24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik ve önemli buldukları şeyleri paylaşıyorlar. 24 ülkede 12,420 kişi ile gerçekleştirilen araştırmaya göre katılımcıların %61 i ilginç ve %43 lük eşit oranla önemli ve komik bulduğu şeyleri paylaşmayı tercih ediyor. %37 oranında sosyal medya kullanıcısı diğerleri kim olduğunu ve neye inandığı bilsin diye paylaşım yaptığını belirtiyor. %30 oranındaki katılımcı bir ürün, servis, kitap, film gibi önerilerde bulunmak için; %29 luk kesim ise bir organizasyon ya da inanca destek vermek için sosyal ağ hesaplarında paylaşımlarda bulunduklarını belirtiyorlar. Araştırmaya göre Türk kullanıcıların %71 lik büyük çoğunluğu ilginç şeyler paylaşmak için sosyal medyayı kullanıyor. Bunu %67 ile önemli; %56 ile komik şeyler izliyor. Dünya ortalaması ile aynı tercihlere sahip olduğu gözlenen Türk sosyal medya kullanıcılarının %46 sı bir ürün, hizmet, kitap, film gibi önerilerde bulunmak için sosyal medyayı kullanıyor. Bu oran global düzeyde ise %30.

3 PİNTEREST, PROMOTED PINS İLE REKLAM DÖNEMİNİ BAŞLATIYOR Reklam özelliğini hayata geçiren son sosyal ağ Pinterest oldu.facebook ve Twitter ın promosyonlu reklamlar özelliğini promoted pins (promosyonlu pinler) adı altında platformuna ekleyecek olan Pinterest, işletmelerin reklamlarını arama sonuçlarında ve kategorilerde göstermeye başlayacak. Pinterest ilk etapta belirli markaların reklamlarını kullanıcılarına arama sonuçlarında ve kategori akışlarında gösterecek. Böylelikle kullanıcılara sadece ilgilendikleri reklamları göstermiş olacak. Ayrıca reklamlarda şeffaflık ilkesini benimseyen Pinterest, reklamını gösterdiği ürünün daha önce başkaları tarafından satın alınıp alınamadığını da belirtecek. Promosyonlu pinlerin platformdaki yerini almasıyla kullanıcılar, örneğin Cadılar Bayramı yazıp arattığında sonuçlarda Darth Vader kostümü satan bir mağazanın reklamını görebilecekler. Böylelikle Pinterest, ağ üzerindeki aramaların sıcak satışa dönüştürmeye çalışacak.

4 FACEBOOK, KULLANICI DAVRANIŞLARINI ÇÖZMEK İÇİN YAPAY ZEKADAN YARARLANACAK Technology Review in haberine göre Facebook, kullanıcılarının paylaşım alışkanlıklarını ve duygularını yansıtma biçimlerini daha yakından incelemek istiyor. Bunun için yenilikçi bir yaklaşım benimseyerek yapay zeka metodundan yararlanmaya karar verdi. Derin öğrenme adı verilen bir yapay zeka metodunu benimseyen araştırma grubu, bu yöntemi Facebook üzerinde paylaşılan veriler üzerinde kullanacak. Derin öğrenme metinlerde yazılı bir şekilde geçmese bile, altında yatan duygular ve olayları anlamaya ve fotoğraflardaki nesneleri algılamaya yararken kişilerin gelecekteki davranışlarını da tahmin edebiliyor.

5 YOUTUBE, MOBİL İÇİN ÇEVRİMDIŞI VİDEO ÖZELLİĞİNİ DUYURDU YouTube Kasım ayı itibariyle kullanıcılarına mobil uygulamalarından offline video izleme olanağı sunacağını duyurdu. Kullanıcılar internete bağlı olmasa da kısa süreliğine YouTube videolarını cihazlarına ekleyebilecek ve izleyebilecekler. YouTube, kullanıcıların kısa bir süre için bu videoları cihazlarına ekleyebileceğini belirtiyor ancak bu kısa süre ile neyi kastettiği şu an için belli değil. Büyük olasılıkla full video yerine kullanıcılar YouTube un belirleyeceği süreler dahilinde bu videoları offline olarak izleyebilecekler. İnternet bağlantısının kesildiği anlarda videoların yarım kalmaması için bu özelliği hayata geçireceklerini açıklayan YouTube un bu duyurusunu Creator Blog unda yayınladı.

6 FACEBOOK BAĞLANTI PAYLAŞIMLARINDA GÖRSELLER 8 KAT BÜYÜDÜ Geçtiğimiz günlerde reklamverenlerin artık sosyal ağda daha büyük boyutlarda görseller kullanabileceğini açıklayan Facebook, bu değişikliğin detaylarını geçtiğimiz günlerde yayınladığı duyurusunda paylaştı. Facebook bu değişiklikle birlikte link içeren sayfa içi paylaşımların mobilde eskisine göre 4 kat, masaüstünde 8 kat büyüdüğünü açıkladı. En iyi görüntüleme kalitesi için artık piksellik görseller kullanılabilecek. Görsellerin minimum boyutu ise piksel olacak. Facebook, görsellerde kullanılacak aspect ratio nun ise 1.91 ile 1 arasında olması gerektiğini söylüyor. Facebook reklamlarda büyük görsel moduna geçerek bu reklamların tıklanma oranını artırmayı planlıyor. Bu değişiklikle birlikte daha görsel odaklı olacak olan Facebook reklamlarının daha çok dikkat çekmesi ve daha fazla kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

7 YAHOO E-TİCARET DESTEK PLATFORMUNU HİZMETE SUNDU Dünyanın en sık kullanılan e-posta ve arama motoru ağlarından biri olan Yahoo, Temmuz ayı sonlarında bünyesine kattığı, e-ticaret aplikasyon platformu Lexity i, bundan böyle Yahoo Commerce Center (Yahoo Ticaret Merkezi) adıyla kullanacağını duyurdu. Yahoo nun mağazanız için basit, uygun fiyatlı ve etkili araçlar için tek elden çözümler mottosuyla tanıttığı servis, daha önceden Lexity nin sahip olduğu tüm ürün ve servisleri de bünyesinde bulunduracak. Servis aynı zamanda; sitelerin trafiklerini arttırmak ve geliştirmek için pazarlama tavsiyeleri hizmeti ile gerçek zamanlı müşteri takibi yapılmasına imkan verirken, müşteri sadakatini arttırabilmek için gerçek zamanlı olarak, sorulan sorulara cevap veriyor ve satışa imkan veren anahtar kelimeleri (keyword) toplayarak, söz konusu işletmenin satışlarını arttırıyor.

8 FACEBOOK UN BEĞEN DÜĞMESİNE HER GÜN 4.5 MİLYAR KEZ TIKLIYORUZ Facebook, geçtiğimiz günlerde paylaştığı yeni bir dökümanda 1.15 milyar kullanıcının paylaşımlarına dair önemli rakamlar veriyor. Facebook un bazı yazılım ve donanım mekanizmalarının nasıl çalıştığı da grafiklerle anlatılıyor. Facebook un paylaştığı rakamlar şöyle: Bugüne dek Facebook yüklenen fotoğraf sayısı 250 milyarı geçti. (2011 ortalarında Facebook ta 100 milyar fotoğraf vardı ve Flickr a her gün 3.5 milyon fotoğraf yükleniyordu, toplamda da 8 milyar fotoğraf vardı). Facebook a her gün 350 milyon, her saat yaklaşık 15 milyon, her dakika 243 bin, her saniye 4 bin adet fotoğraf yükleniyor. Facebook ta her gün 4.75 milyar içerik (yazı, fotoğraf, yorum, video, durum güncellemesi) paylaşımı yapılıyor. Kullanıcılar her gün 4.5 milyardan fazla Facebook un beğen düğmesine tıklıyor. Facebook kullanıcıları her gün 10 milyardan fazla mesaj atıyor. Facebook sunucuları 250 petabayt büyüklüğünde bir veriyle başa çıkmaya çalışıyor.

9 NAKİT ÖDEME YAKIN ZAMANDA TARİHE KARIŞABİLİR Artık ödeme sistemleri büyük kasalardan, mobile doğru kayıyor. Amerikan, mobil ödeme yazılımı ve donanımı üreticisi I Love Velvet in yaptırdığı araştırmaya göre de, nakit ödeme alışkanlığının günleri sayılı. Araştırmaya göre, Amerikalıların %51 i de aynı fikri paylaşıyor; nakit ödemelerin artık demode olduğunu ve yakında biteceğini düşünüyor. Tüketicilerin MPOS (Mobil Point of Sale Mobil Satın Alma Noktası) tercih etmesinin ise çeşitli sebep ve sonuçları var. Örneğin araştırmaya katılanların %17 si alışveriş deneyimlerini sosyal medyada paylaştığını belirtiyor. %37 lik bir kesimse deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşıyor. Ayrıca mobilden alışveriş yaptığı marka hakkında teknolojik marka, akıllı marka gibi bir çıkarımlarda bulunan %46 lık bir tüketici grubundan söz ediliyor. Tüketicilerin %26 sı büyük perakendecilerin mağaza içi satın alma ayarları ile; %14 ü yiyecek içecek alışverişlerinden, %10 u ise havayolu ve kiralık araba hizmetlerinden faydalanıyor.

10 GOOGLE WALLET ARTIK ANDROİD CİHAZLARDA DA KULLANILABİLECEK Mobil ödeme uygulaması Google Wallet, artık 2.3 ve daha yüksek Android sürümlü akıllı cihazlarda da kullanılabileceğini açıkladı. İlk kullanıma sürüldüğünde sadece NFC (Near Field Communication) özellikli telefonlarda kullanılabildiği için yeterince kullanılamayan Google Wallet ın bu versiyonunun daha fazla tüketici tarafından kullanılacaktır. Yeni güncelleme ile kullanıcılar, aralarında mobilden ücretsiz para transferi de yapabilecekler. Bu aplikasyonu kullanan tüketiciler, loyality card yani alışverişlerinde kullandıklarında puan toplayabilen, barkod numarasını kullanabilecekleri bir çeşit kartın da sahibi oluyorlar. Google Wallet tüketicilere kredi kart numaralarını ve fatura bilgilerini depolamaya izin veriyor, böylece herhangi bir başka aplikasyonun ya da sitenin Google Wallet kullanımına imkan verip vermediği kontrol edilebiliyor. Uygulama Google Maps, Google+ ve Google Search gibi uygulamalarıyla da entegre olabiliyor.

11 TWITTER DA ONLINE MÜZAYEDE GERÇEKLEŞTİRDİ Sabancı Holding in e-ticaret sektöründe, Ucuza Kon mottosuyla hizmet veren online alışveriş sitesi Kliksa.com, geçtiğimiz günlerde sosyal platform Twitter da, Intel işbirliği ile farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. Online ve indirimli müzayede mantığındaki kampanya, Twittigitti adlı hashtag ile başlatıldı. Kampanyanın ilginç tarafı ise Kliksa nın cazip fiyat anlayışıyla örtüşecek şekilde, bildiğimiz açık arttırmaların aksine, gittikçe artan fiyatlar yerine belli ürünün ( HP X2 İkisi Birarada PC) fiyatlarının git gide düşmesi şeklinde olması. Duyuruları İntel Türkiye Facebook ve Twitter ile Kliksa.com banner mailing gönderimi yoluyla yapılan müzayedeye, tweettigitti hashtagi ile atılan twitler ile katılım gerçekleşti. 30 kişinin indirimli fiyat hakkı kazandığı yaratıcı müzayede kampanyasında toplam 12 bin tweet atıldı.

12 20 YIL ÖNCE BAŞLAYAN İNTERNET REKLAMCILIĞININ HİKAYESİ İnternet reklamcılığıın hikayesi bundan tam 20 yıl önce başladı. Eylül 93 de Global Network Navigator ilk banner alanını silikon vadisinden bir hukuk firmasına sattı. Hukuk firması sadece basılı medyada verdiği görselin aynısını internette de kullanmış ve web sitesine trafik sağlamıştı. Aradan 20 yıl geçti 36 milyar dolar büyüklüğünde online reklam pazarı oluştu. Tıklama bazlı reklamları, gösterim bazlı ve aksiyon bazlı reklamlar izledi de gazete ve dergilerin reklam gelirlerini geçen online reklam pazarı televizyonun reklam gelirinden sonra reklam pazarında ikinciliği aldı da Planet Oaisis tıklama başına maliyeti (PPC) internet sözlüğüne kazandırdı. Şirketi daha sonra Yahoo tarafından satın alınan Jeffrey Brewer, 1998 de arama motorlarında tıklama başına ücret konseptini TED konferasında tanıttı. Böylece internet reklamcılığı pastasının %50 lik dilimini oluşturan arama motoru reklamlarının temeli atılmış oldu te başlayıp mobil reklam, video reklam, retargeting ile gelişerek devam eden internet reklamcılığı üzerine Marin Software in hazırladığı infografiği linke tıklayarak inceleyebilirsiniz:

13 İyi Çalışmalar

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Muhammet Altındal 1 1 Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü, Bilişim Yüksek Lisans, İstanbul muhammetaltindal@gmail.com Özet: Ekonomi,

Detaylı

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi

Perakendede mobil etkinin yükselişi. Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi Perakendede mobil etkinin yükselişi Akıllı telefonların mağazacılığa etkisi 2 İçindekiler Yönetici özeti 1 Mobil etki 2 Gelecek öngörüleri 7 Akıllı telefonların perakendede kullanımı 9 Mobil yolculuğa

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

DİJİTAL PAZARLAMA &SOSYAL MEDYANIN FAYDALI ve ŞAŞIRTICI GERÇEKLERİ

DİJİTAL PAZARLAMA &SOSYAL MEDYANIN FAYDALI ve ŞAŞIRTICI GERÇEKLERİ DİJİTAL PAZARLAMA &SOSYAL MEDYANIN FAYDALI ve ŞAŞIRTICI GERÇEKLERİ Sadece E-mail Abonelerine Özel BİLİYOR MUYDUN? Tüketicilerin %90 ı satın alma kararlarında internetteki yorumların etkili olduğunu düşünüyor.

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT

MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT MÜŞTERİ DENEYİMİ YÖNETİMİ 2.0 BORA ÖZKENT SUNUŞ Zeka Değişime Adapte Olma Becerisidir. Stephen Hawking Elma Yayınları tarafından 2012 Nisan da yayınlanan bir önceki kitabım Emsalsiz Müşteri Deneyimleri

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 5G İŞ VERİ KALİTESİ UZAY HUKUKU İŞ ZEKASI GİRİŞİM SERMAYESİ İŞ ANALİSTİ ISSN: 2148-8061 www.techinside.com BÜYÜK VERİ ENDÜSTRİ 4.0 3 Girişim sermayesi 2015 e

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

E-ticaret. enterprise europe

E-ticaret. enterprise europe E-ticaret enterprise europe Bu kitapçık Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi faaliyetleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kitapçıkta yer alan bilgiler firmaları

Detaylı

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007 BTSO Tüccarın El Kitabı Serisi - IV Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar Kasım 2007 Yayına Hazırlayan : İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ISBN : İÇİNDEKİLER Giriş...22 Bazı Temel

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA İHRACATTA İNTERNET ZAMANI: 1 Hazırlayan: Zeynep İYİLER Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Aralık 2009ANKARA

Detaylı

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Nisan 2015 ÖZEL EK Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Mobil ödeme alışkanlığı hızla yaygınlaşacak Yeniliklerin sonu ve sınırı yok Müşteri, bankayı cebinde taşımayı sevdi Büyük veri nereye

Detaylı

İhracatta İnternet Zamanı - 5

İhracatta İnternet Zamanı - 5 İhracatta İnternet Zamanı - 5 İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi www.igeme.gov.tr 2009 a b T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi YURTDIŞINA e-ticaret (B2C e-ihracat)

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI

T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI i T.C. ATILIM ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ İŞLETME YÖNETİMİ ANABİLİM DALI HASTANE VE HEKİM TERCİHİNDE SOSYAL MEDYA KULLANIMININ ETKİSİ: ANKARA İLİ ÖRNEĞİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Hazırlayan Emre TENGİLİMOĞLU

Detaylı

Asya Pasifik Genel Merkezi Cisco Systems (USA) Pte. Ltd. Singapur

Asya Pasifik Genel Merkezi Cisco Systems (USA) Pte. Ltd. Singapur Amerika Genel Merkezi Cisco Systems, Inc. San Jose, CA Asya Pasifik Genel Merkezi Cisco Systems (USA) Pte. Ltd. Singapur Avrupa Genel Merkezi Cisco Systems International BV Amsterdam, Hollanda Cisco'nun

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış

Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış Türkiye de Sosyal Ağların Yeri ve Sosyal Medyaya Bakış Hayal Akademisi Kurucu Ortağı, Dijital Pazarlama İletişimi Uzmanı http://www.hayalakademisi.com, http://www.ercument.org ercumentbuyuksener@gmail.com

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı