T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI 1. SINIF REHBERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2011-2012 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI 1. SINIF REHBERİ"

Transkript

1 T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI 1. SINIF REHBERİ ŞANLIURFA-2011

2 Mustafa Kemal Atatürk

3 Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara umutla bakan dünya üniversitesi olma yolunda ilerleyen bir üniversitenin Rektörü olarak sizleri sevgiyle selamlıyorum. Kurulduğu 1992 yılından bu yana dinamik yapısıyla sürekli kendini yenileyen Üniversitemiz, alanında uzman ve öncü akademisyenleri, kaliteli öğrencileri ve çalışanları ile çağımızın öncü kurumlarından biridir. Üniversite olarak temel ilkemiz, bilimin önderliğine inanmış, özgün düşünceyi yücelten, akademik ve etik değerlere sahip, eğitimin toplumsal gelişmeye öncülük ettiğine inanan, çalışanlarının, öğrencilerinin ve hastalarının memnuniyetini sağlayan ve mensubu olmakla gurur duyulan, çevreye saygılı ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olan bir kurum oluşturmaktır. Uzun ve meşakkatli bir çalışmanın sonucunda Üniversitemizde Tıp Fakültesi öğrencisi olma ayrıcalığına kavuşmuş bulunmaktasınız. İnsanlığa ve bilime hizmet etmek üzere seçmiş olduğunuz bu meslek insanlık tarihi kadar eski bir meslektir. Böyle kutsal bir mesleği seçtiğiniz için sizleri kutluyorum ve eğitiminizi başarıyla tamamlamanızı diliyorum. Öğrencilerimizin iyi bir tıp eğitimi almalarının yanı sıra, yüreklerinde insan sevgisi, vatan sevgisi, ulus sevgisi olan, laik Cumhuriyete bağlı hekimler olarak yetiştirilmeleri amacıyla, nitelikli eğitim kadromuzla görev yapmayı sürdürmekteyiz. Öğrencilerimizin iyi bir ortamda, kaliteli bir eğitim alması için fiziki mekan ve altyapı çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Osmanbey yerleşkemizde modern tıp fakültesi morfoloji bina inşaatı bitirilmiş ve 600 yatak kapasiteli Uygulama ve Araştırma Hastane inşaatı da % 80 oranında tamamlanmıştır. Hastane inşaatımız en kısa süre içerisinde tamamlanacak ve tıp fakültesi ile birlikte modern binalarda halkımıza ve siz değerli öğrencilerimize hizmet vermeye başlayacaktır. Göreve başladığım 2007 yılından bugüne tıp fakültesi öğrenci sayısını 260 tan 346 ya, öğretim elemanı sayısını ise 205 ten 269 a artırmış olmanın gururu içerisindeyiz. Öğrenci sayısı artışına paralel olarak eğitim kalitesinden ödün vermeden fakültemiz ve hastanemizi modern cihazlarla donatmaya devam ediyoruz. Ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden Üniversitemiz Tıp Fakültesi çağdaş olanaklara sahip hastanesi ile bölgesel ve ulusal ihtiyaçlar temelinde uluslararası standartlarla kaliteli sağlık hizmeti sunmakta, bilimsel çalışmalar ve yayınlarla uluslararası düzeyde saygın bir konumda yer almaktadır. Öğrencilerimize rehberlik etmek üzere değerli öğretim elemanlarımız tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan bu kılavuz eğitim sürenizce sizlere yol gösterecektir. Üniversitemiz Tıp Fakültesi ailesine yeni katılan değerli öğrencilerimize de hoş geldiniz derken, Eğitim-Öğretim yılında fedakar tüm öğretim elemanlarımıza ve öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, sevgilerimi sunuyorum. Prof.Dr. İbrahim Halil MUTLU Rektör

4 Değerli öğrencilerimiz, Eğitiminizde sizlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu kılavuzda Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi nin eğitim ve öğretim yılında uygulanacak olan eğitim programı, sınav tarihleri, fakültemizin Eğitim Öğretim ve Sınav Yönergesi ve Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği bulunmaktadır. Fakültemizin ilk üç sınıfında eğitim, ders kurulları sistemine (entegre eğitim sistemine) göre verilmektedir. 4. ve 5. sınıflar klinik stajlardan, 6. sınıf ise internlik eğitimi adı verilen uygulamalı eğitimden oluşmaktadır. Ders programlarımız Türkiye Tıp - Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyinin oluşturduğu Çekirdek Eğitim Programını kapsayacak şekilde düzenlenmiş; ayrıca, ders kredilerimiz ve geçme puanlarımız Avrupa Kredi Transfer Sistemine (ECTS) uygun hale getirilmiştir. Kuruluşunun üzerinden 19 yıl geçmiş olan ve 16 yıldan beri öğrenci eğitimi veren Fakültemiz eğitim-öğretimde belirli bir standardı yakalamıştır. Öğretim üyelerimizin önemli bir kısmı eğiticilerin eğitimi programlarına katılmıştır. Temel hedefimiz sizlerin çağdaş tıbbın gerektirdiği, ülkemiz ve dünya bilimine katkı sağlayabilecek bilgi ve beceriler ile donanmanız yanında, ülkemizin sağlık sorunlarını bilen ve bu sorunlara çözüm üretebilme becerisini kazanmış, insan hayatına saygılı ve hekimlik mesleğinin onuruna yakışır tutum ve davranışları kazanmış hekimler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Sevgili öğrencilerimiz, bu kılavuzu aldığınızda öncelikle YÖK ün son değişikliklerine uygun bir şekilde hazırladığımız yeni Eğitim, Öğretim ve Sınav Yönergemizi ve Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğini okumanız, haklarınız ve sorumluluklarınızı bilerek, öğrencilik hayatınızı daha verimli ve sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza büyük katkı sağlayacaktır. Hekimlik mesleğinde bilginin hızla yenilenmesi ve gelişmesi nedeniyle, öğrencilik hayatınızda sadece pasif öğrenici - alıcı konumunda kalmamalı, meslek hayatınıza adım attığınız ilk günden itibaren bilgiye ulaşma ve öğrenme yöntemlerini de öğrenmeli ve geliştirmelisiniz. Bu konuda ders saatleri dışında da değerli hocalarımızdan istifade edebilirsiniz. Böylece mezuniyetinizden sonraki meslek hayatınızda da bilginizi sürekli yenileyebilme ve kendinizi güncelleyebilme imkanı kazanmış olacaksınız. Dersleriniz dışında, kültür, sanat ve diğer sosyal etkinliklere de zaman ayırmanız kişisel gelişiminiz yanında toplumumuzun da kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaktır eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız için başarılı geçmesini diliyorum. Prof. Dr. Tevfik SABUNCU DEKAN

5 HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HEKİMLİK ANDI Hekimlik mesleği üyeleri arasına katıldığım şu anda; en yüce inançlarım önünde, hocalarım, meslektaşlarım ve bütün burada bulunanlar huzurunda, kendimi ve onları şahit tutarak söz verip and içerim ki; Bu yüce sanatı bana öğreten hocalarıma olan saygı ve minnettarlığımı her zaman koruyacak, elimde olan iyiliği onlardan esirgemeyeceğim. Sanatımı, vicdanım ve tıp geleneklerine göre dikkat ve özenle uygulamakta kusur etmeyeceğim. Hastamın ve toplumun sağlığını, baş kaygım olarak kabul edeceğim. Hastamın bütün sırlarını saklayacağım. Hekimlik mesleğinin onurunu ve saygın geleneğini koruyacak, meslektaşlarımı, kardeşlerim bileceğim. Din, milliyet, ırk, cinsiyet, siyasal görüş ve sosyal sınıf ayrılıklarının hastamla görevim arasına girmesine izin vermeyeceğim. İnsan hayatına, başlangıcından sonuna kadar mutlak saygı göstereceğim. İlaçların ve tedavi yöntemlerinin tıbbi amaçlar dışında kullanılmasına aracı olmayacağım. Yetkin olmadığım girişimlerde bulunmayacağım; bunları ehline bırakacağım. Her koşulda hastalarımın iyiliği için çalışacağım, kasıtlı bütün zararlardan kaçınacağım. Bütün bunları yerine getireceğime namusum ve şerefim üzerine and içerim.

6 TIP FAKÜLTESİ MEZUNLARININ SAHİP OLMASI GEREKEN TUTUM VE DAVRANIŞLAR 1. Hekimin öncelikli görevinin, hastalıkları önlemek ve hastalıkları iyileştirmeye çalışarak insan yaşamını ve sağlığını korumak olduğunu benimseme. 2. Görevini uygularken evrensel tıp etiği ilkeleri olan "zarar vermeme, yararlılık, adalet ve özerklik" ilkelerini gözetme. 3. Sınırlı sağlık kaynaklarının dağıtımında birey ve toplumun önceliklerini etik ölçütlerle gözetme. 4. Tıp alanında tek yol göstericinin bilimsel düşünce ve eleştirel sorgulayıcı yaklaşım olduğunu benimseme. 5. Güncel bilimsel bilgiyi edinmenin bir mesleki sorumluluk olduğunu özümseme. 6. Acil durumlarda hekim olarak ilk yardım sorumluluğunu taşıma. 7. Her hastaya veya bireye yaşadığı çevre, toplum ve bireysel özelliklerini değerlendirerek yaklaşma. 8. Her hastaya veya bireye yansız, yargısız ve ayrımsız yaklaşma ve bunun bir etik zorunluluk olduğunu benimseme. 9. Her hastaya veya bireye hastalığı ve tedavisi ile ilgili anlaşılır ve açıklayıcı bilgi vermek, buna dayalı onam(rıza) almak, gizliliğini korumak gibi hasta haklarını yaşama geçirme. 10. Hasta ve hasta yakınları ile sağlıklı iletişim kurma. 11. Hasta ve hasta yakınları ile empati kurma. 12. Hekim-hasta etkileşiminde dürüst ve güvenilir bir hekim modeli oluşturma. 13. Yaşamın başında ve sonunda ortaya çıkabilen etik sorunların çözümünde akıl yürütme ve gerekçelendirme yapma. 14. Ölüm gerçeği ve yarattığı sorunlarla baş etme. 15. Hekimlik mesleğine ticari bir görünüm vermemeyi benimseme. 16. Akılcı ilaç kullanım ilkelerini benimseme. 17. Tanı ve tedavide pahalı yöntemleri önermenin, gereksiz harcamalar yaptırmanın yol açacağı etik ve ekonomik sonuçların farkına varma. 18. Kendi özlük haklarının farkında olma ve bunları savunmanın mesleki kimlik açısından önemini benimseme. 19. Meslektaşlarım hekimlik açısından onur kırıcı ve haksız saldırılara karşı koruma. 20. Bir ekip çalışması gerektiren mesleğin öteki üyelerine karşı açık, dürüst ve paylaşımcı davranış sergileme. 21. Kendi mesleğinin ve diğer mesleki alanların sınırlarının farkında olma ve saygı duyma. 22. Bilimsel, teknik ve etik danışımı (konsültasyonu) bir hekim ve hasta hakkı olarak benimseme. 23. Evrensel insan haklan ilkelerinin mesleki uygulamanın her alanında yaşama geçirme. 24. Adli vakalarla ilgili yasal ve mesleki sorumluluk ve yükümlülüklerinin farkında olma. 25. Bireysel ve toplumsal düzeyde sağlık eğitimi sorumluğu taşıma. 26. Her mesleki uygulamada toplum sağlığını önceleme.

7 TIP FAKÜLTESİ YÖNETİMİ Prof. Dr. Tevfik SABUNCU Doç. Dr. Mehmet GENCER Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Dr. Necmettin ERGÜL Dekan Dekan Yrd. Dekan Yrd. Fakülte Sekreteri FAKÜLTE YÖNETİM KURULU 1 Prof. Dr. Tevfik SABUNCU Fak. Yön. Kurulu Bşk. 2 Prof. Dr. Sami TAŞÇI Fak. Yön. Kurulu Üyesi 3 Prof. Dr. Ali Ziya KARAKILÇIK Fak. Yön. Kurulu Üyesi 4 Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN Fak. Yön. Kurulu Üyesi 5 Doç. Dr. Ali YILDIZ Fak. Yön. Kurulu Üyesi 6 Doç. Dr. Mehmet GENCER Fak. Yön. Kurulu Üyesi 7 Yrd. Doç. Dr. Harun AYDOĞAN Fak. Yön. Kurulu Üyesi 8 Dr. Necmettin ERGÜL Fak. Sek. (Raportör) FAKÜLTE KURULU 1 Prof. Dr. Tevfik SABUNCU Dekan (Kurulu Başkanı) 2 Prof. Dr. Sami TAŞÇI Bölüm Başkanı 3 Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN Bölüm Başkanı 4 Prof. Dr. Akın İŞCAN Bölüm Başkanı 5 Prof. Dr. Halit OĞUZ Profesör Dr. Üye 6 Prof. Dr. Tevfik SABUNCU Profesör Dr. Üye 7 Prof. Dr. Akın İŞCAN Profesör Dr. Üye 8 Doç. Dr. Ali ATAŞ Doçent Dr. Üye 9 Doç. Dr. Mustafa ZERİN Doçent Dr. Üye 10 Yrd. Doç. Dr. Mete KÖKSAL Yrd. Doç. Dr. Üye 11 Dr. Necmettin ERGÜL Fak. Sek. (Raportör) EĞİTİM ve ÖĞRETİM KOORDİNASYON KURULU ÜYELERİ Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Prof. Dr. Ali UZUNKÖY Doç. Dr. Mustafa ZERİN Yrd. Doç. Halit AKBAŞ Prof. Dr. Mustafa DENİZ Yrd. Doç. Dr. Mete KÖKSAL Doç. Dr. Muhammet Emin GÜLDÜR Prof. Dr. Muharrem BİTİREN Yrd. Doç. Dr. Turgay ULAŞ Yrd. Doç. Dr. Timuçin AYDOĞAN Yrd. Doç. Dr. Harun AYDOĞAN Yrd. Doç. Dr. Mehmet Salih AYDIN Prof. Dr. Ali UZUNKÖY Yrd. Doç. Dr. Abdullah ÖZGÖNÜL Eğitim ve Öğretim Koordinasyon Kurulu Başkanı Eğitim ve Öğretim Koordinasyon Kurulu Başkan Yrd. 1. Sınıf Koordinatörü 1. Sınıf Koordinatör Yrd. 2. Sınıf Koordinatörü 2. Sınıf Koordinatör Yrd. 3. Sınıf Koordinatörü 3. Sınıf Koordinatör Yrd. 4. Sınıf Koordinatörü 4. Sınıf Koordinatör Yrd. 5. Sınıf Koordinatörü 5. Sınıf Koordinatör Yrd. 6. Sınıf Koordinatörü 6. Sınıf Koordinatör Yrd. ERASMUS ve FARABİ KOORDİNATÖRÜ Uzm. Dr. Evren ŞAVLI Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Elemanı

8 TIP FAKÜLTESİ AKADEMİK PERSONELİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD. 1. Yrd. Doç. Dr. Şaban YALÇIN (Bşk.) 2. Yrd. Doç. Dr. Harun AYDOĞAN 3. Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüsnü YÜCE 4. Yrd. Doç. Dr. Ahmet KÜÇÜK BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ AD. 5. Yrd. Doç. Dr. Bahattin ÇELİK (Bşk.) 6. Yrd. Doç. Dr. A. Faruk SORAN ÇOCUK CERRAHİSİ AD. 7. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin BOLEKEN (Bşk.) 8. Yrd. Doç. Dr. Muazzez ÇEVİK GENEL CERRAHİ AD. 9. Prof. Dr. Ali UZUNKÖY (Bşk.) 10. Doç. Dr. Fahrettin YILDIZ 11. Doç. Dr. Alparslan TERZİ 12. Yrd. Doç. Dr. Abdullah ÖZGÖNÜL GÖĞÜS CERRAHİSİ AD. 13. Doç. Dr. İ. Can KÜRKÇÜOĞLU (Bşk.) CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Erdem IŞIKAN GÖZ HASTALIKLARI AD. 14. Prof. Dr. Ahmet SATICI (Bşk.) 15. Prof. Dr. Mustafa GÜZEY 16. Prof. Dr. Halit OĞUZ 17. Prof. Dr. Sevim ÇAKMAK 18. Yrd. Doç. Dr. Ali AKAL KALP VE DAMAR CERRAHİSİ AD. 19. Doç. Dr. Mustafa GÖZ (Bşk.) 20. Yrd. Doç. Dr. Abdussemet HAZAR 21. Yrd. Doç. Dr. M. Salih Aydın KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM AD. 22. Doç. Dr. Hakan CAMUZCUOĞLU (Bşk.) 23. Doç. Dr. Fatma Ferda VERİT 24. Yrd. Doç. Dr. Neşe Gül HİLALİ 25. Yrd. Doç. Dr. Mehmet VURAL KULAK, BURUN VE BOĞAZ HASTALIKLARI AD. 26. Yrd. Doç. Dr. İmran ŞAN (Bşk.) 27. Yrd. Doç. Dr. İsmail İYNEN 28. Yrd. Doç. Dr. Ferhat BOZKUŞ PLASTİK, REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ AD. ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ AD. 29. Prof. Dr. Uğur Erdem IŞIKAN (Bşk.) 30. Yrd. Doç. Dr. Serkan SİPAHİOĞLU 31. Yrd. Doç. Dr. Cemil ERTÜRK 32. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif ALTAY TIBBİ PATOLOJİ AD. 33. Prof. Dr. Muharrem BİTİREN (Bşk.) 34. Doç. Dr. İlyas ÖZARDALI 35. Doç. Dr. Muhammet Emin GÜLDÜR ÜROLOJİ AD. 36. Prof. Dr. Ercan YENİ (Bşk.) 37. Prof. Dr. Ayhan VERİT 38. Yrd. Doç. Dr. Murat SAVAŞ 39. Yrd. Doç. Dr. Halil ÇİFTÇİ 40. Yrd. Doç. Dr. Mehmet GÜLÜM ACİL TIP AD. 1. Yrd. Doç. Dr. Özgür SÖĞÜT (Bşk.) 2. Yrd. Doç. Dr. Halil KAYA 3. Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tahir GÖKDEMİR ADLİ TIP AD. AİLE HEKİMLİĞİ AD. ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI AD. 4. Prof. Dr. Akın İŞCAN (Bşk.) 5. Prof. Dr. Ahmet KOÇ 6. Doç. Dr. Cemalettin Dost ZEYREK 7. Doç. Dr. Kabil ŞERMATOV 8. Doç. Dr. Ali ATAŞ 9. Doç. Dr. Alpay ÇAKMAK 10. Yrd. Doç. Dr. Mahmut ABUHANDAN DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI AD. 11. Yrd. Doç. Dr. Selma BAKAR DERTLİOĞLU(Bşk.) 12. Yrd. Doç. Dr. Yavuz YEŞİLOVA ENFEKSİYON HASTALIKLARI AD. 13. Yrd. Doç. Dr. Süda TEKİN KORUK (Bşk.) 14. Yrd. Doç. Dr. Hasan KARSEN DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Akın İŞCAN FİZİKSEL TEDAVİ VE REHABİLİTASYON AD. 15. Doç. Dr. Pelin YAZGAN (Bşk.) 16. Yrd. Doç. Dr. Ahmet BOYACI 17. Yrd. Doç. Dr. Ahmet TUTOĞLU GÖĞÜS HASTALIKLARI AD. 18. Doç. Dr. Mehmet GENCER (Bşk.) 19. Yrd. Doç. Dr. Elif KÖSE 20. Yrd. Doç. Dr. Zafer Ali SAK HALK SAĞLIĞI AD. 21. Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK (Bşk.) 22. Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK İÇ HASTALIKLARI AD. 23. Prof. Dr. Tevfik SABUNCU (Bşk.) 24. Prof. Dr. Necati YENİCE 25. Doç. Dr. Mehmet HOROZ 26. Yrd. Doç. Dr. Hakan BÜYÜKHATİPOĞLU 27. Yrd. Doç. Dr. Ayşe Nur TORUN 28. Yrd. Doç. Dr. Turgay ULAŞ 29. Yrd. Doç. Dr. Timuçin AYDOĞAN KARDİYOLOJİ AD. 30. Prof. Dr. Recep DEMİRBAĞ (Bşk.) 31. Doç. Dr. Ali YILDIZ 32. Doç. Dr. Ünal GÜNTEKİN 33. Doç. Dr. Yusuf SEZEN 34. Doç. Dr. Asuman BİÇER YEŞİLAY 35. Yrd. Doç. Dr. Zekeriya KAYA NÖROLOJİ AD. 36. Prof. Dr. M. Yaşar ÖZKUL (Bşk.) 37. Yrd. Doç. Dr. Abdurrahman SÖNMEZLER RADYOLOJİ AD. 38. Yrd. Doç. Dr. Hasan ÇEÇE (Bşk.) 39. Doç. Dr. Saime ŞERMATOV 40. Yrd. Doç. Dr. Sema YILDIZ 41. Yrd. Doç. Dr. Ekrem KARAKAŞ 42. Yrd. Doç. Dr. Ömer KARAKAŞ 43. Yrd. Doç. Dr. Fatıma Nurefşan BOYACI ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI AD. 44. Yrd. Doç. Dr. Hasan KANDEMİR (Bşk.) RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI AD. 45. Yrd. Doç. Dr. Salih SELEK (Bşk.) 46. Yrd. Doç. Dr. Mahmut KATI 47. Yrd. Doç. Dr. İbrahim Fatih KARABABA TIBBİ FARMAKOLOJİ AD. 48. Öğr. Gör. Elif OĞUZ (Bşk.) 49. Uzm. Dr. Evren ŞAVLI 50. Uzm. Dr. Soner SABIRLI ANATOMİ AD. 1. Prof. Dr. Mustafa DENİZ (Bşk.) BİYOFİZİK ANABİLİM DALI 2. Prof. Dr. Cemil SERT (Bşk.) 3. Yrd. Doç. Dr. Hediye ACUN FİZYOLOJİİ AD. 4. Doç. Dr. Mustafa ZERİN (Bşk.) 5. Prof. Dr. Ali Ziya KARAKILÇIK HİSTOLOJİ VE EMBRİYOLOJİ AD. 6. Yrd. Doç. Dr. Mete KÖKSAL (Bşk.) 7. Uzm. Dr. Şiir UÇAR TEMEL TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ Temel Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı: Prof. Dr. Sami TAŞÇI TIBBİ BİYOLOJİ AD. 8. Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ (Bşk.) 9. Yrd. Doç. Dr. Halit AKBAŞ 10. Öğr. Gör. Feridun AKKAFA TIBBİ BİYOKİMYA AD. 11. Prof. Dr. Abdurrahim KOÇYİĞİT (Bşk.) 12. Prof. Dr. Nurten AKSOY 13. Yrd. Doç. Dr. Şahbetin SELEK 14. Öğr. Gör. Hakim ÇELİK 15. Öğr. Gör. Abdullah TAŞKIN TIBBİ MİKROBİYOLOJİ AD. 16. Prof. Dr. Sami TAŞÇI (Bşk.) 17. Prof. Dr. Mehmet BAYRAKTAR 18. Doç. Dr. Fadile YILDIZ ZEYREK TIP TARİHİ VE ETİK AD. 19. Prof. Dr. Şahin AKSOY (Bşk.)

9 HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ 1. SINIFLAR Eylül Yarıyıl Ders Kayıtları Eylül 2011 Öğrenci Katkı Paylarının 1. Taksitinin Ödenmesi 26 Eylül Yarıyıl derslerin başlaması Eylül 2011 Danışman (Sınıf Koordinatörü) Ders Kayıt Onayı 13 Ocak Yarıyıl Derslerin Sonu Ocak Yarıyıl Tatili 30 Ocak Yarıyıl Derslerin Başlaması Şubat 2012 Öğrenci Katkı Paylarının 2. Taksitinin Ödenmesi 01 Haziran Yarıyıl Derslerin sonu Haziran 2012 Final Sınavları Temmuz 2012 Bütünleme Sınavları Not. Fakültemizde 2. yarıyıllarda ders kayıtları yapılmamaktadır. TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI DERS KREDİ SİSTEMİ 1. SINIF KREDİ SİSTEMİ Ders Adı Yıllık Ders Saati Toplamı Kredisi Hücre Bilimleri 1. Ders Kurulu Hücre Bilimleri 2. Ders Kurulu Hücre Bilimleri 3. Ders Kurulu Hücre Bilimleri 4. Ders Kurulu Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Toplam

10 Sınıf Koordinatörü: Doç. Dr. Mustafa ZERİN Koordinatör Yrd.: Yrd. Doç. Dr. Halit AKBAŞ Sınav İsmi Sınav Tarihi Hücre Bilimleri I. Ders Kurulu 25 Kasım Saat Hücre Bilimleri II. Ders Kurulu 03 Şubat Saat Hücre Bilimleri III. Ders Kurulu 06 Nisan Saat Hücre Bilimleri IV. Ders Kurulu 01 Haziran Saat Yıl Sonu Final Sınavı 19 Haziran Saat Yıl Sonu Bütünleme Sınavı 10 Temmuz Saat Atatürk İlke ve İnkilap Tarihi 1. Ara Sınav - 03 Ocak Saat ; 2. Ara Sınav - 20 Mart 2012 Saat Final Sınavı - 04 Haziran 2012 Saat Bütünleme Sınavı- 07 Haziran Saat 1. Ara Sınav - 02 Ocak 2011 Saat Final Sınavı - 11 Haziran 2012 Saat 2. Ara Sınav 30 Nisan 2012 Saat Bütünleme Sınavı - 25 Haziran Saat 1. Ara Sınav - 01 Aralık Saat 2. Ara Sınav - 09 Şubat 2012 Saat Final Sınavı - 20 Haziran 2012 Saat 3. Ara Sınav - 29 Mart 2012 Saat 4. Ara Sınav - 17 Mayıs 2012 Saat Bütünleme Sınavı - 27 Haziran Saat Öğrenciler, sınavın olduğu gün belirlenen saatte sınava girmek ve öğrenci kimlik kartını yanında bulundurmak zorundadır. Cep telefonu ile sınava girilmez. 1. SINIF DERS SAATLERİ ANABİLİM DALI TEORİK UYGULAMA TOPLAM Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim 112 (52+60) 112 Tıbbi Biyokimya ( ) 155 Biyofizik Tıbbi Biyoloji (16+16) 136 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Tıp Tarihi ve Etik Fizyoloji ve Embriyoloji Klinik Bilimlere Giriş Halk Sağlığı Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Toplam HÜCRE BİLİMLERİ I. DERS KURULU Ders Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Nurten AKSOY Ders Kurulu Başkan Yrd.: Yrd. Doç. Dr. Şahbettin SELEK Kurul Sınav Tarihi DİSİPLİN/BÖLÜM TEORİK PRATİK TOPLAM Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Tıbbi Biyokimya Biyofizik Tıbbi Biyoloji (6+6) 28 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Klinik Bilimlere Giriş Halk Sağlığı Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Toplam DERS KURULU ÜYELERİ Prof. Dr. Abdurrahim KOÇYİĞİT Yrd. Doç. Dr. Mahmut KATI Yrd. Doç. Dr. Hasan KANDEMİR Prof. Dr. Ali UZUNKÖY Yrd. Doç. Dr. Halil KAYA Öğr. Gör. Feridun AKKAFA Prof. Dr. Cemil SERT Yrd. Doç. Dr. Şaban YALÇIN Öğr. Gör. Abdullah TAŞKIN Prof. Dr. Nurten AKSOY Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tahir GÖKDEMİR Öğr. Gör. Hakim ÇELİK Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK Yrd. Doç. Dr. Şahbettin SELEK Öğr. Gör. Dilşah ÖZTÜRKMEN Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Yrd. Doç. Dr. Hediye ACUN Okt. Sebahaddin SARI Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK Yrd. Doç. Dr. İbrahim İSLAM Okt. Veysel İŞÇİ Yrd. Doç. Dr. Salih SELEK Yrd. Doç. Dr. İbrahim Fatih KARABABA 1 26 EYLÜL2011 Üniversite Açılış Töreni Üniversite Açılış Töreni Üniversite Açılış Töreni Üniversite Açılış Töreni Giriş Dersi Tevfik SABUNCU Dekan Eğitim ve Öğretim Sistemi F. DİLMEÇ EÖKK Başkanı 27 EYLÜL 2011 Sağlık Kavramları ve Sağlığın Belirleyicileri Sağlık Kavramları ve Sağlığın belirleyicileri Tıbbi Biyoloji ve Genetiğe Giriş ve Biyolojik Kavramlar F. DİLMEÇ Tıbbi Biyoloji ve Genetiğe Giriş ve Biyolojik Kavramlar F. DİLMEÇ Çevre Sağlığına Giriş 28 EYLÜL 2011 Yaralanmalar ve güvenli toplumlar Organik Kimya-Biyokimyaya Giriş A. KOÇYİĞİT Organik Kimya-Biyokimyaya Giriş A. KOÇYİĞİT 29 EYLÜL 2011 Osmanbey Kampusu Gezisi F. DİLMEÇ EÖKK Başkanı Osmanbey Kampusu Gezisi F. DİLMEÇ EÖKK Başkanı Osmanbey Kampusu Gezisi F. DİLMEÇ EÖKK Başkanı 30 EYLÜL 2011 Biyofiziğe giriş Biyofiziğe giriş Hastane Gezisi İ. Can KÜRKÇÜOĞLU Başhekim Hastane Gezisi İ. Can KÜRKÇÜOĞLU Başhekim

11 2 03 EKİM 2011 Genel ilkyardım bilgileri M. Tahir GÖKDEMİR Boğulmalarda ilkyardım M. Tahir GÖKDEMİR 04 EKİM 2011 Kanamalarda ilkyardım H. KAYA Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilkyardım H. KAYA Bilinç bozukluklarında ilkyardım M. Tahir GÖKDEMİR Sigaranın zararları ve tütün gerçeği M. GENCER Sigaranın zararları ve tütün gerçeği M. GENCER 05 EKİM 2011 Canlıların Sınıflandırılması F. DİLMEÇ Canlıların Sınıflandırılması F. DİLMEÇ 06 EKİM 2011 Hayvan ısırmalarında ilkyardım H. KAYA Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmasında ilkyardım H. KAYA Zehirlenmelerde ilkyardım M. Tahir GÖKDEMİR 07 EKİM 2011 Çözeltilerin fiziksel özellikleri H. ACUN Çözeltilerin fiziksel özellikleri H. ACUN Hasta/Yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi H. KAYA Hasta/Yaralı taşıma teknikleri () H. KAYA Hasta/Yaralı taşıma teknikleri (Pratik) H. KAYA 3 10 EKİM 2011 Prokaryot ve Ökaryot hücre kavramı F. DİLMEÇ Prokaryot ve Ökaryot hücre kavramı F. DİLMEÇ Yaralanmalarda ilkyardım H. KAYA Yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilkyardım H. KAYA Kimyasal tepkimeler ve sulu çözelti tepkimelerine giriş A. TAŞKIN Kimyasal tepkimeler ve sulu çözelti tepkimelerine giriş A. TAŞKIN 11 EKİM 2011 Hücreyi İnceleme Yöntemleri F. DİLMEÇ Hücreyi İnceleme Yöntemleri F. DİLMEÇ Temel yaşam desteği () M. Tahir GÖKDEMİR Temel yaşam desteği () M. Tahir GÖKDEMİR Sağlık Bilişimine Giriş 12 EKİM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 13 EKİM 2011 Sulu çözeltiler A. TAŞKIN Sulu çözeltiler A. TAŞKIN Temel yaşam desteği (Pratik) M. Tahir GÖKDEMİR Temel yaşam desteği (Pratik) M. Tahir GÖKDEMİR 14 EKİM 2011 Önlük Giyme ve Ödül Töreni Önlük Giyme ve Ödül Töreni Elektrolit metabolizması H. ÇELİK Elektrolit metabolizması H. ÇELİK 4 17 EKİM 2011 Kimyasal bağlar A. TAŞKIN Kimyasal bağlar A. TAŞKIN Mikroskobun Tanıtımı ve Kullanımı T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) Mikroskobun Tanıtımı ve Kullanımı T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) Bir Bilim Dalı olarak Psikoloji M. KATI Bir Bilim Dalı olarak Psikoloji M. KATI 18 EKİM 2011 Beslenme ve Sağlık Beslenme ve Sağlık Su ve ph A. KOÇYİĞİT Su ve ph A. KOÇYİĞİT Oral Dönem H. KANDEMİR Oral Dönem H. KANDEMİR 19 EKİM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 20 EKİM 2011 Hücrenin Moleküler Bileşenleri: Organik ve İnorganik Bileşenler F. AKKAFA Hücrenin Moleküler Bileşenleri: Organik ve İnorganik Bileşenler F. AKKAFA Genetik ve davranış S. SELEK Genetik ve davranış S. SELEK Mikroskobun Tanıtımı ve Kullanımı T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) Mikroskobun Tanıtımı ve Kullanımı T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) 21 EKİM 2011 Entropi ve serbest enerji H. ACUN Entropi ve serbest enerji H. ACUN Psikopatoloji kuramları M. KATI Psikopatoloji kuramları M. KATI 5 24 EKİM 2011 Toplumsal Cinsiyet ve Sağlık Toplumsal Cinsiyet ve Sağlık Hücrenin Moleküler Bileşenleri: Organik ve İnorganik Bileşenler F. AKKAFA Hücrenin Moleküler Bileşenleri: Organik ve İnorganik Bileşenler F. AKKAFA Çocuğun psikolojik gelişim özellikleri H. KANDEMİR Çocuğun psikolojik gelişim özellikleri H. KANDEMİR 25 EKİM 2011 Hayvan ve Bitki Hücrelerinin Yapıları T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) Hayvan ve Bitki Hücrelerinin Yapıları T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) Fizyolojik Tamponlar H. ÇELİK Fizyolojik Tamponlar H. ÇELİK Fonksiyonel gruplar A. TAŞKIN Fonksiyonel gruplar A. TAŞKIN 26 EKİM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 27 EKİM 2011 Hücrenin Moleküler Organizasyonu: Hücre Zarının Yapısı F. AKKAFA Hücrenin Moleküler Organizasyonu: Hücre Zarının Yapısı F. AKKAFA Alifatik ve Aromatik Yapılar A. TAŞKIN Alifatik ve Aromatik Yapılar A. TAŞKIN Hayvan ve Bitki Hücrelerinin Yapıları T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) Hayvan ve Bitki Hücrelerinin Yapıları T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) 28 EKİM 2011 Tek Hücreli Canlılar T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) Tek Hücreli Canlılar T. Biyoloji Lab. A (F. AKKAFA) CUMHURİYET BAYRAMI CUMHURİYET BAYRAMI CUMHURİYET BAYRAMI CUMHURİYET BAYRAMI

12 6 31 EKİM 2011 Hücresel genomların organizasyonu ve İnsan genomu F. DİLMEÇ Hücresel genomların organizasyonu ve İnsan genomu F. DİLMEÇ Stereokimya A. TAŞKIN Stereokimya A. TAŞKIN Tek Hücreli Canlılar T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) Tek Hücreli Canlılar T. Biyoloji Lab. B (F. AKKAFA) 01 KASIM 2011 DNA Replikasyonu ve Onarımı F. DİLMEÇ DNA Replikasyonu ve Onarımı F. DİLMEÇ Erişkinlerde temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN Erişkinlerde temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN Sigara ve sağlık Sigara ve sağlık 02 KASIM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 03 KASIM 2011 Kognitif gelişim ve Piaget Kuramı H. KANDEMİR Kognitif gelişim ve Piaget Kuramı H. KANDEMİR 04 KASIM 2011 Genomik DNA nın rekombinasyonu, Telomer ve Telomer organizasyonu F. DİLMEÇ Genomik DNA nın rekombinasyonu, Telomer ve Telomer organizasyonu F. DİLMEÇ Erişkinlerde temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN Erişkinlerde temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN 7 07 KASIM KASIM KASIM 2011 KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI KURBAN BAYRAMI 10 KASIM KASIM KASIM 2011 Bazal metabolik hız ölçümü Biyofizik Lab. (H. ACUN) Alkanlar, alkenler, alkinler A. TAŞKIN Alkanlar, alkenler, alkinler A. TAŞKIN Çocuklarda temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN Çocuklarda temel yaşam desteği (teorik) Ş. YALÇIN 15 KASIM 2011 Alkoller, fenoller, eterler A. TAŞKIN Alkoller, fenoller, eterler A. TAŞKIN Kromatin yapısı ve DNA nın paketlenmesi F. AKKAFA Kromatin yapısı ve DNA nın paketlenmesi F. AKKAFA Çocuklarda temel yaşam desteği (pratik) Ş. YALÇIN Çocuklarda temel yaşam desteği (pratik) Ş. YALÇIN 16 KASIM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 17 KASIM 2011 Karboksilli asitler ve türevleri A. TAŞKIN Karboksilli asitler ve türevleri A. TAŞKIN Psikoanalitik kuram İ. Fatih KARABABA Travmatik yaşantılar kuramı İ. Fatih KARABABA 18 KASIM 2011 Serbest Radikaller Serbest Radikaller Alkil halojenürler A. TAŞKIN Alkil halojenürler A. TAŞKIN Oyun ve okul dönemi M. KATI 9 21 KASIM 2011 Yetişkinlik, yaşlılık ve ölüm fenomeni İ. Fatih KARABABA Yetişkinlik, yaşlılık ve ölüm fenomeni İ. Fatih KARABABA Aldehitler ve Ketonlar A. TAŞKIN Aldehitler ve Ketonlar A. TAŞKIN 22 KASIM 2011 El Yıkama, Maske takma A. UZUNKÖY El Yıkama, Maske takma A. UZUNKÖY Aminler ve Türevleri A. TAŞKIN Aminler ve Türevleri A. TAŞKIN Ergenlik H. KANDEMİR Ergenlik H. KANDEMİR İ. İSLAM İ. İSLAM 23 KASIM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 24 KASIM KASIM 2011 I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI I. KURUL SINAVI

13 HÜCRE BİLİMLERİ II. DERS KURULU Ders Kurulu Başkanı: Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK Ders Kurulu Başkan Yrd.: Öğr. Gör. Feridun AKKAFA Ders Kurulu Sınav Tarihi: DİSİPLİN/BÖLÜM Pratik TOPLAM Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Tıbbi Biyokimya Biyofizik 8 8 Tıbbi Biyoloji 30 4 (2+2) 32 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Tıp Tarihi ve Etik 8 8 Klinik Bilimlere Giriş 4 4 Halk Sağlığı Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Toplam DERS KURULU ÜYELERİ Prof. Dr. Abdurrahim KOÇYİĞİT Yrd. Doç. Dr. Salih SELEK Yrd. Doç. Dr. Hasan KANDEMİR Prof. Dr. Şahin AKSOY Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK Öğr. Gör. Feridun AKKAFA Prof. Dr. Nurten AKSOY Yrd. Doç. Dr. Suda Tekin KORUK Öğr. Gör. Hakim ÇELİK Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK Yrd. Doç. Dr. Şahbettin SELEK Öğr. Gör. Dilşah ÖZTÜRKMEN Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Yrd. Doç. Dr. Hediye ACUN Okt. Sebahattin YAŞAR Doç. Dr. Ali ATAŞ Yrd. Doç. Dr. İbrahim Fatih KARABABA Okt. Veysel İŞÇİ KASIM 2011 Biyomoleküler etkileşimler H. ACUN Biyomoleküler etkileşimler H. ACUN Mutajenler ve DNA mutasyonları F. AKKAFA Mutajenler ve DNA mutasyonları F. AKKAFA 29 KASIM 2011 Proteom Analizi Proteinlerin Sindirimi ve Emilimi Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği 30 KASIM 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 01 ARALIK Ara Sınav 1. Ara Sınav Mutasyon Tamir mekanizmaları F. AKKAFA Mutasyon Tamir mekanizmaları F. AKKAFA Merkezi sinir sistemi ve davranış İ. Fatih KARABABA Merkezi sinir sistemi ve davranış İ. Fatih KARABABA 02 ARALIK 2011 Protein-protein etkileşimi H. ACUN Protein-Lipit etkileşimi H. ACUN ARALIK 2011 Amino Asitlerin Biyomoleküler Yapıları I Amino Asitlerin Biyomoleküler Yapıları I Amino Asitlerin Biyomoleküler Yapıları II Amino Asitlerin Biyomoleküler Yapıları II Bilinç ve farkındalık İ. Fatih KARABABA Bilinç ve farkındalık İ. Fatih KARABABA 06 ARALIK 2011 Amino Asitlerin Reaksiyonları I Amino Asitlerin Reaksiyonları I Biyomolekülerin yapı tayininde biyofiziksel yöntemler H. ACUN Biyomolekülerin yapı tayininde biyofiziksel yöntemler H. ACUN Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği 07 ARALIK 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 08 ARALIK 2011 Amino Asitlerin Reaksiyonları II Amino Asitlerin Reaksiyonları II Güdü Mekanizmaları M. KATI Güdü Mekanizmaları M. KATI Çocukluk ve adolesan sağlığı ve hastalıkları A. ATAŞ Çocukluk ve adolesan sağlığı ve hastalıkları A. ATAŞ 09 ARALIK 2011 Proteinlerin Biyomoleküler Yapıları-I Proteinlerin Biyomoleküler Yapıları-I

14 12 12 ARALIK 2011 Bulaşıcı hastalıklar, Geçmişten bugüne S. TEKİN KORUK Bulaşıcı hastalıklar, Geçmişten bugüne S. TEKİN KORUK Mutasyonların Fenotipik Etkisi F. AKKAFA Mutasyonların Fenotipik Etkisi F. AKKAFA Proteinlerin Biyomoleküler Yapıları-II Proteinlerin Biyomoleküler Yapıları-II 13 ARALIK 2011 DNA İzolasyonu T. Biyoloji Lab. A (F. DİLMEÇ) DNA İzolasyonu T. Biyoloji Lab. A (F. DİLMEÇ) Tanışma Ş. AKSOY Prehistorik Çağlarda Tıp Ş. AKSOY Mezopotamya Uygarlıklarında Tıp Ş. AKSOY Eski Mısırda Tıp Ş. AKSOY 14 ARALIK 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 15 ARALIK 2011 Karbohidratların Biyomoleküler Yapıları-I H. ÇELİK Karbohidratların Biyomoleküler Yapıları-I H. ÇELİK Biyomoleküllerin yapı tayininde biyofiziksel yöntemler H. ACUN Biyomoleküllerin yapı tayininde biyofiziksel yöntemler H. ACUN DNA İzolasyonu T. Biyoloji Lab. B (F. DİLMEÇ) DNA İzolasyonu T. Biyoloji Lab. B (F. DİLMEÇ) 16 ARALIK 2011 Araştırma Planlama Araştırma Planlama Karbohidratların Biyomoleküler Yapıları-II H. ÇELİK Karbohidratların Biyomoleküler Yapıları-II H. ÇELİK ARALIK 2011 Prokaryot gen yapısı, ekspresyonu ve ekspresyonu düzenlenmesi F. DİLMEÇ Prokaryot gen yapısı, ekspresyonu ve ekspresyonu düzenlenmesi F. DİLMEÇ Kolorimetre ve diğer ölçüm yöntemleri A. KOÇYİĞİT Kolorimetre ve diğer ölçüm yöntemleri A. KOÇYİĞİT 20 ARALIK 2011 Ökaryot gen yapısı ve ekspresyonu F. DİLMEÇ Ökaryot gen yapısı ve ekspresyonu F. DİLMEÇ Lipidlerin biyomoleküler yapıları-i A. KOÇYİĞİT Lipidlerin biyomoleküler yapıları-i A. KOÇYİĞİT Araştırmalarda veri kaynakları Araştırmalarda veri kaynakları 21 ARALIK 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 22 ARALIK ARALIK 2011 Ökaryotlarda gen ekspresyonun RNA Tipleri ve Ekspresyonları düzenlenmesi F. DİLMEÇ F. DİLMEÇ Ökaryotlarda gen ekspresyonun düzenlenmesi F. DİLMEÇ Hücre zarları ve Transport Mekanizmaları Hücre zarları ve Transport Mekanizmaları RNA Tipleri ve Ekspresyonları F. DİLMEÇ Eski Hint te Tıp ve Günümüz Tıbbına Yansımaları Ş. AKSOY Çin Tıbbı ve Günümüz Tıbbına Yansımaları Ş. AKSOY ARALIK 2011 Lipidlerin biyomoleküler yapıları-ii A. KOÇYİĞİT Lipidlerin biyomoleküler yapıları-ii A. KOÇYİĞİT Dikkat ve algı H. KANDEMİR Dikkat ve algı H. KANDEMİR 27 ARALIK 2011 Protein Sentezi. Başlama, Uzama ve Sonlanma F. AKKAFA Protein Sentezi. Başlama, Uzama ve Sonlanma F. AKKAFA Lipidlerin sindirimi ve emilimi A. KOÇYİĞİT Lipidlerin sindirimi ve emilimi A. KOÇYİĞİT 28 ARALIK 2011 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 29 ARALIK 2011 Protein sentezinin düzenlenmesi ve modifikasyonu F. AKKAFA Protein sentezinin düzenlenmesi ve modifikasyonu F. AKKAFA Lipoproteinlerin Metabolizması-I A. KOÇYİĞİT Lipoproteinlerin metabolizması-i A. KOÇYİĞİT 30 ARALIK OCAK 2012 Protein Tasnifi, Veziküler Transportun Mekanizması, ER ve Golgi F. AKKAFA Protein Tasnifi, Veziküler Transportun Mekanizması, ER ve Golgi F. AKKAFA Lipoproteinlerin Metabolizması-II A. KOÇYİĞİT Lipoproteinlerin metabolizması-ii A. KOÇYİĞİT 1. Ara Sınav 1. Ara Sınav 03 OCAK 2012 Lizozomlar ve lizozomal Hastalıklar F. AKKAFA Lizozomlar ve lizozomal Hastalıklar F. AKKAFA Örneklemeye Giriş ve Örnekleme Yöntemleri Örneklemeye Giriş ve Örnekleme Yöntemleri 1. Ara Sınavı () 1. Ara Sınavı () 04 OCAK 2012 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 05 OCAK 2012 Eski Yunanda Tıp Ş. AKSOY Eski Yunanda Tıp Ş. AKSOY Öğrenme ve bellek M. KATI Öğrenme ve bellek M. KATI 06 OCAK 2012 Araştırma İlkeleri Araştırma İlkeleri

15 16 09 OCAK 2012 Kişilik İ. Fatih KARABABA Kişilik İ. Fatih KARABABA Sağlık Ölçütleri Sağlık Ölçütleri Termodinamik H. ÇELİK Termodinamik H. ÇELİK 10 OCAK 2012 Biyoenerjetik ve ATP döngüsü H. ÇELİK Biyoenerjetik ve ATP döngüsü H. ÇELİK Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği Modülü Sağlık-Hastalık Kavramları ve Hekim Kimliği Modülü Nükleusun yapısı ve madde trafiği F. AKKAFA Nükleusun yapısı ve madde trafiği F. AKKAFA 11 OCAK 2012 Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN Tıbbi Bilişim D. ÖZTÜRKMEN 12 OCAK 2012 Enzimler ve enzim kinetiği-i Enzimler ve enzim kinetiği-i 13 OCAK 2012 Biyoenerji ve Metabolizma, Mitokondri ve Peroksizomlar F. AKKAFA Biyoenerji ve Metabolizma, Mitokondri ve Peroksizomlar F. AKKAFA Enzimler ve enzim kinetiği-ii Enzimler ve enzim kinetiği-ii OCAK 2012 Psikoterapiler S. SELEK Psikoterapiler S. SELEK Hücre Sitoplazması F. AKKAFA Hücre Sitoplazması F. AKKAFA Enzimler ve enzim kinetiği-iii Enzimler ve enzim kinetiği-iii 31 OCAK 2012 Hücre İskeleti ve Hücre Hareketi H. AKBAŞ Hücre İskeleti ve Hücre Hareketi H. AKBAŞ Kişilik, zeka ve psikolojik ölçümler M. KATI Kişilik, zekâ ve psikolojik ölçüm M. KATI 01 ŞUBAT ŞUBAT ŞUBAT 2012 II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI II. KURUL SINAVI HÜCRE BİLİMLERİ III. DERS KURULU Ders Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Cemil SERT Ders Kurulu Başkan Yrd.: Yrd. Doç. Dr. Hediye ACUN Kurul Sınav Tarihi DİSİPLİN/BÖLÜM Pratik TOPLAM Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Tıbbi Biyokimya ( ) 46 Biyofizik Tıbbi Biyoloji 30 12(6+6) 36 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Fizyoloji ve Embriyoloji Klinik Bilimlere Giriş 2 2 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Toplam DERS KURULU ÜYELERİ Prof. Dr. Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Yrd. Doç. Dr. İbrahim Fatih KARABABA Prof. Dr. Abdurrahim KOÇYİĞİT Yrd. Doç. Dr. Mete KÖKSAL Öğr. Gör. Feridun AKKAFA Prof. Dr. Tevfik SABUNCU Yrd. Doç. Dr. Mahmut KATI Öğr. Gör. Hakim ÇELİK Prof. Dr. Nurten AKSOY Yrd. Doç. Dr. Salih SELEK Okt. Sebahattin YAŞAR Prof. Dr. Cemil SERT Yrd. Doç. Dr. Halit AKBAŞ Okt. Veysel İŞÇİ Prof. Dr. Ercan YENİ Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK Doç. Dr. Mustafa ZERİN Yrd. Doç. Dr. Şahbettin SELEK ŞUBAT 2012 Vitaminler ve koenzimler-i H. ÇELİK Vitaminler ve koenzimler-i H. ÇELİK Fizyolojiye giriş ve genel bilgiler Fizyolojiye giriş ve genel bilgiler 07 ŞUBAT 2012 Vitaminler ve koenzimler-ii H. ÇELİK Vitaminler ve koenzimler-ii H. ÇELİK Fizyolojik kontrol sistemleri Fizyolojik kontrol sistemleri 08 ŞUBAT 2012 Veri Tipleri Veri Tipleri Veri Tabanı Hazırlama Veri Tabanı Hazırlama 09 ŞUBAT Ara Sınav 2. Ara Sınav ye Giriş ye Giriş Biomembranlar ve transport Biomembranlar ve transport Vücut sıvıları ve hücresel etkisi Vücut sıvıları ve hücresel etkisi 10 ŞUBAT 2012 Vitaminler ve koenzimler-iii H. ÇELİK Vitaminler ve koenzimler-iii H. ÇELİK Mikroskop teknikleri Mikroskop teknikleri Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. A grubu Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. A grubu

16 19 13 ŞUBAT 2012 Biomembranlarda difüzyon ve osmoz Biomembranlarda difüzyon ve osmoz Hücre Yüzeyi. Plazma Zarından Moleküllerin Taşınması F. DİLMEÇ Hücre Yüzeyi. Plazma Zarından Moleküllerin Taşınması F. DİLMEÇ Hücrede aktif ve pasif taşınma Hücrede aktif ve pasif taşınma 14 ŞUBAT 2012 Hücre Dışı Matriks ve Hücre-Hücre Bağlantıları F. AKKAFA Hücre Dışı Matriks ve Hücre-Hücre Bağlantıları F. AKKAFA Çatışma, kaygı ve ego savunma mekanizmaları İ. Fatih KARABABA Çatışma, kaygı ve ego savunma mekanizmaları İ. Fatih KARABABA 15 ŞUBAT 2012 Tanımlayıcı İstatistikler Tanımlayıcı İstatistikler Tanımlayıcı İstatistikler Tablo Yapımı 16 ŞUBAT 2012 Işık mikroskobu teknikleri Işık mikroskobu teknikleri Biomembranlar ve transport Biomembranlarda difüzyon ve osmoz Hücre reseptörleri, hücresel haberleşme Hücre reseptörleri, hücresel haberleşme 17 ŞUBAT 2012 Yağ asitlerinin metabolizması-i A. KOÇYİĞİT Yağ asitlerinin metabolizması-i A. KOÇYİĞİT Hücresel homeostazis, ph ve iyon dengesi Hücresel homeostazis, ph ve iyon dengesi Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. B grubu Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. B grubu ŞUBAT 2012 Yağ asitlerinin metabolizması-ii A. KOÇYİĞİT Yağ asitlerinin metabolizması-ii A. KOÇYİĞİT Hücre regülasyonu: Hücre sinyalizasyonu F. DİLMEÇ Hücre regülasyonu: Hücre sinyalizasyonu F. DİLMEÇ İyon kanallarının yapısı İyon kanallarının yapısı 21 ŞUBAT 2012 İyonik denge ve Nernst denklemi İyonik denge ve Nernst denklemi Hücre Yaşlanması F. DİLMEÇ Hücre Yaşlanması F. DİLMEÇ Grafik Yapımı Grafik Yapımı 22 ŞUBAT 2012 Normal Dağılım Normal Dağılım Örneklem Dağılımları Güven Aralığı 23 ŞUBAT 2012 Trigliserit ve fosfolipitlerin metabolizması A. KOÇYİĞİT Trigliserit vefosfolipitlerin metabolizması A. KOÇYİĞİT Glikolipit ve eikazonoitlerin metabolizması A. KOÇYİĞİT Glikolipit ve eikazonoitlerin metabolizması A. KOÇYİĞİT Stres ve ruh sağlığı S. SELEK Stres ve ruh sağlığı S. SELEK 24 ŞUBAT 2012 Kolesterol Metabolizması A. KOÇYİĞİT. Kolesterol Metabolizması A. KOÇYİĞİT Difüzyon potansiyeli ŞUBAT 2012 Membran modeli ve membran potansiyeli Membran modeli ve membran potansiyeli Glikoliz ve glikoneogenesis-i H. ÇELİK Glikoliz ve glikoneogenesis-i H. ÇELİK Mitoz Bölünme Evreleri T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) Mitoz Bölünme Evreleri T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) 28 ŞUBAT 2012 Glikoliz ve glikoneogenesis-ii H. ÇELİK Glikoliz ve glikoneogenesis-ii H. ÇELİK Cinsel yolla bulaşan hastalıklar E. YENİ Goldman-Hodgkin-Katz denklemi Normal Dağılıma uygunluk çözümlemesi Normal Dağılıma uygunluk çözümlemesi 29 ŞUBAT 2012 Araştırma Yöntemlerine Genel Bakış Araştırma Yöntemlerine Genel Bakış Araştırma Yöntemlerine Genel Bakış Araştırma Yöntemlerine Genel Bakış 01 MART 2012 Programlı Hücre Ölümü F. DİLMEÇ Programlı Hücre Ölümü F. DİLMEÇ Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lab I. Lab I. 02 MART 2012 Hücre Siklusu ve Kontrol Noktaları H. AKBAŞ Hücre Siklusu ve Kontrol Noktaları H. AKBAŞ İyon kanalları ve hastalıklar İyon kanalları ve hastalıklar Eriyikler ve filtrasyon Fizyo. Lab. A grubu Eriyikler ve filtrasyon Fizyo. Lab. A grubu

17 22 05 MART 2012 Obesite ve sağlık T. SABUNCU Mitoz Bölünme, Mayoz Bölünme ve Fertilizasyon H. AKBAŞ Mitoz Bölünme, Mayoz Bölünme ve Fertilizasyon H. AKBAŞ Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 06 MART 2012 Aksiyon potansiyeli Aksiyon potansiyeli TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-i H. ÇELİK TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-i H. ÇELİK Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 07 MART 2012 TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-ii H. ÇELİK TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-ii H. ÇELİK Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Enzimler T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 08 MART 2012 Toplumsal psikoloji M. KATI Toplumsal psikoloji M. KATI Voltaj kenetleme ve Patch kenetleme Voltaj kenetleme ve Patch kenetleme TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-iii H. ÇELİK TCA döngüsü ve elektron transport zinciri-iii H. ÇELİK 09 MART 2012 Mitoz Bölünme Evreleri T. Biyoloji Lab.B (H. AKBAŞ) Mitoz Bölünme Evreleri T. Biyoloji Lab. B (H. AKBAŞ) ve Embriyoloji Lab. II ve Embriyoloji Lab. II Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. B grubu Eriyikler ve filtrasyon Fizyo Lab. B grubu MART 2012 Nükleotidlerin yapıları-i Nükleotidlerin yapıları-i Nükleotidlerin yapıları-ii Nükleotidlerin yapıları-ii Egzersiz ve sağlık Egzersiz ve sağlık 13 MART 2012 Birleşik aksiyon potansiyeli Birleşik aksiyon potansiyeli Kök Hücreleri ve Tıpta Kullanım Alanları F. AKKAFA Kök Hücreleri ve Tıpta Kullanım Alanları F. AKKAFA Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler 14 MART 2012 Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Yöntemler 15 MART 2012 Hücre kültürü teknikleri A. KOÇYİĞİT Hücre kültürü teknikleri A. KOÇYİĞİT 16 MART 2012 Nükleotidlerin metabolizması-ii Nükleotidlerin metabolizması-ii Egzersiz ve yorgunluk Çevre Fizyolojisi Egzersiz ve yorgunluk Çevre Fizyolojisi Nükleotidlerin metabolizması-i Nükleotidlerin metabolizması-i Osmoz ve EOF Fizyo Lab A grubu Osmoz ve EOF Fizyo Lab A grubu MART 2012 Cinsellik S. SELEK Cinsellik S. SELEK Kanser Genetiği F. DİLMEÇ Kanser Genetiği F. DİLMEÇ 20 MART 2012 Alkol-ilaç kullanımı ve bağımlılığı İ. Fatih KARABABA Heksoz-monofosfat metabolik yolu H. ÇELİK Heksoz-monofosfat metabolik yolu H. ÇELİK Glikojen metabolizması H. ÇELİK Glikojen metabolizması H. ÇELİK 1. Ara Sınavİ () 1. Ara Sınavİ () 21 MART 2012 Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Olmayan Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Olmayan Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Olmayan Yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik Olmayan Yöntemler 22 MART 2012 Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 23 MART 2012 Kanser Genetiği F. DİLMEÇ Kanser Genetiği F. DİLMEÇ Osmoz ve EOF Fizyo. Lab. B grubu Osmoz ve EOF Fizyo. Lab. B grubu Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Glikoz tayin yönt. T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları

18 25 26 MART 2012 Gen Terapisi ve Tıpta Kullanım Alanları F. DİLMEÇ Gen Terapisi ve Tıpta Kullanım Alanları F. DİLMEÇ PCR/RFLP ve Agoroz Jel Elektroforezi T. Biyoloji Lab. A (F. DİLMEÇ) PCR/RFLP ve Agoroz Jel Elektroforezi T. Biyoloji Lab. A (F. DİLMEÇ) 27 MART 2012 DNA Teknolojileri. İn vivo klonlama F. AKKAFA DNA Teknolojileri. İn vivo klonlama F. AKKAFA Ölçüm değerlerinin karşılaştırılması-parametrik olmayan yöntemler Ölçüm Değerlerinin Karşılaştırılması-Parametrik olmayan yöntemler 28 MART 2012 Sayım Değerlerinin Karşılaştırılması Sayım Değerlerinin Karşılaştırılması Sayım Değerlerinin Karşılaştırılması Sayım Değerlerinin Karşılaştırılması 29 MART Ara Sınav 3. Ara Sınav İn vitro klonlama, PCR Teknolojisi F. AKKAFA İn vitro klonlama, PCR Teknolojisi F. AKKAFA Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 30 MART 2012 DNA Teknolojileri ve Hibridizasyonu F. DİLMEÇ DNA Teknolojileri ve Hibridizasyonu F. DİLMEÇ Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Lipid Tayin Yöntemleri T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları NİSAN 2012 Mutasyon ve Polimorfizmlerin Tespiti ve Kullanımları F. DİLMEÇ Mutasyon ve Polimorfizmlerin Tespiti ve Kullanımları F. DİLMEÇ PCR/RFLP ve Agoroz Jel Elektroforezi T. Biyoloji Lab. B (F. DİLMEÇ) PCR/RFLP ve Agoroz Jel Elektroforezi T. Biyoloji Lab. B (F. DİLMEÇ) 03 NİSAN 2012 Korelasyon Analizi Korelasyon Analizi İnsan Kromozomları ve Karyotip Analizi T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) İnsan Kromozomları ve Karyotip Analizi T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) Korelasyon Analizi Korelasyon Analizi 04 NİSAN 2012 Lineer Regresyon Lineer Regresyon İnsan Kromozomları ve Karyotip Analizi T. Biyoloji Lab. B (H. AKBAŞ) İnsan Kromozomları ve Karyotip Analizi T. Biyoloji Lab. B (H. AKBAŞ) 05 NİSAN NİSAN 2012 III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI III. KURUL SINAVI HÜCRE BİLİMLERİ IV. DERS KURULU Ders Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK Ders Kurulu Başkan Yrd.: Yrd. Doç. Dr. Halit AKBAŞ Kurul Sınav Tarihi DİSİPLİN/BÖLÜM Pratik TOPLAM Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Tıbbi Biyokimya 34 8 ( ) 36 Biyofizik Tıbbi Biyoloji 38 4 (2+2) 40 Tıp Tarihi ve Etik Halk Sağlığı 4 4 Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Toplam Prof. Dr. Şahin AKSOY Prof. Dr. Nurten AKSOY Prof. Dr. Zeynep ŞİMŞEK Doç. Dr. Fuat DİLMEÇ Yrd. Doç. Dr. Halit AKBAŞ Yrd. Doç. Dr. İbrahim KORUK DERS KURULU ÜYELERİ Yrd. Doç. Dr. Hediye ACUN Yrd. Doç. Dr. Şahbettin SELEK Öğr. Gör. Hakim ÇELİK Öğr. Gör. Feridun AKKAFA Okt. Sebahattin YAŞAR Okt. Veysel İŞÇİ

19 27 09 NİSAN 2012 Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-I Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-I Mendel Genetiği. Mendel Prensipleri F. AKKAFA Mendel Genetiği. Mendel Prensipleri F. AKKAFA Radyasyon biyofiziği H. ACUN Radyasyon biyofiziği H. ACUN 10 NİSAN 2012 Türkiye nin Sağlık sorunları Afetlerde sağlık Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-II Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-II Multiple Regresyon Multiple Regresyon 11 NİSAN 2012 Lojistik Regresyon Lojistik Regresyon Lojistik Regresyon Lojistik Regresyon 12 NİSAN 2012 Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-III Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-III Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 13 NİSAN 2012 Radyasyonun tıbbi uygulamaları H. ACUN Radyasyonun tıbbi uygulamaları H. ACUN Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları NİSAN 2012 İnsan Kromozomlarının Morfolojik özellikleri ve Terminolojisi H. AKBAŞ İnsan Kromozomlarının Morfolojik özellikleri ve Terminolojisi H. AKBAŞ Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-IV Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-IV Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları Proteinleri Tanıma Reaksiyonları T. Biyokimya Lab. Tüm Öğr. Elemanları 17 NİSAN 2012 Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-V Protein ve Amino asitlerin Metabolizması-V Sayısal Kromozom Düzensizlikleri H. AKBAŞ Yapısal Kromozom Düzensizlikleri H. AKBAŞ Roma ve Bizans İmparatorluklarında Tıp Ş. AKSOY 18 NİSAN 2012 Sağkalım Çözümlemesi-Yaşam Tablosu Sağkalım Çözümlemesi-Yaşam Tablosu Proteinlerin post translasyonel modifikasyonu Proteinlerin post translasyonel modifikasyonu 19 NİSAN 2012 Ortaçağda Arap-İslam Tıbbı Ş. AKSOY Ortaçağda Arap-İslam Tıbbı Ş. AKSOY Protein ve Aminoasitlerin Metabolizması-VI Protein ve Aminoasitlerin Metabolizması-VI 20 NİSAN 2012 Sinyal iletim mekanizmaları-i Sinyal iletim mekanizmaları-i Protein ve Aminoasitlerin Metabolizması-VII Protein ve Aminoasitlerin Metabolizması-VII NİSAN NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI 24 NİSAN 2012 Radyasyon biyofiziği H. ACUN Radyasyon biyofiziği H. ACUN Sitogenetik Laboratuar Yöntemleri H. AKBAŞ Sitogenetik Laboratuar Yöntemleri H. AKBAŞ Proteinlerin post translasyonel modifikasyonu Proteinlerin post translasyonel modifikasyonu 25 NİSAN 2012 Sağkalım Çözümlemesi-Kaplan Meier Sağkalım Çözümlemesi-Kaplan Meier Sağkalım Çözümlemesi-Cox Regresyon Sağkalım Çözümlemesi-Cox Regresyon 26 NİSAN 2012 Yaşam kalitesi Radyasyon ve sağlık Proteinlerin yönlendirilmesi Proteinlerin yönlendirilmesi X-Kromatini (Barr Taneciği) T. Biyoloji Lab. B (H. AKBAŞ) X-Kromatini (Barr Taneciği) T. Biyoloji Lab. B (H. AKBAŞ) 27 NİSAN 2012 X-Kromatini (Barr Taneciği) T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) X-Kromatini (Barr Taneciği) T. Biyoloji Lab. A (H. AKBAŞ) NİSAN 2012 Otozomal Kromozomlar ve Hastalıkları H. AKBAŞ Otozomal Kromozomlar ve Hastalıkları H. AKBAŞ Sinyal iletim mekanizmaları-ii Sinyal iletim mekanizmaları-ii 2. Ara Sınav 2. Ara Sınav 01 MAYIS 2012 TATİL 02 MAYIS 2012 Araştırma Sonuçlarının Yazılması Araştırma Sonuçlarının Yazılması Sunum ve Poster Hazırlama Sunum ve Poster Hazırlama 03 MAYIS 2012 Eski Anadolu Uygarlıkları ve Selçuklu da Tıp Ş. AKSOY Örnek büyüklüğü hesaplama Örnek büyüklüğü hesaplama 04 MAYIS 2012 Gonozomal Kromozomlar ve Hastalıkları H. AKBAŞ Gonozomal Kromozomlar ve Hastalıkları H. AKBAŞ

20 31 07 MAYIS 2012 Tek Genli Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ Tek Genli Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ 08 MAYIS 2012 Hormonlara giriş H. ÇELİK Hormonlara giriş H. ÇELİK 09 MAYIS 2012 Çok Genli Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ Çok Genli Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ 10 MAYIS 2012 Hormonların yapı ve fonksiyonları H. ÇELİK Hormonların yapı ve fonksiyonları H. ÇELİK 11 MAYIS 2012 Sentez yerlerine göre hormonlar ve metabolizmaları-i H. ÇELİK Sentez yerlerine göre hormonlar ve metabolizmaları-i H. ÇELİK MAYIS 2012 Mitokondrial Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ Mitokondrial Kalıtım Şekilleri H. AKBAŞ Osmanlıda Tıp Ş. AKSOY Osmanlıda tıp Ş. AKSOY Sentez yerlerine göre Hormonlar ve metabolizmaları II H. ÇELİK Sentez yerlerine göre Hormonlar ve metabolizmaları II H. ÇELİK 15 MAYIS 2012 Epigenetik Kalıtım, Metilasyon ve İmprinting H. AKBAŞ Epigenetik Kalıtım, Metilasyon ve İmprinting H. AKBAŞ Tıpta Radyoizotop uygulamaları H. ACUN Tıpta Radyoizotop uygulamaları H. ACUN 16 MAYIS 2012 Ultrason Fiziği H. ACUN Ultrason Fiziği H. ACUN Kalıtsal Metabolik Hastalıklar H. AKBAŞ Kalıtsal Metabolik Hastalıklar H. AKBAŞ 17 MAYIS Ara Sınav 4. Ara Sınav Farmakogenetik H. AKBAŞ Farmakogenetik H. AKBAŞ Sentez yerlerine göre Hormonlar ve metabolizmaları III H. ÇELİK Sentez yerlerine göre Hormonlar ve metabolizmaları III H. ÇELİK 18 MAYIS 2012 Farmakogenetik H. AKBAŞ Farmakogenetik H. AKBAŞ GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MAYIS 2012 İmmunogenetik H. AKBAŞ İmmunogenetik H. AKBAŞ 22 MAYIS 2012 İmmunogenetik H. AKBAŞ İmmunogenetik H. AKBAŞ 23 MAYIS 2012 Transplantasyon Genetiği H. AKBAŞ Transplantasyon Genetiği H. AKBAŞ 24 MAYIS 2012 Populasyon Genetiği H. AKBAŞ Populasyon Genetiği H. AKBAŞ Ortaçağ Sonrası Batı Tıbbı Ş. AKSOY Rönesans ve Batı Tıbbına Etkileri Ş. AKSOY 25 MAYIS 2012 Prenatal Tanı ve Genetik Danışma H. AKBAŞ Prenatal Tanı ve Genetik Danışma H. AKBAŞ MAYIS 2012 Rekombinant Ürünlerin Tıpta Kullanım Alanları, DNA aşıları H. AKBAŞ Rekombinant Ürünlerin Tıpta Kullanım Alanları, DNA aşıları H. AKBAŞ 29 MAYIS YY da Türk ve Batı Tıbbı Ş. AKSOY 20. YY da Türk ve Batı Tıbbı Ş. AKSOY 30 MAYIS MAYIS HAZİRAN 2012 IV. KURUL SINAVI IV. KURUL SINAVI IV. KURUL SINAVI IV. KURUL SINAVI ÖNEMLİ TELEFONLAR VE WEB ADRESLERİ Harran Üniversitesi Rektörlüğü Santral: 0(414) Tıp Fakültesi Dekanlığı: 0(414) Tıp Fakültesi Sekreterliği: 0(414) Tıp Fakültesi Dekanlığı Faks: 0(414) Eğitim Öğretim Koordinasyon Kurulu Başkanlığı: 0(414) Tıp Fakültesi Öğrenci İşleri: 0(414) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği: 0(401) Harran Üniversitesi Web sayfası: Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Web sayfası: 1. sınıf öğrencileri haberleşme adresi: 2. sınıf öğrencileri haberleşme adresi: 3. sınıf öğrencileri haberleşme adresi: 4. sınıf öğrencileri haberleşme adresi: 5. sınıf öğrencileri haberleşme adresi: 6. sınıf öğrencileri haberleşme adresi:

4. SINIF. 25-27 Ocak 2016 Öğrenci Katkı Paylarının II. Taksitinin Ödenmesi (Normal Eğitim Süresini Aşan ve

4. SINIF. 25-27 Ocak 2016 Öğrenci Katkı Paylarının II. Taksitinin Ödenmesi (Normal Eğitim Süresini Aşan ve 2015 2016 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ 1. SINIF 03 07 Ağustos 2015 ÖSYM Tarafından Yerleştirilen Öğrencilerin Kayıtları 14 16 Eylül 2015 Ders Kayıtları ve Öğrenci Katkı Paylarının I. Taksitinin

Detaylı

EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ

EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ 2016-2017 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ 1. SINIF 19-21 Eylül 2016 Ders Kayıtları ve Öğrenci Katkı Paylarının I. Taksitinin Ödenmesi (Normal Eğitim Süresini Aşan ve Yabancı Uyruklu Öğrenciler)

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA 2014 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2012-2013 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA-2012 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA 2013 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA 2014 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA 2014 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

I. DÖNEM - 2. DERS KURULU ( )

I. DÖNEM - 2. DERS KURULU ( ) Açıklamalar: I. DÖNEM - 2. DERS KURULU (2014-2015) Kısaltmalar: DK: Ders kurulu, IHU: İyi hekimlik uygulamaları, Mİng: Akademik/Medikal İngilizce, TDE: Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgisayar Okur yazarlığı:

Detaylı

DÖNEM I HAFTALIK DERS PROGRAMI

DÖNEM I HAFTALIK DERS PROGRAMI TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I HAFTALIK DERS PROGRAMI DÖNEM I. DERS KURULU Eylül Kasım 0 Dekan : Dönem Koordinatörü : Ders Kurulu Başkanı : Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ Doç.Dr. Doç.Dr. KURUL DERSLERİ TEORİK PRATİK

Detaylı

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I I. KURUL

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I I. KURUL I. Kurul İnsan Vücudunun Organizasyonu I. Kurul Süresi: 5 hafta I. Kurul Başlangıç Tarihi: 28 Eylül 2009 I. Kurul Bitiş ve Sınav Tarihi: 2 3 Kasım 2009 Ders Kurulu Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr. İlhan ÇETİN

Detaylı

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (28 EYLÜL-13 KASIM 2015) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ

T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ. TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ T. C. HARRAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM ve ÖĞRETİM YILI REHBERİ ŞANLIURFA 2014 Mustafa Kemal Atatürk Sevgili Öğrencilerimiz, Adını tarihten alan bin yıl kadar köklü bilimin ışığında yarınlara

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TEMEL BİLİMLER VE HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU-1 ( 1. ) DERS KURULU (7 Eylül 2015-6 Kasım 2015) 1 DERS PROGRAMI

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 101 Hücre Bilimleri I. Ders Kurulu Başlangıç Tarihi: 5 Ekim 2015 Ders Kurulu Bitiş Tarihi: 27 Kasım 2015

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 101 Hücre Bilimleri I. Ders Kurulu Başlangıç Tarihi: 5 Ekim 2015 Ders Kurulu Bitiş Tarihi: 27 Kasım 2015 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 101 Hücre Bilimleri I Ders Kurulu Başlangıç Tarihi: 5 Ekim 2015 Ders Kurulu Bitiş Tarihi: 27 Kasım 2015 Teorik Lab Toplam Biyokimya 22-22 Davranış Bilimleri 8-8

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2016 2017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I HÜCRE BİLİMLERİ 1 DERS KURULU ( 1. ) DERS KURULU ( 19 Eylül 2016-18 Kasım 2016) 1 DERS PROGRAMI T. C. MUĞLA SITKI

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TEMEL BİLİMLER VE HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU-1 ( 1. ) DERS KURULU (7 Eylül 2015-6 Kasım 2015) 1 DERS PROGRAMI

Detaylı

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (3 EKİM-18 KASIM 2016)

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (3 EKİM-18 KASIM 2016) DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2016-2017 DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (3 EKİM-18 KASIM 2016) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM I

Detaylı

Prof.Dr.Ahmet ÖZKAĞNICI Prof.Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU Prof.Dr. V.Meltem ENERGİN Prof.Dr. Mehmet KOÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Ahmet ÖZKAĞNICI Prof.Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU Prof.Dr. V.Meltem ENERGİN Prof.Dr. Mehmet KOÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 DERS YILI B GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (29 EYLÜL- 14 KASIM 2014) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Umut Gazi Yrd. Doç. Dr. Günnur Koçer. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Yrd. Doç. Dr. Umut Gazi Yrd. Doç. Dr. Günnur Koçer. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 103 Hücre Bilimleri III Ders Kurulu Başlangıç Tarihi: 8 Şubat 2016 Ders Kurulu Bitiş Tarihi: 25 Mart 2016 Teorik Lab Toplam Davranış Bilimleri 10-10 Histoloji

Detaylı

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 MOLEKÜLDEN HÜCREYE DERS KURULU- I. (12 Ekim - 20 Kasım 2015) ZORUNLU DERSLER

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 MOLEKÜLDEN HÜCREYE DERS KURULU- I. (12 Ekim - 20 Kasım 2015) ZORUNLU DERSLER YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 MOLEKÜLDEN HÜCREYE DERS KURULU- I (12 Ekim - 20 Kasım 2015) DERSLER TEORİK PRATİK TOPLAM Tıbbi Biyoloji ve Genetik 30 4X2 34 Tıbbi Biyokimya

Detaylı

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I II. KURUL 2009 2010

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I II. KURUL 2009 2010 II. Kurul Hücre Bilimlerine Giriş ve Hücre Zarı II. Kurul Süresi: 7 hafta II. Kurul Başlangıç Tarihi: 4 Kasım 2009 II. Kurul Bitiş ve Sınav Tarihi: 21 22 Aralık 2009 Ders Kurulu Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr.

Detaylı

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ. 19 EYLÜL KASIM 2016 (7 Hafta)

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ. 19 EYLÜL KASIM 2016 (7 Hafta) 2016-2017 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ 19 EYLÜL 2016-4 KASIM 2016 (7 Hafta) Dekan Baş Koordinatör Dönem I Koordinatörü Dönem I Koordinatör Yardımcısı Dönem

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Eğitim Yılı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Eğitim Yılı Dönem I. 2. Ders Kurulu II. HÜCRE BİLİMLERİ-I Eğitim Programı Eğitim Başkoordinatörü: Dönem Koordinatörü: Koordinatör Yardımcısı: Doç. Dr. Erkan Melih ŞAHİN Prof. Dr. Alirıza ERDOĞAN Yrd. Doç. Ders Kurulu

Detaylı

Prof. Dr. İbrahim ERKUL. Yrd. Doç. Dr. Ertan Bakoğlu Dr. Harun ALAZCIOĞLU

Prof. Dr. İbrahim ERKUL. Yrd. Doç. Dr. Ertan Bakoğlu Dr. Harun ALAZCIOĞLU T.C. MEVLANA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 AKADEMİK YILI DÖNEM I II. DERS KURULU 24 Kasım 2013 23 Ocak 2014 (9 Hafta) Yönetim Dekan Prof. Dr. Süleyman ÖZEN Dönem I Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Süleyman

Detaylı

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I. III. KURULDERS PROGRAMI GENETİK BİLGİNİN AKIŞI- DOKUYA GİRİŞ (16 Ocak Mart 2017 )

EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I. III. KURULDERS PROGRAMI GENETİK BİLGİNİN AKIŞI- DOKUYA GİRİŞ (16 Ocak Mart 2017 ) 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I III. KURULDERS PROGRAMI GENETİK BİLGİNİN AKIŞI- DOKUYA GİRİŞ (16 Ocak 2017-10 Mart 2017 ) Dekan Baş Koordinatör Dönem I Koordinatörü Dönem I Koordinatör Yardımcısı

Detaylı

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 102: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 102: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ 05-06 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 0: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ Ders Kurulu Başkanı: / Başkan Yardımcıları: / Histoloji Embriyoloji Yrd. Doç. Dr. Bahadır Murat Demirel / Üyeler: / Tıbbi / Dersin AKTS

Detaylı

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2016-2017 DERS YILI A GRUBU II. DERS KURULU (6 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (21 KASIM - 30 ARALIK 2016) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

T. C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMI ( )

T. C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMI ( ) T. C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMI (2012 2013) İZMİR - 2012 T. C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMI (2012 2013)

Detaylı

Prof.Dr.Ahmet ÖZKAĞNICI Prof.Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU Prof.Dr. V.Meltem ENERGİN Prof.Dr. Mehmet KOÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Ahmet ÖZKAĞNICI Prof.Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU Prof.Dr. V.Meltem ENERGİN Prof.Dr. Mehmet KOÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (29 EYLÜL-14 KASIM 2014) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER

T.C. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ FAKÜLTELER 1.3.1 Tıp Fakültesi Dekanlığı 84815794 1.3.1.1 Dekanlık Yönetici Sekreterliği 37621853 1.3.1.2 Kurullar/Komisyonlar 67232086 1.3.1.2.1 Fakülte Kurulu 45453893 1.3.1.2.2 Fakülte Yönetim Kurulu 93364427

Detaylı

KURUL BAŞLAMA ve BİTİŞTARİHİ : 28 EYLÜL - 20 KASIM 2015 (8 HAFTA) PRATİK SINAVLAR : 18-19 KASIM 2015 KURUL SONU TEORİK SINAVI : 20 KASIM 2015

KURUL BAŞLAMA ve BİTİŞTARİHİ : 28 EYLÜL - 20 KASIM 2015 (8 HAFTA) PRATİK SINAVLAR : 18-19 KASIM 2015 KURUL SONU TEORİK SINAVI : 20 KASIM 2015 DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARDIMCILARI DÖNEM 1 KOORDİNATÖRÜ DÖNEM 1 KOORDİNATÖR YARCIMCILARI Prof. Dr. Neyhan ERGENE Prof.Dr. Taner ZİYLAN Prof. Dr. S.Sennur DEMİREL Arş.Gör. Seda ÇETİNKAYA Arş.Gör.

Detaylı

DÖNEM 1- A, 3. DERS KURULU (2015-2016)

DÖNEM 1- A, 3. DERS KURULU (2015-2016) DÖNEM 1- A, 3. DERS KURULU (2015-2016) DERS SAATİ DERS ADI DERS KONUSU DERSİ VEREN ÖĞRETİM ÜYESİ 4. DK 1. Hafta 07 Aralık Pazartesi Mikrobiyoloji Mikrobiyolojinin tarihçesi ve mikroorganizmalara genel

Detaylı

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 DERS YILI A GRUBU II. DERS KURULU (6 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (16 KASIM - 25 ARALIK 2015) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 1. DERS KURULU PROGRAMI TIPLA TANIŞMA

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 1. DERS KURULU PROGRAMI TIPLA TANIŞMA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 1. DERS KURULU PROGRAMI TIPLA TANIŞMA Dönem Koordinatörü Koordinatör Yardımcısı Ders Kurulu Sorumlusu :Doç. Dr. Erkan YURTCU :Yrd.

Detaylı

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU II. DERS KURULU (6 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ)

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU II. DERS KURULU (6 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU II. DERS KURULU (6 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (18 KASIM - 27 ARALIK 2013) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

DÖNEM I 1. DERS KURULU 15 Eylül 21 Kasım 2014. Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ

DÖNEM I 1. DERS KURULU 15 Eylül 21 Kasım 2014. Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ DÖNEM I. DERS KURULU Eylül Kasım 0 Dekan : Dönem Koordinatörü : Ders Kurulu Başkanı : Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ Doç.Dr. Doç.Dr. KURUL DERSLERİ TEORİK PRATİK TOPLAM AKTS DERS VEREN ÖĞRETİM ÜYELERİ 0 (x)

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Gülhane Tıp Fakültesi Çalışma Takvimi Gülhane Tıp Fakültesi Kurul Üyeleri GÜLHANE TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİ SINIF PROGRAMI

İÇİNDEKİLER. Gülhane Tıp Fakültesi Çalışma Takvimi Gülhane Tıp Fakültesi Kurul Üyeleri GÜLHANE TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİ SINIF PROGRAMI İÇİNDEKİLER Gülhane Tıp Fakültesi Çalışma Takvimi Gülhane Tıp Fakültesi Kurul I II GÜLHANE TIP FAKÜLTESİ BİRİNCİ SINIF PROGRAMI Gülhane Tıp Fakültesi Sınıf Yıl Kurulları Temsilcileri 1-1 Gülhane Tıp Fakültesi

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ. 14 EYLÜL 2015-30 EKİM 2015 (7 Hafta)

2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ. 14 EYLÜL 2015-30 EKİM 2015 (7 Hafta) 2015-2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I I. KURUL DERS PROGRAMI TIP BİLİMLERİNE GİRİŞ 14 EYLÜL 2015-30 EKİM 2015 (7 Hafta) Dekan Baş Koordinatör Dönem I Koordinatörü Dönem I Koordinatör Yardımcısı Dönem

Detaylı

T.C. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce Tıp Programları

T.C. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce Tıp Programları T.C. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Türkçe ve İngilizce Tıp Programları 4. ve 5. Sınıf Stajları Öğrenci Değerlendirme Anket Analizi 2012-2013 Bahar Yarıyılı Anket Analizi 2012-2013 Bahar

Detaylı

DÖNEM I 3. DERS KURULU 9 Şubat 3 Nisan 2015. Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ

DÖNEM I 3. DERS KURULU 9 Şubat 3 Nisan 2015. Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ DÖNEM I. DERS KURULU 9 Şubat Nisan 0 Dekan : Prof.Dr. Mustafa SARSILMAZ Dönem I Koordinatörü : Ders Kurulu Başkanı : Doç.Dr. Doç.Dr. KURUL DERSLERİ TEORİK PRATİK TOPLAM AKTS DERS VEREN ÖĞRETİM ÜYELERİ

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TEMEL BİLİMLER VE HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU-2 ( 2. ) DERS KURULU (9 Kasım 2015-8 Ocak 2016) DERS PROGRAMI T.

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 102 Hücre Bilimleri II

2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 102 Hücre Bilimleri II 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÖNEM I TFT 102 Hücre Bilimleri II Ders Kurulu Başlangıç Tarihi:30 Kasım 2015 Ders Kurulu Bitiş Tarihi: 22 Ocak 2016 Teorik Lab Toplam Biyoistatistik 16-16 28 5 33 Organik

Detaylı

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. SINIF (2014-2015) I.SINIF

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. SINIF (2014-2015) I.SINIF I.SINIF DERSLER Tüm Dönem I Dersleri PRATİK TEORİK Pratik LAB Panel Toplamı GENEL TOPLAM Anatomi 27 40 2 42 69 Biyofizik 30 4 0 4 34 - Biyoistatistik 55 0 0 0 55 - Biyokimya 96 41 11 52 148 - Davranış

Detaylı

T.C. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Balcalı Hastanesi Başhekimliği PERSONEL İŞLERİ BİRİMİNE

T.C. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Balcalı Hastanesi Başhekimliği PERSONEL İŞLERİ BİRİMİNE Evrak Tarih ve Sayısı: 28/05/2015-19291 T.C. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ Balcalı Hastanesi Başhekimliği *BENNLYL5* Sayı : 18649120-900/ Konu : Doğum Yardımı PERSONEL İŞLERİ BİRİMİNE Aile ve Sosyal Politikalar

Detaylı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE ATANMA PUANLARI - SENATO ONAYLANAN - 09.09.2015

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELİĞİNE ATANMA PUANLARI - SENATO ONAYLANAN - 09.09.2015 113082 HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ 75.39 222.98 459.98 74.57 186.19 370.69 113628 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ENSTİTÜSÜ * 56.55 167.24 406.2 55.93 139.65 278.02 113627 BİLİŞİM ENSTİTÜSÜ * 75.39 222.98

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI TEMEL BİLİMLER VE HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU-4 ( 4. ) DERS KURULU ( 21 MART 2016-18 MAYIS 2016) DERS PROGRAMI 1 T. C.

Detaylı

T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I

T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I III. KURUL DERS PROGRAMI GENETİK BİLGİNİN AKIŞI - DOKUYA GİRİŞ (12 Ocak 2015-6 Mart 2015 ) Dekan Baş Koordinatör

Detaylı

D.Ü TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI DÖNEM-I BİYOİSTATİSTİK, HALK SAĞLIĞI VE RUH SAĞLIĞI DERS KURULU 31.12.2013-03.02.2014

D.Ü TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI DÖNEM-I BİYOİSTATİSTİK, HALK SAĞLIĞI VE RUH SAĞLIĞI DERS KURULU 31.12.2013-03.02.2014 D.Ü TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI DÖNEM-I BİYOİSTATİSTİK, HALK SAĞLIĞI VE RUH SAĞLIĞI 31.12.2013-03.02.2014 Dersler Teorik Pratik Toplam Biyoistatistik 18 18 Ruh Sağ. ve Hast. 23 23 Halk Sağlığı 15

Detaylı

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM-1 Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM-1 Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM-1 Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi I. Yarıyıl Ders Dönemi 15.09.2014 23.01.2015 I. Yarıyıl Seçmeli Ders Final

Detaylı

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I TIBBA GİRİŞ DERS KURULU. (19 Eylül - 14 Ekim 2016)

YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I TIBBA GİRİŞ DERS KURULU. (19 Eylül - 14 Ekim 2016) YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ TP FAKÜLTESİ DÖNEM 2016-2017 TBBA GİRİŞ DERS KURULU (19 Eylül - 14 Ekim 2016) DERSLER TEORİK PRATİK TOPLAM Tıbbi Biyoloji 13 1X4 14 Tıbbi Genetik 5 -- 5 Tıbbi Biyokimya 20 2X4

Detaylı

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016)

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016) T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR DÖNEM I KOORDİNATÖRÜ DÖNEM I KOORDİNATÖR

Detaylı

V. Ders Kurulu HÜCRE METABOLİZMASI II HÜCRE METABOLİZMASI I BÜYÜME GELİŞME VE HÜCRESEL PATOLOJİ

V. Ders Kurulu HÜCRE METABOLİZMASI II HÜCRE METABOLİZMASI I BÜYÜME GELİŞME VE HÜCRESEL PATOLOJİ YARIYIL TATİLİ EYLÜL EKİM KASIM ARALIK OCAK ŞUBAT MART NİSAN MAYIS HAZİRAN TEMMUZ I. Ders Kurulu II. Ders Kurulu III. Ders Kurulu IV. Ders Kurulu TIPLA TANIŞMA HÜCRE BİLİMİNE GİRİŞ HÜCRE METABOLİZMASI

Detaylı

Tıp Fakültesi. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Dönem III Ders Programı. BAŞKOORDİNATÖR Doç. Dr. Aydan ÇELEBİLER

Tıp Fakültesi. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Dönem III Ders Programı. BAŞKOORDİNATÖR Doç. Dr. Aydan ÇELEBİLER Tıp Fakültesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Dönem III Ders Programı BAŞKOORDİNATÖR Doç. Dr. Aydan ÇELEBİLER DÖNEM III KOORDİNATÖRÜ Prof. Dr. Vedat GÖRAL DÖNEM III KOORDİNATÖR YARDIMCISI Yrd. Doç. Dr. Önder

Detaylı

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016)

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016) T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 04 NİSAN 2016 20 MAYIS 2016) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR DÖNEM I KOORDİNATÖRÜ DÖNEM I KOORDİNATÖR

Detaylı

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Dönem I Akademik Takvimi 2014-2015 1 T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Tel : (0464) 212 30 09 Fax : (0464) 212 30 15 Web: http://tip.rize.edu.tr

Detaylı

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 215-216 YILI DÖNEM I PROGRAMI İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Demir Budak Dekan Eğitim Koordinatörü: Prof. Dr. Asiye Nurten 215

Detaylı

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL YENİ YÜZYIL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 215-216 YILI DÖNEM I PROGRAMI İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Demir Budak Dekan Eğitim Koordinatörü: Prof. Dr. Asiye Nurten 215

Detaylı

BİYOFİZİK 8-8 Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman GENÇ

BİYOFİZİK 8-8 Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman GENÇ SINIF DERS KURULU (HÜCRE ve DOKU BİLİMİ) 28 EYLÜL 13 KASIM 2015 Sınıf Koordinatörü : Yrd.Doç.Dr. Hasan ERBAY Sınıf Koordinatör Yardımcısı : Yrd.Doç.Dr. Ali Ozan ÖNER Ders Kurulu Sorumlusu : Yrd.Doç.Dr.

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. Hareket Sistemi TIP 107 1 107 7 10. Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam.

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. Hareket Sistemi TIP 107 1 107 7 10. Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam. DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS Hareket Sistemi TIP 107 1 107 7 10 Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam Anatomi 22 18 40 Tıbbi Biyokimya 21 4 25 Tıbbi Biyoloji 16 2 18 Histoloji ve Embriyoloji

Detaylı

2010 TUS SONBAHAR DÖNEMİ MERKEZİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) (SINAV TARİHİ : 11 12 Aralık 2010)

2010 TUS SONBAHAR DÖNEMİ MERKEZİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) (SINAV TARİHİ : 11 12 Aralık 2010) 1011139 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON K 1 1 0 055.625 055.625 1011163 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI K 2 2 0 054.520

Detaylı

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Dönem (2014-2015) I.DÖNEM

Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. Dönem (2014-2015) I.DÖNEM I.DÖNEM I. Dönem Dersleri Ders Kodu DERSLER TEORİK LAB PRATİK Pratik Panel Toplamı GENEL TOPLAM TIPDNM11 Kurul I: Hücre Kurulu-1 122 22 11 33 155 Z 10 TIPDNM12 Kurul II: Hücre Kurulu-2 136 19 13 32 168

Detaylı

2011 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI *

2011 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI * ALANYA İŞLETME FAKÜLTESİ 14 2 2 Uluslararası Ticaret Bölümü 3 2 2 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 8 3 3 Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Bölümü 3 3 Pedodonti 2 2 2 Ortodonti 2 1 1 EDEBİYAT FAKÜLTESİ 60 2 1 14 17

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. V. Ders Kurulu TIP 105 1 121 + 73 9 10. Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam.

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. V. Ders Kurulu TIP 105 1 121 + 73 9 10. Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam. DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS V. Ders Kurulu TIP 105 1 121 + 73 9 10 Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam Anatomi 25 29 54 Tıbbi Biyokimya 31 2 33 Tıbbi Biyoloji 13-13 Histoloji- Embriyoloji

Detaylı

Eğitim Süresi Puan Türü

Eğitim Süresi Puan Türü Program Kodu Eğitim Süresi Puan Türü Genel Kontenjan Yabancı Uyruklu Kontenjanı Tablo 3 Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, Sağlık Bakanlığı Adına Tıp Program Adı Özel Koşullar ve Açıklamalar*

Detaylı

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 104: KLİNİK BİLİMLERE GİRİŞ

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 104: KLİNİK BİLİMLERE GİRİŞ Ders Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Ayşen Bayram / Tıbbi Mikrobiyoloji Başkan Yardımcıları: Yrd. Doç. Dr. Necla Benlier / Tıbbi Farmakoloji Yrd. Doç. Dr. Betül Kocamer Şimşek / Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Detaylı

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 103: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ GELİŞİMİ

SANKO ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 103: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ GELİŞİMİ 04-05 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KURULU 0: HÜCRE VE DOKU SİSTEMLERİ GELİŞİMİ Ders Kurulu Başkanı: / Histoloji Başkan Yardımcısı: Yrd. Doç. Dr. Elif Pala / Tıbbi Biyoloji Üyeler: / Doç. Dr. İlker Saygılı

Detaylı

2016-TUS SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU Tablo 2 Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Programlar ve Kontenjanları*

2016-TUS SONBAHAR BAŞVURU KILAVUZU Tablo 2 Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Programlar ve Kontenjanları* Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitim Dalları ve Kontenjanları Abant İzzet Baysal Üniversitesi 100111016 Acil Tıp 4 K 1 - - 100111043 Anesteziyoloji ve Reanimasyon 5 K 1 - - 100111052 Beyin ve Sinir

Detaylı

Toplantı Tarihi: 21.09.2012 Toplantı Sayısı : 421

Toplantı Tarihi: 21.09.2012 Toplantı Sayısı : 421 T.C. AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YÖNETİM KURULU KARARLARI Toplantı Tarihi: 21.09.2012 Toplantı Sayısı : 421 Müdür Prof.Dr.Kağan ÜÇOK başkanlığında, Müdür Yardımcıları, Yrd.Doç.Dr.İsmail

Detaylı

DÖNEM 1 - TIP109 Hareket ve Enerji Metabolizması (2014-2015)

DÖNEM 1 - TIP109 Hareket ve Enerji Metabolizması (2014-2015) DÖNEM 1 - TIP109 Hareket ve Enerji Metabolizması (2014-2015) Kısaltmalar: DK: Ders kurulu, IHU: İyi hekimlik uygulamaları, Mİng: Akademik/Medikal İngilizce, TDE: Türk Dili ve Edebiyatı, TBT: Temel Bilgi

Detaylı

T.C.DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANELERİ 1 / 63 ACİL TIP ANABİLİM DALI BAŞKANLIĞI

T.C.DİCLE ÜNİVERSİTESİ HASTANELERİ 1 / 63 ACİL TIP ANABİLİM DALI BAŞKANLIĞI EYLEMCAN TIRPANCI-SERFİRAZ ATABEY EYLEMCAN TIRPANCI-SERFİRAZ ATABEY BİRİM ACİL TIP ANABİLİM DALI TETKİK EDİLECEK KRİTER/DOKÜMAN Acil Tıp AD Başkanlığı İş Akış Acil Servis Süreci Radyoloji Süreci Beslenme

Detaylı

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 07 NİSAN 2014 28 MAYIS 2014 )

T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 07 NİSAN 2014 28 MAYIS 2014 ) T. C. SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2013 2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I IV. KURUL DERS PROGRAMI ( 07 NİSAN 2014 28 MAYIS 2014 ) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR DÖNEM I KOORDİNATÖRÜ DÖNEM I KOORDİNATÖR

Detaylı

DÖNEM I KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DERS KURULU 3

DÖNEM I KTO KARATAY ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DERS KURULU 3 DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARDIMCILARI DÖNEM 1 KOORDİNATÖRÜ DÖNEM 1 KOORDİNATÖR YARCIMCILARI Prof. Dr. Neyhan ERGENE Prof. Dr. Taner ZİYLAN Prof. Dr. S. Sennur DEMİREL Arş. Gör. Seda ÇETİNKAYA

Detaylı

2012 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI

2012 YILI AKADEMİK BİRİMLER BÖLÜM ve PROGRAM BAZINDA SCI, SSCI ve AHCI de TARANAN YAYIN SAYILARI ALANYA İŞLETME FAKÜLTESİ 14 1 1 Turizm İşletmeciliği Bölümü 5 1 1 ALANYA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 6 2 2 İşletme Mühendisliği Bölümü 6 2 2 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ 14 10 10 Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Bölümü

Detaylı

I. YARIYIL TEMEL BİYOKİMYA I (B 601 TEORİK 3, 3 KREDİ)

I. YARIYIL TEMEL BİYOKİMYA I (B 601 TEORİK 3, 3 KREDİ) T.C. İSTANBUL BİLİM ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BİYOKİMYA ANABİLİM DALI YÜKSEK LİSANS PROGRAMI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS İÇERİKLERİ I. YARIYIL TEMEL BİYOKİMYA I (B 601 TEORİK 3, 3

Detaylı

2011 TUS İLKBAHAR DÖNEMİ MERKEZİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) (SINAV TARİHİ : 15 Mayıs 2011)

2011 TUS İLKBAHAR DÖNEMİ MERKEZİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) (SINAV TARİHİ : 15 Mayıs 2011) 1011163 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI K 2 2 0 57.524 57.858 1011196 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ GÖĞÜS HASTALIKLARI K 1 1 0 59.979 59.979

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 6. DERS KURULU PROGRAMI TIP VE İNSAN

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 6. DERS KURULU PROGRAMI TIP VE İNSAN BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015 2016 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I 6. DERS KURULU PROGRAMI TIP VE İNSAN Dönem Koordinatörü Koordinatör Yardımcısı Ders Kurulu Sorumlusu : Doç. Dr. Erkan YURTCU :

Detaylı

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Alınacak Asistan Sayıları

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Alınacak Asistan Sayıları Uzmanlık Dal Kodu Öğretim Süresi Puan Türü Genel Kontenjan Yabancı Uyruklu Kontenjanı 2014-TUS İlkbahar Tercih Kılavuzu Uzmanlık Dal Adı Özel Koşullar ve Açıklamalar* (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) Sağlık

Detaylı

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Alınacak Asistan Sayıları

Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine Alınacak Asistan Sayıları Program Kodu Eğitim Süresi Puan Türü Genel Kontenjan Yabancı Uyruklu Kontenjanı 2015-TUS Tercih Program Adı Özel Koşullar ve Açıklamalar* (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma

Detaylı

2014-TUS SONBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL)

2014-TUS SONBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) VE LAR () 100111016 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ACİL TIP K 3 3 0 47,29625 52,38247 100111025 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ADLİ TIP K 1 1 0 57,95892 57,95892 100111043

Detaylı

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU

DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2013-2014 DERS YILI A GRUBU I. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (30 EYLÜL-15 KASIM 2013) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. Prof.Dr.Ahmet

Detaylı

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2016-2017 DERS YILI B GRUBU III. DERS KURULU (8 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (2 OCAK 2017-10 MART 2017) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

KARAR Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit EĞRİ nin tarih ve 2599 sayılı yazısı görüşüldü.

KARAR Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit EĞRİ nin tarih ve 2599 sayılı yazısı görüşüldü. T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ OTURUM NO KARAR SAYISI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN başkanlığında toplandı. KARAR 07.01- Üniversitemiz Rektör Yardımcısı

Detaylı

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I V. KURUL

GOÜ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I V. KURUL V. Kurul Sinir Sistemine Giriş V. Kurul Süresi: 7 hafta V. Kurul Başlangıç Tarihi: 7 Nisan 2009 V. Kurul Bitiş ve Sınav Tarihi: 24 25 Mayıs 2009 Ders Kurulu Sorumlusu: Yrd. Doç. Dr. Fikret ÖZUĞURLU 7 Nisan

Detaylı

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ FAKÜLTE YÖNETİM KURULU TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Sayısı: 163 Toplantı Tarihi: 14.10.2014 Salı Toplantı Saati: 11.30 Toplantı Yeri: Dekanlık Toplantı

Detaylı

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. Sosyal Bilimler TIP Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam. Davranış Bilimleri

DERS BİLGİLERİ. Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS. Sosyal Bilimler TIP Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam. Davranış Bilimleri DERS BİLGİLERİ Ders Kodu Dönem T+U Saat Kredi AKTS Sosyal Bilimler TIP 101 1 96 5 5 Kurul Dersleri Teorik Pratik Toplam Davranış Bilimleri 29 0 29 İletişim 18 0 18 Yönetim ve Liderlik 3 0 3 Yönetim ve

Detaylı

2014-2015 AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM 1

2014-2015 AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM 1 ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TIP FAKÜLTESİ AKADEMİK TAKVİMİ DÖNEM 1 Güz Dönemi 13 Ekim, 2014-30 Ocak, 2015 MED 101 - Tıbbın Hücresel Temelleri 15 Ekim-28 Kasım, 2014 28 Kasım,2014

Detaylı

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) BES114 2. BAHAR 3 0 0 2

Teori (saat/hafta) Laboratuar (saat/hafta) BES114 2. BAHAR 3 0 0 2 TIBBİ BİYOLOJİ VE GENETİK Dersin Adı Kodu Yarıyıl TIBBİ BİYOLOJİ VE GENETİK Önkoşullar Dersin dili Dersin Türü Dersin öğrenme ve öğretme teknikleri Dersin sorumlusu(ları) Dersin amacı Dersin öğrenme çıktıları

Detaylı

Tablo 2 Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Programlar ve Kontenjanları*

Tablo 2 Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitimi Yapılacak Programlar ve Kontenjanları* Üniversitelerdeki Tıpta Uzmanlık Eğitim Dalları ve Kontenjanları Abant İzzet Baysal Üniversitesi 100111016 Acil Tıp 4 K 1 - - 100111043 Anesteziyoloji ve Reanimasyon 5 K 1 - - 100111052 Beyin ve Sinir

Detaylı

EĞİTİM-ÖĞRETİM REHBERİ

EĞİTİM-ÖĞRETİM REHBERİ 1 GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ TOKAT 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM REHBERİ DÖNEM I-II-III 2 Alan İçi Şeçmeli Dersler Kurul Süresi : 10 hafta I. Kurul Başlangıç Tarihi : 10 Mart 2014 Sınav Tarihi

Detaylı

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR

Prof.Dr.Celalettin VATANSEV Prof.Dr. Ayşe Saide ŞAHİN Prof.Dr. Faruk AKSOY Prof.Dr. Nizamettin DALKILIÇ Doç.Dr. Mehmet ÖZDEMİR DÖNEM I T.C. KONYA N.E. ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ 2016-2017 DERS YILI B GRUBU IV. DERS KURULU (7 HAFTA) (HÜCRE BİLİMLERİ) (13 MART - 28 NİSAN 2017) DEKAN BAŞKOORDİNATÖR BAŞKOORDİNATÖR YARD. DÖNEM

Detaylı

T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMI (2012 2013) DEKAN BAŞ KOORDİNATÖR DÖNEM I KOORDİNATÖRÜ DÖNEM I KOORDİNATÖR YRD. Prof. Dr. Mehmet Ali MALAS Prof. Dr.

Detaylı

2015-TUS SONBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL)

2015-TUS SONBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) 2015-TUS SONBAHAR DÖNEMİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK LAR () 100111016 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi / Acil Tıp K 1 1 0 55,82666 55,82666 100111043 Abant İzzet Baysal

Detaylı

2014-TUS İLKBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL)

2014-TUS İLKBAHAR DÖNEMİ GENEL YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE EN KÜÇÜK VE EN BÜYÜK PUANLAR (GENEL) 2014-TUS İLKBAHAR DÖNEMİ YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE VE LAR () 100111016 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ACİL TIP K 2 2 0 48,61183 50,20475 100111025 ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ TIP

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I HÜCRE BİLİMLERİ 3 DERS KURULU ( 3. ) DERS KURULU (19 Ocak 2015-27 Mart 2015) DERS PROGRAMI T. C. MUĞLA SITKI

Detaylı

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 DERS YILI 4. KOMİTE: HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU IV

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 DERS YILI 4. KOMİTE: HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU IV KAFKAS ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM I 2015-2016 DERS YILI 4. KOMİTE: HÜCRE BİLİMLERİ DERS KURULU IV (5 Hafta) (04 Ocak-26 Şubat) DERSLER TEORİK PRATİK TOPLAM Biyokimya 36 10 46 Tıbbi Genetik 18 10

Detaylı

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ

T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Dönem I Akademik Takvimi 2014-2015 1 T.C. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ Tel : (0464) 212 30 09 Fax : (0464) 212 30 15 Web: http://tip.rize.edu.tr

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 Eğitim Yılı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2015-2016 Eğitim Yılı 2015-2016 Eğitim Yılı Dönem I. 1. Ders Kurulu Hekimlik ve Toplum Eğitim Programı Eğitim Başkoordinatörü Dönem Koordinatörü Koordinatör Yardımcısı Ders kurulu başkanı :Doç. Dr. Erkan Melih ŞAHİN :Prof.

Detaylı

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ 2014 2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI DÖNEM I ( 4. ) DERS KURULU ( 30 Mart 2015-29 Mayıs 2015) DERS PROGRAMI 1 T. C. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

Detaylı

2015-2016 DÖNEM I MED 115: Temel Bilimler I Ders kurulu 14.09.2015-09.10.2015 4 Hafta/ 73 saat

2015-2016 DÖNEM I MED 115: Temel Bilimler I Ders kurulu 14.09.2015-09.10.2015 4 Hafta/ 73 saat 2015-2016 DÖNEM I MED 115: Temel Bilimler I Ders kurulu 14.09.2015-09.10.2015 4 Hafta/ 73 saat Dersler Teorik Pratik Toplam Davranış Bilimleri 25-25 Sağlıklı Yaşam ve Halk Sağlığı 25-25 Sosyal Bilimler

Detaylı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM Eğitim Öğretim Yılı Akademik Takvimi KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ DÖNEM 1 Eğitim başlama tarihi 10 Eylül 2012 Eğitim bitiş tarihi 05 Temmuz 2013 Yarıyıl tatili 19 Ocak 2013-03 Şubat 2013 Mazeret Sınavları 05-07 Haziran 2013 Dönem Sonu

Detaylı