GENEKO GPRS / EDGE /3G /4G (LTE) ROUTER MODEMLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GENEKO GPRS / EDGE /3G /4G (LTE) ROUTER MODEMLER"

Transkript

1 GENEKO ROUTERLAR SAYESİNDE MOBİL GÖZLEMLEME, KONTROL, YÖNETİM VE YÖNLENDİRME İŞLEMLERİ: Elektrik Dağıtım Şirketleri Gaz, Petrol ve Isıtma ile İlgili Şirketler Su ve Atık Su Dağıtım Şirketleri GENEKO GPRS / EDGE /3G /4G (LTE) ROUTER MODEMLER İÇİN KOLAYLIKLA GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. GENEKO GPRS/EDGE/3G/LTE PROFESYONEL ROUTER SERİSİ CİHAZLAR: Elektrik Trafo merkezlerinin birbiri ve sistem merkezi arasındaki internet bağlantısı Trafo merkezlerindeki kontrol cihazlarının yönetimi Akıllı elektronik cihazların (PLC) akıllı ağ yönlendirmeleri Seri ve Modbus arayüzlü cihazların ağ bağlantısı Elektrik hatları koruma rölelerinin verilerinin toplanması Hava durumu bilgilerini ve sismik verileri toplayan cihazlar ile haberleşme Güvenlik amaçlı kullanılan kameraların görüntülerinin alınması Gaz, Petrol, Su dağıtım sistemlerindeki boruların yönetim sisteminin oluşturulması Uzaktan sıcaklık, basınç vb verilerin takip edilmesi Gerçek zamanlı olarak yangın, sızıntı ya da çevresel tehlike durumlarını gözlemleyip alarm veren sistemlerden veri alınması gibi birçok değişik amaç için rahatlıkla ve kolaylıkla kullanılabilir. GENEKO GPRS/EDGE/3G/LTE PROFESYONEL ROUTER SERİSİ, ENDÜSTRİYEL MOBİL AĞ VE SERİ HABERLEŞME İHTİYAÇLARINIZA YÜKSEK PERFORMANSLI VE ESNEK ÇÖZÜMLER SUNMAKTADIR Z Telemetri Telekomünikasyon Yazılım San. Tic. LTD. ŞTI. Kavaklıdere Mah. Atatürk Bulvarı No: 151/804 Çankaya / Ankara Tel:

2 Kolay kullanımlı web arayüzü, genişletilmiş CLI (Komut Satırı Arayüzü), detaylı kayıtlar (log), SMS kontrol özelliği, kısmi ve tam konfigürasyon export/import işlemleri ve uzaktan yönetim ve bakım yazılımı GWS router cihazların çok alternatifli yönetim seçenekleridir. Tüm bu araçlar ve özellikler GWR cellular router cihazlar üzerinde tam yönetimi mümkün kılar. TÜM GENEKO ROUTERLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ ŞÖYLEDİR Çift SIM kart desteği router cihazın güvenilirliğini arttırmaktadır. Bu sayede bir operatörün sağladığı mobil şebekenin çöktüğü durumlarda diğer operatör ile çalışmaya devam edilir ve sistemin çökmesi engellenmiş olur. Otomatik failover özelliği birincil ağdaki bağlantı hatasını otomatik olarak algılar ve alternatif olarak sağlanan operatörün mobil ağına otomatik olarak geçişi sağlar. Birincil bağlantıdaki mobil ağ kullanılabilir hale geldiğinde tekrar bu ağa yine otomatik olarak dönülür. Gelişmiş WAN (Geniş Alan Ağı) ayarlarının tümü, kullanılan mobil ağın gerektirdiği ayarların kolaylıkla belirlenmesini sağlar. GWR routerlar dünya çapında birçok ülkedeki uygulamaları ile güvenilir ve yüksek performanslı ürünler olduklarını kanıtlamışlardır. Bu kapsamda onlarca farklı mobil ağ operatörün sistemi ile denenmiştir ve birkaç kolay adım ile mobil ağa bağlantı için gerekli ayarlar cihaza girilebilir. VPN (GRE, IPsec ve OpenVPN) tüneli desteği, ağ genişletilmesi ve mobil ağlar üzerinden güvenli veri transferi ihtiyaçları için güçlü çözümler sunmaktadır. Serial-to-IP özelliği ile RS232 seri arayüzü olan hemen hemen her cihaza bağlanılabilir, bu cihazlar kontrol edilebilir ve bu cihazlardan veri transferi gerçekleştirilebilinir. Bu özelliğin yanı sıra GWR router cihazlar ModbusRTU-to-ModbusTCP özelliği ile de Modbus SCADA ağlarının mobil ağlar üzerinden haberleşebilmesini de sağlar ve makineden makineye bağlantıyı çok kolay bir hale getirir.

3 GWR CELLULAR ROUTER SERİSİ GWR-HS CELLULAR ROUTER SERİSİ GWR cellular router serisi cihazlar, GSM ve UMTS şebekeler üzerinden esnek ve güvenilir mobil ağların oluşturulmasını sağlayan profesyonel cihazlardır. Düşük veri iletim gecikme süreleri ve mevcut mobil ağların sunduğu yüksek veri iletim hızları, pahalı ve kompleks kablolama işlemlerinin gerekliliğini ortadan kaldırmıştır. Bu sayede GWR router serisi, yüksek taleplerin olduğu mobil şebeke uygulamalarında dahi makineden makineye bağlantı için en verimli ve eksiksiz çözümleri sunmaktadır. Modern mobil ağlar sayesinde kablo ile ya da uydu şebekeleri ile kurulmuş ağlara yüksek performanslı yedek sistemler kurmak kolaylaşmaktadır. Bu kapsamda hedef birincil internet erişimi sağlamak ya da yedek bir haberleşme altyapısı kurmak olsa dahi GWR router serisi cihazlar en doğru çözümdür. GWR-HS cellular router serisi cihazlar, GSM şebekeleri üzerinden yüksek hızlı veri transferine (100Mbps ye kadar) ihtiyaç duyulan uygumlalar için özel olarak tasarlanmış cihazlardır. Makineden makineye bağlantı için eksiksiz çözümler sunmaktadır. Serideki tüm cihazlar güvenilir ve yüksek performanslı ARM11 mikroişlemcileri de içeren donanım platformuna oturtulmuştur. GWR-HS cellular router serisi, temel GWR cellular Router sersinin GÜVENİLİRLİK ÖNCE GELİR felsefesini taşımaktadır. Bu kapsamda tüm router cihazlarda çift sim kart girişi mevcuttur. Bu router serisinde ek olarak WiFi bağlantı özellikli bir versiyon da (GWR-HSW) bulunmaktadır. GWR-HS routerlar hem 3G hem de 4G (LTE) bağlantısını desteklemektedir.

4 GWR-I ENDÜSTRİYEL CELLULAR ROUTER SERİSİ UZAKTAN YÖNETİM VE BAKIM SİSTEMİ GWR-I endüstriyel cellular router serisi cihazlar, mevcut endüstriyel ağların genişletildiği, uzaktan telemetri işlemlerinin gerçekleştirildiği ve ya zor koşulların olduğu ortamlarda bulunan cihazlardan verilerin toplandığı uygulamalar için özel olarak dizayn edilmiş endüstriyel seviyedeki cihazlardır. Düşük veri iletim gecikme süreleri ve mevcut mobil ağların sunduğu yüksek veri iletim hızları, endüstriyel ortamlarda pahalı ve kompleks kablolama işlemlerinin gerekliliğini ortadan kaldırmıştır. Bu sayede GWR-I router serisi makineden makineye bağlantı için en verimli ve eksiksiz çözümleri sunmaktadır. Montajı kolay, güvenilir ve yüksek performanslı GWR-I endüstriyel cellular router serisi cihazlar endüstriyel seviyedeki mobil ağlar için en ideal çözümdür. GWR-I cellular router serisi, temel GWR cellular Router sersinin GÜVENİLİRLİK ÖNCE GELİR felsefesini taşımaktadır. Bu kapsamda tüm router cihazlarda çift sim kart girişi mevcuttur. Ayrıca cihaz kutusu endüstriyel ortamlara uygundur ve Standard olarak DIN raya montaj kiti ile birlikte sunulmaktadır. GWR Uzaktan Yönetim ve Bakım Sistemi, yüzlerce GWR serisi cihazın merkezi olarak uzaktan yönetimi ve bakımı için profesyonel bir çözümdür. Ağ İşlemleri Merkezine yüklenebilecek bu yazılım ile uzaktaki cihazların tüm kritik parametreleri gözlemlenebilir, konfigürasyon değişikliği gerçekleştirilebilir, firmware güncellemesi yapılabilinir, sistem kaydı (log) incelenebilir, istatistiki raporlar oluşturulabilinir ve daha birçok işlem gerçekleştirilebilinir. Yönetim ve bakım sistemimiz eksiksiz bir Makinadan Makinaya Yazılım Çözümü sunmaktadır. GWR Uzaktan Yönetim ve Bakım Sistemi sayesinde uzaktaki cihazların konfigürasyon ve güncelleme işlemleri çok kolaylaşmaktadır. Bir grup cihazın atanmış yöneticisi gruplandırılmış uzaktaki cihazlara aynı anda toplu olarak konfigürasyon yükleyebilir ya da yine aynı anda toplu olarak bu cihazları güncelleyebilir. Uzaktan yapılan bu güncellemeler ve konfigürasyon değişiklikleri ile sistem bakım maliyetleri belirgin bir şekilde düşürülmüş olur. Gelişmiş raporlama araçları ile sistem yöneticisi uzaktaki cihaza ait, bağlantı, performans ve hata raporları oluşturup bu raporları grafik üzerinde inceleyebilir. Bu raporların analizi ile tüm sistemin optimizasyonu için gerekli önlemler rahatlıkla alınır.

5 TEKNİK ÖZELLİKLER ŞEBEKE ÖZELLİKLERİ ŞEBEKE ÖZELLİKLERİ ETHERNET ARAYÜZÜ GWR-202 ve GWR-I202 GWR-252 ve GWR-I252 GWR-352 ve GWR-I352 GPRS GPRS EDGE GPRS EDGE UMTS HSPA Routing DHCP Server (statik adres rezervi, adres istisnaları) RIP Port Yönlendirme DMZ RJ-45 Konnektör Standart: IEEE Fiziksel katman: 10/100Base-T Hız: 10/100Mbps Mod: full ya da half duplex Tri-band: 900/1800/1900 GPRS multi-slot class 10, mobile station class B GPRS DL: 85.6Kbps, UL: 42.8Kbps Quad band: GSM 850/900/1800/1900MHz GPRS/EDGE multi-slot class 12, mobile station class B EDGE DL: 236.8Kbps, UL: 236.8Kbps GPRS DL: 85.6Kbps, UL: 85.6Kbps UMTS/HSDPA/HSUPA: Quad band, 850/900/1900/2100MHz GSM/GPRS/EDGE: Quad band, 850/900/1800/1900MHz GPRS/EDGE multi-slot class 12, mobile station class B HSUPA DL: 7.2Mbps, HSDPA: UL: 5.76Mbps UMTS DL: 384Kbps, UL: 384Kbps EDGE DL: 236.8Kbps, UL: 236.8Kbps GPRS DL: 85.6Kbps, UL: 85.6Kbps SNMPv1,2c NTP(RFC1305), NTP(RFC1305) DynDNS Firewall ( NAT, PAT, IP filtreleme) VPN (GRE, IPsec, OpenVPN)

6 DİĞER ARAYÜZLER SERİ BAĞLANTI ÖZELLİKLERİ YÖNETİM RF KONNEKTÖR DURUM LED LERİ GÜÇ GEREKSİNİMLERİ ÇEVRESEL ŞARTLAR BOYUTLAR VE AĞIRLIK DIN RAY A MONTAJ Serial-to-IP Modbus RTU-to-TCP gateway Web Arayüzü CLI (Komut Satırı Arayüzü) GWR Bağlantı Sihirbazı Yazılımı SMS ile Kontrol SMA, 50Ω Ethernet aktivitesi/şebeke trafiği Güç GSM bağlantısı ve aktivite Sadece GWR-I serisinde standart 1 x RS 232C 1 x USB Host 1 x RS-232C / RS485 / RS422 RJ45 (+/- 15KV ESD koruma) 1 x RS-232C / RS485 / RS422 DB9 (+/- 15KV ESD koruma) 1 x dijital giriş (0/48VDC;1.5KV izolasyon) 1 x dijital çıkış 1.5KV izolasyon) 9-12VDC, adaptör girişi 12-48VDC, konnektör Uzaktan Bağlantı ve Bakım Yazılımı Detaylı sistem kaydı (log) Firmware Güncelleme Kısmi ya da tam Konfigürasyon import/export Sinyal Kalitesi Reset Çalışma: 10 C ila 55 C (14 F ila 131 F) Depolama: 20 C ila +85 C ( 4 F ila +185 F) Görece Nem: 5% ila 95% (yoğuşmayan) Çalışma: -25 C ila 70 C (-13 F ila 158 F) Depolama: -40 C ila +75 C (-40 F ila +167 F) Görece Nem: 5% ila 95% (yoğuşmayan) En: 95mm Boy: 135mm En: 50mm Boy: 104mm Yükseklik: 35mm Ağırlık: 380gr Yükseklik: 135mm Ağırlık: 500gr

OG VE AG GENİŞBANT POWER LINE HABERLEŞME

OG VE AG GENİŞBANT POWER LINE HABERLEŞME DAĞITIM ŞİRKETİ Kontrol Odası Yönetimi IP Altyapısı MV Akıllı şebekeleri ve akıllı sayaç okumaları hayata geçirebilmek için anahtar nitelikteki enerji değerlerini gerçek zamanlı olarak transfer edilebilecek

Detaylı

BLUSKY, Aktif Enerji Ltd. Şti. firmasının tescilli markasıdır. Genişleyen ürün portföyü ile BLUSKY, bir dünya markası olma yolunda hızla

BLUSKY, Aktif Enerji Ltd. Şti. firmasının tescilli markasıdır. Genişleyen ürün portföyü ile BLUSKY, bir dünya markası olma yolunda hızla KATALOG BLUSKY, Aktif Enerji Ltd. Şti. firmasının tescilli markasıdır. Genişleyen ürün portföyü ile BLUSKY, bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Teknolojiyi yakından takip eden ve yenilikçi

Detaylı

CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU

CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU CTS BİLİŞİM ÜRÜN KATALOĞU www.ctsbilisim.net CTS Bilişim İthalat İhracat San. Tic. Ltd. Şti. CTS BİLİŞİM İTHALAT İHRACAT San. ve Tic. Ltd. Şti. deneyimli ve dinamik kadrosu ile bilişim sektöründe distribütör

Detaylı

Enerji Yönetimi Akıllı Şebekeler

Enerji Yönetimi Akıllı Şebekeler Enerji Yönetimi Akıllı Şebekeler Enerji Yönetimi WAGO ile Alternatif ve Akılcı Çözümler Rogowski Bobinleri, 855 Serisi 500 A/2000 A AC Akımların ölçümü için. Kablo yada baraları sökmeden kolay ve hızlı

Detaylı

Ürün Kataloğu Sistem ürünleri

Ürün Kataloğu Sistem ürünleri Ürün Kataloğu Sistem ürünleri Madenerji A.Ş., Diehl Metering münhasır iş ortağı olarak, su, ısı, gaz ve elektrik sayaçları, sistem ürünleri ve Akıllı Ölçüm çözümleri ile sayaç tedariğinden faturalandırmaya

Detaylı

Bir Daha Kesinti Yaşamayın.

Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Bir Daha Kesinti Yaşamayın. Multichannel VPN Router Multichannel VPN Hub Her tür bağlantıya uygun Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme Modüler tasarım sayesinde esneklik Farklı erişim

Detaylı

AMR AMI AMR/AMI NIN TEMEL UNSURLARI. www.elektromed.com.tr. Otomatik Sayaç Okuma

AMR AMI AMR/AMI NIN TEMEL UNSURLARI. www.elektromed.com.tr. Otomatik Sayaç Okuma AMR Otomatik Sayaç Okuma Akıllı sayaçlarla otomatik olarak periyodik (günlük, saatlik ) iletişim kurarak, tek yönlü veri iletişimi ile tüketim ve sayaç durumu bilgilerini toplayan ve merkezi veri tabanına

Detaylı

ewon Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu

ewon Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu ewon Kullanma Kılavuzu AUG 004 / Rev 1.2 İçerik You Select, We Connect Modeller: ewon Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu ewon500, ewon4002, ewon2001, ewon4001, ewon2101, ewon4101, ewon2005cd, ewon4005cd, ewon2104,

Detaylı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ Alarm Kontrol Panelleri Kablosuz Kontrol Panelleri GSM / GPRS / Ethernet Tabanlı İletişim Modülleri Dedektörler Manyetik Kontaklar Alarm Aksesuarları Sirenler Çevre Güvenlik Sistemleri

Detaylı

Before the light. www.logiba.com. AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi

Before the light. www.logiba.com. AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi Before the light www.logiba.com AKILLI ŞEHiR AYDINLATMA SiSTEMi Sanayi Siteleri Depolar Otopark Alanları Alışveriş Merkezleri Hayat ışığın kontrolünde, ışık ise sizin... Sokak Aydınlatmaları Park ve Bahçeler

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ

TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ TEKNOLOJİK DANIŞMANLIK MERKEZİ Her Türlü Veri İletişimindeki Çözüm Ortağınız TDM, müşteri odaklı yönetimi ile müşterilerinin memnuniyetini hedeflemektedir. Müşterilerin teknik ihtiyaçları doğrultusunda

Detaylı

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri

Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Products Solutions Services Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Basınçlı hava, gaz, buhar ve su için özel enerji yönetimi çözümleri Akış 2 Yardımcı işletmelerde akış ölçümü Proses takibi giderek yaygınlaşmakta

Detaylı

AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera

AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera Video AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera AutoDome 800 Serisi HD PTZ Kamera www.boschsecurity.com/tr u u 30 resim/saniyede (ips) HD 1080p çözünürlük 240x zoom (20x optik, 12x dijital) u u u Dörtlü video

Detaylı

Motorola MTM5400. Bugün ve gelecekte kritik bilgi iletişiminde çözüm

Motorola MTM5400. Bugün ve gelecekte kritik bilgi iletişiminde çözüm Motorola MTM5400 Bugün ve gelecekte kritik bilgi iletişiminde çözüm MTM5400 Öncelik kullanıcı güvenliği ve operasyonel verimlilik olunca, hızlı ve güvenilir iletişim vazgeçilmez birer unsur haline gelir.

Detaylı

KOZTEK ELEKTRIK VE ENERJI TEKNOLOJILERI BÜLTEN: TEMMUZ 2012. *Yeni ürün haberleri *Gelişmeler *Kullanıcılarının ilgi duyabileceği yenilikler

KOZTEK ELEKTRIK VE ENERJI TEKNOLOJILERI BÜLTEN: TEMMUZ 2012. *Yeni ürün haberleri *Gelişmeler *Kullanıcılarının ilgi duyabileceği yenilikler BÜLTEN: TEMMUZ 2012 *Yeni ürün haberleri *Gelişmeler *Kullanıcılarının ilgi duyabileceği yenilikler 01.07.2012 AcSELerator Team Yazılımı AcSELerator Team yazılımını sisteminize entegre edin ve sisteminizde;

Detaylı

AĞ TEMELLERİ DERS NOTLARI (9) KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

AĞ TEMELLERİ DERS NOTLARI (9) KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU AĞ TEMELLERİ DERS NOTLARI (9) KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU DATA ŞEBEKELERİ VE GENİŞBANT ERİŞİM TEKNOLOJİLERİ ISDN (INTEGRATED SERVICES DIGITAL NETWORK) ISDN (Bütünleştirilmiş

Detaylı

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ

DCS ENDÜSTRİYEL KONTROL SİSTEMLERİ & YAZILIM ve DONANIM MÜHENDİSLİĞİ olarak amacımız müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, ihtiyaç duydukları çözümleri azami ölçüde en az maliyetle karşılamak, müşteri ihtiyaçlarını müşteri memnuniyeti temel alınarak en uygun şekilde

Detaylı

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TOPLU ULAŞIM ARAÇ TAKİP VE KAMERA PROJESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Proje kapsamında kurulacak araç takip ve kamera altyapısına ait detaylar aşağıdadır. 2. Kurulacak sisteme ilişkin Merkez Donanım ve yazılımı

Detaylı

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ

ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ ERICSSON-LG KURUMSAL HABERLEŞME ÇÖZÜMLERİ Contents İçindekiler 02 04 _ Kurumsal Enterprise İşletmeler Business 06 08 _ Small Küçük and ve Ev Home OfisOffice 10 11 _ ipecs Ethernet Anahtarı Switch 12 13

Detaylı

DCS Endüstriyel Otomasyon Sistemleri olarak ; Endüstriyel Otomasyon alanında,bağımsız sistem evi olarak faaliyet göstermektedir.

DCS Endüstriyel Otomasyon Sistemleri olarak ; Endüstriyel Otomasyon alanında,bağımsız sistem evi olarak faaliyet göstermektedir. DCS Endüstriyel Otomasyon Sistemleri olarak ; Endüstriyel Otomasyon alanında,bağımsız sistem evi olarak faaliyet göstermektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda, en uygun fiyat ve nitelikteki

Detaylı

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde

Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW. Güç Devriminin de Ötesinde Trinergy Cube, 150 kw - 3 MW Güç Devriminin de Ötesinde Emerson şirketinin bir bölümü olan Emerson Network Power müşterilerin yararına yenilikçi çözümler sunmak için teknoloji ile tasarımı birleştiren

Detaylı

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI

T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI T.C. ÖLÇME, SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ BAŞKANLIĞI E-SINAV SİSTEM ALTYAPISINA YÖNELİK DONANIM VE HİZMET ALIMINA İLİŞKİN TEKNİK ŞARTNAME 1 İÇİNDEKİLER 1. AMAÇ... 3 2. KAPSAM... 3 3. GENEL HUSUSLAR... 3

Detaylı

Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine

Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine Yeni SACE Emax 2 Devre Kesiciden Güç Yöneticisine 2 1DSC200023B0201 Yeni SACE Emax 2 Devre kesiciler sadece gücü açar kapar SACE Emax 2 ise gücü yönetir SACE Emax 2, açık tip devre kesicilerin ulaştığı

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu

Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu Enerji Verimliliği Çözüm Kataloğu 444 30 30 www.schneider-electric.com.tr 3 İçerik Enerji verimliliği ile ilgili engeller ve fırsatlar 6 Dünya çapında hazırlanan yönetmelikler enerji verimliliğini bir

Detaylı

1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2.

1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2. İÇİNDEKİLER 1. GIRIŞ... 3 ÖZELLIKLER... 3 SISTEM GEREKSINIMLERI... 3 PAKET İÇERIĞI... 3 GÜVENLIK UYARILARI... 3 2. DONANIM ÖZELLIKLERI... 5 2.1 ÖN PANEL & LED GÖSTERGELERI... 5 2.2 ARKA PANEL VE DONANIM

Detaylı

MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI

MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI T.C. MARMARA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MİKRODENETLEYİCİ TABANLI KABLOSUZ VERİ TOPLAMA UYGULAMALARI Ömer ERİŞ YÜKSEK LİSANS TEZİ ELEKTRONİK BİLGİSAYAR EĞİTİMİ ANABİLİM DALI ELEKTRONİK-HABERLEŞME

Detaylı

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu. Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. LEAPvoX Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Voksporta Teknoloji Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Tüm hakları saklıdır. İçindekiler LEAPvoX Hakkında... 5 LEAPvoX Kullanım Amacı... 5 LEAPvoX Temel Özellikleri...

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı