ELEKTRONK GÜBRE DOZLAMA KONTROL ÜNTES. sürüm 1.1

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ELEKTRONK GÜBRE DOZLAMA KONTROL ÜNTES. sürüm 1.1"

Transkript

1 ELEKTRONK GÜBRE DOZLAMA KONTROL ÜNTES sürüm 1.1

2 çindekiler: 1 EC Nedir? 2 Genel Özellikler 3 Montaj 4 Cihazın Programlanması Mönüler: a.. Program Ayarı b.. Genel Ayarlar c.. Alarm Deerleri d.. EC Kalibrasyon e..ec Ofset Ayarı f.. Çıkı 5 Cihazın Çalıtırılması 6 Arıza Bulma Kılavuzu

3 EC Nedir: EC, elektriksel iletkenliktir. Sözcüün ngilizce ba harflerinin kısaltmasından gelmektedir. Bilindii gibi tarımda kullanılan gübreler mineral ve tuzlardan olumaktadır. Tuzlar ve mineraller elektrik iletkenliini direkt deitiren unsurlardır. Dolayısıyla EC ölçülerek geçen gübre miktarı kontrol edilebilir. Son yıllarda tarımda bitki ve sebze ihtiyaçları için EC deerleri belirlenmitir. Bu tür cihazlar yardımıyla bitki besleme düzenli bir hale getirilir. Beslemenin düzenlemesi kalite ve verim artıına yansıyacaktır. Genel Özellikler: Kontrol tipi : Mikrokontrol PID Ekran tipi : 2x16 Likit Kristal Kontrol : 3 tu ile Besleme Voltajı : 220 V 50hz Max güç Harcaması : 12 VA Gübre Kontrol Çıkıı : 24 V ac Gübre Kontrol Vanası : 2 adet 24 V ac Alarm Çıkıı : 1adet (Kuru kontak), 1 amper Motor Kontrol Çıkıı : 1 adet (Kuru Kontak), 1 amper Çalıma Sıcaklıı : 0-40 C Sıcaklık Düzeltmesi : Var EC Probu : 1 (10kohm) Gövde Yapısı : ABS Ölçüler : 22x16x8 cm Ölçüm aralıı : 0-10mS Ölçüm Hassasiyeti : 0,1mS

4 Montaj:

5 DREK EM ÇN BALANTI VENTUR KULLANARAK YAPILAN BALANTI

6 Cihazın Programlanması: Tular: P tuu : Program ve Onay için kullanılır. + tuu : Artırma tuu (Mönüde gezer,rakamları artırır.) - tuu : Eksiltme tuu(mönüde gezer, rakamları azaltır.) Cihazın Genel Kullanımı: Üniteye elektrik verildiinde Ekranda; V1.0 Compiled on 17Eyl 04EC Cont gibi bir ekran gelir.bu ekranda yazılım ve donanım ile ilgili teknik verilerdir.5sn içinde kaybolur.bekleme konumuna geçer. DirmanElektronik Ec:1.0ms 20 C Bekleme ekranı Yukarıda görüldüü gibidir.bu ekranda Üretici firma,ec ve su sıcaklık bilgileri ekrana gelir. MÖNÜLER: Program mönüsüne P Tuuna basılarak girilir. Program Ayarı Genel Ayarlar Alarm Deerleri EC Kalibrasyon Çıkı Olmak üzere be adet mönü balıı vardır. Cihaz ile gösterilen mönü balıını seçer. Örnek: ProgramAyarı Genel Ayarlar Program Ayarı Seçilmitir. + tuuna basın ProgramAyarı Genel Ayarlar Genel Ayarlar Seçilmitir.

7 Program Ayarı: Bekleme ekranı konumunda iseniz P tuuna basıp bırakınız. ProgramAyarı Genel Ayarlar Gördüünüzde tekrar P tuuna basıp bırakınız. Program Ayarı SulamaSure=00:15 + veya tuunu kullanarak sulama süresi saatini giriniz.p tuuna basınız Program Ayarı SulamaSure=01:15 +veya tuunu kullanarak sulama süresi dakikasını giriniz.p tuuna basınız. Ec Deeri = 2.0 TankSeçimi=A + veya tuunu kullanarak istenilen Ec deerini ayarlayın. P tuuna basın. Ec Deeri = 2.5 TankSeçimi=A + veya tuunu kullanarak tank seçimi yapınız. P tuuna basınız. Program ayarları yapılmıtır. A=Birinci gübre tankından emi. B= kinci gübre tankından emi. AB=ki gübre tankından emi. Cihaz Bekleme ekranına dönecektir. Örnekte 01:16 dakika, Ec 2.5mS 1 inci gübre tankı ayarlanmıtır. Deerler örnek için verilmitir. Hiçbir sulamaya örnek olarak kullanılmamalıdır.deerler Bitki veya sebze isteine göre deneyimli çiftçi,uzman veya Ziraat Mühendisleri tarafından tayin edilmelidir.

8 Genel Ayarlar: Bekleme konumunda iken P tuuna basınız.+ tuuna (birkez) basınız. ProgramAyarı Genel Ayarlar P tuuna basınız. Peryot sn = 1 KararAralıı=4 Periyot ayarı için + veya tuunu kullanınız.en az 1,en çok 4 deeri olabilir. Periyot Vananın maksimum açık kalma ve bekleme süresidir. 1 seçilmise vana açık ve kapalı kalma süresi 1 saniyedir. P tuuna basınız. Peryot sn = 1 KararAralıı = 4 + veya tuları karar verme zamanını belirleyiniz. Karar Aralıı; hat üzerinde ölçülen deerin duruma göre gübre alımına karar verme aralııdır. En az 4 En çok 16 sn olabilir. P tuuna basınız. Doz Seviye=50% ABDengele=10% + veya tularını kullanarak doz seviyeyi ayarlayınız. Doz seviye gübre vanasının balangıç anındaki deerini belirler. Not: Çalıma ekranından alınacak deer kaydedilirse tutturma zamanı oldukça kısalır. Doz Seviye=50% ABDengele=10% + veya tularını kullanarak A ve B tankı arasındaki farkı düzeltin.bu alan iki gübre tankı kullanıldıında önemlidir.tanklar arasındaki gübre emi farkını ortadan kaldırmak için kullanılır.(-50%) ile (+50% )arasında ayarlanır.. P tuuna basınız Tatlı Su ilk =1dk Tatlı Su son=1dk + veya tuunu kullanarak çalıma baladıında geçmesini istediiniz gübresiz sulama süresini giriniz.p tuuna basınız. 0 ile 9 dakika arasında ayarlanabilir. Tatlı Su ilk =1dk Tatlı Su son=1dk

9 + veya tuunu kullanarak gübreli sulama sonunda verilmesi istenen gübresiz sulama süresidir.0 ile 9 dakika arasında ayarlanabilir. P tuuna basınız.genel ayarlar yapılmıtır. Alarm Deerleri : DirmanElektronik Ec:1.0ms 20 C Bekleme ekranında iseniz.p tuuna basınız.ki kez + tuuna basınız. Genel Ayarlar AlarmDegerleri mönüsüne geleceksiniz.p tuuna basınız. EC max =6.0 Sıcaklık min= 0 + veya tuunu kullanarak EC max ı ayarlayın.cihaz bu kısma kayıtlı olan deeri hat üstünde ölçerse sulama durur ve alarm çıkıı aktif konuma getirilir.0ile 6 arasında ayarlanabilir P tuuna basınız. EC max =6.0 Sıcaklık min= 0 + veya tuunu kullanarak sıcaklık deerini giriniz.bu konum suyun sıcaklıını kontrol eder girilen deerden küçük veya eitse sulama durdurulur.alarm çıkıı aktif olur C arasında ayar yapılabilir. Deer 0 C girilmise bu kontrol devre dıı bırakılmıtır. Önemli: 1- Ec max deeri program ayarı ile belirlenen sulama Ec deerinden küçük olamaz Eer Ec max bu deerden küçük ise sulama gerçeklemez. Alarm çıkıı aktif edilir. 2- Alarm var ise sulama programı iptal edilmitir. 3- Alarm Çıkıı tuuna basılarak iptal edilir 4- Gübre vanaları max açık (A99-B99) ise sulama devam eder ve Alarm çıkıı aktif olur.

10 EC KALBRASYON: DirmanElektronik Ec:1.0ms 20 C Bekleme ekranında iken P tuuna basınız.+ tuuna üç kez basınız. EC Kalibbrasyon Cıkıs P tuuna basınız. Ec Kalibrasyon SıvıDeeri: tuunu kullanarak kalibrasyon sıvı deerini ayarlayınız. + tuuna birlikte basıp beklerseniz kalibrasyon sıvı deeri 2,76 olur ve 2,76 standart kalibrasyon sıvı deerleridir. P tuuna basınız. Ec Kalibrasyon Sıvısına Daldır Mesajı geldiinde kalibrasyon sıvısına probu daldırınız.ekran otomatik olarak deiecektir. Ec=110 - :Cıkıs P: Kayıt Ekranına benzer bir ekran gelecektir. Prob sıvıda iken 10 sn kadar bekleyiniz. P tuu ile kayıt ediniz. Ec Kalibrasyon Onaylandı Mesajı görünecek ve 3sn içinde cihaz bekleme konumuna dönecektir. 10 sn içinde bekleme ekranındaki deer kalibrasyon sıvı deerine eit olmalıdır. deilse kalibrasyon ilemi tekrar yapılmalıdır.

11 EC OFFSET AYARI: Bu ayar cihazın Elektronik tasarımı ile ilgilidir.0 ile 9 arasında deerler alabilir.standart deer 6 dır.ancak yetkili servis tarafından deitirilmelidir. ÇIKI: Herhangi bir nedenden dolayı mönüye girilmise ve hiçbir ayar yapılmayacaksa + tuunu kullanarak CIKIS mönüsüne gelin ve P tuuna basınız.cihaz bekleme ekranına döner. CHAZI ÇALITIRMA: 1-Programla Çalıtırma: Cihazı programla çalıtırmadan önce kalibrasyon, program ayarı ve genel ayarların yapılmı olması gereklidir. Bekleme ekranında iken DirmanElektronik Ec:1.0ms 20 C Önce + tuuna basın ve bu tuu basılı tutunuz. Sonra tuuna basınız. (+ tuu basılmı olmalıdır) Cihaz çalımaya balayacak ve çalıma ekranı görünecektir. Bu çalıma ekranındaki deerler örnektir. EC : :16 A65 25 C G.su Ekranda ; EC satırında okun sol kısmında kalan deer ölçülen deerdir.okun sa kısmında kalan ise istediimiz sulama deeridir. 00:16 ; kalan sulama zamanıdır.( 00 kısmı saat 16 kısmı dakikayı gösteriyor.) A65 ; 1 gübre tankı vanasının 65% açık olduunu gösteriyor.bu kısımda B tankı da aktif ise onun deeri de görülebilir.bnu deer genel ayarlarda doz seviyeye yazılabilir. 25 C ;Suyun sıcaklıını gösterir. G.su ; o an hatta gübreli sulama yapıldıını gösteriyor.bu mesaj alanında farklı mesajlar görülebilir Mesajlar aaıda açıklanmıtır. T.su : Tatlı su; gübresiz geçen su dur. B.Kon; Basınç kontaklı çalıma Alrm ; Alarm Çalımayı durdurmak gerekli ise + tuuna basılı tutun sonra tuuna basınız.çalıma duracaktır.

12 Basınç Kontaklı Çalıma : Hidrofor kullanılan sistemlerde sulama yapabilmek için kullanılabilir.basınç kontaını Cihazın içindeki GRS2 klemensine balayınız.cihaz artık Basınç kontaında gelecek aretle çalımaya hazırdır.parsel sulama vanalarından herhangi biri açılırsa basınç kontaı sistemi uyarır ve cihaz çalımaya balar.çalıma zamana balı deildir. Ekranda gösterilen süre sulama için geçen zamanı hatırlatmak içindir.program Ayarları kısmındaki süre bu konumda etkin deildir.sistemi durdurmak için parsel sulama vanası kapatılmalıdır.

13 ARIZA BULMA KILAVUZU: 1 - Cihaz çalımıyor. Cihaz 220Vac besleme ile çalımaktadır. ebekeyi kontrol ediniz.cihaz fiinin takılı olduundan emin olunuz 2 Cihazın ölçtüü deer ile ölçülen örnek arasında fark var. Cihazın kalibrasyonunu yeniden yapınız. 3 - Ünite çalııyor fakat gübre emi yok. Gübre hattındaki filtre ve vanaları kontrol ediniz. Ayar vanasından çekme sesi gelmiyorsa harici beslemenin balantılarını kontrol ediniz. 4 Tanklar eit çekmiyor. Genel ayarlar dan ABdengele me ayarlarını kullanarak dengeyi salayınız. 5 Cihaz alarm veriyor. Gübreleme duruyor. Alarm ayarlarını kontrol ediniz. Gerekirse deeri yükseltiniz. Dozlama seviyesini kontrol ediniz. Bu ayarın yüksek olması durumunda ilk çalımada yüksek EC ile sulama balamı olabilir. 6- Cihaz alarm veriyor. Gübreleme devam ediyor. Gübre vanaları maksimum dozlama(%99) seviyeye ulamı fakat istenen EC deerine ulaılamamıtır. Gübre tanklarını, younluunu ve balantıları kontrol ediniz.

KULLANIM KILAVUZU LTB1

KULLANIM KILAVUZU LTB1 LTB1 KULLANIM KILAVUZU LTB1 (Ürün Geliştirme Nenedi ile zaman zaman hizmet güncellenebilir. Üretici Firma Değişiklikleri önceden haber vermeksizin yapabilir.) CİHAZI KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN.!!

Detaylı

MONTAJ ÇALITIRMA VE BAKIM LVA70 MEYVE VE SEBZE YIKAYICI VE SIKMA MAKNES LVA70 660 038

MONTAJ ÇALITIRMA VE BAKIM LVA70 MEYVE VE SEBZE YIKAYICI VE SIKMA MAKNES LVA70 660 038 MONTAJ ÇALITIRMA VE BAKIM LVA70 MEYVE VE SEBZE YIKAYICI VE SIKMA MAKNES LVA70 660 038 MONTAJ DYAGRAMI ekil 1 LVA70 Model 660038 B: Souk içme suyu balantı girii 3/4 UNI-ISO7/1 I-Güç kablosu girii C-Su boaltımı

Detaylı

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN SYSTEM OFF CURRENT TIME/DAY MANUAL-ONE STATION START TIMES SEASONAL ADJUSTMENT WATER DAYS Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi RUN SENSOR BYPASS ACTIVE RUN TIMES YENİ Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

E3122 Dijital Kontrol Paneli. Mühendislik Kılavuzu

E3122 Dijital Kontrol Paneli. Mühendislik Kılavuzu E3122 Dijital Kontrol Paneli Mühendislik Kılavuzu GİRİŞ E3122, ısıtma soğutma havalandırma (ISH) sistemlerinde kullanılan gelişmiş bir otomatik kontrol panelidir. İki bağımsız kontrol senaryosu ile PI

Detaylı

MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ. Montaj ve Kullanma Kılavuzu. 72-910-27 Rev. D Sayfa 1/32

MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ. Montaj ve Kullanma Kılavuzu. 72-910-27 Rev. D Sayfa 1/32 MicroVision Kazan MİKROİŞLEMCİ TABANLI SU ARITMA KONTROLÖRÜ Montaj ve Kullanma Kılavuzu Sayfa 1/32 İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 MICROVISION ÖZELLİKLERİ... 3 Çıkış Röleleri... 3 Tambur Seviyeleri... 4 4-20mA

Detaylı

Her hakkı saklıdır. POS A.. 2004 Döküman ver. 2.20 Genius Ofis Kullanım Kılavuzu 06.10.04 1

Her hakkı saklıdır. POS A.. 2004 Döküman ver. 2.20 Genius Ofis Kullanım Kılavuzu 06.10.04 1 GENIUS OFS KULLANIM KILAVUZU 1 ÇNDEKLER GENIUS OFS...1 KULLANIM KILAVUZU...1 PROGRAM ÇNDE EKRANLARIN GENEL KULLANIMI...4 KAYIT LEMLER...4 Genel...6 Kullanıcı Girii...6 Ana Menü...6 1. TANIMLAR...7 Stok

Detaylı

İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni

İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni EĞİTİM NOTLARI http://www.demirdokum.com.tr Servis Yöneticiliği İÇİNDEKİLER Sayfa İNTERAKTİF TELEKONTROL CİHAZI NEDİR 1 TEKNİK ÖZELLİKLER 1 - İnteraktif Telekontrol

Detaylı

Sinamics V20 Devreye Alma Dökümanı

Sinamics V20 Devreye Alma Dökümanı Sinamics V20 Devreye Alma Dökümanı Siemens Endüstri Sektörü Hareket Kontrol Sistemleri I DT MC Endüstri Sektörü / Hareket Kontrol Sistemleri Ba lıklar * Sinamics V20 Devreye Alma Dökümanı Genel Özellikler

Detaylı

KALE GEÇ KONTROL ÜNTELER. KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU Model-10/100-200

KALE GEÇ KONTROL ÜNTELER. KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU Model-10/100-200 KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU Model-10/100-200 ÜRÜN TANITIMI KULLANIM TALMATI KD050/10-100 & 10-200 kontrol ünitesi özellikle tüm elektrik kontrollü kilitler ve güvenlik kontrolleri için dizayn edilmitir.

Detaylı

ECONCEPT TECH 25 A - 35 A

ECONCEPT TECH 25 A - 35 A ECONCEPT TECH 5-5 5 5 80 0 0 80 400 700 7 80 0 95 80.5 9 80.5 700 0 95 7 0 0 4 450 05 40 05 7 79.5 8.5 75 49.5 8 5 75 97 94 54 5 80.5 7.5 cod. 540R800 0/009 (Rev. 00) ISTRUZIONE PER L USO L'INSTLLZIONE

Detaylı

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI

RVS DEVREYE. 07.Mart.2013 ALMA KİTABI RVS DEVREYE 07.Mart.2013 ALMA KİTABI İçindekiler Menülere erişim.... 1 Mühendis sayfasına girilmesi ve ayarların yapılması.... 3 Mühendis parametrelerinin ayarlanması.. 3 Gün, zaman saati ayarı. 3 Operatör

Detaylı

XX-POWER KULLANMA KILAVUZU

XX-POWER KULLANMA KILAVUZU XX-POWER KULLANMA KILAVUZU TM SENERTEK POWER CONTROLS FULL SINUS OUTPUT P3000 P3100 www.senertek.com 0 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 XX-POWER GENEL TANITIM I 4 ENERJİ VE MOTOR BAĞLANTILARI 4 POMPA UYGULAMALARI

Detaylı

YENİ. Pilli Kontrol Ünitesi Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu

YENİ. Pilli Kontrol Ünitesi Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu YENİ Pilli Kontrol Ünitesi Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu İçindekiler NODE ÖZELLİKLERİ... 2 NODE BİLEŞENLERİ...3 Kontrol Tuşları LCD Ekranı PİLİN / PİLLERİN BAĞLANMASI... 4 LATCHİNG SELENOİD

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM DİLİMLİ DOĞAL GAZLI YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU DOĞAL GAZ BRÜLÖRLERİ ALG 7, 9, 16, 27, 27/2, 30, 36, 36/2 ADK-Y ALÜMİNYUM DÖKÜM KULLANIM, MONTAJ ve DİLİMLİ DOĞAL GAZLI SERVİS YOĞUŞMALI KAZANLAR MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU Kod No: A.4.1.6 Kitap Baskı

Detaylı

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu

Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu 6303 5737 04/2003 TR Kullanıcı için Montaj, Kullanma ve Servis Kılavuzu Oda Termostatı RC10 Kullanmadan önce dikkatle okuyunuz Önsöz Bu cihaz ilgili norm ve yönetmelikler tarafından istenen şartları yerine

Detaylı

STANDART SÜRÜCÜLER ĐÇĐN TEMEL TANIMLAR & UYGULAMA ÖRNEKLERĐ. Micromaster 420/430/440 Sinamics G110/G120

STANDART SÜRÜCÜLER ĐÇĐN TEMEL TANIMLAR & UYGULAMA ÖRNEKLERĐ. Micromaster 420/430/440 Sinamics G110/G120 STANDART SÜRÜCÜLER ĐÇĐN TEMEL TANIMLAR & UYGULAMA ÖRNEKLERĐ Micromaster 420/430/440 Sinamics G110/G120 Ba lıklar Temel Tanımlar Sistem Parametrelerine Giri Genel Đ letme Hususları Parametre Index Yapısı

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B Split tipi hava/su ısı pompası 6 720 648 125-78.1I 6 720 810 499 (2014/02) Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B aşağıdaki parçalardan oluşur: ODU 7,5-12t ile birlikte WPLS 7,5 veya 12IE ODU

Detaylı

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros Đçindekiler 1 Özet... 9 1.1 Özetler... 10 1.1.1 Topoloji... 10 2 Güvenlik notları... 12 2.1 Ürün sorumluluğu:... 12 3 Montaj ve Kurulum... 13 3.1 Talimatlar... 13

Detaylı

PWI Serisi İndikatörler. Kullanım Kılavuzu

PWI Serisi İndikatörler. Kullanım Kılavuzu PWI Serisi İndikatörler Kullanım Kılavuzu PWI Serisi İndikatörler Kullanım Kılavuzu YASAL UYARI! Kullanmakta olduğunuz cihaz bir baskülün parçası olarak kullanılıyor ve baskül alım satım işlerinde kullanılıyor

Detaylı

Dijital Tartım ndikatörü XK3190-A12(E)

Dijital Tartım ndikatörü XK3190-A12(E) Dijital Tartım ndikatörü XK3190-A12(E) Kullanım Kılavuzu 2008.10 OC Versiyon A BÖLÜM 1 ANA ÖZELLKLER.........-2-1.1 NDKATÖRÜN TEKNK PARAMETRELER 1.2 NDKATÖRE GR BÖLÜM 2 KURULUM...............-5-2.1 NDKATÖR

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

ASTRO-01 / ASTRO-11 ASTRO-03 / ASTRO-13

ASTRO-01 / ASTRO-11 ASTRO-03 / ASTRO-13 STRO-01 / STRO-11 STRO-03 / STRO-13 Dijital stronomik Zaman Saati Pil değiştirebilme imkanı 2 Röle Çıkışı; stro-01/stro-03 (8) 2 Röle Çıkışı; stro-11/stro-13 (16) Türkçe menü Gerçek zaman ve saat stro-01/stro-11

Detaylı

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR

Model No. KX-TCD440TR. Model No. KX-TCD445TR TCD440_445TR(TR).book Page 1 Tuesday, April 20, 2004 9:11 AM İşletme Talimatları Dijital Kablosuz Telefon Model No. KX-TCD440TR Dijital Telsiz Telesekreter Sistem Model No. KX-TCD445TR Bu ünite Çağrı Kimliği

Detaylı

COMPACT UNIT & COMPACT TOP İÇİN MONTAJ VE BAKIM TALİMATLARI

COMPACT UNIT & COMPACT TOP İÇİN MONTAJ VE BAKIM TALİMATLARI COMPACT UNIT & COMPACT TOP İÇİN MONTAJ VE BAKIM TALİMATLARI Program sürümü 2.05 ve daha yenileri için uygulanabilir. COMPACT Unit COMPACT Top Dokümanın orijinal dili İsveççedir. Haber vermeksizin özellikleri

Detaylı

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir.

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. RWF50.2 ve RWF50.3 Kompakt üniversal kontrol cihazı Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. Kullanıcı kılavuzu RWF50.2/RWF50.3

Detaylı

Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar

Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar Brülörü devreye almadan önce ve servise sokmadan önce kılavuzu dikkatle okuyun. Brülör üzerindeki ve sistem üzerindeki çalışmalar yetkili şahıslar tarafından yapılmalıdır. Brülör üzerinde çalışmadan önce,

Detaylı

TÜRK YE B L MSEL VE TEKNOLOJ K ARAfiTIRMA KURUMU MARMARA ARAfiTIRMA MERKEZ ÇEVRE ENST TÜSÜ

TÜRK YE B L MSEL VE TEKNOLOJ K ARAfiTIRMA KURUMU MARMARA ARAfiTIRMA MERKEZ ÇEVRE ENST TÜSÜ TÜRK YE B L MSEL VE TEKNOLOJ K ARAfiTIRMA KURUMU MARMARA ARAfiTIRMA MERKEZ ÇEVRE ENST TÜSÜ TKİ GARP LİNYİTLERİ İŞLETMESİ MÜESSESESİ İÇİN YER ALTI SUYU VE KUYU SUYU ARITMA TESİSİ İŞLETME VE BAKIM TALIMATI

Detaylı