Eğlenceli Eğitim. Dergisi. Bebek Gelişimi. en iyi oyuncaklar. Minik. Oyun. Minik olmak sizce de harika değil mi? oyna. gülümse.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Eğlenceli Eğitim. Dergisi. Bebek Gelişimi. en iyi oyuncaklar. Minik. Oyun. Minik olmak sizce de harika değil mi? oyna. gülümse."

Transkript

1 Minik Tüketici Rehberi Eylül 2010 Sayı : 03 l Fiyat : 0 TL Dergisi Mutlu çocuklar için en iyi oyuncaklar Bebek Gelişimi Minik olmak sizce de harika değil mi? 3 yaş ve üzeri çocuklar için oyuncaklar Eğlenceli Eğitim Anne-Baba ile Oyun Şimdi başlamak istiyorum! Oyunun Gücü oyna. gülümse. büyü Güvenilen Kalite

2 Fisher-Price Türkçe web sitesini çok seveceksiniz. İnternet ile şimdi daha yakınınızdayız. İşinizde veya evinizde, nerede olursanız olun, bize ihtiyacınız olduğu anda yanınızda olacağız. Hem de tek bir klik ile... Fisher-Price dünyasına hoşgeldiniz! Çocuk, oyuncak ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve ilginç öneriler... Hayal ettiğiniz dünya tek bir klik ile yanınızda! İlk görüşte aşk! Love at first...site!

3 80yıl Katalogtaki ürünler stoklarla sınırlıdır. Tipografik hatalardan Mattel Oyuncakçılık Tic. Ltd. Şti. sorumlu değildir. Bebeğinizi mutlu edecek her şey... En değerliniz için hep en iyisini istiyoruz... 0 dan 6 yaşa kadar her yaş için güvenilir, kaliteli, eğlendirici ve eğitici ürünleri ile Fisher-Price 1930 dan beri hep yanınızda! Güvenilen Kalite

4 Eglenceli Egitim

5 Editörden Editörden Çocuklar her şeyimizdir. Çocukları doğdukları andan itibaren seviyor ve bunu onlara gösteriyoruz; oyuncaklarla ve oyun fikirleriyle, anne-babalar için öğütlerle, büyükanne ve büyükbabalar, aile yakınları ve tüm arkadaşlar için oyuncak önerileriyle. Bu dergide ihtiyaç duyduğunuz her şey mevcuttur. Küçüklerin istiyorum sözlerine ve tercihlerine saygı duyuyoruz ancak büyüklerin gerekli sözlerine de saygılıyız. Yenilikler için çıtayı yükseltiyor, kaliteyi arttırıyor, öğreniyor ve en neşeli ve en zeki erkek ve kız çocuklarıyla birlikte büyüyoruz. Daha çok öğrenmek için, Fisher- Price Türkçe web sitesine giriyoruz. Oyunu her zaman ciddiye alıyoruz. Çünkü ancak bu şekilde, çocuklarımızın karakterleri biçimlenir, ilişkiler kurulur ve en önemlisi özgüven ve yaratıcılıkları gelişir. Devam edecek sayfalarda, 0 dan 6 yaşa kadar her yaş için en iyi bebek donanımını ve oyuncak satın alma rehberini bulacaksınız. Mağazalara henüz gelmemiş oyuncaklar sizin için incelenmiş, test edilmiş ve onaylanmıştır. Tümünü görmenizi tavsiye ederiz. Faydalı bilgileri ve önerileri okuyun. Kendinizi bırakın, gülün, oynayın, eğlenin. Bir arkadaşınız olarak daima yanınızda olacağız. Fisher-Price en yakın arkadaşınızdır, ve 80 yıldan beri sizin için en iyisini üretmektedir.

6 Bebeğinizi Mutlu Edecek Her Şey... Bizim için önemlidir! Doğada Her şekilde OYUN OYUN Bebekler doğdukları andan itibaren oynamak isterler! Oyuncakla, oyunla oynarlar veya her şey onlar için oyuna dönüşebilir. Bebeğinizin oynaması için oyunlar yaratın, onunla iletişim kurun, istediğiniz her şeyi ona rahatlıkla anlatabilirsiniz, göreceksiniz ki çok hoşuna gidecektir! Hayal gücünüzü kullanarak iletişimin büyüsünün tadını çıkarabilir, basit oyun fikirleriniz sayesinde, siz ve bebeğiniz harika zamanlar geçirebilirsiniz! Siz ve bebeğiniz doğanın sunduğu eşsiz anların keyfini yılın her günü çıkarın. Uygun giysiler giyip kendinizi doğaya bırakın; kısa veya uzun yürüyüşlere çıkın, doğadaki kuşlar, kelebekler, ağaçlar, çiçeklerle dolu bir gezinti yapın! Doğa, bebeklerin ve çocukların çok hoşuna gider. Bebeğinizle beraber oynayarak unutulmaz deneyimler paylaşabilirsiniz ve Goethe nin şu sözlerini hatırlayın: «Paylaşılan bir sevinç, iki sevinçtir»! Oyun hayattır..! Oyun çocuklar için: doğal hak olmazsa olmaz deneyim hayatın neşeli ifadesi mutluluk yaratıcılık iletişim paylaşma hissetme Oyun uzmanlara göre: çocuğun enerjisini ve fiziksel gücünü gösterir hayal gücünü geliştirir duyularını geliştirir yaratıcılığı, araştırma isteğini ve öğrenme kabiliyetini harekete geçirir kinetik becerilerini geliştirir takım ruhunu, işbirliğini, karşılıklı yardımlaşmayı, dostluğu, adil oyun oynama becerilerini geliştirir iradeyi, kendini kontrol etmeyi, karar verme hızını, istikrar ve dinginlik hissini yerleştirir karakterini şekillendirir kişiliğini geliştirir çocukların iç dünyasını dışa vurur girişimi, cesareti geliştirir

7 Oyunun duygusal gücü! Oyun çocuklar için sadece eğlence değil, olgunlaşma tarzıdır. Duygusal gelişimlerine katkıda bulunur, durumları ele almalarını ve kendilerini kontrol etmeyi geliştirmeye yardımcı olur. Şimdi bunların nasıl olduğunu görelim Arabalar, Bloklar, Küpler Çocuklar, basit bir şeyle oynadıkları zaman, beyinleri «boşalır» ve gün içinde yaşadıkları, tek başına yemek yemeyi öğrenme çabaları, annenin bağırmaları gibi daha pek çok düşünceden kurtulurlar. Şarkılar Stresi azaltmanın en iyi yoludur. Yani bağırışlar, çığlıklar, «yasaklanmış» davranışlar... Çocuklar bağıra bağıra, içlerinden geldiği gibi yüksek sesle şarkı söyleyebilirler veya başkalarının yüksek sesle söyledikleri şarkıları dinleyebilirler. Top Çocuklar top ile stres atarlar ve saldırganlıklarını kontrol ederler. Birinin kafasına top çarpmaması veya herhangi bir şeyi kırmamak için mümkün olduğunca! temkinli davranırlar. Ayrıca, takım oyunu sabırlarını geliştirir. Saklambaç Çocukların kendi kendilerini kontrol etme fırsatı verir. Saklandıkları yerden ortaya çıkmak isteseler bile oyun gereği saklanmaları gerektiği için ortaya çıkmamak için kendilerini kontrol ederler. Kaydırak Çocukların doğal yükseklik korkularını aşmaları için onlara fırsat verir. Kaydırağa çıkıp aşağıya doğru kaymak onlar için ayrı bir kahramanlıktır (tabi daima sizin gözetiminizde).

8 Anne-Babalar ile Aktiviteler Oyun onların her şeyidir. Aynı sizin gibi. Bu ikilinin bir arada olması kadar çocukları başka ne keyiflendirebilir? Dedektiflik! Birkaç tane, ev eşyasını toplayın, örneğin: kutucuklar, kağıt peçeteler, mum, kamış vs. Topladığınız bu eşyaları bir mendilin üzerine koyun. Çocuğunuzun 30 saniye kadar onlara bakmasını sağlayın. Sonra bir başka mendil ile onları örtün/saklayın. Ve daha sonra, evin içinde bulunan ve oraya buraya saçılmış aynı ve benzer eşyaları iyi bir dedektif gibi bulup getirmesini isteyin. Bir gözlem, bellek ve neşe oyunu! Bulutçuklar bulutçuklar Çocuğunuzun yorulduğunu gördüğünüz zaman, onu oyun içinde dinlendirebilirsiniz! Evde, çocuğunuzla birlikte baktığınızda bulutları göreceğiniz bir yere, cam kenarı veya hava sıcaksa balkon olabilir, uzanın ve bulutları seyretmeye başlayın. Biraz sonra, bulutların değişik şekiller aldığını ve bazı nesnelere benzediklerini görüceksiniz; bulut-kediler, bulut-evler, uzun bacaklı, uzun burunlu bulut-yaratıklar... Eğer çocuğunuz çok küçükse ona bulutları neye benzettiğinizi anlatabilirsiniz, eğer daha büyükse size ne gördüğünü söylemesini isteyebilirsiniz. Aynı oyunu dışardaki bir gezintide veya kırda da oynayabilirsiniz. «Uçtu-uçtu» «Uçtu-uçtu» her yerde oynanan klasik bir oyundur! Arabada, lokantada, evde, anneannenin evinde. Bu oyunda eğlencenin yanında, çocuğunuzun, ne kadar küçük olursa olsun, atikliğini, uyanıklığını ve bilgilerini tartmış olursunuz. Hazır mısınız? Başlayalım! Ebeveynlerden biri «uçtu-uçtu» der ve işaret parmağını yukarı kaldırır, uçan nesne veya uçan bir hayvan ismi söylendiğinde parmakların havaya kaldırılması gerekir, örneğin «uçak» kelimesi. Kaldırmayan kaybeder. Oyuna değişik nesneler veya hayvanlarla devam edilir. Kaybedene değişik cezalar düşünebilirsiniz. Oyundaki kelimeleri çocuğunuzun yaşına uygun seçmenizi tavsiye ederiz.

9 Bebek starlar Bebek Gereçleri ve Oyuncaklar Sizin starlarınıza özel bebek oyuncakları ve bebek bakım/gelişim ürünleri... Bebek Starlar, özel tasarlanmış, test edilmiş, harika, sevimli, renkli, fantastik! Sadece en iyiler ile yeni bir hayata başlamak için!

10 Kesin sonuçlar için banyo ve tuvaletler! Rahatlama ve konfor için salıncaklar & anakucakları! Yemek Sandalyeleri... çok lezzetli! Resimli ve müzikli dönence ve beşik oyuncakları. İlk oyuncaklar! Yumuşak dokulu oyuncaklar, çıngıraklar, dişlikler. Yer hareketleri için jimnastik merkezleri/oyun halıları! Araçlar, küpler, renkli halkalar, bloklar, müzikli oyuncaklar, hayvanlar!

11 Tüm bebekler özeldir, tüm Fisher-Price ürünleri gibi! Fisher-Price ürünlerinin hepsini özel olarak sizin için seçtik! Bebek Bakımı & Gelişimi için Ürün Rehberi! İlk günden itibaren Ve her zaman bilgi sahibi olmanız için... Bebek Gelişimi Size özel, Çocuk Yetiştirme Tavsiyeleri Hangi sosyal çevrede olursa olsun, çocukların kişilikleri bebeklikten itibaren aile içinde ve özellikle anne tarafından şekillenir. Anne babalar, çocuklarının iyi ve kötü alışkanlıklarından sorumludurlar. Aşırı korumacılık bir çocuğu büyüdüğü zaman inisiyatif kullanmakta zorluk çeken yapıda birine dönüştürebilir. Şiddetli cezalar çocukların korku duygularının gelişmesine neden olur. Onun doğru beslenmesi için bir orta yol bulmak gerekir, bu sayede çocuk sağlıklı, güçlü, hevesli, zeki ve ağırbaşlı bir kişi olarak gelişir. Eğitim evde başlar. Çocukları önce ebeveynler, sonra büyük anne ve babalar, tavsiyeler, öneriler, örnekler, öyküler, hatta yürüyüş ve oyun ile eğitirler. Çocukların yetiştirilmesinde, yetiştirme tarzı ve pedagojik yöntemler önemli bir rol oynar, daha sonra ki hayatlarını etkiler ve tüm hayatı boyunca onlara eşlik eder.

12 Bebeğinizin banyosu günün en zevkli anlarından biridir......acele etmeden, tamamen sakin ve rahat bir ortamda yapılmalıdır! Banyocu Bebekler! Bebek starlar Bu küvet ile bebeğimi uzun yıllar yıkadım, bebeklikten yürümeye başladığı döneme kadar bu küvet kullanılabilir! P6672 Sevimli Gezegen Balina Banyo Küveti Sevimli Balina yla rahat ve eğlenceli bir banyo keyfi! Sevimli Balina Banyo Küveti, bebeğinizin doğumundan yeni yürümeye başladığı döneme kadar uzun bir süre kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bebeğinizin kaymasını engelleyici kolayca takılıp çıkarılabilir desteği vardır. Bebeğiniz büyüdüğünde bu destek çıkartılıp daha büyük boyutta bir küvet elde edebilebilir. Su dökmek için kullanılabilecek ve bebeklerin suda oynamaktan büyük keyif alacağı sevimli balina şeklinde kap da sete dahildir. Yetişkin banyo küvetine veya lavaboya kolayca yerleştirilebilir. N9275 Banyocu Arkadaşlar Sevimli banyo oyuncakları! Yeşil kaplumbağa ve mor su aygırı denizyıldızını üstlerinde taşıyorlar. Bebeğiniz denizyıldızını kaplumbağanın içine, kaplumbağayı da su aygırının içine koyarak banyo saatini daha eğlenceli hale getirebilir Banyocu Civciv Tüm zamanların en eğlenceli civcivi! Bebeğinizle birlikte yüzer ve ona neşeli anlar yaşatır. Aynı zamanda oyuncak olarak her yerde bebeğinizin oynaması için hazır bulunmaktadır. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri

13 Son sürat! Bebeğinize sizin gibi büyük olduğunu söyleyin ki sizi taklit etsin. Bezleri ortadan kaldırın ve iç çamaşırıyla gezmesini sağlayın. Ona gerçek tuvaletlere tıpatıp benzeyen tuvalet hediye edin! «Başarması» için teşvik edin. Tuvaletler N8940 Eğlenceli Tuvalet En eğlencelisi... Büyüklerin dünyasındaki tuvaletlerin tıpatıp aynısı bir kapağı, sifon çekme düğmesi ve tuvalet kağıdı kolu vardır. Tek farkı daha küçük ve eğlenceli olmasıdır. Oturulduğu zaman otomatik olarak faaliyete geçen müzikle birlikte her başarısı için onu ödüllendirir! 3 farklı şekilde kullanılabilmektedir: 1. Yeni başlayanlar için yerde durabilen ayaklı oturak. 2. Koltuk, arkalık kısmı ve ses efektleri ile birlikte klozete adapte edilebilen oturak. 3. Koltuk ve kapak kısmı tamamen çıkarılıp klozet adaptörü olarak kullanılabilen oturak. Ses ve müzik efektleri sayesinde tuvalet eğitimi çok eğlenceli bir hale gelir. 12 M4774 Kraliyet Tuvalet Prens ve prenseslere eğlenceli eğitim! Prens ve prensesleriniz tuvalet alışkanlığı kazanırken çok da keyif alacaklar. Ödül olarak değişik melodiler çalan bu eğlenceli ve eğitici tuvalet ayrıca bir hikaye kitabı ve yeniden kullanılabilir çıkartmaların olduğu ödül panosu hediyelidir. Normal klozetlere adapte edilebilir ve çıkartılabilir ayakları sayesinde kolay muhafaza edebilirsiniz. N8939 Sevimli Gezegen Froggy Tuvalet Zor gün dostu Froggy! Eğlenceli, basit ve ekonomik olan Froggy Tuvalete, çocuklar tuvalet eğitimleri boyunca hayran kalacaklar. Temizliği ve kullanımı kolay çıkarılabilir oturak, erkek çocukları için sıçramayı önleyici dahili parça ve kolay taşınabilir olma özellikleri de siz anne babalar için büyük rahatlık sağlayacaktır.

14 Fisher-Price in anakucakları ve salıncakları her bebeğin ihtiyaç duyacağı tüm donanıma sahiptir. Yalnız başına oturması, oyalanması, oynadıktan veya yemeğini yedikten sonra uyuması için uygun yerlerdir. Tıpkı Yuvası gibi Anakucakları & Salıncaklar Bebek starlar T1829 Sevimli Gezegen Zürafa Anakucağı Dokunmayın keyfine! Sevimli Gezegen Zürafa Anakucağı nda bebeğiniz ile birlikte oturacak sevimli bir dost ve bebeğinizin oynayabileceği bir sürü oyuncağı vardır. Yumuşacık kaplanmış oyuncak barından sarkan 3 Sevimli Gezegen karakter oyuncağına (bir su aygırı, bir aslan, bir de maymun!) ise, bir çan, iki çıngırak ile iki şarkı ve iki ayrı ses eşlik eder! Minik bir aslanın mırıl mırıl sesi ya da yavru bir aslanın kükremesi bebeğinizi eğlendirip, hoş vakit geçirmesine yardımcı olur. Oturma birimi zürafaya çuha bir yele ve sevimli bir çift kulak ile canlı bir görünüm verirken, diğer yandan da siz annelerin o çok sevdiği, kendini kanıtlamış platformu ile bebekleri dört bir yandan sarar. Özellikleri: Çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg. 13 M7344 İlk Arkadaşlar Anakucağı Bebeğinizin ilk arkadaşlarıyla tanışın! Bebeğinize yumuşacık ve arkadaş dolu bir dünya yaratabilirsiniz. Canlı renklerle bezenmiş anakucağının koltuk kısmı yatak rahatlığında tasarlanmıştır ve rahatlatıcı titreşim özelliğiyle bebeğiniz müthiş bir keyif sürecektir. Çıkartılabilir oyuncak barında, bebeğinizi oynamaktan zevk alacağı çıngıraklı 3 minik arkadaş beklemektedir. Özellikleri: Çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg.

15 H in-1 Anakucağı Bebeğiniz ile birlikte büyüyen konfor! 3-in-1 Anakucağı bebek koltuğundan yeni yürümeye başlayanlar bebekler için sallanan sandalyeye dönüşen uzun süreli kullanım için tasarlanmıştır. Titreşim ve sallanma özelliği yeni doğan bebeklerin rahatlamasına yardım eder. Bebeğinize yemek yedirmek veya bebeğinizin uyuması için anakucağını sabitleyen destek çubukları mevcuttur. Bebeğiniz büyüdüğünde koltuğu daha dik konumunda sandalye olarak kullanılabilirsiniz. Eğlenceli çiftlik karakterlerinden oluşan oyuncaklar takılıp çıkarılabilir özelliktedir. Oyuncak barında çıkarılabilir 3 farklı oyuncak mevcuttur. Özellikleri: İki ayrı oturma ayarı çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Anakucağı için maksimum ağırlık 9kg, Sallanan Sandalye için maksimum ağırlık 18kg Agu! Konuşuyor işte... Evet, doğduktan itibaren 3 aya kadar milliyeti ne olursa olsun dünyanın tüm bebekleri aynı kelimeyi söyler! 14 T4145 Sevimli Gezegen Anakucağı ve Sallanan Sandalye Sevimli Gezegen karakterleriyle bebeğinizin dostluğu çok uzun sürecek! Yeni Doğan dan yürümeye başlama yaşına kadar minikler için olan bu portatif anakucağı, bebeğiniz ile birlikte büyüyecek harika bir anakucağı ve bebek sandalyesi kombinasyonudur. Bebeğinizin rahat edeceğini bildiğiniz bu anakucağında, bebeğiniz ister sallanır durumda, isterse hareketsiz olarak yatabileceği gibi, titreşimleri ile sakinleştirici bir ortamda oturmaktan da ayrı keyif alacaktır. Bebeğinizin motor becerileri daha da geliştiğinde, çıkarılabilir bir kol ile iki adet eğlenceli oyuncak ilave edebilirsiniz. Yürüme çağına gelmiş minikler için ise, oyuncak barını çıkarıp ayak desteklerini daha yüksek bir konuma getirdiğinizde, hem sabit hem de sallanan bir koltuk şeklini alır. Anakucağı kolay taşınabilme özelliği sayesinde siz annelere de büyük rahatlık sağlayacaktır. Özellikleri: İki ayrı oturma ayarı çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Anakucağı için maksimum ağırlık 9kg, Sallanan Sandalye için maksimum ağırlık 18kg

16 K2565 Yağmur Ormanı Anakucağı Eğlencenin ve rahatlamanın buluşma noktası! Işıklar saçan, şelale sesi çıkaran ve hareket eden oyuncakların olduğu ekran bebeğinizin eğlenceli zamanlar geçirmesini sağlayacaktır. Anakucağında 3 farklı oyun modu vardır: 8 adet uzun ve kesintisiz melodi, 6 adet kısa melodi ve bebeklerin keyif alacağı yağmur ormanı ses efektleri. Ayrıca kolayca çıkarılabilen 3 oyuncaklı bar ve sakinleştirici titreşim özelliği sayesinde bebeğiniz konforlu bir ortamda büyüyecektir. Özellikleri: Işıklı ekran melodiler çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9kg. Bebek starlar 15 P7535 Sevimli Gezegen Delüks Anakucağı Karlardan, sulara büyüleyici bir yolculuk! Üst kısmında büyüleyici bir kar manzarası, alt kısmında muhteşem bir su manzarası olan ve hayvancıkların da bulunduğu oyuncak barı renkli görünümleri ile bebeğinizin duyularını harekete geçirecektir. Kutup ayısı buzdağında dans ederken kar taneleri etrafta uçuşmakta, bu arada sevimli penguenler de dans edip şarkı söylemektedir. 3 farklı modda çalınabilen müzik ve doğa seslerinde; 20 dakikalık uzun çalma modu, duyuları harekete geçirecek ışıklar ve devinim, balinaya vurdukça çalan kısa melodiler, hayvancıkların hareketleri ve ışık oyunları mevcuttur. Doğa efektleri de unutulmamıştır. Bebeğinizin eğlenmesi ve konforu için tüm detaylar düşünülmüştür. Bebeğinizin güvenliği için 3 noktalı emniyet kemeri ile donatılmıştır. Özellikleri: Işıklı ekran melodiler çıkarılabilen oyuncak barı titreşim 3 noktalı koruma sistemi zeminde kaymayan ayaklar makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9kg.

17 C5858 Katlanır Salıncak Bebeğinizin keyfi hiç bitmesin! Gerçek boyutlu bir salıncağın tüm özelliklerini bu küçük boyutlardaki salıncakta bulacaksınız. Ayrıca katlanabilir ve kolay taşınabilir özelliği sayesinde gittiğiniz her yere kolayca götürebilirsiniz. 8 farklı rahatlatıcı sallanma hızı ve 5 neşeli şarkıya eşlik eden göz kırpan ışıklar mevcuttur. Sesi kontrol edebilirsiniz. Bebeğiniz oyuncaklara dokunduğunda müzik, ışıklar veya sürekli müzik çalma özelliği harekete geçer. Oyuncaklar bebeğinizin görme, işitme ve dokunma duyularını harekete geçirir. Yumuşak minderi makinede yıkanabilir. Özellikleri: Oyuncak barı hız ayarı ses kontrolü müzikler kolay taşıma kolu 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg. 16 T2803 Sevimli Gezegen Jumperoo Hoppala bebeğim hoppala! Bebeğinizi tümüyle saran ve 360 derece dönebilen koltuğu sayesinde bebeğiniz 5 farklı oyuncak bölümüne ulaşabilecek ve keyifle oynayacaktır. Ön kısımdaki pilli oyuncak bebeğiniz tarafından çalıştırılabilir. 3 farklı yükseklik ayarı mevcuttur. Bebeğiniz zıpladıkça onu harekete duyarlı ışık ve ses efektleri ödüllendirir. Bebeğiniz Jumperoo nun içinde hareket ettikçe ve zıpladıkça motor becerileri gelişir. Jumperoo daki farklı dokulu oyuncaklar bebeğinizin dokunma duyusunun gelişmesini sağlar. Renkli oyuncaklar, eğlenceli sesler ve müzik bebeğinizin görsel ve işitsel yetilerini geliştirir. Bebeğinizin yaptığı bir hareket sonucu ışık veya ses çıkması bebeğinizin neden-sonuç ilişkisini anlamasına yardım eder. Oyuncaklara ulaşmaya ve onları tutmaya çalışması bebeğinizin el-göz koordinasyonunu geliştirir. Sadece, başını yardım almadan dik tutabilen, ürünün içinden tek başına dışarı çıkamayan ve tırmanamayan bebekler için uygundur. Taşıma Kapasitesi: Maksimum ağırlık 9 kg, maksimum boy ölçüsü: 81 cm Evvel zaman içinde......uzaktaki bir ormanda... Araştırmalar göstermiştir ki; bebeklerin ilk tercihi yatmadan önce hikaye okunmasıdır, hikayeler bebeklerin daha iyi uyumalarına yardımcı olur. Onların sevgili «hikayecileri» hikayedeki karakterlere uygun gerçek sesler çıkaran veya şakalar yapan anneleridir. Bu anlar, bağların kuvvetlenmesine yardımcı olur ve bebeklerin gelişmesinde önemli rol oynar.

18 Bebek starlar H7184 Akvaryum Salıncak Salıncak ve beşik bir arada! Bu çok yönlü salıncak bebeğinizi iki farklı yöne sallayarak rahatlatır; bir salıncak gibi öne arkaya veya bir beşik gibi sağa sola. Müzik, loş ışıklar ve huzur verici su sesi efektleri de mevcuttur. Değişen ışık oyunları, yüzen karakterleri ile akvaryum su küresi ve dört çeşit peluş su karakterinin olduğu dönence bebeğinize keyifli bir eğlence sunar. Bebeğinizi eğlendirmek için altı farklı hız, sekiz değişik şarkı ve üç okyanus efekti seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Özellikleri: Dönence 2 değişik sallanma modu hız ayarı ses kontrolü müzikler 3 noktalı koruma sistemi Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg Salıncak benim için son derece uygun! Yani ne zaman bebeğim mızmızlanıp ağlarsa, salıncağa koyuyorum, hemen rahatlıyor...! Ah! O kadar süper ki! 17 K6077 Yağmur Ormanı Beşik Salıncak Yağmur ormanına yolculuk başlıyor! Yağmur Ormanı Beşik Salıncak her iki tarafa sallanabilme özelliğiyle bebeğinizin en konforlu salıncağı olacak! Salıncak, 6 ayrı hızda sallanabilirken, kimi sakinleştirici, kimi de eğlenceli 12 ayrı melodi salıncağın efendisine eşlik eder. Doğal seslerden oluşan iki seçenek ise yağmur ormanı atmosferini daha zengin kılar. Üst kısmında ise, üç yumuşacık arkadaşın etrafındaki yaprakların yavaşça açılıp kapandığı büyüleyici bir dönence! Dönence, üzeri açık kullanım için arkaya katlanıp, bebeğinizi kolayca yerine yatırabilmeniz veya kucağınıza alabilmenize yardımcı olur. Salıncakta ayrıca bir yemek tepsisi, iki ayrı konumda arkaya yaslanma düzeneği ve kolayca çıkarılıp makinede yıkanabilir minder de mevcuttur. Pille çalışır, fişe takılmaz. Özellikleri: Katlanabilir dönence 2 değişik sallanma modu hız ayarı ses kontrolü müzikler 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Maksimum 9 kg

19 18 P6948 Üçü Birarada Salıncak Bebeklerin ihtiyacı olan tüm konfor! 3 ayrı fonksiyonu kendinde toplayan salıncak; hem salıncak, hem anakucağı, hem de sallanan sandalye! Koltuk bölümünü salıncaktan kolayca çıkarıp istediğiniz yere götürebileceğiniz bir anakucağına dönüştürebilirsiniz. Anakucağı bebeğinizin beslenmesi veya uyuması için sabit pozisyona getirilebilir. Bebeğiniz büyüdüğünde salıncak tamamen kaldırıp ve sallanan sandalye olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Salıncağın 2 sallanma hızı, ses kontrollü 5 farklı şarkı ve çıkartılabilen 2 yumuşak oyuncaklı oyuncak barı mevcuttur. Özellikleri: Oyuncak barı hız ayarı ses kontrolü müzikler 3 noktalı koruma sistemi makinede yıkanabilen kılıf Taşıma Kapasitesi: Salıncak ve anakucağı için maksimum ağırlık 9 kg., sallanan sandalye için maksimum ağırlık 18kg.

20 Günden güne büyüyor, iştahı açılıyor ve yeni lezzetler tadıyor... Fisher-Price, bebeğiniz için size en iyi mama sandalyelerini öneriyor. Haydi inceleyelim! Mama Herkes yerine otursun, yemek vakti Sandalyeleri Bebek starlar Fisher-Price mama sandalyelerinin özel tasarımları, güvenliği ve kullanılırlığı ile hem bebeğiniz, hem siz çok rahat edeceksiniz. Neden Yemiyorlar? M5749 Yağmur Ormanı Mama Koltuğu Hey yerde neşeli öğünler, eğlenceli zamanlar! Bu harika mama koltuğu, bebeğinizin hem yemek yerken rahat etmesi, hem de keyifli vakit eçirmesi için özel tasarlanmıştır. Bebeğinizin, yemek yemediği zamanlarda uzun süre oyalanabilmesi için sevimli kahramanlardan oluşan bir oyuncak tepsisi mevcuttur. Yemek vakti gelince oyuncak tepsisinini kolayca çıkarabilirsiniz. 3 noktalı koruma sistemi sayesinde bebeğiniz mama koltuğunda güvenle oturacaktır. Ayrıca kolay taşınabilen bu mama koltuğunu gittiğiniz her yere götürebilir ve herhangi bir koltuğa veya sandalyeye kayışları sayesinde sabitleyebilirsiniz. Bebeğiniz büyüdükçe, bu çok kullanışlı mama koltuğunun kademeli güvenlik kemeri, üç kademeli yükseklik ayarı ve çıkarılabilen sırt kısmı ve tepsi gibi özellikleri sayesinde mama koltuğunu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanabilir tepsisi de temizlik konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Taşıma Kapasitesi: Maksimum 20,5 kg Çocuklar diş çıkardıkları zaman yemeği sık sık reddederler. Eğer ağrı çocuğunuzun iştahını etkilerse, bir süre daha sütle beslenecektir. Bu arada, muz veya yoğurt gibi yumuşak gıdaların çiğnenmesi ve yutulması, diş etlerinin rahatlamasına yardımcı olur ve aynı zamanda ona gerekli gıdayı da sağlar.

21 T1837 Sevimli Gezegen Mama Sandalyesi Keyifli mama zamanı! Hem siz, hem de bebeğiniz Sevimli Gezegen karakterleriyle bezenmiş bu sandalyenin özeliklerini çok seveceksiniz. Yedi ayrı yükseklik ayarı, üç ayrı arkaya yaslanma ayarı ile en uygun konumu sunan bu sandalyede, bulaşık makinesine girebilen iç tepsi ile 1 adet çıkarılabilir tepsi, silinebilen ve yıkanabilen minder ve kullanımı bittiğinde kolayca kaldırılabilmesi için katlanır bacakları mevcuttur. Taşıma Kapasitesi: Maksimum ağırlık 23kg. Bu mama sandalyesi tam bebeğime göre, artık akşam yemeklerimize o da bize katılıyor. 20 L0541 Yağmur Ormanı Mama Sandalyesi Yemekte yağmur ormanı tazeliği! Yağmur Ormanı Mama Sandalyesinin çıkarılabilen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen tepsisi sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Aynı zamanda tepsiye sabitlenmiş diş oyuncağı da bebeğinizi çok eğlendirecektir. Diş oyuncağı sabit olduğu için bebeğiniz uzun süre düşürmeden oynayabilir ve yere temas etmediği için de daha hijyeniktir. Mama Sandalyesinin ayrıca yıkanabilir emniyet kayışları, silinebilir kumaş kaplı minderi, tek elle çıkartılabilir yemek tepsisi, kilitlenebilir tekerlekleri ve üç pozisyonda arkaya yatırılabilir koltuk gibi özellikleri mevcuttur. Katlanabilme özelliğinden dolayı yer kaplamaz. Taşıma Kapasitesi: Maksimum ağırlık 23kg. N2867 Sevimli Dostlar Yemek sofrasındaki dostlar! Her yerde rahatça oynanabilecek bu eğlenceli oyuncak mama sandalyesinde bebeğinizin en yakın arkadaşı olacaktır. Düz zemine yapışabilme özelliği sayesinde bu harika oyuncak yere düşmeyecek ve bebeğiniz sevimli karakterlerle uzun süre oynayabilecektir. Sevimli karakterler hem ağacın çevresinde dönmekte, hem de yukarıdan aşağıya hareket etmektedirler. L2175 Renkli Dostlar Bebeğinizin yemeğine renk katacaklar! 3 sevimli karakterden oluşan bu oyuncak ile bebeğiniz çok hoş vakit geçirecek. Bebeğiniz sevimli karakterleri çevirdikçe; kelebek şıngırtılı sesler çıkarır ve maymun da hızla döner. Vantuzlu ayağı sayesinde düz zeminlere yapıştırabilir ve bebeğinizin daha hijyenik ve uzun süreli oynamasını sağlayabilirsiniz. Yaş Grubu: 3 ay ve üzeri

22 Bebek starlar 0-6 Aylık Bebekler için Oyuncaklar Hoş geldin bebek! Ve... eğer ikiz ise hoş geldiniz bebekler! Etrafı güzel renkli, yumuşak, şirin ve bebekler için yararlı özel oyuncaklarla doldurun. Nasıl oyuncaklar yararlıdır? Aşağıdaki alanlarda bebeğin gelişimine olumlu katkı sağlıyorlarsa: Fiziksel & kinetik gelişim. Duygusal gelişim. Ruhsal ve zihinsel gelişim. Sosyal gelişim. Ahlaki gelişim. Fisher-Price, bebekleri büyülüyor, dokunma ihtiyacını arttırıyor, onların hareketlerini ve zekalarını güçlendiriyor. İlerleyen sayfalarda, hayatınıza yeni girmiş küçük bebeğiniz için size sunduğumuz önerilere siz de hayran kalacaksınız. 21 Hayat oyundur!

23 Aynı sizin gibi bebeğinizle konuşan ve şarkı söyleyen bir oyuncak serisi... İnanılmaz, ama gerçek! Fisher-Price tan muhteşem bir yenilik: Yeni doğmuş ve üzeri bebekler için LiL Laugh & Learn eğitici oyuncaklar serisi. LiL Laugh & Learn ile bebeğiniz ilk ninnilerini, ilk şarkılarını dinleyecek ve ilk kelimelerini öğrenecek. Ayrıca ilk çizgilerini, şekillerini görecek, ilk renklerini ve kelimelerini tanıyacak ve etrafındaki dünya ile ilk temasını kuracak. Bebeğinize şarkı söyleyin, oyuncakların kahramanları arasından küçük hikayeler yaratın, kelimelerle oynayarak siz de oyuna dahil olun ve Fisher-Price yardımıyla bebeğinizin ilk öğretmeni olun! LiL Laugh & Learn 22 Akıllı Oyuncaklar Bebeğimi yalnız başına bırakamam. Zaman zaman ona bakıyorum ve eğer uyandıysa onu okşuyorum, tatlı sözcükler söylüyorum veya uzaktan kumanda ile dönenceyi çalıştırıyorum. İyi geceler tatlı bebek R1246 Mutlu Düşler Dönence İyi geceler tatlı bebek... Bebeğinizin mutlu düşler görmesi için odasına yumuşak yansımalar ve dinlendirici müzik getiren yepyeni dönence ile bebeğiniz mışıl mışıl uykuya dalacak. Bebeğiniz Bach, Beethoven, Mozart klasikleri veya Türkçe bir ninni dinlerken, yumuşak dostlar bebeğinizin başı üstünde dönecekler. Uzaktan kumandası sayesinde bebeğinizi uyandırmadan dönenceyi çalıştırabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri

24 Renklere bak her yerde onlar var... Bebek starlar R1248 Eğitici Uyku Arkadaşı Köpekçik Eğlenceli köpekçikle mışıl mışıl uykular... Bebeğinizin karyolasına monte edilebilen bu sevimli Köpekçik bebeğinizi hem çok eğlendirecek, hem de uykuya dalmasını sağlayacak. Bebeğiniz dişlenebilir kemiği çektiğinde müzik harekete geçer ve Köpekçik Türkçe bir şarkı söyler, üç eğlenceli müzik ve iki de ses efekti çalar. Salıncağa ve istediğiniz başka bir yere bağlanabilmesi için askıları mevcuttur. Bebeğiniz büyüdüğünde istediği her yerde bu Köpekçik ile oynayabilir. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri Her gün sayarsın bir şeyler evde,dışarda oynarken... R1247 Eğitici Aktivite Kitabı Bebeğinizin ilk kitabı... Eğitici Aktivite Kitabı sayesinde bebeğinizle birlikte eğitici ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Her sayfada bebeğin dokunma duyusunu geliştirecek farklı dokular ve çeşitli sürprizler bulunmaktadır. Bebeğiniz bu eğlenceli sayfalarda gezinirken sayıları ve değişik nesneleri de öğrenir. Ayrıca dişlenebilir köpekçik, düğmeye bastığınızda çalan Türkçe şarkı, üç müzik ve iki ses efektini bu harika Aktivite Kitabında bulabilirsiniz. Yaş Grubu: 0 Ay ve üzeri "1, 2, 3, " Haberler Şarkı artık, çocuğun dil kabiliyetini geliştirmek için en uygun yöntem olarak kabul edilmektedir. Eğlenceli tekerlemeler, çocuğun kelimeleri ve önerileri daha iyi kavramasına yardımcı olmaktadır.

25 Uyumuyor, hafif uyuyor, devamlı uyanıyor, saat kaç? Yataklarına asılabilir ve bebeğinizin başı üstünde dönen müzikli oyuncaklar kullanma vaktiniz gelmiş! Oyuncaklar bebeği sakinleştirirler ve aynı zamanda görme ve işitme duyularının gelişmesine de yardım ederler. Fisher-Price ürünleri bebeklerin, uyumadan önce müzik, hareket ve tavana yansıyan değişik şekillerle gevşemelerini sağlar ve duyularını geliştirir. İlerleyen sayfalarda bu ürünleri detaylarıyla bulabilirsiniz. Ayrıca aşağıda uyku için bazı öğütleri de sizin için sıraladık. Beşik Oyuncakları Bebeğimin akşam Bebeğimin uyumasına akşam nasıl uyumasına yardımcı nasıl yardımcı olurum? olurum? 24 Tatlı Uykular! Bebekler ilk olarak yemek yerken annelerinin kucaklarında uykuya dalarlar. Ancak, kademeli olarak bağımsız bir şekilde yatmayı da öğrenmeleri gerekir. Yarı uykulu bir halde olduğu zaman bebeğinizi yatağına koyabilirsiniz. Örneğin ona bir «geçiş» oyuncağı verin, bu oyuncak sizin daha önceden kucakladığınız, özel kokunuza sahip bir oyuncak olabilir, böylece bebeğiniz, yanında bulunmadığınız zamanlarda da sizin kokunuzu bu oyuncaktan duyabilir, dolayısıyla koku hafızasında sizin varlığınızla ilgili bağlantıları kurar. Bebeklerin özellikle gelişmiş koku alma duyguları vardır ve korkuyla uyandıklarında sizin kokunuz bir emniyet sübabı gibi faaliyet gösterir ve yatıştırıcı özellikler kazanır. Gündüz ve geceyi ayırma. Yeni doğan bebekler çoğunlukla gündüz ve geceyi karıştırırlar. Bebeğinize, banyo, yumuşak masaj, şarkılar/ninniler ve düşük ışık gibi çeşitli ritüeller kullanarak, ne zaman gece olduğunu anlaması konusunda yardımcı olabilirsiniz. Akşam öğünleri sakin olmalı ve bebek tam olarak uyanmadan, yarı uykulu olarak ağlamaya başladığı zaman verilmelidir.

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı

Eğitim Yolu Rehberi. Eğitim Yolu Rehberi Anne-Babalar için El Kitabı. Anne-Babalar için El Kitabı Eğitim Yolu Rehberi. Anne-Babalar için El Kitabı Bu Eğitim Yolu Rehberi Early Excellence ve Önyargılara bilinçli yaklaşan bir Eğitim ve Öğrenim temelinde hazırlanmıştır. Eğitim Yolu Rehberi Anne-babaları

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ÇOCUK ETKİNLİKLERİ ANKARA, 2009 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz?

Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? Bebeğinizle hangi aylarda hangi oyunları oynayabilirsiniz? 1 / 20 1.ay Bebeğinizin yüz ifadelerini ve onun çıkardığı sesleri taklit ediniz. Bebeğinizin

Detaylı

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir.

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇLAYICI İFADELER Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. Ben hiç yemek ayırt etmem. Açıkçası her yemeği severek yerim.

Detaylı

Şimdi doğayla kucaklaşma zamanı. Aromaterapi ve sağlık. Ayşe Tolga ile annelik ve güzellik üzerine

Şimdi doğayla kucaklaşma zamanı. Aromaterapi ve sağlık. Ayşe Tolga ile annelik ve güzellik üzerine Mayıs 2014 Sayı: 37 Y a ş a r H o l d i n g G ı d a v e İ ç e c e k G r u b u y a y ı n ı d ı r. P a r a i l e s a t ı l a m a z. Çocuk gelişiminde anne-babanın rol dağılımı nasıl olmalı? Aromaterapi ve

Detaylı

Pink Martini Konserleri İle Mutlu Bir Bahar. Minimalizm. Taç Mahal Bir Aşk Hikâyesi. Naif Bir Sanat. Varyant Karşıyaka Eşi Benzeri Yok!

Pink Martini Konserleri İle Mutlu Bir Bahar. Minimalizm. Taç Mahal Bir Aşk Hikâyesi. Naif Bir Sanat. Varyant Karşıyaka Eşi Benzeri Yok! Pink Martini Konserleri İle Mutlu Bir Bahar Arzu Akgün Resim Sanatı Üzerine Taç Mahal Bir Aşk Hikâyesi Bahçe, Balkon ve Teraslarınıza Mor Dokunuşlar Sardunaki Otel Birlikte Geçen On Yıl Varyant Karşıyaka

Detaylı

BOŞANMA, EBEVEYN ve ÇOCUK

BOŞANMA, EBEVEYN ve ÇOCUK T.C. LÜLEBURGAZ KAYMAKAMLIĞI LÜLEBURGAZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ BOŞANMA, EBEVEYN ve ÇOCUK E-kitap formatı, Hukuk Sokağı tarafından hazırlanmıştır. Koordinatör Birsen KARAEL Rehberlik ve Araştırma Merkezi

Detaylı

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012

Bilge Çocuk. Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor. Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Bilge Çocuk Yıl: 2 Sayı: 5 / 2012 Denizler, yaşamayı bizim kadar hak ediyor Küçükçekmece Belediyesi nin çocuklara armağanıdır. Sanatsız kalmayın! Bilgi Evleri Sanat Kursları Kayıtları Devam Ediyor. n Gitar

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi

... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi ... IYI KITAP.... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi Mart 2015 SayI 72.. Ücretsizdir www.iyikitap.net 2009 yılı Mart ayıydı. İyi Kitap ın ilk sayısı çıktı. O günden bu yana tam 72 sayı

Detaylı

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET

GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET GÖRME ENGELLİLER İÇİN BAĞIMSIZ HAREKET AHMET ÜNÜVAR Bağımsız Hareket Uzmanı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Emirgan Altınokta Görme Engelliler Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İstanbul-2013 İÇİNDEKİLER

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

Montessori Yaklaşımına Genel Bir Bakış ve Eğitim Ortamının Düzenlenmesi

Montessori Yaklaşımına Genel Bir Bakış ve Eğitim Ortamının Düzenlenmesi Aralık, 2012, Cilt 1, Sayı, 2, s. 85-113 Journal of Policy Analysis in Education December, 2012, Volume 1, Issue 2, pp. 85-113 Montessori Yaklaşımına Genel Bir Bakış ve Eğitim Ortamının Düzenlenmesi A

Detaylı

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi

ZINDE YA AM EV GÜ. Başlangıç rehberi ZINDE YA AM EV GÜ Başlangıç rehberi Ömür boyu sürecek bir serüven Amway Serbest Girişimcisi olduğunuz için tebrikler! Amway ile yüksek başarı düzeylerine ulaşan liderlerden her zaman aynı şeyi duyuyoruz.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Açıkgöz Büyükler İçin İpuçları

Açıkgöz Büyükler İçin İpuçları Açıkgöz Büyükler İçin İpuçları Bebeğiniz doğdu! Bebeğiniz için güvenli uyku nasıl olmalı? Bebeğinizin uyuyacağı yeri seçerken şu gerçekleri dikkate alın: Florida Eyaleti nde yaralanmalara bağlı bebek ölümlerinin

Detaylı

SAĞLIKLI GÜVENLİ YAŞAM SAĞLIKLI GÜVENLİ YAŞAM 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN

SAĞLIKLI GÜVENLİ YAŞAM SAĞLIKLI GÜVENLİ YAŞAM 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN tmmob makina mühendisleri odası istanbul şubesi 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN 6-12 YAŞ İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN SAĞLIKLI SAĞLIKLI ve ve GÜVENLİ YAŞAM GÜVENLİ YAŞAM tmmob makina mühendisleri odası

Detaylı

Tıpkı Gladyatör gibi! s.4. Güç ve dayanıklılık yarışması MyClub Challenge S.8. MyClub s Fitness Magazine

Tıpkı Gladyatör gibi! s.4. Güç ve dayanıklılık yarışması MyClub Challenge S.8. MyClub s Fitness Magazine MyClub Road Runners ile doğa koşucuları olun MyClub ın oluşturduğu Road Runners koşu takımına katılın, doğada içsel bir huzur ve genç bir bedene sahip olun. s.12 5 adımda bikini vücudu Bikini giymek cesaret

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

Gayle Forman - Eğer Yaşarsam

Gayle Forman - Eğer Yaşarsam Gayle Forman - Eğer Yaşarsam www.cepsitesi.net Nick için Sonunda... Daima 07:09 Herkes kar yüzünden olduğunu düşünüyordu. Aslında bu, bir bakıma doğru sayılırdı. Bu sabah uyandığımda ön bahçedeki çimenliğin

Detaylı

OYUNLARIN ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKILARI VE GAZİANTEP ÇOCUK OYUNLARI * Cengiz GÖKŞEN **

OYUNLARIN ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKILARI VE GAZİANTEP ÇOCUK OYUNLARI * Cengiz GÖKŞEN ** A. Ü. Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi [TAED] 52, ERZURUM 2014, 229-259 OYUNLARIN ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKILARI VE GAZİANTEP ÇOCUK OYUNLARI * Cengiz GÖKŞEN ** Ø. Giriş Özet Çocuklar fiziksel

Detaylı

HABERLER. Çocuklarımıza Özel Ay Nisan. KentPlus. 3352 Ada. Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz Etkinliklerle Dolu?

HABERLER. Çocuklarımıza Özel Ay Nisan. KentPlus. 3352 Ada. Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz Etkinliklerle Dolu? 3352 Ada KentPlus HABERLER Çocuklarımıza Özel Ay Nisan KentPlus ta Dünya Kadınlar Günü Çok Özel Kutlandı! İstanbul Oyuncak Müzesi ve Yeni Oyuncağı Şarlo Bebek Nisan ayı KentPlus lılar için Hangi Sürpriz

Detaylı

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 SÖYLEŞİ Sibel Arna ile oğlu Rüzgar üzerine sohbet SAĞLIKLI BESLENME Vitamin deposu kış meyveleri LEZZETLİ TARİFLER Kışa

Detaylı

Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir. Günlüğüm

Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir. Günlüğüm Veekmans, K., Kühn-Inacker, H., Almadin, S., D`Haese, P. Deniz Taşkıran tarafından Türkçe ye çevirilmiştir Günlüğüm ÇOCUĞUN RESMI Merhaba, benim adım... Doğum günüm... ve işitme cihazı kullanmaya başladığım

Detaylı

Çeviri: Feride Kurtulmuş

Çeviri: Feride Kurtulmuş KĐTAP NASIL OKUNUR RON FRY TĐMAŞ YAYINLARI / 570 ÇALIŞMA TEKNĐKLERĐ DĐZĐSĐ /4 Eserin Türkçe'ye çeviri hakkı Career Press ile yapılan anlaşma uyarınca Timaş Yayınları'na aittir. Đzinsiz yayınlanamaz. Kaynak

Detaylı

İlköğretim TRAFİK GÜVENLİĞİ. Ders Kitabı. Yazarlar KOMİSYON

İlköğretim TRAFİK GÜVENLİĞİ. Ders Kitabı. Yazarlar KOMİSYON İlköğretim TRAFİK GÜVENLİĞİ Ders Kitabı Yazarlar KOMİSYON DEVLET KİTAPLARI BİRİNCİ BASKI..., 2012 M LLÎ E T M BAKANLI I YAYINLARI...: 5762 DERS KİTAPLARI DİZİSİ...: 1565 12.?.Y.0002.4268 Her hakkı saklıdır

Detaylı

ESTETİKLİ VAJEN DUDAKLARI ZAYIFLAMAK İÇİNN ZİHNİNİZİ AKLINIZI KULLANIN POPO KÜÇÜLTME PENİS BÜYÜTME REKLAMLARI VE ÜRÜNLERI

ESTETİKLİ VAJEN DUDAKLARI ZAYIFLAMAK İÇİNN ZİHNİNİZİ AKLINIZI KULLANIN POPO KÜÇÜLTME PENİS BÜYÜTME REKLAMLARI VE ÜRÜNLERI YIL: 1 SAYI: 1 MAYIS 2014 www.raananestetik.net ESTETİKLİ VAJEN DUDAKLARI ZAYIFLAMAK İÇİNN ZİHNİNİZİ AKLINIZI KULLANIN POPO KÜÇÜLTME PENİS BÜYÜTME REKLAMLARI VE ÜRÜNLERI & LABIA GENÇLEŞTİRME GENITAL BÖLGE

Detaylı

Sonbahar detoksuyla yenilenin s.9. MyClub s Fitness Magazine. Ş marman n tam vakti! Egzersiz yapanlar için püf noktaları

Sonbahar detoksuyla yenilenin s.9. MyClub s Fitness Magazine. Ş marman n tam vakti! Egzersiz yapanlar için püf noktaları Egzersiz yapanlar için püf noktaları MyClub Beslenme ve Diyet Uzmanı Hale Taşgın, egzersiz yapanlara ve yakın dönemde yapmayı planlayanlara, beslenme önerilerinde bulunuyor. s.2 Ş marman n tam vakti! Hepimiz

Detaylı

Her macerada daha yukarıdan düşmek

Her macerada daha yukarıdan düşmek ... IYI KITAP.... Aylik Okul Öncesi, Çocuk ve Gençlik Kitaplari Gazetesi. Haziran 2014 SayI 64.. Ücretsizdir www.iyikitap.net Her macerada daha yukarıdan düşmek Scott Westerfeld in Çirkinler, Güzeller,

Detaylı