k45me-u2-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "4.2.02 k45me-u2-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19"

Transkript

1 k45me-u2-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 Yeni Siemens cep telefonu aldýðýnýz için size çok teþekkür ederiz. Telefonu zevk ve baþarý ile kullanmanýzý dileriz. Lütfen kendinize biraz zaman ayýrýp kullaným kýlavuzunu dikkatli okuyun. Böylece telefonun tüm fonksiyonlarý ile tanýþabilirsiniz. Lütfen güvenlik açýklamalarýna önem verin. U2

2 k45me-gerivz.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 Güvenlik Açıklamaları... 3 Telefona genel bakış... 4 Genel bilgiler... 6 Kullaným kýlavuzu... 6 Menü kullanýmý... 6 Başlarken... 7 SIM kartýn/pilin takýlmasý... 7 Pili þarj etme... 8 Açma, kapatma/pin... 9 Telefon görüşmesi Rakam tuþlarý ile arama Görüþmeyi sona erdirme Çaðrýyý kabul etme Çaðrýyý reddetme Meþgul hat Tekrar arama Görüþme esnasýnda Deðiþ/Konferans Serb. görüþme DTMF yolla Babysitter Adres defteri Yeni giriþ Giriþi okuma/deðiþtirme Arama yapma Giriþi arama Adres defteri Menü Ton dizisi kaydý Rehber Yeni giriþ Kayýt yeri Kayýt numarasý Ton dizisi kaydý İçindekiler Ses Kontrolü Metin mesajı (SMS) Mesajlarý okuma Gelen Kutusu/Giden Kutusu Arþiv SMS örnekleri Mesaj yazma Resim ve Ses (EMS) "T9" ile metin giriþi Ayarlar Resim göster Grafik alma Grafik yükleme Grafik kaydetme WAP Ýnternet eriþimi Browser-Menü Ayarlar Profiller Kullaným bilgileri Sesli mesaj/mailbox Yerel Yayın SIM-Servisleri (opsiyonel) Kayıtlar Kayýp Çaðrýlar Cevaplanan Çaðrýlar Aranan Çaðrýlar Süre/Ücret Gösterme Ücret Ayarý Yönlendirme Dikte cihazı Kullanım kılavuzun sonundaki alfabetik dizine de bakınız.

3 k45me-gerivz.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 2 Organizer Takvim Randevu Görevler Alarm Kayýp Alarm Notlar Kartvizit Hesap Makinesi Kur hesaplama Saat bölgel Saat/Tarih Tarih formatý Otomatik Kapama Kronometre/Geri sayım Oyunlar Profiller Ayarlar Car Kit Kulaklýk Uçak modu Favoriler Hızlı seçim Sol ekran tuþu Kýsa arama tuþlarý Menü kýsa seçimi Ses Zil ayarý Zil Þiddeti Titreþim Çaðrý Süzme Servis tonlarý Tuþ Tonu Dak. Sinyali İçindekiler Kullanım kılavuzun sonundaki alfabetik dizine de bakınız. Melodi Melodi menüsü Melodi Oluþtur Ayarlar Telefon Güvenlik Þebeke Kullanýcý grubu Görüþme esnasýnda Veri deðiþimi Saat/Tarih Aksesuar Kart Gezgini Data Exchange Software Siemens Quick Sync PC ile faks-/veri kullanımı Gönder/Yazdır.../Alma Ekran sembolleri (seçim) Arızaların giderilmesi Siemens Service Cihaz verileri Bakım Aksesuar Genel Aksesuar Araç aksesuarý Veri/Uygulamalar Yenilikler City Portal Menü tablosu SAR Alfabetik dizin... 99

4 k45me-si-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 Güvenlik Açıklamaları 3 Tüm telsiz fonksiyonlarý için aþaðidaki kýsýtlamalar geçerlidir: Hastanelerde veya kalp pili ve duyma cihazı gibi tıbbi cihazların yakınında telefonunuzu kapatın. Telefon bu cihazların fonksiyonlarında arıza yaratabilir. Cep telefonunuzu araçta sadece serbest görüşme kiti ile kullanın (s. 90)! Uçakta, seyahat sırasında telefonunuzu kapalı tutun ve yanlışlıkla açılmasına karşı emniyet altına alınız (s. 61). Benzin istasyonu, yakıt deposu, kimya tesisi ve patlama tehlikesi bulunan yerlerde telefonunuzu kapatın. Telefon, teknik tesislerde arızalar yaratabilir. Aktif kızıl ötesi ara birimine [1 LED ürün sınıfı (IEC göre sınıflandırma)] optik büyütücü cihazları ile yaklaşmayın. Zil sesi kulaklıktan çıkar. Kulağınıza zarar vermemek için önce telefonu açın ve sonra kulağınıza tutun. SIM kartını çıkartabilirsiniz. Küçük çocuklarda bunu yutma tehlikesine dikkat edin. Soketteki belirtilen voltajın geçilmemesine dikkat edin. Lütfen dikkat: Sadece Siemens orijinal pil (100% cıvasız) ve şarj cihazını kullanmanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde sağlığınıza ve telefonunuza önemli ölçüde zarar gelebilir. Telefon ve pil (100% cıvasız) asla açılmamalıdır ve herhangi bir değişiklik yapılmamalıdır. Aksi takdirde garanti kapsamı geçerliliğini kaybeder. Kullanamadığınız pilleri ve telefonları yasalara uygun biçimde imha edin. Telefon, televizyon, radyo ve bilgisayarların yakınında arızalar yaratabilir. Muhtemel hasarlardan kaçınmak ve geçerli kurallara uymak için sadece Siemens orijinal aksesuarlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Yukarıda belirtilen haller dışındaki kullanım sonucu ortaya çıkan arızalar garanti kapsamı dışındadır!

5 k45me-us-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 4 Hoparlör Telefona genel bakış Entegre anten Ekran göstergeleri Alış sinyal kuvveti/ pil şarj durumu. Kontrol tuşu (s. 5 e bakın) Giriş tuşları Rakamlar, harfler. < a Şebeke sunucusu :30 Menü Gerekmedikçe telefonun pil kapağının üstünü kapatmayın. Aksi takdirde alış kalitesi azalabilir (entegre anten). D E Tuşları Görüşme esnasında: Ses şiddetini yükseltir/ azaltır. Menü ve listelerde: İleri ve geri geçiş yapar. Bekleme konumunda: D Güncel profili gösterir. E Uzun basınca: Sesli kumanda. Mikrofon Dikte tuşu Uzun basınca: Kayıt başlar. Kısa basınca: Kayıt dinlenir. Kızıl ötesi ara birimi (IrDA, örn. PC/PDA iletişimi için). Cihaz ara birimi Şarj cihazı, kulaklık vs. için bağlantı.

6 k45me-us-ger.fm K45 - ME, tr, A31008-H4600-A13-3-5A19 Tuşlara genel bakış 5 Ekran tuşları Bu tuşların güncel fonksiyonları ekranın gri alanlarında metin veya sembol olarak görünür. Bekleme konumunda bunlar hızlı seçim (fabrika ayarı: ) veya örn. p (SİM servisi) ve "Menü" fonksiyonlarıdır. Bağlantı tuşu A Görüntülenen telefon numarasını veya ismi arar, gelen çağrıları kabul eder. Bekleme konumunda son çağrıları ekrana getirir. Ј Uzun basınca: Bekleme konumunda Sinyal tonlarını açma/ kapatma (çalar saat hariç). Metin girişinde Dil: T9-fonksiyonunu seçme. abc/abc/abc/123: Küçük veya BÜYÜK harf yazılımı, harf/rakam girişi. Menü Kontrol tuşu Bekleme konumunda Д Adres defteri veya Rehber Ь Sesle kumanda (uzun). Menü. Ґ GPRS bilgi menüsü. Liste ve menülerde Ц Geçiş yapma. Fonksiyon seçimi. Ґ Menü seviyesi geri. SMS ve takvim İmleci ilerletme. Ц Geçiş yapma. S Açma/Kapatma/ Sona erdirme tuşu Kısa basınca: Görüşmeyi/uygulamayı sona erdirir veya bekleme konumuna geri alır. Menülerde bir seviye geri gider. Uzun basınca: Telefon açılır/kapanır (bekleme konumunda). Tuş kilidi Açılır ve kapanır: Uzunca basın. OK Onaylayın (sadece kapatırken).

7 6 Genel bilgiler Kullanım kılavuzu Aþaðýdaki semboller kullanýmýn açýklanmasýnda kullanýlýr: Sayıların ve harflerin girişi. J S A Menü ~ Açma/kapama/sona erdirme tuşu. Uzunca basın: Bekleme konumuna geri dönüş. Cihazı bekleme konumunda kapatma. Bağlantı tuşu. Kontrol tuşuna gösterilen tarafta basın. Bir ekran tuşunun fonksiyonunu gösterme. Şebeke sunucusuna bağımlı fonksiyonlar, özel bir kayıt işlemi gerektirebilir. Bir menü girişi için kullanım kılavuzunda gösterilmiş adımlar, örn. Menü fsesfzil Şiddeti Yukardaki akış şekli şuna tekabül eder. Menü Ekran tuşuna basın. Д Ses e kadar gidin. Ses i seçin. Д Zil Şiddeti ne kadar gidin. Zil Şiddeti ni seçin. Menü kullanımı Menüler ile fonksiyonlara, þebeke servislerine ve özel ayarlamalarýnýza giriþ yapabilirsiniz. Ana menü Böylece her zaman bekleme konumundan (Standby) ana menüye ulaþabilirsiniz. Basýnýz: Menü Saðdaki ekran tuþu veya Sað kontrol tuþu. Menü kullanımı Ц Kontrol tuþlarý ile menüler arasýnda geçiþ yapabilirsiniz. Bir alt menünün veya fonksiyonun seçimi. Bir menü seviyesi geriye Ґ atlama (veya S tuþuna kısa basýn). Seçenek menüsü Diðer durumlar, örn. açýk olan bir Adres defteri/rehber, ona uygun bir seçenek menüsü sunulur: Seçenek tuþuna basýn.

8 SIM kartın/pilin takılması Þebeke sunucusundan alýnan SIM kartýn üzerinde baðlantýnýzýn tüm önemli verileri kayýtlýdýr. SIM kartý þayet kredi kartý büyüklüðünde ise, küçük kýsmý yerinden çýkarýn, gerekiyorsa kenarýndaki plastik artýklarýný da temizleyin. Vidali baðlantýyý arasýndaki halka ile çevirerek açýn. Sonra kapaðý yukarýya doðru çýkarýn. Başlarken Pili yandan ve üstten telefona oturtun ve aþaðýya doðru bastýrýn, yerine geçene kadar. 7 Pili, yanýndaki çentikten kaldýrýn, sonra yukarýya doðru eyip alýn. Kapaðý, resimde gösterildiði gibi takýn ve yerine oturana kadar aþaðý doðru bastýrýn. SIM kartýný öngörülmüþ boþluða yatýk olarak yerleþtirin, hafif basarak kart yerine oturana kadar itin. (kartýn doðru konumu için eðik kesilmiþ köþesine dikkat edin, kontakt yüzeyleri aþaðýya doðrudur). Vidalý baðlantýyý 45 lik bir açýyla hareket ettirip kapatýn. Sadece 1,8 Volt ve 3 Voltluk SIM kartları ile uyumludur. Eski SIM kartları (5 Volt tekniği ile) kullanılamazlar. Böyle bir durumda lütfen şebeke sunucunuza başvurun.

9 8 Başlarken Pili şarj etme Pil fabrika çýkýþýnda tam þarj edilmemiþtir, bunun için: Þarj kablosunu telefonun altýna takýn ve adaptör kýsmýný fiþe takýn ve en az iki saat þarj edin (sadece paketin içindeki orijinal þarj cihazýný kullanýn). Pil tamamen deşarj edilmiş ise, şarj işlemin başında şarj sembolü görüntülenmez. Bu durumda şarj kablosu takılı kalsın; şarj sembolü en geç 2 saat sonra görüntüye gelir. Ardından otomatik olarak pil normal şarj edilir. Þarj kablosunu telefondan çýkarmak için iki tarafýndan bastýrýn. SIM kartsız fonksiyonlar Telefon SIM kartý olmadan açýktýr: Menü Ekran tuþuna basýn SIM kartý olmadan kullanýma açýk olan fonksiyon bölümün göstergesi: Fonksiyonlarýn açýklamasýný bu kullaným kýlavuzunda bulacaksýnýz. YARDIM Acil çaðrý, SOS (s. 9). Şarj işlemi Ekranın üzerindeki gösterge: d şarj işlemi esnasında. e şarj işlemi sonu. Boş bir pil takriben 2 saatin sonunda tam doluma ulaşır. Dolum belli bir ısıda gerçekleşir, sadece 5 C den 40 C dereceye kadar şarj etmek mümkündür (5 C nin üstünde ve altında şarj işareti yanıp sönerek ikaz verir). Aadaptörün üstündeki voltaj değeri aşılmamalıdır. Hazır bekleme süresi Dolu bir pil 60 ila 300 saat arası bekleme ve 100 ila 360 dakkika arası konuşma süresi sağlar. Bekleme veya konuşma süreleri ortalama değerlerdir ve kullanım şekline göre değişebilirler (aşağıdaki tabloya bakınız). Şarj durumu göstergesi: Dolu a b c boş Pil bitimine yakın bir sinyal sesi duyulur. Piller üzerine kalite beyanı (s. 89). Yapılan aksiyon Süre Bekleme süresinin (dak) azalması Telefon dakika görüşmesi yapma Işık* 1 30 dakika Şebeke arama dakika * Tuşlarla giriş, oyunlar, organizer v.s.

10 Açma, kapatma S PIN girişi Açma, kapatma/pin Telefonu açmak veya kapatmak için açma/ kapatma/sona erdirme tuþuna uzunca basýn. SIM kartý 4 ila 8 haneli bir PIN ile korunabilir. PIN numarasýný rakam J tuþlarý ile giriniz (giriþ kapalý olarak yapýlýr, hata düzeltmesi için Sil tuþuna basýn). OK Sil Lütfen PIN kodunu girin: * * * * OK Girilen veriyi sað ekran tuþu ile onaylayýnýz. Þebekeye kabul bir kaç saniye sürer. < a Şebeke sunucusu Menü Ekranda þebeke sunucunuzun ismi görülür, þayet telefon bekleme konumunda ve kullanıma hazır ise. Kontrast ayarlama İlk açılışta kontrastı ayarlamanız istenebilir (s. 68). Acil çağrı (YARDIM) Soldaki YARDIM ekran tuşuna basarak, SIM kartı olmadan veya PIN i girmeden bir acil çağrıyı her şebekeden sağlayabilirsiniz. Sadece acil durumlarda kullanın! PIN sorunu Üç kere yanlış girilen PIN, SIM kartını kitler (s. 86). PIN kontrolünü açma, kapatma veya PIN i değiştirme (s. 70). SIM sorunu "Lütfen SIM kartını takın!" bildirildiğinde, hatayı bulmaya bakın (s. 84). Ayarlar: Telefon rehberi veya adres defteri SIM kartındaki telefon rehberini veya dahili adres defterini standart olarak kullanılmasını seçebilirsiniz. SIM kartındaki telefon rehberini telefondaki adres defterine kopyalayabilirsiniz. Bu işlemi lütfen kesmeyin. Bu zamanda gelen çağrıları kabul etmeyin. Ekrandaki komutları takip edin. SIM kartındaki verileri daha sonra kopyalamak için telefon rehberindeki Tümü 9 kopya fonksiyonunu kullanınız (s. 21). 9

11 10 PIN/Açma, kapatma Şebeke bağlantısı < > Sinyal alış gücü. Zayıf bir sinyal ses kalitesini düşürür, hatta bağlantıyı kesebilir. Durduğunuz yeri değiştirin. "Yerel şebekenizin" dışında bulunuyorsanız telefon otomatik olarak başka bir GSM şebekesini seçer (s. 72). SIM-Servisleri SIM kartına ilişkin özel p uygulamalar için sembol (s. 42), örn. banka işlemleri (şebeke sunucusuna bağlı). Uçak Kontrolü PIN kontrolünü iptal ettiyseniz (bkz. sayfa 70), telefonu tekrar açarken önce emniyet sorusunu onaylamanýz gerekir. Böylece telefonun yanlýþlýkla açýlmasý önlenir (örn. uçak seyahati sýrasýnda). S uzunca basýn. Uçak kontrolü Açmak için lütfen onaylayın. OK İptal OK Seçin: Telefon açýlýr. İptal Seçin veya hiçbir tuþa basmayýnýz:ýþlem iptal edilmiþtir; telefon açýlmaz.

12 Rakam tuşları ile arama Telefon açýk olmalýdýr (bekleme konumu). Telefon numarasýný girin J (her zaman alan kodu ile, gerekirse uluslararasý kodu ile). Sil tuþuna kısa basýnca son rakam silinir, uzun basýnca tüm telefon numarasý silinir. º Telefon numaralarýný Adres defteri (s. 17)/ Rehbere (s. 21) kaydetme. Baðlantý tuþuna basýn. A Ekranda gösterilen telefon numarasý çevrilir. Uluslararası alan kodu numaraları Telefonunuzda çok miktarda uluslararası alan kodu numaraları kayıtlıdır. } tuşuna uzunca basın, "+" işareti gözükene kadar. Bu uluslararası alan kodu numarası yerine geçer. + Liste tuşuna basın. İstenilen ülkeyi seçin. Uluslararası alan kodu numarası gösterilecektir. Ulusal telefon numarasını (çoğu ülkelerde ilk rakam konmaz) ekleyip bağlantı tuşuna basın. Telefon görüşmesi Görüşmeyi sona erdirme S Sonlandýrma tuþuna kısaca basýn. Konuþma sona erdirilir. Görüştüğünüz şahıs sizden önce görüşmeyi bitirmiş olsa dahi, bu tuşa yine de basın. Çağrıyı kabul etme Cevapla Telefon açýk olmalýdýr (bekleme konumu). Cevapla tuþuna basýn veya A tuþuna basýn. Gelen çağrıyı herhangi bir tuşla da kabul edebilirsiniz (s. 69). Çağrıyı reddetme Reddetm Reddetm tuþuna basýn veya S tuþuna kısa basýn. Yönlend. tuşu, örn. Mailbox a yönlendirir, şayet yönlendirmede Meşgul devreye alınmış (s. 45) ve "Araya girme" (s. 13) fonksiyonu da aktif ise. 11

13 12 Telefon görüşmesi Meşgul hat Ulaþýlmaya çalýþýlan hat meþgul ise veya þebeke problemlerinden dolayý ulaþýlamýyorsa, þebeke sunucunuza baðýmlý olarak þu imkanlar sunulur: Otom. tekrar arama Oto.ara veya Geri arama tuþuna basýn. Aranan numara 15 dakika boyunca uzayan zaman dilimlerinde otomatik olarak aranýr. Bu zaman zarfýnda baþka bir numara çevrilemez. Sona erdirme: S Sonlandýrma tuþu ile yapýlýr. ~ Geri arama tuþuna basýn. Meþgul hat boþalýnca telefonunuz çalar. Baðlantý tuþu ile istenen numara aranýr. Hatırlatma Hatırlat tuþuna basýn. 15 dakika sonra bir sinyal sesi size gösterilen telefon numarasýný tekrar aramanýzý hatýrlatýr. Tüm diğer çağrılar bu fonksiyonu iptal ederler. Tekrar arama Son aranan numarayı tekrar arama. A Baðlantý tuþuna iki kez basýn. Diðerlerinden daha önce aranan numaralarý tekrar aramak için: Baðlantý tuþuna bir kez A basýn. Listeden istenen Ц numarayý seçip, aramak için... A... tuþuna basýn. Seçenek Telefon listeleri (s. 43). º Telefon numarasını Adres defterine (s. 17)/Rehbere (s. 21), kaydetme. Gelen çağrılar, aranan ve kayıp çağrılar geri aranması için hafızaya alınırlar (s. 43). Gelen bir çağrı tüm diğer telefon kullanımını keser. Görüşürken kullanılabilecek fonksiyonlar (s. 13). Güncel çağrı için zili kapatma (şayet "tüm tuşlar", s. 69, aktif değil ise): Ј tuşuna uzunca basın. Çağrı ekranda gösterilecektir. Arayan kişi çağrı sesini duyar.

14 Görüşme esnasında Çağrı Bekliyor Bu fonksiyonu şebeke sunucunuza kayıt ettirmeniz gerekebilir ve telefonu da ona göre ayarlamanız gerekir(s. 74). Bir görüþme esnasýnda arandýðýnýzda, "araya girme sinyali"duyulur. Þu imkanlarýnýz vardýr: Değiş Değiş Reddetme Reddetm Yönlend. Telefon görüşmesi Gelen çaðrýyý kabul edip bu sýrada aktüel çaðrýyý bekletirsiniz.ýki çaðrý arasýnda geçiþ yapmak için her seferinde Değiş tuþuna basabilirsiniz. Yeni çaðrýyý reddetme. Arayan kiþi meþgul sesi duyar. veya Þayet kullanýmda ise, Mailbox a yönlendirilir (s. 45). Aktif görüşmeyi sona erdirme S Cevapla Aktif görüþmeyi sona erdirme. Yeni görüþmeyi kabul etme. ~ 13 Ses şiddetini ayarlama D E Telefonun solundaki yan tuþlar ile ahizenin ses þiddetini ayarlayabilirsiniz Araç seti kullanýmýnda, aletin ses þiddeti ayarý, telefondaki normal ayarlarý etkilemez. Dikte cihazı Kaydedilmiþ bir kaydý dinletmek için telefonun sağındaki yan tuþa kısaca basýn (görüþmede olduðunuz þahýs da duyacaktýr). Konuþmayý kaydetmek için (s. 47). telefonun sağındaki yan tuþa uzunca basýn. Bu fonksiyonun kullanımında hukuki, özellikle de cezai kısıtlamalar geçerli olabilir. Konuşmayı şayet kaydedecekseniz, görüştüğünüz kişiyi bu konuda önceden haberdar edin ve kayıtları güvenli kullanın. Bu fonksiyonu ancak görüştüğünüz kişinin onayı ile kullanın. Telefon numaraları memo Konuþma esnasýnda tuþlarla bir telefon numarasý girebilirsiniz. Telefonda görüþtüðünüz kiþi bu giriþleri duyar. Bu girilen numaralar konuþma bitiminden sonra kayýt edilebilir veya aranabilir.

15 14 Telefon görüşmesi Değiş/Konferans Bu açıklanan fonksiyonların hepsi şebeke sunucuları tarafından desteklenmeyebilir. Bir görüþme esnasýnda diðer bir kiþiyi arýyorsunuz. Görüþtüðünüz iki kiþi arasýnda deðiþebileceðiniz gibi herkesi birden bir konferans baðlantýsý ile birbirine baðlayabilirsiniz. Konuþma esnasýnda görüþtüðünüz kiþiye yapmak istediklerinizi anlatýn: Beklet Güncel çaðrýyý bekletin. Yeni bir telefon numarasý çeviriniz. Þayet baðlantý kuruldu ise, þu seçenekler var: Değiş Değiş Ýki konuþma arasýnda deðiþme imkaný. ~ < a i Beklet i A Menü S Güncel görüşmeyi sona erdirme. Şu soru görülür: "Bekletilen görüşmeye geri dönüş?" Evet Bekletilen görüşme alınır. veya Hayır Bekletilen görüşme sona erdirilir. Konferans ; Menü Görüþme menüsüne girin ve Konferans seçin. Bekletilen bir çaðrý dahil edilir (konferans maks. 5 aboneye kadar). Sona erdirme Sona erdirme tuþu ile S konferanstaki tüm görüþmeler hep birlikte sona erdirilir. Çağrı aktarma ~ ; Menü Görüþme menüsüne girin ve Çağrı aktarma seçin. Esas çaðrý ikinci çaðrýnýz ile baðlanýr. Sizin için her iki görüþme de bitmiþtir. Bu fonksiyonlar muhtemelen tüm þebeke sunucularý tarafýndan henüz desteklenmeyebilir.

16 Görüşme menüsü Aþaðýdaki fonksiyonlarý sadece görüþme esnasýnda kullanabilirsiniz. ; Menü Menüye girin. Mikrofon açık Serb. görüşme Zil Şiddeti Telefon görüşmesi Mikrofonu açma veya kapatma. Kapatılmış ise görüştüğünüz kişi sizi duyamaz. DTMF tonları iletilir. Alternatif: Ј tuşuna uzunca basın. Bir DTMF tuş onayı verilir. Sağa bakınız. Ahize ses şiddetini ayarlama. Konferans (s. 14) Zaman/Ücret Konuşma esnasında şimdiye kadar konuştugunuz süre ve (ayarlandı ise, s. 44) ücretler gösterilir. DTMF yolla Ton göndermek için sağa bakınız. Çağrı aktarı. (s. 14) Ana Menü Doğrudan ana menüye giriş. Görüş. durumu Tüm bekletilen ve aktif görüşmeleri listeleme (örn. konferansa katılanlar). Serb. görüşme Görüþme menüsünün üzerinden açma/kapatma için sol tarafa bakýn. Bir görüþme esnasýnda telefonu elinizden býrakýp bir yere koyabilirsiniz. Bu durumda dinleme hoparlör üzerinden saðlanýr. < a 15 D E Telefonun sol tarafýndaki yan tuþlarla ahizenin ses þiddetini ayarlayabilirsiniz. Telefonu tekrar kulağınıza götürmeden önce, işitme bozukluklarını önlemek için muhakkak Serb. görüşme yi kapatın. DTMF yolla Beklet A Menü Görüþme menüsünün üzerinden açma için sol tarafa bakýn. Örneðin, telesekreterinizin uzaktan kumanda fonksiyonlarý için baðlantý esnasýnda ton dizisini (rakamlarý) tuþlayabilirsiniz. Bu tuþ giriþleri doðrudan DTMF tonlarý olarak iletilir. Adres defterinde (s. 17)/Rehberde (s. 21) hafýzaya alýnmýþ ton dizilerini de (DTMF tonlarý) çaðýrabilirsiniz.

17 16 Telefon görüşmesi Babysitter Bu fonksiyon ile bir telefon numarasý sað ekran tuþuna uzunca basýldýðýnda aranýr. Devreye alma Menü fayarlarfgüvenlikf Babysitter Seç J tuþuna basýn. Telefon kodunu girin (aþaðýdaki uyarýlara bakýn). OK Giriþi onaylayýn. Değiştir tuþuna Telefon numarasýný Adres defterinden (s. 17)/ Rehberden (s. 21), seçin veya (ismi ile) yeniden girin. Þimdi bebek alarmý aktiftir. İptal etme tuþuna uzunca basýn. J Telefon kodunu girin. Değiştir tuþuna basýn. OK Giriþi onaylayýn. Telefon Kodu Telefon Kodu (4 ila 8 haneli) ilk aramada, örn. Babysitter de, sizin tarafınızdan tanımlanır ve girilir. Lütfen kodu mutlaka aklınızda tutun! Diğer bölümler için de geçerlidir, fakat her zaman değiştirilebilinir. (s. 70).

18 Adres defteri 500 e kadar kayýt ve kayýt baþýna 3 telefon numarasý ile bir faks numarasý ve diðer adres verilerini alabilecek kapasitededir. Bu giriþler telefon rehberinden ayrý yönetilir. Adres defteri ile telefon rehberi arasýnda veri alýþveriþi saðlayabilirsiniz. Yeni giriş Menü fofisfadres defteri veya Þayet adres defteri standart olarak seçilmiþ ise (s. 9): Д Adres defterine girin (bekleme konumunda). <Yeni giriş> seçin. ßAbc Adres defteri Soyadı: Kaydet J Д ¹ Adres defteri Q <Yeni giriş> <Kartvizit> Canan º Seç Ýsim veya soyadý ile bir telefon numarasý girin (s. 18). Diðer verileri hane hane girin. Adres defteri Soyadı: Adı: Firma: E-posta: Tel: Tel/Büro: Tel/Mobil: Kaydet Faks: Cadde: Posta kodu: Şehir: Ülke: URL: (İnternet adresi) Grup: (VIP, aşağıya bakınız) Giriþi kaydedin. 17 Grup: (VIP) VIP grubu için sadece önemli girişleri girin. VIP girişleri adres defterinin en başında da gösterilebilir. (s. 19). VIP grubuna alınmış girişler için özel ses ayarlaması yapabilirsiniz (s. 65). VIP girişindeki bir çağrı, özel bir melodi ile kendini belirtebilir(s. 66). º Adres defteri ile telefon rehberi arasında geçiş Başka bir adres defteri kaydından veriler kopyalanabilir.

19 18 Adres defteri Telefon numarası Telefon numarasını her zaman alan kodu ile, gerekirse uluslararası alan kodu ile (s. 11) giriniz. Metin girişi Rakam tuşuna istenen karakter çıkana kadar birkaç kez basın, karakter ekranda gösterilir. İmleç kısa bir aradan sonra bir hane ileri atlar. u tuşuna bir kez kısa basınca A harfini yazar, iki kez basınca B yi v.s. Bir ismin ilk harfi otomatik olarak büyük yazılır. Ä,ä/1-9 Üstü noktalı harfler ve rakamlar sözkonusu tuşun sonuna doğru görünürler. Sil tuşuna kısa basınca imleç önündeki karakteri siler, uzun basınca tüm ismi siler. İmleci kaydırma. Ј Büyük ve küçük harfler ve rakamlar arasında değiştirme. T9 fonksiyonunu açar/kapar } tuşu.?! : yazar. t Boşluk yazar. Özel karakterler Özel karakterler (s. 31). Girişi okuma/değiştirme Adres listesinden tüm giriþlere ulaþabilirsiniz. Adres defterine girin Д (bekleme konumunda). Ц Ýstenilen giriþi seçin. Oku Giriþ ekranda görüntülenir. ¹ Adres defteri Soyadı: Arslan Adı: Değiştir Değiştir Giriþ, deðiþtirilmek üzere açýlýr. J Ýstenen deðiþikliði yapýn. OK Kaydedin. Sağdaki ekran tuşu Okuma esnasýnda satýrdan satýra geçtikçe, veri tipine göre saðdaki ekran tuþu deðiþir. Tel., Faks numarasý: Sesle ar. (s. 24) URL: Link (s. 35) Ekran tuþu ile ilgili kullaným çaðrýlýr.

20 Arama yapma Adres defterini açýn Д (bekleme konumunda). J Ц / Ýsmin baþ harfini girerek veya geçiþ yaparak bir isim seçin. A tuþuna basýn. Ýþaretlenmiþ kayýt seçilir. Adres defterinde bir çok telefon numaralarý kaydedilmiþ ise, bunlar bir liste halinde ekranda gösterilir. Dilediðiniz telefon Ц numarasýný seçin. A tuþuna basýn. Girişi arama ¹ Adres defteri Q <Yeni giriş> Canan Deniz Oku Seçenek Geniþ adres defterlerinde istediðinizi bilerek arayabilirsiniz. Açýlmýþ adres defterine sadece aranan ismin ilk harflerini girin. Bu harflerle baþlayan ilk kayýt gösterilecektir. Ekranýn sað üstünde büyüteç sembolünün yanýnda aranan harf görülür. Adres defteri Adres defteri Menü Güncel duruma göre aþaðýdaki fonksiyonlar seçime sunulur. Seçenek Menüye girin. 19 Oku (s. 18) Gruplandırma Adres defterini alfabetik liste olarak veya VIP grubunun (s. 17) girişlerini başta olmak üzere gösterme. Değiştir Kaydı değişim için gösterme. Yeni giriş (s. 17) Sil Kaydı silme. Hepsini sil Bilgi aldıktan sonra tüm kayıtları silme. SIM'e kopyala İşaretli kayıtlar isim ve seçilmiş telefon numarası ile SIM kartına kopyalanır. Rehber Telefon rehberine (s. 21) dönüp standart ayara getirme. Gönder/ (bkz. sayfa 82) Yazdır... Alma (bkz. sayfa 82) Sesle Arama Sesle arama kaydını başlatır. Kapasite Kullanılan ve boş hafıza kapasitesi.

21 20 Adres defteri Ton dizisi kaydı Örn. telesekreteri uzaktan kumanda etmek için telefon numarasýný kaydedin ve ton dizisini (DTMF tonlarý) normal bir giriþ olarak adres defterine kaydedin. J Telefon numarasýný girin. tuþuna "+" karakteri } ekranda belirene kadar basýn (baðlantýnýn kurulmasý için ara). DTMF tonlarýný J (rakamlarý) girin. Gerekirse, alýcýnýn doðru } çalýþtýðýndan emin olmak için, 3 saniyelik aralýklar ekleyin. º Adres defterine aktarmak için bu tuþa basýn ve gerekirse bir isim verin. Kaydet tuþuna basýn. DTMF tonlarýný (rakamlarý) bir telefon numarasý gibi hafýzaya alýp görüþme esnasýnda gönderebilirsiniz (s. 15). Telefon numarasını tamamlama Harici bir PC programı ile, örn. Outlook, telefon numaralarının parçalarını "?" ile değiştirip sonradan adres defterine geçirilebilirsiniz (örn. telefon santralları için). Arama için: Д Adres defterini açın ve telefon numarasını (kısmen) seçin. A tuşuna basın. J "?" işareti rakamlar ile değiştirin. A Telefon numarasını arayın. Outlook ile senkronize etme Siemens Quick Sync (s. 80) ile adres defterinizi Outlook veri bankanýz ile senkronize edebilirsiniz.

22 Telefon rehberindeki giriþler (SIM kartý) adres defterinden ayrý ele alýnýr. Telefon rehberi ve adres defteri arasýnda veri deðiþimi yapabilirsiniz. Yeni giriş Menü fofisfrehber veya telefon rehberi standart ise (s. 9) telefon rehberini açýn Д (bekleme konumunda): ¹ Rehber Q <Kendi numaral.> <Yeni giriş> Canan º Seç <Yeni giriş> Seçin. Ц Giriþ hanelerini kaydýrýn. J Aþaðýdaki giriþleri yapýn: Numara: (alan kodu ile) İsim: Grup: Kayıt yeri (s. 22) Kayıt numarası (s. 22) Kaydet tuþuna kaydetmek için basýn. Girişler, Rehber den Adres defteri ne kopyalanırsa, bunlar orada sonradan başka veriler ile (s. 18) tamamlanabilirler. º Adres defteri ile telefon rehberi arasında geçiş yapma. Rehber Rehber Menü Ц Giriþi seçin. Seçenek Menüye girin. 21 Oku Seçilen girişi gösterme. Girişi Düzelt İsmi ve/veya soyadı, telefon numarasını ve kayıt yerini değiştirme. Yeni giriş İsmi ve/veya soyadı, telefon numarasını ve kayıt yerini kaydetme. Sil Seçilmiş kaydı silme. Hepsini sil Kontrol ettikten sonra tüm kayıtları silme. Sesle Arama Bir kaydı sesle arama (s. 24). 9 'e kopyala Seçilen kaydı adres defterine kopyalama. Tümü 9 Telefon rehberindeki tüm kopya kayıtları adres defterine kopyalama. Adres defteri Adres defterine dönüp (s. 17) standart ayara getirme. Gönder/ (bkz. sayfa 82) Yazdır... Alma (bkz. sayfa 82) Kapasite Kullanılmış ve boş hafıza kapasitesini gösterme.

23 22 Rehber Kayıt yeri Açýk telefon rehberinde: Ц Giriþi seçin. Seçenek Menüye girin ve Girişi Düzelt seçin. Д Kayıt yeri giriþ hanesine ilerleyin. Bir veri, telefon rehberinden baþka kayýt yerlerine geçirilebilir. SIM (standart) I SIM kartýnda bulunan telefon rehberindeki kayýtlý veriler baþka bir GSM telefonunda da kullanýlabilir. Telefon (cihaz hafızası) [ SIM kartýnýn kapasitesi dolduðunda, telefon rehberinin/adres defterinin kayýtlarý bu bölümde hafýzaya alýnýr. Korumalı SIM, Özel bir SIM kartý ile aramalar bu SIM kartýndaki "sabit" bir þekilde belirtilen numaralara kýsýtlanabilir. Her türlü deðiþim için PIN 2 gereklidir (s. 70). Kayıt numarası Telefon rehberindeki her numaraya bir giriþ numarasý verilir, yeni veri giriþlerinde bu otomatik olarak verilir. Bu giriþ numaralarý ile de arama yapabilirsiniz. Arama J Numarayý girin. Değiştir tuþuna basýn. A tuþuna basýn. Açýk telefon rehberinde: Ц Giriþi seçin. Seçenek Menüye girin ve Girişi Düzelt seçin. Д J "Kayıt numarası" hanesine kadar gidin. Yeni numarayý kaydedin ve Kaydet ile onaylayýn.

24 Ton dizisi kaydı Örn. telesekreteri uzaktan kumanda için, telefon numarasýný ve ton dizisini (DTMF tonlarý) adres defterine normal giriþ olarak girin. J Telefon numarasýný girin. tuþuna "+"-iþareti } ekranda gösterilene kadar basýn (baðlantýnýn oluþmasý için gerekli ara). DTMF tonlarýný J (rakamlarý) girin. } Gerekirse, alýcýnýn doðru çalýþtýðýndan emin olmak için, 3 saniyelik aralýklar ekleyin. º Telefon rehberine geçirmek için basýn ve gerekirse bir isim girin. OK tuþuna basýn. DTMF tonlarýný (rakamlarý) bir telefon numarasý gibi hafýzaya alýp görüþme esnasýnda iletebilirsiniz. (s. 15). Rehber Servis numaraları Şebeke sunucunuzdan size tahsis edilmiş olan numaralar kaydedilmiş olabilir. Bu numaralar ile yerel ve bölge dışı bilgi hizmetlerini arayabilir veya şebeke sunucunuzun servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Korumalı telefon numaraları Lütfen telefon rehberinizin kullanımı sınırlandırılmış olabilmesine dikkat edin (bazı firma kullanımlarında olağan), örn. eksik telefon numaraları "?" işaretlenmiş olabilirler. Bunu aramadan önce tamamlayabilirsiniz. 23

25 24 Ses Kontrolü 20 telefon numarasý veya fonksiyon, bir ismin söylenmesi ile aranýr veya baþlatýlýr. Sesli arama giriþleri telefonda kayýtlýdýr (SIM kartýnda deðil!). Kayıt yapma Sesle Arama (telefon numaraları için) Menü fofisfses Kontrolüf Sesle Arama Giriþleri içeren bir liste verilir. Listede... Yeni kayıt Seçin, ardýndan J Ýsim ve telefon numarasýný girin Adres defterinden/ telefon rehberinden çaðýrýn. Kaydet Onaylayýn. Başlat Kaydý baþlatýn. Kýsa bir sinyal sesi duyulur. Ýsmi söyleyin ve talimat üzerine tekrarlayın. Bir sinyal sesi kaydý onaylar ve tüm kayýtlar gösterilir. Ses komutu (fonksiyonlar için) Menü fofisfses Kontrolüf Ses komutu Sesle komut edilen 20 fonksiyonlarýn bir listesi verilir. Ц Fonksiyonu seçin. Kayıt tuþuna basýn. Evet Seçilmiþ fonksiyonu onaylayýn. Başlat Kaydý baþlatýn. Kýsa bir sinyal duyulur. Fonksiyona uygun bir komut söyleyin ve talimat üzerine tekrarlayın. Uygulama Ь tuþuna uzunca basýn. Ses Kontrolü baþlar (bekleme konumunda). Þimdi isim veya fonksiyonu söyleyin. Telefon numarasý aranýr veya fonksiyon uygulanýr. Ses kontrolünü, aþaðýdaki sol yan tuþa uzunca basarak da baþlatabilirsiniz. Çevredeki yüksek sesler sesin tanımlanmasını etkileyebilir.

31.1.02 k45e-u2-ger.fm K45 - Eagle, tr, A31008-H4500-A13-3-5A19

31.1.02 k45e-u2-ger.fm K45 - Eagle, tr, A31008-H4500-A13-3-5A19 31.1.02 k45e-u2-ger.fm K45 - Eagle, tr, A31008-H4500-A13-3-5A19 Yeni Siemens cep telefonu aldýðýnýz için size çok teþekkür ederiz. Telefonu zevk ve baþarý ile kullanmanýzý dileriz. Lütfen kendinize biraz

Detaylı

Hoþ geldiniz. Çabuk baþlama kýlavuzu. philips. Baðlantý. Kurulum. Kullaným 2. 3.

Hoþ geldiniz. Çabuk baþlama kýlavuzu. philips. Baðlantý. Kurulum. Kullaným 2. 3. Hoþ geldiniz Çabuk baþlama kýlavuzu 1 2 3 Baðlantý Kurulum Kullaným philips + Teslimat kapsamý CD640 Baz istasyon VEYA - Connect Install Enjoy CD640/CD645 El cihazý CD645 Baz istasyon Baz istasyon besleme

Detaylı

Hoþ geldiniz. Çabuk baþlama kýlavuzu. philips. 1 Baðlantý 2 3. Kurulum. Kullaným

Hoþ geldiniz. Çabuk baþlama kýlavuzu. philips. 1 Baðlantý 2 3. Kurulum. Kullaným Hoþ geldiniz Çabuk baþlama kýlavuzu 1 Baðlantý 2 3 Kurulum Kullaným philips + Teslimat kapsamý CD440 Baz istasyon VEYA CD440/CD445 El cihazý CD445 Baz istasyon Baz istasyon besleme ünitesi Telefon kablosu

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu www.philips.com/welcome adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz CD250 CD255 SE250 SE255 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Keyfini cıkarın Kutuda neler var Baz istasyonu

Detaylı

7215 7300-02/2006 TR(TR) Kullanýcý için. Kullanma talimatý. ModuLink 250 RF - Modülasyonlu kalorifer Kablosuz Oda Kumandasý C 5. am pm 10:41.

7215 7300-02/2006 TR(TR) Kullanýcý için. Kullanma talimatý. ModuLink 250 RF - Modülasyonlu kalorifer Kablosuz Oda Kumandasý C 5. am pm 10:41. 7215 73-2/26 TR(TR) Kullanýcý için Kullanma talimatý ModuLink 25 RF - Modülasyonlu kalorifer Kablosuz Oda Kumandasý off on C 5 off 2 on pm 1:41 24 Volt V Lütfen cihazý kullanmaya baþladan önce dikkatle

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Adresinden ürününüzü kaydettirebilir ve destek alabilirsiniz www.philips.com/welcome SE650 SE655 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlantı 2 Kurulum 3 Tadını çıkarın Kutunun içindekiler Baz istasyonu VEYA El

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Pil kapağı Kullanıcı

Detaylı

Alcatel OmniPCX Office

Alcatel OmniPCX Office Analog terminal Alcatel OmniPCX Office ARCHITECTS OF AN INTERNET WORLD Bu kýlavuzu nasýl kullanmalý? How Tuþ takýmý Sayýsal tuþ takýmý. Sayýsal tuþ takýmýnýn özel tuþu. Kullanýlan diðer semboller þlem

Detaylı

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA TG8070_8090TR(tr-tr)_QG.fm Page 1 Friday, August 10, 2007 4:18 PM Kısa Kılavuz Dijital Telsiz Telefon Model No. KX-TG8070TR Dijital Telesekreter Model No. KX-TG8090TR Bağlantılar KX-TG8070 KX-TG8090 Çengel

Detaylı

Brain Q RSC/2 Termostat

Brain Q RSC/2 Termostat Brain Q RSC/2 Termostat Kullaným Kýlavuzu . Kod No: A.2.3.15 Kitap Baský Tarihi: 071206 Revizyon No: 071206 Brain Q RSC/2 Termostat 06 Kullaným Kýlavuzu . Ýçindekiler Kontrol Seviyesi Gösterge ve Çalýþtýrma

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888

Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 Hızlı başlangıç kılavuzu SE888 İçindekiler Baz ünitesi Not * Birden fazla ahize içeren paketlerde, ek ahizeler, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur. ** Bazı ülkelerde, hat adaptörünü hat kablosuna

Detaylı

Teslimat içeriği. 5.11.01 SL42-SL45-u2- U35 /SL45i- türk., A31008-H4860-A13-2-5A19. PTT tuşlu stereo kulaklõk (PTT = Push-to-talk)

Teslimat içeriği. 5.11.01 SL42-SL45-u2- U35 /SL45i- türk., A31008-H4860-A13-2-5A19. PTT tuşlu stereo kulaklõk (PTT = Push-to-talk) 5.11.01 SL42-SL45-u2- U35 /SL45i- türk., A31008-H4860-A13-2-5A19 Teslimat içeriği PTT tuşlu stereo kulaklõk (PTT = Push-to-talk) Kullanõm kõlavuzu MultiMediaCard (telefonda) Pil CD-ROM Sync station Güç

Detaylı

Kullaným kýlavuzu. 9355152 2. Baský TR

Kullaným kýlavuzu. 9355152 2. Baský TR Kullaným kýlavuzu 9355152 2. Baský TR UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ NOKIA CORPORATION olarak biz, tamamen kendi sorumluluðumuzda olmak üzere NPM-6 ürününün aþaðýdaki yönetmeliðin (Council Directive:1999/5/EC) ilgili

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu 9353937 1. Baský

Kullaným Kýlavuzu 9353937 1. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9353937

Detaylı

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU EWD8989 KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ 1: Saatte kullanılacak kart, Mikro Sim olmalıdır. ÖNEMLİ2: Mikro Sim kartın PIN kodu bir telefon yardımıyla kaldırıldıktan sonra saate takılmalı. Uygulamayı Akıllı Telefonunuza

Detaylı

Kullaným kýlavuzu 9352425 2. Baský

Kullaným kýlavuzu 9352425 2. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným kýlavuzu 9352425

Detaylı

Hoş geldiniz. Çabuk başlama kılavuzu IMAGE TO FOLLOW. Bağlantı. Kurulum. Kullanım

Hoş geldiniz. Çabuk başlama kılavuzu IMAGE TO FOLLOW. Bağlantı. Kurulum. Kullanım Kablosuz Dijital Telefon SE 240 Telesekreterli Kablosuz Dijital Telefon SE 245 Hoş geldiniz Çabuk başlama kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Kullanım IMAGE TO FOLLOW Teslimat kapsamı SE240/SE245 El cihazı

Detaylı

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI Belge Numarası: BST-MN-UC-0002 Başlık: Avaya E129 SIP Hızlı Başvuru Kılavuzu Yürürlük Tarihi: 16.12.2014 Sorumlu Birim: Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı Sayfa 1 / 11 Avaya E129 SIP Telefon

Detaylı

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1-

Detaylı bilgi için www.ekont.com veya http://www.ekont.com/index.php?id=119 adreslerine göz atabilirsiniz. -1- -1- -2- Temel Fonksiyonlar-Özellikler 1. Ücretsiz çağrı atarak kapı ve bariyer kumanda edebilme (1 adet kuru kontak çıkış) 2. Tüm programlama işlemlerinin SMS ile yapılabilmesi ve SMS ile geri bildirim

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu Montaj Kýlavuzu

Kullaným Kýlavuzu Montaj Kýlavuzu Kullaným Kýlavuzu Montaj Kýlavuzu 9356658 Baský 2 UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ NOKIA CORPORATION olarak biz, tamamen kendi sorumluluðumuzda olmak üzere TFE-4R ürününün aþaðýdaki yönetmeliðin (Council Directive:1999/5/EC)

Detaylı

Nokia N76-1. Baþlangýç. 9254332, 2. Baskı TR

Nokia N76-1. Baþlangýç. 9254332, 2. Baskı TR Nokia N76-1 Baþlangýç 9254332, 2. Baskı TR Tuþlar ve parçalar (kapak ve kapak açýk) Bundan sonra Nokia N76 olarak anýlacaktýr. 1 Sað kapak tuþu 2 Orta tuþ 3 Sol kapak tuþu 4 Daha düþük çözünürlüklü ikincil

Detaylı

Geniþletilmiþ Kullaným Kýlavuzu. 9356738 2. Baský

Geniþletilmiþ Kullaným Kýlavuzu. 9356738 2. Baský Geniþletilmiþ Kullaným Kýlavuzu 9356738 2. Baský UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ NOKIA CORPORATION olarak biz, tamamen kendi sorumluluðumuzda olmak üzere RH-19 ürününün aþaðýdaki yönetmeliðin (Council Directive:1999/5/EC)

Detaylı

nse6trx.fm Page 1 Tuesday, July 21, 1998 8:11 AM Kullaným Kýlavuzu 9351848 Issue 1

nse6trx.fm Page 1 Tuesday, July 21, 1998 8:11 AM Kullaným Kýlavuzu 9351848 Issue 1 nse6trx.fm Page 1 Tuesday, July 21, 1998 8:11 AM Kullaným Kýlavuzu 9351848 Issue 1 nse6trx.fm Page 2 Tuesday, July 21, 1998 8:11 AM Nokia is a registered trademark of Nokia Corporation, Finland. 1998.

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Kullanım

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Kullanım Hoşgeldiniz Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Kullanım Kutuda neler var CD140 Baz istasyonu VEYA CD140/CD145 El cihazı CD145 Baz istasyonu Baz istasyonu için güç kaynağı ünitesi Telefon kablosu

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

Resim 7.20: Yeni bir ileti oluşturma

Resim 7.20: Yeni bir ileti oluşturma F İLETİLER Konuya Hazırlık 1. E-posta adresinden yeni bir ileti nasıl oluşturulur? 1. İLETI GÖNDERME a. Yeni bir ileti oluşturma: Yeni bir ileti oluşturmak için Dosya/Yeni/E-posta iletisi seçilebileceği

Detaylı

TT Ofis, TTNET Bayi ya da Çağrı Merkezi ne talebinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu özellik talebinizi

TT Ofis, TTNET Bayi ya da Çağrı Merkezi ne talebinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu özellik talebinizi TTNET Alo kullanım kolaylıkları nedir? Nasıl faydalanabilirim? Clip (Arayan Numaranın Aranan Abone Cihazında Görünmesi) Telefonunuzu arayan abonenin numarasının görünmesi özelliğidir. Bu özellik hattınıza

Detaylı

ÜÇ BANT GPRS TELEFON SGH-300M

ÜÇ BANT GPRS TELEFON SGH-300M ÜÇ BANT GPRS TELEFON SGH-300M ELECTRONICS World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 07/2003. Rev. 1.0 İçerik Önemli Güvenlik Uyarıları... 7 Paketi açma...

Detaylı

11000000# 8 haneli tuşlanır (1 açık 0 kapalı demektir)

11000000# 8 haneli tuşlanır (1 açık 0 kapalı demektir) OPAX-011GSM MODÜL PROGRAM KODLARI NOT: 1-Cihazın antenini takmadan kesinlikle elektik vermeyiniz 2-Data kablolarının uçları açık ve birbirine temas etme durumu olduğundan kesinlikle birbirine temas etmediğinden

Detaylı

AYDES PROJESİ MESAJ KUTUSU EĞİTİM DOKÜMANI

AYDES PROJESİ MESAJ KUTUSU EĞİTİM DOKÜMANI AYDES PROJESİ MESAJ KUTUSU İÇINDEKILER 1. DOKÜMAN SÜRÜMLERİ... 4 2. MESAJ KUTUSU ÖZELLİKLERİ... 4 2.1 Mesaj Kutusu Seçim... 4 2.1.1 Mesaj Dizinleri Listeleme / Mesaj Gösterme... 5 2.1.2 Mesaj Silme...

Detaylı

2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari

2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari Sohbet Baskı 1 2008 Nokia telif hakkıdır. Tüm hakları mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Nseries, Nokia Corporation'ın ticari veya tescilli ticari markalarıdır. Nokia tune, Nokia Corporation'ın

Detaylı

2007 Nokia telif hakkýdýr. Tüm haklarý mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Pop-Port, Nokia Corporation'ýn ticari veya tescilli ticari

2007 Nokia telif hakkýdýr. Tüm haklarý mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Pop-Port, Nokia Corporation'ýn ticari veya tescilli ticari Nokia N70-1 2007 Nokia telif hakkýdýr. Tüm haklarý mahfuzdur. Nokia, Nokia Connecting People ve Pop-Port, Nokia Corporation'ýn ticari veya tescilli ticari markalarýdýr. Burada adý geçen diðer ürün ve þirket

Detaylı

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi Yusuf Noyan AYDIN Aydın Dış Ticaret Altınkum Mahallesi 430 Sokak No:2/4 Konyaaltı ANTALYA Telefon : + 90 242 229 96 50 www.aypro.com info@aypro.com CG - G5 GSM Modüllü Alarm Sistemi GSM / SMS / RFID Alarm

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu. 9352613 2. Baský

Kullaným Kýlavuzu. 9352613 2. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9352613

Detaylı

Kolay Kullanım Kılavuzu

Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım ı telefonunuzu ilk açtığınızda veya cihazınızı sıfırladığınızda yönlendirmeleri takip ederek seçebilirsiniz. Kilitli Ekran Bu ekran cihazınızın en temel fonksiyonlarına

Detaylı

NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU.

NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU. NAVİGASYON KULLANIM KILAVUZU www.fiatnavigation.com www.daiichi.com.tr Başlarken Araç navigasyon yazılımını ilk kez kullanırken, bir başlangıç ayarı süreci otomatik olarak başlar. Aşağıdaki adımları takip

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz PHILIPS DECT5111S http://tr.yourpdfguides.com/dref/1016827

Kullanım kılavuzunuz PHILIPS DECT5111S http://tr.yourpdfguides.com/dref/1016827 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone

Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone Kaydırma ve Gezinme Çağrı görünümleri ve özellikler arasında geçiş yapmak için, Phone ekranının sağ üst tarafındaki Features düğmesini veya Phone düğmesini kullanın. Phone ekranından Features listesine

Detaylı

08.11.2015 WORD KULLANIMI

08.11.2015 WORD KULLANIMI KELİME İŞLEMCİ-MİCROSOFT OFFİCE OFFICE DÜĞMESİ HIZLI ERİŞİM ARAÇ ÇUBUĞU MENÜLER ŞEKİL, RESİM EKLEME TABLO EKLEME ETKİNLİKLER 1 OFFICE DÜĞMESİ: Çalışmamız ile ilgili dosya işlemleri yapmamızı sağlar. Yeni

Detaylı

2. ADIM : Sim Kart Yerleştirildikten sonra Açma-Kapama (1) Tuşu İle Kol Saatini Açınız.

2. ADIM : Sim Kart Yerleştirildikten sonra Açma-Kapama (1) Tuşu İle Kol Saatini Açınız. SAİL GÜVENLİK ÇOCUK KOL SAATİ KULLANIM KILAVUZU 1- Açma/Kapama Tuşu 2- Sos Tuşu 3- Menü Tuşu 4- Arama ve Cevaplama Tuşu Sım kart Yerleştirme ve Kol Saati Tanıtma 1. ADIM : Sim kartınızın nano kesimde olduğuna

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KULLANICI TALİMATI

SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KULLANICI TALİMATI SAĞLIK BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA Doküman Kodu Yayın Numarası Yayın Tarihi TALM-001-011 00 14.02.2013 DEĞİŞİKLİK KAYITLARI Yayın No Yayın Nedeni Yayın Tarihi 00 İlk Çıkış 14.02.2013 TALM-001-011

Detaylı

Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0

Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0 Mobil Dahili Hızlı Referans Kılavuzu Sürüm 1.0 Mobil Dahilinizi Kullanma Sistemdeki tasarım esnekliği nedeniyle, Arama Kodlarınız ve Özellik Yetenekleri bu kılavuzda gösterilenlerden farklı olabilir. Sistem

Detaylı

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU LED göstergesi Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu KULLANIM KILAVUZU Flaş Ön kamera 1 Pilin şarj edilmesi. 5.0 Güç tuşu Ses açma/ kısma 2 SIM kartın takılması ya da çıkarılması.

Detaylı

Nokia Araç Kiti CK-100 9210124/1

Nokia Araç Kiti CK-100 9210124/1 Nokia Araç Kiti CK-100 9210124/1 2008 Nokia. Tüm haklarý saklýdýr. Nokia, Nokia Connecting People, Navi ve Nokia Original Accessories logosu Nokia Corporation ýn tescilli ticari markalarýdýr. Burada adý

Detaylı

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KULLANICI TALİMATI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KULLANICI TALİMATI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BAŞVURU PORTALINDAN SERTİFİKA BAŞVURUSUNDA BULUNACAK KULLANICI Doküman Kodu Yayın Numarası Yayın Tarihi TALM-001-011 00 14.02.2013 DEĞİŞİKLİK KAYITLARI Yayın No Yayın Nedeni Yayın

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Elektronik İmza... 3 Tanım... 3 Mevzuat... 3 Giriş... 3 Akıllı Akis Kart Alındıktan Sonra İzlenecek Adımlar... 4 2. Adım:...

İÇİNDEKİLER. Elektronik İmza... 3 Tanım... 3 Mevzuat... 3 Giriş... 3 Akıllı Akis Kart Alındıktan Sonra İzlenecek Adımlar... 4 2. Adım:... ELEKTRONİK İMZA 1 İÇİNDEKİLER Elektronik İmza... 3 Tanım... 3 Mevzuat... 3 Giriş... 3 Akıllı Akis Kart Alındıktan Sonra İzlenecek Adımlar... 4 1. Adım:... 4 2. Adım:... 4 Sürücü Yükleme Nasıl Yapılır?...

Detaylı

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 EPOSTA SİSTEMİNE BAĞLANMA... 3 ESKİ E-POSTLAR... 5 YENİ KİŞİ VEYA GÖREV OLUŞTURMA... 6 MESAJ YAZMA... 6 KİŞİLER...

Detaylı

Jabra LINK 860. Kullanım kılavuzu. www.jabra.com

Jabra LINK 860. Kullanım kılavuzu. www.jabra.com Jabra LINK 0 Kullanım kılavuzu www..com İÇİNDEKİLER 1. ÜRÜNE GENEL BAKIŞ... 1.1 JABRA LINK 0... 1.2 İSTEĞE BAĞLI AKSESUARLAR...4 2. JABRA LINK 0 İN BAĞLANMASI...5 2.1 GÜÇ KAYNAĞINA BAĞLAMA...5 2.2 MASAÜSTÜ

Detaylı

GPRS TELEFON SGH-E310

GPRS TELEFON SGH-E310 GPRS TELEFON SGH-E310 World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 09/2004. Rev. 1.0 İçerik Önemli güvenlik uyarıları... 7 Paketi açma... 9 Telefonunuz...

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Ürününüzü şu adresten kaydettirin ve destek alın: www.philips.com/welcome CD490 CD495 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlanın 2 Hazırlanma 3 Keyfini çıkarın Kutuda ne var Baz ünitesi (CD495) Baz ünitesi (CD490)

Detaylı

GSM Kartı. Programlama Butonu

GSM Kartı. Programlama Butonu Teknik Özellikler GSM DIALER KULLANMA KILAVUZU Besleme Gerilimi : 12 Volt Sukunet Akımı : 35 ma. Arama Esnasında Çekilen Akım : 100 ma. Tetikleme Türü : Negatif (-) Tetikleme Bağlantı Şekli GSM Kartı SIM

Detaylı

GLIDA EWD 7979 Dokunmatik Akıllı Çocuk Saati Hızlı Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

GLIDA EWD 7979 Dokunmatik Akıllı Çocuk Saati Hızlı Kurulum ve Kullanım Kılavuzu GLIDA EWD 7979 Dokunmatik Akıllı Çocuk Saati Hızlı Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Önemli 1: Saatte kullanılmak üzere her hangi bir operatörden (Turkcell ve Vodafone kartlarını öneriyoruz) interneti olan,

Detaylı

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede.

Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü, beklemede. LED ler Arama Görünümü Düğmesi LED leri Sürekli yeşil Yavaş yanıp sönen yeşil Hızlı yanıp sönen yeşil Sürekli kırmızı Arama görünümü, bağlı/kullanımda. Arama görünümü, çalıyor/uyarıyor. Arama görünümü,

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu. 9352124 4. Baský

Kullaným Kýlavuzu. 9352124 4. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9352124

Detaylı

BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ KAYIT İŞLEMLERİ

BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ KAYIT İŞLEMLERİ TÜBİTAK - BİLGEM YAZILIM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (YTE) T.C. KALKINMA BAKANLIĞI İZLEME, DEĞERLENDİRME VE ANALİZ DAİRESİ BAŞKANLIĞI KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ PROJESİ BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ

Detaylı

SAB 103 TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI

SAB 103 TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI SAB 103 TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI Kelime İşlemci - Word Prof.Dr. Fatih TANK Ankara Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri Bölümü Prof.Dr. Fatih TANK - Temel - Ders

Detaylı

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI 1 CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI http://www.salimusta.com salim@salimusta.com CAPTAIN-I Alarm paneli Özellikleri 6 programlanabilir bölge 2 bölünme Arayıcı: üç kişisel cep veya ev

Detaylı

Sisteme daha önce kayıt olmuş yazar giriş ekranında (Resim 1) kullanıcı adı (kayıt olduğu

Sisteme daha önce kayıt olmuş yazar giriş ekranında (Resim 1) kullanıcı adı (kayıt olduğu EMANUSCRIPT YAZAR İÇİN KULLANIM KILAVUZU 1. Sisteme Giriş Sisteme Kayıtlı Yazar ise Sisteme daha önce kayıt olmuş yazar giriş ekranında (Resim 1) kullanıcı adı (kayıt olduğu e-mail adresidir) ve şifresini

Detaylı

E-Posta Hesabı Oluşturma

E-Posta Hesabı Oluşturma E-Posta Hesabı Oluşturma Elektronik Posta (E-posta) Nedir? Elektronik posta (e-posta) internet ortamından gönderilen dijital (elektronik) mektuptur. Bir başkasına e-posta gönderebilmemiz için öncelikle

Detaylı

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu IP TELEFON Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu SMT-i5243 Tanım IP Telefonlar sesi data paketlerine çevirerek her türlü data hattı üzerinden telefon görüşmesi sağlamaya yarayan cihazlardır. Bu sayede ADSL,

Detaylı

ArCloud Müşteri Müracat Elemanı. Arçelik Bulut Servis İletişim Merkezi. Kullanım Kılavuzu

ArCloud Müşteri Müracat Elemanı. Arçelik Bulut Servis İletişim Merkezi. Kullanım Kılavuzu Arçelik Bulut Servis İletişim Merkezi Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER 1. ArCloud 3 2. ArCloud Ekranları 3 2.1. Ana Sayfa 3 2.2. Online İzleme 4 2.2.1. MME Operasyon Paneli 4 2.2.2. Kayıp Çağrılar 5 2.2.3.

Detaylı

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT ProKuaför. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.12.2010 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve kurumsallaşmak isteyen tüm kuaförlere hitap eden programı

Detaylı

Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu

Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu Nokia 500 Araç Dolaþým Sistemi Baþlangýç Kýlavuzu 9205371 3. Baský TR UYGUNLUK BÝLDÝRÝMÝ Ýþbu belgede, NOKIA CORPORATION, bu PD-14 ürününün önem taþýyan gereksinimlerle ve 1999/5/EC Yönetmeliðinin ilgili

Detaylı

Not: Güç kablosunu veya pilleri taktığınızda ekranda English ve Türkçe dillerinden birini seçmeniz istenir. [ ] veya [ ] tuşlarına basarak

Not: Güç kablosunu veya pilleri taktığınızda ekranda English ve Türkçe dillerinden birini seçmeniz istenir. [ ] veya [ ] tuşlarına basarak TM100 SMS ÖZELLİKLİ TELEFON MAKİNASI KULLANIM KILAVUZU 1. FONKSİYONLAR 1.1 Temel Fonksiyonlar ETSI 201912 protokol 1 üzerinden SMS İki satır numara ve karakter, bir satır ikonlar için üç satır LCD Fihrist

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu CD181/CD186

Hızlı başlangıç kılavuzu CD181/CD186 Hızlı başlangıç kılavuzu CD181/CD186 Önemli güvenlik talimatları Sadece teknik verilerde listelenen güç kaynağını kullanın. Ürünün sıvılarla temas etmesine izin vermeyin. Yanlış tip pille değiştirilmesi

Detaylı

GPRS TELEFON SGH-C200

GPRS TELEFON SGH-C200 ELECTRO GPRS TELEFON SGH-C200 ELECTRONICS World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 09/2004. Rev. 1.0 İçerik Önemli güvenlik uyarıları... 7 Paketi açma...

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

1. Portala Giriş. 2. Portalın Kullanımı Genel

1. Portala Giriş. 2. Portalın Kullanımı Genel 1. Portala Giriş Masraf beyanı portalına girmek için http://www.agmasraf.com adresine girilir. Sistem sizi tanıyarak girişi gerçekleştirir, şifre sorması durumunda Kullanıcı adı kısmına; sicil numarası,

Detaylı

inmarsat.com/isatphone

inmarsat.com/isatphone inmarsat.com/isatphone Programlanabilir yardım düğmesi Kulaklık Ortam ışığı sensörü LED izleme göstergesi LED durum göstergesi Eller serbest rahatlık İzleme düğmesi Ses yükseltme tuşu Ses azaltma tuşu

Detaylı

GPRS TELEFON SGH-E710

GPRS TELEFON SGH-E710 GPRS TELEFON SGH-E710 World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 06/2004. Rev. 1.0 İçerik Önemli Güvenlik Uyarıları... 7 Paketi açma... 9 Telefonunuz...

