INDEX 1. İskender YILDIRIM Özgşeçmiş 2. Sevim YILDIRIM Özgeçmiş 3. Akdeniz Ege Bölge müdürümüzün Özgeçmişi 4. Marmara Anadolu Bölge müdürümüzün

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "INDEX 1. İskender YILDIRIM Özgşeçmiş 2. Sevim YILDIRIM Özgeçmiş 3. Akdeniz Ege Bölge müdürümüzün Özgeçmişi 4. Marmara Anadolu Bölge müdürümüzün"

Transkript

1

2 INDEX 1. İskender YILDIRIM Özgşeçmiş 2. Sevim YILDIRIM Özgeçmiş 3. Akdeniz Ege Bölge müdürümüzün Özgeçmişi 4. Marmara Anadolu Bölge müdürümüzün Özgeçmişi 5. Proje Müdürümüzün Özgeçmişi 6. Teknik Müdürümüzün Özgeçmişi 7. Alternatif Ses Işık Özgeçmişimiz 8. HEDEFLERİMİZ ve GERÇEKLEŞEN 9. Alternatif Holding Dönem neler yaptık. 10.Alternatif Holding Dönem neler yaptık. 11.Alternatif Holding 2015 Ocak neler yaptık Yılı Hedeflerimiz 13.ÜRÜN ALIMLARI 14.REKLAMLAR 15.PAZARLAMA 16.BİZ KİMİZ 17.DİSTRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ. 18.BAYİLİKLERİMİZ. 19.MOTİVASYON GÜNLÜKLERİMİZ 20.MALİ TABLOLARIMIZ 21.RAKİPLERİMİZ ve BİZ

3 İskender YILDIRIM CEO Öz Geçmiş Sektörümüzdeki İş deneyimi 20 YIL : Tamir Teknik Kurulum Kiralama - Muhasebe Finans Denetleme İK Proje çizimi Teklif hazırlama Arge departmanlarında çalıştı Antalya doğumlu 1994 Boş zamanlarımda iş hayatına Babamın işyerinde başladım Mayıs Üniversitesi Elektronik bölümü mezunu 2003 Sevim Yıldırım ile evlendim Erzurum Ordu evinde Tonmaister olarak askerliğimi yaptım 2009 Muhteşem bir oğlum oldu Bir çok eğitim aldım: a. Satış eğitimi : 5 sefer b. Markalaşma eğitimi: 4 sefer c. Pazarlama eğitimi: 4 sefer d. insan kaynakları eğitimi: 2 sefer e. inovasyon eğitimi: 2 sefer f. Müşteri memnuniyeti eğitimi: 1 sefer g. İletişim Eğitimi: 1 sefer h. Müşteri ilişkileri eğitimi: 1 sefer ı. Finans eğitimi: 2 sefer i. Bütçe Eğitimi: 2 sefer j. Beden dili eğitimi k. Komple ISO eğitimleri 2011 Alternatif ses ışık firması kurdum Firmamın Direktörü oldum 2014 Firma yönetiminden çekilip kendimi sadece Ar-ge çalışmaları ve büyük projelere imza atma şansını yakaladım Deneyimli kadrom sayesinde Alternatif Holding in CEO su oldum

4 İskender YILDIRIM *** 2015 yılı hedeflerim? 50 kişilik ekibimiz ile 2015 Yılında Alternatif Holding in marka bilinirliğini arttırmak ve aynı zamanda bir çok Yurt içi ve Yurtdışı Konferans salonları, 5 yıldız oteller, Kültür merkezleri, Stadyumlar vb. projelere imzamızı atmak, Finansal bilgilerim, ekibimizin deneyimi, şirketimizin ekonomik gücü ile Firmamızın kredibilitesini +AA nın altına üstüne çıkarmak, İmalatını yaptığımız markaların diğer ülkelere Distribütörlüklerini vermek.

5 Sevim YILDIRIM Genel Koordinatör Öz Geçmiş 1984 Antalya doğumlu 2003 Antalya Kolleji Yabancı dil bölümünden mezun oldu 2003 İskender Yıldırım ile evlendi 2004 İskender Yıldırım ın yanında iş hayatına adımını attı Muhasebe, Depo ve Finans bölümünde çalıştı 2009 Oğlumuz dünyaya geldi İş hayatına 2 yıl ara verdi 2012 İş hayatına Firmamızın denetçisi olarak tekrar başladı Firmanın tüm bölümlerini denetlemeye başladı 2014 Altenratif ses ışık ın Genel koordinatörü oldu *** 2015 yılı hedeflerim? 2015 yılında firmamızın satışlarını %40 arttırmak,tahsilat oranını daha önceki yıllar gibi %100 ün altına indirmemek. Alternatif Holding in hedefleri doğrultusunda gerekli finansmanı düzenlemek, yerinde ve zamanında bu finansmanı kullanmak.

