online yüzünüz Web Siteniz platformdaki

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "online yüzünüz Web Siteniz platformdaki"

Transkript

1 online platformdaki yüzünüz Web Siteniz

2 Teknoloji ilerlediği sürece bilgi alışverişinin en kısa sürede olması önem kazanmaktadır.buna bağlı olarak internetin önemi ve gerekliliği ön plana çıkmaktadır. Her yere şirketinizle ilgili dokümanları taşıyarak gidemezsiniz, oysa sizin için çok uygunsuz olan bir durumda şirketinizle ilgili dökümanlara ihtiyacınız olabilir; bir web siteniz olduğunda şirketinizle ilgili her şey size bir bilgisayar ve telefon hattı kadar uzaktır.

3

4

5 WEB SİTESİNDE IDEMANIA NIN 8 ALTIN KURALI Türkiye nin en büyük enerji firması olan Enerjisa sitesi ile İdemania nın tasarladığı Ofenenerji nin sitesi arasındaki farklar 1Enerjisa 960 px dar alanı kullanıyor iken Ofen ekranın genişliğini hesaplayıp tam ekrana yayılır. 2 Enerjisa açıldığında görseller kesik kesik yüklenirken,ofen de ise görüntü şık animasyonlarla tek seferde gelir. 3 Enerjisa sosyal medya bağlantılarını kullanmazken Ofen Enerji her linkinde sosyal medya bağlantıları sağlayarak web sitesini dinamik bir etkileşim alanı olarak kullanır. 4 Enerjisa da web sitesi statiktir.ofen Enerj ise kullanıcı dostu, dinamik animasyonlarla, site ziyaretlerini keyifli hale getirir. 5 İdemania nın güçlü yönü, yazılım altyapısı sağlam, tam hizmet reklam ajansı olmasıdır.b2b eticaret ve diğer yazılımlarla satışlarınızı destekler,daha çok kazanmanızı sağlar. 6 Slaytları ve gridleri dünyadaki son trendlere uygun tasarlar, en son teknolojik gelişmeleri takip ederek kodlar. Uzmanlarımız site analizi yapar, Gerekli stratejiyi oluşturur, Daha çok kazanmanızı sağlar 7 Arama motorlarında(örneğin google) belirlediğiniz anahtar kelimelerde üst sırlarda çıkmanız için gerekli alt yapıyı sağlar,dijital pazarlama faaliyetleri ile destekler. 8 Türkiye nin en kullanışlı cms panellerinden birine sahiptir.facebook kullanan herkesin kullanabileceği kolaylıkta içerik ve görselleri düzenleyebilirsiniz.

6 Web Sitesi Örnekleri

7 DÜNYADAN ÖRNEKLER

8

9

10

11 BİZDEN ÖRNEKLER

12

13

14

15 TÜRKİYE DEN ÖRNEKLER

16

17 Çünkü, Türkiye de bu 8 altın kuralı uygulayabilecek firma sayısı bir elin parmaklarını geçmemektedir. İdemania ailesi olarak, bir web sitesinde olması gereken 8 altın kural çalışmamız kapsamındayaptığımız araştırmalar ile Türkiye de web sitelerinin %99 unun bu kurallara uygun olmadığını gözlemledik.

18 BÖYLE BİR WEB SİTESİ TÜM FİRMALARIN HAYALİDİR

19 Web Yazılım Çözümleri İçerikYönetim Sistemi (CMS) Web sitenizde site içi arama, detaylı arama, üyelik vb. uygulamalar istiyorsanız sitenizin dinamik yapıda, yani yazılım alt yapısında olması gerekmektedir. Web sitenize haberlerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve bilgilerinizi dilediğiniz zaman eklemek ya da düzenlemek istiyorsanız yine dinamik bir web sitesine ihtiyacınız var demektir. MS)

20 MOBİL SİTE

21 MOBİL SİTE NEDİR? Mobil site, var olan veya yeni oluşturulacak olan web sitelerinin mobil cihazlar üzerinden kolay ve pratik olarak kullanılmasına imkan sağlayan, mobil cihazlara uygun hazırlanmış sitedir. Cep telefonu teknolojisinin gelişimi ile giderek artan mobil internet kullanımı pek çok kullanıcı için var olan siteleri kullanmada sorunlar yaratabilir Bir web sitesi cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile görüntülenebilmesine rağmen, bazı özellikleri kullanım dışı kalabilir veya kullanıcıya arzu ettiği pratikliği sunmayabilir. Bu tür durumlarda küçük ekranlara uygun ve parmaklarla kullanmayı pratik hale getirebilecek mobil siteler hazırlanır.

22 Bunları? Biliyor musunuz Mobil aramalar 2010 yılından beri 4 kat arttı internete erişmek için insanlar bilgisayarlarından çok, mobil telefonlarını kullanacaklar Kullanıcıların %71 i mobil bir sitenin masaüstünde açılan bir site kadar hızlı yüklenmesini bekliyor. Mobil kullanıcıların %60 ı mobil bir sitenin 3 saniyeden daha kısa sürede yüklenmesini bekliyor yılında dünyadaki herkesin bir cep telefonu olacak. %78 i eğer bir site başlangıçta yüklenmezse en fazla iki kez tekrar deneyecek.

23

24 Kullanıcıların %81 i fiyat araştırması yapmak için mobil siteleri uygulamalara tercih ediyor. Kullanıcıların %79 u ürün yorumlarını incelemek için mobil siteleri tercih ediyor. 79% Kullanıcıların%63 ü alışveriş yaparken mobil siteleri tercih ediyor. 81% 63%

25 Kullanıcıların %70 i fiyat karşılaştırması için cep telefonu kullandı. Mobil aramaların %50 si satışa dönüşüyor. 70% Kullanıcıların %65 i cep telefonlarından ürün yorumlarını okudu. 50% 65%

26 %57 si mobil sitesi düzgün çalışmayan bir firmayı önermeyeceğini belirtti %40 ı kötü bir mobil deneyim yaşadıktan sonra rakip siteye yönlendi. Yetişkinlerin %23 ü telefonlarında mobil bir site çalışmadığı zaman telefonlarını lanetledi. 57% 40% 23%

27 pazarlama nedir? Amerika Pazarlama Derneği pazarlamayı şöyle tanımlar: Pazarlama, kişilerin ve örgütlerin amaçlarına uygun şekilde değişimi sağlamak üzere; ürünlerin, fiyatlandırılmasını, dağıtımını ve satış çabalarını planlama ve uygulama sürecidir.

28 çok fazla şey değişti

29 Dijital pazarlama nedir? Dijital pazarlama TV, radyo, dergi gibi geleneksel medyadan uzak yöntemlerle, markanızı ve işinizi desteklemek ve tanıtmak amacıyla internet, mobil ve diğer interaktif platformları kullanmaktır.

30 Rekabet avantajı için yeni kaynaklara ulaşımı kolaylaştırır Aracısız dağıtım modeli Tedarik zincirinin optimizasyonu Yeni iş modelleri üretilmesi Ulaşılmamış alt segmentleri de hedefleyebilme Pazarı daha verimli kullanmak Daha dürüst ve şeffaf pazar döngüsü Dijital pazarlamanın stratejik avantajları

31 Dijital pazarlama Yöntemleri HEDEF KİTLEYİ SAYFAYA ÇEKEBİLMEK İÇİN Sosyal Medya Pazarlaması Arama Motoru Pazarlaması Banner Pazarlama E Bülten Pazarlaması Viral Pazarlama Mobil pazarlama

32 sosyal medya pazarlaması Düşünsel ve teknolojik temelleri üzerine inşa edilmiş olan, kullanıcı tarafından yaratılmış içeriğin oluşmasına ve paylaşılmasına imkan sağlayan internet tabanlı uygulamalardır.

33 Çeşitli Sosyal Medya Verileri YouTube da her ay 6 milyar saat video izleniyor. Her Saniye 2 kişi LinkedIn e üye oluyor. Pazarlamacıların %93 ü sosyal medyayı iş için kullanıyor. 189 milyon Facebook kullanıcısı sadece mobilden giriş yapıyor. Pazarlamacıların %62 si blog tutuyor, yada 2013 yılı içinde blog tutmayı planlıyor.

34 TÜKETİCİ HİÇ OLMADIĞI KADAR GÜÇLÜDÜR

35 Markalar için neden sosyal medya pazarlaması? İş hacmine ve markanın bilinirliliğine dair getirdiği pozitif büyüme Online üye sayısını ve trafiğini organik olarak artırması Yeni iş birliktelikleri yaratması Arama motorlarına dair avantaj yaratması Pazarlama iletişim harcamalarını düşürmesi

36 Sosyal Medya Hizmetleri Sosyal medya uygulaması için en önemli enstruman İÇERİKTİR. İÇERİK KRALDIR

37 Sosyal Medya Platform ve Kanalları Facebook, twitter, youtube, linkedin, friendfeed, foursquare, bloglar, flicker, digg, wikipedia, pinterest

38

39 Facebook Türkiye, 32 milyon 265 bin üye sayısıyla, Facebook kullanımında dünyada yedinci sırada yer alıyor. - Günlük aktif kullanıcı sayısı 665 milyon. - Aylık aktif kullanıcı sayısı 1,1 milyarı geçti. -Her ay 751 milyon kullanıcı mobil cihazlardan siteyi ziyaret ediyor. -Sadece mobilden siteyi kullanan aktif kullanıcı 189 milyon. -Reklam gelirlerinin %30 unu mobilden gelen ziyaretçiler gerçekleştiriyor, bu oran 2012 de %23 idi.

40 En İyi Facebook Uygulamalarından örnekler 1 Trip Advisor Trip Advisor uygulaması sayesinde gezdiğiniz yerleri işaretleyebilirsiniz. Ama daha da önemlisi gezmek istediğiniz yerleri işaretleyerek sizden önce oraları gidip görenlerden hayatınızı ve gezinizi kolaylaştıracak ya da ucuzlaştıracak tavsiyeler alabilirsiniz.

41 2 Market Place Market Place Facebook üzerinden satılık ilanlarınızı çevrenizle paylaşmanıza yarayan bir uygulamadır.

42 3 Zoho Zoho Facebook ile birlikte kullanabileceğiniz, 1 GB depolama alanı sunan online bir Office uygulamaları paketidir.

43 Sosyal medya siteleri son birkaç yıldır internet dünyasında en hızlı yükseliş gösteren web siteleri oldu. Bu yükselişe internet üzerinden reklam verenler duyarsız kalmadı ve sosyal medya reklamcılığı ile reklamlarını milyonlara duyurma imkanı yakaladılar.

44 FACEBOOK TA ÇEŞİTLİ FİRMA SAYFALARI https://www.facebook.com/auditurkiye

45 https://www.facebook.com/pages/ofen-enerji/

46 https://www.facebook.com/cocacola?fref=ts

47 https://www.facebook.com/elidorturkiye?fref=ts

48 https://www.facebook.com/mango.com

49 AKTİF LINKEDIN KULLANICISI APPLE

50 AKTİF PINTEREST KULLANICISI BISCOLATA

51 AKTİF TWITTER KULLANICISI TÜRK HAVA YOLLARI https://twitter.com/tk_tr

52 Magnum Türkiye nin Kampanyası Twitter ın Başarı Hikayeleri Arasına Girdi Magnum Türkiye nin yeni ürünleri Magnum Pink Nar ve Magnum Black Espresso için başlattığı Twitter pazarlama kampanyası, Twitter tarafından başarı hikayesi olarak seçildi. Twitter ın örnek marka olarak dünyaya tanıttığı Magnum Türkiye #İstanbulPinkmiBlackmi kampanyasıyla Twitter etkileşimini büyük ölçüde artırarak bunu sıcak satışa da çevirmeyi bildi.

53 arama motoru pazarlaması Arama motoru pazarlaması (search engine marketing-sem) arama motoru sayfalarında görünürlülüğü ve tercih edilebilirliliği artırmak için yapılan dijital pazarlama çalışmalarıdır.

54 Google dünyanın en güçlü arama motorudur. İnternet kullanıcıların %90 ı Google ı tercih etmektedir. 52% Akıllı telefon kullanıcıların %52 si yerel bilgilere ulaşmak için arama yaptı Bu kullanıcıların da %90 ı 24 saat içinde harekete geçiyor. 90% Türkiye ye hızlı bir giriş yapmıştır ve her geçen gün kullanıcı sayısını ciddi oranda arttırmaktadır. 39% Kullanıcıların %39 u arama yaptıktan sonra bir firmayı arıyor ve %28 i firmayı ziyaret ediyor. 39%

55 Google SEO ve Adwords Hizmeti

56 kim? nereden? ne zaman? ne sıklıkta ziyaret etmiş? İdemania, her hafta düzenli olarak sitenizin analizini yapar ve bu soruların raporunu vererir.

57 İdemania, siteniz için hedef kitleye en uygun anahtar kelimeleri kullanarak, sitenizin arama motorlarının sonuç sıralamasında ayrıcalıklı olmanızı sağlar.

58 Bu rapora git Ofen All Web Site Data Kitleye Genel Bakış 22 Kas Ara 2013 Tüm Ziyaretler %100,00 Genel Bakış 60 Ziyaret Sayısı Kas 6 Ara 13 Ara 20 Ara Bu siteyi 505 kişi ziyaret etti Ziyaret Sayısı 740 Tekil Ziyaretçi Sayısı 505 Sayfa Görüntüleme Sayısı New Visitor Returning Visitor 31.5% Sayfa/Ziyaret 4,23 Ort. Ziyaret Süresi 00:03:53 Hemen Çıkma Oranı %29, % Yeni Ziyaretlerin Yüzdesi %68,24

59 Bu rapora git Ofen All Web Site Data Edinmeye Genel Bakış 22 Kas Ara 2013 Tüm Ziyaretler %100,00 En Popüler Kanallar Kanal Gruplamasını Düzenleyin Dönüşümler Edinme Davranış Ziyaret Sayısı Yeni Ziyaretle Yüzdesi Yeni Ziyaretler Hemen Çıkma Oranı Sayfa/Zi Ort. Ziyaret Süresi 740 %68, %29,05 4,23 00:03:53 Organic Search 457 %23,41 Direct Social %43,51 %29,51 Hedef oluşturun. Sonuç metriklerini görmek için en az bir hedef tanımlayın. BAŞLAYIN Referral 7 %71,43

60 Anahtar kelime raporu Tüm Zamanlar Anahtar kelime durumu etkin duraklatıldı Anahtar kelime [reklam ajansları ankara] [ev gereçleri] Kampanya Campaign #1 Avimoda Kampanya türü Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı duraklatıldı Dolap Arcora Yalnızca Arama Ağı etkin etkin etkin etkin etkin etkin etkin etkin etkin etkin [Hastane mobilyası] [Özel imalat mobilya] [Mobilya fabrikası] [Otel mobilyaları] macaristan da eğitim macaristan da yüksek lisans IBS budapeşte [Dunaujvar os College] Arcora Arcora Arcora Arcora Campaign #2 Campaign #2 Campaign #2 Campaign #2 [IBS macaristan] Campaign #2 [ucuz Ofen elektrik] Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Yalnızca Arama Ağı Kampanya alt türü Tüm özellikler Standart Standart Standart Standart Standart Standart Tüm özellikler Tüm özellikler Tüm özellikler Tüm özellikler Tüm özellikler Standart Reklam grubu Ad Group #1 Ad Group #1 Ad Group #1 Ad Group #1 Ad Group #1 Ad Group #1 Ad Group #1 Meda Meda Meda Meda Meda Ad Group #1 Durum Maks. TBM Tıklamalar Gösterimler TO Ort. TBM Maliyet Ort. konum Etiketler ilk sayfa teklifinin altında (İlk sayfa TBM'si: 0,19) kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı kampanya duraklatıldı uygun 0, %2,50 0,27 5,71 6,1 -- 0, %0,00 0,00 0,00 0,0 -- 1, %0,00 0,00 0,00 4,0 -- 0, %0,00 0,00 0,00 3,0 -- 0, %0,00 0,00 0,00 0,0 -- 0, %8,33 0,16 0,16 3,8 -- 0, %0,00 0,00 0,00 6,5 -- 0, %1,59 0,24 2,84 4,0 -- 0, %5,19 0,36 5,82 2,7 -- 0, %0,00 0,00 0,00 3,0 -- 0, %0,00 0,00 0,00 1,0 -- 0, %0,00 0,00 0,00 2,5 -- otomatik: 0, %11,60 0,43 44,66 2,6 --

61

62 Seo kelimesi İngilizce Search engine optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Türkçe karşılığı Arama motoru optimizasyonu olarak lanse edilir. İdemania arama motoru optimizasyon hizmetini yine tamamen İdemania nın kendi bünyesinde ki Optimizasyon ekibi ile müşterilerine sunmaktadır. Seo; arama motorlarında web sitenizin anahtar kelimelerinizde en iyi sıralamayı elde etmesi için yapılan çalışmadır. Seo uygulanan web siteleri, tamamen arama motorlarının algoritmalarını uygun olarak hazırlanmaktadır. Yapılan optimizasyon çalışması ile web siteniz arama motorlarına uygun hale getirilir ve başarılı bir seo çalışması ile anahtar kelimelerinizde en iyi sıralamaları alırsınız.

63 Seo danışmanı ve Profesyonel Seo takibi

64 Web Analytics Web Analytics yazılımları kullanıp, gerçekleştirilen aktiviteleri değerlendirmeli, sonuçlara göre optimize edilecek yerleri belirlemelisiniz. Sitenizin başarı kriterlerini rakiplerinizin kriterleriyle karşılaştırmalısınız. (Competitor Benchmarking) Online panellerle ve anketlerle kullanıcılarınızı daha iyi anlamaya çalışmalısınız. (Online Panels and Online Surveys) Kullanılabilirlik testleri yapmalısınız. (Usability Testing)

65 Bakım ve Güncelleme Müşterilerimize ait sistemlerin düzenli bakım ve güncellemelerini içeren hizmetimizdir. Web/Mail/DNS veya benzeri network servislerinin yanı sıra Linux veya Windows tabanlı işletim sistemleri düzenli olarak kontrol altında tutularak gerek güvenlik gerekse teknolojik gelişime göre sürekli olarak güncel tutulmaktadır. Bakım anlaşmalarımız doğrultusunda çıkabilecek sorunlara müdahale edilerek müşterilerimizin oluşan sorunlarda minimum zarar görmesi hedeflenmektedir.

66 BANNER PAZARLAMA

67 BANNER PAZARLAMA NEDİR? Banner Pazarlama,marka bilinirliğinizi artırmak için yapılan uygulamalardır.

68 Yaratıcı E Bülten Ve E-Posta

69 E-Bülten Nedir? E-Bülten işletmenize ait ürün veya web siteniz ile ilgili yenilikleri,kutlamaları, duyuruları, gelişmeleri ve güncel herşeyden haberdar etmek için yapılmış bildirim sistemidir.

70 E BULTENLERİMİZDEN ONLINE ÖRNEKLERİMİZ

71 e-posta pazarlaması e-posta pazarlaması ( marketing), elektronik posta kullanılarak yapılan doğrudan pazarlama(direct marketing) türüdür.

72 e-posta kim tarafından gönderiliyor? konu kısmında ne yazıyor? markalar için e-posta pazarlamasının avantajları e-postaların birçok internet kullanıcısı tarafından düzenli olarak okunuyor olması geridönüş oranlarının rahatlıkla ölçümlenmesi ve geri dönüş yapanların spesifik olarak tanımlanabilmesi (e postayı kimlerin açtığını bilisiniz ve hangi linki tıkladığını bilirsiniz ve linki tıklamış olanlara özel bir teklif iletebilirisiniz) önce banner sonra e-posta daha mantıklı

73 Özel günlerinizde, promosyon dönemlerinizde, duyurularınızda şirketinizin profiline uygun html formatta e-bülten hazırlıyor ve toplu gönderimini yapıyoruz. Toplu eposta gönderimi, elektronik mail ( ) kullanan herkes için direkt bir pazarlama yöntemidir.

74 viral pazarlama Viral pazarlama dünyasında gücünü temelde maliyetindeki avantajdan ve etkileyiciliğinden alır. Viral ağızdan ağıza pazarlamanın dijital söylemidir. oyunlar, youtube videoları, web sitesindeki flash uygulamlar vb.

75 EN İYİ VİRAL REKLAMLARDAN ÖRNEKLER TNT https://www.youtube.com/watch?v=8tcju_34tui

76 COCA COLA https://www.youtube.com/watch?v=r8f7tyvysum

77 VOLVO https://www.youtube.com/watch?v=sjogmcimn_u

78 mobil pazarlama Mobil cihazların içine ya da mobil cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleridir.

79 mobil pazarlama yöntemleri sms ve mms ile mobil pazarlama oyun ile mobil pazarlama mobil reklamı ile mobil pazarlama konum (lokasyon) servisleri üzerinden mobil pazarlama qr kodlar ile mobil pazarlama

80 Iphone Ipad Android Uygulamaları

81 MOBİL UYGULAMALARI Firmanızı yada sizi günümüzün ve geleceğin dijital dünyası olan mobil dünyada en iyi şekilde yansıtacak mobil çözümleri sunmak için varız. Bir Android uygulaması ile firmanız marka algısına, önemli artılar katacak ve sizinle müşterileriniz arasındaki bağı güçlendirecektir.

82 online satış kanalları

83 e-ticaret sistemleri

84 E-ticaret Nedir? (ecommerce) Her hangi bir ürünün ve servisin bilgisayar, internet kanallarıyla (EFT, akilli kart, post cihazları) kullanılarak satılması veya satın alınmasıdır. Diğer bir tanımı da e-ticaret satış işlemlerinin internet ortamında yapılmasıdır. En bilindik e-ticaret türü, online satın alma ve satış etrafında döner. Ama e-ticaret evreninde diğer faaliyet türleri de mevcuttur.

85

86 Size özel eticaret paketleri ile rakiplerinize fark atın! Günümüzün en büyük yatırım alanlarından biri haline gelen e-ticaret siteleri size internette sanal bir mağaza açma ve ürünlerinizi binlerce kullanıcıya ulaştırmanızı sağlar. Kredi kartı ve kargo sistemi ile uzaktan satış imkanı sunan bu sistem alışılagelmiş birebir satış mantığının yanında çok fazla avantaj sağlamaktadır. Aynı anda sitenizin binlerce kişiye satış yapmasına olanak sağlar ve müşteri temsilcisi görevi görür. Tamamı İdemania yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş olan e-ticaretim online satış sistemi ile Türkiye nin en hızlı çalışan ve en iyi google optimizasyonuna sahip e-ticaret sitesine sahip olun.

87 E-Ticaret yazılımının güvenliği SSL (Security Server Licence) Sertifikası sayesinde sitenizden yapılan bilgi trafiği farklı bir hat üzerinden sağlanmakta ve bu bilgilerin dış kullanıcılar tarafından hiç bir şekilde görünmemesini sağlamaktadır. Bankalar site için Sanal Pos hizmeti vermek için SSL Sertifikasının alınmasını zorunlu tutmaktadırlar. E-Ticaret Yazılımının Kullanışlı Olması İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyen her kullanıcı uzman bir internet kullanıcı olmak zorunda değildir. Amatör kullanıcılar da sizin müşteriniz olabilir. İşte bu aşamada sitenin kullanışlı ve amatör kullanıcılar tarafından bile kolayca alışveriş yapılabilir bir yapıya uygun olmalıdır.

88 Tamamen kendi yazılımcılarımız ile geliştirdiğimiz e-ticaret sistemi yine aynı yazılım alt yapıları ile hazırlanmıştır. Siz de ürünlerinizi profesyonel bir e-ticaret alt yapısı ile satmak istiyorsanız hazırlamış olduğumuz e-ticaret yazılımı tam olarak isteklerinizi karşılayacaktır. Siz de İdemania nın yazılım ekibinin geliştirdiği özel admin panelli bir web sitesi ile daha aktif ve dinamik bir web sitesine sahip olun.

89 Logo / Netsis Ticari Paket Entegrasyonlu B2B ve B2C E-Ticaret Çözümü İnternet ortamına bilgi aktaran veya e-ticaret yapan firmalar, ürün yönetiminde ve bilgi güncellemekte sorunlar yaşayıp çokça para ve zaman harcamaktadırlar. B2B ortamında sistem entegrasyonu kritik bir çalışmadır. Müşterinin, tedarikçi sistemi ile konuşabilme imkanı geliştirilmeli, iki sistem arasında bilgi paylaşımı mümkün olmalıdır.

90

91 digital medya digital medya basılı medya prodüksiyon digital medya basılı medya prodüksiyon İdemania ailesi olarak, digital medya basılı medya basılı medya prodüksiyon prodüksiyon tüm tanıtım ihtiyaclarınıza size özel ve özgün profesyonel çözümler sunmaktayız ve sizlerin bu konudaki çözüm ortağınız olmak için hazırız.

92 digital medya hizmetlerimiz basılı medya digital medya basılı medya basılı medya prodüksiyon prodüksiyon Marka Oluşturma Kurumsal Kimlik Tasarımı Logo Tasarımı Ambalaj Tasarımı Masaüstü Yayıncılık Basın İlanları Out- Door, Indoor Reklamları Katalog Broşür ve Insert Afiş

93 digital medya hizmetlerimiz dijital medya digital medya basılı medya basılı medya prodüksiyon prodüksiyon Kurumsal Web Sitesi Flash Tabanlı Web Sitesi Web Yazılım Çözümleri İçerikYönetim Sistemi (CMS) E-ticaret Sistemleri B2B ve CRM çözümler Bakım ve Güncelleme Google SEO ve Adwords Hizmeti Yaratıcı E-Bülten Tasarım ve Gönderimi Sosyal Medya hizmetleri Digital Pazarlama Facebook Uygulamaları Iphone, Ipad, Android Uygulamaları 360 Sanal Tur

94 digital medya hizmetlerimiz Prodüksiyon digital medya basılı medya basılı medya prodüksiyon prodüksiyon Reklam Filmi Tanıtım Filmi Profesyonel Fotoğraf Çekimi Eğitim Filmi Interaktif CD/DVD Yapımı 3d Uygulamalar Digital Ve Özel Film Efektleri Radyo Reklamı Seslendirme ve Dublaj Jingle Yapımı

95 digital medya hizmetlerimiz medya planlama digital medya basılı medya basılı medya prodüksiyon prodüksiyon Gazete, TV, Radyo, Indoor, Out- Door medya satın alma hizmetleri Kamuoyu Araştırmaları Marka Bilinirliği Araştırmaları Hedef Kitle Analizi Müşteri Beklentileri Araştırmaları Ürün Araştırmaları PR - Halkla İlişkiler Basınla İlişkiler Organizasyon Strateji Danışmanlığı Reklam Faaliyetleri Danışmanlığı

www.verinetwork.com www.eozcelik.com

www.verinetwork.com www.eozcelik.com ADWORDS, SEO, YOUTUBE, SOSYAL MEDYA, NETWORK- PC BAKIM, WEB YAZILIM TASARIM www.verinetwork.com www.eozcelik.com Google Reklam Nedir? Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık,

Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık, Gücünü köklerinden alan, tecrübesini dünden bugüne taşıyan ve kaliteli hizmetini yarına taşımak için adım atan markamızın, karakterindeki sağlamlık, profesyonel bakış acısı ve bünyesindeki tüm diğer markaları

Detaylı

E-ticaret. enterprise europe

E-ticaret. enterprise europe E-ticaret enterprise europe Bu kitapçık Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi faaliyetleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Bu kitapçıkta yer alan bilgiler firmaları

Detaylı

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM

Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Yeni Başlayanlar İçin E-Tic@ret E-Ticaret Girişimciliği İçin Temel Başvuru Kılavuzu Ümit BÜYÜKYILDIRIM Dijital dünyadaki uzun soluklu çözüm ortağınız... www.ajanslongplay.com Ümit BÜYÜKYILDIRIM Çocukluğundan

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2012

MEHMET KEMAL DEDEMAN ARAŞ TIRMA VE GELİ Ş T İ RME PROJE YARIŞ MASI - 2012 Yarýna bir deðer býrak TURÝZM SEKTÖRÜ ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ Mehmet Kemal Dedeman Araþtýrma ve Geliþtirme Proje Yarýþmasý KONAKLAMA ÝÞLETMELERÝNÝN PAZARLANMASINDA ÝNTERNETÝN ETKÝN KULLANIMINA YÖNELÝK BÝR MODEL

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar...

ERP ötesı. ERP2 Devri Kapanıyor, Şimdi ERP3 İle Kurumsal Sınırları Genişletme Zamanı... Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... ERP ötesı ve Workcube e-iş sistemleri a.ş. yönetim ve teknoloji tanıtım bülteni 2011 Doğru Seçimler Doğru Geleceği Hazırlar... Customization (Özelleştirme) ERP Projelerinin Dipsiz Kuyusu ERP2 Devri Kapanıyor,

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007

BTSO. Tüccarın El Kitabı Serisi - IV. Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar. Kasım 2007 BTSO Tüccarın El Kitabı Serisi - IV Firmanızın İnternet Sitesinin Hazırlanmasında Püf Noktalar Kasım 2007 Yayına Hazırlayan : İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ISBN : İÇİNDEKİLER Giriş...22 Bazı Temel

Detaylı

444 79 53 TANITIM DOSYASI

444 79 53 TANITIM DOSYASI TANITIM DOSYASI 444 79 53 FSB TEKNOLOJİ A.Ş. HAKKINDA Fsb Teknoloji A.Ş. 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Bünyesinde birçok hizmeti sunan firmamız anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Rakamlarla

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA

ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi ELEKTRONİK TİCARET VE PAZARLAMA İHRACATTA İNTERNET ZAMANI: 1 Hazırlayan: Zeynep İYİLER Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Aralık 2009ANKARA

Detaylı

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri

Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Dijital Pazarlamada Marka Yönetimi ve Sosyal Medyanın Etkileri Muhammet Altındal 1 1 Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü, Bilişim Yüksek Lisans, İstanbul muhammetaltindal@gmail.com Özet: Ekonomi,

Detaylı

İŞLETMELERİN WEB SİTELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR ARAŞTIRMA: BURDUR İLİ ÖRNEĞİ *

İŞLETMELERİN WEB SİTELERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN BİR ARAŞTIRMA: BURDUR İLİ ÖRNEĞİ * Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi Y.2010, C.15, S.2 s.187-206. Suleyman Demirel University The Journal of Faculty of Economics and Administrative Sciences Y.2010,

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

İhracatta İnternet Zamanı - 5

İhracatta İnternet Zamanı - 5 İhracatta İnternet Zamanı - 5 İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi www.igeme.gov.tr 2009 a b T.C. BAŞBAKANLIK Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi YURTDIŞINA e-ticaret (B2C e-ihracat)

Detaylı

www.e50plus.eu Page 1 of 28

www.e50plus.eu Page 1 of 28 AVRUPA PROGRAMI LLP-Leonardo da Vinci- Yenilik Transferi Geleneksel Ürünlerin 50 yaş üstü kadınlar tarafından e-ticareti Avrupa Birliği Yaşam Boyu Eğitim Programı desteği ile Proje Numarası 2009-1-GR1-LEO

Detaylı

İçerik. E-Dönüşüm Süreci E-ticarette Efsaneler ve Gerçekler

İçerik. E-Dönüşüm Süreci E-ticarette Efsaneler ve Gerçekler İçerik E-Dönüşüm Süreci E-ticarette Efsaneler ve Gerçekler Giriş İnternet'in yaygınlaşması ile birlikte bir dot.com patlaması yaşandı. Amazon, yahoo, google gibi efsane markalar ortaya çıktı Bu iş herkes

Detaylı

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER

TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER TURİZM SEKTÖRÜNE ÖZEL MOBİL ÇÖZÜMLER Turizm Sektörüne Özel Mobil Çözümler Turizm Turizm sektöründe zamanı en verimli şekilde kullanmak, tur organizasyonlarını müşteriler için maksimum memnuniyete dönüştürmek

Detaylı

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Giriş Gelir Ortakları(GO) platformuna hoşgeldiniz. Bu platform üzerinden web sitenize uygun kampanyaları seçebilecek,

Detaylı

INTERNET REKLAMCILIĞI E-REKLAM

INTERNET REKLAMCILIĞI E-REKLAM INTERNET REKLAMCILIĞI E-REKLAM Bilişim Teknolojileri ve e-ticaret Şubesi 1 İÇİNDEKİLER 1. İNTERNET REKLAMCILIĞI İLE PAZARLAMA... 4 1.1. REKLAMIN AMAÇLARI... 4 1.2. GELENEKSEL REKLAMDAN İNTERNET REKLAMCILIĞINA

Detaylı

Etkileşimli çocuk parkları

Etkileşimli çocuk parkları Türkiye de Robotik TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ YIL 42 SAYI 168 EYLÜL 2014 AYLIK BİLİŞİM KÜLTÜRÜ DERGİSİ Etkileşimli çocuk parkları İnternet in yönetişimi İstanbul da, konuşuluyor Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz:

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

INTERNET REKLAMCILIĞI VE INTERNET REKLAMI ÖLÇÜMLENMESİ ÜZERİNE BİR UYGULAMA

INTERNET REKLAMCILIĞI VE INTERNET REKLAMI ÖLÇÜMLENMESİ ÜZERİNE BİR UYGULAMA Ege Akademik Bakış / Ege Academic Review 9 (2) 2009: 463-487 INTERNET REKLAMCILIĞI VE INTERNET REKLAMI ÖLÇÜMLENMESİ ÜZERİNE BİR UYGULAMA INTERNET ADVERTISING AND AN APPLICATION ON THE ASSESSMENT OF INTERNET

Detaylı