Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi"

Transkript

1 Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi

2 Center Mine Ltd. Yenilikçi yazılım çözümleri Center Mine, çeşitli iş sektörleri ve alanlarda yazılım çözümleri üretmekte ve uygulamakta uzmanlaşmış uluslararası bir firmadır. Şirket Rosewell İnvestment Ltd. (İngiltere) tarafından kurulmuştur ve Doğu Avrupa ve Orta Doğu bölgesine hizmet veren Sofya, Bulgaristan da da bölge merkezi mevcuttur. Zengin iş tecrübemiz ve teknolojik bilgimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru anlama imkanını veriyor. Müşterilerimizin yönetim metodlarına uyumlu çözümler şekillendirmeyi başarıyoruz ve enformasyon teknolojilerini uygulayarak işin verimliliğini arttırıyoruz. Yazılım üretimi ve uygulamada yeni metodlar geliştirmekle beraber, teknolojik liderlik yerimizi de korumaya gayret ediyoruz. Müşterilerimize en ileri teknolojilere dayalı, verimli iş yönetimi sistemleri üretmek için biriken tecrübemizi ve bilgimizi kullanarak, profesyonel hizmetler sunuyoruz. Center Mine şirketi, müşterilerinin gelecekteki gelişimlerinin temellerini sağlayarak, iş optimizasyonu sürecinde de güvenilir ortaktır. Müşterilerimize yazılım çözümlerimiz hariç, danışmanlık hizmetleri ve yazılım sistemlerini yürürlüğe geçirme hizmetleri de sunuyoruz iş analizi, yürürlüğe geçirme planı, veri taşıma, eğitim, bakım v. s.

3 FM Center Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi

4 Tesis Yönetimi Günümüzün dinamik dünyasında emlak yönetimi, binaların bakımı ile ilgili bir faaliyet olmaktan çıkıp, hızla gelişen bir iş sektörüne dönüşüyor. Bu sektör, varlıkların değerini muhafaza etmesini, müşterilere verilen hizmetlerden ve standart işletimden elde edilen karın büyütülmesini sağlar. Bu değişim, ileri teknolojiler ve uzmanlaşmış yazılım çözümleri kullanmayı gerektirir. Günümüzde bu tür çözümler daha da fazla iş işlevselliğine sahiptir ve bu şekilde, yüksek yönetim potansiyeli olan, uzmanlaşmış ERP sistemlere dönüşürler. Tesis ve Emlak Yönetimi Sisteminin başarılı uygulamаsı, yenilikler için cesaret gerektirir ve her türlü iş modeli veya yapı içerisinde esas konular üzerine odaklanma fırsatı verir. FM Center farklı iş modelleri, stratejileri veya lokasyonlara adapte olabilen esnek bir yazılım çözümüdür.

5 FM Center Tesis ve Emlak Yönetimi Müşterilerimiz ile ortaklık ilişkileri kurmak, çözümlerimizin başarılı bir şekilde uygulanması için büyük önem taşımaktadır. Zengin deneyimimiz ve ileri teknolojiler sayesinde, müşterilerimize organizasyonlarında kendi gayri menkullerinin ve varlıklarının potansiyelini en etkili şekilde kullanmalarına imkan veriyoruz. FM Center ile, kuruluşunuzun ister bölgesel ister küresel faaliyeti olsun, mülkiyetiniz ile ilgili tüm bilgiler, «insanlar, yerler ve işlemler» de dahil olmak üzere, tek bir yerde saklanır ve dünyanın her yerinden ulaşılabilir durumdadır. Mülkiyet, bir kuruluşun en değerli varlıkları arasında yer alır, bu sebepten dolayı hem riskleri, hem optimizasyon imkanlarını tanımlamak için, ona tesir eden süreçleri ve eğilimleri belirlemek büyük önem taşır. FM Center aracılığı ile iş süreçlerinizi otomatikleştirebilir ve mevcut aktiflere ilişkin güncel verileri kullanarak, analizler geliştirebilirsiniz. Gayri menkul üzerindeki bu 360 derecelik bakış açısı size doğru kararlar alma imkanı verir ki, bu şekilde de daha yüksek denetim seviyelerine ulaşır ve işinizin karlılığını arttırırsınız.

6 FM Center FM Center, emlak işletimi ile alakalı tüm süreçlerin yönetim ve denetimi için araç sunan bir tesis ve emlak yönetimi sistemidir. Sistemin zengin işlevselliği, finansal istikrar, özel iş modelleri ve mülkiyete yapılan yatırımlardan beklenen geri dönüşüm hakkında doğru analizler ve tahminler hazırlama imkanı verir. Merak ettiğiniz konularla ilgili lütfen No lu telefondan bizi arayın yada com adresine bize yazın. FM Center in özellikleri ile ilgili daha fazla bilgiye, adresli web sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Mülkiyet ve varlıklar üzerinde daha iyi bir kontrol; Uzun süre etkisi olan kayıpları engelleme; İşletimden maksimum fayda sağlama; Giderlerin optimizasyonu, dağılımı ve denetimi; Doğru analizler ve güvenilir tahminler hazırlama imkanı; Kuruluşların iş süreçlerinde şeffaflık. FM Center metrekareden fazla meskun alanı yönetiyor (2012 yılı sonu itibariyle). Yönetilen alanın hacmine göre, ürünün uygulamaya geçirilmesi 2 ile 12 hafta arasında bir zaman alıyor. Yatırımın normal geri dönüşüm süresi, yürürlüğe geçirilmesinden sonra 3 ile 6 aydır. Sistem farklı alanlarda uygulanabilir: İş hanları, büyük iş merkezleri ve tesisleri; Konut binaları ve siteleri; Alışveriş merkezleri, hipermarketler, ticari zincirler; Lojistik merkezleri; Büyük sayıda ofis ve şubeleri bulunan kuruluşlar bankalar, sigorta şirketleri, holdingler ve diğerleri. Taşınmaz varlıklarınızın yönetiminde FM Center in size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için, uzmanlarımıza danışmak için bizi arayın.

7 FM Center Modülleri Mülkiyet Modülü Mülkiyetin ve unsurlarının ağaca benzeyen yapıdaki ayrıntılı tanımı; Her bir unsurun özelliklerini belirtme meskun alanı, yükseklik, hacim, duvarların alanı ve diğer gibi; Mülkiyetin her bir öğesine, her türlü formatta, sınırsız sayıda evrak ekleme imkanı; Sistem dahilindeki, standart grafik formatları destekleyen evrak görüntüleme modülü, aynı zamanda hot spots işlevi ve evrak üzerinde hızlı navigasyon sağlar. Maliyet Merkezleri Modülü Maliyet merkezleri belirleme; Doğrudan giderlerin hesaplanması; Dolaylı giderlerin dağılımı; Bütün gider türleri için çeşitli istatistikler ve raporlar; Birimlerin arasında gider dağılımında esneklik; Çeşitli göstergeler üzerinden farklı dönemler için gider dağılımı imkanı; Maliyet merkezlerine göre kapsamlı ve doğru aylık gider raporları. Sözleşmeler Modülü Mülkiyetin ağaca benzeyen yapısından drag & drop işlevini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde sözleşmeler düzenleme; Sözleşme taslakları ve ek sözleşme taslakları hazırlama; Her sözleşmeye veya ek sözleşmeye ilave evraklar ekleme; Kira sözleşmelerine ek hizmetler ve ekipman ilave etme imkanı; Farklı muhasebe yöntemleri kullanarak leasing ödeme planlarını otomatik olarak oluşturma; Kira ve/veya bakım fiyatlarına otomatik yıllık endeksleme; Her sözleşme için etkinlik ve görev yönetimi; Uyarı opsiyonlu olay bildirim sistemi; Sisteme girilen veriye dayalı, Word formatında hazır sözleşmeler ve ekleri oluşturma imkanı; İmzalanmış sözleşmeleri değişikliklere ve silinmeye karşı otomatik koruma; Süresi bitmiş sözleşmeler dahil, tüm anlaşma bilgilerini güvenli koruma. Tesisat Sistemleri Modülü Binalarda mevcut ölçüm sistemlerinin tanımı su tesisatı; ısıtma, havalandırma ve klima tesisatı; elektrik tesisatı; doğal gaz tesisatı; tüketici tarafından belirlenen diğer sistemler. Tesisatların her biri için detaylı bilgi; Tesisat elemanlarının binalarda konumlandırmaları hakkında bilgi; Sistem sensörleri tarafından ölçülen verileri saklama ve denetleme; Maliyet Merkezleri ve Tesisat Sistemleri modülleri arasındaki bağlantı, sensörlerin ölçtüğü verilere göre masrafların doğrudan maliyet merkezlerinde dağılımını sağlar.

8 FM Center Modülleri Ekipman Modülü Mevcut ekipmanın detaylı listesi; Ekipman hakkında kapsamlı bilgi saklama ağırlık, ölçüler, tedarikçisi, envanter numarası, garanti süresi ve diğer; Mülkiyetteki ekipman dağılımı hakkında doğru bilgi; Bakım ve denetim tamir, tadilat planları, etkinlikler, süreler, sorumlu kişiler; Ekipman ve bakımı ile alakalı etkinliklerin otomatik oluşturulması (sorumlu kişileri belirlemek dahil). İletişim Modülü Müşteriler, ortaklar, tedarikçiler, taşaronlar ve diğer özel ve tüzel kişiler hakkında bilgileri güncel tutma; İrtibat bilgileri tablo veya ağaca benzeyen şekilde görüntülenebilir; Kontaklar arasında doğrudan ilişkilerin tanımı; Çeşitli kriterlere göre irtibat bilgilerini sıralama ve sınıflandırma; İletişim bilgilerine ek bilgi eklemek için, kullanıcı tarafından yeni kriterler oluşturabilme imkanı. FM Center Mobile Modülü Mobil cihazlar yardımıyla (PDA) sayaçları otomatik okuma; Ölçüm cihazlarını barkod sistemi ile tanıma; FM Center ve PDA arasında veri aktarma ve senkronize etme; Okunan verileri otomatik doğrulama ve girişlerini denetleme; Okuma esnasında Saat/Tarih, Kullanıcı/ Kontrolör v.s. gibi değişiklikleri protokolleştirme. Görevler Modülü Bakım işleriyle ilgili görevleri belirleme ve denetleme; Bina, makine, ekipman ve tesisatların bakımıyla ilgili planlar hazırlama; Sorumlu kişiler, süreler, öncelikler, problemlerin türü hakkında ayrıntılı bilgi; Bitirilen işlerle ilgili rapor girişi yapma harcanan zaman, maliyet, kullanılan yedek parça ve diğerleri; Görevlere evrak ekleme arızaların fotoğrafları, tamirlerin protokolleri, çizimler, teknik evraklar; Yapılan bakımla ilgili değerlendirme harcanan zaman, kullanılan malzeme, sık rastlanan sorunlar, belirli birimin bakım tarihçesi, bitirilen işler hakkında görevliler tarafından raporlama v.s.; Genel takvimde görevleri görüntüleme.

9 Raporlar Modülü Rapor oluşturmada esneklik ve özgürlük; Her kullanıcı hangi verileri raporuna dahil edeceğini, nasıl sınıflandıracağını, kontrol toplamların nerede olacağını, hangi bilgilerin filtreleneceğini v.s. kendi seçer; Boş ve kiralanmış alanların raporlanması; Mülkiyetin belli unsurlarına göre gider raporlaması alanlar, binalar, otoparklar v.s.; Maliyet merkezleri ve gider türlerine göre raporlama; Sayım raporları; Raporlardaki bilgileri Excel formatına gönderme.

10 Uygulama alanları FM Center çeşitli iş alanlarında uygulanabilir - iş hanları, iş tesisleri ve merkezleri, konutlar, alışveriş ve ticaret merkezleri, hipermarketler, ticari zincirler, lojistik merkezler, büyük sayıda ofis ve şübeleri olan kuruluşlar (bankalar, sigorta şirketler) ve diğerlerin yönetiminde. Kiraya verilen iş binalarının yönetimi Sistem, aşağıdakiler hakkında net bilgi sunarak, iş merkezlerindeki iş süreçlerinin yönetimine imkan sağlar: Kiralanmış ve boş alanlar; Kiracılar/mal sahipleri ve onlarla imzalanan sözleşmeler; Binalar ve kiracılarla ilgili giderler; Envanter ve bakım; Periodik olarak sözleşme ve giderleri güncelleme; Mülkiyetin yapısındaki elementleri, ekipmanı ve her alana ait olan ölçüm cihazlarını görüntüleme. Aşağıdaki olayları denetleme: Binanın bakımı; Kira sözleşmeleri; Tedarikçi v.s. sözleşmeleri; Open book şeffaflık politikasını gerçekleştirme imkanı; Aşağıdakiler hakkında rapor oluşturma: Kiralanmış/boş alanlar ve onların sınıflandırması; Anlaşmalar ve faturalar hakkında bilgi; Gelecek ödemeler gelirler ve giderler; Kiracılar tarafından yapılan harcamalar elektrik, ısıtma, havalandırma, temizlik v.s. için. Tarif edilen tüm yapı elementleri için genel raporlar.

11 FM Center in yardımıyla kiraya verilen iş binalarının sahipleri ve yöneticileri, tüm giderleri, tedarik planlamaları, kiraya verilen alanların fiyat hesaplamalarının doğruluğunu, kiracılar tarafından yapılan masrafları takip edebilir ve denetleme yapabilirler. Gayri menkul yönetimi sisteminin kullanımı, binaların yönetimi ile ilgili giderleri genelde %35 den fazla bir oranla düşürür ve her an durum hakkında net ve doğru bilgi verir. Demirbaş sayımı FM Center kuruluşun tüm aktifleri üzerinde kontrol sağlanmasına izin verir. Her aktif veya ekipman ve onun dağılımı arasında direkt bağlantı mevcuttur. Sistem, etkinlikler ve belli görevlerin yerine getirilme sürelerini tanımlama imkanı sunar. Envanter sayımı için harcanan zaman, her elementin dağılımı ile ilgili doğru bilgi sayesinde, büyük ölçüde azalır. FM Center, dağılımlarına bakmaksızın (tek bir yerde yada farklı bina ve alanlarda), büyük sayıda aktiflere sahip kuruluşlar için de faydalıdır.

12 Uygulama alanları Sözleşme denetimi FM Center, sözleşmelerdeki yükümlülüklerin yerine getirilmesi için sıkı kontrol sağlar. Tek veya tekrar eden olayların sisteme kaydedilebilme opsiyonu, her sözleşmenin yerine getirilmesi için çeşitli eylemlerin oluşturulmasını sağlar. Sistemin otomatik uyarı işlevi ve her sözleşme için etkinlik oluşturma imkanı, anlaşma yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin denetimini kolaylaştırır. Her kontrata sınırsız sayıda ek evrak ve protokoller ekleme işlevi, her an gelişimlerinin takip edilebilirliğini sağlar.

13 Büyük sayıda ofis ve şubeleri olan kuruluşlarının varlıklarının yönetimi ve denetimi FM Center gelişmiş şube ağı olan kuruluşlar için çok uygundur. Aktiflerin sayımı ve denetimi ile alakalı tüm işlemler merkez ofiste odaklanabilir. Sistemle uzaktan çalışabilme ve İnternet üzerinden bilgi girişi yapabilme imkanı sayesinde, varlık sayımı için harcanan zaman önemli ölçüde azalır. Sistemi kullanmak kuruluşlara sahip oldukları aktifler, gayri menkuller, ekipmanlar, amortismanlar v.s. hakkında ayrıntılı bilgi verir.

14 FM Center Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi

15 Avrupa araştırmaları göstermiştir ki, yazılım çözümlerinin tam potansiyeli kullanıldığıda, EMLAK YÖNETİMİ SİSTEMLERİ ENERJİ GİDERLERİNİ (eski değerlerine nazaran) %60 ORANDA DÜŞÜREBİLİRLER ve gezegenimizi hepimiz için daha iyi bir yere dönüştürebilirler. Tesis Yönetiminin bir iş sektörü ve meslek gibi gelişimi, iş süreçlerini optimize etme amaçlı, yazılım çözümleri kullanımını gerektirir. İş süreçlerinin optimizasyonu, hizmet kalitesini yükseltmeyi ve müşterilerin beklentilerini karşılamayı sağlar. İşlevsellikleri ile, varlık ve emlak yönetimi sistemleri kuruluşların bina, ekipman ve tesisat işletim ve bakım masraflarını optimize ederler. Yöneticiler, sistemde biriken verilere dayalı, doğru analiz ve iş tahminleri yapabilirler.

16 Daha fazla bilgi veya uzmanlarımızdan randevu almak için, lütfen bizi arayın. İletişim bilgileri: Center Mine Ltd. İndustrialna Sok. No: Sofya, Bulgaristan Tel: fmcenter.centermine.com

17 Tesis ve Emlak Yönetimi Sistemi

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri LOGO Business Solutions dan geleceğin liderlerine özel! Dünyanın 41 den

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! TIGER PLUS TIGER PLUS Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan geleceğin liderlerine özel! Türkiye uygulama yazılımları pazarı

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA

SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA İŞLETME YÖNETİMİNDE YENİ EĞİLİMLER DİZİSİ İSTANBUL TİCARET ODASI SORULARLA KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA (ENTERPRISE RESOURCE PLANING-ERP) Hazırlayan Şehbal Talü Bilgi ve Dolcüman Yönetimi Şubesi Raportörü

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

SEKTÖR LİDERİ OLUN! İÇERİK İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER HEDEF: DEĞER YARATMAK BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN HIZLI İLERLEYENLER 2011 SAYI 15

SEKTÖR LİDERİ OLUN! İÇERİK İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER HEDEF: DEĞER YARATMAK BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN HIZLI İLERLEYENLER 2011 SAYI 15 2011 SAYI 15 İŞİNİZİ DESTEKLEYEN ÇÖZÜMLER İÇERİK HEDEF: DEĞER YARATMAK İşinizin dayanağı olan yazılımlar yetersiz kalmaya başladığında ne yapabilirsiniz? BAŞARIYA DAHA HIZLI ULAŞIN Kurumsal sınıftaki kaynaklar

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir.

Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir. YETKİNLİKLER TEMEL YETKİNLİKLER Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir. Bilgi Paylaşımı: İşe yönelik olarak edindiği bilgileri çalışma

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU

2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 5-6 İcra Kurulu Başkanı nın Mesajı... 7-8 Yönetim... 11-14 LOGO Hakkında... 17-18 İnsan Kaynakları... 21-22 Ortaklığın Faaliyet

Detaylı

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform

Kurumsal. Dönüşüm. M. Göker SARP Koordinatör ERP Committee Turkey & Enterprise Transformation Platform Hedefiṁiż Kurumsal Dönüşüm Rekabetçiliğin ve sürdürülebilir ekonomik büyümenin en önemli sağlayıcılarından olan verimlilik artışının yaratılmasında anahtar rol oynayan, bilgi ve iletişim teknolojileridir.

Detaylı

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ!

Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! Çeyrek yüzyıldır işimiz, hayatınızı kolaylaştıran çözümler sunmak! İŞLETMELERİ LİDERLİĞE TAŞIYAN GÜÇ! LOGO dan İşletmelerin Büyüme Sürecini Destekleyen Yazılımlar Yazılımlarımızla Türkiye ekonomisine can

Detaylı

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize

Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Aktif Enerji Yönetim Mimarisi; Enerji Santralinden evdeki prize Veri Merkezleri Endüstriyel Tesisler Binalar Enerji ve Altyapı www.schneider-electric.com 1 Şirket genelinde %30'a varan enerji tasarrufu

Detaylı

BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE FİNANSMANI RAPORU

BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE FİNANSMANI RAPORU BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE FİNANSMANI RAPORU BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE FİNANSMANI RAPORU KASIM 2014 KÜNYE BİNALARDA ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE FİNANSMANI RAPORU GENEL KOORDİNATÖR Aygen Erkal HAZIRLAYAN

Detaylı

Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ

Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ Daha büyük hedefler için BİZ HAZIRIZ İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM: Genel Bilgiler 2 Yıllık Faaliyet Raporu Uygunluk Görüşü 3 Ortaklık Yapısı ve Sermaye 4 Finansal Göstergeler 6 Mali Durum, Kârlılık ve Borç

Detaylı

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ

YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ T.C. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ ENFORMATİK ANA BİLİM DALI YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ YÜKSEK LİSANS DERSİ NURAY AKMAN 2601090217 DOÇ.DR. ZUHAL TANRIKULU İSTANBUL,2010 İçindekiler İçindekiler...

Detaylı

KOBİ lerde Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) Uygulamaları

KOBİ lerde Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) Uygulamaları T.C. SANAYİ, BİLİM VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI VERİMLİLİK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YAYIN NO: 723 KOBİ lerde Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) Uygulamaları Talat POSTACI Önder BELGİN Yrd. Doç. Dr. Turan Erman ERKAN Ankara,

Detaylı

Örnek Faaliyet Raporu

Örnek Faaliyet Raporu Örnek Faaliyet Raporu Ocak 2013 kpmg.com.tr Yayın hakkında Yayın hakkında önemli uyarı Bu Örnek Faaliyet Raporu nun telif hakları KPMG International Cooperative in bir üyesi olan Akis Bağımsız Denetim

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. 2014 Yılı Performans Programı

T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. 2014 Yılı Performans Programı T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2014 Yılı Performans Programı Ekim 2013 1 2 BAKAN SUNUŞU Anayasamızda açıkça öngörüldüğü üzere devletin görevlerinden olan düzenli şehirleşmeyi

Detaylı

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün.

Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. Daha hızlı, kolay ve esnek ERP ile büyüyün. İşinizi geliştirin ve büyütün. Daha hızlı, kolay ve esnek kurumsal kaynak planlaması (ERP) çözümü ile verimliliği arttırın ve kârlı büyümeyi yeniden hayata geçirin.

Detaylı

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu. 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu 1 Ocak 2011-31 Aralık 2011 İçindekiler Rapor Hakkında Murahhas Aza Mesajı CCİ 2020 Vizyonu ve Stratejik Yönetim Çerçevesi 2011 Yılında Gerçekleşenler Sürdürülebilirlik

Detaylı

IBM Tririga. Kurumsal Varlık Yönetiminde Bilgi ve Entegrasyonun Gücü

IBM Tririga. Kurumsal Varlık Yönetiminde Bilgi ve Entegrasyonun Gücü Kurumsal Varlık Yönetiminde Bilgi ve Entegrasyonun Gücü IBM Tririga Dijital ve fiziksel altyapıların her geçen gün birbirine daha fazla yakınsaması ve bu yöndeki gereksinimlerin kesişimi, kurumsal varlık

Detaylı