7. GELİŞEN BALIKESİR ZİRVESİ. 6-7 Mayıs 2015 KENTLER BALKONUK CENTER MARMARA NIN PARLAYAN YIL DIZI BALIK ESİR YATIRIMCIL ARINI BEKLİYOR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "7. GELİŞEN BALIKESİR ZİRVESİ. 6-7 Mayıs 2015 KENTLER BALKONUK CENTER MARMARA NIN PARLAYAN YIL DIZI BALIK ESİR YATIRIMCIL ARINI BEKLİYOR"

Transkript

1 7. GELİŞEN KENTLER ZİRVESİ BALIKESİR 6-7 Mayıs 2015 BALKONUK CENTER MARMARA NIN PARLAYAN YIL DIZI BALIK ESİR YATIRIMCIL ARINI BEKLİYOR

2 A.Edip UĞUR Balıkesir Büyükșehir Belediye Bașkanı Değerli katılımcılar, 21. yüzyıl, markalașan șehirlerin birbiriyle yarıștığı bir yüzyıl olmakla beraber, gelișen kentlerin yeterince doygunluğa erișmesinden ötürü, yeni fırsatların arandığı ve ikinci kentlere yönelimin olduğu bir zaman dilimidir. Gayrimenkulde Gelișen Trendler Avrupa 2015 raporuna göre Avrupa genelinde En iyi yatırım pazarları listesinde geçen yıl 7. sırada olan İstanbul, bu sene 20. sırada yer alırken, Türkiye de yeni yatırım havzaları olarak Kocaeli, Bursa, Balıkesir, İzmir gibi kentler ön plana çıkmaktadır. Coğrafi konumu, stratejik önemi, bölgesinin lojistik üssü olması, yeterli iș gücü, yatırım olanakları, deniz-termal-doğa-sağlık-kültürel turizmin bir arada yapılabildiği bir kent olması, zengin maden yataklarının yanı sıra gelișmiș tarımı ve tarım sanayisi, yenilebilir enerji potansiyeli ile birkaç adım önde olan Balıkesir, kentsel dönüșümden marinaya, lojistikten konuta projelerini yatırımcılarına duyurmak maksadıyla GYODER in düzenlediği Gelișen Kentler Zirvesi ne ev sahipliği yapacaktır. Amacı; Anadolu da her anlamda potansiyel barındıran kentlerin hem potansiyellerini hem de özellikle gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak ve yatırım yapılmasına destek olmak olan, Gayrimenkul sektörünün Türkiye deki aktörü GYODER Gelișen Kentler Zirvesi nin yedincisini Balıkesir Büyükșehir Belediyesi nin ev sahipliğinde 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde Balıkesir, Balkonuk Center da düzenleyecektir. Zirve de; Balıkesir in ve Güney Marmara Bölgesi nin potansiyelini, geleceğini ve kentsel dönüșümden finansa, turizmden enerjiye yatırım fırsatları detaylarıyla ele alınacaktır. İstiklalimizin beșiği Kuva-yi Milliye nin bașladığı Kurtdereli Mehmet Pehlivanın, Ömer Seyfettin in, Seyit Onbașı nın memleketi, Türkiye nin Kalbi Marmaranın Parlayan Yıldızı BALIKESİR de bulușmak dileğiyle.

3 Aziz TORUN GYODER Yönetim Kurulu Bașkanı Değerli katılımcılar, Türkiye nin Gayrimenkul Platformu GYODER, șehirleșme sürecinde çağdaș ve uygar kent unsurlarının olușmasına katkıda bulunma hedefi ile düzenlediği Gelișen Kentler Zirvesi maratonuna tüm hızıyla devam etmektedir. Daha önce Bursa, Konya, Gaziantep, İzmir, Samsun ve Kayseri de gerçekleștirilen Gelișen Kentler Zirvesi nde bu seneki durağımız Marmara nın yükselen yıldızı Balıkesir olacak. Marmara bölgesindeki enerji geçișleri, limanlar, otoyollar, hızlı tren gibi büyük altyapı yatırımları, bölgedeki tüm kentleri birbirleri ile etkileșim içine sokmaktadır. Marmara da yer alan bu projelerin her biri bölgenin stratejik konumunu ve önemini daha da arttırmaktadır. İstanbul, Bursa ve İzmir in olușturduğu üçgenin tam ortasında Marmara ve Ege denizlerini kucaklayan bir coğrafyaya hakim Balıkesir, bu sebeple bölgenin en dikkat çeken ve gelecek vadeden ili konumundadır. Balıkesir sanayi, enerji, madencilik, turizm, lojistik ve tarım alanlarındaki potansiyeli ile önemli yatırım olanakları sunmaktadır. Balıkesir ilinin mevcut durumunu ve sunduğu yatırım potansiyelini ve geleceğini kentsel dönüșümden finansa, turizmden enerjiye tüm detaylarıyla aktaracağımız Gelișen Kentler Zirvesi nin Balıkesir ve Güney Marmara Bölgesi nin gelișmesine katkı sağlamasını dileriz. Balıkesir Büyükșehir Belediyesi ne değerli iș birliği ve katkılarından dolayı teșekkürlerimi sunar, Gelișen Kentler Zirvesi Balıkesir de sizlerle bulușmayı temenni ederim.

4 TÜRKİYE'NİN KALBİ MARMARA'NIN PARLAYAN YILDIZI BALIKESİR SİZLERİ YATIRIMA DAVET EDİYOR! Gelișen Kentler Zirvesi nde bulușalım Ekonomik değerlendirmelerin yapılacağı, kentin değișen vizyonunun ve potansiyelinin aktarılacağı, Balıkesir deki yatırım fırsatları hakkında pek çok bilgi ve görüșün paylașılacağı zirvede ve yatırıma açık potansiyel bölgelerin ziyaret edileceği teknik ve kültürel gezide 6-7 Mayıs 2015 tarihlerinde Balıkesir de bulușalım! Balıkesir in ve Güney Marmara Bölgesi nin potansiyelini ve geleceğini kentsel dönüșümden finansa, turizmden enerjiye tüm detaylarıyla aktaracağımız Gelișen Kentler Zirvesi Balıkesir e sizleri bekliyoruz! Kontenjanla sınırlı ücretsiz uçak ve konaklama imkanından yararlanmak için kaydınızı hemen yaptırın! THY İLE ÜCRETSİZ ULAȘIM sağlanacaktır. 06 Mayıs 2015 saat 07:30 kalkıș Sabiha Gökçen - Edremit 07 Mayıs 2015 saat 21:00 kalkıș Balıkesir - Sabiha Gökçen Detaylı Bilgi ve Kayıt için :

5 NEDEN BALIKESİR? Lojistik, yenilebilir enerji, sanayi, gayrimenkul alanında sahip olduğu potansiyeller odağında geliștirdiği projeler ile parlayan bir yıldız BALIKESİR! Çanakkale İzmir Otoyolu, İstanbul İzmir Otoyolu, İstanbul İzmir hızlı tren güzergahlarının tam merkezinde bulunmaktadır. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi nin karșında Gökköy arazisi içerisinde kurulmakta olan Lojistik Köy ile bölgenin lojistik üssü olma konumundadır. Türkiye de rüzgar enerjisi üretiminde birinci sıradadır. Rüzgarın Bașkenti Balıkesir de 300 rüzgar enerji santrali bulunmaktadır yılında 125 milyon dolarlık enerji üretimi gerçekleștirilmiștir. Mavi ile yeșilin buluștuğu, dağlarından soğuk pınarların aktığı, termal suları ile kaynayan bir șehir BALIKESİR! Türkiye nin üç büyük șehri İstanbul Bursa İzmir merkezinde, Ege Denizi nde 115,5km / Marmara Denizi nde 175km kıyı bandı, 47 ada ve adacık ile Türkiye nin en fazla adasına sahip ildir. Kaz dağları Dünya üzerinde Alpler den sonra oksijen yönünden en zengin bölgedir. Binlerce yıllık tarihi ile insanlığa șifa dağıtan termal kaynakların bulunduğu bir yerdir. Türkiye de turizmin bașladığı ilk bölgelerden biridir. Verimli topraklarında bitkisel ve hayvansal üretimi ile ülkesini doyuran, üç iklimin etkisinde bereket fıșkıran ovaları kadar yeraltı kaynakları da zengin șehir BALIKESİR! Ülkemizde; Tahıl üretiminde ilk 3 Meyve üretiminde ilk 6 Zeytin ve zeytinyağı üretiminde ilk 9 Kümes hayvanı, küçükbaș ve büyükbaș hayvan üretimi ve süt üretiminde ilk 3 içerisinde yer alarak Türkiye yi besleyen șehir konumundadır. Metalik cevherleșmeleri ile Enerji hammaddeleri ile Endüstriyel hammadde kaynakları ile madencilik sektörü ve dıș ticaret için önemli yataklara sahiptir. Türkiye de bulunan, Dünya daki bor minerallerinin %60 ına tekabül eden bor madenlerinin bir kısmı Bigadiç ilçesindedir. Dünya nın en kaliteli mermerleri Balıkesir den dünyaya ihraç edilmektedir. 1.2 milyondan fazla nüfusuyla genç toplum ve girișimcilik ruhu olarak, büyük potansiyele sahip Balıkesir, bașlatmıș olduğu modern șehircilik hareketine önemli ölçüde katkı sağlayacak, hazırlanmıș kentsel dönüșüm projeleri, marinalar, oteller, ofisler, lojistik ve konut projeleri ile yatırımcısını beklemektedir.

6 TEKNİK ve KÜLTÜR GEZİSİ PROGRAMI 6 Mayıs 07:30 08:30 THY nin TK 3701 sefer sayılı uçușu ile Sabiha Gökçen Havalimanı ndan Kalkıș** Edremit Koca Seyit Havaalanı na İniș 09:30-10:30 Kahvaltı Venüs Otel, Güre/Edremit 10:30-11:00 Küçükkuyu ya hareket 11:00-13:30 Gemi Turu Küçükkuyu Liman ından Çıkıș - Ayvalık Liman ına Varıș 14:00-14:30 Sarımsaklı Plajı Mevkii Proje Sahaları Gezisi 15:00-16:00 16:30-17:00 Öğle Yemeği Ortunç Otel Cunda Panoramik Tur Șeytan Sofrası Küçükköy Mevkii 18:30-19:00 Balıkesir Otellere Yerleșme 20:00-21:00 Akșam Yemeği Otel Basri Teras **Gidiș Dönüș uçușlar THY ile ücretsizdir.

7 ZİRVE PROGRAMI 7 Mayıs 09:30 10:00 10:00 11:00 11:00 11:15 11:15 11:40 11:40 12:15 12:30 13:30 13:30 13:45 Kayıt Açılıș Konușmaları Kahve Arası Konuk Konușmacı Rapor Sunumu: Öğle Yemeği Sunum KONUȘMACILAR Aziz TORUN, GYODER Bașkanı A.Edip UĞUR, Balıkesir Büyükșehir Belediye Bașkanı Mustafa ÖZTÜRK, T.C. Çevre ve Șehircilik Bakanlığı Müsteșarı Ali BABACAN, T.C. Bașbakan Yardımcısı * Gayrimenkul Sektörü nün Durumu ve Genel Ekonomik Değerlendirme Doç.Dr.Ali HEPȘEN İstanbul Üniversitesi, Öğretim Üyesi Balıkesir in Yeni Vizyonu ve Yatırım Fırsatları Neșecan ÇEKİCİ - GYODER İcra Kurulu Üyesi Bugünden Geleceğe Balıkesir'in Vaad Ettikleri" Caner Bingöl, ENSPD Proje Geliștirme, Șehir Plancısı ve Mimar 13:45 15:00 15:00-15:15 15:15-16:45 1. Oturum: Güney Marmara Bölgesi nin Potansiyeli ve Geleceği Kahve Arası 2. Oturum: Bölgede Büyüyen Yeni Sektörler: Lojistik, Turizm, Enerji, Sanayi MODERATÖR A. Faruk GÖKSU, Kentsel Strateji, Kurucu Ortak KONUȘMACILAR Recep ALTEPE, Bursa Büyükșehir Belediye Bașkanı Ülgür GÖKHAN, Çanakkale Belediye Bașkanı A.Edip UĞUR, Balıkesir Büyükșehir Belediye Bașkanı Selim YAĞCI, Bilecik Belediye Bașkanı MODERATÖR Turgay TANES - GYODER Yönetim Kurulu Üyesi KONUȘMACILAR Avni ÇELİK, Sinpaș GYO, Yönetim Kurulu Bașkanı Zeynep Bodur OKYAY, Kale Grubu, Yönetim Kurulu Bașkanı Mehmet Oğuz ÇARMIKLI, NÖMAYG A.O., NUROL İnșaat Yönetim Kurulu Bașkanı * 17:00 19:00 Gala Resepsiyonu *Teyit edilecektir. 21:00 THY nin TK3702 sefer sayılı uçușu ile Balıkesir Havalimanı ndan Kalkıș** 22:00 Sabiha Gökçen Havalimanı na Varıș **Gidiș Dönüș uçușlar THY ile ücretsizdir.

8 SPONSORLAR RAPOR SPONSORU KONAKLAMA SPONSORU KATKIDA BULUNMA BASIN SPONSORLARI MEDYA SPONSORLARI emlakta sondakika.com Türkiye nin gerçek gayrimenkul sitesi, yeni evinizin adresi, İLETİŞİM ORTAĞI BİLGİ ORTAKLARI Detaylı Bilgi ve Kayıt için :

10 BAŞLIKTA BALIKESİR

10 BAŞLIKTA BALIKESİR 10 BAŞLIKTA BALIKESİR 2012 Sayfa 2 / 9 İçindekiler 1. COĞRAFİ VE İDARİ YAPI... 4 2. NÜFUS... 4 3. EĞİTİM VE SAĞLIK... 5 4. ULAŞIM... 6 5. TARIM... 7 6. İŞGÜCÜ... 7 7. SANAYİ... 7 8. MADENCİLİK VE ENERJİ...

Detaylı

BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ:

BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ: BALIKESİR DE TURİZMİN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ: BALIKESİR TURİZM ÇALIŞTAYI RAPORU 19 NİSAN 2011 (Son Güncelleme: Ağustos 2012) 1 SUNUŞ Günümüzde tüm dünyada iktisadi kalkınma anlayışı değişmekte ve yerel aktörlerin

Detaylı

1/100.000 den 1/1000 e Gayrimenkul Sektörü. Aziz TORUN GYODER Yönetim Kurulu Başkanı

1/100.000 den 1/1000 e Gayrimenkul Sektörü. Aziz TORUN GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz TORUN GYODER Başkanı SİZİ GAYRİMENKULÜN ZİRVESİNE BEKLİYORUZ Türkiye istikrarlı ekonomisi ile 1 trilyon dolara yaklaşan Gayri Safi Yurtiçi Hasılası yla bugün dünyanın 16, Avrupa nın ise 6. büyük ekonomisi

Detaylı

TÜRKİYE NİN BATIYA AÇILAN YÜZÜ İZMİR İN PROFİLİ

TÜRKİYE NİN BATIYA AÇILAN YÜZÜ İZMİR İN PROFİLİ 2014 AĞUSTOS BÖLGESEL TÜRKİYE NİN BATIYA AÇILAN YÜZÜ İZMİR İN PROFİLİ Hande UZUNOĞLU Giriş Türkiye nin sosyoekonomik gelişmişlik bakımından 3. kenti olan İzmir, Ege Bölgesi nin merkezi olarak görülmektedir.

Detaylı

DENİZ TİCARETİ. Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270. Onu anmak ve anlamak!..

DENİZ TİCARETİ. Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270. Onu anmak ve anlamak!.. DENİZ TİCARETİ Kasım 2014 Yıl 22 Sayı 270 Onu anmak ve anlamak!.. MDTO nın Aylık Yayın Organı Kasım 2014 Yıl: 22 Sayı: 270 MDTD Basın Meslek İlkelerine Uyar. İÇİNDEKİLER 5-6 Ulu Önder Atatürk Mersin de

Detaylı

KONYA DÜNYA TİCARET MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK

KONYA DÜNYA TİCARET MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK İHRACAT DERGİSİ NİN ÜCRETSİZ EKİDİR! KONYA AB YE BALO İLE GİRECEK İSTİHDAMI EN HIZLI ARTAN İKİNCİ İL İLK BÖLGESEL İNOVASYON MERKEZİ KONYA DA YAPILACAK Sektör Çeşitliliği ile TÜRKİYE 4DÖRDÜNCÜSÜ KONYA DÜNYA

Detaylı

SERKA ya 219 proje başvurusu yapıldı

SERKA ya 219 proje başvurusu yapıldı Kalkınma Bakanı Yılmaz, DAP Eylem Planı nı açıkladı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz; DAP Eylem Planı sonunda DAP Bölgesinde yer alan illerin yaşam standardını ülke ortalamasına yakınlaştıracaklarını belirterek

Detaylı

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi.

Nisan - Mayıs - Haziran 2014. Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu kentin sağlık turizmi potansiyelini değerlendirdi. Nisan - Mayıs - Haziran 2014 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği 2005 dergisi ABANA ADALAR AKÇAY ALTINOVA AMASRA ANTAKYA ANTALYA AVANOS AYDIN BALÇOVA BANDIRMA BUHARKENT BURDUR BURSA ÇANKAYA DENİZLİ DERİNCE

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI 1 İÇİNDEKİLER Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu Artık Çalışma Zamanı 6 Yön. Kur. Bşk. Şaban Aziz Karamehmetoğlu 2014 te Hedefler Büyüdü 8 Seçilmiş İlk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de STK Başkanları ile

Detaylı

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 9.YIL KONFERANSI KENTSEL YAŞAMDA DEĞİŞİM VE YENİ EĞİLİMLER 2-3-4 EKİM 2013 KARŞIYAKA KONFERANS KİTABI

SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 9.YIL KONFERANSI KENTSEL YAŞAMDA DEĞİŞİM VE YENİ EĞİLİMLER 2-3-4 EKİM 2013 KARŞIYAKA KONFERANS KİTABI SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 9.YIL KONFERANSI KENTSEL YAŞAMDA DEĞİŞİM VE YENİ EĞİLİMLER 2-3-4 EKİM 2013 KARŞIYAKA KONFERANS KİTABI Bursa - 2014 3 SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ 9.YIL KONFERANSI KENTSEL YAŞAMDA DEĞİŞİM

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI

TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ GTO NUN 4 ÜYESİ DAHA İHRACATA İLK ADIMINI ATTI TÜRKİYE DEKİ OSB LERİN DURUMU KOSGEB DESTEKLERİ GTO DA ANLATILDI AKBANK İLE PROTOKOL İMZALADIK: Özel ürün ve hizmetler sizlerle Dünyayı Umutlandıran Buluş Hannover Fuarına na - GTO Damgası - OSMAN HAMDİ

Detaylı

TRC2 BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI

TRC2 BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI 1. TASLAK TRC2 BÖLGESİ 2014-2023 BÖLGE PLANI MEVCUT DURUM RAPORU TEMMUZ 2013 T.C. KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TRC2 BÖLGESİ (DİYARBAKIR- ŞANLIURFA) 2014-2023 BÖLGE PLANI MEVCUT DURUM ANALİZİ 1. TASLAK TEMMUZ

Detaylı

ALG RİTMA BASINDA ERDEK TICARET ODASI ERDEK İ TANIYALIM SAYIN BAŞKAN RIFAT HİSARCIKLIOĞLU 2012-2013 TOBB 69. GENEL KURULU 2014 TOBB

ALG RİTMA BASINDA ERDEK TICARET ODASI ERDEK İ TANIYALIM SAYIN BAŞKAN RIFAT HİSARCIKLIOĞLU 2012-2013 TOBB 69. GENEL KURULU 2014 TOBB ALG RİTMA Erdek in çözüm yolu Sayı: 1 / Kasım 2013 ERDEK TİCARET ODASI SÜRELİ YAYINIDIR ERDEK İ TANIYALIM 2012-2013 PROJELERİMİZ SAYIN BAŞKAN RIFAT HİSARCIKLIOĞLU ZİYARET TOBB 69. GENEL KURULU 2014 TOBB

Detaylı

AYDIN 2023 AYDIN İL STRATEJİK PLANI

AYDIN 2023 AYDIN İL STRATEJİK PLANI AYDIN 2023 AYDIN İL STRATEJİK PLANI 1 SUNUŞ Türkiye, 50 yılı aşkın bir süredir, ekonomi ve kalkınma politikalarını belli dönemlere ait planlar ile uygulamaktadır. Bu planlı dönem, kamusal alanda yeniden

Detaylı

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr

Tasarım ve inovasyon. www.bebka.org.tr www.bebka.org.tr Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı Üç Ayda Bir Yayınlanır Yıl 3 Sayı 13 Ocak - Şubat - Mart 2015 Tasarım ve inovasyon BEBKA, yeni fikirlerin ışığıyla aydınlanacak bir geleceğe inanıyor

Detaylı

T.C. VAN VALİLİĞİ BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ VAN IN SANAYİ ENVANTERİNİN OLUŞTURULMASI FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI. Proje Koordinatörü

T.C. VAN VALİLİĞİ BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ VAN IN SANAYİ ENVANTERİNİN OLUŞTURULMASI FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI. Proje Koordinatörü T.C. VAN VALİLİĞİ BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ VAN IN SANAYİ ENVANTERİNİN OLUŞTURULMASI FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI Proje Koordinatörü Ahmet CAN İstanbul Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Proje

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

T.C. YALOVA VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ

T.C. YALOVA VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ T.C. YALOVA VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ T.C. YALOVA VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ İÇİNDEKİLER TABLOLAR DİZİNİ... iii GRAFİKLER DİZİNİ...iv HARİTALAR DİZİNİ...v AMAÇ KAPSAM ve YÖNTEM... 1 1. MADENCİLİK SEKTÖR VE

Detaylı

SANAYİLEŞME VE KENTLEŞMENİN TARIM ÜZERİNE ETKİLERİ: BURSA İLİ ÖRNEĞİ

SANAYİLEŞME VE KENTLEŞMENİN TARIM ÜZERİNE ETKİLERİ: BURSA İLİ ÖRNEĞİ SANAYİLEŞME VE KENTLEŞMENİN TARIM ÜZERİNE ETKİLERİ: BURSA İLİ ÖRNEĞİ Araş.Gör. Dr. Barış Bülent AŞIK Yrd.Doç.Dr. Gökhan ÖZSOY Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY Prof.Dr. A. Vahap KATKAT Uludağ Üniversitesi, Ziraat

Detaylı

İHRACAT STRATEJİLERİ EYLÜL 2014

İHRACAT STRATEJİLERİ EYLÜL 2014 İHRACAT STRATEJİLERİ EYLÜL 2014 GİRİŞİMCİLERİN KENTİ: KAYSERİ Ticari zekası ile ünlenen Kayserili girişimciler, katma değeri olan üretim hedefiyle kenti yatırımda, üretimde ve ihracatta daha da ileri taşıyor.

Detaylı

Bülend Engin: Çanakkale turizmle patlama yaratacak

Bülend Engin: Çanakkale turizmle patlama yaratacak ETKİNLİKLER. 1 DUYURULAR.. 12 İHALELER.... 14 FUARLAR.... 15 DIŞ TİCARET TALEPLERİ.. İŞBİRLİĞİ TEKLİFLERİ. 18 MEVZUAT... Bülend Engin: Çanakkale turizmle patlama yaratacak Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası

Detaylı

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013)

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013) TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2013 (EVALUATION REPORT ON MEDICAL TOURISM IN TURKEY 2013) 1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Detaylı

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM

TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE ve İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM TÜRKİYE VE İSTANBUL BÖLGESİ NDE TURİZM 1 İ Ç İ N D E K İ L E R ŞEKİLLER LİSTESİ TABLOLAR LİSTESİ SUNUŞ GİRİŞ GENEL BAKIŞ A. TÜRKİYE DE TURİZM B. İSTANBUL DA TURİZM

Detaylı

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $

DEV HANGİ ÜNLÜ HANGİ SEKTÖRE MAKARNA ÜRETİMİNDE NASIL DÜNYA 5.Sİ OLDUK? İHRACATIN BAŞKANLARINA GÖRE YENİ TEŞVİK SİSTEMİ KONYA ŞEKER 700 MİLYON $ Dış Ticaret ve Ekonomi Dergisi Yıl 1 Sayı 5 Mayıs 2012 Fiyatı: 10 TL TİKA, UMUT OLDU TİKA, KARA KITAYA RÖNESANS'TAN DEV YATIRIM OTO FUARLARA 7 MİLYON ZİYARETÇİ KATILDI DOĞTAŞ 65 ÜLKEYE İHRACAT İHRACAT

Detaylı

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI TRA2 DÜZEY II BÖLGESİ (AĞRI, ARDAHAN, IĞDIR, KARS) 2010 2013 BÖLGE PLANI

T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI TRA2 DÜZEY II BÖLGESİ (AĞRI, ARDAHAN, IĞDIR, KARS) 2010 2013 BÖLGE PLANI T.C. SERHAT KALKINMA AJANSI TRA2 DÜZEY II BÖLGESİ (AĞRI, ARDAHAN, IĞDIR, KARS) 2010 2013 BÖLGE PLANI EKİM 2010 SUNUŞ Ekonomik ve sosyal değişimler bakımından yeryüzü, belki de en hızlı ve baş döndürücü

Detaylı

BANDIRMA BANDIRMA EKONOMİSİ GENEL TABLO

BANDIRMA BANDIRMA EKONOMİSİ GENEL TABLO BANDIRMA Bandırma, Güney Marmara da önemli bir yerleşim merkezi olması yanında, Limanı vasıtasıyla da bölgenin dünyaya açılan kapısı konumundadır. Bandırma nın, Balıkesir İlinde yaratılan toplam GSYİH

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM

ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Kasım 2014 Sayı: 5 www.atonet.org.tr ISSN: 25 2552 2554 /atobulten /atobulten ANKARA-VİYANA HATTINDA YENİ DÖNEM Ankara 199 Ülkeye İhracat Yapıyor ATO Başkanı Bezci, MAPIC Fuarı na katıldı Kongre Ve Ziyaretçi

Detaylı

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012

TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZMİ DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 TÜRKİYE MEDİKAL TURİZM DEĞERLENDİRME RAPORU 2012 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK TURİZMİ DAİRE BAŞKANLIĞI ISBN: 978-975-590-440-5

Detaylı

Otobüsçünün adı bile yok

Otobüsçünün adı bile yok UD-1:Layout 1 07/09/2013 17:02 Page 1 Sektörün Güçlü, Mesleki Sivil Toplum Kuruluşu yeni Y l: 12 Say : 638 P.P-BAYRAMPAfiA-222 dünyas www.tofed.org.tr Sektörün Sesi 9 Eylül 2013 Pazartesi 10 KR GAZETEM

Detaylı