Queen Mary, University of London Uluslararası Fen Bilimleri ve Mühendislik Hazırlık Programı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Queen Mary, University of London Uluslararası Fen Bilimleri ve Mühendislik Hazırlık Programı"

Transkript

1 Queen Mary, University of London Uluslararası Fen Bilimleri ve Mühendislik Hazırlık Programı Sadece hazırlık ya da 4 yıllık program için kabul (Hazırlık ve 3yıl Lisans) Academic English

2 Uluslararası Fen Bilimleri ve Mühendislik Hazırlık Programı (ISEFP) ISEFP eğitimi, dünyaca ünlü University of London federasyonun üyesi olan Queen Mary üniversitesinde verilmektedir. Birleşik Krallık ın en eski ve en saygın lisans hazırlık programlarından biri olan ISEFP, sağlık bilimleri dahil, bir çok bölüme giriş sağlamaktadır. Aynı zamanda Chartered Institute of Engineers tarafından da lisans öncesi eğitim olarak kabul edilmektedir. Neden ISEFP yi seçmelisiniz? ISEFP nin Diğer Programlardan Farkı Eğitim Queen Mary nin kampüsünde yer aldığından, öğrenciler üniversite hayatını tecrübe etme şansına sahip olur. Eğitim çoğunlukla Queen Mary nin akademik bölümlerinde görevli akademisyenler tarafından verilmektedir. Queen Mary öğrencisi olmanızdan dolayı University of London ın sağladığı tüm imkanlardan faydalanma. Kampüste konaklama olanağı- 24 saat güvenlik ve derslere iki dakika uzaklığında konaklama Derslerin içeriği ve final sınavları Queen Mary, University of London tarafından düzenlenmektedir. Programı tamamlayan öğrenciler University of London derecesi ile ödüllendirilmektedir. Öğrencilere yoğun akademik ve kişisel destek sağlanmaktadır. Ders notlarına ve ders materyallerine online erişim bulunmaktadır. Öğrencilerin Queen Mary de veya başka üniversitede eğitimlerine devam etme şansı Birleşik Krallık ta saygın üniversitelere giriş şansı ISEFP bazı ABD ve Kanada üniversiteleri tarafından da kabul edilmektedir. 30 farklı ülkeden öğrenci bulunur.

3 ISEFP nin süresi nedir? Bir yıl (Eylül başlangıcı) ya da yedi ay yoğunlaştırılmış (Ocak başlangıcı) program Konum Londra nın merkezinde 2. bölgede yer alan Mile End kampüsü, metro ile Oxford Circus ve West End e 15 dakika uzaklıktadır. Ayrıca Tower Bridge, Big Ben, London Eye ve Houses of Parliament gibi turistik yerlere kolay ulaşılmaktadır. ISEFP ne zaman başlar? Her akademik yılda iki başlangıç tarihi vardır. Eylül Başlangıcı ISEFP de belirtilen tüm ders seçenekleri öğrencilere sunulur. Öğrenciler kendilerini Çevre Bilimleri, Mühendislik, Matematik, Finans, Bilgisayar Bilimleri, İş İdaresi ve Yönetimi, Biyoloji ve Kimya konularında lisans eğitimine taşıyacak dersler alabilirler. Program genellikle Eylül ortasında başlamaktadır. Aralık ve Nisan aylarında dönem tatilleri vardır. Final sınavları Mayıs ayında gerçekleşir. Sınav sonuçları Haziran ayının sonunda açıklanır. Ocak Başlangıcı ISEFP de belirtilen ders seçenekleri sınırlı olarak Ocak başlangıcında sunulur. Öğrencileri Mühendislik, Matematik ve Bilgisayar Bilimine hazırlayacak derslerin sınırlı bölümü Ocak başlangıcında yer alır. Program genellikle Ocak ortasında başlamaktadır. Paskalya döneminde kısa bir tatil vardır. Final sınavları Temmuz ayının ortasında gerçekleşir. Öğrenciler Eylül de başlayacak lisans programlarına başvuru yapabilirler, sene kaybetmeden lisans eğitimlerine Eylül de başlayabilirler.

