Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ"

Transkript

1 Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969 da Harvard Business School dan Master diplomasını aldı tarihleri arasında Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, de Pamukbank T.A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, tarihleri arasında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üye ve Genel Müdürlük görevini yaptı. Ekim 1987 de Finansbank A.Ş. yi kurdu tarihleri arasında Finansbank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Hüsnü Özyeğin aynı zamanda Fiba Holding A.Ş., Fibabanka A.Ş. ve Credit Europe Bank (İsviçre) S.A. Yönetim Kurulu Başkanı, Credit Europe Bank (Rusya) Ltd. Yönetim Kurulu Üyesidir. Fiba Holding finansal hizmetler, turizm, perakende ve gayrimenkul geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermektedir.hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi,, TESEV Danışma Kurulu Üyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Harvard Business School Dean s Advisory Board üyesidir. Evli, iki çocuk babası ve beş torun sahibidir. Bildiği yabancı dil İngilizcedir. Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Lisans programında okudu. Sigorta şirketlerinde tıbbi danışman olarak çalıştı, provizyon ekipleri yönetti. Resme olan ilgisi nedeniyle ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi Programı'nı derece ile kazandı. Yıllarca önemli sanat dergilerinde yazarlık, başta AKM olmak üzere önemli sanat galerilerinde küratörlük yaptı. NTV ve TRT gibi TV kanallarında projelerde yer aldı, belgesellerde sanat yönetmenliği yaptı. Ardından sağlık sorunu nedeniyle yogaya başladı. Yoganın iyileştirici uygulamaları ve felsefesi tüm hayatını kapsadı. Bir sene süren yoğun eğitiminin ardından 2007'den bu yana Yoga Eğitmenliği yapıyor. Türkiye ve yurt dışında pek çok eğitime katıldı. Aldığı tıbbi eğitimi yoga ile birleştirerek destek tedavi alanında öncelikli olarak Yoga Terapi dersleri ve Hatha Yoga dersleri veriyor, sağlık kuruluşları ile ortak projelerde çalışıyor. Paramanand Institute, uluslararası onaylı Yoga Terapi uygulama sertifikasına sahiptir. Eytan İpeker- YÖNETMENLİK Saint Michel Lisesinden mezun olan Eytan İpeker, New York Üniversitesinde sinema eğitimi aldı. New York'ta Giaronimo Productions ve ANS International'da; İstanbul'da Filma-Cass, 4Films, Dijital Sanatlar ve Böcek Yapım gibi çeşitli yapım şirketlerinde çalıştı. Bu sırada çeşitli klip, reklam ve belgesellerin yönetmenliğini yaptı. Eytan İpeker'in kısa filmleri Pera Müzesi ve 2010 Toronto Film Festivali'nin yanı sıra ABD, Fransa, İtalya, Yunanistan, Tayland gibi pek çok ülkede gösterildi ve çeşitli ödüller kazandı yılından beridir kurucu ortağı olduğu Kamara Film Yapım Şirketinde yönetmenlik yapmaktadır.

2 İhsan Zeki Aksu- BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 1986'da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinden MIS " Management Information System" sertifikası aldı. İş hayatına 1983 yılında Biltek Bilgi Teknolojileri Şirketinde teknik uzman olarak göreve başladı daha sonra Gantek'te yine benzer bir sorumluluğu yüklenerek 1989 yılına kadar çalıştı. Askerlik hizmetini Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesinde teknik öğretmen olarak tamamladıktan sonra 1991'de IBM'de teknik uzman olarak göreve başladı. Şirkette çeşitli kademelerde yöneticilik görevi üstlendi. Yaklaşık bir yıl kadar IBM'in Avrupa Merkezi'nde Teknik Destek Hizmetleri Operasyon Yöneticiliği yaptı. 2006' dan itibaren IBM'in Servis Şirketi olarak kurulan SERİ Bilgi Teknolojileri Şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Tübisad (Türkiye Bilişim Sanayiciler Derneği) denetim kurulu üyesidir. Özlem Sarıoğlu- ATÖLYE «Gelecek Seçimini Nasıl Yapacaksın?» Koç Operasyonu Yöneticisi. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra kariyerine, PwC de uluslararası vergi danışmanlığı yaparak başladı. İkinci kariyeri olarak profesyonel koçluğa geçiş yaparken geliştirdiği ilk proje, üniversite öğrencilerine yönelik kariyer koçluğu uygulamasıydı senesinden bugüne kadar, yüzlerce üniversite öğrencisine kariyer koçluğu yaptı. Profesyonellere, heyecan duydukları kariyeri bulmaları ve kariyerlerinde doğallıkla performans sergilemeleri için bireysel veya grup çalışmalarıyla koçluk vermektedir. Bugüne kadar toplam 800 saatin üstünde koçluk deneyimi bulunmaktadır. Yazdığı kısa öyküleri ve şapka koleksiyonu vardır. Aynı zamanda İstanbul Film Festivallerinin sadık bir takipçisidir. Pınar Taşdemir-GASTRONOMİ Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatına Borusan Holding'de başladı. Kurumsallıktan uzaklaşmak ve girişimci ruhunu kullanabilmek adına aile şirketinde, ticaret hayatına atıldı. Ticaretin kazançlı olmasının yanı sıra kendisini ifade etmesine alan tanımadığını fark ederek, Hobini mesleğin edin mottosunu takip etti. Ortaokul yıllarında yaptığı yemekler onu mutfak sektörüne yönlendirdi. Yemekten anlayan bir restoran sahibi olmayı hedeflerken, alanına hâkim olma dürtüsüyle Mutfak Sanatları Akademisine gitti ve şef oldu. Eğitim ve stajını tamamlanınca bununla yetinmeyip çalışmaya devam etti. Çalıştıkça, mutfak hayatının heyecanı, hızı, temposu, işin yaratıcılık kısmının artması; tat alma duygusunu kullanma becerisinin gelişmesi onda doğru işi yaptığı fikrini perçinledi. Fine dining restoranlarda çalışmaya başladı. Son iki yıl Changa'da çalıştı. Bu yıl, ortaklarıyla Türk-Fransız sentezi Fumée'yi açtı. Fine dining kalitesinde yemeği daha sade sunumlarla, rahat bir mekânda insanlarla buluşturmayı hedefliyor.

3 Prof. Dr. Selim İşbir- TIP (KALP CERRAHİSİ) 1968 yılında Ankara'da doğdu. Tıp eğitimini yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladı ve 1997 yılında Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı oldu yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Mayo Klinikte Erişkin Kalp Cerrahisi'nde Klinik Fellow olarak çalıştı yılında Yardımcı Doçent, 2003 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör unvanlarını aldı yılları arasından Marmara Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmüştür. Hâlen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Dr. Şule Yazgan- TIP( Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı) TED Ankara Kolejinde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Hacettepe Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan Dr. Yazgan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını Yale Üniversitesinde almıştır. Dr. Yazgan, 1995 te American Board of Pediatrics diplomasını da aldıktan sonra döndüğü Türkiye de, Sosyal Pediyatri Bilim Dalı'nda baş asistan olarak görev almış ve Sağlam Çocuk Polikliniği Sorumlu Uzman Doktorluğu nu üstlenmiştir. Bu görevinin yanı sıra uluslararası destekli bir proje olan anne ve çocuk sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan Sağlıklı Başlangıçlar Projesi'nde Tıbbi Danışman olarak görev almıştır. Ayrıca AÇEV e anne ve çocuk sağlığı konularında danışmanlık yapmaktadır. Dr. Yazgan Türk Tabipler Birliği ve American Academy of Pediatrics (fellow statüsünde) üyesidir. Dr. Yazgan, 1998 yılından bu yana serbest çalışmaktadır. Evlidir. On dokuz ve on altı yaşlarında, bir kız ve erkek çocuğu annesidir. Virma Sökmen- BANKACILIK/FİNANS Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra, La Salle Universitesi İşletme bölümünden mezun olan Virma Sökmen, Körfezbankta Analist ve Çarşı Menkul Değerler A.Ş.'de Araştırma Müdürü olarak çalışmıştır yılları arasında Midland Bank A.Ş.de Kredi Analisti olarak görev yapan Sökmen, yılları arasında HSBC Bank A.Ş.de Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Başkanı unvanıyla görev yapmıştır. Virma Sökmen Eylül 2010 tarihinde HSBC Bank A.Ş Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Bu tarihten itibaren görevini sürdürmektedir. Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, Dış Ticaret ve Tedarik Yönetimi, Faktoring, Kurumsal ve Ticari Sigorta, Kurumsal Pazarlama ve Nakit Yönetimi birimlerinden sorumludur.

4 Yusra Soyak- İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ 1958 yılında Halep te doğdu. Ortaokulu İngiliz Kız Ortaokulu, liseyi Robert Kolejde bitirdikten sonra 1977 yılında İngiltere de Reading Üniversitesinde Arkeoloji Bölümü'nden mezun oldu yılında iş hayatına atıldı. On yıl Suudi Arabistan Hava Yollarında Bilet Satış Elemanı olarak çalıştı; on dört yıl JTI, Japan Tobacco International da İnsan Kaynakları ve Eğitim Departmanı nda farklı görev ve pozisyonlarda bulundu yılları arasında Inter Continental İstanbul Oteli Eğitim Müdürü ve İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonlarında bulundu yılından bu yana serbest çalışmakta, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu yapmakta ve eğitim vermektedir. Yusra Soyak aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öğrencilerine koçluk, Gençlere Umut Atölyesi öğrencilerine mentorluk yapmaktadır. Kurumlarda insana yapılan yatırımın kurum verimliliğine yansıdığına ve toplumu geliştirdiğine inanır. Dani Benreytan- ENDÜSTRİYEL TASARIM 2003 yılında Yeditepe Universitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, End. Ürün Tasarımı Bölümü'nü birincilikle bitirdikten sonra Milano da Domus Academy de Master yapan Dani Benyertan, ürün tasarımı, mekân tasarımı ve tasarım yönetimi alanlarında hizmet veren bir firma kurmuştur. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nde ders vermektedir. İnsan hayatına girecek şeylerin tasarımına büyük ilgi duyan Benreytan, tasarlanan bir ürünün insanlar üzerinde uzun süreli etkiler bıraktığına inanır. İnsparkus, Parla Design, Cafe Per Me, Mapplook, Şeritçioğlu, Ototo Design, Design Network Milano firmalarında marka danışmanı, ürün tasarımcısı ve üretim sorumlusu olarak görevler almıştır. Katıldığı bir çok yarışmalardan 3.' lük aldığı 2004 Tag-Heuer International Wrist-watch Design Awards ve 2004 Alpha Romeo Accessory Design Competition 1 of 10 Selected Design Pieces öne çıkmaktadır. Haluk Özbek- FİZİK MÜHENDİSLİĞİ Mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde yılları arasında araştırma görevlisi olmuştur. 97 yılında Deniz Harp Okulunda öğretim üyeliği yapmıştır yılar arasında Yrd. Doç. Doktor, 2003 yılından sonra Doçent Doktor olarak İstanbul Teknik Üniversitesinde Fizik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği görevine ve çalışmalarına devam etmiştir. 2005, 2009 ve 2013 yıllarında Katholieke Universiteit Leuven, Acoustics and Thermal Physics Section (ATF), Heverlee, Belçika'ya misafir araştırmacı olarak davet edilmiştir.

5 Prof.Dr. Yüksel Güvenilir- KİMYA MÜHENDİSLİĞİ Özgeçmiş: Yüksel Güvenilir 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Kimya Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Güvenilir, Doktora çalışmalarının bir kısmını İngiltere Leeds Üniversitesi Biyoteknoloji Bölümü'nde yaparak, İstanbul Teknik Üniversitesinden Yüksek Mühendis ve Doktora derecelerini alarak, Japonya devlet bursu ile Osaka OMTRI de araştırmalarda bulunmuştur yılında Kimya Mühendisliği Temel İşlemler Bilim Dalı'nda Doçent unvanı alan Prof. Dr. Yüksel Güvenilir, İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü'nde görev yapmaktadır. Prof. Güvenilir Mayıs 2009'dan beri İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü nde Bölüm Başkanı görevini yürütmektedir. Yüksel Güvenilir'in temel araştırma alanı enzim teknolojisi olup, "Yeni Biyoteknolojik Ürünler" konusunda makale, bildiri ve projeleri bulunmakta; bu konuda ulusal ve uluslararası konferanslara katılmakta ve/veya bu konferansları düzenlemektedir. Güvenilir'in diğer araştırma alanları çevre dostu biyopolimerler ve atık geri kazanımıdır. Güvenilir çeşitli sivil toplum örgütlerinde etkin görev yaparak, biyomalzemeler konusunda uğraş vermektedir. Prof. Güvenilir evli ve iki çocuk annesidir. Görkem Uraz- DİJİTAL PAZARLAMA ve REKLAMCILIK Ege Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun olduktan sonra University of California, Los Angeles da General Business Studies Concentration in Marketing departmanında yüksek lisansını tamamlamıştır senesinden beri reklamcılık alanında uzmanlaşan Uraz, 2006 senesinden bu yana Sesli Harfler Online Marketing Agency nin kurucu ortağı olarak dijital pazarlama ve reklamcılık alanında çalışmaya devam etmektedir. Uraz aynı zamanda, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü nde Dijital Medya Stratejileri dersini vermektedir. Ayşe Eda Dorman- MODA TASARIMI 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu yılında 1996 yılına kadar Yapı Kredi Halk Yaşamda çalıştı.1996 Kanada ya gitti ve 2000 yılında Ottawa School of Fashion Design Moda Tasarımı Bölümü'nü tamamladı yılında Raffles Design Institute Pekin de Moda Tasarımı Eğitmeni olarak görev aldı. Ardından Shanghai Raffles Design Institute da Moda Tasarımı Bölümü'nde Renk Teorisi, Çizim teknikleri, Moda Illüstrasyonu,Üretim Yöntemleri,Tasarım Geliştirme konularında eğitim verdi yılında aynı enstitüde Moda Tasarımı Bölümü Üretim Koordinatorlüğü yaptıktan sonra 2004 yılında Moda Tasarımı Program Direktörü olarak görev aldı yılında bu göreve Moda Pazarlaması ve Yönetimi Program Direktörlüğü görevi eklendi. Bununla birlikte Raffles Design Institute ve Northumbria Üniversitesiyle ortak olarak yürüttüğü Moda Tasarımı Lisana Programını hazırladı ve Tasarım ve Koleksiyon Geliştirme ve Planlama eğitimleri verdi. Bu süre içinde Northumbria Üniversitesinde Yüksek Lisans Çalışmaları'na başladı yılının sonunda İstanbul Moda Akademisinde başladığı Akademik Direktörlük görevine devam etmektedir. Bunun yan ısıra hâlen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve İstanbul Moda Akademisinde Moda Tasarımı ve Teknolojisi üzerinde çeşitli dersler vermektedir.

6 Av. Doç.Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu- HUKUK 1963 yılında İstanbul da doğdu döneminde İtalyan Lisesini, döneminde de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve dönemi Türkiye Barolar Birliği delegeliği yaptı yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana bilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata başladı yılında yüksek lisans diplomasını, 1997 yılında doktora tezi ile ceza hukuku doktoru ve 2010 yılında Ceza Hukuku Doçenti unvanını aldı yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (MÜHF) Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Bu dönem zarfında başta MÜHF si olmak üzere, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Etiler Polis Yüksek Okulu ve Florya Şükrü Balcı Polis Yüksek Okulunda ceza hukuku dersleri verdi öğretim yılında Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesinde Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü misafir öğretim üyeliği yaptı yılında, İtalya nın Bologna Üniversitesinde bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi; 1996 yılında İtalya nın Milano şehrinde İstanbul Barosu nu temsil etti, 2008 yılında Fransa nın Paris şehrinde görev aldı. Bilgisayar Suçları, Fikrî Mülkiyet Hakkından Kaynaklanan Suçlar, Ceza Kanunları isimli kitaplarının yanında ceza ve ceza usul hukuku konularına ilişkin çok sayıda makale, tebliğ ve bilimsel içerikli yayın ve sunumu bulunmaktadır. Kayak, yelken, rüzgâr sörfü, dalış (scuba), motosiklet gibi hobisel faaliyetlerin yanında uzun yıllar aktif olarak sürdürdüğü su topu hayatına veteran (masters) düzeyinde devam etmektedir. Ceza ve Ceza Usul Hukuku, Ticari Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikrî ve Sınaî Mülkiyet Hukuku, Telif Hakları, Basın Hukuku, Spor Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Sağlık Hukuku konularında aktif olarak çalışmakta; İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Beril Koparal Ayanoğlu- MOLEKÜLER BİYOLOJİ ve GENETİK Orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü'nde okuduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü nde Tıbbi Biyoloji ve Genetik Yüksek Lisansı'nı bitirdi yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Ana bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı ve aynı konuda doktora çalışmalarına devam etti yılında ilaç sektörüne danışmanlık vermeye başladı yılları arasında Marmara Üniversitesi Çağdaş Bilimler Vakfında Pre-MBA yaptı yılında BBMediks isimli kendi reklam ve yayıncılık şirketini kurdu yılında İngiltere, Londra da Talking Image dan İmaj Danışmanı sertifikası alarak imaj danışmanı oldu yılında Maltepe Üniversitesi ve Kırmızı Danışmanlıktan Koçluk eğitimi aldı Mart ında Paris te 2006 Eylül de başlayan NLP Eğitimi ni NLP School Europe sertifikasıyla tamamladı.2007 yılında Açık öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü nden mezun oldu yılında kendi şirketini dünyanın en büyük sağlık iletişim şirketi Ogilvy Healthworld / CommonHealth ile birleştirerek yönetimin başına geçti. Hâlen Ogilvy Healthworld / CommonHealth Türkiye'nin Genel Müdürü olan Ayanoğlu, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Moleküler Tıp Doktorası ve Kanada Victoria Üniversitesinde de Erişkin Eğitimi Masterı na devam etmektedir yılı itibariyle Ogilvy Healthworld / CommonHealth Orta Doğu ve Kuzey Afrika İş Geliştirme Direktörlüğü nü de üstlenmiştir. Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı olan Ayanoğlu, Deneysel Tıp Araştırmaları Enstitüsünde kanser üzerine çalışmalar yaptığı 80 li yıllardan beri kanserle ilgilenmektedir. Ayanoğlu evli ve üç kız (17, 15 ve 12) annesidir.

7 Erdal Doğan- HUKUK 1973 Erzurum doğumlu. ilk ve lise öğretimini İzmit,Yalova ve İstanbul'da, hukuk eğitimini ve insan hakları alanındaki yüksek lisansını da İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul Beyoğlu'nda kendi avukatlık bürosunda on beş yıldır serbest avukat olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanı daha çok eşit yurttaşlık haklarından yararlanamayan tüm kesimleri içine alan ve Türkiye'de Hristiyan halklar, Alevi ve Kürtlerin kişisel ve kolektif hakları ile düşünce ve ifade özgürlüğü üzerinedir. Yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır. Düzenli olarak Taraf gazetesi ve Demokrat Haber Sitesi'ne güncel siyasi ve hukuki konular üzerine makaleler yazmaktadır yılında Malatya'da öldürülen üç Protestan Hristiyan'ın ailelerinin avukatlığını sürdürmektedir. Dava yedi yıldır sürmektedir. Hrant Dink ve ailesinin yaklaşık iki yıl avukatlığını yapmıştır yılından beri Dersim Soykırımı ve devam eden kültürel soykırım hakkında Türkiye ve uluslararası platform ve mekanizmalarda hukukçu olarak görev yapmaktadır yılından beri İstanbul Barosu meslek içi eğitim seminerlerinde ve Staj Eğitim Merkezinde Uygulamada Ceza Avukatlığı yapmakta ve Avrupa Hukuku alanında dersler vermektedir. Hitit Hukuku (Belleklerdeki "Kayıp") adlı kitabın yazarıdır. Evli ve yeni doğan bir çocuk sahibidir. Oğuzhan Demiral- UÇAK MÜHENDİSLİĞİ 1966 yılında İzmir de doğdu yılında Ankara Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldu. ODTÜ Yabancı Diller Okulunda bir yıl İngilizce eğitimi aldıktan sonra 1991 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon ve İmalat Programı'nı bitirerek yüksek mühendis unvanı aldı yılları arasında; Meksan Makina Sanayii A.Ş. de ARGE Mühendisi, Kara Havacılık Okulu Uçak Bakım Destek Grubu'nda Bakım Subayı, İstanbul Hava yolları Teknik Müdürlüğü nde Uçak Sistem ve Uçuşa elverişilik Mühendisi ve Başmühendis, Freebird Havayollarında Mühendislik Müdürü olarak çalıştı yılından bu yana Freebird Havayollarında Teknik Başkanlık görevini yürütüyor. Oğuzhan Demiral evli ve iki çocuk babasıdır. Yrd. Doç. Leyla Kayhan Elbirlik- EDEBİYAT/ TARİH / SOSYAL BİLİMLER Leyla Kayhan Elbirlik, 2001 yılında lisans derecesini Karşılaştırmalı Edebiyat alanında Bard College'dan, 2005 yılında yüksek lisans derecesini Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü'nden ve 2013 yılında da doktora derecesini yine Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü ve Orta Doğu Çalışmaları'nda tamamlamıştır. Eylül 2013'de Özyeğin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi kadrosuna katılmıştır. Osmanlı Tarihi, Ortadoğu ve İslam Tarihi, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ilgi alanlarıdır.

8 Dr. Yunus Emre Aydın - Psikiyatr-Psikoterapist Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Psikiyatri ihtisasını Dicle Üniversitesinden Üniversite Öğrencilerinde Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıları ve Aile İşlevlerinin Ruhsal Belirti Açısından Değerlendirilmesi konulu tez ile tamamladı. Tunceli'de mecburi hizmetini yaptı. 2008'den beri İstanbul da çalışmaktadır. Türk Tabipler Birliği (TTB), Türkiye Psikiyatri Derneği(TPD), Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği (PİDİAD) üyesidir. Evren Asena-TIP ( PSİKİYATRİ) 1972 de İzmir de doğdu. İzmir Saint-Joseph Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Hastanesinde uzmanlık eğitimi alarak psikiyatri hekimi oldu. Artvin de zorunlu hizmetini tamamladı. İstanbul da özel sektörde çalışıyor. Türkiye Psikiyatri Derneği üyesidir. Cemal Dindar- TIP (PSİKİYATRİ) Psikiyatrist-yazar. 1970, Tokat doğumlu. İlkokulu köyünde okudu. 12 Eylül Darbesi'nin olduğu 1980 yılında ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşti. Maçka Teknik Lisesi Elektronik Bölümü'nü bitirdikten sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girdi. Tıp eğitimi boyunca arkadaşlarıyla "Değirmenlere Karşı" adlı dergiyi çıkarttı ve Düşün Kulübü'nü kurdu. Afşar Timuçin'in rehberliğinde arkadaşlarıyla birlikte iki yıl felsefe tarihi ve bilim felsefesi çalıştı. Tıbbiyeden mezun olduktan sonra Bakırköy Akıl Hastanesinde psikiyatri asistanı olarak çalışmaya başladı. Dergicilik serüveni burada da devam etti; hastalar ve sağlık çalışanları ile birlikte Aura adlı hastane dergisini çıkarttı yılında psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Şanlıurfa Devlet Hastanesinde çalıştı. Bu dönem ruhsallık ve sosyokültürel etkenler arasındaki ilişkilere yoğunlaşan gözlemlerde bulundu. Bu gözlemlerini yayınlanmış ilk kitabı olan Yuvasız Kuşlar Gibi / Deliliğin Resimli Sivil Tarihi" kitabında yayınladı. İstanbul'a yerleştikten sonra 'Anadolu Ruhsallığı' başlığı altında sosyokültürel etkenlerle ruhsallık ilişkisine dair yazılar yayınladı. Politik psikolojisi eleştirileri, anti-psikiyatri, sinema ve ruhsallık ilişkisi ve diyalektik düşünce ile psikanaliz arasındaki geçiş alanları üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği Kurucusu ve Akıl Defteri dergisinin editörlüğünü yürütmektedir.

9 Nur Dinçer Genç- PSİKOLOJİ 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Klinik Psikoloji Master programına devam etmektedir. Özel Yüzyıl Işıl Okullarında psikolojik danışmanlık biriminde görev aldıktan sonra Psikoterapi Bilim Merkezi`nde, çeşitli çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi`nde psikolog olarak göreve başlayan Nur Dinçer, genç psikolojisi alanında çalışanlara yönelik eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. Mayıs 2011 tarihinden itibaren kendi kurduğu Arkabahçe Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık merkezinde terapist, eğitimci ve yönetici olarak çalışmaktadır. 1999`da Travmaya Psikolojik Destek ve Yardım Modeli`nin geliştirilmesi ve uygulanması çalışmalarına katılan Genç, "ÖNSE" (Öğrenmenin Nörogelişimsel Sorunlarını Saptama Envanteri)`nin geliştirilmesi çalışmalarında yer almıştır (2007) yılında DBE`de anne adaylarına yönelik olarak hazırlanan "Hamile Eğitim Projesi"nin yönetiminde aktif olarak çalışmıştır. TRT`de yayınlanan "Bizim Mahalle" adlı çocuk programının danışmanlığını yapmıştır ( ). Genç, çalışmalarında ağırlıklı olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi, Kum Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Aile Terapisi ve Jung Terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Genç`in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ise, psikolojik travma, okul ve öğrenme sorunları, çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, aile içi iletişim sorunları, hamile danışmanlığı, anne-bebek danışmanlığı ve bakıcı-bebek danışmanlığıdır. Ece Oral Albayrak- PSİKOLOJİ 2009 yılında Boğaziçi Üniversietsi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesinde Klinik Psikolji Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Eğitim kurumunda psikolojik danışman ve idareci olarak çalıştı, ardından Davranış Bilimleri Enstitüsünde iş deneyimleri oldu. Lisans stajını Surp Prgiç Ermeni Hastanesi Psikiyati ve Psikoloji Birimi'nde tamamladı yılından beri, Arkabahçe Psikolojik Gelişim Eğitim Danışmanlık Şirketinde psikolog olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları ; kayıp, yas, depresyon, kaygı bozuklukları, travma, boşanma danışmanlığı, kişiler arası ilişki bozuklukları, kaygı durumu, özgüven problemi, performans sınav kaygısı, içgörü ve duygusal farkındalık gibi konulardır. Cesur - Özün Saner- SANER MİMARİ TASARIM Cesur Saner-1968 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara, İstanbul, Belçika ve Edirne gibi değişik yerlerde tamamladıktan sonra 1987 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'ne girdi yılında Bina Yapımı ve Yönetimi Dalı ndan Yüksek Mimar olarak mezun oldu yılından itibaren serbest çalışmaya başladı. Çalışmalarını 1996 yılında eşi Özün SANER ile birlikte kurdukları SANER Mimari Tasarım bünyesinde sürdürmektedir. Bir kız çocuk babasıdır. Özün Saner yılında Lefkoşa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kıbrıs'ta tamamladı yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde Mimarlık okudu yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Fiziksel Çevre Kontrolü Bölümü'nden Yüksek Mimar olarak mezun oldu yılından 1996 yılına kadar çeşitli Mimarlık Firmalarında serbest olarak çalıştı yılından itibaren eşi Cesur SANER ile birlikte kurdukları SANER Mimari Tasarım bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bir kız çocuk annesidir.

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER

Insta SİTESİ 2014-2015 ÖZYEĞİN ÜNİVER Insta Ö Z Y E Ğ İ N Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 0 1 4-2 0 1 5 İçindekiler Türkiye nin En Yenilikçi Üniversitesi 2-3 Hüsnü M. Özyeğin, Mütevelli Heyeti Başkanı 4 Prof. Dr. Esra Gençtürk, Rektör 5 Mütevelli

Detaylı

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ

GENÇ GĠRĠġĠMCĠLER KURULU. ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ ÜYELERĠ ÖZGEÇMĠġ BĠLGĠLERĠ 1 Ali SABANCI / Pegasus Hava Yolları, Yönetim Kurulu BaĢkanı TOBB Genç GiriĢimciler Kurulu BaĢkanı 1969 yılında Adana da doğdu. 1987-1991 yılları arasında ABD Tufts Üniversitesi

Detaylı

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011

Fütürizm Okulu. Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Fütürizm Okulu Birinci Dönem Programı 15 Ekim 10 Aralık 2011 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile sektör ve fikir önderi

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

İÇİNDEKİLER. 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri. 98 Bağış ve Kaynak Geliştirme. 114 Darüşşafaka Rezidansları. 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı İÇİNDEKİLER 02 Darüşşafaka nın Öncelikleri 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Bütçe Uygulaması ve Finansal Göstergeler 12-19 Yönetim Kurulu Denetim Kurulu Haysiyet Divanı 20-23 Okul Yöneticileri İdari

Detaylı

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor!

Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Fütüristler Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesi işbirliği ile Türkiye'nin ilk Fütürizm Okulu, 3 Ekim Cumartesi günü başlıyor! Her biri 7 haftalık, iki bölümden oluşan ve tamamı 14 hafta sürecek Fütürizm

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:30-10:30 İK Yönetiminde Etkin Dış Kaynak Kullanımı (Outsourcing) StratejilerNasıl Oluşturulmalı? Kemal PEHLİVANOĞLU - İK Direktörü, Yönetim Kurulu Üyesi // ÖZEL DOĞA KOLEJLERİ 10:30-11:15 Dış Kaynak

Detaylı

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow

ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT. bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT bugünü anlamak yarına ilham vermek understanding today inspiring tomorrow 2 0 1 5 5. ULUSLARARASI ETİK ZİRVESİ INTERNATIONAL ETHICS SUMMIT

Detaylı

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız...

Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... Yükseköğrenimde de farkı biz yaratırız... 2 0 1 5-2 0 1 6 Milli Eğitim in gayesi yalnız hükümete memur yetiştirmek değil, daha çok memlekete ahlâklı, karakterli, cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan,

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU

DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU 2011 FAALİYET RAPORU Nisan 2012 İçerik 1. Bir Bakışta 1.1. Vizyon ve Misyon 1.2. Yatırım Alanları 1.3. Hissedar Değeri 2. Yönetim 2.1. Onursal Başkan ın Mesajı 2.2. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 2.3.

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 202- EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3. TARİHÇE... 3 2. VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3. MÜTEVELLİ HEYETİ...

Detaylı

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş.

2011 FAALİYET RAPORU DOĞAN ŞİRKETLER GRUBU HOLDİNG A.Ş. 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bir Bakışta 1 Vizyon ve Misyon 2 Kurum Profili 4 Yatırım Alanları 6 Başlıca Göstergeler Yönetim 8 Onursal Başkan ın Mesajı 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 İcra

Detaylı

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı.

İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. İndeks, Türkiye nin yerli ve yabancı seçkin konuşmacı profiline sahip tek konuşmacı ajansı. Konuşmacı isimleri alfabetik sıraya göre dizilmiştir. İndeks Konuşmacı Ajansı Kataloğu pdf dokümanının çözünürlüğü,

Detaylı

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz

TMH. TMH - Türkiye Mühendislik Haberleri / Sayı: 452-2008/6 19. Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz TMH Meslekte 40 Yılını Dolduran Üyelerimiz (1968-2008) Alp Acar 1947 yılında doğdu. 1968 yılında lisans, 1970 yılında yüksek lisans eğitimini ODTÜ de tamamladı. 1968

Detaylı

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması

IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması IDC Kamu BT Daire Başkanları Özel Buluşması 31 EKIM 1 KASIM 2013, KEMPINSKI DOME, BELEK - ANTALYA Zirve İş Ortakları Destekleyen Kuruluşlar ETKİNLİK PROGRAMI

Detaylı

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu

İlk Günden Bugüne. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı Çalışma Raporu İlk Günden Bugüne Üniversitemiz Kurucusu ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1980 yılında Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı nın kurulması, daha sonra 1982 de ilk Diyaliz Merkezinin

Detaylı

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere 1 2 İster ak-pak binitleriyle atlanıp aramızdan ayrılmış ve Rahmet-i Rahmân a kavuşmuş olsun, ister halen toplumumuzda ve ön sıralarda duran, milli kültürümüzün bu emekçilerini yâdetmek ve ayrıca onların

Detaylı

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi

Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi KONUŞMACILARIN ÖZGEÇMİŞLERİ: Dr. Scott Barry Kaufman, New York Üniversitesi Psikoloji Bölümü Misafir Öğretim Üyesi Scott Barry Kaufman zeka, yaratıcılık, kişilik gelişimi alanlarında uzmanlaşmış bilişsel

Detaylı

Gizem Gürkan. Haydar Çelik

Gizem Gürkan. Haydar Çelik İş yaşamına Manisa da başlayan yeni mezunlarımızdan Gizem Gürkan (Makine Mühendisliği 2013), Vestel Dış Ticaret A.Ş. de uluslararası satış mühendisi. Vestel in Almanya ofisine bağlı müşterilerinden ve

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Nisan 2010 Önsöz Bu sayımıza; Yıldız Teknik Üniversite sinde düzenlenen İltek Günleri ve Doğuş Üniversitesinin düzenlediği Kariyer Günleri 2010 etkiliğine derneğimizin katılımı ile ilgili hakkındaki yazılarımız ile

Detaylı

Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012

Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012 Fütürizm Okulu İkinci Dönem Programı 4 Şubat 31 Mart 2012 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile 15 Ekim 2011 de başladı.

Detaylı

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA

REKTÖRÜMÜZÜN MESAJI ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANI MESAJI KAMPÜS'TEN NOTLAR YENİ BİR ORYANTASYONUN ARDINDAN ÖZGÜN, DİSİPLİNLER ARASI VE ARAŞTIRMAYLA SAYI 30 KIŞ 2011 İÇİNDEKİLER KULE 30 KOÇ ÜNİVERSİTESİ ADINA SAHİBİ Prof. Dr. Umran İnan YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Ayça Yürük EDİTÖR Enis Demirbağ GÖRSEL YÖNETMEN Levent Pakdamar KATKIDA BULUNANLAR Leyla Atay,

Detaylı

Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 18 Şubat 7 Nisan 2012

Fütürizm Okulu. İkinci Dönem Programı 18 Şubat 7 Nisan 2012 Fütürizm Okulu İkinci Dönem Programı 18 Şubat 7 Nisan 2012 Türkiye nin ilk ve tek Fütürizm Okulu, Kadir Has Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Fütüristler Derneği işbirliği ile 15 Ekim 2011 de başladı.

Detaylı

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz

Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Üsküdar Amerikan Lisesi ne hoşgeldiniz Türkiye deki en köklü özel okullardan biri olan Üsküdar Amerikan Lisesi 1876 da Amerikan Board Heyeti tarafından kurulmuştur. 1960 lı yıllarda Amerikan Bord Heyeti

Detaylı

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE

CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYELERİNDE Rezzan Metan / KalDer Eğitmeni Orta Doğu Teknik Üniversitesi - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Rezzan Metan çalışma hayatına 1981-1985 yılları arasında

Detaylı

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA NİSAN EĞİTİMLERİ ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ- FERDİN HOYİ 6 NİSAN 2011 ÇARŞAMBA KÂRLI ARAŞTIRMA ve GELİŞTİRME TEKNOLOJİK İNOVASYON- ŞEFİK ŞENYÜREK 12 NİSAN 2011 SALI AİLE ŞİRKETLERİ İÇİN NESİLLERCE YAŞAM

Detaylı

yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı

yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı yönetici koçluğu ve eğitim danışmanlığı Kurumların ve insanların hedeflerine erişme ve en iyiye ulaşma süreçlerinin bir parçası olmak beni mutlu ediyor. Üst düzey yöneticilik kariyerinden sonra yönetici

Detaylı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK 1 KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI Ömer ÇELİK 31 Mart - 06 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan 50. KÜTÜPHANE HAFTASI nın açılış törenini onurlandırmanızı diler. Tarih: 01 Nisan 2014 Saat: 09:30 Yer: Milli

Detaylı

DOĞUM TARİHİ : 1946. Taner ve Ferda Denizcioğlu 1970 yılında evlenmişler ve 1980 yılında Ingiltere ye yerleşmişlerdir.

DOĞUM TARİHİ : 1946. Taner ve Ferda Denizcioğlu 1970 yılında evlenmişler ve 1980 yılında Ingiltere ye yerleşmişlerdir. 22 TANER DENİZCİOĞLU DOĞUM YERİ : İSTANBUL DOĞUM TARİHİ : 1946 M. OLDUĞU LİSE : GALATASARAY LİSESİ 1968 Galatasary Lisesi - İstanbul 1968-1972 İ.U. İşletme Fakültesi İstanbul 1972-1979 İstanbul Kültür

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı