Kolay Kullanım Rehberi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kolay Kullanım Rehberi"

Transkript

1 - Sadece bir kaç dakikada yeni ve etkileyici bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Kolay Kullanım Rehberi Bu rehberi yeni ve etkileyici bir web sitesine sahip olmak isteyen herkesle paylasın.

2 1 Sadece bir kaç dakikada yeni ve etkileyici bir web sitesine sahip olmaya herkesin hakkı var. GoMINIsite ile çalısmaya baslamak için internet tarayıcınızı açarak adres kısmına yazın. Tüm boslukları doldurun ve tıklayın Olustur Tıklayın ANASAYFANIZI SIMDI OLUSTURUN Web siteniz artık yayında... GoMINIsite, tasarım ve programlama bilgisi gerektirmez. Sistem, zamanını bosa harcamadan profesyonel bir web sitesine sahip olmak isteyen herkes için özel olarak tasarlanmıstır.

3 2 Bir kaç dakikada yeni bir web sitesi olusturmak artık çok kolay Simdi kolaylıkla yeni web sayfalarınızı olusturabileceginiz yönetim panelindesiniz. (Anasayfanız burada otomatik olarak olusturulmustur) Birden fazla sayfa olusturmak için Yeni sayfa olustur a tıklayın. Aynı sekilde asagıdaki sayfaları olusturmayı deneyin: - Takvim - Duyurular - Iletisim Yeni sayfanıza isim verin ve bu butona tıklayın Simdi yeni sayfanız olusturuldu. Olustur Menü ögelerinin / sayfaların sıralaması ana sayfanızda görülen düzenledir. Buradan oklarla sayfaları yukarı ve asagı alarak sıralamasını degistirebilir, sag okla alt sayfa olarak konumlandırabilirsiniz. Tüm yönetim butonları turuncudur. Böylece sayfalarınızı nasıl özellestireceginizi kolaylıkla görürsünüz. Sayfa isimlerinin üzerine tıklayarak o sayfayı düzenleyebilir, yeniden isimlendirebilir, saklayabilir ya da silebilirsiniz.

4 3 Web sayfalarınız için içerik yaratmak çok kolaydır. Tıklayın Websayfanıza düzenleyin Artık web sitenizin bir iletisim formu var. Olusturdugunuz menü ögeleri burada yer alır. Iletisim linkine tıklayın Artık buradan sayfanıza istediginiz özelligi ekleyebilirsiniz. Simdi Iletisim formu yazan kısmın üzerine tıklayın. Sayfayı göster Sayfayı düzenle e tıkladıgınızda sayfanız düzenleme butonları olmadan görünür. ye ıklayarak sayfa düzenleme butonlarını tekrar görebilirsiniz. Her sayfaya istediginiz kadar kısım ve özellik ekleyebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin sayfayı nasıl görecegini merak ediyorsanız Sayfayı göster butonuna tıklayabilirsiniz..

5 4 Sayfalarınıza kısım eklemek, kısımların yerini degistirmek veya bunları silmek çok kolaydır. Istediginiz kadar çok sayfa ve kısım ekleyebilir, istediginiz zaman bunların yerlerini degistirebilirsiniz. Asagi / yukarı oklarını kullanarak bu iki kısmın yerlerini degistirebilirsiniz. Kısım ekle Formun asagısı veya yukarısındaki Kısım ekle ye tıklayarak sayfaya yeni bir kısım ekleyebilirsiniz. Ana kısımlardan Sol tarafı kaplayan metin, resim sagda bölümünü seçin. Istediginiz sayıda sayfa olusturmakta özgürsünüz. Yeni sayfa / Genel Bakıs Seçtiginiz kısım anında sayfanızda görüntülenecektir. butonuna tıklayarak olusturdugunuz sayfaları gözden geçirebilirsiniz.

6 5 Sayfaya metinler ekleyip bunları düzenlemek çok kolaydır. Metin / resim kısmını bulun ve tıklayın Metni düzenle Hazırladıgınız metin simdi web sitenizde görünecektir. Simdi aynı kelime islemcinizde oldugu gibi istediginiz sekilde metinlerinizi hazırlayabilirsiniz. Sayfayı göster e tıklayarak sayfanızın nasıl görüntülendigini kontrol edebilirisiniz. Daha sonra Kaydet butonuna tıklayın. Sayfayı düzenle ye tıklayarak düzenleme butonlarını yeniden görünür hale getirin.

7 6 Sayfalarınıza kolayca resimler ekleyebilirsiniz. Metin / resim kısmını bulun ve tıklayın Görüntü degistir Yeni bir pencere açılacak. Bu bizim resim düzenleyicimiz. Tıklayın Gözat... Beyaz çerçeve ile siteye yüklediginiz resmin hangi kısmının sitede görünebilecegini belirleyebilirsiniz. Butonlara tıklayarak resim üzerinde rahatlıkla ayarlamalar yapabilirsiniz. Çerçevede Genislik Çerçevede Yükseklik Döndür ya da sadece çubukları tutup sürükleyin. [Yeniden Boyutlandır] Sayfanıza yerlestirmek istediginiz resmi bilgisayarınızdan seçin ve sonra tıklayın. Yükle Seçtiginiz resim, Resim düzenleyici nin içerisine yüklenecektir. Bunun yanında farenizle beyaz çerçeveyi sürükleyerek resmin sayfanızda görünmesini istediginiz bölümünü ayırabilirsiniz. Bitirdiginizde tıklayın Resmi Kaydet Simdi resim belirlediginiz sekilde sayfanıza aktarılacaktır.

8 7 Üst görüntülerle çalısmak çok kolaydır. Sayfanıza üst resim eklemek için, tıklayın Üst resim Üst resminizi siteye yüklediginizde otomatik olarak resim o anda düzenlediginiz sayfa için atanır. Eger bu üst resmi tüm sayfalarınızda kullanmak isterseniz resme tıklayın ve asagıdaki butona basın Resmi HER sayfaya ekle Tıklayın Kendi üst resminizi ekleyin ve metin / resim kısmında yaptıgımız islemlerin aynısını üst resimde de gerçeklestirin. Karsınıza Üst resmi bütün sayfalara eklemek istediginizden emin misiniz? seklinde bir uyarı çıkacak. Burayı onaylayın. Artık üst resminiz tüm sayfalarda görünecek. Bunun yanında tüm sayfalarınızda farklı üst resimleri farklı yükseklik degerleri ile kullanabilirsiniz.

9 8 Sayfa renklerini ayarlamak çok kolaydır Ana sayfanızın rengini degistirmek için tıklayın Sayfa rengi Simdi arkaplan için istedigini rengi seçin rengini degistirmek istediginiz bölgeye tıklayın örnegin Arkaplan rengi Renk degisiklikleri tıkladıgınız anda gerçeklesir. Böylece sayfanızın nasıl görünecegini anında görmüs olursunuz. Bir kaç tıklamayla renkleri ve diger pek çok seyi degistirebileceginiz sekmeleri gözden kaçırmayın.

10 9 Ana sayfanızı düzenlemek çocuk oyuncagı Web sitesinin görünümünü degistirmek için tıklayın Anasayfa düzeni Üst - Menü düzeni ile üst menünüzün nasıl olacagını ayarlayabilirsiniz. Buradaki sekmelerden menü ayarları, menü arayüzü ve kenarlık genisligi de ayarlanabiliyor. Kenarlık genisligi ile sitenizde çerçeve kalınlıklarının nasıl olması gerektigini belirleyebilirsiniz. Asagida 5 piksellik bir çerçeve kalınlıgı seçili: Menü ayarlarından nasıl bir menü istediginizi ve üst resimlerin nereye yerlesecegini belirleyebilirsiniz. Bu ayarın web sitenizdeki tüm sayfalarda etkili olduguna dikkat etmelisiniz.

11 10 Google da kolayca üst sıralara çıkabilirsiniz Google ın arama sonuçlarının sıralanmasında pek çok faktör etkilidir ve GoMINIsite Google dan iyi bir sıralama sonucu almanızı kolaylastırır. Kendi özgün metinlerinizi yazın Sitenizdeki metinleri ba ka web sitelerinden kopyalamaktan kaçının ve özgün metinlerinizi yazın. Tercihen kendi tarzınızla yazın ama kullandıgınız kelimelerin Google da aranma olasılıgı yüksek kelimelerden olusmasına da dikkat edin. Sayfa baslıgınızı tanımlayın Google sayfa baslıklarınızı dikkatli bir sekilde takip eder. Eger sayfa baslıgını, sitenizle ilgili ve aranma olasılıgı yüksek kelimelerden olusturduysanız bu size Google aramalarında avantaj saglar. Sayfa ayarları nı tıklayın ve sayfa baslıgı sekmesini seçin Önemli baslıkları Headline ile öne çıkarın GoMINIsite ile bir baslıgı isaretleyerek font büyüklügünü H1, H2 veya H3 olarak belirtebilirsiniz. Her bir sayfada sadece bir tane H1baslık kullanmalısınız. Ancak H2 ve H3 taglarını daha fazla sayıda kullanabilirsiniz. Sayfanıza bir Site haritası yerlestirin. Google site haritasına sahip siteleri daha çok tercih eder. Bu sekilde Google, web sitesinin yapısını daha kolay çözebilir. Bunun için Site Haritası isimli bir sayfa yapın ve buraya Site haritası kısmını ekleyin. Baslık seçiniz yazılı kutucugu isaretleyin ve bu butona tıklayın Baslıgı Kaydet Bu konuda size web sitenizin her bir sayfası için ayrı sayfa baslıkları yazmanızı tavsiye ederiz. GoMINIsite ile sayfalarınızı kolayca Google aramalarına uygun bir biçimde optimize edebilirsiniz. Bunu yapabilmek için web programlama bilgisine sahip olmanız gerekmiyor.

12 11 GoMINIsite profesyonellerinde tüm ihtiyaçlarını karsılar Gelismis butonuna tıklayın ve çok daha gelismis siteler yaratmanızı saglayacak heyecan verici özelliklere ulasın. Google Analytics - Sizi kim ziyaret ediyor? Google Analytics ile web sitenize gelen tüm ziyaretçilerin istatistiklerine çok ayrıntılı bir sekilde ulasabilirsiniz. Üstelik bu servisi MINIsite nize entegre etmeniz de çok kolay. Bunun için: Bir Google hesabı açın. Hesabım bölümünden Analytics i seçin ve yönlendirmeleri takip edin. Google Analytics kodunu alın ve Gelismis bolumundeki Google Analytics bölümüne yapıstırın. Alan adı - kendinize ait alan adını kullanın (www.isminiz.com) Kendi alan adınız olmadan GoMINIsite yi kullanarak web sitenizi yaptınız. Merk etmeyin istediginiz zaman sahip oldugunuz alan adını sitenize tanımlayarak kullanabilirsiniz. to your homepage. Kendinize ait bir sanal magaza açın - online satıs yapın GoMINIsite simdi olusturması ve yürütmesi kolay, ekonomik ve ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip komple bir Web Shop çözümü sunuyor. Bugüne kadar görülmemi derecede ekonomik bu çözüm hakkında bilgi almak için lütfen numaralı telefondan bizimle irtibata geçin. Yardım her zaman yanınızda isaretini gördügünüz her yerde buraya tıklayarak yardım alabilirsiniz. With your GoMINIsite you also get free telephone support. With GoMINIsite you get a professional standard solution - you do not depend on others and this way you save time and money

13 12 About GoMINIsite GoMINIsite nin misyonu Bir web sitesine sahip olmanın nasıl bir sey olması gerektigini açıklıga kavusturmak istiyoruz. Bir web sitesinin maliyeti düsük olmalı, olusturulması ve yönetilmesi kolay olmalı ve web sitesi gerçek bir deger yaratabilmelidir. GoMINIsite ile kimseye baglı kalmadan kendi web sitenizi kolay bir sekilde olusturabilir ve yönetebilirsiniz. GoMINIsite den kimler yararlanabilir? Web programlama ve tasarım bilgisi olmayan, bir web sitesine sahip olmak isteyip bu siteyi kolayca yönetebilmek ve güncelleyebilmek isteyen herkes GoMINIsite yi kullanabilir. Bir isletmeniz varsa ve bir site yapmayı düsünüyorsanız ya da kendinize ait kisisel bir siteye sahip olmak istiyorsanız, bunu GoMINIsite ile çok hızlı ve profesyonel bir sekilde halledebileceginizi bilmelisiniz. Gominisite.com.tr adresini ziyaret ederek bizi ücretsiz olarak deneyin ve GoMINIsite nin yapabileceklerini yakından görün. Sorularınız olursa bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin. Destek - nerede olursanız olun GoMINIsite kullanıcıları telefon ve e-posta aracılıgıyla bize her zaman ulasabilirler. Destek ekibimiz her türlü sorununuzu çözmek için ellerinden geleni yapacaktır. Iletisim GoMINIsite yi numara telefondan arayarak satıs ve destek ekibimizle görüsebilirsiniz. GoMINIsite ofisinin çalısma saatleri asagidaki gibidir: 9:00 dan 18:00 e, Pazartesi den Cuma ya Hafta içi her gün Bu günler ve saatler dısında bizimle e-posta aracılıgıyla irtibat kurabilirsiniz. GoMINIsite Türkiye Atatürk Bulvarı Fetih Mh. No:7 Atasehir / ISTANBUL Tel: Faks:

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu

Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu İçindekiler Boğaziçi Üniversitesi Horde Kullanım Kılavuzu...1 1. HORDE...4 1.1. Horde Nedir?...4 1.2. Horde Kullanımı için Gerekenler...4 1.3. Kök Sertifikasının

Detaylı

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu

Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu Odesis Web İçerik Yönetim Sistemi ve E-Ticaret Modülü Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER ODESİS YÖNETİM KONSOLUNA GİRİŞ...6 1. BİLGİLENDİRME PANELİ...7 HESAP MAKİNESİ... 7 KURLAR... 7 GÖRÜNÜM STİLLERİ...

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

WEB TASARIMI DREAMWEAVER. Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

WEB TASARIMI DREAMWEAVER. Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR WEB TASARIMI DREAMWEAVER Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR 1 İÇİNDEKİLER 1. WEB... 4 1.1. WWW nedir?... 4 1.2. HTML nedir?... 4 1.3. Web Sayfası nedir?... 4 1.4 Web sitesi nedir?... 4 1.5. Web tasarımı

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

Dataxi Kontrol Paneli Kullanım Kılavuzu KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU

Dataxi Kontrol Paneli Kullanım Kılavuzu KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU KONTROL PANELİ KULLANIM KILAVUZU 1 1. Kontrol Paneli nde Oturum Açmak İçin Kontrol Paneli nde oturum açma ekranına ilk defa girdiğinizde, kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ

WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ WORDPRESS İLE BLOG HAZIRLAMA REHBERİ Hazırlayan: Doç. Dr. Yüksel GÖKTAŞ Arş. Gör. Turgay DEMİREL İÇİNDEKİLER Bloga Giriş...3 Blog nedir?...3 Terimler...3 Blog unuzu planlayın...3 Wordpress nedir?...4 WordPress

Detaylı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı

Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı Adobe Contribute CS3 Yardımcı El Kitabı 1 İçindekiler Bölüm 1 Conrtibute CS3 Genel Bilgiler... 3 Bölüm 2 Conrtibute CS3 Başlangıç... 7 Bölüm 3 Kullanıcılar... 23 Bölüm 4 Web Sitenizdeki Sayfaları Düzenlemek...

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

13. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

13. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 13. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 13.1. İNTERNET VE KARİYER... 3 13.1.1. Kariyer sitesi

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ WEB TASARIMI EDİTÖRÜNE GİRİŞ 482BK0175 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Pardus Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE

Pardus Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE Sürüm 1.0 22 Ağustos 2006 2006 TÜBİTAK UEKAE İçindekiler Önsöz...8 1. Pardus'a giriş...11 Özgür Yazılım: yenilikçi bir yaklaşım...11 Pardus'un GPL lisansı...11 Pardus GPL ilişkisi...12 İlk defa başlayanlar...12

Detaylı

Modül 5: E-life Web Tasarımı

Modül 5: E-life Web Tasarımı Modül 5: E-life Web Tasarımı E-LIFE FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E- ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve

Detaylı

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI

VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI VERİ YÖNETİMİ VE RAPORLAMA EĞİTİMİ DERS KİTABI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 1 Bilgisayar ortamında Veri tabanı programını kullanarak, istenilen özelliklere göre dosyalama

Detaylı

1 / 226. Microsoft Mathematics Hakkında

1 / 226. Microsoft Mathematics Hakkında Microsoft Mathematics Hakkında Microsoft Mathematics öğrencilerin okul çalışmalarını hızla,kolayca yapılabilir ve yardımcı matematiksel bir araç kümesi sağlar. Ön cebir, cebir, trigonometri, fizik, kimya

Detaylı

BÖLÜM 8 INTERNET. 8.1. Giris. 8.1.1. Internet Nedir?

BÖLÜM 8 INTERNET. 8.1. Giris. 8.1.1. Internet Nedir? BÖLÜM 8 8.1. Giris INTERNET 8.1.1. Internet Nedir? Bilgisayar teknolojisi her alanda oldugu gibi egitim alaninda da büyük gelismelerin olusmasina etken olmustur. Özellikle Internet sayesinde egitimde hem

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası

AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası AKINSOFT CafePlus Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.03.2013 Sayfa 1 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT CafePlus ; İnternet cafelere, laboratuvarlara, internet web filtreleme

Detaylı

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ

ROUNDCUBE GİRİŞ ve ÇIKIŞ ROUNDCUBE Roundcube Nedir? Sunucu üzerinde yer alan e-postalarınıza web üzerinden ulaşarak e-posta işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, Türkçe menüler ile işlem yapabileceğiniz yeni bir uygulamadır.

Detaylı

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012

AKINSOFT E-Ticaret. Yardım Dosyası. Copyright 2011 AKINSOFT. Sayfa 1. Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.02 Tarih : 10.10.2012 Sayfa 1 Copyright 2011 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı sayesinde internet sitenizden ürünlerinizi tanıtabilir,

Detaylı

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak:

Birkaç tıklatma sonra, siparişiniz baskıya hazırdır. Yaşadığınız yere ve tasarladığınız ürün tipine bağlı olarak: Hoş Geldiniz! RocketLife tarafından hazırlanan HP Photo Creations, fotoğraflarınızdan profesyonel kalitede hatıralar yaratmanın hızlı ve kolay yoludur. Saniyeler içinde zarif fotoğraf albümleri, tebrik

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com 1.ARAYÜZ Arayüz, Türk Dil Kurumu nun Büyük Türkçe Sözlüğü ne göre; bilgisayar yazılımlarının kullanıcı tarafından çalıştırılmasını sağlayan, çeşitli resimlerin, grafiklerin,yazıların yer aldığı ön sayfa

Detaylı

Ersan YILDIRIM. OpenOffice.org

Ersan YILDIRIM. OpenOffice.org OpenOffice.org Başlangıç Kılavuzu Ersan YILDIRIM OpenOffice.org Telif Hakkı Bu belge Ersan YILDIRIM tarafından hazırlanmış olup, CC lisansı (http://www.creativecommons.org) altında kopyalayabilir, türevlerini

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ

Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ Ç İ Z İ M N E S N E L E R İ İ L E Ç A L I Ş M A K. Ç i z i m A r a ç Ç u b u ğ u : Belgenize çizim nesneleri eklemek için başka bir yardımcı programa ihtiyacınız yok. Word sizin için kolaylıkla düz çizgiler,

Detaylı