TürkiyeEnerjiForumu. Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! ANTALYA Nisan Club Med Palmiye, Kemer

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TürkiyeEnerjiForumu. Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! ANTALYA. 15-19 Nisan 2014. Club Med Palmiye, Kemer"

Transkript

1 Uluslararası 06 TürkiyeEnerjiForumu 12. Yıl Club Med Palmiye, Kemer 2014 ANTALYA Nisan 2014 Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu 12.yaşında! Antalya da unutulmuz tarihi zirve için geriye sayım başladı!

2 Enerjide İnovasyon Türkiye nin Enerjide Yeni Stratejileri I 2001 O ıld ny U lusal Enerji Forumu, bugüne kadar gerçekleştirdiği ulusal forum dizileri çerçevesinde, 302 üst düzey karar vericiyi konuşmacı, 3853 üst düzey karar vericiyi katılımcı olarak toplam 114 oturumda bilgi üretmiştir. a Ana Oturumda; Türkiye nin Enerjide Yeni Stratejileri II Üst Düzey Karar Vericiyi Konuşmacı, Küresel Enerji Stratejileri ve Türkiye, 2002 Rekabet Edebilir Bir Sanayi İçin Enerjide Yenilikler, Enerji Profesyonelini Katılımcı 05 ile bilgi üretmekten gurur duyuyoruz... Enerjide Yükselen Yeni Bölgesel Güç Türkiye,

3 Uluslararası 6 TürkiyeEnerjiF Ana Oturum ve Forumlar Çalıştaylar Enerjide Senaryo Grupları İkili Görüşmeler Özel Konferanslar Basın Toplantıları Özel sektör, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum, medya, uluslararası, ve diplomatik kuruluşlar, uluslararası doruğa Sizin için hazırlanıyorlar. orumu 12. Yıl 2014 Enerjide İnovasyon Club Med Palmiye, Kemer ANTALYA Enerji profesyonellerinin vazgeçilmez doruğu! Nisan 2014 Elektrik Petrol Doğalgaz Alternatif Yenilenebilir Özelleştirme Nükleer Sanayi Teknoloji Yönetim Maden Üretim İletim Dağıtım 3 Ulusal Enerji Ödülleri Sürdürülebilir Yaşam Ödülleri VIP kayıt UFF Sponsorluk ve Ticari Sergi Alanları Türkiye Enerji forumu nda ; İktisadi, çevresel, hukuki, yapısal, lojistik, bilişim, yönleriyle işiniz ve geleceğiniz Sizinle TR, Türkçe İNG İngilizce >> Ulusal Forum Fuar Organizasyon Bilgi Yönetimi: Enerjide yeni geleceği Türkiye ve Dünya için yeniden inşa ediyoruz

4 % TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 2014 organizasyonuna koltuğunuzu ayırttınız mı?

5 05 Forum Adı: TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 05 Forum Ana Teması: Sürdürülebilir Yaşam İçin Enerjide Büyük İnovasyon ve Enerjide Yükselen Yeni Bölgesel Güç Türkiye Forum Tarihi: TEMMUZ 2008 Forum Süresi: 3 Gün Gerçekleştiği Yer: Kandilli Adile Sultan Sarayı, İstanbul Düzenleyen Kuruluşlar: ULUSAL ENERJİ FORUMU Bilgi Yönetimi: ENERJİ PİYASASI İZLEME VE DERECELENDİRME AJANSI Himaye Eden Kurumlar: T.C. Başbakanlık Konuşmacı Sayısı: 36 Oturum Sayısı:12 Katılımcı Sayısı: 600 Forum Resmi Dilleri: Türkçe - İngilizce ve Rusça Simultane çeviri Kongre Binası Kullanım Alanları: Tüm Kongre Binası kullanılmıştır. Forum Salonu, İkili Görüşme Salonları, Kurumsal Bilgi Bankosu Alanları, VİP Toplantı Salonları, Basın Salonları, Protokol Toplantı Salonları (İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları), Basın Merkezi, Forum Sekreteryası Bilgi ve İletişim Ofisleri, Resepsiyon Salonları, Forum Aktiviteleri: Ana Oturumlar, İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları. TÜRKİYE ENERJİ FORUMU nun beşincisinde, 600 kişilik değerli bir topluluğa bilgi üretme olanağı sağlanmıştır. Üç günlük Forum da inovasyon ağırlıklı bir program gerçekleştirilmiştir.

6 04 Forum Adı: TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 04 Forum Ana Teması: Rekabet Edebilir Bir Sanayi İçin Enerjide Yenilikler Forum Tarihi: EKİM 2005 Forum Süresi: 3 Gün Gerçekleştiği Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul Düzenleyen Kuruluş: ULUSAL ENERJİ FORUMU Himaye Eden Kurumlar: T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Konuşmacı Sayısı: 44 Konuşmacı Oturum Sayısı: 11 Katılımcı Sayısı: 800 Katılımcı Forum Resmi Dilleri: Türkçe - İngilizce Simültane çeviri Kongre Binası Kullanım Alanları: Kongre Binası kullanılmıştır. Oditoryum Salonu, İkili Görüşme Salonları, Kurumsal Bilgi Bankosu Alanları, VİP Toplantı Salonları, Poster Projelerin Sergilendiği Alanlar, Basın Salonları, Protokol Toplantı Salonları (İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları), Basın Merkezi, Forum Sekreteryası Bilgi ve İletişim Ofisleri, Resepsiyon Salonları, Forum Aktiviteleri: Ana Oturumlar, İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları... TÜRKİYE ENERJİ FORUMU dördüncüsünde, 800 kişilik değerli bir topluluğa bilgi üretme olanağı sağlamıştır. Üç günlük Forum da sanayi ağırlıklı bir program gerçekleştirilmiştir.

7 03 Forum Adı: TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 03 Forum Ana Teması: Küresel Enerji Dengeleri ve Türkiye Forum Tarihi: OCAK 2004 Forum Süresi: 2 Gün Gerçekleştiği Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, İstanbul Himaye Eden Kurumlar: T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. MSB Savunma Sanayi Müsteşarlığı Konuşmacı Sayısı: 45 Konuşmacı Oturum Sayısı: 14 (iki bölümlü oturumlarla birlikte) Katılımcı Sayısı: 800 Katılımcı Forum Resmi Dilleri: Türkçe - İngilizce Simültane çeviri Kongre Binası Kullanım Alanları: Oditoryum Salonu, İkili Görüşme Salonları, Kurumsal Bilgi Bankosu Alanları, VİP Toplantı Salonları, Poster Projelerin Sergilendiği Alanlar, Basın Salonları, Protokol Toplantı Salonları, (İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları) Basın Merkezi, Forum Sekreteryası Bilgi ve İletişim Ofisleri, Resepsiyon Salonları, Forum Aktiviteleri: Ana Oturumlar, İkili Görüşmeler ve Grup Toplantıları, Teknoloji Toplantıları, Basın Toplantıları, Ulusal Enerji Ödülleri, 2050 Yılı Sürdürülebilir Yaşam Ödülleri 38 ülkeden temsilcilerin katıldığı TÜRKİYE ENERJİ FORUMU, 800 kişilik değerli bir topluluğu ağırlamıştır. Üç günlük Forum da ayrıca; Avrupa, Rusya, Japonya, Gürcistan, Azerbaycan, Ukrayna, Letonya, Litvanya, Filistin, Norveç, Tayland, İsviçre, Amerika, Avustralya, Yunanistan, Makedonya, Ukrayna, Türkmenistan, Çin, Pakistan, Yunanistan ve Kırgızistan gibi ülkelerden de üst düzey temsilciler yer almışlardır.

8 02 Forum Adı: TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 02 Forum Ana Teması: Türkiye nin Yeni Enerji Stratejileri II Forum Tarihi: ARALIK 2002 Forum Süresi: 3 Gün Gerçekleştiği Yer: Çırağan Sarayı - İstanbul Himaye Eden Kurumlar: T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Başbakanlık TÜBİTAK Konuşmacı Sayısı: 98 Konuşmacı Katılımcı Sayısı: 600 Katılımcı Toplam Oturum Sayısı: 40 Ana Oturum Sayısı: 13 Çalıştay Sayısı:12 Forum Resmi Dilleri: Türkçe - İngilizce Simültane çeviri Çalıştay Konuları: Elektrik Piyasası Çalıştayı, Doğal Gaz Piyasası Kullanım Alanları: Ana Balo Salonu, 4 Çalıştay Salonu, VİP Toplantı Salonları, Basın Salonları, Protokol Toplantı Salonları, Basın Ofisi, Yönetim Ofisi, Resepsiyon Salonları, Forum Aktiviteleri: İkili Görüşmeler, Teknoloji Toplantıları, Basın Toplantıları, 2050 Yılı Sürdürülebilir Yaşam Taahhütleri

9 01 Forum Adı: TÜRKİYE ENERJİ FORUMU 01 Forum Ana Teması: Türkiye nin Yeni Enerji Stratejileri I Forum Tarihi: KASIM 2001 Forum Süresi: 3 Gün Gerçekleştiği Yer: İş Kuleleri Oditoryumu ve Sabancı Center Himaye Eden Kurum: T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Konuşmacı Sayısı: 71 Konuşmacı Katılımcı Sayısı: 800 Katılımcı Forum Resmi Dilleri: Türkçe - İngilizce Simültane çeviri Toplam Ana Oturum Sayısı: 25 Çalıştay Sayısı: 4 (Elektrik, Yenilenebilir, Petrol ve Doğalgaz) Üçüncü bin yılda sürdürülebilir bir geleceğin tasarlanması ve yeniden yapılanma ile uyum sürecinin oluşumu için enerji dünyasının üst düzey bürokrasisi, ilgili bakanlıklar, sanayiciler, işadamları, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları Türkiye nin Yeni Enerji Stratejileri ana temalı TÜRKİYE ENERJİ FORUMU nda ilk kez biraraya geldi Kasım 2001 tarihleri arasında, ana oturumları İş Bankası Kuleleri Oditoryumu nda, çalıştayları Sabancı Center da gerçekleşen TÜRKİYE ENERJİ FORUMU yeni bin yılın ilk büyük buluşmasıydı. Foruma yaklaşık 800 kişi ve kurum katılırken; 16 ayrı oturumda, 62 konuşmacının sunduğu bildirilerle sektörde ilk kez işbirliği ve sinerji yaratıldı.

10 Ulusal Enerji Forumu İstanbul Merkezi ne Ziyaretler Ulusal Enerji Forumu, üst düzey ulusal ve uluslararası heyetleri Türkiye programları çerçevesinde, İstanbul ofisinde kabul etmekten mutluluk duyuyor. İngiltere Dışişleri Bakanlığı na mensup, İklim Değişikliği ve Enerji Grubu Başkanı Andrew Millar Başkanlığı nda bir heyet, iklim değişikliği, enerji ve Türk Boğazları trafiği konularında görüşmeler yapmak üzere gerçekleştirdikleri Türkiye Programları çerçevesinde, Ulusal Enerji Forumu Başkanı Neslihan Gökdemir i de ziyaret ettiler. Ulusal Enerji Forumu toplantı salonunda gerçekleşen heyet kabulünde, Türkiye nin Enerji Politikaları konusunda Türkiye den önemli uzmanların da davet edildiği bir beyin fırtınası toplantısı yapıldı. (23 Ağustos 2006) Prof. Paul Sullivan başkanlığında ABD National Defence University den gelen üst düzey karar vericiler İstanbul temasları sırasında Ulusal Enerji Forumu Başkanı Neslihan Gökdemir i de ziyaret ettiler. Ulusal Enerji Forumu, enerji konularında Türkiye den seçtiği, birbirinden değerli isimleri de aynı programlar çerçevesinde ağırlamaktan onur duydu. (03 Mayıs 2007)

11 Yenilikçi vizyonu ile Ulusal Enerji Forumu, medya eğitimlerine, kuruluşundan bu yana büyük önem verdi. Uzmanlık alanlarına göre,basın gruplarına,ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, yüksek uzmanlığa sahip profesyonellerden eğitim seminerleri verilmesini sağladı. Bu amaç doğrultusunda, gerçekleştirdiği önemli medya eğitimlerinden biri de enerji gazeteciliği için uluslararası bir isim olan Oliver Wates in Mart 2008 tarihlerinde verdiği seminerdi. OLIVER WATES İSTANBUL DAYDI Ulusal Enerji Forumu, British Council ve İngiltere İstanbul Baş konsolosluğu işbirliğinde gerçekleştirilen ENERJİ GÜVENLİĞİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ ana temalı iki günlük Seminer, Sepetçiler Kasrı nda verildi.

12 TürkiyeEnerjiForumu 2014 istanbul UFF Ulusal Forum Fuar Organizasyon

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2015 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye www.icci.com.tr 1 Türkiye nin En Önemli Enerji Etkinliği ICCI

Detaylı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı

ICCI 2015. 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye. 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2015 21. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı 6-7-8 Mayıs 2015 İstanbul Fuar Merkezi 9.-10.-11. Salonlar İstanbul Türkiye www.icci.com.tr 1 Türkiye nin En Önemli Enerji Etkinliği ICCI

Detaylı

2012-2014 FAALİYET RAPORU

2012-2014 FAALİYET RAPORU 2012-2014 FAALİYET RAPORU 2012 MAYIS- 2014 MAYIS DÖNEMİ TÜTED FAALİYET RAPORU GENEL FAALİYETLER - T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C.

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN

TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN İÇİNDEKİLER SAYFA NO TEMASLAR...7 ODAMIZA YAPILAN ÜST DÜZEY ZİYARETLER...7 Ulusal...7 Uluslararası...7 ODAMIZIN YAPTIĞI ÜST DÜZEY ZİYARETLER...8 ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLAR ARASI TEMASLAR...8 ULUSLARARASI

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI 2012 FAALİYET RAPORU EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR TBMM Basımevi - 2013 İÇİNDEKİLER SUNUŞ (Cemil ÇİÇEK TBMM Başkanı)...11 GİRİŞ (Dr. İrfan

Detaylı

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali-

ile birlikte kazanan bir Oda gerçekleştirdiğimiz faali- GAZİANTEP TİCARET ODASI FAALİYET RAPORU 2014 Gücünü, kaynaklarını ve bilgi birikimini tüm üyeleriyle adil bir şekilde paylaşan, üyeleri ile birlikte hareket edip üyeleri ile birlikte kazanan bir Oda olmayı

Detaylı

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR

MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR MESLEK VE UZMANLIK ALANLARIMIZLA İLGİLİ ULUSAL ÖLÇEKLİ KONGRE, KURULTAY, SEMPOZYUM VE ÇALIŞTAYLAR 19 20 TMMOB Makina Mühendisleri Odası, her çalışma döneminde olduğu gibi bu dönemde de örgütsel birikimiyle,

Detaylı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Ankara ve İstanbul da temaslarda bulundu

TÜSİAD Yönetim Kurulu Ankara ve İstanbul da temaslarda bulundu ÇALIŞMA RAPORU 2013 İçindekiler 1 2013 ten Satırbaşları... 4 Kısaca TÜSİAD 6 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 8 Dernek Organlarının Çalışmaları 12 TÜSİAD Üye Komisyonları 12 Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu

Detaylı

SHELLDERGİ BU SAYIDA. KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı. GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü

SHELLDERGİ BU SAYIDA. KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı. GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü SAYI 18 SONBAHAR 2012 SHELLDERGİ BU SAYIDA KURUMSAL Shell, 2011 Sürdürülebilirlik Raporu nu yayımladı GÜNDEM Shell CEO su Voser, Başbakan Erdoğan la görüştü TEKNOLOJİ Enerji endüstrisi güçlerini birleştirdi

Detaylı

15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı. Genel Merkez 20.11.2014. Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk

15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı. Genel Merkez 20.11.2014. Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk 15.Uluslararası MÜSİAD Fuarı Basın Toplantısı Genel Merkez 20.11.2014 Değerli Basın mensupları, hepinize günaydın. MÜSİAD Genel Merkezimize hoş geldiniz. Basın toplantımızda sizleri aramızda görmekten

Detaylı

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter 1 Sunuş Orta Anadolu (ORAN) Kalkınma Ajansı, 25 Ocak 2006 tarih ve 5449 sayılı Kalkınma Ajanslarının Kuruluşu, Koordinasyonu ve Görevleri Hakkında Kanun un 3. maddesine dayanılarak T.C. Kalkınma Bakanlığı

Detaylı

2012 den Satırbaşları

2012 den Satırbaşları ÇALIŞMA RAPORU 2012 İçindekiler 2012 den Satırbaşları 2 Kısaca TÜSİAD 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 6 Dernek Organlarının Çalışmaları 10 TÜSİAD Üye Komisyonları 10 Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu

Detaylı

2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ve BÜTÇESİ [01 Ocak-31 Aralık 2012]

2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ve BÜTÇESİ [01 Ocak-31 Aralık 2012] 2012 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ve BÜTÇESİ [01 Ocak-31 Aralık 2012] T. C. KUZEY ANADOLU KALKINMA AJANSI Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimi Ocak 2012 www.kuzka.org.tr 0 SUNUŞ Ajans Genel Sekreterimizin

Detaylı

Hazar Bölgesi katma değeri yüksek sektörleri ile pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor.

Hazar Bölgesi katma değeri yüksek sektörleri ile pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. HAZAR STRATEJİ ENSTİTÜSÜ YAYINIDIR ŞUBAT 2013 SAYI: 03 Hazar Bölgesi katma değeri yüksek sektörleri ile pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Orta Asya da Turizmin Yeni Yüzü: Özbekistan Soğuk savaş biterken

Detaylı

İNOVİZ Tanıtım Kitapçığı II. BASKI

İNOVİZ Tanıtım Kitapçığı II. BASKI HAZİRAN 2011 İNOVİZ Tanıtım Kitapçığı 2009 2011 II. BASKI ÖNSÖZ Ege'nin incisi, binlerce yıllık kültür birikimine sahip İzmir'in, Ülkemiz ve dünyada seçkin yerini alabilmesi, tüm gücünü zengin doğal

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU rt GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türk milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1

Detaylı

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İKLİMLENDİRME SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Sayın Üyelerimiz, Birliğimizin 11 Ocak 2012 tarihinde yapılan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı nda dört yıl

Detaylı

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz.

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, bir gün almakta oldugunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.

Detaylı

BRONZ LABEL KALİTE ETİKETİ... 4 ÇALIŞTAY, TOPLANTI, KONFERANS KATILIMLARI VE... 6 RESMİ GÖRÜŞMELER... 6 EĞİTİMLER VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI...

BRONZ LABEL KALİTE ETİKETİ... 4 ÇALIŞTAY, TOPLANTI, KONFERANS KATILIMLARI VE... 6 RESMİ GÖRÜŞMELER... 6 EĞİTİMLER VE BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI... İÇİNDEKİLER ÜYELERİMİZ... 2 YÖNETİM KURULU, DENETİM KURULU VE KOMİTELER... 3 BRONZ LABEL KALİTE ETİKETİ... 4 ÇALIŞTAY, TOPLANTI, KONFERANS KATILIMLARI VE... 6 RESMİ GÖRÜŞMELER... 6 EĞİTİMLER VE BİLGİLENDİRME

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

ŞANGHAY Başbakan Erdoğan ın, Şanghay İşbirliği Örgütü ne işaret etmesinin ardından birlik, hem Türkiye de hem de dünyada mercek altına alındı.

ŞANGHAY Başbakan Erdoğan ın, Şanghay İşbirliği Örgütü ne işaret etmesinin ardından birlik, hem Türkiye de hem de dünyada mercek altına alındı. HAZAR STRATEJİ ENSTİTÜSÜ YAYINIDIR MART 2013 SAYI: 04 AzerBAYCAN a yazar gözüyle bakmak Orta asya nın bereket duası: Nevruz TİKA, Türk Cumhuriyetleriyle Başlayıp Dünyaya Yayıldı YAKIN MARKAJ ŞANGHAY Başbakan

Detaylı

ÇALIŞMA RAPORU ÖNCELİKLERİ TÜRK SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

ÇALIŞMA RAPORU ÖNCELİKLERİ TÜRK SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ 2010 ÇALIŞMA RAPORU 2011 ÖNCELİKLERİ TÜRK SANAYİCİLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ İçindekiler 2010 dan Satırbaşları 2 Kısaca TÜSİAD 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 8 Dernek Organlarının Çalışmaları 14 TÜSİAD

Detaylı

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün geçtikçe daha fazla kuvvetlenir ve daha çok kuvvetlendikçe

Detaylı

Saygıdeğer Üyelerimiz,

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Üyelerimiz, Sektörümüz başarısını 2013 yılında da devam ettirerek yılı 14 milyar dolar ihracat rakamı ile kapatmıştır. Türkiye nin ihracat lideri olmaya doğru ilerleyen makine sektöründe ihracatın

Detaylı

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri;

Değerli Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Beş Yıldızlı Hizmet Veren Odalarımdan Biridir. Bundan Dolayı Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerine Teşekkür Ederim. M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı Değerli Antakya Ticaret

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI EĞİTİM YAYIM VE YAYINLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI

T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI EĞİTİM YAYIM VE YAYINLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI EĞİTİM YAYIM VE YAYINLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞI ULUSLARARASI TARIMSAL EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ANKARA İÇİNDEKİLER TABLOSU I. VİZYON VE MİSYON...

Detaylı