4 Giriş Gereksinimleri Akademik Gereksinimler Listedekilerin birinden öğrencinin not dökümü: International High School Diploma ya da diplomanın orada bulunan denkliği Minimum 5 adet IGSCE. Notlar ise en düşük B veya üzeri olmalıdır. Matematik en az B, Double Science A ve Triple Science ise B olmalıdır. International Baccalaureate (IB) Matematik ve fen bilimlerinden en düşük 3. Seviye (Level 3) olmalıdır. Cambridge AS and A Levels - Matematik ve fen bilimlerinden olmalıdır ve IGSCE ve lise diploması ile birlikte göz önünde bulundurulacaktır. İngilizce Yeterlilik Öğrencilerin UKBA Secured English Language Test (SELT) sonuçları sağlamalıdırlar. IELTS genel sonuç en az 5 ve writing en az 5. TOEFL genel sonuç en az 64 (IB) ve writing en az 17. Diğer Yapmanız Gerekenler Tamamlanmış başvuru formu (online veya siteden download edilmiş hali) Maximum 300 kelimelik ISEFP den sonra okumak istediğiniz bölümle ilgili kişisel beyanat. Bir akademik referans Telefonda veya yüz yüze mülakat gercekleştirilecektir. Tüm başvurular ISEFP Direktörü tarafindan değerlendirelecektir.başvurudan önce direktör Priscilla Cunnan a atabilirsiniz: Ücretler Ücretler için lütfen web sitesini ziyaret ediniz.

5 Dersler Öğrenciler toplamda 8 derse kayıt yaptıracaklardır; 4 adet ilk dönem 4 adet ise ikinci dönem. Dersler okumak istedikleri Lisans bölümüne göre Akademik Danışman yardımı ile seçilecektir. Semester 1 (4 course units) One from: English Language 1 Communication in Science and Technology One from: Principals of Mathematics Mathematics 1 Two from: Physics Mechanics and Materials Form and Function in Biology Introductory Chemistry Introduction to Engineering Essential Foundation Mathematics Semester 2 (4 course units) Communication in Science and Technology One from: Mathematics 1 Mathematics 2 The remainder from: Physics Fields and Waves Physics Electricity and Atomic Physics A Closer Looks at Chemistry Biology Molecules to Cells Biology Diversity and Ecology Discrete Mathematics Introduction to Design and Manufacture Business Management * Bu derslerin hepsi genellike Eylül programında vardır. Ocak programı için seçenekler daha kısıtlıdır.

6 Programın Yapısı Öğretim Metodları Öğrencilere her hafta 25 saat ders sunulmakta ve dersler farklı yapılarda yer almaktadır: Sınıf Dersi Seminer ve Sunumlar Özel ders Küçük Grup Çalışmaları Laboratuarda Uygulamalı Atölye Çalışmaları Öğrencilere Destek Sağladığımız Servisler: Küçük gruplar halinde ya da birebir olarak yoğunlaştırılmış akademik İngilizce dersleri. Öğrencilere yakından ilgi; yoklama, akademik başarı ve kişisel durum sürekli gözetim altındadır. Ücretsiz Özel Ders- Haftada 5 gün, matematik, kimya, biyoloji ve fizik derslerinde. Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti-Yasal konularda, vize alımında ve kişisel problemlerle ilgili konularda. Ücretsiz Sağlık Hizmeti-Queen Mary Sağlık Merkezinde. Matematik alanında ücretsiz destek- Matematik alanında uzman kişi tarafından özel ders. Ders Notlarına Online Erişim- Yıl boyunca alınan tüm notlara online erişim. UCAS başvurusunda yardım- Üniversite tercihleri ve başvurularının her aşamasında, ayrıca mülakatlar için öğrencilere tam destek verilmektedir. Kişisel Gelişim- İngiliz Kültürü dahil olmak üzere belirli konularda seminerler ve atölye çalışmaları. Değerlendirme Programı geçme notu bir yıl boyunca yapılan ödevler, testler ve final sınavının ortalaması alınarak hesaplanmaktadır. Programı tamamlamak için alınacak 8 dersin (Bilim ve Teknolojide İletişim dersi dahil) en az 6 tanesinin başarıyla tamamlanması gerekmektedir.

