23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı ve Türkiye nin dijital cüzdan haritasını detaylı olarak incelediği rapor yayınlandı. Raporda dijital cüzdan teknolojisinin geçmişinden günümüze kadar geldiğimiz süreçteki gelişimi ve Türkiye de dijital cüzdan servisi veren şirketlerin detaylı analizleri yer alıyor. Perşembe günü düzenleyeceğimiz Webrazzi Ödeme Sistemleri konferansımızda Pozitron Kurucusu Fatih İşbecer in de konuşmacılar arasında olduğunu belirterek raporun detaylarına geçelim. Araştırmada incelenen ödeme sistemleri: BKM Express, FastPay, Garanti CepBank, igaranti, İninal, ipara, İş Bankası Parakod, İyzico, Mikro Ödeme, Mobilexpress, MobiKasaba, PayPal, Skrill, Shopamani, Turkcell Cep T-Cüzdan, Vodafone Cep Cüzdan bununla birlikte raporda detaylı olarak dijital cüzdan karşılaştırma tablosunun da yer aldığını ekleyelim. Pozitronun hazırladığı raporu incelemek için tıklayınız.

3 2015 Yılında Mobil Ödeme Çoğunlukla Para Transferi İçin Kullanılacak 1870 yılında Almanya da kurulan Deutsche Bank ın bir araştırması, mobil ödeme sistemlerinin 2015 te en çok hangi amaçlar için kullanılacağını tahmin ediyor. Grafiğe göre 2015 yılında mobil ödeme en çok para transferi için kullanılacak. %51 lik oranla para transferi birinci sırada yer alırken hemen arkasından ise %42 ile mobil satın alma geliyor. Diğer seçenekler ise %3 ile fatura ödeme ve ön ödemeki mobil satın alma. Bilet satın alma ise %1 lik bir orana sahip yılının bir tahminini yansıtan araştırma 2013 yılı içinde Almanya da yapıldı.

4 Tmob, Vodafone İçin Geliştirdiği ibeacon Teknolojili Mobil Ödeme Sistemini Tanıttı Tmob, Vodafone için ibeacon teknolojisiyle hazırladığı mobil ödeme sistemini tanıttı. Bu teknolojiyle kullanıcılar akıllı telefonlarıyla temassız olarak ödeme yapabilecekler. Vodafone Türkiye Genel Müdürlüğü binasındaki Lavazza Cafe de test edilen ibeacon ile mobil ödeme denemesi başarıyla gerçekleşmiş. Son kullanıcının ödemelerinde ibeacon ı ne zaman kullanmaya başlayacağına ilişkin net bilgi paylaşılmadı ancak kesin olan pek yakın zamanda hayatımıza girecek olan sistemin pazarlama ve ödeme sistemlerinde önemli değişiklikleri de beraberinde getirecek olması. Apple lisansıyla üretilen akıllı verici ibeacon teknolojisinin üç bileşeni var. Birincisi mağazalara yerleştirilen ibeacon vericileri. İkincisi Apple ın ios7 işletim sistemli akıllı telefonlarında kullanılan mobil cüzdan uygulaması. Son olarak da telefonla uygulamanın iletişimini sağlayan entegrasyon. ibeacon, iphone4s ve üstü modellerin sahiplerine, yani halihazırda 200 milyon iphone sahibine, lokasyonlarına ve vericiye yakınlıklarına göre özelleştirilmiş bildirimler ulaştırıyor. Video için tıklayınız.

5 BTCTurk ün 3 Bin Aktif Üyesi Günde Ortalama 500 Bin Liralık Bitcoin İşlemi Yapıyor Bitcoin son zamanlarda epeyce çalkantılı günler geçiriyor. Fakat bu Bitcoin in dünya çapında her geçen gün daha fazla ilgi görmesine de engel olmuyor. Devletlerin büyük kısmı Bitcoin e halen mesafeli duruyor olsa da kullanan kişilerin sayısının artıyor olması, Bitcoin ile ödeme kabul edenlerin de sayısının artmasına neden oluyor. Webrazzi Ödeme 13 e bu konuyu konuşmak üzere BTCTurk kurucu ve yönetim kurulu başkanı Kerem Tibuk konuk oldu. BTCTurk, Türk pazarına hitap eden ilk BTC borsası. Kerem Tibuk konuşmasına öncelikle Bitcoin ve BTCTurk ile ilgili genel bilgiler vererek başladı. Tibuk şu anda BTCTurk ün sadece Türkiye pazarına hitap eden bir borsa olduğunu ama asıl hedeflerinin küresel çapta hizmet veren borsalardan biri haline gelmek olduğunu belirtti. Şu anda BTCTurk ün toplam üye sayısı 10 bini geçmiş durumda. Fakat bu üyelerin tamamı aktif işlem yapmış değil, sistemde gözlem yapmakla yetiniyor. Aktif işlem yapmış üye sayısı ise 3 bine ulaşmış.

6 Soner Canko: BKM Express in Kullanıcı Sayısı 220 Bine Ulaştı Bu yıl ikinci kez düzenlenen Webrazzi Ödeme Sistemleri Konferansı nın ilk konuşmasını BKM CEO su Soner Canko, Arda Kutsal ile söyleşi yaparak gerçekleştirdi. E-ticaret, kredi kartı sayıları ve kullanımı, mobil ödeme, BKM Express gibi birçok alanda özel veriler paylaşıldığı ve sektörün geleceği ile ilgili konuların konuşulduğu söyleşide ilk dikkat çeken verinin 2013 yılında internetten yapılan kartlı ödemelerin tutarı 35 milyar TL ye ulaşması bekleniyor ilk 10 ayında bu rakamın 29 milyar TL olarak gerçekleştiğini, 2012 yılında ise 25 milyar TL olduğunu hatırlatalım. Bu rakamlarla birlikte internetten yapılan kartlı ödemelerin 2013 yılın da %40 büyüdüğü Soner Canko nun aktardığı bir diğer bilgi. İnternetten yapılan kartlı ödeme tutarının toplam kartlı ödemelere oranı 2013 yılında %8,4 ile yılı tamamlaması beklenirken 2012 yılında bu oranın %7,2 olduğunu ve geçen yıla oranla %1,2 gibi bir büyümenin olduğu söyleşide aktarıldı. İnternetten yapılan kartlı ödemeler içinde sektörlerin payı 2013 ilk 10 ay içinde Hizmet %20, Havayolları %17, Elektronik %17 ile gerçekleştiği olarak gerçekleşmiş.

7 Facebook Yeni Donate Tuşu İle Sosyal Bağışları Başlattı Herkes dislike tuşu beklerken çok farklı bir buton Facebook taki yerini aldı. Facebook, yeni eklenen donate (bağış yap) butonu ile kullanıcıların sivil toplum kuruluşlarına sosyal ağ üzerinden maddi yardımda bulunabileceğini duyurdu. Sivil toplum kuruluşlarının sayfasında yer alacak olan donate tuşuna basarak kullanıcılar önce bağış yapmak istedikleri miktarı belirleyecek; daha sonra ödeme şekillerini seçerek bu hâyır kuruluşlarının hesabına aktarabilecekler. Donate tuşu hem hâyır kuruluşlarının sayfalarının üst kısmında hem de iletilerinin alt kısmında yer alacak. Facebook, bağışlar için belirlenen miktarın dışında ekstra bir ücret talep etmiyor. Hatta kredi kartı aktarımları arasındaki farkı kendi ödemeyi kabul ediyor. Facebook un kullanıcıların kredi kartı numaraları, fatura bilgileri gibi verileri toplayarak bunları kendi e- ticaret ve oyun uygulamaları alanında kullanması muhtemel.

8 Bilyoner.com dan Maç Sonuçlarını Canlı Takip Etmenizi Sağlayan Google Glass Uygulaması Uygulama için TEB in de yaptığı gibi Pozitron ile çalışan Bilyoner; yaklaşık 2 ay önce Google Glass uygulamasını tanıtmıştı. Google Glass kısıtlı bir kitle için piyasaya çıktığından itibaren Bilyoner olarak bu platformda yer alacaklarını açıkladı. Uygulamanın özelliklerine gelecek olursak; kullanıcılar uygulama üzerinde diledikleri maçları canlı olarak takip edebiliyor. Bilyoner in uygulaması ile maçın başlangıç ve bitiş anı, gol bilgisi, sarı ya da kırmızı kart göre oyuncular ve oyuncu değişiklikleri; kullanıcıların Google Glass larına yansıyor. Uygulamanın herhangi bir bildirim halinde otomatik olarak Google Glass ekranında bir mesaj çıkarttığını, kısa bir süre sonra bu mesajın kendiliğinden kaybolduğu bilgisini de ekleyelim.

9 Twitter Promoted Account Reklam Modelini Mobile Taşıyor Twitter, ilk defa 2010 yılında devreye aldığı Promoted Account reklam modelini artık mobile de taşıyacağını resmi olarak kendi blogu üzerinden duyurdu. Promoted Account reklam modeliyle reklamverenlerin Twitter hesapları, bundan böyle mobil üzerinden Twitter kullanıcılarının ana ekranlarına da düşmeye başlayacak. Kısacası Twitter da takipçi kazanmak için reklam veren markalar, burada Twitter ı daha çok mobil üzerinden kullanan kitleye de aktif şekilde ulaşmaya başlayacak. Twitter ın ios ve Android versiyonlarında bir süredir teste tabi tuttuğu yeni reklam modeli başarılı sonuç vermişti. Artık Promoted Account lar da Twitter ana ekranında yerini alacak, kullanıcılar reklamlarını oldukça etkin oldukları ve çoğunlukla pür dikkat okunan yerde görebilecekler.

10 Facebook Masaüstü Uygulama Reklamlarını Tanıttı Facebook, dün yayınladığı duyurusuyla masaüstü uygulama reklamlarını hayata geçirdiğini duyurdu. Facebook un ilk olarak Ekim ayında mobil uygulama reklamlarını reklamverenlere sunmasının ardından uygulama geliştiriciler şimdi de masaüstü uygulamalarının reklamlarını Facebook ta yayınlayabilecek. Bu yeni reklamlar haber kaynağı içinde ve Facebook ana sayfasında sağ kolonda yer alacak. Facebook masaüstü uygulama reklamları aynı mobil uygulama reklamlarında olduğu gibi call to action butonlarına sahip olacak. Hemen Kullan, Şimdi Oyna gibi call to action butonları reklamverenlerine sunan Facebook, böylelikle tıklamaların artırmayı amaçlıyor.

11 Twitter, Anahtar Kelime Hedefleme Özelliğinin Sınırlarını Genişletti Twitter, reklamverenlere sunduğu anahtar kelime hedefleme özelliğini genişlettiğini duyurdu. İlk olarak Nisan ayında hayata geçen anahtar kelime hedeflemesi artık eş anlamlılar, farklı yazımlar ve Twitter a özel kelimeleri de kapsayacak. En son kelime reklam aracına mod filtrelemesi ve negatif anahtar kelime eşleşmesi özelliklerini dahil eden Twitter, şimdi reklamverenlerin daha fazla kullanıcıya ulaşması için bu anahtar kelimelerin sınırını genişletti. Twitter ın duyurduğu üzere anahtar kelime hedefleme özelliği artık eş anlamlılar, alternatif yazımlar ve Twitter dünyasına özel kelimeleri de kapsayacak. Örneğin bir kafe reklamlarını kahve seven kullanıcılara göstermek istiyorsa anahtar kelimeler kısmına kahve yazabileceği gibi latte gibi benzer kelimeleri de ekleyebilecek ve böylelikle bu kelimenin geçtiği daha çok tweet e erişebilecek.

12 Foursquare 35 Milyon Dolar Daha Yatırım Aldı; Hedeflerden Biri De Türkiye de Kazanmak Lokasyon bazlı mobil sosyal ağ Foursquare, yayınlanan yeni blog yazısı ile 45 milyon üyeye ulaştığını ve Seri D yatırımını aldığını resmi olarak duyurdu. Yatırıma, DFJ Growth ve Capital Group un sahibi olduğu Smallcap World Fund öncülük etti. Detayları açıklanmamış olsa da bu son yatırımla Foursquare in değerlemesinin 600 milyon doların az üstünde sabitlendiği belirtiliyor. Yeni kaynakla ABD den sonra Foursquare üzerinden en çok check-in yapılan üç ülke olan Türkiye, Rusya ve Brezilya da pazarlama ağları genişletilip para kazanmaya başlanması hedefleniyor. Son olarak 7 ay kadar önce, 41 milyon dolarlık bir borç anlaşması ile kendisine kaynak sağlayan New York merkezli Foursquare üzerinden bugüne kadar tam 5 milyar check-in gerçekleştirilmiş. 40 milyondan fazla tavsiyenin yer aldığı Foursquare, user-generated content konusunda da başlı başına bir örnek. Dennis Crowley, yatırımın ardından verdiği röportajda özellikle Türkiye de de para kazanmayı hedeflediklerini açıkça vurguluyor. Foursquare in uluslararası kullanımında, Türkiye, Rusya ve Brezilya gibi ülkelerde kullanımının yüksek olduğuna dikkat çeken Crowley, yapılan yeni yatırımla buralarda bayi/anlaşmalı işyeri ağının genişletilip reklam satış faaliyetlerinin de üzerine gideceğe benziyor.

13 2013 te Twitter da Neler Yaşandı Ve En Çok Hangi Mesajlar Retweet Edildi 2013 ün sona ermesine artık sayılı günler kaldı. Geçirdiğimiz yıl içerisinde dünyanın dört bir yanında önemli ve ilginç gelişmeler yaşandı ve hepimiz bunların büyük kısmını internet üzerinden takip ederek, paylaştık. Bu konuda özellikle Twitter önemini her geçen gün daha da hissettiriyor. Twitter, Dünyada ne olduysa aynı anda Twitter da da oldu başlığıyla yılın önemli haber ve gelişmelerin sosyal ağ sitesi üzerindeki yansımalarını özel bir sayfada derledi. Burada en çok retweet edilen yılın Altın tweet lerin den 2013 yılının farklı kategorilerinde en çok konuşulan konularını bir araya getirdi. Twitter a göre 2013 yılında birinciliği ünlü Glee dizisinin oyuncularından Lea Michele in aynı dizideki rol arkadaşı Cory Monteith in hayatını kaybetmesi üzerine gönderdiği tweet aldı. Michele in tweet i 2013 yılında 133 farklı ülkeden tam 408 bin kez retweet edildi. Video için tıklayınız.

14 İyi Çalışmalar

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI

POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI POZITRON INSIGHTS TÜRKİYE NİN DİJİTAL CÜZDAN HARİTASI Ödeme Sistemlerindeki Trendler: Dijital Cüzdan 3 Dijital Cüzdan Nedir? 5 Türkiye deki Dijital Cüzdanlar m-cüzdan ve e-cüzdan Olarak Hizmet Veren Ödeme

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Alternatif Ödeme

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 24 Eylül 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRK KULLANICILAR SOSYAL AĞLARDA NELERİ PAYLAŞIYOR Ipsos un son araştırmasına göre sosyal medya kullanıcıların büyük çoğunluğu sosyal ağlarda ilginç, komik

Detaylı

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 25 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye de Dijital Reklam Yatırımları 2013 te Yaklaşık %25 Büyüdü Webrazzi Dijital 14 te gerçekleşen ilk panel Türkiye de Online Reklam Yatırımları ve Mevcut

Detaylı

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR

GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR KAPAK_EKO_girisim_ARALIK.qxp:EKO_girisim_kapakKOBI 11/29/13 5:19 PM Page 1 GİRİŞİMCİLİK MOBİLLE YÜKSELİYOR Mobil girişimcilik nereye gidiyor? Bu alanın 17 başarılı girişimcisi geleceğin trendlerini anlatıyor...

Detaylı

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015

ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 ANALİTİĞİ Haberde Analiz SAYI 9 MAYIS 2015 5G İŞ VERİ KALİTESİ UZAY HUKUKU İŞ ZEKASI GİRİŞİM SERMAYESİ İŞ ANALİSTİ ISSN: 2148-8061 www.techinside.com BÜYÜK VERİ ENDÜSTRİ 4.0 3 Girişim sermayesi 2015 e

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

Pazarlama Yönetimi. Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. lvurgun@turgutozal.edu.tr

Pazarlama Yönetimi. Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. lvurgun@turgutozal.edu.tr Pazarlama Yönetimi Levent VURGUN Yrd.Doç.Dr. MOBİL PAZARLAMA Mobil Pazarlama Amerikan Mobil Pazarlama Birligi MMA nın (Mobile Marketing Association) yapmıs olduğu tanıma göre mobil pazarlama; organizasyonlara

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor

Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor teknoloji dünyasının kalbi ıfa 2014 te attı ÖZEL DOSYA MüştEri ve FirMA ArASınDAki köprü: ÇAğrı MErkEZLEri Bankacılıkta Fiziksel Dönem Geride Kalıyor Kamu alanı Dijitalleşiyor bulut hizmetlerinde GüvenliK

Detaylı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı

SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı SMS ile pazarlama çılgınlığı yeni bir sektör yarattı Günde kaç defa cep telefonunuza bu tür mesajlar geliyor? Bu mesajları mutlaka açıp okuyorsunuz: Kimi indirim haberi veriyor, kimi kredi kartı ekstrenizi

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da

Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar YouTube Ads Leaderboard da Facebook Video Reklamları Sonunda Hayata Geçirdi Google'ın mobil reklam gelirleri artıyor Twitter'da reklam fiyatlarındaki düşüş devam ediyor Facebook'tan 'ölü hesaplar' için yeni karar Popüler reklamlar

Detaylı

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor

Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Nisan 2015 ÖZEL EK Finans sektörü yeni anlamını ve misyonunu buluyor Mobil ödeme alışkanlığı hızla yaygınlaşacak Yeniliklerin sonu ve sınırı yok Müşteri, bankayı cebinde taşımayı sevdi Büyük veri nereye

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit

Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit Online alışveriş yapanların gizemi Çok kanallı perakendecilikte 10 mit PwC Küresel Çok Kanallı Perakendecilik Anketi ve Türkiye Sonuçları 2013 www.pwc.com.tr II İçindekiler I. Yönetici Özeti 2 Günümüzde

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Büyük Veri Casper

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Güle güle 2014,

Detaylı

Buzdağının görünmeyen yüzü destek istiyor

Buzdağının görünmeyen yüzü destek istiyor ASRACK_3.pdf 1 6.01. 15:55 DOSYA 10-16 AĞUSTOSom ber.c www.btha C M Y CM im 00, biliş Bilişim 5nün aynası ü r tö sek diyor devam e olmaya MY. büyüyecek oranında yüzde 11 pazarın a toplam me, i yerlerini

Detaylı

Haziran 2015 Sayı:16

Haziran 2015 Sayı:16 Haziran 2015 Sayı:16 Nebim V3 ERP ile gerçek verimliliği keşfeden lider kurumların sayısı giderek artıyor. Satın almadan üretime, planlama ve bütçelemeden satışa, finans yönetiminden mağaza yönetimine,

Detaylı

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68

İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Bölüm II - Yönetim ve Kurumsal Yönetim Politikaları 44 Bölüm III Finansal Bilgiler 68 İçindekiler Bölüm I - Odeabank a Genel Bakış 5 Misyonumuz, Vizyonumuz, Değerlerimiz 6 Stratejik Hedeflerimiz 7 Bank Audi Grubu Hakkında 8 Ana Sözleşme Değişikliği ve Sermaye Yapısı 9 Banka Bilgileri 10

Detaylı