EX-7004 / EX-7008 / EX Güvenlik Amaçlı Kayıt Cihazı Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "EX-7004 / EX-7008 / EX-7016. Güvenlik Amaçlı Kayıt Cihazı Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 EX-7004 / EX-7008 / EX-7016 Güvenlik Amaçlı Kayıt Cihazı Kullanım Kılavuzu

2 DİGİTAL KAYIT CİHAZLARI; A: KULLANIM AMACI VE YAPISI: Analog güvenlik kameralarından gelen görüntüleri kayıt etmeye yarayan cihazlara dijital kayıt Cihazları denir içerisinde opsiyonel olarak hard disk takılmak şartı ile bu kayıtları h264, mpeg4 veya mjpeg formatında diske kayıt edebilirsiniz. Sektörde en çok 4 kanal, 8 kanal, 16 kanal ve 32 kanal olarak satılır son yıllarda üretilen dijital kayıt cihazlarının bazı modellerinde uzak erişim dediğimiz network girişleri mevcuttur. Aynı zamanda gösterim ve kayıt çözünürlüğü bakımından farklı modelleri Mevcuttur. Cihazın kayıt ettiği görüntülerin yedekleme işlemi kullanıcı bakımından son derece önem Teşkil eder. Her hangi bir durun sonucunda HDD var olan görüntülerin alınması için cihazın üzerinde Mutlaka bir yedekleme cihazı olmalıdır, genelde USB veya DVD-RW bulunmalıdır. Diğer dikkat Edilmesi gereken konu ise bu yedekleme işlemi yapılırken normal Bilgisayarlarda seyredilebilir bir format Seçilerek yedekleme yapılmalıdır. B: TÜRLERİ Genel olarak türleri kayıt formatlarına göre ayrılır, opsiyonel olarak DVD yedeklemeli olanları piyasada satılmaktadır. 1-MJPEG FORMATINDA KAYIT EDEN CİHAZLAR 2-MPEG4 FORMATINDA KAYIT EDEN CİHAZLAR. 3-H264 HARDWARE SIKIŞTIRMA FORMATINDA KAYIT EDEN CİHAZLAR Olmak üzere 3 ana sınıfta değerlendirebiliriz. KANAL SAYISINA GÖRE 1-4 KANAL VİDEO GİRİŞİ 2-8 KANAL VİDEO GİRİŞİ 3-9 KANAL VİDEO GİRİŞİ 4-16 KANAL VİDEO GİRİŞİ 5-32 KANAL VİDEO GİRİŞİ Olmak üzere 5 model mevcuttur.

3 ÖNSÖZ Bu ürünü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kullanım kılavuzu SPY kayıt cihazlarının performansı ve tanıtımımı listelemektedir. Kayıt Cihazlarını kullanmadan önce kullanım kılavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. Başlangıçta tespit edilen kullanım ömrü 2 yıldır. Yangın ve darbelerden koruyunuz. Yağmur ve rutubete maruz bırakmayınız. Bu sembol kullanıcıyı önemli operasyon ve servis bilgilerini uygulama literatüründeki tehlikelere karşı uyarmaktadır. Kayıt cihazını kullanmadan önce lütfen talimatları okuyunuz. Çalışma voltajını ve gereken polariteye dikkat ediniz. Çalışma sıcaklığına ve ortam kullanım şartlarına dikkat ediniz. Son derece yüksek ve alçak sıcaklıklarda kullanmaktan kaçınınız. Genellikle çalışma sıcaklığı -10C den +50 C ye kadardır. Su, nem, tozdan kaçınınız bu cihazın arızalanmasına sebep olabilir.

4 Direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. Güneş ışığı cihazın zarar görmesini sebep olabilir Yıldırım, şimşek gibi yüksek ışık ortamlarında yada kayıt cihazı uzun süre kullanılmadığında prizden çıkarınız ve kablo bağlantısını iptal ediniz. Bu önlem kayıt cihazını yüksek ışık ortamından koruyacak ve gücünü muhafaza etmesini sağlayacaktır. Güç kaynağı daima UPS cihazına bağlı olmadır. Yüksek ve düşük gerilimlerden korunmalıdır. Sadece montajda kullanılan ya da kullanım kılavuzunda belirtilen montaj aletlerini kullanınız. Kayıt Cihazını hiç bir zaman radyatörün ya da ısıtıcı cihazının üzerine veya yakınına bırakmayınız. Kayıt cihazının da yer alan fabrika ayarlarını gerekli olmadıkça değiştirmeyiniz. TÜKETİCİNİN KENDİ YAPABİLECEĞİ BAKIM, ONARIM VEYA ÜRÜN TEMİZLİĞİNE İLİŞKİN BİLGİLER Tüketicinin yapabileceği herhangi bir bakım veya temizlik yoktur. Lütfen hiç bir zaman Cihazın içini açmayınız. TAŞIMA VE NAKLİYE SIRASINDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR Taşıma ve nakliye sırasında ürünü darbelerden koruyunuz.

5 KULLANIM SIRASINDA İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINA TEHLİKELİ VEYA ZARARLI OLABİLECEK DURUMLARA İLİŞKİN UYARILAR Dvr ınızı sağlam olmayan bir yüzey, sehpa yada masa üzerine koymayınız. Cihaz düşebilir yada istenmedik zararlar oluşabilir, çocuklara ve yetişkinlere zarar verebilir. Dvr ınızın montajı doğru ve sağlam yapılmalıdır. Doğru montaj edilmemiş bir önceki maddede belirtildiği gibi bulunduğu yerden düşerek çevreye ve insanlara zarar verebilir. PERYODİK BAKIM GEREKTİRMESİ DURUMUNDA, PERYODİK BAKIMIN YAPILACAÐI ZAMAN ARALIKLARI İLE KİMİN TARAFINDAN YAPILMASI GEREKTİÐİNE İLİÞKİN BİLGİLER Lütfen dijital kayıt cihazınızı açmaya çalışmayınız, eğer bir sorun varsa cihazınızı aldığınız firmaya gönderiniz ya da danışmana başvurunuz. DİKKAT Cihazın arkasında VGA-TV çıkış anahtarı bulunuyorsa mutlaka cihazın voltajını kestikten Sonra değiştiriniz. KULLANIM HATALARINA İLİŞKİN BİLGİLER Bu bölümde kullanırken karşınıza çıkabilecek en muhtemel sorunları özetleyeceğiz. Eğer sorunları çözemeyecek durumda iseniz lütfen teknik servisimizden yardım isteyiniz.

6 SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER GÖRÜNTÜ YOK: Güç kaynağının çalışmaması ile alakalı bir sorun olabilir. Voltaja bakın ve polaritenin doğru olduğundan emin olunuz. Ayrıca konu ile ilgili bağlantı ve monitörleri kontrol ediniz. NET OLMAYAN GÖRÜNTÜ Kayıt Cihazın ayarları ile oynamayın Sisteme takılı olan Kamera için genellikle focusun doğru pozisyonda olmaması ile ilgilidir. Lenslerin CS çemberini yukarı aşağı pozisyon değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Ayrıca lensin görüntü kalitesinden, bnc bağlantılarından, adaptör regülasyonunun doğruluğundan emin olunuz. GÖRÜNTÜYÜ BOZAN DİKEY ÇİZGİLER Bu sorun dalga filtrelemesi gereken AC güç kaynağının yarattığı dalgalardan, monitör veya donanıma bağlı nedenlerden kaynaklanabilir. GÖRÜNTÜ RENKLERİNİN SÜREKLİ DEĞİŞMESİ Bu sorun manyetik alandan kaynaklanabilir. Bunu azaltmak için alınacak önlemler: Ortamdaki ışığı azaltın. Kamerayı manyetik alandan uzaklaştırın. Kamerayı herhangi bir ışık kaynağı ile dik açı yapmayacak şekilde monte edin.

