2010 yılı faaliyetleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2010 yılı faaliyetleri"

Transkript

1 Zücaciye Dünyasına Fokus sektörel yayın organı, 2013 yılı Mart ayı itibariyle 36 ncı sayısına ulaştı. Ambiente Fuarı için İngilizce olarak hazırlanan Fokus Export gazetesi fuarda katılımcı ve ziyaretçilere dağıtıldı yılı faaliyetleri 11 Nisan 2010 ZÜCDER 3.Olağan Genel Kurul Toplantısı ZÜCDER'de Yeni Dönem... ZÜCDER Üyeleri 11 Nisan'da yapılan 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı'yla yeni yönetim Kurulu'nu seçti. Yedi kişiden dokuz kişiye çıkartılan Yönetim Kurulu'nda, Nezih Okan ve Lütfü Küçük kendi rızalarıyla görevi devrederlerken, Yeşim Kaya, Murat Kolbaşı, Suavi Koç ve Semih Şeftali kurula dahil olan yeni isimler oldu. Ömer Ertuğrul Erdoğan Başkanlığında yeni Yönetim Kurulu Üyeleri; Tahsin Öztiryaki, İsmail Erdoğan, Erol Ancel, Murat Solmazer, Murat Kolbaşı, Semih Şeftali, Suavi Koç ve Yeşim Kaya sektör için yılı çalışmalarına başladı Ağustos Geleneksel ZÜCDER Kuruluş Yemeği ZÜCDER, geleneksel hale getirdiği iftar yemeklerinin 7 ncisinde yine üyelerini ve sektör mensuplarını bir araya getirdi. Keyifli geçen yemekte ZÜCDER Başkanı Ertuğrul Erdoğan yaptığı konuşmada, derneğin yoğun gündemi ve çalışmalarını sektör temsilcilerine aktarırken, iftar yemeğiyle bütünleşen plaket töreninde plaketler sahiplerine takdim edildi. 5 Ağustos 2010 Genel Komiteler Toplantısı Yeni yönetimle birlikte hızlı bir şekilde başlayan komite çalışmalarının değerlendirildiği ZÜCDER Genel Komite Toplantısı nda, züccaciye sektörüne fayda sağlayacak konular masaya yatırılarak sektör adına önemli kararlar alındı. Tüketiciyi koruma altına alacak kararların alındığı toplantıda, haksız rekabet önemli gündem maddelerinden biriydi. Florya Kaşıbeyaz Restoran da yapılan toplantıya ZÜCDER Yönetim Kurulu, komitelerin başkan ve üyeleri katıldı. ZÜCDER Başkanı Ertuğrul Erdoğan ın yönettiği toplantıda komite başkanları, üyeleriyle ve sektör mensuplarıyla daha önce yaptıkları komite toplantılarının sonuçlarını paylaştılar EYLÜL 2010 ZÜCHEX Fuarı Zücaciye sektöründeki firmaların en yeni çalışmalarının yer aldığı 21. Zücaciye, Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Aletleri Gereçleri Fuarı Züchex'e, yeni tasarımlar ve son trentler damgasını vurdu. 500 civarında firmanın katıldığı fuarda yerli ve yabancı ziyaretçiler sektördeki yenilikleri takip etme imkanı buldular. Yerli üreticilerle yerli ve yabancı satın alma gruplarının bir araya geldiği fuarda, ZÜCDER üyelerinin ve firmaların yanında yer aldı. ZÜCDER standı yine firmaların her konuda yardım alabileceği önemli bir nokta oldu.

