25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut Durum başlığını taşıyordu. IAB Türkiye yönetim kurulu üyesi Uğur Şeker in moderatörlüğünde gerçekleşen panele yine IAB Türkiye yönetim kurulu üyesi olan Mahmut Kurşun ve Neslihan Olcay katıldı yılının özellikle 2. yarısındaki mevcut reklam yatırımları ve 2013 yılının geneli panelde tartışıldı. Panelde ilk söz alan Mahmut Kurşun, 2013 yılı genelinde dijital reklam yatırımları büyümesinin %25 olmasını beklediklerini, yıla ait raporun üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda IAB üzerinden resmi olarak yayınlayacaklarını duyurdu. Bunun yanında toplam dijital reklam yatırımlarının diğer reklam sektörlerinin önünde bir büyüme kaydettiği ve özellikle yeni açılan reklam alanlarının diğer dijital alanlara göre avantajı olduğu belirtildi. Video ve mobil reklam yatırımlarının ise 2013 yılında yüzde 50 büyüme gösterdiğini tahmin ettiklerini söyleyen Kurşun bununla birlikte IAB açısından ve Türkiye deki internet reklam ölçümlemesi konusunda çok önemli bir adım attıklarını, ölçümleme konusunda Deloitte ile birlikte çalışacaklarını açıkladı.

3 Tüketiciler Günde 3,3 Saatlerini Akıllı Telefonlarıyla Geçiriyor Küreselde de kullanıcılar günlük hayatlarında akıllı telefonlarıyla oldukça fazla vakit geçiriyorlar. ExactTarget ın yaptığı araştırmaya göre ortalama bir kullanıcı günde 3,3 saatini akıllı telefonuyla geçiriyor. 15 Aralık 2013 ve 15 Ocak 2014 tarihleri arasında 470 akıllı telefon sahibiyle yapılan araştırmaya göre bu kullanıcıların 205 inin aynı zamanda tablet de kullandığı görülüyor. Akıllı telefon sahiplerinin %85 lik bir bölümü telefonlarının hayatlarında oldukça önemli bir yer tuttuğunu söylüyor ve yaş arasındaki kullanıcılarda bu oran %90 a kadar çıkıyor. Kullanıcılar en çok arkadaşlarıyla iletişime geçmek için akıllı telefonlarını kullanırlarken, %75 lik bir bölüm günde en az bir kez sosyal ağlardaki hesaplarını kontrol etmek için telefonlarını kullanıyor. Bu oran tabletlerde ise %64. Kaynak: Eticaret Mag Katılımcıların %53 lük bir kısmı ise mobil cihazlarından sosyal medya üzerinden bir markayı beğendiklerini veya takip ettiklerini dile getiriyor. %43 lük bir bölüm ise akıllı telefonlarıyla bir kupon veya QR kod okuttuklarını belirtiyor. Kullanıcıların %63 ü mobil cihazlarla markaları takip etme nedenlerinin ise şirketlerin kampanyalarından yararlanmak olduğunu söylüyor.

4 Sosyal Medya Trafiğinin E-ticarete Etkisi E-ticaret platformu Shopify, hizmet verdiği mağazalara sosyal medyadan gelen trafikle ilgili detaylı bir infografik yayınladı. Ülkemizde mağaza sayısı sınırlı olsa da küresel ölçekte 90 bin mağazaya hizmet veren Shopify ın hazırladığı infografik özellikle Instagram ve YouTube un verileriyle dikkati çekiyor. Shopify ın temelinde online mağazaları ziyaret eden 37 milyon kullanıcı ziyaretinden hazırlanan infografik 600 bin satışla sonuçlanmış. Analiz edilen 37 milyon sosyal ağ ziyaretçisinden 23,3 milyonu yani %63 ü Facebook tan gelmiş. Sosyal ağ trafiğin yarısından fazlasını sağlayan Facebook un yanında Twitter %10.5 trafik yönlendirebilmiş. Bir diğer dikkat çeken noktaysa Facebook %63 lük trafik yönlendirmesine rağmen sosyal medya trafiğinden gelen satışların %85 ini sağlıyor. Instagram ın haricinde dönüşüm yönüyle dikkat çeken platformlar Vimeo ve YouTube. Video platformlar toplamda trafikte ağırlıklarını hissettiremeselerde yüzde 1 in üzerinde satışa dönüşümle, video içeriğin öneminin altını çizmişler. Shopify ın hazırladığı infografiği detaylı incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

5 Facebook Yüz Eşleme Teknolojisinde Devrim Niteliğinde Bir İlerleme Sağladı Facebook un yeni yapay zeka araştırma ekibi, yüz doğrulama yazılımlarında köşe taşı olacak bir gelişmeyi duyurdu. Söylediklerine göre Facebook un yeni teknolojisi, yüz tanıma konusunda insan zekası seviyesine ulaşmış durumda. Yabancı birine ait iki ayrı fotoğrafı gösterdiğinizde, insanların yüzlerini doğru eşleştirme oranı %97,53. Facebook araştırmacılarının yeni geliştirdiği yazılımın aynı testteki skoru ise %97,25. Sonuç, ışık ya da kişinin doğrudan kameraya bakıp bakmıyor oluşu gibi varyasyonlardan etkilenmiyor. Yani Facebook un yeni yazılımı, neredeyse, yüzleri sizin kadar iyi eşleştirebiliyor. Yeni yazılım, 4 bin kişiye ait 4 milyon adet yüz resminden oluşan ve bugüne kadar oluşturulan en büyük veritabanı kullanılarak eğitilmiş. Geliştirmeyle Facebook un bugünkü teknolojisinin hata oranında %25 oranında azalma sağlanmış ve insan deneyimine bir hayli yaklaşılmış.

6 Twitter ın Kapanması Ve #Twitterisblockedinturkey in Analizi Türkiye de kullanıcıların Twitter a erişiminin engellenmesinin ardından dünya genelinde Trending Topic olan #TwitterisblockedinTurkey etiketini analiz ettik. Etiketle şu ana kadar yapılan paylaşım sayısı 630 bine yaklaşırken, sadece bu etiketle saatte ortalama atılan tweet sayısı 40 bine ulaştı. Etiketi sorguladığımızda Keyhole tweetlerin %73 ünün Türkçe olduğunu paylaşıyor. Yani bu etiket kullanılarak yaklaşık 450 bin tweet Türkçe atılmış durumda. İnternet kullanımını kadın %38,7, erkekte %59,3 olarak belirten TÜİK verisine karşılık etiketle atılan tweetler %43 kadın, %57 erkek katılımı şeklinde gerçekleşmiş.

7 Mobil Reklam Pazarında Google Kan Kaybediyor, Facebook Büyümesini Sürdürüyor Facebook un mobil pazar odağında yaptığı çalışmalarla pazar payını bir yıl içerisinde 3 kattan fazla artırdığı emarketer ın mobil pazarı karşılaştırmalı olarak incelediği raporda açıklandı. Google ın mobil reklamda küresel ölçekte pazarın yarısına sahip olduğunu yeniden gösteren araştırmada, mobil reklam pazarının bu yıl %105 atarak 17,96 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor. Mobil reklam pazarın yaklaşık yarısına Google sahip. Bu yıl yaşanan 3 haneli büyümenin ardından 2014 te pazarın %75,2 büyüme öngörüsü dikkat çeken rakamların başında gelse de 2014 beklentisinde Facebook mobil odağında atılımının sonucu pazar payını %4,2 artırarak devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde Instagram da 100 milyon dolarlık reklam anlaşması da yapan Facebook, bu beklentiyi Instagram reklamlarının artmasıyla birlikte karşılamaya yakın görünüyor. Facebook 2012 de itibaren %5,4 ten başladığı pazar payını 2013 te %17.5 e çıkartmış için beklenti yine pazar payını artırarak %21.7 yi bulması yönünde. Google 2012 de %52,6 pazar payına sahipken pazarda 2 yıl üst üste pay kaybetmenin yanında bu yıl beklenti %2.5 daha pay kaybetmesi.

8 Rakamlarla Facebook un 10.Yılı İçin Hazırladığı Anılarını Hatırla Kampanyası Look Back kampanyasıyla Anılarına Hatırla diyen Facebook, kullanıcıların sosyal ağ paylaşımlarından 1 dakikalık videolar hazırlamıştı. Facebook kullanıcılarının büyük çoğunluğu tarafından sevilen 10. yıl kampanyasının detaylarını yazılım ekibi paylaştı. Facebook un kampanyada videolarını izleyen kullanıcıların %10 unun paylaşacağı beklentisine karşılık Look Back videosu %40 paylaşım oranına ulaşmış. Kampanya paylaşım oranıyla dikkat çekerken Facebook un süregelen trafiğini %20 artırmış. Kişiselleştirilmiş içeriğin kullanıcı tarafından ne kadar sevildiğini bir kere daha gösteren kampanya da Facebook un oluşturduğu Look Back video sayısı 720 milyon olarak belirtiliyor.

9 Google, Giyilebilir Teknolojiler İçin Projesi Android Wear i Duyurdu Google, geçtiğimiz günlerde mobil işletim sistemini giyilebilir cihazlara uyarlamasını sağlayacak Android Wear projesini resmen duyurdu. Şirketin Android ve Google Developers olmak üzere üç farklı kanalında paylaştığı bilgilere göre Google işe akıllı saatlerle başlayacak. Yazılım geliştiricilerin Android Wear projesinin gelişimine katkıda bulunmasını bekleyen Google, Developers Preview i de bu paylaşımlarında sunuyor. Google, yeni projesi için Asus, HTC, Motorola ve Samsung gibi tüketici elektroniği üreticileri ile işbirliği yapmış. Intel, Broadcom, Mediatek ve Qualcomm gibi çip üreticileri de Google ın diğer iş ortakları arasında. Fossil Groups ise moda markası olarak projeyi destekliyor. Google, bu ortakları aracılığıyla Andorid Wear ürünlerini bu yıl sonuna doğru piyasaya sürecek. Google ın Android Project tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz, videoda sesli komut ve daha birçok özellik dikkat çekiyor.

10 Şubat ta YouTube da En Çok İzlenen 10 Reklam YouTube ve Adweek in Ads Leaderboard listesi Ocak ayında Super Bowl reklamlarının hakimiyetine sahne olmuştu; en çok öne çıkan ise Budweiser ın Puppy Love isimli reklam filmiydi. Şubat ayında Pepsi Max in Test Drive 2 isimli reklamı Ocak ayı bitmeden iki gün önce yüklendiği için listede zirveye erişemedi; toplamda 14 milyondan izlenen reklam filmi Şubat ayı içerisinde 10 milyondan az izlendi. Listede bu ay New York sokaklarında yapılan birkaç şaka ve ayrıca Hennessey in dünyanın en hızlı legal sokak aracını kanıtladığı bir video var. Bu listeye giren videoların hepsinin YouTube da reklam olarak işaretlenmiş olması gerekiyor. 1. Maserati Strike 2. Chrysler America s Import 3. Coca-Cola America Is Beautiful 4. Pepsi MAX Test Drive 2 5. AMC The Walking Dead Zombies Prank NYC 6. Chobani Hungry Bear Loose in NYC 7. Hennessey World s Fastest: mph 8. Air New Zealand Safety in Paradise 9. Microsoft Empowering 10. Samsung Unpacked Kaynak: Campaign Türkiye

11 Dünyada Bir Dakikalık Sürede Neler Oluyor? Paylaşılan çalışma ile oldukça canlı bir dünyada yaşadığımız daha yakından anlaşılabilir. Bir dakika oldukça kısa bir zaman dilimi. Ancak yaklaşık 7,2 milyar kişinin yaşadığı dünyada bir dakika içinde neler olabileceği düşünülünce bu bir dakika daha önemli hale geliyor. The Atlantic yayını, bir dakika içinde neler olduğunu ortaya çıkarmak için bazı hesaplamalar ve araştırmalar yaptı. Oluşturulan videoda dünyada bir dakikalık zaman diliminde ilginç sonuçların ortaya çıktığı görülüyor. Bir dakika içinde; Dünyada 58 uçak havalanıyor (Uluslararası Hava Trafiği Derneği ne göre) 116 kişi evleniyor (Birleşmiş Milletler den alınan veriye göre) 144 kişi yeni eve taşınıyor (Gallup verilerine göre) 11 bin 319 paket teslim ediliyor (UPS ye göre) 243 bin fotoğraf Facebook a yükleniyor (Facebook verilerine göre) Yaklaşık 2,5 milyon kg atık oluşuyor (Dünya Bankası na göre) Kaynak: Digital Age

12 İyi Çalışmalar

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR KAPAK_EKO_girisim_ARALIK.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 11/29/13 5:19 PM Page 1 GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR Mobil girişimcilik nereye gidiyor? Bu alanın 17 başarılı girişimcisi geleceğin trendlerini anlatıyor...

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI i T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI HASTANE VE HEKİM TERCİHİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMININ ETKİSİ: ANKARA İLİ ÖRNEĞİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Emre TENGİLİMOĞLU

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

BİLİŞİM 2014 DANIŞMA KURULU

BİLİŞİM 2014 DANIŞMA KURULU BİLİŞİM 2014 DANIŞMA KURULU Abdullah BÜYÜKBAYRAM AB Danışmanlık Başkanı Abdullah Raşit GÜLHAN Adnan YAZICI Ahmet Hamdi ATALAY Ali KANÇAL Ali YILMAZTÜRK Alim KÜÇÜKPEHLİVAN Aslı BERTAN Aydın KÖKSAL Burak

Detaylı

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT SUNUŞ Zeka Değişime Adapte Olma Becerisidir. Stephen Hawking Elma Yayınları tarafından 2012 Nisan da yayınlanan bir önceki kitabım Emsalsiz Müşteri Deneyimleri

Detaylı

PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ. Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır.

PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ. Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır. PERAKENDE SEKTÖR RAPORU İSTİHDAM ANALİZİ Kariyer.net verileri ve uzman görüşleri kullanılarak hazırlanmıştır. bir dönüşüm fotoğrafı! Perakende ülkemiz ekonomisinin en güçlü lokomotif sektörlerinden biri.

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2011-2012 Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak ikinci kez yayımladığımız bu Sürdürülebilirlik Raporu aracılığıyla 2011/12 mali yılına ait sürdürülebilirlik

Detaylı

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Nisan 2015 ÖZEL EK Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Mobil ödeme alışkanlığı hızla yaygınlaşacak Yeniliklerin sonu ve sınırı yok Müşteri, bankayı cebinde taşımayı sevdi Büyük veri nereye

Detaylı

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu

Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! House da buluştu ISSN: 1309-0054 Sayfa 8 Farklı bir bakış açısına mı ihtiyacınız var? Enerji sektöründe riske dayalı karar verme artıyor! Sayfa 10 The Kasım 2014 - Ocak 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Vergisel

Detaylı

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000

sektörü için dijital ilaç çağı olacak 675.000 Petrol fiyatı aşağı, Türkiye ekonomisi yukarı? ISSN: 1309-0054 Sayfa 3 Sayfa 9 Sayfa 11 The Şubat - Mart 2015 Deloitte Times www.deloitte.com.tr Healthcare and Life Sciences Predictions 2020 A bold future?

Detaylı

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU GİRİŞ 2 ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER- DERECELENDİRME NOTLARI 10 VESTEL DE 2014 YILININ SATIR BAŞLARI 16 VESTEL İN 2014 YILI ÖDÜLLERİ

Detaylı

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları...

Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... KAPAK_EKO_girisim_MART.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 3/6/15 4:54 PM Page 1 Melek yatırımcıyı etkilemenin yolları... Melek yatırımcılar hangi sektörleri gözlüyor? Melek yatırımcılar bir girişimde neleri arıyor?

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Tüm İhTİyaçlara Tek çözüm

Tüm İhTİyaçlara Tek çözüm İNTERNET ORTAMINDA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI IT ADVISOR www.itadvisor.com.tr EKİM 2013 SAYI 47 Tüm İhTİyaçlara Tek çözüm Ergin Öztürk IFS Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı www.itadvisor.com.tr

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri

Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri Yeni Halkla İlişkiler Teknolojileri ve Politik İletişim Üzerindeki Etkileri *Can TUTULMAZAY **Görkem CÖMERT Özet: Halkla İlişkilerde çağdaş teknolojilerin kullanımı ve gösterdiği sonuçlar günümüzde halkla

Detaylı

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ

green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL TEMİZ EMNİYETLİ green&clean her zaman biraz daha fazlası YEŞİL (ESD) ENERJİ TASARRUFU ve SIFIR KİREÇ cihazlarının sağladığı tasarruf sayesinde, her çevrimde sadece 2 litre temiz su tüketimi ve %40 daha düşük işletme gideri.

Detaylı

Tüketici odaklı olmak...

Tüketici odaklı olmak... AYIN RÖPORTAJI a 6 ISSN: 1309-0054 Sayfa 5 Sayfa Sayfa 5 65 Sayfa 9 OCAK-ŞUBAT 2014 www.deloitte.com.tr Tüketici odaklı olmak... Tüketiciyi merkeze alma odaklı bir dönüşüm sürecini, Deloitte işbirliğiyle

Detaylı