AYDINGÖR MAKİNA SAN. TİC.LTD.ŞTİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "AYDINGÖR MAKİNA SAN. TİC.LTD.ŞTİ"

Transkript

1 Organize Sanayi Bölgesi 8.Cad. No:25 Eskişehir/TÜRKİYE AYDINGÖR MAKİNA SAN. TİC.LTD.ŞTİ Tel : pbx Fax: Basım Tarihi STUDYONET Tel:

2 We Have Also Made Contribution For Each Ascending Value / Yükselen Her Değerde Bizimde Katkımız Var

3 INDEX / İÇİNDEKİLER Quality R & D/Project Aviation Defense Energy Mining Railway (Railway Systems) Construction Machining Universal Vertical Spliner Special Manufacturing Shipping and Packing Kalite Ar-Ge/Proje Havacılık Savunma Enerji Madencilik Demiryolu ( Raylı Sistemler ) Konstrüksiyon Talaşlı İmalat Dik Planya Özel İmalatlarımız Sevkiyat&Paketleme

4 ABOUT US Incorporated in 1972, Aydıngör Makina San.Tic.Ltd.Şti. in 3500 square meters closed area located at Eskişehir Organized Industry zone, has been rendering service for Aeronautics and Defense Industry, Maritime, Railroads, Mining and Heavy Industries. It is also performing contract manufacturing activities in various kinds of sectors fit for machinery pool. Maintaining operations in its area of activity, Aydıngör Machine in order for it to increase Services that it renders for Aeronautics adopted a resolution by Executive Board to Increase required technological investments, to establish a new company and then founded a brand new corporation under the name of Aydıngör Havacılık ( Aydıngör Aeronautics) OUR VISION In order to provide value for our customers achievements by making all Works accurately and precisely for the first time and at every turn, to enable maintenance of our product and service quality. HAKKIMIZDA 1972 yılında kurulan Aydıngör Makina San.Tic.Ltd.Şti Eskişehir Organize Sanayi Bölgesindeki 3500 metrekare kapalı alanda Havacılık ve Savunma Sanayi, Denizcilik, Demiryolları, Madencilik ve Ağır Sanayiye Hizmet vermekle birlikte Makine Parkına uygun değişik sektörlere de Fason İmalat yapmaktadır. Kurulduğundan bu tarafa konusunda büyüyerek faaliyetlerini sürdüren Aydıngör Makina havacılık sektörüne vermiş olduğu hizmetleri üst seviyeye çıkarmak için Yönetim Kurulu tarafından gerekli teknolojik yatırımları artırma yeni bir şirket kurma Konsept kararını almış Aydıngör Havacılık ismi altında yeni bir şirket kurmuştur. VİZYONUMUZ Her işi ilk seferinde ve her defasında doğru yaparak, müşterilerimizin başarıları için değer sağlamak amacı ile ürün ve hizmet kalitemizi devamlı kılmak. OUR MISSION To be a corporation which is the first company coming to mind and is appreciated while doing business thanks to our service and product quality in our sector and Professional understanding. MİSYONUMUZ Sektörümüzde ürün ve hizmet kalitemizle, iş anlayışımızla akla ilk gelen ve çalışma arzusu duyulan bir kuruluş olmak.

5 I believe that the most important thing is to bring out and reflect inner potential and afterwards it will be in rapid succession. We should take firm and accurate steps in order for us to be self-consistent and powerful. Also we essential to look at the world from a broader perspective. We could look to the future with confidence thanks to our 40 year history full of achievements, we are sharing our proper pride that we have felt with all fellow workers with our world-wide business friends ( customers) and families. Ben şuna inanıyorum ki insanın içindeki potansiyeli dışarı çıkarmak ve yansıtmak en önemli adımdır, ondan sonrası zaten gelecektir. İstikrarlı olmak ve güçlü olmak için adımlarımızı sağlam atmamız ve dünyaya geniş bir bakış açısıyla bakmamız kaçınılmazdır. Başarılarla dolu 40 yıllık geçmişimizle geleceğe daha güvenle bakıyor, tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte duyduğumuz haklı onuru; dünya çapına yayılan ticari dostlarımızla (müşterilerimizle) ve ailelerimizle paylaşıyoruz. Please Remember that Believing is half done while achieving; achievement is a journey covering whole life. Unutmayalım ki inanmak başarmanın yarısıdır başarı; bir ömrü içine alan bir yolculuktur. Hasan AYDINGÖR Yönetim Kurulu Başkanı Chairman of Executive Board

6 Gücümüz Our Power

7 Quality Quality Is The Ruling Concept That We Have Adopted Quality Policy To maximise customer satisfaction and to properly meet their expectations. To perform and carry out studies which are conducted for constant enhancement of products quality and cost reduction with the participation of our all staff members. To increase our productivity in mutual trust and cooperation in company with our suppliers. To provide customers with high-quality products and services by virtue of our conscious, young, dynamic staff. To properly keep up with the developing technology and to save time. To offer a high quality products, goods and services thanks to a qualified staff and machinery tool and to maintain a tranquil work environment. Kalite Politikamız Müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarmak ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak. Ürün kalitesinin sürekli iyileştirilmesi ve maliyet azaltımı çalışmalarını tüm personelimizin katılımıyla gerçekleştirmek. Tedarikçilerimizle birlikte; karşılıklı işbirliği ve güven içinde verimliliğimizi arttırmak. Bilinçli, genç, dinamik kadromuzla en kaliteli ürün ve hizmeti müşterilerimize sunmak. Gelişen teknolojiyi en iyi şekilde takip ederek zamandan tasarruf sağlamak. Kaliteli bir ekip ve makina parkıyla, kaliteli bir hizmet ve mal üreterek huzurlu çalışma ortamını sürekli kılmak.

8 Quality Certificates Kalite Belgeleri Bizim İçin Kalite Başta Gelir Quality Certificates ISO 9001:2008 TS EN ISO (CL1) ISO EN TUSAS ENGINE INDUSTRIES (TEI) APPROVAL CERTIFICATE FOR PRECISION MANUFACTURING AS 9100 AEROSPACE SPECIFICATION AND NADCAP FOR SPECIAL PROCESSES ARE IN PROGRESS Kalite Belgeleri ISO 9001:2008 TS EN ISO (CL1) ISO EN TUSAS ENGINE INDUSTRIES (TEI) HASSAS İMALAT İÇİN ONAY BELGESİ AS 9100 SERTİFİKASI VE ÖZEL PROSESLER İÇİN NADCAP ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.

9 Quality Control & Inspection Quality Control & Inspection Customer satisfaction is our primary goal as Aydıngör Machinery San. Tic.Ltd.Şti and Aydıngör Aviation & Defense. Hence, we proudly develop our quality control and inspection qualifications day by day. We have been adapting important inspection technologies for our manufacturing site and our customers. The Coordinate Measurement Machine is heavily used to inspect precision aerospace jet engine and aerospace structural components. Not only equipment capabilities but also our well trained CMM engineer is totally focused on adaptation of innovative inspection methods. We know that Precision manufacturing requires precision inspection and validation methods. We always adapt our philosophy to develop new inspection technologies for our production qulity. Kalite Kontrol & Ölçüm Aydıngör Makina ve Aydıngör Havacılık & Savunma Sanayi olarak müşteri memnuniyeti asıl hedefimizdir. Bundan dolayı kalite kontrol ve ölçüm faaliyetlerimizi her geçen gün tam anlamıyla geliştiriyoruz. Bunu gerçekleştirmek için üretim tesisi ve müşterilerimize yönelik önemli ölçüm teknolojileri üzerinde çalışmaktayız. Koordine Ölçüm Makinesi ağırlıklı olarak Uzay Jet Motoru ve hava yapısal öğelerinin hassasiyetini ölçme amaçlı kullanılmaktadır. Hem sahip olduğumuz ekipmanların yeterliliği hem de iyi yetişmiş CMM Mühendislerimiz tamamıyla yenilikçi denetim yöntem ve metotlarının uyarlaması ve adaptasyonuna odaklanmışlardır. Hassas imalat yaparken hassas ölçüm ve doğrulama metotlarının da gerekli olduğunun bilincindeyiz. Üretim kalitemize ilişkin olarak yeni ölçüm teknolojileri geliştirmek daima felsefemiz olmuştur.

10 Quality Inspection Kontrol & Ölçüm Quality Control & Inspection The following matters are provided Quality Control Calibration Testing services of all equipments and productions included in plant under control of Quality Assurance Officer Kalite Kontrol & Ölçüm Kalite Güvence Sorumlusu kontrolünde fabrika içinde yer alan tüm imalatın ve teçhizatın; Kalite Kontrol Kalibrasyon Test hizmetleri sağlanmaktadır

11 Quality Training Quality Control & Inspection Quality Training Customer Satisfaction is our primary goal as Aydıngor Machinery and Aydıngör Aviation & Defense. Hence, we Proudly Develop our Quality Control and Inspection Qualifications day by day. Kalite Eğitimi Aydıngör Makina ve Aydıngör Havacılık & Savunma Sanayi olarak müşteri memnuniyeti asıl hedefimizdir. Bundan dolayı Kalite Kontrol ve Ölçüm faaliyetlerimizi her geçen gün tam anlamıyla geliştiriyoruz.

12 Project RE-DE Proje & AR-GE RE-DE Is Itself Our Strategy Rether Than Being A Part Of Our Strategy Project & RE-DE Each RE-DE study should include the following three stages: Measurement, Screening and Evaluation. Achieving this is possible with only systematic study. And therefore Project based studies are required. Each study should be handled as a Project and should be directed by authorised officials by dividing into sub-projects if required. Each Project should absolutely have a customer. We,as Aydıngör Machine in order to be a remedy for all needs and problems, give due importance to RE&DE with our staff members who are qualified enough to perform Research, Development and Design in line with demands and requests by customers as an establishment and even as an individual if required.also we are maintaining our studies in such way. Proje & AR-GE Her AR-GE çalışması mutlaka şu üç aşamayı içermelidir: Ölçme, İzleme ve Değerlendirme. Bunu başarabilmek sistematik çalışmayla mümkündür. Bu nedenle proje bazlı çalışma gereklidir. Her çalışma bir proje olarak ele alınmalı, gerekirse alt projelere bölünerek yetkili kişilerce yönetilmelidir. Her projenin mutlak suretle bir müşterisi olmalıdır. Bizde Aydıngör Makina olarak müşteri istek ve taleplerine göre araştırma, geliştirme ve tasarım yapabilme yeteneğine sahip mühendislik kadrosu ile her ihtiyaca ve soruna çare olmak için kurum olarak, gerekse birey olarak AR-GE ye gereken ehemmiyeti veriyoruz, çalışmalarımızı bu şekilde sürdürüyoruz. Project Advanced CAD and CAM applications by using Solidworks & SolidCAM softwares Proje Solidworks & SolidCAM yazılımları ile ileri düzey CAD ve CAM uygulamaları

13 Aviation Aviation Industry We Have Also Made Contribution For Each Ascending Value Aviation İndustry Eskisehir Aviation Cluster Performing manufacturing activities for TEI Tusaş Motor Sanayi A.Ş. ( TEI Tusaş Engine Industry Inc.) since 1997 until today, our corporate has been maintaining performance of such services with its new Aydıngör Havacılık ( Aydıngör Aeronautics) having increased Processing capacity, production rate and Production quality.our establishment is engaged in processing of super alloys used in aeronautics industry. It is also performing machining and quality control activities of high precision aero-engine and structural components such as aero-engine, hot spot shaft, Disk, housing etc. particularly made of nickel, titanium and aluminium by making use of Cnc machines it owns. Our city, Eskişehir, being in a leading position in commerce and industry, aimed at becoming among world s aviation centers such as Toulouse and Seattle. For this purpose, being a member for Aeronautics clustering which is constituted, Aydıngör Havacılık ( Aydıngör Aeronautics) has been developing its aerospace production range with each passing day. Our company performs its production activities for all parts pertaining to aeronautics in compliance with the requirements envisaged by As9100 Quality Standards. Havacılık Sanayi 1997 Yılından günümüze TEI Tusaş Motor Sanayi A.Ş. ne üretim yapan kuruluşumuz bu hizmetlerini artık; artırılmış işleme kapasitesi, üretim hızı ve imalat kalitesine sahip Aydıngör Havacılık adlı yeni şirketi ile sürdürmektedir. Havacılık Sanayinde kullanılan Süper Alaşımları işleyen kuruluşumuz, sahip olduğu CNC makineleri ile yüksek hassasiyetli uçak motoru ve yapısal parçalarının özellikle Nikel, Titanyum ve Alüminyum başta olmak üzere uçak motoru sıcak bölge Shaft, Disk, Housing vb. parçalarının talaşlı imalatını ve kalite kontrolünü yapmaktadır. Ticaret ve sanayide önde gelen ilimiz Eskişehir, Toulouse ve Seattle gibi dünyanın en önemli havacılık merkezlerinden biri haline gelmeyi hedeflemiştir. Bu amaçla kurulan Havacılık Kümelenmesine üye olan Aydıngör Havacılık üretim yelpazesini gün geçtikçe geliştirmektedir. Şirketimiz, havacılık sektörüne ait tüm parçaları As 9100 Kalite Standardı gerekliliğine uygun olarak üretmektedir.

14 Aviation Yükselen Her Değerde Bizimde Katkımız Var Havacılık Sanayi

15 Aviation Aviation Manufacturing We Have Also Made Contribution For Each Ascending Value Eskisehir Aviation Cluster

16 Aviation Yükselen Her Değerde Bizimde Katkımız Var Havacılık

17 Defense Defense Industry We Have Always Protected And Defended Our National Values Defense İndustry Where we stand now, our studies and aims are focused on classified projects with regard to Defense Industry and Defense System and Materials Supply and developing our new production Defense and Market RE-DE activities.

18 Defense Milli Değerlerimizi Hep Savunduk Savuma Sanayi Savunma Sanayi Gelinen bu noktada çalışmalarımızı ve hedeflerimizi;savunma Sanayi ve savunma sistem ve malzemeleri tedariki konularını ilgilendiren gizlilik dereceli projeler ile, yeni üretim savunma ve piyasa AR-GE faaliyetlerimizin geliştirilmesine yönelik olmak üzere yoğunlaştırmış bulunmaktayız.

19 Rail Systems We Carried Trust Rail Systems Our company performs manufacturing activities of many parts of rail systems such as uselage frameworks, bogies, Axel shafts, Gears and Gearheads, Railway Wagon Components and Spare Parts. Also it manufactures special design machines, apparatus and fixtures. Aydıngör Machine, also a member of Rail Systems Clustering Association. Raylı Sistemler Şirketimiz Raylı Sistemlerin bir çok parçasını Örn: Gövde Çatıları, Bogiler, Akslar, Dişliler ve Dişli Kutuları, Demiryolu Vagonu bileşenleri ve yedek parçalarını imal etmekte ayrıca özel tasarım makinalar, aparatlar ve Fikstürler imal etmektedir. Aydıngör Makina ayrıca Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği nin bir üyesidir.

20 Rail Raylı Rail Systems Güven Taşıdık Sistemler

21 Energy When We Get Something Then We ll Convert It Into Energy

22 Energy Enerji Ne Alıyorsak Enerjiye Dönüştürüyoruz Energy Energy sector is of vital importance in Turkey in the sense of sectoral balance of economic growth. Producing cheaper and more quality products during that period in which trade barriers are removed and competition gets sharp became like principal requirement in order to survive. Being experienced for 40 years particulary in thermal power station parts, Aydıngör Machine performs manufacturing activities for a lot of parts pertaining to power stations. It has also carried out manufacture of a lot of parts which were not previously produced in Turkey and feels right proud of that. Enerji Ekonomik büyümenin sektörel dengesi açısından Türkiye de Enerji Sektörü hayati önem taşımaktadır. Ticari engellerin ortadan kalktığı ve rekabetin keskinleştiği bu süreçte daha ucuz ve kaliteli mal üretmek, küresel rekabette ayakta kalmanın temel şartı haline gelmiştir. Özellikle Termik Santrallerin parçalarında 40 yıllık bir tecrübeye sahip olan Aydıngör Makina Santrallere ait bir çok parçanın imalatını yapmakta ayrıca ülkemizde yapılamayan bir çok parçanın imalatını gerçekleştirmiş olup bunun haklı gururunu taşımaktadır.

23 Mine İndustry We Made Contributions While Increasing Our Country s Prosperity Gold/Altın Mining İndustry Aydıngör Machine enables accurate analysis and redesign of the most complicated equipments thanks to its experience in Mining Sector. In addition to manufacture of a lot of qualified parts used in sector, Aydıngör also provides customers with its own design 100% as alternative. Ceramic/Seramik

24 Mining Mine Maden Endüstrisi Ülke Zenginliklerimizin Artmasında Katkıda Bulunduk Cement/Çimento Maden Endüstrisi Aydıngör Makina Madencilik Sektöründeki tecrübesiyle en karmaşık ekipmanların doğru çözümlemesini ve tekrar projelendirmesini sağlamaktadır. Aydıngör sektörde kullanılan vasıflı imalatlar konusunda bir çok parçanın imalatı yanı sıra %100 kendi tasarımı olan parçaları alternatif olarak müşterilerine sunmaktadır.

25 Mine Countries Contributed To The Increase In Richness Boron/Bor Coal/Kömür

26 Mining Mine Maden Ülke Zenginliklerimizin Artmasında Katkıda Bulunduk Magnesite/Magnesit

27 Steel Construction Steel Construction Our company offers services for many sectors such as Mining, ceramics, thermic power stations, cement, wood industry, Food Industry while doing steel construction manufacturing. It manufactures TIG (Tungsten Inert Gas), MIG (Metal Inert Gas)/MAG (Metal Active Gas) Ve SMAW (Shielded Metal Arc Welding) in compliance with International welding processes for complexed construction and iron plates having various profiles. Also it conducts its quality control activities in conformity with Specifications and Standards. Çelik Konstrüksiyon Şirketimiz, Çelik Konstrüksiyon imalatlarda Madencilik, Seramik, Termik Santralleri, Çimento Ağaç Sanayi, Gıda Sanayi gibi pek çok sektöre hizmet vermektedir. Farklı profillere sahip Kompleks Konstrüksiyon ve sac parçaların Uluslararası kaynak yöntemlerine uygun olarak TIG (Tungsten Inert Gas), MIG (Metal Inert Gas)/MAG (Metal Active Gas) ve SMAW (Shielded Metal Arc Welding) kaynak metotları ile imal etmekte ve kalite kontrollerini şartname ve standartlara uygun olarak yapmaktadır.

28 Construction SteelÇelik Konstrüksiyon Mining

29 Steel Construction

30 Construction SteelÇelik Konstrüksiyon

31 Machining Production Machining Production Aydıngör Machine got a significant market share abroad thanks to all knowledge and experience. Our company maintains its activities by adopting following latest technological developments, procuring qualified and on-time production as a principle. Talaşlı İmalat Aydıngör Makina tüm bilgi ve deneyimi sayesinde yurtdışında da önemli bir pazar payı yakalamıştır. Şirketimiz üretiminde son teknolojik gelişmelerin takibini gerçekleştirmeyi, kaliteli ve zamanında üretim yapmayı kendine ilke edinerek faaliyetlerine devam etmektedir.

32 Machining Talaşlı İmalat Mining

33 Machining Production

34 Machining Machine Makina Parkı CNC VERTICAL MACHINING CENTER (4 AXIS) 1550X3050X960 mm CNC VERTICAL MACHINING CENTER (4 AXIS) 1550X2250X960 mm CNC VERTICAL MACHINING CENTER (4 AXIS) 800X1600X720 mm CNC VERTICAL MACHINING CENTER(3AXIS) 1270X700X650 mm CNC VERTICAL LATHE WITH C-AXIS AND LIVE TOOLING Ø1600 X L1200 mm CNC VERTICAL MACHINING CENTER(5AXIS) Ø350MM --X,Y,Z X635X510X110mm CNC VERTICAL MACHINING CENTER(3AXIS)1270X635X610mm CNC HORIZONTAL LATHE Ø920 X L1500 mm CNC HORIZONTAL LATHE Ø920 X L1350 mm CNC HORIZONTAL LATHE Ø920 X L1000 mm CNC HORIZONTAL LATHE Ø840 X L750 mm CNC HORIZONTAL LATHE Ø460 X L680 mm COORDINATE MEASUREMENT MACHINE (CMM) WENZEL 1200X1600X1000 mm CNC PLASMA OXYGEN CUTTING 4500X12000mm UNIVERSAL VERTICAL SPLINER H:550XØ2200mm UNIVERSAL VERTICAL SPLINER H:300XØ900mm GEAR HOBBER UP TO MODULE = 5 AND Ø480 mm GEAR HOBBER UP TO MODULE = 5 AND Ø450 mm GEAR HOBBER UP TO MODULE = 8 AND Ø620 mm GEAR HOBBER UP TO MODULE = 20 AND Ø2000 mm UNIVERSAL CYLINDRICAL GRINDING MACHINE Ø420 L1200 mm UNIVERSAL SURFACE GRINDING MACHINE 650X2500X500 mm UNIVERSAL VRTICAL SPLINER Ø950XH300 mm SAW Ø280 mm HYDRAULIC PRESS 10 TONNES 200X700 mm HYDRAULIC PRESS 50 TONNES 300X900 mm HYDRAULIC PRESS 200 TONNES 500X2050 mm ROLLER 2000X25 mm RADIAL DRILL 5 MORSE COLUMN TYPE DRILL Ø12 COLUMN TYPE DRILL Ø16 COLUMN TYPE DRILL Ø32 UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø5000 X L4000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø1370 X L5000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø1530 X L5000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø710 X L3000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø710 X L3000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø520 X L1750 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø1250X L3000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø500 X L2000 mm UNIVERSAL HORIZONTAL LATHE Ø500 X L2000 mm UNIVERSAL MILLING MACHINE 400X1005X400 mm UNIVERSAL MILLING MACHINE 360X900X350 mm MAG WELDER 500 AMPERES MAG WELDER 500 AMPERES MAG WELDER 400 AMPERES MAG WELDER 400 AMPERES SINERJIK MAG WELDER PORTABLE PLASMA CUTTING SMAW WELDER 400 AMPERES SMAW WELDER 400 AMPERES TIG WELDER FORKLIFT 3 TONNES MONORAIL 10 TONNES MONORAIL 10 TONNES MONORAIL 5 TONNES MONORAIL 5 TONNES MONORAIL 5 TONNES MONORAIL 5 TON OPTICAL PROFILE PROJECTOR (10X 20X -50X ZOOM) GRANITE SURFACE PLATE 2000MMX1600mm DIGITAL HEIGHT GAGE 700mm DIGITAL TOOL PRESETTER STANDARD I.D. & O.D. MICROMETER SETS UP TO 5000MM INSPECTION RANGE STANDARD VERNIERS UP TO 5000 mm INSPECTION RANGE JOHNSON MASTER SET STANDART DIAL GAGES, SPECIAL BAR GAGES, THREAD GAGES AND ETC

35 Universal Vertical SplinerDik Planya Technical Features STROKE 300mm DIAMETER OF TABLE 455mm DIAMETER FOR CONNECTING PARTS 900mm DEFLECTION FOR DIVIDING HEAD 1/80 HEAD ANGLE 15 POWER OUTPUT 1.5 KW ILLUMINATION 24 V WORKING SYSTEM HYDRAULICS COVERED AREA 930X1350X2550mm LUBRICATING SYSTEM AUTOMATIC ENGINE WEIGHT 820 Kg Teknik Özellikler STROK 300mm TABLA ÇAPI455mm PARÇA BAĞLAMA ÇAPI 900mm DİVİZÖR TAKSİMATI 1/80 KOÇ KAFA AÇISI 15 MOTOR GÜCÜ 1.5 KW AYDINLATMA 24 V ÇALIŞMA SİSTEMİ HİDROLİK KAPLADIĞI ALAN 930X1350X2550mm YAĞLAMA SİSTEMİ OTOMATİK MAKİNA AĞIRLIĞI 820 Kg

36 Special Manufacture Özel İmalat

37 Manufacturing Production

38 Manufacturing Özel İmalat

39 Shipping Shipping and Packing

40 Packing Packaging Paketleme

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail:

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: info@turkuazpolyester.com.tr 2015 Türkiye Kompozit Sanayi

Detaylı

Hayata şekil veren makineler vardır Machines that change life...

Hayata şekil veren makineler vardır Machines that change life... Hayata şekil veren makineler vardır Machines that change life... Türkiye den dünyaya yüksek teknoloji Metal bükme, kesme ve delme makineleri ile 5 kıtada 82 ülkeye ihracat yapan Bursa nın en köklü üreticilerinden

Detaylı

WE RE SHAPING FUTURE WITH STEEL

WE RE SHAPING FUTURE WITH STEEL WE RE SHAPING FUTURE WITH STEEL GELECEĞİ ÇELİK İLE ŞEKİLLENDİRİYORUZ 1 2 s8 s10 HVA HVB 4 VALSLİ HİDROLİK SİLİNDİR BÜKME MAKİNELERİ 4 ROLLS HYDRAULIC PLATE BENDING MACHINES 4 VALSLİ HİDROLİK SİLİNDİR BÜKME

Detaylı

MACHINES THAT GIVES LIFE TO METAL Metale şekil veren makineler üretiyoruz... facebook/akyapakmachinery twitter/akyapakmachines youtube/akyapakmakine

MACHINES THAT GIVES LIFE TO METAL Metale şekil veren makineler üretiyoruz... facebook/akyapakmachinery twitter/akyapakmachines youtube/akyapakmakine MACHINES THAT GIVES LIFE TO METAL Metale şekil veren makineler üretiyoruz... facebook/akyapakmachinery twitter/akyapakmachines youtube/akyapakmakine AKYAPAK, exports to 82 countries in 5 continents with

Detaylı

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN

EKOL. Güç Birliğinin Somut Başarısı. Achievement of Partnership INTERNATIONAL KINA MAREKS MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ SÜLEYMAN KINA MAREKS INTERNATIONAL Achievement of Partnership Güç Birliğinin Somut Başarısı MARTAŞ OTO İSMAİL ÖZAŞ AD Ekol is a company that 7 entrepreneur businessmen established with the philosophy of Union makes

Detaylı

HAKKIMIZDA COMPANY PROFILE

HAKKIMIZDA COMPANY PROFILE HAKKIMIZDA Erse 1996 yılında kurulmuştur. Koaksiyel, sinyal-kontrol, veri iletişim, haberleşme, halojensiz ve yangına dayanıklı kablolar, enstrüman, silikon, gemi kabloları ve müşteri talepleri doğrultusunda

Detaylı

PROFILE & TUBE BENDING MACHINES PROFİL & BORU BÜKME MAKİNELERİ

PROFILE & TUBE BENDING MACHINES PROFİL & BORU BÜKME MAKİNELERİ PROFILE & TUBE BENDING MACHINES PROFİL & BORU BÜKME MAKİNELERİ hayata şekil veren makineler... machines that change life High Technology from Turkey to the World. Türkiye den dünyaya ileri teknoloji. F1

Detaylı

FAALiYET RAPORU. annual report

FAALiYET RAPORU. annual report FAALiYET RAPORU 2014 annual report İçindekiler Table of Content 12 Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı Message From The Chairman Of The Board Of Directors 14 Genel Müdür Mesajı Message From The General Manager

Detaylı

1 2 3 4 5 6 7 Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak! We need but one thing, to work hard! 8 9 Lütfi ELVAN Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Minister of

Detaylı

YANINA FUAR ATAĞI DÜNYANIN İTO KİTAPLAR. www.ito.org.tr ATTACK: FAIRS AT ALL CORNERS OF THE WORLD. The future of nuclear energy and energy in Europe

YANINA FUAR ATAĞI DÜNYANIN İTO KİTAPLAR. www.ito.org.tr ATTACK: FAIRS AT ALL CORNERS OF THE WORLD. The future of nuclear energy and energy in Europe SAYI/NUMBER:106 KASIM/NOVEMBER 2011 ISSN1303-8494 Kasım/November 2011 Sayı/Number:106 İTOVİZYON Y ı l / Y e a r : 9 İSTANBUL TİCARET ODASI NIN AYLIK YAYINIDIR - A MONTHLY PUBLICATION OF ISTANBUL CHAMBER

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT FAALİYET RAPORU 214 ANNUAL REPORT İÇİNDEKİLER CONTENTS Sunuş 5 Sunuş Tarihçe 6 Misyon, Vizyon ve Kurum Kültürü Değerlerimiz 7 Yıl İçinde Yapılan Sermaye Artırımları 8 Finansal Gösergeler 1 Yönetim Kurulu

Detaylı

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar. CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar. CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices İçindekiler Önsöz Teşekkür Giriş 4 6 8 1. Bölüm: Genel Bilgi Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Detaylı

Ar-Ge ile küresele SAN. VE TİC. A.Ş. OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş. OYAK

Ar-Ge ile küresele SAN. VE TİC. A.Ş. OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş. OYAK YILYEAR: 14 SAYIISSUE: 63 OCAKJANUARY- ŞUBATFEBRUARY 2012 TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ASSOCIATION OF AUTOMOTIVE PARTS & COMPONENTS MANUFACTURERS AKIM METAL SAN. VE TİC. A.Ş. ANADOLU ISUZU OTOMOTİV

Detaylı

Havacılık eğitiminde 30 yıldır hep daha yukarı. In aviation trainings always higher for 30 years. Akademimiz 30 yaşında The Academy is 30 years old

Havacılık eğitiminde 30 yıldır hep daha yukarı. In aviation trainings always higher for 30 years. Akademimiz 30 yaşında The Academy is 30 years old Üç Aylık Dergi / Quarterly Magazine Eylül / September 2012 Sayı / Issue 4 Havacılık eğitiminde 30 yıldır hep daha yukarı In aviation trainings always higher for 30 years Akademimiz 30 yaşında The Academy

Detaylı

Web POS. Kasada online servis noktası. Genç nüfus, sektörün en büyük avantajı. Kontör yüklemenin en hızlı ve kolay yolu

Web POS. Kasada online servis noktası. Genç nüfus, sektörün en büyük avantajı. Kontör yüklemenin en hızlı ve kolay yolu SAYI 14 Nisan-Mayıs-Haziran 2010 ISSUE 14 April-May-June 2010 Kasada online servis noktası Web POS Online service point at the cash register KON TÖR KON ON TÖR KONTÖR FATURA ÖDEME PARA TRANFER Genç nüfus,

Detaylı

Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Hayatta tam zevk ve saadet ancak gelecek nesillerin şerefi,

Detaylı

Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program

Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program Sonuç Raporu / Conclusion Report Eylül 2011 / September 2011 İÇİNDEKİLER Teşekkür... Tablo ve Şekil Listesi... Kısaltmalar... 1 GİRİŞ... 2 FAALİYETLER... 2.1

Detaylı

İlklerin öncüsü olma misyonuyla, Seranit, sadece Türkiye de değil dünyada da gıpta ile bakılan bir markadır.

İlklerin öncüsü olma misyonuyla, Seranit, sadece Türkiye de değil dünyada da gıpta ile bakılan bir markadır. Sektörel Bakış / Sectoral Outlook Kasım-Aralık / November-December 2007/No.23 Röportaj / Interview: Şerife Deniz Ulueren serife@serfed.com Seranit General Manager Hamdi Altunalan Seranit Genel Müdürü Hamdi

Detaylı

YENİ PAZARLAR YENİ UFUKLAR. "Satıcılar organize oldu, alıcılar nerede?" "Kazan nerede kaynıyorsa, siz o mutfakta olmak zorundasınız"

YENİ PAZARLAR YENİ UFUKLAR. Satıcılar organize oldu, alıcılar nerede? Kazan nerede kaynıyorsa, siz o mutfakta olmak zorundasınız YILY KJANUARY YILYEAR: 16 SAYIISSUE: 75 OCAKJANUARY- ŞUBATFEBRUARY 2014 TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİCİLERİ DERNEĞİ ASSOCIATION OF AUTOMOTIVE PARTS & COMPONENTS MANUFACTURERS "Satıcılar organize oldu, alıcılar

Detaylı

Kurumsal Yapı, Analitik ve Hızlı Çözümler Corporate Structure, Analytical and Quick Solutions

Kurumsal Yapı, Analitik ve Hızlı Çözümler Corporate Structure, Analytical and Quick Solutions Kurumsal Yapı, Analitik ve Hızlı Çözümler Corporate Structure, Analytical and Quick Solutions Kalme Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. Kalme Corporate Real Estate Valuation and Counseling

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT İÇİNDEKİLER CONTENTS Sunuş 5 Misyon, Vizyon ve Kurum Kültürü Değerlerimiz 6 Mevcut Sermaye ve Yıl İçinde Yapılan Sermaye Artırımları 7 Finansal Gösergeler 8 Yönetim

Detaylı

Üretim Tesisleri Company Profile

Üretim Tesisleri Company Profile Şirket Profili Üretim Tesisleri Company Profile Production Plants O Söz konusu, Tekstil Terbiye Makineleri olunca, yılların makine imalat tecrübesi ve mühendislik altyapısı, her dönem değişen teknolojik

Detaylı

Güç. Hassasiyet. Ortaklık.

Güç. Hassasiyet. Ortaklık. Präzisionsplanetendişli precision gearboxes Güç. Hassasiyet. Ortaklık. power. precision. partnership. Redaksiyon editorial Güç ve hassasiyetle ikna etme. Ortaklıkla hayret uyandırma. Çok Sayın Bayanlar

Detaylı

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010 MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010 Bünyesinde 26.000 i aflk n ihracatç firmay bar nd ran ve her y l ülke ihracat n n üçte birini gerçeklefltiren stanbul Maden ve Metaller hracatç Birlikleri ( MM

Detaylı

AKIŞ MACHINERY MOTOR CASTING INDUSTRY AND TRADING CO. LTD AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÜM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

AKIŞ MACHINERY MOTOR CASTING INDUSTRY AND TRADING CO. LTD AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÜM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÜM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Teknolojisinin temeli 1978 yılına dayanan Akış, elde ettiği deneyim ve bilgiyi, zaman içerisinde yeni yatırımları ile buluşturarak, entegre bir

Detaylı

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations OCTOBER 2012 ISSUE 47 / EKİM 2012 SAYI 47 2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations İÇİNDEKİLER INDEX 2012 YILI SONU BEKLENTİLERİ 2012 YEAR - END EXPECTATIONS ING BANK, PINAR ABAY: BÜYÜMENİN

Detaylı

SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018

SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018 SAMSUN TİCARET BORSASI STRATEJİK PLANI 2014-2018 2014-2018 STRATEJİK PLAN EKİBİ Ahmet ALİYAZICI G. Şengül YILMAZ Faruk ÜNYELİ Elif MERCAN ÜNYELİ II Ticaret Borsaları rekabete dayalı güvenli bilgi dolaşımı

Detaylı

2023'E NE KADAR YAKINIZ?

2023'E NE KADAR YAKINIZ? YILYEAR: 15 SAYIISSUE: 74 KASIMNOVEMBER- ARALIKDECEMBER 2013 İhracata dayalı büyümeye ağırlık vermemiz gerekiyor We need to focus on growth by exports Mehmet BÜYÜKEKŞİ TİM Yönetim Kurulu Başkanı TIM President

Detaylı

WIN-WORLD OF INDUSTRY 2012

WIN-WORLD OF INDUSTRY 2012 WIN-WORLD OF INDUSTRY 2012 ENDÜSTRİ DÜNYASINDA YERİNİZİ ALIN JOIN THE WORLD OF INDUSTRY İmalat endüstrisinin kazandıran 4 uluslararası fuarı 4 winning international trade fairs for the manufacturing industry

Detaylı

SOFTWARE THAT SETS YOU FREE... ÖZGÜRLEŞTİREN YAZILIMLAR...

SOFTWARE THAT SETS YOU FREE... ÖZGÜRLEŞTİREN YAZILIMLAR... SOFTWARE THAT SETS YOU FREE... ÖZGÜRLEŞTİREN YAZILIMLAR... HAKKIMIZDA 1 Şubat 2006 tarihinde kurulan SoftTech; özellikle bankacılık ve finansal sektörler başta olmak üzere, liman işletimi, gayrimenkul

Detaylı