐLĐZCE DE EN SIK KULLANILAN 3000 KELĐME B. SAMĐ DĐLMAN Grup 1 (Gruplar sık kullanılma önceliğine göre dizilmiştir) 1. about 2. after 3. again 4. air 5. all 6. along 7. also 8. an 9. and 10. another

Detaylı

Uluslararası Anadolu Sagğlık Federasyonu

Uluslararası Anadolu Sagğlık Federasyonu Uluslararası Anadolu Sagğlık Federasyonu International Anatolian Health Federation OCAK 2013 Röportaj Bülent Arınç Sigara ve sağlığımız Hastalar iyileşmek ister... Sevgili hastam Doç. Dr. Tuncay Delibaşı

Detaylı

NEGOTIATION PRACTICES

NEGOTIATION PRACTICES NEGOTIATION PRACTICES Negotiation 1 Ülkenizde iş görüşmelerinde konuya hemen girmek ve işin temel noktalarına hemen görüşmelerden önce girmek uygun mudur? Her yerde bu anlayışın etkili olmadığı görülmektedir.

Detaylı

D E D E M A N Q U A R T E R L Y

D E D E M A N Q U A R T E R L Y DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 3 K I Ş - W I N T E R 2 0 1 1 Renkli Bir Kış Masalı A Colorful Winter Tale Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti: Çorbalar The essential flavor of winter

Detaylı

DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y

DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 23 İLKBAHAR-SPRING 2015 ÜCRETSİZ - C O M P L I M E N T A R Y İmparatorlukların gözbebeği İstanbul The apple of the Empire s eye, Istanbul Vedat Başaran ile söyleşi Interview

Detaylı

Zambia Cumhurbaşkanı nın Ankara Seyahati Zambia Cumhurbaşkanı; H.E. Mr. Rupiah Bwezani Banda nın Ankara gezisindeki tercihi Hilton oldu.

Zambia Cumhurbaşkanı nın Ankara Seyahati Zambia Cumhurbaşkanı; H.E. Mr. Rupiah Bwezani Banda nın Ankara gezisindeki tercihi Hilton oldu. hilton.com HiltonPOSTASI Sayı / Issue No: 5 Kış Sayısı / Winter Issue Çin Başbakanının Hilton Ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı, Sayın Wen Jiabing delegasyonu ile birlikte Türkiye ye gerçekleştirdiği

Detaylı

D E D E M A N Q U A R T E R L Y

D E D E M A N Q U A R T E R L Y DQ D E D E M A N Q U A R T E R L Y S A Y I - I S S U E 1 3 K I Ş - W I N T E R 2 0 1 1 Renkli Bir Kış Masalı A Colorful Winter Tale Kış aylarının vazgeçilmez lezzeti: Çorbalar The essential flavor of winter

Detaylı

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba

Bulutların üstünde hava hep açıktır. Above the clouds, the sky is always clear. O. Aruoba TMMOB MİMARLAR ODASI ANKARA ŞUBESİ ÇOCUK VE MİMARLIK ÇALIŞMA GRUBU BÜLTENİ UCTEA CHAMBER OF ARCHITECTS OF TURKEY ANKARA BRANCH BULLETIN OF CHILDREN AND ARCHITECTURE STUDY GROUP Bulutların üstünde hava

Detaylı

GU230 T Ü R K Ç E E N G L I S H

GU230 T Ü R K Ç E E N G L I S H T Ü R K Ç E E N G L I S H GU230 Bu kılavuzdaki bilgilerden bazıları, telefonunuzdaki yazılıma ya da servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzda farklı olabilir. www.lgmobile.com P/N : MMBB0356519 (1.0)

Detaylı

NEIDERMEYER AİLESİ YÜZ YILLIK SOHBETLERİN KIDEMLİ FERDİ: NARGİLE SİZİ DAHA MUTLU EDECEK 8 ADIM FAMILY NEIDERMEYER

NEIDERMEYER AİLESİ YÜZ YILLIK SOHBETLERİN KIDEMLİ FERDİ: NARGİLE SİZİ DAHA MUTLU EDECEK 8 ADIM FAMILY NEIDERMEYER www.maritim.com.tr Say / Issue 10 Ocak - Mart 2014 January - March 2014 YÜZ YILLIK SOHBETLERİN KIDEMLİ FERDİ: NARGİLE NEIDERMEYER AİLESİ SİZİ DAHA MUTLU EDECEK 8 ADIM ISENIOR PARTICIPANT OF CENTURY-LONG

Detaylı

Hall: 8b / Stand No: 844. Tel : +90 (224) 300 30 30 Fax : +90 (224) 300 30 33 E-mail : Elif.Gundogdu@sheraton.com x. Hall: 2 / Stand No: 2621

Hall: 8b / Stand No: 844. Tel : +90 (224) 300 30 30 Fax : +90 (224) 300 30 33 E-mail : Elif.Gundogdu@sheraton.com x. Hall: 2 / Stand No: 2621 3B SİSTEM TEKNOLOJİ HİZMETLERİ SERVİS VE TİCARET A.Ş 3B SYSTEM TECHNOLOGY Hall: 5 / Stand No: 515 BUYUKDERE CAD. ECZA SOK. NO:4/1 POLCENTER, OFİS:101 LEVENT Tel : +90 (212) 705 62 88 E-mail : aog@3bsistem.com.tr

Detaylı

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK www.maritim.com.tr Say / Issue 9 İlkbahar / Spring 2013 DÜNYA EN ÇOK İSTANBUL DA KAHVE İÇMEYİ SEVİYOR ISTANBUL IS THE BEST CITY FOR DRINKING COFFEE BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ ÖZGÜR HAK A SUCCESS STORY ÖZGÜR HAK

Detaylı

Leave the rest to us. Siz yeter ki isteyin...

Leave the rest to us. Siz yeter ki isteyin... Leave the rest to us Siz yeter ki isteyin... Designed with hight standards of Ramada s four star plaza concept, Ramada Istanbul Taksim is at your service. Ramada nın yüksek standartlı oteller konseptine

Detaylı

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010

DEDEMAN QUARTERLY DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 DEDEMAN QUARTERLY DQ DQ DEDEMAN QUARTERLY SAYI-ISSUE 07 YAZ-SUMMER 2010 Bu Yaz Bodrum da Neler Olacak? What s going on in Bodrum this summer? Endüstriyel Tasarımın Dünü Ve Bugünü The past and present of

Detaylı

Önsöz. Serdar ATASOY. Fark Ayrıntılarında Gizli...

Önsöz. Serdar ATASOY. Fark Ayrıntılarında Gizli... Fark Ayrıntılarında Gizli... Uzun yılların birikimine dayanan sektörel tecrübesini müşterilerine daha iyi yansıtabilmek amacıyla, 2002 yılının Nisan ayında kurulan LOTUS KOZMETİK; Fark Ayrıntılarında Gizli

Detaylı

TÜRK HAVA YOLLARI NIN HAVACILIK EĞİTİMİNDE ÖNCÜ ROLÜ

TÜRK HAVA YOLLARI NIN HAVACILIK EĞİTİMİNDE ÖNCÜ ROLÜ WIDEN YOUR WORLD WIDEN YOUR WORLD Üç aylık dergi / Quarterly magazine Aralık 2013 / December 2013 Sayı / Issue 09 TÜRK HAVA YOLLARI NIN HAVACILIK EĞİTİMİNDE ÖNCÜ ROLÜ THE PIONEERING ROLE OF TURKISH AIRLINES

Detaylı