T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I 2012 YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I 2012 YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI"

Transkript

1 T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I No : 03 Tarih : 02/02/ YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI 2012 yılı Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) hesaplamalarında, 2011 yılı Aralık ayı temel alınarak, Avrupa Birliği ve Birleşmiş tarafından geliştirilen Amaca Yönelik Bireysel Tüketim Sınıflaması na (COICOP) göre grup ve madde ağırlıkları güncellenmiştir yılında 444 ürün, 1169 ürün çeşidi kapsanacak olup, işyeri ve 4176 konuttan her ay yaklaşık fiyat derlenecektir yılı TÜFE güncelleme çalışmalarında aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. 1. Fiyat Derleme Periyodu Bazı Ürünler Ġçin DeğiĢtirilmiĢtir TÜFE de fiyatlar, taze meyve-sebze ve akaryakıt-tüp gaz fiyatları için ayda dört kez, kiralar için ayda bir kez ve bunların dışında kalan diğer tüm ürünler için ayın 10. gününü ve 20. gününü kapsamak üzere ayda iki kez olarak derlenmekteydi yılından itibaren Gıda ve Alkolsüz İçecekler ana grubu içerisinde ağırlıklı olan ve ay içi fiyat değişimi yüksek olan 15 gıda ürünü için fiyatlar ayda dört kez derlenecektir. Fiyat derleme periyodu dörde çıkartılan ürünler Tablo 1.1 de belirtilmiştir. Bu ürünlerin sepet içindeki ağırlığı %9,84 tür. Tablo 1.1 Fiyat Derleme Sıklığı Dörde Çıkartılan Gıda Ürünleri SIRA NO MADDE ADI 1 Dana Eti (Kuşbaşı) 2 Koyun-Kuzu Eti (Kemikli Parça) 3 Tavuk Eti (Baget) 4 Tavuk Eti (Göğüs) 5 Tavuk Eti (Bütün) 6 Süt (Uzun Ömürlü) 7 Yoğurt (Normal) 8 Beyaz Peynir (Tam Yağlı) 9 Yumurta 10 Margarin (Paket-Sade) 11 Ayçiçek Yağı 12 Zeytin (Siyah) 13 Toz Şeker 14 Çay (Kamelya veya Rize Turist) 15 Çay (Özel)

2 Bununla beraber ay içi fiyat değişimi az ve toplam sepet içerisinde ağırlığı % 7,53 olan 78 ürün için fiyat derleme periyodu ayda bir sefere indirilmiştir. Bu ürünler için fiyatlar ayın 2. Yarısında, ayın 20 sini kapsayan dönemde derlenecektir. Fiyat derleme sayısı ayda bire indirilen ürünler Tablo 1.2 de belirtilmiştir. Tablo 1.2 Fiyat Derleme Sıklığı Bire Ġndirilen Ürünler SIRA NO MADDE ADI 1 Dikiş Ücreti (Kadın, Tek Pantolon) 2 Giysi Tamiri (Pantolon Paçası Katlama) 3 Giysi Tamiri (Fermuar Değiştirme) 4 Kuru Temizleme (Tek Ceket) 5 Kuru Temizleme (Tek Pantolon) 6 Erkek Ayakkabı Tamiri 7 Kadın Ayakkabı Tamiri 8 Cam (Düz Cam) 9 Soba (Kömür Sobası) 10 Kombi Bakımı (İşçilik) 11 Anahtar Yaptırma Ücreti (Yaprak Tipi) 12 Anahtar Yaptırma Ücreti (Noktalı (Bilyalı) Tipi) 13 Kilit (Dış Kapı) 14 Soba Borusu 15 Soba Kovası 16 El Süpürgesi (Çalı) 17 Gündelikçi Ücreti 18 Halı Temizletme Ücreti (Makina) 19 Doktor Muayene Ücreti (Muayenehane) 20 Doktor Muayene Ücreti (Özel Hastane, Dahiliye) 21 Diş Çektirme Ücreti (Muayenehane, Diş Çekme) 22 Diş Dolgu Ücreti (Muayenehane, Azı Dişi, Kompozit Dolgu) 23 Röntgen Çektirme Ücreti (Mua.,Lab., Poli., Gör.Mrk.,Akc.Gr.) 24 Ultrason Ücreti (Özel Hast., Lab., Poli., Gör.Mrk., Üst Batın) 25 Emar Ücreti (Özel Hast., Lab., Poli., Gör.Mrk., Beyin) 26 Laboratuar Tahlil Ücreti (Özel Laboratuar, Kan Sayımı) 27 Laboratuar Tahlil Ücreti (Özel Laboratuar, Tam İdrar) 28 Laboratuar Tahlil Ücreti (Özel Laboratuar, Kan Şekeri) 29 Hastane Yatak Ücreti (Özel Hastane,Tek Kişilik Özel Oda) 30 Ameliyat Ücreti (Özel Hastane, Bademcik) 31 Doğum Ücreti (Özel Hastane, Normal) 32 Doğum Ücreti (Özel Hastane, Sezaryen) 33 Otopark Ücreti (1 Saat ) 34 Köprü Geçiş Ücreti (İstanbul-OGS) 35 Köprü Geçiş Ücreti (İstanbul-KGS) 36 Şoför Eğitim Kurs Ücreti 37 Tren Ücreti (Banliyö) 1. Tarife (Tam) 38 Tren Ücreti (Banliyö) 1. Tarife (Öğrenci) 39 Metro Ücreti 1. Tarife (Tam) 40 Metro Ücreti 1. Tarife (Öğrenci) SIRA NO MADDE ADI 41 Tramvay Ücreti 1. Tarife (Tam)

3 42 Tramvay Ücreti 1. Tarife (Öğrenci) 43 Belediye Otobüs Ücreti 1. Tarife (Tam) 44 Belediye Otobüs Ücreti 1. Tarife (Öğrenci) 45 Dolmuş-Minibüs Ücreti (Yakın Mesafe-Tam) 46 Servis Ücreti (Okul İçin) 47 Taksi Ücreti (Gündüz-Açılış+1 km) 48 Vapur Ücreti (Şehir Hattı) 1. Tarife (Tam) 49 Vapur Ücreti (Şehir Hattı) 1. Tarife (Öğrenci) 50 Vapur Ücreti (Deniz Otobüsü) 1. Tarife (Tam) 51 Vapur Ücreti (Deniz Otobüsü) 1. Tarife (Öğrenci) 52 Nakliye Ücreti (Tüm Ev Eşyası-2 km) 53 Evde Beslenen Hayvan Aşısı 54 Futbol Sahası Kiralama Ücreti (Akşam) 55 Fotoğraf Tabetme Ücreti (10x15) 56 Resim Çektirme Ücreti 57 Sinema (Tam) 58 Tiyatro-Devlet (Tam) 59 İnternet Kafe Saat Ücreti 60 Anasınıfı Ücreti (Devlet) 61 Özel İlköğretim Ücreti (1-5.Sınıf) 62 Özel İlköğretim Ücreti (6-8.Sınıf) 63 Özel Lise Ücreti 64 Özel Dershane Ücreti (SBS Hazırlık-8.Sınıf) 65 Özel Dershane Ücreti (Üniversiteye Hazırlık) 66 Özel Üniversite Ücreti 67 Bilgisayar Kursu (İşletmenlik) 68 Lisan Kursu (Gündüz-Hafta Sonu) 69 KPSS Kursu 70 Yurt Ücreti (Üniversite-Özel) 71 Erkek Berberi (Saç Kesme) 72 Kadın Berberi (Saç Kesme) 73 Kadın Berberi (Fön Çekme) 74 Kadın Berberi (Saç Boyama) 75 Kaş Aldırma Ücreti 76 Manikür (Kadın İçin) 77 Kreş ve Gündüz Bakım Evi 78 Zorunlu Deprem Sigortası (Dask) 2. Aylık Ortalama Fiyat Hesaplama Yönteminde DeğiĢiklik YapılmıĢtır 2011 ve önceki yıllarda ayda dört kez fiyatı derlenen taze meyve-sebze, akaryakıt-tüp gaz ve ayda iki kez fiyatı derlenen diğer ürünler için aylık ortalama fiyatlar, ilk 15 gün ve son 15 gün için geometrik ortalama ile bulunan fiyatların aritmetik ortalaması alınarak hesaplanmaktaydı. Mevsimsel ürünler için derlenen fiyat sayılarının, ay içi iki dönem arasında homojen dağılmaması halinde uç değerler aylık ortalama fiyatı yanlı hale getirmektedir. Dönemler arası fiyat sayısındaki farklılıklar ve uç değerlerin getirdiği yanlılığı ortadan kaldırmak amacıyla aylık ortalama fiyat hesaplama yönteminde değişiklik yapılmıştır. Yapılan değişiklik ile; 2012 yılından itibaren ay içerisinde derlenen tüm fiyatların geometrik ortalaması alınarak aylık ortalama fiyat hesaplanacaktır.

4 3. Enflasyon Sepeti GüncellenmiĢtir Tüketici Fiyatları Endeksi mal ve hizmet sepeti oluşturulurken Hanehalkı Bütçe Anketi (HBA) sonuçlarına göre toplam harcama içerisinde 1/1000 den daha fazla ağırlık alan ürünler endeks sepeti kapsamına alınmaktadır. Yıl boyunca her ay düzenli olarak yapılan HBA anketi sonuçlarına göre TÜFE endeks sepeti güncellenmekte ve önemi yitiren mal ve hizmetler endeks kapsamı dışında bırakılmaktadır. HBA verilerinin yanı sıra; otomobil, otoban geçiş, şehirlerarası tren, cep telefonu görüşme, internet, özel televizyon yayın aidatı, gazete ve dergi ücretleri gibi mal ve hizmetler için idari kayıtlardan elde edilen harcama ve ciro bilgileri ile sepetin kapsamı ve ağırlık yapısı her yıl güncellenmektedir yılı için TÜFE sepetine yeni eklenen ürün listesi Tablo 3.1 de ve sepetten çıkan ürün listesi Tablo 3.2 de verilmiştir. Tablo =100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Endeksi Sepetine Giren Ürün Listesi SIRA NO MADDE ADI 1 Ayran (1 lt) 2 Katı Meyve Sıkacağı 3 Bulaşık Deterjanı (Bulaşık Makinesi İçin Tablet) 4 Araba Yıkama Ücreti 5 Duş Jeli 6 Otomobil (2000 cc) 7 Otoban Geçiş Ücreti (2012 yılında 12 çeşit ile temsil edilmektedir - 2 yeni çeşit eklenmiştir) 8 Şehirlerarası Tren Ücreti (2012 yılında 20 hat ile temsil edilmektedir -1 yeni hat eklenmiş 4 hat çıkmıştır) 9 Uçak Ücreti (2012 yılında 64 hat ile temsil edilmektedir -10 yeni hat eklenmiş, 1 hat çıkmıştır) 10 Cep Telefonu Görüşme Ücreti (2012 yılında 233 çeşit ile temsil edilmektedir - 5 yeni çeşit eklenmiş, 1 çeşit çıkmıştır) 11 Özel Televizyon Aidatı (2012 yılında 12 çeşit ile temsil edilmektedir - 11 yeni çeşit eklenmiş, 5 çeşit çıkmıştır) 12 Magazin ve Dergi (2012 yılında 8 çeşit ile temsil edilmektedir - 1 yeni çeşit eklenmiş, 1 çeşit çıkmıştır ) Tablo =100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Endeksi Sepetinden Çıkan Ürün Listesi SIRA NO MADDE ADI 1 Üzüm Yaprağı 2 Erkek Palto 3 Ampul (Şeffaf) 4 Çamaşır Deterjanı (Elde Yıkama İçin) 5 Enjektör (5 cc' lik) 6 Kamera (Bilgisayar İçin-Web cam) 7 VCD (Film) 8 İnternet Aylık Ücreti (Tt-Net-Çevirmeli) 9 Modem (ADSL) 4. Ana Grup ve Madde Düzeyleri Ġçin Ağırlık Setleri Ġnternet Üzerinden Yayınlanacaktır TÜİK tarafından yayınlanan madde fiyatları, o maddeye ilişkin olarak işyerlerinden derlenen tüm fiyatların geometrik ortalaması alınarak hesaplanan fiyatlardır. İşyerlerinden fiyatı derlenen bazı ürünlerde zaman zaman tanım ve kalite değişikliği gibi nedenlerle farklılaşma olmaktadır. Bu değişiklik fiyatlara da yansımakta, yayınlanan fiyatlar kalite değişimini de içermektedir. Örneğin fiyatı takip edilen cep telefonunun tanımında bir değişiklik yapılıp kamerasız cep telefonu yerine kameralı cep telefonu fiyatı derlenmesi gerekiyorsa, işyerinden derlenen kameralı cep telefonu fiyatı madde fiyatı olarak yer almakla birlikte endeks hesabında iki cep telefonu arasındaki kalite gözetilerek endeks oluşturulmaktadır.

5 Endeks hesaplamaları madde çeşidi düzeyinden başlamakta ve elde edilen rakamlar kullanılarak madde düzeyi için endeks hesaplanmaktadır. Örneğin sepette yer alan cep telefonu görüşme ücreti bir madde olarak tanımlanmakta ve 233 farklı görüşme çeşidinden oluşmaktadır. Endeks 233 çeşit görüşme için hesaplanmakta ve her görüşme çeşidinin ağırlığı ile değerlendirilerek cep telefonu görüşme ücreti için madde düzeyinde endeks bulunmaktadır. Doğrudan cep telefonu görüşme ücreti olarak madde düzeyinde verilen bir fiyat üzerinden hesaplanacak endeks rakamı, madde çeşidi kullanılarak başlayan ve madde çeşidi ağırlıklarının da hesaba katıldığı cep telefonu görüşme ücreti endeksinden farklı olacaktır. Veri kullanıcılarının madde düzeyinde verilen ağırlıklar ve ortalama fiyatlar üzerinden hesaplayacakları endeks rakamları, yukarıda açıklanan nedenlerle TÜİK rakamlarından farklılık gösterebilecektir.

6 2003=100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Endeksi 2012 Yılı Ana Grup ve Madde Ağırlıkları (Türkiye) Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Ağırlık Madde_Kodu Ana Grup ve Madde Listesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık 01 Gıda ve alkolsüz içecekler 26, Pirinç 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0,4112 0, Buğday Unu 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0,5839 0, Pirinç Unu 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0,0049 0, Bebek Maması (Toz Karışım) 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0,1088 0, Bulgur 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0,1396 0, Ekmek 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3,0941 3, Bisküvi 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0,3111 0, Kraker 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0,0507 0, Gofret 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0,1004 0, Pasta 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0,2136 0, Kek 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0,0767 0, Baklava 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0,2946 0, Ekmek Hamuru (Yufka) 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0, Makarna 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0,1883 0, Şehriye 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0,0280 0, Tahıl Gevreği 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0,0262 0, Dana Eti 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1,4775 1, Koyun Eti 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0,7984 0, Tavuk Eti 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0,9737 0, Sakatat 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0, Sucuk 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0,3262 0, Sosis 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0,0529 0, Salam 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0,0823 0, Balık 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0,3796 0, Süt 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0,6849 0, Yoğurt 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0,6715 0, Peynir Beyaz Peynir 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0,8836 0, Peynir Kaşar Peyniri 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0,2810 0, Tulum peyniri 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0,1234 0, Krem peynir 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0,0485 0, Yumurta 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0,7062 0, Tereyağı Kahvaltılık 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0,1742 0, Margarin 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0,2246 0, Zeytinyağı 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0,2658 0, Ayçiçek Yağı 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0,8076 0, Misirözü yaği 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0,1197 0, Portakal 0,5459 0,6830 0,6722 0,4645 0,1914 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0404 0,1777 0, Üzüm 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1566 0,3552 0,4553 0,4135 0,0000 0, Armut 0,0404 0,0493 0,0523 0,0000 0,0000 0,0000 0,0429 0,0862 0,1351 0,1378 0,0860 0, Ayva 0,0324 0,0321 0,0223 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0233 0,0485 0, Çilek 0,0000 0,0000 0,0000 0,2895 0,5425 0,1516 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0, Elma 0,5005 0,5803 0,6401 0,6412 0,5893 0,1304 0,0735 0,0832 0,1715 0,3560 0,4499 0, Erik 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,2535 0,0875 0,0749 0,0751 0,0000 0,0000 0, Greyfurt 0,0229 0,0232 0,0227 0,0141 0,0105 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0119 0, Karpuz 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,5362 0,6624 0,4915 0,2625 0,0000 0,0000 0, Kavun 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,2039 0,3355 0,3549 0,1542 0,0000 0, Kayısı 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1810 0,1146 0,0174 0,0000 0,0000 0,0000 0, Kiraz 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,3664 0,2425 0,0634 0,0000 0,0000 0,0000 0, Limon 0,1073 0,1141 0,1312 0,1398 0,1554 0,0507 0,0412 0,0551 0,0995 0,1102 0,1176 0, Mandalina 0,3426 0,1040 0,0235 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,2980 0,6194 0, Muz 0,2710 0,2877 0,3390 0,3541 0,4141 0,0905 0,0640 0,0751 0,1416 0,2202 0,2586 0,2544

7 Nar 0,0400 0,0295 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1497 0,1335 0, Şeftali 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1429 0,2143 0,2659 0,2077 0,0000 0,0000 0, Ceviz İçi 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0,1372 0, Fındık İçi 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0,0805 0, Antep Fıstığı 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0,0440 0, Yer Fıstığı 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0,0615 0, Leblebi 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0,0301 0, Ay Çekirdeği 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0,1518 0, Kabak Çekirdeği 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0,0275 0, Kuru Üzüm 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0,0428 0, Kuru Kayısı 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0,0330 0, Bamya 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1031 0,1516 0,0913 0,0000 0,0000 0, Bezelye 0,0000 0,0000 0,0000 0,0611 0,0822 0,0933 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0, Biber Çarliston 0,0415 0,0434 0,0470 0,0814 0,0792 0,0884 0,0808 0,0514 0,0545 0,0426 0,0485 0, Biber Dolmalık 0,0278 0,0253 0,0257 0,0553 0,0707 0,0829 0,1098 0,1505 0,1226 0,0803 0,0564 0, Biber sivri 0,1719 0,1799 0,1872 0,2772 0,2277 0,2544 0,2742 0,2673 0,2492 0,2218 0,1696 0, Domates 0,6423 0,7026 0,7977 1,0904 1,0902 1,0035 1,0245 0,9908 0,9466 0,9232 0,7736 0, Fasulye 0,0000 0,0000 0,0000 0,0866 0,2777 0,3636 0,3783 0,4244 0,4357 0,0000 0,0000 0, Havuç 0,2604 0,2355 0,1915 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1354 0,1901 0, Ispanak 0,2961 0,2925 0,2607 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1469 0,2199 0, Kabak 0,0467 0,0567 0,1029 0,1331 0,1059 0,0899 0,0659 0,0496 0,0520 0,0576 0,0531 0, Karnıbahar 0,1226 0,1232 0,0796 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0610 0,1080 0, Kuru Soğan 0,3042 0,2640 0,2572 0,2477 0,2243 0,2159 0,2531 0,2668 0,2918 0,3336 0,3295 0, Lahana Beyaz Lahana 0,1680 0,1466 0,0961 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1376 0,1662 0, Lahana Kırmızı Lahana 0,0503 0,0498 0,0332 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0214 0,0304 0, Mantar 0,0798 0,0825 0,0779 0,0652 0,0471 0,0291 0,0237 0,0329 0,0415 0,0761 0,0869 0, Marul 0,2052 0,2216 0,2038 0,1435 0,0779 0,0464 0,0300 0,0350 0,0848 0,1174 0,1669 0, Maydanoz 0,1192 0,1281 0,1200 0,0816 0,0609 0,0576 0,0535 0,0553 0,0702 0,0799 0,0987 0, Patlıcan 0,1150 0,1183 0,1262 0,2480 0,2874 0,3348 0,3432 0,3237 0,3271 0,2574 0,1884 0, Pırasa 0,1661 0,1483 0,1272 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0744 0,1163 0, Salatalık 0,2508 0,2424 0,3455 0,5372 0,4993 0,4723 0,3966 0,3417 0,3656 0,3456 0,2879 0, Sarımsak 0,0248 0,0234 0,0247 0,0215 0,0245 0,0357 0,0476 0,0429 0,0602 0,0473 0,0378 0, Semizotu 0,0000 0,0000 0,0000 0,0185 0,0237 0,0266 0,0227 0,0187 0,0040 0,0000 0,0000 0, Turp Kırmızı 0,0579 0,0575 0,0271 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0227 0,0395 0, Yeşil Soğan 0,0734 0,0826 0,0929 0,0759 0,0454 0,0294 0,0170 0,0216 0,0270 0,0419 0,0565 0, Patates 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0,3651 0, Kuru Fasulye 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0,0940 0, Nohut 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0,0484 0, Mercimek 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0,1279 0, Diğer bakliyat (Kuru Barbunya) 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0, Konserveler 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0,0254 0, Salça 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0,1861 0, Zeytin 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0,5066 0, Cipsler 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0,1132 0, Toz Şeker 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0,6354 0, Kesme Şeker 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0,1038 0, Reçel 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0,0487 0, Bal 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0,1858 0, Pekmez 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0,0531 0, Tahin Helvası 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0,0837 0, Çikolata 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0, Çikolata Tablet 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0,1267 0, Çikolata Krem 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0,1037 0, Lokum 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0,0418 0, Sakız 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0,0438 0, Kağıtlı Şeker 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0,1530 0, Dondurma 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006 0,2006

8 Baharat 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0,1347 0, Tuz 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0, Kabartma Maddeleri 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0,0304 0, Sirke 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0,0264 0, Ketçap 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0, Mayonez 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0,0198 0, Hazır Çorbalar 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0,0693 0, Hazır Pakette Toz Tatlılar (Puding) 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0,0429 0, Kahve 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0,0404 0, Hazır Kahve 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0,0633 0, Çay 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0,5905 0, Poşet Bitki ve Meyve Çayi 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0,0116 0, Kakao 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0,0094 0, Kakaolu İçecekler Toz 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0, Su 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0,3920 0, Maden Suyu ve Sodası 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0,0608 0, Gazoz Meyveli 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0,0991 0, Kola 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0,3763 0, Ayran (1 l) 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0,0480 0, Meyve Suyu 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0,1931 0, Alkollü içecekler ve tütün 5, Rakı 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0,1371 0, Viski 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0,0063 0, Şarap 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0,0138 0, Bira Alkollü 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0,1444 0, Samsun Sigarası 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0,5018 0, Maltepe Sigarası 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0,1887 0, Tekel ,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1,1227 1, Sigara LM 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0,6702 0, Marlboro 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0,7973 0, Winston 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0,8308 0, Parliament 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0,6558 0, Monte Carlo 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0,1449 0, Giyim ve ayakkabı 6, Pamuklu Kumaş 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0,0482 0, Karışım Kumaşlar 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0,0314 0, Kaban Anorak Tipi (Erkek için) 0,1146 0,1039 0,0853 0,0549 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0527 0,0823 0,1030 0, Kaban Yünlü (Erkek için) 0,1362 0,1234 0,1165 0,0795 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0782 0,0991 0,1194 0, Takım Elbise (Erkek için) 0,3266 0,3475 0,3437 0,3601 0,3388 0,2948 0,2450 0,2496 0,3560 0,3482 0,3007 0, Ceket (Erkek için) 0,0953 0,0937 0,0648 0,0899 0,0764 0,0550 0,0413 0,0383 0,0830 0,0853 0,0913 0, Pantolon (Erkek için) 0,4576 0,5260 0,5275 0,5573 0,7213 0,6991 0,7393 0,7601 0,5930 0,5856 0,4997 0, Kazak (Erkek için) 0,2304 0,1751 0,1607 0,0783 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0747 0,1380 0,2067 0, Gömlek (Erkek için) 0,2268 0,2330 0,2573 0,2550 0,2747 0,2682 0,3006 0,3178 0,2674 0,2379 0,2364 0, Sweatshirt (Erkek için) 0,0203 0,0406 0,0638 0,0455 0,0205 0,0352 0,0234 0,0246 0,0342 0,0451 0,0392 0, Tişört (Erkek için) 0,0000 0,0000 0,0000 0,1315 0,2462 0,3035 0,3364 0,2788 0,1225 0,0000 0,0000 0, Eşofman (Erkek için) 0,0540 0,0427 0,0644 0,0507 0,0289 0,0225 0,0248 0,0214 0,0325 0,0541 0,0585 0, Pijama (Erkek için) 0,0508 0,0343 0,0330 0,0268 0,0367 0,0431 0,0459 0,0335 0,0271 0,0394 0,0468 0, İç Çamaşırı (Erkek için) 0,0495 0,0428 0,0525 0,0460 0,0436 0,0566 0,0454 0,0618 0,0546 0,0628 0,0543 0, Çorap (Erkek için) 0,0845 0,0837 0,0773 0,0713 0,0597 0,0688 0,0447 0,0608 0,0709 0,0691 0,0909 0, Pardösü (Kadın için) 0,0690 0,0849 0,1591 0,1595 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1291 0,1220 0,1025 0, Kaban (Kadın için) 0,2314 0,2242 0,1176 0,0767 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0414 0,0770 0,1493 0, Pantolon-Ceket Takım (Kadın için) 0,0972 0,0964 0,0924 0,0914 0,1407 0,1389 0,0929 0,0907 0,0935 0,0986 0,0983 0, Tayyör (Kadın için) 0,0838 0,0807 0,0945 0,0980 0,1036 0,1093 0,0994 0,0886 0,0939 0,0980 0,0867 0, Etek (Kadın için) 0,2344 0,2257 0,2263 0,2654 0,3514 0,3752 0,3869 0,3723 0,3061 0,2064 0,2198 0, Pantolon (Kadın için) 0,2147 0,2117 0,2274 0,2667 0,3807 0,3541 0,3602 0,3729 0,2804 0,2523 0,2195 0,1957

9 Hırka (Kadın için) 0,1792 0,1716 0,1521 0,1192 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1274 0,1744 0,1858 0, Kazak (Kadın için) 0,4939 0,4608 0,3753 0,2630 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,2274 0,4082 0,4793 0, Gömlek (Kadın için) 0,0513 0,0547 0,0779 0,1010 0,1903 0,1892 0,1890 0,1991 0,1418 0,0874 0,0728 0, Tişört (Kadın için) 0,0584 0,0878 0,1613 0,2638 0,4854 0,5214 0,5596 0,5432 0,2584 0,1446 0,0812 0, Eşofman (Kadın için) 0,0880 0,0895 0,0905 0,0597 0,0525 0,0245 0,0243 0,0494 0,0652 0,0859 0,0864 0, Pijama (Kadın için) 0,0573 0,0483 0,0441 0,0443 0,0513 0,0547 0,0428 0,0426 0,0472 0,0500 0,0550 0, İç Çamaşırı (Kadın için) 0,0739 0,0910 0,1039 0,1058 0,1495 0,1583 0,1758 0,1698 0,0955 0,0975 0,0751 0, Çorap (Kadın için) 0,0805 0,0856 0,0906 0,0984 0,1075 0,0872 0,0821 0,0843 0,1058 0,1107 0,1013 0, Kaban Anorak Tipi (Çocuk için) 0,1323 0,1264 0,1257 0,0657 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0508 0,0930 0,1133 0, Pantolon (Çocuk için) 0,2190 0,2294 0,2853 0,2657 0,2509 0,1967 0,1888 0,1463 0,1818 0,2099 0,2162 0, Kazak (Çocuk için) 0,2041 0,1821 0,1286 0,0387 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0353 0,1206 0,1841 0, Gömlek (Çocuk için) 0,0400 0,0489 0,0556 0,0734 0,0885 0,0925 0,0600 0,0658 0,0686 0,0871 0,0521 0, Sweatshirt (Çocuk için) 0,0282 0,0275 0,0162 0,0114 0,0114 0,0088 0,0087 0,0088 0,0113 0,0289 0,0291 0, Tişört (Çocuk için) 0,0000 0,0000 0,0000 0,2113 0,3266 0,4075 0,4641 0,3010 0,0913 0,0000 0,0000 0, Eşofman (Çocuk için) 0,0480 0,0488 0,0523 0,0403 0,0398 0,0234 0,0232 0,0324 0,0460 0,0500 0,0737 0, Pijama (Çocuk için) 0,0607 0,0642 0,0474 0,0335 0,0320 0,0321 0,0309 0,0310 0,0324 0,0362 0,0364 0, İç çamaşırı (Çocuk için) 0,0374 0,0407 0,0495 0,0449 0,0438 0,0344 0,0311 0,0303 0,0399 0,0400 0,0412 0, Çorap (Çocuk için) 0,0840 0,0855 0,0931 0,0687 0,0607 0,0583 0,0468 0,0466 0,0508 0,0684 0,0692 0, Okul giyisileri (Çocuk için) 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,1914 0,2454 0,1195 0,0386 0, Bebek Tulumu 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0,0213 0, Bebek Pijaması 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0,0133 0, Bebek İç Çamaşırı 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0,0292 0, Bebek Çorabı 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0, Örgü Yünü 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0,0849 0, Dikiş İpliği 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0, Kravat 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0,0218 0, Kemer 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0,0317 0, Eşarp 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0,0870 0, Giysi Dikiş Ücreti (Kadın için) 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0, Giysi Tamir Ücretleri 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0,0441 0, Kuru Temizleme Ücreti 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0,0273 0, Ayakkabı (Erkek için) 0,4608 0,4845 0,4812 0,4938 0,4896 0,4742 0,5025 0,4732 0,4853 0,4721 0,4717 0, Bot (Erkek için) 0,1435 0,0853 0,0489 0,0165 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0150 0,0689 0,1012 0, Spor Ayakkabısı (Erkek için) 0,1124 0,1468 0,1865 0,2064 0,2271 0,2424 0,2142 0,2435 0,2164 0,1756 0,1438 0, Ayakkabı (Kadın için) 0,2980 0,3217 0,3430 0,3686 0,3973 0,4203 0,4216 0,4087 0,3653 0,3320 0,2811 0, Bot (Kadın için) 0,1140 0,1105 0,0580 0,0285 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0108 0,0723 0,1298 0, Çizme (Kadın için) 0,1159 0,0887 0,0391 0,0160 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0118 0,0632 0,0805 0, Spor Ayakkabısı (Kadın için) 0,0371 0,0480 0,1164 0,1402 0,1303 0,0969 0,0748 0,0937 0,1329 0,0678 0,0411 0, Terlik (Kadın için) 0,0653 0,0614 0,0737 0,0769 0,1027 0,1131 0,1338 0,1278 0,1094 0,0949 0,0978 0, Ayakkabı (Çocuk için) 0,1206 0,1263 0,1491 0,1538 0,1744 0,1659 0,1708 0,1685 0,1780 0,1381 0,1388 0, Bot (Çocuk için) 0,1071 0,0571 0,0099 0,0014 0,0000 0,0000 0,0000 0,0000 0,0074 0,0630 0,1011 0, Spor Ayakkabısı (Çocuk için) 0,0817 0,1260 0,1504 0,1542 0,1350 0,1436 0,1386 0,1410 0,1240 0,1083 0,0696 0, Ayakkabı Tamiri Erkek 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0, Ayakkabı Tamiri Kadın 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0,0052 0, Konut 16, Kiracı Tarafından Ödenen Gerçek Kira 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5,2903 5, Badana ve Boya Malzemeleri 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0,3409 0, Yer ve Duvar Döşemesi (Fayans) 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0,2181 0, Cam 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0,0113 0, Pencere (PVC) 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0,6392 0, Sıhhi Techizat Malzemeleri (Musluk) 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0,2711 0, Su Faturası 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2,2362 2, Elektrik Ücreti 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3,1142 3, Doğalgaz 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1,3213 1, Doğalgaz Abonman Ücreti 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0,0315 0, Tüp 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541 1,4541

10 Kömür Ücreti 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1,2110 1, Odun Ücreti 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0,2976 0, Ev eşyası 7, Tek Masa 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0,1394 0, Tek Sandalye 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0,1471 0, Yatak Odası Takımı 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0,3548 0, Yatak Tek Kişilik 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0,0295 0, Yatak Çift Kişilik 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0,0517 0, Yatak Bazası 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0,1191 0, Genç Odası Takımı 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0,0717 0, Oturma Odası Takımı 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0,6708 0, Yemek Odası Takımı 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0,1484 0, Kanepe 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0,1972 0, Sehpa 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0, Halı 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0, Perde 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0,0887 0, Tül 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0, Mefruşatlık Kumaş 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0,0620 0, Yatak Örtüsü 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0,0640 0, Uyku Seti 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0,0444 0, Yorgan 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0,0250 0, Battaniye 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0,0316 0, Nevresim Takımı 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0,1762 0, Yastık 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0,0277 0, Havlu 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0,0678 0, Dantel İpi 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0, Normal Buzdolabı 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0,1975 0, No-Frost Buzdolabı 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0,3232 0, Çamaşır Makinesi 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0,2660 0, Bulaşık Makinesi 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0,1823 0, Fırın 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0, Bütangaz Ocağı Set Üstü 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0,0237 0, Fırınlı Ocaklar 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0,0687 0, Klima 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0,1107 0, Soba 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0,0644 0, Termosifon 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0,0090 0, Şofben Elektrikli 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0,0294 0, Kombi 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0,1245 0, Aspiratör 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0,0128 0, Elektrikli Süpürge 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0,1601 0, Elektrikli Kesici vb. Aletler (Rondo, Mutfak Robotu) 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0,0467 0, Elektrikli Küçük Ev Aletleri (Tost Makinası) 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0,0247 0, Sıcak İçecek Makinaları (Su ısıtıcısı) 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0,0302 0, Ütü 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0,0450 0, Diğer Elektrikli Küçük Ev Aletleri (Elektrikli El Süpürgesi) 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0, Ev Aletlerinin Tamiri (Malzeme ve İşçilik) 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0,1344 0, Cam Ev Eşyası 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0,1139 0, Porselen Ev Eşyası 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0,0923 0, Çelik Çatal Kaşık Bıçak vb. 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0,0420 0, Çelik Mutfak Eşyaları 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0,1117 0, Teflon Mutfak Eşyaları 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0,0567 0, Plastik Ev-Mutfak Eşyaları 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0,0560 0, Diğer Elektriksiz Ev Aletleri 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0,0425 0, Pil 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0,0481 0, Ampul 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0,0604 0, Kapı vb. Aksesuarlar (Anahtar, Kilit) 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502

11 Soba vb. Aksesuar ve Malzemeleri 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0,0492 0, Çamaşır İçin Temizlik ve Bakım Ürünleri 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0,8829 0, Bulaşık İçin Temizlik ve Bakım Ürünleri 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0,2101 0, Hijyenik Zeminler İçin Temizlik ve Bakım Ürünleri 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0,0957 0, Her Türlü Ev Temizlik Aletleri 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0,0445 0, Bulaşık Bezleri 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0, Saklama ve muhafaza malzemeleri 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0,0299 0, Kağıt sofra malzemeleri 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0,0946 0, Ev Eşyaları ve Temizlik Araçları İçin Yedek Malzemeler 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0,0091 0, Gündelikçi Ücreti 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0,5485 0, Halı ve Kilim Temizleme 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0,0340 0, Sağlık 2, İlaçlar 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0,6294 0, İlk Yardım Aletleri 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0,0079 0, Diğer Sağlık Ürünleri (Enjektör, Derece) 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0,0396 0, Numaralı Gözlük Cam ve Çerçevesi 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0,0812 0, Kontakt Lens 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0, Sağlık İle İlgili Araç Gereçler (Tansiyon Aleti) 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0,0442 0, Uzman Doktor Muayene Ücreti 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0,5562 0, Diş Çekme Ücreti 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0,0804 0, Diş Dolgu Ücreti 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0,2223 0, Röntgen Ücreti 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0,0478 0, Ultrason Ücreti 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0,0251 0, Emar Ücreti 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0,0328 0, Labaratuvar Tahlil Ücretleri 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0,1792 0, Hastane Yatak Ücreti 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0,0446 0, Ameliyat Ücreti 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0,2172 0, Doğum Ücreti (Normal Doğum) 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0,0165 0, Doğum Ücreti (Sezeryan) 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0, Ulaştırma 16, Otomobil (Dizel) 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2,5074 2, Otomobil (Benzinli) 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3,1690 3, Otomobil (2000cc) 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0,7453 0, Motorsiklet 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0,0708 0, Bisiklet 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0,0390 0, Araç Yedek Parça ve Ekipmanları 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0,2741 0, Araba İle İlgili, Temizlik ve Bakım Ürünleri 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0,0163 0, Benzin 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2,2527 2, LPG 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1,4894 1, Mazot 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1,1674 1, Motor Yağları 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0, Araçların Tamirine ve Bakımına Ödenen Ücretler (Malzeme ve işçilik) 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0,4705 0, Araçların Tamirine ve Bakımına Ödenen Ücretler (işçilik) 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0,2389 0, Araba Kiralama Ücreti 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0,0325 0, Otopark Ücreti 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0,0332 0, Otoban Geçiş Ücreti 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0, Köprü Geçiş Ücreti 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0,0027 0, Şöför Eğitim Kurs Ücreti 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0,1374 0, Tren Ücreti Banliyo 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0,0093 0, Metro Ücreti 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0,0135 0, Tramvay Ücreti 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0,0126 0, Tren Ücreti Şehirlerarası 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0,0274 0, Belediye Otobüs Ücreti 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0,2513 0, Dolmuş Ücreti 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1,6896 1, Servis Ücreti 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034 0,6034

12 Taksi Ücreti 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0,2709 0, Otobüs Ücreti Şehirlerarası 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0,8159 0, Uçak Ücreti 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0,2348 0, Vapur Ücreti Şehir Hatları 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0,0353 0, Kargo 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0,0142 0, Nakliye Ücreti Şehiçi 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0,0789 0, Haberleşme 4, Mektup Gönderme Ücreti (APS) 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0,0044 0, PTT Koli Gönderme Ücreti 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0,0025 0, Telefon Ekipmanları (Telsiz Telefon, Cep Telefonu) 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0,4300 0, Telefon Yedek Parçaları (SIM kart, Batarya) 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0,0207 0, Telefon Onarımı 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0,0184 0, Telefon Görüşme Ücreti (Şehiriçi) 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0,2809 0, Telefon Kart Ücreti 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0,0017 0, Cep Telefonu Görüşme Ücreti 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2,3592 2, Telefon Aboneliğine İlişkin Hizmetler 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0,0117 0, İnternet ücreti 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0,5936 0, Telefon Görüşme Ücreti (Şehirlerarası) 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0,0763 0, Telefon Görüşme Ücreti (Milletlerarası) 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0,0129 0, Telefon Görüşme Ücreti (Sabit Hattan GSM) 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0,0878 0, Telefon Görüşme Ücreti (Sabit) 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0,6981 0, Eğlence ve kültür 2, Televizyon 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0,2581 0, VCD-DVD 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0,0048 0, TV Yayın Masrafları Diğer (Çanak Anten, Uydu Alıcısı) 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0,0570 0, Cd Çalar (Mp3 Çalar) 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0,0112 0, Kamera 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0,0087 0, Fotoğraf Makinesi 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0,0278 0, Bilgisayar 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0,3792 0, Printer 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0,0092 0, Bilgisayar Ekipmanları 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0,0650 0, Disket CD 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0,0190 0, Boş CD 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0,0066 0, Görsel İşitsel Veri İşleme Araçları Tamiri (Malzeme ve İşçilik) 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0,0279 0, Görsel, İşitsel Veri İşleme Araçları (İşçilik Ücreti) 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0,0226 0, Müzik Aletleri (Flüt) 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0,0151 0, Oyuncak 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0,2123 0, Sporla İlgili Aletler (Futbol Topu) 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0,0903 0, Veteriner Ücreti 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0,0088 0, Spor Müsabakalarına Giriş Ücreti 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0,0613 0, Sportif Faaliyetler İçin Yapılan Ödemeler 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0,3178 0, Film Tabetme Ücreti 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0,0143 0, Resim Çektirme Ücreti 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0,0392 0, Kablo Özel Yayın Hizmetleri 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0,1598 0, Sinema 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0,0535 0, Tiyatro 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0,0084 0, Diğer Kültürel Faaliyetler (Internet Kafe) 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0,0384 0, At yarışı (Şans Oyunları Masrafları) 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0,0081 0, On Numara (Şans Oyunları Masrafları) 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0,0042 0, Piyango Bileti (Şans Oyunları Masrafları) 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0,0101 0, Sayisal Loto (Şans Oyunları Masrafları) 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0,0372 0, İddaa (Şans Oyunları Masrafları) 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0,0010 0, Şans Topu (Şans Oyunları Masrafları) 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0,0085 0, Süper Loto (Şans Oyunları Masrafları) 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0,0059 0, Çocuk Kitapları 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398 0,0398

13 Okul Kitapları 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0,0979 0, Diğer Kitaplar (Edebi Kitaplar) 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0,1220 0, Gazete 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0,1363 0, Magazinler ve Dergiler 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0,0244 0, Okul Defteri 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0,0503 0, Kalem 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0,0448 0, Resim Boyaları 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0,0231 0, Yazım ve Çizim Kağıtları 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0,0137 0, Diğer Kırtasiye Malzemeleri 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0,0558 0, Haftasonu Turları Yurtiçi 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0,0065 0, Yurtiçi Bir Hafta ve Daha Fazla Süreli Turlar 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0,0259 0, Yurt Dışı Bir Hafta ve Daha Fazla Süreli Turlar 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0,0158 0, Hacca Gidiş Ücreti 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0,3366 0, Eğitim 2, Anaokul Ücreti 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0,1676 0, Özel İlköğretim Ücreti 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0,3646 0, Özel Lise Ücreti 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0,1455 0, Özel Dersane Ücreti SBS Hazırlık 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0,3553 0, Özel Dersane Ücreti Üniversite Hazırlık 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0,4694 0, Özel Üniversite Ücreti 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0,2445 0, Üniversite Harcı 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0,1954 0, Düzeyi Belirlenemeyen Eğitim Programları 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0,2401 0, Lokanta ve oteller 5, Çorbalar 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0,1542 0, Hazır Yemekler (Pilav, Kuru Fasulye) 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0,6445 0, Kebaplar 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0,6963 0, Pideler 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0,6365 0, Ekmekarası Yiyecekler 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0,7566 0, Burgerler 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0,6179 0, Pastane Ürünleri 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0,3619 0, Hamur Tatlıları 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0,0502 0, Sıcak İçecekler 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1,0081 1, Kola 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0,0331 0, Ayran 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0,0504 0, Alkollü İçkiler 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0,1200 0, Otel Ücreti 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0,2937 0, Yurt Ücretleri 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0,2020 0, Çeşitli mal ve hizmetler 3, Erkek Berberi 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0,2894 0, Kadın Berberi 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0,2039 0, Kişisek Bakım Hizmetleri (Kadın İçin) 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0,0667 0, Elektrikli Epilasyon Aletleri 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0,0141 0, Elektrikli Saç Bakım Aletleri 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0,0306 0, Traş Malzemeleri 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0,0528 0, Ağız ve Diş Bakımı Ürünleri 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0,0807 0, Tuvalet ve Güzellik Sabunu 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0,0834 0, Sabun 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0,0454 0, Parfümler 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0,0866 0, Deodorantlar 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0,0287 0, Misafir Kolonyası 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0,0296 0, Cilt ve Vücut Ürünleri 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0,0886 0, Makyaj Malzemeleri 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0,0387 0, Saç Bakım Ürünleri 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0,2245 0, Tuvalet Kağıdı 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071 0,1071

14 Mendil 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0,0464 0, Pamuk 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0,0036 0, Bebek Bezi 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0,3597 0, Hijyenik Kadin Bağı 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0,0568 0, Mücevher Altın 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0,6496 0, Seyahat Malzemeleri 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0,0518 0, Okul Çantası 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0,1054 0, Şemsiye 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0,0936 0, Kreş ve Gündüz Bakım Evleri 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0, Yangın, Hırsızlık ve Diğer Afetler İçin Sigorta 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0,0122 0, Sağlık Sigortası 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0,0185 0, Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0,0375 0, Banka ile Para Havale Ücreti 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0,0089 0, Resmi Evraklarla İlgili Hizmetler 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0,2814 0, Ulaşım Araçları ile İlgili Hizmetler 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0,0915 0, Dökümentasyon İçin Ödenen Ücretler 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 0,0194 (*) Madde düzeyinde ağırlıkların virgülden sonra 4 basamağa yuvarlanmasından dolayı toplam 100 vermemektedir.

HIZLI TÜKETİLEN ÜRÜNLER FİYAT ENDEKSİ (HTFE)

HIZLI TÜKETİLEN ÜRÜNLER FİYAT ENDEKSİ (HTFE) HIZLI TÜKETİLEN ÜRÜNLER FİYAT ENDEKSİ () 2015 Yılı Ayı Gelişmeleri Hazırlayan: Zafer YÜKSELER Sayı:3 Şubat 2015 2015 yılı ayında, bir önceki aya göre yüzde 1,1 oranında yükselmiş, yıllık artış oranı ise

Detaylı

T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I 2012 YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI

T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I 2012 YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI T. C. T ÜR K ĠYE ĠST AT ĠST ĠK K U R U MU B Aġ K AN L IĞ I No : 03 Tarih : 02/02/2012 2012 YILI ENFLASYON HESAPLAMALARI HAKKINDA KAMUOYU AÇIKLAMASI 2012 yılı Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) hesaplamalarında,

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 2 Haziran 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 MAYIS AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 4 Ekim 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 EYLÜL AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 2 Ekim 2015

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 2 Ekim 2015 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 2 Ekim 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 EYLÜL AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

Gerçek enflasyon temel gıdada yüzde 16, sağlıkta yüzde 69

Gerçek enflasyon temel gıdada yüzde 16, sağlıkta yüzde 69 Umut Oran Basın Açıklaması 11 Ocak 2014 Mutfaktaki yangını TÜİK yalanları söndüremez Gerçek enflasyon temel gıdada yüzde 16, sağlıkta yüzde 69 AKP, enflasyon hedefini bu yıl da ıskaladı... 2013 te yüzde

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-13/ Lefkoşa, 3 Temmuz 2013 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2013 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 5 Mayıs 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 NİSAN AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 03 Haziran 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 MAYIS AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 3 Ağustos 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 4 Ocak 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 ARALIK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

Halkın sofrasındaki pahalanma TÜİK enflasyonunu üçe katlıyor HALKIN ENFLASYONU ALDI BAŞINI GİTTİ

Halkın sofrasındaki pahalanma TÜİK enflasyonunu üçe katlıyor HALKIN ENFLASYONU ALDI BAŞINI GİTTİ Umut Oran Basın Açıklaması 09.11.2013 Halkın sofrasındaki pahalanma TÜİK enflasyonunu üçe katlıyor HALKIN ENFLASYONU ALDI BAŞINI GİTTİ Ekim sonu itibariyle TÜFE bazında yıllık enflasyon yüzde 7.71 olarak

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı : DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 5 Kasım 2014

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı : DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 5 Kasım 2014 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 5 Kasım 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 EKİM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ. Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 3 Mart 2009

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ. Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 3 Mart 2009 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 3 Mart 2009...... 1998-1999=100 Temel Yılı Tüketici Fiyatları Endeksi 2009 Ocak Ayı Sonuçları İle İlgili Düzeltme 3

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa,05 Temmuz 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 11 Mart 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 ŞUBAT AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 NİSAN AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 NİSAN AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 7 Mayıs 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 NİSAN AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 6 Temmuz 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 2 Eylül 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 AĞUSTOS AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 3 Temmuz 2015

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 3 Temmuz 2015 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 3 Temmuz 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı : DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 5 Ocak 2015

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı : DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 5 Ocak 2015 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 5 Ocak 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 ARALIK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 MAYIS AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 MAYIS AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 4 Haziran 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 MAYIS AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 2 Ağustos 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 5 Ağustos 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 3 Haziran 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 MAYIS AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 3 Temmuz 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 2 Nisan 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 MART AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 5 Ekim 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 EYLÜL AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2013 ŞUBAT AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2013 ŞUBAT AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-13/ Lefkoşa, 6 Mart 2013 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2013 ŞUBAT AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 4 Mayıs 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 NİSAN AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 4 Mart 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 ŞUBAT AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 5 Nisan 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 MART AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 2 Mart 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 ŞUBAT AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

ZAYIFLAMA DiYETi. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ

ZAYIFLAMA DiYETi. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ ZAYIFLAMA DiYETi TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ ZAYIFLAMA DiYETi Diyetiniz günlük enerji gereksiniminize göre size özgü planlanmıştır.

Detaylı

Böbrek Hastalıklarında BESLENME. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ

Böbrek Hastalıklarında BESLENME. TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir. BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ Böbrek Hastalıklarında BESLENME TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Hayat sağlıkla güzeldir BESLENME ve DİYET POLİKLİNİĞİ Böbrek Hastalıklarında BESLENME Diyetiniz günlük enerji gereksiniminize

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2016 OCAK AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2016 OCAK AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-16/ Lefkoşa, 3 Şubat 2016 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2016 OCAK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 2 Şubat 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 OCAK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 TEMMUZ AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 TEMMUZ AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 7 Ağustos 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 4 Ağustos 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 01 Nisan 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 MART AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

1800 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ ÖRNEK YEMEK LİSTESİ

1800 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ ÖRNEK YEMEK LİSTESİ 1800 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ BİR GÜNDE ALINMASI GEREKEN YİYECEK MİKTARLARI BESİN GRUBU DEĞİŞİM MİKTARI SÜT 3 ET 5 EKMEK VE EKMEK YERİNE GEÇEN 10 SEBZE YEMEĞİ 2 MEYVE 5 YAĞ 4 SABAH: ÖRNEK YEMEK LİSTESİ

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-13/ Lefkoşa, 1 Şubat 2013 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2013 OCAK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-10/ Lefkoşa, 11 Mart 2010 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2010 OCAK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 EKİM AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 EKİM AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 3 Kasım 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 EKİM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

Seçilmiş ürünlerde 30 Haziran 2015 tarihi itibarıyla ortalama üretici, hal, pazar ve market fiyatları:

Seçilmiş ürünlerde 30 Haziran 2015 tarihi itibarıyla ortalama üretici, hal, pazar ve market fiyatları: Seçilmiş ürünlerde tarihi itibarıyla ortalama üretici, hal, pazar ve market fiyatları: Üretici Hal Pazar Market Hal/ Üretici Pazar/ Üretici Market/ Üretici Fiyat Farkı Fiyat Farkı Fiyat Farkı Domates 0,58

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 3 Aralık 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 KASIM AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

Index. Besin Grubu kalori Cetveli. 1... Süt ve Süt Ürünleri. 5... Meyveler. 4... Sebzeler. 6... Yağlar. 3...Tahıllar. 7...

Index. Besin Grubu kalori Cetveli. 1... Süt ve Süt Ürünleri. 5... Meyveler. 4... Sebzeler. 6... Yağlar. 3...Tahıllar. 7... Sayfa Besin Grubu kalori Cetveli 1... Süt ve Süt Ürünleri Index 1... Tatlılar 2... Et Gurubu 3...Tahıllar 3...Sebzeler 4... Sebzeler 5... Meyveler 6... Yağlar 7... Kahvaltılıklar 8... Erişteli Ayran Aşı

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ OBESİTE HASTALARI İÇİN BESLENME KILAVUZU OBESİTE HASTALARI İÇİN BESLENME KILAVUZU

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ OBESİTE HASTALARI İÇİN BESLENME KILAVUZU OBESİTE HASTALARI İÇİN BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-01 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ OBESİTE HASTALARI İÇİN BESLENME KILAVUZU Hazırlayan AD/BD/BİRİM(ler) : Beslenme ve Diyet Birimi Sayfa 1 / 9 OBESİTE HASTALARI

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-15/ Lefkoşa, 4 Aralık 2015 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2015 KASIM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

BÖ/CK Tel: (90) (392) 228 3141 LEFKOŞA KKTC Fax: (90) (392) 228 5988 E-Mail: dpo@devplan.org Web: www.devplan.org

BÖ/CK Tel: (90) (392) 228 3141 LEFKOŞA KKTC Fax: (90) (392) 228 5988 E-Mail: dpo@devplan.org Web: www.devplan.org KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 13 Aralık 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 KASIM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 4 Aralık 2014

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 4 Aralık 2014 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 4 Aralık 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 KASIM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

T.C. KARAMAN TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat MISIR 604.80 KG 1

T.C. KARAMAN TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat MISIR 604.80 KG 1 HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK T.C. Sayfa: 1-15 ARPA YEMLİK MTS 0.25 0.35 0.2992 116,60.00 KG 3,893.73 1 ARPA YEMLİK TTS 0.28 0.61 0.311 572,115.00 KG 195,152.60 35 ARPA YEMLİK ı: 230,06.33 9 ARPA ı 230,06.33

Detaylı

AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI ENFLASYON VE GEÇİM ENDEKSİ RAPORU

AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI ENFLASYON VE GEÇİM ENDEKSİ RAPORU AKTİF EĞİTİMCİLER SENDİKASI ENFLASYON VE GEÇİM ENDEKSİ RAPORU Aktif Eğitimciler Sendikası (AKTİF EĞİTİM SEN) Ekonomi Servisi tarafından hazırlanan Enflasyon ve Geçim Endeksi Raporu na göre Türkiye de sabit

Detaylı

YEMEK LİSTESİ VE GRAMAJ TABLOSU S.NO YEMEK ADI MALZEMELERİ PORSİYON GRAMAJ BİRİMİ

YEMEK LİSTESİ VE GRAMAJ TABLOSU S.NO YEMEK ADI MALZEMELERİ PORSİYON GRAMAJ BİRİMİ EK A YEMEK LİSTESİ VE GRAMAJ TABLOSU S.NO YEMEK ADI MALZEMELERİ PORSİYON GRAMAJ BİRİMİ.... 1 ÇOBAN KAVURMA.... 2.. PATATES.. 2 SULU İZMİR KÖFTE YEŞİL BİBER. SALÇA... 2... 0,25 Adet Maydanoz 10 Demet 3

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-09/ Lefkoşa, 2 Nisan 2009 BASIN AÇIKLAMASI 1998-1999=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2009 MART AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

T.C. KÜTAHYA TİCARET BORSASI A Y L I K B Ü L T E N BÜLTEN NO : 10 SAYFA NO : 1

T.C. KÜTAHYA TİCARET BORSASI A Y L I K B Ü L T E N BÜLTEN NO : 10 SAYFA NO : 1 BÜLTEN AYI : EKİM 0 BÜLTEN NO : 0 SAYFA NO : HUBUBAT BUĞDAY BUĞDAY 0,5 0,70 0,59.06.95 KG 6.58.889,89 HMS BUĞDAY 0,59 0,90 0,6 4.64.470 KG.94.97,6 HTS BUĞDAY 0,58 0,59 0,58 5.800 KG 5.000,00 K.A.G.T BUĞDAY

Detaylı

YAŞ GRUPLARINA GÖRE PORSİYON MİKTARLARI

YAŞ GRUPLARINA GÖRE PORSİYON MİKTARLARI 1 Acem Pilavı Açık Bal Açık Çokokrem Açık Reçel Açık Süt Ankara Tava Armut Armut Tatlısı Aşure CİĞER (KG) ÇAM FISTIĞI (KG) KARANFİL (KG) KEKİK (KG) KUŞ ÜZÜMÜ (KG) TARÇIN (KG) SÜZME BAL (KG) ŞOKELLA-SARELLA

Detaylı

neden az yağlı az kolesterollü diyet?

neden az yağlı az kolesterollü diyet? neden az yağlı az kolesterollü diyet? DYT-YRD07 Rev / 2 Yürürlük Tarihi / 30.12.2005 Rev Tarihi / 17.18.2012 neden az yağlı az kolesterollü diyet? Kolesterol insan vücudunda doğal olarak bulunan yağa benzer

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ GÜNLÜK BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-12

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ GÜNLÜK BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-12 FR-HYE-04-719-12 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ GÜNLÜK BESLENME KILAVUZU Hazırlayan AD/BD/Birim(ler): Beslenme ve Diyet Birimi Sayfa 1 / 9 İlk yayın tarihi: 01.05.2007

Detaylı

TARİH: SABAH KAHVALTISI: Kcal ÖĞLE YEMEĞİ: Kcal

TARİH: SABAH KAHVALTISI: Kcal ÖĞLE YEMEĞİ: Kcal TARİH: SABAH KAHVALTISI: ÖĞLE YEMEĞİ: 10 EYLÜL PAZARTESİ Kahvaltı Tabağı 1,Peynirli Poğaça, Portakal Suyu 535 Patlıcan oturtma,pirinç pilavı, cacık, karpuz 733 11 EYLÜL SALI Kahvaltı Tabağı 2,Tereyağlı

Detaylı

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI

SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI SAĞLIKLI BESLENME TABAĞI YETERLİ VE DENGELİ BESLENME Beslenme; insanın büyümesi, gelişmesi, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre yaşaması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin vücuda alınıp kullanılabilmesidir.

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-16/ Lefkoşa, 1 Temmuz 2016

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ. Sayı: DPÖ 0.00.262-16/ Lefkoşa, 1 Temmuz 2016 KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-16/ Lefkoşa, 1 Temmuz 2016 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2016 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 HAZİRAN AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 HAZİRAN AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı: DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 4 Temmuz 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 HAZİRAN AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

FIRSATLAR ÇARŞAMBA GÜNLERİ BAŞLAR! 20-26 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA GEÇERLİDİR. 10.90

FIRSATLAR ÇARŞAMBA GÜNLERİ BAŞLAR! 20-26 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA GEÇERLİDİR. 10.90 FIRSATLAR ÇARŞAMBA GÜNLERİ BAŞLAR! 20-26 ŞUBAT TARİHLERİ ARASINDA GEÇERLİDİR. www.facebook.com/sokmarketler www.twitter.com/sokmarketler dakikalarınızı ŞOK ta yükleyebilirsiniz. Yüklemelerinizde işlem

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 8 Eylül 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 AĞUSTOS AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ DİABETLİ HASTALAR İÇİN BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-02

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ DİABETLİ HASTALAR İÇİN BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-02 FR-HYE-04-719-02 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ DİABETLİ HASTALAR İÇİN BESLENME KILAVUZU Hazırlayan AD/BD/Birim(ler):Beslenme ve DiyetBirimi Sayfa 1 / 10 İlkyayın tarihi:

Detaylı

Dolu Teminatı için Sigortaya Son Kabul Tarihleri

Dolu Teminatı için Sigortaya Son Kabul Tarihleri Dolu Teminatı için Sigortaya Son Kabul Tarihleri Ana Sınıf Ürün adı Alt Sınıf İL TARİH Tarla Ürünleri Buğday (Makarnalık) Tahıllar Adana, Osmaniye, Mersin, Antalya, Muğla 31.Mar Tarla Ürünleri Buğday (Makarnalık)

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 ŞUBAT AYI SONUÇLARI

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 ŞUBAT AYI SONUÇLARI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-14/ Lefkoşa, 6 Mart 2014 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2014 ŞUBAT AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

Ocak Ayı Enflasyon Değerlendirmesi

Ocak Ayı Enflasyon Değerlendirmesi Ocak Ayı Enflasyon Değerlendirmesi TÜİK tarafından 4 Ocak 2013 Pazartesi günü 2013 yılının ilk enflasyon rakamları açıklandı. Ocak ayında gerçekleşen enflasyon rakamlarına ; yıllık enflasyon TÜFE de beklenenin

Detaylı

FİYAT GELİŞMELERİ RAPORU (OCAK 2014) 2014 OCAK Tüketici ve Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksleri Değişimleri Tablosu (%)

FİYAT GELİŞMELERİ RAPORU (OCAK 2014) 2014 OCAK Tüketici ve Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksleri Değişimleri Tablosu (%) Stratejik Düşünce Enstitüsü Ekonomi Koordinatörlüğü www.sde.org.tr RAPOR 2014/1 FİYAT GELİŞMELERİ RAPORU (OCAK 2014) Göktuğ Şahin SDE Ekonomi Koordinatörlüğü Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Ekonomi Koordinatörlüğü

Detaylı

2013 HANEHALKI BÜTÇE ANKETİ TÜKETİM VERİ SETİ DEĞİŞKEN TANIMLARI

2013 HANEHALKI BÜTÇE ANKETİ TÜKETİM VERİ SETİ DEĞİŞKEN TANIMLARI 2013 HANEHALKI BÜTÇE ANKETİ TÜKETİM VERİ SETİ DEĞİŞKEN TANIMLARI Tüketim Değişkeni 1. BULTEN : Bülten numarası VERİ TÜRÜ: TEMEL VERİ (Anahtar değişken) Format : Sayısal, 7 basamak Referans dönemi : - Birim

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET BORSASI YILLIK BÜLTEN

AFYONKARAHİSAR TİCARET BORSASI YILLIK BÜLTEN YILLIK BÜLT Sayfa No: 1 BÜLT YILI : 2010 GÖR MADDELERİN TOPLAM HUBUBAT ÜRÜNLERİ BUĞDAY Buğday 0,34 0,90 0,49 13.946.688,00 Kg 6.893.021,39 TGT 320 Buğday 0,48 0,49 0,48 1.990.000,00 Kg 952.904,89 TMO.A

Detaylı

KAMERUN A SATILABİLECEKLER

KAMERUN A SATILABİLECEKLER KAMERUN A SATILABİLECEKLER GIDA SEKTÖRÜ: - Makarna - Un - Bisküvi - Şekerleme - Maya ve kabartma tozları - Unlu mamul katkı malzemeleri - Konserveler - Salça ve turşular - Margarin ve sıvı yağlar - Yoğurt

Detaylı

TÜRK-İŞ in verileri temel alındığında mutfak enflasyonu ndaki değişim 2016 Mayıs ayı itibariyle şöyle gerçekleşti:

TÜRK-İŞ in verileri temel alındığında mutfak enflasyonu ndaki değişim 2016 Mayıs ayı itibariyle şöyle gerçekleşti: Özellikle bu yıl gıda fiyatlarında görülen gerileme mutfak harcamasına olumlu yansıdı. Ancak elde edilen ücret geliri ile yapılması gereken harcama arasındaki farklılık bir türlü kapanmadı. Günümüzde geçerli

Detaylı

TARIMSAL VERİLER Mart 2015

TARIMSAL VERİLER Mart 2015 T.C. GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Tarımsal Ekonomi ve Politika Geliştirme Enstitüsü TARIMSAL VERİLER Mart 2015 İÇİNDEKİLER Gayrisafi Yurtiçi

Detaylı

Tip 2 Diyabet Hastaları için. Beslenme Kılavuzu*

Tip 2 Diyabet Hastaları için. Beslenme Kılavuzu* Tip 2 Diyabet Hastaları için Beslenme Kılavuzu* Değerli hastalar, Hazırladığımız bu kısa kılavuz ile size günlük hayatınızda tüketeceğiniz gıda maddelerini seçerken, yönünüzü daha iyi belirleyebilmenize

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 3 Ağustos 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 TEMMUZ AYI SONUÇLARI Devlet

Detaylı

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/12/2012 Şube Adı: Sayfa: 1-13 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Enaz Fiyat.

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/12/2012 Şube Adı: Sayfa: 1-13 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Enaz Fiyat. - 31//20 Sayfa: 1-13 HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK ARPA YEMLİK MTS 0.50 0.55 0.5109 25,60 KG 13,08 4 ARPA YEMLİK ı: 13,08 4 ARPA ı 13,08 4 MISIR MISIR MISIR SARI MTS 0.58 0.58 0.5750 160,33 KG 92,189.75 1 MISIR

Detaylı

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat ARPA YEMLİK MTS 0.70 0.7000 16,500.00 KG 11,550.

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat ARPA YEMLİK MTS 0.70 0.7000 16,500.00 KG 11,550. HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK T.C. Sayfa: - 4 ARPA YEMLİK MTS 0.70 0.70 0.7000 6,500.00 KG,550.00 ARPA YEMLİK ı:,550.00 ARPA ı,550.00 MISIR MISIR MISIR SLAJ MTS 0.0 3.42 0.3758 372,799.59 KG 40,080.28 3 MISIR

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ PERİTON DİYALİZİ HASTALARINDA BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-17

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ PERİTON DİYALİZİ HASTALARINDA BESLENME KILAVUZU FR-HYE-04-719-17 FR-HYE-04-719-17 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KURULUŞLARI BESLENME ve DİYET BİRİMİ PERİTON DİYALİZİ HASTALARINDA BESLENME KILAVUZU AD ve SOYAD :... TARİH :... Hazırlayan AD/BD/Birim(ler): Beslenme ve Diyet

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 6 Kasım 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 EKİM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

(Bin ha) Ekilen Alan 18.868 67,7 18.207 69,0 18.123 68,2 17.440 67,9 16.217 66,8 16.333 67,4 15.692 67 15.464 65

(Bin ha) Ekilen Alan 18.868 67,7 18.207 69,0 18.123 68,2 17.440 67,9 16.217 66,8 16.333 67,4 15.692 67 15.464 65 Tarım Alanları 1990 2000 2002 2006 2009 2010 2011 2012 (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % (Bin ha) % Ekilen Alan 18.868 67,7 18.207 69,0 18.123 68,2 17.440 67,9

Detaylı

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat. Ortalama Fiyat MISIR 0.55 0.5500 39,050.00 KG 21,477.50 1

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat. Ortalama Fiyat MISIR 0.55 0.5500 39,050.00 KG 21,477.50 1 HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK - 31/0/2014 T.C. Sayfa: 1-13 ARPA YEŞİL MTS 0.0 0.0 0.000 11,200.00 KG,600.00 1 ARPA YEMLİK ı:,600.00 1 ARPA ı,600.00 1 MISIR MISIR MISIR MTS 0. 0. 0.00 39,00.00 KG 21,477.0 1

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-11/ Lefkoşa, 4 Şubat 2011 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2011 OCAK AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

ÇORBALAR KAHVALTI SALATALAR

ÇORBALAR KAHVALTI SALATALAR ÇORBALAR GÜNÜN ÇORBASI BORÇ ÇORBA 5 TL 6 TL KAHVALTI KAHVALTI TABAĞI ( Zeytin, Beyaz Peynir, Domates, Salatalık, Salam, Tavuk, Jambon, Haşlanmış Yumurta, Kaşar Peyniri, Çilek Reçeli, Tereyağ, Bal, Tahin,

Detaylı

Yeni Seri Soru İşaretleri İle Geldi. Ocak 2005 Ocak 2004 (2003=100) (1994=100) Bir önceki aya göre değişim oranı (%) 0,55 0,74

Yeni Seri Soru İşaretleri İle Geldi. Ocak 2005 Ocak 2004 (2003=100) (1994=100) Bir önceki aya göre değişim oranı (%) 0,55 0,74 Yeni Seri Soru İşaretleri İle Geldi Ahmet KARAYİĞİT Devlet İstatistik Enstitüsü 2005 yılı Ocak ayına ait enflasyon oranlarını açıkladı. Açıklanan rakamlar ile yeni bir fiyat endeksi hayata geçmiş oldu.

Detaylı

ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER ALKALİ BESLENME HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER VE ALKALİ GIDA LİSTESİ ph değerinin sağlığımız için önemi nedir? Asidik bir vücut hastalıkları kendine çeken güçlü bir mıknatıstır. Bu nedenle de vücudun ph

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ 27.04.2015

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ 27.04.2015 ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 3,00 5,00 67 Bakla Kg Çilek Kg 3,20 4,50 68 Bamya Kg Kg 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 2,20 2,40 71 Bezelye Kg Elma (Starking

Detaylı

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ 17.04.2015

ANTALYA TOPTANCI HALİ GÜNLÜK FİYAT LİSTESİ 17.04.2015 ANTALYA TOPTANCI HALİ Araka Kg Ayva Kg 3,50 5,50 67 Bakla Kg Çilek Kg 3,00 4,00 68 Bamya Kg Kg 69 Barbunya Kg Elma (yaz) Kg 70 Barbunya Beyaz Kg Elma (Golden smart) Kg 2,10 2,30 71 Bezelye Kg Elma (Starking

Detaylı

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat. Ortalama Fiyat ARPA YEMLİK MTS 0.77 0.7663 4,800.00 KG 3,678.

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat. Ortalama Fiyat ARPA YEMLİK MTS 0.77 0.7663 4,800.00 KG 3,678. HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK 01/0/2014 T.C. Sayfa: 1-14 ARPA YEMLİK MTS 0. 0. 0.663 4,800.00 KG 3,68.26 2 ARPA YEMLİK ı: 3,68.26 2 ARPA ı 3,68.26 2 MISIR MISIR MISIR SLAJ MTS 0.12 0.12 0.1200 3,41.00 KG 4,490.00

Detaylı

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat YULAF 0.68 0.4371 25,970.00 KG 11,352.16 4

T.C. MUĞLA TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. Ortalama Fiyat. Enaz Fiyat. Ençok Fiyat YULAF 0.68 0.4371 25,970.00 KG 11,352.16 4 HUBUBAT MISIR MISIR 01/0/2015 T.C. Sayfa: 1-1 MISIR MTS 0.64 0.71 0.6690 166,420.00 KG 111,5.5 4 MISIR ı: 111,5.5 4 MISIR ı 111,5.5 4 YULAF YULAF SAMAN MTS 0.40 0.68 0.471 25,970.00 KG 11,52.16 4 PAKET

Detaylı

1- Süt ve Sütten Yapılan Besinler

1- Süt ve Sütten Yapılan Besinler Besin Grupları Doğada çok çeşitli besinler bulunmakta ve her besinin besin öğesi bileşimi farklılık göstermektedir. Besin öğelerini tek bir besinle vücudumuza almamız imkansızdır. Besin öğelerinin dengeli

Detaylı

Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet!

Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet! On5yirmi5.com Sağlıklı Kilo Verdiren Diyet! Ender Saraç'tan sağlıklı kilo verdiren diyet... Yayın Tarihi : 15 Mayıs 2011 Pazar (oluşturma : 11/19/2015) Sağlıklı Kilo Verdirici Diyet 1. Gün Diyet Listesi

Detaylı

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ DEVLET PLANLAMA ÖRGÜTÜ Sayı : DPÖ 0.00.262-12/ Lefkoşa, 5 Aralık 2012 BASIN AÇIKLAMASI 2008=100 TEMEL YILI TÜKETİCİ FİYATLARI ENDEKSİNİN 2012 KASIM AYI SONUÇLARI Devlet Planlama

Detaylı

Anti-oksidan nedir? Etkileri Nelerde bulunur?

Anti-oksidan nedir? Etkileri Nelerde bulunur? Yaşamımız boyunca mükemmel işleyişine akıl sır erdiremediğimiz vücudumuz belli bir yaştan sonra ihanet eder ve toksit maddeler, cildin kolejen tabakasını tahrip eden serbest radikaller ve karbon monoksit

Detaylı

EK 1: YEMEK ÇEŞİTLERİ VE PORSİYON GRAMAJLARI

EK 1: YEMEK ÇEŞİTLERİ VE PORSİYON GRAMAJLARI EK 1: YEMEK ÇEŞİTLERİ VE PORSİYON GRAMAJLARI ÇİFTLİK KEBABI BOLU KEBABI ET YEMEKLERİ ROSTO (KEMİKSİZ BUT) BAHÇEVAN KEBAP ROSTO (KEMİKSİZ BUT) 100 GR 100 GR 80 GR DOMATES 25 GR DOMATES 30 GR DOMATES 40

Detaylı

TİCARET DAİRESİ AYLIK DIŞ TİCARET RAPORU ( 2014 YILI OCAK - MART DÖNEMİ ) ( Rakamlar Geçicidir ) YTL U.S.$.

TİCARET DAİRESİ AYLIK DIŞ TİCARET RAPORU ( 2014 YILI OCAK - MART DÖNEMİ ) ( Rakamlar Geçicidir ) YTL U.S.$. TİCARET DAİRESİ AYLIK DIŞ TİCARET RAPORU ( 2014 YILI OCAK - MART DÖNEMİ ) ( Rakamlar Geçicidir ) A-İTHALAT I- Yıllar İtibarıyle İthalat YILLAR MART OCAK- MART MART OCAK- MART 2013 214.838.980 666.294.172

Detaylı

TÜRK-İŞ Haber Bülteni

TÜRK-İŞ Haber Bülteni TÜRK-İŞ Haber Bülteni T ü r k i y e İ ş ç i S e n d i k a l a r ı K o n f e d e r a s y o n u Bayındır Sokak No: 10 Kızılay - Ankara Tel: (0.312) 433 31 25-29 Faks: (0.312) 433 85 80-433 68 09 facebook.com/turkiskonfederasyonu

Detaylı

T.C. BURDUR TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/01/2016 Şube Adı: Sayfa: 2-15 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Ortalama Fiyat.

T.C. BURDUR TİCARET BORSASI AYLIK BORSA BÜLTENİ. - 31/01/2016 Şube Adı: Sayfa: 2-15 Maddelerin Cins ve Nev'ileri. Ortalama Fiyat. HUBUBAT ARPA ARPA YEMLİK 0/0/206-3/0/206 T.C. Sayfa: - 5 ARPA YEMLİK MTS 0.45 0.80 0.6279 432,590.00 KG 27,6.00 7 ARPA YEMLİK TTS 0.62.45 0.676 57,438.00 KG 06,436.69 4 ARPA (BALYA) MTS 0.34 0.40 0.3599

Detaylı