2 yılı faaliyetleri 1 Aralık 2010 ZÜCDER Çin Konsolosluğu Ziyareti ZÜCDER Yönetimi, yeni göreve gelen Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Ouingyang ın görevini tebrik etme ve tanışma amaçlı bir ziyarette bulundu. 8 Aralık 2010 ZÜCDER Çin Konsolosluğu Tanışma Resepsiyonu ZÜCDER Yönetimi, yeni göreve gelen Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Zhang Ouingyang un tanışma resepsiyonunda sektör adına yer aldı. Maslak Sheraton Hotel de düzenlenen resepsiyonda sektörü temsilen ZÜCDER Yönetimi temsilcileri yer aldı. 8 Aralık 2010 Sektör Adına Çin le Sıcak İlişkiler Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi (HKTDC) yetkilileri, sektör için önemli işbirlikleri yapılması adına ZÜCDER Yönetimi ni ziyaret etti. Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Benjamin Chau, Avrupa Bölge Müdürü Angela Ho ve İstanbul Temsilcisi Perran Ersu Özçaldıran oluşan HKTDC heyetini, ZÜCDER Yönetim ofisinde dernek yönetiminden Başkan Ertuğrul Erdoğan, Sayman Elia Ancel ve Genel Sekreter Nezih Okan karşıladı. ZÜCDER e yapılan ziyarette dernekle ileriye yönelik işbirliğinin ne olması gerektiği konusunda görüşmeler yapıldı. 12 Ocak 2011 İTO'da KOSGEB Destekleri Toplantısı KOSGEB destekleri konusunda üyelerine yardımcı olmak üzere KOSGEB ile işbirliği geliştiren ZÜCDER, üyelerine hazırlanan çalışmaya katkıda bulunmaları konusunda çağrıda bulundu. KOBİ'lere yeni dönemde KOSGEB tarafından, KOBİ Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı ile Genel Destek Programı adı altında destekler verilirken, bu bağlamda ZÜCDER, üyelerine ve sektöre yardımcı olmak adına KOSGEB ile bir işbirliğini geliştirdi ŞUBAT 2011 Ambiente ZÜCDER Türk Kahvesi Sunumu Messe Frankfurt tarafından organize edilen dünyanın en büyük tüketici ürünleri fuarı Ambiente Şubat 2011 tarihleri arasında Frankfurt ta gerçekleştirildi. ZÜCDER fuarda üyelerinin ve sektör mensuplarının yanında yer aldı. Fuarda ZÜCDER standından ziyaretçilere Türk Kahvesi tadımı sunuldu. Türkiye nin tasarım ve inovasyon gücü, ücretsiz olarak dağıtılan Fokus Export gazetesiyle vurgulandı.

3 2011 yılı faaliyetleri 9 Mayıs 2011 Şişe Cam Ziyareti ZÜCDER Yönetimi nin, sektör firmaları ziyaretleri kapsamındaki duraklarından biri de Şişe Cam oldu. ZÜCDER Yönetimi temsilcileri, sektörün devi Şişe Cam ziyaretinde firmanın çalışmaları hakında bilgi alırken, Şişe Cam yetkilileriyle sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu Mart 2011 İdeal Home Fuarı ZÜCDER, her yıl düzenlenen İdeal Home Fuar ında üyelerin yanında yer alarak, onlara en iyi hizmeti vermeye çalışıyor. Yabancı ziyaretçileri arayışlarına yönelik olarak üyelerine yönlendiriyor. Boyut Yayın Grubu iş birliğiyle özenle hazırlanan Fokus Dergisi fuar süresince ücretsiz dağıtılırken, İngilizce Fokus Export Gazetesi de yabancı ziyaretçilere ücretsiz veriliyor. Ayrıca ZÜCDER, tüm üyelerinin nokta atışı yapabilmeleri için iletişim bilgilerin içeren bir broşürle de üyelerine destek veriyor. 30 Mart 2011 ZÜCDER Kırklareli Cam Fabrikası Ziyareti ZÜCDER Yönetimi nin periyodik olarak yaptığı ziyaretler çerçevesinde Kırklareli Cam Fabrikası ziyaret edildi. ZÜCDER Yönetim Kurulu Üyeleri Kırklareli Cam Fabrikası Genel Müdürü Muhammet Yalçınkaya dan Türkiye nin cam konusundaki en büyük üretim alanı hakkında bilgi aldı. Öte yandan sektör hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 10 Ağustos Geleneksel ZÜCDER Kuruluş Yemeği ve Somali Yardım Kampanyası Geniş bir katılımla gerçekleşen yemek, Başkan Ertuğrul Erdoğan ın hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Gecede Ertuğrul Erdoğan, konuşmasının sonunda dernek olarak Afrika-Somali ye Yardım Kampanyasını başlattı. Misafirlerden İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar kürsüye davet edildi. Çağlar, gecenin önemi hakkında ve başlatılan bağış kampanyasına destek vermek üzere kısa bir konuşma yaptı. Sektörün duyarlılığına teşekkür ederek, kampanyaya kendiside 5 bin TL bağışta bulunarak katıldı. Üyelerinde gereken duyarlılığı gösterdiği yardımlarla gece devam etti.

4 2011 yılı faaliyetleri EYLÜL 2011 ZÜCHEX 22'ncisi düzenlenen Züchex Uluslararası Zücaciye, Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı'nda, şık tasarımlar ve sektördeki son trendler ziyaretçilere sunuldu. ZÜCDER standı, alışılanın aksine farklı bir alanda kuruldu ve genişleyen alanıyla sektör öncülerinin buluşma noktası oldu. Fuar ziyaretçilerinin ve katılımcılarının fuar esnasındaki uğrak noktası olan ZÜCDER standı, sektör mensuplarının görüşmelerini yapabildiği ve karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduğu bir nokta olarak fuar süresince büyük ilgi gördü. ZÜCDER, Sektörel Dernekler Federasyonu na Katıldı Her geçen gün yeni üye kazanımlarıyla büyüyerek yoluna devam eden Sektörel Dernekler Federasyonu-SEDEFED in son üyelerınden biri de ZÜCDER oldu. ZÜCDER in SEDEFED e katılımıyla ilgili bir açıklama yapan SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Timur Erk, kimya, metal, elektrik-elektronik ve makine gibi sektörlerle çok güçlü bağlantıları olan züccaciye sektörünün federasyon üyeliğinin büyük önem taşıdığını bildirdi. 11 Ekim 2011 Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Kontrolü Bilgilendirme Toplantısı Üyelerinin her konuda yanında olan ve bilgilendirmelerde bulunan ZÜCDER, züccaciye sektörü için önemli bir konu olan ambalaj atıkları konusunda üyelerinin yükümlülüklerini bilmesi adına bir sunum düzenledi. 28 Kasım 2011 ZÜCDER Üyeleri ve Sektör Mensupları Sektörü Değerlendirdi ZÜCDER in İstoç a gerçekleştirdiği ziyarette üyeler ve sektör mensupları bir araya gelerek görüş ve önerilerini dile getirdi. Toplantıda sektöre dair düşünceler paylaşılırken, İstoç un gelişimi değerlendirildi ve sektörle ilgili çeşitli sorulara yanıt arandı. ETMK Tasarım Workshop Çalışması ZÜCDER, Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu başvurusu ile İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Endüstriyel Tasarım Sektörünün Global Rekabet Gücünün Arttırılması: Endüstriyel Tasarım Tanıtım Ajansı ve Sanal Müze Projesi kapsamında sektörel toplantılar düzenledi. Bu toplantıların amacı tasarımcı ve sanayiciyi buluşturmak, züccaciye sektörünün problemlerini tartışmak, aradaki işbirliğini artırmak ve katma değeri yüksek ürünlerle sektörde büyümeyi sağlamaktır.

5 yılı faaliyetleri Kasım 2011 ZÜCDER Gaziantep Ziyareti ZÜCDER Yönetim Kurulu üyeleri, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı, Genel Sekreteri, Komitelerden Sorumlu Müdür, meclis üyeleri ve sektör mensuplarıyla oldukça verimli paylaşımlarda bulundu. Antep konukseverliliğiyle öğle yemeğinden sonra kısa bir geziyle Bakırcılar Çarşısı, Antep Kalesi ve Zeugma Mozaik Müzesi ne gidildi. Daha sonra üyeler, Bristol ve Hüner Cam firmalarını ziyaret etti Kasım 2011 ZÜCDER Kahramanmaraş Ziyareti Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nın misafirperverliğiyle ZÜCDER Yönetim Kurulu ve sektör mensupları karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren ZÜCDER üyesi firmaların fabrikaları da Yönetim Kurulu tarafından ziyaret edildi. KOSGEB Destekleri ve ZÜCDER Hizmetleri KOSGEB olarak bilinen Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, KOBİ lerin - Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin rekabet güçlerini arttırarak ulusal ve uluslararası pazarlardaki paylarını büyütmek üzere bu kuruluşlara destek veriyor ve hizmetlerini ulaştırıyor. Bu tarih, ZÜCDER Üyeleri için bu açıdan önemliydi. Çünkü ZÜCDER Yönetim Kurulu, bu tarihte KOSGEB ile bir iş birliği protokolü imzaladı. Bu işbirliğinin amacı, züccaciye sektöründe faaliyet gösteren KOBİ lere rekabet güçlerini geliştirmek, ulusal ve uluslararası pazarlardaki paylarını artırmak üzere sunulan KOSGEB desteklerini ulaştırmak. ZÜCDER, KOSGEB in de desteğiyle, üyelerinin adım adım yükselmesi için gereken her türlü hizmeti vermeye hazırlandı. KOSGEB Veri Tabanı na kayıt işlemlerinizi dernek ofisimizde sizlerle birlikte yapıyor ve ilgili evrakları sizin nezdinizde bağlı bulunacağınız KOSGEB birimlerine ulaştırıyoruz. KOSGEB Veri Tabanı nda daha önceden kayıt yaptırmış olmanız halinde sizlerin bilgisiyle firmanızın beyanname işlemlerinizin veri tabanına girişinin yapılması için ilgili evraklarınızla birlikte tarafımızdan aldığınız randevuyla dernek ofisimizde giriş işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Bağlı bulunduğunuz KOSGEB birimindeki uzmanınızla sizleri tanıştırıyoruz. Bu yapılacak çalışmaların yanında aynı zamanda da KOSGEB in desteklerinden yararlanmanız ve ihtiyacınızın belirlenmesi için sizlere detaylı bilgi aktarımı yapılıyor. 24 Ocak 2012 Marka Patent Paneli Türk Mutfak ve Ev Eşyaları sektörünün Tasarım Tescili ve Marka, patent başvurularına ilişkin olarak 24 Ocak 2012 Ticaret Kompleksi nde Tasarım, Tescil ve Marka Paneli düzenlendi. Tasarımcılar, sanayiciler ve ihracatçı firmaların katılım sağladığı panelde, tasarım tescil süreci ve patent başvurularına ilişkin panel katılımcıları birer konuşma gerçekleştirdi.

6 2012 yılı faaliyetleri Mayıs 2012 Chicago-New York Perakende Pazar Araştırması İstanbul Ticaret Odası 86 No lu Züccaciye Meslek Komitesi üyeleri Amerika Birleşik Devletleri'nin Chicago ve New York kentlerine Züccaciye Perakende Sektörü ve bu ülkedeki Züccaciye ve Ev Eşyaları Perakende zincirlerini incelemek, bu kentlerde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Ateşeleri ile yüz yüze görüşmek, ayrıca ABD de sektörle ilgili Sivil Toplum Örgütleri ve anılan zincir mağaza yöneticileriyle tanışıp karşılıklı görüş alış verişi yapmak için bir seyahat yapıldı. 4 Mayıs 2012 ÇİN Konsolosluğu ZÜCDER Ziyareti Çin Konsolosluğu ZÜCDER ziyareti esnasında sektör adına önemli konular masaya yatırıldı yılında sona erecek porselen kotasının kaldırılması talebimiz, dernek üyelerimize 1 yıllık çok girişli vize verilmesinin temini ve Canton Fuarı'na katılan üyelerimize ve sektör mensuplarımıza destek için ZÜCDER e stant temin edilmesinde yardım talebi görüşülen konuların ana başlıklarıydı. 24 Temmuz 2012 ve 7 Ağustos 2012 Çadır İftarları Fatih Belediyesi nin gelenekselleştirdiği Eminönü, Mısır Çarşısı yanında kurulan 5 bin kişiye kadar hizmet veren İftar Çadırında 24 Temmuz 2012 ve 7 Ağustos 2012 günleri verilen iftar yemeklerini ZÜCDER üstlendi. Yapılan bağışların yerine ulaşmasının mutluluğuyla gerçekleşen Çadır İftarı Eminönü bölgesindeki halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. Destek veren üyelerimize tekrar yürekten teşekkür ederiz. 12 Temmuz 2012 Messe Frankfurt Yetkilileri ZÜCDER Ziyareti

7 2012 yılı faaliyetleri 10 Ağustos Geleneksel ZÜCDER Kuruluş Yemeği ZÜCDER 10 Ağustos 2012 günü 9. kez gerçekleştirdiği kuruluş yemeği ve iftar yemeği, Kuruçeşme Divan da gerçekleştirildi. ZÜCDER in gelenekselleştirdiği üyeleri ve sektör temsilcilerini biraraya getiren ve sektörün bütünlüğünü temsil eden bu özel geceye ZÜCDER üyeleri, İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar, sektörel dernek başkanları ile sektör firmalarının temsilcileri katıldı. Bu özel gecede ZÜCDER in yeni üyelerine üyelik plaketlerini veren Ömer Ertuğrul Erdoğan, her geçen gün artan üye sayısıyla ZÜCDER in giderek güçlendiğini ve üyelerinden aldığı destekle sektöre faydalı olacak pek çok çalışmayı hayata geçirdiklerini söyledi. 19 Kasım 2012 ZÜCDER-Plastik Ev Eşyaları Üretici ve Toptancılar Komitesi Plastik Ev Eşyaları Üretici ve Toptancıları Komitesi, ZÜCDER'in Karaköy ofisinde Murat Akyüz başkanlığında toplandı. Sektörün sorunlarını tartışan, çözüm önerilerini paylaşan plastikçiler, toplantının her ay düzenli yapılmasına ve Komite Başkan Yardımcılığını Burak Önder'in üstlenmesine karar verdi. Toplantıda Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı nın adının değişmesi sonucu kalıp altlarındaki bakanlık adı ve izin numaralarının en çok 10 yıl geçerli sayılması için girişimde bulunulması, eğitimli işçi zorunluluğu ve eğitimi konusunun irdelenmesi, firmalara gereken sağlık personeli için OSGB Ortak Sağlık Birimi şirketlerinin araştırılması, yetkili müdürlerle ilgili yayınlanan tebliğde yer alan sadece Kimya ve Gıda Mühendislerinin yanı sıra eskiden de olduğu gibi Makine ve Endüstri Mühendislerinin de kabulüne devam edilmesi için başvuruda bulunulması gibi konular görüşüldü. İHA Üyeliği ve İHA Chicago ziyareti Amerika nın, hatta dünyanın en büyük uluslararası züccaciye sektör derneği olan International Housewares Association (IH) ile ikili görüşmeler yapıldı ve birliğe ZÜCDER in üyeliği gerçekleştirildi. Seyahatle ilgili oluşturulan rapor bir kitap halinde tüm üyelere dağıtıldı. 12 Eylül 2012 Porselen ve Seramik Kota Toplantısı Türkiye Cumhuriyeti ile Çin Halk Cumhuriyeti ilgili bakanlıklarının anlaşmasıyla Çin tarafınca ülkemize yapılan Porselen ve Seramik Sofra Eşyalarına ihracata konulan kota 30 Haziran 2013 tarihinde son bulacak. ZÜCDER, yapılan anlaşmanın ve konulan kotanın sonuçlarıyla ilgili geçmişte yaptığı çalışmalar ve gelecekte hedeflenen sonuçlar için takip edilecek stratejinin oluşturulması amacıyla 12 Eylül 2012 günü dernek ofisinde toplandı.

