İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi..

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İçindekiler. keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi.."

Transkript

1 On-Call Platinum Kan Şeker Ölçüm Cihazı Kullanım Kılavuzu Kişinin kendi kendinin kan şekerini ölçmesi şeker hastalığı tedavisinin önemli bir parçasıdır. Acon un amacı yüksek kaliteli kan şeker ölçümünü uygun fiyatta kullanıma sunmaktır. On-Call Platinum u tercih ettiğiniz için teşekkürler. Birkaç ölçümden sonra On-Call Platinum un güvenli sonuçlarını fark edeceksiniz. Birlikte kan şekerinizi takip ederek daha sağlıklı ve uzun yaşamanın yollarını bulmanıza yardımcı olacağız. On-Call Platinum un daha kesin ve doğru sonuçları için lütfen bu rehberi izleyiniz. Kullanım kılavuzunu cihazı kullanmadan önce okuyunuz. Her yeni kutu açtığınızda çip kodu okutunuz. On-Call Platinum striplerini sadece On-Call Platinum cihazlarında kullanınız. Vücut dışı teşhis için sadece cihaz test amacıyla kullanılmalıdır. Cihazı kan şekerinizin ve diyabetinizin kontrolünü izlemek için kullanınız.cihaz diyabet teşhisi için kullanılmamalıdır. Cihaz kişisel veya profesyonellere uygun kullanım sağlar. Test sadece tam kan örneği ile yapılmalıdır. On Call platinum kan şeker cihazı sadece On Call platinum kan şeker çubukları-strıp ile kullanılmalıdır. Tedavi,diyet ve günlük aktivitelerde doktorunuza danışmadan değişiklik yapmayınız. Çocukların ulaşamadığı yerlerde muhafaza ediniz. Bu kullanım talimatındaki bilgilerle On-Call Platinum kan şeker ölçüm cihazını kan şekerinizi takipte güvenle kullanmayı öğreneceksiniz. Başlarken Cihazın Parçalarının Tanımları On-Call Platinum Kan Şeker Ölçüm Cihazı Kan Şeker Ölçüm Cihazı Açılması.. 5 On-Call Platinum Test Stripleri On-Call Platinum Kontrol Solüsyonu.. 9 Pilin Yerleştirilmesi.. 11 Şeker Ölçüm Cihazının Test Öncesi Kontrolü Adım - Kodun Okutulması Adım Cihazın kurulumu ve ayarlanması 12 Kalite Kontrol Amaçlı Test. 17 Kanın Test Edilmesi Adım: Bir Damla Kan Almak Adım: Kan Şekerinin Test Edilmesi 26 "HI" (yüksek) ve "LO" (düşük) Mesajları 28 Hypo(azalma)Hper(artma) İçindekiler keton mesajı.. 29 Kan Şeker Ölçüm Cihazının Hafızası.. 30 Hafızaya kayıtlı Bilgileri Görmek. 30 Hafızanın Silinmesi.. 32 Kayıtların nakledilmesi Bakım.. 34 Pilin Değiştirilmesi. 34 On-Call Platinum kan şeker ölçüm sistemi bakımı Önerilen Test Süreleri Ve Hedefler Laboratuar ve Test Sonuçlarının Karşılaştırılması. 37 Sorunların Giderilmesi. 38 Spesifikasyonlar-özellikler.. 40 Garanti. 41 Semboller ve Anlamları.. 41 İçindekiler.. 42

2 Parçaların Tanımı Test etmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatle okuyunuz ve On-Call Platinum kan şekeri ölçüm sisteminin parçalarını öğreniniz. Satın aldığınız cihazın neleri içerdiği kutu dışında belirtilmiştir.

3 Bileşen Tanımları 1. On-Call Platinum Kan Şekeri Ölçüm Cihazı: Test stripi okur ve kan şeker seviyesini belirler. 2. On-Call Platinum Test Stripi: Kimyasal bir tepkime sistemi ile kan şeker seviyesini ölçer. 3. On-Call Platinum Kod Çip: Cihaza yerleştirilmesiyle kan şeker ölçüm cihazını kod numarasıyla otomatik olarak kalibre eder. 4. Delme Cihazı: Parmak ucu aya tarafı steril delici kol veya önkoldan kan örneği almak için kullanılır. Deliciler parmakta minimal rahatsızlık yaratacak derinlikte ayarlanmıştır. 5. Şeffaf Başlık: Delme cihazı ve siteril lansetle birlikte ön kol ve el ayasından kan almak için kullanılır. 6. Steril Delici: Delici cihazla beraber elayası ve ön koldan kan almak için kullanılır. Lansetleri her parmakucu kan alınımında yenisi ile değiştirmeli,kullanımdan sonra atılmalıdır. 7. Kontrol Solüsyonu: Kan şeker ölçüm cihazını kalibrasyon öncesi test striplerle kontrol ederek ölçümlerin doğruluğunu kanıtlar. 8. Taşıma Çantası: Test cihazını taşımanızı sağlar. 9. Kullanım Kılavuzu: Kan şeker ölçüm cihazıyla ilgili ayrıntılı bilgi sağlar. 10. Hızlı-çabuk Referans Rehberi: Bu özel rehber test cihazı çantasına konarak gereğinde size yardımcı bilgi sağlar. 11. Ölçüme Hızlı-çabuk Başlama rehberi:kan şeker ölçümüne hızlı başlamak için Kısaltılmış test kurulum sistemi 12. Logbook: Şeker sonuçlarının kayıt edilmesini sağlar. 13. Garanti Belgesi: Doldurulup distribütör firmaya geri gönderilmelidir. 5 yıl garanti sağlar. On-Call Platinum Kan Şeker Ölçüm Cihazı ve Açılması Kan şeker ölçüm cihazı stripleri okuyarak kan şeker seviyesini ölçer. Bu diyaframı kullanarak cihazın tüm parçalarını öğreniniz.

4 LCD(sıvı kristal ekran) Ekran: Test sonuçlarını gösterir ve kan şeker ölçüm sürecinde size yardımcı olur. M Düğmesi : Hafızadaki daha önce ölçülmüş kayıtlı sonuçları ve diğer menü seçme fonksiyonlarını gösterir. S Düğmesi : Cihaz kurulum ayarlarını seçer,diğer menü seçim fonksiyonlarını sağlar Düğme: Cihazı açıp kapamaya yarar. Önceki sonuçları gösterir ve diğer fonksiyonları kullanmaya yarar. Strip Ejektör (çıkarıcı): Test çubuğunu çıkarmak için ejektörü öne doğru kaydırınız. Not:Kan örneği ve materyalleri dikkatle atınız.tüm kan örneklerine enfekte materyal olarak kabul ediniz ve ona göre kendinizi,çevrenizi koruyarak işlem yapınız.kan ve kanla bulaşmış materyallere aşağıdaki işlemlerde gösterildiği şekilde davranınız. Strip Girişi: Test için stripler buraya yerleştirilir. Pil Kapağı: Pil kapağını iki Cr2032 no jeton pil takarken çıkarınız. Pil kapağı şeridi: Cihazın arkasında pil kapağı uç çıkıntısına basarak pil kapağını açınız. Kod Çip Yuvası: Kod çip buraya geçirilir. Kod Çip: Cihazı kodlamak için gerekir. Veri girişi:kan şeker ölçüm sonuçlarınızın opsiyonel bir kablo iletim sistemiyle istediğiniz bilgisayara aktarılmasını ve burada saklanılıp gereğinde çıktı alınmasını sağlar.bu veri giriş kablosu opsiyoneldir,istenildiğinde sipariş edilerek cihazla ücreti karşılığı temin edilebilir. Kan Şeker Ölçüm Cihazı Göstergesi

5 Pil İşareti: Pili doldurmak gerektiğinde ikaz eder. Kan damlası/strıp sembolü: Kan örneğinin ne zaman uygulanacağını gösteren iki sembolde aynı anda görülebilir. Paund(#)kare işareti: Kontrol solüsyonu sonucuyla beraber veya geçersiz bir sonucu ortalama değerler içinde görülmesini engellemek için işaretlendiğin de görülür. Kontrol solüsyon sembolü :Kontrol test sonucunu gösterir.paund işareti(#)kontrol solüsyon işareti görüldüğünde silinecektir. MEM: Hafızadaki Test Sonuçlarını gösterir Test Sonucu Bilgisi: Kod numarası ve test sonucu görülür Ölçüm Birimi: Tek bir ölçüm birimi görüntülenir ve değiştirilemez. Hyper sembolü:kan şeker ölçüm sonucu hedeflenenin ayarlanmış değerin üzerindeyse Hiperglisemi (kan şekerinin yüksek olması)görülür. Hypo sembolü:kan şeker ölçüm sonucunuz hedeflenen ve ayarlanmış değerin altında sonuçlandıysa Hypoglisemia (Kan şekerinin düşük olması) görülür. Ketone:Kan şeker ölçüm sonucunuz 16.7mmol/L(300mg/dL)nin üzerinde çıkması halinde keton testi yapmanız için ikaz edecektir.keton testi için sağlık danışmanınız olan hekiminize danışınız. Not:Bu ikaz sembolü sistemin kanınızda keton ölçtüğü anlamına gelmez.keton ölçme testi yapmanız için öneride bulunur. CODE: Test strip numarasını gösterir Kan Şeker Ölçüm Cihazı ve Önlemler Kan şeker ölçüm cihazı ülkenizdeki ölçüm birimine göre mg/dl veya mmol/l olarak ayarlanmıştır. Bu ölçüm değiştirilemez. Cihaz iki dakika içerisinde kullanılmadığında otomatik olarak kapanır. Strip giriş yeri temiz tutulmalıdır. Cihazı aracınızda veya aşırı sıcak ortamda bırakmayınız. Cihaz kuru ortamda bulunmak üzere yaş veya nem değmemelidir. Cihaz ıslatılırsa Cihaza sayfa 17 deki bilgilerle kalite kontrol testi yapınız. Cihazı sökmeyiniz. Sökmeniz durumunda garanti kapsamı dışına çıkar. Sayfa 34 de cihazın bakım ve temizleme bilgisi mevcuttur. Cihazı,aksanlarını ve stripleri çocuklardan uzak tutunuz. Not:Cihaz ve pilin kullanımında aşağıdaki önlemleri ve düzenlemeleri takip ediniz. EMC ile ilgili şeker ölçüm sistemleri önlem ve ikazları 1.Bu cihaz IEC ile belirlenmiş elektrostatik boşalmaya neden olabilen muafiyet testi yapılmıştır. Cihazı kullanırken özellikle Statik elektriksel boşalmalara yol açan ve Yanlış sonuçlara neden olabilecek(sentetik giysi,halı vb.)materyallerin ortamda olması durumunda çevrenin kuru olmasına özen gösterilmelidir. 2.Bu cihaz EN ve EN de tanımlanan yayınlar ve muafiyet gereklilikleriyle uyumludur. Bu cihazı yanlış sonuçlara yol açabilecek ve uygun şekilde çalışmasını engelleyebilecek elektromanyetik radyasyon alanlarına yakın alanlarda kullanmayınız. 3.Profesyonellerin kullanımı öncesinde cihazın yakınlarında elektromanyetik değerlendirmeler yapılmalıdır.