7 Lisans Eğitimine Devam Programı Başarı ile Tamamlamış Olmanız Durumunda: Seçenekleriniz: i) Queen Mary de Lisans Eğitimi Mühendislik; Elektrik ve Elektronik Mühendisliği; Malzeme Bilimleri; Fizik; Biyoloji ve Kimya Bilimleri; Çevre Bilimi; Bilgisayar Bilimi; Matematik Bilimi ve İşletme bölümlerine garanti giriş (belirtilen devam şartlarına bağlı olarak). Çok sayıda, Lisans için sunulan burslardan yararlanma seçeneği. Daha fazla bilgi için lütfen Queen Mary nin web sitesine bakınız. ii) Birleşik Krallık ta, Kanada veya ABD de Lisans Eğitimi ISEFP seçkin Birleşik Krallık üniversiteleri tarafından kabul edilmektedir. Eczacılık ve İnşaat Mühendisliği gibi Queen Mary de mevcut olmayan bölümlerde okumak isteyen öğrenciler diğer Birleşik Krallık üniversitelerine gidebilmektedir. ISEFP bazı ABD ve Kanada üniversiteleri tarafından da kabul edilmektedir. ISEFP yi tamamladıktan sonra hangi bölümleri seçebilirsiniz? ISEFP yi başarı ile tamamlamanız durumunda Queen Mary de ya da başka üniversitelerdeki çeşitli sayıda bölüme geçiş yapabilirsiniz. Örneğin; Mühendislik (Örneğin, İnşaat; Sürdürülebilir Enerji; Uzay Çalışmaları; Havacılık veuzay Sistemleri; Kimya; Makine; Tıp; Elektrik ve Elektronik; Telekomünikasyon) Malzeme Bilimleri (Örneğin, Diş; Biyomedikal; Spor; Çevre; Buluş, Girişimcilik ve İleri Teknoloji Yönetimi) Biyolojik ve Kimyasal Bilimler(Örneğin, Biyomedikal bilimler; Biyokimya; Eczacılık; Genetik; Çevre Yönetimi) İşletme (İşletme, Mühendislik Yönetimi, Çevre ve Yönetim Bilimleri) Matematik (Matematik, İstatistik ve Finans, Matematik, Finans ve Muhasebe) Bilgisayar Bilimi (Bilgisayar Bilimleri (sektörel deneyim içeren), Bilgisayar ve Yönetim Bilimleri)

8 Olanakları/ Nasıl Başvurulur? Kampüs Olanakları Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuarları Queen Mary Öğrenci Birliği ve University of London Öğrenci Birliği Tam Ekipmanlı Spor Salonu ve diğer spor olanakları Danışmanlık Merkezi Mağazalar ve Restoranlar Daha fazla bilgi için lütfen Queen Mary nin internet sitesini ziyaret ediniz. Öğrenci Yurtları Queen Mary yurtları 2200 kişiye konaklama sağlayacak kapasitedir. Westfield Student Village İnşaatı 2004 yılında tamamlanmıştır. 24 saat güvenlik sunulur. 6 farklı oda ve fiyat yapısına sahip, öğrencilerin kendi yemeğini yapabileceği yurtlar bulunur. Odaların çoğunda internet bağlantısı, buzluk ve dolap bulunmaktadır. Kampüte çamaşırhane, kafeterya ve restoranlar Mile End Park ın yanında yer almaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen adresini ziyaret ediniz. Nasıl Başvurulur? i) Online (Lütfen ISEFP nin web sitesini ziyaret ediniz) ii) Gerekli dökümanları scan edıp, ile ileterek. iii) Queen Mary i Türkiye de resmi olarak temsil eden eğitim danışmanlarımız aracılığı ile (Daha fazla bilgi için Queen Mary uluslararası web sayfalarına bakın.

