BODRUM BELEDİYESİ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BODRUM BELEDİYESİ 2006 YILI FAALİYET RAPORU"

Transkript

1 BODRUM BELEDİYESİ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

2 Değerli Arkadaşlarım; Bodrum Belediye Başkanı olarak; Tarihi mirası, doğal güzellikleri ve eşsiz koyları ile Dünyanın en önemli turistlik merkezlerinden biri olan Bodrum, yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan, bir tatil yöresinden beklenen tüm unsurları bünyesinde toplamış, dört mevsim yaşanabilen kültür,sanat,eğlence ve turizm merkezidir. İlçemizin kış mevsiminde 32,200 olan nüfusu, yazın 800 ü geçmektedir. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir KABAAĞAÇLI nın ifadesi ile Burası engin göklerin memleketidir. Bodrum un sembolü haline gelen, St.Jean Şövalyeleri nin Kalesi tüm ihtişamı ile ziyaretçilerimizi karşılamaktadır. Bodrum Kalesi ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi,Dünyanın en önemli müzelerinden biridir. M.Ö. 4.yy kadar uzanan tarihi ile Bodrum, Dünyanın Yedi Harikasından biri olarak kabul edilen, Moseleum un, Roma İmparatorluk Çağı öncesi Tiyatrolarının tüm özelliklerini taşıyan ve bugün hala Kültür ve Sanat etkinliğine sahne olmaya devam eden Antik Tiyatro, Myndos Kapısı ve Osmanlı Tersanesi uzun ve köklü tarihinin İlçemize kattığı en önemli değerleridir. Bodrum, Turistlik bir bölge olmasının yanısıra, önemli bir tarih, kültür ve sanat kentidir. Dünyanın En Güzel Koyları Birliğinin Türkiye den tek üyesi olan Bodrum, doğal güzellikleri ile de Dünyaya adını duyurmuştur. Tarihi ve doğal güzelliklerin korunması, Kültürel mirasa sahip çıkılması konularına gösterdiği hassasiyetle Bodrum Belediyesi,Tarihi Kentler Birliği nin de bir üyesi olarak,bu sorumlulukla çalışmalarını sürdürmektedir.

3 Düzenlemekte olduğumuz Uluslar arası Festivaller aracılığı ile çağdaş belediyeciliğin gereklerini yerine getirirken, Bodrum un tanıtımına katkı sağlamaya ve Bodrum un ismini Uluslar arası Platformlara taşımaya devam etmekteyiz Sayılı Belediyeler Kanunu gereği; Belediyemizin sevk ve İdaresi yapılmakta olup, Norm Kadro çalışmaları, 2006 yılında yeni çıkan Kanuna göre tüm düzenlemeleri yapılmıştır Yılı Belediyemizde Faaliyet gösteren Müdürlüklerimiz; BAŞKAN BAŞKAN YARD. BAŞKAN YARD. ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ HALKLA İLİŞKİLER SERVİSİ HUKUK-İCRA SERVİSİ ELEKTRONİK BİLGİ İŞLEM SERVİSİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KADEME ŞEFLİĞİ BİNA İNŞAAT İŞLERİ PARK BAHÇE İŞLERİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ HESAP İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EMLAK ŞEFLİĞİ İKTİSAT İŞLERİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ TEMİZLİK HİZMETLERİ TRAFİK HİZMETLERİ İŞLETMELER MÜDÜRLÜĞÜ SU HİZMETLERİ KANALİZASYON HİZMETLERİ İTFAİYE AMİRLİĞİ SAĞLIK HİZMETLERİ VETERİNERLİK

4 MECLİS ÜYELERİMİZ

5 BODRUM BELEDİYESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

6 YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğü olarak 2006 yılı içerisinde; Belediyemiz genel evrak kayıt işlemleri Müdürlüğümüze bağlı Evrak Kayıt Servisi tarafından, Evlilik İşlemleri - Evlenme İzin Belgesi işlemleri Evlendirme Memurluğu tarafından, Belediyemiz Encümen ve Meclis Toplantıları ve Alınan Kararlar, Müdürlüğümüzce Üyelere,Şahıslara ve İlgili servislere tebliğleri yapılmaktadır. Belediyemizde Görev yapan Memur ve işçilere ait özlük işleri(izin, emeklilik, intibak, kademe ilerlemesi, terfiler, sicil raporları, Disiplin Ceza işlemleri) yapılmakta ve her personele ait kişisel dosyaları tutularak, bilgileri personelimiz tarafından işlenmektedir. Belediyemize gelen Resmi ve Özel yazışmaların takibi, havalesi ve Cevaplandırılması yapılmakta, Her yıl Müdürlükler tarafından hazırlanan faaliyet raporlarının düzenlenerek baskı ve dağıtımı Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Belediye Encümen Toplantısı Salı ve Perşembe olmak üzere Haftada iki gün, Belediye Meclis Toplantısı Ayın İlk Haftası olmak üzere Ayda en az bir kez yapılmaktadır. Encümen ve Meclis Toplantılarında Üyelerin toplanması, gündem ve konuların hazırlanması, Kararların yürürlüğe girmesi Müdürlüğümüzce yapılmaktadır Sayılı Belediyeler Kanunun 23. maddesi gereğince Belediye Meclisince alınan Kararlar en büyük Mahallin Mülki İdareler Amirliğine(Kaymakamlığa) gönderilmektedir. Müdürlüğümüzde ; 1 Yazı İşleri Müdürü 1 Evrak Kayıt Memuru 1 Evrak Kayıt Personeli 2 Evrak Dağıtım Personeli 1 Evlendirme Memuru 1 Evlendirme Personeli 2 Bel. Encümen Çalışmaları Personeli 1 Meclis Çalışmaları ve Memur Özlük İşleri Personeli 1 Belediye Personel Özlük İşler Personeli görev yapmaktadır. EVRAK KAYIT: 2006 yılı içerisinde Evrak Kayıt Birimimizce kayıt yapılan; Giden Evrak Sayısı Gelen Evrak Sayısı Dilekçe Sayısı 7805 EVLENDİRME MEMURLUĞU: 2006 Yılı içerisinde Evlendirme Memurluğu tarafından; 152 Adet T.C. Vatandaşımızın Nikah 33 Adet Yabancı Uyruklu Evlilik 69 Adet İzin Belgesi 150 Adet Evlendirme İşleri Giden Evrak 46 Adet Evlendirme İşleri Gelen Evrak İşlemleri yapılmıştır.

7 MECLİS TOPLANTILARI VE KARARLARI : 2006 yılı içerisinde Belediye Meclisimiz; Tarihinde yapılan Meclis Toplantısında Meclisin Ağustos Ayında Tatil yapması kabul edilmiştir. OCAK : 1 Toplantı, 5 Gündem 2 Önerge ŞUBAT : 2 Toplantı, 18 Gündem 1 Önerge MART : 1 Toplantı, 11 Gündem 3 Önerge NİSAN : 1 Toplantı, 7 Gündem MAYIS : 1 Toplantı, 11 Gündem 1 Önerge HAZİRAN : 1 Toplantı, 9 Gündem TEMMUZ : 1 Toplantı, 8 Gündem EYLÜL : 1 Toplantı, 9 Gündem 1 Önerge EKİM : 1 Toplantı, 7 Gündem KASIM : 1 Toplantı, 6 Gündem 1 Önerge ARALIK : 2 Toplantı, 9 Gündem 2 Önerge TOPLAM : 13 Toplantı, 111 Karar alınmıştır.

8 BODRUM BELEDİYESİ HESAP İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

9 HESAP İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Hesap İşleri Müdürlüğümüzde görev yapan personelimiz; Hesap İşleri Müdür V. 2 Şef 7 Tahsildar 7 Memur 14 İşçi görev yapmaktadır. Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 22.maddesi gereğince tarihinde Belediye Birimlerine yapılan bütçe çağrısı ile başlayan 2006 Mali Yılı Bütçesini hazırlama çalışmaları sonunda birimlerden gelen teklifler göz önünde bulundurularak Hesap İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2006 yılı Teklif Bütçesi Belediye Encümenine sunulmuştur. Belediye Encümeni tarih ve 1775/36 sayılı karar ile ,00.-YTL olarak kabul etmiştir. Belediye Meclisinin tarih ve 2005/106 sayılı kararı ile Taslak Bütçenin incelenmesi Bütçe ve Kesin Hesap Denetleme Komisyonu'na havale edilmiştir. Yapılan kontroller ve incelemeler sonunda Belediye Meclisinin tarih ve 2005/123 sayılı kararı ile 2006 Yılı Gelir Bütçesi; Vergi Gelirleri : ,00.- Vergi Dışı Gelirler : ,00.- Sermaye Gelirleri : ,00.- Bağış ve Yardımlar : ,00.- Alacaklardan Tahsilatlar : ,00.- Ret ve İadeler(-) : ,00.- TOPLAM : ,00.-YTL olarak; 2006 Yılı Gider Bütçesi : Personel Giderleri : ,00.- Sosyal Güvenlik Kurum. : ,00.- Mal ve Hizmet Alımları : ,00.- Faiz Giderleri : ,00.- Cari Transferler : ,00.- Sermaye Transferleri : ,00.- Yedek Ödenekler : ,00.- TOPLAM : ,00.-YTL olarak. Müdürlükler Düzeyinde ise; Özel Kalem Müdürlüğü : ,00.- Fen İşleri Müdürlüğü : ,00.- Hesap İşleri Müdürlüğü : ,00.- İmar Müdürlüğü : ,00.- İşletmeler Müdürlüğü : ,00.- Yazı İşleri Müdürlüğü : ,00.- Zabıta Müdürlüğü : ,00.- Sağlık Hizmetleri : ,00.- TOPLAM : ,00.-YTL olarak kabul edilmiştir.

10 2006 Yılında yapılan faaliyet ve çalışmalar sonunda Gelir Bütçesi; Vergi Gelirleri : ,46.- Vergi Dışı Gelirler : ,19.- Sermaye Gelirleri : ,96.- Alınan Bağış ve Yardım. : ,47.- Alacaklardan Tahsilat : 577,25.- Ret ve İadeler(-) : ,72.- TOPLAM : ,61.-YTL olarak % 79,63 gerçekleşmiştir. Gider Bütçesi ise; Personel Giderleri : ,80.- S. D. K. Devlet Payı : ,05.- Mal ve Hizmet Alımı Gd. : ,43.- Faiz Giderleri : ,72.- Cari Transferler : ,59.- Sermaye Giderleri : ,59.- TOPLAM : ,18.-YTL olarak % 78,13 gerçekleşmiştir Yılı Gider Bütçesinin Belediye Birimleri düzeyinde ise; Özel Kalem Müdürlüğü : ,93.- Fen İşleri Müdürlüğü : ,78.- Hesap İşleri Müdürlüğü : ,40.- İmar Müdürlüğü : ,22.- İşletmeler Müdürlüğü : ,05.- Yazı İşleri Müdürlüğü : ,23.- Zabıta Müdürlüğü : ,19.- Sağlık Hizmetleri : ,38.- TOPLAM : ,18.-YTL olarak gerçekleşmiştir. Bodrum Belediyesine bağlı herhangi bir kuruluş ve işletme yoktur. Belediyemizin % 97 oranında ortak olduğu Bodrum Belediyesi Gıda Sanayi Turizm ve Ticaret Anonim Şirketi vardır. Belediyemizin Su ve Kanalizasyon Alt Yapı çalışmaları nedeniyle İller Bankası Genel Müdürlüğü'ne süregelen kredi ve diğer borçlarımız olmak üzere toplam ,35.-YTL ve Bodrum Vergi Dairesine Gelir ve Damga Vergisi borcu olarak ,85.-YTL borcumuz vardır. Başka bir kurum ve kuruluşa borcumuz yoktur. Belediyemizde 2006 Yılı sonu itibariyle 73 adet memur ve 375 adet işçi çalışmıştır. Belediyemizin 2006 Mali Yılı Gider bütçesinden İlçemizde yaşayan fakir ve başarılı öğrencilere ,00.-YTL ve Bodrum Belediyesi Bodrum Spor Kulübüne ,00.-YTL yardım yapılmıştır. Belediyemizce 5393 Sayılı Belediye Kanununun 67.maddesine istinaden gelecek yıllara yaygın yüklenmelerle ilgili olarak Belediye Mücavir alanlarının temizlenmesi işi ihalesi tarihinde 44 aylık ,88.-YTL bedelle hizmet alımı ihalesi yapılmıştır. Belediyemizin 2006 Mali Yılı Gider Bütçesinde tarih ve sayılı Meclis Kararı ile ,00.-YTL ek bütçe, Meclis ve Encümen Kararı ile 2006 yılında toplam ,00.-YTL'lık ekleme aktarma yapılmıştır.

