Yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedin... Adobe ile Tasarım Eğitimleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedin... Adobe ile Tasarım Eğitimleri"

Transkript

1 Yaratıcılığınızın sınırlarını keşfedin... Adobe ile Tasarım Eğitimleri

2 Grafik Tasarım Eğitimleri Grafik Tasarım Nedir? Grafik Tasarım; düşüncenin görsellikle somutlaşarak bir mesajı iletmek üzere tasarlanmasıdır. Resim sanatına benzerlik göstermekle birlikte çok farklı amaçları vardır. Grafik tasarımın en önemli özelliği tasarıma bakan herkesin aynı mesajı okuyabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle fikir, ürün bilgisi ya da bir organizasyonu herkesin anlayabileceği şekilde iletmeye yönelik görsel iletişim becerileri gerektiren bir meslektir.

3 Grafik Tasarım Eğitimleri Medyasoft olarak üstlendiğimiz eğitim misyonunda program bilgisi ile birlikte görsel iletişim teknikleri, görselliği güçlendirecek ışık-renk, perspektif, kompozisyon ve tipografi konularına da değinerek program araçlarını mesleğe en uygun şekilde aktarmaktayız. Grafik dünyası geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Tekstil, fotoğrafçılık, stilistlik, ambalaj tasarımı, tabela tasarımı, açık hava reklamcılığı, matbaa baskısı, serigrafi, desinatörlük, dergi- gazete mizanpaj tasarımı, vitray çizimleri gibi programları farklı amaçlarla kullanacak tasarımcı adaylarına yönelik içeriklerle sektördeki tüm ihtiyaçlara yönelik eğitimler vermekteyiz. Kimler Grafik Tasarım Eğitimi Almalıdır? Görsel tasarım dünyasına ilgi duyan herkesi kapsayan eğitim programımızda ayrıca gazete, dergi ve ajanslarda çalışmayı hedefleyenler, tekstil tasarım, serigrafi, sanatsal uygulamalar, ambalaj tasarım, açık hava reklamcılığı ya da tabela tasarım ile ilgilenen herkese yönelik zengin bir içeriğimiz mevcuttur. Grafik Tasarım Eğitim Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir? Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Renk, ışık ve perspektif ayarlarını değiştirebileceğiniz fotoğraflarınızla ihtiyaç duyduğunuz görsel düzenlemeleri yapabilirsiniz. Rötuşlama teknikleri, dekupe teknikleri ve sanatsal düzenlemeleri de içeren eğitim sonunda ihtiyaç duyduğunuz görselleri hazırlayabilir, baskıya uygun formatlarda çıkış alabilirsiniz. Programın 3d özellikleri kullanarak da yaptığınız tasarımları 3d yazıcılarla üretebilirsiniz. Programın özelliklerini otomatikleştirerek çalışma hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz bir eğitimle zamanınızı verimli hale dönüştürebilirsiniz.

4 Grafik Tasarım Eğitimleri Adobe Illustrator CC 2014: Vektörel çizim konusunda bir grafikerin vazgeçilmezi Illustrator programı ile hayal edemeyeceğiniz kolaylıkla çizmeyi öğreneceksiniz. Programın zengin fırça ve boyama teknikleri ile özgün ve sanatsal yönü güçlü tasarımlar yapabilirsiniz. Geometrik formların biçimlendirilmesi ile çizim dünyasında önemli teknikleri içeren eğitim programımız sonunda özgün maskot tasarımları, logo ve kurumsal kimlik çalışmaları, afiş, ambalaj ve illustrasyon çalışmalarını hazırlayabileceksiniz. Adobe Indesign CC 2014: Indesign mizanpaj programıdır. Dergi, gazete, katalog gibi çok sayfalı tasarımları stiller ve sayfa şablonları oluşturup kurallarla düzenleyebilirsiniz. Rutin işleri otomatikleştirerek ve programın Illustrator, Photoshop, Excel, Word gibi diğer programlarla entegre nasıl çalışılacağı da eğitim programında uygulamalı anlatılmaktadır. Baskı için gerekli ön kontrolleri düzenlemej ve işin çıkışını sağlamak için gerekli matbaa teknikleri de eğitim içerisinde öğretilmektedir. güvenliğini de güçlü şifreleme özelliği ile sağlayan bu yazılım sadece grafik dünyasında değil her sektörde kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Adobe Acrobat CC 2014:Tüm baskı dünyasının vazgeçilmez çıkış formatı olan PDF in düzenleyicisidir. Tüm programlardan çıkış olarak alınan PDF üzerinde düzenlemeler yapma görevinin yanısıra iletişim ve arşivleme konusunda da çok başarılı bir yazılımdır. PDF üzerinde mesajla haberleşme, elektronik imza, elektronik form oluşturma, baskı materyalllerindeki yazı görsellerini fonta dönüştürme gibi üstün yetenekleri ile eğitim sonunda Acrobatın mucizelerine inanamayacaksınız. Adobe Distiller yazılımını da içerisinde entegre eden bu yazılımla dünyanın her bölgesinden teknolojisine bakılmaksızın sorunsuz çıktılar almak mümkündür.belgelerinizin ve tasarımlarınızın güvenliğini de güçlü şifreleme özelliği ile sağlayan bu yazılım sadece grafik dünyasında değil her sektörde kullanılabilecek özelliklere sahiptir. Eğitim Sonunda Verilecek Sertifikalar Nelerdir? Medyasoft Adobe Yetkili Eğitim Merkezi dir. Eğitim sonunda Adobe Yetkili Eğitim Merkezi logosu bulunan katılımcı belgesi verilmektedir.

5 Web Tasarım Eğitimleri Web Tasarımı Nedir? Web Tasarım; Ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere "Web Sitesi" ve bu sitelerin oluşturulma sürecine "Web Tasarımı" denir. Günümüzde web tasarım sadece bilgisayar ortamından ulaşılan siteler olmaktan çıkmış aynı zamanda mobil cihazlardan da görüntülenebilecek formatlarda tasarlanması zorunluluk haline

6 Web Tasarım Eğitimleri dönüşmüştür. Mobil cihazların flash player desteğinin kaldırılması sebebiyle de flash animasyon ve interaktif flashlı sayfa tasarımlarının yerini HTML5 teknolojisi almıştır. Medyasoft web tasarım eğitiminde HTML5 ile tüm cihazlarla uyumlu animasyon hazırlamayı, farklı çözünürlükteki web sayfaları ve mobil cihazlara göre değişebilen sayfa tasarımları düzenlemeyi, en son güncel versiyon programlarla ve en son web trendlerine göre öğretmektedir. Web tasarım eğitiminde hazırlanan sayfaların arama motorlarında ön planda görünebilmesini sağlayan Seo teknikleri de eğitim konuları arasında yer almaktadır. Eğitimlerimize katılarak tasarım becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz. Kimler Web Tasarım Eğitimi Almalıdır? Web sayfası ya da mobil arayüz tasarımı yapmak isteyen herkes eğitime katılabilmektedir. Banner tasarımı yapmak ya da web bülten hazırlamak isteyenlerin de katılabileceği zengin bir eğitim içeriği bulunmaktadır. CD arayüzü tasarlamak ya da multimedia sektöründe arayüz tasarlamak isteyenlerin de katıldığı bir eğitim programıdır. Web Tasarım Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir? Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda program web arayüz geliştirme ve CSS kodları oluşturma konusunda da yetenekli bir yazılımdır. Buton, banner görselleri oluşturmak, web için fotoğrafları boyutlandırmak, rötuşlamak ve düzenlemek için ideal bir yazılımdır. Programın yeni özelliklerinden olan video montajlama ve kurgulama özellikleri ile web ve mobil dünya için gerekli mp4 videoları düzenlenebilmektedir. 3D özellikleri ile animasyon çalışmaları yapılabilmektedir. Adobe Muse CC 2014: Kod yazmadan hızlı ve sistematik bir biçimde web sayfası oluşturmak üzere Adobe tarafından geliştirilmiş yeni bir yazılımdır. Zamanı en hızlı

7 Web Tasarım Eğitimleri şekilde kullanarak kusursuz arayüzler oluşturmak için şablon tasarımına da sahip güçlü web mizanpaj programıdır. İnteraktif slide, fotoğraf albümleri, elektronik formlar, hızlı menüler oluşturarak web sitesi tasarlamayı kolaylaştırmaktadır. Özellikle de grafik tasarımcılarının hızlı bir şekilde web sayfası oluşturmasına imkan vermektedir. Adobe Edge Animate CC 2014: HTML5 teknolojisini kullanarak animasyon hazırmak için kullanılan sade arayüzü ve HTML5 kod yazma üstün yeteneği ile Adobe Edge Animate ile özgün hareketli mobil ya da pc için rahatlıkla animasyon oluşturabilirsiniz. Adobe Dreamweaver CC 2014: Web dünyasının vazgeçilmez mizanpaj ve kod yazma programı Dreamweaver ile web sayfanızı oluşturabilir hem de diğer Adobe ürünleri ile entegreli bir şekilde sitenizi yönetebilirsiniz. Aynı zamanda mobil arayüz geliştirmek ve mobil uygulama oluşturmak için de Phone Gap teknolojisi ile çalışmaktadır. Aynı zamanda domain ve hosting bilgi girişi ile birlikte doğrudan yapılan tasarımları web ortamına aktarabilmektedir. Adobe Flash CC 2014: Flash Playerin mobil cihazlarda kullanılmaması ile birlikte Flash bir yenilik yaparak hem swf hem de HTML5 animasyonları oluşturabilen bir formata dönüşmüştür. Mobil air uygulama oluşturabildiği gibi HTML5 animasyon tekniklerini kullanarak banner, sayfa tasarımı, animasyon ve interaktf içerik hazırlamak için kullanılmaktadır. Adobe Fireworks CS6: Web arayüz geliştirmek üzere kullanılan vektörel çizim ve resim düzenleme programıdır. Web için gerekli logo düzenlemeleri, arayüz ve banner tasarımları yapmak için kullanılmaktadır. Eğitim Sonunda Verilecek Sertifikalar Nelerdir? Medyasoft Adobe Yetkili Eğitim Merkezi dir. Eğitim sonunda Adobe Yetkili Eğitim Merkezi logosu bulunan katılımcı belgesi verilmektedir.

8 Prodüksiyon Eğitimleri Sinema filmlerinin, televizyon programlarının, ses kayıtlarının, profesyonel fotoğrafçılığın ve dijital sanatların söz konusu olduğu her alanda post-prodüksiyondan söz edebilirsiniz. Post-prodüksiyon, bir sinema veya televizyon projesinin çekimden sonraki aşamalarının tümünü karşılayan genel bir terimdir. Post-prodüksiyon, esasında, tek bir isim altında toplanmış çok sayıda iş ve süreçten oluşur. Tipik olarak, Post-prodüksiyon aşaması, filmin çekim aşamasından daha fazla zaman alır. Eğitimlerimize katılarak dijital video ve ses becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz.

9 Prodüksiyon Eğitimleri Kimler Prodüksiyon Eğitimi Almalıdır? Video çekim işi ile uğraşan, sinema, tv, web ya da dijital yayın alanında başarılı videolar ya da reklam projeleri hazırlamak isteyen herkesin katılabileceği bir eğitim programıdır. Hayal edilen kurguyu canlandırmaya yönelik en başarılı yazılımların kullanıldığı eğitimin sonunda video çekim sonrasında ihtiyaç duyulan tüm animasyon, montaj ve seslendirme tekniklerini öğrenebilirsiniz. Eğitimin sonunda hazırlanacak bir gerçek proje çalışması ile deneyim kazanarak sektöre güçlü bir adım atabilirsiniz. Prodüksiyon Eğitim Programımızda Verdiğimiz Program Eğitimleri Hangileridir? Adobe Photoshop CC 2014: Fotoğraf düzenleme konusunda dünya standartı olarak kabul gören bu program ile fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz. Eğitimde program özellikleri video dünyasına uygun formata göre anlatılmaktadır. Photoshop video animasyon teknikleri ile hazırlanabilecek çalışmaların diğer programlarla entegrasyonu da eğitim konuları içinde yer almaktadır. Adobe Audition CC 2014: Ses kaydı, miksajı ve restarasyonu için kullanılan güçlü bir yazılımdır. Ses dosyalarının düzenlenmesi için kullanılan yazılımda seslerin noise denilen gürültü özellikleri çok hızlı bir şekilde montajlanabilmektedir. Eğitimde video çalışmaları için kullanılacak ses dosyalarının kalitesini düzenlemek, montajlamak ve sesleri mix yapmak için gerekli düzenlemeler öğretilmektedir. Aynı zamanda ses kaydı için gerekli ayarlamalar yapılarak ve arka fona müzik ekleyerek nasıl seslendirme yapılacağı da anlatılmaktadır. Adobe After Effects CC 2014: Sinematik görsel efektler ve hareketli grafikler oluşturmak için kullanılan yazılımın eğitiminde video, fotoğraf, yazı ve 3D özellikleriyle reklam çalışmalarından örnek projeler yapılmaktadır. Jenerik oluşturma, yeşil oda çekimlerini düzenleme, 3D objelerle Cinema4D ve 3ds Max programlarından aktarılan görüntülerle video hazırlama konuları da eğitim içeriğimizde yer almaktadır.

10 Prodüksiyon Eğitimleri Adobe Premiere CC 2014: Video prodüksiyon ve düzenleme yazılımı olan Premiere eğitiminde bir videonun montajlanması ve ses ile birleştirilerek projenin sonuçlandırılması aşamaları anlatılmaktadır. Programın After Effects ile güçlü entegrasyonu sayesinde bir projeyi istenilen formatta kaydedebilirsiniz. Ses düzenleme konusunda gelişen özellikleri de eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

11 Başarılı bir geleceğe adım atanlar Dijital Yayıncılık Eğitimleri

12 Adobe Dijital Yayıncılık Eğitimleri Adobe Digital Publishing Suite Adobe Digital Publishing Suite (DPS), freelance tasarımcılar, geleneksel medya yayıncıları, reklam ajansları ve her büyüklükteki şirketlere yönelik tablet yayıncılık için zengin içerik ve yayınlar üretmeye, dağıtmaya, paraya dönüştürme imkanı veren bir çözümdür.

13 Adobe Dijital Yayıncılık Eğitimleri Adobe Dijital Yayıncılık Eğitimi Adobe Dijital Yayıncılık Eğitimi ile, Adobe nin Creative Suite Master Collection paketinin içindeki InDesign, Photoshop, Premiere, After Effects, Dreamweaver vb. gibi masaüstü uygulamalarıyla Adobe Digital Publishing Suite (DPS) i entegre kullanarak ipad, Kindle Fire, Windows ve Andorid gibi tablet cihazlara uygulamalar ve dijital yayınlar hazırlamayı öğrenebilirsiniz. Kimler katılmalıdır? Freelance tasarımcılar Geleneksel medya yayıncıları Reklam ajansları Tablet cihazlar için Dijital Yayın üretenler Şirketlerin Pazarlama Departmanı çalışanları Kurum içi dijital bülten, dergi vb. materyal hazırlayanlar Ne kazandırır? Adobe Dijital Yayıncılık Eğitimi ile ipad ve Andorid tablet cihazlarda çalışan; içerisinde ses, video, interaktivite, HTML ve sosyal ağ bağlantılarını da içeren zengin dijital yayınlar hazırlayabilirsiniz. Eğitimin çoğunluğu InDesign CC 2014 üzerinedir. Ancak dijital yayınların içerisindeki farklı türdeki ses, video, html vb. içerikleri Adobe nin Creative Cloud paketindeki diğer uygulamalarla nasıl oluşturacağınızı da öğrenirsiniz. Eğitimler kimler tarafından verilecek? Eğitimler, Adobe Certified Expert sertifikasına sahip alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Önkoşulları nelerdir? Adobe Dijital Yayıncılık eğitimi için temel InDesign ve genel olarak Creative Suite uygulamaları bilgisi yeterlidir.

14 Bilgiye ulaşmanın en kısa yolu... e-öğrenme Eğitimleri

15 e-öğrenme Eğitimleri e-learning(e-öğrenme) Nedir? Elektronik ortam aracılığıyla öğrenme metodur. Canlı yayın şeklinde uygulanabileceği gibi bir web arayüzü aracılığıyla canlı yayın olmaksızın uygulanan farklı modelleri de bulunmaktadır. Kimler e-learning (e-öğrenme) Eğitimi Almalıdır? Günümüzde uzaktan eğitim talepleri artmaktadır. Her firmanın kurumsal eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik zamanı etkin kullanmak adına uzaktan eğitim programlarına ihtiyacı vardır.

16 e-öğrenme Eğitimleri Oryantasyon, kişisel gelişim, yabancı dil, bilişim eğitimleri ya da bilgilendirme amacını taşıyan her eğitim programında değerllendirilebilen uzaktan eğitim metodu bu alana ilgi duyan herkesin katılabileceği bir programdır. Üniversiteler, dershaneler, kurumsal firmaların eğitim departmanları, eğitmenler ve seminer vermesi gereken şahıslar da başta olmak üzere uzaktan eğitim hazırlama programına satış ve pazarlama ekipleri de katılabilir. Uzaktan toplantı organize etmek ve yönetmek isteyenler, sunumunu en etkili şekilde gerçekleştirmek ve materyalleri doğru bir teknikle hazırlamak için eğitime katılabilirler. e - Öğrenme geniş bir bağlamda ele alınmalıdır. Kurumsal yapılarda çoğunlukla eğitimlerin çalışanlara şirket ağı üzerinden dağıtılması şeklinde algılanır. Son yıllarda birçok üniversitede çevrimiçi eğitim hizmetleri e - Öğrenme teknolojileri kullanılarak verilmektedir. Eğitimlerimize katılarak içerik geliştirme becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda uzman olabilirsiniz. E-Learning (e-öğrenme) Hazırlama Eğitim Programında Hangi Programların Eğitimi Verilmektedir? Adobe Captivate 8: Kod yazamaya gerek kalmadan etkileşimli, animasyonla canlandırıcı ve ekran çekimleriyle similasyon özelliklerine sahip içerikler hazırlamayı öğreneceğiniz programda eğitim materyallerinizi seslendirebilir ve sesin montajını da yapabilirsiniz. Farklı tekniklere sahip zengin seçenekli sınav modülü ile puanlamanın otomatik olarak yönetildiği sınav uygulamaları hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız tüm içerikleri mobil cihazlarda da izlenebilecek şekilde HTML5 formatında kaydedebilirsiniz. Adobe Connect 9: Canlı toplantı ve seminer organizasyonu nasıl hazırlanır ve yönetilir? Eğitim programımızla hem öğrenecek hem de deneyim kazanacaksınız. Asenkron denilen uzaktan öğretim için programın trainer modülü nasıl düzenlenir, müfredat nasıl oluşturulur, öğrenci tanımlama ve raporlarını değerlendirme modülleri ile birlikte öğretilmektedir. İsteğe bağlı olarak eğitim içeriği tercih edilen Adobe Connect modüllerine göre değiştirilebilmektedir. İlk defa kurumsal eğitim programı hazırlamak isteyen kurumlara yönelik danışmanlık hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

BÖLÜM 5 YAZILIM UYGULAMA YAZILIMI

BÖLÜM 5 YAZILIM UYGULAMA YAZILIMI BÖLÜM 5 YAZILIM UYGULAMA YAZILIMI 5.1 Giriş Bilgisayar sisteminin donanım ve yazılımdan oluşan bir bütün olduğunu, yazılım olmadan hiçbir bilgisayarın çalışamadığını ve bilgisayar donanımının hangi veri

Detaylı

BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER

BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER BÖLÜMÜMÜZDE ANLATILAN DERSLER - Atatürk ilkeleri ve İnkılap Tarihi - I: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile ilgili kavramları, Osmanlı yenileşme sürecini, I. ve II. Meşrutiyet Dönemlerini, buna paralel

Detaylı

Eğitim Kataloğu 2014

Eğitim Kataloğu 2014 Eğitim Kataloğu 2014 İçindekiler Merhaba 2 Eğitim Kataloğu Hakkında 3 Google Partners Nedir? 4 Google Partners tan Yararlanın 5 Google Partners 2014 Eğitim Kataloğu 6 Yeni Ajans Programı 8 Sertifikasyon

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI

KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI 1 KURUCU REKTÖR DR. SUAT İ. GÜNSEL İN MESAJI Halkıyla bütünleşen üniversite sözü, artık, Yakın Doğu Üniversitesi nin hedefini gösteren bir parola olmaktan çıkmış, halkımızın doğrudan kendi ifâdesi, kendi

Detaylı

İNGİLİZCE DİLİ. dersinde 21. yüzyıl becerilerin geliştirilmesi

İNGİLİZCE DİLİ. dersinde 21. yüzyıl becerilerin geliştirilmesi Bu kılavuzda ifade edilen yazarın görüşleri Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Kalkınma Ajansı nın (United States Agency for International Development - USAID Kosovo) veya Amerika Birleşik Devletleri

Detaylı

GÖREVLİ ÖĞRENCİ PROGRAMI (Kısmi Zamanlı Statüde Öğrenci Çalıştırma) Bilgi ve İş Tanımları Metni 2014-2015 Güz

GÖREVLİ ÖĞRENCİ PROGRAMI (Kısmi Zamanlı Statüde Öğrenci Çalıştırma) Bilgi ve İş Tanımları Metni 2014-2015 Güz GÖREVLİ ÖĞRENCİ PROGRAMI (Kısmi Zamanlı Statüde Öğrenci Çalıştırma) Bilgi ve İş Tanımları Metni 2014-2015 Güz Görevli Öğrenci Programı Hakkında Görevli Öğrenci Programı (Kısmi Zamanlı Statüde Öğrenci Çalıştırma)

Detaylı

1. WEB TASARIMINDA TEMEL İLKELER

1. WEB TASARIMINDA TEMEL İLKELER Sevgili Öğrenci, İyi bir web sitesi hazırlamak uzmanlık gerektiren bir iştir. Uzmanlık gerektiren her iş gibi web sitesi hazırlamak için de bazı özel bilgileri öğrenmemiz gereklidir. Web sitesi hazırlamaya

Detaylı

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322

FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ 2011-1-RO1-LEO05-15322 E-LIFE e-learning VIRTUAL CENTER FOR PEOPLE WITH PHYSICAL DISABILITIES FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ e-life e-eğitim El Kitabı - Pedagojik araç ve yöntemlerin kısa bir sunum ile Sanal

Detaylı

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ

T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ T.C. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ UZAKTAN EĞİTİM VE ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMLERİNİN KARŞILAŞTIRILMASI TURGUT ARSLAN YÜKSEK LİSANS TEZİ FİZİK ANABİLİM DALI DANIŞMAN: Doç. Dr.Seyfettin DALGIÇ

Detaylı

Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ

Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ 1 Bİ LGİ VE İ LETİ Şİ M TEKNOLOJİ LERİ 1 BILGISAYARLAR Bilgisayar ya da dijital aletleri kullanabilmek, belirli bir bilgi ve anlayışı gerektirir. Bilgisayar kullanabilme ile ilgili bilinmesi gerekenler,

Detaylı

SDÜ Uluborlu Selahattin Karasoy MYO 1.YARIYIL

SDÜ Uluborlu Selahattin Karasoy MYO 1.YARIYIL 1.YARIYIL Temel Sanat Eğitimi: (2+1) (AKTS : 4) (1. Yarıyıl) Nokta ve Çizgi ile yüzey düzenlemek, objeleri açık, koyu, ışık ve gölge ile çalışmak, Formları tasarı ilkelerine göre yüzey içinde düzenlemek,

Detaylı

Tıp Eğitiminde Senkron Eğitim ve Selçuklu Tıp Fakültesi ndeki Uygulamaları

Tıp Eğitiminde Senkron Eğitim ve Selçuklu Tıp Fakültesi ndeki Uygulamaları Tıp Eğitiminde Senkron Eğitim ve Selçuklu Tıp Fakültesi ndeki Uygulamaları M. İ. Safa KAPICIOĞLU-Prof. Dr. 1, Veysi İŞLER-Doç. Dr. 2, Mustafa BULUN-Dr. 1, Şakir TOPRAK-Arş. Gör. 3, Aydın Okutanoğlu 2,

Detaylı

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE UZAKTAN EĞİTİM ve BİR PROJE ÖNERİSİ. Prof.Dr. M.Erdal BALABAN

DÜNYADA VE TÜRKİYE DE UZAKTAN EĞİTİM ve BİR PROJE ÖNERİSİ. Prof.Dr. M.Erdal BALABAN DÜNYADA VE TÜRKİYE DE UZAKTAN EĞİTİM ve BİR PROJE ÖNERİSİ Prof.Dr. M.Erdal BALABAN Işık Üniversitesi, Şubat 2012 İÇİNDEKİLER Yönetici Özeti... 1 1. Giriş... 2 2. YÜKSEKÖĞRETİMDE UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMALARI...

Detaylı

Daha detaylı bilgi için: POPAI Digital Signage Group web sitesi

Daha detaylı bilgi için: POPAI Digital Signage Group web sitesi Digital Signage : DS Birey ve toplulukların bulunduğu ortamlarda; reklam, tanıtım, eğitim, içerik sunumu gibi görsel ve işitsel iletişim işlevlerini yürütmek için kullanılan sistemlere uluslararası alanda

Detaylı

Standartların bir adım ötesinde

Standartların bir adım ötesinde Standartların bir adım ötesinde 3 2 Logo Mind İle hızlı entegrasyon, anlık raporlama ve analiz! Logo tarafından alanında öncü bir teknolojik altyapıyla sunulan Logo Mind, standartları bir adım öteye taşıyarak

Detaylı

Neden Bilişim Eğitim Merkezi

Neden Bilişim Eğitim Merkezi Neden Bilişim Eğitim Merkezi Bilişim Eğitim Merkezi, Yazılım 360 o Eğitim Programını Türkiye de geliştiren ve uygulayan tek Microsoft Gold Learning Partner olan kurumdur. Bilişim Eğitim Merkezi, IT eğitimlerinde

Detaylı

Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri

Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri Kitlesel Açık Çevrimiçi Derslerin Kullanımına İlişkin Uzaktan Eğitim Uzmanlarının Görüşleri Perceptions of Distance Education Experts Regarding the Use of MOOCs Eren Kesim Anadolu Üniversitesi, Türkiye

Detaylı

WEB TASARIMI DREAMWEAVER. Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

WEB TASARIMI DREAMWEAVER. Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR WEB TASARIMI DREAMWEAVER Hazırlayan: Öğr. Grv. Mahmut KANTAR 1 İÇİNDEKİLER 1. WEB... 4 1.1. WWW nedir?... 4 1.2. HTML nedir?... 4 1.3. Web Sayfası nedir?... 4 1.4 Web sitesi nedir?... 4 1.5. Web tasarımı

Detaylı

27. KATILIM KOŞULLARI

27. KATILIM KOŞULLARI 27. KATILIM KOŞULLARI 2014-2015 27. GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI 27. Genç İletişimciler Yarışması, üniversitelerin iletişim fakültelerinde lisans öğrenimi gören öğrencilerine açıktır. Öğrenciler yarışmaya

Detaylı

İNTERNET TABANLI UZAKTAN ÖĞRENİM MODELİNİN BİLGİ HİZMETLERİNE YÖNELİK YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARINDA KULLANIMI

İNTERNET TABANLI UZAKTAN ÖĞRENİM MODELİNİN BİLGİ HİZMETLERİNE YÖNELİK YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARINDA KULLANIMI İNTERNET TABANLI UZAKTAN ÖĞRENİM MODELİNİN BİLGİ HİZMETLERİNE YÖNELİK YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARINDA KULLANIMI USE OF INTERNET BASED DISTANCE LEARNING MODEL TOWARDS INFORMATION STUDIES AT HIGHER EDUCATION

Detaylı

Modül 5: E-life Web Tasarımı

Modül 5: E-life Web Tasarımı Modül 5: E-life Web Tasarımı E-LIFE FİZİKSEL ENGELLİLER İÇİN E- ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır ve

Detaylı

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü

T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü T.C. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Cedimoğlu Düzenleyen Yrd. Doç. Dr. Mustafa Cemil Karacadağ

Detaylı

08238 WEB PROJE YÖNETİMİ Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğr. Gör. Hasan BADEM

08238 WEB PROJE YÖNETİMİ Bilgisayar Programcılığı Bölümü Öğr. Gör. Hasan BADEM İçindekiler WEB SİTESİ ÜRETİMİ VE PROJE YÖNETİM SÜRECİ Projenin Başlangıç Aşaması Projenin Tanımlanması Projenin Yapısı Tasarım Aşaması ve Prototip Web Sitesi Üretimi Web Sitesinin Üretim ve Test Aşaması

Detaylı

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU GRAFİK TASARIMI BÖLÜMÜ

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU GRAFİK TASARIMI BÖLÜMÜ NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU GRAFİK TASARIMI BÖLÜMÜ A.Amaçlar Reklam ajanslarında sadece kaliteli mal ve hizmet üretmenin ötesinde tasarıma yönelik kalite anlayışı ve hedef kitleler kurulan

Detaylı

EĞİTİMDEKİ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER: BULUT TEKNOLOJİSİ

EĞİTİMDEKİ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER: BULUT TEKNOLOJİSİ EĞİTİMDEKİ YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER: BULUT TEKNOLOJİSİ Yrd. Doç. Dr. M. Tuncay Sarıtaş Balıkesir Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tuncaysaritas@gmail.com Nalan Üner Balıkesir Üniversitesi

Detaylı

E-ticaret. enterprise europe

E-ticaret. enterprise europe E-ticaret enterprise europe Bu kitapçık Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi faaliyetleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kitapçıkta yer alan bilgiler firmaları

Detaylı

İsmet Benli. Genel Müdür İde Danışmanlık

İsmet Benli. Genel Müdür İde Danışmanlık İsmet Benli Genel Müdür İde Danışmanlık Microsoft IT Akademi Programı Nedir? K12, Meslek Okulları, Üniversiteler, kısacası tüm eğitim kurumları için: Kariyer olanakları sunan, Öğrencilere 21nci yüzyıl

Detaylı

GRAFİK TASARIMI İKMEP ÖNLİSANS PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ (Program Kodu: GT)

GRAFİK TASARIMI İKMEP ÖNLİSANS PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ (Program Kodu: GT) GRAFİK TASARIMI İKMEP ÖNLİSANS PROGRAMI DERS İÇERİKLERİ (Program Kodu: GT) YARIYIL I ZORUNLU DERSLER GT 103 GRAFİK SANATI TARİHİ 2 (2+0+0) AKTS 2 Tarih öncesi devirlerde insanlar ve toplulukları arasında

Detaylı