F-Secure Mobile Security. Android

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "F-Secure Mobile Security. Android"

Transkript

1 F-Secure Mobile Security Android

2 F-Secure Mobile Security İçindekiler 2 İçindekiler Bölüm 1: Yükleme Yükleme Etkinleştirme Ürünü yapılandırma Ürünü Android aygıtından kaldırma...8 Bölüm 2: Gizli bilgileri koruma Uzaktan Hırsızlık Önleme özelliğini açma Aygıtınızı uzaktan kilitleme Aygıtınızı uzaktan silme Aygıtınızı bulma SMS uyarısını kullanma Hırsızlık Önleme alarmını kullanma Konum paylaşma özelliğini kullanma...14 Bölüm 3: Web'de gezinme koruması Gezine korumasını kullanma Internet'i güvenle kullanma Engellenen bir web sitesinden dönme veya bu siteye girme...17 Bölüm 4: Virüsleri tarama El ile tarama Zamanlanan tarama Etkilenen dosyalar işleniyor Virüsten koruma ayarlarını değiştirme...22 Bölüm 5: Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme Yaş grupları nedir Kullanıcının yaş grubunu seçme İçerik türleri Uygulama denetimini kullanma...27 Bölüm 6: İstenmeyen aramaları ve mesajları önleme Güvenli kişileri kullanma Engellenen aramaları ve mesajları görüntüleme...30

3 F-Secure Mobile Security İçindekiler 3 Bölüm 7: Uygulamanın güncel kalmasını sağlama Güncelleştirme modunu seçme Elle güncelleştirmeler...33 Bölüm 8: Abonelik hizmet süresi satın alma PC'nizi kullanarak abonelik hizmet süresi satın alma...35

4 F-Secure Mobile Security Yükleme 4 Bölüm 1 Yükleme Konular: Ürünün mobil aygıta yüklenmesiyle ilgili yönergelerdir. Yükleme Aygıtınıza ürünü yüklemek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın: Etkinleştirme Yükleme dosyasını bilgisayarınıza karşıdan yükleyin ve aygıta ya da Ürünü yapılandırma SD karta taşıyın Ürünü Android aygıtından Yükleme dosyasını aygıtınıza doğrudan karşıdan yükleyin. kaldırma Ürünü yükledikten sonra etkinleştirmeniz gerekir. Ürün etkinleştirildiğinde koruma açılır.

5 F-Secure Mobile Security Yükleme Yükleme Ürünün mobil aygıta yüklenmesiyle ilgili yönergelerdir. Ürünün önceki bir sürümünden yükseltiyorsanız, önceki sürümü kaldırmanız gerekmez; ancak yeni sürümü yükledikten sonra ürün ayarlarını denetlemelisiniz. Ürünü yüklemek için şu yönergeleri izleyin: 1. AyarlarUygulama öğesini açın ve Bilinmeyen kaynaklar seçeneğinin etkinleştirilmiş olup olmadığını denetleyin. Bu ayar etkinleştirildiğinde, Android Market dışından da uygulamalar yükleyebilirsiniz. 2. Yükleme dosyasını bilgisayarınıza karşıdan yükleyip aygıta ya da SD karta taşıyın veya doğrudan aygıtınıza karşıdan yükleyin. Daha fazla bilgi için, aygıtınızla birlikte gelen belgelere başvurun. 3. Ürünü yüklemek üzere aygıtınızdaki yükleme paketini başlatın. Yükleme paketini bellek kartından başlatmak için üçüncü taraflara ait bir dosya yöneticisi gerekmektedir. Yükleme paketi, ürünü aygıtınıza yükler. 4. Yükleme tamamlandıktan sonra, uygulamayı başlatmak ve ürünü etkinleştirmek için Aç'ı seçin. Ürün etkinleştirilinceye kadar aygıtınızı korumaz.

6 F-Secure Mobile Security Yükleme Etkinleştirme Ürün etkinleştirildiğinde koruma açılır. Ürünü etkinleştirmek için şu yönergeleri izleyin: 1. Uygulamayı başlatın. Ürün ilk kez başlatıldığında lisans koşulları görüntülenir. 2. Lisans koşullarını okuyun. Kabul ediyorsanız, onay kutusunu işaretleyin ve İleri'ye basın. Lisans koşullarını kabul ettikten sonra etkinleştirme işlemi başlatılır. 3. Etkinleştirme türünü seçin. Ürünü ücretsiz deneme sürümü modunda veya abonelik kodunuzla etkinleştirebilirsiniz. Satın aldığınız lisans türüne bağlı olarak, Gezinme koruması ile birlikte Hırsızlık Önleme veya Mobile Security özelliğini kullanabilirsiniz. Ürünü değerlendirmek için, etkinleştirme türü olarak Ücretsiz Deneme Sürümü seçeneğini belirleyin. Abonelik anahtarınız varsa, abonelik türü olarak Abonelik anahtarı seçeneğini belirleyin ve abonelik anahtarınızı girin. 4. Etkinleştir'e basın. Not: Ürünün etkinleştirme sırasında güncelleştirme hizmetine bağlanması gerekir. Etkinleştirmeyi bitirdikten sonra, ürünün ayarlarını yapabileceğiniz yapılandırma sihirbazı açılır. Android 2.2 ve sonraki platformlarda, ürünün Hırsızlık Önleme özelliğini kullanması için aygıt yöneticisini etkinleştirmelisiniz.

7 F-Secure Mobile Security Yükleme Ürünü yapılandırma Ürün özelliklerini kullanmadan önce yapılandırmanız gerekmektedir. Hırsızlık Önleme, Ebeveyn denetimi ve Güvenli kişiler özelliklerini kullanıma sokmak için aşağıdaki talimatları uygulayın: 1. Yeni güvenlik kodunu girin ve doğru şekilde girdiğinizden emin olmak için onaylayın. Not: Güvenlik kodunu daha sonra değiştirmek için, AyarlarGenel ayarlar öğelerini açın ve Güvenlik kodunu ayarla seçeneğini belirleyin. Uzaktan Hırsızlık Önleme ve Ebeveyn denetimini kullanmak için güvenlik koduna sahip olmanız gerekir. 2. Ürünün aygıtınızı yönetebilmesi için haklar gerekmektedir. Aygıt yöneticisini etkinleştirmek için, Etkinleştir öğesine basın. 3. Aygıtınız için bir ekran kilidi ayarlamadıysanız, devam etmeden önce bu ekran kilidini ayarlamalısınız. Daha fazla bilgi için, aygıtınızla birlikte gelen belgelere başvurun. 4. Güvenilen telefon numarasını girin. Aygıtınızdaki SIM kart değiştirildiğinde güvenilen telefon numarasına uyarı gönderilir. 5. Ebeveyen Denetimini yapılandırmak için aygıt kullanıcısının yaş grubunu seçin. Hırsızlık Önleme ve Ebeveyn Denetimi özelliklerini yapılandırdıktan sonra, ürün açılır.

8 F-Secure Mobile Security Yükleme Ürünü Android aygıtından kaldırma Ürünün aygıtınızdan kaldırılmasıyla ilgili yönergelerdir. Ürünü aygıttan kaldırmak için şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde, Ayarlar'ı açın. 2. Ayarlar menüsünde, Genel'i seçin. 3. Kaldır'a dokunun. Hırsızlık Önleme özelliği için bir güvenlik kodu oluşturduysanız, ürünü kaldırmak için bu kodu girmelisiniz. Ürün aygıtınızdan kaldırılır. Not: Ürün, kaldırma sırasında Aygıt yöneticisi listesinde devre dışı bırakılır. Kaldırmayı iptal etmek isterseniz, ürünü kullanmaya devam etmeden önce etkinleştirmeniz gerekmektedir.

9 Bölüm 2 Gizli bilgileri koruma Konular: Uzaktan Hırsızlık Önleme özelliğini açma SMS uyarısını kullanma Hırsızlık Önleme alarmını Hırsızlık Önleme özelliğiyle, aygıtınız çalındığında aygıtınızın veya üzerinde yüklü verilerin kötü amaçlı kullanılmayacağından emin olabilirsiniz. Aygıtınızı kaybederseniz, aygıtınıza bir SMS metin mesajı göndererek aygıtı uzaktan kilitleyebilirsiniz. kullanma Aygıt kilitlendikten sonra yalnızca ekran kilidini açma deseni kullanılarak açılabilir. Konum paylaşma özelliğini kullanma Not: Uzaktan kilitleme özelliğini kullanmak için, aygıtınızın ekran kilidini açma desenini etkin durumda tutun. Uzaktan temizleme ile aygıtınızdaki verileri uzaktan temizleyebilirsiniz. Aygıtınızı silmek üzere bir SMS mesajı gönderdiğinizde, ürün takılı SD karttaki tüm bilgileri, SMS ve MMS mesajlarını, ilgili kişileri ve takvim bilgilerini kaldırır. Bunun yanı sıra Google hesabınızın parolasını değiştirmeniz önerilir. Android 2.2 veya sonraki platformlarda, aygıtınızı silmek amacıyla bir SMS gönderdiğinizde, ürün aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlar.

10 F-Secure Mobile Security Gizli bilgileri koruma Uzaktan Hırsızlık Önleme özelliğini açma Uzaktan Hırsızlık Önleme özellikleri açık olduğunda, aygıtınıza SMS metin mesajı göndererek onu kilitleyebilir veya üzerindeki tüm bilgileri silebilirsiniz. Uzaktan Hırsızlık Önleme özelliğini ayarlamak için: 1. Ana görünümde Hırsızlık Önleme'yi açın. 2. Hırsızlık Önleme menüsünde, Ayarlar'ı seçin. 3. Aygıtınızı uzaktan bulabilmek istiyorsanız Konumlandırıcıyı etkinleştir'i seçin. Konumlandırıcıyı kullanmak için, aygıtınızdaki konumlandırma yöntemlerinin açık olduğundan emin olun. Genellikle bunlar varsayılan olarak açıktır. Daha fazla bilgi için aygıtınızla gelen belgelere bakın. 4. Uzaktan Hırsızlık Önleme seçeneğini belirleyerek özelliği açın. Uzaktan Hırsızlık Önleme açılır Aygıtınızı uzaktan kilitleme Aygıtınızı uzaktan kilitlediğinizde, aygıtınız izniniz olmadan kullanılamaz. Kaybolan veya çalınan aygıtınızı kilitlemek için şu yönergeleri izleyin: 1. Aygıtı kilitlemek için aygıtınıza aşağıdaki SMS mesajını gönderin:#lock#<güvenlik kodu> (Örneğin: #LOCK# ) 2. Aygıt kilitlendiğinde, ürün, kilitleme iletisini göndermek için kullandığınız telefona bir yanıt iletisi gönderir. Uzaktan yer belirleme özelliğini açtıysanız, yanıt iletisi aygıtın konum bilgilerini içerir. Kilitlenmiş aygıtın kilidi sadece seçmiş olduğunuz ekran kilidi kaldırma yöntemiyle kaldırılabilir Aygıtınızı uzaktan silme Aygıtınızı sildiğinizde, Hırsızlık Önleme özelliği aygıtta depolanan kişisel bilgilerinizi siler. Kaybolan veya çalınan aygıtınızı silmek için şu yönergeleri izleyin: 1. Aygıtı silmek için aygıtınıza aşağıdaki SMS mesajını gönderin:#wipe#<güvenlik kodu> (Örneğin: #WIPE# ) 2. Aygıt silindiğinde, ürün, silme iletisini göndermek için kullandığınız telefona bir yanıt iletisi gönderir. Aygıtı sildiğinizde, ürün aygıtın içinde bulunan SD karttaki bilgileri, SMS ve MMS mesajlarını, kişi ve takvim bilgilerini siler. Android 2.2 ve sonraki platformlarda, aygıtın silinmesi aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlar Aygıtınızı bulma Kaybolan aygıtınızı bulmak için aygıta bir SMS mesajı gönderebilirsiniz. Not: Konum bilgilerini almak için aygıtınızda GPS özelliğini açtığınızdan emin olun. Aygıtınızı bulmak için şu yönergeleri izleyin: Aygıtı bulmak için aygıtınıza aşağıdaki SMS mesajını gönderin:#locate#<güvenlik kodu> (Örneğin: #LOCATE# ) Hırsızlık Önleme, aygıtın en son bulunduğu konumu içeren bir SMS mesajıyla yanıt verir. İpucu: Konumlandırma mesajının düzgün çalıştığından emin olmak için ayarlarını yaptıktan sonra aygıtınıza gönderin.

11 F-Secure Mobile Security Gizli bilgileri koruma 11 Not: Hırsızlık Önleme özelliği konum verilerini depolamaz, yalnızca size gönderilen SMS metin mesajında konum bilgileri bulunur.

12 F-Secure Mobile Security Gizli bilgileri koruma SMS uyarısını kullanma Hırsızlık Önleme özelliğini, aygıtınızdaki SIM kartı değiştirildiğinde sizi SMS mesajıyla uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz. SMS uyarısını kullanmak için: 1. Ana görünümde Hırsızlık Önleme'yi açın. 2. Hırsızlık Önleme menüsünde, Ayarlar'ı seçin. 3. Güvenilen numara'yı seçin. Güvenilen numara iletişim kutusu açılır. 4. Aygıttaki SIM kart değiştirildiğinde SMS metin mesajının gönderileceği telefon numarasını belirleyin. SMS uyarısı etkin durumdayken, aygıtınızdaki SIM kart değiştirildiğinde bir SMS metin mesajı alırsınız.

13 F-Secure Mobile Security Gizli bilgileri koruma Hırsızlık Önleme alarmını kullanma Aygıtınızın kaybolması veya çalınması durumunda bir sesli alarm çalınmasını sağlayabilirsiniz. Cihazınızda bir sesli alarm çalmak için şu talimatları uygulayın: 1. Alarm çalmasını sağlamak için, şu SMS mesajını aygıtınıza gönderin: #ALARM#<güvenlik kodu>#<yineleme sayısı> Not: Tekrarlama sayısı özelliğiyle alarmın kaç kez çalacağını belirleyebilirsiniz ve bunu alarmı çalmadan yapabilirsiniz. (Örneğin: #ALARM#abcd1234) 2. Aygıt bu iletiyi aldığında, ürün aygıtı kilitler ve sesli alarm çalar. Ürün, alarm iletisini göndermek için kullandığınız telefona bir yanıt iletisi gönderir. Alarmı kapatmak için, seçmiş olduğunuz ekran kilidini kaldırma yöntemini kullanın. İpucu: Şu SMS mesajını aygıtınıza göndererek alarmı uzaktan kapatabilirsiniz: #ALARM#<güvenlik kodu>#0

14 F-Secure Mobile Security Gizli bilgileri koruma Konum paylaşma özelliğini kullanma Arkadaşlarınıza ve ailenizi o anki konumunuzu harita üzerinde gösteren bir ileti gönderebilirsiniz. Konumunuzu paylaşmak için aygıtınızda GPS özelliğini açmalısınız. Konum paylaşma iletisi göndermek için: 1. Ana görünümde, Hırsızlık Önleme özelliğini açın. 2. Hırsızlık Önleme menüsünde, Konum paylaşma'yı seçin. Ürün, konumunuza erişmek için GPS özelliğini kullanır ve mesajlaşma uygulamasını açar. 3. Mesajlaşma uygulamasında, konum bilgileri iletisine alıcılar ekleyin ve Gönder'e basın. İleti, konumunuza ait bilgileri ve bulunduğunuz noktayı gösteren Google Maps bağlantısını içerir.

15 Bölüm 3 Web'de gezinme koruması Konular: Gezine korumasını kullanma Internet'i güvenle kullanma Ürün sizi zararlı içerik bulundurabilecek veya kredi kartı numaraları, kullanıcı hesabı bilgileri ve parolalar gibi kişisel bilgilerinizi çalabilecek web sitelerinden korur.

16 F-Secure Mobile Security Web'de gezinme koruması Gezine korumasını kullanma F-Secure Browser'ı kullanmalısınız. Farklı bir tarayıcı kullanmanız durumunda, Tarama Koruması web taramalarınızı korumayacaktır. Web'de gezinirken Gezinme Koruması'nı kullanmak için, şu yönergeleri izleyin: Web tarayıcısını başlatmak için: Üründeki güvenli tarayıcıyı açın. Ana görünümde, Gezinme Koruması'nı ve ardından Güvenli tarayıcı'yı seçin. Android Launcher'da F-Secure Browser'ı seçin.

17 F-Secure Mobile Security Web'de gezinme koruması Internet'i güvenle kullanma Gezinme koruması, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin güvenliğini değerlendirmenize yardımcı olur ve zararlı web sitelerine istem dışı olarak erişmenizi engeller. Siz bir web sitesine erişmeden önce, ürün bu sitenin güvenliğini otomatik olarak denetler. Site şüpheli veya zararlı olarak derecelendirilmişse, ürün bu siteye erişimi engeller. Web sitesinin güvenlik derecesi, F-Secure kötü amaçlı yazılım analistleri ve F-Secure ortakları gibi çeşitli kaynaklardan alınan bilgilere dayanır Engellenen bir web sitesinden dönme veya bu siteye girme Gezinme Koruması zararlı bir web sitesine erişimi engellediğinde olabilecek eylemler için yönergeler. Gezinme Koruması etkinleştirildiğinde, ürün zararlı web sitelerine erişimi engeller. Gezinme Koruması, iki eyleme izin veren bir engelleme sayfası görüntüler. 1. Ayrıldığınız sayfaya dönmek istiyorsanız, engelleme sayfasında Ana sayfaya dön'ü seçin. 2. Gezinme koruması tarafından engellenmiş olsa da siteye girmek istiyorsanız, engelleme sayfasındaki Bu web sitesine yine de girmek istiyorum bağlantısını kullanın.

18 F-Secure Mobile Security Virüsleri tarama 18 Bölüm 4 Virüsleri tarama Konular: El ile tarama Zamanlanan tarama Etkilenen dosyalar işleniyor Virüsten koruma ayarlarını değiştirme Ürün, aygıtınızı virüslere ve diğer kötü amaçlı kodlara karşı tarar. Ürün yüklü programları ve takılı bellek kartlarını virüslere, casus yazılımlara ve riskli yazılımlara karşı otomatik olarak tarar. Not: Ürün tarafından her istendiğinde aygıtınızı virüslere karşı taramanızı öneririz.

19 F-Secure Mobile Security Virüsleri tarama El ile tarama Aygıtınızda istediğiniz zaman virüs veya diğer zararlı kodlar için tarama yapabilirsiniz. Aygıtınızdaki ve takılı bellek kartındaki tüm dosyaları taramak için şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Virüsten Koruma'yı seçin. 2. Şimdi tara'yı seçin. Virüs taraması başlatılır. 3. Virüs taraması tamamlandıktan sonra, uygulama aşağıdaki bilgileri görüntüler. Etkilenen - Bulunan etkilenme sayısıdır. Taranmadı - Tarama işlemi sırasında taranmayan dosya sayısıdır. Bir dosya başka bir program tarafından kilitlenmişse veya bozuksa taranamaz. Tarandı - Taranan dosya sayısıdır. 4. Tarama işleminden çıkmak için Geri'ye basın.

20 F-Secure Mobile Security Virüsleri tarama Zamanlanan tarama Aygıtınızı virüslere ve diğer kötü amaçlı kodlara karşı düzenli aralıklarla otomatik olarak taramak için bir süre belirleyebilirsiniz. Aygıtınızı düzenli aralıklarla, örneğin günlük, haftalık veya aylık olarak tarayabilirsiniz. Zamanlanan bir tarama ayarlamak için, şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Virüsten Koruma'yı seçin. 2. Zamanlanan tarama'yı seçin. 3. Öğeyi açmak için Zamanlanan tarama'yı seçin. 4. Tarama aralığı altında, aygıtınızı ne sıklıkla taramak istediğinizi seçin: Günlük: Aygıtı her gün tarayın. Haftalık: Aygıtı her hafta seçilen günde tarayın. Aylık: Aygıtı her ayın ilk günü tarayın. 5. Tarama süresi altında, taramanın başlayacağı zamanı ayarlayın. Zamanlanan tarama otomatik olarak başlar ve arka planda çalışır. Zamanlanan taramanın her başlayışı ve bitişinde bir bildirim iletisi sizi bilgilendirir.

21 F-Secure Mobile Security Virüsleri tarama Etkilenen dosyalar işleniyor Ürün bir dosyada virüs veya zararlı kod bulduğunda, etkilenen dosyayı aygıtınızdan kaldırabilirsiniz. Etkilenen dosyaları işlemek için şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Virüsten Koruma'yı seçin. 2. Etkilenen dosyalar'ı seçin. Etkilenen dosyalar görünümü açılır. 3. Etkilenen dosyalar görünümü'nde, işleme almak istediğiniz etkilenen dosyaya ilerleyin. 4. Daha ayrıntılı bilgi görüntülemek için etkilenen dosyayı seçin. Etkilenen dosyalar ayrıntıiı görünümü etkilenen dosyanın yolunu ve dosya adını ve etkilenmenin adını görüntüler. 5. Etkilenen dosyayı veya uygulamayı aygıtınızdan kaldırmak için Sil'i veya Kaldır'ı tıklatın. F-Secure web sitesinde virüsler, truva atları, solucanlar ve diğer istenmeyen yazılımların başka biçimleri hakkında açıklamalar ve bilgiler bulabilirsiniz:

22 F-Secure Mobile Security Virüsleri tarama Virüsten koruma ayarlarını değiştirme Virüs taramasını çalıştırmak istediğiniz zamanı seçmek için virüsten koruma ayarlarını değiştirin. Virüsten koruma ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Ayarlar seçeneğini belirleyin. Ayarlar seçim listesi açılır. 2. Ayarlar seçim listesinden Virüsten koruma'yı seçin. 3. Aygıtınıza bir program yükledikten sonra programın otomatik olarak taranması için Yükleme taraması'nı seçin. 4. Aygıtınıza her bellek kartı takışınızda, bellek kartının taranmasını sağlamak için Bellek kartı taraması'nı seçin. 5. Aşağıdaki Bulut koruma kullan modlarından birini seçin: Yalnızca benim operatörüm: Uygulama, yalnızca kendi operatörünüzün şebekesini kullanırken en son tehditleri denetler. Tüm operatörler: Uygulama, kullandığınız şebekeye bakmaksızın en son tehditleri denetler. Hiçbir zaman: Uygulama bulut koruması kullanmaz. Bulut koruması, en son tehditlere karşı daha hızlı ve daha doğru koruma sağlar. İstenmeyen veri dolaşım ücretlerinden kaçınmak için, bulut korumasını kendi operatörünüzün şebekesini kullanmadığınızda veya tamamen kapatabilirsiniz.

23 Bölüm 5 Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme Konular: Ürün, çocuklarınızı Internet'teki uygun olmayan içerikten korumanıza yardımcı olur. Yaş grupları nedir Internet'te birçok ilgi çekici Web sitesi vardır, ancak aynı zamanda İçerik türleri Internet'i kullanan çocuklar için riskli olabilecek siteler de bulunmaktadır. Uygulama denetimini kullanma Ebeveyn denetimi olmadan mobil aygıtlarıyla Web'de gezinen küçük çocuklar ve gençler risk altındadır. Birçok Web sitesi çocuklarınız için uygunsuz olduğunu düşünebileceğiniz içerik barındırır. Uygunsuz içeriğe maruz kalabilirler, mobil aygıta zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımları farkında olmadan karşıdan yükleyebilirler veya güvenli olmayan Web sitelerinde gezindikten sonra taciz edilebilirler.

24 F-Secure Mobile Security Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme Yaş grupları nedir Yaş gruplarıyla, gençler ve küçük çocuklar için uygun olan web içeriğini tanımlayabilirsiniz. Ebeveyn denetimi, Web sayfalarını çözümler ve içeriklerine bağlı olarak istenmeyen Web sayfalarına erişimi engeller. Ebeveyn denetimi özelliğinde, Web içeriğini farklı yollarla kısıtlayan önceden ayarlanmış üç profil bulunmaktadır. Küçük çocuklara çevrimiçi etkinlikleri konusunda daha sıkı kısıtlamalar uygulanırken gençler Internet'te gezinirken daha fazla özgürlüğe sahip olabilirler. Yetişkin yaş grubu Internet te hiçbir kısıtlama olmadan gezinebilir. Yaş grubunu yükleme sırasında veya daha sonra Ebeveyn denetimi ayarları sayfasından seçebilirsiniz Kullanıcının yaş grubunu seçme Yaş grubu ile, bu aygıtı kimlerin kullanabileceğini seçebilirsiniz. Ebeveyn denetimi, bu seçime bağlı olarak Web içeriğini kısıtlar. Kullanıcının yaş grubunu değiştirmek için: 1. Ana görünümde Ayarlar seçeneğini belirleyin. 2. Ebeveyn denetimi'ni seçin. 3. İstenmeyen Web sayfalarına erişimi engellemek için Ebeveyn denetimi özelliğini etkinleştirin. 4. Yaş grubu altında, bu aygıtın kimlerin kullanabileceğini seçin. Ebeveyn denetimi, bu seçime bağlı olarak Web içeriğini kısıtlar. Yaş grubunu değiştirmek, kullanıcının gezinmesine izin verilen içeriği değiştirir. 5. İzin verilen kategorileri görüntülemek ve düzenlemek için, Sınırlı web içeriği öğesini seçin. 6. İzin vermek istediğiniz içeriği seçin. Yaş grubunu değiştirdikten sonra, Ebeveyn denetimi özelliği sadece yapılandırmış olduğunuz web sitelerine erişim izni verir.

25 F-Secure Mobile Security Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme İçerik türleri Birçok içerik türüne erişimi engelleyebilirsiniz. Yetişkinlere yönelik içerik Cinsellik içeren veya cinsel çağrışımda bulunan içerik. Örneğin, seks ürünleri satan siteler veya cinsel eğilim içeren çıplaklık. Sohbet Örneğin, Web tabanlı sohbet programları, anlık ileti programları ve sohbet siteleri. Randevu Servisi Örneğin, eş bulma siteleri veya posta siparişiyle evlilik olanağı sağlayan siteler. Uyuşturucu Uyuşturucu kullanımının desteklendiği siteler. Örneğin uyuşturucu üretme, satma veya satın alma ile ilgili bilgiler içeren siteler. Kumar Örneğin, çevrimiçi kumar oynatan veya çekiliş yapılan web siteleri. Silah Örneğin, silahlarla ilgili tanımlar veya görüntüler içeren ya da silah ve patlayıcı yapımının anlatıldığı siteler. Web postası Örneğin, Web tarayıcısı aracılığıyla ileti gönderip almak üzere e-posta hesapları oluşturabileceğiniz siteler. Sosyal ağ Örneğin, kişisel ve profesyonel ilgi alanlarınızı paylaşmak üzere bir üye profili oluşturabileceğiniz siteler. Forum Örneğin, yorumları görüntüleyebileceğiniz ve gönderebileceğiniz tartışma grupları ya da forum oluşturmak için kullanabileceğiniz programlar. Bloglar Örneğin çevrimiçi günlükler, kişisel Web sayfaları, bloglar ve podcast'ler. Nefret ve şiddet Örneğin, belirli bir din, ırk, ulus, cinsiyet, yaş grubu, özürlülük veya cinsel eğilim aleyhinde ifadeler içeren siteler ya da insanlar, hayvanlar veya kurumsal aleyhinde fiziksel saldırı tanımları ya da görüntüleri içeren siteler. Anonimleştiriciler ve proxy'ler Örneğin, Internet'te izlenemeyecek etkinlikler gerçekleştirmeye çalışan veya filtrelerin nasıl aşılacağı ile ilgili bilgiler sağlayan siteler. Yasadışı karşıdan yüklemeler Örneğin, yazılımlara yasadışı veya şüpheli şekilde erişim sağlayan siteler ve ağların ve sistemlerin güvenliğini tehlikeye atabilecek programlar geliştiren ve dağıtan siteler. Alışveriş Örneğin, ziyaretçilerin doğrudan Web üzerinden sipariş vermelerine olanak veren siteler, fiyat karşılaştırma Web siteleri veya çevrimiçi müzayede siteleri.

26 F-Secure Mobile Security Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme 26 Kültler Örneğin, belirli bir amaca kendini adamış veya din ve diğer ideolojilere yönelik saldırgan tavır sergileyen siteler. Alkol ve tütün ürünleri Örneğin, alkol veya tütün ürünleriyle ilgili bilgi sağlayan, bu ürünleri tanıtan ya da destek sağlayan siteler. Bilinmiyor Sitenin içerik ütrü kullanılamıyorsa, bilinmeyen olarak kategorilendirilmiştir.

27 F-Secure Mobile Security Çocuklar için gezinmeyi güvenli hale getirme Uygulama denetimini kullanma Uygulama denetimi ile, kullanılabilen uygulamaları sınırlayabilir ve istenmeyen uygulamaları kaldırabilirsiniz. Uygulama denetimini kullanmak için Ebeveyn denetimi açık olmalıdır. Uygulama denetimini kullanmak için şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Ayarlar seçeneğini belirleyin. 2. Ebeveyn denetimi'ni seçin. 3. Ebeveyn denetimini açın. 4. Uygulama denetimi'ni açın. 5. Sınırlı uygulamaları seçin. Ebeveyn denetimi yüklenmiş uygulamaların listesi görüntüler. 6. Aygıt kullanıcısının uygulamayı kullanmasına izin vermek için, uygulamanın yanındaki onay kutusunun işaretlenmiş olduğundan emin olun. Uygulamaya erişimi sınırlandırmak için, onay kutusundaki seçimi kaldırın. Varsayılan olarak, Ebeveyn denetimi tüm uygulamalara erişime izin verir. 7. Bir uygulamayı aygıttan tamamen kaldırmak istiyorsanız, kaldır komutu görüntülenene kadar listeden uygulamaya basılı tutun. Uygulamayı kaldırmak için Kaldır öğesini seçin. Herhangi bir kişi Uygulama denetimiyle engellediğiniz bir uygulamayı açmaya çalıştığında, engelleme sayfası açılır ve Ebeveyn denetimi uygulamaya erişimi reddeder.

28 F-Secure Mobile Security İstenmeyen aramaları ve mesajları önleme 28 İstenmeyen aramaları ve mesajları önleme Bölüm 6 Konular: Güvenli kişileri kullanma Engellenen aramaları ve mesajları görüntüleme Güvenli kişiler istenmeyen aramaların ve mesajların size ulaşmasını önler. Güvenli kişiler ile, sizin için önemli olan aramalar ve mesajlara odaklanabilir, istenmeyen aramaları ve mesajları engelleyebilirsiniz. Engellemek istediğiniz numaraları seçebilirsiniz ve Güvenli kişiler, seçtiğiniz numaralardan gelen tüm aramaları ve SMS/MMS mesajlarını engeller. Güvenli kişiler, engelleme listesindeki numaralara yapılan aramaları da kısıtlar.

29 F-Secure Mobile Security İstenmeyen aramaları ve mesajları önleme Güvenli kişileri kullanma Güvenli kişiler, engelleme listesindeki numaralardan gelen aramaları ve mesajları engeller. Yeni bir numaradan gelen aramaları ve mesajları engellemek için, şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Ayarlar seçeneğini belirleyin. Ayarlar seçim listesi açılır. 2. Ayarlar seçim listesinden Güvenli kişiler'i seçin. Not: Henüz yapmadıysanız güvenlik kodunuzu ayarlamanız gerekir. 3. Güvenli kişiler'in açık olduğundan emin olun. 4. Numaraları engelle'yi seçin. Yeni numaraları engellemek için güvenlik kodunuzu girmeniz gerekir. Engellenen numaralar listesi açılır. 5. Engellenecek bir numara girin seçeneğini belirleyin. 6. Engellemek istediğiniz bir ad ve numara girin. 7. Engellenen numaralar listesine numarayı eklemek için Kaydet seçeneğini belirleyin. Güvenli kişiler açıkken, engellenen numaralar listesindeki numaralardan hiçbir arama veya mesaj almazsınız ve engellenen numaralara yapılan tüm aramalar da kısıtlanır.

30 F-Secure Mobile Security İstenmeyen aramaları ve mesajları önleme Engellenen aramaları ve mesajları görüntüleme Güvenli kişilerin hangi aramaları ve mesajları engellediğini engelleme geçmişinde görebilirsiniz. Güvenli kişilerin hangi aramaları ve mesajları engellediğini görüntülemek için, şu yönergeleri izleyin: 1. Ana görünümde Ayarlar seçeneğini belirleyin. Ayarlar seçim listesi açılır. 2. Ayarlar seçim listesinden Güvenli kişiler'i seçin. 3. Engelleme geçmişini göster seçeneğini belirleyin.

31 Bölüm 7 Uygulamanın güncel kalmasını sağlama Konular: Güncelleştirme modunu seçme Elle güncelleştirmeler Üründeki otomatik güncelleştirme hizmeti, yeni güncelleştirmeleri düzenli olarak denetler ve ürünün güncel kalmasını sağlar. Ürün etkinleştirildikten sonra, otomatik güncelleştirmeler açılır. Otomatik güncelleştirmeler için etkin bir Internet bağlantısı olması gerekir. Kullanılabilir bir Internet bağlantısı olduğunda, ürün güncelleştirmeleri düzenli olarak denetler ve gerektiğinde yeni güncelleştirmeleri karşıdan yükler. Not: Etkin bir aboneliğiniz olduğu sürece ürünü ücretsiz olarak güncelleştirebilirsiniz. Aygıtınızın sürekli olarak korunmasını sağlamak için hizmetin süresi sona ermeden ek hizmet süresi satın alın.

32 F-Secure Mobile Security Uygulamanın güncel kalmasını sağlama Güncelleştirme modunu seçme Ürünü etkinleştirmenizden sonra, otomatik güncelleştirmeler kullanımda olur. Otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakır ya da gerçek zamanlı tarama modunu kullanmazsanız, uygulamayı elle güncelleştirmeniz gerekir. Güncelleştirme modunu değiştirmek için şu yönergeleri izleyin: Aşağıdaki Otomatik güncelleştirmeler modlarından birini seçin: Her zaman - uygulama, virüs tanım veritabanının güncel olmasını sağlamak için düzenli güncelleştirmeleri güncelleştirme sunucusundan otomatik olarak yükler. (önerilir) Ev ağında operatörünüzün ağına bağlı olduğunuzda uygulama güncelleştirmeleri otomatik olarak güncelleştirme sunucusundan yükler. Hiçbir zaman virüs tanımları otomatik olarak güncelleştirilmez. Otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakmanız önerilmez.

33 F-Secure Mobile Security Uygulamanın güncel kalmasını sağlama Elle güncelleştirmeler Ürünü dilediğiniz zaman elle güncelleştirebilirsiniz. Ürünü elle güncelleştirmek için şu yönergeleri izleyin:

34 F-Secure Mobile Security Abonelik hizmet süresi satın alma 34 Abonelik hizmet süresi satın alma Bölüm 8 Konular: PC'nizi kullanarak abonelik hizmet süresi satın alma Aygıtınızın sürekli olarak korunmasını sağlamak için hizmetin süresi sona ermeden ek hizmet süresi satın almalısınız. Satın alınan ek hizmet süresi, önceki siparişinizde kalan süreye veya ücretsiz deneme sürenize eklenir. Ürün, dağıtım kanalına bağlı olarak birkaç satın alma yöntemini destekler. En sık kullanılan satın alma yöntemleri: F-Secure estore Yerel satıcınız Operatöre özel sürekli hizmet aboneliği Deneme sürümünü kullandıktan sonra F-Secure Mobile Security yazılımını satın almak veya F-Secure Anti-Theft ürününü F-Secure Mobile Security ürününe yükseltmek isterseniz, uygulama içindeki Satın al menüsünü kullanın.

35 F-Secure Mobile Security Abonelik hizmet süresi satın alma PC'nizi kullanarak abonelik hizmet süresi satın alma Ürün için abonelik hizmet süresi satın almak amacıyla bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın Web tarayıcısını kullanarak ek abonelik hizmet süresi satın almak için şu yönergeleri izleyin: 1. Web tarayıcısında adresini açın. 2. Aboneliğinizi tanımlamak üzere Abonelik Kodu alanına abonelik numaranızı girin. F-Secure estore yaygın olarak kullanılan kredi kartlarını ve havale/banka transferlerini desteklemektedir. 3. Ekranda görüntülenen yönergeleri uygulayın.

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5 Nokia N97 Kullanım Kılavuzu Baskı 5 İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 7 Paylaşılan hafıza 8 Mail for Exchange 8 Yardım bulma 9 Destek 9 Cihazdaki yardım 9 Cihazınızla daha fazla

Detaylı

İçindekiler. McAfee Internet Security 3

İçindekiler. McAfee Internet Security 3 Kullanıcı Kılavuzu i İçindekiler McAfee Internet Security 3 McAfee SecurityCenter...5 SecurityCenter özellikleri...6 SecurityCenter'ı kullanma...7 Koruma sorunlarını onarma veya yok sayma...17 Uyarılarla

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut.

Worry-Free. p c. Business Security Standard ve Advanced Sürümler. Yönetici Kılavuzu. Securing Your Journey to the Cloud. Korumalı Bulut. Worry-Free Business Security Standard ve Advanced Sürümler Yönetici Kılavuzu Securing Your Journey to the Cloud p c Korumalı Bulut ws Ağ Güvenliği Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu 2007 ContentWatch, Inc. Tüm hakları saklıdır 2369 West Orton Circle, Salt Lake City, UT 84119 Page 2 Yasal Uyarılar ContentWatch, Inc., bu belgelerin

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

F-Secure Anti-Virus 2013

F-Secure Anti-Virus 2013 F-Secure Anti-Virus 2013 F-Secure Anti-Virus 2013 çindekiler 3 çindekiler Bölüm 1: Yükleme...5 lk kez yüklemeden önce...6 Ürünü ilk kez yükleme...6 Uygulamaları yükleme ve yükseltme...6 Yardım ve Destek...7

Detaylı

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Bold Series. BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Bold Series BlackBerry Bold 9900/9930 Smartphones Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-24 SWD-20120924113016361 İçindekiler Hızlı Yardım... 9 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 9 Popüler

Detaylı

Referans Kılavuzu Sürümü 3

Referans Kılavuzu Sürümü 3 Referans Kılavuzu Sürümü 3 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik...6 Giriş...7 Genel bakış...7 Yardım ve destek...7 Telefonunuzun bakımı...8 Tuşlar ve parçalar...9 Başlarken... 12 Paket içeriği...12 SIM kartı

Detaylı

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0 Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 8 Dijital Hak Yönetimi Hakkında 8 Bataryayı çıkarma 9 Başlarken 10 Tuşlar ve parçalar

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION, bu RM-561 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu beyan eder.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008

Kullanım Kılavuzu. (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 Kullanım Kılavuzu (ürün sürümü 4.2 veya daha üstüne yöneliktir) Microsoft Windows 7 / Vista / XP / 2000 / 2003 / 2008 İçindekiler 1. ESET Smart Security 4...4 1.1 Yenilikler... 4 1.2 Sistem gereksinimleri...

Detaylı

Norton 360 Kullanım Kılavuzu

Norton 360 Kullanım Kılavuzu Kullanım Kılavuzu Norton 360 Kullanım Kılavuzu Belge versiyonu 2,0 Teklif Hakkı 2008 Symantec Corporation. Tüm hakları saklıdır. Lisanslı Yazılım ve Belgeler FAR 12.212'de tanımlandığı gibi ticari bilgisayar

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu 9215279 Baskı 2 2 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION, bu RM-561 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu beyan

Detaylı

Worry-Free Business Security Advanced6

Worry-Free Business Security Advanced6 Worry-Free Business Security Advanced6 TM #1 for Small Business Security Yönetici Kılavuzu Trend Micro Incorporated, bu belgede ve burada açıklanan ürünlerde haber vermeden değişiklik yapma hakkını saklı

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Baskı 1.0 TR 1320 Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz

Detaylı

BlackBerry Pearl Series

BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl Series BlackBerry Pearl 9100/9105 Smartphones Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 6.0 En www.blackberry.com/docs/smartphones son kullanıcı kılavuzları için adresini ziyaret edin. SWDT643442-941426-0203024234-018

Detaylı