6 On-Call Platinum Test Stripleri On-Call Platinum Kan şeker ölçüm cihazı tam kanda glikoz seviyesini kimyasal madde içeren ince striplere kan damlatılması ve otomatik olarak emilen kanın oluşturduğu geçici elektriksel akımın cihazda okunmasıyla ölçer ve bu değer ekranda görülür. Kan şeker ölçüm cihazı plazma eşdeğer kan sonuçlarını gösterir. Önemli: Kan örneği strip ucuna uygulanır. Üstüne uygulanan kan örneği yanlış sonuca neden olabilir. Doğru Yanlış Eğer kontrol penceresi yeterli kanla dolmuyorsa daha fazla kan ilave etmelisiniz. Bu durumda E-5 hata mesajı alırsınız. Stripi çıkarıp testi yineleyiniz. Kontrol penceresi dolmadan cihaz geri sayım yapsa dahi stripi çıkarıp yeni striple yeniden test deneyiniz. Doğru Yanlış Kod Numarası Her test strip paketi kod (CODE),ve lot numarasıyla (LOT), üretilir ( )ve son kullanım tarihi,kontrol 1 ve 2 solüsyonlarını içerir.(ctrl1 ve CTRL 2).

7 Saklama ve Taşıma Lütfen aşağıdaki bilgileri gözden geçiriniz. Test striplerini kuru serin yerde (2-30 o C) (36-86 o F) saklayınız. Dondurmayınız. Buzdolabına koymayınız. Banyo gibi nemli ortamlarda bulundurmayınız. Testi çıkardığınız kutunun kapağını hemen sıkıca kapatınız. Çıkarılan testleri ölçüm için bekletmeden kullanınız. Son kullanma tarihi geçen stripleri kullanmayınız. Yanlış sonuçlara yol açabilir. Son kullanma tarihi etikette yıl ve ay olarak belirtilmiştir. Örnek: Yani 2011 yılı ocak ayı son kullanma tarihidir. Strip kutusunda bulunan Test Stripleri İçin Özel Talimatlar:.Test stripleri en sağlıklı sonuçların alınmasını sağlamak için kutusu içinde sıkıca kapalı koruyucu kapak ile korunmaktadır..test striplerini strip dışında bir yerde muhafaza etmeyiniz.test strpleri orijinal kutusunda ve kapağı sıkıca kapalı şekilde muhafaza edilmelidir..test striplerini başka bir strip kutusuna nakletmeyiniz..test için kapağın açılmasından sonra strip kutusunu strip çıkardıktan sonra derhal kapayınız..yeni bir test strip kutusu açıldıktan sonra 6 ay süreyle kullanılabilir.yeni açılan bir strip kutusu miadı 6 aydır.strip kutusunu açtığınız tarihi kutu üzerine not ediniz.bu sürenin geçtiği strip kutularını yanlış sonuçlara neden olmaması için ortadan kaldırınız. Folyo içindeki test stripleri için özel talimatlar:.folyo yırtma yerini içindeki striplere zarar vermeden dikkatle ayırınız..folyo kesesinden alınan stripleri derhal kullanın Test Stripleri İçin Alınması Gereken Önlemler Vücut dışı olarak stripler sadece test amaçlı kullanılmalıdır. Yırtılmış, bükülmüş, zedelenmiş stripleri kullanmayınız. Stripleri tekrar tekrar kullanmayınız. Ölçümden önce test striplerinin üzerindeki no ile cihazda okunan kod numarasının aynı olduğunu kontrol ediniz. Stripleri ve folyo keseleri çocuk ve hayvanlardan uzak tutunuz. Kan şeker ölçüm sonucunuza göre diyet ve ilacınızı, tedavinizi değiştirmeden önce doktorunuzla görüşünüz. Test strip yerleştirilmesi ile ilgili detaylara bakınız. Test striplerinin kimyasal yapısı ve diğer strip bilgileri için kitapçığa bakınız.

8 On-Call Platinum Şeker Kontrol Solüsyonu On-Call Platinum Kontrol solüsyonu, içinde bilinen miktarda şeker içerir. Düzenli olarak kontrol solüsyonu kullanmak sonuçlarınızın doğruluğu cihazınızın doğru ölçüm yaptığının teyidi açısından gereklidir. Kalite kontrol incelemesini doğru ölçüm yaptığınızdan emin olmak için şu durumlarda yapılmalıdır: Cihazı ilk kez kullanmadan önce Yeni strip kutusu açıldığında Şeker ölçüm cihazı veya ölçüm çubuklarının uygun ölçüm yaptığından şüpheye düşüldüğünde Şeker ölçüm test sonuçlarınızın uygun sonuç verdiğinden şüphelenmeniz durumunda Cihazınızın hasar gördüğü konusunda şüpheye kapılırsanız Cihazı temizledikten sonra Haftada en az 1 kez. Sayfa 17 de kalite kontrol bilgileri yer almaktadır. Saklama ve Taşıma Lütfen inceleyiniz Kontrol solüsyonu 2-30 o C (36-86 o F) oda sıcaklığında saklanmalıdır. Buzdolabına koymayınız. Şişedeki son kullanma tarihine bakınız. Not:Son kullanma tarihi yıl ve ay şeklinde verilmiştir gibi.ocak 2011 Her kontrol solüsyonu açıldıktan 6 ay sonraya kadar kullanılabilir. Açılma tarihini etiket üzerine yazınız. Kontrol Solüsyonu Tedbirleri Vücut dışı tanı için. Kontrol solüsyonu sadece vücut dışı testler içindir. İçilmez enjekte edilmez. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Kontrol solüsyonları o C ( o C) sıcaklıkta doğru sonuçlar verir. Test strip şişelerindeki gösterilen kontrol aralığı kan şeker düzeyleriniz için önerilen şeker seviyeleri değildir. Kan şekeri hedef seviyeleriniz şeker hastalığı uzmanları tarafından belirlenmelidir. Kontrol solüsyonuna strip ucuyla dokunmayınız. Kendi cihazınızın kontrol solüsyonu dışında bir kontrol solüsyonu kullanmayınız. Daha fazla detaylı bilgi için kontrol solüsyonu uygulamasına bakınız.

9 Pilin Yerleştirilmesi Pil önceden cihaza yerleştirilmemiş olabilir. CR V jeton pil gereklidir. Lütfen taşıma çantasındaki pili bulup aşağıdaki adımlardaki gibi yerleştiriniz. 1. Pil kılıfını çekiniz. Pil kapağı parmağınızla kolayca açılır. 2. Yeni Bir CR v Pil Yerleştiriniz. Pilin (+) Yüzeyinin Cihazla Ayni Hizada Olduğuna Dikkat Ediniz. 3. Pil kapağını kapatınız ve çıt sesiyle kapandığından emin olunuz. Kan Şeker Ölçüm Cihazının Test Öncesi Kontrol Edilmesi 1.Adım : Cihazın Kodlanması Test stripinin kutusu değiştikçe basitçe yeni kod çipini cihaza yerleştiriniz. Stripi cihaza yerleştirince cihazda kod numarası görünür. Bu numarayla strip kutusu üzerindeki kod numarası aynı olmalıdır. Tabi ki kod çip üzerindeki numarada aynı olmalıdır. 1. Kod çipini çantadan alınız. Kod çip kod numarasını strip kutusu veya folyo kesesindeki numarayla karşılaştırınız. Eğer iki no aynı değilse yanlış sonuç alabilirsiniz. Eğer kod çip üzerindeki no ile strip şişesindeki no tutmuyorsa bölge temsilcisiyle acil olarak görüşünüz. 2. Şeker cihazının kapanmasıyla kod çipine yeni numara koymak gerekir. Bu yerine çıt sesi duyularak konabilmelidir. Yeni bir kutu stripe geçmedikçe bu numara yerinde kalmalıdır. 3.Test çubuğu koyduktan sonra ana ekranda kod numarası görülecektir. Eğer ekrandaki kod numarasıyla cihazdaki kod numarası uyuşmaz ise derhal ürünü aldığınız yetkili bayiye başvurunuz. Not: strip konduğunda hafızada strip kodu yoksa ekranda CODE ve.. uyarı görüntüsü ekrana gelecektir.

10 2. Adım : Cihaz ayarlarının yapılması: Cihazınızı ilk kez kullanmadan önce de aşağıda ayrıntısı verilen kurulum ayarlarının yapılması gerekir. 1.Cihaz kurulum modu: Cihaz kurulum modu için S düğmesine 2 sn basınız.cihaz ilk kez açıldığında kurulum modu otomatik olarak açılacaktır. 2.Saat: Saati 12 veya 24 saatlik düzene göre kurabilirsiniz. 12 veya 24 saatlik modülü M düğmesine basarak kurabilirsiniz sonra S düğmesi bu tercihinizi kayıt eder daha sonra aynı şekilde yıl ve ay tarihlerinin kurulumuna geçilir 3.Tarih: Yıl ekranın üst kısmında görülecektir. Doğru yıl çıkıncaya kadar M düğmesine basınız.doğru yılı kayıt için S düğmesine basınız.daha sonra aynı şekilde ay önce M düğmesi ile doğru ay ı bulup S düğmesine basarak kaydediniz.sonra gün aynı şekilde önce M sonra S düğmesiyle kayıt edilir. Yıl Ay Tarih 4.Zaman: Zaman ekranın üst tarafında görülür.zamanı doğru zaman gelene kadar M düğmesine basılı tutarak ayarlayabilirsiniz.sonra S düğmesine basıp zamanı kaydedebilirsiniz.daha sonra dakika ayarına geçebilirsiniz.gene M düğmesine basıp doğru dakikayı seçip S düğmesine basıp kaydedin.en sonunda yeme saati ayarını kurun. Saat Saat Dakika Dakika

11 5.Yemek işareti: Cihaz arıza verdiğinde yeme işareti konumuna gelir. Bu durum kullanıcının yeme işaretini yeniden kurulması içindir.on ve Off işareti ve yemek öncesi ve yemek sonrası gibi semboller aşağıda gösterildiği gibi silinir. Yemek işaretini On veya Off konumunda değiştirmek için M düğmesine basınız. Sonra seçiminizi S butonuna basarak kaydediniz. 6.Ses Özelliği : Cihazın ses özelliği mevcuttur.cihaz On konumuna geldiğinde,test örneği yerleştirildiğinde,test sonuçlandığında kısa bir bip sesi verir.bir hata tespit etmesi durumunda cihaz üç kez kısa bip ikazı verir.böyle bir durumda lütfen ekranda beliren hata rakamına göre hangi tür bir hatanın ikaz edildiğini belirleyiniz. On ve Off konumlarını değiştirmek için M düğmesine basınız. Seçiminizi onaylamak için S düğmesine basınız. 7.Keton göstergesi: Cihaz keton göstergesi özelliğine hizmet dışı kalması durumunda gelir.keton göstergesi konumunu On ve Of durumundan değiştirmek için M düğmesine basınız.keton göstergesi hizmet dışı olduğunda,test sonucu 16.7mmol/L (300mg/dl) nın üzerinde kan şekeri sonuçları durumunda ekranda gözlenir. 8.Hyper göstergesi:hizmet dışı durumunda cihaz Hyper göstergesine gelir.bu durumda M düğmesine basarak On ve Of konumlarını değiştiriniz.seçiminizi S düğmesine basarak kaydediniz. Hyper göstergesini Off konumuna alıp S düğmesiyle kaydettiğinizde cihaz Hypo göstergesi kurulum konumuna gider. Cihaz Hyper konumu On durumunda iken S düğmesine basıldığında cihaz Hyper gösterge seviyesi kurulumuna gider.hyper seviye kurulumunda,hyper seviyesini ayarlamak için M düğmesine basınız.sonra S düğmesine basın cihaz Hypo gösterge kurulumuna gidecektir. Not:Cihaz hiperglisemi seviyesini en düşük 6.7 mmol/l(120mg/dl)seviyesinde veya üstünde okur.hiperglisemi seviyesi hipoglisemi seviyesinin üzerinde olmalıdır.hiperglisemi seviyenizin ne olduğu konusunu hekiminize danışarak belirleyiniz. 9.Hypo göstergesi: Ölçüm seviyesinin dışında kaldığında cihaz Hypo göstergesi verir. Bu durumda On konumundan Off konumuna almak için M düğmesine basınız.s düğmesiyle seçiminizi kayıt edin.hypo göstergesi Off durumuna geldiğinde S düğmenize basmakla cihaz test hatırlatma kurulum konumuna gelir.hypo göstergesi On konumunda ise S düğmesine basınca cihaz Hypo göstergesi kurulum durumuna gelir.hypo seviyesi kurulumu için M düğmesine basarak Hypo ayarını yapınız sonra S düğmesi ile kayıt ediniz.

12 Not:Cihaz hipoglisemi seviyesinin en fazla 5.6mmol/L(100mg/dl)olmasına müsaade eder.hiperglisemi düzeyi hipoglisemi düzeyinden yüksek olmalıdır.kan şekerinizin Hy po seviyesinin ne olması gerektiği konusunu hekiminize danışınız. 10.Test Hatırlatıcı: Test hatırlatıcı testi yapma zamanı konusunda size yardımcı olur. Günde 1-5 kez hatırlatma yapabilirsiniz.cihazınız test hatırlatıcı servis dışı olmadan kurulmalıdır..test hatırlatıcınız On ve Off konumuna M düğmesine basılarak getirilir. Seçiminizi S düğmesi ile kayıt ediniz. Test hatırlatıcı Off konumundaysa S düğmesine basılmasıyla ikinci test hatırlatıcısına gider.test hatırlatıcısı On konumundaysa S düğmesine basılmasıyla cihaz birinci test hatırlatıcısının kurulum pozisyonuna gider.birinci test hatırlatma zamanını kurmak için M düğmesine basınız.(zaman her 15 dakikada bir ayarlanabilir)s düğmesine basarak birinci hatırlatma zamanını kayıt edin ve ikinci hatırlatma zamanına gidin.ikinci test hatırlatma zamanı Off konumundaysa S düğmesine basılması durumunda cihaz üçüncü test hatırlatma konumuna gider.test hatırlatma On konumundaysa S düğmesine basılması ikinci test hatırlatma konumuna dönecektir. M düğmesine basıp ikinci test hatırlatma zamanın kurunuz.(zaman her 15 dk.da bir kurulabilir)s düğmesine basarak ikinci test zamanı hatırlatmasını kayıt ediniz ve sonra üçüncü test hatırlatma zamanı kurulumuna gidiniz. *Bu kurulum işlemlerinin aynısını 3,4,5.test hatırlatmaları için de yapınız. *5.test hatırlatma zamanını da kurduktan sonra kurulum modu bitecektir. Cihazı kapatınız. Bir veya daha çok test hatırlatma zamanı kurulduysa cihaz açık olduğu süre boyunca LCD ekranda hatırlatma sembolü görülecektir. Sembolün ekranda görünümü aşağıdaki gibidir. Cihaz sizin kurulumu yaptığınız zaman geldiğinde 5 kez bip sesi verir.siz cihaza strip koyup düğmeye basana kadar her 5 dakika da bir aynı işaret sesini verir.bu bip sesleri cihazın ses verme özelliği kapanmış dahi olsa verilir. Cihaz hatırlatma özelliği kurulum saati geldiğinde bip sesinin duyulmasıyla tarih,saat,strip sembolü ekrandan kaybolacaktır.test hatırlatma sembolü yanacaktır.bu durumda ekran aşağıdaki örnekteki gibi olacaktır: NOTE: *Kurulumun herhangi bir aşamasında M düğmesine basılı tutulması hızlı bir düzenleme sağlayacaktır. *Kullanıcı kurulumun herhangi bir aşamasında pilin ilk kez yerleştirilmesi ve yıl,ay, gün kurulumu durumu hariç ; S düğmesine 2 sn basarak kurulum aşamasını bitirir ve bu durumda cihazı kapatabilir.

13 Kalite Kontrol Testinin Yapılması Kalite kontrol testi strip ve cihazın beraberce uygun şekilde çalıştığını ve test işleminin doğru yapıldığını gösterir. Testlerin aşağıdaki hallerde yapılması önemlidir. Cihazı ilk kez kullanırken Yeni strip kutusu kullanırken Cihazla striplerin uygun olmadığı şüphesi varsa veya sonuçla kendinizi hissetmeniz arasında uyuşmazlık varsa Cihazın hasarlı olduğunu düşünüyorsanız Haftada en az bir kez 1. Cihazın strip girişine yüzü yukarı gelecek ve temas barları girecek şekilde bir test stripi yerleştiriniz. Cihaz açılacak ve bip sinyali verecektir. 2. Tüm görüntü bölümlerinin açıldığından,kontrol ederek emin olunuz. (yukarıdaki görüntü şemasına bakınız) 3. Ekrandaki bu görüntüden sonra sistem test moduna girecektir. Ekranda parlama şeklinde kan örneği görünecektir. Görüntünün merkezinde kod numarası belirecektir. Beliren kod numarasının strip kutusundakiyle veya folyo kesesindekiyle aynı olduğundan emin olunuz. Eğer kodlar hala uyuşmuyorsa ölçüm yapmayınız. Ölçüm yapmak için yeni bir kutu stripe ihtiyacınız var demektir. Parlayan kandamlası şeklindeki görüntü şekli test stripinin cihaza doğru yerleştirildiğini ve kontrol solüsyonunun damlatılabileceğini gösterir, Not: Eğer strip doğru yerleştirilmediyse kan şeker ölçüm cihazı açılmayacaktır. 4.Testin Kontrol solüsyonu olduğunu göstermek için M düğmesine basın. M düğmesine bastıktan sonra kontrol solüsyonu sembolü görünecektir. 5. Kontrol solüsyonunu iyice karıştırıp kibarca sıkıp bir damla damlatınız. Eğer uç dolarsa ucu temiz sert bir zemine doğru hafifçe vurunuz. Yeniden sıkıştırıp sonra kullanın. Yeniden sıkıştırıp az bir damla daha temiz emilemez bir yüzeye damlatılır. Test stripinin örnek ucunu kontrol solüsyonunun damlasına değiriniz. Cihaz yeterli örneğin uygulandığını bip sesiyle uyaracaktır. Not: Kontrol solüsyonunu direk şişeden test stripine uygulamayın. Eğer kontrol solüsyonu test strip penceresini tamamen doldurmamışsa ikinci bir damla damlatmayınız. Test stripi çıkarıp yeni bir striple işlemi tekrar ediniz.

14 6.Yeterli örneğin test için stripe damlatılmasıyla cihaz ekranında 5 ten 1 e doğru geri sayım başlar. Kontrol solüsyon test sonucu strip şişesinin üzerinde yazılı aralık içinde olmalıdır(veya folyo kutusu üzerinde yazılı değerler arasında olmalıdır).bu durumda cihazınızın doğru ölçtüğünden ve sizin işlemi doğru olarak gerçekleştirdiğinizden emin olabilirsiniz. Sonuçları ülkenizde kullanılan birimlere uygun olarak mmol/l veya mmg/dl olarak ekranda görebilirsiniz. Not: Kontrol solüsyon aralığı kontrol test sonucunun beklenen aralığını gösterir, sizin kan şeker seviyenizin olması gerektiği düzeyi göstermez. 7.Strip boşaltıcısını kaydırıp stribi çıkarınız. Ekranda aynı zamanda paund (#)işareti belirir bu kontrol solüsyonu testini gösteren işarettir. Bu numaralar 7,14,30,60 ve 90 gün ortalamalarında numaraların sayılmayacağını gösterir.(#)işareti hafızada saklı sonuçların gözden geçirilmesi sırasında ekrandan kaybolur. Eğer sonuç belirtilen kontrol değerlerin dışındaysa:.doğru değerlerle karşılaştırma yaptığınıza emin olunuz. Kontrol solüsyonu 1 kutu üzerinde veya folyoda yazılı CTRL 1 değeriyle uyuşmalıdır..test solüsyonu ve striplerin son kullanım tarihlerini kontrol ediniz.kontrol solüsyonu ve test striplerinin 6 aydan daha kısa bir sürede açılmış olduğundan emin olunuz.kullanım süresi geçmiş ürünleri atınız..şeker ölçüm yerinde hava sıcaklığının Celcius( F)arasında olduğunu kontrol ediniz.kontrol solüsyonu ve şeker ölçüm striplerinin kapağının sıkıca kapalı olduğunu kontrol ediniz..folyo keseciğinde veya strip kutularından çıkan striplerin kod çip numarasıyla cihazdaki kod çip numarasının uyuştuğunu kontrol ediniz..kit markasıyla kontrol solüsyon markasının aynı olmasına dikkat ediniz..ölçüm işlemini prosedürüne uygun şekilde yaptığınızdan emin olunuz. Yukarda belirtilen tüm durumları kontrol ettikten sonra yeni test stripi ile kalite kontrol testi yapınız.eğer kontrol değerleriniz olması gerektiği aralığın dışında çıkıyorsa cihazınız arızalı olabilir.ürünü aldığınız yerle görüşünüz.kontrol solüsyonu 1 ve 2 olmak üzere İki aşamalı kontrol solüsyonu mevcuttur.kontrol solüsyonu 1,ihtiyacınız olan nerdeyse tüm ölçümleriniz için yeterlidir.cihaz veya strip şeker ölçüm çubuğunuzun doğru ölçtüğü konusunda tereddüt ediyorsanız kontrol solüsyonu 1 e ilaveten kontrol solüsyonu 2 yi de kullanabilirsiniz.ctrl 1 ve CTRL 2 aralığı strip kutusu veya folyo kesesi üzerinde bulunur.kontrol solüsyonu 2 yi 4-6.adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz. Sonuçları doğrulamak için Kontrol solüsyonu 1 aralığı CTRL 1,kontrol solüsyonu 2 aralığı CTRL 2 aralığında olmalıdır.eğer kontrol solüsyon sonuç değerleriniz belirtilen aralıklarda değilse cihazınız doğru ölçüm yapmıyor olabilir,bu tür cihazları şeker ölçüm testlerinizde kullanmayınız.eğer sorunu tespit edemediyseniz,cihazı satın aldığınız yere başvurunuz.on Call Platinum Kontrol solüsyon kiti(solüsyon 1 ve 2) bilgi ve siparişleriniz için cihazı satın aldığınız yere başvurunuz.

15 Kan Şeker Ölçümü Aşağıdaki adımlar ile cihaz, strip, delme cihazı ve lanset sistemi birlikte kullanılarak kan şeker ölçümünün nasıl yapıldığını göstermektedir. 1. Adım-Bir damla kan örneği alınması On Call Platinum kan şeker sistemi parmak ucu,el ayası,veya önkoldan alınabilecek çok az kanla ölçüm yapabilir.şeker ölçüm testine başlamadan önce ölçümü yapabileceğiniz kuru,temiz bir alan bulunuz.ölçüm yapmadan önce kan almak için gerekli tüm hazırlığı gözden geçirin malzemeyi yanınıza aldığınızdan emin olunuz. ÖNEMLİ:Test yapmadan önce kan alınacak yeri alkolle veya sabunla siliniz.gerekli durumlarda kan akımını artırmak için ılık su kullanınız.daha sonra elinizi ve test sahasını kurutunuz.kan örneği alınacak bölgede krem,losyon gibi yabancı maddelerin olmadığından emin olunuz. Parmak Ucu Testi Parmak ucu testinde rahatsızlığı azaltmak için delme cihazına derinlik ayarını yapınız. 1. Delme cihazının kılıfındaki vidayı açınız ve içine steril lanseti lanset tutucudaki yuvasına sonuna kadar iterek oturtunuz.

16 2. Lanseti lanset tutucu içinde sıkıca tutun ve başlığı güvenli bir şekilde ayırıncaya kadar çeviriniz ve koruyucu diski lansetten dikkatle çekerek çıkarınız. 3. Delme cihazının gerisindeki vidayı dikkatlice çeviriniz. İğneye temas etmemek için dikkat ediniz. Kılıfın lanseti tamamen sardığından emin olunuz. 4. Lanset kılıfını çevirerek delme derinliğini ayarlayın. 5 delme derinlik ayarı vardır. Rahatsızlığı azaltmak için en düşük delme derinliği ile deliniz. Bu yeterli kan sağlayacaktır. Ayarlama: 1 ve 2 Zarif deriler için 3 Normal deriler için 4 ve 5 Kalın deriler için Not : Parmağınıza karşı fazla basınç uygulanması da delme derinliğini artırır

17 5. Delme cihazını kurmak için kurma başlığını geri çekiniz. Bir klik sesi duyulacaktır. Bu cihazın kurulduğunu ve bir damla kan almak için hazır olduğunu gösterir 6. Test işlemine başlamadan önce elinizi sabunla yıkayınız veya alkolle siliniz. Gerekirse elinizdeki kan akımını artırmak için ılık su kullanınız. Sonra ellerinizi tamamen kurulayınız. Kan akımını artırmak için elinizin ayasından parmaklara doğru birkaç kez masaj yapınız. 7. Delme cihazını parmağın bir kenarına doğru tutunuz. Parmağı delmek üzere delme cihazının üzerindeki delme düğmesine basınız. Cihaz aktif hale geldiğinde bir klik sesi duyulacaktır. Yeterli kan elde etmek için nazikçe parmak kökünden ucuna doğru masaj yapınız. Kanın çevreye yayılmamasına dikkat ediniz. Ağrıyı en aza indirmek için parmak ucunun yan tarafını deliniz. Delinen tarafı değiştirmeli ve aynı yeri delmemek gerekir, yara açılabilir. Ön Kol ve El Ayasından Test İşlemi Ön kol ve el ayası parmak ucundan daha az sinir içerdiğinden daha az ağrı ile kan alma olanağı sağlanabilir. Ön kol ve ayadan kan alma yöntemi farklıdır. Buradan kan almak için şeffaf başlığı takmak gerekir. Şeffaf başlık takılıyken delme derinliği ayarlanamaz. Önemli: On Call Platinum kan şeker ölçüm cihazı parmak ucu kan şeker ölçümü yanında alternatif olarak ön kol ve ayadan kan ölçüm imkânı vermektedir. Ancak parmak ucu kan ölçümü ile ön kol ve aya kan ölçü arasında farklılıklar olduğunu bilmek gerekir. Ön kol ve aya kan ölçümü bilgileri : *Ön kol ve el ayası kan şeker ölçümüne karar vermeden önce doktorunuza veya sağlık danışmanınıza başvurunuz. *İnsülin dozu, yemek ve spor egzersizi ile oluşan kan şekeri değişimlerini parmak ucu kanı diğer bölgelerden alınan kandan daha çabuk gösterir. *Test yemekten sonra 2 saat içinde yapılacaksa insülin veya egzersizle hızla değişen kan şeker seviyesi hissediyorsanız parmak ucunu kullanınız. *Hipoglisemiyi ilgilendiren bir durumdan şikâyetçiyseniz veya hipoglisemi dalgınlığı varsa ölçüm için parmak ucunu kullanınız. Delme cihazına lanset yerleştirilmesiyle ilgili durum için parmak ucu test bölümüne başvurunuz.

18 1. Şeffaf başlığı saat yönünde çevirerek cihaza takınız. 2.Ön kol veya ayadan delmek için temiz ve kuru olan, kemikten uzak etli ancak görünür damarlardan uzak olan bir bölge seçiniz. Delinen sahaya kan gelmesi için yavaşça masaj yapın. 3.Delme cihazını delinecek alana yerleştirin. Şeffaf başlığı delme sahasına 2 saniye bastırın. Delme düğmesine basın ancak cihazı delinen yerden hemen kaldırmayın. Yeterli kan oluşuncaya kadar cihazı delme yerinde basılı tutun. Lansetin Çıkarılması 1. Delme cihazının kılıfını çevirin. Lanset koruyucu diskini sert bir zemine koyun ve lanset iğnesini dikkatlice diske batırın.

19 2. Lansetin uygun pozisyonda olduğunu anladıktan sonra çıkartma düğmesini öne doğru bastırarak kullanılmış lanseti çıkartınız. Delme Cihazı kılıfını normal yerine tekrar oturtunuz. Lanset Önlemleri Lanseti çantasından çıkardığınızda koruyucu disk yok veya gevşek ise kullanmayınız Eğer lanset iğnesi bükülmüş ise kullanmayınız. Lanset iğnesi göründüğünde tedbirli davranın Asla delme cihazını veya lanseti diğer insanlarla paylaşmayın. Enfeksiyon riskini düşürmek için daima yeni steril lanset kullanın. Delme cihazı veya lansetin el losyonu ve yağlar gibi kirli malzemelerle temas etmemesine dikkat ediniz. 2.Adım: Kan Şekerinin Ölçümü Not: herhangi bir anda test stripini cihaza yerleştirdiğinizde cihaz otomatik olarak ölçme durumuna geçer. 1. Test stripini strip girişine kenardaki okuma çizgilerinin tamamı içine girecek biçimde yüzü önde olacak şekilde sokunuz. Cihaz bip sesi verecektir. Bu cihazın açıldığını ve ölçüme hazır olduğunu gösterir. Ekranda görünen kod no ile strip kodunun veya folyo kesesi kodunun aynı olduğundan emin olunuz. Eğer aynı değilse strip kutusu ile kod çipini kontrol ediniz. Eğer kodlar hala uyuşmuyorsa test yapmayın. Yeni bir kutu stripe ihtiyaç var demektir. 2. Işıldayan kan damlası stripin doğru yerleştirildiğini ve ölçüm için kan damlatılabileceğini gösterir. 3. Kan örneğini test stripinin ucuna dokundurunuz. Ölçüm cihazı yeterli kan örneğinin geldiğini bir bip sesiyle onaylayacaktır ve ölçüm başlayacaktır.

20 YAPMAYIN: Kan örneğini stripin ön veya arkasına uygulamayın Kan örneğinin stripe yayılmamasını sağlayın Parmağınızı test stripine doğru bastırmayın 4. Cihaz öncelikle 5 ten 1 e aşağı doğru sayıları gösterip sonra ölçümleri ekrandan silecektir.cihaz ayrıca bip sesi vererek ölçümün tamamlandığını belirtecektir.sonra ekrandaki kan şeker seviyeniz ve ölçüm ünitesi,tarih birlikte sırasıyla ekrandan silinecektir. Kan şeker sonuçlarınız hafızada otomatik olarak saklanır.geçersiz ölçümlerin 7,14,30,60 ve 90 gün ortalama sonuçlarını etkilememesi için M ve S düğmelerine birlikte basınız.paund işaretinin belirmesi sonucun 7,14,30,60, ve gün ortalamasına girmeyeceğini belirtir.eğer sonuç yanlışlıkla işaretlendiyse M düğmesine basarak sonucu düzeltebilir ve işaretlemeyi kaldırabilirsiniz.geçersiz sonucu paund işareti ile tespit ettikten sonra S düğmesine basarak geçersiz sonucu doğrulayınız. Geçersiz sonucu tespit ettikten sonra, ölçümü yeni bir strip le deneyiniz. Yeme işareti açıldığında ve test sonucu ekrandan silindiğinde yemek öncesi, yemek sonrası, veya geçersiz olarak sonucu işaretleyiniz.

21 Sonucun yemek öncesi olduğunu belirleyen yemek öncesi sembolü nü silmek için MS düğmelerine birlikte basarak gerçekleştirebilirsiniz. Yemek sonrası sonuç alındığını belirten yemek sonrası sembolü M düğmesine basılarak ekrandan silinir. Geçersiz sonucu işaret eden paund işareti (#) M düğmesine basılarak ekrandan silinir. Yukarıda bahsedilen işaretlerden herhangi birinin ekrandan silinmesi için M düğmesine basınız. Şeçmenize karar verdikten sonra, seçiminizi doğrulamak için yemek öncesi işareti, yemek sonrası işareti, geçersiz sonucu gösteren paund işareti (#), veya bunların hiçbiri için S düğmesine basınız. Eğer ekranda hata mesajı görüldüyse, Sorun Giderme Rehberi 39. Sayfaya bakınız. Eğer HI veya LO hata mesajı ekranda görüldüyse HI ve LO mesajlarına bakınız. 5. İncelemeden sonra, geçerli sonuçları kaydetmek için kayıt defterinize zamanı da belirterek kaydediniz ve doktorunuzun, sağlık danışmanınızın size hedef olarak gösterdiği sonuçların olup olmadığı konusunda karşılaştırma yapınız. Önerilen Test Zamanları ve Hedeflenen Sonuçlar için 36. sayfa ve kayıt defterinize başvurunuz. 6. Test stribini çıkarmak için, yan tarafta bulunan ejektör bölümüne öne doğru kaydırarak basınız. NOT : Kan örnekleri ve ölçüm materyallerini dikkatli bir şekilde ortadan kaldırınız. Tüm kanla bulaşmış olan materyallere enf ekte materyaller gibi davranınız. Uygun önlemleri ve yasal yönetmelikleri takip ederek kanla bulaşık materyalleri ortadan kaldırılmasını sağlayınız. "HI" (yüksek) ve "LO"(düşük) Mesajları Kan şeker ölçüm cihazı mmol/l(10-600mg/dl) kan aralığında şeker ölçümü yapmaktadır. HI veya LO mesajları sonucun bu aralığın dışında olduğunu gösterir. Eğer ekranda HI mesajı çıkarsa kan şeker değeri 33.3 mmol/l yani 600mg/dL nin üstünde demektir. Herhangi bir hata yapılması olasılığına karşı test yeniden yapılmadır. Eğer bir hata yapılmadığından ve cihazın uygun çalıştığından eminseniz ve cihazınız hala ısrarla HI mesajı veriyorsa hiperglisemi (yüksek kan şekeri) olduğunu gösterir. Eğer ekranda LO mesajı görünüyorsa kan şekeriniz 0.6mmol/L nin yani 10mg/dL nin altında demektir. Test herhangi bir hata olasılığına karşı yeniden yapılmalıdır. Eğer herhangi bir hata yapılmadığından ve cihazınızın düzgün çalıştığından eminseniz ve cihaz hala LO mesajı veriyorsa hipoglisemi (düşük kan şekeri seviyesi) olduğunu gösterir. Derhal tedavi için doktorunuza başvurunuz.

22 Hypo ve Hyper Mesajlar Eğer ekranda Hypo mesajı görülürse, kan şeker seviyenizin hedeflenen ve cihazda kurulmuş olan normal değerin altında bir konsatrasyona düştüğünü gösterir. Eğer ekranda Hyper mesajı görüldüyse, kan şeker seviyenizin hedeflenen ve cihazda kuruluşmuş olan normal değerin üstünde bir konsatrasyona yükseldiğini gösterir. Ketone Mesajı Eğer ekranda Ketone? görüldüyse, bu değer kan şeker seviyenizin 16.7 mmol/l (300 mg/dl) seviyesine yükseldiğini ve ketone testi yaptırmanız gerektiğini gösterir. Ketone testi için lütfen sağlık danışmanınıza başvurunuz. Önlemler ve Sınırlandırmalar Lütfen test strip içine bakınız. Kan Şeker Ölçüm Cihazı Hafızasının Kullanımı Kan şeker ölçüm cihazı On-Call Platinum 300 e kadar test ölçümünü hafızasında otomatik olarak saklar. Eğer hafızada 300 kayıt varsa son ölçüm otomatik olarak yeni bir kayıt sayfasına geçer. Cihaz son 7,14,30,60 ve 90 gün içerisindeki kayıtlı ortalama değerleri hesaplayabilecektir.

23 Hafızada Saklanan Kan Şeker Kayıtlarının Görülmesi 1. Cihazı açmak için M düğmesine basınız ve hafıza kodunu giriniz. Şekil 1 ve kısa MEM kelimesi görünecektir. Daha sonra ekranda hafızadaki son ölçülen kan şeker değeri görülecektir. 2. Eğer cihazı yeni kullanan biriyseniz cihaz ekranda kesik üç çizgi (- - -) ve MEM kelimesi, ölçüm birimini gösterecektir. Bu hafızda kayıtlı bilgi olmadığını gösterir. 3. Hafızada saklanan sonuçla birlikte tarih ve zaman da silinecektir ekrandan. ve paund işareti (#) kayıtlı değerin, 7,14,30,60 ve 90 gün ortalamalarının dışında olduğunu gösterir. 4. Kayıtlı değerlerin incelenmesi için M düğmesine basınız. Ortalama verileri göstermek için S düğmesine basınız. Ekranda DAY AVG kelimeleri beliricektir. Not: Eğer ortalama kan şeker ölçümlerinizi görüntülemek istemiyorsanız, yeniden S düğmesine basarak ekrandan silebilirsiniz. 5. Ortalama veri modu: Eğer yemek işareti kapalıysa, 7,14,30,60 ve 90 gün ortalama değerleri arasına almak için M düğmesine basınız. Eğer yemek işareti açıksa, genel, yemek öncesi ve yemek sonrası 7,14,30,60 ve 90 gün ortalama değerleri arasına almak için M düğmesine basınız. DAY AVG de kayıtlı rakamlar ekranda görünücektir. Not: Sadece yemek öncesi veya yemek sonrası ortalama değerleri içerir. Tüm kan sonuçları 7,14,30,60 ve 90 gün genel ortalama değerlerinde değerlerini içerir. 6. Eğer 7,14,30,60 veya 90 gün den dahaz hafıza değeri mevcutsa, paund işareti (#) olmayan okunan tüm değerler ortalaması alınarak hafızada tutulur. Eğer cihazı ilk defa kullanıyorsanız ekranda hiçbir değer görülmeyecektir. Bu hafızada herhangi bir kaydın olmadığını gösterir. Eğer hiçbir sonucu yemek öncesi ve yemek sonrası olarak kaydetmediyseniz yemek öncesi ve yemek sonra kayıtlarınızda hiçbir sonuç görülmeyecektir. Hafızada kayıtlı yemek öncesinde ve yemek sonrasında değer yoktur. 7. Ekranı kapatmak için S düğmesine basınız. Not : Kalite kontrol testlerindeki sonuçlar ortalama değerler içerisinde sayılmayacaktır. Hafızadaki değerlerin görüntülenmesi sırasında bu değerler, paund işarteli (#) olarak görülecek ve 7,14,30,60 ve 90 ortalama değerler içerisinde yer almayacaktır.

24 Hafızanın Silinmesi Hafızayı silerken çok dikkatli olunmalıdır. Hafızayı silme geri dönüşsüz bir durumdur. Hafızayı silmek için; 1. Cihaz kapalı haldeyken M düğmesine 2 saniye basın cihaz açık konumuna gelecek del modunu giriniz. 2. Hafızanın silinmesi için, M ve S düğmelerine birlikte 2 saniye basınız. 3. Ekranda MEM ve --- görülecektir. Cihaz hafızasını bir süre içinde silip kendi kendine kapanacaktır. 4. Eğer silme moduna girdiniz ve verileri silmeden çıkmak istiyorsanız S düğmesine basınız. Bu durumda cihaz verileri silmeden kapanacaktır. Kayıtlı Bilgilerin Transfer Edilmesi 1. Cihaz kendisinde ki kayıtlı bilgileri, Windows programıyla kişisel bilgisayarınıza software kablo transferi yardımıyla transf er edilebilir. Diyabet Veri Yönlendirme Kiti nde yer alan kılavuz eşliğinde software i bilgisayarınıza yükleyiniz. 2. Veri transfer moduna girmek için M ve S düğmelerine eş zamanlı olarak basınız. Veri transfer moduna girildiğinde cihazınızda PC görüntüsü ortaya çıkacaktır. 3. PC software i çalıştırınız, ve veri transfer modunu kapatınız. Bu işlem için paketli kullanım kılavuzuna başvurunuz. 4. Veri transferi sırasında, cihaz ekranında to ve PC görülür. Bu cihazdan PC ye bilgi aktarımını gösterir.

HASTABAŞI TEST CİHAZI KULLANIMI VE BAKIMI. Dr Sibel DEVECİ Biyokimya Uzmanı

HASTABAŞI TEST CİHAZI KULLANIMI VE BAKIMI. Dr Sibel DEVECİ Biyokimya Uzmanı HASTABAŞI TEST CİHAZI KULLANIMI VE BAKIMI Dr Sibel DEVECİ Biyokimya Uzmanı GLUKOMETRE Glukometre ile Kan Şeker Ölçümü Birim mg/dl veya mmol/l olarak ayarlanabilir. Cihaz iki dakika içerisinde kullanılmadığında

Detaylı

HASTA BAŞI TEST CİHAZI (glukometre) Uz.Dr.Fatma ÇORCU BARAN

HASTA BAŞI TEST CİHAZI (glukometre) Uz.Dr.Fatma ÇORCU BARAN HASTA BAŞI TEST CİHAZI (glukometre) Uz.Dr.Fatma ÇORCU BARAN Glukometre Nedir? Hastanenin servis katlarında sağlık çalışanlarının veya ev kullanıcılarının da kullandığı küçük cep tipi elektronik cihazlardır.

Detaylı

KLOROFİL METRE SPAD-502 KULLANIM KILAVUZU

KLOROFİL METRE SPAD-502 KULLANIM KILAVUZU KLOROFİL METRE SPAD-502 TR KULLANIM KILAVUZU Klorofil metere SPAD-502 hafif kompak bir klorofil metredir. Bitkilerin bünyesinde bulunan klorofil miktarını tespit etmek için üretilmiştir. Bitkilerder bulunan

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu

COOL-US Kullanma Kılavuzu COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Nem ve Sıcaklık ölçer Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İçindekiler 1. Güvenlik... 1 2. Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz

Ses Seviyesi Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz Ses Seviyesi Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2242 GİRİŞ Bu cihaz fabrika, okul, ofis, aile vs gibi değişik yerlerdeki ses seviyelerini ölçmek için kullanılabilir.

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İÇERİK 1. Güvenlik... 1 2. Genel Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 106 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün Açıklaması Alarm, LED Ekran Aç/kapa tuşu, Ölçüm değerleri Alarm değerlerini gösterir, fonksiyonlar ayarlanır Pil bölümü Daldırma probu 1 2. Genel Bilgi

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Beton Nemi Ölçer PCE-WP21

Kullanım Kılavuzu Beton Nemi Ölçer PCE-WP21 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Beton Nemi

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 13/02/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik notları... 3 3 Özellikler... 4 3.1 Teslimat İçeriği... 4 3.2 Opsiyonel aksesuarlar...

Detaylı

HASTA KILAVUZU. Hasta adı-soyadı:

HASTA KILAVUZU. Hasta adı-soyadı: HASTA KILAVUZU Hasta adı-soyadı: Icare HOME (Model: TA022) HASTA KILAVUZU TA022-035 TR-3.1 3 Giriş Bu kılavuz, Icare HOME tonometrenin nasıl kullanılması gerektiği konusunda size yol gösterecektir. Tonometreyi

Detaylı

1 Giriş Güvenlik Özellikler Nitelikler Genel Özellikler Elektriksel Özellikler (23 ±5 C)...

1 Giriş Güvenlik Özellikler Nitelikler Genel Özellikler Elektriksel Özellikler (23 ±5 C)... PCE-A 420 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik... 3 3 Özellikler... 3 3.1 Nitelikler... 3 3.2 Genel Özellikler... 4 3.3 Elektriksel Özellikler (23 ±5 C)... 5 4 Sistem tanımlama... 5 5 Ölçüm Prosedürü...

Detaylı

WINTER. Kan Şekeri Takibi. Template. serap yasa 51. DİYABET YAZ KAMPI. diyabet eğitim hemşiresi

WINTER. Kan Şekeri Takibi. Template. serap yasa 51. DİYABET YAZ KAMPI. diyabet eğitim hemşiresi WINTER Template 51. DİYABET YAZ KAMPI Kan Şekeri Takibi serap yasa diyabet eğitim hemşiresi 1 WINTER Evde Kan Şekeri İzlemi Template self monitoring of blood glukoz ( SMBG ) Diyabetli bireyin evde kendi

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22

Kullanım Kılavuzu PCE-PH 22 PCE-PH 22 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Özellikler... 3 2 Genel açıklama / Teknik Özellikler... 3 3 Fonksiyonlar... 4 4 Kalibrasyon... 4 5 Ölçüm Yöntemi... 5 5.1 ph Ölçümü... 5 5.2 Data-Hold...

Detaylı

Pirinç Beyazlık Ölçer. Kullanma Kılavuzu

Pirinç Beyazlık Ölçer. Kullanma Kılavuzu Pirinç Beyazlık Ölçer Kullanma Kılavuzu 2 Özellikler Ölçme Metodu : Yansıtmalı ölçüm Ölçülebilen Ürünler : Glütensiz Parlatılmış Pirinç, Glütensiz Esmer Pirinç, Glütensiz Yıkanmış pirinç, Glütenli Parlatılmış

Detaylı

Sadece AP-PLUS kan şekeri test Test Stripleri. stripleri kullanınız. Sıcaklık

Sadece AP-PLUS kan şekeri test Test Stripleri. stripleri kullanınız. Sıcaklık L * System Operation Conditions : Sadece AP-PLUS kan şekeri test Test Stripleri stripleri kullanınız Çalışma Koşulları: Örnek Tipi: Hematocrit aralığı: Sıcaklık: 50~104 F(10~40 C); Nem:20%~80% RH. Kapiller

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu

Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu Temassız IR Termometre Kullanma kılavuzu Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. Bu kılavuzda önemli bilgiler yer almaktadır. İçindekiler 1.Genel açıklamalar...3 2.Güvenlik bilgileri...3 3.Önemli...5

Detaylı

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen Işık Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2243 GİRİŞ Sayaç floresan, metal halojenür, yüksek basınçlı sodyum veya akkor kaynaklardan gelen görünür ışığı ölçer. Bir LUX

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Radyasyon Ölçüm Cihazı PCE-UV34

Kullanım Kılavuzu Radyasyon Ölçüm Cihazı PCE-UV34 Radyasyon Ölçüm Cihazı PCE-UV34 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Genel Açıklama... 3 2 Teknik Özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 4 4 Ölçüm... 5 5 Ölçüm Koşulları... 5 6 Dahili Sıfırlama... 6 7 Pil

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PCE-TH 5

KULLANIM KILAVUZU PCE-TH 5 KULLANIM KILAVUZU PCE-TH 5 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 07/04/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teslimat içeriği... 3 3 Özellikler... 3 4 LCD ekran... 3 5 Belirleme... 3 6 Anahtar fonksiyonu... 4 7 İşletim...

Detaylı

K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU

K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU K-Tipi Termometre TES-1311A KULLANIM KILAVUZU MX MN AVG 1. ÖN BİLGİ Bu cihaz K-tipi termokupl ile ısı sensörü şeklinde çalışan dijital bir termometredir. Sıcaklık göstgergesi uluslararası 1990 standartlarına

Detaylı

Kan Ş eker Ölçüm Cihazı ve Açılması

Kan Ş eker Ölçüm Cihazı ve Açılması Kiş inin kendi kendinin kan ş ekerini ölçmesi ş eker hastalığ ı tedavisinin önemli bir parçasıdır. Acon'un amacı yüksek kaliteli kan ş eker ölçümünü uygun fiyatta kullanıma sunmaktır. ON CALL REDI yi tercih

Detaylı

Portatif ph Metre. www.novatekanalitik.com. Teknik Özellikler. Arkadan aydınlatmalı, sıvı kristal ekran

Portatif ph Metre. www.novatekanalitik.com. Teknik Özellikler. Arkadan aydınlatmalı, sıvı kristal ekran Portatif ph Metre Teknik Özellikler Ekran Arkadan aydınlatmalı, sıvı kristal ekran Tuş Takımı 6 tuşlu membran tuş takımı Ölçüm aralıkları ph ñ2.00 to 19.99 mv ± 1400 Sıcaklık ñ20.0 to 150.0 C (ñ4.0 to

Detaylı

FORSTEO Kullanıma Hazır Dolu Enjeksiyon Kalemi İçinde Çözelti teriparatid

FORSTEO Kullanıma Hazır Dolu Enjeksiyon Kalemi İçinde Çözelti teriparatid FORSTEO Kullanıma Hazır Dolu Enjeksiyon Kalemi İçinde Çözelti teriparatid Kullanım Talimatları Yeni FORSTEO kaleminizi kullanmaya başlamadan önce lütfen bu Kullanım Talimatları nın ön ve arka yüzünü tamamen

Detaylı

1-)ÖZELLİKLER 2-)TEKNİK ÖZELLİKLER

1-)ÖZELLİKLER 2-)TEKNİK ÖZELLİKLER 1-)ÖZELLİKLER *Bu ölçüm cihazı DIN,ASTM ve BS standartlarına uyduğu gibi IOS-2178 ve ISO-2360 standartlarınında tüm koşulları sağlayarak laboratuar ve zor koşullarda kullanılabilir. *F Tipi probe manyetik

Detaylı

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU testo 610 testo AG Endüsiyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 610 Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 2 testo kısa kullanım kılavuzu 610 testo kısa kullanım kılavuzu 610 1. Koruma

Detaylı

Önsöz. Sayın Kullanıcımız,

Önsöz. Sayın Kullanıcımız, Önsöz Sayın Kullanıcımız, Elektronik tartı cihazımızı tercih etmekle, kaliteli bir VESTEL ürünü satın almış bulunmaktasınız. Cihazınızı hızlı bir biçimde tanımak ve cihazınızın tüm fonksiyonlarından eksiksiz

Detaylı

Nem / Sıcaklık Ölçer TES ÖZELLİKLER KULLANIM KILAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP.

Nem / Sıcaklık Ölçer TES ÖZELLİKLER KULLANIM KILAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP. Nem / Sıcaklık Ölçer TES-1364 KULLANIM KILAVUZU 1. ÖZELLİKLER U.S. Pat. No. Des. 446,135 EKRAN : LCD çiftli ekran ve Analog ölçek ekran Ölçüm Sınırı : Nem 10% 95% RH Sıcaklık -20 +60 / - 4 +140 Çözünürlük

Detaylı

Hava Akımı Ölçer PCE-VA 20

Hava Akımı Ölçer PCE-VA 20 Hava Akımı Ölçer PCE-VA 20 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 30.07.2015 Son Değiştirilme Tarihi: 04.11.2015 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik notları... 3 3 Özellik... 4 3.1 Teknik özellikler... 4 3.2 Teslimat

Detaylı

KALE KİLİT DIŞ TİCARET A.Ş

KALE KİLİT DIŞ TİCARET A.Ş KALE KİLİT DIŞ TİCARET A.Ş Model: KD-050/50-100 PARMAK İZLİ KİLİT Kullanma Kılavuzu CE İÇİNDEKİLER Ürün Bilgileri 1.1 Ürün modeli ve özellikleri 1.2 Fonksiyonlar 1.3 Kilit parçaları ve özellikleri 1.4

Detaylı

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Termik higrometre. Kullanma kılavuzu - Türkçe. Versiyon 1.0

Termik higrometre. Kullanma kılavuzu - Türkçe. Versiyon 1.0 Termik higrometre Kullanma kılavuzu - Türkçe Versiyon 1.0 İçindekiler 1. İlk kullanımdan önce okuyun.......... A - 02 2. Ekran............................ A - 03 3. Kullanım.......................... A

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Basınç Ölçer PCE-P-01-05

KULLANIM KILAVUZU Basınç Ölçer PCE-P-01-05 KULLANIM KILAVUZU Basınç Ölçer PCE-P-01-05 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 22/09/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik Bilgisi... 3 3 Özellikler... 4 4 Sistem Açıklaması... 5 4.1 TUŞLAR... 5 4.2 Ekran...

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

İÇİNDEKİLER Güvenlik Paket içeriği Telsiz Şeması Telsiz şeması açıklamaları Bataryanın takılması Antenin takılması Cihazın şarj edilmesi Temel işlemler Göstergeler ve anlamları Temizlik ve Bakım Uyarılar

Detaylı

- TESTO 608 -H1/H2 - Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 608 -H1/H2 - Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 608 -H1/H2 - Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün: 1 2. Genel Bilgi Cihazı kullanmadan önce lütfen bu dokümanın tamamını dikkatlice okuyunuz. Gerekli olduğu

Detaylı

- TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 720 - TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Ürün Açıklaması (1) Prob soket(ler)i Ekran Testo 720 Kontrol butonları Pil bölmesi TUŞ FONKSİYONLARI Cihazı Açma Cihazı Kapama (Basılı tutunuz) Cihaz ışığı

Detaylı

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu

Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

VESTEL. V-CARE SERiSi 2000 CAM ELEKTRONİK TARTI KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL

VESTEL. V-CARE SERiSi 2000 CAM ELEKTRONİK TARTI KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL VESTEL V-CARE SERiSi 2000 CAM ELEKTRONİK TARTI KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL CİHAZINIZIN ÇALIŞTIRILMASI ADIM 1. Kesin bir ölçme işlemi yapabilmeniz için tartınızı her zaman ahşap veya mermer gibi sert

Detaylı

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu

Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Mina 960 Kart Basma Saati Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz kart basma saatinin kullanımına yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı bilgiyi http://www.perkotek.com

Detaylı

Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60

Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60 Uzaktan Kumandalı Kablosuz Motorlu Silindir KULLANMA KILAVUZU URC 60 UZAKTAN KUMANDALI SİLİNDİR ve MONTAJI Açma Silindir Topuz Tam Tur Kilitleme Tur Kilitleme Topuz Vidası Gösterge Kapıdaki silindiri çıkartın.

Detaylı

TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TESTO 105 TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Genel Bilgi Cihazı kullanmadan önce lütfen bu dokümanın tamamını dikkatlice okuyunuz. Gerekli olduğu takdirde kullanmak üzere saklayınız. 2. Ürün Tanımı Ekran

Detaylı

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA

Montaj kılavuzu. Oda termostatı EKRTWA 1 1 2 2 60 mm/2.36 inch 87 mm/3.43 inch ±1.5 m ±60 inch >0.2 m >8 inch 3 34 mm/1.34 inch 125 mm/4.92 inch 3 İngilizce metin asıl talimattır. Diğer diller asıl talimatların çevirileridir. İçindekiler 1.

Detaylı

Centronic MemoControl MC42

Centronic MemoControl MC42 Centronic MemoControl MC42 tr Montaj ve İşletme Talimatı Bellek Tuşları Aşağıdaki kişilere yönelik önemli bilgiler: Montaj elemanı / Elektrik teknisyeni / Kullanıcı Lütfen ilgili kişilere iletiniz! Bu

Detaylı

Önemli Tedbirler Değer Müşterimiz, UMA, Casa Bugatti'den elektronik tartıyı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Her ev tipi cihaz gibi, bu tartıda dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve tartının zarar görmesi

Detaylı

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu LogiLight EM0003 Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu a. Güvenlik Uyarısı Premium Enerji Ölçeri sabit ve düzgün bir prize bağlayıp kullanın. Yanlış bir yerde kullandığınızda kırılmasına

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-318

Kullanım Kılavuzu PCE-318 PCE-318 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 30/06/2016 İçindekiler 1 Güvenlik bilgisi... 3 2 Genel açıklama / Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 EKRAN... 6 5 PİL... 6 6 KALİBRASYON İŞLEMİ... 7 7 Ölçüm...

Detaylı

Bellek Modülleri Kullanım Kılavuzu

Bellek Modülleri Kullanım Kılavuzu Bellek Modülleri Kullanım Kılavuzu Copyright 2009 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu. Pillerin yanlış yönde takılması cihazınıza zarar verebilir.

Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu. Pillerin yanlış yönde takılması cihazınıza zarar verebilir. Apex Pointer TM + Kullanım Klavuzu Apex Pointer + apeks bulucu cihazını aldığınız için tebrik ederiz. Yeni enstrümanınız kök kanal boyunu kesin ve çabuk olarak belirleme imkanı sağlar. Cihazınızdan en

Detaylı

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun.

Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Kullanım Talimatı ECON EC-SERİSİ 1. Uyarı ve Güvenlik Önlemleri Oluşabilecek her türlü riski önlemek için cihazı kullanmaya başlamadan önce bu talimatı dikkatlice okuyun. Bu cihazı tehlikeli bölgelerde

Detaylı

KIZILÖTESİ TERMOMETRE

KIZILÖTESİ TERMOMETRE Çok fonksiyonlu KIZILÖTESİ TERMOMETRE Temassız Model: AT-B8866 Kullanma kılavuzu İçindekiler 1.Paketin içeriği 1.Paketin içeriği... 1 2.Özellikler... 1 3.Teknik parametreler...3 4. Şekil... 4 5.İkonların

Detaylı

made in China C1000E IB-leaflet.indd 1 6/27/13 2:18 PM

made in China C1000E IB-leaflet.indd 1 6/27/13 2:18 PM made in China 7 1 4 3 5 8 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. BaByliss S.A.R.L. - 99, Avenue Aristide Briand - 92120 Montrouge - FRANCE www.babyliss.com TÜRKÇE BaByliss Curl Secret ile çok rahat bir şekilde mükemmel

Detaylı

Testo 205 ph ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

Testo 205 ph ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Testo 205 ph ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1. Genel Bilgi Cihazı kullanmadan önce lütfen bu dokümanın tamamını dikkatlice okuyunuz. Gerekli olduğu takdirde kullanmak üzere saklayınız.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555

Kullanım Kılavuzu Nem Ölçer PCE-555 Nem Ölçer PCE-555 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Versiyon

Detaylı

BFA-01 BIO VÜCUT ANALİZÖRÜ KULLANMA KILAVUZU

BFA-01 BIO VÜCUT ANALİZÖRÜ KULLANMA KILAVUZU BFA-01 BIO VÜCUT ANALİZÖRÜ KULLANMA KILAVUZU GİRİŞ VE ÖNLEMLER 1. Vücut yağını ve vücut suyunu yüzde olarak ölçen bu vücut yağı ve suyu monitörünü satın almış olduğunuz için tebrik ederiz. Bu aygıtın prensibi

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Nem Ölçüm Cihazı (Bağıl Nem için) PCE-310 PCE-310

KULLANIM KILAVUZU Nem Ölçüm Cihazı (Bağıl Nem için) PCE-310 PCE-310 KULLANIM KILAVUZU Nem Ölçüm Cihazı (Bağıl Nem için) PCE-310 PCE-310 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 30/05/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik Bilgisi... 3 3 Özellikler... 3 3.1 Teknik Özellikler...

Detaylı

Temassız alın kızılötesi termometre. Kullanma kılavuzu

Temassız alın kızılötesi termometre. Kullanma kılavuzu Temassız alın kızılötesi termometre Kullanma kılavuzu Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz. Önemli bilgiler içermektedir 1 İçindekiler 1. Genel tanım 2. Güvenlik bilgileri 3. Özellikler

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. Nem Ölçer PCE-WP 21

KULLANIM KILAVUZU. Nem Ölçer PCE-WP 21 KULLANIM KILAVUZU Nem Ölçer PCE-WP 21 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 05/09/2016 İçindekiler 1 Açıklama Ve Uygulama... 3 2 Teknik Özellikler... 3 3 Cihazın Hazırlanışı... 3 4 Ölçümler... 4 5 Açıklamalar...

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ

1. GÜVENLİK BİLGİLERİ Dijital Nem/Sıcaklık Ölçer TES-1360A KULLANIM KILAVUZU 1. GÜVENLİK BİLGİLERİ 1. Cihazı, güvenlik bilgilerini dikkatlice okuduktan sonra kullanmaya başlayınız. 2. Cihazı sadece kullanım kılavuzunda belirtilen

Detaylı

A. İşlem Kontrol Paneli

A. İşlem Kontrol Paneli A. İşlem Kontrol Paneli EN TR Timer Zamanlayıcı Memory/Screen lock (unlock) Hafıza/Ekran kilidi (kilit açma) Downward movement Aşağı hareket Upward movement Yukarı hareket Memory 1/2/3 Hafıza 1/2/3 Display

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Talaş Nem Ölçüm Cihazı PCE-WT1N

Kullanım Kılavuzu Talaş Nem Ölçüm Cihazı PCE-WT1N PCE Teknik Cihazları Paz. Tic. Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Küçükçekmece / İstanbul Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr.pce-instruments.com/turkish

Detaylı

SEIKO 6A32 Kalibre kullanma kılavuzu

SEIKO 6A32 Kalibre kullanma kılavuzu PERPETUAL TAKVİM SEIKO 6A32 Kalibre kullanma kılavuzu Bir defa ayarlandığında, artık yıllardaki şubat ayları da dahil, 28 Şubat 2031 tarihine kadar takvim ayarı gerektirmez 2032 yılından sonra Takvimin

Detaylı

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 410 Hava Hızı,Nem,Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

testo AG Endüstriyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 410 Hava Hızı,Nem,Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU testo 410 testo AG Endüsiyel Amaçlı Ölçü ve Kontol Cihazları testo 410 Hava Hızı,Nem,Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 2 testo kısa kullanım kılavuzu 410 testo kısa kullanım kılavuzu 410

Detaylı

- TESTO Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

- TESTO Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU - TESTO 625 - Ortamda Nem ve Sıcaklık Ölçüm Cihazı TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU 1 - INDEX 1. GENEL BİLGİ... 3 2. BAKIM, ONARIM VE KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR... 3 3. TAŞIMA VE NAKLİYE SIRASINDA

Detaylı

RENK ÖLÇÜM CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

RENK ÖLÇÜM CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GENEL KULLANIM ŞEKLİ RENK ÖLÇÜM CİHAZI KULLANMA KILAVUZU - Cihazı kullanmadan önce kullanma kılavuzunu okuyunuz. Verimli bir kullanım için gerekli bilgiler; cihazın tüm fonksiyonlarını iyi öğrenmek ve

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401. Dikkat!

KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401. Dikkat! KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN KODU : SB401 Dikkat! I.Tedbirler 1. Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun ve ileride referans olması için saklayın. Kılavuzda verilen talimatlara

Detaylı

9001D MUSLUK TİPİ KONTROL ÜNİTESİ Montaj & Çalıştırma Talimatları

9001D MUSLUK TİPİ KONTROL ÜNİTESİ Montaj & Çalıştırma Talimatları 9001D MUSLUK TİPİ KONTROL ÜNİTESİ Montaj & Çalıştırma Talimatları 1 PARÇALARIN TANIMLANMASI MUSLUK TİPİ KONTROL ÜNİTESİ 1. Dişi tip dönebilir hortum vana/musluk adaptörü 2. İç filtre 3. Üst kapak 4. Kontrolör

Detaylı

Bataryanın şarj edilmesi: Batarya fabrikadan şarj edilmeden size gelmiştir. O nedenle kullanmadan once şarj etmelisiniz. 2-3 şarj işleminden sonar

Bataryanın şarj edilmesi: Batarya fabrikadan şarj edilmeden size gelmiştir. O nedenle kullanmadan once şarj etmelisiniz. 2-3 şarj işleminden sonar İÇİNDEKİLER Güvenlik Paket içeriği Bataryanın şarj edilmesi Bataryanın takılması Antenin Takılması Bel Kilisi Mikrofon kulaklık seti takılması Telsiz Şeması Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler Gelişmiş

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PCE-GM 100

KULLANIM KILAVUZU PCE-GM 100 KULLANIM KILAVUZU PCE-GM 100 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 06/02/2017 İçindekiler 1 Kısa Bilgi... 3 2 Uygulamalar... 3 3 Cihaz Karakteristikleri... 3 4 Teknoloji Parametresi... 3 5 Ekran Talimatları...

Detaylı

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır.

Bellek Modülleri. Belge Parça Numarası: Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. Bellek Modülleri Belge Parça Numarası: 393521-142 Aralik 2005 Bu kılavuzda, bilgisayardaki belleğin nasıl değiştirileceği ve yükseltileceği açıklanmaktadır. İçindekiler 1 Bellek modülleri ekleme veya değiştirme

Detaylı

MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI

MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI MAPISHREDDER AUTO S85CD OTOMATİK BESLEMELİ EVRAK İMHA MAKİNASI DİKKAT: Beklenmeyen arıza ve istenmeyen durumlarla karşılamamak için cihazı kullanmaya başlamadan önce lütfen bu kullanım kılavuzunu dikkatlice

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST

Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre PCE-ST PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Çubuk Termometre

Detaylı

SALUTRON D4 / D5 : BOYA VE KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

SALUTRON D4 / D5 : BOYA VE KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU SALUTRON D4 / D5 BOYA ve KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN MARKA MODEL : BOYA VE KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇME CİHAZI : SALUTRON : D4 / D5 Firma : MEP TEKNİK ELEKTRİK TİC. LTD.

Detaylı

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU

ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU ROCKER MARKA ROCKER VAKUM POMPASI CİHAZLARI TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU Add: 11F,No.402,Sec.1, Ren-Ai Rd., Linkou Shiang, Taipei County 244, Taiwan (R.O.C) Tel : 886-2-2603-3311 Fax : 886-2-2603-6622 E-Mail:

Detaylı

Kullanma Kılavuzu W455H

Kullanma Kılavuzu W455H Kullanma Kılavuzu W455H 438 9212-51 05.16 İçindekiler İçindekiler Genel... 5 Kontrol Paneli... 5 Kontrol düğmesi... 5 Ekran... 6 Ayar butonları... 6 Yıkama Programı... 7 Başlat Menüsü... 9 Başlat... 9

Detaylı

KITCHEN SCALES KW Product code

KITCHEN SCALES KW Product code KITCHEN SCALES KW 5040 Product code 1805302 2 C A B D E 3 TÜRKÇE 90-93 4 GÜVENLİK VE KURULUM Lütfen bu cihazı kullanmadan önce kullanım kılavuzunu baştan sona okuyun! Yanlış kullanım nedeniyle oluşacak

Detaylı

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu Genişletme Ünitesi DX517 Donanım Kurulum Kılavuzu İçindekiler Bölüm 1: Başlamadan Önce Paket İçeriği 3 Bir Bakışta Genişletme Ünitesi 4 Güvenlik Talimatları 5 Bölüm 2: Donanım Kurulumu Sürücünün Takılması

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU PCE- SM 11

KULLANIM KILAVUZU PCE- SM 11 KULLANIM KILAVUZU PCE- SM 11 İleri hassas bir ölçüm için satın aldığınız Tuz Ölçer cihazıdır. Bu Ölçer karmaşık ve hassas bir alet olmasına rağmen,dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanım sağlayacak özellik

Detaylı

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL VESTEL V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 1. Hazne kapağı 2. Hazne 3. Üst kapak 4. Filtre 5. Cam sürahi Bu kahve makinesini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

WaveLight FS200 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

WaveLight FS200 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu, ayrıntılı Kullanma Kılavuzunun yerini almamaktadır. WaveLight FS200 Kullanıcı Kılavuzunu Adım 1 Ana Şalter Acil-Laser - Emisyonu-Durdurma - Şalteri Şalter Lazerin Çalıştırılması Ana ünitenin sağ tarafındaki

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Dijital Mini Pens PCE-DC 1 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 Ölçüme hazırlık / Ölçüm... 5 4.1 AC Akım ölçümü... 5 4.2 DC

Detaylı

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır.

1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan vasıfsız bir çalışan olmamalıdır. Vertex MultiCure için Kullanım Talimatları 1.0. Genel Uyarılar: 1.1. Cihaz kullanılmadan önce bu kullanım kılavuzu dikkatle okunur. 1.2 Bu cihazı kullanan kişinin işinde profesyonel olması gerekir ve sıradan

Detaylı

T I M E R TR Kullanım

T I M E R TR Kullanım TR Kullanım TIMER 1 2 ON/OFF 3 CALC 6 4 TIMER 5 7 2 Çalıştırma ve emniyet kurallarını dikaktlice okuyunuz! Emniyet kuralları Evinizde kullandığınız elektrik değrlerinin cihazın çalışması için gerekli değerleri

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

Kullanım kılavuzu. testo 810

Kullanım kılavuzu. testo 810 Kullanım kılavuzu testo 810 2 Ürünün kullanılması testo kısa kullanım kılavuzu 810 1. Koruma kapağı: Durma pozisyonu 2. Kızılötesi sensör 3. Hava/sıcaklık sensörü 4. Ekran 5. Kontrol tuşları 6. Batarya

Detaylı

ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK

ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK ALARM KAPALI SNOOZE ALARM AÇIK KAPALI GENEL ÖZELLİKLER: 1. ERTELEME/IŞIK BUTONU Bu buton ile ortalama 4 sn boyunca ışık özelliğini kullanabilirsiniz. İlgili buton, saatin tepesinde bulunan paneldir. Bu

Detaylı

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği

A Y p r o M ü h e n d i s l i k v e T e k n o l o j i. Görüntülü Kapı Zili. Kayıt ve izleme özelliği. SD kart kullanabilme özelliği Görüntülü Kapı Zili Kayıt ve izleme özelliği SD kart kullanabilme özelliği Türkçe Tanıtım ve Kullanım Kılavuzu AYP223BE Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz!! Genel Özellikler Görüntülü kapı

Detaylı

HIZLI KULLANMA KLAVUZU

HIZLI KULLANMA KLAVUZU HIZLI KULLANMA KLAVUZU 7, 10 MODELLER : HOMEPRO vivimat PRO3 HOMEPRO vivimat COMFORT HOMEPRO vivimat PRIME HOMEPRO vivimat LITE SİSTEME GİRİŞ / LOGIN Ev içerisinden kullanmak için (LAN) iç IP kutusuna

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Devir Ölçüm Cihazı PCE-DT 63

KULLANIM KILAVUZU Devir Ölçüm Cihazı PCE-DT 63 KULLANIM KILAVUZU Devir Ölçüm Cihazı PCE-DT 63 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 26/01/2017 İçindekiler 1 Genel Bilgi... 3 2 Panel Diagramı( Önden görünümü)... 3 3 Teslimat İçeriği... 4 4 Teslimat İçeriği

Detaylı

Kullanım Kılavuzu İletkenlik Ölçüm Cihazı PCE-CM 41

Kullanım Kılavuzu İletkenlik Ölçüm Cihazı PCE-CM 41 İletkenlik Ölçüm Cihazı PCE-CM 41 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 ÖZELLİKLER... 3 2 TEKNİK ÖZELLİKLER... 3 3 FONKSİYONLAR... 4 4 ÖLÇÜM YÖNTEMİ... 5 4.1 İLETKENLİK ÖLÇÜMÜ... 5 4.2

Detaylı

2121 Oyuncaklı İlk Adım Arabası Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz.

2121 Oyuncaklı İlk Adım Arabası Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz. 2121 Oyuncaklı İlk Adım Arabası Kullanım Kılavuzu Ürünün kurulum ve kullanımından önce tüm kullanma talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz. İleride referans olması için kullanma talimatını saklayınız.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı PCE-TG 50

Kullanım Kılavuzu Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı PCE-TG 50 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı PCE-TG 50 Versiyon 1.1 29/06/2016 İçindekiler 1 Özellikler... 3 2 Teknik Özellikler... 3 3 Ön panel hakkında... 4 4 Materyal Seçimi... 4 5 Kalibrasyon... 5 6 Ölçüm işlemi...

Detaylı

Kullanım Kılavuzu PCE-DC 2

Kullanım Kılavuzu PCE-DC 2 PCE-DC 2 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 01/07/2016 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Teknik özellikler... 4 3 Fonksiyonlar... 5 4 Ölçüme hazırlık / Ölçüm... 5 4.1 AC Akım ölçümü... 5 4.2 DC Akım ölçümü... 6 4.3

Detaylı

: WEST SOUND : TKS 207 R (RACK TİPİ) WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI:

: WEST SOUND : TKS 207 R (RACK TİPİ) WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI: MARKA : WEST SOUND MODEL : TKS 207 R (RACK TİPİ) ÜRÜN CİNSİ : PROGRAMLI OKUL SAATİ WEST SOUND TKS 207 R PROGRAMLI OKUL SAATİ KULLANIM ALANLARI: Okullar, Dershaneler, Fabrikalar, Halı sahalar vb. alanlarda

Detaylı