Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı."

Transkript

1 Michael Jackson ölüm oyunu incelemelerine hoş geldiniz. Görünüşe göre Michael Jackson ın ölümü konusunda zaten şüpheleriniz var, yoksa burada olmazdınız. Yakın zamanda sitemize birçok yeni insan katıldı ve çoğu boarddaki haberlerden ötürü bir miktar şaşırdılar. Şunu doğruca anlayabiliriz ki, ayrı bir sayfa yapmaya karar verdik, böylece güncellendikçe foruma mümkün olduğunca daha fazla insan katılabilir. Tek bir sayfada tüm haberleri sizlere ulaştırmak gerçekten imkânsız, binlercesine ihtiyacımız var. Bu sadece geçen yılın hikâyesinin ve incelemelerinin ufak bir parçası ve bu sadece onun ölümüne dair sormanız gereken soruları size gösterecek olan kısım. Daha fazla haber için lütfen forumu ve blogu ziyaret edin. Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı. 25 Haziran 2009 Michael Jackson 50 yaşında uzaklara gitti. CNN onun komada olduğunu rapor etti ve öldüğünü teyit edemedi, TMZ ise PT saatine göre öğleden sonra 14:20 de (2:20 am) öldüğünü raporlamıştı. Şimdi, burada olan ilk gariplik; rapora göre UCLA daki doktorlar onun ölümünü 14:26 da (2:26 am PT) telaffuz ettiler, TMZ nin onun ölümünü duyurmasından 6 dakika sonra.

2 Medya bize aşağıdaki görüntüleri gösterir: Şimdi, bu videoda yanlış olan nedir? Ambulans mülkün dışına çıkıyor. Sürücü yolunu 2 defa düzeltmek durumunda kalıyor. Ambulans şoförleri kapılardan geçmek için özel eğitim alırlar fakat aslında onun garipliği; kapıdan geçmek için o kadar sorun yaşıyor ki Ayrıca konağın önünde o kadar dolambaçlı bir yol varken mülkten geri geri giderek ayrılmaya da gerek yok. Elbette oradaki diğer arabaların, ambulansın yolunu bloke ettiğini söyleyebilirsiniz, lakin EMT, hastası ile birilikte çıkagelmeden sürücünün 30 dakikası vardı, böylece aslında arabaların yerini değiştirmek ya da ambulansı doğru yöne çevirmek için yeterli süre mevcuttu. Ama onlar arkada ölmekte olan Michael Jackson ile mülkten geri geri ayrılmaya karar verdiler ve sonunda onlar yola koyulduktan sonra da siren sesi duyulmadı. Şu ana kadar Michael Jackson hastaneye ulaşmaya o kadar uzak ki. Ve her şeye rağmen o gün, göz önündeki çöpler ortadan kaldırılmamalıydı.

3 Bir doktor yerine, Jermaine onun gidişini basına duyurdu ve biz Jermaine ın aileden basına demeçler vermeye tek yetkili kişi olduğunu da konuştuk. Çok geçmeden Michael Jackson ın son fotoğrafı da bize ET Online tarafından sunuldu:

4 EMT ye göre onlar Michael Jackson olduğunu bilmedikleri hasta, yaşlı ve zayıf bir adamı transfer ediyorlardı. Onlar sonradan onun çoktan evde ölmüş olduğunu söylediler fakat bu resim bize Michael Jackson ın alnında belirginleşmiş damarı açıkça gösteriyor. EMT onun köprücük kemiğine tek elle CPR uyguluyor. Son söylediğimize göre bu hiç de profesyonelce görünmüyor. Bu fotoğraf The National Photo Group tarafından yapıldı. Bu ismi unutmayın çünkü birçok defa kuşkulu fotoğraflarla karşımıza çıkacaklar. Sahnede bir tek onlar vardı bu çocuk şanslı olandı. Michael Jackson normalde gittiği her yerde paparazzi tarafından kovalanır, onlar evinin yakınlarında pusuya yatmış olurlar ama o gün hepsi izin günündeydi. Fotoğraf makinesi olan başka bir adam daha vardı ama o diğer çocuğun ünlendirdiği resmi yaymanın daha önemli olduğunu düşündü.

5 Şimdi, neden böyle değerli bir resim için kendisi ambulansa koşmadı? Neden şanslı fotoğrafçının elde ettiği tek bir resim var? Bu hiç mantıklı değil. Ambulans fotoğrafı açıkça uydurma; Brian Oxman (Joe Jackson ın avukatı) bile teyit etti. National Photo Group un fotoğrafçısı Ben Evenstad Michael Jackson ı kişisel olarak tanıyordu.

6 Burada Ben le yapılmış bir röportaj var, 4:10 da dilinin sürçtüğü. o gün oradaki insanlar ve diğer (gün) uhhhhh Hangi diğer gün? Son olarak ama en son olarak değil; The National Enquirer 2009 Ocak ayında Michael Jackson ın 6 ay ömrü kaldığını raporladı:

7 Ve 6 ay sonra o öldü, ne tesadüf! Resim internette tekrar dolaştı ve herkesi onun gerçekten hasta olduğuna inandırdı. Jenerik tamamen.akıyor: The National Photo Group. Bir sonraki; bize medya tarafından gösterilen morga uçuş oldu.

8 1:30 da bedenin hareket ettiğini açıkça görebilirsiniz. Kendi kendine hareket etmesi ya da birinin yardımı ile hareket ettirilmesi önemli değil, o hareket etti ve biz de gördük. Eğer biri hareket ettirdiyse bu şekilde yukarıya doğru kaldırmak (çekiştirmek) için epeyce güçlü olmalı çünkü o kişi bedenin yanında durmuyor. Bu onun, onu (MJ) başının ucunda otururken hareket ettirmek durumunda kaldığı anlamına gelir. Michael Jackson, dünyanın en ağır (kilolu) adamı olmamasına rağmen yukarı doğru kaldırılabilmesi (çekiştirilmesi) için yeterince kilosu var (çekiştirmek zor). Beri yandan: neden yukarı çekiştirildi? Buradaki bir başka garip şey de bedenin yarı yarıya kapalı olması. Bu tür bir helikopterde sedye daha önde yerleştirilmiş olmalıdır, kapı açıldığında açık görüşte olmamalıdır. Beden nerede konumlandırılmış şimdi, sandalyeler mürettebat için mi?

9 Sorgulanabilir diğer şey ise bedeni saran beyaz çarşaf, LA Coroner çoktan beri mavi kullanırken hem de. Şimdiye kadar 25 Haziran da olan tuhaflıklar alarm zillerinin çalması için yeterli olmalı. 26 Haziran da öğrendik ki; onun ölüm sebebinin Demerol OD olduğu iddia edildi, sonra bu Propofolle değiştirildi. Hala otopsi yapılması gerekiyor ama sözüm ona onlar zaten ölüm nedenini biliyorlar. Medya tarafından bize sunulan diğer şey 911 araması fakat elimizde 4 ayrı versiyon var.

10 Medyadan duyduklarımıza ve ambulans görüntülerinde gördüklerimize göre, Michael Jackson 911 araması yapıldığında evinde, Carolwood Drive daydı. Doktoru arka plandan duyduk, bu arayanın da orada olması gerektiği anlamına gelir. Şimdi, ambulans sahnesi bize bazı şeyler söylüyor. Arama 100 North Carolwood Drive dan yapılmadı, arama 9641 Sunset Boulevard dan yapıldı The Beverly Hills Hotel:

11 9641 Sunset blvd ında bir telefon kulesi (cep telefonu şebekesi) olduğunu söylememizin nedeni, 911 ekran görüntüsündeki adresi yorumlamış olmamızdır. Bu siteye göre ise 9641 Sunset Blvd. ında bir telefon kulesi yok. The Beverly Hills Hotel e bir zoom (sitenin salık vermesine göre) ve orada bir telefon kulesi olmadığı görünüyor. İşaretli değil. Telefon numarası özellikle acil durumlarda telefonlar izlenebilir. Bu arama bir Verizon numarası tarafından yapıldı, ekranda açıkça görüldüğü üzere kablosuz Verizon. Biri 911 i cep telefonundan aradığında arama PSAP (Kamu-emniyet cevaplama noktası) aracılığı ile arama merkezine aktarılır/yerleştirilir. Telefonun yeri, nirengi (üçgen ağ çalışması) kullanılarak izlenir 2 ya da daha çok okuma alınarak, üçlü çalışmanın olduğu yerden sinyalin gücü, telefonun geldiği yer hesaplanabilir. 3 nokta telefonun alanıdır. (anlamı, onlar kulenin yerini tam olarak saptamadılar, onlar cep telefonunun birçok yöne gönderilen sinyal gücünün olası fiziksel konumu saptadılar). Hâlbuki biri telefonuyla acil bir arama yaptığında, GPS aktarma birimi aktarımı daima yapacaktır. Bu polisin bir cep telefonunu izleyerek, yardıma ihtiyacı olan insanlara emniyet sağlaması için tasarlanmıştır. Böylece, arayan oradaysa doktor da orada ve Michael Jackson The Beverly Hills Hotel de, onlar Carolwood Drive dan kimi aldılar? Biz doktoru Conrad Murray olarak tanıdık. Sonraki birkaç ayda bu resim doktoru görebildiğimiz tek resim olacak, taa ki biz ona ait resim ve videolar içinde yüzene kadar. Bize doktorun Michael a CPR uyguladığı söylendi ve biz sızan 911 araması sonucunda doktorun bunu yatakta yaptığını biliyoruz. Bu adam bir kardiolog olduğu halde CPR ı yumuşak zemin üzerinde yaptı ve herkes bilir ki bunun bir yardımı olmayacaktır. CPR ın etkili olması için sert ve düz bir zeminde yapılması gerekiyor.

12 TMZ.com, Dr. Murray ın hastalarına yazdığı tuhaf bir mektup yayınladı.

13 Ayrıca TMZ doktorun kapalı muayenehanesinin fotoğrafını da yayınladı. İlginç olan, gördüğümüz bekleme odası bir üstteki resimde gördüğümüz, Murray ın arkasında görünen bekleme odasına hiç benzemiyor 1 Temmuz da biz (yine TMZ tarafından) Michael ın son isteğini öğrendik/temin ettik. İlk sayfanın vaziyeti şöyle:

14 Birkaç şey zaten uygunsuz. Hepsinden önce ikinci ismi Joseph olarak yer alıyor. Birçok kişi onun ikinci isminin Joseph olduğunu düşünmesine rağmen, 2003 deki çocuk tacizi davası iddianamesinden birkaç ayrıntı: 13 Haziran 2005 deki jüri kararını dinleyin:

15 Elimizde onun pasaportlarından iki kopya var ve ikisinde de Michael Joe Jackson olarak geçiyor. Yasal belgelere göre Michael Joe Jackson olduğu açık ve yargıcın okuduğu jüri kararına göre de Michael Joe Jackson. Bunlara göre onun gerçek, yasal isminin Michael Joe Jackson olduğunu kabul edebiliriz. O halde, neden vasiyetname Joseph olduğunu söylüyor? Diğer bir şey de çocuklarının isimleri. Tüm Jackson ailesi doğum belgeleri mühürlü (gizli/kapalı) olmasına rağmen TMZ (onlar yine oradalar) Michael ın çocuklarının doğum belgelerini temin etti. Prince Doğum belgesine göre Prince ın adı Michael Joseph Jackson JR, fakat vasiyetname onun adının Prince Michael Jackson, JR olduğunu söylüyor.

16 Paris Doğum belgesine göre Paris in adı Paris-Michael Katherine Jackson, fakat vasiyetnameye göre onun adı Paris Michael Katherine Jackson, - (tire işareti) olmaksızın. Blanket Doğum belgesine göre Blanket ın adı Prince Michael Jackson, II, fakat vasiyetname onun adının Prince Michael Joseph Jackson, II olduğunu söylüyor. O Halde burada yanlış olan nedir? Michael Jackson çocuklarının adını ve iki vasiyet tenfiz işini kontrol etmeyi mi unuttu? Ve bütün doğum belgeleri gerçek mi? Baba adı Michael Joseph Jackson olarak listelenmiş ve biz onun yasal adının Michael Joe Jackson olduğunu öğrendik. Paris ve Prince ın doğum belgelerinde Debbie Rowe un adı da farklı.

17 7 Temmuz 2002 de, Memorial den 7 yıl önce imzalandı. Bu hikâyede 7 sayısı birçok defa karşımıza çıkacak. Randy Jackson a göre vasiyetteki imza Michael a ait değil. Sonuç, vasiyetname sahte olmalı. Şimdi onun sahte ölüm düzenlediğine göre büyük bir problemi olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü bunlar sahte belgeler. Ama sahtenin sahtesi hile değildir. Michael ın hayat sigortasının da ödenmediğini, nakde çevrildiğini bilmelisiniz. Hayatta olduğunuz sürece hayat sigortanızı nakde çevirebilirsiniz. Ve son olarak ama en son olarak değil: Hükümet partisi bundan haberdar olmalı, madem onun yasal ismini bilmek zorundalar, sunulan bu belgelerin sahte olduğunu da bilmek durumundalar. FBI onun yanındaysa birçok şey yapılabilir. Memorial 7 Temmuz 2009 da icra edildi. Vasiyetname imzalandıktan tam 7 yıl sonra. İlk tuhaflık sirkti. TMZ raporu: Michael Jackson ın Memoriali daha da çılgınca olamayacağı gibi Ringling Bros. ve Barnum ve Bailey, bu sabah fillerini, alay halinde gösterişli bir şekilde şehrin merkezine getirerek bir LA geleneğini devam ettirdi Staples Center a getirerek

18 Phineas Taylor Barnum (July 5, 1810 April 7, 1891) bir Amerikan şovmen, iş adamı ve eğlence adamı, şöhretli hoaxları desteklemesinden hatırladığımız ve Ringling Bros. and Barnum & Bailey Sirki haline gelen sirkin kurucusudur. Kaynak: Wikipedia.org Michael bir Barnum hayranıydı. Barnum Sirkinin orada olması bir tesadüf müydü? Belki, ama bu hikâyenin tesadüfleri içinde birçok tesadüf var. Sayısal tesadüfler birçok şeyi bile ortaya çıkarabilir, daha fazlası daha sonra. Memorial Programı: Michael Jackson ın YAŞAM kutlaması

19 O halde, sirk başlasın! Öncelikle, başlamadan önce uzunca bir süre beklemek zorundayız. Tabut içeri getirildiğinde koro da şarkı söylemeye başlar: Soon and very soon, we are going to see the king ( Yakında, çok yakında kralı göreceğiz ) Bir yerde Jennifer Hudson Will you be there performansı çıkarıyor. Şarkının Michael ın kendisi tarafından okunan kısmında (şiir bölümü) ufak bir değişikliğe uğruyor. Orijinal sözlerde ve tüm kayıtlarda sözler In my anguish and my pain. Lakin bu versiyonda In my anguish and my pains. Aile bilmediğimiz bir kaydı kullanmış olabilir. Bu kayıt eğer o kadar düşük kalitede olsaydı algılanamayabilirdi.

20 Jermaine Smile performansı çıkardı ama o hoş bir şaşırtmaca yaptı. Yüzünü sevinçle aydınlat-üzüntünün izlerini gizle yerine Yüzünü üzüntüyle aydınlat-sevincinin izlerini gizle şeklinde kırpmadan söyledi. Kenny Ortega harika bir dil sürçmesi yaptı: We were here, we were right here a little less than a week ago and Michael was with us. ( Biz buradaydık, biz gerçekten bir haftadan daha az zaman önce buradaydık ve Michael bizimleydi ) Bir haftadan daha az zaman önce Michael ölmüştü. Aileden ve çocuklarda eksik olan hissiyat, epeyce sıkıldıkları, sakız çiğnedikleri süre boyunca görünüyordu. Çabalamalarına rağmen, bir damla gözyaşı göremedik, Paris te bile. Ve neden kara kara güneş gözlükleri? Gözyaşlarını gizlemek için mi yoksa eksik (olmayan) gözyaşlarını gizlemek için mi?

21 Finalde, onlar ekranda bize bu resmi gösterdiler: Bu Liberian Girl den bir resim. Klibi bilmeyenler için: Klip Michael ı bekleyen insanlarla açılışını yapar. Finalde o ortaya çıkar, onun sahne arkasından her şeyi yönettiğini gösterir.

22 7 Temmuz da TMZ şu başlıkla yerini alır: Michael ın hayatındaki 7 lere işaret eder. 7 nin birçok defa karşımıza çıkacağını söylediğimizde ki gibi. Bu da 7 Temmuz da sızan ölüm sertifikası:

23 Bu vefat belgesinde: Michael Joseph Jackson. Biz çoktan onun yasal adının Michael Joe Jackson olduğunu öğrendik (Ölüm sertifikasında sözü edilen isim dahi takma ad olduğu anlamında) biz bunun sahtenin sahtesi olduğunu yine biliyoruz. 16 Temmuz da A Place with no name adında yayımlanmamış bir şarkı sızıyor. Aynen bugün, üstü kapalı (gizli) büyük mozolede ismi olmayan, sözde gömülü olduğu yer gibi. 18 Ağustos ta Dr. Murray ı ilk defa görürüz. İyi doktor bir kaç hastası için bir video yapar ve You Tube da yayınlar. Hastalarına bir mektup göndererek bilgi vermek yerine, bu doktor hastalarına bir kamera aracılığı ile HD bir filmde yer alarak You Tube üzerinden bilgi verir. Ne istiyorsun diyebilirsiniz ama bu açıkça tuhaf. 25 Ağustos ta ilk o hayatta olabilir raporunu aldık. Alman televizyonlarında (ona benzeyen birinin) Michael Jackson ın Coroner aracından atladığı bir video gösterildi.

24 Sahte? Muhtemelen ama internette birçok kişi araştırıp, destekledi. Araştırma sonuçlandı ve onların birçoğu hala burada. Görev tamamlandı. 3 Eylül de, Michael nihayet gömülecekti. 2 aydan fazladır güya "ölü" olmasına rağmen La Toya, Michael'ın tabutta harika göründüğünü söyledi. Anma töreniyle aynı senaryo, misafirler Michael'ı beklemek zorunda... Ta ki hava kararana kadar

25 Gösterilen resim: Liberian Girl Peynir deyin! Şimdi, burası yukarıdan görünen Forest Lawn:

26 Ama bu ekran resmine baktığımızda, birçok ağaç ve farklı bir yol görüyoruz: Bu ekrana baktığımızda ise stüdyoda ışıklandırma için kullanılan lambanın arabaya yansımasını görüyoruz. Ama helikopter çekimlerine baktığımızda (helikopter çekimi kendiliğinden tuhaf çünkü o gün orada uçuş alanı yoktu), çok yüksekten arabanın camına yansıyan aynı lambayı görebiliyoruz.. Ayrıca, lamba orada nasıl durabiliyor, nereden asılmış?

27 Burada Michael ın (rapora göre) ölmeden kısa süre önce göründüğü Culver setlerinden biri var, siz hesaplayın Cenaze boyunca Larry King in her yönüyle ilginç bir misafiri vardı, uzun zamandır Michael Jackson ın arkadaşı olan Dave Dave:

28 Burada Larry King deki Dave Dave i gerçek Dave ile karşılaştırın: Dave Dave neden internette hatta televizyonlarda açıkça konuşamayacaktı ki? Dave Michael için çalışıyor. 11 Ekim de This Is It şarkısı sızdı: Şarkıların sahibi yalnızca aile ve Sony iken, 2.kez bir bilinmeyen şarkı daha sızdı. Sony sızdırmış olamaz çünkü Sony paranın peşinde.. Eğer daha yayınlanmadan insanlar şarkıyı indirirse satışlar düşer. Öyleyse şarkıyı aile sızdırmış olmalı. Şarkının yeni olmadığı açık (sonradan doğrulandı). Ayrıca şarkı tam değil, bazı sözleri eksik. Büyük olasılıkla bu eski bir demo. 28 Ekim Michael Jackson s This Is It belgeseli ön gösterimi. Birkaç hafta önce Joe Jackson ın da ilan ettiği gibi filmde MJ ın dublörleri vardı. Bazılarımız aynı fikirde değil ama aşağıdaki resme bakarsanız bazı şeylerin uygunsuz olduğunu itiraf etmelisiniz.

29 Başından: And piece by piece by piece, MJ is revealed until he drops out. ( Tam olarak görünene kadar (ışık adamın içinden tamamen çıkana kadar) MJ parça parça, parça parça ortaya çıkıyor ) Smooth Criminal ın yeni kibinde Gilda nın bir sahnesinden Rita Hayworth ı görebiliriz. Filmde kendi ölümünü düzenleyen karakter gerçekte Michael la aynı ay ve günde dünyaya geldi.

30 Filmde dikkat çekmek istediğimiz birçok şey var. Fakat bu hoaxda tamamen yeniyseniz, hepsini bir kerede anlamanız kolay olmayabilir. Eğer filmi bitiş jeneriğinin sonuna kadar izlemediyseniz, bunu kaçırmış olabilirsiniz: Let me bathe in my own time when I come back in. I m gonna button my shirt or my jacket or whatever it is. I m gonna look around a little bit, play with them. Snap my fingers maybe, then bam! ( Gelene (girene) kadar yıkanmama (bathe mi breath mi net değil, breath ise nefes almama izin verin ) izin verin. Gömleğimi ya da ceketimi ilikleyeceğim ya da her ne ise. Biraz etrafa bakıp, onlarla oynayacağım. Belki parmaklarımı şıklatırım, sonra BAM!) Bunların yanında RIP Michael Jackson yok, onun ölümünü zikreden hiç bir şey yok. 22 Aralık Bir günlük gecikme ile FBI Michael Jackson dosyalarını ibra etti. Dosyanın 333 sayfası Michael Jackson ın masumiyetini kanıtladı. FBI dosyalarını buradan indirebilirsiniz: 3 Ocak Bir başka yayımlanmamış Michael Jackson şarkısı:

31 TMZ raporu: Fazlasıyla 2Pac (Tupac) gibi, Michael Jackson ın yeni bir müzik yayımlama konusunda problemi yok, biliyorsunuz işte o ölü olmasına rağmen 26 Ocak ta TMZ insanları onun ölümü ile ilgili şüpheye düşürecek başka bir haber yayınladı. 31 Ocak, Grammy ödülleri. Büyük bir Michael Jackson tribute vardı fakat onlar vefat edenlerin anısı için düzenlenen listede ondan söz etmeyi unuttular.

32 Çocuklar Yaşam Boyu Başarı Ödülü nü kabul ettiler ve (TMZ ye göre) Paris tören öncesinde, konuşmasına bir hafta boyunca çalıştı. Bunlar onun tüm söyledikleri: Daddy was supposed to be here, daddy was going to perform this year, but he couldn t perform last year. Thank you, we love you daddy. ( Babam burada olacağını düşünmüştü, babam bu yıl performans gösterecekti ama o geçen yıl performans gösteremedi. Teşekkürler, seni seviyoruz baba ) 7 Şubat, doktor Murray MJ ın mezarını ziyaret etti. Kendi başına Forest Lawn da ve hiçbir fan onu yakalamadı ve saldırmadı. O gerçekten.. için yeniden The National Photo Group a poz verdi. Bu herifler gerçekten Şanslı piçler! 8 Şubat, Murray kasıtsız adam öldürmekten suçlanacaktı. Ama o, mahkemeye gitmeden önce kendine kahve ısmarlamak istedi. Ve kimler onu görüntülemek için şanslıydılar? The National Photo Group!

33 Onlar onu arabasında bile takip ettiler; doktor bu sululuklardan hiç de keyfi kaçmış gibi görünmedi. Conrad Murray Michael Jackson ın ölümünden mesul tutuldu.

34 Suç duyurusuna göre, The D.A,Dr.Murray'i şununla suçluyor: kanunsuz olarak ve kötü niyet olmadan Michael Joseph Jackson'u öldürmek. Kanunsuz bir eylem kurulunda-ama cinayet değil - ; ve de kanuna uygun bir eylem olup da dikkatsiz bir biçimde ölüme sebebiyet verebilen bir eylem kurulunda. Sadece bir tek mahkeme var, eğer Michael Jackson'ın çocuk istismarı olayında 10 tane davayla suçlandığını hatırlıyorsanız bu başlı başına tuhaf. Fazla dava, birini parmaklıklar ardına yollamak için büyük şanstır. Anlaşılan, Murray'ı hapse atma ihtiyacı yüksek değil. Onu güya Michael'ı öldüren insan olarak görüyoruz, var olmayan bir insan.. Onun kefaleti dolara çıkarıldı, sonunda TMZ nin raporladığı bu:

35 Fakat eğer kendimiz aramaya kalktığımızda öğreniyoruz ki; Murray hiç bir yerde bulunamıyor: dolar kefaletle listelendi, bir kaç saat sonra kefalet 0 dolardı, şimdi o listede değil. Tarih kendini tekrar ediyor. Siyah bir masum adam, mahkemesiz suçlanıyor. Murray medya ve genel tarafından ölüm Doktoru olarak anılıyor ve insanlar onun suçlu olduğunu varsayıyorlar, asla anlaşılamayan davaya bakma gibi bir çaba bile göstermeden. Michael bize bir şey öğretmeye çalışıyor olamaz mı? 8 Şubat ta otopsi raporu da yayımlandı. Eğer bu, sonunda sizi Michael Jackson ın ölümüne dair şüpheye düşürmüyorsa, muhtemelen hiçbir şey yapamayacak. Her şeyden önce; bu belgelerde 3 farkı isim var: Michael Joseph Jackson: Michael Jackson:

36 Michael J. Jackson: Michael Joe Jackson raporda hiçbir yerde bulunamıyor. Rapora gelince, Michael ın vücudu iğne izleriyle kaplıymış. Ama ölümünden birkaç gün öncesine kadar Michael la çalışanlar, kollarında ya da bacaklarında bahsedildiği gibi iğne izleri görmediklerini söylediler. Otopsi raporu masadaki şahısın kulaklarında plastik cerrahinin olduğunu söylüyor; ama Michael Jackson kulaklarından hiç ameliyat olmadı. BAD dönemindeyken Michael ın çenesinde bir çukur belirmişti, ama raporda bahsedildiği gibi kemik değişimi falan olmadı. Raporda, ameliyat olmasına neden olan, derisinde yanıklar bırakan Pepsi kazasına ilişkin bir şey yok. Lupus a dair hiçbir şey yok ve kanında da tedaviyle alakalı hiç ilaç bulamadılar. Michael ın bileklerinden birinde bir şişlik vardır, resimlerde rahatlıkla görebilirsiniz fakat raporda buna ilişkin bir şey yok. Rapora göre; Michael 5 9 ve saçları kahverengi. Ama 2003 teki rapora baktığımızda Michael 5 11, iki inç farklı ve saçları da siyah. Otopsi raporunda çok fazla tuhaflık var. Ama yukarıda söylediklerimiz o vücudun ( tabi eğer bir vücut varsa) Michael ın olmadığını anlamamız için yeterli. Birçok özelliğini göremiyoruz.

37 Şubat ta alacaklıların birçoğu, TMZ ve Jermaine Hoax ın reklamını yapıyor:

38 Haklısın Jermaine..Ve yüzümüzü de üzüntüyle aydınlatmayı unutmayalım! 4 Mart. TMZ nin bu siteyi izlediğinin teyiti.. Youtube da Michael Jackson Hoax Araştırmaları tarafından alt yazı eklendi ve gönderildi. Sonra da TMZ tarafından yayınlandı.

39 2 Nisan da National Photo Group (Ulusal Fotoğraf Grubu) Murray lı bir fotoğraf daha çektiler; koşarken. Biraz garip tabi..muray ın yine hiç problem çıkmadan fotoğrafı çekiliyor hatta pozlar resimler içinmiş gibi duruyor. İlk kez 5 Nisan da Michael ın Coca Cola kazasını öğreniyoruz. Ve Murray yine kameraların karşısında. Coca Cola ile reklamı yapılıyor. National Photo Group! (Ayrıca dünyanın en tanınmış doktoruna, kimse bakmadan dolaşabildiğini görüyoruz.)

40 Buradaki de Coca Cola nın 5 Canlı için yeni reklamı. Dodo nun öldüğü sanılıyor ama sonra canlanıyor, dans ediyor, Yaşıyorum diyerek moonwalk yapıyor. En azından Michael ın Coca Cola bağımlılığıyla ilgili haberinden sonra oldukça tuhaf.

41 10 Nisan da TMZ aniden bu haberi yayınlıyor: Yukarıdakileri okudun.. Şimdi ne düşünüyorsun? Translation by mjhoaxdeath.forum7.biz

Filantropi Seminerleri. "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var"

Filantropi Seminerleri. Başrolde Ödüllü Kadınlar Var Filantropi Seminerleri "Başrolde Ödüllü Kadınlar Var" Seminer Deşifresi 11 Aralık 2014 Sabancı Center, Hacı Ömer Konferans Salonu İstanbul Konuşmacılar: Sheryl WuDunn, Pulitzer Ödüllü Gazeteci, Half The

Detaylı

MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 21. Ders Dökümü 14 Nisan 2009

MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 21. Ders Dökümü 14 Nisan 2009 MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 21. Ders Dökümü 14 Nisan 2009 Profesör Robert Wyman: Dersin sonuna yaklaşıyoruz, son birkaç dersimizin birazında toplumsal konular işleyeceğiz ve sonra da ne

Detaylı

MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 20. Ders Dökümü 9 Nisan 2009

MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 20. Ders Dökümü 9 Nisan 2009 MCDB 150 Nüfus Artışının Küresel Sorunları 20. Ders Dökümü 9 Nisan 2009 Profesör Robert Wyman: Mutlaka fark etmişsinizdir ki, ben konuya dünya çapında odaklandığım için dersin çoğunda, hatırı sayılır bir

Detaylı

SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK

SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK ü ğ SIRADAN BİR DÜNYADA SIRADIŞI BİR HAYAT YAŞAMAK ğ ö ç ç Dünya Egemenliği Rehberi Orijinal Adı : A Brief Guide to World Domination Yazar İngilizce den Çeviren Tasarım : Chris Guillebeau : Alper Rozanes

Detaylı

Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3. Röportaj. (Christina Scott)

Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3. Röportaj. (Christina Scott) Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 3 Röportaj (Christina Scott) WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. 1 Dünya Bilim Muhabirleri Federasyonu

Detaylı

SATIŞ VE PAZARLAMA ÖYKÜLERİ

SATIŞ VE PAZARLAMA ÖYKÜLERİ SATIŞ VE PAZARLAMA ÖYKÜLERİ ***İLK DOSYA*** İLK YAYIN TARİHİ: 15 HAZİRAN 2009 Satış ve Pazarlama Öyküleri e-kitabı yahoo grubu resmi Satış ve Pazarlama Öyküleri Kalmasın Bu e-kitap çoklu yazarlı olarak

Detaylı

Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım.

Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım. Cristian Mungiu: Yönetmenler bildikleri hikayeleri anlatmalılar. Bu yüzden Hollywood da değil, Romanya dayım. 2007 yılında Cannes Film Festivali nden Altın Palmiye ile dönen 4 Ay 3 Hafta 2 Gün ün yönetmeni

Detaylı

TÜRKMEN AYDINLARI TOPLANTILARI - 6

TÜRKMEN AYDINLARI TOPLANTILARI - 6 TÜRKMEN AYDINLARI TOPLANTILARI - 6 KONU: IRAK SEÇİM YASASI VE TÜRKMENLER ANKARA 26 ARALIK 2009 1 PANEL KONUŞMALARI: IRAK SEÇİM YASASI VE TÜRKMENLER Habib Hürmüzlü: Hepiniz hoş geldiniz. ORSAM ın 6. Türkmen

Detaylı

Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu

Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu SONUÇ BİLDİRGESİ Açılış Konuşması, Davut Kavranoğlu Sevgili genel başkan yardımcım, çok değerli misafirler Yeni Dijital Dünya toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Geçmişin tecrübesiyle bugünün dünyasını

Detaylı

T.C. İSTANBUL 13.AĞIR CEZA MAHKEMESİ ( CMK 250 MADDESİ İLE YETKİLİ ) DURUŞMA TUTANAĞI

T.C. İSTANBUL 13.AĞIR CEZA MAHKEMESİ ( CMK 250 MADDESİ İLE YETKİLİ ) DURUŞMA TUTANAĞI T.C. İSTANBUL 13.AĞIR CEZA MAHKEMESİ ( CMK 250 MADDESİ İLE YETKİLİ ) DURUŞMA TUTANAĞI ESAS NO :2009/191 CELSE NO :17 CELSE TARİHİ :19.11.2009 BAŞKAN :KÖKSAL ŞENGÜN 20909 ÜYE :HASAN HÜSEYİN ÖZESE 28298

Detaylı

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir.

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir. Aralık 2014 HABERLER 1 köprü Bosphorus Chronicle ın Ekidir. İkizlerimi sadece doğdukları gün gördüm. -Mathew Rose Röportajı Bilgisayarlar her yerde ve hiçbir yerde olacaklar. Dr. Michio Kaku -Turkcell

Detaylı

Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz!

Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz! Berke Baş: Kendi hikâyelerimizle yeni bir tarih oluşturabiliriz! Belgeselci Berke Baş, 2009 yılında iki kere Mithat Alam Film Merkezi nin konuğu oldu. Dört yönetmenli Bu Ne Güzel Demokrasi! nin ardından,

Detaylı

Trudi Canavan. Kara Büyücü Cilt5 Yüce Lord Kara Büyünün Sırrı

Trudi Canavan. Kara Büyücü Cilt5 Yüce Lord Kara Büyünün Sırrı Trudi Canavan Kara Büyücü Cilt5 Yüce Lord Kara Büyünün Sırrı Bölüm 1 Mesaj Antik Kyralia şiirinde Ay Göz olarak bilinirdi. Göz tamamen açıkken, tetikteki varlığı kötülüğü caydırırdı; ya da bakışların etkisi

Detaylı

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ

KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ KARA HARP OKULUNDA DR. STEPHEN KRASHEN TARAFINDAN 17 MAYIS 2011 TARİHİNDE YAPILAN SEMİNERİN ÇEVİRİSİ BİRİNCİ OTURUM Günaydın! Burada bulunmak çok güzel. Bu sabah üç bardak kahve içtim ve kendimi harika

Detaylı

DAMLA SÖNMEZ GİZEM FERHAT ŞAHİN BİR ŞANS DAHA VER! MUHTAR KENT BEKAR KARADAYI MİRGÜN CABAS SOSYAL ŞOFÖRLER KIYAMET SONRASI FİLENİN SULTANI

DAMLA SÖNMEZ GİZEM FERHAT ŞAHİN BİR ŞANS DAHA VER! MUHTAR KENT BEKAR KARADAYI MİRGÜN CABAS SOSYAL ŞOFÖRLER KIYAMET SONRASI FİLENİN SULTANI Normal mi, Sezaryen mi? OP. DR. FURKAN KAYABAŞOĞLU SAYI 1 İLKBAHAR-YAZ 2015 FİLENİN SULTANI GİZEM KARADAYI MİRGÜN CABAS MOTOSİKLET GÜNLÜĞÜ BEKAR MUTFAĞI MUHTAR KENT COCA-COLA NIN ZİRVESİNDEKİ ADAM FERHAT

Detaylı

EFT Duygusal Özgürlük Teknikleri TM İyileştirme için evrensel bir yardım Yeni İyileştirme Gökdelenine Giriş El Kitabı Beşinci Basım Bütün olumsuz duyguların nedeni vücudun enerji sisteminin bozulmasıdır.

Detaylı

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011

Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011 Soruşturma: Hisar Kısa Film Seçkisi 2011 Mithat Alam Film Merkezi nin 1960 larda Robet Kolej de yapılan Hisar Kısa Film Festivali nin devamı olarak 2005 ten bu yana sürdürdüğü Hisar Kısa Film Seçkisi nin

Detaylı

Medipol e bahar erken geldi

Medipol e bahar erken geldi Ben öğrencinin iyi rol model olanını severim! Tepsilere bakarım, yemeğin beğenilip beğenilmediğini anlarım! Hemşirelik Bölümü Başkanımız Nihal Sunal a iyi öğrenci nin nasıl bir şeye benzediğini sorduk,

Detaylı

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir.

Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 1 Edi Gürman Timurhan ve Ersin Salman a teşekkürler. İletişim: twitter.com/isilcinmen Kitaptaki bazı isimler değiştirilmiştir. 2 Bu kitap Anneme, Babama, Oya Teyze ye Şehnaz a Selin e Coni ye ve Amip e

Detaylı

genel seçime daha erkek erkeğe gitmeye ve meclisi erkek dayanışması

genel seçime daha erkek erkeğe gitmeye ve meclisi erkek dayanışması İzmir Atatürk Araştırma ve Eğitim Hastanesi nde tutulan Libyalılarla görüştük. NATO nun Libya ya düzenlediği operasyonlar kapsamında, tıbbi yardım için Mısrata dan İzmir e getirilen Libyalılar, ülkenin

Detaylı

Bilimi nasıl filme alırsınız?

Bilimi nasıl filme alırsınız? Çevrim İçi Bilim Haberciliği Kursu WFSJ ve SciDev.Net tarafından oluşturulmuştur. Ders 8 Bilimi nasıl filme alırsınız? (Sárka Speváková ve Carolyn Robinson) (Mikoláš Herskovič in katkılarıyla) WFSJ ve

Detaylı

Hepinize yeniden selamlar

Hepinize yeniden selamlar Hepinize yeniden selamlar Dosya konusu Trans erkeklik olan Lubunya nın 7. sayısıyla yeniden sizlerleyiz. Gerek LGBT hareketi içerisinde, gerek devlet nezdinde, gerekse toplumda yeterince tartışmadığımız,

Detaylı

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI 08.12.2009 tarihinde Leyla Serap Yücel, Lara Meltem Bilikmen, Selin Yaşamış, Suna Coşkun tarafından gerçekleştirilen konferans metnidir. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Detaylı

Kurtuluşumuz İçin Bize Bir Yasa Gerek. Türkiye de Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ve İnsan Hakları

Kurtuluşumuz İçin Bize Bir Yasa Gerek. Türkiye de Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ve İnsan Hakları Kurtuluşumuz İçin Bize Bir Yasa Gerek Türkiye de Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ve İnsan Hakları Copyright 2008 Human Rights Watch All rights reserved. Printed in the United States of America ISBN: 1-56432-317-X

Detaylı

Bu dergi Basın Yayın Kulübü Tarafından Hazırlanmıştır. MESALE, Ücretsizdir - Para ile Satılamaz 2013-2014

Bu dergi Basın Yayın Kulübü Tarafından Hazırlanmıştır. MESALE, Ücretsizdir - Para ile Satılamaz 2013-2014 2013-2014 MESALE, Ücretsizdir - Para ile Satılamaz Bu dergi Basın Yayın Kulübü Tarafından Hazırlanmıştır. 2 1 2 0-53 Eğlence Dansta... 4 55 MAYIS - 2014 HABER EDİTÖRÜ Gamze YARSI. PSİKOLOJİ Ayca Ezgi MERİÇTAN

Detaylı

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1

TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 TEMEL TÜRKÇE (A 1/ A 2) İÇİN SÖZ DAĞARCIĞI TESPİT DENEMESİ Doç. Dr. Fatma AÇIK 1 ÖZET: Dil olmadan söz, söz olmadan dil düşünülemez. Böyle olunca kelimelerin üzerinde kişinin egemenliği açıkça ortaya çıkar.

Detaylı

Kitabı okumaya başlamadan önce: Sevgili yol arkadaşım,

Kitabı okumaya başlamadan önce: Sevgili yol arkadaşım, Kitabı okumaya başlamadan önce: Sevgili yol arkadaşım, Bu kitap, hepimize, bir hayat amacımız olduğunu göstermek için yazıldı Bu kitabı yazan da aslında bir zamanlar kaybolmuştu 40 yaşına geldiğinde, kaybolduğu

Detaylı

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012

DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 17 Kasım - 22 Aralık 2012 DİJİTAL MEDYA OKULU 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile MEDYA OKULU 2012 07 17 Kasım - 22 Aralık 2012 Medya Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği

Detaylı

İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR TEMMUZ-AĞUSTOS 2012. Aramıza. hoş geldiniz!

İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR TEMMUZ-AĞUSTOS 2012. Aramıza. hoş geldiniz! İSTANBUL ODTÜ MEZUNLARI DERNEĞİ YAYINIDIR TEMMUZ-AĞUSTOS 2012 Aramıza hoş geldiniz! Aşkı taze tutmanın sırrı: Fullfresh Teknolojisi. Çevreyle dost Arçelik ten, Fullfresh Teknolojisi ile yiyeceklerinizi

Detaylı

Çeviri: Feride Kurtulmuş

Çeviri: Feride Kurtulmuş KĐTAP NASIL OKUNUR RON FRY TĐMAŞ YAYINLARI / 570 ÇALIŞMA TEKNĐKLERĐ DĐZĐSĐ /4 Eserin Türkçe'ye çeviri hakkı Career Press ile yapılan anlaşma uyarınca Timaş Yayınları'na aittir. Đzinsiz yayınlanamaz. Kaynak

Detaylı