ENJOYGüvenliğin. the KEYFİNİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ENJOYGüvenliğin. the KEYFİNİ"

Transkript

1 ENJOYGüvenliğin the KEYFİNİ Safety Sürün

2 sismak ürünlerimiz mühendislik kalite üretim satış-pazarlama

3 sismak

4 sismak Türkiye Otomotiv Yedek Parça Sanayisinin köklü kurumlarından sismak'ın temel motivasyonu; çalışanından tedarikçisine, 30 yılı aşkın bir süre boyunca istikrarlı büyümesini sürdüren sismak ailesi her geçen gün ülke ekonomisine katkısını arttırıyor. müşterisinden bayisine kadar ilişki içinde bulunduğu her kesim için değer yaratmaktır.

5 sismak'ın öyküsü 1980 yılında küçük bir atölyede üretime başlayan sismak bugün tüm lojistik ve altyapı imkanlarıyla avantajlar sağlayan, Türkiye'nin ikinci büyük ihracat limanına sahip, üçüncü büyük kenti İzmir'de 6500 m 2 'si kapalı m 2 alanda faaliyetlerini sürdürmektedir m 2 'si kapalı m 2 alanda

6 dönüm noktaları 1980 Kuruluş yılı 1981 Takım tezgahları için yedek parça üretimi 1983 Rotmili üretimine başlandı 1985 Kremayer Dişli üretimine başlandı 1989 Kremayerli direksiyon kutusu üretimine başlandı 1991 Yurt dışı satış firmamız Sispa nın kuruluş yılı 1993 Bayilik sistemi ile satışa geçildi 1994 İlk CNC Üretim tezgahları yatırımı yapıldı 1995 Fabrikamız İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi ne taşındı 1996 ISO 9002:1994 Kalite Yönetim Sistem belgesi alındı 1997 CAD ve CAM programları üretimde kullanılmaya başlandı 2000 Kapasite artırımı için CNC tezgah yatırımı yapılmaya devam edildi 2002 ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi alındı 2003 Şirket yapısı Anonim Şirkete dönüştürüldü 2004 Bilgi güvenliği için donanım ve yazılım yatırımı yapıldı

7 dönüm noktaları 2005 Metalografik Malzeme Muayene ve Kontrol Ekipman Yatırımı yapıldı 2006 Ürün Performans ve Dayanıklılık Test Bankoları üretilerek kullanıma alındı 2006 SEAZ komple direksiyon üretimi ile OEM üretici statüsü alındı 2007 Çevre Yönetim ve İş Sağlığı Güvenliği mevzuatlarına tam uyum sağlandı 2007 LES marka yenilenmiş ürün lansmanı yapıldı 2007 ISO/TS 16949:2002 Kalite Yönetim Sistem belgesi alındı 2008 sismak, DHB Brezilya firması tarafından 2007 yılının en başarılı tedarikçisi ödülüne layık görüldü 2009 Think için hidrolik direksiyon üretimi yapıldı 2010 Ürün geliştirme kapsamında SANTEZ Projesi gerçekleştirildi 2010 CMM ve Kontur Ölçüm Ekipmanları yatırımı yapıldı 2011 Yeni teknoloji CNC Tezgah yatırımı yapıldı 2011 EPS li araçlar için kremayerli direksiyon üretimine başlandı 2012 APRA (Otomotiv Parça Yenilemecileri Derneği) üyelik kaydı yapıldı 2013 Kalite Kontrol laboratuar çalışma alanı yenilendi 2014 Üretim alanı yerleşimi yenilendi

8 firma profili sismak yenileme pazarı ve orijinal yedek parça piyasası için yüksek kalitede direksiyon kutusu ve rot mili setler üretmektedir.

9 sayılarla sismak dünya yollarında dolaşan MARKA MODEL ÜRÜN sismak direksiyon kutusu bulunuyor sismak dünyaca ünlü 21 otomativ markasının 223 farklı modeli için 360 çeşit ürün üretmektedir.

10 ekibimiz Optimum üretimin uyumlu bir ekip çalışmasıyla sağlanabileceğinin bilincinde olarak sismak, artan piyasa talebini karşılamak amacıyla operasyonunu gün geçtikçe büyütmektedir. Nitelikli insan kaynağının oluşturulması için işe alım süreçleri uluslararası normlarda gerçekleştirilirken, kurum içi ve dışı eğitimlerle çalışanların kişisel ve mesleki gelişimlerini sürdürmeleri hedeflenir. 115 sismak 115 çalışanımızla güçlü bir takımız. üretim, yönetim, kalite, mühendislik ve satış / pazarlama kadrolarında görev yapan kurumsal aidiyet kavramına sahip, nitelikli bir personel profiline sahiptir.

11 hedefler sismak stratejisini yıllık, 3 yıllık ve 5 yıllık dönemlerle planlamaktadır. Piyasa şartlarına karşı esnek reaksiyonlar gösterebilme yeteneğinin yanı sıra, piyasa verilerini doğru analiz ederek üretim programını yürütmektedir. sismak bugün m2 olan sismak bugün 30 ülkede kapalı üretim alanını beş yıl sürdürdüğü pazarlama faali- içinde m2 ye yetlerini 50 ülkeye yaymayı çıkarmayı hedeflemektedir. hedeflemektedir. sismak bugün yıllık sismak bugün 115 olan çalışan sismak bugün 21/360 olan adet olan kapasitesini beş yıl sayısını 250 ye çıkarmayı marka model sayısını 25/500 içinde adete çıkar- hedeflemektedir. çıkarmayı hedeflemektedir. mayı hedeflemektedir. Amacımız; ülkemiz, sektörümüz ve çalışanlarımız için yarattığımız katma değeri her geçen gün arttırmaktır.

12 ürünlerimiz

13 ürünlerimiz DİREKSİYON KUTUSU Yerli yabancı bir çok marka için üretilen eps, hidrolik ve mekanik direksiyonlar sismak güvencesiyle tüm dünyada kullanılıyor. Uluslararası kalite standartlarına sahip direksiyonlar doğru ürün, kusursuz üretim, yüksek performans ve % 100 uyum kriterleriyle üretilmektedir. Tüm marka ve modellere uygun direksiyon üretebilen sismak 2014 ile beraber yeni ürün direksiyon programı hedefini daha da büyüttü. EPS Direksiyon Hidrolik Direksiyon Mekanik Direksiyon Çevreye duyarlıyız. Ürünlerimiz %92 geri dönüşümlü malzemeden üretilmektedir.

14 Rot Mili ürünlerimiz 01 ROT MİLİ SET sismak rot mili, rot başı ve direksiyon körüğünü bir araya getirerek servis ve kullanıcıların parça-araç uyum sorununu ortadan kaldırmıştır. Böylece zamandan ve maliyetten sağlanan kazancın yanı sıra, yanlış ürün seçim olasılığıda tamamen ortadan kalkmıştır. Kullanıcılar sismak güvencesiyle ihtiyaçları olan parçalara kolayca ulaşabildikleri gibi bu parçaları ayrı ayrı almayı da sürdürebileceklerdir. 02 Rot Başı Direksiyon Körüğü Rot Mili 03 Rot Başı Direksiyon Körüğü Rot Mili Set 04 Çevreye duyarlıyız. Ürünlerimiz %92 geri dönüşümlü malzemeden üretilmektedir.

15 ürünlerimiz LES LES yenileme sistemi ile yenilenmiş bir ürün yeni bir ürün ile tamamen eşdeğerdir ve fonksiyonel olarak birbirinden ayırt edilemezler. Yeni olarak tanımlanmasını engellemek amacıyla görsel ayırt edici özellikler taşır. sismak tarafından yenileme kriterlerine uygun olarak seçilen hidrolik direksiyon kutuları,fabrika ortamında sismak tecrübesinin garantisi ile yenilenip daha ekonomik fiyatlarla tüketiciye sunulmaktadır. Ekolojik sistemimize ciddi zararları dokunabilecek ürünleri tekrar kullanıma kazandırması yönüyle çevre dostudur. Çevreye duyarlıyız. Ürünlerimiz %92 geri dönüşümlü malzemeden üretilmektedir.

16 ürün kesit

17 mühendislik

18 mühendislik 01 Müşteri Talebinin Belirlenmesi APQP Takvimi Ürün Fonksiyon Testi Ölçüm & Değerlendirme MSA/SPC 10 İyileştirme FMEA PPAP 03 Tasarım Doğrulama PSW Onayı Müşteri Geribildirimi Bu süreçlerden sonra seri üretim, üretim departmanlarının görev alanına geçmektedir.

19 kalite

20 sismak, kullanıcı emniyeti ve sürüş konforu üst düzeyde hedeflenmiş yüksek performanslı direksiyon sistemleri üretmek üzere kontrol muayene ve testlerini sürekli gerçekleştirmektedir.

21 sismak'ta kalite kontrol, giriş, üretim ve final aşamalarında, boyutsal, kimyasal, fiziksel ve performans kriterleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.

22 Tüm test ve kontroller uluslararası standartlar ve müşteri istekleri dikkate alınarak, sismak'ın 30 yılı aşkın bilgi birikimi ve geniş üretim deneyimi ile sürdürülmektedir.

23 CMM Boyutsal Kontroller

24 Kontür Boyutsal Kontroller

25 Kimyasal Mikro Yapı Analizi Isıl İşlem Kontrolleri (HRC, HV ve İç Yapı) Isıl İşlem Kontrolleri (HRC, HV ve İç Yapı)

26 Fiziksel Yüzey Pürüzlülük Yüzey

27 Fiziksel Kaplama (Kalınlık, Yapışma) Kuvvet ve Yük Kontrolü

28 Performans Final Test - Kayma Yükü Kontrolü - Strok kontrol

29 Performans Performan 1 - Pinyon Tork Testi - Tork Değişim Testi - Boşluk Testi

30 Performans Dayanıklılık Testleri - Aşınma Testi ( çevrim)

31 üretim

32 Üretim Planlama Tedarik Planlama Üretim ERP yazılımı ile kurum kaynakları en verimle şekilde kullanılarak, kalite politikasından ödün vermeden, montaj ve üretim tezgahlarının zaman planlaması müşteri taleplerini eksiksiz karşılayacak şekilde gerçekleştirilir. Tedarik Zinciri Prensibiyle, Üretim Planlama sonucu ortaya çıkan MRP raporuna göre ürün kalitesini garanti eden malzeme kabul şartnamelerine uygun, satın alma faaliyetleri onaylı tedarikçilerden gerçekleştirilir. Uygunluğu garanti altına alınmış üretim ve montaj proseslerinde donanımlı operatörlerimizle, sismak teknik dokümantasyonlarımıza ve uluslararası olarak standartlara uygun üretim, kontrol ve testler gerçekleştirilmektedir.

33

34 satış-pazarlama

35 KALİTE, GÜVEN, İSTİKRAR Şirketimizin 32 yıldır sismak markası ile üretim ve satış faaliyetlerini sürdürmektedir. Uzun yıllardır uluslararası fuarlar, basılı medya ve internet mecraları üzerinden yürütülen marka çalışmaları 2010 yılından bu yana bütünleşik bir kurumsal iletişim programı çerçevesinde ilerlemektedir. Marka yurt içi ve yurtdışı aftermarket piyasalarında güven, kalite ve istikrar kavramlarıyla özdeşleşmiştir. KALİTE, GÜVEN, İSTİKRAR

36 SÜREKLİ MÜŞTERİ SÜREKLİ MÜŞTERİ YÖNETİMİ İLİŞKİSİ YÖNETİMİ Sismak mevcut ve yeni müşterilerle sürekli ve açık bir iletişim kurmayı hedeflemektedir. Tüm ürün listesini, veri tabanında barındıran ve 9 dilde yayın yapan güncel web sitesi, sektörün önemli dergilerinde periyodik olarak yayınlanan dergi ilanları, düzenli olarak sürdürülen bülten çalışmaları, ulusal ve uluslararası fuar katılımları ve bire bir müşteri ziyaretleri ile müşterilerle doğrudan temas sağlanmaktadır.

37 sismak üretimini direksiyon kutuları, rot mili setler ve LES marka yenilenmiş ürünler olmak üzere üç başlıkta konumlandırmaktadır. Yurt içinde ürünlerini 17 ana dağıtıcı üzerinden 'e yakın tali bayi aracılığı ile 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne ulaştırırken 1991 yılından bu yana yurt dışı satış faaliyetlerini 4 kıtada 30'a aşkın ülkede gerçekleştirmektedir. 81 İLDE İLDE NOKTADA, NOKTADA, 4 KITADA 30 ÜLKEDE 4 KITADA 30 ÜLKEDE

38 sismak bütünleşik üretim anlayışı ve birikimi ile uluslararası standartlarda üretilen ürünlerini en uygun maliyetlerle müşterilerine sunabilmektedir. Siparişin alınmasından, ürünün müşteri deposuna teslimine kadar tüm süreç, sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için sektörde ortalama 15 yıl deneyime sahip satış yöneticileri tarafından takip edilir. SORUNSUZ SORUNSUZ SATIŞ OPERASYONU OPERASYONU

39

40 BÜYÜYEN BÜYÜYEN ENDÜSTRİNİN sismak geçtiğimiz yirmi yılda üretimini gerçekleştirdiği DİNAMİK OYUNCUSU adet direksiyon kutusunun 'i ni son 10 yılda, adedini ise son 5 yılda satmıştır. Ortalama yıllık % 10 olan büyüme hedefi sismak'ı Türkiye Otomotiv Yedek Parça endüstrisinin lokomotif kuruluşlarından biri haline getirmektedir. DİNAMİK OYUNCUSU

41 SATIŞ sismak, lojistik satışı ASLA gerçekleşen ürünler müşteri memnuniyeti göz SATIŞ ASLA SATIŞLA BİTMEZ önünde bulundurularak paketlenir ve sevk edilir. Ürünlerin zamanında ve eksiksiz ulaştırılması sürecinde de aktif rol alan satış ekibi, yurt dışı sevkiyatlarda müşterilerine gümrükleme ve taşıma konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir. 6 aylık periyotlarda gerçekleştirilen müşteri memnuniyeti anketi, iş SATIŞLA BİTMEZ ortaklarının taleplerini en üst düzeyde karşılayabilinmesine olanak tanımaktadır. sismak lojistik olarak bölgesinin en avantajlı liman kenti olan İzmir'de faaliyet göstermekte, deniz, kara, hava ve demiryolları ile sevkiyat yapabilmektedir.

42 teşekkürler Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Sokak No: Çigli - İZMİR / TÜRKIYE Tel: +90 (232) pbx Fax: +90 (232)

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2013 İÇİNDEKİLER 3 RAPOR HAKKINDA 11 AKSA HAKKINDA 20 YÖNETİŞİM 36 SÜRDÜRÜLEBİLİR OPERASYONLAR 53 ÇEVRE 67 İNSAN KAYNAKLARI 87 TOPLUM 93 PERFORMANS TABLOLARI 101 GRI GÖSTERGELERİ

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak...

ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... Sürdürülebilirlik Raporu ilerlemenin yolu her zaman ileri bakmak... İçindekiler 2 Yönetiṁ Kurulu Başkanı ndan Mesaj 4 Vizyon, Misyon, Hedef ve İlkeler 6 Kısaca Otokar 8 Otokar ın Rekabet Avantajları 10

Detaylı

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline. Çelikten Gelecek 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.com İçindekiler Türk Demir Çelik Sektörünün Öncü Kuruluşu

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda...

İÇİNDEKİLER. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4. Genel Müdür Mesajı... 5. Yönetim Kurulu... 6. Üst Yönetim... 9. Hakkımızda... 01.01.2014 / 31.12.2014 İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı... 4 Genel Müdür Mesajı... 5 Yönetim Kurulu... 6 Üst Yönetim... 9 Hakkımızda... 12 Üretim Tesisleri... 14 Şirketin Sermaye Yapısı ve

Detaylı

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010

KALİTE EL KİTABI Döküman Kodu Dok. Rev. No Dok. Yayın Tarihi MİM.KEK 04 28.01.2010 Sayfa 1/25 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. Firma Tanıtımı... 3 2. Entegre Yönetim Sistemi Kapsamı... 3 3. Organizasyon Şeması... 4 4. ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ... 5 4.1. Genel Şartlar... 5 4.2. Dökümantasyon

Detaylı

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu

ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU. Faaliyet Raporu ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU Faaliyet Raporu 2014 ANADOLUBANK 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1. SUNUŞ 4 KISACA ANADOLUBANK HABAŞ GRUBU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI GENEL MÜDÜR ÜN MESAJI SERMAYE

Detaylı

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU

UĞUR ȘİRKETLER GRUBU TANITIM KİTİ UĞUR ȘİRKETLER GRUBU Uğur Șirketler Grubu nun temeli, amiral gemisi olan Uğur Soğutma nın 1954 te Nazilli de dondurma makineleri üretimine bașlaması ile atılmıștır. Geçen yıllar içinde soğutmadan,

Detaylı

editörden Ticari Araçlar Sektöründe Olumlu Beklentiler Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com

editörden Ticari Araçlar Sektöründe Olumlu Beklentiler Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com Ticari Araçlar Sektöründe Olumlu Beklentiler Yeni yılın ilk sayısında dernekler ve üretici firmaların değerlendirmelerine

Detaylı

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU

www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU www.bakambalaj.com.tr 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BÖLÜM I ORGANİZASYON Bak Ambalaj 02 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 03 Vizyon, Misyon ve Değerler 04 Kilometre Taşları 06 BÖLÜM II YÖNETİM Yönetim Kurulu

Detaylı

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI

BÖLÜM 5 BMKİS KAPSAMINDA 2011 YILI İLERLEME HEDEFLERİ VE SONUÇLARI 2011 KARINCA LOJİSTİK A.Ş. İLERLEME BİLDİRİM RAPORU İÇİNDEKİLER Küresel İlkeler Sözleşmesi (Global Compact) Raporun Kapsamı Yönetim Mesajı BÖLÜM 1 KURUMSAL PROFİL 1.1. Tarihçe 1.2. Yönetim Stratejisi ve

Detaylı

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09

+90 216 656 65 00 +90 216 656 65 09 POZİTİF ENERJİ EWE TURKEY HOLDİNG ŞİRKET PROFİLİ 2013 İÇİNDEKİLER 04 KURUMSAL 06 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 08 Genel Müdürlerin Mesajı 10 2013 e Bakış 12 Kısaca EWE Turkey Holding 14 Temel Finansal

Detaylı

Migros 2013 Faaliyet Raporu

Migros 2013 Faaliyet Raporu MİGROS TİCARET A.Ş. FAALİYET RAPORU 2013 1 Migros 2013 Faaliyet Raporu Konu: Perakende Matematiği Büyüme Verimlilik Penetrasyon Alışveriş Deneyimi İçindekiler Luctus tincidun exerionet ulluptur Etuta nosaperis.

Detaylı

KORDSA GLOBAL 2014 FAALİYET RAPORU KORDSA GLOBAL

KORDSA GLOBAL 2014 FAALİYET RAPORU KORDSA GLOBAL FAALİYET RAPORU 2014 KORDSA GLOBAL FAALİYET RAPORU 2014 STRATEJİ Vizyon Sürdürülebilir Büyüme İçin Katma Değeri Yüksek İş Alanlarında Çevik Kordsa Global Stratejik Girişimler Operasyonel Mükemmellik Lastik

Detaylı

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI

ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI ANTAKYA TİCARET BORSASI KALİTE EL KİTABI İÇİNDEKİLER 3-0-1-Giriş -2-Borsanın Görevleri 4-0-3-Borsanın Faydaları 0-4-Diğer Borsalarla Entegrasyon 5-0-5-Revizyon Takip Çizelgesi 6-0-6-Çapraz Çizelge 7-0-6-Çapraz

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr

hakkımızda hizmetler çözümler ürünler avantajlar yenilikler www.ssh.com.tr hakkımızda avantajlar hizmetler çözümler yenilikler ürünler www.ssh.com.tr İşletmelerin iyi ve güvenilir bir ürün sağlayabilmeleri ancak başarılı bir satış sonrası hizmetle mümkün olabilir. Bulunduğumuz

Detaylı

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN İŞİMİZE ODAKLANIYORUZ 2010 FAALİYET RAPORU

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN İŞİMİZE ODAKLANIYORUZ 2010 FAALİYET RAPORU SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜME İÇİN İŞİMİZE ODAKLANIYORUZ 2010 FAALİYET RAPORU İçindekiler I. Sunuş 2 Kısaca Anadolubank 3 HABAŞ Grubu 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 5 Genel Müdür ün Mesajı 7 Sermaye ve Ortaklık

Detaylı

PETROL OFİSİ FaaLİyET RaPORu

PETROL OFİSİ FaaLİyET RaPORu PETROL OFİSİ Faaliyet Raporu 2009 Petrol Ofisi A.Ş. Faaliyet Raporu 09 Nice y ollara İçindekiler Faaliyet Raporu 09 Üst yönetimden mesaj 6 2009 yılında dünya ve Türkiye 10 2009 yılında Petrol Ofisi 20

Detaylı

SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU

SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU SAY REKLAMCILIK YAPI DEKORASYON PROJE TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ PİYASA DANIŞMANI RAPORU 10 Haziran 2013 Piyasa Danışmanı İçindekiler 1 Raporun Konusu... 5 2 Şirketi Tanıtıcı Bilgiler...

Detaylı

Birlikte büyüyoruz...

Birlikte büyüyoruz... Birlikte büyüyoruz... 2012 Faaliyet Raporu Nil Sena Günsever, 6 yaşında İçindekiler 8 Banvit e Genel Bakış 10 Finansal Göstergeler 12 Kilometre Taşları 14 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 16 Yönetim Kurulu

Detaylı

Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici

Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici 22 Rekabetçi bir ortamda, kendilerini yükselten değerlere bağlı kalarak faaliyet alanlarında en iyi hizmeti sunmanın yollarını bulmak, tüketici bilincinin ve kalite arayışının giderek arttığı günümüzde

Detaylı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı

HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi Ticaret Unvanı HSBC Bank Anonim Şirketi 2014 Yılı Faaliyet Raporu Rapor Dönemi : 31 Aralık 2014 Ticaret Unvanı : HSBC Bank Anonim Şirketi Kuruluş Tarihi :13 Eylül 1990 Adres : Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi No

Detaylı

iklim dünya save karbon bitkiler ürün ayak izi emisyon ekoloji yenilebilir alternatif korumak su rüzgar orman world

iklim dünya save karbon bitkiler ürün ayak izi emisyon ekoloji yenilebilir alternatif korumak su rüzgar orman world Yaşar 2012 Sürdürülebilirlik Raporu koruma hava energy dünya save alternatif karbon bitkiler emisyon iklim ayak izi su rüzgar sürdürülebilir toplum enerji tree korumak yenilebilir sürdürebilirlik ekosistem

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş

İÇİNDEKİLER. I. Sunuş İÇİNDEKİLER I. Sunuş 02 Kısaca Anadolubank 03 HABAŞ Grubu 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Sermaye ve Ortaklık Yapısı 10 Üst Yönetim 12 Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündemi

Detaylı

SANİFOAM SÜNGER SANAYİ ve TİCARET. A.Ş. 2011 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

SANİFOAM SÜNGER SANAYİ ve TİCARET. A.Ş. 2011 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU SANİFOAM SÜNGER SANAYİ ve TİCARET. A.Ş. 2011 YILI 1.Rapor Dönemi: 01.01.2011-31.12.2011 2.Ortaklığın Ünvanı: Sanifoam Sünger Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 3.Ortaklığın İletişim Bilgileri: Merkez ve

Detaylı

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK

DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU. Hazırlayan: Cem BAYRAK DOĞU MARMARA BÖLGESİ OTOMOTİV VE OTOMOTİV YAN SANAYİ ÖN RAPORU Hazırlayan: Cem BAYRAK İçindekiler Giriş... 2 Amaç... 2 Kapsam... 2 Mevcut Durum... 2 Sektör Tanımı... 2 İlişkili Sektörler... 3 Dünyadaki

Detaylı

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. Yıl : 1 Sayı : 1 500 Ermaksan en büyük şirket arasında Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi ERMAG MAYIS 2014 1 08 Ermaksan En Büyük

Detaylı

Bölüm I Şunuş. İçindekiler

Bölüm I Şunuş. İçindekiler 2 Bölüm I Şunuş İçindekiler Bölüm I - Genel Bilgiler 1 Yönetim Beyanı 2 Özet Finansal Bilgiler 4 Vizyon, Misyon ve Hedefler 5 DenizEmeklilik in Tarihsel Gelişimi 6 Bir Bakışta 8 Kısaca Dexia 10 Kısaca

Detaylı