7 Güvenlik Önlemleri Cihazın herhangi bir zarar görmemesi için aşağıda yazılanları lütfen dikkate alınız. Cihazı asla fırın, diğer ısıveren ve güneşi direk alacak yerlere monte etmeyin. Cihazın çalışma ısı değer Aralığı 0 C~40 C/32 F ~ +104 F dir. Cihazın havalandırma deliklerinin kesinlikle kapatmayın. Cihazı asit ve deterjan içerikli bir bezle silmeyin hafif nemli bir bez ile silebilirsiniz. Cihazı kuru ve toz içermeyen bir bölgeye kurun cihaza herhangi bir sıvı gelmeyeceğinden emin olun. Cihazı asla bir sıvı ile temasa geçirmeyin. Havalandırma deliklerinden bir cismin geçmemesine dikkat edin. Cihazın içini asla sökmeyin elektrik çarpmasına karşın cihazın vidalarını vs. asla müdahale etmeyin. Belirtilen güç kaynağı için içersinden çıkan adaptör dışında adaptör kullanmayın. Cihazın kurulum yapıldığı yerde asla titreşim ve mekanik şok olmaması gerekmektedir. Cihaz kayıt ederken cihazı asla kapatmayın bu durum veri kaybı ve HDD de probleme aynı zamanda kayıt cihazında probleme yol açar. Cihaza yetkili teknik kişiler dışında müdahale edilmemelidir. Dikkat! Gerekli önlemleri mutlaka alın. Bu ürünün elektronik parçalarının geri dönüşümü olmaktadır. Cihazı Çöpe atmayın. Bu ürünün kullanım kılavuzunda yer alan bilgilerde yer alan cihazların üretici firma gerek gördüğü halde menüleri ve cihazın özelliklerini önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Bu ürünü kullanmadan önce kullanma kılavuzunu mutlaka okuyun.

8 CİHAZLARIN ÖZELLİKLERİ ÖZELLİKLER EX-7016 EX-7008 EX-7004 Sıkıştırma H.264 H.264 H.264 İşletim Sistemi Embedded Linux Embedded Linux Embedded Linux Video Girişi 16 Kanal 8 Kanal 4 Kanal Ses Girişi 2 Kanal 4 Kanal 4 Kanal Ses Çıkışı 1 Kanal 1 Kanal 1 Kanal PDA,İphone,JAVA,Blackberry,Android,Wind ows Mobile, symbian (Nokia) Var Var Var VGA Çıkışı 1 Kanal (1280 X 1024) 1 Kanal (1280 X 1024) 1 Kanal (1280 X 1024) TV Çıkışı 1 Kanal 1 Kanal 1 Kanal Sensör Girişi/Röle Çıkışı 4/1 4/1 4/1 Gösterim Hızı (PAL) 400 Fps 200 Fps 100 Fps Kayıt Hızı 400 Fps 200 Fps 100 Fps (D1 ve CİF) Real Time Gösterim Çöüzünürlüğü 720 x x x 576 Gösterim Modları Tam, 4,7,9,13,16 Tam,4,7,8 Tam,4 Kayıt Kalitesi Ayarlanabilir Ayarlanabilir Ayarlanabilir Kayıt Modları Zamanlı/Sensörle/Hareket Algılamalı Zamanlı/Sensörle/Hareket Algılamalı Zamanlı/Sensörle/Hareket Algılamalı Döngülü Kayıt Var Var Var Loop Çıkışı Yok Yok Yok Video Arama Tarih/Zaman/Olaya Tarih/Zaman/Olaya Göre/Alarm Göre/Alarm Tarih/Zaman/Olaya Göre/Alarm Hareket Algılama Var Var Var OSD Karakterleri Renkli Renkli Renkli Yedekleme USB Bellek / Network USB Bellek / Network USB Bellek / Network Dahili HDD 1 Adet 2 TB SATA 1 Adet 2 TB SATA 1 Adet 2 TB SATA USB Port 2 Adet 2 Adet 2 Adet Multiplex Kullanım Canlı görüntü,kayıt,kayıt İzleme,Backup,Network Canlı görüntü,kayıt,kayıt İzleme,Backup,Network Canlı görüntü,kayıt,kayıt İzleme,Backup,Network Uzaktan Olay Tetikleme Kayıt Var Var Var Watermark Teknolojisi Var Var Var PTZ Kontrol Var Var Var Hareket Algı Hassasiyeti 3 Kademe 3 Kademe 3 Kademe Alarm Öncesi Kayıt (Pre Alarm) 3 Sn. 3 Sn. 3 Sn. Oto Kayıt Var Var Var Türkçe Dil Desteği Var Var Var Görüntü Ayarları Ton/Renk/Kontrast/Parlaklık Ton/Renk/Kontrast/Parlaklık Ton/Renk/Kontrast/Parlaklık İnternet Erişim Sınırsız Kullanıcı (User ile) Sınırsız Kullanıcı (User ile) Sınırsız Kullanıcı (User ile) Kamera Adlandırma 5 Harf 5 Harf 5 Harf Alarm Tetiklemeleri Sensör/Hareket Algılama/Kayıp video/disk Dolu Sensör/Hareket Algılama/Kayıp video/disk Dolu Sensör/Hareket Algılama/Kayıp video/disk Dolu Merkezi Yönetim Sistemi(CMS) Var Var Var Mouse Kontrol Var Var Var Yaz Saati Desteği Var Var Var Tuş Kilidi Var (Şifre Korumalı) Var (Şifre Korumalı) Var (Şifre Korumalı) Uzaktan Kumanda Var Var Var Çalışma Voltajı 12 V 12 V 12 V Paket İçeriği Kumanda + Power Kablosu + Vida Poşeti + Kullanım Klavuzu + Cd + 1 Adet Mouse Kumanda + Power Kablosu + Vida Poşeti + Kullanım Klavuzu + Cd + 1 Adet Mouse Kumanda + Power Kablosu + Vida Poşeti + Kullanım Klavuzu + Cd + 1 Adet Mouse

9 CİHAZIN BAĞLANTI ŞEMASI ( ön panel ) CİHAZIN BAĞLANTI ŞEMASI ( arka panel ) Not : Cihazın arka panelindeki resim 4 kanal için örnek verilmiştir. 8 Kanal ve 16 Kanal cihazlarda cihaz özelliklerine göre farklılıklar içerir.

10 ŞEKİL

11 CİHAZLARIN MENÜSÜ Cihazın ana menüsü alt taraftaki resimde yer aldığı gibidir. Menü tuşuna basarak bu bölümü açabilirsiniz. Aşağıdaki resimde yer alan sistem bölümünde cihaza ait tarih saat gibi ayarlar yer almaktadır. Mouse Ekranı Kısmını CVBS Olarak Ayarlarsanız Mouse Aktif Olacaktır. Aksi Takdirde Mouse Çalışmıyor Olarak Görünecektir.

12 Alt bölümdeki resimde Cihazın kayıt çözünürlük, kalite ve fps ayarları yer alır bazı modellerde çözünürlük ayarları değişiktir. Cihazlardan ses almanız için ses kısmındaki kutucuklara onay işareti koymanız gerekmektedir. Çözünürlük Ayarlaması Yaparak Kayıt Kalitesini Değiştirebilirsiniz. 352x288 piksel / 720x576 piksel arasında seçim yapabilirsiniz.

13 Alt bölümde yer alan resimde hareket algılamalı kayıtta kullanacağınız hassasiyet ve kamera alanı seçme için kullandığınız bölüm içermektedir. Alt taraftaki resimde kayıt planlama yer almaktadır. Bu bölümden kameraların tümüne veya tektek kayıt planlama yapılabilir.

14 Alt tarafta yer alan resimde ise cihaza taktığınız PTZ kameralara ait ayarlar yer almaktadır. Kamera ile bu ayarları aynı yaptığınız durumda hareketli kameraları kontrol edebilirsiniz. Alt tarafta yer alan resimdeki bölüm ise cihaza ip yapılandırılması yapılan bölümdür. Bu bölümden netwrokünüz deki yapılanmaya göre cihaza ip verirsiniz. Fabrikasyon olarak port numaraları 80 ve 6802 dir. Bu portları gerek duyduğunuzda değiştirebilirsiniz. Port değişimi yapılır ise ona göre bazı işlemleri de değiştirmeniz gerekmektedir.

15 Alt tarafta yer alan resimdeki bölümde alarm durumu ve alarm durumundan sonra yapılacak işlemler yer almaktadır. Alt taraftaki resimde HDD bölümü yer almaktadır bu bölümden hem HDD nizi formatlayabilir hemde HDD nizdeki boş ve toplam alanı görebilirsiniz.

16 Cihazın fabrikasyon olarak gelen admin Kullanıcı adı: ADMIN0 Şifre: dır. Alt resimde diğer kullanıcıların yetki ve adının değiştirildiği bölüm yer almaktadır.

17 KAYIT İZLEME BÖLÜMÜ Bu bölümden geçmiş kayıtları izleyebilir aynı zamanda yedek alabilirsiniz. Yapmanız gereken geçerli bilgileri ( kamera saat tarih vs.. ) doğru bi şekilde girmek daha sonra oynat a basmaktır. Yedekleme içinde doğru bilgileri girdikten sonra ilk önce hesapla daha sonra yedekle ye tıklayarak alabilirsiniz.

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1

Kullanım Kılavuzu CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 CDD123-04 CDD123-08 DVR KULLANIM KILAVUZU 1 2 DVR CDD123-04 CDD123-08 KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU & GARANTİ BELGESİ EEE Yönetmeliğine Uygundur. MULTITEK NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası KULLANMA

Detaylı

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU TR68 TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Öncelikle TRİDENT markasını tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı kullanmadan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen talimatlara

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi TTC W109N TTC W131N Sürücüsüz USB PC Web Kamera Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi 1. Ttec Plus Sürücüsüz USB PC Web Kamera Hakkında Ttec Plus sürücüsüz USB PC Web Kamera ürünümüzü satın aldığınız için

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU 1 2 CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR Kullanım Kılavuzu GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR LNV7210RH Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. CALL CENTER TELEFON NUMARASI : 444-6-543 2

Detaylı

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA

ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA ETKÝLEÞÝMLÝ AKILLI TAHTA KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU NOT: Almış olduğunuz ürünün modeline bağlı olarak AKILLI TAHTA ürününüzün görüntüsü bu el kitabında görüntülenenlerle aynı olmayabilir. Sistem Özellikleri

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

Video Konferans Sistemi

Video Konferans Sistemi KULLANIM KILAVUZU Video Konferans Sistemi Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuz dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. MODEL RVF1000 1206 (V2.2) 2 Güvenlik Bilgileri 1 Güvenlik

Detaylı

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S MODEL LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S MODEL LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı

Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi. Kullanım kılavuzu

Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi. Kullanım kılavuzu Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi Kullanım kılavuzu Copyright 2007. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Aspire 5710/5710Z/5310 Serisi Kullanım Kılavuzu Orijinal İhraç: 05/2007 Bu yayındaki bilgilerde

Detaylı

3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı

3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı 3MK-1659G 16 Kanal H.264 Digital Video Kayıt Cihazı Kullanıcı Adı STANDALONE DVR Kayıt Cihazı 2011 Ocak V1.1 3MK-1659G STANDALONE DİJİTAL KAYIT CİHAZI KULLANIM KILAVUZU ii DİKKAT 3MK DVR Kayıt cihazınızı

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ

KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ KULLANIM KILAVUZU SICAK SOĞUK SU SEBİLİ BU KULLANIM KILAVUZU USS 85 MODELİNİ KAPSAMAKTADIR. BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle üretilen, kalite kontrollerinden

Detaylı

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 20 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu

DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu DWH SERİSİ VİDEO GÜVENLİK SİSTEMİ Kurulum ve İşletim Kullanma Kılavuzu Model: CS89T Versiyon 1.0 Bu kılavuz ileride başvurmak üzere saklanmalıdır. İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 LÜTFEN BAŞLAMADAN ÖNCE OKUYUN...

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı

TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV

TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Bilgileri... 1 Başlangıç... 2 Bilgiler & Özellikler & Aksesuarlar... 2 Uzaktan Kumanda... 5 Bağlantılar...

Detaylı

ViewSonic. PJD5112 DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente

ViewSonic. PJD5112 DLP Projector. - User Guide. - Guide de l utilisateur. - Bedienungsanleitung. - Guía del usuario. - Guida dell utente ViewSonic PJD5112 DLP Projector - User Guide - Guide de l utilisateur - Bedienungsanleitung - Guía del usuario - Guida dell utente - Guia do usuário - Användarhandbok - Käyttöopas - Руководство пользователя

Detaylı

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU

TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU TURKCELL T-CAM 10 GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA KULLANMA KILAVUZU UYARI Bu kılavuzdaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kılavuzun

Detaylı

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1

Kullanıcı Kılavuzu. Packard Bell EasyNote TE - 1 Kullanıcı Kılavuzu Packard Bell EasyNote TE - 1 Içindekiler Bilgisayarınızı başlatma 4 Kablosuz bağlantı... 4 Kayıt... 5 Yazılım yüklemesi... 6 Kurtarma... 6 Sorunlarınız mı var?... 6 Temel Bilgisayar

Detaylı

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA

DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA DUVAR TİPİ SPLİT KLİMA KULLANIM KILAVUZU NATURE PLUS INV 9/12/18/24 A Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde

Detaylı

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının

Detaylı

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi

USB WEB KAMERA TTC W108. Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi USB WEB KAMERA TTC W108 Kullanım Kılavuzu Ve Garanti Belgesi KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR: Cihazınızı kullanmadan önce TANITMA ve KULLANMA KILAVUZUNU dikkatlice okuyunuz. Cihazınızı ısı kaynaklarından

Detaylı