FĠLM KATALOG Tel : Gsm: mail:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FĠLM KATALOG 2015. Tel : 216 553 08 16 Gsm: 532 520 46 61 mail: renkyapim@gmail.com. www.renkyapim.com.tr"

Transkript

1 Renk Yapım 17 yıldır ulusal, bölgesel yerel ve uydu kanallarına film, yerli ve yabancı dizi, çizgi film, belgesel türü yapımlar satan bir firmadır. Elimizde bulunan yapımların tamamının listesini ve tanıtımlarını bu dosyada bulabilirsiniz. Ayrıca yapımlarımızın izlemelerini internet sitemizden yapabilirsiniz. FĠLM KATALOG 2015 Tel : Gsm: mail:

2 BELGESELLER, TOPLAM 1589 BÖLÜM NO ESERĠN ADI TÜRÜ BÖLÜM SÜRE 1 AVRUPA KITASINI KUġBAKIġI SEYĠR BELGESEL GEZĠ AMERĠKA KITASINI KUġBAKIġI SEYĠR BELGESEL KOMEDĠ DÜNYA KUPASI ÜLKELERĠNĠ KUġBAKIġI SEYĠR BELGESEL GEZĠ AVRUPA TARĠHĠNE KUġBAKIġI SEYĠR BELGESEL KOMEDĠ DÜNYA MĠRASI MEKÂNLAR BELGESEL GEZĠ MĠNĠK HAYVAN GÜNLÜKLERĠ BELGESEL KOMEDĠ SIRADIġI YARATIKLAR MOST EXTREME BELGESEL DOĞA YARATIK OLMAK BE THE CREATURE BELGESEL-DOĞA VAHSĠ DOĞADA YAġAM BELGESEL-DOĞA DOĞAYA YÖN VERENLER BELGESEL-DOĞA OKYANUSUN GĠZEMLĠ YERLERĠ BELGESEL-SUALTI OKYANUSUN GĠZEMLĠ YARATIKLARI BELGESEL-SUALTI AKDENĠZĠN HAZĠNELERĠ BELGESEL-SUALTI ATLARLA TARĠHĠN ĠZĠNDE BELGESEL MACERA SOĞUKKANLI KATĠLLER BELGESEL POLĠSĠYE BUNU NASIL YAPMIġLAR BELGESEL BĠLĠM EVRENDE YOLCULUK BELGESEL UZAY BĠLĠNMEYEN YÖNLERĠYLE UZAY BELGESEL UZAY TELESKOPLARIN GÖZÜNDEN UZAY BELGESEL UZAY NOBEL ÖDÜLLÜ ĠCATLAR BELGESEL-BĠLĠM BĠLĠM VE MÜHENDĠSLĠĞĠN ÖNCÜLERĠ BELGESEL-BĠLĠM TARĠHĠN AKIġINI DEĞĠġTĠREN OLAYLAR BELGESEL TARĠHĠ ĠKĠNCĠ DÜNYA SAVAġI TARĠH BELGESELĠ DÜNYAYI DEĞĠġTĠREN YIL 1945 BELGESEL KARIġIK BELGESELLER BELGESEL KOMĠK VĠDEOLAR EĞLENCE ACIDAN TATLIYA YEMEK TARĠFLERĠ GÜNÜN MENÜSÜ YEMEK TARĠFLERĠ ġġfali NOTLAR BĠTKĠLERĠN TANITIMI KÜLTÜR MANTARI NE NERDEN ÇIKMIġ TARĠHTE BUGÜN GEÇMĠġTE BUGÜN DĠPNOT-TARĠHĠ BĠLGĠ KÖġESĠ TARĠHĠ OLAYLAR DĠPNOT-TARĠHĠ MEKAN TARĠHĠ MEKANLAR SĠNETÜRK PERDE ARKASI Tel: Gsm : Mail:

3 YERLĠ ve YABANCI DĠZĠLER, TOPLAM 1141 BÖLÜM NO ESERĠN ADI TÜRÜ BÖLÜM SÜRE 1 KURUNTU AĠLESĠ YERLĠ DĠZĠ DERMAN BEY YERLĠ DĠZĠ AġKIN DAĞLARDA GEZER YERLĠ DĠZĠ AġKINA EġKĠYA YERLĠ DĠZĠ TÜRKÜ FĠLMLERĠ TÜRK FĠLMĠ ELTĠLER YERLĠ DĠZĠ BĠZĠM ELTĠLER YERLĠ DĠZĠ KOMġULAR YERLĠ DĠZĠ BAHÇĠVANIN KIZI PEMBE DĠZĠ SHAOLĠN EFSANESĠ AKSĠYON DĠZĠ DEDEKTĠF LEA POLĠSĠYE DĠZĠ BONANZA WESTERN DĠZĠ ĠġGAL DĠZĠ HAZRETĠ HÜSEYĠNĠN ELÇĠSĠ DĠNĠ-DĠZĠ CABĠR BĠN HAYYAN DĠNĠ-DĠZĠ VEYSEL KARANĠ DĠNĠ-DĠZĠ YABANCI SĠNEMA FĠLMLERĠ KLASĠK FĠLM KLASĠK FĠLM RENKLĠ ve SĠYAH BEYAZ KLASĠK FĠLM CHARLĠE CHAPLĠN KLASĠKLERĠ KOMEDĠ ÇĠZGĠ FĠLMLER, TOPLAM 609 BÖLÜM NO ESERĠN ADI TÜRÜ BÖLÜM SÜRE 1 ELEMENTLER ve MACERALARI ÇĠZGĠ DĠZĠ YAĞMUR DAMLASI ÇĠZGĠ DĠZĠ AT ÇĠFTLĠĞĠ - HORSELAND ÇĠZGĠ DĠZĠ RESSAM VAN DOGH ÇĠZGĠ DĠZĠ ADĠBO ĠLE VÜCUDUMUZU ve DÜNYAMIZI TANIYALIM ÇĠZGĠ DĠZĠ SEVĠMLĠ EJDERHANIN MACERALARI ÇĠZGĠ DĠZĠ MASAL DÜNYASI YERLĠ ÇĠZGĠ DĠZĠ KARAGÖZ VE HACĠVAT YERLĠ ÇĠZGĠ DĠZĠ ÖNDER ĠNSANLAR YERLĠ ÇĠZGĠ DĠZĠ HAYVANLAR ÂLEMĠ YERLĠ ÇĠZGĠ DĠZĠ AFACAN ĠZCĠLERĠN MACERALARI DĠNĠ ÇĠZGĠ DĠZĠ YERLĠ ÇĠZGĠ SĠNEMALAR ÇĠZGĠ FĠLM SÜPERMAN-TEMELREĠS-BUGSBUNY-CASPER-DĠĞER ÇĠZGĠ SERĠ Tel: Gsm : Mail:

4 AVRUPA KITASINI KUġBAKIġI SEYĠR Seyahat Belgeseli, 56 bölüm, her bölüm 30 dakika Avrupayı KuĢbakıĢı Seyir programı Avrupa kıtasının tamamen farklı bir görünümünü sunan benzersiz bir seyahat belgeseli dizisidir. 300 metre yükseklikten yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilen ve dünya çapında birçok ödül alan bu belgesel serisi kıtanın en güzel doğal ve tarihi yerleri görüntülenmiģtir. Farklı bakıģ açıları ile çekilen bu yapım izleyiciye müthiģ bir seyir zevki vermektedir. Belgeseldeki her yolculuk seyirciyi harika bir yolculuğa çıkarıyor ve bambaģka bir bakıģ açısıyla Avrupa kıtasının güzelliklerini sunuyor. Bu seride, muhteģem manzarası ile yüksek dağları ve köyleri, Snowdon Dağı zirvesinde güneģin batıģını, büyük Ģehirlerin gökyüzünden muhteģem manzarasını, antik kaleleri, Ģehirlerin yanıbaģına yapılmıģ devasa suni gölleri, limanları ve antik kentleri, Ġkinci dünya savaģına Ģahitlik eden Fransa'daki Normandiya kıyılarını, Ġtalya ve Ġspanya harika sahillerini, havadan çekilmiģ muhteģem görüntülerle ve farklı bir bakıģ açısıyla izleme imkanı bulacaksınız. Belgeselin her bölümüde, doğal ve tarihi güzelliğe sahip çekim mekanlarının en az 25 yerinde çekim yapılmıģtır. KuĢbakıĢı serisi ile, arkanıza yaslanın ve koltuğunuzda dünyayı farklı bir bakıģ açısı ile gökyüzünden hatta bazen bulutların arasından izleyin. Ġtalya, Ġspanya,Ġngiltere, Ġrlanda, Ġskoçya, Almanya, Portekiz, Fransa, antik kaleleri ile Ġsviçre, Galler, Belçika çekim yapılan ülkeler, Sevilla, Venedik, Verona, Münih, Brüksel, Sicilya, Lizbon, Napoli, Ġnter, Roma, Paris, Londra, Palermo, Montreux, Formentera, Mollarco çekim yapılan bazı Ģehirlerdir.

5 AMERĠKA KITASINI KUġBAKIġI SEYĠR Seyahat Belgeseli, 36 bölüm, her bölüm 30 dakika Amerikayı KuĢbakıĢı Seyir programı Amerika kıtasının tamamen farklı bir görünümünü sunan benzersiz bir seyahat belgeseli dizisidir. 300 metre yükseklikten yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilen ve dünya çapında birçok ödül alan bu belgesel serisi kıtanın en güzel doğal ve tarihi yerleri görüntülenmiģtir. Farklı bakıģ açıları ile çekilen bu yapım izleyiciye müthiģ bir seyir zevki vermektedir. Belgeseldeki her yolculuk seyirciyi harika bir yolculuğa çıkarıyor ve bambaģka bir bakıģ açısıyla Amerika ve Afrika kıtasının güzelliklerini sunuyor. Seride muhteģem manzarası ile yüksek dağları ve köyleri, büyük Ģehirlerin gökyüzünden muhteģem manzarasını, antik kaleleri, Ģehirlerin yanıbaģına yapılmıģ devasa suni gölleri, Niagara gibi muhteģem manzaraya sahip Ģelaleleri havadan çekilmiģ muhteģem görüntülerle ve farklı bir bakıģ açısıyla izleme imkanı bulacaksınız. Belgeselin her bölümüde, doğal ve tarihi güzelliğe sahip çekim mekanlarının en az 25 yerinde çekim yapılmıģtır. KuĢbakıĢı serisi ile, arkanıza yaslanın ve koltuğunuzda dünyayı farklı bir bakıģ açısı ile gökyüzünden hatta bazen bulutların arasından izleyin. Çekim Mekanlarından bazıları; Cape Town, New York, Hudson, Niagara ġelaleleri, Virginia, ABD Deniz Piyadeleri, Güney Carolina'daki Parris Adası, Massachusetts, Boston, Gloucester, Plymouth Rock, Wilmington, Yellowstone Ulusal Parkı, New Hampshire, Washington, Montana Maryland, Georgia, Nebraska, Büyük Horn Kanyonu, Hungry Horse Barajı, Glacier Milli Parkı dır.

6 DÜNYA KUPASI ÜLKELERĠNĠ KUġBAKIġI SEYĠR Seyahat Belgeseli, 8 bölüm, her bölüm 30 dakika Futbol dünyanın en çok takip edilen spor aktivitelerinden biridir Dünya Kupasının yapıldığı ülke olan Güney Afrika Cumhuriyeti ve 2014 Dünya Kupası nın düzenlendiği Brezilya nın tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı bu belgesel, iki ülkenin tamamen farklı bir görünümünü sunan benzersiz bir seyahat belgeseli dizisidir. Bu çarpıcı belgeselin Brezilya bölümlerinde ülkenin doğu sahili boyunca uzanan mega Ģehirlerden olan Rio ve Sao Paolo nun havadan çekilmiģ muhteģem görüntülerini, balta girmemiģ yağmur ormanlarını, dünyada eģi benzeri bulunmayan veiçine girmenin imkansız olduğu eko sistemlerin bulunduğu muhteģem doğal güzellikleri havadan izleme imkanı bulacaksınız. Ve tabiki 2014 Dünya Kupası maçlarının oynandığı muhteģem stadyumları da görme imkanı bulacaksınız. Güney Afrika Cumhuriyeti bölümünde ise sivri tepeleri ile etkileyici sıra dağları, muhteģem renkleri ile çöllerin yanıbaģında uzanan yemyeģil ormanları, Masa Dağını, Ümit Burnu nu, Robberg Yarımadasın da fokbalığı sürüsünü, Magwa ve Bluff ġelalerini, Thousand Hills Vadisi nde 19. Yüzyılda kurulan Zulu Krallığı nın kalıntılarını, Güney Afrika nın meģhur vahģi yaģam merkezi olan Kruger Doğal Parkını, dünyanın en büyük yeģil kanyonu olan Blyde River Kanyonu nu, dipsiz kuyu gibi görülen elmas madeni yataklarını, muhteģem manzarası ile tarihe Ģahitlik etmiģ Ümit Burnu nu ve 2010 Dünya Kupasına ev sahipliği yapmıģ stamyumları gökyüzünden yapılmıģ çekimler eģliğinde izleyebilirisniz.

7 AVRUPA TARĠHĠNĠ KUġBAKIġI SEYĠR Seyahat Belgeseli, 16 bölüm, her bölüm 30 dakika Avrupa Tarihine KuĢbakıĢı Seyir programı Avrupa kıtasının daha çok tarihi yapıların ağırlık veren benzersiz bir seyahat belgesel serisidir. 300 metre yükseklikten yüksek çözünürlüklü kameralarla çekilen belgeselde kıtanın en güzel tarihi yerleri görüntülenmiģtir. Farklı bakıģ açıları ile çekilen bu yapım izleyiciye müthiģ bir seyir zevki vermektedir. Belgeseldeki her yolculuk, sizi harika bir yolculuğa çıkaracak ve bambaģka bir bakıģ açısıyla Avrupa yı izlemenizi sağlayacak. Seride Ġngiltere de yerel halkın saldırılardan korunmak için 1000 yıl boyuca inģa ettiği antik kaleleri, sömürgecilikle meģhur Ġngiliz Prenses ve Prenslerin, Lordların, Düklerin ve zengin iģ adamlarının yaptırdığı birbirinden muhteģem sarayları, inancın insanoğluna yatırdığı tarihi binaların havadan çekim muhteģem görüntülerini farklı bir bakıģ açısıyla izleme imkanı bulacaksınız. Ayrıca tüm bu yapıların Ģahit olduğu cinayet, siyaset ve politik hikayeleri dinleme imkanıda da bulacaksınız. Belgeselin her bölümde, meģhur birkaç bölgenin doğal ve tarihi güzelliğe sahip en az 25 yerine yer verilmektedir. KuĢbakıĢı serisi ile, arkanıza yaslanın ve koltuğunuzda dünyayı farklı bir bakıģ açısı ile gökyüzünden hatta bazen bulutların arasından izleyin. Çekim Mekanlarından bazıları; Ġtalya da Roma, Floransa, Toskana, Lazio, Ġrlanda dan Emerald Kalesi, Mendip Tepeleri, Fransa dan Monaco, Avignon, Pyrenes, Cannes, Nis, Marsilya, Ġngiltere den Buckingham Sarayı, Westminster Sarayı, Londra, Liverpol, Tudor Kalesi ve Eski Romalılardan kalma kaleler, Ġskoçya, Ġrlanda ve Galler in tarihi yapıları yer almaktadır.

8 DÜNYA MĠRASI MEKÂNLAR Belgesel Seri, 108 bölüm, her bölüm 15 dakika Dünya Mirası olarak kabul edilen mekânların tanıtıldığı harika bir belgesel. Unesco dünya mirası listesinde yer alan eserlerin en iyilerinden olan 108 adet mekânın tanıtıldığı bu belgeselde, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Costa Rica, Güney Afrika, Küba, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, Ġzlanda, Ġtalya, Ürdün, Meksika, Fas, Hollanda, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Ġspanya, BirleĢik Arap Emirlikleri, Amerika, Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Arjantin, Mısır gibi birçok ülkede yer alan ve Dünya Mirası listesinde kabul edilen yerleri tanıma imkânı bulacaksınız. Ġnsanoğlu tarih sahnesine çıktığından bu yana yaģadığı alanları değerli kılmıģ ve kültürünü gelecek nesillere taģıyacak Ģaheserler bırakmıģtır. Tüm insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen değerleri ortak bir geçmiģ olarak benimsemek, tanıtmak ve gelecek nesillere bu mirası aktarmak için UNESCO 1972 yılında "Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair SözleĢme"yi kabul etmiģtir. Türkiye bu sözleģmeyi 1982 de onaylamıģtır. Dünya Mirası Listesi, UNESCO'ya bağlı Dünya Mirasları Komitesi tarafından belirlenen ve bulundukları ülkenin devleti tarafından korunması garanti edilen, tüm dünya için önemli bir değer taģıdığı kabul edilen doğal ve kültürel varlıkların yer aldığı bir listedir. Tüm insanlığın ortak geçmiģini oluģturan değerlerin korunmasında uluslararası iģbirliğini mümkün kılmayı amaçlayan UNESCO, kültürel ve doğal kriterleri ile özgün olan varlıkları değerlendirmektedir yılı sonu itibariyle Dünya genelinde Dünya Miras Listesine 679 tanesi kültürel/arkeolojik sit, 174 tanesi doğal sit ve 25 tanesi ise karma (kültürel/doğal) sit olmak üzere toplam 878 varlık bulunmaktadır.

9 MĠNĠK HAYVAN GÜNLÜKLERĠ Belgesel Komedi Serisi, 10 bölüm, her bölüm 15 dakika Hiç küçük hayvanların hayatlarını ve aralarında ne gibi Ģeyler konuģtuklarını merak ettiniz mi? Onları anlayabilsek gerçekten çok iyi olurdu değil mi? Küçük yaratıkların günlük sohbetleri bu belgesel ile ekranlarınıza gelecek ve bunların tamamı bir mikroskop yardımı ile gerçekleģecek. Minik hayvanların gerçek dünyasında asit fıģkırtan karıncalar, kendi pisliğini yiyen tesbih böcekleri, kafalarını balon gibi ĢiĢiren et sinekleri ve çiçekler gibi giyinen örümcekler yer alıyor. Bu yapımda minik hayvanları on baģlık altında toplayacak ve onların herkesi ĢaĢırtan maharetlerine Ģahit olacağız. Çirkin bir larvadan kelebeğe dönüģenleri, klima, jet yakıtı, mobil telefon gibi icatları olan Mucitleri, geri dönüģüm hizmeti veren ayrıģtırıcıları, kimyasal silah, tuzak ve zehir ile kendini savunan silahģorları, en iyi kâģifleri, ölüm kalım savaģı veren yırtıcıları, müzik, dans, akrobasi, çılgın döğüģler ve ıģık gösterileri sunan eğlendiricileri, bitkilere hayat veren polen taģıyıcıları, bebeklerinin birbirlerini yememesi ya da yavruların annelerine zarar vermemesi için onları ikna eden ebeveynleri ve akıllı, rengârenk, faydalı ve zararsız olsalar da sevimsiz hayvanları bu belgeselle eğlenerek tanıyacaksınız. Bu belgesel yapım ile hayvanların dünyası ile ilgili birçok gerçeği bilimsel açıklığı ile izleme imkânı bulacak, bilim adamlarına ilham veren ve birçok keģfin gerçekleģmesine ilham kaynağı olan hayvanların gizli dünyasını en küçük ayrıntıları ile öğreneceksiniz. Minik Hayvan Günlükleri hem büyükler hem de küçükler için yapılmıģtır.

10 MOST EXTREME - SIRADIġI YARATIKLAR Hayvanların SıradıĢı Özelliklerini AraĢtıran Belgesel- 56 bölüm, her bölüm 50 dakika Most Extreme alıģık olduğumuz belgesellerden biri değil. Bu belgeselde bir konu baģlığı seçiliyor ve o konu baģlığı ile ilgili dünyadaki en iyi ilk 10 hayvan, bunu nasıl baģardıkları açıklanarak sıra ile tanıtılıyor. Bir bölümde en hızlı koģan hayvanlar sıralanırken, diğer bölümde en hilekâr hayvanlar ele alınmıģ, bir bölümde en zeki hayvanlar ele alınırken bir diğer bölümde en zor koģullarda hayatta kalabilen hayvanlar sıralanmıģ, bir bölümde en uzun atlayan hayvanları incelenirken, bir bölümde en zeki hayvanlar sıralanmıģ. Yeryüzündeki en sinsi veya en akıllı hayvanın hangisi olduğunu merak mı ediyorsunuz. Yada en hızlı koģanını. Veya en sabıkalı, en korkunç hayvanın kim olduğunu. Bunun gibi daha onlarca sorunun cevabını bu belgeselde öğreneceksiniz. Bukalemunlar kılık değiģtirme konusunda gerçekten ustaları mıdır veya tilkiler düģündüğümüz kadar kurnaz mıdır? Ya da hayvanlar aleminin en büyük mafyası kimdir. Veya saatlerce avladıkları hayvanlarla oynayan ve garip yeteneklere sahip hayvanlar hangileridir. Acaba bu hayvanlar rakiplerini onların konumlarını ele geçirmek için mi öldürüyorlar? Bu belgesel serisinde hilekârlıkları ve kurnazlıkları sayesinde iģledikleri cinayetler karģılığında SıradıĢı olmayı hak eden hayvanları keģfedeceksiniz. Doğada gerçekleģen birçok olayı hayvanların gözünden yaģamaya ve anlatmaya çalıģan bu yapım belgesel izleme alıģkanlığınızı değiģtirecek. Belgesel'de doğal hayat tüm yönleriyle ele alınmıģ ve vahģi hayvanların mücadeleleri tüm doğallığıyla sergilenmiģtir.

11 YARATIK OLMAK - BE THE CREATURE VahĢi Hayat Belgeseli- Yeni Sezon, 26 bölüm, her bölüm 50 dakika Hayvan olmak ne anlama geliyor? Hangi özel yetenekleri doğuģtan, hangilerini zamanla öğrenirler? Tabiat bilgisi uzmanı ve belgesel film yapımcıları Chris ve Martin kardeģler biyolojiyi, fizyolojiyi ve doğal davranıģları dünyayı dolaģarak keģfediyor ve hayvan olmanın ne olduğunu araģtırmaya çalıģıyor. Kratt KardeĢler kimi zaman deniz planörü, kimi zaman jip, kimi zamansa yaya olarak hayvanları görebilecek mesafede kalıp hayvanların doğal hayattaki davranıģlarına bire bir Ģahit oluyorlar. Kratt KardeĢler hayvan davranıģlarını ortaya koymanın tek yolunun onlarla birlikte yaģamaktan geçeceği düģüncesi ile hayvanlarla birlikte doğada yaģıyorlar. Hayatta kalabilecekleri kadar malzeme ve kameraları ile yola çıkan Chris ve Martin kardeģler doğal yaģamda hayvanların nasıl yaģadığını tecrübe ediyor, vahģi hayatın derinliklerine hayvanların yaptığı gibi dünyayı tanımak için yolculuğa çıkıyorlar. Amazon un derinliklerine Susamuru gibi sinsice dalıyorlar. Ağaçların tepelerine bir Ģempanze gibi yavaģ ve zarif Ģekilde tırmanıyor. Endonezya nın orangutanlarıyla oynuyor, Serengeti de çitalarla koģturuyor, Pantanal bölgesinde dev anakondalarla yüzüyor ve dünyayı hayvanların gözünden yaģamaya ve anlatmaya çalıģıyorlar. Bütün bölümlerde doğal hayat sansürsüz olarak ele alınmıģ ve bazı karelerde vahģi hayattaki hayvanların mücadeleleri kesmeden ortaya koyulmuģtur. Uzun emeklerle hazırlanan Kratt KardeĢlerin Be The Creature serisinin dünya çapında sayıları milyonları bulan büyük bir izleyici kitlesi vardır.

12 VAHġĠ DOĞADA YAġAM VahĢi Hayat Belgeseli- Yeni Sezon, 26 bölüm, her bölüm 30 dakika VahĢi Doğada YaĢam, Afrika'da yaģayan hayvanların az rastlanan olağan dıģı davranıģlarını kayıt altına almak için tropikal yağmur ormanlarından Namib çöllerine kadar 50'den fazla bölgede çekimler yapılarak hazırlanmıģ muhteģem bir belgesel. Bu yapım Afrika'nın büyüleyici vahģi hayatını farklı bir bakıģ açısı ile ele alıyor. Belgeselde her bir bölüm, bir tür ya da grubun yaģamına ıģık tutuyor, bir aile ya da bir türün vahģi yaģam sırları keģfediliyor. Her bölümde hayvanların GörünüĢ ve YaĢam Biçimleri, YaĢadığı Mekânlar, Beslenme Biçimi, Aile ĠliĢkileri, Nasıl Bir Yuvada YaĢadığı, Kendi Aralarındaki ĠletiĢim Kurma Biçimleri, Akrabaları, Dostları ve DüĢmanları konu baģlıkları olarak ayrı ayrı ele alınıyor. Ayrıca ele alınan konu baģlıkları ile ilgili son bilimsel araģtırmalar en ince detaylarıyla anlatılıyor. Gövdesinde yüz bin adet kas bulunan dev Gergedanları, ondan 850 kat daha küçük ve her an düģerek ezilme tehlikesine karģı koymaya çalıģan gergedan böceklerini, bedenlerini serinletmek için midelerinden hortumları yardımı ile çektikleri suyu vücutlarına püskürten filleri, yetim kalmıģ bir maymunu evlat edinmiģ Babunları, sürü halinde avlanan dünyanın en tehlikeli kedileri Aslanları, dünyanın en hızlı hayvanı Çitaları, dayanıģma ruhundan aldıkları cesaretle kendisinden kat kat daha büyük hayvanları avlayabilen Sırtlanları, vücudu kemiksi pullarla örtülü Timsahları, uçan yırtıcıların en güçlü pençelisi Kartalları, örümcekleri, böcekleri ve deniz canlıları gibi birçok hayvanın sıra dıģı görüntülerini bu belgeselde izleyeceksiniz.

13 DOĞAYA YÖN VERENLER Doğal YaĢam Belgeseli, 28 bölüm, her bölüm 50 dakika Bu belgesel film National Geographic kanalına 17 yıl belgesel program yapan bir ekip tarafından, toplam 27 milyon dolar bütçe ile çekilmiģtir. Zaman zaman mikroskobik kameralar ile çekimleri yapılan bu belgesel serisi, Amerika da tüm bölümleri primetime'da oynayan nadir belgesel programlardan biridir. Ses, müzik ve doğal sesler olarak tüm ayrıntılara dikkat edilerek çekilen belgesel, dünyada yayınlanan birçok belgesel gibi görüntü satın alınarak yapılmıģ bir belgesel değil, bizzat yapımcılar tarafından çekim mekanlarına gidilerek çekilen bir belgesel özelliği taģımaktadır. Bu seri sadece vahģi yaģamı anlatan bir seri de değildir. Örneğin bir bölümde Muson Yağmurları ve onun doğal yaģamı nasıl etkilediği anlatılırken, diğer bölümde Deprem konusu en ince detayları ile anlatılmaktadır. Bu belgesel de bir bölümde atom bombası denmesi yapılan Bikini Adasının Gizemi anlatılırken bir bölümde Afrika nın Gizemli Yaratıkları anlatılmıģ, bir bölümde Yunusların YaĢamı anlatılırken, bi diğer bölümde Köpek Balıklarının YaĢamı ele alınmıģtır. Diğer konu baģlıları ise söyledir. Gizemli Avcı Jaguar, Büyük Afrika Göçü, Timsahların Ġntikamı, Yunuslar, Orangutanların Doğaya DönüĢü, Kuzey Kutbunun Kralları, Gergedanın Son Saldırısı, Afrikanın Kralı Aslanlar, Doğal YaĢamın Lordu Kaplanlar, Kurtların DönüĢü, Altın Nehirdeki YaĢam, Dev Balinalar, Yılanlar, Köpek Balıklarının Esir YaĢamı, Dağlardaki Hayalet Puma, Katil Balinalar, Afrikaya Safari Yolculuğu, Yelkenli Gemilerde YaĢam, 118 YeĢil Sokağında Gizli YaĢam, Antik Mısır ve Piramitler, Dev Çiflikleri YaĢam, Rusya ve Telepatik Zihin Kontrolu, Mucit Ġnsanların YaĢamı, Ġnsan Vücudunun Gizemleri, Korkunç Gerçek Deprem. Doğaya Yön Verenler adlı yapım ile belgesel izleme alıģkanlığınız değiģecek...

14 OKYANUSUN GĠZEMLĠ YERLERĠ Belgesel Serisi, 39 bölüm, her bölüm 26 dakika Bu belgesel serisinde yeryüzünün en güzel denizlerine ve okyanuslarına doğru harika bir yolculuğa çıkacak ve bu sayede muhteģem güzelliklere sahip harikulade deniz yataklarının keģfedeceğiz. Üstelik bu yolculuk denizlerin insanoğluyla olan bağlantısını bulmamıza yardımcı olacak. Bu muhteģem yolculuk insanlığın beģiği olan Kızıldeniz den baģlayacak ve daha sonra Akdeniz de Yunanistan, Ġspanya ve Monako gibi ülkelere uğradıktan sonra dünyanın en güzel mercan kayalıklarına sahip yerleri olan Endonezya, Karayip Adaları, Maldivler, Bahama Adaları, Galapagos, Filipinler, Bali, Küba, Kolombiya, Norveç, Tayland gibi ülkelerde yapılan dalıģlarla devam edecek. Yüksek görüntü kalitesiyle çekilen bu büyüleyici belgesel, tüm zamanların en korunaklı ve dikkat çekici deniz ve okyanus diplerine doğru bizi yolculuğa çıkaracak. 39 bölümün her birinde farklı denizler ve okyanuslardaki muhteģem biyolojik çeģitlilik ve büyüleyici yerler bizi karģılayacak. Bu eģsiz yolculuk boyunca, insanoğlunun sebep olduğu iklim değiģikliğinin negatif etkilerinin her geçen gün deniz altındaki hayata olan zararlarını daha net olarak görmüģ olacağız. Ayrıca tropikal iklimde yaģayan birçok canlının nasıl daha sıcak bir ortamda yaģamaya mecbur kaldığını görecek, El Nino kasırgasının dalgalarıyla bozulmuģ olan mercan resiflerini yakından gözlemleyeceğiz. Okyanusların asit oranlarındaki artıģın mercan resiflerine verdiği zararları inceleyecek, artık daha sık meydana gelen kasırga ve tufanlardan denizaltındaki canlıların nasıl etkilendiğine tanıklık edeceğiz. Bu belgeselde mercan kayalıklarının nefes kesici güzelliklerine Ģahitlik edecek ve belki de bu güne kadar hiç görmediğiniz bitki ve hayvan türlerini göreceksiniz.

15 AKDENĠZĠN HAZĠNELERĠ Belgesel Serisi, 13 bölüm, her bölüm 26 dakika Akdeniz'in kıyısında yer alan büyüleyici güzellikte yerleri, yüksek görüntü kalitesinde çekimlerle göz önüne seren zevkle izleyeceğiniz harika bir belgesel. Bu belgeselde bir yandan denizin altındaki doğal güzellikleri ve birbirinden harika canlıları izlerken bir yanda da bir döneme damga vurmuģ yerlerin tarihine Ģahitlik edeceksiniz. MeĢhur deniz rezervlerine sahip olan Ġtalya nın Ustica ve Sardini, Ġspanya nın Formentera, Medes, Ceuta, ve Calpe, Fransa nın Hynes, Yunanistan ın Zakyntos ve Mykonos, Malta ve Bodrum sahilleri bu belgeselde dalıģ yapılan yerlerdir. Akdeniz de yaģayan birçok hayvan türü çok güzel ve ĢaĢırtıcıdır. Sarıkuyruk, ıskarmoz, müren ve fulya balığı gibi birbirinden harika görünüme sahip hayvanlar dalıģ yapılan bölgelerdeki bazı balık türleridir. Bunun yanı sıra deniztavģanı, denizyıldızı, karidesler, göz alıcı hayvan kolonileri, yelpaze mercanları, Akdeniz mercanları, Kırmızı mercanlar, siyahımsı mercanlar bu bölgede görülen muhteģem güzelliğe sahip diğer türlerdir. DalıĢ yapılan bölgelerde posidonya çayırlarına, mağaralara, tarihi değere sahip enkazlara ve falezlerin olduğu sualtı dünyalarına rastlamak mümkündür. DalıĢ yapmak için özellikle tercih edilen bölgeler medeniyetlerin baģlangıcına ait izlerin bulunduğu, tarihi kalıntıların ve sualtı canlılarının her bir yanı sardığı yerlerdir. Bu Akdeniz turu belgeselinde sadece bu harika denizin sularında gizlenen muhteģem yerler gösterilmiyor. Kısa kısa da olsa dalıģ yapılan yerlerdeki doğal ve tarihî güzellikler de izleyici ile paylaģılıyor. Ustika daki bronz çağı kazıları, Malta da megalitik anıtlar, Yunan mitolojisinde Apollo ve Artemis in doğum yeri olarak geçen görkemli Delos, Türkiye de milattan önce 180 yılına ait olan antik Pamukkale kenti gibi yerler de ziyaret ediliyor.

16 OKYANUSUN GĠZEMLĠ YARATIKALRI Su Altı Doğal YaĢam Belgeseli - 13 bölüm, her bölüm 26 dakika, Güney Afrika nın ve Hint Okyanusu'nun en heyecan verici dalıģ alanı olarak gösterilen yerlerinde iki dalgıcın sürükleyici su altı maceralar serisini bu belgeselde izleyeceksiniz. Ġki maceracı denizci bir yandan sahil Ģeridi yakınlarında dev beyaz köpek balıklarıyla dalıģlar yaparken, bir yandan da Kızıl Deniz deki nefes kesici sualtı yaģamını keģfediyor, ĢaĢırtıcı ve ürkütücü deniz hayatını gözlemliyorlar. Maldivlerin tarifi imkânsız gösteriģli fulyabalığını ve Sudan daki çekiç baģlı köpek balıklarını keģfediyorlar. Maceracılarımız Hint okyanusunun derin mavi sularında sürü halindeki gümüģ burunlu köpek balıklarının peģinde dolaģırken adeta onların keskin diģlerine meydan okuyorlar. Peter ve Stefania azgın sularda denizin dibinden elmas getirmek için kendi hayatını riske atan elmas dalgıçlarıyla beraber dalıyor ve onların bu tehlikeli maceralarına eģlik ediyorlar. Bu belgeselde uzman dalgıç Nuno Gomes dünyanın en derin dalıģını yapıyor ve yaklaģık 300 metre derine dalarak, yüzeye ulaģmak için 12 saatlik zorlu bir yolculuk yapıyor. KâĢiflerimiz Güney Afika'nın zengin sulardaki planktonlarını takip eden balina köpek balıklarının yolculuğuna katılıyor. Birçok insanın kalbine hitap eden zeki ve arkadaģ canlısı yunusların, insanları eğlendirmesini izliyor, yunuslarla beraber yüzüyorlar. Ayrıca kaģiflerimiz bu belgesel serisinde, nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını gözlemliyor, onların yumurtalarını nasıl sakladığını ve sonra da yavruların yumurtadan çıkarak denize ulaģmak için yaptığı tehlikeli yolculuğa kayıt altına alıyorlar.

17 ATLARLA TARĠHĠN ĠZĠNDE Belgesel Serisi, 18 bölüm, her bölüm 50 dakika 1842 de, Dick King adında biri, yol arkadaģı Ndongeni ile birlikte Güney Afrika yer alan Natal bölgesine yardım getirmek için Durban Ģehrine doğru yola çıkar. Tarihin akıģını değiģtirecek olan bu yolculukta 950 kilometrelik yolu 10 gün içinde geçmek zorundadırlar ve bunu baģarırlar. Bu serinin ilk altı bölümünde Macera tutkunu Barry Armitage ve Joe Dawson 6 atla birlikte, geçmiģteki bu yolculuğu gerçekleģtirmeye çalıģırlar. Bu yolculukta 1842 de yapılan yolculukta kullanılan güzergâh birebir takip edilecektir. Zorlu arazi koģullarında ve zaman zaman 36 dereceye varan sıcaklıkta gerçekleģtirilen bu yolculuk gerçek bir maceraya dönüģmektedir. Bu belgeselde bu tarihi yolculuğa adım adım Ģahit olacaksınız. Belgesel serisinin ikinci sezon bölümlerinde Barry ve Joe yine iģ baģında olacaklar. Bu sefer Mongol Derby e Ģahitlik edeceksiniz. Bu geçmiģi Cengiz Han'ın atlı haberleģme sistemine dayanan dünyanın en uzun ve en çetin at yarıģıdır. Maceracılarımız bu hızlı haberleģme yarıģlarına yabancı değillerdir. Fakat bu defa 25 farklı atla yolculuk yapacaklar. Maceracılarımız bu yolculuğu yarı vahģi olan Moğol atlarıyla yapacak ve bu yolculukta sakatlıklar ve çetin koģullarla mücadele etmek zorunda kalacaklar. Üçüncü ve son yolculukta ise Barry ve Joe, yine bir baģka Güney Afrika kolonisinde yaģanan bir macerayı canlandıracaklar. Harry Whackalong Smith 200 yıl önce Atlı Posta Sisteminin denenmesi için 950 km lik yolu 40 atla, 6 günde kat etmeyi baģarmıģtır. Saatte 22 km nin üzerinde bir hıza ulaģıp, günde 224 km yol kat etmiģtir. Barry ve Joe, 1835 yılındaki bu posta sistemini yeniden canlandırmaya çalıģacak. Orijinal güzergâhı kullanacaklar ve yol boyunca Güney Afrika'nın tarihi ve doğal güzelliklerine de tanıklık edecekler.

18 SOĞUKKANLI KATĠLLER Polisiye Belgesel Serisi, 12 bölüm, her bölüm 50 dakika Bu seride soğukkanlı katillerin ellerinde kaybolan insan hikâyelerini ele alacağız. Bu dizide herkesi Ģok eden gerçek suç hikâyeleri ele alınmaktadır. Bazen aile bireylerinin veya olayı gerçekleģtirenlerin ve bazen de dedektiflerin görüģlerine yer verilen bu dizide, inanılması güç hikâyelerle karģılaģacak ve insanın bazen ne kadar kötü olabileceğine Ģahit olacaksınız. Ve çok korunaklı bir yerde dahi olsanız, avcı insan olunca bundan asla kaçıģ olmadığını göreceksiniz. Alaska'da dünyanın diğer bölgelerine oranla çok daha fazla insan kaybolur. Kimi zaman bunun sebebi doğal koģullardır kimi zaman ise insanlardır. Alaska'nın el değmemiģ Amid bölgesinde, bazı insanlar kaybolmaya baģlar. Ġnsanların her Ģeyden uzaklaģabileceği ve her Ģeyden saklanabileceği bir yerdir bu bölge. Bir katil için ise cinayet iģleyip saklanılabilecek en uygun yer. Alaska Petrol hattı Alaska'ya büyük para girdisi sağlıyor ve buraya insan göçü çekiyordu. Fakat bu durum doğanın da tahrip olmasına sebep oluyordu. Bundan endiģe duyanlardan birisi de Kaliforniyalı çevre bilimci Luis Hastings idi. Boru hattını havaya uçurmayı düģünen Hastings, bunu yapmadan önce Ģahitleri ortadan kaldırmalıydı. ĠĢte bu seride bazen, McCarthy gibi kasabasında kurbanlarına gizlice yaklaģarak, amacına ulaģmak için Ģahitleri bir bir öldüren birini tahlil ederken, bazen de görünüģte çok iyi bir aile babası olan Robert Hansen gibi soğukkanlı katilin iģlediği cinayetleri ele alacağız. Katiller hakkında kiģilik tahminleri yapacak ve iģin görünen kısmının ardındaki gerçekleri araģtıracağız. Soğukkanlı Katiller ve cinayetleri serisi, bu ve benzeri kan donduran cinayetleri tanıklar, kurbanların aileleri ve dedektiflerin bakıģ açısıyla, yer yer canlandırarak anlatan muhteģem bir yapımdır.

19 BUNU NASIL YAPMIġLAR Belgesel Seri, 13 bölüm, her bölüm 26 dakika Bu belgeselde dünyada yapılan en sıradıģı yapılar ve onların yapımında kullanılan mühendislik detayları anlatılmaktadır. Bulundukları Ģehirlerin simgesi halina gelen bu yapıları kim nasıl yaptı. Yaparken hangi mühendislik tekniklerini kullandı Ġnsan aklının dönemin Ģartlarına göre zorlanarak yapıldığı bu yapılar mimar Dr. Scatto Steedman tarafından yerinde inceleniyor ve yapımında kullanılan teknikler hakkında detaylı bilgiler veriliyor. Paristeki Eyfel Kulesi, Grandes Serres botanik Bahçesi, Grabit Viyadüğü, Fransa daki Citadellede Blaye Kalesi, Ġskoçya daki Tantallon Kalesi, Floransa daki Duomo, Paris teki olağandıģı CNIT binası, Londra daki Millenium un Kubbesi, Ġngiltere deki sade ama Ģık Kingsgate Footbridge körüsü, Ġskoçya daki uçsuz bucaksız Forth Rail köprüsü, Sevilla daki Alamillo Köprüsü, Ġtalya daki antik Pisa Kulesi, Madrid teki Puerto de Europa Kuleleri, Barselona daki Torre kulesi, Hollanda da dalgalardan korunmak için yapılan dev yapılar, Clifton Asma Köprüsü, Çek Cumhuriyetin deki zarif Swiss Bay köprüsü, Danimarka da muazzam büyüklüğe sahip Sıtorbelt köprüsünü, Eski Roma nın Verona daki amfi tiyatro, Londra Kew Gardens daki görkemli Viktoryan Palm evi, Ġtalya Bari deki Dünya Kupası Stadyumu, Liverpool daki Royal Liver, Frankfurt taki yüksek ofisler, Ġtalya daki San Gimignan kuleleri, rüzgar, güneģ ve su kullanılarak enerji üretimi yapan dev yapılar, Norveç te dağ içinde gizlenen olimpik stadyum, ve Londra daki yeraltı tren istasyonları bu belgeselde incelenen muhteģem yapılar arasında yer alıyor. Bu harika belgeseli web sitemizin video izleyebilirisniz.

20 EVRENDE YOLCULUK Uzay Belgeseli, 18 bölüm, her bölüm 25 dakika Ġnsanoğlunun ilk çağlardan beri süregelen merakı, düģünen ve araģtırmacı yapısı hemen her konuda olduğu gibi uzay konusunda da araģtırma yapmasına neden olmaktadır. Günümüzde NASA, ESA gibi kuruluģların yanı sıra Rusya, Japonya, Kanada, Çin gibi ülkelerde uzay araģtırmaları yapmaktadır. Bu belgeselde ESA ve NASA tarafından yapılan uzay araģtırmaları sonucu elde edilen verileri animasyonlar eģliğinde izlemeyeceksiniz. Öncelikle dünyamızın da içinde bulunduğu GüneĢ sisteminden baģlamak üzere evrende yer alan tüm GüneĢ Sistemine benzer sistemleri en çok merak edilen yönleriyle anlatan bu belgeselle uzay hakkında merak edilen birçok Ģeyi en doğru biçimde öğrenme imkânı bulacaksınız. Ġnsanoğlunun uzay serüveni, Rusya nın, 4 Ekim 1957 de Dünya nın ilk yapay uydusu Sputnik-1 i uzaya göndermesiyle baģladı. Sputnik-1 in ardından, uzaya ilk insanlı uçuģu yine Ruslar gerçekleģtirdi yılında Yuri Gagarin, Vostok-1 adlı kapsül ile Dünya nın etrafını 1 kez dolandı. 20 Haziran 1969 da Apollo-11 uçuģu ile ABD, Ay a ilk kez insan indirerek tarihe geçecek ve uzay araģtırmaları alanında önemli adımların neredeyse tek odağı haline gelecekti. Ġnsanoğlunun Dünya ya tepeden bakmaya baģladığı tarihten bu yana, uzay araģtırmaları çok hızlı bir geliģim gösterdi; teknolojide ardı ardına devrimler yaģandı. ĠĢte bu serüvenin baģlangıcından bu güne kadar geldiği noktayı bu belgesel ile izleyecek ve uzayın eģsiz manzarası eģliğinde evrende yaģananları öğrenme imkânı bulacaksınız.

Minti Monti. Uzayı Keşfetmek İster misin? Uzayı Nasıl Keşfettik? Haydi Uzay Aracı Tasarla Evrenin En Sıradışı Gökcismi: KARADELİK Ay'a Yolculuk

Minti Monti. Uzayı Keşfetmek İster misin? Uzayı Nasıl Keşfettik? Haydi Uzay Aracı Tasarla Evrenin En Sıradışı Gökcismi: KARADELİK Ay'a Yolculuk Minti Monti Çocuklar için eğlenceli poster dergi Ücretsizdir Yaz 2012 Sayı:6 ISSN: 2146-281X Uzayı Keşfetmek İster misin? Uzayı Nasıl Keşfettik? Haydi Uzay Aracı Tasarla Evrenin En Sıradışı Gökcismi: KARADELİK

Detaylı

Atoller (mercan adaları) ve Resifler

Atoller (mercan adaları) ve Resifler Atoller (mercan adaları) ve Resifler Atol, hayatlarını sıcak denizlerde devam ettiren ve mercan ismi verilen deniz hayvanları iskeletlerinin artıklarının yığılması sonucu meydana gelen birikim şekilleridir.

Detaylı

DiJiTAL TÜRKÇE ANSiKLOPEDi

DiJiTAL TÜRKÇE ANSiKLOPEDi DiJiTAL TÜRKÇE ANSiKLOPEDi E N Z E N G İ N D İ J İ T A L T Ü R K Ç E K A Y N A K Okulpedia, Türkiye için özel olarak hazırlanmış en zengin dijital okul ansiklopedisidir. Binlerce sayfadan oluşan Okulpedia

Detaylı

Demodur Kırmızı yazılar sizin sipariş verirken yollamış olduğunuz yazılardır.

Demodur Kırmızı yazılar sizin sipariş verirken yollamış olduğunuz yazılardır. Demodur Kırmızı yazılar sizin sipariş verirken yollamış olduğunuz yazılardır. / /20 YAZI ARKASINDA SİZİN FOTOĞRAFINIZ KULLANILMAKTADIR En Kıymetlim, Sonsuz AĢkım Gözlerinde sevdayı bulduğum, ellerinde

Detaylı

4. SINIF FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ II. DÖNEM GEZEGENİMİZ DÜNYA ÜNİTESİ SORU CEVAP ÇALIŞMASI

4. SINIF FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ II. DÖNEM GEZEGENİMİZ DÜNYA ÜNİTESİ SORU CEVAP ÇALIŞMASI 4. SINIF FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ II. DÖNEM GEZEGENİMİZ DÜNYA ÜNİTESİ SORU CEVAP ÇALIŞMASI 1. Dünya mızın şekli neye benzer? Dünyamızın şekli küreye benzer. 2. Dünya mızın şekli ile ilgili örnekler veriniz.

Detaylı

DÜĞÜN PAKETLERĠMĠZ. Balayı Odası. Hazırlık Odası. KarĢılama Kokteyli. Kapalı ve Açık Otopark. Mevcut Ses ve IĢık Sistemi.

DÜĞÜN PAKETLERĠMĠZ. Balayı Odası. Hazırlık Odası. KarĢılama Kokteyli. Kapalı ve Açık Otopark. Mevcut Ses ve IĢık Sistemi. DÜĞÜN PAKETLERĠMĠZ Balayı Odası Hazırlık Odası KarĢılama Kokteyli Kapalı ve Açık Otopark Mevcut Ses ve IĢık Sistemi Led Perde Minik Konuklarımız Ġçin Oyun Odası Yıldönümü Yemeği Düğün Misafirleriniz için

Detaylı

2017, tutulma ve meteor yağmuru yılı olacak

2017, tutulma ve meteor yağmuru yılı olacak 2017, tutulma ve meteor yağmuru yılı olacak İşte 2017 yılında uzayda yaşanacaklar. 03.01.2017 / 10:24 Uzay ile ilgilenenler için 2017 yine heyecan dolu bir yıl olacak. Cassini uzay aracı, Satürn ün halkalarına

Detaylı

Muhteşem Bir Tabiat Harikası SULTAN SAZLIĞI MİLLİ PARKI

Muhteşem Bir Tabiat Harikası SULTAN SAZLIĞI MİLLİ PARKI Muhteşem Bir Tabiat Harikası SULTAN SAZLIĞI MİLLİ PARKI Harikulade bir tabii oluşum olan Milli Park, eşine az rastlanan tatlı ve tuzlu su ekosistemlerini bir arada bulundurması ve Afrika ile Avrupa arasındaki

Detaylı

Turkuazoo Kapıları Açıyor!..

Turkuazoo Kapıları Açıyor!.. On5yirmi5.com Turkuazoo Kapıları Açıyor!.. Türkiye'nin ilk modern ve dev akvaryumu Turkuazoo, bugün kapılarını açıyor. Köpek balıkları, ahtapotlar, piranalar, mercanlar ve daha binlerce çeşit deniz canlısıyla

Detaylı

ASTRONOMİ TARİHİ. 2. Bölüm Antik Astronomi. Serdar Evren 2013

ASTRONOMİ TARİHİ. 2. Bölüm Antik Astronomi. Serdar Evren 2013 ASTRONOMİ TARİHİ 2. Bölüm Antik Astronomi Serdar Evren 2013 Fotoğraf: Eski Yunan mitolojisinde sırtında gök küresini taşıyan astronomi tanrısı, ATLAS. En Eski Astronomi (Antik veya Teleskop Öncesi) Kültürel

Detaylı

MEDYATĠK OLAYLARIN ACĠL SERVĠSLERDE BIRAKTIĞI ĠZLER. Dr. Onur Ġncealtın Göztepe Eğitim AraĢtırma Hastanesi Acil Tıp Klinik Ġdari Sorumlusu

MEDYATĠK OLAYLARIN ACĠL SERVĠSLERDE BIRAKTIĞI ĠZLER. Dr. Onur Ġncealtın Göztepe Eğitim AraĢtırma Hastanesi Acil Tıp Klinik Ġdari Sorumlusu MEDYATĠK OLAYLARIN ACĠL SERVĠSLERDE BIRAKTIĞI ĠZLER Dr. Onur Ġncealtın Göztepe Eğitim AraĢtırma Hastanesi Acil Tıp Klinik Ġdari Sorumlusu Acil Servis Basın ĠliĢkisi Ülkemizdeki yaklaģık her 6 hastadan

Detaylı

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 56 57 Tarih, kültür ve masal şehri: Prag BU YIL 16. EFORT KONGRESİ NE ÇEK CUMHURİYETİ NİN BAŞKENTİ PRAG EV SAHİPLİĞİ YAPACAK. 27-29 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK

Detaylı

Bulgaria-Turkey IPA Cross-Border Programme CCI Number 2007CB16IPO008

Bulgaria-Turkey IPA Cross-Border Programme CCI Number 2007CB16IPO008 MADZHAROVO" DESTİNASYONU Haftanın turu Doğu Rodopların muhteşem ve eşsiz güzelliklerinde dolaşırken, İvaylovgrad barajının girişinde geniş kumsalları ile Arda nehrinin en güzel mendereslerini oluşturduğu

Detaylı

şçindekiler Dil SöŞüş... 67 Beyin Salatası... 68 ZeytinyaŞlı Yeşil Fasulye... 69 ZeytinyaŞlı Pırasa... 70 Tembel Pizza... 71 6

şçindekiler Dil SöŞüş... 67 Beyin Salatası... 68 ZeytinyaŞlı Yeşil Fasulye... 69 ZeytinyaŞlı Pırasa... 70 Tembel Pizza... 71 6 şçindekiler Sunuş... 15 Önsöz... 17 Teşekkür... 20 Önemli Not... 21 SALATALAR VE MEZELER Domates Salatası... 25 Kış Salatası... 25 Marul Salatası... 26 Peynirli Salata... 26 Cevizli - Üzümlü Salata...

Detaylı

GEZİ ÖNCESİ ALIŞTIRMALAR 6-13 YAŞ GRUBU

GEZİ ÖNCESİ ALIŞTIRMALAR 6-13 YAŞ GRUBU GEZİ ÖNCESİ ALIŞTIRMALAR 6-13 YAŞ GRUBU 2 İÇİNDEKİLER CANLILARIN SINIFLANDIRILMASI (ALIŞTIRMA-1) CANLILAR (ALIŞTIRMA-2) GIDA ZİNCİRLERİ (ALIŞTIRMA-3) AĞDA NE VAR (ALIŞTIRMA-4) ADAPTASYON (ALIŞTIRMA-5)

Detaylı

02 Nisan 2012. MĠMARLIK BÖLÜM BAġKANLIĞINA,

02 Nisan 2012. MĠMARLIK BÖLÜM BAġKANLIĞINA, 02 Nisan 2012 MĠMARLIK BÖLÜM BAġKANLIĞINA, Amasra Teknik Gezisi 12-13 Mart 2012 tarihleri arasında, ARCH 222 - Arhitectural Design 4 dersi için Bir Sanatçı İçin Konut, ARCH 221 - Arhitectural Design 3

Detaylı

tüm toplantı ve buluşmalarınız için hizmetinizdeyiz...

tüm toplantı ve buluşmalarınız için hizmetinizdeyiz... www.tekocafe.com.tr Biz Kimiz? Etimesgut ta Etimed Hastanesi karşısında konumlanan Tek o Cafe Bistro, ev sıcaklığını hissettiren iç dekoru, lezzetli menüleri ve zengin içecek çeşitleri ile size eşsiz

Detaylı

Bakın astronomi size nasıl yardım edecek şimdi, göreceksiniz!

Bakın astronomi size nasıl yardım edecek şimdi, göreceksiniz! Kendinizi içine hapsettiğiniz kutunun dışına çıkmayı, nesnelere başka bir açıdan bakmayı hiç denediniz mi? Bakın astronomi size nasıl yardım edecek şimdi, göreceksiniz! Hubble Hubble teleskopu atmosferimizin

Detaylı

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ

YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ YILDIZ ve KELEBEK GRUPLARI MART AYI BÜLTENİ MART AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Hayvanlar hakkında neler bildiğimizi ifade ettik. Hayvanları isimlendirdik. Suda yaşayan hayvanları gösterdik. Ormanda yaşayan hayvanlara

Detaylı

ÇORBALAR KAHVALTI SALATALAR

ÇORBALAR KAHVALTI SALATALAR ÇORBALAR GÜNÜN ÇORBASI BORÇ ÇORBA 5 TL 6 TL KAHVALTI KAHVALTI TABAĞI ( Zeytin, Beyaz Peynir, Domates, Salatalık, Salam, Tavuk, Jambon, Haşlanmış Yumurta, Kaşar Peyniri, Çilek Reçeli, Tereyağ, Bal, Tahin,

Detaylı

Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight.

Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight. BASIN BÜLTENİ Tarih: 13 Temmuz 2012 Daha fazla bilgi için Nurgül Usta Genel Md. Yardımcısı Tel: 0212 349 48 50 E mail:nurgul.usta@dorinsight.com Hitay Yatırım Holding firmalarından Türkiye nin en büyük

Detaylı

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DÜNYANIN HER YERİNDEYİZ!

YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DÜNYANIN HER YERİNDEYİZ! YUNUS EMRE ENSTİTÜSÜ DÜNYANIN HER YERİNDEYİZ! 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Yunus Emre Enstitüsünün bugün itibariyle dünyanın birçok yerinde kültür merkezleri bulunuyor. Afganistan - Kabil Almanya

Detaylı

Fiziki Özellikleri. Coğrafi Konumu Yer Şekilleri İklimi

Fiziki Özellikleri. Coğrafi Konumu Yer Şekilleri İklimi KİMLİK KARTI Başkent: Roma Yüz Ölçümü: 301.225 km 2 Nüfusu: 60.300.000 (2010) Resmi Dili: İtalyanca Dini: Hristiyanlık Kişi Başına Düşen Milli Gelir: 29.500 $ Şehir Nüfus Oranı: %79 Ekonomik Faal Nüfus

Detaylı

BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM BİLİM ŞOVLARI

BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM BİLİM ŞOVLARI BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM Eğlen Bilim ekibi olarak yediden yetmişe her yaştan, her bilgi düzeyinden insanı bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştırmak ve böylece onların bilime daha çok ilgi

Detaylı

Göçmen bir yaşam. Göçleri sırasında fite kadar yükselen telli turnaların en büyük düşmanı kartallardır.

Göçmen bir yaşam. Göçleri sırasında fite kadar yükselen telli turnaların en büyük düşmanı kartallardır. Telli turnalar Turnalar dünyadaki tüm kültürlerde yer bulmuş, insanların inançlarında ve kalplerinde güzel duygulara dönüşmüş. Uzun yaşamın, mutluluğun, şansın, bereketin ve barışın simgesi olmuş; saflığı,

Detaylı

PEYZAJ MĠMARLIĞI MESLEĞĠ VE KAHRAMANMARAġ SÜTÇÜ ĠMAM ÜNĠVERSĠTESĠ PEYZAJ MĠMARLIĞI BÖLÜMÜ

PEYZAJ MĠMARLIĞI MESLEĞĠ VE KAHRAMANMARAġ SÜTÇÜ ĠMAM ÜNĠVERSĠTESĠ PEYZAJ MĠMARLIĞI BÖLÜMÜ PEYZAJ MĠMARLIĞI MESLEĞĠ VE KAHRAMANMARAġ SÜTÇÜ ĠMAM ÜNĠVERSĠTESĠ PEYZAJ MĠMARLIĞI BÖLÜMÜ BU DOSYADA ULAġABĠLECEĞĠNĠZ BĠLGĠLER 1. PEYZAJ MĠMARLIĞI NIN TANIMI 2. PEYZAJ MĠMARLIĞI Ġġ OLANAKLARI VE ÇALIġMA

Detaylı

DÜNYADA NÜFUS VE EKONOMİK FAALİYETLER

DÜNYADA NÜFUS VE EKONOMİK FAALİYETLER DÜNYADA NÜFUS VE EKONOMİK FAALİYETLER Dünyanın bazı yerlerinde nüfus yoğunken bazı yerlerinde seyrektir. Bu durumu etkileyen iklim, yeryüzü şekilleri, su kaynaklarını yakınlık, bitki örtüsü, sanayi, tarım,

Detaylı

Bugünkü Teknolojiyle Bile İnşa Edilmesi Mümkün Olmayan 19 Akıl A lmaz Antik Yapı

Bugünkü Teknolojiyle Bile İnşa Edilmesi Mümkün Olmayan 19 Akıl A lmaz Antik Yapı Bugünkü Teknolojiyle Bile İnşa Edilmesi Mümkün Olmayan 19 Akıl A lmaz Antik Yapı Bugünkü Teknolojiyle Bile İnşa Edilmesi Mümkün Olmayan 19 Akıl Almaz Antik Yapı 19. Büyük Hipostil Salonu Mısır Karnak Tapınağı

Detaylı

T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ. YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU

T.C. ORTA KARADENİZ KALKINMA AJANSI GENEL SEKRETERLİĞİ. YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU YURT ĠÇĠ VE DIġI EĞĠTĠM VE TOPLANTI KATILIMLARI ĠÇĠN GÖREV DÖNÜġ RAPORU Adı Soyadı : Emre ARSLANBAY Unvanı : Uzman Konu : Hollanda ÇalıĢma Ziyareti Görev Yeri : HOLLANDA Görev Tarihi : 05-10.03.2017 RAPOR

Detaylı

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi Sektörün genel özellikleri Kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı Ürünler dünyada ortalama

Detaylı

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERİSTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU TAVŞANLAR SINIFI MAYIS AYI KAVRAM VE ŞARKILAR

ÖZEL İSTANBUL ÜNİVERİSTESİ VAKFI ADIGÜZEL OKULLARI ÇEKMEKÖY ANAOKULU TAVŞANLAR SINIFI MAYIS AYI KAVRAM VE ŞARKILAR ANNEM ANNEM Annem annem canım annem, Gönlüm senle kalbim senle Canım annem gülüm annem Dünyam sensin benim bir tanem.. Biliyorum elbet bir gün gelecek Bir başka bebekte bana annem diyecek Bende hep iyi

Detaylı

Riva s Club Anadolu dan malzemeler ile sizlere klasik Ramazan Sofralarını hatırlatan bir menü hazırladı.

Riva s Club Anadolu dan malzemeler ile sizlere klasik Ramazan Sofralarını hatırlatan bir menü hazırladı. Ramazan ayı; sadece Müslüman toplulukların uyduğu bir ibadet yada yüzyıllardır sürdürülen bir geleneğin nostaljik yansıması değildir. Ramazan ayı; israf etmemeyi, açı, toku, hastayı, yaşlıyı düşünerek

Detaylı

Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor?

Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor? ADIYAMAN Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor? Rivayete göre; Adıyaman şehrini doğu, batı ve güney yönlerinde derin vadiler çevirmiştir. Bu vadilerin yamaçları zengin meyve ağaçları ile kaplı olduğu gibi,

Detaylı

Tatil ve Yöre Rehberi

Tatil ve Yöre Rehberi Tatil ve Yöre Rehberi Kalkan, Antalya ya bağlı olan çok şirin bir sahil kasabasıdır ancak bu ilin merkezinden 200 km. kadar uzaktadır. Özellikle İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan son yıllarda

Detaylı

Bilmem daha önce adını duymuģ muydunuz : Dr. DerviĢ Özer, hem tıp doktoru, hem de heykeltıraģ Hikayesi de Ģöyle (Google dan alıntıdır):

Bilmem daha önce adını duymuģ muydunuz : Dr. DerviĢ Özer, hem tıp doktoru, hem de heykeltıraģ Hikayesi de Ģöyle (Google dan alıntıdır): Değerli Dostlar, Sizlere, karlı ve güzel kıģ manzaraları çekmek için yola çıkmıģtım. Mola vermek için uğradığım Kızılcahamam dan ileriye gidemedim. Nedenini bu resimlerde göreceksiniz Bir kasabanın, basit

Detaylı

"Nereden başlasam, nasıl anlatsam..."

Nereden başlasam, nasıl anlatsam... Bu yaz Bodrum'suz geçmez! Turgutreis Lagina Bodrum Boutique Hotel'de bir gece çift kişilik konaklama, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği 240 TL yerine 119 TL! (15 Haziran - 27 Ağustos arasında geçerlidir.)

Detaylı

MÕLA CUNDA HOTEL KAHVALTI MENÜSÜ

MÕLA CUNDA HOTEL KAHVALTI MENÜSÜ MÕLA CUNDA HOTEL KAHVALTI MENÜSÜ Serpme Kahvaltı Kişi Başı 35 TL Yöresel Peynir ve Zeytin Çeşitleri, Domates-Salatalık-Yeşillik, Jambon, Ev Yapımı Reçeller, Tereyağ, Kahvaltılık Salça, Bal-Kaymak, Salçalı

Detaylı

Yeni Yerler keşfetmek lazım

Yeni Yerler keşfetmek lazım Yeni Yerler keşfetmek lazım Dans, Eğlence Diyorsanız! Rio Sizi Bekliyor Rio Hakkında Rio de Janeiro, Brezilya'nın 26 eyaletinden birisinin başkenti ve Brezilya'nın en büyük ikinci kentidir. Ekvatoral iklimin

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Ülke TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Temsilcilik Türü Şehir Telefon Faks e-posta A.B.D. Başkonsolosluk Adana (0322) 346 62 62 (0322) 346 79 16 A.B.D. Büyükelçilik Ankara 455 55 55 467 00 19 A.B.D.

Detaylı

Senenin Son Yenilikleri

Senenin Son Yenilikleri Senenin Son Yenilikleri 000 Genel Bilgiler Bisküviyi Çaya Yatay Bandırın Bilimcilerin böylesi gerçekleri ortaya çıkarması sizce de şahane değil mi? Yazar: Rik Kuiper 150: Psikoloji Başarıya Götüren Aile

Detaylı

Rakamlarla WFI 2014 (UFİ onaylı veriler)

Rakamlarla WFI 2014 (UFİ onaylı veriler) Rakamlarla WFI 2014 (UFİ onaylı veriler) Katılımcı: 87 si yabancı toplam 365 katılımcı Ziyaretçi: 3.465 i yabancı toplam 15.934 ziyaretçi Katılımcı Ülke: 37 Ziyaretçi Ülke: 119 Konuk Ülke: Kosova Fuar

Detaylı

GOBUSTAN KAYALIKLARI VE İLK SANATÇILAR

GOBUSTAN KAYALIKLARI VE İLK SANATÇILAR GOBUSTAN KAYALIKLARI VE İLK SANATÇILAR En azından sanatla ilgisi olanlar, dünya tarihinin en eski çizimlerin, İspanya daki Altamira Mağarası ile Fransa daki Lasque Mağarası duvarına yapılmış hayvan resimleri

Detaylı

AYA THEKLA YERALTI KİLİSESİ

AYA THEKLA YERALTI KİLİSESİ AYA THEKLA YERALTI KİLİSESİ Thekla, genç ve güzel bir kadın... Hem de bakire... Aynı Meryem gibi.. Halk bu yüzden, Thekla nın yaşadığı yeraltı kilisesine, Meryemlik demiş. Thekla nın yaşadığı, sonunda

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI. Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum.

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI. Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum. FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI DİL BECERİLERİM VE BEN AYLIK EĞİTİM PROGRAMI Hikâye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum. Bilmeceler:

Detaylı

Kaya Palazzo Ski Mountain

Kaya Palazzo Ski Mountain Kaya Palazzo Ski Mountain Otel Özelliklerii Genel Bilgi Dünyanın en ünlü kayak merkezlerinden beklediğiniz ne varsa, çok daha fazlası Kartalkaya'da. Lüks butik dağ oteli konseptiyle Aralık 2011'de hizmete

Detaylı

Bu kitabın sahibi:...

Bu kitabın sahibi:... BİYOGRAFİ 1 3 Bu kitabın sahibi:... İçindekiler Bu Kitabın Konusu Benim, 9 Ben, Marie Curie, 13 Uçan Üniversite, 18 İlk Aşk, 23 Paris, 27 Aşk Göz Kırpıyor!, 31 Maddenin İçinden Geçen Işınlar, 35 Aşk,

Detaylı

MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİ

MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİ MTA TABİAT TARİHİ MÜZESİ Doğu Ekspresi ile Kars gezimizin son gününde Ankara ya bir saat kala Ankara da ne yapsak, acaba hangi müzeyi gezsek derken son kararımız MTA Tabiat Tarihi Müzesi ni ziyaret etmek

Detaylı

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir 1 / 6 2014/11/14 17:03 Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir Öykü Çetin Radikalist / 09/11/2014 Erasmus projesi her yıl yüzlerce öğrenciye farklı ülkelerde eğitim alma fırsatı sunuyor. Peki,

Detaylı

9. Dubai Uluslararası Gayrimenkul ve Emlak Fuarı (İPS) en yeni projemiz olan Dubai Sustainable City yi duyurmak için mükkemmel ve en doğru ortamdi.

9. Dubai Uluslararası Gayrimenkul ve Emlak Fuarı (İPS) en yeni projemiz olan Dubai Sustainable City yi duyurmak için mükkemmel ve en doğru ortamdi. 8,000 m 2 FUAR ALANI 291 KATILIMCI 77 YERLİ KATILIMCI 214 ULUSLARARASI KATILIMCI 37 MEDYA ORTAĞI 7,637 MEDYA ORTAĞI IPS (INTERNATIONAL PROPERTY SHOW) 2013, Dubai Arazi ve İskan Departmanı nın katkılarıyla

Detaylı

UZAY ARAŞTIRMALARINDAN BEKLENENLER ve HEDEFLER

UZAY ARAŞTIRMALARINDAN BEKLENENLER ve HEDEFLER UZAY ARAŞTIRMALARINDAN BEKLENENLER ve HEDEFLER Serdar Evren Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü e-posta: serdar.evren@ege.edu.tr Sputnik-1 İlk yapay uydu 4 Ekim 1957 Sovyetler Birliği 80

Detaylı

Minti Monti. İlkbahar 2015 Sayı:17 Ücretsizdir. Kızıl Panda

Minti Monti. İlkbahar 2015 Sayı:17 Ücretsizdir. Kızıl Panda Minti Monti Çocuklar için eğlenceli poster dergi İlkbahar 2015 Sayı:17 Ücretsizdir ISSN: 2146-281X Kızıl Panda Himalayalar Yeryüzünün Zirvesi Sıradağlar Doğa Yürüyüşünde Yanına Hangi Malzemeleri Alırsın?

Detaylı

ATOM ÇAĞI VE SOĞUK SAVAŞ NEDĐR?

ATOM ÇAĞI VE SOĞUK SAVAŞ NEDĐR? ATOM ÇAĞI VE SOĞUK SAVAŞ NEDĐR? Atom Çağı ifadesini ilk kez, 1945 te atom bombası patlamasını izleyen ABD li gazeteci W. Laurence (New York Times) kullandı. Soğuk Savaş terimi ise ilk kez, Đngiliz gazeteci

Detaylı

SU HALDEN HALE GĠRER

SU HALDEN HALE GĠRER SU HALDEN HALE GĠRER SU DÖNGÜSÜ Yeryüzündeki suyun buharlaģıp havaya karıģması, bulutları oluģturması ve yağıģ olarak yeryüzüne dönmesi sürecinde izlediği yola su döngüsü denir. Su buharı soğuduğunda ise

Detaylı

SONUN BAŞLANGICI KÜRESEL ISINMA HÜLYA KUZU METİN ÇİVİLER LİSESİ/ANTALYA

SONUN BAŞLANGICI KÜRESEL ISINMA HÜLYA KUZU METİN ÇİVİLER LİSESİ/ANTALYA SONUN BAŞLANGICI KÜRESEL ISINMA HÜLYA KUZU METİN ÇİVİLER LİSESİ/ANTALYA Küresel ısınma nedeniyle ortaya çıkan trajik görüntüler 31 Temmuz 2009 Humboldt buzulunun erimesinden sonra geriye kalanlar. 27 Ekim

Detaylı

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER HEPİMİZİN DÜNYASI TESTİ

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER HEPİMİZİN DÜNYASI TESTİ 1) Aşağıdaki seçeneklerde verilen kuruluşlardan hangisi dünya çocuklarını korumak amacıyla kurulmuştur? C) D) 2) Ülkeler, ürettikleri ihtiyaç fazlası ürünleri diğer ülkelere satarak gelir elde ederler.

Detaylı

Armada Teras Yaz Düğünleri Teklifi

Armada Teras Yaz Düğünleri Teklifi Armada Teras Yaz Düğünleri Teklifi ARMADA TERAS Çıkın Armada Terasa, yüzyıllar öncesinde görünen manzara ne ise göreceğiniz odur diyor güncel bir köşe yazarımız... Bu özelliğiyle İstanbul âşıklarının ve

Detaylı

Kategori Alt kategori Ders içerikleri Kazanımlar Dersler arası ilişki

Kategori Alt kategori Ders içerikleri Kazanımlar Dersler arası ilişki Kategori Alt kategori Ders içerikleri Kazanımlar Dersler arası ilişki Bölge Bölge bölgeler kavramı - Kıtaların meydana gelmeleri, bölgelere ayrılmaları, oluşmaları ve gelişmeleri (1+1) - Bölgeler kavramı,

Detaylı

Yüz ölçümü: 301 225 km² Nüfusu : 61.261.254 (2012) Önemli Şehirleri: Napoli, Milano, Torino, Venedik, Cenova

Yüz ölçümü: 301 225 km² Nüfusu : 61.261.254 (2012) Önemli Şehirleri: Napoli, Milano, Torino, Venedik, Cenova Yüz ölçümü: 301 225 km² Nüfusu : 61.261.254 (2012) Önemli Şehirleri: Napoli, Milano, Torino, Venedik, Cenova Başkenti: Roma Dili: İtalyanca Dini: Hristiyanlık Kişi Başına Düşen Milli Gelir: 29.500dolar

Detaylı

We are experts of. workplace culture. GIFTWORK Modelini Anlamak. greatplacetowork.com.tr

We are experts of. workplace culture. GIFTWORK Modelini Anlamak. greatplacetowork.com.tr We are experts of workplace culture GIFTWORK Modelini Anlamak greatplacetowork.com.tr Great Place to Work Hakkında Great Place to Work Enstitüsü bugün dünyada 53 ülkede faaliyet gösteren, 25 Yıldır işletmeleri

Detaylı

TÜRKİYE 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK. 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Çalışma Kampı Mittersil AVUSTURYA

TÜRKİYE 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK. 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Çalışma Kampı Mittersil AVUSTURYA 2011 YILI FAALİYET PROGRAMI GÜN AY FAALİYETİN ADI ŞEHİR ÜLKE OCAK 08 -- 21 OCAK EJU Büyükler Ortak Mittersil AVUSTURYA 15 -- 16 OCAK WORLD MASTERS Bakü AZARBAYCAN 29 -- 30 OCAK Dünya Kupası Bay Tiflis

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 269.665.223,68 305.580.419,69 13,32 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 155.240.675,64 92.044.938,69-40,71 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

YILINDAKİ DEV YATIRIMLAR VE ESERLER

YILINDAKİ DEV YATIRIMLAR VE ESERLER 2016 YILINDAKİ DEV YATIRIMLAR VE ESERLER AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI AR-GE VE EĞİTİM BAŞKANLIĞI KURUMSAL YAYINLAR SERİSİ 2016 YILINDAKİ DEV YATIRIMLAR VE ESERLER OCAK 2017 I ANKARA 2016 YILINDAKİ DEV YATIRIMLAR

Detaylı

Süha Derbent Organizasyonu ile Uganda da Dağ Gorilleri Yürüyüşü

Süha Derbent Organizasyonu ile Uganda da Dağ Gorilleri Yürüyüşü Süha Derbent Organizasyonu ile Uganda da Dağ Gorilleri Yürüyüşü Entebbe (1) / Bwindi (4) BU SEYAHATTE... Dünya Doğayı Koruma Vakfı WWF in Afrika nın Yeşil Kalbi olarak adlandırdığı volkanik altyapılı ormanlarda

Detaylı

KONAKLAMA FİYATLARI TESİS KULLANIM KURALLARI VE AÇIKLAMALAR

KONAKLAMA FİYATLARI TESİS KULLANIM KURALLARI VE AÇIKLAMALAR S.T.İ. Yönetim Kurulunun 25.12.2014 tarihli kararı. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2014 KONAKLAMA FİYATLARI O.M.Ü. DİĞER PERSONEL KAMU 1 KİŞİ 35 45 2 KİŞİ 70 90 2 KİŞİ (tek kişi kalmak isteyen) 50 60 SUİT

Detaylı

Nişan & Düğün Organizasyonları Paketlerimize dâhil olan hizmetler;

Nişan & Düğün Organizasyonları Paketlerimize dâhil olan hizmetler; Nişan & Düğün Organizasyonları Paketlerimize dâhil olan hizmetler; Organizasyon öncesi 2 kişilik menü tadımı Masa & Sandalye süslemesi (Mor ve Pudra rengi alternatifler ile) Masa ortası beş kollu şamdan

Detaylı

BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI

BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI BİLGİ EVLERİNDE UYGULANAN ÖĞRENCİ KOÇLUĞU ÇALIŞMALARI BİLGİ EVLERİ ÖĞRENCİ KOÇLUĞU AMAÇ: Öğrencilerin kendilerini tanımalarını, güçlü yanlarını ve yeteneklerini keģfedebilmelerini, hedef koyabilmelerini

Detaylı

GÖÇ DUVARLARI. Mustafa ŞAHİN

GÖÇ DUVARLARI. Mustafa ŞAHİN Mustafa ŞAHİN 07 Eylül 2015 GÖÇ DUVARLARI Suriye de son yıllarda yaşanan dram hepimizi çok üzmekte. Savaştan ötürü evlerini, yurtlarını terk ederek yeni yaşam kurma ümidiyle muhacir olan ve çoğunluğu göç

Detaylı

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort +90 444 1 352 www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort /elaresort Zarafet ve kaliteyle zenginleşen kusursuz bir dünya... L U X U R I S M Luxurism, sadece bir kelime değil; mükemmelliğin heyecan

Detaylı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı 1 DÜNYA ve TÜRKİYE POLİPROPİLEN ( PP ) DIŞ TİCARET ANALİZİ Barbaros Demirci ( Genel Müdür ) Neslihan Ergün ( Teknik Uzman Kimya Müh. ) PAGEV - PAGDER DÜNYA TOPLAM PP İTHALATI : Dünya toplam PP ithalatı

Detaylı

RAKAMLARLA DÜNYA, TÜRKİYE VE İZMİR KRUVAZİYER TURİZMİ

RAKAMLARLA DÜNYA, TÜRKİYE VE İZMİR KRUVAZİYER TURİZMİ DÜNYA KRUVAZİYER PAZARI NEREYE GİDİYOR? Hazırlayan: Mine Güneş / İzmir Ticaret Odası Kruvaziyer Sorumlusu Uzman RAKAMLARLA DÜNYA, VE İZMİR KRUVAZİYER TURİZMİ Kruvaziyer destinasyonlar içerisinde, Büyüme

Detaylı

RÜZGAR ENERJĐSĐ. Erdinç TEZCAN FNSS

RÜZGAR ENERJĐSĐ. Erdinç TEZCAN FNSS RÜZGAR ENERJĐSĐ Erdinç TEZCAN FNSS Günümüzün ve geleceğimizin ekmek kadar su kadar önemli bir gereği; enerji. Son yıllarda artan dünya nüfusu, modern hayatın getirdiği yenilikler, teknolojinin gelişimi

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ : 2014 2015 Μάθημα : Τουρκικά Επίπεδο : Ε1 Διάρκεια : 2 ώρες

Detaylı

TUR 1 - ĠSTANBUL KLASĠKLERĠ

TUR 1 - ĠSTANBUL KLASĠKLERĠ TUR 1 - ĠSTANBUL KLASĠKLERĠ Yarım Gün Yemeksiz Sabah Turu Bizans ve Osmanlı İmparatorlukları nın yönetildiği, Tarihi Yarımada nın kalbi olan Sultanahmet Meydanı. İmparator Justinian tarafından 6. yüzyılda

Detaylı

International Cartographic Association-ICA

International Cartographic Association-ICA International Cartographic Association-ICA 1.AMAÇ: Uluslararası Kartografya Birliği (International Cartographic Association-ICA), 1959 yılında kurulmuştur. Hükümetler dışı bir kuruluş olan ICA nın ana

Detaylı

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ

ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ ÖZEL EFDAL ANAOKULU KELEBEK VE YILDIZ GRUPLARI MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? * Anneler Günü Hediyelerimizi ailelerimize sunduk. Annelerimizin bizim için neler yaptığını tartıştık. Annemize

Detaylı

MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar

MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar Bu kitabın sahibi:... Tüm zamanların insanları, bütün dünyada, her zaman içinde yaşadıkları ve barındıkları bir yaşam alanına, bir eve ihtiyaç duymuşlardır. Öncelikle, mimari,

Detaylı

Wineport Lodge Ağva olarak size unutamayacağınız, Şeker gibi bir Bayram programı teklif ediyoruz

Wineport Lodge Ağva olarak size unutamayacağınız, Şeker gibi bir Bayram programı teklif ediyoruz Değerli Misafirimiz, Wineport Lodge Ağva olarak size unutamayacağınız, Şeker gibi bir Bayram programı teklif ediyoruz Her gününüz Bayram olsun, Bayramınız Wineport ta olsun Wineport Lodge Ağva Ph.D.Haşim

Detaylı

Tarım, yeryüzündeki belli başlı üretim şekillerinden en gerekli ve yaygın olanıdır. Tarımın yapılış şekli ve yoğunluğu, ülkelerin gelişmişlik

Tarım, yeryüzündeki belli başlı üretim şekillerinden en gerekli ve yaygın olanıdır. Tarımın yapılış şekli ve yoğunluğu, ülkelerin gelişmişlik TARIM VE EKONOMİ Tarım, yeryüzündeki belli başlı üretim şekillerinden en gerekli ve yaygın olanıdır. Tarımın yapılış şekli ve yoğunluğu, ülkelerin gelişmişlik düzeyine bağlıdır. Bazı ülkelerde tarım tekniği

Detaylı

Teleskop: gökyüzüne açılan kapı

Teleskop: gökyüzüne açılan kapı Teleskop: gökyüzüne açılan kapı Teleskop sözcüğü, uzak anlamına gelen tele ve uzağa bakmak anlamına gelen skopein Yunanca sözcüklerinden oluşmuştur. En basit tanımıyla teleskop, gözlerimizle göremeyeceğimiz

Detaylı

DEVLETİN ADI: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı BAŞŞEHRİ: Londra YÜZÖLÇÜMÜ: 244.110 km2 NÜFUSU: 57.411.000 RESMİ DİLİ: İngilizce

DEVLETİN ADI: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı BAŞŞEHRİ: Londra YÜZÖLÇÜMÜ: 244.110 km2 NÜFUSU: 57.411.000 RESMİ DİLİ: İngilizce İNGİLTERE DEVLETİN ADI: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı BAŞŞEHRİ: Londra YÜZÖLÇÜMÜ: 244.110 km2 NÜFUSU: 57.411.000 RESMİ DİLİ: İngilizce DİNİ: Hıristiyanlık PARA BİRİMİ: Sterlin 1.

Detaylı

Menü 1 DÜĞÜN PASTASI LİMİTLİ YERLİ İÇKİ MÜZİK GRUBU MASA SANDALYE SÜSLEMELERİ GELİN - DAMAT MASASI GELİN YOLU - BALAYI ODASI

Menü 1 DÜĞÜN PASTASI LİMİTLİ YERLİ İÇKİ MÜZİK GRUBU MASA SANDALYE SÜSLEMELERİ GELİN - DAMAT MASASI GELİN YOLU - BALAYI ODASI Menü 1 Amerikan Salata, Acılı Ezme Tarator Çerkez Tavuğu, Dil Peyniri Beyaz Peynir, Dana Füme Biber Dolma, Alabalık Füme Sebzeli Çin Böreği Domatesli Pesto Sosu ile Yeşil Bahçe Salata Zeytinyağı-Limon

Detaylı

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü KONYA ÖZELİNDE YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN ÜLKE BAZLI ANALİZİ 06.08.2014 1 DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail

Detaylı

SAFFET EMRE TONGUÇ İLE NORMANDİYA SAHİLLERİ Ekim 2017

SAFFET EMRE TONGUÇ İLE NORMANDİYA SAHİLLERİ Ekim 2017 SAFFET EMRE TONGUÇ İLE NORMANDİYA SAHİLLERİ 12 15 Ekim 2017 Normandiya Sahilleri, Fransa nın tarihine kattığı önemin yanı sıra bir birinden renkli ve süslü kasabaları ile sizi kendisine hayran bırakacak.

Detaylı

16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU

16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU 16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU 16 EKİM 2014 Saat 20.00 de Ankara dan Kapadokya ya hareket. Otele varış ve serbest zaman. 17 EKİM 2014 TAM GÜN KAPADOKYA TURU - 08:30 17:00 GÖREME PANORAMA Turdaki ilk yer

Detaylı

CANLILARIN SINIFLANDIRILMASI

CANLILARIN SINIFLANDIRILMASI CANLILARIN SINIFLANDIRILMASI Dünyamızda o kadar çok canlı türü var ki bu canlıları tek tek incelemek olanaksızdır. Bu yüzden bilim insanları canlıları benzerlik ve farklılıklarına göre sınıflandırmışlardır.

Detaylı

SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI

SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ VE SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ SEKTÖRÜNDE DÜNYA İTHALAT RAKAMLARI ÇERÇEVESİNDE HEDEF PAZAR ÇALIŞMASI ORTA ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ Seramik sektörünün en

Detaylı

BAKIŞ PORTRE FOTOĞRAFININ DEĞİŞEN YÜZÜ BANK OF AMERICA KOLEKSİYONUNDAN 3 EKİM 2012-20 OCAK 2013 SORULAR:

BAKIŞ PORTRE FOTOĞRAFININ DEĞİŞEN YÜZÜ BANK OF AMERICA KOLEKSİYONUNDAN 3 EKİM 2012-20 OCAK 2013 SORULAR: PORTRE FOTOĞRAFININ DEĞİŞEN YÜZÜ 3 EKİM 2012-20 OCAK 2013 6 5 9 4 2 7 3 1 8 SORULAR: 1- Fotoğrafta kaç çocuk var? 2- Çocuklardan kaç tanesi sana doğru bakıyor? 3- Kız çocuğu elinde ne tutuyor? 4- Fotoğrafçı

Detaylı

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!!

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! SÜPER PROMOSYON!!!Tüm EXTRA TURLAR ve Çevre Gezleri DAHİL!!! NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! 9 Gece / 11 gün Tüm EXTRA

Detaylı

Kıy. Fırın Karnıbahar* Zyty. Taze Fasulye* Anadolu Nohut* Et Döner** Patlıcan Musakka*

Kıy. Fırın Karnıbahar* Zyty. Taze Fasulye* Anadolu Nohut* Et Döner** Patlıcan Musakka* 01/11/16-Salı 02/11/16-Çarşamba 03/11/16-Perşembe 04/11/16-Cuma K Beyaz Peynir* K Kaşar Peyniri* K Üçgen Peynir* K Beyaz Peynir* K Zeytin Yeşil* K Zeytin Siyah* K Zeytin Yeşil* K Zeytin Siyah* K Haşlanmış

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ KELEBEK GRUBU EKİM AYI BÜLTENİ TEMALARIMIZ KALELER DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI KIRMIZI GÜNÜ 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI Kale

Detaylı

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN

MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN MAYIS AYI AYLIK BÜLTEN TEMA: TRAFİK HAFTASI-ANNELER GÜNÜ-19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI-MÜZELER HAFTASI ÖĞRENME TAKVİMİ 02.05.2017 -Helikopter resmi sulu boya ile boyanır. -Trafik haftası hakkında sohbet

Detaylı

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN. SİZLERİ ÇOK SEVİYORUZ. DENİZYILDIZI GRUBU MAYIS AYI BÜLTENİ MAYIS AYINDA NELER ÖĞRENDİK? Taşıtların özelliklerini, benzerlik ve farklılıklarını inceledik. Taşıtlar konusunda

Detaylı

ÖDEV- 6. AĢağıdaki Cümlelerde boģ bırakılan yerlere uygun sözcükler yazınız. 1. Reçel, bal vücuda veren besinlerdendir.

ÖDEV- 6. AĢağıdaki Cümlelerde boģ bırakılan yerlere uygun sözcükler yazınız. 1. Reçel, bal vücuda veren besinlerdendir. ÖDEV- 6 ADI SOYADI:.. HAYAT BĠLGĠSĠ Niçin Dengeli ve Düzenli Beslenmeliyiz? Besinler, büyüme ve güçlenmeyi sağlar, vücuda enerji verir. Yediğimiz yiyeceklerin vücudumuz için farklı önemi ve yararı vardır.

Detaylı

www.sultangazi.bel.tr 444 23 32 65 yeni park yapıldı 59 park yeniden revize edildi 137 park aydınlatıldı 96 olan park sayısı 161 e çıktı

www.sultangazi.bel.tr 444 23 32 65 yeni park yapıldı 59 park yeniden revize edildi 137 park aydınlatıldı 96 olan park sayısı 161 e çıktı www.sultangazi.bel.tr 444 23 32 65 yeni park yapıldı 59 park yeniden revize edildi 137 park aydınlatıldı 96 olan park sayısı 161 e çıktı İlçemizde; kişi başına düşen 0.2 metrekarelik yeşil alan miktarını

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Paylaşalım bunları adlı hikâyemizi biz hazırladık. Tekerlemeler:

Detaylı

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ

OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ OKULLAR HAYAT OLSUN OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ Okullarımız halka açıldı Okullar eğitim-öğretim saatleri dışında; akşam saatleri, hafta sonları ve yaz aylarında halkımızın hizmetine açıldı. Derslikler,

Detaylı

ĠSHAKOL. Ġġ BAġVURU FORMU. Boya Sanayi A.ġ. En Son ÇekilmiĢ Fotoğrafınız. No:.. ÖNEMLĠ NOTLAR

ĠSHAKOL. Ġġ BAġVURU FORMU. Boya Sanayi A.ġ. En Son ÇekilmiĢ Fotoğrafınız. No:.. ÖNEMLĠ NOTLAR Ġġ BAġVURU FORMU ĠSHAKOL Boya Sanayi A.ġ. No:.. En Son ÇekilmiĢ Fotoğrafınız ÖNEMLĠ NOTLAR 1. BaĢvuru formunu kendi el yazınızla ve bütün soruları dikkatli ve eksiksiz olarak doldurup, imzalayınız. ĠĢ

Detaylı

İzmir den İstanbul a akşamüstü uçağı.

İzmir den İstanbul a akşamüstü uçağı. TUR 10 - TRUVA ve GELĠBOLU (Anzaklar) Sabah erken saatlerde Isparta Kraliçesi güzel Helen ve Truva Prensi Paris zamanından kalan efsanevi Truva Atı ile ünlü Truva Antik Kenti ni ziyaret için yola çıkış.

Detaylı

DÜĞÜN MENÜLERİ PİLİÇ MENÜLER DÜĞÜN YEMEĞİ TAVUK MENÜSÜ 1

DÜĞÜN MENÜLERİ PİLİÇ MENÜLER DÜĞÜN YEMEĞİ TAVUK MENÜSÜ 1 PİLİÇ MENÜLER DÜĞÜN YEMEĞİ TAVUK MENÜSÜ 1 kruditeleri, dip sos eşliğinde peynir ve zeytin şişler, kavun ve karpuz meyve topları. Ege Mezeleri Tabağı Ege Yeşillikleri üzerinde Cherry Domates ve Salatalık

Detaylı