Tüm telif hakları DENSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.'ye aittir. Herhangi bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Tüm telif hakları DENSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.'ye aittir. Herhangi bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz."

Transkript

1 Tüm telif hakları DENSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.'ye aittir. Herhangi bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz.

2 CAMCILAR + ISICAMCILAR ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ 1 - Camcılara Özel Entegre Ticaret Sistemi Genel Tanıtımı 2 - Ana Cam ve Isıcam Stok Kartlarının Açılması Örnek D4 Örnek D4D4 Örnek D Özel Fiyat Takip Sistemi Genel tanıtım Örnek D6 Örnek D4D4 Örnek D4D406 Fiyat Listesi Örnek Bayi Fiyat Listesi Örnek 4 Sipariş Alma / Giriş İşlemleri Sipariş İşlemleri Genel Tanıtım Sipariş Parametreleri Sipariş Formu Tip 1 Sipariş Formu Tip 2 Sipariş Formu Tip 3

3 Sipariş Etiketleri Tip 1 Sipariş Etiketleri Tip 2 Sipariş Etiketleri Tip 3 Sipariş Etiketleri Tip 4 Cam Kesim Emri Tip 1 Cam Kesim Emri Tip 2 Cam Kesim Emri Tip 3 Cam Kesim Emri Tip 4 Cam Kesim Emri Tip 5 Cam Kesim Emri Tip 6 Profil Kesim Emri Tip 1 Profil Kesim Emri Tip 2 Profil Kesim Emri Tip 3 Profil Kesim Emri Tip 4 Teknik Kontrol Raporu 5 Maliyet Hesaplama Sistemi Maliyet Hesaplama İşlemleri Maliyet Hesaplama Parametreleri Maliyet Raporu Örnek 6 Fatura Faturalama İşlemleri Fatura - Örnek

4 7 Garanti Kartları Modülü Garanti Kartları İş Akış Ekranlar Garanti Kartı Örnek EXCEL e transfer - Örnek 8 - Cari Hesap Ekstresi CAMCILARA ÖZEL CAMCILAR + ISICAMCILAR ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ GENEL TANITIM DENSOFT tarafından camcılar ve ısıcamcılar için özel olarak hazırlanmış olan ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ Paket Programları komple bir sistemdir. Stok Fiyatlandırma - Sipariş - İrsaliye Faturalama düzeni yanında telefon fihristinden, bankadaki çeklere, özel cari hesap ekstresinden vade farkı hesabına kadar değişik ve çok geniş bir alanda bir yığın kolaylıklar getiren bir yazılım sistemidir. Siparişin alınmasının tamamlandığı anda ETİKET BASIMI, profil / çıta kesim listesi, cam kesim emri, v.b. işlemler tek tuşa basılarak kolayca yapılmaktadır. Gerekli tanımlamalar yapıldığı takdirde sipariş alınması sırasında fiyatlar otomatik olarak oluşturulup ekrana getirilmektedir. Faturalama sırasında ise sadece SİPARİŞ NUMARASI girilerek kolayca faturalama işlemi yapılabilmektedir. Faturalama anında stoklar, otomatik olarak program tarafından işletilmektedir.

5 Yine cari hesaplara da fatura tutarları otomatik olarak işletilmektedir. İstendiği anda, herhangi bir siparişin maliyeti de otomatik olarak hesaplatılabilmektedir. Tüm bu işlemlerin, nasıl yapıldığı ve sistemin nasıl işletildiği devam eden sayfalarda detaylı olarak anlatılmıştır. Programı uygulamaya başlamanın ilk adımı stok kartlarını açmaktır. Normal koşullarda, sadece ANA cam ve ısıcam STOK KARTLARI açılır. Sipariş alınan muhtelif ebatlardaki camlar için tek tek stok kartı açılmasına gerek yoktur, çünkü program tarafından otomatik olarak açılır. Stok kartı açılması işlemi STOK KONTROL paketindeki 01 nolu seçenek olan STOK KARTI İŞLEMLERİ seçilerek yapılır. Cam dışı stoklar için de örneğin; cam macunu, diğer malzemeler gibi yine aynı yerden stok kartları açılır. TEK CAMLAR İÇİN ANA STOK KARTLARININ AÇILMASI: 1. KAYIT işlemi seçilir, stok kodu hanesinde ( 12 hanedir ) örneğin 4 mm. Düz cam ise D4 yazılıp, geri kalan haneler boşluk tuşuyla doldurulur. Dikkat ediniz ve 12. hane dolmadan enter tuşuna basmayınız. Geri kalan satırları uygun bilgilerle doldurunuz. İşlemleri yaparken, ekranın altını okumanız ve acele etmeden işlemleri yapmanız programı kullanmanız için yeterli olacaktır.

6 ÇİFT CAMLAR İÇİN ANA STOK KARTLARININ AÇILMASI : ÖRNEK 1 : D4D4 yazıp, 8 DEFA BOŞLUK TUŞUNA BASINIZ 2 : D3D4 yazıp, 8 DEFA BOŞLUK TUŞUNA BASINIZ Eğer ara boşluklarına göre satış fiyatları değişiyor ise, burada stok kartı açmadan da işlemleri yapabilirsiniz. Burada açılan cam / ısıcam stok kartlarına satış / liste fiyatları yazıldığı takdirde, sipariş alırken bu fiyatlar otomatik olarak siparişteki fiyat sütununda karşınıza gelecektir. Stok kartındaki MALİYET FİYATI hanesi ısıcam / çift cam maliyet fiyatı alınan veya alınacak olan bir siparişin maliyetinin hesaplamasında program tarafından kullanılır.

7

8 CAMCILAR + ISICAMCILAR ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ ISICAM / ÇİFTCAM FİYATLARININ Bilgisayara geçiş uygulamasının ikinci adımı ısıcam / çift camlar için fiyat tanımlamalarının yapılması işlemidir. Bu işlemin yapılması zorunlu değildir, ancak yapılması durumunda özellikle, sipariş alma işlem sırasında fiyatlandırma açısından çok büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Isı cam / çift camlar için girilen fiyatlar, iki değişik şekilde girilebilir. 1 Herhangi bir firma / müşteri için özel fiyatlar olarak 2 Bütün firmalar / müşteriler için genel fiyatlar olarak veya madde 1 ve 2 de belirtilen her iki durum için beraberce tanımlama yapılabilir. Fiyat tanımlaması ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ ana menüsündeki ÖZEL FİYAT UYGULAMASI FİYATLANDIRMA program paketi seçilir, daha sonra da bu menüdeki FİRMALARA ÖZEL FİYAT VERME işlemi seçilir. Bu seçenekle karşınıza gelecek olan ekran ekte verilen sayfada gösterilmiştir. Firma kodu hanesindeyken eğer yapılacak tanımlama bir müşteri için özel fiyat tanımlaması olacak ise, firmanın kodunu yazınız.

9 Yapılacak tanımlama bütün müşteriler için geçerli olacak bir liste fiyatıysa F4 tuşuna basınız. Stok kodu hanesine geldiğinizde ısıcam / çift cam için Enter tuşuna basınız. Ekranda açılacak olan pencerede 1. camın cinsi ve kalınlığını, ikinci camın cinsi ve kalınlığını, ara boşluğunu (PROFİL KALINLIĞINI) yazınız, ve hemen arkasından da geçerli olan fiyatı yazınız. Bu tanımlamadan sonra, sipariş alırken ebatları ne olursa olsun bu cins ve bu kalınlık ve de bu ara boşluğu olan bir ısıcam siparişi alındığında otomatikman bu fiyatlar karşınıza gelecektir. İstenilen her zaman veya fiyatlar değiştikçe bu fiyatları kolayca değiştirebilir veya silebilirsiniz. ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih: S A T I S F I Y A T L I S T E S I ===== ============ ======================== === ===== ============= SIRA STOK KODU A D I - ACIKLAMA BRM DOVIZ SATIS FIYATI ===== ============ ======================== === ===== ============= 1 B4D4 BUZLU +DUZ CAM TL. 6,50 3 D4 DUZ CAM 4 MM TL. 8,12 4 D4** DUZ CAM TL. 32,20 5 D4D DUZ CAM+DUZ CAM TL. 3,75 6 D4D4 DUZ CAM + DUZ CAM TL. 35,00 8 D4D406 DUZ CAM+DUZ CAM ADT TL. 19,36 10 D4D409 DUZ CAM+DUZ CAM ADT TL. 28,00 12 D4D410 DUZ CAM+DUZ CAM ADT TL. 45,00 16 D6 DUZ CAM ADT TL. 25,22 17 D6D612 DUZ CAM+DUZ CAM ADT TL. 39,25 18 DC DUZ CAM ADT TL. 65, RN:Densoft_CETS ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih: BAYII F I Y A T L I S T E S I

10 ======= ============ ======================== === ============ ==== ============ SIRA NO STOK KODU A D I - ACIKLAMA BRM LISTE FIYATI ISK. BAYI FIYATI ======= ============ ======================== === ============ ==== ============ 1 B4D4 BUZLU +DUZ CAM 6,50 2,0 6,37 3 D4 DUZ CAM 4 MM 8,12 2,0 7,96 4 D4** DUZ CAM 32,20 2,0 31,56 5 D4D DUZ CAM+DUZ CAM 3,75 5,0 3,56 6 D4D4 DUZ CAM + DUZ CAM 35,00 5,0 33,25 8 D4D406 DUZ CAM+DUZ CAM ADT 19,36 5,0 18,39 10 D4D409 DUZ CAM+DUZ CAM ADT 28,00 6,0 26,32 12 D4D410 DUZ CAM+DUZ CAM ADT 45,00 5,0 42,75 16 D6 DUZ CAM ADT 25,22 3,0 24,46 17 D6D612 DUZ CAM+DUZ CAM ADT 39,25 3,0 38,07 18 DC DUZ CAM ADT 65,25 5,0 61, RN:Densoft_CETS

11 ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ SATIŞ SİPARİŞ SİSTEMİ CAM ISICAM SEKTÖRÜ

12 CAMCILAR + ISICAMCILAR ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ SİPARİŞ ALMA İŞLEMLERİ Sipariş alma işlemi sipariş numarası vermeyle başlar. Elle veya otomatik olarak seri numaralarından birisi verilebilir. Eğer daha önce bu numarayla sipariş girişi yapılmış ise, otomatik olarak karşınıza bu sipariş gelecektir. Bu siparişin listeleri alınabilir, ilave yapılabilir veya sipariş silinebilir. İkinci adım olarak firma kodu verilir, firma kodu müşterileri birbirinden ayırabilmek amacıyla kullanılan bir numaradır. Kodu unutulan müşteriler F8 yardım tuşuyla ekranda açılacak bir pencereden seçilebilir. Referans no, teslim tarihi v.b. bilgiler girildikten hemen sonra bu siparişe uygulanacak iskonto oranı belirtilir, eğer firma kartı açılırken iskonto oranı belirtilmişse bu oran otomatikman ekrana gelir, ancak siz bunu kabul edebilir, yeni iskonto uygulayabilir veya iskontosuz olarak bu siparişi alabilirsiniz. Stok kodu hanesine gelindiğinde normal tek camlar, özel camlar, ısıcamlar veya diğer stok kalemleri ve hizmetler ( NAKLİYE, SİGORTA VB. ) olarak değişik tür ve gruplardaki maddeleri aynı siparişe girebilirsiniz. Cam ve ısıcam için sadece Enter tuşuna basılır, cam veya ısıcamın cinsleri, kalınlıkları ve ebatları ekranda çıkan pencerede belirtilir. Bütün ebatlar milimetre cinsinden verilir.

13 Program bu anda otomatik olarak stok kartını açar ve bu siparişin metrajını hesaplar, eğer bu sipariş bir ısıcam siparişi ise, size ara boşluğu sorulacaktır. Belirteceğiniz ara boşluğuna göre, daha önce fiyat tanımlama bölümünde tanımlama yapmış iseniz fiyat otomatik olarak karşınıza bu sipariş için belirtilmiş olan iskonto yapılmış olarak geçecektir. Yine küçük ve şekilli camlar için sipariş sistemi parametrelerinde yapılan tanımlamaya uygun olarak fiyat hesaplanacak, gerekirse zamlar uygulanacak yine parametre tanımına uygun olarak iskonto yapılmayacak veya yapılacak, böylelikle otomatik olarak hesaplanmış fiyat karşınıza gelecektir. Eğer bu fiyattan siparişi alıyor iseniz yapacağınız tek şey Enter tuşuna basmaktır. Eğer siparişin fiyatı daha değişik veya özel bir fiyat olacaksa doğrudan fiyat girmeniz gerekecektir. Ara boşluğundan sonraki sütunda pozisyon (poz) numarası girilir, bu numara daha çok pen ciler için gerekli ve yararlı olan bir numaradır, eğer siparişi alınan ısıcam şekilliyse, bu sütuna *** yazılır, tırnak işaretleri kullanılmaz. Miktar sütununda yazacağınız adede göre, toplam metraj hesaplanacak dolayısıyla bu sipariş satırının tutarı otomatik olarak hesaplanacaktır. Sipariş girişi bittiğinde Esc tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu anda karşınıza bir pencere açılacak ve yapacağınız dökümler sorulacaktır. İsteğinize göre hepsi veya tek tek ve de istenilen kopya sayısında formların ve etiketlerin basımı yapılacaktır.

14 CAMCILAR + ISICAMCILAR ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ SİPARİŞ Sistemi PARAMETRELERİ Sistemin en can alıcı ve en çok kullanılan kısımlarının başında gelir. Sipariş alma sisteminin nasıl çalıştığını anlamak için, önce sipariş sisteminin işletim parametrelerini inceleyelim. Sipariş sistemi işletim parametrelerinin girildiği ekran görüntüsü ekte verilmiştir. ENTEGRE TİCARET SİSTEMİ ana menüsünden sipariş program paketine girilir ve 32 nolu seçenek olan İŞLETİM PARAMETRELERİ seçilir. Buradaki parametrelerin doldurulması, gerekli bilgilerin verilmesiyle sizin sipariş alma işleminin nasıl yürümesini istediğiniz, sisteme belirtilmiş olur. SİPARİŞ SİSTEMİ İŞLETİM PARAMETRELERİ : SİPARİŞ SERİ NO.LARI : Başlangıç numaraları belirtilecek iki ayrı seri numarasında siparişler alınır ve takip edilebilir. İki seriyi de kullanmak zorunlu değildir. Program, belirtilecek seri numaralarına göre sipariş numaralarını otomatik olarak verir. KATMA DEĞER VERGİSİ ORANI : Sadece yazıcıdan sipariş formu dökülürken, siparişin K.D.V. tutarının otomatik olarak hesaplanabilmesi için kullanılır.

15 PROFİL KESİM EMRİ FORM TİPİ : Sipariş girişinin bitiminde, isteğe bağlı olarak yazıcıdan basılacak profil veya çıta kesim emrinin form tipini belirler. İki ayrı türde form basılabilir. CAM KESİM EMRİ FORM TİPİ : 6 değişik türde - formda olan cam kesim emirlerinin hangisinin kullanılacağını belirtir. Tip 1 ve 2 standart olarak siparişin giriliş sırasında döküm yapar tip 3 ve 4 camları ebatlarına göre sıralayarak döker, tip 5 ve 6 ebatlarına göre sıralanmış olarak döker ancak kağıttaki formu başkadır. ETİKET TİPİ : 11 değişik türde etiket basımı otomatik olarak yapılabilmektedir. *.. HİÇBİR STANDARTA UYMAYAN SADECE PROGRAMI ALAN FİRMAYA ÖZEL TİPDİR. 1 VE 2.. Düz ve baskısız değişik iki ayrı ebattaki etikete basar. Sipariş giriş sırasındadır. 3 VE 4.. Düz ve baskısız etikete camları ebatlarına göre sıralayarak basar. 5 VE 6.. DENSOFT standardıdır. Isıcam yetkili üreticisi olmayan firmalar tarafından kullanılır. Etiketler özel olarak bastırılmış etiketlerdendir.

16 7,8,9,A.. Isıcam standardındadır. 7 Tekli etikete basar. 8 - Çiftli etikete basar. 9 VE A Etiketin basım sıralaması sipariş veya ebat sıralaması şeklindedir. KÜÇÜK ÖLÇÜLERE İSKONTO YAPMA : Sipariş girişi sırasında belirtilecek ıskontonun, belirli bir ölçüden küçük olan cam veya ısıcamlara da uygulanıp uygulanmayacağını belirtir. Bu parametre H yani HAYIR olarak belirtilirse diğer camlara ıskonto uygulanır, küçük camlara uygulanmaz. MİNİMUM METRAJ ZAM ORANI : Belirtilen ölçüden küçük ölçüde cam siparişi alındığında, uygulanacak zammın ne olacağı belirtilir. 0 = SIFIR geçilmesi küçük camlara zam yapılmayacak anlamındadır. Sipariş girişi sırasında burada belirtilen zam oranına göre camın fiyatı otomatik olarak hesaplanır. ŞEKİLLİ CAMLARA ISKONTO YAPMA : Alınan sipariş şekilli ısıcam ise, siparişin geneli için geçerli olan ıskonto oranının, bu camlara uygulanıp uygulanmayacağını gösterir. ŞEKİLLİ CAMLARA ZAM ORANI : Alınan sipariş şekilli ısıcam ise, liste fiyatına ne kadar zam uygulanacağını gösterir. PROFİL KESİM PAYI :

17 Milimetre olarak girilir. Çıtanın her iki kenarından ne kadar kesim payı bırakılacağı belirtilir. Belirtilen bu paya göre profil kesim emri otomatik olarak düzenlenir. ETİKETTE ÇIKACAK LİSAN KODU : Programın yurt dışındaki kullanıcıları için geçerlidir. Etiketin üstündeki yazıların Türkçe veya İngilizce olacağını belirtir. ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : S I P A R I S F O R M U Sayfa : 1 Tip : 1 SIPARIS NO : SIPARIS TARIHI: FIRMA NO : TESLIM TARIHI: ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERININ ADI: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT : ===== == =============== ========== ======= === ========= ========= =========== KALIN AB CAMIN CINSI EBATLARI Brm. M2 ADT Toplam M2 Brm.FIYAT TOP. TUTARI* ===== == =============== ========== ======= === ========= ========= =========== DUZ CAM+DUZ CAM 1000 *1100 1, , , , DUZ CAM+DUZ CAM 850 *1000 0, , , , DUZ CAM+DUZ CAM 950 *1250 1, , , , TOPLAM... = 1.949,81 K.D.V. % 18.. = 350,97 GENEL...TOPLAM = 2.300,78 ============================== SIPARIS ADEDI : 53 KUCUK ADEDI : 0 TOPLAM METRAJ : 54,1000 KUCUK METRAJ : 0,0000 Toplam KG. : RN:Densoft_CETS-0801P1

18 ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : S I P A R I S F O R M U Sayfa : 1 Tip : 2 SIPARIS NO : FIRMA KODU : SIPARIS TARIHI : ADI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. TESLIM TARIHI : ADRES : MUSTERININ ADI : SESLIPEN OSMAN BEY ADRES : TALIMAT : IL-ILCE : UMRANIYE -ISTANBUL SIPARISI ALAN : TEL-FAKS: ==== ==== ===== == ======================== ========== ======= === ==== ========== =========== =========== ============= ===== ===== SIRA POZ. KALIN AB CAMIN CINSI - MALZEME EBATLARI Brm. M2 Brm ADET Toplam M2 LISTE FIYAT SATIS FIYAT TOPLAM TUTARI KUCUK SEKIL ==== ==== ===== == ======================== ========== ======= === ==== ========== =========== =========== ============= ===== ===== DUZ CAM+DUZ CAM 1000 *1100 1,1000 Adt 20 22, ,250 35, , DUZ CAM+DUZ CAM 850 *1000 0,8500 Adt 21 17, ,250 36, , DUZ CAM+DUZ CAM 950 *1250 1,1875 Adt 12 14, ,000 37, , CAM/ISICAM TOP. = 1.949,81 ISKONTO TUTARI = 0,00 NET SIPARIS TOP. = 1.949,81 K.D.V. % 18.. = 350,97 GENEL...TOPLAM = 2.300,78 ================================= SIPARIS ADEDI : 53 KUCUK ADEDI : 0 TOPLAM METRAJ : 54,1000 KUCUK METRAJ : 0,0000 Toplam KG. : P2 RN:Densoft_CETS-

19 ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : S I P A R I S F O R M U Sayfa : 1 SIPARIS NO : FIRMA KODU : SIPARIS TARIHI : ADI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. TESLIM TARIHI : ADRES : MUSTERININ ADI : SESLIPEN OSMAN BEY ADRES : TALIMAT : IL-ILCE : UMRANIYE -ISTANBUL SIPARISI ALAN : TEL-FAKS: ==== ==== ===== == ======================== ========= ======= === ==== ========== =========== =========== ============= ===== ===== SIRA POZ. KALIN AB CAMIN CINSI - MALZEME EBATLARI Brm. M2 Brm ADET Toplam M2 LISTE FIYAT SATIS FIYAT TOPLAM TUTARI KUCUK SEKIL ==== ==== ===== == ======================== ========= ======= === ==== ========== =========== =========== ============= ===== ===== DUZ CAM+DUZ CAM 1000*1100 1,1000 Adt 20 22, , , DUZ CAM+DUZ CAM 850*1000 0,8500 Adt 21 17, , , DUZ CAM+DUZ CAM 950*1250 1,1875 Adt 12 14, , , CAM/ISICAM TOP. = 1.949,81 ISKONTO TUTARI = 0,00 NET SIPARIS TOP. = 1.949,81 K.D.V. % 18.. = 350,97 GENEL...TOPLAM = 2.300,78 =================================

20 SIPARIS ADEDI : 53 KUCUK ADEDI : 0 TOPLAM METRAJ : 54,1000 KUCUK METRAJ : 0,0000 Toplam KG. : RN:Densoft_CETS- 0801P2

21

22 ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : C A M K E S I M E M R I Sayfa_NO : 1 FORM_Tipi: 1 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== ======== ====== === =============== ============= ========= ==== ========== SIRA Pozis.NO KALIN. ARA CAMIN CINSI EBATLARI Birim M2 ADET Toplam M2 ==== ======== ====== === =============== ============= ========= ==== ========== DUZ CAM 1000 * , , DUZ CAM 1000 * , , DUZ CAM 850 * , , DUZ CAM 850 * , , DUZ CAM 950 * , , DUZ CAM 950 * , , GENEL TOPLAM : , RN:Densoft_CETS-0801C1P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : C A M K E S I M E M R I SIPARIS NO : SAYFA NO : 1 SIPARIS TARIHI: FORM TIPI: 2 TESLIM TARIHI: ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI ADI : SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT : ==== ======== ======== === =============== =========== ========= ==== ========== SIRA POZIS.NO KALINLIK ARA CAMIN CINSI EBATLARI Birim M2 ADET TOPLAM M2 ==== ======== ======== === =============== =========== ========= ==== ========== DUZ CAM+DUZ CAM 1000*1100 1, , DUZ CAM+DUZ CAM 850*1000 0, , DUZ CAM+DUZ CAM 950*1250 1, ,

23 GENEL TOPLAM : 53 54, RN:Densoft_CETS-0801C2P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : SayfaNO: 1 C A M K E S I M EMRI - Cins+Kalinlik+Ebat SIRALI Form_NO: 3 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== =============== ==== ============= ======== ==== ========= SIRA CAMIN...CINSI KAL. EBATLARI Birim_M2 ADET Toplam_M2 ==== =============== ==== ============= ======== ==== ========= 1 DUZ CAM * 950 1, , DUZ CAM * , , DUZ CAM * 850 0, , TOPLAM : ,2000 m GENEL TOPLAM : ,2000 m RN:Densoft_CETS-0801C3P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : SayfaNO: 1 C A M K E S I M E M R I Form_NO: 4 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== ====== ===== === =============== ========= ======== ==== ========= ======== SIRA POZ.NO KALIN ARA CAMIN CINSI EBATLARI Birim_M2 ADET Toplam_M2 SIP.SIRA ==== ====== ===== === =============== ========= ======== ==== ========= ======== DUZ CAM+DUZ CAM 1250* 950 1, , DUZ CAM+DUZ CAM 1100*1000 1, , DUZ CAM+DUZ CAM 1000* 850 0, , TOPLAM... : 53 54, GENEL TOPLAM : 53 54,1000

24 RN:Densoft_CETS-0801C4P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : SayfaNO: 1 C A M K E S I M EMRI - Cins+Kalinlik+Ebat SIRALI Form_NO: 5 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== =============== ==== ============= ==== SIRA CAMIN...CINSI KAL. EBATLARI ADET ==== =============== ==== ============= ==== 1 DUZ CAM * DUZ CAM * DUZ CAM * TOPLAM : GENEL TOPLAM : RN:Densoft_CETS-0801C5P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : SayfaNO: 1 C A M K E S I M E M R I Form_NO: 6 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== ====== ======== ======= =============== =========== ==== ======== SIRA POZ.NO KALINLIK ARA_BOS CAMIN CINSI EBATLARI ADET SIP.SIRA ==== ====== ======== ======= =============== =========== ==== ======== DUZ CAM+DUZ CAM 1250 * DUZ CAM+DUZ CAM 1100 * DUZ CAM+DUZ CAM 1000 * TOPLAM... : GENEL TOPLAM : RN:Densoft_CETS-0801C6P

25 ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : Sayfa_NO: 1 P R O F I L K E S I M EMRI - Sip.SIRA_NO SIRALI Form_NO : 1 Kes.PAYI: 0 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ======== ======== ===================== ===================== Sip.SIRA KALINLIK YATAY EBAT * ADEDI DIKEY EBAT * ADEDI ======== ======== ===================== ===================== * * * * * * mm. TOPLAMI : mm RN:Densoft_CETS- 0801P1P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : Sayfa_NO: 1 P R O F I L K E S I M EMRI - KALINLIK + EBAT SIRALI Form_NO : 2 Kes.PAYI: 0 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ======= ======== ===================== ===================== ============ SIRA-NO KALINLIK YATAY EBAT * ADEDI DIKEY EBAT * ADEDI SIP.SIRA_NO ======= ======== ===================== ===================== ============ * * * * * *

26 6 mm. TOPLAMI : mm RN:Densoft_CETS-0801P2P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : Sayfa_NO: 1 P R O F I L KESIM EMRI - Siparis_SIRA-NO SIRALI Form_NO : 3 Kes.PAYI: 0 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ======== ========================== ======== ======== ============ ============ Sip.SIRA CIFT_CAMIN CINSI..ACIKLAMA Cam_MIK. ARA_Bos. Yatay*Miktar Dikey*Miktar ======== ========================== ======== ======== ============ ============ 1 4 * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * mm. TOPLAMI : mm RN:Densoft_CETS-0801P3P ARTAS CAM SAN. VE TIC. A.S. Tarih : Sayfa_NO: 1 P R O F I L KESIM EMRI - Ara_BOSLUGU + EBAT SIRALI Form_NO : 4 Kes.PAYI: 0 SIPARIS_NO...: SIPARIS TARIHI : TESLIM TARIHI : ALCAM SAN.TIC.LTD.STI. UMRANIYE - ISTANBUL MUSTERI-ADI...: SESLIPEN OSMAN BEY TALIMAT...: ==== ========================== ======== ======== ============ ============ ==== SIRA CIFT_CAMIN CINSI..ACIKLAMA Cam_MIK. ARA_Bos. Yatay*Miktar Dikey*Miktar SIP. ==== ========================== ======== ======== ============ ============ ==== 1 4 * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * * 4 DUZ CAM+DUZ CAM * * 42 2

27 mm. TOPLAMI : mm RN:Densoft_CETS-0801P4P

28 Tüm telif hakları DENSAN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. A.Ş.'ye aittir. Herhangi bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz.

29 MALİYET HESAPLARI ÇİFTCAM - ISICAM Alınmış olan siparişlerin ve/veya alınacak işlerin, siparişlerin maliyet hesaplarının yapılabilmesi, camcılar için Densoft tarafından geliştirilen entegre ticaret sisteminin sipariş paketiyle son derece basit bir hale getirilmiştir. Daha işi almadan da, yapılacak olan çift camların maliyetleri çıkarılıp fiyat teklifleri hazırlanabilir. Maliyet çıkartma işlemi aşağıda anlatıldığı şekilde yapılır. 1. Stok kartlarında, ana cam cinsleri için maliyet veya camın alış fiyatları girilir. ALIŞ FİYATLARININ GİRİLMESİ : Ana menüdeki, STOK KONTROL sistemine girilerek STOK KARTI İŞLEMLERİ " nde yer alan stok kayıt işlemine geçilir, stok kodu hanesine; örneğin: 4 mm. Düz cam ise D4 yazılıp stok kodunun gerisi boşluk tuşuyla doldurulur. " MALİYET FİYATI " sütununa camın size giriş veya alış yani maliyet fiyatı yazılır. 2. Sipariş sistemindeki 10 numaralı seçenek olan Maliyet Hesabı parametreleri seçilir. Ekte verilmiş olan örnekte de görüldüğü gibi çift cam imalatı için gerekli olan kimyasal Maddeler, ilaçlar, profil, işçilik v.b. maliyet unsurlarının, Her profil kalınlığı için kullanılacak miktarlar gram / Metretül cinsinden girilir. Kimyasal maddelerin fiyatları ise * kilogram * cinsinden girilir. Her bir çift cam parçası için işçilik ücreti belirtilir. Bu ücret günlük üretim miktarının, günlük işçilik ücretine bölümüyle kabaca bulunabilir. Madde 1 ve 2 de belirtilen işlemler bilgisayar sistemine yeni geçildiğinde sadece bir kez olmak üzere yapılır. Daha sonra ise imalat maliyetini oluşturan bu unsurların maliyetlerinde Değişmeler olduğunda düzeltilmesi yani yeni maliyet Fiyatlarının girilmesi gereklidir.

30 Bundan sonra yapılacak işlem, sadece istendiği anda herhangi bir siparişin maliyetini anında hesaplatmaktır. Hesaplatma işlemi ise ; sipariş sistemindeki 11 nolu seçeneğe girilerek sipariş numarasını vermekten ibarettir. Diğer bir şekilde ise, daha siparişin yapıldığı anda " MALİYET RAPORU BASILACAK MI? " sorusuna karşılık E tuşuna basılarak yapılır. Program, alınan siparişin maliyetini madde 1 ve 2 de belirtilen şekilde otomatik olarak hesaplayacak ve yazıcıdan rapor olarak verecektir. Sipariş maliyetinin çıkarılması sadece çift cam siparişleri için geçerlidir. Diğer hiçbir sipariş kalemi maliyet hesabına girmez. Daha sipariş alınmamış ise, sanki sipariş alınmış gibi bilgisayara giriş yapılır ve maliyet raporu alındıktan sonra, istenirse kolayca bu sipariş kayıtlardan çıkartılabilir, yanı silinebilir. Maliyet parametrelerinin, alınan / alınacak siparişin, maliyet hesaplatma sonuçlarının dökümleri ekte örnek olarak verilmiştir.

ETA MUHASEBE PROGRAMI

ETA MUHASEBE PROGRAMI Bilgisayarlı muhasebe, karmaşık zaman alıcı ve yorucu olan muhasebe işlemlerinin bilgisayar ortamında çok daha kolay yapılmasını sağlayan paket programlardır. Günümüz şartlarında elle tutulan muhasebe

Detaylı

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Ekonomik Seri Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA YÖNETİMİ 1. SATIN ALMA YÖNETİMİ... 4 1.1 Kartlar... 4 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Cari Hesaplar... 9 1.1.2.1 Cari Hesap Tanıtım Kartı (041110)... 9 Teminat bilgileri

Detaylı

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Stok Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 STOK MODÜLÜ 1. stok modülü... 8 1.1 Kartlar ve Hareket Föyleri...9 1.1.1 Stok Tanıtım Kartları...9 1.1.1.1 Stok Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.1.2 Stok Tanıtım Kartı... 13 1.1.1.3 Kısa Stok Tanıtım

Detaylı

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Satın Alma Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 SATIN ALMA MODÜLÜ 1. SATIN ALMA Modülü... 9 1.1 Kartlar... 10 1.1.1 Satın Alma Kartları Yardım Tuşları... 10 1.1.2 Satıcılar... 13 1.1.2.1 Satıcı Tanıtım Kartı... 13 Adresler:... 17 Yetkililer:... 18

Detaylı

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım

İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM) 1 İLİŞKİLER YÖNETİMİ (CRM&VRM)... 2 1.1 KARTLAR... 2 1.1.1 Cariler ile ilişkiler (150001)... 2 1.1.2 Cari hesap tanıtım kartı (041110)... 3 1.1.3 Cari hesap adresleri (41210)...

Detaylı

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Satış yönetimi Satış Yönetimi 1 SATIŞ YÖNETİMİ 1. SATIŞ YÖNETİMİ... 11 1.1 Kartlar... 11 1.1.1 Cari Kartları Yardım Tuşları... 12 1.1.2 Cariler... 17 1.1.2.1 Cari Tanıtım Kartı (041110)... 18 Teminat bilgileri ekranı...

Detaylı

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

İşletme Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 İŞLETME MODÜLÜ 1 İşletme... 4 1.1 Parametreler...4 1.1.1 İşletme Parametreler...5 1.1.2 Kullanım Tarihleri...6 1.1.3 Asgari Kar Grupları...7 1.1.4 Grup Tanımlamaları...7 Önemli Not!... 8 1.1.5 Aktif

Detaylı

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013

Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 Satış ve Dağıtım LOGO Ocak 2013 İçindekiler Satış ve Dağıtım... 8 Ana Kayıtlar... 10 Verilen Hizmetler... 10 Verilen Hizmet Bilgileri... 11 Verilen Hizmet Muhasebe Hesapları... 13 Verilen Hizmet Ambar

Detaylı

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012

GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 GO Plus Kasa LOGO Mart 2012 İçindekiler Kasalar... 3 Kasa Bilgileri... 4 Kasa Hesap Özeti... 6 Hesap Özeti Grafiği... 7 Kasa Döviz Toplamları... 8 Kasa Ekstresi... 9 Kasa İşlemleri... 10 Ekle... 10 Değiştir...

Detaylı

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ

BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ BAY.t Entegre_PRO v5.2 Yapılan Geliştirmeler HIZLI SATIŞ Bay-t Entegre PRO serisinin yeni modülü Dokunmatik Hızlı Satış, perakende satış yapan tüm işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik olarak dokunmatik ekranlara

Detaylı

GO Plus Banka LOGO Mart 2012

GO Plus Banka LOGO Mart 2012 GO Plus Banka LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 Banka... 4 Bankalar ve Banka Hesapları... 5 Bankalar... 6 Banka Bilgileri... 7 Banka Döviz Toplamları... 9 Banka Hareketleri... 10 Banka Ekstresi...

Detaylı

Faturalar LOGO Haziran 2008

Faturalar LOGO Haziran 2008 Faturalar LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO - GO Faturalar...4 Alım ve Satış Faturaları...5 Alım ve Satış Fatura Türleri...7 Fatura Bilgileri...8 Fatura Başlık Bilgileri...9 Fatura Satır Bilgileri...10

Detaylı

Banka LOGO Haziran 2008

Banka LOGO Haziran 2008 Banka LOGO Haziran 2008 İçindekiler LOGO-GO Banka...4 Bankalar ve Banka Hesapları...5 Bankalar...6 Banka Bilgileri...7 Banka Döviz Toplamları...8 Banka Hareketleri...9 Banka Ekstresi...10 Banka Hesapları...11

Detaylı

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012

Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 Sistem İşlemleri LOGO Ocak 2012 İçindekiler START İçindekiler... 2 Sistem İşlemleri... 5 Firma Tanımları... 6 Firma Detay Bilgileri... 7 Firmanın Genel Bilgileri... 7 Mali Müşavir Bilgileri... 8 Firma

Detaylı

Cari Hesap LOGO Haziran 2008

Cari Hesap LOGO Haziran 2008 Cari Hesap LOGO Haziran 2008 İçindekiler Cari Hesap...5 Cari Hesaplar...6 Cari Hesap Kayıt Türleri...8 Cari Hesaplar Listesi'nde İşlem Özellikleri...9 Grup Şirketleri, Hiyerarşi Kodları ve Grup Ağacı...10

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Personel Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 PERSONEL MODÜLÜ 1 per9000 NT HAKKINDA... 6 2 Programa GİRİŞ... 8 3 SİSTEM Parametreleri... 10 3.1 Şirket Parametreleri... 10 3.1.1 Şirket Tanımı... 10 3.1.1.1 Firma Parametreleri... 10 3.1.1.2 Firma

Detaylı

ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER ORSOFT 5.22 AMERİKAN KÜLTÜR DERNEĞİ DİL OKULLARI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ SİSTEMİN DEVREYE ALINMASI İÇİN YAPILMASI GEREKENLER OrSoft bilgisayar programınızın kurulum ve terminal tanıtım işlemleri tamamlandıktan

Detaylı

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Hizmet ve Masraf yönetimi

2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. Hizmet ve Masraf yönetimi Hizmet ve Masraf Yönetimi 1 HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 Hİzmet ve Masraf Yönetimi... 6 1.1 Kartlar ve Reçeteler... 6 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 6 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 10 1.1.3

Detaylı

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 HİZMET VE MASRAF YÖNETİMİ... 5 1.1 KARTLAR VE REÇETELER... 5 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Reçetesi (041700)...

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

GO Plus Diğer İşlemler

GO Plus Diğer İşlemler GO Plus Diğer İşlemler LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Diğer İşlemler...5 Birim Setleri...6 Birim Bilgileri...7 Çevrim Bilgileri...8 Kullanıldığı Kartlar...9 Döviz Tablosu...10 Döviz türleri

Detaylı

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012

GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 GO Plus Fatura LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler... 2 İçindekiler... 2 Fatura... 5 Satınalma ve Satış Faturaları... 6 Satınalma ve Satış Fatura Türleri... 10 Fatura Bilgileri... 11 Fatura Başlık Bilgileri...

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU;

DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; DATASOFT HAL OTOMASYONU KULLANIM KILAVUZU; Rev_2012_1226_005 İçindekiler 01_Uygulamanın İçeriği 01_Hal Otomasyonunun Özelliği 02_Cari Kartların Tanımlanması 03_Yeni bir (müstahsil) tanımlama 04_Stok Kartlarının

Detaylı

GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012

GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012 GO Plus Muhasebe LOGO Mart 2012 İçindekiler Muhasebe...7 Hesap Planı...8 Hesap Bilgileri...10 Bağlantılar/Kontroller...13 Finansal Tablolar...15 Hesap Kartı Bütçe Bilgileri...16 Hesap Kartı İzleme Pencereleri...18

Detaylı

ARAÇ ALIM/SATIM TAKĐBĐ

ARAÇ ALIM/SATIM TAKĐBĐ ARAÇ ALIM/SATIM TAKĐBĐ Otomotiv ve tekstil gibi sektörlerde stok takibi yapılırken geleneksel stok tanımlama alanları yeterli olmamaktadır. Derece Yazılım fonksiyonel ve esnek yapısı ile stok tutarken

Detaylı

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Toplu İşlemler Modülü. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 TOPLU İŞLEMLER MODÜLÜ 1 TOPLU işlemler... 4 1.1 Firma Seçimi...4 1.2 Personel Bildirimleri...5 1.2.1 Toplu Puantaj...5 Kazanç Tablosu... 6 1.2.2 Ödeme Bordrosu...7 1.2.3 Genel Rapor Tanımlama...8 1.2.4

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI

Atılım Bilgisayar. Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI Atılım Bilgisayar Oda Üye Takip Programı 7.50 & For Rent TEMEL KULLANIM KĐTABI ( Versiyonların ekran görüntü renkleri değişkenlik gösterebilir, bazı özellikler daha alt versiyonlarda bulunmayabilir. Programı

Detaylı