HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU"

Transkript

1 SmartVision Görme Engelliler İçin Özel Olarak Tasarlanmış İlk Akıllı Telefon HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

2 Giriş SmartVision görme engelliler için özel tasarlanmış ilk Android sistemli akıllı telefondur. SmartVision tuş takımı, dokunmatik ekranı ve tamamen sesli kontrollü kullanıcı arayüzü ile yardımcı teknolojilerin hepsini içeren gerçek erişilebilir ilk akıllı telefon olma özelliğine sahiptir. SmartVision' ın kullanıcı arayüzü ve fonksiyonları tam adaptasyon sağlamak üzere geliştirilmiş ve kullanımı oldukça kolaylaştırılmıştır. Uygulamalara erişim, ayarlanabilir büyük font seçenekleriyle düzenlenmiş ve basitleştirilmiştir. SmartVision' la telefondaki komutları sesle kontrol edebildiğiniz gibi dikte modu ile sesle mesaj yazdırabilirsiniz. Ek olarak SmartVision; adım adım yaya navigasyonu, kontrastlı renk modları ile dijital büyütücü, otomatik sayfa tanıma modu ile sesli döküman okuyucu içerirken, NFC teknolojisi ile barkod okuyabilir, renk tanıma özelliği ile renkleri tanımlayarak söyleyebilir. SmartVision görme engelliler için özel olarak tasarlanmış yazılımları ile üstün erişilebilirlik sağlamaktadır. Bu katalogda SmartVision' ın temel özellikleri belirtilmiştir. Diğer özellikler ve kullanım bilgileri için Web sitemizi ziyaret edebilir bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 SmartVision' a Genel Bakış Ön Açma/ Kapama (Uzun Basıldığında) Dokunmatik Ana Ekran 2 3 Ses Komut Tuşu Bekleme Modu (Kısa Basıldığında 2 Ses Düzeyi (+/ -) 3 Mini USB Bağlantısı (Şarj ve Bilgisayar Bağlantısı) 4 Kulaklık Girişi (3.5 mm) Tuş Takımı Menü Tuşu Ana Ekran Arka 10 Geri (Önceki Sayfa) 6 Cevaplama Ve Giriş Menüler Ve Ekranlar Arası Dolaşım İptal Ve Silme 7 SOS tuşu. Tanımlanan Acil Durum Senaryosunu Uygular 8 Kamera 9 Flaş 10 Kontak Listesine Ulaşım SmartVision bekleme moduna geçtiğinde Açma/ Kapama tuşuna kısa basılarak ekran aktif hale getirilir.

4 Başlarken Sim kartı ve pili takma 1 Telefonu ters çevirip sol alttaki çentiğe tırnağınızı takarak kapağı açın. 2 Sım kartı arka yuvasına kaydırarak yerleştirin. 3 İlk olarak alt kısmı ve bağlantı noktaları temas edecek şekilde bataryayı yerleştirin. 4 Son olarak arka kapağın önce üst tarafı daha sonra tamamı oturtulur.

5 Bataryayı Şarj Etme SmartVision' ı ilk kullanımınızda ideal pil ömrü için 4 saat boyunca şarj etmeniz gerekmektedir. Kutu içerisindeki şarj cihazını prize takarak USB konektörünü direk olarak telefonunuza veya masaüstü tutucuya bağlayarak pili şarj edebilirsiniz. SmartVision koruyucu kılıf takılıyken masaüstü tutucuya yerleştirilemeyecektir. Aksesuarlar Pil 220/110 volt ana şarj - 5 volt USB Şarj için masaüstü tutucu* USB/ Mikro USB kablo Kolye Mikrofonlu stereo kulaklık Koruyucu kılıf* Kılavuzlar

6 Açma/ Kapama SmartVision'ın üst tarafındaki Açma/ Kapama tuşuna uzun süre basılarak cihaz çalıştırılır. Telefon ilk kez çalıştırıldığında lütfen kurulum talimatlarını izleyiniz. Ana ekran görüntülendiğinde SmartVision kullanıma hazırdır. SmartVision'ı kapatmak için tekrar Açma/ Kapama tuşuna uzun basarak talimatları takip ediniz. Eğer cihaz çalışmazsa, lütfen bataryayı yerleştirme talimatlarını tekrar inceleyiniz.

7 Ana Ekran SmartVision'ın ana ekranında temel özellikler ve uygulamalar mevcuttur. Telefon uygulaması ile çağrı yapabilir, gelen çağrıları görüntüleyebilir ve sesli mesajlara ulaşabilirsiniz. Mesajlar uygulaması, SMS ve MMS göndermeye ve almaya olanak sağlar. uygulaması ile kendi e-posta hesabınızı ayarlayarak, e- posta gönderip alabilirsiniz. Uygulamalar ikonu SmartVision'ınızdaki mevcut uygulamaları listeler. Favoriler ikonu ile, sık kullanılan uygulamalara erişim sağlanır. Ayarlar ikonu ile telefonunuzu yapılandırabilirsiniz. Ana ekran üzerinde bulunan durum çubuğunda, şebeke seviyesi, pil durumu vb. göstergeler bulunur. Herhangi bir yerden ana ekrana dönüş için yeterlidir. tuşuna basmak

8 Tuş Takımı, Dokunmatik Ekran ve Sesli Komutlar SmartVision üç farklı arayüz veya kullanım tipi sunar. Bunlar; tuş takımı, dokunmatik ekran ve sesli komutlardır. Tuş Takımı modu ile, verilerinizi rakamla veya yazı ile girmek için tuşları kullanabilirsiniz.tuş takımına alışmak ve her bir tuşun fonksiyonunu ve detayları öğrenmek için lütfen tanıtımına bakınız. Dokunmatik ekran, akıllı telefonların kullanımındaki standart yoldur. SmartVision kullanıcının parmaklarını yönlendirerek çeşitli menülere ulaşım sağlar. Bir nesneyi seçmek veya bir eylemi gerçekleştirmek için ekrana tıklanır. SmartVision erişilebilirlik modunda iken daha iyi yönlendirme ve etkileşim için ilave komutlar ile kontrol kolaylığı sunar. Sesli komut modu ile, SmartVision'ı kontrol edebilir ve doğal konuşma ile veri girişi sağlayabilirsiniz. Sesli komutları kullanmak için telefonunuzun sağ yanında bulunan tuşa basmanız yeterlidir.

9 Ses tanıma fonksiyonu en son teknoloji ürünüdür. Ekranda görüntülenen bütün nesneler seslendirilebilir. Böylelikle telefonunuzu tamamen sesle kontrol edebilirsiniz. Tuşa kısa basıldıktan sonra bir bip sesi ile ekrandaki nesnelerin telaffuzu aktif hale getirilir (Ör.; bir uygulama başlatmak veya bir ayarı etkinleştirmek vb.). Bunun yanında anahtar kelimeler(1) kullanarak SmartVision'ınızın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz (Ör.; "Pil durumu" veya "Saat kaç?" gibi). Sesli komut tuşuna basılı tutarak herhangi bir giriş alanına (e-posta veya mesaj gibi) konuşma metni girebilirsiniz (Ör.; "Merhaba, nasılsın?"). Tuşu bırakarak sesli eylemi bitirebilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Wi-Fi veya 3G internet bağlantınızın olması gerektiğini unutmayın. Farklı veri giriş modlarını birlikte kullanabilirsiniz. Örnek olarak sesli metin girişi yaparken aynı zamanda dokunmatik ekranı veya tuş takımını kullanarak araya harfler, rakamlar ekleyebilir veya C tuşunu kullanarak düzeltmeler yapabilirsiniz. (1) Anahtar kelime listesinin tamamına SmartVision kullanım kılavuzunda ulaşılabilir.

10 Arama Yapma Tuş Takımı İle 1. Ana ekranda iken tuşları yardımıyla uygulamasına gelindiğinde OK tuşuna basılarak telefon uygulaması başlatılır. 2. Aramak istediğiniz numarayı tuşları kullanarak girdikten sonra OK tuşuyla onaylanarak arama gerçekleştirilir. Yanlış bir numara girildiğinde C tuşuna basılarak son karakter silinebilir.

11 Dokunmatik Ekran İle 1. Ana ekrandaki ikonuna tıklayarak talimatları takip edin. 2. Gelen seçeneklerden ikonuna tıklayarak aramak istediğiniz kişiyi telefon rehberinizden seçebilirsiniz. 3. ikonu ile favori listeniz içinden aramak istediğiniz kişiyi seçebilirsiniz. 4. ikonu çağrı geçmişinizi görüntülemenizi sağlar. Sesli Komutlar İle Ana ekranda iken, sesli komut tuşuna kısa basın. Bip sesini duyunca "Ara" anahtar kelimesinden sonra aramak istediğiniz kişinin ismini söyleyin. Söylediğiniz kişinin rehberinizde mevcut olması gerektiğini lütfen unutmayın. Çağrıyı onaylamak için talimatları izleyin. Örneğin; "Ara Mehmet Yılmaz" "Ara Mehmet Yılmaz Cep" (aynı kişi için birden fazla numara kayıtlı ise)

12 Ayrıca; Rehberinizden, Favori Kişilerinizden ya da Çağrı Geçmişinizden sadece kişinin adını telaffuz ederek arama başlatabilirsiniz. Çağrı Cevaplama Bir çağrı aldığınızda ekranda arayan kişinin numarası veya rehberinizde kayıtlı ise ismi görüntülenir. Tuş takımını ile OK veya C tuşlarını kullanarak çağrıyı cevaplayabilir veya reddedebilirsiniz. Ayrıca ekranda yeşil renkli Cevapla tuşunu tıklayarak cevaplayabilir, Reddet tuşunu tıklayarak çağrıyı reddedebilirsiniz.

13 Mesaj Gönderme Tuş Takımı İle Ana ekranda iken tuşları yardımı ile ikonu seçildikten sonra OK tuşu ile uygulama başlatılır. 1. Tuşlar kullanılarak Yeni Mesaj seçeneği seçilip OK tuşuna basılır. 2. Alıcının numarası girildikten sonra Yeni Mesaj Yaz seçilir ve tekrar OK tuşuna basılır. 3. Tuş takımını kullanarak mesaj yazıldıktan sonra, Gönder seçeneği seçilerek OK tuşu ile gönderim onaylanır. Dokunmatik Ekran İle Ana ekrandan başlatılır. sembolüne tıklanarak Mesajlar uygulaması 1. Yeni bir SMS veya MMS mesajı oluşturmak için Yeni Mesaj seçeneği seçilir.

14 2. Alıcının numarası girilir veya alıcı Favoriler' den veya Kişiler' den seçilir. 3. Mesaj Yaz seçildikten sonra ekran klavyesi kullanılarak mesaj yazılarak Gönder komutu ile mesaj gönderilir. Giriş için rakamları kullanmak isterseniz ekran klavyesindeki?123 tuşu, harfleri kullanmak için ABC tuşuna basabilirsiniz.

15 Sesli Komutlar İle Ana ekrandan sesli komut tuşuna kısa basın. Bip sesi duyulunca "Mesaj gönder" komutunu söyledikten sonra mesaj göndermek istediğiniz kişinin ismini telaffuz ediniz. Lütfen söylediğiniz kişinin rehberinizde kayıtlı olması gerektiğini unutmayın. Mesajı yazıp göndermek için talimatları takip edin. (Ör.; "Mesaj gönder Mehmet Yılmaz") Kişi Ekleme 1. Ana ekrandan ilk olarak ikonu, sonra ikonuna basılarak Kişiler uygulaması başlatılır. 2. Kişi Ekle sekmesini seçin. Yeni Kişi ekranı açılacaktır. 2.

16 3. Bilgileri tek tek girdikten sonra (Adı, soyadı, telefon numarası gibi) altta bulunan OK tuşuna basarak kişinin kaydını oluşturabilirsiniz. 4. Ayrıca SmartVision ile resim çekerek veya Galeri' den bir resim seçerek bu kişinin fotoğrafını kaydınıza ekleyebilirsiniz. Rehbere eklemek istediğiniz yeni kişileri her üç modu da kullanarak (tuş takımı, dokunmatik ekran, sesli komutlar) oluşturabilirsiniz.

17 SOS Fonksiyonu Güvenliğiniz için, SmartVision SOS fonksiyonu içermektedir. SOS tuşu aktif hale getirildiğinde SOS fonksiyonu devreye girerek SmartVision otomatik olarak önceden belirlediğiniz kişilere (10 kişiye kadar) çağrılar yapar ve/veya konum bildiren acil durum mesajları gönderir. Acil bir durum söz konusu olduğunda telefonun arkasındaki SOS tuşu basarak aşağıya doğru kaydırılır ve SOS fonksiyonu aktif edilir. SOS fonksiyonunu kullanmadan önce SOS uygulamasının yapılandırılması gerekmektedir. Uygulamanın Yapılandırılması Ana ekrandaki ikonu, sonra ikonu seçin ve seçenekleri düzenleyin.

18 SOS Tuşu: SmartVision' ın arkasındaki SOS tuşunu etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı sağlar. Alarm Çal: Hoparlörden uyarı sinyali çalar. Telefon Numaraları Ayarla: SOS tuşunu aktif hale getirdiğinizde otomatik olarak aranacak ve/veya mesaj gönderilecek numaraları tanımlamanızı sağlar. Arama Yap: SOS tuşu aktif hale getirildiğinde tanımlanan numaraları aramaya izin verir. Mesaj Gönder: SOS tuşu aktif hale getirildiğinde tanımlanmış numaralara mesaj göndermeye izin verir. Konum Gönder: Acil durum mesajları ile birlikte konumun da gönderilmesini sağlar. Ancak lütfen bu bilgilerin garanti edilemez olduğunu unutmayın. Mesaj Metni: Gönderilecek acil durum mesajlarını kişiselleştirmenizi sağlar.

19 Diğer Uygulamalar Alarm: Alarmlarınızı ayarlayabilirsiniz. Asistan: Telefonunuzu üçüncü kişi kontrol edebilir. Tarayıcı: İnternet tarayıcınız. Hesap Makinesi Takvim: Randevularınızı programlayabilirsiniz. Kamera: Resim çekebilir, video kaydedebilirsiniz. FM Radyo: Radyo dinleyebilirsiniz. Galeri: Resim ve videolarınızı görüntüleyip sınıflandırın. Kapten*: GPS navigatör sayesinde serbestçe hareket edebilirsiniz. Büyüteç: Bir resim veya yazıyı büyütebilirsiniz. Müzik: Telefonunuzdaki müzikleri dinleyebilirsiniz.

20 NFC*: NFC etiketlerini programlayın ve okuyun. OCR*: Evraklarınızı tarayabilir ve okutabilirsiniz. Kaydedici: Sesli not kaydedebilir ve dinleyebilirsiniz. Ara: Telefonunuzda herhangi bir şeyi aratabilirsiniz. Video Oynatıcı: Kaydedilmiş videolarınızı oynatın. Diğer uygulamalar ve fonksiyonlar hakkında bilgi almak için lütfen SmartVision Kullanma Kılavuzunu inceleyiniz. * Bu uygulama veya aksesuar SmartVisionLite ürününde mevcut değildir. Bu Kılavuz Hakkında Bu kılavuzdaki bilgiler bildirilmeksizin değiştirilebilir. Kapsys herhangi bir kişiye veya kuruma bildirme zorunluluğu olmaksızın bu kılavuzda yer alan içerikleri değiştirme hakkını saklı tutar. Burada yer alan herhangi bir teknik ya da yayın hatalarından veya eksikliklerinden Kapsys sorumlu tutulamaz. Kapsys ürünlerinin kalite ve fonksiyonlarını geliştirmek için her türlü çabayı harcamaktadır. Kapsys buna göre; ürünlerinin kullanımı ve işleyişiyle ilgili son belgelere ve güncellemelere erişmek için web sitesini (www.kapsys.com) ziyaret etmenizi önerir.

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C6-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 Bir aramanın, şarkının veya videonun ses seviyesini değiştirme 9 Tuşları veya ekranı kilitleme

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu

GT-S5830. Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu GT-S5830 Cep Telefonu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuzu kullanma Samsung cep telefonu aldığınız için teşekkür ederiz. Bu cihaz size, Samsung'un istisnai teknolojisini ve yüksek standartlarını esas alan yüksek

Detaylı

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini

Kullanıcı kılavuzu Vodafone 875 Smart Mini Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için satıcınıza danışın. Facebook, Facebook, Inc. firmasının ticari markasıdır. Google, Android, YouTube ve diğer markalar

Detaylı

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu

Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Vodafone Smart 4 Mini 785 Kullanıcı kılavuzu Bazı hizmetlere ve uygulamalara tüm ülkelerden ulaşılamayabilir. Mağazada detaylı bilgi edinebilirsiniz. Android, bir Google Inc. ticari markasıdır. Google

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Baskı 1.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 Geri, başlat ve bul tuşu 5 Anten konumları 6 SIM kartı takma 6 Depolama

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i

Kullanım kılavuzu. Xperia S LT26i Kullanım kılavuzu Xperia S LT26i İçindekiler Xperia S Kullanım kılavuzu...6 Bașlarken...7 Nedenleri ve niçinleriyle Android...7 Genel bakıș...7 Montaj...8 Cihazı açma ve kapatma...9 Ekran kilidi...10 Kurulum

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-11326A Turkish. 08/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı

Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu

Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu Nokia 808 PureView Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 8 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0

Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu. Baskı 2.0 Nokia E5-00 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 8 Dijital Hak Yönetimi Hakkında 8 Bataryayı çıkarma 9 Başlarken 10 Tuşlar ve parçalar

Detaylı

Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu

Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu Turkcell T40 Kullanım Kılavuzu 1 Bu El kitabı hakkında TURKCELL T40 ı seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazınızı en iyi durumda tutabilmek için, lütfen bu el kitabını okuyun ve gelecekte de başvurabilmek

Detaylı

SONY. Kullanım kılavuzu. Xperia go

SONY. Kullanım kılavuzu. Xperia go SONY Kullanım kılavuzu Xperia go İçindekiler Önemli bilgiler...7 Su direnci...8 IP (Giriş Koruması) değeri...8 Android ne ve neden?...10 Uygulamalar...10 Başlarken...11 Montaj...11 Telefonu açma ve kapatma...12

Detaylı

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com

SM-N910CQ. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu. Turkish. 09/2014. Rev.1.0. www.samsung.com SM-N910CQ Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 09/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

Referans Kılavuzu Sürümü 3

Referans Kılavuzu Sürümü 3 Referans Kılavuzu Sürümü 3 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik...6 Giriş...7 Genel bakış...7 Yardım ve destek...7 Telefonunuzun bakımı...8 Tuşlar ve parçalar...9 Başlarken... 12 Paket içeriği...12 SIM kartı

Detaylı

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu

Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Cep Telefonu Kullanıcı kılavuzu Vodafone Group 2015. 2015. Vodafone Vodafone and ve the Vodafone Vodafone logoları logos Vodafone are trade marks Group un of Vodafone ticari markasıdır. Group. Any Burada

Detaylı

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu

SM-N915F. Kullanma Kılavuzu. Cep Telefonu SM-N915F Kullanma Kılavuzu Cep Telefonu Turkish. 12/2014. Rev.1.0 www.samsung.com İçerik İlk önce beni oku Başlarken 7 Paket içindekiler 8 Cihaz yerleşimi 10 S Pen 13 SIM veya USIM kartı ve pili kullanma

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

BlackBerry Q5 Smartphone. Sürüm: 10.2.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Q5 Smartphone. Sürüm: 10.2.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Q5 Smartphone Sürüm: 10.2.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2014-05-15 SWD-20140515124112570 İçindekiler Kurulum ve temel işlevler... 6 Bu sürümdeki yeni özellikler...6 Bir bakışta cihazınız...

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Yasal Bildirim 2015 Caterpillar. Tüm Hakları Saklıdır. CAT, CATERPILLAR, BUILT FOR IT, bunların ilgili logoları, Caterpillar Yellow, Power Edge ticari sunum şekli ve burada kullanılan

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-23143A Turkish. 04/2009. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Bu kılavuzdaki bazı içerikler, yazılıma veya servis sağlayıcınıza bağlı olarak, telefonunuzdan farklı olabilir. * Cihazın kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 2 yıldır. Samsung Çağrı Merkezi : 444 77

Detaylı

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu

HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu HTC Sensation XL with Beats Audio Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutu İçeriği 8 HTC Sensation XL with Beats Audio 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Pil 12 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 520 Baskı 5.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 520 İçindekiler Güvenliğiniz için 4 Bașlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 SIM kartı takma 5 Depolama kartını takma 7 SIM ve depolama

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 1320 RM-994 Baskı 1.0 TR 1320 Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 2700 classic Kullanım Kılavuzu 9215279 Baskı 2 2 UYGUNLUK BİLDİRİMİ NOKIA CORPORATION, bu RM-561 ürününün 1999/5/EC sayılı Direktifin esas şartları ve diğer ilgili hükümlerine uygun olduğunu beyan

Detaylı

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5

Nokia N97 Kullanım Kılavuzu. Baskı 5 Nokia N97 Kullanım Kılavuzu Baskı 5 İçindekiler Güvenlik 6 Cihazınız hakkında 6 Şebeke servisleri 7 Paylaşılan hafıza 8 Mail for Exchange 8 Yardım bulma 9 Destek 9 Cihazdaki yardım 9 Cihazınızla daha fazla

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı