Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.m2msistemler.com"

Transkript

1

2 İKLİMLENDİRME SERA OTOMASYONU İklimo, istridye ve kültür mantar üreticileri için tasarlanmış bir M2M sistemidir. Web aracılığıyla üreticilerin, üretim merkezlerini takip etmelerini ve bu takip verileri sonuçlarında yeni iklimlendirme seçeneklerini yine internet üzerinden belirleyebilmelerini sağlar. Daha basit fakat detaylı bir anlatımla; Mantar genellikle %85 neme ihtiyaç duyan bir bitkidir. Fakat ülkenin farklı bölgelerinde belli saatlerde bu nem oranı istenilenin fazlasıyla altına düşmektedir. Bunu takip eden bir sensöre ve bununla birlikte bu sensörden aldığı bilgiyi yorumlayarak nemlendiriciyi çalıştıracak bir küçük makinenin varlığına ihtiyacına duyulmaktadır. Bu makinenin, internetten üreticiye nemlendiricinin çalıştığını bildiren bir GPRS MODEM olduğu gibi aynı şekilde üretici de web üzerinden nemlendiriciyi de yine bu GPRS MODEM vasıtasıyla çalıştırabilmektedir. M2M Sistemlere ilk örnek olarak geliştirdiğimiz İKLİMO nun sadece nemlendiriciyi açıp kapatmak gibi bir özelliği yok elbette. Bunun yanı sıra 5000 den fazla klima ile çalışabilen Universal Klima Kumandası nı kontrol edebilen algoritmik yazılım da yine webden kontrol edebilen ve yine webe bilgi gönderebildiği gibi CO2, amonyak gibi zararlı gazların eşik değerlerine ulaştıklarında fanları çalıştırabilen bir yapıya sahiptir. Kolay menü yapısıyla girilebilen ısı,nem,co2 set değerleri ile ortamdaki ısıtıcının olup olmadığını, klima çalışma sıcaklığı değerleri kontrolleri, sistemin sensör değerlerinin dalgalanmalarından etkilenmemesi için tolerans sensör set değerleri gibi parametreler makine üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebildiği üzere web yazılımı sayesinde de bu işlemler internetten de yapılabilmektedir. Bununla birlikte SERVER larda İKLİMO nun kaydetmiş olduğu verilerle de üreticilerin, 12 ay boyunca hangi üretim şartlarında üretim yaptıkları da kaydedilebilmektedir.

3 YAKIT SİSTEMLERİ OTOMASYONU Gemiye ait yakıt tank seviyelerini, makinaların ne kadar litre yakıt harcadığını,cihaz üzerindeki göstergeden izleyebildiğiniz gibi herhangi Wi-Fi bağlantısı olmadan sadece cihaza bağlı bir GPRS modem üzerinden bu verilerin, internete gönderilmesiyle de hem akıllı telefonlardan hem de bilgisayarlardan dünyanın neresinde olursanız olun bu değerleri takip edebilirsiniz.

4 YAKIT SİSTEMLERİ OTOMASYONU Web üzerinden internet bağlantısı olan bir cihazdan yukarıda da gösterilen LOGIN Üye Paneli nden kullanıcı adı ve şifre girilip 2. resimde gösterilen takip çizelgesine ulaşılabilir. Bu takip çizelgesinde; birden fazla gemi olsa bile, gemi seçenek menüsünden dilediğiniz gemilere ait Anlık Yakıt Harcaması(lt.), Günlük Yakıt Harcaması(lt.), Tankın Yakıt Seviyesi(lt.) değerlerini gözlemleyebilirsiniz. Bu değerler tarih tarih son 10 kayıdı gösterdiği gibi sağdaki tarih seçenek menüsünden dilediğiniz tarih aralığındaki değerleri de ekrana çağırılabilmektesiniz. Dilediğinizde bu çağırılan değerleri EXCEL formatında rapor halinde de bilgisayarınıza indirebilir, ya da herhangi bir mail adresine bu dosyayı gönderebilirsiniz.

5 ATIK SU SİSTEMİ Su test cihazı bilgi göndermek için hücresel (3G, GPRS, ) bağlantı kullanır ve özerkliği korumak için güneş panelleri ile şarjlı pil kullanabilir. Test cihazı sensör ve propları m2msistemler tarafından sağlanan kitler ile kalibre edilebilir. Su test cihazı doğruluk, verimlilik ve düşük işletme maliyetleri açısından su kalitesi kontrolü anlık olarak web üzerinden takip edilebilir. Test cihazı su kaynaklarının daha iyi yönetimi için geniş olanak sağlar.en uygun su kalite parametrelerini ölçmek için çoklu sensör ile donatılmıştır, Su test cihazı gerçek zamanlı su kontrolü ve internete bağlanma özelliği ile su kalitesi algılama platformudur. İçme suyu izleme, nehirler, yüzme havuzları, kimyasal sızıntı tespiti ve deniz suyu kirliliği seviyeleri için uygundur. Ölçülen su kalite parametreleri, ph, çözünmüş oksijen (DO), oksitleme-indirgeme potansiyeli (ORP), iletkenlik (tuzluluk), sıcaklık ve iyonlar ( Na +, Ca +,F-,Cl,Br-,I-,Cu2+,K+,Mg2+,NO3- ).

6 ATIK SU SİSTEMİ Uygulamalar: İçme suyu izleme : Ortak kimyasal parametreler ph, nitrat, fosfat ve çözünmüş oksijen içerir. O2 (veya DO) Ölçme, su kalitesinin önemli bir göstergesi olduğunu. Çözünmüş oksijen düzeylerindeki değişiklikler kanalizasyon, fabrikalardan ya da kentsel tarım akış veya akıntı mikroorganizmaların varlığını göstermektedir. ORP bir doğru düzeyde gibi mikroorganizmaların varlığını en aza indirir E: E. coli, Salmonella, Listeria. Nehirlerde Kimyasal sızıntı tespiti: Aşırı ph veya düşük değerler kanalizasyon arıtma tesisi ya da besleme borusu sorunları nedeniyle kimyasal dökülmeleri anlık olarak bildirir. Havuzlar için uzaktan ölçüm : yüzme havuzları ve spa su kalitesi oksidasyon-azaltma potansiyelini(orp) Ölçme, suyun ph ve Klorlu seviyelerini belirleyebilirsiniz. Denizde kirlilik seviyeleri : sıcaklık, tuzluluk, ph, oksijen ve nitrat seviyelerinin ölçülmesi, deniz suyunun kalite algılama sistemleri için geri bildirim verir. Korozyon ve kireç önleme : suyun sertliğini kontrol ederek ısıtıcıları gibi bulaşık makinesi ve su arıtma cihazları korozyon ve kireç kalıntılarını önleyebilirsiniz. Su sertliğine bağlı olarak: ph, sıcaklık, iletkenlik, ve Ca +/ Mg2 + konsantrasyonları. Balık Çiflikleri İzleme (Yetiştiricilik / Aquaponics) : Bu tür tanklarda salyangoz, balık, kerevit veya karides gibi su hayvanların su Ölçüm koşulları. Önemli değerler ph, Çözünmüş Oksijen (DO) ve su sıcaklığı Topraksız: Su dan doğrudan besin alan bitkiler, maksimum büyüme elde etmek için su içinde kesin bir ph ve oksijen(do) düzeyi gerekir. Su Test Cihazı Teknik Özellikleri: Algılayıcı prob, ph, nitratlar(no3), fosfatlar, çözülmüş iyonlar(na +, Ca +, F-, Cl, Vr-, I-, Cu2 +, K +, Mg2 +, NO3-) olarak en fazla 12, kimyasal ve fiziksel su kalite parametrelerini ölçmek, çözünmüş oksijen (DO), iletkenlik (tuzluluk), oksitleme-indirgeme potansiyeli (ORP), sıcaklık, vb Kirleticiler tespit edilebilir ve bütün su şebekesine üzerinde iyi bir su kalitesi sağlar, gerçek zamanlı olarak internet üzerinden görülebilir. Aşırı ph değerleri kimyasal dökülmeleri, arıtma tesisi sorunları, ya da borularda ki sorunlarını gösterebilir. DO Düşük seviyeleri kentsel / tarımsal akıntıları veya kanalizasyon sızıntıları nedeniyle mikroorganizmaların varlığını gösterebilir. Acil durum oluştuğunda yetkililere sms yolu ile bilgilendirme yapabilir.

7 SAĞLIK SİSTEMİ Nabız kan, oksijen (SpO2), hava akımı (solunum), vücut sıcaklığı, elektrokardiyogram: E-Sağlık Sensör platformu 10 farklı sensör kullanılarak gerekli biyometrik ve tıbbi uygulamaları gerçekleştirmek için olanak sağlar (EKG), glükometre, galvanik deri tepkisi (GSR - terleme), kan basıncı (tansiyon aleti), hasta pozisyonu (ivmeölçer) ve kas/ eletromyography sensör(emg). Bu bilgi, gerçek zamanlı olarak, bir hastanın durumunu izlemek için ya da daha sonra tıbbi tanı analiz edilmesi amacıyla, hassas verileri elde etmek için kullanılabilir.wi-fi, 3G, GPRS, Bluetooth uygulamaya bağlı: toplanan biyometrik bilgileri kablosuz mevcut bağlantı seçenekleri kullanarak gönderilebilir. Gerçek zamanlı görüntü tanı gerekirse bir kamera, bir tıbbi tanı merkezine fotoğraf ve hastanın videoları göndermek için 3G modülü eklenebilir. Veri, bir dizüstü bilgisayar ya da akıllı telefona doğrudan verileri göndererek gerçek zamanlı olarak kalıcı depolama veya görsel gerçekleştirmek için gönderilebilir. iphone ve Android uygulamaları kolayca hastanın bilgilerini görmek için dizayn edilmiştir.

8 SAĞLIK SİSTEMİ Sensörler: Hasta Pozisyon Sensörü (İvmeölçer) Glükometre Sensör Vücut Sıcaklığı Sensörü Kan Basıncı Sensörü (Tansiyon aleti) Kan Sensörü (SpO2) Nabız ve Oksijen Airflow Sensör (Nefes) Galvanik deri cevabı Sensörü (GSR- Terleme) Elektrokardiyogram Sensörü (EKG) Elektromiyografi Sensörü (EMG)

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

Su analizi için proses cihazları

Su analizi için proses cihazları Su analizi için proses cihazları İçme suyu ve atık suya yönelik ürünler ve hizmetler Doğrudan üreticiden: Ürünler, sistemler ve servis Kaliteli ürünler, sistem çözümleri ve kapsamlı hizmet arıyorsunuz.

Detaylı

YENİ FİKİRLER YEŞERSİN, PROJE SORUMLUSU????? TÜRKİYE GELİŞSİN...

YENİ FİKİRLER YEŞERSİN, PROJE SORUMLUSU????? TÜRKİYE GELİŞSİN... ????? YENİ FİKİRLER YEŞERSİN,?????????? TÜRKİYE GELİŞSİN... 26 Mart 2014??????? ICC İstanbul Kongre Merkezi????? Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları B??????????????????????????????????????????????????????

Detaylı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ Alarm Kontrol Panelleri Kablosuz Kontrol Panelleri GSM / GPRS / Ethernet Tabanlı İletişim Modülleri Dedektörler Manyetik Kontaklar Alarm Aksesuarları Sirenler Çevre Güvenlik Sistemleri

Detaylı

Analiz istemleri. u ve Atıksu

Analiz istemleri. u ve Atıksu çözüm ortağınız Mühendislik Otomasyon Sistemleri Satış Montaj, Devreye Alma ve Eğitim Proses Kontrol Sistemleri Danışmanlık u ve Atıksu Analiz istemleri Teknik Servis : Bakım, Onarım ve Kalibrasyon Enotek

Detaylı

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları çözümleri azami ölçüde en az maliyetle karşılamak, müşteri ihtiyaçlarını müşteri memnuniyeti temel alınarak en uygun şekilde

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ KUVÖZLER

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ KUVÖZLER T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENİRİLMESİ PROJESİ) BİYOMEİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ KUVÖZLER ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI

Ziebers AKILLI EV SISTEMLERI AKILLI EV SISTEMLERI Akıllı Ev Sistemleri ne Hoşgeldiniz Akıllı Ev Sistemleri ile eviniz hiç olmadığı kadar konforlu olacak. Evinizdeki bütün cihazları tek merkezden kontrol etme imkanı sunan Akıllı Ev

Detaylı

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü)

Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) ABB - Gülçin KOÇ (Alçak Gerilim Ürünleri Devre Kesiciler ve Yük Ayırıcılar Ürün Müdürü) A.G.-O.G. ŞALT TANITICI REKLAM AKILLI YÜK YÖNETİMİ YÜKLERİ OPTİMİZE EDEREK ENERJİ KESİNTİLERİNİ AZALTAN YENİ DEVRE

Detaylı

güven üretiyoruz generating confidence

güven üretiyoruz generating confidence güven üretiyoruz generating confidence 2 Maxlogic & Mavigard markaları ile 1987 yılından itibaren yangın ve gaz algılama sistemleri konusunda Güven Üretmeye devam ediyoruz. İstanbul, Yukarı Dudullu da

Detaylı

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL

AKILLI BINAM. Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi. Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL AKILLI BINAM Yıl:1 / Sayı:1 /Aralık 2013 / Fiyatı: 5 TL Yapı Teknolojileri ve Akıllı Bina Dergisi l Akıllı Şehirler Zirvesi WICS13 l Turkcell makineleri birbirine bağlıyor l Türkiye 2023 e akıllı şehirlerle

Detaylı

güven üretiyoruz generating confidence

güven üretiyoruz generating confidence güven üretiyoruz generating confidence 2 Maxlogic & Mavigard markaları ile 1987 yılından itibaren yangın ve gaz algılama sistemleri konusunda Güven Üretmeye devam ediyoruz. İstanbul, Dudullu da bulunan

Detaylı

Bina termografisi. Testo termal kameralar ile etkin ve hassas analizler

Bina termografisi. Testo termal kameralar ile etkin ve hassas analizler Bina termografisi Testo termal kameralar ile etkin ve hassas analizler Bina termografisi Daha detaylı görüntü Testo termal kameralar binaların dış kabuğunda ve iç tarafındaki kusurlu ve hasarlı bölgeleri

Detaylı

ÖNSÖZ. Prof. Dr. İsmail H. ALTAŞ Bölüm Başkanı

ÖNSÖZ. Prof. Dr. İsmail H. ALTAŞ Bölüm Başkanı ÖNSÖZ Karadeniz Teknik Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü olarak, 2009 yılından beri öğrencilerimiz tarafından yapılan projeleri ziyaretçilere açık olarak bölümümüz

Detaylı

Before the light. www.logiba.com. AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi

Before the light. www.logiba.com. AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi Before the light www.logiba.com AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi Sanayi Siteleri Depolar Otopark Alanları Alışveriş Merkezleri Hayat ışığın kontrolünde, ışık ise sizin... Sokak Aydınlatmaları Park ve Bahçeler

Detaylı

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme

Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Pratik Kılavuz Tesisat ve ısıtma sektörü için termal görüntüleme Tesisat kaçaklarının bulunması ve ısıtma performansının izlenmesi için profesyonel çözümler. 1 Giriş Son yıllarda, endüstriyel pazar için

Detaylı

Çevre analizleri. Su, toprak ve havanın kalite kontrolü

Çevre analizleri. Su, toprak ve havanın kalite kontrolü Çevre analizleri Su, toprak ve havanın kalite kontrolü 02 Metrohm... Titrasyonda global pazar lideridir. Titrasyon, voltammetri ve iyon kromatografinin yer aldığı iyon analizleri metodlarına ek olarak

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 31.12.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25687

Resmi Gazete Tarihi: 31.12.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25687 Resmi Gazete Tarihi: 3.2.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25687 SU KĐRLĐLĐĞĐ KONTROLÜ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar Amaç ve Kapsam Madde Bu Yönetmeliğin amacı, Ülkenin yeraltı

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ

HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ HASSAS TARIM TEKNOLOJİLERİ Mustafa VATANDAŞ 1, Metin GÜNER 1, Ufuk TÜRKER 2 ÖZET Tarım, ülkemizde uzun yıllardır bilişim sektörünün ilgi alanı dışında kalmış olmasına karşın; son yıllarda ve özellikle

Detaylı

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi

%30. Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun. www.tr.evoflat.danfoss.com. TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi TASARIM REHBERİ A DAN Z YE Danfoss EvoFlat sistemi Daire İstasyonu sistem konsepti projenizle en önde olun %30 Merkezi ısıtma konusunda bilinç arttırıldığında enerji tüketimi %30 düşürülebilmektedir. www.tr.evoflat.danfoss.com

Detaylı

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÇEVRE DOSTU SULAMA SİSTEMLERİNİN UZAKTAN KONTROLÜ VE OTOMASYONU. Emre CAN Ethem SERÇE

T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÇEVRE DOSTU SULAMA SİSTEMLERİNİN UZAKTAN KONTROLÜ VE OTOMASYONU. Emre CAN Ethem SERÇE T.C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ ÇEVRE DOSTU SULAMA SİSTEMLERİNİN UZAKTAN KONTROLÜ VE OTOMASYONU Emre CAN Ethem SERÇE Danışman Doç. Dr. Okan BİNGÖL LİSANS TEZİ ELEKTRİK ELEKTRONİK

Detaylı

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Yasal Bildirim 2015 Caterpillar. Tüm Hakları Saklıdır. CAT, CATERPILLAR, BUILT FOR IT, bunların ilgili logoları, Caterpillar Yellow, Power Edge ticari sunum şekli ve burada kullanılan

Detaylı

Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli

Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli Answers for infrastructure. Synco ile HVAC Kontrolü Kolay ve enerji verimli Synco üstün konfor ve enerji verimliliği için Bina ölçeğine, kullanım ömrüne, işletim sürelerine ve konfor ihtiyaçlarına göre

Detaylı

Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM. www.schrack-seconet.com

Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM. www.schrack-seconet.com Integral IP MX. Modüler yangın güvenliği. FIRE ALARM www.schrack-seconet.com İnsan hayatı ve diğer değerlerin korunması. Önleyici yangın güvenliği bir zorunluluktur! Yangın ve duman zamanın başlagıcından

Detaylı

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm

Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm Yeni Hizmet Modeliyle Yenilikçi Bir Çözüm: DİVA Yeni dünya düzeni ve yeni rekabet şartları artık yeni iş modelleri geliştirmeyi zorunlu kılarken rekabette öne

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı