Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye"

Transkript

1 Clean World Enerji A.S.

2 Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye : +90 (242) (242) (242) Fax : +90 (242) E-posta : Tel

3 PROJELERİNİZ İÇİN ÇÖZÜM ORTAĞINIZ!... Güneş enerjisi konusunda uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz ve kendi fabrikalarımızda ürettiğimiz yüksek kalite standartlarına sahip güneş enerjisi panellerimizle, ihtiyaçlarınıza uygun komple çözümler üretiyoruz. -Tesis ve binaların mühendislerimiz tarafından teknik analizi. -Gelir tablolarının hazırlanması. -Toplam maliyet ve ekonomik değerler göz önünde bulundurularak, 20 yıllık geri dönüşüm hesaplarının hazırlanması ve sunumu. -Üretilen enerjinin elektrik tedarikçilerine kaydı. -Satın alınması gereken harici bileşenlerin temini. -Kurulum ve üretilen enerjinin şebekeye aktarılması. -Periyodik bakım ve kontrollerin yapılması. -Uluslararası toptan pazarlama. -Yurtiçi ve yurt dışında geniş bayi ağı. -Bütün altyapı ve montaj malzemelerinin Telefunken Semiconductors katkılarıyla üretimi. -Mono-kristal, poly-kristal ve ince film panellerin Telefunken Semiconductors katkılarıyla, kendi fabrikalarımızda üretimi. Türkiyede dahil olmak üzere tüm dünyada CVP teknolojileri konusunda ARGE kurucularından olan gurubumuz; üretici ve toptancı olarak da sayılı firmalar arasında yer almaktadır. Clean World Enerjy A.Ş. Yatırımcıların uygun çatı alanlarına ve arazilerine güneş enerjisi sistemleri için projelendirme ve kurulum konusunda yetkili ve uzman kuruluştur. Clean World Enerjy A.Ş. Mevcut sistemlerin yerlerini alacak LED teknolojisi kullanan sokak lâmbaları, aydınlatma sistemleri, pompa ve derin kuyu sistemleri konusunda uzman kuruluştur. Ayrıca Antalya Organize Sanayinde kurulu fabrikamızda bulunan eğitim merkezimizde; elektrik firmaları ve yatırımcılara kalifiye elemanların eğitimi ve sertifikalandırılması konusunda ücretsiz özel eğitimler de vermektedir GÜNEŞİN DOĞDUĞU HER YERDE BİZİ BULACAKSINIZ!...

4 Alman ya Almanya Merkez ARGE Labaratuvarımız ve Üretim tesislerimiz

5 e y i k r Tü Türkiye Merkez Üretim ve ARGE tesislerimiz : Fax : +90 Mobil : Tel (242) (242) (242) (242) (532) E-posta : W e b :

6 Türkiy e Antalya da bulunan Egitim tesisimiz.

7 i l e n a P i il P s e n. ü G i m i t e r Ü Güneş pili paneli üretim aşamaları. 1. Güneş pili hücrelerinin kontrolü. 2. Hücrelerin sıralanması ve bağlantılarının yapılması. 3. Güneş pili hücrelerinin simetrikleştirilmesi. 4. Lamine etme ve hava koşullarına dayanıklılaştırma. 5. Güneş pili panelinin verimlilik testi. 6. Ebatlama ve çerçeveleme. 7. Kalite kontrolü ve üretim belgeleme.

8 Üretim Hatt Üretim Hattı Türkiye. Antalya da bulunan fabrikamızda yüksek kalitede Güneş Pili Panelleri ve güneş enerjisiyle çalışan çeşitli ürünler üretilmektedir.

9 t t a H m Üreti Üretim Hattı Türkiye. Clean World Enerji - Telefunken Semi Conductors Güneş Pili Panelleri üretimi hattımızdan bir kesit.

10 Günes Konsan. tratörü Güneş Konsantratörü. Münih yakınlarındaki Pucheim de bulunan AR-GE labaratuvarımızda güneş konsantratör teknolojisi kullanarak güneş pili panellerimizden %28 daha fazla verim alabilmek için araştırma geliştirme çalışmalarımız d e v a m e t m e k t e d i r. Sistem Prensip olarak güneş ışığının daha dar bir alanda daha yüksek yoğunlukta konsantre edilmesi ü z e r i n e k u r u l u d u r. Fresnel lenslerle halihazırda normal gün ışığı, k a t k o n s a n t r a s y o n a u l a ş a b i l m e k t e d i r. Bu yenilikle beraber Sol*Con Mercekleme sistemi, 10x10cm merceğe göre, 2x2mm lik bir alanda 800 birim daha fazla güneş pili hücresi üzerine konsantrasyon ve mercekleme sağlamaktadır.

11 MPTT İnvertör ve Pompa kumandası Güneş pili paneli Su sensörü (Taşma önleyici) Su çıkış borusu Sensör bağlantıları i l i P s e Gün alar mp o P u S Derin Kuyu Su Pompası Kırsal bölgelerde ve elektrik sorunu olan kesimlerde güvenilir su temini için güneş enerjisiyle çalışan, neredeyse bakım gerektirmeyen, kullanımı kolay, derin kuyu su pompası sistemlerimizdir. Basınçsız Su Rezarvuarı Bu sistemlerin kullanıldığı uygulamalardan bazıları, - Sulama güçlendirici, yer altı suyu ve sanayi suyu temini - Yeraltı sularının çeşme suyu haline dönüştürülmesi işlemleri - Yeraltı sularının şebekeye bağlanması ve kullanıma sunumu Su Pompası elektrik bağlantısı Sistem bileşenleri; Su sensörü Start Su sensörü Stop Kuru çalışmayı önleyici - MPTT güneş kontrol sistemi ve pompa kontrolleri - Sensör bağlantıları - Güç kaynağı (su pompaları için) - Güneş pili paneli - Kuru çalışmayı önleyip koruma sağlayan su sensörleri - Basınçlı su tankına gerek duymayan sarnıç sistemi - Su tankının taşmasını önlemek için start/stop kontrol mekanizmaları

12 Inverte r İnverter Güneş Pili Panellerinden elde edilen DC akımı, elektrikli aletlerin ve makinelerin kullanabileceği AC şebeke akımına çeviren cihazlardır. İ n v e r t ö r g ü n e ş e n e r j i s i s t e m i n i n b i r p a r ç a s ı d ı r. İnvertör girişi genellikle mikro-işlemci tarafından yönetilen, DC besleme aşırı yük ve güç denetleyicisi içerir. İnvertör çıkışı invertör tipine göre mono-faze veya tri-faze çevrilmiş enerjiyi şebekeye verir. Dahili şebekeye bağlı cihazların güç ihtiyaçlarına göre şehir şebekesiyle o t o m a t i k s e n k r o n i z a s y o n s a ğ l a r. Grubumuz REFUSOL, KACO, SUNWAYS ve POWER ONE inverterlerin kurulum ve dağıtımlarında yetkili kuruluştur. Yakında Telefunken Semi Conductors ve Clean World Enerji A.Ş. katkılarıyla ARGE çalışmaları tamamlanmak üzere olan Merkezi Sistem ve Sıralı Dizim inverterlerimizi de sizlerin beğenisine sunacak olmanın gururunu yaşıyoruz.

13 tal s i r K Mono Panelleri ili P s e n Gü Mono Kristal Güneş Pili Panelleri Mevcut Mono-Kristal güneş pili panelleri, diğer foto-voltaik güneş pili panellerinden %17,5 tan % 25 e kadar daha fazla verimlilik sağlar ve bu sistemlerin en az 30 yıllık ömrü vardır. Adından da anlaşılacağı üzere, tek bir güneş pilinden (hücreden) oluşmaktadır. Üretim aşamasının zor ve yüksek maliyetli olmasına rağmen, yapısal olarak, aynı yönde sıralanmış kristallerden oluşuyor olması ürünün işlevselliğini arttırarak daha fazla verimlilik sağlamaktadır.

14 Poli K ristal Günes Pili P aneller i Poli Kristal Güneş Pili Panelleri Poli-kristal güneş pili panellerinin üretimi, Multi-kristal güneş pili panellerine göre daha az zahmetlidir. Yarı iletken silisyum, koruyucu cam altından sıkıştırılarak eritilir ve kalıba dökülerek soğumaya bırakılır. Oluşan Multi-Kristal blokları özenle simetrik olarak kesilerek amacına göre işlenmeye hazır hale getirilir. Elde edilen hücreler, 0,45 mm kalınlığında dilimlenerek wafer denilen ana ürünler üretilir. Bu yüksek verime sahip kaliteli güneş pili hücreleri, Mono-Kristal hücrelere yakın verimlilikte bir üründür.

15 , m l i F e c n I i r e l l e n a P i l i P s e Gün İnce FilmGüneş Pili Panelleri Yüksek saflıkta silikon filmlerinden üretilmektedir. Amorf güneş pilleri daha az enerji ve malzeme tüketimi ile üretilebilmektedir, bu nedenle çevre dostudur. Kristal hücrelere göre daha uygun maliyettedirler, diğer avantajları ise daha düşük bir sıcaklık hassasiyeti ve daha geniş spektrum kullanabilme yetenekleridir. Bu sayede amorf hücreleri, zayıf ve dağınık ışıkta bile elektrik üretebilmektedir. Günümüzde amorf ince film hücreleri silikon tabakalardan bir veya daha fazla katmanlı olarak üretilebilmektedir. Bu sayede ışık verimliliği sağlanmış olur. Modüllerin sadece tam gölge altında kalan hücrelerinde performans azalır. Amorf veya ince film modülleri yana eğik ve düşük çatı alanlarında bile uygulanabilen, aynı zamanda düzgün verim elde edilebilen ürünlerdir.

16 Alt Yapı Ekipmanları Firmamız güneş enerji sistemlerinin kurulumunda kullanılan alt yapı malzemelerinde de en doğru ürün ve çalışmaları müşterilerine sunmaktadır. Üretim Çatı ve açık alanlarda kurulan fotovoltaik parkların ve tesislerin her türlü montaj ekipmanları kendi fabrikamızda üretilmektedir. Farklı montaj metodlarımızla hızlı ve güvenli kurulum sağlarız.

17 Sokak Aydınlatmaları. Kendine yeterli LED sokak lambaları, elektrik şebeke bağlantısı gerektirmez. Gerekli enerjiyi sistemine entegre edilen güneş pilleri yardımıyla üretir. Akülerde depolanan enerjiyi gerektiğinde ihtiyacı olan orantıda kullanır. Son derece düşük güç tüketimi ile en mükemmel ışık çıkışını sağlar.

18 Bitiril en Projel er Bitirilen Projeler İspanya İtalya Türkiye Fransa Almanya Gelecek sayfalarda şirketimizin, Almanya merkezinin kurmuş olduğu Foto Voltaik Enerji santrallerinin teknik açıklamalarını göreceksiniz

19 a y n a m Al Seefeld Almanya - Seefeld Arazi Modül Şekli Modül Sayısı En yüksek Performans Gelir Performans Oranı Bu projenin enerji ihtiyaçları kapsamı Karbondioksit Tasarrufu İnvertör Yaklaşık 8,2 hektar SolarTec Silisyum monokristal 170/ ,96 Mwp 3.1 Milyon KWh/Yıl, 82% 883 Konut Yaklaşık t/ Yıl Siemens Inverter Önceden tarım alanı ve çiftlik olarak kullanılan 8,2 hektarlık bu araziye kısa sürede kurulan elektrik santrali 130KW olarak E.ON şebeke hattına bağlanmıştır. Bu tesisin gücü KWh Olup 883 evin elektrik ihtiyacını karşılamaktadır. 8.2 hektarlık bu alan güneş tarlası olarak inşa edilmiştir.

20 Alman y Blumr a oda Almanya - Blumroda Arazi Modül Türü Modül Sayısı En yüksek Performans Gelir Performans Oranı Bu projenin enerji ihtiyaçları kapsamı Karbondioksit Tasarrufu Invertör Yaklaşık 10,2 Hektar SolarTec Silisyum monokristal 175/ ,6 Mwp 3.6 Milyon KWh/Yıl, 82% Konut Yaklaşık t/ Yıl Siemens 2x Inverter SINVERT 1700 MS Blum Roda nın güney bölümünde yer alan bu tesis 3.6 MWP lik bir güneş enerjisi santralidir. Yaklaşık olarak 10,2 hektarlık alana sahiptir. Tesisin planlaması ve kurulumu uluslararası hizmet veren CW Enerji ve Solar Tec A.Ş. Ile birlikte hayata geçirilmiştir.

21 a y n a m Al z t i n ß u a Cl Almanya - Claußnitz Arazi Modül Türü Modül Sayısı En yüksek Performans Gelir Performans Oranı Bu projenin enerji ihtiyaçları kapsamı Karbondioksit Tasarrufu İnvertör Yaklaşık 2,68 Hektar SolarTec Silisyum monokristal XZST ,12 KWp 0.9 Mio. KWh/Yıl 85,2% 206 Konut Yaklaşık t/ Yıl Siemens 8000TL String (102 Stück) Bu santral Chemnizt yakınında kurulmuştur. Burada 924 KWP Lik sistem yine CW enerji ve Solar Tec işbirliği ile bitirilmiştir.

22 Alman ya Droyß ig Almanya - Droyßig Arazi Modül Şekli Modül Sayısı En yüksek Performans Gelir Performans Oranı Bu projenin enerji ihtiyaçları kapsamı Karbondioksit Tasarrufu İnvertör Yaklaşık 5,6 Hektar SolarTec Silisyum monokristal STSF Mwp 1.6 Milyon KWh/Yıl, 82% 476 Konut Yaklaşık t/ Yıl Siemens 2xS Inverter 1600 MSSS (4*400) Droyßig Güneş Parkı 476 konutun elektrik ihtiyacını karşılamak üzere inşa edilmiştir. Naumburg kenti yakınlarında yer almaktadır.

23 ya n a m l A h c a b n e d Lau Almanya - Laudenbach Arazi Modül Şekli Modül Sayısı En yüksek Performans Gelir Performans Oranı Bu projenin enerji ihtiyaçları kapsamı Karbondioksit Tasarrufu Invertör Yaklaşık 9.3 Hektar SolarTec Silisyum monokristal XZST 170/175 20,736 Mwp 3.6 MWp 3,5 Milyon KWh/yıl 82% Konut t/ Yıl Siemens 2xS Inverter 1600 MSSS Bu güneş santrali, dağlık ve engebeli araziye sahip Würzburg yakınlarındaki 9.3 hektarlık bölgede inşa edilmiştir Eylül sonu itibari ile üretilen enerji E.ON ağı içerisine alınmıştır. Main-Spessart bölgesinde kurulu ikinci büyük kapasiteye sahip enerji santralidir konutun htiyacı olan elektriği üretmektedir.

24 Gelecek Türkiy e Gelecek Türkiye... Güneş enerjisi ve Türkiye nin gelecekteki konumu; Uzman gözüyle incelendiğinde, Türkiye iklim yapısı ve coğrafyası sebebiyle güneş enerjisi konusunda mükemmel avantajlara sahiptir. Günlük ortalama 7,2 saatlik güneş görme süresi metre kare başına günlük 3,6 kwh lık bir elektrik oluşumuna imkan sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı CW Enerji Türkiye deki işyerlerini önemli bir yatırım olarak görerek, solar yapılanmaya, güvenli ve bağımsız şekilde karar vermiştir. Türk Malı Güneş Enerjisi Sistemleri Türkiye nin önemli ve uzun bir enerji darboğazından geçtiğini göz önünde bulundurduğumuz taktirde, yenilebilir enerjinin Türkiye için çok değerli bir enerji projesi olduğu göze çarpmaktadır. Bu bağlamda bu yenilebilir enerji sistemine şiddetle ihtiyaç vardır.

25 Almanya Merkez, Puchheim İtalya Merkez, Roma Türkiye Merkez, Antalya

26 Notlar 24

27 Clean World Enerji İmalat Pazarlama Ticaret Sanayi A.Ş. 2. Organize Sanayi Bölgesi 25. Cadde No : 25 Antalya / Türkiye : +90 (242) (242) (242) Fax : +90 (242) E-posta : Tel

28 Clean World Enerji A.S.

GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR?

GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR? EMİN SOLAR ELEKTRİK ENERJİ MÜH. SAN. VE TİC. A.Ş. GÜNEŞ ELEKTRİK SANTRALLERİ NEDEN BU KADAR KÂRLI BİR YATIRIMDIR? EMİN SOLAR ELEKTRİK TANITIM DOSYASI MERKEZ: Neusser Landstraße 2 50735 Köln/Almanya www.elektromcom.de

Detaylı

Fotovoltaik sistemler ve uygulamaları Celal Cezim,Elektronik Mühendisi (ccezim@hotmail.com) TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Eğitim ve seminer etkinlikleri 2013 Konu başlıkları Güneşin oluşumu ve enerjisi

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ...

İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... İÇİNDEKİLER Sayfa ŞEKİL LİSTESİ... iv TABLO LİSTESİ...vii SEMBOL LİSTESİ... viii KISALTMA LİSTESİ... x ÖZET... 1 GİRİŞ... 2 BÖLÜM 1 1 GÜNEŞ... 4 1.1 Güneş Enerjisi... 4 1.2 Türkiye de Güneş Enerjisi Potansiyeli...

Detaylı

Türkiye de Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Potansiyeli - Ekonomik Analizi ve AB Ülkeleri ile Karşılaştırmalı Değerlendirme

Türkiye de Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Potansiyeli - Ekonomik Analizi ve AB Ülkeleri ile Karşılaştırmalı Değerlendirme KSU Mühendislik Dergisi, 14(1), 2011 8 KSU. Journal of Engineering Sciences, 14(1), 2011 Türkiye de Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi Potansiyeli - Ekonomik Analizi ve AB Ülkeleri ile Karşılaştırmalı

Detaylı

MF/1. Viessmann Grubu

MF/1. Viessmann Grubu MF/1 Viessmann Grubu Enerji Tüm canlılar için enerji gereklidir. Güçlü bir endüstri, konfor ve refahın temelini konforlu bir ısı, rahatlatıcı bir serinlik, güçlü buhar ve kendi ürettiğiniz elektrik enerjisi

Detaylı

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler

Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler ELEKTRONİK Güneş Enerjisi Çağında İleri Teknolojik Çözümler Advanced Technological Solutions in the Age of Solar Power Avrupa nın önde gelen güneş enerjisi EPC (Mühendislik-Tedarik-İnşaat) firmalarından

Detaylı

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız.

Siemens Sürdürülebilirlik Raporu. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Siemens Sürdürülebilirlik Raporu 2011 Türkiye nin geçmişinde olduğumuz gibi, geleceğinde de varız. Siemens Sanayi

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu

Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu Binalar Sektörü Mevcut Durum Değerlendirmesi Raporu (2. Taslak Web, Ağustos 2010) Hazırlayan: Tülin Keskin İÇİNDEKİLER YÖNETİCİ ÖZETİ... 1 1. GİRİŞ... 4 2. Sektörün Kısa Tanıtımı... 6 2.1. Binalar ve Emisyonlar...

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR

PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR PARÇA SEKTÖRÜ ( OTOMOTİV YAN SANAYİİ ) 2023 VİZYONU DRAFT RAPOR YÖNETİCİ ÖZETİ Parça sektörü, genel olarak çalıştıkları ana sanayii müşterilerine bağımlı bir sanayi koludur. Parça sektöründe faaliyet gösteren

Detaylı

TÜRKİYE DE YENİLENEBİLİR ENERJİ NİN MEVCUT DURUMU VE AR- GE ÇALIŞMALARI RENEWABLE ENERGY CURRENT SITUATION OF TURKEY AND R&D ACTIVITIES

TÜRKİYE DE YENİLENEBİLİR ENERJİ NİN MEVCUT DURUMU VE AR- GE ÇALIŞMALARI RENEWABLE ENERGY CURRENT SITUATION OF TURKEY AND R&D ACTIVITIES TÜRKİYE DE YENİLENEBİLİR ENERJİ NİN MEVCUT DURUMU VE AR- GE ÇALIŞMALARI RENEWABLE ENERGY CURRENT SITUATION OF TURKEY AND R&D ACTIVITIES Orkun TEKE* Özet Yenilenebilir enerji konusunun bir ihtiyaçtan öte

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013

vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri ile depolama ve operasyon maliyetleri uzun vadede nasıl düşürülür? Endüstriyel bilgi metni Kasım 2013 Rulolu palet kayar raf sistemleri sayesinde, firmaların rekabet gücü

Detaylı

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü

Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler. Uygulama Broşürü Endüstriyel sistemler için akıllı çözümler Uygulama Broşürü Uygulama alanları sayfa 10 Referanslar sayfa 14 Satış sonrası hizmetler sayfa 38 2 Uygulama Alanları Tüm uygulama alanları için doğru çözümler

Detaylı

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları

systemair Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Tünel Havalandırması İş Alanı Tünel Fanları systemair 2 Systemair Dünyada Systemair Skinnskatteberg,

Detaylı

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ

GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ GRUNDFOS ATIK SU ATIK SU PROFESYONELLERİ Atık su w a s t e w a t e r / / g r u n d f o s / / p a g e s 2 G R U N D F yönetimi profesyonellerinin geleceğine bakın Atık Su Profesyonelleri ile yeni bir bakış

Detaylı

ENERJİ EKİPMANLARININ YERLİ ÜRETİMİ

ENERJİ EKİPMANLARININ YERLİ ÜRETİMİ ENERJİ EKİPMANLARININ YERLİ ÜRETİMİ 08.02.2014 0DTÜ MEZUNLAR DERNEĞİ ŞAYENDE YILMAZ TMMOB MAKİNA MÜHENDİSLERİ ODASI ENERJİ ÇALIŞMA GRUBU ÜYESİ RÜZGAR SANTRALLARI Türkiye Rüzgâr Atlası (REPA) incelendiğinde:

Detaylı

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik.

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. 10 MW sınıfında yeni şaşırtıcı Jenbacher gaz motoru ile uzun ömürlü enerji. Daha Az Yakıt Tüketimi ve CO 2 Emisyonu ile

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Çok yönlü güvenilir bir sistem

Çok yönlü güvenilir bir sistem Totally Integrated Power Çok yönlü güvenilir bir sistem Gaz ile yalıtılmış orta gerilim panosu 8DJH 36 www.siemens.com/8djh36 Totally Integrated Power (TIP) Enerji dağıtımında son noktayı koyduk Sol: İstanbul,

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri

Green Ventilation. Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri Fanlar Klima Santralleri Hava Dağıtım Ürünleri Yangın Güvenliği Hava Perdeleri ve Isıtma Ürünleri Tünel Fanları Green Ventilation Kanalsız Otopark Havalandırma Sistemleri 2 Systemair Dünyada Systemair

Detaylı

Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı

Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, İnsanlar binlerce yıldır toprak için savaşmıştır. Hayatını ve neslini devam ettirebilmek için toprak, insanoğlu için çok

Detaylı

The sw!tch newsletter

The sw!tch newsletter İDARE // Meksika: CFE-LAPEM Onayı // İsviçre: Akilli ağ konferansi // İspanya: İspanya nın Iberdrola ile imzaladığı 19M Euro tutarındaki yeni sözleşmesi // Avustralya: ENA Etkinliği 2014 / Q2 TR İlginizi

Detaylı

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012

İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU Haziran 2012 İTHAL ARA ÜRÜN ÜRETİLEBİLİRLİĞİ PROJESİ RAPORU HAZIRLAYANLAR Emel KÖŞKER Mukaddes EREL Ömer Faruk DAĞLIOĞLUGİL Haziran 2012 Not: Bu rapor T.C.

Detaylı

TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ ENERJİ ENSTİTÜSÜ RÜZGÂR ENERJİSİ ÇALIŞMA ALANLARI VE MİLRES PROJESİ

TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ ENERJİ ENSTİTÜSÜ RÜZGÂR ENERJİSİ ÇALIŞMA ALANLARI VE MİLRES PROJESİ 1 TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ ENERJİ ENSTİTÜSÜ RÜZGÂR ENERJİSİ ÇALIŞMA ALANLARI VE MİLRES PROJESİ Şeref Naci ENGİN 1 ÖZET Bu bildiride Kocaeli Gebze de TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) bünyesinde

Detaylı

SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER. SiSTEM LNG

SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER. SiSTEM LNG SiSTEM LPG KAPSAMLI REHBER SiSTEM LNG Değerli iş ortağımız, Dünyanın en büyük LPG dağıtım grubu SHV Gas ın bir üyesi olan İpragaz, 96 yılından beri dünyadaki tüm teknik gelişmeleri izliyor, ülkemizde uygulamaya

Detaylı

Güneş Enerjisi nde Lider

Güneş Enerjisi nde Lider Güneş Enerjisi nde Lider GO Enerji, 2003 yılından itibaren, Güneş enerjisinden elektrik üretimi teknolojilerinde uzmanlaşmış ekibiyle faaliyet göstermektedir. Kendi markaları ile ABD den Avustralya ya

Detaylı

Çalışma performansı. Çalışma performansımıza genel bakış. hizmetleri inceleyin. 1946 yılından geleceğe

Çalışma performansı. Çalışma performansımıza genel bakış. hizmetleri inceleyin. 1946 yılından geleceğe Çalışma performansımıza genel bakış Yaygın olarak kullanılan tüm ray profilleri ürün yelpazesi Ön üründen uzun raya Ray geçişleri ve izole edilmiş yapışkanlı ray bağlantıları Mükemmel yüzey işlemleri 6

Detaylı