11 EMLAK SERVİSİ Emlak Servisimizde; 1 Şef 5 Personelimiz bulunmaktadır yılında Arsa Takdir Komisyonu tarafından tespit edilmiş olan ve 2006 yılında uygulanacak olan arsa m2 birim değerleri 2006 yılı tahakkuklarına başarıyla uyarlanmıştır yılından itibaren uygulanmaya başlayan ve Tapu Sicil Müdürlüğünce yapılacak olan işlemlere esas olmak üzere Belediyemizden istenen Emlak vergisi değerlerini gösteren belge mükellefe hiç bekletilmeden verilmiştir. Ve bu arada varsa, mükellefin Emlak vergisi borçlarında tahsil edilmiştir. İskan ruhsatı almak için Belediyemize müracaat eden vatandaşların Emlak vergisi bildirimleri alınmış ve Vergi Dairesi Müdürlüğüne Emlak vergisi değerleri bildirilmiştir. Çevre Temizlik vergisi ile ilgili de tahakkuk ve tahsil işlemleri yapılmış olup, tarihi itibarıyla, EMLAK VERGİSİ: Aktif mükellef sayısı: TAHAKKUK (Net) TAHSİLAT BİNA VERGİSİ : ,35.-YTL ,56.-YTL ARSA VERGİSİ : ,50.-YTL ,57.-YTL ARAZİ VERGİSİ : 7.585,22.-YTL 6.765,44.-YTL TOPLAM : ,07.-YTL ,57.-YTL ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ: Aktif mükellef sayısı: 7033 TAHAKKUK TAHSİLAT ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ : ,36.-YTL ,89.-YTL

12 İKTİSAT İŞLERİ SERVİSİ 2006 yılı içerisinde İktisat İşleri Servisimizde; 1 İktisat İşleri Sorumlusu 3 adet Personel tarih ve sayılı Resmi gazetede yayınlanan 507 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanununun 125 nci maddesinde yapılan değişikliğe göre,belediyelerce verilen fiyat tarifeleri, kanuna tabi Esnaf Odası ve Sanatkarlara ürettikleri mal ve hizmetleri için kendi odalarınca hazırlanıp, Birlik Başkanlar Meclisinin onayından sonra yürürlüğe girmektedir. Yürürlüğe giren ve Esnaf Odası tarafından Belediyemize bildirilen bu fiyat tarifeleri Servisimizce 1 hafta içerisinde Encümene havale edilerek aynen kabul edilmekte iken 2002 yılından itibaren ilçemizdeki tüm işletmelerde uygulanacak olan fiyatlar için gerekli araştırmalar yapılarak Ticaret Odası Esnaf Odası Başkanlarıyla birlikte yeni tarifelerin hazırlanması sağlanmıştır. Böylece İlçemizde iki türlü uygulama yapılmayıp her iki odaya kayıtlı işletmelerin aynı tarifeyi kullanmaları sağlanmıştır sayılı yasanın 12.nci maddesi gereğince ilan ve reklam mükellefi olan işletmeler beyanname vermek üzere Belediyemize gelmeleri gerekmekte iken ilan ve reklam vergilerinin hayat şartlarına göre çok cüzi olması nedeniyle beyanname vermeyip vergilerini ödememektedirler Bu nedenlerle birimimiz elemanları beyanı olmayanların beyan vermeye çağrılması verginin anında tahsili amacıyla işletmelere bizzat giderek her yıl yeni beyan alınması için periyodik olarak mahallelere gidilerek zimmet karşılığı beyanname verilmekte vergilerin düzenli olarak tahsilinin yapılması sağlanmaktadır. İşletmelerden beyanname alınıp vergi tahsilatları yapılmıştır. Servisimizin kontrolü altında yürütülmekte olan bez afiş asma ve takip işlemleri yine 2006 yılında sadece Belediyemizin uygun gördüğü bir noktaya karar verilmiş, vatandaşların gelişigüzel yerlere asmaları yasaklanmış sadece Resmi daireler ile derneklere özel günler ve Resmi günler için Belediyemiz meydanı kullandırılmaktadır. Ve gerekli tahsilatlar yapılmaktadır. Belediyemiz Meclisi'nce el ilanları ile ilgili alınan karar doğrultusunda ilanlar onaylanarak harçların alınması sağlanmaktadır. Servisimize bilgi için başvuran vatandaşa veya vermiş oldukları dilekçeleri ve resmi yazıları günü gününe incelemeye alınmış gerekli olan bilgiler net ve doğru olarak kendilerine iletilmiştir. Belediyemiz personeline ait harcırah ve yolluklar Müdürlüğümüzce hazırlanmakta olup diğer resmi ve gayri resmi kurum ve işletmelere harcırah tahakkukuna esas olacak yol ücretleri ve diğer tüm rayiçler tespit edilerek istekleri doğrultusunda zeylen veya resmi yazı ile verilmektedir. İlçemizde Salı, Cuma ve Pazar günleri kurulmakta olan Pazar yerlerinde Pazarcı esnafının sicil dosyaları servisimizce tutulmakta olup her ay itibariyle borçlarını ödemeyenlere ödeme emirleri tanzim edilerek bizzat yerinde Servisimiz elemanlarınca tebliğ edilmekte ve ödeme yapmaları sağlanmaktadır. Belediyemizce tespit edilen yere 2006 yılında İktisat işleri servisine müracaatta bulunan kişilere stant verilmesi ile ilgili yapılan komisyon toplantısı sonucunda; 60 kişi değerlendirildi verilen stantların bedeli birimimiz tarafından tahakkuk edilerek tahsilatları yapılmıştır.

13 BODRUM BELEDİYESİ İMAR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

14 İMAR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Belediyemiz İmar İşleri Müdürlüğü; Belediye ve Mücavir Alan sınırları içindeki imar uygulamalarını denetler, koordinasyon ve uygulamada birlikteliği, yapılan hizmetlerin etkinliğini sağlar. Aykırı uygulamaları meri mevzuat çerçevesinde soruşturur ve yasal gereğinin yapılmasını temin eder. Ayrıca vatandaşların şikayet ve taleplerini değerlendirir, uygulamaya yönelik görüş ve öneriler oluşturur, imarla ilgili Resmi Kurumlardan gelen yazıları cevaplandırır. Gerektiğinde 18.madde uygulaması ve kamulaştırma yapar. Belediye sınırları içindeki alanlarda planlı gelişmeyi sağlamak, plana aykırı yapılaşmalara yasal işlem yapmak. İmar planı olmayan yerlerde uygulama imar planı üretmek,imar planı olup da sorun çıkan alanlarda plan değişikliği yapmak, Parsellere imar planlarına uygun imar durum belgesi düzenlemek. Servise gelen işletmeye açılacak yerlerin imar planındaki konumu,binanın iskan durumu,kaçak olup olmadığı incelenerek raporları hazırlar. Parsellerde yapılacak yapılara inşaat ruhsatı vermek,yapıların ruhsatına uygun yapılmasını sağlamak, kaçak yapılarla ilgili yasal işlem yapmak. Tamamlanmış yapılara yapı izin belgesi vermektir Yılı içerisinde görev yapan Personelimiz; 1-Müdür 1 Memur 2-Şef 1 Topograf 1 Mühendis 1 Teknik Eleman 1 Mimar 1 Bel.Personeli 2 Tekniker 1 (Şirkete bağlı) İnşaat Mühendisi 3 İnş Teknisyeni 2 Dağıtım personeli 1 Şehir Plancısı 1 Zabıta personeli 1 Teknik Ressam EVRAK KAYIT: Evrak kayıt servisimize 2006 yılı içerisinde; 2318 adet Resmi yazı kayda alınmış, 1910 adet yazı cevaplanmıştır adet dilekçe kaydı yapılmış, 956 adet dilekçe cevaplanmıştır. 135 adet inşaat ruhsatı verilmiş, 87 adet iskan ruhsatı almıştır. 164 adet imar durum belgesi cevaplandırılmıştır. 206 adet yabancıya satış yazıları kayıt yapılmış, 180 adeti cevaplanıp sonuçlanmış, 26 adedi sonuçlandırılmamıştır. Kaçak inşaat, ruhsat ve eklerine aykırı inşaatların şikayeti veya Belediyemizce yapılan tespitler sonucunda 150 adet encümen kararı alınarak mal sahiplerine tebliğleri yapılmış olup, 20 adedinde yıkım uygulanmıştır. Servisizime gelen işletmeye açılacak yerlerin imar planındaki konumu, binanın iskan durumu ve kaçak olup olmadığı incelenerek raporları yazılmıştır. Arazi ve arsa sahiplerinin Belediyemize yaptıkları müracaatları ve istekleri doğrultusunda, imar durumları,inşaat ruhsatları,iskan ruhsatları ve kaçak inşaatlar ile ilgili şifai müracaatlarına gereken bilgi verilmiştir.

15 C-) ENCÜMEN DOSYALARI a-)miktar düzeltmesi ve imar uygulaması=13 adet dosya b-)yola terk işlemi ve miktar düzeltmesi=4 adet dosya c-)yola terk işlemi=8 adet dosya ç-)k.t.a.(kentsel Tasarım Alanı )terk=1 adet dosya d-)imar uygulaması işlemi=5 adet dosya e-)miktar düzeltmesi, ayırma ve yola terk işlemi =2 adet dosya f-)miktar düzeltmesi ve birleştirme işlemi=1 adet dosya g-)satış kararı alınması ve satış bedeli tespiti=5 adet dosya h-)irtifak hakkı tesisi=2 adet l-)birleştirme işlemi=8 adet i-)miktar düzeltmesi,birleştirme ve yola terk işlemi=1 adet j-)ayırma işlemi=1 adet k-) tarih 1467/44 sayılı Encümen kararının düzeltilmesi l-)rayiç bedelinin tespiti= 1 adet m-)birleştirme ve yola terk işlemi=2 adet n-)kıyıya terk işlemi=1 adet o-)ihdas ve satış talebinin reddi KAMULAŞTIRMA,KIYMET TAKDİRİ VB.YAZILAR 1-)Baz istasyonları hakkında Kaymakamlık ve Valilik Makamı (İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ne) ile karşılıklı yazışmalar takibi yapılmaktadır. 2-)Rayiç değerlerini belirleme ile ilgili 13 adet yazışmaya cevap verildi. 3-)Kıymet takdiri belirtme ile ilgili 1 adet yerin kıymet takdiri yapıldı. 4-)Kiralama talebi ile ilgili 12 adet yazışmaya cevap verildi. 5-)Satış ile ilgili 1 adet yazıya rayiç değeri belirlenerek cevap verildi. 6-)1 Adet kamulaştırma değeri belirlendi. 7-)İlçemiz,Çarşı Mahallesi, 32 pafta,178 ada,184 parsel içerisinden geçen 162,95 m2 yol kamulaştırıldı.

16 8-)İlçemiz, Türkkuyusu Mahallesi, 24 pafta,71 ada, 13 parsel içerisinden geçen 920,90 m2 yol kamulaştırıldı. 9-)İlçemiz, Çarşı Mahallesi, 33 pafta, 182 ada, 30 parsel içerisinden geçen 44,60 m2 yolun kamulaştırma işlemi devam ediyor. 10-)İlçemiz,Kızılağaç Köyü,Torba Mevkii, 1/1 pafta,2347 parsel içerisinden geçen yolun kamulaştırılma işlemi devam ediyor. D) MECLİSE GÖNDERİLEN DOSYALARLA İLGİLİ İŞLEMLER 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı tadilatı kabul 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı tadilatı şartlı kabul 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı Ret 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar Planı tekrar görüşülmesi : 15 adet, : 3 adet dosyanın düzeltmeleri yapılmış,yazışmalar devam etmektedir. : 1 adet dosyanın vatandaşa kararı tebliğ edildi. :1 adet dosya düzeltilerek tekrar görüşüldü. Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu kararları doğrultusunda kabul : 2 adet dosyanın onayları yapılarak çizimleri yapılmış ve plana işlenmiştir. Torba 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planları,İmar Komisyonuna havale edilmesi : 1 adet Torba 1/5000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave Uygulama İmar Plan notları değiştirilmiş şekliyle kabul : 2 adet düzeltmeleri yapılmış,yazışmaları devam etmektedir. Yeniköy Mah.Göktepe Mevkii Bodrum Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Planı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planları Belediye Meclisi ve İmar Komisyonu doğrultusunda kabul : 1 adet. düzeltmeleri yapılmış, yazışmaları devam etmektedir. İhdasen oluşan parsellerin Satış taleplerine ilişkin yerinde inceleme yapılması : 1 adet İhdasen oluşan parsellerin satışları kabul :5 adet dosyanın işleri tamamlanıp, satış işlemleri gerçekleşmiştir. İhdasen oluşan parsellerin satışları ret :2 adet dosyanın vatandaşa kararı tebliğ edildi.

17 Bodrum Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave İmar Planında Arıtma Tesisi olarak planlı bulunan, Gümbet Atıksu Arıtma Tesisinin uygulamaya yönelik hazırlatılan projelerinin Muğla Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ndaki görüşmelerine başlanarak onay işlemlerin tamamlanması aşamasına getirilmiştir. Çarşı Mahallesi İskele Meydanında yüzer ponton iskele yapılması için, imar planı çalışmalarına başlanılmış, Antik Limanı Rölevesi çıkartılmış ve değerlendirilmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı na iletilmiş halen görüşmeler devam etmektedir. 1/ ölçekli Çevre Düzeni Planı yapılmasına yönelik Meclis Kararı alınmış ve Plan yapımına ilişkin işlemler devam etmektedir. Bodrum Merkez ve Torba Mahallesindeki iskelelerin ölçümleri yapılarak yerleri işaretlenmiştir. Dolgu işlemi tamamlanan Bodrum Yolcu İskelesi nin Koruma Kurulu ndan projesi uygun görülen, Liman Binası inşaatına İnşaat Ruhsatı verilmiştir. Belediyemiz Sınırları içerisinde,bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından onaylı, Kale- Baraz arası iskele ve Dolgu Alanı,Kumbahçe İlave Dolgu Alanı, Mantarburnu Dolgu Alanı,Gümbet Dolgu Alanı ve İçmeler Dolgu Alanının, Belediyemiz tasarrufuna bırakılması için Mal Müdürlüğü ne müracaatta bulunulmuş,dolgu alanlarının köşe koordinatları,koordinat değerleri ve alan hesapları hazırlanarak Mal Müdürlüğü ne gönderilmiştir. İlçemiz Kumbahçe Mahallesi, Paşatarlası Mevkiindeki Yat Yanaşma İskelesinin Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ndan istenen evrakları tamamlanarak Kumbahçe Yat Yanaşma İskelesi onaylanmıştır. 05/12/2006 tarih,2006/106 sayılı Meclis Kararıyla Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bodrum Temsilciliği ile Bodrum Belediye Başkanlığı arasında İmar Uygulamalarına ilişkin protokol yapılması kabul edilmiştir. E )HARİTA UYGULAMALAMALARI: 1-Pirinç otel yanı inşaat kotu verilmesi. 2-Eskiçeşme Mahallesi gümbet mad clup yanı Madiha ÖZDEMİR in proje kotlarının kontrol edilmesi. 3-Türkkuyusu Mahallesi Ballıkaya yanı Kelebek Evleri bina kotlarının alınması. 4-Eskiçeşme Mahallesi,Gümbet Nokta inşaat binalarının kotlarının kontrolünün yapılması. 5-Gümbet asarlık beach önü imar yolu aplikasyonu. 6-Eskiçeşme mahallesi Nergis-Akasya kooperatifi içinden geçen imar yolunun aplikasyonu. 7-Eskiçeşme Mahallesi Nergis-Akasya kooperatifi yanından geçen imar yolunun aplikasyonu. 8-Cevat Şakir Mahallesi Belediyemize ait ticaret yerinin sınır tespitinin yapılması. 9-Gümbet İnce burundaki Belediyemize ait arıtma tesisinin aplikasyonun yapılması. 10-Cevat Şakir Mahallesinde Belediyemize ait ticaret alanının plankotesinin yapılması.

18 11-Gümbet Mahallesi Parkın Palas otel ve Ayaz Otel arasından denize inen imar yolun aplikasyonu. 12-Torba Mahallesi mezarlık yerine ilave olan yerin aplikasyonu. 13-Torba Mahallesi plan yapılacak olan alandaki yerlerin ağaç rölevesinin yapılması. 14-Gümbet Mahallesi Amca Otel önü dere ve imar yolunun aplikasyonu. 15-Gümbet Mahallesi Yenilmez Otel önü dere ve imar yolunun aplikasyonu. 16-Eskiçeşme Mahallesi Karya Prenses Otel arkası imar yolunun aplikasyonun yapılması ve yolun açılması. 17-Yeniköy Mahallesi Oasis arkası imar yolundaki kanalizasyon rögarlarının tespiti. 18-Gümbet Mahallesi dolgu alanındaki yeni yapılan kafenin tespitinin yapılması. 19-Bodrum ve Gümbetteki tüm iskelelerin tespitinin yapılması ve çizimlerinin yapılması. 20-Kumbahçe Mahalsi Daimond Of Otelin deniz kenarındaki imar yolunun tespiti. 21-Türkkuyusu Mahallesi Ballıkaya yanı Ormancı Evleri binaların kotlarının alınması. 22-Yeniköy Mahallesindeki Tita inşaata ait binaların kod alımlarının yapılması. 23-Çarşı Mahallesi Belediyemize ait Cevat Şakir iş merkezinin üzerinin halihazır durumunun tespiti ve kotlarının alınması işlerinin yapılması. 24-Eskiçeşme mahallesi 2/2 pafta, 388/1 Ada 1 parselin yol aplikasyonun yapılması. 25-Gümbet mahallesi, inceburundaki Belediyemiz arıtma yerinin sınır tespitinin yapılması. 27- Gümbet mahallesi, inceburundaki Belediyemiz arıtma yerinin yapılacağı alandaki kıyı kenarın tespiti. 28- Manzara sitesi park yeri aplikasyonu. 29- Yokuşbaşı Mahallesi Belediyemiz su hattının kara yolunda ve imar yolundan geçişlerinin belirlenmesi. 30- Yokuşbaşı Mahallesi Ege Evleri nin kodlarının tespiti. 31- Gümbet Mahallesi Esentepe Otel altı imar yolunun tespiti.

19 32- Mavi Otel önü kanalizasyon terfi merkezi ile Gümbet Şansay Otel önündeki imar yolundaki kanalizasyon bacalarının kodlarının kontrolü. 33-Umurça Mahallesi N18 C 24B 3A Paftasında 178 parselden geçen imar yolunun tespiti. 34- Bodrum Devlet Hastanesi doğusundaki binaların kodlarının tespiti. 35- Kumbahçe Mahallesi Zambak Evleri inşaatının binalarının kodlarının kontrolü. 36-Omurça Mahallesi Yüksel Pamili evlerinin kotlarının tespiti. 37-Amca Otel yanı 7 m lik imar yolunun aplikasyonu. 38-Kumbahçe Mahallesi Manastır Otel altı park yerinin plan kotesinin yapılması. 39-Kumbahçe Mahallesi Manastır Otel altı park yerinin sınır tespitinin ve yol aplikasyonun yapılması. 40- Azka Otele inen 10 m lik imar yolunun aplikasyonu. 41- Gümbet Mahallesi Sanvay Otel yanındaki park yerinin aplikasyonu. 42- Gümbet Pazar yeri spor tesisi yerinin aplikasyonun yapılması. 43- Omurca Mahellesi yeni yapılan sağlık ocağının tespitinin yapılması cins tahsisi için dosya hazırlanması. 44-İçmeler Tersanelerin olduğu yerdeki imar yolunun aplikasyonunun yapılması ve imar yolunun açılması. 45- Devlet Hastanesi altı N18C 24B 1A Paftasındaki imar yolunun aplikasyonu. 46- İçmeler de imar planı sınırının tespiti. 47- Turkkuyusu Mahallesi ballıkaya yanı Metin Aşık evlerinin kot tespitlerinin yapılması. 48- Kumbahçe Mahallesi Manastır Oteli altı imar yolunun alımı. 49-Gümbet Mahallesi 1/7 pafta 7 Ada 127ve 130 parselden geçen imar yolunun aplikasyonu ve dere tespitinin yanındaki. 50-Çevre yolu yeni Migros önü tespitlerinin yapılması. 51-Torba mahallesi Güney-Güneş Karabağlı evi bina kotlarının alımının yapılması. 52-Gümbet mahallesi Rıza Kösem e ait inşaatların kotlarının tespitinin yapılması. 53-Kumbahçe Mahallesi Peyma otel önü park aplikasyonun yapılması.

20 54-Bodrum Lisesi yanı yol işgalinin tespiti. 55-Torba Mahallesi Amiral 5 yanındaki park ve tenis kortunun tespitinin yapılması. 56-Torba Mahallesi Galanik yapı kooperatifinin sınır tespitinin yapılması. 57-Türkkuyusu Mahallesi 32pafta,178 ada 56 parseldeki park alanın aplikasyonun yapılması. 58-Eskiçeşme Mahallesi Bodrum Belediyesi kapalı spor salonuna ek yapılan kapalı yüzme havuzunun ve etrafının tespitinin yapılması. 59-Tepecik Mahallesi Rıza Kösem inşaatlarının kot tespitlerinin yapılması. 60-Ek yapılan halihazır harita kontrollerinin yapılması. 61-Günlük yapılan şikayetlerin yerinde değerlendirilmesinin yapılması.

21 BODRUM BELEDİYESİ İŞLETMELER MÜDÜRLÜĞÜ 2006 YILI FAALİYET RAPORU

22 İŞLETMELER MÜDÜRLÜĞÜ SU FEN MEMURLUĞU 2006 yılı içerisinde; İşletmeler Müdürlüğü ne bağlı Su Fen Memurluğunda görev yapan personeller; 1 Amir İçme Suyu Arıtma Tesisinde: 2 Memur 1 Kimyager 4 Sayaç Okuma personeli 4 Elektrikçi 4 Sayaç Kesme ve Açma personeli 4 Bekçi 1 Torba Sorumlusu 1 Şoför 2Daire içi Personel 5 Personel Ortakent Su kuyusu Tesisinde: 1 Personel Su Arızada: 1 Şoför 1 Ustabaşı 6 Personel 2 Depo Bekçisi 2006 yılında m³ su üretildi m³ su tahakkuk edildi YTL tahakkuk yapılmıştır. 597 adet yeni su abonesi şehir şebekemize bağlanmıştır adet abone borcunu ödemediği için kesildi. 28 adet abone dilekçelerine istinaden geçici olarak kapatıldı veya iptal edildi. 343 adet abonenin sayacı bozuk olduğu için değiştirildi. 786 adet dilekçeye cevap verildi. 112 adet abonenin sayacı kontrol edildi. 18 adet aboneye çeşitli sebeplerden tutanak tutulmuştur. Şehir merkezinde meydana gelen 275 ana şebeke arızası tamir edildi. Bu arızalarda 905 mt. boru 955 adet fitting malzeme, Şehir su şebekesinde 712 adet abone bağlantı borusu arızasında 921 mt. muhtelif çapta bağlantı borusu 1018 adet bağlantı malzemesi kullanılmıştır. Karaova-Bodrum 600 lük çelik ishale hattı üzerinde meydana gelen arızalar giderilmiş,yatay milli terfi pompalarının,derin kuyu tipi dalgıç pompaları, çalaskarların periyodik bakım ve tamirleri yapıldı. İçmesuyu arıtma tesisi Nisan ayı ile Kasım ayları arasında çalıştırılmış, diğer kalan aylarda barajda su olmaması ve bakım nedeni ile mevcut kuyulardan ilçemize su verildi.

23 Cevat Şakir Mahallesinde bulunan Kon Sitesine yeni hatlar döşenerek abonelere su verilmeye başlanmıştır. İlçemizin üst Kotlarında bulunan Manzara Sitesi,Barış Sitesi,İlmik Sitesi ve civarında çevre kuşaklara su hattı çalıştırılarak su verilmeye başlanmıştır. Adı geçen yerlere önceden su verebilmek için çalıştırılan 3 adet pompa istasyonu çalıştırılmayacaktır. Eskiçeşme Mahallesinde bulunan Ünlü sokak ve civarına (Mesut YILMAZ ın evi,ahmet Köylü Sitesi) yaz aylarında yüksek kotta olmasından dolayı su verilememekte iken yeni su hattı devreye alınarak bağlantı yapılmış, su sıkıntısı çözümlenmiştir. Kış aylarında mevcutsuyu yeterli olup, yaz aylarında ise yetersiz kalmaktadır. Yaklaşık olarak yaz aylarında m³/ay ilave su ihtiyacı vardır. İlçemizin şehir su şebekesinde yaklaşık % 45 civarında kayıp mevcuttur. Kayıpların önlenebilmesi için mevcut alt yapı su şebekesinde bulunan PVC ve AÇB borularının daha uzun ömürlü, hijyenik ve dayanıklı olan polietilen boru ile değiştirilmesi gerekmekte olup, bunun için proje ve yapım maliyeti yaklaşık 20 trilyon tahmin edilmektedir.

24 KANALİZASYON MEMURLUĞU 2006 YILI FAALİYET RAPORU 2006 yılı; İşletmeler Müdürlüğü ne bağlı Kanalizasyon Şefliğinde; 1 Amir 1 Çevre Mühendisi 1 Memur 2 Bel. personeli Şebeke Personeli: 1 Şebeke Sorumlusu 1 Servis Şoförü 2 Kanal Açma Aracı Şoförü 2 Vidanjör Şoförü 4 Yardımcı Personel Şebeke yenileme ve Arıza personeli 8 Bel. Personeli görev yapmaktadır. Kanalizasyon Memurluğunda 2006 yılı içerisinde yapılan faaliyetler; Derviş Görgün Caddesinde lük toplam 690 mt. hat yapılmış olup; 13 baca yapıldı. Gümbet Mahallesinde lik toplam 502 mt. Hat yapılmış olup,7 baca yapılmıştır. Gümbet Kapalı Spor Salonuna 105 mt.300 lük yağmur drenaj hattı yapıldı. Atatürk Caddesinde 127 mt. 400 lük boru ve 2 baca yapılarak, pompalama hattı ve 48 mt. 150 lik hat yenilendi. Kumbahçe Mahallesinde Cemal Uslu İlkokulu önü çöken yola hat yenilerek, 78 mt. 200 lük hat yapıldı. Kıbrıs Şehitleri Caddesinde 62 mt. 200 lük hat yenilendi. Caferpaşa Caddesinde 138 mt. 200 lük hat yenilendi. Gümbet Atıksu Arıtma Tesisi Projesi hazırlandı. Torba Mahallesi Atıksu Arıtma Tesisi Projesi hazırlandı.

Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.

Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 2 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

Detaylı

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu

Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu Kestel Belediye Başkanlığı 2008 Yılı Faaliyet Raporu BURSA KESTEL BELEDİYESİ Kestel İlçesi Bursa merkezinde Osmangazi,Yıldırım,Nilüfer,Gemlik Gürsu,Mudanya ile birlikte 7 merkez ilçe olarak Bursa Büyükşehir

Detaylı

2009 YILI MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

2009 YILI MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU GİRİŞ TANIMLAR 1. İÇİNDEKİLER 2009 YILI MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 1.BÖLÜM:KANUNİ YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR 2.BÖLÜM:BELEDİYEYE İLİŞKİN BİLGİLER 2.1.Misyon, Vizyon, İlke ve Değerler,

Detaylı

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU DüZCE BELEDiYESi Konuralp 1 2007 MALİ YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C DÜZCE BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ Fevzi Çakmak Mahallesi Eski Bolu Caddesi / DÜZCE Tel: 0380 524 58 21. Fax: 0380 524 5825 Web:

Detaylı

Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı

Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN T.C. Başbakanı M. Cahit KIRAÇ İzmir Valisi Aziz KOCAOĞLU İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kaan PEKER Bayraklı Kaymakamı Hasan KARABAĞ Makina Mühendisi

Detaylı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı

Turgut Oğuz Aliağa Belediye Başkanı 2011 yılını Belediyemiz ve Kentimiz için büyük bir heyecan ve çalışma temposu ile tamamladık. 2009 dan beri, Bugünün sorunlarını çözüp, yarınları tasarlayarak hizmet üretiyoruz. Ancak, daha çok işimiz

Detaylı

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ERGENE BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU TC ERGENE BELEDİYE BAŞKANLIĞI Ergene İlçesi Ulaş Mahallesi Atatürk Bulvarı No:1 Tel: 0 282 655 50 08 Fax: 0284 655 55 51 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK KADİR ALBAYRAK

Detaylı

EDĠRNE BELEDĠYESĠ 2014 YILI FAALĠYET RAPORU

EDĠRNE BELEDĠYESĠ 2014 YILI FAALĠYET RAPORU ı ı»i» ı ı ı ı ı ı ı ö ö ç ış ı ı ö ı ı ü ü üğü ü ı ı ü ü ı ı ö üşü ı ü ç ış ı ı ö ı ı ş ı Ü «ş ığı ö ş ç İ ı ı ş ç ı ı ı ö üş ığı ı ı Ü Ü ı ı ı ı ı ı ı ğ ı ı ğ ı ığı ı ö ü üğü ü Çı ı ı ı İ ı ğ ü ü Ş ı

Detaylı

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU 2014 "Mersinliler; Mersine sahip çıkınız... Mersine yaptığımız hizmetler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada artan bir tempoyla devam edecektir.

Detaylı

T.C. KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ)

T.C. KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ) T.C. KIRŞEHİR BELEDİ BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANI (2010-2014 DÖNEMİ) İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...1 TABLOLAR LİSTESİ...4 ŞEKİLLER LİSTESİ GİRİŞ.5.6 BAŞKANDAN.8 1. MEVCUT DURUMUN ANALİZİ 9 1.1. KIRŞEHİR BELEDİSİNİN

Detaylı

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ. Hakkari Belediyesi

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ. Hakkari Belediyesi Hakkari Belediyesi ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ Zabıta Müdürlüğü ile Bağlı Bulunan Birimlerin 2009 ve 2010 Yıllarına ait 2 Yıllık Faaliyet Raporudur. ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DURUMU Zabıta Müdürlüğünde 1 Zabıta Müdürü

Detaylı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı

SUNUŞ. Muzaffer KÜLCÜ Belediye Başkanı SUNUŞ Belediyeler, şehirlerin gelişimi ve şehirde yaşayan bütün paydaşların ortak ihtiyaçlarının karşılanması hususunda stratejik öneme sahip kurumlardır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her safhasında belediyenin

Detaylı

idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu

idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu mamak belediyesi 2 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 3 mamak belediyesi 4 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 5 mamak belediyesi 6 idare faaliyet raporu idare faaliyet raporu 7 mamak

Detaylı

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim,

Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, 2 Belediye Meclisimizin Değerli Üyeleri ve Sevgili Hemşerilerim, Bergama Belediyesi olarak amacımız daima halkımızın huzur ve mutluluğunu gözeterek önceliği insana ve çevreye veren yönetim anlayışımızla,

Detaylı

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ

2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2 KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 2008 YILI FAALİYET RAPORU KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ 3 4 Yayın Kurulu Mustafa UZUNLAR M.Fatih ERTAŞ «etin CANLI Mehmet DEMİRKOL Harun ERYILMAZ Mehmet DEMİR Yapım Kahramanmaraş

Detaylı

ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011

ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 ELAZIĞ BELEDİYESİ 2011 Genel Yay n Yönetmeni Nam k ÖCALAN Mali Hizmetler Müdür V. Teknik Haz rl k Veli KILIÇ Mesut BAL Foto raflar Zafer OKTAY Tasar m - Bask

Detaylı

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU

ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU ESENLER BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2013 T.C. ESENLER BELEDİYE BAŞKANLIĞI Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi No :71 PK:34220 Esenler - İSTANBUL Telefon: 0 212 440 11 11 ESTİM : 444 00 73 Web:

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2013 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2013 2013 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2013 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

http://www.kars.bel.tr

http://www.kars.bel.tr KARS BELEDİYESİ 2013 YILI PERFORMANS PROGRAMI http://www.kars.bel.tr SUNUŞ Kars Belediyesi bugüne kadar yönetim felsefesine paralel olarak faaliyetlerini kayıt altına alma, planlama, ölçme-değerlendirme

Detaylı

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu

ARİFİYE BELEDİYESİ 2012 Yılı Faaliyet Raporu Sayfa1 2012 2012 Yılı Faaliyet Raporu Arifiye Belediyesi Tanıtım Medya 01.01.2012 Sayfa2 Sayfa3 ÖNSÖZ Arifiye Belediyesi 1956 yılında kurulmuş olup, bu tarihten itibaren göreve gelen bütün arkadaşlarımız

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Mustafa Kemal Atatürk Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir. Abdullah Gül Cumhurbaşkanı Zenginlikler ancak günışığına çıkarsa ve

Detaylı

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012

SULTANGAZiBELEDiYESi. FAALiYET RAPORU2012 2 3 Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Başbakan 4 5 Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Cahit ALTUNAY Sultangazi Belediye Başkanı 6 7 SULTANGAZiBELEDiYESi FAALiYET

Detaylı

Faa liyet R 2a0por11u

Faa liyet R 2a0por11u 2011 Faaliyet Raporu Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak! Mustafa Kemal ATATÜRK 8 FAALİYET RAPORU /2011 FAALİYET RAPORU 2011 ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU Beşiktaş Kentlileri,

Detaylı

D Ü Z C E B E L E D İ Y E B A Ş K A N L I Ğ I 213 Y I L I F A A L İ Y E T R A P O R U BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ S. Buğra TOKER Bayram BAYRAKTAR Özcan DEMİRBAŞ Ergin ÇELİKAĞ M.Sadi İŞBİLEN Orhan UÇAR

Detaylı

2012 YILI FAALİYET RAPORU

2012 YILI FAALİYET RAPORU T.C. AYDIN BELEDİYE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU Mali Hizmetler Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi 2013 MART AYDIN BELEDİYESİ FAALİYET RAPORU 2012 Sayfa 1 AYDIN BELEDİYESİ MALİ HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

Detaylı

FAALİYET ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI RAPORU MALİ YILI

FAALİYET ATAŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI RAPORU MALİ YILI 2013 MALİ YILI FAALİYET RAPORU Hiç durmamak üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. 3 BAŞKANIN SUNUŞU Merhaba, Ataşehir Belediyesi 5.yılını tamamlarken, Ataşehir Belediyesi nin kendisine ait akıllı çağdaş

Detaylı

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

T.C. ÇATALAĞZI BELEDİYESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Ekonomik kalkınma, Türkiye nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı olması idealinin belkemiğidir. İÇİNDEKİLER I. GENEL BİLGİLER I.A. MİSYON VE VİZYON... 5 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

KAHRAMANMARAġ BÜYÜKġEHĠR BELEDĠYESĠ ZABITA DAĠRESĠ BAġKANLIĞI GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM. (Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar)

KAHRAMANMARAġ BÜYÜKġEHĠR BELEDĠYESĠ ZABITA DAĠRESĠ BAġKANLIĞI GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM. (Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar) KAHRAMANMARAġ BÜYÜKġEHĠR BELEDĠYESĠ ZABITA DAĠRESĠ BAġKANLIĞI GÖREV VE ÇALIġMA YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç (Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar) MADDE 1- (1)Bu Yönetmeliğin amacı; 5393 Sayılı Belediye

Detaylı

T.C. SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI

T.C. SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI T.C. SİVAS BELEDİYESİ 2015 PERFORMANS PROGRAMI Mali Hizmetler Müdürlüğü Strateji Geliştirme ve Planlama Servisi Kasım 2014 ĠÇĠNDEKĠLER I. GENEL BİLGİLER... 3 A. YETKİ GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 3 B. ÖRGÜT

Detaylı

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GÖREV YETKİ VE ÇALIŞMA ESASLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı; 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu nun 35. maddesi

Detaylı