8 yılı faaliyetleri 7 Kasım 2012 İTO Sektör Yemeği İstanbul Ticaret Odası 86 No lu meslek komitesinin düzenlediği akşam yemeğinde züccaciye sektörü birlik ve beraberliğini kanıtladı. Sektör içindeki dayanışmayı ilke edinen ve ortak paydalarda hak ve çıkarları koruyup, geliştirmek, züccaciye sektörünün birlik ve beraberliğini sağlamak amacıyla düzenlenen yemek, İstanbul Ticaret Odası'nda gerçekleştirildi. Züccaciye sektöründeki üretici, ihracatçı, ithalatçı ve perakendeci firmaları aynı çatı altında toplayan yemekte, sektörünün sorunlarına değinildi Canton Fuarı ve VIP Salon ZÜCDER için sektörün en büyük fuarı olan Çin-Canton Fuarı'nda üyelerin kullanımına özel bir salon tahsis edildi. Bunun anlamı, Türk Züccaciye sektörünün önemini ve saygınlığını temsil eden ZÜCDER in dolayısıyla da üyelerin dünya ticaretindeki yerinin kanıtlanmış olmasıdır. ÇHC Cahozhou Ticari Heyeti ZÜCDER Ziyareti Çin Halk Cumhuriyeti nin porselen sektöründe en çok sözü geçen şehirlerinden Chaozhou dan gelen resmi makamlardan ve işadamlarından oluşan bir heyet ZÜCDER i ziyaret etti. Ziyaret, ZÜCDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ertuğrul Erdoğan ın ev sahipliği ve Chaozhou Belediye Başkan Yardımcısı Fang Li Xu başkanlığında, Türkiye-Çin arasında ekonomik ve ticari işbirliği, porselen sofra ve mutfak eşyalarına uygulanan kota konularında hararetli ve verimli paylaşımlarla geçti.

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM

FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM 1 ZÜCDER GENEL KURULU FUARLARIMIZDA ÜYELERİMİZE İNDİRİM HONG KONG-ÇİN CANTON FUARLARI Derneğimizin 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı 9 Nisan 2013 tarihinde, İTO Cemile Sultan Korusu nda, geniş katılımla

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz ÇANAKKALE TiCARET BORSASI MART 2013 SAYI 2 DERGİSİ Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz KALİTE POLİTİKAMIZ Tabi olduğumuz yasalar çerçevesinde, Kalite

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ... 1 2. STRATEJİ BELGESİ ÖZETİ... 3 3. MEVCUT DURUM... 5 3.1. TASARIMLARA İLİŞKİN YASAL ÇERÇEVE VE TASARIM BAŞVURULARI... 5 3.2. EĞİTİM... 10 3.3. MESLEKİ ÖRGÜTLENME... 12 3.4. TASARIMA

Detaylı

Köşe yazısı. Meclisimiz. Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı. Yönetim Kurulu. Hukuki ve Mali Danışma Merkezi. Birlikten Kuvvet Doğdu. AB Projeleri.

Köşe yazısı. Meclisimiz. Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı. Yönetim Kurulu. Hukuki ve Mali Danışma Merkezi. Birlikten Kuvvet Doğdu. AB Projeleri. 3 12 5 6 7 8 9 12 15 18 22 30 41 45 Köşe yazısı Meclisimiz Mehmet Erdoğan Köşe Yazısı Yönetim Kurulu Hukuki ve Mali Danışma Merkezi Birlikten Kuvvet Doğdu AB Projeleri Labaratuar Tanıtım Faaliyetleri Konferans

Detaylı

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAKİNE TANITIM GRUBU 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAKİNE TANITIM GRUBU 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI MAKİNE VE AKSAMLARI İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAKİNE TANITIM GRUBU 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2015 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI 1 Saygıdeğer Üyelerimiz, Makine sektörü 2014 yılında ihracatını yüzde 5,4 artırmış ve

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU...3 A. VİZYON VE MİSYON...4 B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...4 C. AJANSA İLİŞKİN BİLGİLER...4 1. Fiziksel

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi

Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi kafi değildir... Bu zafer ve başarı çok büyüktür; ancak, gerçek refah ve mutluluğa sahip olabilmek için, asıl bundan sonra çalışmak

Detaylı

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık.

