1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 2 -BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ 3- TEHLİKELERİN TANITIMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 2 -BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ 3- TEHLİKELERİN TANITIMI"

Transkript

1 Sayfa: 1/7 GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Madde ve Müstahzarın tanıtımı Ticari adı: Firmanın Tanıtımı: MAITURK KIMYA SAN.TIC.LTD.STI. DOSAB M.KARAER CAD. SARMASIK Sok. No: BURSA/TÜRKİYE PHONE FAX Acil hallerde danisma: Ürün kullanımı Havuz Kimyasalları Dezenfeksiyon, Sürekli klorlama ajanı 2 -BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ Kimyevi tanımlama Tarifi: Triklor izosiyanurik asit :% 98; Cas No: R Cümlecikleri: R8: Yanıcı maddelerle temasında yangına neden olabilir. R22: Yutulması halinde sağlığa zararlıdır. R31: Asitlerle temasında toksik gaz çıkarır R36/37: Gözleri ve solunum sistemini tahriş eder. R50/53: sudaki organizmalar için çok toksik, su ortamında uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir Ihtiva ettiği tehlikeli maddeler: Ek uyarılar: belirtilmiş olan tehlike işaretlerinin metnini Bölüm 16'dan alınız 3- TEHLİKELERİN TANITIMI İSİM CAS NO YÜZDE % TEHLİKE İŞARETİ Triklor izosiyanürik asit Xn, O, N R8;R22;R31;R36/37;R50/53 Tehlike tanımı: Xn Zararlı N - Çevre için zararlı O - Yükseltgen Insan ve çevre için özel tehlike uyarıları: Üründe en son yayımlanmış "Avrupa Birliğinde Hazırlama Malzemeleri Genel Sıralandırma Talimatnamesinin" Hesaplama Yöntemine bağlı olarak tanıtıcı etiket olması zorunludur. (devamı sayfa2 de)

2 Sayfa: 2/7 (sayfa1 in devamı) Klasifikasyon sistemi: Sınıflandırma güncel Avrupa Topluluğu listelerine uygun olup, ihtisas literatüründen alınan ve firmalarca verilen bilgilerle takviye edilmiştir. 4 İLK YARDIM TEDBİRLERİ Genel uyarılar: Ürünün bulaşmış olduğu giyim eşyalarını derhal uzaklaştırınız. Şikayetlerin devamı durumunda doktora başvurunuz. Solunması halinde: Hastayı derhal açık havaya çıkarın. Solunum durmuşsa, suni solunum uygulayın. Solunum güçlügü varsa, oksijen verin. Doktora başvurunuz. Ciltle teması durumunda: Ciltle temas halinde, kirlenmiş giysi ve ayakkabıları çıkartarak, akan suyun altında en az 15 dakika süreyle yıkayın. Derhal doktora başvurunuz. Kirli elbise ve ayakkabıları da hemen yıkayın. Göze temas halinde: Göz kapaklarını açık tutarak en az 15 dakika, akan ılık suyla yıkayın. Derhal doktora başvurunuz. Yutuması durumunda: KUSTURMAYIN. Bilinç yerinde değilse ağızdan hiçbir şey vermeyin. Solunumu ve kalp atışlarını kontrol ediniz. Nefes almıyorsa eğitilmiş personel tarafından suni teneffüs yaptırılmalıdır. Kalp atışları yoksa kalp masajı yapınız. Bilinci yerindeyse derhal bir fincan su içiriniz. Her 10 dakikada 1 fincan su içiriniz. Kendiliğinden kusarsa ağızı yıkayınız ve su vermeye devam ediniz. Doktora başvurunuz. 5 YANGINLA MÜCADELE TEDBİRLERİ Elverişli söndürücü maddeler: Küçük yangınlar: Su. Büyük yangınlar: Su, su sisi Güvenlik açısından elverişli olmayan söndürücü maddeler: Köpük ve halojenli yangın söndürücüler Maddenin, yanarken oluşturduğu maddelerin ya da oluşan gazların yarattığı özel tehlikeler: Yüksek sıcaklık ve yanma durumunda zararlı gazlar salacak şekilde bozunur. Islandığı zaman patlayıcı bir madde olan nitrojen triklorür oluşumuna sebep olur. Yükseltgen organik maddelerle yangınla sonuçlanabilen şiddetli reaksiyonlara girer. Özel koruyucu teçhizat: Onaylı kanister tipi maske (EN 149'a uygun FFP2), sızdırmaz kimyasal gözlük (EN 166'ya uygun), lastik ya da PVC eldiven, botlar ve önlük önerilmektedir. Diğer bilgiler Yangın artıkları ve içinde zararlı maddeler bulunan söndürme suyu resmi makamların talimatnameleri gereğince tasfiye edilmelidir. 6 - KAZA SONUCU YAYILMAYA KARŞI TEDBİRLER Kişisel güvenlik önlemleri: Personel kontrol tedbirleri konusunda eğitilmelidir. Personelin korunması açısından yeterli havalandırmayı sağlayınız. Tam yüz maskesi ve koruyucu giysi kullanınız. Kirlenen giysiler derhal çıkartılmalı ve yeniden giyilmeden önce yıkanmalıdır. (devamı sayfa3 de)

3 DR Sayfa: 3/7 (sayfa2 nin devamı) Çevreyi koruyucu önlemler: Temizlik tamamlanıncaya kadar alana girişi yasaklayınız. Yangın varsa söndürün veya tüm ateşleme kaynaklarını uzaklaştırınız ve alanı havalandırınız. Kimyasal maddelerin su kanallarına ve atık kanallarına girmesini engelleyiniz. Temizleme/Toplama yöntemleri: Fazla miktarda döküldüğünde daha sonra bertaraf etmek ya da geri kazanmak için dökülen yerin çevresini toprakla çeviriniz. Az miktarda döküldüğünde bol miktarda suyla yıkayınız. Asla yanıcı maddelerle örneğin talaş gibi maddelere absorbe ettirmeyiniz. 7-ELLEÇLEME ve DEPOLAMA Kullanım: Güvenli çalışma için uyarılar: Gözle, ciltle ve elbise ile temasından sakının. Asitlerden uzak tutun. Baret ve kimyasal emniyet gözlüğü giyiniz. Maddeyi kullanmak için lastik veya PVC eldiven ve gözlük kullanınız. Yangın ve patlamadan korunmak için uyarılar: Özel önlemlerin alınması gerekmez. Depolama: Depolarda ve kaplarda aranan özellikler: PVC, CPVC, PE, PP kaplar kullanınız. Birarada depolama ile ilgili uyarılar: Asitlerden ve yanıcı maddelerden ayrı muhafaza ediniz. Depolama şartları ile ilgili diğer bilgiler: Serin, kuru ve nemsiz ortamda stoklanmalıdır. Direkt güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Asitlerden ve yanıcı maddelerden uzakta depolayın. Tavsiye edilen depolama ısısı: Sıcaklık: 5-30 C Nem: %50 ve altı Raf ömrü: 2 yıl (açılmamış orijinal ambalajda - kapalı ve nemsiz ortamda) 1 yıl (açılmış ambalajda - nemsiz ortamda ve ağzı kapalı olarak) 1 saat (seyreltilmiş (sulandırılmış) üründe) 8- MARUZİYET KONTROLLERİ/ KİŞİSEL KORUMA Teknik tesisatların şekillendirilmesi ile ilgili ek bilgiler: Başka bilgi yoktur, madde 7 'den bakınız. Çalışma yeri ile ilgili, kontrol edilmesi gereken sınır değerleri olan bileşenler: İyi bir havalandırma önerilmesine karsın ürün dökülmesi sonucu ya da asidik şartlarda parçalanması durumu dışında özel havalandırma gerekmez. Ek uyarılar: Düzenlendiği tarihte geçerli listeler esas alınmıştır. Kişisel koruyucu teçhizat: Genel koruyucu ve sıhhi önlemler: Kimyevi maddelerle çalışılırken geçerli ihtiyati önlemler dikkate alınmalıdır. Elleri koruyucu: Eldiven malzemesi ürün / malzeme / hazırlanan madde ile ilgili olarak geçirmez ve dayanıklı olmalıdır. Testlerin yapılmamış olması nedeni ile ürün / hazırlanmış madde / kimyasal karışım için lâzım olan eldiven imalatında kullanılması gereken malzeme ile ilgili herhangi bir tavsiye yapılamamaktadır. ( devamı sayfa4 de)

4 Sayfa: 4/7 (sayfa3 ün devamı) Eldiven imalatı için kullanılan malzemelerin seçiminde delinme sürelerinin, geçirgenlik oranlarının ve bozulmanın göz önüne alınması gereklidir. Eldiven malzemesi Uygun eldivenin seçiminde yalnız imalat malzemesi değil, aynı zamanda diğer kalite özellikleri de dikkate alınmalıdır ve bunlar imalatçıdan imalatçıya değişiklik göstermektedir. Her ürün birçok malzemenin birleşiminden meydana geldiği için eldivenlerin dayanıklılığı önceden hesaplanamamaktadır ve dolayısı ile her eldiven kullanılmadan önce kontrole tabi tutulmalıdır. Eldiven malzemesine nüfuz etme süresi Kesin delinme (aşınma) süresi eldiven imalatçısından öğrenilmeli ve bu sürelere riayet edilmelidir. Azami 15 dakika süreli devamlı temas olması halinde aşağıdaki malzemelerden imal edilmiş olan eldivenlerin kullanılması uygun olur: Butil kauçuk Nitril kauçuk Püskürtmeye karşı koruma olmak üzere aşağıdaki malzemelerden imal edilmiş olan eldivenlerin kullanılması uygun olur: Butil kauçuk Nitril kauçuk Gözleri koruyucu: EN 166'ya uygun, tam korumalı kimyasal koruma gözlükleri kullanınız. Vücut koruyucu: Ürünün potansiyel tehlikesi nedeniyle su giysilerin kullanılması uygundur. Sızdırmaz önlük, pantolon, baslık ve botlar giyilmelidir. Solunum: Ürünü kullanımda EN 149:2001 normlarına uygun, CE onaylı, FFP1 ventilli maske kullanılmalıdır. Ürünün asidik maddelerle teması halinde ise FFP2 ventilli maske kullanılmalıdır. (devamı sayfa5 de)

5 Sayfa: 5/7 (sayfa4 ün devamı) 9 - FİZİKSEL ve KİMYASAL ÖZELLİKLER Genel bilgiler Biçim: Tablet Renk: Beyaz Koku: Klor Durum değişikliği Erime noktası / Erime ısı alanı: - Kaynama noktası / Kaynama ısı alanı: Ölçülebilir değil Alev alma noktası: - Tutuşma ısısı: - Bozunma Sıcaklığı: 225 C Kendiliğinden tutuşabilme özelliği: Ürün kendiliğinden tutuşmaz niteliktedir. Patlama tehlikesi: Ürünün patlama tehlikesi yoktur. Özgül Yoğunluk: 1.0 g/cm3 Çözülme kabiliyeti / karışma kabiliyeti suyla: C ph( %1) - değeri 20 C'de: 2,70-3,30 DR 10- KİMYASAL KARARLILIK Termik ayrışma / kaçınılması gereken şartlar: Usulüne uygun şekilde kullanıldığında ayrışma olmaz. Kaçınılması gereken maddeler: Asitler, amonyak, güçlü bazlar, kalsiyum hipoklorit ve organik maddelerle uyumsuzdur. Tehlikeli reaksiyonlar: Önerilen talimatlara göre saklandığında ve kullanıldığında tehlikeli reaksiyonlar oluşmaz. Tehlikeli ayrışım maddeleri: Termal ayrısma sonucunda klor, azot, azot triklorit, siyanojen klorit, karbon, fosgen ve oksit gazları olusur. 11 -TOKSİKOLOJİ K BİLGİ Akut toksisite: Sınıflandırma için önemli olan LD/LC50 - değerleri (toksikolojik deney değerleri) LD50 (oral sıçan): 490 mg/kg Asli tahriş edici etkisi: ciltte: Cildi tahriş eder. gözde: Gözde tahribata neden olur. yutma: Ağızda ve boğazda yanıklar, şiddetli bulantı krampları, kusma, nefes almada sıklık, soka yol açar. soluma: Burun ve bogazda öksürüge, solunum yollarında zorluğuna ve şişlige neden olarak tahriş eder. Duyarlılık yaratma: Duyarlılığı arttırıcı tesiri duyulmamıştır. Ek toksikolojik uyarılar: Mamul test edilmemiştir. Bu bilgi, mamulün içerdiği her bir komponentin özelliğinden yola çıkılarak derlenmiştir. (devamı sayfa6 da)

6 Sayfa: 6/7 (sayfa5 in devamı) 12 - EKOLOJİK BİLGİ Ekotosisite: Su canlıları için zehirlidir. Akut toksisite: Balık: Günes balıgı; LC 50: 0,2-0,4 mg/l(96h); Alabalık LC50:0,08-0,37 mg/l(96h) Omurgasızlar: Su piresi; LC50: 0,17-0,8 mg/l(48h) Algal Zehirliliği: Yesil yosun; LC50:<0,5 mg/l(3h) Biyolojik bozunma: Suda hidroliz olarak biyolojik olarak bozunur. Genel uyarılar: Mamulün ökotoksikolojik efekti test edilmemiştir. Bu bilgi, mamulle benzer yapıda ürünlerden veya benzer karışımlardan yola çıkılarak derlenmiştir. 13- BERTARAF BİLGİLERİ Tavsiye: Özel atık yönetmelikleri dikkate alınmak suretiyle ön işlemeden geçtikten sonra bunun için ruhsatı olan bir özel atık yakma tesisine teslim edilmelidir. Temizlenmemiş ambalajlar: Tavsiye: Tasfiyesi resmi makamların yönetmeliklerine göre yapılır. Tavsiye olunan temizlik maddesi: Su, gerekirse temizlik maddeleri katmak suretiyle. 14- TAŞIMACILIK BİLGİSİ Karada nakliye ADR/RID (tehlikeli maddelerin yollarda ve trenle taşınması ile ilgili uluslararası anlaşma- sınır ötesi / yurtiçi): ADR/RID - sınıfı: UN No : 2468; Sınıf: 5,1; Ambalaj: II; Nakliye ismi: TRICHLOROISOCYANURIC ACID, KURU Hava nakliyatı ICAO-TI ve IATA-DGR: UN No : 2468; Sınıf: 5,1; Ambalaj: II; Nakliye ismi: TRICHLOROISOCYANURIC ACID, KURU Deniz nakliyatı IMDG: UN No : 2468; Sınıf: 5,1; Ambalaj: II; Nakliye ismi: TRICHLOROISOCYANURIC ACID, KURU Nakliyat/diğer bilgiler: MEVZUAT BİLGİSİ AET direktiflerine göre işaretlendirme: Kimyevi maddelerle çalışırken alışılagelmiş ihtiyati önlemler dikkate alınmalıdır. Xn Zararlı N - Çevre için zararlı O - Yükseltgen Belirli karışımların özel şekilde işaretlenmesi: Profesyonel kullanıcılara talep üzerine güvenlik veri dokümanı verilebilir. (devamı sayfa7 de)

7 Sayfa: 7/7 (sayfa6 nın devamı) Risk Cümlecikleri: R8:Yanıcı maddelerle temasında yangına neden olabilir. R22: Yutulması halinde saglıga zararlıdır. R31: Asitlerle temasında toksik gaz çıkarır. R36/37: Gözleri ve Solunum sistemini tahris eder. R50/53:Sudaki organizmalar için çok toksik, su ortamında uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir. Güvenlik Cümlecikleri: S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun. S8:Kabı kuru halde muhafaza edin. S13 :Yiyecek, içecek ve hayvan yemlerinden uzak tutun. S25: Gözlere temasından kaçının. S26: Göz ile temasında bol suyla yıkayın ve doktora başvurun. S27 :Bu maddenin bulasmıs oldugu tüm giysiler derhal çıkarılmalıdır S28 :Cilt ile temasında derhal bol su ile iyice yıkayın S41: Patlaması ve/veya yanması halinde yayılan gazları solumayın S45 :Kaza halinde veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız hemen bir doktora başvurun. (Mümkünse etiketi gösterin.) S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı ve etiketi gösterin. S60: Atığını ve kabını tehlikeli atık olarak bertaraf edin/ettirin S61: Çevreye kontrolsüz verilmesinden kaçının. Özel kullanım talimatına / Güvenlik Bilgi Formuna bakın. 16- DİĞER BİLGİLER Veriler bugünkü bilgi durumumuza istinat etmektedir, ancak ürün özellikleri ile ilgili teminat teşkil etmezler ve akdî bir hukuki ilişki tesis etmezler. Veri pusulasını düzenleyen bölüm: Ürün Güvenlik Bölümü Başvurulacak kişi ya da yer: Mustafa Dorulu Tel.:

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Sayfa: 1/7 1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Madde ve Müstahzarın tanıtımı: Ticari adı: Firmanın tanıtımı: MAITURK KIMYA SAN.TIC.LTD.STI. DOSAB M.KARAER CAD. SARMASIK Sok. No: 4 16369

Detaylı

weber.tec 905 Ürün Güvenlik Bilgi Formu

weber.tec 905 Ürün Güvenlik Bilgi Formu Sayfa no. 1 / 7 weber.tec 905 Ürün Güvenlik Bilgi Formu 1. Madde veya müstahzar ve şirket/iş sahibinin tanıtıcı bilgileri 1.1. Ürünü tanıtıcı bilgiler Kod:... Unvanı WEBER.TEC 905 1.2. Madde veya müstahzarın

Detaylı

Ürün Güvenlik Bilgi Formu Teknophos SC 25

Ürün Güvenlik Bilgi Formu Teknophos SC 25 Sayfa No : 1/5 Bölüm 1. Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde / Müstahzar Tanıtılması Ürün Adı : Kimyasal Aile : Karışım CAS No : Yok EINECS No : Yok 1.2. Madde / Müstahzarın Kullanımı

Detaylı

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi Sayfa: 1/8 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Daha başka önemli bilgi

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu

Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/6 * 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Maddenin Kullanımı

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AT uyarınca, Madde 31 / ISO 11014

Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AT uyarınca, Madde 31 / ISO 11014 Sayfa: 1/5 * 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı Ticari adı: Hilti Firestop Mortar CFS-M RG CP 636 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye

Detaylı

Ürün Güvenlik Bilgi Formu Ponka Mutfak

Ürün Güvenlik Bilgi Formu Ponka Mutfak Sayfa No : 1/5 Bölüm 1. Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde / Müstahzar Tanıtılması Ürün Adı : Kimyasal Aile : Karışım CAS No : Yok 1.2. Madde / Müstahzarın Kullanımı Mutfaktaki

Detaylı

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013 Sayfa No: 1/13 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı Ürün Kodu/No 193168 1.2 Kullanımı/Uygulama Alanı Petro-Kimya, sabun, dokuma sanayi, kâğıt ve pek çok kimyasal işlemde ve

Detaylı

: cityblue. Hazırlama Tarihi : 20.01.2015 GBF NO : 002.00 Yeni Düzenleme Tarihi : - Kaçıncı Düzenleme Olduğu :1 Sayfa 1 / 5

: cityblue. Hazırlama Tarihi : 20.01.2015 GBF NO : 002.00 Yeni Düzenleme Tarihi : - Kaçıncı Düzenleme Olduğu :1 Sayfa 1 / 5 Sayfa 1 / 5 1 MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Ürün Adı : Madde/Karışım : Karışım Kimyasal İsmi / tanımı : Üre solüsyonu CAS NO : - EINECS NO : - Kullanım Alanı : ADBLUE (SCR-Katolizatörlerinin

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1.MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. OMAY Sıvı Bulasık Deterjanı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1.MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. OMAY Sıvı Bulasık Deterjanı Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 04.06.2013 Sayfa No: 1/18 1.MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1 ÜRÜN ADI Çok köpüren bir yıkama maddesidir. Elde bulaşık yıkamada kullanılır. İçerdiği yüzey

Detaylı

AMONYUM PERSÜLFAT. Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193148 Hazırlama Tarihi: 16.02.2012 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 16.02.2012

AMONYUM PERSÜLFAT. Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193148 Hazırlama Tarihi: 16.02.2012 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 16.02.2012 Sayfa No: 1/15 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı Ürün Kodu/No 193148 CAS No 7727-54-0 EINECS No 231-786-5 Kimyasal Formülü (NH 4 ) 2 S 2 O 8 Yapısal Formülü 1.2 Kullanımı/Uygulama

Detaylı

: AKFIX 100D DUŞAKABİN, MUTFAK VE BANYO SİLİKONU

: AKFIX 100D DUŞAKABİN, MUTFAK VE BANYO SİLİKONU 100D DUŞAKABİN, MUTFAK VE BANYO SİLİKONU 01 MÜSTAHZAR VE ŞİRKET TANITIMI Ticaret İsmi : AKFIX 100D DUŞAKABİN, MUTFAK VE BANYO SİLİKONU Firma : Akkim Yapı Kimyasalları San. Tic. ve A.Ş. Adres : Yeşilbayır

Detaylı

1. MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. Adres : Diliskelesi Mevkii No:140 41455 Dilovası-Gebze Şehir : Kocaeli-Turkiye

1. MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI. Adres : Diliskelesi Mevkii No:140 41455 Dilovası-Gebze Şehir : Kocaeli-Turkiye Sayfa No : 1/ 10 1. MADDE/MÜHTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde/Mühtahzarın Tanıtılması : WOOD&WOOD SPREY AHŞAP RENKLENDİRİCİ 1.2. Madde/Mühtahzarın Kullanımı : Solvent bazlı ahşap sprey

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde /Karışımın kimliği Ürünün Ticari Adı ANFONİT 1.2. Madde veya karışımın belirlenmiş kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanımları Kullanım Tavsiye

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1 nin 10 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın kullanımı Zemin temizleyici Tavsiye edilmeyen

Detaylı

AMONYAK ÇÖZELTİSİ (%25) GÜVENLİK BİLGİ FORMU

AMONYAK ÇÖZELTİSİ (%25) GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1. MADDE /MÜSTAHZAR VE FİRMA TANITIMI: 1.1.Madde/Müstahzarın Tanıtılması : Kimyasal İsmi : Sulu Amonyak (%25) Formülü : NH 4 OH Kimyasal Aile : Bazlar CasNo : 1336-21-6 ECNo : 215-647-6 1.2.Madde/Müstahzarın

Detaylı

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir.

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AB sayılı Yönerge Madde 31 uyarınca Sayfa 1 / 5

Malzeme Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AB sayılı Yönerge Madde 31 uyarınca Sayfa 1 / 5 Malzeme Güvenlik Bilgi Formu 1907/2006/AB sayılı Yönerge Madde 31 uyarınca Sayfa 1 / 5 Yayın tarihi: 15.01.2008 Güncelleme tarihi: 15.01.2008 * 1. Madde/Müstahzar ve İşletme Hakkında Bilgiler Ürünle ilgili

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa No: 1/15 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı CAS No 14808-60-7 EINECS No 238-878-4 EINECS Adı Kuvars Moleküler Formülü O2Si Eş Anlamlılar SiO2, "crystalline silica",

Detaylı

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir.

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

DELTAMETHRIN SC 50K G U-WW 1/8 Versiyon 1 / TR Revize Edildiği Tarih: 14.07.2010 102000020433 Basım Tarihi: 28.12.2010

DELTAMETHRIN SC 50K G U-WW 1/8 Versiyon 1 / TR Revize Edildiği Tarih: 14.07.2010 102000020433 Basım Tarihi: 28.12.2010 DELTAMETHRIN SC 50K G U-WW 1/8 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Ürün hakkında bilgi Ticari ismi DELTAMETHRIN SC 50K G U-WW Ürün Kodu (UVP) 79366817 Kullanım amacı Böcek ilacı Adres

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1 nin 5 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı 1.3. Şirket/İş sahibinin tanıtımı Üretici Şirket adı: Cadde: Şehir:

Detaylı

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193152 Hazırlama Tarihi: 24.02.2012 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 24.02.2012

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193152 Hazırlama Tarihi: 24.02.2012 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 24.02.2012 Sayfa No: 1/20 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı DİMETİLAMİN (DMA) Ürün Kodu/No 193152 CAS No 124-40-3 EINECS No 204-697-4 Kimyasal Adı Dimetilamin Kimyasal Formülü C 2

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa 1 nin 11 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın kullanımı Temizlik maddeleri, alkalik Tavsiye

Detaylı

Madde/Müstahzar Adı: SUMA DIS D4 Hazırlama Tarihi: 11.01.2011 Yeni Düzenleme Tarihi: 11.01.2011 Versiyon: 2 Form No: MSDS3352 Sayfa No: 1 / 6

Madde/Müstahzar Adı: SUMA DIS D4 Hazırlama Tarihi: 11.01.2011 Yeni Düzenleme Tarihi: 11.01.2011 Versiyon: 2 Form No: MSDS3352 Sayfa No: 1 / 6 Form No: MSDS3352 Sayfa No: 1 / 6 1 Madde/Müstahzar ve Şirket/Đş Sahibinin Tanıtımı Madde/Müstahzarın tanıtılması Müstahzarın adı: SUMA DIS D4 Madde/Müstahzarın kullanımı Önerilen kullanım alanı: Profesyonel

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu Dow AgroSciences A.S.

Güvenlik Bilgi Formu Dow AgroSciences A.S. Güvenlik Bilgi Formu Dow AgroSciences A.S. Ürün adı: LONTREL* Extra Herbicide Çıkarma tarihi: 2012/12/19 Basım Tarihi : 19 Dec 2012 Dow AgroSciences A.S. belgenin tamamında önemli bilgiler bulunduğundan,

Detaylı

2. BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ. 2.1. Bileşimdeki Maddelerin Genel Tanımı ve Konsantrasyonları:

2. BİLEŞİMİ / İÇİNDEKİLER HAKKINDA BİLGİ. 2.1. Bileşimdeki Maddelerin Genel Tanımı ve Konsantrasyonları: FORM NO : HERB.042 Sayfa 1 /5 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde / Müstahzarın Tanıtılması: PESTİSİT 1.2. Madde / Müstahzarat Kullanımı: HERBİSİT (YABANCI OT İLACI ) 1.3.

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HEMEL SU BAZLI SPOR SALONU PARKE CILASI

GÜVENLİK BİLGİ FORMU HEMEL SU BAZLI SPOR SALONU PARKE CILASI GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI ÜRÜN ADI KULLANIM TEDARİKÇİ BAŞVURULACAK KİŞİ ACIL DURUM TELEFONU SU BAZLI PARKE CILASI Hemel Emprenye San. ve Tic.A.Ş. İstanbul Deri

Detaylı

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010 DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Ürün hakkında bilgi Ticari ismi DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU Ürün Kodu (UVP) 05923883, 06424104 Kullanım amacı Yabani

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Tüzük No. 453/2010 ile ek alan, Avrupa Komisyonu (EC) 1907/2006 (REACH) No'lu Tüzüğünün Ek II'sine uyumludur - Avrupa GÜVENLİK BİLGİ FORMU BÖLÜM 1 Madde / müstahzar ve şirket / iş sahibinin tanıtımı 1.1

Detaylı