6 Ekibimiz

7 Alper Tunga ÖZTEKİN Akdeniz ve Ege Bölge Müdürü *** Öz Geçmiş: 26 Mayıs 1981 Aydın doğumluyum. Anadolu üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık bölümü mezunuyum. Antalya da yaşıyorum. Evli ve bir erkek çocuk babasıyım. 16 yıldır Satış ve Pazarlama sektöründe aktif görevdeyim. *** 2015 yılı hedeflerim? 2015 yılında firma tanına bilirliğini en üst seviyeye çıkartmak. Antalya ve Ege bölgesinde bir çok projenin altına Alternatif Holding olarak imza atmaktır. Alternatif Holding olarak sağlam, güvenilir, takipçi ve farkımızı ortaya koyan bir firma olmak. *** Neden Alternatif ses? ALTERNATİF HOLDİNG sürekli olarak orantılı bir büyüme gösteren ve çalışmış olduğu müşterilerin memnuniyetlerini ön planda tutan, teknolojiyi yakından takip edip ürün gamına her zaman son teknoloji ürünleri katan, hırslarından arınmış, azim, sadakat ve bağlılığı hep ilke edinmiş, çalışanlarına değer veren ve çalışanlarına yatırım yapan, ileriye dönük sağlam adımlar atan, hedeflerini gerçek verilere dayandıran ve hedeflerini gerçekleştiren büyük bir firma olduğu için ALTERNATİF HOLDİNG de çalışmaktan mutluluk duyuyorum. Ayrıca bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı da ayrı bir keyif alıyorum. Her geçen gün ALTERNATİF HOLDİNG büyüyor ve ailemize yeni üyeler katılıyor.

8 Alper Tunga ÖZTEKİN *** Biriminiz ve bölgeniz ile ilgili yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar? Antalya ve Ege bölgesinde bulunan yeni otel, kültür merkezi, üniversite, stadyum ve spor salonlarını müşteri portföyümüze katmak ve bu projelere unutulmaz başarı imzaları atmak ilk yapacağımız işlerden olacaktır. Antalya ve Ege bölgesinde mevcut olan müşterilerimizin memnuniyetini daha yüksek seviyelere çıkarmak ve müşteri sadakatini oluşturmak bizim her zaman ilk görevlerimizden olmuştur. Antalya ve Ege bölgesinde deneyimli kadromuzu güçlendirip aralıksız yola devam etmek hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca pazarlama personeli arkadaşlarımız arasına yeni iki personel daha eklemek hedeflerim arasındadır. Ardından Pazar payımızı büyüterek satış ve destekleyici birimleri kurmak, Pazar payımızı her geçen yıl bir üst seviyeye taşımak ve markalaşmak.

9 Yunus KALYON Marmara Ege Bölge Müdürü *** Öz Geçmiş: 20 Haziran 1983 İstanbul doğumluyum. Anadolu üniversitesi Dış Ticaret ve Pazarlama Halkla ilişkiler mezunuyum. İstanbul da yaşıyorum. Evliyim ve bir erkek evlat sahibiyim. 14 yıldır Satış ve Pazarlama sektöründe aktif görevdeyim. *** 2015 yılı hedeflerim? 2015 yılında firma tanınabilirliğini en üst seviyeye çıkartmak. Marmara ve Anadolu bölgesinde bir çok projenin altına Alternatif ses ışık sistemleri olarak imza atmaktır. Alternatif ses ışık olarak sağlam, güvenilir, takipçi ve farkımızı ortaya koyan bir firma olmak. *** Neden Alternatif ses? Alternatif ses ve ışık şirketler grubu babadan oğula geçen bir şirket değildir. Firma sahipleri ve çalışanların hırsı, azmi, sadakati ve bağlılığı ile hızla yükselmiş ve bu doğrultuda yoluna devam etmektedir. Kısaca söyle söyleyebilirim ki bu ailenin içerisinde öyle bir sistem ve bağlılığımız var ki sistemin içine giremeyen veya sisteme uyamayan kimse bu ailenin bir ferdi olamıyor. İşte bu yüzden ileriye dönük sağlam adımlarla ilerleyen, hızla büyüyerek kendisinden bahsettiren bir yapının içinde olmaktan mutluluk duyuyorum.

10 Yunus KALYON *** Biriminiz ve bölgeniz ile ilgili yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar? Marmara ve Anadolu bölgesinde ilk olarak yeni kurduğumuz İstanbul şubemizi bir an önce aktif hale getirmek. İstanbul ve Ankara bölgesinde deneyimli kadromu tamamlayıp aralıksız yola devam etmek. Ardından Pazar payımızı büyüterek satış ve destekleyici birimleri kurmak, Pazar payımı her geçen yıl bir üst seviyeye taşımak ve markalaşmak. Ankara da bölge müdürlüğünü kurup bölgeye bağlı ofisi açmak ilk planlarımın arasındadır.

11 Halil CANSIZER Proje Müdürü *** Öz Geçmiş: 16 Eylül 1978 Antalya doğumluyum. Evliyim, bir erkek, bir kız çocuğum var. 21 Yıldır aktif olarak iş hayatındayım. Uzun yıllar bilgi teknolojileri sektöründe sektörün ileri gelen firmalarında sektöre hizmet verdim. Firmanın en yaşı en büyük kişi olarak 4 yıldır Ses ışık sektörüne ALTERNATİF HOLDİNG e hizmet veriyorum. 2 yıldır kurmuş olduğumuz proje biriminin başındayım. Ekibimizle birlikte 2 yıldır birçok projeye imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Amacımız müşterilerimizin doğru ürünü doğru yerde kullanarak doğru hizmeti almalarını sağlamak için projeler oluşturmak ve bu konularda aktif kullanıcıları bilinçli bir şekilde yönlendirmektir. *** 2015 yılı hedeflerim? 2013 yılında 2 kişi olarak kurmuş olduğumuz birimimiz 2015 yılında aktif olarak 5 kişiye yükselmiştir yılında Anadolu ve Marmara da kurulan bölgelerimiz ile birlikte hizmet vereceğimiz müşterilerimizin sayısı artacağı için ekibimizin sayısını 7 ye çıkartarak daha verimli hizmet vermeyi planlıyoruz. *** Neden Alternatif ses?

12 Halil CANSIZER *** Biriminiz ve bölgeniz ile ilgili yaptığınız ve yapacağınız çalışmalar? Alternatif Holding Proje ekibi olarak gelişen ve gelişmeye açık bir kadroya sahibiz. Müşterilerimiz için yeni teknolojileri takip edip, projelerde yeni teknoloji ürünleri kullanarak müşterilerimizin eski teknoloji ürünler ile atıl sistemler kurmalarına engel olup bu teknolojilerle tanışmasını sağlıyoruz. Ayrıca Ar-Ge çalışmalarımız ile ürünleri geliştirerek ve çözüm odaklı hizmetler sunuyoruz. Alternatif Ses artı değere katar sloganımız ve Siz hayal edin biz gerçekleştirelim felsefemiz ile müşterilerimize doğru ve yerinde ürünler kullanmaları konusunda çalışmalarımız hızla devam edecek.

13

14

15 ALTERNATİF DÖNEM

16 ALTERNATİF DÖNEM

17 Alternatif Ses Işık dönem *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile OTEL EKİPMANLARI fuarı Antalya ya katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile EMITT TURIZM fuarı İstanbul a katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile FOOD PRODUCTS fuarı Antalya ya katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile YAPI fuarı İstanbul a katıldı. *** İstanbul Ankara satış personelleri ni işe aldı. *** Devlet projelerinde SES IŞIK - LED EKRAN KONFERANS sistemleri satışlarına başladı. *** üst kalite fabrikalarda ve kendi fabrikalarımızda imal etmekte olduğumuz STARK AUDIO FOCUS LIGHTING TRON LED SCREEN LOTUS LIGHTING DELCO AUDIO markalarının tanıtımını yaptı. *** Projede kullandığı ürünlerin %95 inin ithalatını yaptı. *** Türkiye nin En büyük sahnesi olan ALVA ARENA sahnesini komple SES, IŞIK, LED EKRAN sistemlerinin satışını yaptı. *** 38. yıl kutlamalarını yaptı. *** Akdeniz ve Ege bölgesindeki 30 zun üzerindeki bir çok otel projelerinin komple Ses, Işık; Led Ekran sistemlerinin satışı ve kurulumlarına imza attı.

18 ALTERNATİF DÖNEM

19 ALTERNATİF DÖNEM

20 Alternatif Ses Işık dönem *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile YAPI fuarı Ankara ya katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile Yapı fuarı İzmir e katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile ATRAX fuarı İstanbul a katıldı. *** İstanbul un en lüx semtlerindeki Fulya Terrace da Marmara Bölge Müdürlüğ ünü kurdu. *** Anadolu Bölge Müdürlüğünü Kurdu. *** Ege Bölge Müdürlüğü nü kurdu. *** Akdeniz Bölge Müdürlüğünü kurdu. *** Anadolu ve Marmara bölgesindeki bir çok Otel, AVM, Devlet projelerinin Ses, Işık, Led Ekran, Konferans sistemleri alımlarına imza attı. *** Yurt dışı satışlarına başladı. *** Projede kullandığı ürünlerin %95 ninin ithalatını yaptı. *** Proje Departmanı nı kurdu. *** ITC Audio nun Türkiye Distribütörlüğü aldı. *** İhracat için yeni adımlar atıldı.

21 ALTERNATİF 2015 OCAK

22 ALTERNATİF Dönem Diğer Fuarlar

23 Alternatif HOLDİNG A.Ş. OCAK 2015 *** Alternatif HOLDİNG A.Ş. ye geçiş yapıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile OTEL EKİPMANLARI fuarı Antalya ya katıldı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile EMITT TURIZM fuarı İstanbul a katıldı. *** Arge çalışmalarımız hızla devam ediyor, Alternatif Holding A.Ş. Proje ekibi olarak AMSTERDAM fuarınına ziyaretçi olarak katıldı *** STARK AUDIO, Profesyonel ses sistemleri markası ile Uluslararasındaki Sektörümüzün en büyük fuar ı PROLIGHT + SOUND fuarı FRANKFUR ALMANYA ya 80 m2 stand ile katılımcı olarak sözleşme imzaladı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile FOOD PRODUCT Antalya 108 m2 stand ile katılımcı olarak sözleşme imzaladı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen markaları ile YAPI fuarı İstanbul, 108 m2 stand ile katılımcı olarak sözleşme imzaladı. *** Stark Audio, Focus Lighting, Led Screen, Lotus Lighting, Delco, ITC audio markaları ile Türkiye deki sektörümüzün en büyük fuar ı PROSHOW a 200m2 stand ile katılımcı olarak sözleşme imzaladı. *** Projede kullandığı ürünlerin %97 inin ithalatını yaptı. *** Bakü deki ilk 4 Yurt dışı projelerini yaptı.

24 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 MART ayında Manavgat/Antalya da açılması planlanan Tümbüller Otelciliğin yapmakta olduğu Water Side ***** otel inin komple Ses Işık Led Ekran sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Disco Ses Işık Sistemi * Anfi Tiyatro Ses Işık Görüntü Sistemi * Kır Bahçesi Ses Işık Görüntü sistemi * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

25 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 MART ayında İstanbul da açılması planlanan AS KROM MADENCİLİK İN YAPMAKTA OLDUĞU AVM inin komple Acil anons ve Ekran sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar DELCO AUDIO STARK AUDIO Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Taşınabilir Ses Sistemi

26 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 MART ayında KUŞADASI nda açılacak olan SUHAN Otelciliğin yapmakta olduğu SUHAN 360 ***** otel inin komple Ses Işık sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Disco Ses Işık Sistemi * Activite alanları Ses Işık Görüntü sistemi * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

27 ALTERNATİF OCAK 2015: 2014 yıl ında yapmış olduğumuz Marmaris in en büyük oteller inden Green Nature Diamond otelin 2. etap ı olan Kongre Salonu sistemleri Alternatif Holding A.Ş. Tarafından 2015 Nisan ayında Ses, Işık Led ekran sistemlerinin yapılaması planlanmaktadır Kullanılacak Markalar STARK AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Disco Ses Işık Sistemi * Anfi Tiyatro Ses Işık Görüntü Sistemi * Kır Bahçesi Ses Işık Görüntü sistemi * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

28 ALTERNATİF OCAK 2015: ASLANLAR İNŞAAT ın yapmakta olduğu ANTAKYA Mustafa Kemal Üniversitesi nin yeni Rektörlük binasının 2015 Mayıs ayında açılması planlanan bina nın ve Konferans salonlarının komple Ses,Işık Konferans, Görüntü sist. Alternatif imzasını atacaktır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO ITC AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Senato Salonlarının konferans sistemleri, Traking kontrol, Evelatör monitör sistemleri

29 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 NİSAN ayında Manavgat/Antalya da açılması planlanan VOYAGE Otelciliğin yapmakta olduğu Voyage Sorgun ***** otel inin komple Ses Işık Led Ekran sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING GLOBAL TRUSS Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Disco Ses Işık Sistemi * Parti Alanları * Beach Club Ses, Işık Sist. * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

30 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 NİSAN ayında Belek/Antalya da açılması planlanan TELERKO A.Ş. nin yapmakta olduğu Sueno Hotels***** komple Ses Işık Led Ekran sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING GLOBAL TRUSS Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Disco Ses Işık Sistemi * VIP Disco Ses Işık Sistemi * Parti Alanları * Beach Club Ses, Işık Sist. * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Belek Bölgesi nin En büyük KONGRE merkezi, Elevator ekranlar, Elevator Truss sistems, IPAD control systems * Havuz Başı ses sistemi * Kapalı Anfi Tiyatro

31 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 NİSAN ayında Manavgat/Antalya da açılması planlanan ÇETİN İNŞAAT ın yapmakta olduğu CHARM PALACE ***** otel inin komple Ses Işık Led Ekran sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

32 ALTERNATİF OCAK 2015: Sakarya da açılması planlanan ERBİN İNŞAAT ın yapmakta olduğu Sakarya Stad ının komple ses sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO ITC AUDIO Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Stad Müzik Yayın Sistemleri * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri

33 ALTERNATİF OCAK 2015: 2015 NİSAN ayında Sakarya da açılması planlanan Ramada Plaza ***** otel inin komple Ses, Işık, Görüntü sistemlerinin Satışı ve kurulumuna Alternatif HOLDİNG A.Ş. İmzasını atmıştır. Kullanılacak Markalar STARK AUDIO DELCO AUDIO FOCUS LIGHTING LOTUS LIGHTING Hizmet verecek olduğumuz Alanlar: * Genel Müzik Yayın sistemi * Acil Anons Sistemi * Konferans Salonları Ses, Işık, Görüntü sistemleri * Havuz Başı ses sistemi

34 Alternatif HOLDİNG A.Ş Yılı Hedeflerimiz 1. Yurt dışı Proje satışlarımızı arttırmak. 2. STARK AUDIO, FOCUS LIGHTING ve TRON LED SCREEN markalarımızda Distribütörlükler vermek. 3. Ege, Marmara, Anadolu bölgesindeki satışlarımızı arttırmak. 4. Akdeniz bölgesindeki büyüklüğümüzü korumak ve geliştirmek ve-2016 yılında Stadyum seslendirmeleri ve Led ekran satışlarına. ağırlık vermek. 6. Zayıf akım sistemleri, kamera, ve güvenlik sistemlerine ağırlık vermek. 7. Teknik sevir kalitemizi korumak. 8. Ürün kalitemizi düşürmeyip daha üst sekmente çıkarmak. 9. Projeksiyon, Dj setup, Konferans, evelator screen, video sistemlerinde distribitörlükler almak 10. Otel TV ithalatı yapmak. 11.Kültür merkezleri, Senato salonları, AVM, Stadyumlar, Belediyeler, Çok amaçlı salonlar, 5 yıldız üstü otel projelerine imza atmaya devam etmek

35 Reklamlar: 1. Google Adwords e yıllık Tl lik reklam verilmektedir, Örnek: google da ses ışık yazdığınız zaman en üstte daima alternatif ses gelmektedir.

36 Reklamlar: 3. Facebook Reklamları: Sosyal Medya etkin kullanılıyor, Facebook sayfamızda ve Alternatif ses ışık Grup bölümüznde yaptığımız işleri ve getirmiş olduğumuz ürünlerin reklamını daha kolay yapıyoruz ve daimi müşterilerimize ulaşmamız daha kolay oluyor TL 4. Teklif Sunumu : Referans Kataloğu, İthal etmiş olduğumuz markalara ayrı ayrı katalog ve firmamız adına özel sunum klasörümüzü yaptırıyoruz, bunlar sayesinde firmamız teklif verirken rakiplerimiz karşısında maça 1-0 önde başlıyor. Yaklaşık maliyet: TL 5. Firma Sunumu: Alternatif ses ışık tanıtım videosu özel olarak yapılmış olup müşterilerimize izlettirilir, bu sayede kurumsallığımız ön plana çıkmış olur.

37 Pazarlama: Pazarlama stratejisi: 1. Türkiyenin en büyük ses ışık kiralama firmalarına ürünlerimizi tanıtmak için iş yerlerine kadar götürüp ürün tanıtımız yapıyoruz, Müşterilerimiz ürünlerin kalitesini ve diğer ürünlerden farkını gördüğü zaman fiyat değil ürünlerin farkını konuşuyor ve satın alıyor bu pazarlama stratejiisi sayesinde ucuz ürünler ile yarış yapmak yerine daha çok kar yapmayı tercih ediyoruz. B2B 2.Ürünlerimizi Türkiye nin en büyük firmalarına verdiğimiz zaman, ürünlerimiz büyük Sanatçıların Rider ına girmiş olacak ve böylece Türkiyede diğer firmaları bizim aramaız yerine onlar bizim ürünlerimizi talep edecekler. 3. Alternatif Plus Dergi : Alternatif ses ışık adına 3 ayda bir dergi çıkartılacak, ve böylece her müşterimize 3 ayda 1 temas etmiş olucaz. Maliyet: TL 4. Otellere ücretsiz Parti kurulumları: Otel in ürün alacağını hissettiğimiz zaman 1 gece ücretsiz olarak parti sistemlerini kuruyoruz ve böylece ürün satışımız kolaylaşıyor.

38

39 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: Genel müzik yayın ses sistemi, acil anons, Spa, havuzbaşı ses sistemi, Snack bar, Konferans salonları, çok amaçlı salonlar, disco ve anfi tiyatro ses ışık görüntü sistemleri

40 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: Genel müzik yayın ses sistemi, acil anons 3 kanal müzik yayın veya tek kanal müzik yayın olarak sistem çalışır, Acil anons için zone, zone ayrı sistem yazılır.

41 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: havuzbaşı ses sistemi Şehir otellerinde 2 adet veya 4 adet kolon cd player ve anfi mixer kullanılır.

42 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: Konferans salonları küçük salonlar 45 kişiye kadar 300x225 veya 240x180 motorlu perde ve 1 adet 2500 Ansulumen civarı projeksiyon kullanılır.

43 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: Konferans salonları orta salonlar kişiye kadar 300x225 motorlu perde ve 1 adet 2500 Ansulumen civarı projeksiyon kullanılır. Ses sistemi: 4 adet kolon veya tavandan beslemi ses sistemi kullanılır, sisteme göre mixer ve mikrofon

44 5 yıldızlı otel ve tatil köyü Çalışma alanlarımız: Konferans salonları orta salonlar kişiye kadar 400x300 gibi projeksiyon perdesi, Profesyonel ses sistemi, Salonda düğün veya benzeri işler yapılacak ise Profesyonel ışık sistemi

45 Konser alanları ve Arenalar PROFESYONEL SES, IŞIK, LED EKRAN, TRUSS SİSTEMLERİ

46 Kongre merkezleri - Çok amaçlı salonlar - Konser salonları PROFESYONEL SES, PROFESYONEL IŞIK, PROFESYONEL LED EKRAN, PROFESYONEL TRUSS SİSTEMLERİ

47 Alış veriş merkezleri Genel müzik yayın, acil anons, sinema salonları ses görüntü, Led ekran,

48 Stadyum ve Arenalar SES, IŞIK, LED EKRAN, SKOR BOARD, TRUSS SİSTEMLERİ, ACİL ANONS SİSTEMLERİ

49

50 FOCUS LIGHTING: TAM PROFESYONEL IŞIK SİSTEMLERİ

51 STARK AUDIO: PROFESYONEL SES SİSTEMLERİ

52 LOTUS LIGHTING: PROFESYONEL IŞIK SİSTEMLERİ

53 DLG AUDIO: 100V ve KONFERANS SİSTEMLERİ

54 TRON: LED EKRAN SİSTEMLERİ

55 DELCO AUDIO: 100V SİSTEM

56 VOXOA: DJ SETUP SİSTEMLERİ

57 GLOBAL TRUSS: TRUSS SİSTEMLERİ

58 ITC AUDIO: 100V KONFERANS SİSTEMLERİ

59

60 2014 YILI PESONELLERİMİZ /2017 Direktör : Genel Koordinatör : Proje / Satış Koordinatörü : Akdeniz Bölge Müdürü : Proje / Satış Personeli Antalya : Marmara bölge Müdürü : Proje / Satış Personeli Marmara : Proje / Satış Personeli Yurtdışı : Anadolu bölge Müdürü : Proje / Satış Personeli Anadolu : EGE bölge Müdürü : Proje / Satış Personeli İzmir : Toptan Satış Peroneli : Pazarlama Müdürü : Pazarlama Personeli : Satış Destek : Proje personeli : Mali İşler Müdürü : İnsan Kaynakları : Muhasebe : Finans : Tahsilat Personeli : Teknik Müdür : Teknik Müdür Yardımcısı : Deneyimli Teknik Personel : Yardımcı Teknik Personel : Tamir Personeli Teknik : Teknik Muhasebe (DEPO) : Depo Muhasebe : TOPLAM Personel : ARAÇ SAYIMIZ :

61 OKEY OFİS EKİBİ

62 TOPLANTILARIMIZDAN BAZI KARELER

63 ŞİRKET YEMEKLERİMİZDEN BAZI KARELER

64 ŞİRKET YEMEKLERİMİZDEN BAZI KARELER

65 FUARLARDAN BAZI KARELER

66 EĞLENCELERDEN BAZI KARELER

67 PAZAR KAHVALTILARINDAN BAZI KARELER

68 TOPLANTILARIMIZDAN BAZI KARELER

69 ÖĞLE YEMEKLERİMİZ

70 YAT GEZİSİ

71 DOĞUM GÜNÜ KUTLAMALARI

72 TOPLANTILARIMIZDAN BAZI KARELER

73 TOPLANTILARIMIZDAN BAZI KARELER

74 Amsterdam Fuarından bazı kareler

75 Amsterdam Fuarından bazı kareler

76 Toplantılarımızdan Bazı kareler

77 Toplantılarımızdan Bazı kareler

78 Alternatif İstanbul

79

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx PROJE ORTAKLARI Beta Sistem City İklim Galeri Kristal Gelişim Elektronik Erbap Kamp Mlz. Ltd. Karşen Soğutma Netsa Kasa N. Büger Asansör Mac Dek. Mim. Müh. Kale Kilit Dış Ticaret Osmanlı Laser Öztiryakiler

Detaylı

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. Yıl : 1 Sayı : 1 500 Ermaksan en büyük şirket arasında Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi ERMAG MAYIS 2014 1 08 Ermaksan En Büyük

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Özlem Has ozlem.has @turizmyatirimdergisi.com.tr. Yayın Danışmanı Erol Karabulut. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx İÇİNDEKİLER 8 10 İsmail Darcan Boytek Reçine Boya ve Kimya San. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Adnan Özsoy Gorrion Hotel İstanbul Turizm Direktörü Sunuş...4 Otel Profili...6-7 Röportaj / İsmail Darcan / Boytek

Detaylı

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5

Ekim-Kasım-Aralık 2014. Sayı: 5 Ekim-Kasım-Aralık 2014 Sayı: 5 BİZDEN HABERLER Değerli Aksa Haber okurları ve sevgili çalışma arkadaşlarım, Adım adım 2014 yılına veda etmeye, 2015 yılına ise merhaba demeye yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl

Detaylı

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik.

Bundan böyle düzenli yayınlanmasını planladığımız bültenimize isim önerilerinizi sunmak için lütfen bize yazın: bulten@dmyelektronik. Sayı: 1 Mart 2014 sosy@l DMY grup şirketleri çatısı altında iletişimi güçlendirmek, sağlıklı bilgi akışını sağlamak ve grup çalışanlarımızın etkileşimini arttırmak amacıyla bundan böyle DMY sosy@l platformu

Detaylı

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR!

TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! TAV HAVALiMANLARI HOLDiNG 2014 FAALiYET RAPORU YENİ BİR HİKÂYE BAŞLIYOR! 1 Yeni ufuklara açılıyoruz! 2 TAV 2014 FAALİYET RAPORU Başarı hikayemizin 14. yılındayız. TAV Havalimanları, bugün, havalimanı işletmeciliğinde

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

HAKKIMIZDA. Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding

HAKKIMIZDA. Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding HAKKIMIZDA Gencer Grup, 1976 yılında faaliyet göstermeye başlamış, 2013 yılında holdingleşme sürecini tamamlayarak GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde; Gintem Madde Yönetimi

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU

2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 5-6 İcra Kurulu Başkanı nın Mesajı... 7-8 Yönetim... 11-14 LOGO Hakkında... 17-18 İnsan Kaynakları... 21-22 Ortaklığın Faaliyet

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

54 sektörün gözdesi turizm

54 sektörün gözdesi turizm MART 2014 ǀ 10 TL 54 sektörün gözdesi turizm ÜCRETSİZ ÖZEL EKLER DEDEMAN BOSTANCI İSTANBUL HOTEL&CONVENTION CENTER İSTANBUL MARRIOTT HOTEL ŞİŞLİ KONGRE ÖZEL BÖLÜMÜ: Türkiye de etkinlik pazarı sınıf atlıyor

Detaylı

TRA2 BÖLGESİNİN KALKINMASINDA ÇAĞRI MERKEZİ FIRSATI ŞUBAT 2011

TRA2 BÖLGESİNİN KALKINMASINDA ÇAĞRI MERKEZİ FIRSATI ŞUBAT 2011 T. C. S E R H A T K A L K I N M A A J A N S I Sayfa T. C. S E R H A T K A L K I N M A A J A N S I Sayfa I T. C. S E R H A T K A L K I N M A A J A N S I Sayfa II ÖNSÖZ Genel olarak müşteri ne ister? Sorusunun

Detaylı

2013 Faaliyet Raporu

2013 Faaliyet Raporu 2013 Faaliyet Raporu İçindekiler KURUMSAL PROFİL 02 Kurumsal Profil 04 Kısaca Halkbank 04 2013 Yılı Esas Sözleşme Değişiklikleri 05 Ortaklık Yapısı 06 Başlıca Göstergeler ve Oranlar 09 Halkbank ın Tarihsel

Detaylı

Bölüm I Şunuş. İçindekiler

Bölüm I Şunuş. İçindekiler 2 Bölüm I Şunuş İçindekiler Bölüm I - Genel Bilgiler 1 Yönetim Beyanı 2 Özet Finansal Bilgiler 4 Vizyon, Misyon ve Hedefler 5 DenizEmeklilik in Tarihsel Gelişimi 6 Bir Bakışta 8 Kısaca Dexia 10 Kısaca

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi l Yıl:8 l Sayı: 30 l Ağustos 2012 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB de toplu açılış Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Başkent OSB de katıldığı 20 fabrikanın toplu açılış töreninde, Ankara ciddi bir

Detaylı

l 75. yılımızda başarılarımızı artıracağız! l Burdur: Cennet buradadır! H A L K B A N K T A Mayıs - Haziran Temmuz - Ağustos 2013 Sayı: 39-40

l 75. yılımızda başarılarımızı artıracağız! l Burdur: Cennet buradadır! H A L K B A N K T A Mayıs - Haziran Temmuz - Ağustos 2013 Sayı: 39-40 Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır H A L K B A N K T A Mayıs - Haziran Temmuz - Ağustos 2013 Sayı: 39-40 39 40 l 75. yılımızda başarılarımızı artıracağız! l Burdur: Cennet buradadır!

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi

FAALİYET RAPORU 2008. Türkiye nin. yenilikçi, öncü, sorumlu. güçlü. medya şirketi FAALİYET RAPORU 2008 Türkiye nin yenilikçi, öncü, sorumlu ve güçlü medya şirketi İÇİNDEKİLER 1 Dünyada ve Türkiye de Doğan Yayın Holding 2 Faaliyet Alanları 4 Güçlü İş Ortaklıkları 6 Hizmet ve Ürünler

Detaylı

H ALKBANK TA. Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13. Dünden bugüne, bugünden yarına...

H ALKBANK TA. Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13. Dünden bugüne, bugünden yarına... H ALKBANK TA 13 Halkbank Kurumsal İletişim Dergisi İki Ayda Bir Yayımlanır Ocak - Şubat 2009 Sayı: 13 Dünden bugüne, bugünden yarına... H A L K B A N K T A başlarken Bankamız; 70 yıllık birikimini doğru

Detaylı

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Merkez Ofis Alikahya, 41220 İzmit Telefon: (262) 316 40 00 Faks: (262) 316 40 40 Genel Müdürlük Ofisi Sabancı Center Kule: 2, Kat: 3 4. Levent, 34330

Detaylı

Yazı İşleri Ece Yarkataş ece.yarkatas@turizmyatirimdergisi.com.tr. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx

Yazı İşleri Ece Yarkataş ece.yarkatas@turizmyatirimdergisi.com.tr. İletişim Tel: 0 212 278 77 41 pbx İÇİNDEKİLER 06 26 38 60 40 62 oteller Gelirlerini artırmak isteyen oteller, gastronomiye yatırım yapıyor... 6-18 Haberler... 20-25 tedarikçiler Masaüstü ekipmanlarında trend yalın çizgiler... 26-32 Haberler...

Detaylı

DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN!

DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN! DÜNYANIN ELYAFI AKSA DAN! 2 > Aksa 2014 yılı takvim ve ajandası ile Yalova yı yakından tanıyın 3 > Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Aksa ve DowAksa yı ziyaret etti 4 > Aksa çalışanları Yaza Veda partisinde

Detaylı

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11

Temmuz 2009 İş Makineleri. DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Temmuz 2009 İş Makineleri DÜNYASI Üç Ayda Bir Yayınlanır Sayı 11 Haber Sunuş Haber 2009 yılının ilk yarısını geride bıraktık. Yılın ilk yarısı her ne kadar bizler için sıkıntılı başlasa da gerek satış

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015

Gedik Yatırım Kurum Profili 2015 PB / 1 Gedik Yatırım Hisse senetleri, fonlar, kaldıraçlı işlemler, sabit ve değişken getiriler, endeksler, opsiyonlar ve daha nicesi... Hakkımızda 04 Kısaca Gedik Yatırım 05 Rakamlarla Gedik 06 Hizmet

Detaylı

2013 FAALİYET RAPORU

2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER GENEL GÖRÜNÜM 04 Sinpaş GYO nun Başarı Yolculuğunun Finansal ve Operasyonel Özeti 07 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz 08 Kısaca Sinpaş GYO 10 Sermaye ve Ortaklık

Detaylı

TAKDİM. ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını. İdris AĞACANOĞLU. TRB2 Bölgesi Çağrı Merkezleri Sektör Analizi

TAKDİM. ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olmasını. İdris AĞACANOĞLU. TRB2 Bölgesi Çağrı Merkezleri Sektör Analizi L S - HAKK - VA N TAKDİM Gelecek anlamına gelen Âti sözcüğünden adını alan derneğimiz, adından aldığı ilhamla geçmişle bağını koparmadan geleceğin inşasına katkı sunmak amacıyla 2005 yılında Hakkâri de

Detaylı

teknoloji BOOM TEKNOLOJİ GAZETESİ - OCAK - ŞUBAT - MART 2014 - Sayı: 1

teknoloji BOOM TEKNOLOJİ GAZETESİ - OCAK - ŞUBAT - MART 2014 - Sayı: 1 teknoloji BOOM TEKNOLOJİ GAZETESİ - OCAK - ŞUBAT - MART 2014 - Sayı: 1 www.boom.com.tr 1453 PROJESİ BOOM DAĞITICILAR İLE YÜKSELİYOR HİNDİSTAN IN BÜYÜK PROJELERİNDE BOOM MAKİNA Boom Makina Hindistan Bayisi

Detaylı