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık. STSO AÇILIM Ekim - Kasım 2013 Yıl 5 Sayı 33 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ Mustafa

Detaylı

70 SAATTE İŞ SAHİBİ OLDULAR

70 SAATTE İŞ SAHİBİ OLDULAR B20 Türkiye ilk bölgesel toplantısını Cidde de yaptı Toplantının açılışında konuşan Başkan Hisarcıklıoğlu, gelişen konjonktürde, eskiden olduğu gibi kendi kendine yeten ülke olmakla övünmenin yetmediğini

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

Plastik Sanayicileri Derneği FAALİYET RAPORU

Plastik Sanayicileri Derneği FAALİYET RAPORU Plastik Sanayicileri Derneği FAALİYET RAPORU Plastik Sanayicileri Derneği İÇİNDEKİLER Dünden Bugüne Plastik Sanayicileri Derneği 4 Yönetim Kurulu Mesajı 8 2012-2015 Dönemi Faaliyetleri 14 14 Temsil Çalıșmalarımız

Detaylı

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İÇİNDEKİLER SAYFA NO TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLAR ARASI TEMASLAR...8 ULUSLARARASI

Detaylı

DENiZLi LOBiSiNiN ANKARA'DA TEŞViK ÇIKARMASI

DENiZLi LOBiSiNiN ANKARA'DA TEŞViK ÇIKARMASI TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Yeni TTK bir devrimdir, ancak rötuşlara ihtiyaç var Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ancak, bazı rötuşlara ihtiyaç var. TOBB yeni

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya BAŞLARKEN Tüm Türkiye gibi şehrimiz gündemini kaplayan yerel seçimleri tamamladık. Son yirmi yılın en geniş katılımla gerçekleştirilen seçimleri göstermiştir ki halkımız her türlü sorunun

Detaylı

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır

Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015. Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası nın yayın organıdır Haberler Yıl : 3 Sayı : 35 01 Aralık 2014-01 Ocak 2015 nın yayın organıdır Çinli Yatırımcıları Ağırladık FTSO GEKA yı Yatırımcılarla Buluşturuyor FTSO ile GEKA arasında gidilen işbirliği sonucunda GEKA

Detaylı

YÖNETİM KURULU Ender YORGANCILAR Yönetim Kurulu Başkanı H. İbrahim GÖKÇÜOĞLU Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan ÇİÇEKÇİ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kamil PORSUK Sayman Üye Hüseyin VATANSEVER

Detaylı

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU

İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU İSTANBUL KALKINMA AJANSI 2014 YILI ARA FAALİYET RAPORU 2 SUNUŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU 2008 yılının ikinci yarısında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve 2009 yılı ikinci yarısından itibaren aktif

Detaylı

350 girişimci yetiştirdi.

350 girişimci yetiştirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ye giden Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, ABD Dışişleri Bakanlığı Küresel Girişimcilik

Detaylı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı

Basyazı, Hulusi ŞENTÜRK TSE Başkanı Basyazı, Yıl: 52 Sayı: 611 NİSAN 2013 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Bilal DURDALI Yayına Hazırlayanlar Semra AYTEMİZ Aslıhan KÖKER Canan DOĞAN Türkay

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Toplantısı

Sigortacılık Bilinçlendirme ve Tanıtım Toplantısı DİZGİ2_Mizanpaj 1 29.05.2012 09:21 Page 1 TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, spor un süperlige çıkmasının da büyük bir sevinç yarattığını belirterek, halkına bu büyük sevinci yaşatan başta futbolcu

Detaylı

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI MAYIS AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 6 Haziran da gerçekleştirilecek Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri

Detaylı

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU

BEKSİAD ÇALIŞTAY RAPORU BEKSİAD (Bebe - Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği) ÇALIŞTAY RAPORU Hazırlayan: BUTEKOM (Bursa Tekstil ve Konfeksiyon ARGE Merkezi) Bursa, 31.12.13 GİRİŞ... 3 1. ÇALIŞTAYDA İZLENEN

Detaylı