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-xxxxxA Turkish. 05/2005. Rev 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-xxxxxA Turkish. 05/2005. Rev 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu el kitabının içeriğinin bir bölümü, kurulu yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak telefonunuzdan farklı olabilir. * Ülkenize bağlı olarak, telefonunuz ve aksesuarları bu kılavuzdaki resimlerden

Detaylı

Bilin tarafından verilen Kullanıcı Adı ve Şifresini bu alanlara giriniz. Bilin Yazılım ve Bilişim Danışmanlığı Ltd. Şti.

Bilin tarafından verilen Kullanıcı Adı ve Şifresini bu alanlara giriniz. Bilin Yazılım ve Bilişim Danışmanlığı Ltd. Şti. Çağrı Takip Sistemi Bilin Çağrı Takip Sistemi ne, Internet Explorer adres sahasına http://www.bilin.com yazarak ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada Çağrı Sistemine girebilmeniz için gerekli olan Kullanıcı

Detaylı

Turkcell Europe Faturalı Hat Hizmet Tanımlaması

Turkcell Europe Faturalı Hat Hizmet Tanımlaması Turkcell Europe Faturalı Hat Hizmet Tanımlaması Turkcell Europe GmbH (bunden böyle Turkcell olarak anılacaktır), mevcut teknik ve işletmesel olanaklar çerçevesinde, mobil telefon bağlantılarının yanı sıra

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu. 9352358 4. Baský

Kullaným Kýlavuzu. 9352358 4. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9352358

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu CD180

Hızlı başlangıç kılavuzu CD180 Hızlı başlangıç kılavuzu CD180 Önemli güvenlik talimatları Sadece teknik verilerde listelenen güç kaynağını kullanın. Ürünün sıvılarla temas etmesine izin vermeyin. Yanlış tip pille değiştirilmesi durumunda

Detaylı

EKOM WEB DESIGNER PROGRMI KULLANMA KILAVUZ. 1 - Web Sayfası Tasarımı Oluşturma / Var Olan Tasarımı Açma:

EKOM WEB DESIGNER PROGRMI KULLANMA KILAVUZ. 1 - Web Sayfası Tasarımı Oluşturma / Var Olan Tasarımı Açma: EKOM WEB DESIGNER PROGRMI KULLANMA KILAVUZ 1 Web Sayfası Tasarımı Oluşturma / Var Olan Tasarımı Açma 2 Web Sayfasına Yeni Element Ekleme Ve Özelliklerini Belirleme Değişiklik Yapma 3 Web Sayfası Tasarımını

Detaylı

Kullaným kýlavuzu 9352768 5. Baský

Kullaným kýlavuzu 9352768 5. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným kýlavuzu 9352768

Detaylı

KULLANICI KULLANIM KILAVUZU

KULLANICI KULLANIM KILAVUZU KULLANICI KULLANIM KILAVUZU İÇERİK 1. Portal üzerinden kullanım 2. Mobil uygulama üzerinden kullanım 3. E-posta üzerinden kullanım İÇERİK / Portal Kullanımı 1. Sisteme Giriş 2. Kullanıcı Ana Ekranı 3.

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu CD170/CD175

Hızlı başlangıç kılavuzu CD170/CD175 Hızlı başlangıç kılavuzu CD170/CD175 İçindekiler Baz istasyonu (CD175) Baz istasyonu (CD170) Not * Birden fazla el cihazı içeren paketlerde, ek el cihazları, şarj cihazları ve güç adaptörleri bulunur.

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Her zaman yardıma hazırız SRP3011. Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin:

Kullanım kılavuzu. Her zaman yardıma hazırız SRP3011. Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin: Her zaman yardıma hazırız Ürününüzü kaydettirmek ve destek almak için şu adrese gidin: www.philips.com/support Sorularınız mı var? Philips e Ulaşın SRP3011 Kullanım kılavuzu İçindekiler 1 Evrensel uzaktan

Detaylı

Copyright 2017 HP Development Company, L.P.

Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2017 HP Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden bildirilmeden değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin garantiler, bu ürünler ve hizmetlerle

Detaylı

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP?

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom Üretilen tüm elektronik cihazlar, Ethernet çıkışlı olarak üretilmekte ve dış dünyaya bağlanabilmektedir. Bu sebeple İnterkom sistemleri de aynı yapıya uygun

Detaylı

BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ KAYIT İŞLEMLERİ KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ PROJESİ

BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ KAYIT İŞLEMLERİ KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ PROJESİ TÜBİTAK - BİLGEM YAZILIM TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (YTE) T.C. KALKINMA BAKANLIĞI İZLEME, DEĞERLENDİRME VE ANALİZ DAİRESİ BAŞKANLIĞI KALKINMA AJANSLARI YÖNETİM SİSTEMİ PROJESİ BAĞIMSIZ DEĞERLENDİRİCİ

Detaylı

Dersin Konusu ve Amaçları: Ders P lanı: Bölüm 1: Bilgi Teknolojilerinde Temel Kavramlar

Dersin Konusu ve Amaçları: Ders P lanı: Bölüm 1: Bilgi Teknolojilerinde Temel Kavramlar Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalarına Giriş Dersin Konusu ve Amaçları: Bu dersin amacı daha önce bilgisayar ve bilgi teknolojileri alanında herhangi bir bilgi ve/veya deneyime sahip olmayan öğrenciye bilgi

Detaylı

Türkçe Kullanıcı Kılavuzu ATS Global Türkel Mini GSM

Türkçe Kullanıcı Kılavuzu ATS Global Türkel Mini GSM ATS Global Türkel Mini GSM 1 - Güvenlik Uyarıları Ürününüzü güvenle kullanım için a ağıdaki yönergelere uyunuz. Ats Mini GSM 'i kullanmak için yerel GSM operatörünüzden Ses ve SMS hizmetlerine acik bir

Detaylı

InMail Kullanım Kılavuzu

InMail Kullanım Kılavuzu InMail Kullanım Kılavuzu Basım 1.0b Nisan 2011 Bu sayfa boş bırakılmıştır İçindekiler Tablosu Aramaları Posta Kutusuna Gönderme...1 Telefonunuzu Sesli Postaya İletme...1 Tüm gelen aramaları posta kutunuza

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz PHILIPS DECT5251S http://tr.yourpdfguides.com/dref/1016830

Kullanım kılavuzunuz PHILIPS DECT5251S http://tr.yourpdfguides.com/dref/1016830 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu 9354296 2. Baský

Kullaným Kýlavuzu 9354296 2. Baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9354296

Detaylı

Nokia Mini Hoparlör MD-8 9209481/1

Nokia Mini Hoparlör MD-8 9209481/1 Nokia Mini Hoparlör MD-8 9209481/1 7 2008 Nokia. Tüm haklarý saklýdýr. Nokia, Nokia Connecting people ve Nokia Original Accessories logosu Nokia Corporation ýn ticari markalarý veya tescilli ticari markalarýdýr.

Detaylı

Donatlar-NotePad DONATILAR

Donatlar-NotePad DONATILAR Donatlar-NotePad DONATILAR Donatılar işletim sistemiyle birlikte gelen programların yer aldığı bölümdür. Bu programlara Başlat-Tüm Programlar- Donatılar adımlarıyla ulaşılır. Not Defteri (Notepad) Sadece

Detaylı

ART S602W Standalone Kart Okuyucu

ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com

Detaylı

Kullaným Kýlavuzu 9353892 1. baský

Kullaným Kýlavuzu 9353892 1. baský Yayýnlanan elektronik kullaným kýlavuzu için "Nokia Kullaným Kýlavuzu Þartlar ve Koþullar, 7.Haziran.1998" geçerlidir ( Nokia User s Guides Terms and Conditions, 7th June, 1998.) Kullaným Kýlavuzu 9353892

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Ürününüzü www.philips.com/welcome adresinde kaydedin. XL390 XL395 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlanın 2 Başlarken 3 Keyfini çıkarın İçindekiler Baz istasyonu (XL395) Baz istasyonu (XL390) Şarj cihazı*

Detaylı

Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir.

Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir. Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir. TV/AV Daily motion 5. TV veya Radyo Kanal listesinde YEŞİL renk tuşu kanal Gizleme fonksiyonunu kullanmanızı sağlar. Bu tuşa basıldığında Gizle

Detaylı

Kullanmadan önce el cihaz(lar)ýný 24 saat þarj ediniz.

Kullanmadan önce el cihaz(lar)ýný 24 saat þarj ediniz. TR Kullaným Kýlavuzu Kullanmadan önce el cihaz(lar)ýný 24 saat þarj ediniz. Ýçindekiler TR 4 Önemli Bilgiler 6 Ambalaj içeriði 7 VOIP 321 9 El cihazý ekranýndaki simgeler 10 Kurulum 12 Baðlantý 13 Ana

Detaylı

PİLSAY KULLANMA KILAVUZU

PİLSAY KULLANMA KILAVUZU PİLSAY KULLANMA KILAVUZU V:1.0 1 İÇİNDEKİLER SAYFA Cihazın Genel Özellikleri... 3 Çağrıların Ücretlendirilmesi... 4 Sayaçların Takibi ve Silinmesi... 5 Aranan Numaraların Takibi... 6 Program Moduna Girme...

Detaylı