-2015 Yılı Çalışma Programı hazırlanmış ve Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "-2015 Yılı Çalışma Programı hazırlanmış ve Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır."

Transkript

1 -2015 Yılı Çalışma Programı hazırlanmış ve Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. - Ankara Gümrük Müdürlüğü ndeki teminat mektubu uygulaması hakkında Ankara Gümrük Müdürlüğü ne yazdığımız yazıya gelen cevap üzerine ikinci yazı yazılmıştır.

2

3

4 - Nisbi Aidat Ödeme Sorunu konusunda Orta Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliğine yazı yazılmıştır. Yazımız ve gelen cevap yazısı aşağıdadır.

5

6 - T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitki Karantinası Yönetmelik Taslağı na görüş bildirilmiştir.

7 -Gümrük Müşavirliği Yeterlilik Sınavı duyurusu yapıldı.

8 PANELE KATILIM : -Ankara Lojistik Üssü ve Atılım Üniversitesi tarafından; 02 Nisan 2015 tarihinde DIŞ TİCARETTE LOJİSTİK, LOJİSTİKTE ANKARA konulu panel düzenlendi. Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ panele konuşmacı olarak katıldı. -Gönderici ve alıcı arasında düzenlenmiş proforma fatura tarihlerinin sözleşme tarihi olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği, sözleşme tarihi olarak değerlendirilir ise sayılı genelge hükümlerine göre damga vergisine tabi olup olmadığı konusunda Gümrükler Genel Müdürlüğünden bilgi talep edilmiştir. Konuya ilişkin Gümrükler Genel Müdürlüğünden tarihli yazı gelmiştir.

9

10 - Geçici iş takibi konusunda üyelerimizin yaşadığı sıkıntılar Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ne bir yazıyla bildirilmiş, çözümü talep edilmiştir.

11 - Antrepolara boşaltılmak üzere gümrük idarelerine gelen araçlarda bulunan eşyanın birden fazla alıcısının olması durumunda tüm alıcı firma temsilcilerinin antrepo beyannamelerini vermelerini müteakip araç boşaltılabilmekte, alıcılardan bir tanesinin dahi antrepo beyannamesi vermemesi durumunda diğer alıcılara ait eşya da boşaltılamamaktadır. Söz konusu gecikme ve şikâyetlerin yaşandığı Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerinde üyelerimizin mağduriyetini önlemek maksadıyla; Bölgeler arasında uygulamada eşgüdüm ve birliğin sağlanması amacıyla gerekli düzenlemenin yapılmasını Gümrükler Genel Müdürlüğünden talep ettik.

12 - İkinci iskele yoluyla yapılan ihracatlarda, nihai çıkışı yapan gümrük idarelerinin, ilk hareket gümrük müdürlüklerine ivedilikle intaç tarihini de içerir beyanname listesini elektronik ortamda gönderebilmelerinin sağlanmasını Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürlüğünden talep ettik.

13 EĞİTİM KOMİSYONUMUZ EĞİTİMLERİ PLANLADI Gümrük Müşavirliği ve Gümrük Müşavir Yardımcılığı Sınavlarına yönelik olarak eğitimlerini gerçekleştiren Eğitim Komisyonu, 01 Nisan 2015 günü Dernek Merkezinde toplanarak yapılacak eğitimleri planladı. Eğitim Komisyonu Başkanı Sayın Atilla ŞAHİN in açış konuşmasından sonra gündemdeki konular görüşüldü ve aşağıdaki kararlar alındı. 1)Nisan ve Mayıs 2015 aylarında Menşe Kuralları ile Gümrük Kıymet ve Uygulamaları konularında Sayın Atilla ŞAHİN tarafından eğitim verilmesi. 2) Tehlikeli Madde Yönetimi ( DGR) temel farkındalık eğitimi, 3) İletişim, Diksiyon, Etkin müşteri yönetimi, Hızlı Okuma ve Beden Dili Eğitimi, Yabancı dil eğitimi verilmesi. Sektöre yönelik; İhracatçı Birlikleri üyesi firmalar ile Ankara Ticaret Odası firmalarına yönelik olarak; Dış Ticarette Yöneticilerin Risk ve Sorumlulukları konusunda Dernek tarafından belirlenecek bir konuşmacı tarafından sunum yapılması.

