BÜYÜK BALKANLAR. Pegasus hava yolları ile. 7 gece 8 gün

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BÜYÜK BALKANLAR. Pegasus hava yolları ile. 7 gece 8 gün"

Transkript

1 BÜYÜK BALKANLAR Pegsus hv yollrı ile 14/21 Eylül gece 8 gün MAKEDONYA-ARNAVUTLUK-KARADAĞ-HIRVATİSTANBOSNA-SIRBİSTAN Üsküp- Ohrid -Tirn-İşkodr-Budv-Dubrovnik Mostr -Srybosn-Belgrd-Üsküp Neden Gitmeli? Dinlenmek için gerekli her şey; kültür,doğ ve deniz bir r d sizlere eşlik edecek. Ne Y pmlı? Münih Pul Heyse Cddesi 23 numr d bulunn Srjevo İmbiss'de, Bosnlılrın meşhur yemeği oln 'Cevpcici'yi yemeniz mümkün Br ss Alley de metl eşylr ın ve yerel ürünlerin stıldığı dükknlrdn lışveriş ypbilirsi niz. Dubrovnik te deniz ürünlerinin ynınd çeşitlilik gösteren et yemeklerinin tdın bk bilirsi niz.

2 Gezi Prog r mı 1.Gün İstnbul- Üsküp- Klkndelen-Ohrid stnbul Attürk Hvlimn D htlr Gid Terminli Tur Turizm deski önünde bulu. Bilet, bgj ve psport erini tkiben Türk H n it uçu ile Üsküp e hreket. Yk 1 stlik yolculu un rd ndn Üsküp v Psport, bgj ve gümrük erinin rd ndn pnormik ehir turumuz için hreket ediyoruz. olrk, Mkedonlr n Tetov olrk dlnd d, bizim trihimizde Klkndelen olrk bild iz ehre gid z. Burd dünyc ünlü Alc Cmii ve külliyesinde bulunn medrese, pek Yolu üzerinde kurulmu 500 y Hrbti Bb Bekt tekkesi görülecek yerler rs ndd Dh sonr Blknlr n en büyüklerinden biri oln Ohrid Gölün den ismini ln Ohrid kentine v. Ard ndn otele zl birlikte odlr e. Ak yeme zi otelimizde ruz. 2.Gün Ohrid-Resne Mnstır-Ohrid Otelimizde lc m z khv n n rd ndn, Resne-Mn (Bitol) turumuz için hreket. Yolumuz üzerinde bulunn ve t ht ve Terk nin en ünlü 3 sim ndn biri ve Türk Yunn sv ndki fydl nedeni ile üne kvu n Resne i Niyz nin Sr ziyret ediyoruz. Mn itol) kent gezimiz nd; Türk Çr n Bedest i, hk Cmiini, Yeni Cmii yi, ve gezinin en duygusl nlr n y yc n z Attü mezun oldu u Askeri dd ve Attürk Müzesi ni ziyret ediyoruz (giri dhil de ildir).ard ndn Ohrid hreket. Ohrid ehrinde birlikte ypc m z tur esn nd, Türk Çr s, Hlve Tekkesi, Rom Dönemi An ehir n Kerkle Lynke s, Soht Sinn Cmii, Aysofy Klisesi-F Cmii, St. Klement Mn r -St Pntelejmon Kilisesi, Smoil Klesi, An k Tiytro, ve Yeni görülecek yerler r ndd ehir turumuzun bi minde Ohrid de l v için serbest zmn. Ard ndn otelimize trnsferimiz yp lck. Arzu eden misfirlerimiz ekstr düzenlenecek oln Mkedon Gecesi turun k bilirler. 3.Gün Ohrid- Tirn-Durres- St.Stefn -Budv Otelimizde lc m z khv n n ve odlr n bo lm n n rd ndn Arnvutlu n b ken Tirn hreket ediyoruz. Gümrük i mlerimizin rd ndn, pnormik Tirn turumuzd, Ethem Bey Cmii, St Kulesi, skender Bey Heykeli ve Meydn, Jnn Nehri görülecek yerler ndd. K bir yolculu un rd ndn, Muriqn Arnvutluk n r kp n vr yoruz. Gümrük i emlerimizin rd ndn dünyn n en genç devletlerinden Krd geçiyoruz. Zmn nd b kç lr n yerle im ln oln bir dn n kmul t lm ve son nd Singpu bir multimilyrdere st lm ile günümüzde restorsyon çl ml ile turizme kznd m m nd oln muhte em St Stefn pnormik olrk tepeden görebilece iniz bir mol sonr nd dur m z muhte em shilleri, çok renkli gece hy ile Blknlr n en ünlü t merkezlerinden Budv olck r. Ak yeme imizi otelimizde l yoruz.

3 ı m Gezi Prog r mı ro gr P i Ge z 4.Gün Budv - Kotor- Dubrovnik Otelimizde lc m z khv n n rd ndn otelimizden hreket ediyoruz. k dur m z, Budv d ypc m z yürüyü turund Stri Grd (eski ehir merkezi) ve kleyi gezece iz. Ard ndn Krd d son dur m z önemli trih ve do cenne ve turis czibe merkezi durumund bulunn Kotor. Burd Stri Grd d (Eski ehir-kle) yürüyerek ypc m z turd bu rin beldeyi tn yck n z. Tur b minde H rv tn s n r g mizi tkiben Dubrovnik e hreket ediyoruz. Vr m z nden, Dubrovnik te ypc m z pnormik tur esns nd, UNESCO trf ndn Düny Mirslr Listesi ne nm eski ehir meydn n yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhte em surlr, 14. yy. dn klm ve dünyn n en eski ecznesine de ev shipli i ypn Frncis Mn Rector S kp l, kuleler ve di er önemli yp lr görülecek. Turumuzun b mi ile birlikte otelimize trnsferimiz yp lck. Ak m yem mizi otelimizde l yoruz. 5.Gün Dubrovnik-Mostr-Sryevo Otelimizde lc m z khv n n ve odlr n bo lm n n rd ndn Mostr hreket ediyoruz. lk dur m zd bütün trihi dokusuyl korunn ve Türk Köyü olrk bilinen Poçitel i ziyret ederek 16.yy. d Osmnl t ndn yp ln binl görüyoruz. Sonr Mostr gidiyoruz. Mostr d yürüyerek ypc m z turumuzd önce Mostr Köprüsü'nü görüyoruz. Mimr Hyreddin ndn 1557 y nd in edilen köprü Osmnl mimrisinin bir heseridir. Köprü 1992 y l nd cereyn eden sv H rvt topçusu tr ndn y k ld, nck Türkiye Cumhuriye 'nin de büyük kt r yl 2004 y nd yeniden hizmete ç lm Kosk Mehmet P Cmii'ni görüyoruz. Tur bi minde Srjevo y hreket ediyoruz. V m z nden ypc m z tur esn nd 1. Düny Sv n n k L n Köprüsü nü gezdikten sonr Sryevo nun sembolü sy ln ve F h Sultn Mehmet in ehre girdi i kp dn geçip Osmnl Çe mesi nden (Sebil) su içiyoruz. Avrup n n en müstesn B d gezintimizi yp p, Moric Hn, Knuni Sultn Süleymn n krb Hüsrev Bey Cmii ve medresesi geziyoruz. Turumuzun devm nd St Kulesi, Srybosn d Ktolik Ktedrli, Musevi Singogu nu, Pzr Yeri ve Aliy Izzet Begovic mezr görece imiz yerler rs ndd. Sryevo dki otelimize trnsferimizin ve odlr yerle memizin rd ndn rzu eden misfirlerimiz ekstr düzenlenecek oln Boşnk Gecesi turun k lbilirler. 6.Gün Sryevo-Belgrd Otelimizde lc m z khv n n ve odlr n bo lm n n rd ndn Belgrd do ru yol ç k yoruz. Belgrd` v m z is nden ehir turumuz b l yoruz. Tur esn nd görülecek yerler; Sv Nehri üzerinden Gzl Köprüsü, Topçu Dere bölgesi, 1999 sv nd Birle mi Milletler ndn bomblnn Büyük Elçilikler Cddesi, TV Bin Genelkurmy B knl Bin görülecek Sonr St Sv Kilisesi, Prlmento Meydn, Cumhuriyet Meydn nbul Kp, Kle içini, surlr, n tlr, Dmt Ali P türbesi, Sokullu Mehmet P çe mesi, Osmnl hmm, Tun ve Sv n n birle ti i noktdki beyz Beyler bölgesi görülecek ehrin merkezi sy ln ve rç trfi ine kpl bölge oln Knezmihylov Cddesi nde serbest zmn. Ak m yeme imizi otelimizde l yoruz.

4 7.Gün Belgrd-Nis- Üsküp Otelimizde lc m z khv n n ve odlr n bo l lm n n rd ndn Üsküp e hreket ediyoruz. Vr m z i nden ypc m z Üsküp turumuz esns nd Türk ve Yhudi mhlleleri, Rhibe Teres n n Evi, ve dünyn n en büyük skender heykelinin de oldu u Mkedony Meydn, Osmnl köprüsü, Dvu Hmm Kpn Hn ve Türk Ç. Çifte hmm, Sulu Hn, Ku unlu Hn, St Kulesi, Sultn Murt Cmii, Bey Cmii, n Türk Tiytrosu bins olrk kulln ln ve Yhy Keml Bey n n do du u bin görülecek Bit pzr ve in en yüksek tepesinde bulunn Rom ve Osmnl lr ndn ehri korumk için kulln ln Kle ziyretinin rd ndn otelimize trnsferimiz yp lck. Ak m yeme imizi otelimizde yoruz. 8.Gün Üsküp-İstnbul Otelimizde lc m z khv n n ve odlr bo l lm n n rd ndn Üsküp hvlimnin trnsferimiz yp lck. Bilet, bgj ve psport i emlerinin rd ndn, Türk Hvyollr n n uçu ile nbul hreket ediyoruz. Yk k 1 stlik yolculu un rd ndn stnbul vr ve turumuzun sonu. Extr Turlr Mkedon gecesi; Bu turd, Mkedon mu n n lezzetlerini, Mkedon müzikleri inde tdbilir, unutulmz bir Blkn gecesi y bilirsiniz. Boşnk Gecesi ; Bo nk müzikleri e inde, Bo k yemeklerinin td n bkbilirsiniz.yemek r nd sizler için yerel dns ypn dn lr e ik edebilirsiniz.

5 rı ml Gezi Ücr etleri ro gr P i Ge z Ek str ve mı ro gr P i Ge z Dönemler Oteller 2 kişilik Tek Kişilik 2-12 Yş 0 1 Yş (Pegsus ile) odd Od Frkı Çocuk Frkı Kişibşı 14/21 Eylül * ve 4* Otell er ile Fiytlr dhil oln servisler: Pegsus Ekonomi n uçu bile Ohrid te 2 gece Hotel Klimetic 3* vey benzeri otelde konklm Budv d 1 gece Hotel Vil Pim 3* vey benzeri otelde konklm Dubrovnik te 1 gece Hotel Adri 3*vey benzeri otelde konklm Srybosn d 1 gece Hotel Hollywood 4* vey benzeri otelde konklm Belgrd t 1 gece Hotel Best Western Sumdij 4* vey benzeri otelde konklm Uskup te 1 gece Hotel Ambsdor 4* vey benzeri otelde konklm Otellerde nck 5 khv e k m yeme i Progrmd b len tüm trnsferler Türkçe rehberlik hizme Zorunlu seyht s l k sigo Mkedony ve Bo k gecesi (Yemekli Müzikli) k bile (Ankr- stnbul-ankr) Fiytlr dhil olmyn servisler: sel hrcml n z ve otel ekstrl n z Yurt ç r (15 TL) H rv stn Vizesi (Dubrovnik) Norml (55 Euro) / Express vize (80 Euro) Uçklrd 20 kg bg Müze ve ören yerleri giri leri Uçuş Detylrı ; EYLÜL / ÜSKÜP GİDİŞ ÜSKÜP DÖNÜŞ SAW-PRN TK 1003 IST 10:30 SKP 11:05 07:50 08:05 PRN-SAW TK 1004 SKP 11:45 IST 14:10 11: EYLÜL / ANKARA GİDİŞ - ANKARA DÖNÜŞ PC 103 ESB SAW 08:05 09:05 PC106 SAW ESB 16:50 17:50

6 Uyrıl r Fiytlr; Hvyollr n n trihindeki K n f fiytlr n göre hz nm olup, üst n n yer yerlerin kon rme edilmesi durumund r r yn ornd fiytlr m z yn l. Fiytlr m z; en z 20 ki inin k m hlinde geçerlidir. Yeterli grup sy s n n olu mm durumund, Tur Turizm ücre n idesini yprk, geziyi iptl etme hkk n s tutr. Geziye, Tur Turizm rehberinin e ik etmesi için minimum 20 ki lik k m olm gerekmektedir. Hvyoll n n uçu stlerinde olu bilecek de ikliklerden, rötrlrdn ve gecikmelerden Tur Turizm sorumlu d ildir. Tur Turizm, ktegorisi yn mk kyd yl otelleri de irme hkk n sk tutr. Progrm n içeri i bozulmdn, progrmd belir len eh rlm ve çevre gezileri, b len günler d nd b k günlerde yp lbilir. Tur Turizm, gerekli gördü ü durumlrd hber vermeksizin uçulck oln n hvyolunu, yerel hvyollr n ve uçu stlerini d rebilir. Ekstr turlr en z 20 inin k m ile gerçekle lebilir. 20 den dh z oln rd, gezi fiy gerekli yrlmlr yp lrk, rehberiniz tr ndn bildirilecek Gezi hreke nden 3 gün önce gezinin bulu m yeri ve bulu m ve s ni lü en o lerimizden kontrol ediniz. Otellerde check in s ve check out s r d. Uçk yolculu u esns nd her yolcunun kbin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebtlr nd ve en fzl 8 kg rl nd bir prç e y lm h vrd. Bu seyht nd k b n vliz hkk mksimum 20 kg ile s n d. ç ht uçu lr nd bu rl k 15 kg ye kdr dü ebilir. Ekstr vliz vey ktn vey ödenecek ekstr bgj ücre nden Tur Turizm ve tur rehberi kesinlikle sorumlu de ildir. Her yolcu için tn nn bu h d nd fzl yolhvyollr tr ndn ekstr ücrete tbi olurlr. Seyht esn nd y u d beli len limitlerin ndki ekstr kilolrd hvyolun yolcu ndn ödenmesi zorunlu ücretlerde Tur Turizm herhngi bir sorumluluk t mz. Yerel hvyoll ile yp ck uçu lrd, bgj ücre gezi nde mevcut oln uçk bile ne dhil olmybilir.bu durumd, hvyolunun kendi prosedürlerine uygun olrk bgj ücre ni ödemek mü teriye i ir. Fiytlr dhil edilen seyht s l k sigo 65 y kdr oln ki iler için geçerli olup, dh üst y rdki ki iler için ilve ücret gerekmektedir. 76 y ve üzeri k ler için seyht s l k sigo uygulm bulunmmktd. Turun klkm gerekli yolcu sy s n ul mm durumund, Tur Turizm geziyi, tur kl trihinden 7 gün öncesine kdr iptl vey tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözle menin feshi hlinde tüke cinin tzmint hkk do mz. Progrmlr m z için tur b lng ç trihi itibriyle minimum 6 y geçerlili i oln psport gerekmektedir.

ÇOCUK HAKLARINA DA R SÖZLEfiME

ÇOCUK HAKLARINA DA R SÖZLEfiME ÇOCUK HAKLARINA DA R SÖZLEfiME Her çocuk için S l k, E itim, Eflitlik, Korum NSANLI IN GEL fi M ÇOCUK HAKLARINA DA R SÖZLEfiME Ç NDEK LER 2 Önsöz 3 I. K s m, Mdde 1 41 5 2. K s m, Mdde 42 45 18 3. K s

Detaylı

Bir Başka Amerika. Abraham Lincoln Anıtı nda heykeli ile fotograf cektirin

Bir Başka Amerika. Abraham Lincoln Anıtı nda heykeli ile fotograf cektirin Bir Başka Amerika Washington (2) Niagara (1) New York (3) Boston (1) 16 Mayıs, 22 Haziran, 13 Temmuz, 18 Eylül 8 Gece/ 9 gün THY ile Muhteşem silueti, hepimizin görsel hafızalarına yer etmiş Times Square

Detaylı

YÖNET M VE EKONOM Y l:2003 Cilt:10 Say :2 Celal Bayar Üniversitesi..B.F. MAN SA. Alt n Aral k

YÖNET M VE EKONOM Y l:2003 Cilt:10 Say :2 Celal Bayar Üniversitesi..B.F. MAN SA. Alt n Aral k YÖNET M VE EKONOM Y l:00 Cilt:0 Sy : Cell Byr Üniversitesi..B.F. MN S lt n rl k Yrd. Doç. Dr. Kn YRLIO LU Dokuz Eylül Üniversitesi, BF, Ekonometri Bölümü, ZM R ÖZET Geçme y d klmn n söz konusu oldu u skor

Detaylı

Limit. Kapak Konusu: Gerçel Say lar V: Süreklilik ve Limit

Limit. Kapak Konusu: Gerçel Say lar V: Süreklilik ve Limit Kpk Konusu: Gerçel S lr V: Süreklilik Limit Limit v = ƒ() Bir bflk örne e bkl m. < c < b olsun. ƒ: [, b] \ {c}, grfi i fl dki gibi oln bir fonksion olsun. Fonksion c nokts nd tn mlnmm fl. Os fonksion c

Detaylı

KADINLARA KARfiI HER TÜRLÜ AYRIMCILI IN ÖNLENMES ULUSLARARASI SÖZLEfiMES

KADINLARA KARfiI HER TÜRLÜ AYRIMCILI IN ÖNLENMES ULUSLARARASI SÖZLEfiMES KADINLARA KARfiI HER TÜRLÜ AYRIMCILI IN ÖNLENMES ULUSLARARASI SÖZLEfiMES Her çocuk için S l k, E itim, Eflitlik, Korum NSANLI IN GEL fi M KADINLARA KARfiI HER TÜRLÜ AYRIMCILI IN ÖNLENMES ULUSLARARASI SÖZLEfiMES

Detaylı

Barýþ ve Dostluk Rallisi, Sancaktepe'den geçti

Barýþ ve Dostluk Rallisi, Sancaktepe'den geçti Gzetemiz; Andolu Yksý Gzeteciler erneði Üdir Hftlýk Bölge Gzeteniz 07 MAYIS 2013 YIL: 10 SAYI: 289 0216. 398 88 83-0542. 524 65 64 www.gercekmed.com gercekmed@gercekmed.com eskin: çk pýl mücdelede herkese

Detaylı

BATI AKDENİZ NCL Epic ile Haziran-Eylül / Türk Hava Yolları ile - 7 Gece 8 Gün

BATI AKDENİZ NCL Epic ile Haziran-Eylül / Türk Hava Yolları ile - 7 Gece 8 Gün BATI AKDENİZ NCL Epic ile Haziran-Eylül / Türk Hava Yolları ile - 7 Gece 8 Gün Civitaveccihia Livorno- Cannes- Palma de Mallorca-Barcelona Napoli - Civitaveccihia Neden Gitmeli? Gözlerinizi birkaç saniyeliğine

Detaylı

steme Adresi Ekstrem Yayıncılık Tlf: (0322) 235 64 65 Belgeç : (0322) 232 86 27 www.ekstrem.com.tr Grafik Tasar m Dizgi Ekstrem Yay nc l k

steme Adresi Ekstrem Yayıncılık Tlf: (0322) 235 64 65 Belgeç : (0322) 232 86 27 www.ekstrem.com.tr Grafik Tasar m Dizgi Ekstrem Yay nc l k u kit n her hkk skl d r ve kstrem Y nc l k ittir. Kit it metin ve sorulr, knk gösterilerek de ols kulln lmz. Kit n hz rln fl öntemi tklit edilemez. ISN: 978 0 9 8 9 steme dresi kstrem Yıncılık Tlf: (0)

Detaylı

Türkiye Ürün Rehberi. Dünyanın en profesyonel tesislerinde kullanılan en iyi Absorban Matlar,Dökülme Kitleri ve Toplama Ürünleri.

Türkiye Ürün Rehberi. Dünyanın en profesyonel tesislerinde kullanılan en iyi Absorban Matlar,Dökülme Kitleri ve Toplama Ürünleri. Türkiye Ürün Rehberi Dünynın en profesyonel tesislerinde kullnıln en iyi Absorbn Mtlr,Dökülme Kitleri ve Toplm Ürünleri. PIG Ürünleri ile Yetkili Dğıtıcınızdn size ulşn mükemmel çözümler! New Pig ve Yetkili

Detaylı

DOĞRUDA AÇILAR. Temel Kavramlar ve Doğruda Açılar. Açı Ölçü Birimleri. Açı Türleri. çözüm. kavrama sorusu

DOĞRUDA AÇILAR. Temel Kavramlar ve Doğruda Açılar. Açı Ölçü Birimleri. Açı Türleri. çözüm. kavrama sorusu OĞRU ÇILR Temel Kvrmlr ve oğrud çılr Nokt: Nokt geometrinin en temel terimidir. ni, boyu vey yüksekliği yoktur. İnce uçlu bir klemin kğıt üzerinde bırktığı iz olrk düşünebilirsiniz. oğru: üz, klınlığı

Detaylı

Yeni Sınav Sistemi (TEOGES) Hakkında Bilgilendirme

Yeni Sınav Sistemi (TEOGES) Hakkında Bilgilendirme Yeni Sınav Sistemi (TEOGES) Hakkında Bilgilendirme 8. SINIF Sevgili Ö renciler, SBS nin kald r lmas ile bunun yerine yaz l s navlar n merkezî bir uygulamayla yap lmas n esas alan bir sistem getirilmifltir.

Detaylı

Değerli Müşterimiz, Bu sayfalarda yer alan ilgili semboller ile belirtilen uyar lar ve aç klamalar, dikkatle okuman z tavsiye ediyoruz:

Değerli Müşterimiz, Bu sayfalarda yer alan ilgili semboller ile belirtilen uyar lar ve aç klamalar, dikkatle okuman z tavsiye ediyoruz: 001-023 TÜRKÇE N HAL:001-023 TÜRKÇE N HAL 08.08.2008 13:30 Sayfa 1 Değerli Müşterimiz, Fiat Stilo yu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kitab, yeni otomobilinizin tüm özelliklerini tan man za ve onu mümkün

Detaylı

Afetler ve İlişkilerimiz

Afetler ve İlişkilerimiz Afetler ve İlişkilerimiz DEPREM KAYIPLARIMIZ VE YAS Sayfa 2 DEPREM, KAYIPLAR VE EŞLER ARASI İLİŞKİLER Sayfa 10 DEPREM, KAYIPLAR VE DOSTLUKLAR Sayfa 14 DEPREM KAYIPLARIMIZ VE YAS Aşa ğı da ki bil gi ve

Detaylı

AS YA NIN BAH TI NIN MÝF TA HI, MEÞ VE RET VE ÞÛ RÂ DIR. 12 MAYIS 2011 PERÞEMBE/ 75 Kr www.ye ni as ya.com.tr. GÜNEYDE DE 3 ÖLÜ VAR Tank lar Hu mus u

AS YA NIN BAH TI NIN MÝF TA HI, MEÞ VE RET VE ÞÛ RÂ DIR. 12 MAYIS 2011 PERÞEMBE/ 75 Kr www.ye ni as ya.com.tr. GÜNEYDE DE 3 ÖLÜ VAR Tank lar Hu mus u SiyahaviKýrmýzýSarý Vatikan da Çözüm slâmda diyor BRIÞ, UHBBT V KRDÞLÐ DÂVT DYORUZ u Su u dî ra bis tan ýn ta nýn mýþ ilim ve fi kir a dam la rýn dan Prof. Dr. b dul lah bin b dü la ziz el-us lih, dün

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Nakış Makinesi. Product Code (Ürün Kodu): 882-D82

Kullanım Kılavuzu. Nakış Makinesi. Product Code (Ürün Kodu): 882-D82 Kullnım Kılvuzu Nkış Mkinesi Produt Code (Ürün Kodu): 882-D82 Mkineyi kullnmdn öne u elgeyi mutlk okuyun. Dh sonr referns olmsı çısındn u elgeyi sklmnızı öneririz. TİCARİ MARKALAR IMPORTANT: READ BEFORE

Detaylı

penguesan yı 5 c /Mayı e s 2006 penguen yaşam biçimi dergisi

penguesan yı 5 c /Mayı e s 2006 penguen yaşam biçimi dergisi pngunc Syı 5 /Myıs 2006 pngun yşm biçimi drgisi pngunc İçindkir LKD'dn 4 Yzıım Lisns V Tif Hk Dniz Akkuş 6 Ndn GPL? İzm Gözükş 8 Crtiv Commons Emr Bymıoğu 11 Bog - Açık Kynk Kodu Bog Yzıım Ard Çtin 16

Detaylı

BA YAZI Sevgili Didimliler, De erli Üyelerimiz. Ufuk Döver Didim Ticaret Odas Yönetim Kurulu Ba kan Didim Ticaret Odas Yönetimi ne geldi imiz ilk günden itibaren kamuoyuna söz verdi imiz hizmetlerin bir

Detaylı

Ahmed Güner Sayar. A. Süheyl Ünver (Hayatı-Şahsiyeti ve Eserleri) 1898-1986

Ahmed Güner Sayar. A. Süheyl Ünver (Hayatı-Şahsiyeti ve Eserleri) 1898-1986 Ahmed Güner Sayar A. Süheyl Ünver (Hayatı-Şahsiyeti ve Eserleri) 1898-1986 Aziz hocam Süheyl Ünver in değerli eşi Müzehher Ünver e saygı ile, sevgi ile... A. SÜHEYL ÜNVER / 7 A. SÜHEYL ÜNVER / 9 çındekıler

Detaylı

Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi nin ismi Meram da ya at lacak

Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi nin ismi Meram da ya at lacak Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi nin ismi Meram da ya at lacak Meram Belediye Ba kan Dr. Serdar Kalayc, geçen y l Hakk a yürüyen Konya n n manevi mimarlar ndan Tahir Büyükkörükçü Hocafendi nin ismini yeni

Detaylı

10 bin giri imciye bedava arsa

10 bin giri imciye bedava arsa ORGAN ZE SANAY GAZETES EYLÜL 2011 1 e k ÇALI KAN Ekonomide oyun ve oyna 5 de Cüneyt ÖRKMEZ Güzel ülke ekonomisi ile savunma 8 de Emin AKÇAO LU KOB ler d yat r m yapmal, Eximbank onlar desteklemeli, nas

Detaylı

Usulüne Uygun İbadet,

Usulüne Uygun İbadet, 1 DİYANET ORGANİZASYONUNDA ORTAK HEDEF!.. n Usulüne Uygun İbadet, n n n n n İrşad ve Rehberlik, Güven ve Huzur, Sağlıklı İntikal ve İkamet, Zaman ve Mali Duruma Göre Tercih, Tecrübeye Dayalı Kaliteli Hizmet.

Detaylı

Mimarlar Odas zmir ubesi Taraf ndan Düzenlenen Mimarl k Haftas Etkinlikleri Bu Y l da Yo un Kat l mla Gerçekle ti

Mimarlar Odas zmir ubesi Taraf ndan Düzenlenen Mimarl k Haftas Etkinlikleri Bu Y l da Yo un Kat l mla Gerçekle ti lık Haftası Etkinlikleri lar Odas zmir ubesi Taraf ndan Düzenlenen l k Haftas Etkinlikleri Bu Y l da Yo un Kat l mla Gerçekle ti Mi mar lar Oda s z mir fiu be si ta ra f n dan her y l dü zen le - nen Mi

Detaylı

Avrupa Konseyi Sözleşmeler Dizisi - No. 201. Çocukların Cinsel Suistimal ve Cinsel İstismara karşı Korunmasına İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi

Avrupa Konseyi Sözleşmeler Dizisi - No. 201. Çocukların Cinsel Suistimal ve Cinsel İstismara karşı Korunmasına İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi Avrup Konseyi Sözleşmeler Dizisi - No. 201 Çouklrın Cinsel Suistiml ve Cinsel İstismr krşı Korunmsın İlişkin Avrup Konseyi Sözleşmesi Lnzrote, 25.X.2007 2 CETS 201 Çouklrın Cinsel Suistimle ve Cinsel İstismr

Detaylı

EasyMP Multi PC Projection Kullanım Kılavuzu

EasyMP Multi PC Projection Kullanım Kılavuzu EsyMP Multi PC Projection Kullnım Kılvuzu İçindekiler 2 EsyMP Multi PC Projection Hkkınd EsyMP Multi PC Projection Trfındn Önerilen Toplntı Stilleri... 5 Birden Çok Görüntü Kullnrk Toplntı Ypm... 5 Ağ

Detaylı

Tüketici Kültürlerinin Yükselişi ve Düşüşü

Tüketici Kültürlerinin Yükselişi ve Düşüşü Tüketici Kültürlerinin Yükselişi ve Düşüşü Erik As sa do uri an * 2009 ta rih li Ap tal lık Ça ğı (The Age of Stu pid) ad lı bel ge sel de, muh te me len dün ya da ka lan son in san olan kur gu sal bir

Detaylı

Kuzey K ıbr ıs Türk Cumhuriyeti Merkez Bankas ı

Kuzey K ıbr ıs Türk Cumhuriyeti Merkez Bankas ı Kuzey K ıbr ıs Türk Cumhuriyeti Merkez Bankas ı Bülten Eylül,1987 No.1 .1 G İRİŞ Üçer ayl ık dönemler sonunda bülten ç ı kar ı lmas ı Kuzey K ıbr ı s Türk Cumhuriyeti Merkez Bankas ı Yasas ın ın 45. maddesinde

Detaylı

2011 YILI L ÇEVRE DURUM RAPORU

2011 YILI L ÇEVRE DURUM RAPORU T.C. YALOVA VAL L 2011 YILI L ÇEVRE DURUM RAPORU HAZIRLAYAN YALOVA ÇEVRE VE EH RC L K L MÜDÜRLÜ Ü 2011 ÇEVRE DURUM RAPORUNUN ANA BA LIKLARI Sayfa A. CO RAF KAPSAM... 19 B. DO AL KAYNAKLAR... 59 C. HAVA

Detaylı

P H P v 4. 2 y a d a ü s t s ü r ü m

P H P v 4. 2 y a d a ü s t s ü r ü m Ç N D E K L E R 1 - G R a. B l o g N e d i r? b. W o r d P r e s s N e d i r? c. Ü c r e t s i z W o r d P r e s s S e r v i s l e r i d. W o r d P r e s s 3. 0 i l e G e l e n Y e n i Ö z e l l i k l

Detaylı