Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ"

Transkript

1 Hüsnü Özyeğin- ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI 1944'de İzmir'de doğan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 de Robert Akademiden mezun oldu. Oregon State University den 1967 de İnşaat Mühendiliği ve 1969 da Harvard Business School dan Master diplomasını aldı tarihleri arasında Pamukbank T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, de Pamukbank T.A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, tarihleri arasında Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üye ve Genel Müdürlük görevini yaptı. Ekim 1987 de Finansbank A.Ş. yi kurdu tarihleri arasında Finansbank Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Hüsnü Özyeğin aynı zamanda Fiba Holding A.Ş., Fibabanka A.Ş. ve Credit Europe Bank (İsviçre) S.A. Yönetim Kurulu Başkanı, Credit Europe Bank (Rusya) Ltd. Yönetim Kurulu Üyesidir. Fiba Holding finansal hizmetler, turizm, perakende ve gayrimenkul geliştirme sektörlerinde faaliyet göstermektedir.hüsnü M. Özyeğin Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Anne Çocuk Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi,, TESEV Danışma Kurulu Üyesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi, Hisar Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Harvard Business School Dean s Advisory Board üyesidir. Evli, iki çocuk babası ve beş torun sahibidir. Bildiği yabancı dil İngilizcedir. Başak Deepa Yüksel- HEMŞİRELİK/SANAT YÖNETİMİ/ YOGA EĞİTMENLİĞİ İstanbul Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu Lisans programında okudu. Sigorta şirketlerinde tıbbi danışman olarak çalıştı, provizyon ekipleri yönetti. Resme olan ilgisi nedeniyle ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi Programı'nı derece ile kazandı. Yıllarca önemli sanat dergilerinde yazarlık, başta AKM olmak üzere önemli sanat galerilerinde küratörlük yaptı. NTV ve TRT gibi TV kanallarında projelerde yer aldı, belgesellerde sanat yönetmenliği yaptı. Ardından sağlık sorunu nedeniyle yogaya başladı. Yoganın iyileştirici uygulamaları ve felsefesi tüm hayatını kapsadı. Bir sene süren yoğun eğitiminin ardından 2007'den bu yana Yoga Eğitmenliği yapıyor. Türkiye ve yurt dışında pek çok eğitime katıldı. Aldığı tıbbi eğitimi yoga ile birleştirerek destek tedavi alanında öncelikli olarak Yoga Terapi dersleri ve Hatha Yoga dersleri veriyor, sağlık kuruluşları ile ortak projelerde çalışıyor. Paramanand Institute, uluslararası onaylı Yoga Terapi uygulama sertifikasına sahiptir. Eytan İpeker- YÖNETMENLİK Saint Michel Lisesinden mezun olan Eytan İpeker, New York Üniversitesinde sinema eğitimi aldı. New York'ta Giaronimo Productions ve ANS International'da; İstanbul'da Filma-Cass, 4Films, Dijital Sanatlar ve Böcek Yapım gibi çeşitli yapım şirketlerinde çalıştı. Bu sırada çeşitli klip, reklam ve belgesellerin yönetmenliğini yaptı. Eytan İpeker'in kısa filmleri Pera Müzesi ve 2010 Toronto Film Festivali'nin yanı sıra ABD, Fransa, İtalya, Yunanistan, Tayland gibi pek çok ülkede gösterildi ve çeşitli ödüller kazandı yılından beridir kurucu ortağı olduğu Kamara Film Yapım Şirketinde yönetmenlik yapmaktadır.

2 İhsan Zeki Aksu- BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 1986'da Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesinden MIS " Management Information System" sertifikası aldı. İş hayatına 1983 yılında Biltek Bilgi Teknolojileri Şirketinde teknik uzman olarak göreve başladı daha sonra Gantek'te yine benzer bir sorumluluğu yüklenerek 1989 yılına kadar çalıştı. Askerlik hizmetini Şebinkarahisar Endüstri Meslek Lisesinde teknik öğretmen olarak tamamladıktan sonra 1991'de IBM'de teknik uzman olarak göreve başladı. Şirkette çeşitli kademelerde yöneticilik görevi üstlendi. Yaklaşık bir yıl kadar IBM'in Avrupa Merkezi'nde Teknik Destek Hizmetleri Operasyon Yöneticiliği yaptı. 2006' dan itibaren IBM'in Servis Şirketi olarak kurulan SERİ Bilgi Teknolojileri Şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Tübisad (Türkiye Bilişim Sanayiciler Derneği) denetim kurulu üyesidir. Özlem Sarıoğlu- ATÖLYE «Gelecek Seçimini Nasıl Yapacaksın?» Koç Operasyonu Yöneticisi. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olduktan sonra kariyerine, PwC de uluslararası vergi danışmanlığı yaparak başladı. İkinci kariyeri olarak profesyonel koçluğa geçiş yaparken geliştirdiği ilk proje, üniversite öğrencilerine yönelik kariyer koçluğu uygulamasıydı senesinden bugüne kadar, yüzlerce üniversite öğrencisine kariyer koçluğu yaptı. Profesyonellere, heyecan duydukları kariyeri bulmaları ve kariyerlerinde doğallıkla performans sergilemeleri için bireysel veya grup çalışmalarıyla koçluk vermektedir. Bugüne kadar toplam 800 saatin üstünde koçluk deneyimi bulunmaktadır. Yazdığı kısa öyküleri ve şapka koleksiyonu vardır. Aynı zamanda İstanbul Film Festivallerinin sadık bir takipçisidir. Pınar Taşdemir-GASTRONOMİ Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatına Borusan Holding'de başladı. Kurumsallıktan uzaklaşmak ve girişimci ruhunu kullanabilmek adına aile şirketinde, ticaret hayatına atıldı. Ticaretin kazançlı olmasının yanı sıra kendisini ifade etmesine alan tanımadığını fark ederek, Hobini mesleğin edin mottosunu takip etti. Ortaokul yıllarında yaptığı yemekler onu mutfak sektörüne yönlendirdi. Yemekten anlayan bir restoran sahibi olmayı hedeflerken, alanına hâkim olma dürtüsüyle Mutfak Sanatları Akademisine gitti ve şef oldu. Eğitim ve stajını tamamlanınca bununla yetinmeyip çalışmaya devam etti. Çalıştıkça, mutfak hayatının heyecanı, hızı, temposu, işin yaratıcılık kısmının artması; tat alma duygusunu kullanma becerisinin gelişmesi onda doğru işi yaptığı fikrini perçinledi. Fine dining restoranlarda çalışmaya başladı. Son iki yıl Changa'da çalıştı. Bu yıl, ortaklarıyla Türk-Fransız sentezi Fumée'yi açtı. Fine dining kalitesinde yemeği daha sade sunumlarla, rahat bir mekânda insanlarla buluşturmayı hedefliyor.

3 Prof. Dr. Selim İşbir- TIP (KALP CERRAHİSİ) 1968 yılında Ankara'da doğdu. Tıp eğitimini yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladı yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim dalında uzmanlık eğitimini tamamladı ve 1997 yılında Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı oldu yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Mayo Klinikte Erişkin Kalp Cerrahisi'nde Klinik Fellow olarak çalıştı yılında Yardımcı Doçent, 2003 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör unvanlarını aldı yılları arasından Marmara Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmüştür. Hâlen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Dr. Şule Yazgan- TIP( Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı) TED Ankara Kolejinde ilk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Hacettepe Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan Dr. Yazgan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını Yale Üniversitesinde almıştır. Dr. Yazgan, 1995 te American Board of Pediatrics diplomasını da aldıktan sonra döndüğü Türkiye de, Sosyal Pediyatri Bilim Dalı'nda baş asistan olarak görev almış ve Sağlam Çocuk Polikliniği Sorumlu Uzman Doktorluğu nu üstlenmiştir. Bu görevinin yanı sıra uluslararası destekli bir proje olan anne ve çocuk sağlığını iyileştirmeyi amaçlayan Sağlıklı Başlangıçlar Projesi'nde Tıbbi Danışman olarak görev almıştır. Ayrıca AÇEV e anne ve çocuk sağlığı konularında danışmanlık yapmaktadır. Dr. Yazgan Türk Tabipler Birliği ve American Academy of Pediatrics (fellow statüsünde) üyesidir. Dr. Yazgan, 1998 yılından bu yana serbest çalışmaktadır. Evlidir. On dokuz ve on altı yaşlarında, bir kız ve erkek çocuğu annesidir. Virma Sökmen- BANKACILIK/FİNANS Galatasaray Lisesinden mezun olduktan sonra, La Salle Universitesi İşletme bölümünden mezun olan Virma Sökmen, Körfezbankta Analist ve Çarşı Menkul Değerler A.Ş.'de Araştırma Müdürü olarak çalışmıştır yılları arasında Midland Bank A.Ş.de Kredi Analisti olarak görev yapan Sökmen, yılları arasında HSBC Bank A.Ş.de Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Başkanı unvanıyla görev yapmıştır. Virma Sökmen Eylül 2010 tarihinde HSBC Bank A.Ş Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Bu tarihten itibaren görevini sürdürmektedir. Kurumsal Bankacılık, Ticari Bankacılık, Dış Ticaret ve Tedarik Yönetimi, Faktoring, Kurumsal ve Ticari Sigorta, Kurumsal Pazarlama ve Nakit Yönetimi birimlerinden sorumludur.

4 Yusra Soyak- İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ 1958 yılında Halep te doğdu. Ortaokulu İngiliz Kız Ortaokulu, liseyi Robert Kolejde bitirdikten sonra 1977 yılında İngiltere de Reading Üniversitesinde Arkeoloji Bölümü'nden mezun oldu yılında iş hayatına atıldı. On yıl Suudi Arabistan Hava Yollarında Bilet Satış Elemanı olarak çalıştı; on dört yıl JTI, Japan Tobacco International da İnsan Kaynakları ve Eğitim Departmanı nda farklı görev ve pozisyonlarda bulundu yılları arasında Inter Continental İstanbul Oteli Eğitim Müdürü ve İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonlarında bulundu yılından bu yana serbest çalışmakta, İnsan Kaynakları Danışmanlığı, Yönetici Koçluğu, Kariyer Koçluğu yapmakta ve eğitim vermektedir. Yusra Soyak aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öğrencilerine koçluk, Gençlere Umut Atölyesi öğrencilerine mentorluk yapmaktadır. Kurumlarda insana yapılan yatırımın kurum verimliliğine yansıdığına ve toplumu geliştirdiğine inanır. Dani Benreytan- ENDÜSTRİYEL TASARIM 2003 yılında Yeditepe Universitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, End. Ürün Tasarımı Bölümü'nü birincilikle bitirdikten sonra Milano da Domus Academy de Master yapan Dani Benyertan, ürün tasarımı, mekân tasarımı ve tasarım yönetimi alanlarında hizmet veren bir firma kurmuştur. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü nde ders vermektedir. İnsan hayatına girecek şeylerin tasarımına büyük ilgi duyan Benreytan, tasarlanan bir ürünün insanlar üzerinde uzun süreli etkiler bıraktığına inanır. İnsparkus, Parla Design, Cafe Per Me, Mapplook, Şeritçioğlu, Ototo Design, Design Network Milano firmalarında marka danışmanı, ürün tasarımcısı ve üretim sorumlusu olarak görevler almıştır. Katıldığı bir çok yarışmalardan 3.' lük aldığı 2004 Tag-Heuer International Wrist-watch Design Awards ve 2004 Alpha Romeo Accessory Design Competition 1 of 10 Selected Design Pieces öne çıkmaktadır. Haluk Özbek- FİZİK MÜHENDİSLİĞİ Mezun olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde yılları arasında araştırma görevlisi olmuştur. 97 yılında Deniz Harp Okulunda öğretim üyeliği yapmıştır yılar arasında Yrd. Doç. Doktor, 2003 yılından sonra Doçent Doktor olarak İstanbul Teknik Üniversitesinde Fizik Mühendisliği Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği görevine ve çalışmalarına devam etmiştir. 2005, 2009 ve 2013 yıllarında Katholieke Universiteit Leuven, Acoustics and Thermal Physics Section (ATF), Heverlee, Belçika'ya misafir araştırmacı olarak davet edilmiştir.

5 Prof.Dr. Yüksel Güvenilir- KİMYA MÜHENDİSLİĞİ Özgeçmiş: Yüksel Güvenilir 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinden Kimya Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Güvenilir, Doktora çalışmalarının bir kısmını İngiltere Leeds Üniversitesi Biyoteknoloji Bölümü'nde yaparak, İstanbul Teknik Üniversitesinden Yüksek Mühendis ve Doktora derecelerini alarak, Japonya devlet bursu ile Osaka OMTRI de araştırmalarda bulunmuştur yılında Kimya Mühendisliği Temel İşlemler Bilim Dalı'nda Doçent unvanı alan Prof. Dr. Yüksel Güvenilir, İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü'nde görev yapmaktadır. Prof. Güvenilir Mayıs 2009'dan beri İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü nde Bölüm Başkanı görevini yürütmektedir. Yüksel Güvenilir'in temel araştırma alanı enzim teknolojisi olup, "Yeni Biyoteknolojik Ürünler" konusunda makale, bildiri ve projeleri bulunmakta; bu konuda ulusal ve uluslararası konferanslara katılmakta ve/veya bu konferansları düzenlemektedir. Güvenilir'in diğer araştırma alanları çevre dostu biyopolimerler ve atık geri kazanımıdır. Güvenilir çeşitli sivil toplum örgütlerinde etkin görev yaparak, biyomalzemeler konusunda uğraş vermektedir. Prof. Güvenilir evli ve iki çocuk annesidir. Görkem Uraz- DİJİTAL PAZARLAMA ve REKLAMCILIK Ege Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden mezun olduktan sonra University of California, Los Angeles da General Business Studies Concentration in Marketing departmanında yüksek lisansını tamamlamıştır senesinden beri reklamcılık alanında uzmanlaşan Uraz, 2006 senesinden bu yana Sesli Harfler Online Marketing Agency nin kurucu ortağı olarak dijital pazarlama ve reklamcılık alanında çalışmaya devam etmektedir. Uraz aynı zamanda, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü nde Dijital Medya Stratejileri dersini vermektedir. Ayşe Eda Dorman- MODA TASARIMI 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu yılında 1996 yılına kadar Yapı Kredi Halk Yaşamda çalıştı.1996 Kanada ya gitti ve 2000 yılında Ottawa School of Fashion Design Moda Tasarımı Bölümü'nü tamamladı yılında Raffles Design Institute Pekin de Moda Tasarımı Eğitmeni olarak görev aldı. Ardından Shanghai Raffles Design Institute da Moda Tasarımı Bölümü'nde Renk Teorisi, Çizim teknikleri, Moda Illüstrasyonu,Üretim Yöntemleri,Tasarım Geliştirme konularında eğitim verdi yılında aynı enstitüde Moda Tasarımı Bölümü Üretim Koordinatorlüğü yaptıktan sonra 2004 yılında Moda Tasarımı Program Direktörü olarak görev aldı yılında bu göreve Moda Pazarlaması ve Yönetimi Program Direktörlüğü görevi eklendi. Bununla birlikte Raffles Design Institute ve Northumbria Üniversitesiyle ortak olarak yürüttüğü Moda Tasarımı Lisana Programını hazırladı ve Tasarım ve Koleksiyon Geliştirme ve Planlama eğitimleri verdi. Bu süre içinde Northumbria Üniversitesinde Yüksek Lisans Çalışmaları'na başladı yılının sonunda İstanbul Moda Akademisinde başladığı Akademik Direktörlük görevine devam etmektedir. Bunun yan ısıra hâlen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü ve İstanbul Moda Akademisinde Moda Tasarımı ve Teknolojisi üzerinde çeşitli dersler vermektedir.

6 Av. Doç.Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu- HUKUK 1963 yılında İstanbul da doğdu döneminde İtalyan Lisesini, döneminde de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ve dönemi Türkiye Barolar Birliği delegeliği yaptı yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana bilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak akademik hayata başladı yılında yüksek lisans diplomasını, 1997 yılında doktora tezi ile ceza hukuku doktoru ve 2010 yılında Ceza Hukuku Doçenti unvanını aldı yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde (MÜHF) Ceza ve Ceza Usul Hukuku Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi olarak çalıştı. Bu dönem zarfında başta MÜHF si olmak üzere, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Etiler Polis Yüksek Okulu ve Florya Şükrü Balcı Polis Yüksek Okulunda ceza hukuku dersleri verdi öğretim yılında Yeditepe Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesinde Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü misafir öğretim üyeliği yaptı yılında, İtalya nın Bologna Üniversitesinde bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi; 1996 yılında İtalya nın Milano şehrinde İstanbul Barosu nu temsil etti, 2008 yılında Fransa nın Paris şehrinde görev aldı. Bilgisayar Suçları, Fikrî Mülkiyet Hakkından Kaynaklanan Suçlar, Ceza Kanunları isimli kitaplarının yanında ceza ve ceza usul hukuku konularına ilişkin çok sayıda makale, tebliğ ve bilimsel içerikli yayın ve sunumu bulunmaktadır. Kayak, yelken, rüzgâr sörfü, dalış (scuba), motosiklet gibi hobisel faaliyetlerin yanında uzun yıllar aktif olarak sürdürdüğü su topu hayatına veteran (masters) düzeyinde devam etmektedir. Ceza ve Ceza Usul Hukuku, Ticari Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku, Fikrî ve Sınaî Mülkiyet Hukuku, Telif Hakları, Basın Hukuku, Spor Hukuku, Sözleşmeler Hukuku ve Sağlık Hukuku konularında aktif olarak çalışmakta; İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Beril Koparal Ayanoğlu- MOLEKÜLER BİYOLOJİ ve GENETİK Orta öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü'nde okuduktan sonra, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü nde Tıbbi Biyoloji ve Genetik Yüksek Lisansı'nı bitirdi yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji ve Genetik Ana bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olarak çalıştı ve aynı konuda doktora çalışmalarına devam etti yılında ilaç sektörüne danışmanlık vermeye başladı yılları arasında Marmara Üniversitesi Çağdaş Bilimler Vakfında Pre-MBA yaptı yılında BBMediks isimli kendi reklam ve yayıncılık şirketini kurdu yılında İngiltere, Londra da Talking Image dan İmaj Danışmanı sertifikası alarak imaj danışmanı oldu yılında Maltepe Üniversitesi ve Kırmızı Danışmanlıktan Koçluk eğitimi aldı Mart ında Paris te 2006 Eylül de başlayan NLP Eğitimi ni NLP School Europe sertifikasıyla tamamladı.2007 yılında Açık öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü nden mezun oldu yılında kendi şirketini dünyanın en büyük sağlık iletişim şirketi Ogilvy Healthworld / CommonHealth ile birleştirerek yönetimin başına geçti. Hâlen Ogilvy Healthworld / CommonHealth Türkiye'nin Genel Müdürü olan Ayanoğlu, İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Moleküler Tıp Doktorası ve Kanada Victoria Üniversitesinde de Erişkin Eğitimi Masterı na devam etmektedir yılı itibariyle Ogilvy Healthworld / CommonHealth Orta Doğu ve Kuzey Afrika İş Geliştirme Direktörlüğü nü de üstlenmiştir. Pembe Hanım Kanserli Hasta ve Yakınlarıyla Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı olan Ayanoğlu, Deneysel Tıp Araştırmaları Enstitüsünde kanser üzerine çalışmalar yaptığı 80 li yıllardan beri kanserle ilgilenmektedir. Ayanoğlu evli ve üç kız (17, 15 ve 12) annesidir.

7 Erdal Doğan- HUKUK 1973 Erzurum doğumlu. ilk ve lise öğretimini İzmit,Yalova ve İstanbul'da, hukuk eğitimini ve insan hakları alanındaki yüksek lisansını da İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul Beyoğlu'nda kendi avukatlık bürosunda on beş yıldır serbest avukat olarak görev yapmaktadır. Çalışma alanı daha çok eşit yurttaşlık haklarından yararlanamayan tüm kesimleri içine alan ve Türkiye'de Hristiyan halklar, Alevi ve Kürtlerin kişisel ve kolektif hakları ile düşünce ve ifade özgürlüğü üzerinedir. Yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır. Düzenli olarak Taraf gazetesi ve Demokrat Haber Sitesi'ne güncel siyasi ve hukuki konular üzerine makaleler yazmaktadır yılında Malatya'da öldürülen üç Protestan Hristiyan'ın ailelerinin avukatlığını sürdürmektedir. Dava yedi yıldır sürmektedir. Hrant Dink ve ailesinin yaklaşık iki yıl avukatlığını yapmıştır yılından beri Dersim Soykırımı ve devam eden kültürel soykırım hakkında Türkiye ve uluslararası platform ve mekanizmalarda hukukçu olarak görev yapmaktadır yılından beri İstanbul Barosu meslek içi eğitim seminerlerinde ve Staj Eğitim Merkezinde Uygulamada Ceza Avukatlığı yapmakta ve Avrupa Hukuku alanında dersler vermektedir. Hitit Hukuku (Belleklerdeki "Kayıp") adlı kitabın yazarıdır. Evli ve yeni doğan bir çocuk sahibidir. Oğuzhan Demiral- UÇAK MÜHENDİSLİĞİ 1966 yılında İzmir de doğdu yılında Ankara Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü'nden 1988 yılında mezun oldu. ODTÜ Yabancı Diller Okulunda bir yıl İngilizce eğitimi aldıktan sonra 1991 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Bölümü Konstrüksiyon ve İmalat Programı'nı bitirerek yüksek mühendis unvanı aldı yılları arasında; Meksan Makina Sanayii A.Ş. de ARGE Mühendisi, Kara Havacılık Okulu Uçak Bakım Destek Grubu'nda Bakım Subayı, İstanbul Hava yolları Teknik Müdürlüğü nde Uçak Sistem ve Uçuşa elverişilik Mühendisi ve Başmühendis, Freebird Havayollarında Mühendislik Müdürü olarak çalıştı yılından bu yana Freebird Havayollarında Teknik Başkanlık görevini yürütüyor. Oğuzhan Demiral evli ve iki çocuk babasıdır. Yrd. Doç. Leyla Kayhan Elbirlik- EDEBİYAT/ TARİH / SOSYAL BİLİMLER Leyla Kayhan Elbirlik, 2001 yılında lisans derecesini Karşılaştırmalı Edebiyat alanında Bard College'dan, 2005 yılında yüksek lisans derecesini Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü'nden ve 2013 yılında da doktora derecesini yine Harvard Üniversitesi Tarih Bölümü ve Orta Doğu Çalışmaları'nda tamamlamıştır. Eylül 2013'de Özyeğin Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi kadrosuna katılmıştır. Osmanlı Tarihi, Ortadoğu ve İslam Tarihi, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ilgi alanlarıdır.

8 Dr. Yunus Emre Aydın - Psikiyatr-Psikoterapist Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Psikiyatri ihtisasını Dicle Üniversitesinden Üniversite Öğrencilerinde Çocukluk Çağı Travmatik Yaşantıları ve Aile İşlevlerinin Ruhsal Belirti Açısından Değerlendirilmesi konulu tez ile tamamladı. Tunceli'de mecburi hizmetini yaptı. 2008'den beri İstanbul da çalışmaktadır. Türk Tabipler Birliği (TTB), Türkiye Psikiyatri Derneği(TPD), Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği (PİDİAD) üyesidir. Evren Asena-TIP ( PSİKİYATRİ) 1972 de İzmir de doğdu. İzmir Saint-Joseph Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Hastanesinde uzmanlık eğitimi alarak psikiyatri hekimi oldu. Artvin de zorunlu hizmetini tamamladı. İstanbul da özel sektörde çalışıyor. Türkiye Psikiyatri Derneği üyesidir. Cemal Dindar- TIP (PSİKİYATRİ) Psikiyatrist-yazar. 1970, Tokat doğumlu. İlkokulu köyünde okudu. 12 Eylül Darbesi'nin olduğu 1980 yılında ailesi ile birlikte İstanbul'a yerleşti. Maçka Teknik Lisesi Elektronik Bölümü'nü bitirdikten sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesine girdi. Tıp eğitimi boyunca arkadaşlarıyla "Değirmenlere Karşı" adlı dergiyi çıkarttı ve Düşün Kulübü'nü kurdu. Afşar Timuçin'in rehberliğinde arkadaşlarıyla birlikte iki yıl felsefe tarihi ve bilim felsefesi çalıştı. Tıbbiyeden mezun olduktan sonra Bakırköy Akıl Hastanesinde psikiyatri asistanı olarak çalışmaya başladı. Dergicilik serüveni burada da devam etti; hastalar ve sağlık çalışanları ile birlikte Aura adlı hastane dergisini çıkarttı yılında psikiyatri uzmanı oldu. İki yıl Şanlıurfa Devlet Hastanesinde çalıştı. Bu dönem ruhsallık ve sosyokültürel etkenler arasındaki ilişkilere yoğunlaşan gözlemlerde bulundu. Bu gözlemlerini yayınlanmış ilk kitabı olan Yuvasız Kuşlar Gibi / Deliliğin Resimli Sivil Tarihi" kitabında yayınladı. İstanbul'a yerleştikten sonra 'Anadolu Ruhsallığı' başlığı altında sosyokültürel etkenlerle ruhsallık ilişkisine dair yazılar yayınladı. Politik psikolojisi eleştirileri, anti-psikiyatri, sinema ve ruhsallık ilişkisi ve diyalektik düşünce ile psikanaliz arasındaki geçiş alanları üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Psikodiyalektik Araştırmalar Derneği Kurucusu ve Akıl Defteri dergisinin editörlüğünü yürütmektedir.

9 Nur Dinçer Genç- PSİKOLOJİ 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Klinik Psikoloji Master programına devam etmektedir. Özel Yüzyıl Işıl Okullarında psikolojik danışmanlık biriminde görev aldıktan sonra Psikoterapi Bilim Merkezi`nde, çeşitli çalışmalar yapmış, eğitimler vermiştir yılında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Merkezi`nde psikolog olarak göreve başlayan Nur Dinçer, genç psikolojisi alanında çalışanlara yönelik eğitim ve süpervizyon çalışmaları yapmaktadır. Mayıs 2011 tarihinden itibaren kendi kurduğu Arkabahçe Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık merkezinde terapist, eğitimci ve yönetici olarak çalışmaktadır. 1999`da Travmaya Psikolojik Destek ve Yardım Modeli`nin geliştirilmesi ve uygulanması çalışmalarına katılan Genç, "ÖNSE" (Öğrenmenin Nörogelişimsel Sorunlarını Saptama Envanteri)`nin geliştirilmesi çalışmalarında yer almıştır (2007) yılında DBE`de anne adaylarına yönelik olarak hazırlanan "Hamile Eğitim Projesi"nin yönetiminde aktif olarak çalışmıştır. TRT`de yayınlanan "Bizim Mahalle" adlı çocuk programının danışmanlığını yapmıştır ( ). Genç, çalışmalarında ağırlıklı olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi, Kum Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, EMDR Terapisi, Aile Terapisi ve Jung Terapisi tekniklerini kullanmaktadır. Genç`in çoğunlukla çalıştığı danışmanlık konuları ise, psikolojik travma, okul ve öğrenme sorunları, çocukluk ve ergenlik dönemi sorunları, aile içi iletişim sorunları, hamile danışmanlığı, anne-bebek danışmanlığı ve bakıcı-bebek danışmanlığıdır. Ece Oral Albayrak- PSİKOLOJİ 2009 yılında Boğaziçi Üniversietsi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesinde Klinik Psikolji Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Eğitim kurumunda psikolojik danışman ve idareci olarak çalıştı, ardından Davranış Bilimleri Enstitüsünde iş deneyimleri oldu. Lisans stajını Surp Prgiç Ermeni Hastanesi Psikiyati ve Psikoloji Birimi'nde tamamladı yılından beri, Arkabahçe Psikolojik Gelişim Eğitim Danışmanlık Şirketinde psikolog olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları ; kayıp, yas, depresyon, kaygı bozuklukları, travma, boşanma danışmanlığı, kişiler arası ilişki bozuklukları, kaygı durumu, özgüven problemi, performans sınav kaygısı, içgörü ve duygusal farkındalık gibi konulardır. Cesur - Özün Saner- SANER MİMARİ TASARIM Cesur Saner-1968 yılında İstanbul'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara, İstanbul, Belçika ve Edirne gibi değişik yerlerde tamamladıktan sonra 1987 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'ne girdi yılında Bina Yapımı ve Yönetimi Dalı ndan Yüksek Mimar olarak mezun oldu yılından itibaren serbest çalışmaya başladı. Çalışmalarını 1996 yılında eşi Özün SANER ile birlikte kurdukları SANER Mimari Tasarım bünyesinde sürdürmektedir. Bir kız çocuk babasıdır. Özün Saner yılında Lefkoşa'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kıbrıs'ta tamamladı yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde Mimarlık okudu yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Fiziksel Çevre Kontrolü Bölümü'nden Yüksek Mimar olarak mezun oldu yılından 1996 yılına kadar çeşitli Mimarlık Firmalarında serbest olarak çalıştı yılından itibaren eşi Cesur SANER ile birlikte kurdukları SANER Mimari Tasarım bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bir kız çocuk annesidir.

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer

Prof. Dr. Ayşe Bora Tokçaer Prof. Dr. Ersin Tan 1959 yılında Ankara da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini TED Ankara Kolejinde yaptıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girmiş ve 1982 yılında mezun olmuştur. 1982-1984

Detaylı

2013-2015 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeleri Ali İlker Elçi 1979 yılında Malatya da doğdu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2003 yılında İnönü Üniversitesi Kimya Bölümünden mezun oldu ve 2005 Yılında

Detaylı

Sempozyum e-gazetesi 20 Aralık 2014 Yer: Liv Hospital B1 Konferans Salonu www.livsempozyumgunleri.com

Sempozyum e-gazetesi 20 Aralık 2014 Yer: Liv Hospital B1 Konferans Salonu www.livsempozyumgunleri.com Sempozyum e-gazetesi 20 Aralık 2014 Yer: Liv Hospital B1 Konferans Salonu www.livsempozyumgunleri.com Bilimsel toplantıya katılım için lütfen kayıt yaptırınız. Kayıt için : www.sempozyumgunleri.com Katılım

Detaylı

Muhammed ALYÜRÜK. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. İngilizce bilmektedir. Muhammed ALYÜRÜK İBB İSBAK A.Ş. Genel Müdürü

Muhammed ALYÜRÜK. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. İngilizce bilmektedir. Muhammed ALYÜRÜK İBB İSBAK A.Ş. Genel Müdürü Muhammed ALYÜRÜK Muhammed ALYÜRÜK İBB İSBAK A.Ş. Genel Müdürü 1980 İstanbul/Bakırköy doğumlu olan Muhammed Alyürük İlk, Orta, Lise ve Üniversite eğitimlerini İstanbul da tamamladı. Marmara Üniversitesi

Detaylı

Dilşad Koloğlugil 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.

Dilşad Koloğlugil 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu. Aylin Sezer 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans programından "Kıskançlıkta Cinsiyet Farklılıkları: Evrimsel Hipotezin Testi" başlıklı tezini tamamlayarak fakülte birincisi

Detaylı

ABDULLAH UÇMAN PROF. DR. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nden mezun oldu.

ABDULLAH UÇMAN PROF. DR. İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nden mezun oldu. PROF. DR. ABDULLAH UÇMAN İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nden mezun oldu. 1976 da Türk Dili ve Edebiyatı Ansiklopedisi nin yayın kurulunda görev aldı. 1981 de doktorasını

Detaylı

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER Tarık Volkan Cengen 93 1976 yılında İstanbul da doğdu. 1986-1993 yılları arasında İstanbul Lisesi nde okudu. 1998 yılında İTÜ Makina Mühendisliği Bölümü nden makina mühendisi

Detaylı

Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015

Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015 Duyurunun başlangıç tarihi: 25 Ağustos 2015 Son Başvuru Tarihi: 08 Eylül 2015 T.C. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ NDEN Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine

Detaylı

HALK FAKTORİNG A.Ş. MEVCUT YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

HALK FAKTORİNG A.Ş. MEVCUT YÖNETİM KURULU ÜYELERİ HALK FAKTORİNG A.Ş. MEVCUT YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ERDAL ERDEM Halk Faktoring A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı 1971 yılında Çankırı`da doğdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Detaylı

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ

ŞİRKET VE ŞİRKETİN İLİŞKİLİ TARAFLARI İLE İLİŞKİSİNİN NİTELİĞİ VE ÖNEMLİLİK DÜZEYİ : ERGÜN KAĞITÇIBAŞI : BURSA DOĞUM TARİHİ : 01 / 01 / 1934 ÖĞRENİM DURUMU : İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. de Yönetim Kurulu Başkanı, Çemtaş Çelik Makina A.Ş. de Yönetim Kurulu

Detaylı

PROF. DR. SERPİL UĞUR BAYSAL IN ÖZGEÇMİŞİ, 14 Ocak 2015

PROF. DR. SERPİL UĞUR BAYSAL IN ÖZGEÇMİŞİ, 14 Ocak 2015 PROF. DR. SERPİL UĞUR BAYSAL IN ÖZGEÇMİŞİ, 14 Ocak 2015 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Sosyal Pediyatri Bilim Dalı ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Detaylı

PROF. DR. ABDULLAH UÇMAN

PROF. DR. ABDULLAH UÇMAN PROF. DR. ABDULLAH UÇMAN İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü nden mezun olduktan (1972) sonra bir süre aynı bölümde kütüphane memurluğu yaptı (1974-1978). 1976 da Türk

Detaylı

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya

13 Nisan 2012, Majesty Mirage Park Resort Hotel, Antalya Dr. Mehmet ÖZDEMİR Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyoloji bölümünü 1973 yılında bitirdi. Aynı üniversitede Siyaset, Kültür ve Edebiyat Sosyolojisi dallarında yüksek lisans

Detaylı

Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı

Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı Doç. Dr. Tuncay ERGENE Türk PDR-DER Genel BaĢkanı 1964 yılında Ankara da doğmuştur. Lisans eğitimini 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü, Psikolojik Danışma ve

Detaylı

BMTurk Hakkında. Brand Management Turkey; kısaca BMTurk Eylül 2016 yılında kurulmuştur.

BMTurk Hakkında. Brand Management Turkey; kısaca BMTurk Eylül 2016 yılında kurulmuştur. BMTurk Hakkında Brand Management Turkey; kısaca BMTurk Eylül 2016 yılında kurulmuştur. Toplam 100 yıllı aşkın profesyonel iş tecrübesine sahip bir ekibi birleştirmektedir. Teknoloji, turizm ve uluslararası

Detaylı

27 Mayis 2016 HAZİRAN 2016 YENİ MISAD YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ!

27 Mayis 2016 HAZİRAN 2016 YENİ MISAD YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ! 27 Mayis 2016 HAZİRAN 2016 SAYI:1 YENİ MISAD YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ! 27 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen MISAD Genel Kurul Toplantısı sektör aktörlerini bir araya getirdi... TEŞEKKÜRLER MİSAD Yönetim Kurulu

Detaylı

Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler

Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler On5yirmi5.com Yeni açılan Üniversiteler ve Bölümler 2014 2015 2014 2015 yılındayeni Açılan Üniversiteler ve Bölümler Yayın Tarihi : 1 Mayıs 2015 Cuma (oluşturma : 1/4/2017) 2014 senesinde üniversitelerde

Detaylı

2002-2003 Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi (teorik temel) Eğitmen: Prof. Dr. M. Z. Sungur/ İstanbul

2002-2003 Bilişsel ve Davranışçı Terapiler Eğitimi (teorik temel) Eğitmen: Prof. Dr. M. Z. Sungur/ İstanbul H. GAYE TOLUN Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Kişisel Bilgi: Doğum tarihi: 19.10.1971 Doğum yeri: Ankara Medeni durum: Evli, 1 çocuklu Eğitim ve Görev: 2008 Serbest Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Detaylı

Business Network Center Turkey

Business Network Center Turkey Holdinglerden kobilere pek çok firma kurumsal akademi kurma yarışı içinde. Peki nedir bu şirketleri kurumsal kimliği içerisinde çalışanlarının ayrı bir eğitim sürecinden geçmesini zorunlu kılan? Son yıllarda

Detaylı

TANITIM DOSYASI. bagatur.com. bagaturlaw

TANITIM DOSYASI. bagatur.com. bagaturlaw TANITIM DOSYASI bagatur.com bagaturlaw Deneyimli İşinizi anlayan, gereksinimlerinize uygun çözüm üreten Deneyimiyle risklerinizi yönetmenizi, önlemenizi sağlayan Kurumsal ve Güvenilir Dürüst, güvenilir,

Detaylı

İnan & Aras Hukuk Bürosu

İnan & Aras Hukuk Bürosu İnan & Aras Hukuk Bürosu İnan & Aras, müvekkil ve danışanlarına hukukun her alanında hizmet veren Ankara merkezli bir hukuk bürosudur. Hukuk büromuz, yerli ve yabancı müvekkillerine şirketler hukuku, birleşme

Detaylı

Kasım KUTLU. Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi)

Kasım KUTLU. Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi) Kasım KUTLU Kasım Kutlu Genel Müdür (Makine Mühendisi) Kasım KUTLU, 01.03.1957 tarihinde Rize, Güneysu da doğdu. 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi nde Makine Mühendisliği bölümünden

Detaylı

5105 Ekonomi ve Finans 4 5105 Ekonomi ve Finans 4 5106 Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları 4 3226 İşletme 4

5105 Ekonomi ve Finans 4 5105 Ekonomi ve Finans 4 5106 Ekonomi-Yönetim Bilimleri Programları 4 3226 İşletme 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 1245 Mobilya ve Dekorasyon 2 9077 Ağırlama Hizmetleri 2 5368 Turizm ve Otel İşletmeciliği

Detaylı

Av. Ceyda Cimilli Akaydın

Av. Ceyda Cimilli Akaydın Av. Ceyda Cimilli Akaydın Orta Öğretimini Çanakkale Anadolu Lisesinde tamamlayan Ceyda Akaydın, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:30-10:45 Mobbing Nedir, Ne Değildir? Hüseyin Gün - MobbingDer (Mobbing İle Mücadele Derneği)Başkanı 10:45-11:00 Çay Kahve - Network Arası 11:00-12:30 Mobbing'in Hukuksal Boyutu Nedir? Doç.Dr.Erdem Özdemir

Detaylı

Prof. Dr. Cengiz Çokluk

Prof. Dr. Cengiz Çokluk Prof. Dr. Cengiz Çokluk (Anabilim Dalı Başkanı) 23 Nisan 1968 yılında Sinop ilinin Ayancık ilçesinde doğdu. İlk, orta ve liseyi Samsun da bitirdi. 1984-1990 tarihleri arasında Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Detaylı

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA EK AÇIKLAMALARIMIZ

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA EK AÇIKLAMALARIMIZ SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA EK AÇIKLAMALARIMIZ Sermaye Piyasası Kurulu nun, Kurumsal Yönetim Tebliğinin (II-17.1) sayılı Tebliğinin 1.3.1 maddesi uyarınca yapılması gereken ek açıklamalar aşağıda bilginize

Detaylı

1. Risk Değerlendirme

1. Risk Değerlendirme İş Sağlığı ve Güvenliği 1. Risk Değerlendirme Eğitimi 02 Mayıs 2015 Cumartesi Bilimsel Danışma Kurulu : Prof. Dr. Harun MUTLUAY - Yrd. Doç. Dr. Fuat KAR Yrd. Doç. Dr. Mustafa YALÇIN - Öğr. Gör. H. Engin

Detaylı

www.novusens.com 2012, Novusens

www.novusens.com 2012, Novusens www.novusens.com İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK ENSTİTÜSÜ Vizyon... Ulusal ve uluslararası paydaşları ile sürdürülebilir büyüme ve rekabeti amaçlayan, ekonomiye ve toplumsal kalkınmaya katma değer yaratacak

Detaylı

Ebru ÖZKURT TOPCU. Uzman Klinik Psikolog. Aile ve Çift Terapisti

Ebru ÖZKURT TOPCU. Uzman Klinik Psikolog. Aile ve Çift Terapisti Ebru ÖZKURT TOPCU Uzman Klinik Psikolog Aile ve Çift Terapisti 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden başarısı dolayısıyla Onur Öğrencisi olarak mezun olmuştur. Üsküdar Üniversitesi nde

Detaylı

İşte yeni açılan üniversite ve bölümler 2014

İşte yeni açılan üniversite ve bölümler 2014 On5yirmi5.com İşte yeni açılan üniversite ve bölümler 2014 Bu yıl yeni açılan üniversite ve bölümler, ÖSYM'nin 23 Haziran tarihli yayınladığı ÖSYS tercih kılavuz ve kitapçıkta yer alan verilerin geçtiğimiz

Detaylı

PRIVATE GAYRIMENKUL. Biz Kimiz?

PRIVATE GAYRIMENKUL. Biz Kimiz? PRIVATE GAYRIMENKUL C Biz Kimiz? Kuruluş ve Geçmiş Private Gayrimenkul 2001 yılında Şenol Tınaz tarafından Bebek te müşterilerine hizmet vermek üzere kurulmuştur. Uzmanlaştığımız bölgede seçkin müşteri

Detaylı

Mehmet Gökmen Uçar. Abdurrahman Özciğer. Mehmet Sezgin. Veysel Sunman. Mustafa Aydın

Mehmet Gökmen Uçar. Abdurrahman Özciğer. Mehmet Sezgin. Veysel Sunman. Mustafa Aydın KKB 2012 FAALİYET RAPORU YÖNETİM KURULU Gökmen Uçar 18 Sezgin Veysel Sunman Abdurrahman Özciğer Mustafa Aydın YÖNETİM Cantekin Osman Sindel İsmail Hakkı İmamoğlu Ertuğrul Bozgedik 19 KKB 2012 FAALİYET

Detaylı

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ

SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA 2012 YILI FAALİYET DÖNEMİ İLGİLİ EK AÇIKLAMALARIMIZ Sermaye Piyasası Kurulu nun Seri:IV, No: 56 Sayılı Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin

Detaylı

Anadolu Üniversitesi (eskişehir) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası

Anadolu Üniversitesi (eskişehir) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası On5yirmi5.com Anadolu Üniversitesi (eskişehir) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası Anadolu Üniversitesi (eskişehir) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası OSYS 2016 sınavları için Anadolu Üniversitesi

Detaylı

ATILIM ÜNİVERSİTESİ T.C. DEVLET TEŞKİLATI NUMARALARI

ATILIM ÜNİVERSİTESİ T.C. DEVLET TEŞKİLATI NUMARALARI BİRİM ADI T.C. DEVLET TEŞKİLATI NUMARASI MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANLIĞI 35774133 ATILIM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 59394181 REKTÖRLÜK OFİSİ (ÖZEL KALEM) 23352954 GENEL SEKRETERLİK 53322795 ÖĞRENCİ DEKANLIĞI 26256122

Detaylı

GENEL KURULUN ONAYINA SUNULACAK BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ

GENEL KURULUN ONAYINA SUNULACAK BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ GENEL KURULUN ONAYINA SUNULACAK BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ADAY LİSTESİ Hasan SEZER Prof. Dr. Nuh BOYRAZ Av. Dr. Cahit SULUK HASAN SEZER (Bağımsız Üye Adayı) Özgeçmiş Lisans eğitimini A.İ.T.İ.A. (Gazi Üniversitesi

Detaylı

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden:

İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden: İstanbul Gelişim Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize; 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu ve "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak

Detaylı

MAT-FEN EĞİTİM KURUMLARI YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ

MAT-FEN EĞİTİM KURUMLARI YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZ 2007-2008-2009 YILI ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'Nİ KAZANANLAR 30 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ 155 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) ELEKTRİK-ELEKTRONİK

Detaylı

Börte Özdemir. Burçak Arıcı

Börte Özdemir. Burçak Arıcı Börte Özdemir 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 2007 yılında "Bakırköy Gönüllü Değişim" projesinde yer aldı. 2008 yılında Koç Üniversitesiyle birlikte "Minik Yürekler"

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. : Psikoloji,Psikolojik Danışma, Özel Eğitim Uzmanı, : Psikoloji,Psikolojik Danışma, Rehberlik ve Özel

ÖZGEÇMİŞ. : Psikoloji,Psikolojik Danışma, Özel Eğitim Uzmanı, : Psikoloji,Psikolojik Danışma, Rehberlik ve Özel ÖZGEÇMİŞ GENEL Adı : Ahmet İsmail ÖZÇELİK Doğum Yeri ve Tarihi : Ankara, 27.08.1954 Konumu ve Ünvanları Alanı Eğitim Medeni Hali : Psikoloji,Psikolojik Danışma, Özel Eğitim Uzmanı, : Psikoloji,Psikolojik

Detaylı

BİLİŞİM UZMANLIK PROGRAMLARI & FİYATLARI

BİLİŞİM UZMANLIK PROGRAMLARI & FİYATLARI BİLİŞİM UZMANLIK PROGRAMLARI & FİYATLARI 1. DİJİTAL PAZARLAMA UZMANLIĞI EĞİTİMİ 380.00 2. İÇ MİMARİ VE MOBİLYA TASARIMI UZMANLIĞI KURSU (AUTOCAD DESTEKLİ 380.00 3. NETWORKİNG & SOSYAL İLİŞKİ AĞI YÖNETİMİ

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ONKOLOJİ ENSTİTÜSÜ Prof. Dr. Işık ASLAY 1967 yılında lise eğitimini Kadıköy Kız Lisesi nde tamamladı. 1973 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ni bitirdi. 1982 yılında

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:15-10:15 İşveren Markası ve İK Pazarlaması İlişkisi: İşveren Markası, İK Pazarlaması Nedir? Nasıl Kullanılır? İrem Önal - Saha Satış İK Müdürü - PepsiCo Türkiye 10:15-11:00 Tutarlı Bir İşveren Marka

Detaylı

ŞĐRKET VE ŞĐRKETĐN ĐLĐŞKĐLĐ TARAFLARI ĐLE ĐLĐŞKĐSĐNĐN NĐTELĐĞĐ VE ÖNEMLĐLĐK DÜZEYĐ :

ŞĐRKET VE ŞĐRKETĐN ĐLĐŞKĐLĐ TARAFLARI ĐLE ĐLĐŞKĐSĐNĐN NĐTELĐĞĐ VE ÖNEMLĐLĐK DÜZEYĐ : ADI SOYADI : YAŞAR KÜÇÜKÇALIK DOĞUM TARĐHĐ : 29.11.1960 ÖĞRENĐM DURUMU : PAZARLAMA ĐŞ VE YÖNETĐMĐ (ĐNGĐLTERE) Birlik Mensucat A.Ş., Lüks Kadife A.Ş., Emintaş A.Ş. nin Yönetim Kurulu Başkanı, Birlik Denim

Detaylı

GAYRİ MENKUL AKADEMİSİ

GAYRİ MENKUL AKADEMİSİ GAYRİ MENKUL AKADEMİSİ HAKKIMDA 1980 yılında T.E.D. Ankara Koleji'nden mezun olduktan sonra İ. Ü. Orman İşletme Mühendisliği'ni 1985 yılında tamamlamıştır. Açık, iki yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM YILI YURTDIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ KONTENJANLARI ANADOLUYÖS KONTENJANI PROGRAM SÜRESİ

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM YILI YURTDIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ KONTENJANLARI ANADOLUYÖS KONTENJANI PROGRAM SÜRESİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ 2016-2017 ÖĞRETİM YILI YURTDIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ KONTENJANLARI BİRİM ID BİRİM PROGRAM SÜRESİ ANADOLUYÖS KONTENJANI ULUSLARARASI SINAV VE DİPLOMA PUANI KONTENJANI ÖZEL KOŞUL

Detaylı

PANELİST: Prof. Dr. Gündüz ULUSOY Sabancı Üniversitesi

PANELİST: Prof. Dr. Gündüz ULUSOY Sabancı Üniversitesi 15 EKİM 2016 PANELİST: Prof. Dr. Gündüz ULUSOY Sabancı Üniversitesi Prof. Dr. Gündüz Ulusoy halen Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesidir. 1970 yılında Robert Kolej

Detaylı

3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 9075 Bilgisayar Teknolojisi (Devamı Arkada) 2

3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 3127 Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri 4 9075 Bilgisayar Teknolojisi (Devamı Arkada) 2 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 8342 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 4 9132 Acil Durum ve Afet Yönetimi 2 3101 Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği 4 3101 Ağaç İşleri

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları 200110026 Sağlık Yönetimi (Tam Burslu) 4 TM-1 3 3, 120 32700 --- 401,25062 200110062 Tıp Fakültesi (İngilizce) (Ücretli) 6 MF-3 54 17, 21, 28, 120 26800 --- 447,46504 200110071 Tıp Fakültesi (İngilizce)

Detaylı

MARKA İLETİŞİM SÜRECİ. Brif Toplantısı. Analiz ve Araştırma Süreci. İletişim Stratejisi. Konumlandırma ve İletişim Çalışmaları

MARKA İLETİŞİM SÜRECİ. Brif Toplantısı. Analiz ve Araştırma Süreci. İletişim Stratejisi. Konumlandırma ve İletişim Çalışmaları Brif Toplantısı Ürün / Hizmet Tanımı, Mevcut Konum, Güçlü ve Zayıf Yönler, Hedefler,Rakipler, Fırsatlar ve Tehditler Analiz ve Araştırma Süreci Kurum İçi İletişim Analizi Hedef Kitle Analizi Rakip Analizi

Detaylı

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ. Bilgi İşlem Yöneticisi

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ. Bilgi İşlem Yöneticisi BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ Bilgi İşlem Yöneticisi Şaban BUDAKOĞLU 2121 saban.budakoglu@okan.edu.tr Sn. Şaban BUDAKOĞLU, üniversitemizin Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde Bilgi İşlem Yöneticisi olarak Sn. BUDAKOĞLU,

Detaylı

Staj Yeri 01.10.1997-01.06.1998 Poyraz Reklam Ajansı

Staj Yeri 01.10.1997-01.06.1998 Poyraz Reklam Ajansı ARMAĞAN GÖKÇEARSLAN Kişisel Bilgi Medeni Hali :Bekar Milliyeti :TC Doğum Tarihi :20.08.1977 Eğitimi 2010 : Londra da İngilizce Dil Eğitimine katıldı (Avalon School) 2003-2007 :Hacettepe Üniversitesi Güzel

Detaylı

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ

YÜRÜTTÜĞÜ GÖREVLER / AYRILMA NEDENLERİ : ERGÜN KAĞITÇIBAŞI : BURSA DOĞUM TARİHİ : 01 / 01 / 1934 ÖĞRENİM DURUMU : İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK İşletmeleri A.Ş., Ares Çimento A.Ş., Tunçkül Çimento A.Ş. ve Bursa Beton A.Ş. nde Yönetim Kurulu Başkanı

Detaylı

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Toplantı ve Zaman Yönetimi 20 Haziran 2015 Eğitmen: Ebru Deniz Tekman Eğitimin Amacı Eğitimin amacı katılımcıların, zaman kullanımı konusunda verimliliklerini artırarak,

Detaylı

2015 YILI FAALİYETLERİNİN GÖRÜŞÜLECEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA GELECEK DÖNEM İÇİN YÖNETİM KURULU ÜYE ADAYLARIMIZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

2015 YILI FAALİYETLERİNİN GÖRÜŞÜLECEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA GELECEK DÖNEM İÇİN YÖNETİM KURULU ÜYE ADAYLARIMIZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR. 2015 YILI FAALİYETLERİNİN GÖRÜŞÜLECEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINDA GELECEK DÖNEM İÇİN YÖNETİM KURULU ÜYE ADAYLARIMIZ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR. Adı Soyadı Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği

Detaylı

Puan Türü. Ek Kont. Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik YGS , ,68355

Puan Türü. Ek Kont. Bolu Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik YGS , ,68355 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) Puan Türü Ek Kont. Yerl. Sayısı Min Puan Puan Min 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS-1 6 4 309,09103 335,72217 100110027 Fen Bilgisi Öğretmenliği

Detaylı

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİNİN 2017 ÖSYS MERKEZİ YERLEŞTİRME SİSTEMİNE GÖRE ÖĞRENCİ ALAN PROGRAMLARININ PUAN TÜRLERİ MF Matematik Sınavı (LYS-1) : 11 Haziran 2017 Pazar, Saat:10:00, Tek Oturum: 135 dakika Matematik

Detaylı

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ KTTO PROJE, EĞİTİM VE ARAŞTIRMA MERKEZİ Personel Seçme, Yerleştirme ve Mülakat Teknikleri Eğitimi 24 Ekim 2015 Eğitmen: Ebru Deniz Tekman Eğitimin Amacı KKTC de faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaçlarına

Detaylı

Kendi Kaleminden öğretmen özgeçmişleri. Muharrem NAZLI TD ve Edebiyatı/ Müdür Başyardımcısı

Kendi Kaleminden öğretmen özgeçmişleri. Muharrem NAZLI TD ve Edebiyatı/ Müdür Başyardımcısı Kendi Kaleminden öğretmen özgeçmişleri Muharrem NAZLI TD ve Edebiyatı/ Müdür Başyardımcısı 1974 Amasya Taşova da doğdu. İlköğrenimini Şeyhli köyünde, ortaöğrenimimi Samsun Ladik İlçesi Şıhlı nahiyesinde,

Detaylı

UZM. PSK. BUKE TUNCEL YANGIN

UZM. PSK. BUKE TUNCEL YANGIN KISA ÖZ GEÇMİŞ İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden 2006 yılında mezun oldu. Çocuk ve Ergen Psikolojisi alanında danışan takip etmektedir. Aktüel Psikoloji Profesyonel Danışmanlık Hizmetleri UZM.

Detaylı

ŞİRKET YETKİLİSİ Cenk CANKURTARAN

ŞİRKET YETKİLİSİ Cenk CANKURTARAN Cenk CANKURTARAN Kemeraltı Cad.No:13 Karaköy _ İST Tel : 0 212 251 62 00 Doğum Tarihi : 30 /03/1975 Medeni Hali : Evli, 1 Çocuklu Yabancı Dil : İngilizce-Almanca-İtalya Lise Avusturya Lisesi 86-94 Lisans

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110433 Diş Hekimliği Fakültesi MF-3 41 41 473,36322 477,21672 460,05368 460,05368 Eğitim Fakültesi 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği YGS-1

Detaylı

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER

TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER TS 1 PUANIYLA ÖĞRENCİ ALAN BÖLÜMLER Arkeoloji ve Sanat Tarihi 4 TS-1 Basın ve Yayın 4 TS-1 Coğrafya 4 TS-1 Coğrafya Öğretmenliği 5 TS-1 Dünya Dinleri 4 TS-1 Gazetecilik 4 TS-1 Görsel İletişim Tasarımı

Detaylı

Mirac Türker. Kişisel Bilgiler. Eğitim Bilgileri 1 / 5. Adres Bilgileri

Mirac Türker. Kişisel Bilgiler. Eğitim Bilgileri 1 / 5. Adres Bilgileri Mirac Türker Adres Bilgileri : Türkiye - İstanbul(Asya) - Maltepe - Küçükyalı Ev Telefonu : 90 (216) 366 44 65 Cep Telefonu : 90 (530) 498 74 85 E-Posta : miracakoz@yahoo.com Kişisel Bilgiler Toplam Tecrübe

Detaylı

2015-2016 AKADEMİK YILI

2015-2016 AKADEMİK YILI T.C. EGE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ 201 2016 AKADEMİK YILI TEZLİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI KONTENJANLARI HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM Kurumsal İletişim İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler, Reklamcılık,

Detaylı

KİŞİSEL BİLGİLER EĞİTİM

KİŞİSEL BİLGİLER EĞİTİM KİŞİSEL BİLGİLER Adı Soyadı : Ahmet Yağlı Doğum Tarihi : 16.09.1977 Doğum Yeri : İzmir E-posta : ahmetyagli@maltepe.edu.tr EĞİTİM 2009 Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku anabilim

Detaylı

: Ulaştırma. : Ocak 2011 (Halen Çalışıyor) : Tedarik Zinciri Yöneticisi, AVS Global Ship Supply,

: Ulaştırma. : Ocak 2011 (Halen Çalışıyor) : Tedarik Zinciri Yöneticisi, AVS Global Ship Supply, Tuğba Karagülle Yönetici, Takım lideri, Koç ALTINTEPE MAH. AK SOK. BİRSEN APT. NO:5/2 KÜÇÜKYALI Maltepe / İstanbul Cep +90 (532) 556 76 17 tubika@gmail.com Giriş Özgeçmiş Başlık TUĞBA KARAGULLE RESUME

Detaylı

2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları. İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı. İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm.

2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları. İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı. İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm. 2013 Ekim Dönemi Öyp Yerleştirme Sonuçları İlan Numarası Bazlı En büyük En küçük Öyp Puanı İlan No/Üniversite/Fakülte/Bölüm Yerleşen Sayı En Büyük OYP_PUAN En Küçük OYP_PUAN 7374 1 81,718 81,718 DUMLUPINAR

Detaylı

Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası

Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası On5yirmi5.com Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası Atatürk Üniversitesi (erzurum) 2016 taban tavan puanları ve başarı sırası OSYS 2016 sınavları için Atatürk Üniversitesi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım İstanbul Ü. 2007

ÖZGEÇMİŞ. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım İstanbul Ü. 2007 ÖZGEÇMİŞ 1.Adı Soyadı : Gülnur KAPLAN ESEN 2.Doğum Tarihi : 29 Ekim 1968 3.Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4.Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Mimar Sinan

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI

HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ELEMANI TANIM Çalıştığı kurumun tanınmasını, çalışmalarına karşı insanlarda olumlu izlenimler uyandırmasını, çevresiyle iyi ilişkiler kurmasını ve saygınlığını artırmasını sağlamak

Detaylı

PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ

PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ PROF. DR. CENGİZ ALYILMAZ Adı ve Soyadı : Cengiz ALYILMAZ : Prof. Dr. Bölüm/ Anabilim Dalı : Türkçe Eğitimi Bölümü Doğum Tarihi : 11.4.1966 Doğum Yeri : Kars Çalışma Konusu : Eski Türk Dili, Türkçe Eğitimi,

Detaylı

3.EVRENSEL TASARIM SEMPOZYUMU / İSTANBUL HERKES İÇİN TASARIM DAVETLİ KONUŞMACI ÖZGEÇMİŞLERİ

3.EVRENSEL TASARIM SEMPOZYUMU / İSTANBUL HERKES İÇİN TASARIM DAVETLİ KONUŞMACI ÖZGEÇMİŞLERİ 3.EVRENSEL TASARIM SEMPOZYUMU / İSTANBUL HERKES İÇİN TASARIM DAVETLİ KONUŞMACI ÖZGEÇMİŞLERİ PROF.DR.HAKKI ÖNEL / YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 1.Ocak.1948 TURGUTLU doğumlu olan Prof. y. mimar Hakkı ÖNEL,

Detaylı

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ - FERDİN HOYİ 10 MART 2010- ÇARŞAMBA İNSAN ODAKLI YÖNETİM - FERDİN HOYİ 24 MART 2010 - ÇARŞAMBA

ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ - FERDİN HOYİ 10 MART 2010- ÇARŞAMBA İNSAN ODAKLI YÖNETİM - FERDİN HOYİ 24 MART 2010 - ÇARŞAMBA MART EĞİTİMLERİ ETKİN YÖNETİM BECERİLERİ - FERDİN HOYİ 10 MART 2010- ÇARŞAMBA İNSAN ODAKLI YÖNETİM - FERDİN HOYİ 24 MART 2010 - ÇARŞAMBA EĞİTİM PROGRAMLARI Geçmişten geleceğe köprü... MART/ 2010 10 MARTT

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ DERECE ALAN ÜNİVERSİTE YIL

ÖZGEÇMİŞ DERECE ALAN ÜNİVERSİTE YIL ÖZGEÇMİŞ 1. Adı ve Soyadı : JALE SARMAŞIK 2. Doğum Tarihi : 25 Ekim 1950, İstanbul 3. Unvanı : Profesör Dr. 4. Öğrenim Durumu : DERECE ALAN ÜNİVERSİTE YIL Lisans Hukuk İstanbul Üniversitesi Hukuk 1975

Detaylı

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü

Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Psikoloji Psikoloji bilimi, insanı anlamada bu bütünsel bakış açısını koruyan bir yaklaşım sergiler. Amacı insanı daha iyi anlamak ve ona yardımcı olmaktır. Psikoloji,

Detaylı

NOT: Sizlerin dikkate almanız gereken, Minimum puan yazan sütundaki taban puanlardır. Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim Programlarının;

NOT: Sizlerin dikkate almanız gereken, Minimum puan yazan sütundaki taban puanlardır. Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim Programlarının; Aşağıdaki tabloda 2014 yılına ait Yükseköğretim larının; - Minimum (taban) puan: a en son yerleşen öğrencinin puanı - Maksimum (taban) puan: a en yüksek puanla yerleşen öğrencinin puanı - OBK Minimum puan:

Detaylı

Anadolu Üniversitesi Taban Puanları

Anadolu Üniversitesi Taban Puanları 2012-2013 Üniversitesi Taban Puanları 2012-2013 yılı yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitesi nin Lisans, Meslek Yüksekokulu ve Önlisans programları taban puanları, kontenjanları 4 YILLIK BÖLÜMLER Üniversit

Detaylı

GÖREVLERĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ

GÖREVLERĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ YÖNETĐM KURULU ÜYESĐ YÖNETĐM KURULU ÜYELERĐ RIDVAN ÇELĐKEL MUKADDES ÇELĐKEL SUAT BAYSAN ATĐLLA ATAMAN TURGUT ALP ÇOLAKOĞLU MAHĐR KEREM ÇELĐKEL AHMET BÜLENT BATUKAN HÜSEYĐN ORUÇ GÖREVLERĐ YÖNETĐM KURULU BAŞKANI DENETÇĐ ANEL

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANI İLANI

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANI İLANI KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ELEMANI İLANI SIRA NO BİRİMİ ANABİLİM DALI 1019512 İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Çalışma Eko.ve End.İlişkileri Yönetim ve Çalışma Psikolojisi Arş.Gör. 6 1 Çalışma

Detaylı

Bulut Bilişim Uzmanlığı Programı. Eğitmenler: Murat Küçüközdemir, Turkcell

Bulut Bilişim Uzmanlığı Programı. Eğitmenler: Murat Küçüközdemir, Turkcell Bulut Bilişim Uzmanlığı Programı Eğitmenler: Murat Küçüközdemir, Turkcell İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü'nden 1992 yılında mezun oldu. Çalışma hayatına Elkotek

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım İstanbul Ü. 2007

ÖZGEÇMİŞ. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım İstanbul Ü. 2007 ÖZGEÇMİŞ 1.Adı Soyadı : Gülnur KAPLAN ESEN 2.Doğum Tarihi : 29 Ekim 1968 3.Unvanı : Yrd. Doç. Dr. 4.Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Mimar Sinan

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110609 Diş Hekimliği Fakültesi (KKTC Uyruklu) 5 MF-3 1 74, 90 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği 4 YGS-1 7 1, 74 298,91338 100110027 Fen

Detaylı

Akademik Yılı Taban Puan ve Kontenjan Tablosu

Akademik Yılı Taban Puan ve Kontenjan Tablosu 2017-2018 Akademik Yılı ve Kontenjan Tablosu Burası öğrenerek, keşfederek, paylaşarak, hayatı dolu dolu yaşayacağın yer. 21 yıldır akademik ortamı ve kadrosuyla öncü ve yenilikçi olan BİLGİ, sana 7 fakülte,

Detaylı

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü

Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY. Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü Onur Konuğumuz Prof. Dr. Güler AKSOY Acıbadem Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörlüğü 1 Çocukluk Yılları 3 Temmuz 1942 11 Eylül 1944 Annesi, Ağabeyi ve Kız Kardeşleri 11 Eylül 1942 de Erzurum da

Detaylı

İTÜ GVO ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2017 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI

İTÜ GVO ÖZEL EKREM ELGİNKAN LİSESİ 2017 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI 1 BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK 2 BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ 3 BİLGİ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK 4 BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

LİSANS PROGRAMLARININ 2016 KONTENJANLARININ ÜNİVERSİTE TÜRLERİNE GÖRE DAĞILIMI

LİSANS PROGRAMLARININ 2016 KONTENJANLARININ ÜNİVERSİTE TÜRLERİNE GÖRE DAĞILIMI MF-3 Acil Yardım ve Afet Yönetimi 250 20 55-325 105 YGS-2 Acil Yardım ve Afet Yönetimi (YO) 190 - - - 190 330 MF-4 Adli Bilişim Mühendisliği 75 - - - 75 56 MF-4 Adli Bilişim Mühendisliği (MTOK) 10 - -

Detaylı

PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler

PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler Puan Türleri MF-1 MF-2 MF-3 PUAN TÜRÜ İÇİN TESTLERİN ÖNEM SIRASI: Yüzdelik Değerler 1. Matematik (%16) 2. Türkçe (%11) 3. Fen Bilimleri (%8) 4. Sosyal Bilimler (%5) YGS LYS (LYS-1 ve LYS-2) 1. Fen Bilimleri

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ RADYASYON ONKOLOJİSİ ANABİLİM DALI Prof. Dr. Mustafa Cem UZAL Ortaöğretimini Galatasaray Lisesi nde tamamladı. 1984 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi

Detaylı

Puan Türü. Felsefe (Açıköğretim) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Açıköğretim) Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Sosyal Hizmet (Açıköğretim)

Puan Türü. Felsefe (Açıköğretim) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık (Açıköğretim) Sağlık Yönetimi (Açıköğretim) Sosyal Hizmet (Açıköğretim) Program Adı Fakülte Bölüm Eczacılık Felsefe Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Sağlık Sosyal Hizmet Sosyoloji Tarih Türk Dili ve ı Yönetim Bilişim Sistemleri Puan Türü Genel Kont. Genel Yer. En Küçük Puan

Detaylı

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları

TABLO-4. Merkezi Yerleştirme İle Öğrenci Alan Yükseköğretim Lisans Programları ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ (BOLU) 100110433 Diş Hekimliği Fakültesi 5 MF-3 80 2 445,48056 100110609 Diş Hekimliği Fakültesi (KKTC Uyruklu) 5 MF-3 1 - - - - 100110018 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri

Detaylı

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKÇİ (MOLEKÜLER BİYOLOG)

MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKÇİ (MOLEKÜLER BİYOLOG) MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİKÇİ (MOLEKÜLER BİYOLOG) TANIM Canlı hücre içindeki malzemeleri (DNA, Protein, Enzim vb.), hücre yapısının işlevini ve hücreler arasındaki etkileşimi laboratuar ortamında inceleyerek

Detaylı

Ek-1. İktisat Doktora BANKACILIK VE FİNANS / BANKACILIK VE FİNANSMAN Lisans Doğrudan Başvurabilir.

Ek-1. İktisat Doktora BANKACILIK VE FİNANS / BANKACILIK VE FİNANSMAN Lisans Doğrudan Başvurabilir. Ek-1 İktisat Doktora BANKACILIK İktisat Doktora BANKACILIK VE SİGORTACILIK İktisat Doktora EKONOMETRİ İktisat Doktora EKONOMİ İktisat Doktora İKTİSAT İktisat Doktora EKONOMİ VE FİNANS İktisat Doktora BANKACILIK

Detaylı

ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI TEVFİK SENO ARDA ANADOLU LİSESİ (KOCAELİ - İZMİT) 2016 YILI SON SINIF ÖĞRENCİLERİ YERLEŞTİRME LİSTESİ

ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI TEVFİK SENO ARDA ANADOLU LİSESİ (KOCAELİ - İZMİT) 2016 YILI SON SINIF ÖĞRENCİLERİ YERLEŞTİRME LİSTESİ Önemli Duyuru: T.C. Kimlik,Ad Soyad vb kişisel bilgilerin açık liste halinde yayınlanması "Kişisel Verilerin Korunması" Kanununa göre yasak olduğundan öğrencilerimizin kimlik bilgileri yayınlanmamıştır.

Detaylı

AHMET SELAMOĞLU Kocaeli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü,

AHMET SELAMOĞLU Kocaeli Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, AHMET SELAMOĞLU, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, KİŞİSEL BİLGİLER 15.05.1964, İstanbul. Evli ve bir kızı var. EĞİTİM DURUMU 1990 1994 Doktora, Tez Konusu: Sendikacılığın Gücündeki Değişim (Gelişmeler-Nedenler-Eğilimler)

Detaylı

ÖZEL ŞARTLAR. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunu. olup, Jimnastik ve Fitness 2. Kademe. Antrenörlük belgesine sahip olmak.

ÖZEL ŞARTLAR. Antrenörlük Eğitimi bölümü mezunu. olup, Jimnastik ve Fitness 2. Kademe. Antrenörlük belgesine sahip olmak. İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN: Duyuru Başlama Tarihi :8..05 Son Başvuru Tarihi :04.0.06 Ön Değerlendirme Tarihi :07.0.06 Sınav Giriş Tarihi :.0.06 Sonuç Açıklama Tarihi :4.0.06 MESLEK YÜKSEKOKULU

Detaylı

Business Network Center Turkey.

Business Network Center Turkey. 09:15-10:15 Kariyer Yönetimi Sisteminin İK Yönetimindeki Yeri vekariyer Yönetiminde Dikkate Alınması Gerekli Faktörler: Kariyer Planlamada Temel Kavramlar ve İlkeleri ve Kariyer Planlama Modelleri Mine

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİSANS / ÖNLİSANS KONTENJANLARI

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİSANS / ÖNLİSANS KONTENJANLARI ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI LİSANS / ÖNLİSANS KONTENJANLARI Fakülte / Yüksekokul / Konservatuar Süresi Kontenjan Özel Koşul Yıllık Ücreti Ceyhan Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği

Detaylı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına Öğrenci Alımı, Kontenjan, Başvuru Koşulları ve Ücretleri

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Programlarına Öğrenci Alımı, Kontenjan, Başvuru Koşulları ve Ücretleri 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar üstü Programlarına Öğrenci Alımı, Kontenjan, Başvuru Koşulları Ücretleri (GSE'de (a ( a (a ( a Bahar BANKACILIK VE SİGORTACILIK ENSTİTÜSÜ Bankacılık YL: H YL:65 Aranmaz

Detaylı