14 MENŞE KURALLARI BAŞLIKLI EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ Eğitimler çerçevesinde, MENŞE KURALLARI başlıklı eğitim; 25 Nisan 2015 tarihinde Ankara Ticaret Odası Eğitim Salonunda yapıldı. Üyelerimizin yoğun katılımla ilgi gösterdiği eğitim Sayın Atilla ŞAHİN tarafından verildi. Eğitimde; - Eşyanın menşei tespitinde dikkat edilecek hususlar nelerdir? - Menşeili olmayan girdilerin kullanıldığı eşyada menşei tespiti ne şekilde yapılır? - Tercihli menşe nedir? Türkiye nin tercihli ticaret rejimi nasıl işlemektedir? - Tercihli menşe kurallarında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Konuları işlendi. Eğitim sonunda katılımcıların soruları cevaplandırıldı ve katılım sertifikaları verildi.

15

16 - Haziran 2014 / Haziran 2015 dönemi eylemlerinde sağlanan gelişmelerin değerlendirilmesi amacıyla Perşembe günü saat de T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nda yapılan YOİKK Dış Ticaret ve Gümrükler Teknik Komite Toplantısına Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ katılmıştır. - Ankara da düşen dış ticaret iş hacminin yükseltilmesi çalışmaları kapsamında, 12 Mayıs 2015 tarihinde Ankara Ticaret Odası Toplantı Salonunda Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri ve Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği temsilcilerinin katıldığı ilk toplantı yapıldı. Çalışmaların genişletilerek sürdürülmesi kararı alındı tarihinde, saatleri arasında Grand Cevahir Otel-İSTANBUL da yapılan Gümrük ve Ticaret Konseyi 1. Genel Kuruluna, Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ, Başkan Vekili Sayın Nadir ELİBOL ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fahri YAĞCI katılmışlardır.

17 - Gümrükler Genel Müdürlüğünün tarihli ve sayılı yazısı ile 31 Mart 2015 tarihinde yapılan Gümrük Müşavirliği Mesleki yeterlilik sınav sonuçları, Bakanlığın web sayfasında Sınav sonuçları en geç tarihinde internet adresinde ilan edilecektir. duyurusu yapılmasına rağmen açıklanmayınca, tarihinde Gümrükler Genel Müdürlüğüne aşağıdaki yazı yazılmış ve tüm Derneklerin üyelerine bilgilendirme maksatlı duyuru yapılmıştır.

18 ZİYARETLER - Devir-Teslim işleminin bitmesinin ardından Yönetim Kurulumuz, sektörümüzle ilgili makamları ziyaret ederek, sektör sorunlarını gündeme getirmiştir. Bu çerçevede gerçekleştirilen ziyaretler ve tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN i ziyaret ( ) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sayın Ziya ALTUNYALDIZ ı ziyaret ( ) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın İsmail YÜCEL i ziyaret ( ) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Sezai UÇARMAK ı ziyaret ( ) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Remzi AKÇİN i ziyaret ( ) Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Neşet AKKOÇ u ziyaret ( )

19 Gümrükler Genel Müdürü Sayın Cenap AŞÇI yı ziyaret ( ) Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Harun USLU yu ziyaret ( ) Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Sayın Ramazan ERSOY u ziyaret ( ) Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Avni ERTAŞ ı ziyaret ( ) T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Sibel KAPLAN ı ziyaret ( ) T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Hayrettin COŞKUN u ziyaret ( )

20 Ankara Gümrük Müdürü Sayın Recep BİLGİN i ziyaret ( ) Esenboğa Gümrük Müdürü Sayın Mehmet Tuncay BAYRAKTAR ı ziyaret ( ) Yönetim Kurulumuz Mayıs 2014 tarihlerinde Antalya bölgesini ziyaret ederek temsilciliğimiz ve üyelerimizle, ayrıca Port Akdeniz yetkilileriyle görüşmüştür. Muayene Memurları Derneği Başkanı Sayın Bekir DURUSOY ve Yönetim Kurulu Heyeti, Derneğimizi ziyaret etmişlerdir.

21 - T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI NDA YENİ ATANAN GENEL MÜDÜRLER ANKARA GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU HEYETİ TARAFINDAN ZİYARET EDİLDİ 04 Nisan 2015 tarihli ve sayılı Resmi Gazetede yayımlanan atama kararları gereğince, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığında; Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürü olarak Sayın Harun USLU, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü olarak Sayın Hacı Hasan Murat ÖZSOY, Kooperatifçilik Genel Müdürü olarak Sayın Arif Sami SEYMENOĞLU atanmıştır. Yeni görevlerine başlayan Genel Müdürler, Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ Başkanlığındaki Yönetim Kurulu Heyeti tarafından 13 NİSAN 2015 tarihinde ziyaret edilerek görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulunuldu. Ziyaretlerde sektörle ilgili sorunlar da heyet tarafından Sayın Genel Müdürlere iletildi. - ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ HEYETİ ANKARA GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİNİ ZİYARET ETTİ 09 Mart 2015 tarihinde Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Esra ARPINAR ve İhracat Uygulamaları ve Tarımsal İade Şube Şefi Sayın Özben Yıldız KARACA, Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ, Başkan Vekili Sayın Nadir ELİBOL ve Sayman Sayın Bayramali TEMİZER in hazır bulunduğu görüşmede; Ankara da düşen dış ticaret hacminin büyütülmesi konusunda ortak yapılabilecek çalışmalar ve işbirliği üzerinde duruldu. Bu kapsamda eğitim konusunda yapılacak çalışmaların koordine edilmesi ön plana çıktı.

22 - Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın Hayrettin COŞKUN, 11 Mayıs 2015 tarihinde Derneğimize veda ziyaretinde bulundu. Yönetim Kurulu Başkanımız Aslıhan ÇELEBİ ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fahri YAĞCI nın hazır bulunduğu ziyarette anı defterini imzalayan Sayın Hayrettin COŞKUN a hatıra plaketi takdim edildi.

23 - YALNIZ DEĞİLSİNİZ Üyelerimizin mesleğimize yönelik her türlü sorun ve sorununda, bizimle iletişime geçebilmeleri maksadıyla numaralı telefonumuz arandığında veya agm.org.tr adresli web sitemizde sağ altta bulunan Sorun Cevaplayalım menüsünden ileti gönderildiğinde, soru veya sorunla ilgili mutlaka dönüş yapılmaktadır. - İNSAN KAYNAKLARI MERKEZİMİZ FAALİYETTEDİR İş arayan Gümrük Müşaviri, Gümrük Müşavir Yardımcısı ve Stajyerler Dernek Merkezimize başvurmakta ve özgeçmişlerini (CV) bırakmaktadır. Bu şekilde sürekli güncel personel kaynağımız bulunmaktadır. İnsan Kaynakları Komisyonumuz tarafından, bu kaynağı değerlendirmek maksadıyla bir çalışma başlatılmıştır. Bu çalışma ile Üye Firmalarımızın personel ihtiyacı ile iş arayan personeli, Dernek aracılığıyla buluşturmak amaçlanmaktadır. Firmalarımıza, tarihinde ve AGM.BŞK./1281 sayıyla yazılan yazı ile Gümrük Müşaviri, Gümrük Müşavir Yardımcısı ve Stajyer personele ihtiyaç duyduklarında, taleplerini Dernek Merkezimize iletmeleri bildirilmiştir. Firmalarımızın gösterdikleri ilginin sonuçları alınmaya başlanmıştır. Talepler cevaplandırılarak aday personel özgeçmişleri firmalarımıza iletilmektedir. - SOSYAL ETKİNLİKLER - Sosyal İşler Komisyonumuzun faaliyet hedeflerinden biri de, üyelerimizi konser, tiyatro v.b. sanat etkinliklerinde de bir araya getirmektir. CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI KONSERLERİNE GİDİLDİ; yılı konser sezonunda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) konserlerine (Perşembe ve Cuma günleri), Derneğimiz tarafından davetiye temin edilmekte ve haftalık olarak üyelerimize duyurulmaktadır. CSO Konserleri Yıllık programı web sitemizden ve web adresinden de takip edilebilir.

24 ANKARA DEVLET TİYATROLARINDA SAHNELENEN OYUNLARA GİDİLDİ Sosyal İşler Komisyonumuz tarafından; Tiyatro sever üyelerimiz, aileleri ve arkadaş çevreleri için Devlet Tiyatrolarından, asgari 40 kişi olmak kaydıyla indirimli bilet temin edilmektedir. İlk olarak, 12 Aralık 2014 Cuma günü saat de DT Çayyolu Cüneyt GÖKÇER Sahnesinde sahnelenen KÖSEM SULTAN oyununa 80 tiyatro sever ile gidildi. 10 Şubat 2015 Salı günü saat de Büyük Tiyatro da sahnelenen ÇALIKUŞU oyununa 60 tiyatro sever ile gidildi. 21 Mart 2015 Cumartesi günü saat de DT Çayyolu Cüneyt GÖKÇER Sahnesinde sahnelenen SATICININ ÖLÜMÜ oyunu 40 üyemiz ve aileleriyle izlendi. 17 Nisan 2015 Cuma günü saat de Büyük Tiyatro da sahnelenen TENEKE oyununa 60 tiyatro sever ile gidildi.

25 DERGİ - Derneğimizin süreli yayını Ankara Gümrük Müşavirleri Dergisinin 18. Sayısı Aralık 2014 te, 19. Sayısı Nisan 2015 te yayımlanmıştır.

26

27 -3 DERNEĞİN OLAĞAN GENEL KURULLARINA KATILIM SAĞLANDI İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği olağan genel kurulu 28 Şubat 2015 tarihinde yapıldı. Genel Kurula Derneğimizi temsilen; Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ, Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Fahri YAĞCI ve Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Alper Kürşad GÜNDÜZ katıldı. Yapılan seçimler sonucunda seçilen İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu, Başkan olarak Sayın Serdar KESKİN i seçti. Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği olağan genel kurulu 07 Mart 2015 tarihinde yapıldı. Genel Kurula Derneğimizi temsilen; Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Burak SİNCAN katıldı. Yapılan seçimler sonucunda seçilen Bursa Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu, Başkan olarak yeniden Sayın Orhan KATTAŞ ı seçti. İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği olağan genel kurulu 11 Mart 2015 tarihinde yapıldı. Genel Kurula Derneğimizi temsilen; Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ katıldı. Yapılan seçimler sonucunda seçilen İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu, Başkan olarak yeniden Sayın Taşkın DALAY ı seçti. Ankara Gümrük Müşavirleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Aslıhan ÇELEBİ, derneklerin yönetim kurulu görevlendirmeleri sonrasında, seçilen Başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve kurulların üyelerini gönderdiği yazılarla kutladı ve başarılar diledi.

28 BÖLÜM IV İSTATİSTİKİ BİLGİLER ÜYE SAYISI : Toplam Üye Sayısı : 768 Gümrük Müşaviri : 248 Gümrük Müşavir Yardımcısı : 520 KAYITLI FİRMA SAYISI : Toplam Firma Sayısı : 157 Tüzel Kişi Gümrük Müşavirliği Firması : 96 Tüzel Kişi Gümrük Müşavirliği Firması - Şube : 25 Serbest Meslek Gümrük Müşavirliği Firması : 20 Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Firması : TARİHLERİ ARASINDA YENİ ÜYE DAĞILIMI : Gümrük Müşaviri : 8 Gümrük Müşavir Yardımcısı : TARİHLERİ ARASINDA ÜYE NAKİL DAĞILIMI : Gümrük Müşaviri : 4 Gümrük Müşavir Yardımcısı : TARİHLERİ ARASINDA İZİN BELGESİNİ DONDURAN ÜYE DAĞILIMI : Gümrük Müşaviri : 7 Gümrük Müşavir Yardımcısı : TARİHLERİ ARASINDA VEFAT EDEN ÜYE DAĞILIMI : Gümrük Müşaviri : 4 Gümrük Müşavir Yardımcısı : TARİHLERİ ARASINDA GELEN/GİDEN EVRAK SAYISI : Gelen Evrak : 1793 Giden Evrak : 1053 SORUN CEVAPLAYALIM BÖLÜMÜNE GELEN VE CEVAPLANAN SORU SAYISI : Soru Sayısı : 45 Cevaplanan Sayı : 45

29 BÖLÜM V GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ DERNEKLERİ İCRA KURULU YAZILARI

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (01.01.2014 31.12.2014)

YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (01.01.2014 31.12.2014) YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU (01.01.2014 31.12.2014) A) YÖNETİM KURULU TOPLANTILARI VE ODA SEKRETERLİĞİ İŞLEMLERİ Yönetim Kurulumuz 01.01.2014 31.12.2014 tarihleri arasında haftalık olağan toplantılarını

Detaylı

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2013 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 213 YILI KASIM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu : Sektörel Performans Değerlendirme Organizasyonu

Detaylı

Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi

Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi Muharebe meydanlarında kıymetli evlatlarımızın süngü ve silahlarının zaferi kafi değildir... Bu zafer ve başarı çok büyüktür; ancak, gerçek refah ve mutluluğa sahip olabilmek için, asıl bundan sonra çalışmak

Detaylı

BİLİCİ YATIRIM A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ

BİLİCİ YATIRIM A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ BİLİCİ YATIRIM A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ BÖLÜM I KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Sermaye Piyasası Kurulunun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği 03.01.2014 tarih ve 28871 sayılı Resmi Gazetede

Detaylı

TÜRKİYE MADENCİLER DERNEĞİ. 2012-2014 Çalışma Raporu

TÜRKİYE MADENCİLER DERNEĞİ. 2012-2014 Çalışma Raporu TÜRKİYE MADENCİLER DERNEĞİ 2012-2014 Çalışma Raporu MAYIS 2014 TÜRKİYE MADENCİLER DERNEĞİ 2012-2014 Çalışma Raporu MAYIS 2014 1 YÖNETİM KURULU (ASİL) BAŞKAN Mustafa SÖNMEZ 2. BAŞKAN M. Atılgan SÖKMEN GENEL

Detaylı

ANKARA TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

ANKARA TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU ANKARA TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU 1 ANKARA TİCARET BORSASI 2013 YILI FAALİYET RAPORU Faik Yavuz Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ankara Ticaret Borsası, 2013 yılında hedeflediği

Detaylı

KAYIT DIġI EKONOMĠYLE MÜCADELE STRATEJĠSĠ EYLEM PLANI (2011-2013) II. DÖNEM GERÇEKLEġME RAPORU (Nisan-Haziran 2012)

KAYIT DIġI EKONOMĠYLE MÜCADELE STRATEJĠSĠ EYLEM PLANI (2011-2013) II. DÖNEM GERÇEKLEġME RAPORU (Nisan-Haziran 2012) GELĠR ĠDARESĠ BAġKANLIĞI KAYIT DIġI EKONOMĠYLE MÜCADELE STRATEJĠSĠ EYLEM PLANI (2011-2013) II. DÖNEM RAPORU (Nisan-Haziran 2012) Denetim ve Uyum Yönetimi Daire BaĢkanlığı (II) Kayıt DıĢı Ekonomiyle Mücadele

Detaylı

KONYA SMMMO 2014 YILI FAALİYET RAPORU

KONYA SMMMO 2014 YILI FAALİYET RAPORU KONYA SMMMO 2014 YILI FAALİYET RAPORU BAŞKAN IN MESAJI: Değerli Meslektaşım 2014 yılını geride bırakıyor yepyeni umutlarla yepyeni heyecanlarla 2015 yılını karşılıyoruz. 2015 yılının ülkemize milletimize

Detaylı

BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU

BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU 3- ) KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU : BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirketimizce 2008

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr

FAALİYET RAPORU 2014. www.kiziltepetb.org.tr FAALİYET RAPORU 2014 www.kiziltepetb.org.tr İÇİNDEKİLER Başkan ın Mesajı.... 3 Borsamız hakkında... Yasal Yükümlülükler ve Mevzuat. Üyelerimiz hakkında... 1.TEMEL YETERLİLİKLER 1.1.Yönetim ve Oda Mevzuatı.....

Detaylı

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma

Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve kalkınma ancak yerelin potansiyelini harekete geçirerek gerçekleşmektedir. Başta AB üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde

Detaylı

ÜNYE TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ÜNYE TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU ARALIK 2014 İÇİNDEKİLER SUNUŞ 1. Projeleri-Raporları 2. Temsil-Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri 3. Heyet ve ziyaretleri 4. Yeni Hizmet Binası yapımı 5. Seminer ve eğitimleri 6.

Detaylı

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU

- 1-2013 YILI ARA FAALİYET RAPORU - 1 - İÇİNDEKİLER TABLOLAR... 4 GRAFİKLER... 5 ŞEKİLLER... 5 KISALTMALAR... 6 YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 8 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 9 A. GENEL BİLGİLER... 11 A.1. Misyon ve Vizyon... 11 A.2. Yetki,

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

Fiziken yapılacak Genel Kurul Toplantısına; Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini, 1

Fiziken yapılacak Genel Kurul Toplantısına; Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini, 1 KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SAN.TİC.A.Ş. NİN 2013 YILINA AİT 31 Mart 2014 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Sicil No:352307/ Mersis No: 0-5900-0627-1900010 Şirketimizin,

Detaylı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Raporu

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Kurumsal Yönetim İlkeleri ne Uyum Raporu 1 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Şirketimiz, 2009 yılında Pay Sahipleri, Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ve Yönetim Kurulu ana başlıklarından oluşan Kurumsal Yönetim İlkelerine

Detaylı

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI AJANS ARA FAALİYET RAPORU AĞUSTOS-2010 SUNUŞ Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 25.01.2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ

ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ ECZACIBAŞI YATIRIM HOLDİNG ORTAKLIĞI A.Ş. 2013 YILI OLAĞAN GENEL KURUL BİLGİLENDİRME DOKÜMANI OLAĞAN GENEL KURUL ÇAĞRI METNİ Şirketimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Nisan 2014 Salı günü, saat 13:30

Detaylı

2012 T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI ARA FAALİYET RAPORU (01 OCAK-30 HAZİRAN 2012)

2012 T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI ARA FAALİYET RAPORU (01 OCAK-30 HAZİRAN 2012) 2012 T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI ARA FAALİYET RAPORU (01 OCAK-30 HAZİRAN 2012) İÇİNDEKİLER Sayfa I. GENEL BİLGİLER 1 A) Vizyon ve M isyon 1 B) Yetki, Görev ve Sorum luluklar 2 C) A jansa İlişkin B ilgiler

Detaylı

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ GAZİANTEP ECZACI ODASI

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ GAZİANTEP ECZACI ODASI . BÖLGE GAZİANTEP ECZACI ODAS 8 I TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ 8. BÖLGE GAZİANTEP ECZACI ODASI OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL ÇALIŞMA RAPORU 01 EYLÜL 2010-31 AĞUSTOS 2011 Zafer Zafer Benimdir Diyebilenin, Muvaffakiyet,

Detaylı

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. NİN 29.03

PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. NİN 29.03 PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş. NİN 29.03.2013 TARİHİNDE SAAT 13:30 DA YAPILACAK 2012 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME DOKÜMANI Şirketimizin 2012 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2011 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU...3 A. VİZYON VE MİSYON...4 B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...4 C. AJANSA İLİŞKİN BİLGİLER...4 1. Fiziksel

Detaylı

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir.

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket tarafından, II-17.1, sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğ ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri nde uyulması

Detaylı

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013

2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU. Ocak Haziran 2013 2013 YILI AJANS ARA FAALİYET RAPORU Ocak Haziran 2013 2 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... i TABLOLAR... iii ŞEKİLLER... iii YÖNETİM KURULU BAŞKANI SUNUŞU... 1 GENEL SEKRETER SUNUŞU... 3 YÖNETİM KURULU ÜYELERİ...

Detaylı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı

KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU. 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİ UYUM RAPORU 1. Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Beyanı Bu kapsamda; Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş., kuruluşunu düzenleyen 4456 sayılı Kanun, Bankacılık Kanunu ve tabi olduğu diğer

Detaylı

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI

ebülten ÇANAKKALE TİCARET VE SANAYİ ODASI ETKİNLİKLER... 1 DUYURULAR.. 11 İHALELER.... 12 FUARLAR... 13 DIŞ TİCARET TALEPLERİ. 14 İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. MEVZUAT... 15 Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası nın Haziran ayı olağan Meclis toplantısı 24

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU rt GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türk milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1

Detaylı