Hayat Renklendikçe Güzelleşir...

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hayat Renklendikçe Güzelleşir..."

Transkript

1 Wood Coating Systems Mobilya ve Sanayi Grubu Ürün Detayları Product Details for Furniture and Industrial Group Hayat Renklendikçe Güzelleşir...

2 Ahşap Boyama Sistemleri

3 Hayatınıza renk katan yarım asır... Ankara da faaliyete başlayan ve yarım asıra yakın istikrarlı bir büyüme sonunda ülkemizin en önemli sanayi merkezlerinde, yaygın satış noktalarıyla faaliyetlerini hızlandıran Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. ve Gökay Boya ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. grup şirketleri, yatırımlar ve uluslararası işbirlikleriyle bir dünya markası olma yolunda ilerliyor Güncel gelişmeler ve global dengeler ışığında, gelişmiş ülkelerin standartlarına ulaşmayı kısa sürede başaran Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. İstanbul, Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerinde, çağımız modern teknolojilerinin tamamının kullanıldığı, son derece istikrarlı bir şekilde büyüyen ve bilgi birikiminin ışığı altında sektörde güvenilir bir yapılanmayı temsil eden güç olarak, çağın gereklerine uygun bir model çerçevesinde, üretim, satış kanallarıyla yerli ve global pazarlamada; kaliteli, istikrarlı, rekabetçi, ürün çeşitliliği ve profesyonel hizmet anlayışı doğrultusunda hizmet vermektedir. Teknolojik alt yapı ile hazırlanmış laboratuvar ortamında; deneyimli personeli ve özverili Ar-Ge çalışmaları sonucunda kalitesinden ödün vermeyen düşük maliyetli ürünler üretmeyi, satış sonrası; müşterilerine teknik servis hizmetini etkin ve verimli bir şekilde sunmayı, bu doğrultuda müşteri istek ve ihtiyaçları değerlendirerek beklentilerini en verimli şekilde karşılamayı amaçlamaktadır. Polchem markasını daha çağdaş, gelişmiş ve öncü olan bir platforma taşımayı, ülkemizi global pazarda temsil etmeyi ve bununla beraber market lideri olmayı hedefleyen Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. nin ürün gamı içerisinde; Nitro Selüloz Sistemler, Akrilik Sistemler, Poliüretan Sistemler, Polyester Sistemler, U.V. Sistemler, Su Bazlı Sistemler, Tintometrik Sistemler, İç ve Dış Cephe Lasur Sistemler bulunmaktadır.

4 Half a century added colors to your life... The Group of Companies that includes Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. and Gökay Boya ve Kimya San. Tic. Ltd. Şti. was established in Ankara about half a century ago and demonstrated a steady growth to reach a series of sales points throughout the country especially in the most important industrial centers to gain remarkable steps to become an international brand under considerable investment initiatives and international cooperations... In the light of daily developments and global balances, Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. operates in its production plants in the Organized Industrial Area of Chemical Products Industrialists in Tuzla, İstanbul, where the most up to date technologies are employed and shows a steady growth to represent a reliable structuring by the help of remarkable experience; and within a contemporary work modal, we render our services as per professionalism in both domestic and global marketing with the quality, stabilized and competitive approach for a wide spectrum of products. Highly experienced staff in the Group carries out devoted R&D studies in a specially prepared laboratory environment by using the most innovative technology in order to offer cost-effective high-grade products backed up by efficient aftersale technical services and aims to meet customer expectations in the most effective way by careful assessment of their demands and requirements. Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. targets to take Polchem brand to a more contemporary, developed and leading platform in order to represent our domestic industry in the global markets and also become market leader, and offers a wide range of products from Nitro Cellulose Systems, Acrylic Systems, Polyurethane Systems, Polyesther Systems, U.V. Systems, Water Based Systems, Tintometric Systems, and to Lasur Systems for Interior and Exterior Surfaces.

5 İhracat Export Sürdürülebilirlik Sustainability Taahütlerimiz Commitment Ürün Grubu Product Type Uygulama Alanı Solutions For Markalar Brands

6 06 İhracat / Export: litre/yıllık (lt./year) Asya ve Avrupa ülkelerine yapılan yılı ihracat raporları ortalamasını kapsar. Reflects the average volume from export reports to Asia and European countries for the term. Wood Coating Systems

7 07 Aypol de Sürdürülebilirlik Daha sorumlu bir şirket olmak için neler yapıyoruz? Müşterilerimize sürdürülebilir ürünler ve çözümler sunmayı taahhüt ediyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve dünyanın yararına olacak, işimizin her alanına sürdürülebilirliği entegre ediyoruz. Taahhütlerimiz Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği için bir taahhüt de bulunduk. Ortak temel değerlerimiz rehberliğinde hareket ederek, enerji verimliliğimizi hangi yollarla arttırmayı amaçladığımız dahil, çevreye yönelik taahhütlerde de bulunduk. Küresel sorunlar ve ikilemlere son verebilecek durumda olmasak da, bunlarla başa çıkmak için güçlü prensiplere sahibiz. Sürdürülebilir ürünler Sürdürülebilirlik sadece dönüştürülebilir ürünler üretmekten ibaret değildir. Aynı zamanda, uğraştığımız şeylerin yeni yollarını bulmakla da ilgilidir. Bu düşünceyle, kendi eko-verimlilik stratejimizi tasarladık. Ayrıca, başarımızı ölçme yönünde sürdürülebilirlik araçlarını kullanan bir sürdürülebilir inovasyon programına da sahibiz.

8 08 İnsanlarımız Bir şirket olarak, içinde bulunduğumuz toplum için bir çok şey yapabiliriz. Bu nedenle, Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. insanlarımıza bir fark yaratmaları için fırsatlar sunuyor. Bu girişimlerimiz yatırım yapılmasını ve dünyanın her yanında sosyal yardım programlarını ve projelerini desteklemeyi içeriyor. Gezegenimiz İklim değişikliği ve hammadde sıkıntısının giderek artan tehdidi karşısında, sürdürülebilirlik gezegenimizin geleceği için yaşamsal öneme sahiptir. Bizler malzemelerin verimliliği, enerji ve iklim, su kullanımı ve çevremizdeki karayı ve havayı temizleme konularına yoğunlaşarak dünya ve onun kaynakları üzerindeki etkimizi sürekli olarak en aza indirmenin yollarını arıyoruz. Performansımız Sürdürülebilirlik performansımızı her açıdan yönetiyor ve izliyoruz. Sürdürülebilirlik raporlarımız, neler yaptığımızı ve yapmayı amaçladığımızı, performansımızı nasıl ölçtüğümüzü ve genel sürdürülebilirliğimizi nasıl ölçebileceklerini kapsıyor.

9 09 Sustainability in Aypol Efforts to reach a higher level in the responsibility approach? We are dedicated to offer our customers sustainable products and solutions. We are dedicated to offer our customers sustainable products and solutions. For this reason, we integrate sustainability concept into all fields of our business, which will be benefited by our customers, our employees and by the whole world. Commitment We are committed to protect the health and security of our employees. We have commitments also in environment, by way of operating in line with common basic values, for finding out ways how to increase energy efficiency. Although we are not in a position to stop global issues or dilemmas; but we are determined to apply strong principles to contribute solutions. Sustainable products Sustainability is not limited with recyclable products. It also covers finding out new approaches to whatever we deal with. This understanding in mind, we have designed our own eco-efficiency strategy. Besides, we have put a continuous innovation program into application that uses sustainability devices for assessment of our achievements.

10 10 Our people As a company operating in a community, we believe we can do a lot for the community we are in. Therefore, Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. offers opportunities to our people to create difference. The initiative of ours covers realizing investments and giving support to social aid programs and projects in all over the world. Our planet Sustainability has a vital importance for the future of our planet under the increasing threatening of the climate changes and the shortage of raw materials. We are continuously looking for ways to minimize our potential influence on the world and its resources by focusing on material efficiency, climate, and usage of energy and water resources along with keeping the land and water. Performance We manage and monitor our sustainability performance in all aspects. Our sustainability reports cover various performance values including what we do, what we aim to do, how we measure what we do and how our general sustainability program is to be scaled.

11 11 Taahütlerimiz Şirketmiz temel amaç ve ilkelerine uygun yeni çalışma şekilleri, üretim yöntemleri ve örgütlenme biçimleri araştırır; yeni ihtiyaçlara göre sürekli olarak kendini geliştirmeye dönüştürmeye gayret eder. Her alanda, en üst düzeyde kaliteye ulaşmayı hedefler. Tüm gücümüzü, ürünlerimizi kusursuz ve ekonomik şekilde üretmek, profesyonel şekilde satışını gerçekleştirmek ve güvenilir şekilde teslim etmek için kullanıyoruz. Dürüstlük Tüm iş süreçlerimizde ve ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlük öncelikli değerlerimizdir. Çalışanlarla ve tüm paydaşlarımızla ilişkilerimizde doğruluk ve dürüstlükle hareket ederiz. Gizlilik Başta müşterilerimiz olmak üzere, iş ilişkisi içerisine girdiğimiz tüm kişi ve kurumlar hakkında edindiğimiz bilgileri yasaların izin verdiği ölçüler dışında hiçbir kişi ve kurumla paylaşmayız. Çünkü başta müşterilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızın gizlilik haklarına saygı duyarız.

12 12 Sevgi ve saygı İşimizi severek yaparız. Müşterilerimize ve çalışanlarımıza sevgi, saygı ve hoşgörüyle yaklaşırız. Müşterilerimize karşı sorumluluklarımız Müşteri memnuniyetine odaklanarak, ihtiyaç ve taleplerine en kısa zamanda, en doğru şekilde cevap veren proaktif bir anlayışla çalışırız. Hizmetlerimizi, zamanında ve söz verdiğimiz koşullarda sunar; müşterilerimize saygı, onur, adalet, eşitlik ve nezaket kuralları çerçevesinde yaklaşırız. Müşterilerimizle karşılıklı güven esasına dayanan kalıcı ve yakın ilişkiler kurar, işlerimizi bu doğrultuda yürütürüz. Müşterilerimiz bizim için, bizden biridir... Çalışanlarımıza karşı sorumluluklarımız Çalışanların özlük haklarının tam ve doğru biçimde kullanılmasını sağlarız. Çalışanlara dürüst ve adil yaklaşır, ayrımcı olmayan, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı taahhüt ederiz. Şirketimiz içerisinde Biz bilincini kurduk, yaşatacağız... Biz bir aile şirketiyiz ve çalışanlarımızda bu büyük ailenin parçalarıdır. Tedarikçi/İş Ortaklarımıza karşı sorumluluklarımız İyi bir müşteriden beklendiği şekilde adil ve saygılı davranır, yükümlülüklerimizi zamanında yerine getirmek için gerekli özeni gösteririz. İş yaptığımız kişi ve kuruluşlar ile iş ortaklarımızın gizli bilgilerini özenle koruruz.

13 13 Rakiplerimize karşı sorumluluklarımız Etkin bir şekilde, sadece yasal ve etik olan alanlarda rekabet eder, haksız rekabetten kaçınırız. Toplum içinde hedeflenen rekabetçi yapının sağlanmasına yönelik çalışmaları destekleriz. Yasal sorumluluklarımız Yurtiçi ve yurtdışında mevcut tüm faaliyet ve işlemlerimizi Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve Milletlerarası Hukuk çerçevesinde yürütür, yasal düzenleyici kurum ve kuruluşlara doğru, tam ve anlaşılabilir bilgileri zamanında sunarız. Sosyal sorumluluk İnsana, kişi hak ve özgürlüklerine ve çevreye saygılıyız. Bunun gereklerini her iş sürecinde dikkate alır, maddi ve manevi olarak her fırsatta yerine getirmeye gayret ederiz. Çevreye duyarlılık Sürekli gelişme ve iyileşme prensibini esas alarak, çevreyle uyumlu, insan sağlığını ön plana çıkaran; ürün, çözüm ve faaliyetlerimizi planlamak üzere çevre, sağlık ve güvenlik risklerini belirleyerek önlemler geliştirme, tehlikeleri tamamen ortadan kaldıracak yöntemleri uygularız.

14 14 Commitment Our company searches for innovative work types, production methods and organization styles that are suitable for basic aims and principles in order to achieve continuous development in line with new requirements. This is to catch the top quality in all fields at the highest level. We spend all efforts in order to produce defect-free products in the most economic way, to achieve highest professionalism in sales and reliable delivery. Trustworthiness Honesty and trustworthiness are two basic values of ours in all work processes and business relations. All our relations with our employees and with all stakeholders are based on honesty and trustworthiness. Confidentiality We never disclose any information we come to obtain about any individuals, whether real or legal, we are in business cooperation, especially our customers, within the legal limits. This is because, respect to confidential information of our customers, particularly, and of all our stakeholders is a basic principle of ours. Respect and affection We are in love with our work. We approach our customers and employees in respect, affection and tolerance.

15 15 Responsibilities towards customers We focus on customer satisfaction and adopt a proactive responsive way in order to meet customer needs and demands in the shortest time and in the most suitable way. We render our services in the right time and conditions as promised and approach our customers in respect, honor, justice, equality and courtesy. Based on mutual trust, we construct lasting and close relations with our customers and run our business within the same approach. For us, a customer of ours is one of us... Responsibilities towards employees We ensure all employee rights are implemented correctly and completely. We approach our employees in honesty and justice, we reject any sort of discrimination and we commit a secure and healty work environment for our employees. We have created an understanding of We in our company, and we are determined to keep it in the same way. We are a family business and our employees are a part of the family. Our responsibilities towards Vendors/Business Partners We act in justice and respect as expected by a good customer and we do our best to comply with our liabilities in time. We carefully keep confidential all information of our business partners and everybody we are in business contact.

16 16 Responsibilities towards competitors We keep competition in the effective way in only legal framework and ethical limits, we avoid from unfair competition. We support any efforts in the community towards constructing competitive structure in the targeted way. Legal responsibilities We conduct all our domestic and foreign operations and transactions in due accordance with the legislation of the Republic of Turkey and applications of International Laws and we supply any information and or documents in full and correct way as requested by any legal and/or administrative bodies. Social responsibility We respect human being, personal rights and freedom and environment. We consider any requirements of this in all work processes and fulfill the same materially and morally under any condition. Environment sensitivity Based on continuous development and improvement, we implement careful methods for building-up precautions and removing risks by defining environment, health and security risks in order to design our products, solutions and activities in an environment friendly way.

17 17 Ürün Grubu Nitroselüloz Sistemler / Nitrocellulose Systems 18 Akrilik Sistemler / Acrylic Systems 19 Poliüretan Sistemler / Polyurethane Systems 20 Polyester Sistemler / Polyester Systems 21 U.V. Sistemler / U.V. Systems 22 Su Bazlı Sistemler / Water Based Systems 23 Tintometrik Sistemler / Tintometric Systems 24 Sentetik Sistemler / Synthetic Systems 25 Epoksi Sistemler / Epoxy Systems 26 Dekoratif Sistemler / Decorative Systems 27 Endüstriyel-Rapid Sistemler / Industrial-Rapid Systems 28 İnceltici Sistemler / Thinner Systems 29 Özel Amaçlı Sistemler / Special Purpose Systems 30 Product Type

18 18 NİTROSELÜLOZ SİSTEMLER Nitroselüloz esaslı hava kurumalı, Astar, şeffaf ve pigmentli son kat ürünlerdir. Özel nitro-selülozik polimerler ile formüle edilmiştir. Bu ürünler tek bileşenlidir. Çok çabuk kuruma özelliğine sahiptir. Elastik, çizilme ve darbe direnci iyi bir film oluştururlar. Aşındırıcı ihtiva etmeyen deterjan ve temizlik malzemelerinden etkilenmez. Özellikle antik mobilyalar için uygundur. NITROCELLULOSE SYSTEMS Nitrocellulose based, air drying, primer, transparent and pigmented topcoat products. Custom nitrocellulose polymers is formulated with. This product is a single component. Very quick drying feature. Elastic, scratch and impact resistance, they create a good movie. Does not contain abrasive detergents and cleaning supplies are not affected. Especially suitable for antique furniture.

19 19 AKRİLİK SİSTEMLER Akrilik ürünler sararmaya karşı oldukça dirençli, ultra parlak ve çizilmez olup etkileyici bir görüntüye sahip elastik film verirler. Akrilik vernik ve boyalar, selüloziklerle karşılaştırıldığında daha esnek bir film oluşturduklarından, sert darbelere karşı dayanıklılıkları fazladır. Uzun potlife (uygulama süresi) kolay uygulanabilirlik ve kısa toz kuruma süresi sayesinde 2-komponentli poliüretan sistemlerinde yüksek kaliteli mobilya ürünleri olmuşlardır. ACRYLIC COATINGS Highly resistant to yellowing acrylic products, ultra bright and not drawn whether they give the film an impressive display with elastic. Acrylic paints and varnish, nitrocellulose, we ve created a more flexible compared to the movie is harsh impacts of durability. Long pot-life (application time) easy applicability and short drying time thanks to dust 2-component polyurethane systems are of high quality furniture products.

20 20 POLİÜRETAN SİSTEMLER Hem renkli hemde şeffaf olarak satılan ürünlerimiz karakteristik olarak yüksek kimyasal dirence ve esnek uygulamalara sahiptir. Bu nedenle sprey katları olarak yada elektrostatik cihazlarla uygulanabilir. Poliüretan ürünler yaygın mobilya boyası olarak, dolap kapakları, kapı, sandalye, çerçeve v.b. yerlerde kullanılır, Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. size poliüretan sistemlerini tam set olarak verir. Poliüretan ürünlerle beraber ayrıca akrilik ürünler sunar ve bu akrilik ürünlerin sararma dayanımı çok yüksektir. Şeffaf ve renkli sonkat ürünlerde değişik parlaklık değerlerine görede sınıflandırılır ve kimyasal dayanıklık, film sertliği çok yüksektir. POLYURETHANE SYSTEMS Our products are sold as transparent in both color and characteristically have high chemical resistance and flexible application. Therefore can be applied with electrostatic spray as multiples or device. Polyurethane products are widely used as furniture, cabinet doors, doors, chairs, frames, etc. used in places, Aypol Solvent ve Kimya San. Tic. A.Ş. offers you as a full set of polyurethane systems. Polyurethane products provide also with acrylic products acrylic yellowing resistance of the products is very high. Transparent and colored according to different brightness value of the finish products are classified and chemical resistance, in film hardness is very high.

21 21 POLYESTER SİSTEMLER Polyester ürünleri, yüksek kaliteli dolgu ile karakterizedir. Astarların çok kolay zımpara olmasından dolayı bir sonraki yüzey işlemi olan sonkat parlaklığına çok etkilidirler. İki kısıma ayrılırlar; Hava yada U.V. kurumalı mumlu polyester boyalar. Parafinsiz polyester astarlar. POLYESTER SYSTEMS Polyester fill with high-quality products is unique. Very easy sanding the primer due to the fact that the last times the next surface brightness is very effective. They are separated into two groups; Air or U.V. drying waxed polyester paints. Non paraffin polyester lining.

22 22 U.V. SİSTEMLER U.V. Kurumalı ürünler boya sanayisinde yüksek teknolojiyi temsil eder. U.V. lambalarla çabuk kuruma yapılarak kısa zamanda sonuca gidilir. Bugün kullanılan diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında en yüksek üretim verimliliğini veren ürünlerdir. U.V. SYSTEMS U.V. Drying products represents high technology in the paint industry. U.V. lamps made the conclusion in a short time to get there quick drying. Compared with other methods used today most are products that the high production efficiency.

23 23 SU BAZLI SİSTEMLER Su bazlı Akrilik reçine esaslı, VOC değeri çok düşük ürünlerdir. Ahşap doğrama ve malzemeler için kullanılan, sararmaya karşı dirençli ve elastik bir üründür. Ahşap yüzeylerin fiziksel ve kimyasal etkenlerden korunmasını sağlar. Su bazlı olması nedeniyle insan sağlığı, yangın riski ve çevresel etkiler açılarından güvenle kullanılabilen ürünlerdir. Çocuk odası uygulamaları için güvenlidir. Su bazlı boyalar; Yumuşak Ahşap, Reçineli Yumuşak Ahşap, Reçineli Sert Ahşap ve Tanenli Sert Ahşap. WATER BASED SYSTEMS Water based acrylic resin based, low VOC products are value too. Wood joinery and yellowing resistance, used for materials and an elastic product. Wood surfaces protect physical and chemical factors. Water based fire risk and human health due to environmental influences can be used safely in terms of products. It is safe for the children s room. Water based paints; Soft Wood, Resinous Softwood, Resin Hard Wood and Tannins Hard Wood.

24 24 TİNTOMETRİK SİSTEMLER Doğal renk sistemi (NCS) ve RAL sistemine dayanmaktadır. Polchem Tintometrik Renk Sistemi, Poliüretan, Selulozik ve Akrilik Esaslı; Parlak, İpek Mat ve Mat Son Kat boyaların yapılabilmesi için geliştirilmiştir. Tüm renkler, konvertör olarak adlandırılan bazlar ile istenilen sisteme göre, renk pastalarının formüllerde belirtilen ağırlık oranlarına uygun olarak karıştırılmasından oluşur. Bu bazlarla hazırlanan renkler, ahşap yüzeyler üzerinde sert ve elastik bir film oluşturur. Hazırlanan renkler her türlü ahşap yüzeyler üzerine astardan sonra uygulanabilir. TINTOMETRIC SYSTEMS Natural color system (NCS) and is based on the RAL system. Polchem Tintometric Color System, Polyurethane, Cellulose and Acrylic Based; Bright, Silk Matte and Matte finish paint has been developed to be made of. All colors, converter, called bases, according to the system with the desired color pie in accordance with specified in formulas of weight ratio consists of mixing. This base made with colors, wood surfaces creates a tough and elastic film. The prepared colours after the primer on all types of wood finishes can be applied.

25 25 SENTETİK SİSTEMLER Polchem Antipas; Alkid reçine esaslı, hava kurumalı, antikorozif bir astardır. Metal yüzeylerin paslanmaya karşı korunmasını sağlar, nem, su ve tuzlu suya karşı dayanıklıdır. Polchem Sentetik Astar Boya; Alkid reçine esaslı, hava kurumalı, uygulanacak son kat boyaya sağlam bir zemin oluşturan sentetik sanayi astarıdır. Polchem Sentetik Son Kat Boya; Alkid reçine esaslı, hava kurumalı, sentetik son kat boyadır. SYNTHETIC SYSTEMS Polchem Anti Rust; Alkyd resin based, air drying, anticorrosive primer. Provides protection against corrosion of metal surfaces, humidity, water, resistant to salt water. Polchem Synthetic Primer Paint; Alkyd resin based, air drying, fto apply the last coat of paint primer that creates a solid floor synthetic industry. Polchem Synthetic Top Coat Paint; Alkyd resin based, air drying synthetic top coat paint.

26 26 EPOKSİ SİSTEMLER Polchem Solventli Epoxy Astar Boya; Çift komponentli, reaksiyon kurumalı, epoxy reçine esaslı ve poliamid sertleştiricisi ile kürlenen dolgu gücü yüksek, üzerine uygulanacak boyalar için sağlam bir temel oluşturan, iyi yapışma özelliğine sahip epoxy esaslı koruyucu astardır. Polchem Solventli Epoxy Boya; Son kat iki bileşenli, epoksi-poliamin esaslı, parlak bir son kat boyadır. Polchem Solventsiz Epoxy Boya; Solventsiz Epoksi iki bileşenli, solventsiz epoksi reçine esaslı, parlak görünümde, son kat boyadır. EPOXY SYSTEMS Polchem Solvent Based Epoxy Primer; Two component, polyamid, epoxy resin based and polyamide curing hardener fill power high, upon forming a solid foundation for the paint to be applied, protective epoxy based primer with good adhesion. Polchem Solvent Based Epoxy Paint; Topcoat is a two component, epoxy polyamine based gloss top coat. Polchem Solvent Free Epoxy Paint; Solvent free epoxy two component, solvent free epoxy resin based, glossy in appearance, coat.

27 27 DEKORATİF SİSTEMLER Polchem Alüminyum Yaldız Boya, Polchem Cam Cila Vernik, Polchem Lake Macun, Polchem Patina Boyası, Polchem Polyester Macun, Polchem Şase Boyası, Polchem Tahta Macunu, Polchem Taş Verniği, Polchem Vernikli Ahşap Renklendirici (Pas Rengi) ve Polchem Yat Vernik. DECORATIVE SYSTEMS Polchem Gilding Paint, Polchem Lacquer Varnish, Polchem Lacquer Putty, Polchem Patina Paint, Polchem Polyester Putty, Polchem Chassis Paint, Polchem Wood Putty, Polchem Stone Varnish, Polchem Varnished Wood Colouring (Rust) and Polchem Yacht Varnish.

28 28 ENDÜSTRİYEL - RAPİD SİSTEMLER Polchem Endüstriyel ve Rapid Astar Boya; Endüstriyel ve Rapid alkid esaslı, hava kurumalı bir astar boyadır. Uygulanacak son kat boyaya sağlam bir zemin oluşturan sanayi astarıdır. Polchem Son Kat Endüstriyel ve Rapid Boya; Rapid alkid esaslı, parlak sanayi son kat boyasıdır. Dış etkenlere dayanıklıdır. Çabuk kuruyan, elastik, metal ve astarlanmış yüzeylere iyi yapışan, tek katta örtücülük sağlayan bir boyadır. INDUSTRIAL - RAPID SYSTEMS Polchem Last Coat Industrial and Rapid Paint; Rapid industrial and alkyd-based, air drying primer. The Last coat of paint to be applied to the liner industry is forming a solid foundation. Industrial Rapid Paint Finish Polchem; Rapid alkid, bright industrial topcoat paint. It is resistant to external factors. Quick drying, elastic, metal and primed surfaces, good adhesive, single floor coverage provides a paint.

29 29 İNCELTİCİ SİSTEMLER Polchem - Gökay - AGP Selülozik Tiner, Polchem Poliüretan Tiner, Polchem Endüstriyel Tiner, Polchem Sentetik Tiner, Polchem Epoxy Tiner, Polchem Üniversal Tiner, Polchem Retarder, Polchem Leke Sökücü ve Polchem Boya Sökücü. THINNER SYSTEMS Polchem - Gökay - AGP Cellulosic Thinner, Polchem Polyurethane Thinner, Polchem Industrial Thinner, Polchem Synthetic Thinner, Polchem Epoxy Thinner, Polchem Universal Thinner, Polchem Retarder, Polchem Stain Remover and Polchem Paint Removers.

30 30 ÖZEL AMAÇLI SİSTEMLER Polchem Isıya Dayanıklı Metal Boyası (400 C C); Yüksek ısıya dayanıklı slikon reçine esaslı, fiziksel direnci yarımat görünümde, son kat metal boyadır. Boya uygulamasından önce astar uygulamasına gerek yoktur. Uygulandığı yüzeye çok iyi yapışır. Yüksek ısıya (400 C C) maruz kalan her türlü metal yüzeyler için özel olarak tasarlanmış olması nedeni ile söz konusu tüm metal yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir. Buhar kazanları, Şömine boyası ve Egzoz boyası dahil yüksek ısının geçtiği alanların dış yüzeyinde kullanılır. SPECIAL PURPOSE SYSTEMS Polchem Heat Resistant Metal Paint (400 C C); High heat resistant Silicon resin based, physical resistance is the appearance of semi gloss top coat metal paint. Paint primer before the application there is no need to. Very good adhesion to the surface to which it applies. High temperature (400 C to 600 C) all exposed metal surfaces with specially designed for all question can easily be applied to metal surfaces. Steam boilers, Fireplace paint, and the occurrence of high heat areas, including external Exhaust paint surface is used.

31 31 Uygulama Alanı Dış Çerçeve ve Panjurlar / Exterior Frames and Shutters 32 Ahşap Evler ve Yüzeyler / Wooden Houses and Facings 33 Çatı Panoları / Roof Boards 34 Zemin Kaplamaları / Decking 35 Bahçe ve Sokak Mobilyaları / Garden Furniture and Street Furniture 36 Modern Mobilyalar / Modern Furniture 37 Antika ve Eski Tip Mobilyalar / Antique and Old Style Furniture 38 Sandalye ve Benzer Malzemeler / Chairs and Smilar Materials 39 Mutfak ve Banyolar / Kitchen and Bathrooms 40 Kapılar / Doors 41 Tamamlayıcı Mobilyalar / Complementary Furnishings 42 Endüstriyel Mobilyalar / Industrial Furniture 43 Yat ve Tekneler / Boats and Yachts 44 Parke / Wood Flooring 45 Pencere / Window 46 Metal / Metal 47 Cam / Flat Glass 48 Zemin Kaplama / Flooring 49 Solutions For

32 32 DIŞ ÇERÇEVE VE PANJURLAR Ahşap çerçeveler ve panjur aralığında en iyi çözümleri ve dayanaklılığı kullanıcılarımıza sunuyoruz. Herkes dış mekan ahşap ürünlerini korumada çekicilik, estetik ve yüksek performansı bir arada elde etmenin ne kadar zor olduğunu bilir. Polchem ürünleri, bu amacı karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. EXTERIOR FRAMES AND SHUTTERS Wooden frames and shutters in the range of the best solutions and offer our users the platens. Everyone protecting exterior wood products is a combination of charm, aesthetic and high performance knows how difficult it is to achieve. Polchem products are specifically designed to meet this goal.

33 33 AHŞAP EVLER VE YÜZEYLER Sadece birkaç yıl öncesine kadar ağırlıklı olarak çatıların inşasında kullanılan ahşap, şimdi önemli bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmakta. Ahşap araştırma enstitüleri tarafından geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde, iç ve dış mekan her tür yüzeyde uygulanabilmektedir. Bu doğal malzeme, sadece evlerin yapımı için değil aynı zamanda enerji verimliliği ve depreme dayanıklılık özellikleri ile de dikkat çeker. WOODEN HOUSES AND FACINGS Until just a few years ago, mainly used in the construction of wooden roof, now as an important building material to date. Wood developed by research institutes, thanks to new technologies, can be applied in all types of Interior and exterior surfaces. This not only natural materials for the construction of houses at the same time, energy efficiency and durability characteristics also draws attention.

34 34 ÇATI PANOLARI Ahşap çatı panoları ve kirişler için Polchem ürünlerini, yüksek katılık düzeyine ve çeşitli renk seçeneklerine sahip (renkli şeffaf, lake ve ağartılmış) geniş bir yelpazede sunuyor. ROOF BOARDS Wooden roof boards and beams for Polchem products, to the level of high rigidity and various color options (color transparent, lake and bleached) has a wide range of offers.

35 35 ZEMİN KAPLAMALARI Polchem ürünleri zemin kaplamaları alanında, ahşabın doğal renklerini zamana karşı korumak için mümkün olan en iyi bakım işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlandı. DECKING Polchem products in the field of floor coverings, natural colors of wood to protect against time the best possible designed to facilitate maintenance operations.

Hanifi Tekin Yönetim Kurulu Başkanı / Board of Directors Chairman

Hanifi Tekin Yönetim Kurulu Başkanı / Board of Directors Chairman 2 Kuruluşumuzun 34. yılını kutladığımız 2014 yılında şirketimiz; genç ve dinamik bir firma olarak sektörümüzde gelişmiş ve modern yeniliklerin altına imza atarak, ülkemizin ekonomisine yeni katkılar sağlama

Detaylı

İçindekiler Contents

İçindekiler Contents İçindekiler Contents OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Derneği Adına Küme Yönetim Kurulu Başkanı Murat ATAMAN on behalf of OSTİM Medical Industry Cluster Association Chairman of the Board Gülnaz KARAOSMANOĞLU

Detaylı

2014 Special Hannover Edition Hanofer Özel Sayısı

2014 Special Hannover Edition Hanofer Özel Sayısı Official Hidromas magazine / Resmi Hidromas yayın organıdır 2014 Special Hannover Edition Hanofer Özel Sayısı Hidromas New Generation Gear Pumps Yeni Nesil Hidromas Dişli Pompaları Interview: JOST South

Detaylı

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail:

Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: Orta Mah. Atayolu Caddesi, İstanbul Boya Vernikçiler San. Sit. No: 12 TUZLA / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel: 0216 304 04 40 Faks: 0216 304 01 88 e-mail: info@turkuazpolyester.com.tr 2015 Türkiye Kompozit Sanayi

Detaylı

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar. CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar. CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ve KOBİ ler En İyi Uygulamalar CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY and SMEs Best Practices İçindekiler Önsöz Teşekkür Giriş 4 6 8 1. Bölüm: Genel Bilgi Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Detaylı

SAYI 22 Nisan - Mayıs - Haziran 2012 ISSUE 22 April - May - June 2012

SAYI 22 Nisan - Mayıs - Haziran 2012 ISSUE 22 April - May - June 2012 SAYI 22 Nisan - Mayıs - Haziran 2012 ISSUE 22 April - May - June 2012 Tuğla gibi POS taşımaktan yorulmadınız mı? Ingenico nun iwl200 serisi, yükü azaltır, hız kazandırır. Ingenico saha çalışanları için

Detaylı

OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim

OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim OSTİM e hoşgeldiniz Welcome to Ostim Eğer, Kaliteli ve ucuz üretim yaptırmak, Üretim mühendisliği bilgisi ve tecrübesi gelişmiş çözüm ortaklarıyla çalışmak, Ürün almak, Ürünlerinizi satmak, Yerinde üretim

Detaylı

Web POS. Kasada online servis noktası. Genç nüfus, sektörün en büyük avantajı. Kontör yüklemenin en hızlı ve kolay yolu

Web POS. Kasada online servis noktası. Genç nüfus, sektörün en büyük avantajı. Kontör yüklemenin en hızlı ve kolay yolu SAYI 14 Nisan-Mayıs-Haziran 2010 ISSUE 14 April-May-June 2010 Kasada online servis noktası Web POS Online service point at the cash register KON TÖR KON ON TÖR KONTÖR FATURA ÖDEME PARA TRANFER Genç nüfus,

Detaylı

Sezon açılıyor Şimdi show zamanıdır!

Sezon açılıyor Şimdi show zamanıdır! www.berfino.com t.: +90 212 549 30 71-549 01 41 m.: info@berfino.com New line in the accessory MOBİLYA AKSESUARLARI APRIL / NİSAN 2015 Işık Ahşap: Ortadoğu nun parlayan yıldızı ORSIAD JOURNAL OF FOREST

Detaylı

global brand of Turkey Kastamonu Entegre nin kalbine bir Gül dokundu, her yer mis gibi Cennet koktu... GAZETESİ FLOORING DELUXE...

global brand of Turkey Kastamonu Entegre nin kalbine bir Gül dokundu, her yer mis gibi Cennet koktu... GAZETESİ FLOORING DELUXE... DOMOTEX 2013 ün Öne Çıkan Eseri: PETROL TAHMİNLERİ KORKUTUYOR! FLOORING DELUXE... Hodri meydan diyorum!... Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Veysel Eroğlu, Hiç kimsenin ormanlık alanlarda yer işgal

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT FAALİYET RAPORU 214 ANNUAL REPORT İÇİNDEKİLER CONTENTS Sunuş 5 Sunuş Tarihçe 6 Misyon, Vizyon ve Kurum Kültürü Değerlerimiz 7 Yıl İçinde Yapılan Sermaye Artırımları 8 Finansal Gösergeler 1 Yönetim Kurulu

Detaylı

SAYI 23 Temmuz - Ağustos - Eylül 2012 ISSUE 23 July - August - September 2012

SAYI 23 Temmuz - Ağustos - Eylül 2012 ISSUE 23 July - August - September 2012 SAYI 23 Temmuz - Ağustos - Eylül 2012 ISSUE 23 July - August - September 2012 Tuğla gibi POS taşımaktan yorulmadınız mı? Ingenico nun iwl200 serisi, yükü azaltır, hız kazandırır. Ingenico saha çalışanları

Detaylı

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations

2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations OCTOBER 2012 ISSUE 47 / EKİM 2012 SAYI 47 2012 yıl sonu beklentileri 2012 year - end expectations İÇİNDEKİLER INDEX 2012 YILI SONU BEKLENTİLERİ 2012 YEAR - END EXPECTATIONS ING BANK, PINAR ABAY: BÜYÜMENİN

Detaylı

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. November Kasım 2014 1

NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ. November Kasım 2014 1 NEWS HABER DEĞİRMENCİ DERGİSİ November Kasım 2014 1 NEWS HABER 2 November Kasım 2014 MILLER MAGAZINE EDITOR EDİTÖR "Standards provide equal opportunities to everyone" Standartlar, herkese eşit

Detaylı

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010

MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010. MM B Industrial Design Contests 2010 MM B Endüstriyel Tasar m Yar flmalar 2010 Bünyesinde 26.000 i aflk n ihracatç firmay bar nd ran ve her y l ülke ihracat n n üçte birini gerçeklefltiren stanbul Maden ve Metaller hracatç Birlikleri ( MM

Detaylı

Tek noktadan dünya markalarına...

Tek noktadan dünya markalarına... Tek noktadan dünya markalarına... 1954 yılında İstanbul da kurulan İntermobil, Avrupa da yerleşik lider otomotiv sanayi tedarikçilerinin temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmakta olup; bu konuda Türkiye

Detaylı

Uluslararas Marka Olmak Ne Demek?

Uluslararas Marka Olmak Ne Demek? RÖPORTAJ Bülent Bulgurlu: Uluslararas Marka Olmak Ne Demek? FULYA SARI MA 76 fulya.sari@mac.com Sizce uluslararası marka olmak ne demektir? BB: Kolay bir iş değil uluslararası bir marka olmak. Ama yaptığınız

Detaylı

www.ectreklam.com.tr Kaliteli Baskı Çözümleri, Daha iyi malzeme, daha yüksek kalite Quality Printing Solutions. Better materials, higher quality

www.ectreklam.com.tr Kaliteli Baskı Çözümleri, Daha iyi malzeme, daha yüksek kalite Quality Printing Solutions. Better materials, higher quality Kaliteli Baskı Çözümleri, Daha iyi malzeme, daha yüksek kalite Quality Printing Solutions. Better materials, higher quality Merkez Ofis/Head Office:3.levent. Levent mh. Zambaklı Sk. No:5 34340 Beşiktaş/İstanbul

Detaylı

HAKKIMIZDA COMPANY PROFILE

HAKKIMIZDA COMPANY PROFILE HAKKIMIZDA Erse 1996 yılında kurulmuştur. Koaksiyel, sinyal-kontrol, veri iletişim, haberleşme, halojensiz ve yangına dayanıklı kablolar, enstrüman, silikon, gemi kabloları ve müşteri talepleri doğrultusunda

Detaylı

knoloji 1~. rn TROTZSCHLEg IIIII ddd TROTZSCHLE!, SPINNING

knoloji 1~. rn TROTZSCHLEg IIIII ddd TROTZSCHLE!, SPINNING YILIYEAR 16 SAYI/ISSUE 188 TEMMUZ I JULY 2012 knoloji TROTZSCHLE!, SPINNING Kompakt tarzda duzenlenen Cer unitesinin yan1nda, TD 8 daha bir c;:ok avantajlar sunmaktad1r: Ost silindirlerin pnomatik bask1s1

Detaylı

FAALiYET RAPORU. annual report

FAALiYET RAPORU. annual report FAALiYET RAPORU 2014 annual report İçindekiler Table of Content 12 Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı Message From The Chairman Of The Board Of Directors 14 Genel Müdür Mesajı Message From The General Manager

Detaylı

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT

FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT FAALİYET RAPORU 2014 ANNUAL REPORT İÇİNDEKİLER CONTENTS Sunuş 5 Misyon, Vizyon ve Kurum Kültürü Değerlerimiz 6 Mevcut Sermaye ve Yıl İçinde Yapılan Sermaye Artırımları 7 Finansal Gösergeler 8 Yönetim

Detaylı

Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları

Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları Çalışan El Kitabı ve İş Etiği Kuralları Employee Handbook and Rules of Business Ethics Şubat 2012 Rev: 01 İçindekiler 1 Kurumsal Değerlerimiz 5 Kurumsal Misyonumuz Kurumsal Vizyonumuz Görevimiz 7 Performans

Detaylı

Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program

Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program Halkbank KSS Programı Halkbank CSR Program Sonuç Raporu / Conclusion Report Eylül 2011 / September 2011 İÇİNDEKİLER Teşekkür... Tablo ve Şekil Listesi... Kısaltmalar... 1 GİRİŞ... 2 FAALİYETLER... 2.1

Detaylı

ULUSlARARASI YATIRIMCILAR DERNEĞİ ULUSLARARASI YATIRIM LİGİNDE TÜRKİYE

ULUSlARARASI YATIRIMCILAR DERNEĞİ ULUSLARARASI YATIRIM LİGİNDE TÜRKİYE ULUSlARARASI YATIRIMCILAR DERNEĞİ INTERNATIONAL INVESTORS ASSOCIATION OF TURKEY ULUSLARARASI YATIRIM LİGİNDE TÜRKİYE potansiyeli ARALIK 2013 SAYI: 49 / December 2013 ISSUE: 49 TURKEY s potential ın ınternatıonal

Detaylı

Hakkımızda / About Us

Hakkımızda / About Us Hakkımızda / About Us Bilişim Sektöründe faaliyet gösteren ilk ve amiral şirketimiz olan Kontrol Bilgi Sistemleri 2002 yılında, Eğitim ve Danışmanlık sektöründe çalışmalarını sürdüren ikinci şirketimiz

Detaylı

1 2 3 4 14 15 Editör Editor Değirmencilik sektöründe İDMA mevsimi İDMA season in milling sector Dünya hububat ve bakliyat işleme sektörleri, 04-07 Nisan tarihleri arasında İstanbul daki İDMA 2013

Detaylı

CEPHE SİSTEMLERİ FACADE SYSTEMS

CEPHE SİSTEMLERİ FACADE SYSTEMS CEPHE SİSTEMLERİ FACADE SYSTEMS A 138 Kalebodur Kalesinterflex Kalebodur Kalesinterflex 139 KALESINTERFLEX Kalesinter ex 1000x3000mm boyutlarında, 3mm kalınlığında porselen seramik levhadır. Mimari tasarımlara

Detaylı

30 Nisan - 2 Mayıs 2015 IFM İstanbul Fuar Merkezi. 2015, April 30 - May 2 IFM İstanbul Expo Center

30 Nisan - 2 Mayıs 2015 IFM İstanbul Fuar Merkezi. 2015, April 30 - May 2 IFM İstanbul Expo Center 30 Nisan - 2 Mayıs 2015 IFM İstanbul Fuar Merkezi th nd 2015, April 30 - May 2 IFM İstanbul Expo Center İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, İtalyan Ekonomi ve Sanayi Kalkınma Bakanlığı na bağlı bir

Detaylı

Gulfstream Park At Ahırları Gulfstream Park Horse Stalls

Gulfstream Park At Ahırları Gulfstream Park Horse Stalls GENEL GALVANİZCİLER DERNEĞİ GALDER İKTİSADİ İŞLETMESİ YAYIN ORGANI 2014-2/ YIL/3 SAYI/14 Gulfstream Park At Ahırları Gulfstream Park Horse Stalls Sıcak daldırma galvaniz kaplamada görünüm sorunları / Appearance

Detaylı