6 yıl. İngilizce Kursları. Cambridge ESOL Sınavlar Merkezi Kültür ve Sanat Etkinlikleri.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "6 yıl. İngilizce Kursları. Cambridge ESOL Sınavlar Merkezi 2012-2013. Kültür ve Sanat Etkinlikleri. www.tba.org.tr"

Transkript

1 İngilizce Kursları - UNIVERSITY CAMBRIDGE Examinations Authorised Centre Sınavları Yetkili Merkezi Sınavlar Merkezi Kültür ve Sanat Etkinlikleri İNGİLİZCE Bestekar Sokak Kavaklıdere 00 Ankara Tel: +0 Fax: +0 0

2 TBA Türkiye Cumhuriyeti ile Birleşik Krallık arasında ikili Kültür anlaşması ile T.C. İçişleri Bakanlığı na tabi olarak ında kurulmuş bir Dernek tir. Derneğin amacı, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında esasen mevcut kültür bağlarını Türkiye yönünden kuvvetlendirmek ve geliştirmektir. Dernek, amacını gerçekleştirmek için İngilizce kurs programları yürütür, dil öğrenimini teşvik ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında karşılıksız burslar verir. Konferanslar, sergiler, konserler, film gösterileri gibi, herkese açık ve ücretsiz kültür faaliyetleri düzenler. TBA, işleyiş ve faaliyetlerinde kar amacı taşımaz, kazanç paylaşmaz. Hiçbir yerli ve yabancı kuruluştan maddi katkı almaz. Dernek, İngilizce dil eğitiminde öncü kuruluş olarak yürüttüğü zengin kurs programları yanısıra, uluslararası standartlarda geliştirdiği ve yaygın geçerliliğe sahip, tarafsızlığı ve güvenirliğini kanıtlamış İngilizce yeterlilik ve düzey belirleme sınav uygulamaları ile de pek çok kamu ve özel sektör kuruluşları için hizmet vermektedir. Avrupa Dil Portfolyosu için gerekli İngilizce dil sertifikalarını vermeye yetkin tek kurum olan Üniversitesi nin sınavlarını tüm Türkiye de düzenlemeye yetkili Sınav Merkezi olan ilk ve tek Dernek tir.

3 Genel İngilizce Dinlediğini Anlama, Konuşma, Okuduğunu Anlama ve Yazma becerilerinin, belirli kurs kitapları izlenerek ve özel olarak hazırlanan materyaller kullanılarak geliştirildiği Genel İngilizce programlarımız, Avrupa Konseyi Dil Düzey Tanımları - CEFR - çerçevesinde A, A, B, B, C, C olmak üzere düzeyden oluşur. Her düzeyde hafta içi-hafta sonu seçenekleriyle haftada ders: dir. ay ve üzeri süreler için yapılan çoklu kayıt işlemlerinde %0 indirim uygulanır. Beceri Odaklı İngilizce Receive & Respond Academic Writing Yabancı öğretmenlerle B ve B+ düzeyler için B+ düzeyler için akademik beceriler sözlü iletişim becerileri ders saati: ders saati: ders saati: İş İngilizcesi English For Professionals Giving Presentations Applying For A Job Business Correspondence Report Writing Sınavlara Hazırlık ders saati ders saati ders saati ders saati ders saati Ulusal ve uluslararası sınavlara TBA farkı ile hazırlanın. IELTS, KET, PET, FCE, TOEIC, BULATS, KPDS, ÜNİVERSİTE YETERLİLİK sınavlarına hazırlık programlarımız, düzeye bağlı olarak farklı yoğunluk ve sürelerde düzenlenir. Kişiye özel One-to-One İngilizce de özellikle geliştirmek istediğiniz alanda çalışmalar yapabileceğiniz programlarımız size uygun gün ve saatlerde, Dernek adresinde yürütülebileceği gibi, kişi-kuruluş adresinde de gerçekleştirilebilir. Kuruluşlar/ kapalı gruplara özel Proje Kamu kuruluşları, özel kuruluşlar veya kendi aralarında bir grup oluşturabilecek kişiler için gereksinim duyulan alanlarda, talep edilen yoğunluk ve sürede yürütülen özel amaçlı programlardır. Ücretlere KDV dahildir.