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ

BRITISH SIDE İNGİLTERE de EĞİTİM DANIŞMANLIK SERVİSİ British Side İngiltere de Eğitim bölümümüzde, İngiltere de eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda yardımcı oluyor, başvuru işlemlerini takip ediyoruz.

Detaylı

Yurt Dışında Eğitim Görecek Öğrenciler İçin Yüksek Öğrenim Rehberi I

Yurt Dışında Eğitim Görecek Öğrenciler İçin Yüksek Öğrenim Rehberi I Yurt Dışında Eğitim Görecek Öğrenciler İçin Yüksek Öğrenim Rehberi I İngiltere Almanya Avusturya Fransa GİRİŞ 1990 lı yılların başından itibaren küreselleşmenin ve yeni dünya düzeninin bir sonucu olarak,

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ. 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ. 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ 1. WORK AND TRAVEL 2. YAZ ÇALIŞMA KAMPLARI 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI 4. DİL DESTEKLİ KARİYER GELİŞTİRME, SERTİFİKA, DİPLOMA

Detaylı

ABD'de İngilizce Eğitimi

ABD'de İngilizce Eğitimi ABD'de İngilizce Eğitimi Yaklaşık 120,000 öğrenci İngilizce öğrenmek için her yıl ABD ye gelmektedir. Birçoğu ABD deki üniversite ve yüksekokullara giriş için hazırlanmaya; bazıları Amerikan yaşamını tecrübe

Detaylı

ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ

ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ New Haven Üniversitesi Uluslararası ÖĞRENCI TANITIM BROŞÜRÜ Neden Dünyanın Dört Bir Yanından Öğrenciler EĞİTİM İÇİN UNH Yİ TERCİH EDİYOR? Konum Yaklaşık 325.000 m2 bir alana yayılan kampüsümüz, New York

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

Yurt dışında eğitim imkanı

Yurt dışında eğitim imkanı On5yirmi5.com Yurt dışında eğitim imkanı Bugün 60 bine yakın insan yurt dışında eğitim görüyor. Peki yurt dışında eğitim nasıl alınır? İşte tüm ayrıntılarıyla yurt dışında eğitim... Yayın Tarihi : 11 Ağustos

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2012 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoşgeldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6.

1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6. 1 1. Fairleigh Dickinson University 2. JOHNSON &WALES UNIVERSITY 3. PLYMOUTH STATE UNIVERSITY 4. POINT PARK UNIVERSITY 5. ROGER WILLIAMS UNIVERSITY 6. SAINT JOSEPH S UNIVERSITY 7. ECKERD COLLEGE 8. LOUISIANA

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International Tanıtım Broşürü 2010 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA ALMANYA MALTA www.lsi.edu Hoş Geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue

Detaylı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı

Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Perth: Dünya standartlarında eğitim ve olağanüstü bir yaşam tarzı Batı Avustralya daki Perth kenti, canlı ve kültürel olarak gelişmiş bir kent olup, Avustralya nın en büyük eyalet başkentleri arasında

Detaylı

1. AMERİKAN EĞİTİM SİSTEMİ

1. AMERİKAN EĞİTİM SİSTEMİ - 1 - GİRİŞ Yaklaşık 3.000 üniversite ve farklı eğitim kurumuyla Amerika Birleşik Devletleri nde herkesin ihtiyacına ve beklentilerine yanıt verebilecek eğitim olanakları sunulmaktadır. Tüm dünyadan 500.000

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

Eğitim ve İletişim Danışmanlık Servisi

Eğitim ve İletişim Danışmanlık Servisi Eğitim ve İletişim Danışmanlık Servisi Eğitim Kariyerinizde Bambaşka Bir Sayfa Açmaya Hazır mısınız? Ingilterenin en gozde okullarindan biri olan LSBF okulunda cesitli egitim programlari bulabilirsiniz.

Detaylı

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR.

ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 7 18 Yaş Altı Öğrenciler İçin Yaz Okulu Programları Kuzey İngiltere de Dil Eğitimi SAYI 7 Yurt dışında Yaz Okulları ve Futbol Kampları

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 015 & 016 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 9 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN Daha

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM 2015 & 2016 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2015 & 2016 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 29 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

Profesyoneller İçin İngilizce

Profesyoneller İçin İngilizce Profesyoneller İçin İngilizce Holmesglen, öğrencilerin değişik meslek gruplarına yönelik dil becerilerini geliştirmek için bir sömestirlik (toplam 20 hafta) Mesleki İngilizce Programları sunmaktadır. Tüm

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ 2. KİTAPÇIK Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma 1 Editör: Rosalie Targonski Art Direktörü: Barbara Long Kapak Resmi: Lisa Henderling Bu kitapta

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ - 3. KİTAPÇIK. Kısa-Dönem Eğitim, İngilizce Dil Programları, Uzaktan Eğitim, ve Akreditasyon

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ - 3. KİTAPÇIK. Kısa-Dönem Eğitim, İngilizce Dil Programları, Uzaktan Eğitim, ve Akreditasyon AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ - 3. KİTAPÇIK Kısa-Dönem Eğitim, İngilizce Dil Programları, Uzaktan Eğitim, ve Akreditasyon 1 Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu A.B.D. Dış İşleri Bakanlığı

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak On5yirmi5.com Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak Yüksek lisans eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, işte bilmeniz gereken herşey... Yayın Tarihi : 27 Ağustos 2010 Cuma (oluşturma : 8/18/2015)

Detaylı

İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler

İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler i İçindekiler Rektörün Mesajı... 1 Kampus Rektörünün Mesajı... 2 Öğrenci İşleri Müdürlüğü Mesajı... 3 Kayda gelmeden önce yapmanız gereken işlemler aşağıda belirtilmiştir:... 3 Kayıt günü için önemli bilgiler:...

Detaylı

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA

DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA DÜNYA ÇAPINDA İNGİLİZCE EĞİTİMİ Hayatınızın deneyimi 2012 İNGİLTERE İRLANDA ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA MALTA İrlanda 34 Dublin Kanada 44 Vancouver 45 Toronto ABD 46 Boston 47 Harvard Square 48

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI

2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2014-2015 AKADEMİK YILI ÖĞRENCİ EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 5 Rektörümüzden 6 Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi 17 Yönetmelikler & Yönergeler 18 Akademik Takvim 19 Ders Kaydı 19 Derse Devam Zorunluluğu 19 Not Sistemi

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Gençler; umudumuz sizsiniz. Sizler, almakta olduğunuz eğitim ve kültür ile insanlık niteliğinin, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli savunucusu olacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk 2 REKTÖRÜMÜZÜN

Detaylı

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA

KONUŞALIM! BİR ARAYA GELELİM VE 2014 & 2015 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA 2014 & 2015 İNGİLTERE, MALTA ABD, KANADA İSPANYA KÜBA, MEKSİKA FRANSA ALMANYA İTALYA FAS ÇİN BİR ARAYA GELELİM VE KONUŞALIM! TM 1 ORGANİZASYON 7 DİL 30 DESTİNASYON SAYISIZ HATIRA BİZİMLE DİL ÖĞRENİN DİLLER

Detaylı

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Yurtdışı Uzmanlık Rehberi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Tıp Eğitimi Çalışma Kolu 2013 Değerli TurkMSIC Gönüllüleri, TurkMSIC olarak bir tıp öğrencisinden daha fazlası olmak

Detaylı