Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com"

Transkript

1 1.TUŞ LED TAKIMI 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * FONKSIYON TUŞLARI: (STAY KURMADA DEVREDE) VESCO-R 510 KULLANICI KILAVUZU LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * [STAY] Evdeyken devreye alma veya hızlı evde devreye almak için kullanılır. [BYPS] Zon baypaslama için kullanılır. [INST]

2 Ani evde kurulum için veya kodsuz devreye almada ( INST + CODE ) kullanılır. LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * [CODE] Sistemi kodsuz devreye alma, kullanıcı şifresi verme, değiştirme, mekan telefon dışı aramaları için,telefon (STAY KURMADA DEVREDE) numaralarının girilmesi /veya tarih saat ayarının yapılması için kullanılır. LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * SİSTEM DURUMUNA GÖRE LED LERİN AÇIKLAMASI: Ready LED a) Sistem devredeyken YANMAZ. b) Sistemde açık zon olduğu halde,kuruluma hazır(forced arming açık): YANAR Sistem kuruluma hazır(bütün zonlar kapalı);

3 FLAŞ YAPAR Sistem, açık zon varken devreye almaya hazır (sistemde LED 6 kapatılmayan zil (chime) zon var); özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * YANMAZ Sistemde mekan en içi az 1 adet açık zon var ve sistemde açık *(SÜREKLİ zon varken AKTİF) kurulsun özelliği kapalı(forced (STAY KURMADA arming). DEVREDE) c) Sistem kurulu değilken ve herhangi bir programlama modundayken: LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * YANAR Ana kullanıcı; program / değişiklik yaparken, kullanıcı kodu, aramalar için telefon numaraları veya sistem tarih ve zaman ayarı yaparken; System LED a) Sistem devrede iken YANMAZ. b) Sistem devrede değilken:

4 FLAŞ YAPAR sistemde kayıtlı alarm, veya sistemde bir hata var (düşük LED 6 akü,enerji zil kesilmesi, (chime) özelliği sistem aktif tarih ve saati programlanmamış, zil özelliği aktif olmasın merkezi * gözlem istasyonuyla haberleşme hatası veya telefon hattı testi hatası); *(SÜREKLİ herhangi AKTİF) bir kullanıcı; zone baypaslama, system hataları görüntüleme,alarm hafızası görüntüleme,aramalar (STAY KURMADA DEVREDE) için tel no ların girilmesi veya sistem tarih ve saatinin girilmesi/ değişikliği sırasında; c) LED Sistem 8 evde modunda hızlı kurulu algılama iken: (50ms) yavaş algılama (300ms) * FLAŞ YAPAR sistemde kayıtlı alarm var veya sistemde hata var. Bypass LED YANAR en az 1 adet baypas edilmiş zone varken veya evde modunda en 1 adet paypas edilmiş

5 LED 5 Zon açıksa sistemi kurmaya izin ver Zon varken. Zon açıksa sistemi kurmaya izin verme * LED 6 YANMAZ zil - Baypas (chime) özelliği edilmiş aktif zone tekrar aktif edildiğinde zil özelliği ve sistem aktif olmasın devreden * çıkarıldığında. (STAY KURMADA DEVREDE) Armed LED LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * a) Sistem kurulu iken: YANAR sistem kurulu iken; FLAŞ YAPAR herhangi bir zondan alarm gelmesi durumunda; YAVAŞ FLAŞ - sistem evde modunda kurulu ise; b) Sistem kurulu değilken:

6 YANAR ana kullanıcı, kullanıcı kodu verirken veya değişiklik yaparken, arama için LED 6 tel no girilirken zil (chime) veya özelliği sistem aktif tarih ve saati programlanırken zil özelliği aktif olmasın * Zon leri (STAY KURMADA DEVREDE) a) Sistem kurulduğunda: LED 8 YANAR İlgili hızlı zon algılama tetiklendiğinde (50ms) yavaş algılama (300ms) * b) Sistem kurulu değilken: YANMAZ zon kullanım dışı. YANAR zon açıkken. YANAR Sistem kurulu değilken, kullanıcı zone baypas menüsünde iken ve bağlantılı zone baypas edilirken;

7 2.SİSTEMİ DEVREYE ALMA LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * [Kullanıcı Kodu] [x][x][x][x] Sistem devrede değilken,geçerli kod girilmelidir her tuşa basıldığında tuş takımı kısa bir ses kısa (STAY KURMADA DEVREDE) bir bep sesi çıkarır. LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) Geçerli kodun girilmesiyle,tuş takımının bütün led leri kısa bir süreliğine yanar ve tuş takımı * 6 bep sesi çıkarır. Eğer geçerli kod girilmediyse,tuş takımı 2. uzun SET ZON bep(hatalı) ÖZELLİKLERİ sesi çıkarır.[#] tuşuna basarak kullanıcı kodunu tekrar giriniz. Eğer çıkış gecikmesinde bep sesi aktif edilmişse.çıkış süresi başladığında uyarı sesi çıkarır. Geçerli kod girildikten sonra, çıkış süresi başlar.kırmızı ARMED led i yanar, bu sürede kullanıcı korunan ortamdan uzaklaşmalıdır.

8 Eğer sistemde baypas edilmiş zone varsa,turuncu BYPASS ledi, sistem devreden çıkarılana kadar yanar. LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * Sarı LED SYSTEM 7 LED i çıkış süresinde eğer sistemde sorun varsa mekan,flaş dışı yapar(düşük akü,elektrik kesilmesi,siren bağlantısının (STAY KURMADA kesilmesi, DEVREDE) sistem saat ve tarihinin programlanmaması,telefon hattı arızası). LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * Çıkış süresi dolduğu zaman bütün durum led leri ARMED ledi, ve BYPASS LED i dışında söner NOT1: Eğer system A ve B bölümü olarak iki ayrı kısma bölündüyse, kullanıcı şifresini girdikten sonra 1 ve 2 nolu led ler yanacaktır( 1= A, 2=B), hangi bölümü kurmak istiyorsanız ilgili tuşa basarak bölünmüş sistemi kurabilirsiniz.

9 Bölünmüş sistemde kullanıcı şifrelerinin bu özelliği kullanabilmeleri için, ana kullanıcı tarafından bu özelliğin LED aktif 6 edilmesi gerekmektedir. zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * 3.SİSTEMİ DEVREDEN (STAY ÇIKARMA/ALARMI KURMADA DEVREDE) SONLANDIRMA LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * [Kullanıcı Kodu] [x][x][x][x] Sistem kurulu iken, kullanıcı giriş / ve 2. SET çıkış ZON zonundan ÖZELLİKLERİ girdikten sonra geçerli 4 dijit kullanıcı kodunu girerek sistemi devre dışı bırakabilir. Giriş veya çıkış zonundan giriş yapıldığında geçikme süresi başlayacak tuştakımı devam eden bep sesi çıkarmaya başlayacaktır.sistem bu sure zarfında devreden çıkarılmalıdır..

10 Sistemi devreden çıkarmak için kullanıcı kodunu girerek, giriş süresi dolmadan sistemi devreden LED 6 çıkarmalıdır veya zil (chime) alarmı özelliği sonlandırmalıdır. aktif zil özelliği aktif olmasın * Geçerli LED kod 7 girildikten sonra, devamlı bep sesi susacak ve tuş takımı mekan her dışı tuşa basıldığında kısa bir bip sesi çıkaracaktır. (STAY KURMADA DEVREDE) Geçerli kodun son dijiti girlidikten sonra, ARMED LED i sönecektir ve tuştakımı 3 kez sistemin LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * devreden çıktığını onaylayan bep sesi çıkaracaktır. Eğer yanış kod girildiyse, [#]tuşuna basınınız ve kullanıcı kodunu tekrar giriniz. Eğer system gıriş süresi esnasında sistemi devre dışı bırakamassa siren çalmaya başlar Eğer sistem devreye alma sırasında bir alarm meydana gelirse, daha sonra, sistemi devreden çıkardığınızda, SYSTEM LED i sistemi devreye alana kadar flaş yapmaya başlayacaktır. Alar hafızasını [*][5] komutu ile görebilirsiniz.

11 SYSTEM LED sistemi devreden çıardıktan sonra hala flaş yapmaya devam ediyorsa,system sorunlarını LED 6 görmek için [*][4] zil (chime) komutunu özelliği aktif kullanınız. zil özelliği aktif olmasın * Sistem LED alarm 7 durumunda sireni mekan susturmak içi için geçerli kullanıcı mekan kodunu dışı giriniz. (STAY KURMADA DEVREDE) 4. ZON LED BAYPASLAMA 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * [*][3][Kullanıcı Kodu] veya [BYPS][Kullanıcı Kodu] girildikten sonra hangi zon u baypas etmek istiyorsanız o zonun numarasını 2. SET tuşlayarak ZON ÖZELLİKLERİ o zonun ledini yakınız. Zon baypaslama, sistemde hatalı detektör, veya herhangi bir zonun geçici bir sure kullanım dışı bırakılması için kullanılır. Zon baypaslama sadece sistem devrede değilken yapılabilir ve bu özelliğin sistemde aktif edilimiş olması gerekir.

12 Panel, baypas zonundaki detektörü görmeyecektir. Sistemde baypaslı zon olması sistemi devreye almaya LED engel 6 değildir. zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * Baypas/ Baypası kaldırmak (STAY KURMADA için, DEVREDE) bağlı olduğu dijite basınız, bağlı olduğu LED yanacak yada sönecektir. LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * Zon baypaslama menüsünden çıkmak için [#] tuşuna basınız. Notes: 1. Baypas edilmiş zonların durumları sadece o devreye alma sürecince aktif olacaktır; sistemi devreden çıkardığınızda, baypas edilmiş zonların durumları silinecektir. 2. En az bir zon paypas edildiğinde, BYPASS LED I sistemi devreden çıkarıncaya kadar veya bütün baypas zonaları iptal edilinceye kadar yanacaktır.

13 5.ALARM HAFIZASI GÖRÜNTÜLEME [*][5] LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * Sistemde oluşan tüm alarm durumları, sistem en son devreye mekan alınmasından dışı itibaren hafızaya alınıp sistem LED lerinde (STAY görüntülenebilir. KURMADA DEVREDE) Alarm LED oluşan 8 zonları hızlı, algılama tuştakımı (50ms) tarafından özel tetikleme yavaş algılama sonucu (300ms) oluşan * veya telefon hattından verilen alarmı görmek için, [*][5] komutunu, sistem devrede değilken giriniz. [*] tuşlandıktan hemen sonra, tuştakımı bütün LED leri söner. [5] tuşu girildikten sonra, SYSTEM LED ve tetiklenen zon LED flaş yapmaya başlar. Alarm görüntüleme menüsünden çıkmak için, [#] tuşuna basınız. NOT: Sistem devreye alındığında, alarm hafızası silinir.

14 LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * 6.KULLANICILARA ŞİFRE VERİLMESİ [*][7] [ANA ŞİFRE][KULLANICI (STAY KURMADA SIRASI][YENİ DEVREDE) KOD][KULLANICI İZİNLERİ]# LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * KULLANICI İZİNLERİ LED No. YANIK SÖNÜK LED 1 AÇIK * KAPALI Zon baypaslama LED 2 AÇIK * KAPALI Devreye alma LED 3 AÇIK KAPALI * Evde modunda devreye alma

15 KULLANICI İZİNLERİ LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * LED 4 AÇIK KAPALI * Zon açıkken devreye alma LED 5 AÇIK KAPALI * Devreden çıkarma ve siren susturma (STAY KURMADA DEVREDE) LED 6 AÇIK * LED 8 KAPALI A bölümüne erişim hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * AÇIK KAPALI * B bölümüne erişim LED 8 AÇIK KAPALI * reserved KULLANICI SIRASI: Sistemde 30 ayrı kullanıcıya şifre verilebilir ilk şifre ana şifredir(01) dir. Diğer kullanıcılara şifre verirken arası şifre verebilirsiniz.

16 LED 5 Zon açıksa sistemi kurmaya izin ver KULLANICI ŞİFRELERİNİN SİLİNMESİ: Zon açıksa sistemi kurmaya izin verme * LED 6 zil (chime) özelliği aktif [*][7] [ANA ŞİFRE][KULLANICI SIRASI][*][#] zil özelliği aktif olmasın * ile istenilen kullanıcının (STAY şifresi KURMADA silinebilir. DEVREDE) 7.TELEFON LED 8 NUMARALARININ hızlı algılama PROGRAMLANMASI/DEĞİŞTİRİLMESİ (50ms) yavaş algılama (300ms) * 1. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [51] [1. TEL. NO.] [#] 2. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [52] [2. TEL. NO.] [#] 3. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [53] [3. TEL. NO.] [#]

17 LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * 4. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [54] [4. TEL. NO.] [#] (STAY KURMADA DEVREDE) NOT:Eğer LED 8 telefon hattınız hızlı santral algılama (50ms) çıkışlı ise girilecek telefon yavaş numarası algılama önüne (300ms) [*][3] * öneki kunulmalıdır. ÖRN:Santral çıkışı 9 ise [*][7] [ana kod][51][9][*][3][tel no.][#] tuşlanmalıdır. TELEFON NUMARALARININ SİLİNMESİ:

18 1. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [51] [*] [#] LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * 2. TELEFON NO [ *] [7] [ANA KOD] [52] [*] [#] 3. TELEFON NO [(STAY *] [7] KURMADA [ANA KOD] DEVREDE) [53] [*] [#] 4. TELEFON LED 8 NO [ *] hızlı [7] algılama [ANA KOD] (50ms) [54] [*] [#] yavaş algılama (300ms) * 8.SİSTEM TARİH VE SAATİNİN PROGRAMLAMASI: [ *] [7] [ANA KOD] [60] [GG] [AA] [YY] [saat] [dk] [sn] [#]

19 GG LED 5 Zon açıksa sistemi kurmaya izin ver GÜN - 2 basamak Zon açıksa sistemi kurmaya izin verme * AA LED 6 AY - 2 basamak zil (chime) özelliği aktif YY Yıl son 2 basamak zil özelliği aktif olmasın * saat 24 saat formatında mekan 2 basamak içi Dk dakika - (STAY 2 basamak KURMADA DEVREDE) Sn LED 8 saniye - 2 basamak hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * 9.TEHDİT KODU PROGRAMLAMASI: [ *] [7] [ANA CODE] [61] [YENİ TEHDİT DIGIT] [#] 1 (0...9) dijit

20 FABRİKA AYARI: [0] LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * (STAY KURMADA DEVREDE) 10.TUŞTAKIMINDAN ÖZEL ALARM VERDİRME(PROGRAMDA AKTİF EDİLDİYSE): LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) * [1] + [3] AMBULANS [7] + [9] YANGIN [4] + [6] YARDIMCI PANİK [*] + [#] PANİK

21 11. SİSTEM HATASINI GÖRÜNTÜLEME: LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * [ * ] [ 4 ] ZON LED 1 (STAY KURMADA DÜŞÜK DEVREDE) AKÜ ZON LED LED 28 hızlı algılama ELEKTRİK (50ms) KESİNTİSİ yavaş algılama (300ms) * ZON LED 3 ZON LED 4 ZON LED 5 ZON LED 6 GÖZLEM İSTASYONU HABERLEŞMESİ HATASI TARİH VE ZAMAN AYARI YAPILMADI SİREN HATASI VEYA SİGORTA PROBLEMİ TELEFON HATTI ARIZASI

22 ZON ZON VEYA TUŞ TAKIMI SABOTAJI LED 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * NOT: Sistemle ilgili herhangi (STAY KURMADA bir sorun DEVREDE) olduğunda (herhangi bir bölgeden devamlı alarm gelmesi, siren çalması, yanlış alarm vb) lütfen sistem kurucunuzla temasa geçiniz. LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) *

ÖNEMLİ NOT: Kılavuz sadece CERBER C52v1.x control paneli içindir

ÖNEMLİ NOT: Kılavuz sadece CERBER C52v1.x control paneli içindir ÖNEMLİ NOT: Kılavuz sadece CERBER C52v1.x control paneli içindir SİSTEMİ RESETLEME 1 ELEKTRĠK VE AKÜ BAĞLANTISINI KESĠNĠZ 2 RESET JUMPER - JP 1 TAKINIZ 3 PANELĠN ELEKTRĠK VE AKÜ BAĞLANTILARINI YAPINIZ

Detaylı

Yetkisiz işlem veya yanlış tuşa basıldı

Yetkisiz işlem veya yanlış tuşa basıldı Fonksyon Tuşları Bu tuşlar sistemi kurmaya, komutları girerek sistemdeki değişiklikleri yapmak ve geçmiş tarihteki olayları izlemekte kullanılır. ARM, STAY, BYPASS,PROGRAM, CONTROL, MEMORY,PANIC,ENTER

Detaylı

SA 8810 ALARM KONTROL PANELİ PROGRAMLAMA KILAVUZU KISA. Kasım 2009. Yazılım versiyonu 1.10 7 \ 24 SAAT TEMO ALARM MERKEZİ TEL: 0224 221 16 35

SA 8810 ALARM KONTROL PANELİ PROGRAMLAMA KILAVUZU KISA. Kasım 2009. Yazılım versiyonu 1.10 7 \ 24 SAAT TEMO ALARM MERKEZİ TEL: 0224 221 16 35 SA 8810 Yazılım versiyonu 1.10 ALARM KONTROL PANELİ KISA PROGRAMLAMA KILAVUZU Kasım 2009 TEMO GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Örnekal iş hanı kat 4 Heykel OSMANGAZİ \BURSA 0224 22116 35 BPX

Detaylı

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI 1 CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI http://www.salimusta.com salim@salimusta.com CAPTAIN-I Alarm paneli Özellikleri 6 programlanabilir bölge 2 bölünme Arayıcı: üç kişisel cep veya ev

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

PC585 PC1616 / PC1832 / PC1864 Alarm Kontrol Panelleri Kullanım Klavuzu

PC585 PC1616 / PC1832 / PC1864 Alarm Kontrol Panelleri Kullanım Klavuzu PC585 PC1616 / PC1832 / PC1864 Alarm Kontrol Panelleri Kullanım Klavuzu Güvenlik Sistemleri 2 ĐÇERĐK TABLOSU PowerSeries Alarm Panelleri için Bağlantı Şeması 5 PowerSeries Sistem Şifre Panelleri 6 Powerseries

Detaylı

PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 )

PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) PANEL PROGRAMLAMA Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) [01] ZON 1 TANIMLAMA [ * ] [ 8 ] [MÜHENDİSLİK ŞİFRESİ] [01] [ZON TİPİ] [1. SET ÖZELLİK ] [#] [2. SET ÖZELLİK] [#] [02] ZON 2 TANIMLAMA [02] [ZON TİPİ]

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

ÖRNEK PROGRAMLAMALAR

ÖRNEK PROGRAMLAMALAR ÖRNEK PROGRAMLAMALAR Esprit E / Spectra SP / Magellan MG Serileri Montajcı Kodu: 0000 Master (Sistem Ana) Kodu: 1234 Programlama Moduna Giriş İşlemler [ENTER] > [Montajcı Kodu] Açıklamalar Programlama

Detaylı

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ TANITMA ve KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN PAKET İÇERİĞİ Kurulum ve ayarlarınızı yapmadan önce lütfen ürün paketi içeriğinizin tam olduğunu kontrol edin. Alarm Sistemi Alarm

Detaylı

Programa girdikten sonra zoneleri tanıtmak için 001 tuşlanmalıdır.tuşlandıktan sonra 2 haneli zone özelliklerini 6 zone için peşpeşe girilmelidir.

Programa girdikten sonra zoneleri tanıtmak için 001 tuşlanmalıdır.tuşlandıktan sonra 2 haneli zone özelliklerini 6 zone için peşpeşe girilmelidir. DSC PANEL KISA PROGRAMLAMA KILAVUZU Programlama şifresi:5555 Kullanıcı şifresi:1234 Programa giriş: * 8 5555 Programdan çıkış: # # Zone tanımları: 00 Kullanılmayan zone 01 1.gecikmeli zone 03 Ani zone

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli

Detaylı

SABOTAJ-ÖNLEMELİ YÜKSEK-GÜVENLİKLİ SİSTEM (DGP-NE96)

SABOTAJ-ÖNLEMELİ YÜKSEK-GÜVENLİKLİ SİSTEM (DGP-NE96) TM SABOTAJ-ÖNLEMELİ YÜKSEK-GÜVENLİKLİ SİSTEM (DGP-NE96) PROGRAMLAMA KLAVUZU Versiyon V1.3 DGP-NE96 FABRİKASYON MONTAJCI ŞİFRESİ 000000 (Montajcı şifresini değiştirmek için, sayfa 20 deki bölüm [1000],

Detaylı

YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1

YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1 YE-KA1100 E /T KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KULLANMA KILAUZU P/N 20120525-1 1 Özet Değerli Kullanıcılar: Yeni bir güvenlik sistemi alırken sizler için hazırlamış olduğumuz, test edilmiş ve özenle paketlenmiş

Detaylı

32 Zon Kablosuz Alici/Verici Guvenlik Sistemleri MG5000 V3.2 MG5050 V3.2

32 Zon Kablosuz Alici/Verici Guvenlik Sistemleri MG5000 V3.2 MG5050 V3.2 32 Zon Kablosuz Alici/Verici Guvenlik Sistemleri MG5000 V3.2 MG5050 V3.2 5-32 Zon Genisletilebilir Guvenlik Sistemleri SP5500 V3.2 SP6000 V3.2 SP7000 V3.2 Her zaman kurulu, Asla devredisi degil Programlama

Detaylı

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu

MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu MagicFace Yüz Tanıma Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz MF302 Kullanım ve Kurulumu ile cihaz tanımlamalarına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

GLOBAL FIRE YANGIN ALARM TÜM SERİSİ YANGIN ALARM PANELLERİ TÜM SERİSİ, DEDEKTÖRLER TÜM SERİSİ,MODÜLLER, SİRENLER, ÇAĞRI BUTONLARI VE AKSESUARLARI JUNO-NET PANEL ve AKSAMLARI Juno Net 1-4 Loop Juno Net

Detaylı

YK-568 ACCESS KONTROL CİHAZI

YK-568 ACCESS KONTROL CİHAZI ZKSOFTWARE YK 568 ACCESS WWW.ZKSOFTWARE.COM.TR YK-568 ACCESS KONTROL CİHAZI KULLANIM KİTAPÇIĞI ZKSoftware The Advenced Biometric Solutions Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Adres : Perpa Ticaret Merkez

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı

BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE

BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE ARAÇ ABONE TAKĐP SĐSTEMLERĐ ÖRNEK PROJE BĐR AĐLEDEN SADECE TEK ARACIN OTOPARKA GĐRMESĐ SĐSTEM KULLANIMI VE ÇALIŞMASI ĐLE ĐLGĐLĐ BĐLGĐ VE AÇIKLAMALAR Atitek Elektronik LTD www.atitek.com 1 / 8 Bariyer sisteminin

Detaylı

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR TCD440_445TR(TR).book Page 1 Tuesday, April 20, 2004 9:11 AM İşletme Talimatları Dijital Kablosuz Telefon Model No. KX-TCD440TR Dijital Telsiz Telesekreter Sistem Model No. KX-TCD445TR Bu ünite Çağrı Kimliği

Detaylı

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER

3/54 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA İÇİNDEKİLER EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar satın alınan ürünün özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir ve Ingenico

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu

iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu 0850 250 40 30 iwe 280 EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA Kullanım Kılavuzu EFT POS ÖZELLİKLİ YENİ NESİL SEYYAR YAZARKASA 3/54 İÇİNDEKİLER Bu kullanım kılavuzunda kullanılan görseller ve ekranlar

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

XX-POWER KULLANMA KILAVUZU

XX-POWER KULLANMA KILAVUZU XX-POWER KULLANMA KILAVUZU TM SENERTEK POWER CONTROLS FULL SINUS OUTPUT P3000 P3100 www.senertek.com 0 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 XX-POWER GENEL TANITIM I 4 ENERJİ VE MOTOR BAĞLANTILARI 4 POMPA UYGULAMALARI

Detaylı

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu P/N 501-405119-1-20 REV 2.0 ISS 08JUN11 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Versiyon Sertifikasyon Avrupa Birliği direktifleri İletişim

Detaylı

ALFACOM 440 CALLER ID TELEFON KULLANMA KILAVUZU

ALFACOM 440 CALLER ID TELEFON KULLANMA KILAVUZU ALFACOM 440 CALLER ID TELEFON KULLANMA KILAVUZU Bu cihaz Türkiye şebekesindeki analog telefon hatlarında kullanım için öngörülmüştür. TTAŞ Ara yüz Kriterlerine Uyumludur. Sınıf1 1 ALFACOM 440 KULLANMA

Detaylı

ELECTRONIC ENGINEERING LTD. Serenity KONTROL PANEL. Montajcı Kısa Kurulumu

ELECTRONIC ENGINEERING LTD. Serenity KONTROL PANEL. Montajcı Kısa Kurulumu ELECTRONIC ENGINEERING LTD. Serenity KONTROL PANEL Montajcı Kısa Kurulumu SERENITY technician Guide IMPORTANT NOTICE All information and data contained in this document is proprietary and confidential.

Detaylı