4 AKADEMİK TAKVİM Kayıt İşlemleri - Genel Şartlar Öğretmenler, sınıfların kesinlik kazanmasından sonra belirlenir. tba, gerekli bulduğu durumlarda öğretmen değişikliği yapabilir. tba, Akademik Takvimde belirtilen devreler dışında da kurs programları düzenleme hakkını saklı tutar. tba, dersler başlamadan önce kayıt aldığı sınıfları kapatma yetkisine sahiptir. Bu durumda tahsil edilen kurs ücreti iade edilir. Kurs ücretini çalıştıkları kurumlardan alanların, kayıt sırasında aldıkları ücret tahsili ile ilgili tüm belgeleri işyerlerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerin kaybı halinde, aynı devre / program için ikinci bir belge düzenlenmez. Kurs ücreti, devre / program başlangıcından sonra iade edilmez veya başka bir devreye / programa aktarılmaz. Ücret iadesi istenmesi durumunda, kayıt sırasında verilen tüm belgelerin mutlaka devre / program başlangıç tarihine kadar iade edilmesi gerekmektedir. Kurslarımızdan ayrılan öğrencilerimize ait belgeler bir süre ile saklanmaktadır. Kurslara katıldıklarını belgelemek isteyenlerin bu süre içinde başvurmaları gerekmektedir. tba, Akademik Yıl içinde kurs ücretini yeniden düzenleme hakkını saklı tutar. Derneğimiz kurslarına kayıtlı olan öğrencilerimiz, Genel Şartların tüm maddelerini kabul etmiş saırlar. ÖNEMLİ DUYURU Türk - İngiliz Kültür Derneği nce kayıt işlemleri sırasında alınan her türlü kişisel bilgi ve belge, hiçbir hal ve şartta üçüncü kişiler ya da kuruluşlarla paylaşılmaz, yalnızca Dernek kayıtlarında saklı tutulur. Ekim / October Kasım / November Aralık / December Ocak / January Şubat / February Mart / March Nisan / April Mayıs / May Haziran / June Temmuz / July Ağustos / August Eylül / September 0 0 YAZ PROGRAMLARI 0 YAZ PROGRAMLARI YAZ PROGRAMLARI İŞARETLEMELER Bir Devre haftadan oluşmaktadır. Devre Başlangıcı Devre Bitişi Düzey Belirleme Sınavları Çarşamba Saat: :00 Cumartesi Saat: :00 Akademik Tatil Günleri, kırmızı renk ile işaretlenmiştir. Az da olsa İngilizce bilginiz varsa Düzey Belirleme Sınavı na giriniz. Test + Sözlü: 0 (KDV dahil) Akademik Takvim, tatil günleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Hiçbir öğretim devresinde tatiller nedeniyle ders kaybı söz konusu değildir. Aşağıda belirtilen tarihlerde ders yapılmayacaktır.,,,,, Ekim Kasım,, Aralık, Ocak, Şubat Mart,, Nisan,, Mayıs,,, 0,, Ağustos

5 GENEL İNGİLİZCE KURS DÜZEYLERİ Avrupa Konseyi Dil Düzey Tanımları ve Kodları Geçerli Uluslararası Belge TBA Düzey Kodları A ders saati = ay Bildik konularda, günlük ifadeler ve basit deyimleri anlayabilir; yaşadığı yere, tanıdığı kişilere ilişkin bilgiler verebilir; karşısındaki kişi yardıma hazır olduğu, yavaş ve net biçimde konuştuğu sürece, basit düzeyde iletişim kurabilir. Elementary A ders saati = ay Temel kişisel silgiler, alış-veriş, iş yaşamı gibi kendini doğrudan ilgilendiren konularda sık kullanılan ifade baçimlerini anlaşabilir; basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren bildik ve tekrar eden konularda iletişim kurabilir; kişisel geçmişi, yakın çevresi ve benzeri konularda basit betimlemeler yapabilir. KET Pre- Intermediate B ders saati = ay Sık karşılaşılan iş, eğitim ve sosyal konulardaki net aktarımların ana hatlarını anlayabilir; hedef dilin kullanıldığı b ö l g e l e r d e y a p ı l a n g e z i l e r d e karşılaşılabilecek çoğu durumla başa çıkabilir; bildik ya da ilgi lanına giren konularda basit ancak uzun metinler üretebilir. Deneyimlerini, beklentilerini ve isteklerini, gerekçelerini sıralayarak ve görüşlerini belirterek betimleyelebilir. PET Intermediate / Upper Intermediate B 0 ders saati = ay İlgi alanına giren somut ya da soyut karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, tarafları sıkıntıya düşürmeden, belirli düzeyde akıcılık ve çabuklukla ana dili hedef dil olan kişilerle iletişim kurabilir. Farklı konularda görüşlerini belirten net ve ayrıntılı metinler üretebilir. FCE Upper Intermediate / Lower Advanced C 0 ders saati = ay Farklı konulardaki uzun ve karmaşık metinleri, satır aralarını da okuyarak anlayabilir, belirgin duraklamalar olmaksızın kendini akıcı ve hızlı ifade edebilir; hedef dili iş, sosyal ve akademik yaşamda etkin ve esnek beçimde kullanabilir. Karmaşık konularda, net, iyi geliştirilmiş ve ilişkilendirilmiş ayrıntılı metinler üretebilir. CAE Lower Advanced / Advanced C ders saati = ay Dinlediği ya da okuduğu herhangi bir metni rahatlıkla anlayabilir, farklı fikir ve görüşleri değerlendirerek özetleyebilir, sunumlar yapabilir. Karmaşık durumlarda da kendini akıcı, doğru ve hızlı bir biçimde, anlam kaymaları ve nüansları ayırdederek, ifade edebilir. CPE Advanced / Proficiency Toplam ders saati * Her bir TBA Düzey Kodu ders saati / ayda tamamlanır. Ay Öğretim ciddi bir iştir, sorumluluk gerektirir. Gerçekçi, güvenilir ve nitelikli bir eğitim için bilgili, deneyimli, ilgili ve özenli yönetim ve akademik kadromuzla eğitim süreciniz boyunca sizinleyiz.

6 CAMBRIDGE SINAVLARI MERKEZİ Türk-İngiliz Kültür Derneği-TBA, Avrupa Dil Portfolyosu için gerekli İngilizce dil sertifikalarını vermeye yetkin tek kurum olan Üniversitesi nin sınavlarının YETKİLİ SINAV MERKEZİ dir. Her 0 den fazla ülkede binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşen Üniversitesi dil yeterlilik sınavları, İngilizce eğitimine dünya genelinde bir standart getirmeyi amaçlar. İlköğretimden başlayıp Üniversite öğrencileri ve yetişkinler dahil olmak üzere her yaş grubundan katılımcıya açık Sınavlarının organizasyonu ile Dernek, Türkiye genelinde çocuklarımıza ve gençlerimize İngilizceyi severek öğretme ve sonucunda bunu uluslararası sertifikalar ile belgelendirme imkanını sunmaktadır. Çocuklara yönelik YLE Gençlere yönelik KET for Schools / PET for Schools Yetişkinlere yönelik KET, PET, FCE, CAE, CPE İş Dünyasına yönelik BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher İngilizce öğretmenlerine yönelik TKT Sınavlara yönelik bilgi ve kayıt işlemleri ile hazırlık kurslarımız için sizleri TBA ya davet ediyoruz. TBA SINAVLARI MERKEZİ Türk-İngiliz Kültür Derneği, 0 ı aşkın deneyimi ve birikimi ile, Kuruluşlara özel, kurumsal amaç ve gereksinimleri doğrultusunda, çeşitli düzey ve içeriklerde, uluslararası standartlarla uyumlu İngilizce dil sınavları hazırlamakta ve uygulamaktadır. Uluslararası standartlarla uyumlu olarak hazırladığı ve pek çok kuruluş tarafından benimsenmiş English Proficiency sınavını uygulamayı sürdürmektedir. Ayrıca, ulusal (KPDS, COPE vb) ve uluslararası (IELTS, PET, FCE vb) sınavlara yönelik çalışma yapanlar için hazırladığı deneme sınavlarını uygulamayı sürdürmektedir.

7 BİREYSEL ÇALIŞMA MERKEZİ / THE LEARNING HUB Dil öğrenim sürecinizde, gramer ve sözcük bilgisi ile dinlediğini anlama, okuduğunu anlama ve yazma becerilerinde, pekiştirmek istediğiniz noktalar ya da kaçırdığınız konular üzerine tüm sorularınıza bir TBA öğretmeni eşliğinde yanıt bulacağınız, TBA öğrencilerine özel hazırlanmış materyal, kitaplar veya bilgisayar üzerinden ek çalışmalar yapabileceğiniz Bireysel Çalışma Merkezi mizde kablosuz internet erişiminden de yararlanabilirsiniz. EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Derneğimizde İngilizce eğitiminizle ilgili tüm konularda Eğitim Müdürümüze başvurabilirsiniz. YURTDIŞI DİL OKULLARI DANIŞMANLIĞI TBA nın kuruluş amaçları doğrultusunda ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde yürüttüğü bir diğer faaliyet alanı, İngiltere deki saygın dil okullarına gitmeyi arzu edenlere sunduğu ücretsiz danışmanlık hizmetidir. Siz de İngilizcenizi İngiltere de geliştirmek isterseniz TBA nın ücretsiz danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. KAPSAMLI KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ Türk-İngiliz Kültür Derneği, ından bu yana kuruluş amaçları doğrultusunda, herkese açık ve ücretsiz olarak sergi, konser, konferans, panel,seminer, tiyatro, film ve saydam gösterileri gibi kültür etkinlikleri düzenlemektedir. Kültür etkinliklerimiz, web sayfamızda ayrıntılı olarak yer almakta, aylık e-posta, el ilanı ve afişlerle duyurulmaktadır. Bu etkinlikler, Derneğimizin tam donanımlı kişilik modern Konferans Salonu ve Sanat Galerisi nde, dır olduğu gibi başkentin kültür/sanat yaşamını zenginleştirmeye devam etmektedir. Kültür etkinlikleri çerçevesinde, ında bir ilk olarak başlatılarak, her artan ilgi ile devam etmekte olan ARKEOLOJİ VE SANAT TARİHİ SEMİNERLERİ grup çalışmaları ve bu çalışmaların yerinde gözlemlenmesini mümkün kılan Arkeoloji Gezi programları, katılımcıların yoğun ilgisi ile sürdürülmektedir. Bu seminer programlarında, yurt çapındaki üniversitelerin önde gelen akademisyenleri, araştırmacıları, mimarlar, restorasyon uzmanları ve editörler kendi konularında ayrıntılı olarak bilgiler vermektedir. Türkiye nin en büyük zenginliklerinden birisi olan ve tüm yurda yamış bulunan yüzlerce arkeolojik sit alanıyla ilgili güncel bilgiler saydamlar eşliğinde katılımcılara iletilmektedir.

8 UNIVERSITY CAMBRIDGE Examinations Authorised Centre Sınavları Yetkili Merkezi TBA'da çocuğunuz İngilizceyi severek öğrensin, öğrendiklerini Uluslararası Üniversitesi Sertifikaları ile belgelesin...

Türk-Đngiliz Kültür Derneği ile Birliktelik Adımı için...

Türk-Đngiliz Kültür Derneği ile Birliktelik Adımı için... TÜRK-ĐNGĐLĐZ KÜLTÜR DERNEĞĐ, ÖĞÜNÇ DUYACAĞINIZ ÇALIŞMALARDA GÜVENĐLĐR KURULUŞ OLARAK 62 YILIN DENEYĐMĐ ĐLE YANINIZDA OLSUN ĐSTERSENĐZ, Türk-Đngiliz Kültür Derneği ile Birliktelik Adımı için... Đşbirliğine

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU. YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI. www.sfl.bou.edu.tr YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI www.sfl.bou.edu.tr 2 YABANCI DiLLERYÜKSEK OKULU HAZIRLIK SINIFI BiLGiLENDiRME KiTAPÇIĞI Bu kitapçıkta yazan

Detaylı

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr

ogr ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr Y ogr OKULU ABI 2015-2016 www.meliksah.edu.tr İÇİNDEKİLER ÖNSÖZ... 4 I. HAZIRLIK OKULU HAKKINDA GENEL BİLGİ... 5 II. GENEL ESASLAR... 6 III. HAZIRLIK OKULU UYGULAMALARI... 7 A- ORYANTASYON (TANITIM GÜNÜ)...

Detaylı

Karabük Amerikan Kültür Derneği

Karabük Amerikan Kültür Derneği Karabük Amerikan Kültür Derneği [Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında metin değiştirmek Araçları Yan çubuk çubuk, ana olarak öğedir. Çoğu sağına veya da sayfanın kısmında

Detaylı

Akademi Time English

Akademi Time English FİHRİST English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ne Hoşgeldiniz English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız English Time Yaşam Boyu Eğitim Akademisi Programları

Detaylı

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları

English Time FİHRİST. English Time a Hoşgeldiniz. 18 Yaş Altı Gruba Yönelik Eğitim Programları. Özel Amaçlı İngilizce Dil Eğitim Programları FİHRİST a Hoşgeldiniz Hakkında Vizyon, Misyon ve Kalite Politikamız Eğitim Programları Öğretmen Kadrosu Sınıflar Eğitsel Aktiviteler Online Eğitimler Genel İngilizce Eğitim Programları 6 Kurluk Eğitim

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

ingilizce CAMPUS of LANGUAGES Uluslararası Dil Okulu

ingilizce CAMPUS of LANGUAGES Uluslararası Dil Okulu ingilizce CAMPUS of LANGUAGES Uluslararası Dil Okulu ARAPÇA BİRE BİR İNGİLİZCE PTE LİSE İNGİLİZCESİ RUSÇA İŞ YAZIŞMALARI TOEFL-iBT ALMANCA İSPANYOLCA İŞ İNGİLİZCESİ ve KONUŞMA SINIFLARI ESNEK DERS SAATLİ

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Öğrenci El kitabı

Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Öğrenci El kitabı Kadir Has Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Öğrenci El kitabı KADĠR HAS ÜNĠVERSĠTESĠ ĠNGĠLĠZCE HAZIRLIK OKULU 2012 2013 ÖĞRENCĠ EL KĠTABI ĠÇĠNDEKĠLER I. Hazırlık Okulu Misyonu ve Vizyonu... 3 II. Genel

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE II. MİSYON & VİZYON III. AKADEMİK TAKVİM IV. EĞİTİM BİLGİLERİ DERSLER DERSLİKLER

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoşgeldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

Program 2011 www.eurocentres.com. Dilinizibulun. Dünya Çapında Dil Öğrenimi

Program 2011 www.eurocentres.com. Dilinizibulun. Dünya Çapında Dil Öğrenimi Program 2011 www.eurocentres.com Dilinizibulun Dünya Çapında Dil Öğrenimi EurocentresDünyası İçindekiler Dilinizi bulun İngilizce Fransızca İspanyolca İtalyanca Almanca Japonca Çince Rusça Dünya, Michelle

Detaylı

Dünya Çapında Dil Öğrenimi

Dünya Çapında Dil Öğrenimi 2015 eurocentres.com Dünya Çapında Dil Öğrenimi İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Çince, Rusça 140 130 120 110 60 100 90 80 5 80 The world of Eurocentres 40 70 Canada 60 Vancouver

Detaylı

Üniversite Yaşamınız Boyunca İşinize Yarayacak Bilgiler. Öğretim Ücreti ve Burs Ödeme Bilgileri. ŞEHİR Altunizade Kampüslerine Ulaşım

Üniversite Yaşamınız Boyunca İşinize Yarayacak Bilgiler. Öğretim Ücreti ve Burs Ödeme Bilgileri. ŞEHİR Altunizade Kampüslerine Ulaşım 11 22 İÇİNDEKİLER 4 6 8 10 22 26 39 44 49 60 63 69 Rektörden ŞEHİR Hakkında ŞEHİR de Akademik Yapı - Akademik Takvimi Diller Okulu Üniversite Yaşamınız Boyunca İşinize Yarayacak Bilgiler Öğrenci Değişim

Detaylı

Language Testing Service) ve BEC (Business

Language Testing Service) ve BEC (Business British Side da Kurumsal Kurslar Biz Kimiz? British Side, British Council in Türkiye de kurs bölümünü kapatması sonrasında, British Council in yöneticileri ve eğitmenleri tarafından kurulan, müşteri odaklı

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji

Pın@r da Dil. 7 Temel Kural. Pekİ NEDİR BU. Türkiye mi Turkey mi? OXFORD KALİTE OKULU. Comenius ECOSchools. ITEC Teknoloji Pın@r da Dil SAYI (1) 2013/ 2014 Pekİ NEDİR BU KUR SİSTEMİ DEDİKLERİ? uluslararası standartlar objektif ölçme değerlendirme müfredat programları Türkiye mi Turkey mi? Amerikan kökenli bir kuşun hikayesi

Detaylı

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi 2012 İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA İrlanda 34 Dublin Kanada 44 Vancouver 45 Toronto ABD 46 Boston 47 Harvard Square 48

Detaylı

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015

EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 EGE ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU ALMANCA HAZIRLIK PROGRAMI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE II. MİSYON & VİZYON III. AKADEMİK TAKVİM IV. EĞİTİM BİLGİLERİ DERSLER DERSLİKLER

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 015 & 016 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 9 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN Daha

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI K12 VELİ BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI Atatürk'ün 26 Mayıs 1937 de Halkevi nde okulumuz öğrencilerinin oynadıkları Ay Işığı Opereti ni izledikten sonra söylediği sözler. Tebrik ederim, çok muvaffak oldular.

Detaylı

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER

LANGUAGE LEARNING CENTER LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER Manchester Dil Okulları LANGUAGE LEARNING CENTER İstanbul Adana Erzurum Samsun Çorum (yakında) Aksaray Konya G.Antep Sakarya İzmit Tekirdağ Mersin Bursa

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

İÇİNDEKİLER REKTÖRDEN...5

İÇİNDEKİLER REKTÖRDEN...5 el kitabı İÇİNDEKİLER REKTÖRDEN...5 Misyon... 6 Vizyon...6 KAMPÜSLER...8 YABANCI DİLLER OKULU...9 ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI...11 Kayıt / Kayıt Yenileme...12 Akademik Danışman...12 Ders Programları,

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2015 & 2016 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı