Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı."

Transkript

1 Michael Jackson ölüm oyunu incelemelerine hoş geldiniz. Görünüşe göre Michael Jackson ın ölümü konusunda zaten şüpheleriniz var, yoksa burada olmazdınız. Yakın zamanda sitemize birçok yeni insan katıldı ve çoğu boarddaki haberlerden ötürü bir miktar şaşırdılar. Şunu doğruca anlayabiliriz ki, ayrı bir sayfa yapmaya karar verdik, böylece güncellendikçe foruma mümkün olduğunca daha fazla insan katılabilir. Tek bir sayfada tüm haberleri sizlere ulaştırmak gerçekten imkânsız, binlercesine ihtiyacımız var. Bu sadece geçen yılın hikâyesinin ve incelemelerinin ufak bir parçası ve bu sadece onun ölümüne dair sormanız gereken soruları size gösterecek olan kısım. Daha fazla haber için lütfen forumu ve blogu ziyaret edin. Aşağıda, Michael Jackson tarafından sizin için hazırlanan dünyanın en büyük şovuna dair bilgiler bu forum üyelerinin yardımları ile toplandı. 25 Haziran 2009 Michael Jackson 50 yaşında uzaklara gitti. CNN onun komada olduğunu rapor etti ve öldüğünü teyit edemedi, TMZ ise PT saatine göre öğleden sonra 14:20 de (2:20 am) öldüğünü raporlamıştı. Şimdi, burada olan ilk gariplik; rapora göre UCLA daki doktorlar onun ölümünü 14:26 da (2:26 am PT) telaffuz ettiler, TMZ nin onun ölümünü duyurmasından 6 dakika sonra.

2 Medya bize aşağıdaki görüntüleri gösterir: Şimdi, bu videoda yanlış olan nedir? Ambulans mülkün dışına çıkıyor. Sürücü yolunu 2 defa düzeltmek durumunda kalıyor. Ambulans şoförleri kapılardan geçmek için özel eğitim alırlar fakat aslında onun garipliği; kapıdan geçmek için o kadar sorun yaşıyor ki Ayrıca konağın önünde o kadar dolambaçlı bir yol varken mülkten geri geri giderek ayrılmaya da gerek yok. Elbette oradaki diğer arabaların, ambulansın yolunu bloke ettiğini söyleyebilirsiniz, lakin EMT, hastası ile birilikte çıkagelmeden sürücünün 30 dakikası vardı, böylece aslında arabaların yerini değiştirmek ya da ambulansı doğru yöne çevirmek için yeterli süre mevcuttu. Ama onlar arkada ölmekte olan Michael Jackson ile mülkten geri geri ayrılmaya karar verdiler ve sonunda onlar yola koyulduktan sonra da siren sesi duyulmadı. Şu ana kadar Michael Jackson hastaneye ulaşmaya o kadar uzak ki. Ve her şeye rağmen o gün, göz önündeki çöpler ortadan kaldırılmamalıydı.

3 Bir doktor yerine, Jermaine onun gidişini basına duyurdu ve biz Jermaine ın aileden basına demeçler vermeye tek yetkili kişi olduğunu da konuştuk. Çok geçmeden Michael Jackson ın son fotoğrafı da bize ET Online tarafından sunuldu:

4 EMT ye göre onlar Michael Jackson olduğunu bilmedikleri hasta, yaşlı ve zayıf bir adamı transfer ediyorlardı. Onlar sonradan onun çoktan evde ölmüş olduğunu söylediler fakat bu resim bize Michael Jackson ın alnında belirginleşmiş damarı açıkça gösteriyor. EMT onun köprücük kemiğine tek elle CPR uyguluyor. Son söylediğimize göre bu hiç de profesyonelce görünmüyor. Bu fotoğraf The National Photo Group tarafından yapıldı. Bu ismi unutmayın çünkü birçok defa kuşkulu fotoğraflarla karşımıza çıkacaklar. Sahnede bir tek onlar vardı bu çocuk şanslı olandı. Michael Jackson normalde gittiği her yerde paparazzi tarafından kovalanır, onlar evinin yakınlarında pusuya yatmış olurlar ama o gün hepsi izin günündeydi. Fotoğraf makinesi olan başka bir adam daha vardı ama o diğer çocuğun ünlendirdiği resmi yaymanın daha önemli olduğunu düşündü.

5 Şimdi, neden böyle değerli bir resim için kendisi ambulansa koşmadı? Neden şanslı fotoğrafçının elde ettiği tek bir resim var? Bu hiç mantıklı değil. Ambulans fotoğrafı açıkça uydurma; Brian Oxman (Joe Jackson ın avukatı) bile teyit etti. National Photo Group un fotoğrafçısı Ben Evenstad Michael Jackson ı kişisel olarak tanıyordu.

6 Burada Ben le yapılmış bir röportaj var, 4:10 da dilinin sürçtüğü. o gün oradaki insanlar ve diğer (gün) uhhhhh Hangi diğer gün? Son olarak ama en son olarak değil; The National Enquirer 2009 Ocak ayında Michael Jackson ın 6 ay ömrü kaldığını raporladı:

7 Ve 6 ay sonra o öldü, ne tesadüf! Resim internette tekrar dolaştı ve herkesi onun gerçekten hasta olduğuna inandırdı. Jenerik tamamen.akıyor: The National Photo Group. Bir sonraki; bize medya tarafından gösterilen morga uçuş oldu.

8 1:30 da bedenin hareket ettiğini açıkça görebilirsiniz. Kendi kendine hareket etmesi ya da birinin yardımı ile hareket ettirilmesi önemli değil, o hareket etti ve biz de gördük. Eğer biri hareket ettirdiyse bu şekilde yukarıya doğru kaldırmak (çekiştirmek) için epeyce güçlü olmalı çünkü o kişi bedenin yanında durmuyor. Bu onun, onu (MJ) başının ucunda otururken hareket ettirmek durumunda kaldığı anlamına gelir. Michael Jackson, dünyanın en ağır (kilolu) adamı olmamasına rağmen yukarı doğru kaldırılabilmesi (çekiştirilmesi) için yeterince kilosu var (çekiştirmek zor). Beri yandan: neden yukarı çekiştirildi? Buradaki bir başka garip şey de bedenin yarı yarıya kapalı olması. Bu tür bir helikopterde sedye daha önde yerleştirilmiş olmalıdır, kapı açıldığında açık görüşte olmamalıdır. Beden nerede konumlandırılmış şimdi, sandalyeler mürettebat için mi?

9 Sorgulanabilir diğer şey ise bedeni saran beyaz çarşaf, LA Coroner çoktan beri mavi kullanırken hem de. Şimdiye kadar 25 Haziran da olan tuhaflıklar alarm zillerinin çalması için yeterli olmalı. 26 Haziran da öğrendik ki; onun ölüm sebebinin Demerol OD olduğu iddia edildi, sonra bu Propofolle değiştirildi. Hala otopsi yapılması gerekiyor ama sözüm ona onlar zaten ölüm nedenini biliyorlar. Medya tarafından bize sunulan diğer şey 911 araması fakat elimizde 4 ayrı versiyon var.

10 Medyadan duyduklarımıza ve ambulans görüntülerinde gördüklerimize göre, Michael Jackson 911 araması yapıldığında evinde, Carolwood Drive daydı. Doktoru arka plandan duyduk, bu arayanın da orada olması gerektiği anlamına gelir. Şimdi, ambulans sahnesi bize bazı şeyler söylüyor. Arama 100 North Carolwood Drive dan yapılmadı, arama 9641 Sunset Boulevard dan yapıldı The Beverly Hills Hotel:

11 9641 Sunset blvd ında bir telefon kulesi (cep telefonu şebekesi) olduğunu söylememizin nedeni, 911 ekran görüntüsündeki adresi yorumlamış olmamızdır. Bu siteye göre ise 9641 Sunset Blvd. ında bir telefon kulesi yok. The Beverly Hills Hotel e bir zoom (sitenin salık vermesine göre) ve orada bir telefon kulesi olmadığı görünüyor. İşaretli değil. Telefon numarası özellikle acil durumlarda telefonlar izlenebilir. Bu arama bir Verizon numarası tarafından yapıldı, ekranda açıkça görüldüğü üzere kablosuz Verizon. Biri 911 i cep telefonundan aradığında arama PSAP (Kamu-emniyet cevaplama noktası) aracılığı ile arama merkezine aktarılır/yerleştirilir. Telefonun yeri, nirengi (üçgen ağ çalışması) kullanılarak izlenir 2 ya da daha çok okuma alınarak, üçlü çalışmanın olduğu yerden sinyalin gücü, telefonun geldiği yer hesaplanabilir. 3 nokta telefonun alanıdır. (anlamı, onlar kulenin yerini tam olarak saptamadılar, onlar cep telefonunun birçok yöne gönderilen sinyal gücünün olası fiziksel konumu saptadılar). Hâlbuki biri telefonuyla acil bir arama yaptığında, GPS aktarma birimi aktarımı daima yapacaktır. Bu polisin bir cep telefonunu izleyerek, yardıma ihtiyacı olan insanlara emniyet sağlaması için tasarlanmıştır. Böylece, arayan oradaysa doktor da orada ve Michael Jackson The Beverly Hills Hotel de, onlar Carolwood Drive dan kimi aldılar? Biz doktoru Conrad Murray olarak tanıdık. Sonraki birkaç ayda bu resim doktoru görebildiğimiz tek resim olacak, taa ki biz ona ait resim ve videolar içinde yüzene kadar. Bize doktorun Michael a CPR uyguladığı söylendi ve biz sızan 911 araması sonucunda doktorun bunu yatakta yaptığını biliyoruz. Bu adam bir kardiolog olduğu halde CPR ı yumuşak zemin üzerinde yaptı ve herkes bilir ki bunun bir yardımı olmayacaktır. CPR ın etkili olması için sert ve düz bir zeminde yapılması gerekiyor.

12 TMZ.com, Dr. Murray ın hastalarına yazdığı tuhaf bir mektup yayınladı.

13 Ayrıca TMZ doktorun kapalı muayenehanesinin fotoğrafını da yayınladı. İlginç olan, gördüğümüz bekleme odası bir üstteki resimde gördüğümüz, Murray ın arkasında görünen bekleme odasına hiç benzemiyor 1 Temmuz da biz (yine TMZ tarafından) Michael ın son isteğini öğrendik/temin ettik. İlk sayfanın vaziyeti şöyle:

14 Birkaç şey zaten uygunsuz. Hepsinden önce ikinci ismi Joseph olarak yer alıyor. Birçok kişi onun ikinci isminin Joseph olduğunu düşünmesine rağmen, 2003 deki çocuk tacizi davası iddianamesinden birkaç ayrıntı: 13 Haziran 2005 deki jüri kararını dinleyin:

15 Elimizde onun pasaportlarından iki kopya var ve ikisinde de Michael Joe Jackson olarak geçiyor. Yasal belgelere göre Michael Joe Jackson olduğu açık ve yargıcın okuduğu jüri kararına göre de Michael Joe Jackson. Bunlara göre onun gerçek, yasal isminin Michael Joe Jackson olduğunu kabul edebiliriz. O halde, neden vasiyetname Joseph olduğunu söylüyor? Diğer bir şey de çocuklarının isimleri. Tüm Jackson ailesi doğum belgeleri mühürlü (gizli/kapalı) olmasına rağmen TMZ (onlar yine oradalar) Michael ın çocuklarının doğum belgelerini temin etti. Prince Doğum belgesine göre Prince ın adı Michael Joseph Jackson JR, fakat vasiyetname onun adının Prince Michael Jackson, JR olduğunu söylüyor.

16 Paris Doğum belgesine göre Paris in adı Paris-Michael Katherine Jackson, fakat vasiyetnameye göre onun adı Paris Michael Katherine Jackson, - (tire işareti) olmaksızın. Blanket Doğum belgesine göre Blanket ın adı Prince Michael Jackson, II, fakat vasiyetname onun adının Prince Michael Joseph Jackson, II olduğunu söylüyor. O Halde burada yanlış olan nedir? Michael Jackson çocuklarının adını ve iki vasiyet tenfiz işini kontrol etmeyi mi unuttu? Ve bütün doğum belgeleri gerçek mi? Baba adı Michael Joseph Jackson olarak listelenmiş ve biz onun yasal adının Michael Joe Jackson olduğunu öğrendik. Paris ve Prince ın doğum belgelerinde Debbie Rowe un adı da farklı.

17 7 Temmuz 2002 de, Memorial den 7 yıl önce imzalandı. Bu hikâyede 7 sayısı birçok defa karşımıza çıkacak. Randy Jackson a göre vasiyetteki imza Michael a ait değil. Sonuç, vasiyetname sahte olmalı. Şimdi onun sahte ölüm düzenlediğine göre büyük bir problemi olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü bunlar sahte belgeler. Ama sahtenin sahtesi hile değildir. Michael ın hayat sigortasının da ödenmediğini, nakde çevrildiğini bilmelisiniz. Hayatta olduğunuz sürece hayat sigortanızı nakde çevirebilirsiniz. Ve son olarak ama en son olarak değil: Hükümet partisi bundan haberdar olmalı, madem onun yasal ismini bilmek zorundalar, sunulan bu belgelerin sahte olduğunu da bilmek durumundalar. FBI onun yanındaysa birçok şey yapılabilir. Memorial 7 Temmuz 2009 da icra edildi. Vasiyetname imzalandıktan tam 7 yıl sonra. İlk tuhaflık sirkti. TMZ raporu: Michael Jackson ın Memoriali daha da çılgınca olamayacağı gibi Ringling Bros. ve Barnum ve Bailey, bu sabah fillerini, alay halinde gösterişli bir şekilde şehrin merkezine getirerek bir LA geleneğini devam ettirdi Staples Center a getirerek

18 Phineas Taylor Barnum (July 5, 1810 April 7, 1891) bir Amerikan şovmen, iş adamı ve eğlence adamı, şöhretli hoaxları desteklemesinden hatırladığımız ve Ringling Bros. and Barnum & Bailey Sirki haline gelen sirkin kurucusudur. Kaynak: Wikipedia.org Michael bir Barnum hayranıydı. Barnum Sirkinin orada olması bir tesadüf müydü? Belki, ama bu hikâyenin tesadüfleri içinde birçok tesadüf var. Sayısal tesadüfler birçok şeyi bile ortaya çıkarabilir, daha fazlası daha sonra. Memorial Programı: Michael Jackson ın YAŞAM kutlaması

19 O halde, sirk başlasın! Öncelikle, başlamadan önce uzunca bir süre beklemek zorundayız. Tabut içeri getirildiğinde koro da şarkı söylemeye başlar: Soon and very soon, we are going to see the king ( Yakında, çok yakında kralı göreceğiz ) Bir yerde Jennifer Hudson Will you be there performansı çıkarıyor. Şarkının Michael ın kendisi tarafından okunan kısmında (şiir bölümü) ufak bir değişikliğe uğruyor. Orijinal sözlerde ve tüm kayıtlarda sözler In my anguish and my pain. Lakin bu versiyonda In my anguish and my pains. Aile bilmediğimiz bir kaydı kullanmış olabilir. Bu kayıt eğer o kadar düşük kalitede olsaydı algılanamayabilirdi.

20 Jermaine Smile performansı çıkardı ama o hoş bir şaşırtmaca yaptı. Yüzünü sevinçle aydınlat-üzüntünün izlerini gizle yerine Yüzünü üzüntüyle aydınlat-sevincinin izlerini gizle şeklinde kırpmadan söyledi. Kenny Ortega harika bir dil sürçmesi yaptı: We were here, we were right here a little less than a week ago and Michael was with us. ( Biz buradaydık, biz gerçekten bir haftadan daha az zaman önce buradaydık ve Michael bizimleydi ) Bir haftadan daha az zaman önce Michael ölmüştü. Aileden ve çocuklarda eksik olan hissiyat, epeyce sıkıldıkları, sakız çiğnedikleri süre boyunca görünüyordu. Çabalamalarına rağmen, bir damla gözyaşı göremedik, Paris te bile. Ve neden kara kara güneş gözlükleri? Gözyaşlarını gizlemek için mi yoksa eksik (olmayan) gözyaşlarını gizlemek için mi?

21 Finalde, onlar ekranda bize bu resmi gösterdiler: Bu Liberian Girl den bir resim. Klibi bilmeyenler için: Klip Michael ı bekleyen insanlarla açılışını yapar. Finalde o ortaya çıkar, onun sahne arkasından her şeyi yönettiğini gösterir.

22 7 Temmuz da TMZ şu başlıkla yerini alır: Michael ın hayatındaki 7 lere işaret eder. 7 nin birçok defa karşımıza çıkacağını söylediğimizde ki gibi. Bu da 7 Temmuz da sızan ölüm sertifikası:

23 Bu vefat belgesinde: Michael Joseph Jackson. Biz çoktan onun yasal adının Michael Joe Jackson olduğunu öğrendik (Ölüm sertifikasında sözü edilen isim dahi takma ad olduğu anlamında) biz bunun sahtenin sahtesi olduğunu yine biliyoruz. 16 Temmuz da A Place with no name adında yayımlanmamış bir şarkı sızıyor. Aynen bugün, üstü kapalı (gizli) büyük mozolede ismi olmayan, sözde gömülü olduğu yer gibi. 18 Ağustos ta Dr. Murray ı ilk defa görürüz. İyi doktor bir kaç hastası için bir video yapar ve You Tube da yayınlar. Hastalarına bir mektup göndererek bilgi vermek yerine, bu doktor hastalarına bir kamera aracılığı ile HD bir filmde yer alarak You Tube üzerinden bilgi verir. Ne istiyorsun diyebilirsiniz ama bu açıkça tuhaf. 25 Ağustos ta ilk o hayatta olabilir raporunu aldık. Alman televizyonlarında (ona benzeyen birinin) Michael Jackson ın Coroner aracından atladığı bir video gösterildi.

24 Sahte? Muhtemelen ama internette birçok kişi araştırıp, destekledi. Araştırma sonuçlandı ve onların birçoğu hala burada. Görev tamamlandı. 3 Eylül de, Michael nihayet gömülecekti. 2 aydan fazladır güya "ölü" olmasına rağmen La Toya, Michael'ın tabutta harika göründüğünü söyledi. Anma töreniyle aynı senaryo, misafirler Michael'ı beklemek zorunda... Ta ki hava kararana kadar

25 Gösterilen resim: Liberian Girl Peynir deyin! Şimdi, burası yukarıdan görünen Forest Lawn:

26 Ama bu ekran resmine baktığımızda, birçok ağaç ve farklı bir yol görüyoruz: Bu ekrana baktığımızda ise stüdyoda ışıklandırma için kullanılan lambanın arabaya yansımasını görüyoruz. Ama helikopter çekimlerine baktığımızda (helikopter çekimi kendiliğinden tuhaf çünkü o gün orada uçuş alanı yoktu), çok yüksekten arabanın camına yansıyan aynı lambayı görebiliyoruz.. Ayrıca, lamba orada nasıl durabiliyor, nereden asılmış?

27 Burada Michael ın (rapora göre) ölmeden kısa süre önce göründüğü Culver setlerinden biri var, siz hesaplayın Cenaze boyunca Larry King in her yönüyle ilginç bir misafiri vardı, uzun zamandır Michael Jackson ın arkadaşı olan Dave Dave:

28 Burada Larry King deki Dave Dave i gerçek Dave ile karşılaştırın: Dave Dave neden internette hatta televizyonlarda açıkça konuşamayacaktı ki? Dave Michael için çalışıyor. 11 Ekim de This Is It şarkısı sızdı: Şarkıların sahibi yalnızca aile ve Sony iken, 2.kez bir bilinmeyen şarkı daha sızdı. Sony sızdırmış olamaz çünkü Sony paranın peşinde.. Eğer daha yayınlanmadan insanlar şarkıyı indirirse satışlar düşer. Öyleyse şarkıyı aile sızdırmış olmalı. Şarkının yeni olmadığı açık (sonradan doğrulandı). Ayrıca şarkı tam değil, bazı sözleri eksik. Büyük olasılıkla bu eski bir demo. 28 Ekim Michael Jackson s This Is It belgeseli ön gösterimi. Birkaç hafta önce Joe Jackson ın da ilan ettiği gibi filmde MJ ın dublörleri vardı. Bazılarımız aynı fikirde değil ama aşağıdaki resme bakarsanız bazı şeylerin uygunsuz olduğunu itiraf etmelisiniz.

29 Başından: And piece by piece by piece, MJ is revealed until he drops out. ( Tam olarak görünene kadar (ışık adamın içinden tamamen çıkana kadar) MJ parça parça, parça parça ortaya çıkıyor ) Smooth Criminal ın yeni kibinde Gilda nın bir sahnesinden Rita Hayworth ı görebiliriz. Filmde kendi ölümünü düzenleyen karakter gerçekte Michael la aynı ay ve günde dünyaya geldi.

30 Filmde dikkat çekmek istediğimiz birçok şey var. Fakat bu hoaxda tamamen yeniyseniz, hepsini bir kerede anlamanız kolay olmayabilir. Eğer filmi bitiş jeneriğinin sonuna kadar izlemediyseniz, bunu kaçırmış olabilirsiniz: Let me bathe in my own time when I come back in. I m gonna button my shirt or my jacket or whatever it is. I m gonna look around a little bit, play with them. Snap my fingers maybe, then bam! ( Gelene (girene) kadar yıkanmama (bathe mi breath mi net değil, breath ise nefes almama izin verin ) izin verin. Gömleğimi ya da ceketimi ilikleyeceğim ya da her ne ise. Biraz etrafa bakıp, onlarla oynayacağım. Belki parmaklarımı şıklatırım, sonra BAM!) Bunların yanında RIP Michael Jackson yok, onun ölümünü zikreden hiç bir şey yok. 22 Aralık Bir günlük gecikme ile FBI Michael Jackson dosyalarını ibra etti. Dosyanın 333 sayfası Michael Jackson ın masumiyetini kanıtladı. FBI dosyalarını buradan indirebilirsiniz: 3 Ocak Bir başka yayımlanmamış Michael Jackson şarkısı:

31 TMZ raporu: Fazlasıyla 2Pac (Tupac) gibi, Michael Jackson ın yeni bir müzik yayımlama konusunda problemi yok, biliyorsunuz işte o ölü olmasına rağmen 26 Ocak ta TMZ insanları onun ölümü ile ilgili şüpheye düşürecek başka bir haber yayınladı. 31 Ocak, Grammy ödülleri. Büyük bir Michael Jackson tribute vardı fakat onlar vefat edenlerin anısı için düzenlenen listede ondan söz etmeyi unuttular.

32 Çocuklar Yaşam Boyu Başarı Ödülü nü kabul ettiler ve (TMZ ye göre) Paris tören öncesinde, konuşmasına bir hafta boyunca çalıştı. Bunlar onun tüm söyledikleri: Daddy was supposed to be here, daddy was going to perform this year, but he couldn t perform last year. Thank you, we love you daddy. ( Babam burada olacağını düşünmüştü, babam bu yıl performans gösterecekti ama o geçen yıl performans gösteremedi. Teşekkürler, seni seviyoruz baba ) 7 Şubat, doktor Murray MJ ın mezarını ziyaret etti. Kendi başına Forest Lawn da ve hiçbir fan onu yakalamadı ve saldırmadı. O gerçekten.. için yeniden The National Photo Group a poz verdi. Bu herifler gerçekten Şanslı piçler! 8 Şubat, Murray kasıtsız adam öldürmekten suçlanacaktı. Ama o, mahkemeye gitmeden önce kendine kahve ısmarlamak istedi. Ve kimler onu görüntülemek için şanslıydılar? The National Photo Group!

33 Onlar onu arabasında bile takip ettiler; doktor bu sululuklardan hiç de keyfi kaçmış gibi görünmedi. Conrad Murray Michael Jackson ın ölümünden mesul tutuldu.

34 Suç duyurusuna göre, The D.A,Dr.Murray'i şununla suçluyor: kanunsuz olarak ve kötü niyet olmadan Michael Joseph Jackson'u öldürmek. Kanunsuz bir eylem kurulunda-ama cinayet değil - ; ve de kanuna uygun bir eylem olup da dikkatsiz bir biçimde ölüme sebebiyet verebilen bir eylem kurulunda. Sadece bir tek mahkeme var, eğer Michael Jackson'ın çocuk istismarı olayında 10 tane davayla suçlandığını hatırlıyorsanız bu başlı başına tuhaf. Fazla dava, birini parmaklıklar ardına yollamak için büyük şanstır. Anlaşılan, Murray'ı hapse atma ihtiyacı yüksek değil. Onu güya Michael'ı öldüren insan olarak görüyoruz, var olmayan bir insan.. Onun kefaleti dolara çıkarıldı, sonunda TMZ nin raporladığı bu:

35 Fakat eğer kendimiz aramaya kalktığımızda öğreniyoruz ki; Murray hiç bir yerde bulunamıyor: dolar kefaletle listelendi, bir kaç saat sonra kefalet 0 dolardı, şimdi o listede değil. Tarih kendini tekrar ediyor. Siyah bir masum adam, mahkemesiz suçlanıyor. Murray medya ve genel tarafından ölüm Doktoru olarak anılıyor ve insanlar onun suçlu olduğunu varsayıyorlar, asla anlaşılamayan davaya bakma gibi bir çaba bile göstermeden. Michael bize bir şey öğretmeye çalışıyor olamaz mı? 8 Şubat ta otopsi raporu da yayımlandı. Eğer bu, sonunda sizi Michael Jackson ın ölümüne dair şüpheye düşürmüyorsa, muhtemelen hiçbir şey yapamayacak. Her şeyden önce; bu belgelerde 3 farkı isim var: Michael Joseph Jackson: Michael Jackson:

36 Michael J. Jackson: Michael Joe Jackson raporda hiçbir yerde bulunamıyor. Rapora gelince, Michael ın vücudu iğne izleriyle kaplıymış. Ama ölümünden birkaç gün öncesine kadar Michael la çalışanlar, kollarında ya da bacaklarında bahsedildiği gibi iğne izleri görmediklerini söylediler. Otopsi raporu masadaki şahısın kulaklarında plastik cerrahinin olduğunu söylüyor; ama Michael Jackson kulaklarından hiç ameliyat olmadı. BAD dönemindeyken Michael ın çenesinde bir çukur belirmişti, ama raporda bahsedildiği gibi kemik değişimi falan olmadı. Raporda, ameliyat olmasına neden olan, derisinde yanıklar bırakan Pepsi kazasına ilişkin bir şey yok. Lupus a dair hiçbir şey yok ve kanında da tedaviyle alakalı hiç ilaç bulamadılar. Michael ın bileklerinden birinde bir şişlik vardır, resimlerde rahatlıkla görebilirsiniz fakat raporda buna ilişkin bir şey yok. Rapora göre; Michael 5 9 ve saçları kahverengi. Ama 2003 teki rapora baktığımızda Michael 5 11, iki inç farklı ve saçları da siyah. Otopsi raporunda çok fazla tuhaflık var. Ama yukarıda söylediklerimiz o vücudun ( tabi eğer bir vücut varsa) Michael ın olmadığını anlamamız için yeterli. Birçok özelliğini göremiyoruz.

37 Şubat ta alacaklıların birçoğu, TMZ ve Jermaine Hoax ın reklamını yapıyor:

38 Haklısın Jermaine..Ve yüzümüzü de üzüntüyle aydınlatmayı unutmayalım! 4 Mart. TMZ nin bu siteyi izlediğinin teyiti.. Youtube da Michael Jackson Hoax Araştırmaları tarafından alt yazı eklendi ve gönderildi. Sonra da TMZ tarafından yayınlandı.

39 2 Nisan da National Photo Group (Ulusal Fotoğraf Grubu) Murray lı bir fotoğraf daha çektiler; koşarken. Biraz garip tabi..muray ın yine hiç problem çıkmadan fotoğrafı çekiliyor hatta pozlar resimler içinmiş gibi duruyor. İlk kez 5 Nisan da Michael ın Coca Cola kazasını öğreniyoruz. Ve Murray yine kameraların karşısında. Coca Cola ile reklamı yapılıyor. National Photo Group! (Ayrıca dünyanın en tanınmış doktoruna, kimse bakmadan dolaşabildiğini görüyoruz.)

40 Buradaki de Coca Cola nın 5 Canlı için yeni reklamı. Dodo nun öldüğü sanılıyor ama sonra canlanıyor, dans ediyor, Yaşıyorum diyerek moonwalk yapıyor. En azından Michael ın Coca Cola bağımlılığıyla ilgili haberinden sonra oldukça tuhaf.

41 10 Nisan da TMZ aniden bu haberi yayınlıyor: Yukarıdakileri okudun.. Şimdi ne düşünüyorsun? Translation by mjhoaxdeath.forum7.biz

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

TEHLİKELİ YOLCULUKLAR

TEHLİKELİ YOLCULUKLAR TEHLİKELİ YOLCULUKLAR Maun masanın sahibi, ciddi bakışlarını üstümden çekmiyordu. O izin verse ben de gözümden birkaç damla yaş çıkmasına izin verecektim. Doktorumun karşısında oturmuş, son sözlerini kavramaya

Detaylı

HASTA BAKIM VE YARDIM GÜNLÜĞÜ

HASTA BAKIM VE YARDIM GÜNLÜĞÜ Gemeinsam Verantwortung tragen für ein generationenund kulturenübergreifendes Zukunftskonzept HASTA BAKIM VE YARDIM GÜNLÜĞÜ Stand Juni 2013 Bakım ve yardım işlemlerinin anlaşılır bir dille anlatımı! ÖNEMLİ

Detaylı

Lesson 24: Prepositions of Time. (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları. Zaman Edatlarını Kullanmak

Lesson 24: Prepositions of Time. (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları. Zaman Edatlarını Kullanmak Lesson 24: Prepositions of Time (in, on, at, for, during, before, after) Ders 24: Zaman Edatları Zaman Edatlarını Kullanmak Reading (Okuma) I was born in 2000. ( 2000 de doğdum) We work in the garden in

Detaylı

DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesinde BÖLÜM 4 SINAV GÖREVLİSİNİN KİTAPÇIĞI. Dönem Kasım 2009 DİKKAT

DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesinde BÖLÜM 4 SINAV GÖREVLİSİNİN KİTAPÇIĞI. Dönem Kasım 2009 DİKKAT ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΘΝΙΚΗΣ ΠΑΙ ΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ Milli Eğitim ve Din İşleri Bakanlığı Devlet Dil Sertifikası DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesinde BÖLÜM

Detaylı

AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu

AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu AKADEMİK LMS Web Tabanlı Uzaktan Eğitim Genel Bilgi ve Ders Aktivitelerine Erişim Öğrenci Kullanım Kılavuzu ÖNSÖZ Akademik LMS (ALMS), Türkiye'deki yüksek öğrenim kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak

Detaylı

DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesinde BÖLÜM 4 SINAV GÖREVLİSİNİN KİTAPÇIĞI. Dönem Mayıs 2010 DİKKAT

DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri Çerçevesinde BÖLÜM 4 SINAV GÖREVLİSİNİN KİTAPÇIĞI. Dönem Mayıs 2010 DİKKAT ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙ ΕΙΑΣ, ΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ Eğitim, Hayatboyu Öğrenme ve Din İşleri Bakanlığı Devlet Dil Sertifikası DÜZEY B1 Avrupa Konseyi Ortak Dil Ölçütleri

Detaylı

Mobil Pazarlama Stratejiniz İçin Çevrimiçi Video Neden Olmazsa Olmaz?

Mobil Pazarlama Stratejiniz İçin Çevrimiçi Video Neden Olmazsa Olmaz? Mobil Pazarlama Stratejiniz İçin Çevrimiçi Video Neden Olmazsa Olmaz? Günümüzde tüketiciler ihtiyaç duydukları ya da istedikleri bir şey olduğunda refleks olarak Yayınlandı Nisan 2015 telefonlarına uzanıyor.

Detaylı

Yer yüzündeki en küçük, en hafif Handycam

Yer yüzündeki en küçük, en hafif Handycam Yer yüzündeki en küçük, en hafif Handycam Sayı: 20 Bu Ay... Dünya nın en küçük ve hafifi çok havalı Taşınabilir High Definition İhtişamı BRAVIA D3000 Serisi ile Tanışın Cyber-shot ile su altı keyfi Anılarınızı

Detaylı

TÜRKİYE DE İŞ DÜNYASINDA ÇALIŞANLAR SOSYAL MEDYAYI NASIL KULLANIYOR?

TÜRKİYE DE İŞ DÜNYASINDA ÇALIŞANLAR SOSYAL MEDYAYI NASIL KULLANIYOR? Haziran 2010 SOSYAL MEDYA ARAŞTIRMASI: TÜRKİYE DE İŞ DÜNYASINDA ÇALIŞANLAR SOSYAL MEDYAYI NASIL KULLANIYOR? Proje Koordinatörleri: İndeks Araştırma Ekibi Simge Şahin, İstanbul Bilgi Üniversitesi Giriş:

Detaylı

* Balede, ayak parmakları ucunda dans etmek. [Ç.N.] ** Balede, ayaklarını birbirine vurarak zıplamak; antrşa şeklinde okunur. [Ç.N.

* Balede, ayak parmakları ucunda dans etmek. [Ç.N.] ** Balede, ayaklarını birbirine vurarak zıplamak; antrşa şeklinde okunur. [Ç.N. New York ta bugün kar yağıyor. 59. Cadde deki evimin penceresinden, yönetmekte olduğum dans okuluna bakıyorum. Bale kıyafetlerinin içindeki öğrenciler, camlı kapının ardında, puante * ve entrechats **

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 )

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Eylül 2014 17 Ekim 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

3 YAŞ AYIN TEMASI. Cinsiyetim, adım, özelliklerim, görünümümdeki değişiklikler nelerdir?

3 YAŞ AYIN TEMASI. Cinsiyetim, adım, özelliklerim, görünümümdeki değişiklikler nelerdir? 3 YAŞ AYIN TEMASI Cinsiyetim, adım, özelliklerim, görünümümdeki değişiklikler nelerdir? Vücudumuzun bölümleri ve iç organlarımız nelerdir? Ne işe yarar? İskelet sistemi nedir? Ne işe yarar? Aile ve aileyi

Detaylı

BİLGİSAYAR KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE SAĞLIK KURALLARI BİLGİSAYAR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

BİLGİSAYAR KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE SAĞLIK KURALLARI BİLGİSAYAR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR BİLGİSAYAR KULLANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER VE SAĞLIK KURALLARI BİLGİSAYAR KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR BİLGİSAYAR VE SAĞLIK Bilgisayarların, bilinçsizce ve uzun süre kullanıldığı

Detaylı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 5-6 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı

Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Seviye 1 Ünite 2 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 4-6 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

NURULLAH- Evet bu günlük bu kadar çocuklar, az sonra zil çalacak, yavaş yavaş toparlana bilirsiniz.

NURULLAH- Evet bu günlük bu kadar çocuklar, az sonra zil çalacak, yavaş yavaş toparlana bilirsiniz. Bozuk Paralar KISA FİLM Yaşar AKSU İLETİŞİM: (+90) 0533 499 0480 (+90) 0536 359 0793 (+90) 0212 244 3423 SAHNE 1. OKUL GENEL DIŞ/GÜN Okulun genel görüntüsünü görürüz. Belki dışarı çıkan birkaç öğrenci

Detaylı

TABURCUYUZ, YA SONRASI?

TABURCUYUZ, YA SONRASI? TABURCUYUZ, YA SONRASI? Uzm. Hemş. Emel DİLEK Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları ABD Annem, 67 yaşında, Emekli öğretmen, HT hastası, 2002 yılında geçirmiş olduğu beyin ameliyatı sonrası

Detaylı

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindena47b-5df7-37ff-bdf0-7f27 kodu ile teyit edilebilir.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindena47b-5df7-37ff-bdf0-7f27 kodu ile teyit edilebilir. Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresindena47b-5df7-37ff-bdf0-7f27 kodu ile teyit edilebilir. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI DİN ÖĞRETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İmam Hatip

Detaylı

Kepçe kulak ameliyatında yapılan temelde kulak şeklini değiştirmek. Bu yukarıda saydığım iki sorun için ayrı ayrı müdahaleler yapılıyor.

Kepçe kulak ameliyatında yapılan temelde kulak şeklini değiştirmek. Bu yukarıda saydığım iki sorun için ayrı ayrı müdahaleler yapılıyor. Kepçe kulak genellikle olması gerekenden daha büyük kulak olarak algılanır. Hâlbuki çok doğru değil. Kepçe kulakları olan bir insan ile normal kulakları olan bir insanın aslında kulak büyüklüğü olarak

Detaylı

Adımlar: A Windows to the Universe Citizen Science Event. windows2universe.org/starcount. 29 Ekim 12 Kasım, 2010

Adımlar: A Windows to the Universe Citizen Science Event. windows2universe.org/starcount. 29 Ekim 12 Kasım, 2010 Adımlar: Nelere ihtiyacım var? Kurşun veya tükenmez kalem Kırmızı-ışık veya gece görüşü olan el feneri GPS ünitesi, İnternet erişimi ya da bölgeyi tarif eden harita Rapor formu ile birlikte çıktısı alınmış

Detaylı

Son gün kısa filmindeki Oskar animasyonunun yapım safhaları. Öncelikle önden ve yandan referans fotoğrafları çektim.

Son gün kısa filmindeki Oskar animasyonunun yapım safhaları. Öncelikle önden ve yandan referans fotoğrafları çektim. Son gün kısa filmindeki Oskar animasyonunun yapım safhaları Öncelikle önden ve yandan referans fotoğrafları çektim. Animasyonun bütün aşamalarında Softimage XSI programı kullandım. Referans resimleri programın

Detaylı

YOL AYRIMI SENARYO ALĐ CEYLAN

YOL AYRIMI SENARYO ALĐ CEYLAN YOL AYRIMI SENARYO ALĐ CEYLAN 2011 PAZARTESĐ SAAT- 07:42 Sahne - 1 OTOBÜS DURAĞI Otobüs durağında bekleyen birkaç kişi ve elinde defter, kitap olan genç bir üniversite öğrencisi göze çarpar. Otobüs gelir

Detaylı

DENİZ EĞİTİM ATÖLYELERİ. OKUL ÖNCESİ, ATÖLYE ve OYUNLAR

DENİZ EĞİTİM ATÖLYELERİ. OKUL ÖNCESİ, ATÖLYE ve OYUNLAR DENİZ EĞİTİM ATÖLYELERİ OKUL ÖNCESİ, ATÖLYE ve OYUNLAR OKUL ÖNCESİ, ATÖLYE ve OYUNLAR Amaç: Çocukların denizlerde kirliliğine neden olan atıkları gözlemlemesi ve kirliliğin deniz yaşamına etkileri konusunda

Detaylı

DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU. NİSAN AYI 1. ve 2. HAFTASINDA NELER YAPTIK?

DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU. NİSAN AYI 1. ve 2. HAFTASINDA NELER YAPTIK? DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU NİSAN AYI 1. ve 2. HAFTASINDA NELER SERBEST ZAMAN YAPTIK? Çocuklara sporun önemi anlatıldı ve her sabah spor yaptırıldı. Çocuklar ilgi köşelerinde öğretmen rehberliğinde serbest

Detaylı

Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda!

Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda! SUNUMUMUZA HOŞGELDİNİZ Bu resmi ne yönden yada nasıl gördüğünüz,nasıl yorumladığınız çok önemli! Çünkü medya artık hayatımızın her alanında ve her an yanı başımızda! Haber ve bilgi verme amacı başta olmak

Detaylı

11 Eylül de Sinemalarda

11 Eylül de Sinemalarda İyi Performanslarla Dolu, Çekici Bir Hikaye Milton Moview Review Gece Bitmeden de Chris Evans ın Yakışıklılığından Fazlası Var Culled Culture Gece Doğmadan ve In Search Of A Midnight Kiss in İzinde Filmaluation

Detaylı

Belmin Söylemez: Bütün mesele, bir şeyi anlatmaya çalışmak ve farklı yöntemler denemek

Belmin Söylemez: Bütün mesele, bir şeyi anlatmaya çalışmak ve farklı yöntemler denemek Belmin Söylemez: Bütün mesele, bir şeyi anlatmaya çalışmak ve farklı yöntemler denemek 2002 yılında da filmleriyle Film Merkezi ne konuk olan yönetmen Belmin Söylemez, 14 Aralık 2005 tarihinde Hayatımın

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Yardımlaşalım adlı hikayemizi biz hazırladık. Tekerlemeler:

Detaylı

Genel görevleri kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları şunlardır: Kullanmaya Başlama Serisi

Genel görevleri kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları şunlardır: Kullanmaya Başlama Serisi Genel görevleri kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları şunlardır: Kullanmaya Başlama Serisi 2 Microsoft Dynamics CRM 2013 ve Microsoft Dynamics CRM Online Sonbahar 13 Öncelikle, gördüğünüz

Detaylı

Meme Kanseri Taraması Hakkında Kısa Film*. *Central and East London Breast Screening Service tarafından hazırlanmıştır.

Meme Kanseri Taraması Hakkında Kısa Film*. *Central and East London Breast Screening Service tarafından hazırlanmıştır. Film Deşifresi Açılış Jeneriği Meme Kanseri Taraması Hakkında Kısa Film*. *Central and East London Breast Screening Service tarafından hazırlanmıştır. Adım Zohra. Bir buçuk yıldır Central and East London

Detaylı

"Satmam" demiş ihtiyar köylü, "bu, benim için bir at değil, bir dost."

Satmam demiş ihtiyar köylü, bu, benim için bir at değil, bir dost. Günün Öyküsü: Talih mi Talihsizlik mi? Bir zamanlar köyün birinde yaşlı bir adam yaşıyormuş. Çok fakirmiş. Ama çok güzel beyaz bir atı varmış. Kral bu ata göz koymuş. Bir zamanlar köyün birinde yaşlı bir

Detaylı

Seviye 2 Ünite 3 Çalışma Planı

Seviye 2 Ünite 3 Çalışma Planı Seviye 2 Ünite 3 Çalışma Planı Değerli Öğrencimiz, İşte bu haftanın çalışma planı. Bu planda detaylandırılmış aktiviteler üzerine 6-7 saat çalışmanızı öneriyoruz. Tavsiyemiz bütün aktiviteleri bir defada

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Paylaşalım bunları adlı hikâyemizi biz hazırladık. Tekerlemeler:

Detaylı

[HURT RAPORU ÜZERİNDEN TAVSİYELER]

[HURT RAPORU ÜZERİNDEN TAVSİYELER] İZMOK 2012 İZMOK Eğitim Birimi Tarafından Hazırlanmıştır [HURT RAPORU ÜZERİNDEN TAVSİYELER] Bu sunum motosikletlerin karıştığı trafik kazalarının değerlendirilmesi ve dikkat edilecek noktaları öne çıkarması

Detaylı

PHP İle Paket Geliştirme

PHP İle Paket Geliştirme PHP İle Paket Geliştirme PHP için paket geliştirme ve yayınlama kılavuzu. Özgür Adem Işıklı PHP İle Paket Geliştirme PHP için paket geliştirme ve yayınlama kılavuzu. Özgür Adem Işıklı Bu kitap şu adreste

Detaylı

Merhaba, faaliyet günlüğünüze hoş geldiniz! Umarız bu günlüğü doldururken iyi vakit geçirirsiniz, yardımınız için teşekkürler.

Merhaba, faaliyet günlüğünüze hoş geldiniz! Umarız bu günlüğü doldururken iyi vakit geçirirsiniz, yardımınız için teşekkürler. Ebeveyn/bakıcı için: Çocuğunuzun bu çalışmada yer almasına izin verdiğiniz için teşekkürler! Bu çalışma kitabının amacı size veya çocuğunuza (eğer yapabileceklerini düşünüyorsanız) günlük yardımıyla gün

Detaylı

Bir küçücük aslancık varmış

Bir küçücük aslancık varmış Hopla Topla Geldik bir oyunun sonuna Bak çok dağılmış oda Oyun bitince etrafı Toparlamak lazım sonra Bebekler rafa haydi Arabalar kutuya haydi Tüm oyuncaklar dolaplara Hadi hop hop Hadi hopla topla Odanı

Detaylı

(22 Aralık 2012, Cumartesi) GRUP A. 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı

(22 Aralık 2012, Cumartesi) GRUP A. 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı 2012-2013 Türkçe Ortak Sınavı Lise Hazırlık Sınıfı AÇIKLAMALAR 1. Soruların cevaplarını kitapçıkla birlikte verilecek optik forma işaretleyiniz. 2. Cevaplarınızı koyu siyah ve yumuşak bir kurşun kalemle

Detaylı

V. Ulusal İlk Yardım Sempozyumu

V. Ulusal İlk Yardım Sempozyumu V. Ulusal İlk Yardım Sempozyumu Acil ve Afet Durumlarında İlk Yardımın Önemi Doç. Dr. Gürkan ERSOY Dokuz Eylül Hastanesi, Acil Tıp ABD, Öğretim Üyesi Herkes İçin Acil Sağlık Derneği, Genel Sekreteri İlk

Detaylı

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu

Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Şef Makbul Ev Yemekleri'nin sahibi Pelin Tüzün Quality of magazine'e konuk oldu Hayallere inanmam, insan çok çalışırsa başarır Pelin Tüzün, Bebek te üç ay önce hizmete giren Şef makbul Ev Yemekleri nin

Detaylı

Seyfi Teoman Kısa film çekmeyi düşünmüyorum, çünkü maliyeti çok yüksek, geri dönüşü yok.

Seyfi Teoman Kısa film çekmeyi düşünmüyorum, çünkü maliyeti çok yüksek, geri dönüşü yok. eyfi Teoman Kısa film çekmeyi düşünmüyorum, çünkü maliyeti çok yüksek, geri dönüşü yok. 14 Ekim 2004 de yönetmen eyfi Teoman ile Yamaç Okur un moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleştirildi. Teoman ın ilk

Detaylı

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var

Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Bu yıl markanızın çok daha büyük düşünmesini sağlayacak çok güzel bir sebep var Büyük hayaldi ama gerçek oldu Özelkalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Töreni, bundan 8 yıl önce Türkiye nin en değerli yerel

Detaylı

Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği 13 Rahatsız Edici Cevap

Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği 13 Rahatsız Edici Cevap Bir Şizofrenin Kendisine Sorulan Sorulara Verdiği 13 Rahatsız Edici Cevap Şizofreninin nasıl bir hastalık olduğu ve şizofrenlerin günlük hayatlarında neler yaşadığıyla ilgili bilmediğimiz birçok şey var.

Detaylı

NSW Trafik kurallarındaki değişiklikler

NSW Trafik kurallarındaki değişiklikler 1 Kasım 2012 NSW Trafik kurallarındaki değişiklikler 1 Kasım 2012 den itibaren NSW Eyaletinde trafik kurallarında bir takım değişiklikler yapılmaktadır. Basit şekliyle bu değişikliklerin çoğu mevcut kuralların

Detaylı

8. 2 Nasıl Banka Servisini Kullanabilir ve Faturalarımı Online Ödeyebilirim?

8. 2 Nasıl Banka Servisini Kullanabilir ve Faturalarımı Online Ödeyebilirim? 8.Ünite- E BANKACILIK VE BANKA HESABI NASIL İDARE EDİLİR. 8.1 İnternet Bankacılığı/ Telefon bankacılığı İnternetin hayatımıza girmesiyle, geleneksel bankacılık elektronik bankacılık tarafından e- bankacılık

Detaylı

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi pişirdik. Topla tanışma oyunları oynadık. Heykel ol, adını

Detaylı

Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Bilim Etkinlikleri

Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Bilim Etkinlikleri Türkçe Dil Etkinlikleri Sanat Etkinlikleri Oyunlar Müzik Bilim Etkinlikleri Sohbetler *Kendimi tanıyorum (İlgi ve yeteneklerim, hoşlandıklarım, hoşlanmadıklarım) *Arkadaşlarımı tanıyorum *Okulumu tanıyorum

Detaylı

Havacılıkta İnsan Faktörleri. Uçak Müh.Tevfik Uyar, MBA

Havacılıkta İnsan Faktörleri. Uçak Müh.Tevfik Uyar, MBA Havacılıkta İnsan Faktörleri Uçak Müh.Tevfik Uyar, MBA BÖLÜM 2 Düşünen ve Hisseden Varlık İnsan İkinci Kısım: Sosyal İnsan Geçen Hafta GEÇEN HAFTA Yanlılık BU HAFTA Sosyal Etki Tartışma Issız bir adada

Detaylı

Untitled Document EK-1 GEÇİCİ HALLERDE VERİLECEK ÖZEL GÜVENLİK BİLGİLENDİRME FORMU ETKİNLİĞİN KONUSU ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI YERİN

Untitled Document EK-1 GEÇİCİ HALLERDE VERİLECEK ÖZEL GÜVENLİK BİLGİLENDİRME FORMU ETKİNLİĞİN KONUSU ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI YERİN Untitled Document EK-1 GEÇİCİ HALLERDE VERİLECEK ÖZEL GÜVENLİK BİLGİLENDİRME FORMU İZNİ ETKİNLİĞİN KONUSU ETKİNLİĞİN YAPILACAĞI YERİN ADRESİ ETKİNLİĞİN BAŞLAMA TARİHİ ETKİNLİĞİN BİTİŞ TARİHİ 1 / 54 ETKİNLİĞİN

Detaylı

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! 3. SINIF T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ B KİTAPÇIK TÜRÜ ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ ÖĞRENCİ SEÇME

Detaylı

YARATICI OKUMA DOSYASI. En sevdiğiniz tatil kitabını anlatan bir resim çiziniz.

YARATICI OKUMA DOSYASI. En sevdiğiniz tatil kitabını anlatan bir resim çiziniz. YARATICI OKUMA DOSYASI En sevdiğiniz tatil kitabını anlatan bir resim çiziniz. MAVİŞ Mavişe göre Dünya nın ¾ nün suyla kaplı olmasının nedeni nedir?...... Maviş in gözünün maviden başka renk görmemesinin

Detaylı

51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU

51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU 51. ULUSLARARASI ANTALYA ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI BAŞVURU FORMU El yazısı ile mavi mürekkepli kalemle her sayfası imzalanarak doldurulmalıdır. Bu formu dolduran katılımcıların,

Detaylı

Vizyon Tarihi: 12 Temmuz 2013 Yönetmen: Shawn Levy Oyuncular: Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne, Max Minghella, Will Ferrel Yapımcı: Shawn Levy,

Vizyon Tarihi: 12 Temmuz 2013 Yönetmen: Shawn Levy Oyuncular: Vince Vaughn, Owen Wilson, Rose Byrne, Max Minghella, Will Ferrel Yapımcı: Shawn Levy, Billy (Vince Vaughn) ve Nick (Owen Wilson) dijital dünyaya yeni adım atan iki eski kafalı satışçıdır. Senelerdir emek verdikleri şirketin artık teknoloji karşısında ayakta duramaması nedeniyle kapatılması,

Detaylı

ANLATIM BOZUKLUKLARI

ANLATIM BOZUKLUKLARI ANLATIM BOZUKLUKLARI 1. Dün beklenmedik bir sürprizle karşılaştık. Gereksiz Sözcük Kullanımı 2. Yoğun sis sayesinde kaza yapmışlar. Sözcüğü Yanlış Anlamda Kullanma 3. Trafik kazasında yaralananlara başınız

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI.,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI.,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Aç kapa,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

BÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE! 4. SINIF T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖLÇME, DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ B KİTAPÇIK TÜRÜ ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ ÖĞRENCİ SEÇME

Detaylı

VALİDEBAĞ KORUSU ve VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ

VALİDEBAĞ KORUSU ve VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ VALİDEBAĞ KORUSU ve VALİDEBAĞ GÖNÜLLÜLERİ Üsküdar ilçesi Altunizade mahallesi sınırları içinde bulunan Validebağ Korusu 354.076 m2 alanıyla İstanbul un Anadolu yakasının ikinci en büyük yeşil alanıdır.

Detaylı

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GRUP TARAMA UYGULAMASI ÖĞRETMEN KILAVUZU

BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GRUP TARAMA UYGULAMASI ÖĞRETMEN KILAVUZU BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GRUP TARAMA UYGULAMASI ÖĞRETMEN KILAVUZU İçindekiler BİLİM VE SANAT MERKEZLERİ GRUP TARAMA UYGULAYICI KILAVUZU... 3 UYGULAYICI ÖĞRETMENLER TARAFINDAN YAPILMASI GEREKEN HAZIRLIKLAR...

Detaylı

TV LERDEKİ PROGRAMLARA ÇIKANLAR KURAN OKUMASINI BİLMİYOR

TV LERDEKİ PROGRAMLARA ÇIKANLAR KURAN OKUMASINI BİLMİYOR Site İsmi : Zaman 53 Tarih: 10.05.2012 Site Adresi : www.zaman53.com Haber Linki : http://www.zaman53.com/haber/14544/camilerin-ayaga-kalkmasi-lazim.html ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

HÜKÜM GİYMEMİŞ BİR TUTUKLUNUN HASTANEYE SEVKİ (KISITLAMALI YA DA KISITLAMASIZ)

HÜKÜM GİYMEMİŞ BİR TUTUKLUNUN HASTANEYE SEVKİ (KISITLAMALI YA DA KISITLAMASIZ) HÜKÜM GİYMEMİŞ BİR TUTUKLUNUN HASTANEYE SEVKİ (KISITLAMALI YA DA KISITLAMASIZ) (1983 Ruh Sağlığı Yasası, Bölüm 48) 1. Hasta Adı 2. Bakımınızdan sorumlu kişinin ismi (sorumlu klinik tedavi uzmanınız ) 3.

Detaylı

Oturum aç butonuna tıklayın.

Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Oturum aç butonuna tıklayın. Adım 1 Oturum açın. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İpucu: Eğer şifrenizi hatırlayamazsanız, Şifrenizi mi unuttunuz? istemini kullanın. Adım 2 Profilinizi

Detaylı

Hoş geldiniz. Twinspace Kılavuzu. Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Hoş geldiniz. Twinspace Kılavuzu. Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hoş geldiniz Twinspace Kılavuzu Bu kılavuz, TwinSpace de yeni olan Öğretmen Yöneticiler tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sizlere: - TwinSpace inize erişme - Profilinizi düzenleme - Proje aktiviteleri

Detaylı

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir?

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Hayatımızın en değerli varlığıdır anneler. O halde onlara verdiğimiz hediyelerinde manevi bir değeri olmalıdır. Anneler için hediyenin maddi değeri değil

Detaylı

Zayıflarken Yapılan 5 Hata ve Çözümleri

Zayıflarken Yapılan 5 Hata ve Çözümleri Zayıflarken Yapılan 5 Hata ve Çözümleri Ebru Pelin 10 günde 10 kilo verin... X diyetiyle bu yaza ideal kilonuzda girin... X biberi, Y kapsülü ile ayda 15 kilo verin... Bu ve benzeri iddialarla oluşturulan

Detaylı

(... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...)

(... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...) (... GÜÇLÜ KORUMA, DÜŞÜK SİSTEM KAYNAĞI KULLANIMI...) Programın Özellikleri; En son online tehditlere karşı korunun Endişelenmeden e-posta alıp gönderin, sohbet edin ve web'de gezinin - Norton İtibar Hizmeti:

Detaylı

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!!

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! SÜPER PROMOSYON!!!Tüm EXTRA TURLAR ve Çevre Gezleri DAHİL!!! NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! 9 Gece / 11 gün Tüm EXTRA

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ: 2013-2014 Μάθημα: Τουρκικά Επίπεδο: Ε3 Διάρκεια: 2 ώρες Ημερομηνία:

Detaylı

Konu: Bilgi Paylaşım Araçları. Aydın MUTLU İstanbul

Konu: Bilgi Paylaşım Araçları. Aydın MUTLU İstanbul Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 6.Sınıf Konu: Bilgi Paylaşım Araçları 8.-14.Hafta Aydın MUTLU 2016 - İstanbul 1- İŞBİRLİKLİ YAZARLIK İçeriğinin kullanıcıların katkılarıyla oluşturulduğu bilgi paylaşım

Detaylı

ORTA HAZIRLIK TÜRKÇE ORTAK SINAVI-1 2015-2016. Açıklamalar GRADE. (20 Aralık 2015, Pazar)

ORTA HAZIRLIK TÜRKÇE ORTAK SINAVI-1 2015-2016. Açıklamalar GRADE. (20 Aralık 2015, Pazar) (20 Aralık 2015, Pazar) GRADE ORTA HAZIRLIK 2015-2016 ORTAK SINAVI-1 Açıklamalar 1. Bu sınav 50 adet çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. 2. Üç yanlış cevap bir doğru cevabı götürür. 3. Sınavın Süresi

Detaylı

> > ADAM - Yalnız... Şeyi anlamadım : ADAMIN ismi Ahmet değil ama biz şimdilik

> > ADAM - Yalnız... Şeyi anlamadım : ADAMIN ismi Ahmet değil ama biz şimdilik KISKANÇLIK KRİZİ > > ADAM - Kiminle konuşuyordun? > > KADIN - Tanımazsın. > > ADAM - Tanısam sormam zaten. > > KADIN - Tanımadığın birini neden soruyorsun? > > ADAM - Tanımak için. > > KADIN - Peki...

Detaylı

Hastanedeki ben. d Yayınlayan: Mainz Tümör ve Lösemi Hastası Çocuklar Destek Derneği

Hastanedeki ben. d Yayınlayan: Mainz Tümör ve Lösemi Hastası Çocuklar Destek Derneği Hastanedeki ben a Hastanedeki ben b Her hakkı saklıdır. c Bu kitap aittir. d Yayınlayan: Mainz Tümör ve Lösemi Hastası Çocuklar Destek Derneği e Fikir ve resimler: Metinler: Tıbbi danışma: f İçindekiler:

Detaylı

OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ

OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ OKUL MÜDÜRÜMÜZLE RÖPORTAJ Kendinizden biraz bahseder misiniz? -1969 yılında Elazığ'da dünyaya geldim. İlk orta ve liseyi orada okudum. Daha sonra üniversiteyi Van 100.yıl Üniversitesi'nde okudum. Liseyi

Detaylı

Bir gün Pepe yi görmeye gittim ve ona : Anlayamıyorum her zaman bu kadar pozitif olmak mümkün değil, Bunu nasıl yapıyorsun? diye sordum.

Bir gün Pepe yi görmeye gittim ve ona : Anlayamıyorum her zaman bu kadar pozitif olmak mümkün değil, Bunu nasıl yapıyorsun? diye sordum. PEPE NİN HİKAYESİ Pepe, herkesin olmak isteyeceği türden bir insandı. Her zaman neşeli olup, her zaman, söyleyeceği pozitif bir şey vardı. Birisi istediğinde hemen gidiyor, daima : Daha iyisi olamaz! diye

Detaylı

Sevgi evlerinde kalan kardeşlerimize konser düzenledik. Huzurevi ziyaretlerimiz ara sıra oluyor,gönül Köprüsü diye bir proje de yer alıyoruz.

Sevgi evlerinde kalan kardeşlerimize konser düzenledik. Huzurevi ziyaretlerimiz ara sıra oluyor,gönül Köprüsü diye bir proje de yer alıyoruz. Hitit Üniversitesi Aktif Yaşam Kulübü olarak,engelli kardeşlerimize farklı eğlenceler düzenledik. Farkındalık programları yaptık, 2 yılda 5 okula kitap yardımında bulunduk. Sevgi evlerinde kalan kardeşlerimize

Detaylı

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Rakiplerinizden bir adım önde olun Profiliniz ile dikkat çekin Performansınızı ölçün İçerik Oturumunuzu açın

Detaylı

AYLIK BÜLTEN TEMA: KÜTÜPHANE VE KİTAP HAFTASI - İLKBAHAR - DÜNYA VATANDAŞLIĞI - 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI

AYLIK BÜLTEN TEMA: KÜTÜPHANE VE KİTAP HAFTASI - İLKBAHAR - DÜNYA VATANDAŞLIĞI - 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI AYLIK BÜLTEN TEMA: KÜTÜPHANE VE KİTAP HAFTASI - İLKBAHAR - DÜNYA VATANDAŞLIĞI - 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMI 01.04.2016 04.04.2016 05.04.2016 06.04.2016 ÖĞRENME TAKVİMİ -İlkbahar mevsimi hakkında

Detaylı

12.06.2008 16:48 FİLİZ ESEN-BİROL BAŞARAN

12.06.2008 16:48 FİLİZ ESEN-BİROL BAŞARAN 12.06.2008 16:48 FİLİZ ESEN-İROL AŞARAN : Efendim : İyiyim sağol sen nasılsın : Çalışıyorum işte yaramaz birşey yok : Kim yazmış bunu : Kim yazmış bunu Milliyet te : Yani sen sen birşey yollamış mıydın

Detaylı

ARA SICAKLAR. MICHAEL KORS Polyester gömlek, Brandroom. STELLA MCCARTNEY Rayon ceket, Beymen. STEFANEL Yün kaban.

ARA SICAKLAR. MICHAEL KORS Polyester gömlek, Brandroom. STELLA MCCARTNEY Rayon ceket, Beymen. STEFANEL Yün kaban. ARA SICAKLAR MICHAEL KORS Polyester gömlek, Brandroom. STELLA MCCARTNEY Rayon ceket, Beymen. STEFANEL Yün kaban. Tatlı Küçük Yalancılar ın Ebru su Dilan Çiçek Deniz le Galata sokaklarında gerçekleştirdiğimiz

Detaylı

FESTİVAL HAKKINDA. Magical Fest Türkiye'de en çok biletli seyircinin ağırlayacağı bir festival olacak.

FESTİVAL HAKKINDA. Magical Fest Türkiye'de en çok biletli seyircinin ağırlayacağı bir festival olacak. İÇİNDEKİLER Festival Hakkında... 3 Festival Programı... 4 Line Up (1.Gün)... 5 Line Up (2. Gün)... 6 Festival'in Tanıtımı... 7 Rakamlarla MagicalFest... 8 Festival Alanı... 9 Festivalin Mobil Uygulaması...

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL ANAOKULU GÖKYÜZÜ SINIFI KASIM AYI KAVRAM VE ŞARKILAR

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ VAKFI ADIGÜZEL ANAOKULU GÖKYÜZÜ SINIFI KASIM AYI KAVRAM VE ŞARKILAR RENKLER Ben bir küçük ressamım Pembe sarı boyarım Yeşil yeşil ormanlar Mavi mavi denizler Turuncudur portakal Gökte sarı güneş var Fırça kalem ve kağıt Olmazsa resim olmaz Reklerle oynamaktan Hiç bir çocuk

Detaylı

ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ Eğitim Öğretim Yılı. Etkinlik Havuzu ARALIK AYI +4 YAŞ

ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ Eğitim Öğretim Yılı. Etkinlik Havuzu ARALIK AYI +4 YAŞ ÖZEL YAKACIK BALKANLAR KOLEJİ 2016 2017 Eğitim Öğretim Yılı Etkinlik Havuzu ARALIK AYI +4 YAŞ AYIN TEMASI İnsan Hakları Haftası (10 Aralık) Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası (12-19 Aralık) Kış Mevsimi

Detaylı

paneli ve bileşenleri geri çıkarma CPU almak için

paneli ve bileşenleri geri çıkarma CPU almak için paneli ve bileşenleri geri çıkarma CPU almak için Bu kılavuz nasıl CPU almak için arka panelleri kaldırmak için size gösterecektir. Bilgisayar aşırı ısınmaya ve temizlenmesi gerekiyor, bu kılavuz da güzel.

Detaylı

reklam ve promosyon alanları

reklam ve promosyon alanları reklam ve promosyon alanları online reklamlar A.a.1 A.a.2 Websitesi banner Katılımcı firma 1.650 +KDV / per month Website banner Katılımcı olmayan firma 2.650 +KDV / per month 3 ay için %10 indirim, 6

Detaylı

KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3

KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3 KİTAP GÜNCESİ VIII. GELENEKSEL KİTAP GÜNLERİ SAYI:3 Issue #: [Date] MAVİSEL YENER İLE RÖPOTAJ 1. Diş hekimliği fakültesinden mezunsunuz. Bu iş alanından sonra çocuk edebiyatına yönelmeye nasıl karar verdiniz?

Detaylı

Zengin Adam, Fakir Adam

Zengin Adam, Fakir Adam Çocuklar için Kutsal Kitap sunar Zengin Adam, Fakir Adam Yazarı: Edward Hughes Resimleyen: M. Maillot ve Lazarus Uyarlayan: M. Maillot ve Sarah S. Tercüme eden: Nurcan Duran Üreten: Bible for Children

Detaylı

A1 DÜZEYİ A KİTAPÇIĞI NOT ADI SOYADI: OKUL NO:

A1 DÜZEYİ A KİTAPÇIĞI NOT ADI SOYADI: OKUL NO: A1 DÜZEYİ ADI SOYADI: OKUL NO: NOT OKUMA 1. Aşağıdaki metni -(y/n)a, -(n)da, -(n)dan, -(y/n)i ve -(I)yor ekleriyle tamamlayınız. (10 puan) Sevgili Ayşe, Nasılsın? Sana bu mektubu İstanbul dan yazıyorum.

Detaylı

Eski Bomgar B200 Teardown

Eski Bomgar B200 Teardown Eski Bomgar B200 Teardown Ben eski bir ağ Akış (şimdi Bomgar) B200 ayrı aldı ve fotoğrafları aldı. Hiçbir gerçek sürprizler. Bu web sitesi size bu fotoğrafları beklediğiniz son yerdir. Bir Bomgar kutusu

Detaylı

Ben gid-iyor-muş-um git-mi-yor-muş-um. Sen gid-iyor-muş-sun git-mi-yor-muş-sun. O gid-iyor-muş git-mi-yor-muş. Biz gid-iyor-muş-uz git-mi-yor-muş-uz

Ben gid-iyor-muş-um git-mi-yor-muş-um. Sen gid-iyor-muş-sun git-mi-yor-muş-sun. O gid-iyor-muş git-mi-yor-muş. Biz gid-iyor-muş-uz git-mi-yor-muş-uz ÜNİTE 4 Şimdiki Zamanın Rivayeti Ben gid-iyor-muş-um git-mi-yor-muş-um Sen gid-iyor-muş-sun git-mi-yor-muş-sun O gid-iyor-muş git-mi-yor-muş Biz gid-iyor-muş-uz git-mi-yor-muş-uz Siz gid-iyor-muş-sunuz

Detaylı

SARIGÖZLER ORMAN DEDEKTİFLİK AJANSI

SARIGÖZLER ORMAN DEDEKTİFLİK AJANSI SARIGÖZLER ORMAN DEDEKTİFLİK AJANSI DEŞŞET ORMANI, YARATIKKÖY (Artık Perili Malikâne değil, Bay Postacı he he) İçinde büyük masa olan ofis Anneciğim ve Babacığım, Lütfen lütfen LÜTFEEEN Kasvetköy e gelip

Detaylı

4 YAŞ GRUBU HAFTALIK BÜLTEN EKİM

4 YAŞ GRUBU HAFTALIK BÜLTEN EKİM ÖZEL ASÇAY ANAOKULU 4 YAŞ GRUBU HAFTALIK BÜLTEN 26-28 EKİM BU HAFTA NELER ÖĞRENDİK *Vücudumuz hakkında sohbet edildi. *Duyu organlarımızı öğrendik. *İç organlarımızı tanıdık ve neler olduklarını öğrendik.

Detaylı

"Periyodik olarak, benim sevk hediye verecek (Neobux benim bağlantı kullanmak katılmak insanlar.) 1 $ Ödülü Ben Paypal hesabınıza transfer olacak"

Periyodik olarak, benim sevk hediye verecek (Neobux benim bağlantı kullanmak katılmak insanlar.) 1 $ Ödülü Ben Paypal hesabınıza transfer olacak "Periyodik olarak, benim sevk hediye verecek (Neobux benim bağlantı kullanmak katılmak insanlar.) 1 $ Ödülü Ben Paypal hesabınıza transfer olacak" Bu kez ödül kullanıcı adı verilecektir: Kullanıcı Adı:

Detaylı

Koçluk, danışanın problemlerini çözüme ulaştırmak ve yolunu aydınlatmaktır.

Koçluk, danışanın problemlerini çözüme ulaştırmak ve yolunu aydınlatmaktır. BEN BĐR YAŞAM KOÇUYUM 7.SEANS Koçluk ve danışmanlık Bazen öyle zamanlar olur ki danışanlarınızın koçluk hizmetinin sınırları içinde olmayan problemlerine yardım etme durumunda kalırsınız. Böyle zamanlarda

Detaylı

LOGO. Özel Dedektiflik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi Hereke Ö.İ.U. MYO İsmail Yetimoğlu w w w. d e d e k t i f. o r g. t r

LOGO. Özel Dedektiflik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi Hereke Ö.İ.U. MYO İsmail Yetimoğlu w w w. d e d e k t i f. o r g. t r LOGO Özel Dedektiflik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi Hereke Ö.İ.U. MYO İsmail Yetimoğlu w w w. d e d e k t i f. o r g. t r EĞİTMEN İSMAİL YETİMOĞLU Özel Dedektifler Derneği Başkanı Uluslararası Özel Dedektifler

Detaylı

Barış Manço Moda 81300

Barış Manço Moda 81300 On5yirmi5.com Barış Manço Moda 81300 Yıllar önce Manço ailesinin kaybettiği Barış Manço nun Moda daki evi, artık bir müze. Barış Manço Moda 81300, tüm Barış Manço sevenleri bekliyor... Yayın Tarihi : 14

Detaylı

HASTANE EMRİ İLE KISITLAMA OLMADAN HASTANEYE ALINMA

HASTANE EMRİ İLE KISITLAMA OLMADAN HASTANEYE ALINMA HASTANE EMRİ İLE KISITLAMA OLMADAN HASTANEYE ALINMA (1983 Ruh Sağlığı Yasası, Bölüm 37) 1. Hasta Adı 2. Bakımınızdan sorumlu kişinin ismi (sorumlu klinik tedavi uzmanınız ) 3. Hastane ve koğuş ismi 4.

Detaylı