Ofis Müdürü Kullanım Klavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ofis Müdürü Kullanım Klavuzu"

Transkript

1 Ofis Müdürü Kullanım Klavuzu

2 İÇİNDEKİLER 1. Giriş a) Giriş Ekranı b) Ana Görünüm c) Kullanıcı İşlemleri i. Kullanıcı Filtreleme ii. Yeni Kullanıcı Ekleme iii. Kullanıcı Kayıtlarını Taşıma iv. Kullanıcı Bilgilerini Düzenleme v. Kullanıcıları Aktifleştirme & Pasifleştirme 2. Raporlar a) Satış Öncesi Raporlar i. Aday Raporları ii. Arama Raporları iii. Ziyaret raporları b) Satış Sonrası Raporlar i. Müşteri İstatistiği ii. Satış Ziyaretleri iii. GSM Raporları iv. Cihaz Raporları v. Sabit Hat Raporları vi. Kurumsal Hizmetleri vii. Retention Raporları 3. Dosyalar a) Klasör Oluşturma ve Dosya Yükleme 4. Takvim 5. Aday Müşteri ve Firma Veri Tabanı a) Müşteri Adayları i. Yeni Adaylar Firma Ekleme İçeri Aktarım Görüşme Atama Toplu Görüşme Atama Randevu Atama

3 ii. Atanmış Adaylar iii. Taahhüt Yaklaşan iv. Tüm Firmalar b) Aranan Adaylar c) Ziyaret Edilen Adaylar 6. Aramalar a) Planlanan Aramalar i. Bugün Aranacaklar Arama Sonuçlandırma Görüşme Erteleme Toplu Görüşme Erteleme b) Gerçekleşen Aramalar 7. Randevular a) Yeni Randevular i. Atanacak Randevular Randevu Atama Randevu Erteleme ii. Bugünkü Randevular Randevu Sonuçlandırma iii. Geçmiş Randevular iv. İleri Tarihli Randevular v. İptal Edilen Randevular b) Randevu Sonuçları c) Satış Onayı 8. Aktivasyon Aktivasyon 1 ve Aktivasyon 2 9. Retention 10. Mobil Kullanım

4 1. Giriş a) Giriş Ekranı RedCRM sistemine giriş için kullanılacak linkler: PC ve Tabletten Web Ara yüzü Girişi İçin : Mobil Aplikasyon İndirmek İçin : redcrm.vodafone.com.tr/download Mobil Ara yüz Girişi (Herhangi bir cihazdan) : redcrm.vodafone.com.tr/mobile adresine giriş yaptıktan sonra RedCRM yönlendirmesine tıklayınız.

5 Kullanıcı adı/mail kısmına vpro mail adresinizi, şifre kısmına sisteme giriş için tanımlanmış şifrenizi girdikten sonra giriş yap butonuna basınız. b) Ana Görünüm Üstte yer alan kırmızı menüde sol tarafta kullanıcı adı sağ tarafta ise sırasıyla teklif oluşturma aracı, yardım, kullanıcı liste görünümü ve sistemden çıkış yapmaya yarayan simgeler yer almaktadır. Teklif Simgesi; Teklif oluşturmak için kullanılmaktadır. Kurumsal satış, takım lideri ve ofis müdürü profilindeki kullanıcılar bu araç yardımıyla tekliflerini hazırlayıp müşterilerine PDF formatında yollayabilirler. *Teklif verme simgesinin kullanımı için randevular kısmına göz atınız. Yardım simgesi; Yardım için gerekli dokümanların yer aldığı simgedir. Kullanıcı işlemleri simgesi; kullanıcıların profil, sisteme giriş ve genel bilgilerinin düzenlendiği ve sisteme yeni kullanıcı eklemek için kullanılmaktadır. Çıkış simgesi, sistemden çıkış yapmak için kullanılmaktadır.

6 Sol tarafta yer alan Raporlar, Dosyalar, Takvim, Firmalar, Aramalar, Randevular, Aktivasyon (1), Aktivasyon (2) ve Retention modülleri Ofis müdürü profilindeki kullanıcıların yetkisi dahilinde görüntülediği ve işlem yaptığı alanlardır. c) Kullanıcı İşlemleri Üst menüde bulunan simge, tıklandığında kullanıcıların bilgilerinin bulunduğu alana giriş yapılır. i. Kullanıcı Filtreleme Üst menüde yer alan Filtrele tuşu seçilir.

7 Açılan seçim alanından görüntülenmek istenen kullanıcı türü seçilir. Yalnız aktif kullanıcılar görüntülenmek isteniyorsa Aktif yalnız pasif kullanıcılar görüntülenmek isteniyorsa Pasif seçimi yapılır. ii. Yeni Kullanıcı Ekleme Üst menüde yer alan Yeni Ekle tuşu seçilir. Açılan kullanıcı ekleme ekranına kullanıcı bilgilerini yazarak kullanıcı ekle seçeneği seçildiğinde kullanıcı Sistemde tanımlanmış olur.(kullanıcı adı belirtilen adresi olarak sisteme kaydedilir.) iii. Kullanıcı Kayıtlarını Taşıma Üst menüde yer alan Kayıtları Taşı tuşu seçilir. Simge tıklandığında açılan kayıt taşıma ekranından Kaynak kısmında kayıtları taşınacak kullanıcı, Hedef kısmında ise kayıtların aktarılacağı kullanıcı seçilir. Verileri Aktar tuşu tıklandığında kaynak kısmında seçilen kullanıcının kayıtları hedef kısmında seçilen kullanıcıya aktarılmış olur.

8 iv. Kullanıcı Bilgilerini Düzenleme Kullanıcıların sağ tarafında bulunan işlem menüsündeki düzenleme simgesi kullanıcı bilgilerini düzenlemek için kullanılmaktadır. Simge tıklandığında açılan kullanıcı bilgileri ekranından kullanıcı kodu, kullanıcı adı soyadı, kullanıcı telefon ve mail bilgileri, Kullanıcı şifresi ve profili değiştirilebilir.

9 v. Kullanıcıları Aktifleştirmek & Pasifleştirmek Kullanıcıların bulunduğu alanda kullanıcı bilgileri değiştirilebilir, kullanıcıların durumları aktif veya pasif olarak değiştirilebilir. Kullanıcıların sağ tarafında bulunan işlem menüsündeki onay simgesi kullanıcı durumunu aktif yapmak için kullanılmaktadır. Simge tıklandığında açılan ekrandan aktif işlemi onaylanarak kullanıcı aktif yapılır. Kullanıcıların sağ tarafında bulunan işlem menüsündeki pasif simgesi kullanıcı durumunu pasif yapmak için kullanılmaktadır.

10 Simge tıklandığında açılan ekrandan pasif işlemi onaylanarak kullanıcı pasif yapılır. 2. Raporlar Rapor İndirme & Yazdırma Raporlar alanından satış öncesi ve satış sonrası raporlarınızı görüntüleyebilir, indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

11 Raporların PDF, Excel formatında bilgisayarınıza kaydedebilir ve yazdırabilirsiniz. PDF formatında kaydetmek için raporun üst kısmında bulunan menüden Excel formatında kaydetmek için raporun üst kısmında bulunan menüden simgesi seçilir. simgesi seçilir. Raporu Yazdırmak için raporun üst kısmında bulunan menüden simgesi seçilir. Filtreleme Raporlarda filtreleme yapmak için rapor görüntüleme alanında yer alan filtreleme alanları kullanılır. Filtre seçim alanlarına yapılmak istenen filtreleme seçenekleri seçildikten sonra filtreleme simgesi tıklanır. Raporlar ve İçerikleri a) Satış Öncesi Raporlar i. Aday Raporları Aday raporları alanında firmalar modülünde KSK kullanıcıların tarafından eklenmiş ve üzerinde görüşme atama, randevu oluşturma şeklinde işlemler yapılmış müşteri adaylarının raporları oluşturulmaktadır.

12 Son Durumuna Göre Müşteri Adayları Raporu Son Durumuna Göre Müşteri Adayları Raporu, Firmalar modülünde KSK kullanıcılarının yeni firma ekleme veya aktarım yoluyla sisteme girişi yaptığı müşteri adaylarının son durumlarının raporudur. Sektöre Göre Müşteri Adayları Raporu Sektöre Göre Müşteri Adayları Raporu sektöre göre müşteri adaylarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Şehrine Göre Müşteri Adayları Raporu Şehrine Göre Müşteri Adayları Raporu şehirlerine göre müşteri adaylarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Bölgesine Göre Müşteri Adayları Raporu Bölgesine Göre Müşteri Adayları Raporu şehir ve ilçesine göre müşteri adaylarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. ii. Arama Raporları Planlanan Arama Adetleri Raporu Planlanan Arama Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre planlanana aramaların durumlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Arama Sonuçları Raporu Arama Sonuçları Raporu ; tele satış temsilcisine göre gerçekleşen arama sonuçlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Olumsuzluk Nedenine Göre Arama Adetleri Raporu Olumsuzluk Nedenine Göre Arama Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre olumsuz aramaların nedenlerinin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Tele Satış Randevu Adetleri Raporu Tele Satış Randevu Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen aramaların sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Tele Satış Randevu Sonuçları Raporu Tele Satış randevu Sonuçları Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen aramaların randevu sonuçlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur.

13 Tele Satış-Satışa Dönüşen Randevu Adetleri Raporu Tele Satış-Satışa Dönüşen Randevu Adetler Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen aramaların, randevu sonuçlarının satışa dönüşenlerinin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Tele Satış- Hat Satış Adetleri Raporu Tele Satış-Hat Satış Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen ve satışı gerçekleşen aramaların hat satış adetlerinin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Tele Satış- Data & ADSL & Toplu SMS Satış Adetleri Raporu Tele Satış-Data&ADSL&Toplu SMS Satış Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen ve satışı gerçekleşen aramaların data&adsl&toplu SMS satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Tele Satış-Cihaz Satış Adetleri Raporu Tele Satış-Cihaz Satış Adetleri Raporu ; tele satış temsilcisine göre randevuya dönüşen ve satışı gerçekleşen aramaların cihaz satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Tele Satış-Son Durumuna Göre Müşteri Adayları Raporu Tele Satış-Son Durumuna Göre Müşteri Adayları Raporu ; tele satış aramaları bazında son durumuna göre müşteri adaylarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. iii. Ziyaret raporları Kapatılmamış Ziyaret Adetleri Raporu Kapatılmamış Ziyaret Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre sonucu sisteme işlenmemiş randevuların sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Planlanan Randevu Adetleri Raporu Planlanan Randevu Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre planlanan, ertelenen, iptal edilen ve sonuçlanan randevuların sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Gerçekleşen Ziyaret Adetleri Raporu Gerçekleşen Ziyaret Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine ve sonuçlarına göre sonuçlandırılmış randevu adetlerinin görüntülendiği rapordur. Son Durumuna Göre Müşteri Adayları Raporu Son durumuna Göre Müşteri Adayları raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre son durumuna göre müşteri adaylarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Olumsuzluk Nedenine Göre Ziyaret Adetleri Raporu Olumsuzluk Nedenine Göre Ziyaret Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine ve olumsuzluk nedenlerine göre randevuların sayısal olarak görüntülendiği rapordur.

14 Hat Satış Adetleri Hat Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre hat satışlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Cihaz Satış Adetleri Cihaz Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre cihaz satışlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Data & ADSL & Toplu SMS Satış Adetleri Raporu Data&ADSL&Toplu SMS Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre data& ADSL& Toplu SMS satışlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Kampanya Satış Adetleri Raporu Kampanya Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre kampanya satışlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Aktivasyon Durumuna Göre Satış Ziyaretleri Raporu Aktivasyon Durumuna Göre Satış Ziyaretleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre satışların aktivasyon sonuçlarına göre sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Bekleme Nedenine Göre Satış Ziyaret Adetleri Raporu Bekleme Nedenine Göre Satış Ziyaretleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre aktivasyon tarafından beklemeye alınan satışların bekleme nedenlerine göre sayısal olarak görüntülendiği rapordur. İptal Nedenine Göre Satış Ziyaretleri Raporu İptal Nedenine Göre Satış Ziyaretleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre aktivasyon tarafından iptal edilen satışların iptal nedenlerine göre sayısal olarak görüntülendiği rapordur. b) Satış Sonrası Raporlar i. Müşteri İstatistiği Sektöre Göre Aktif Müşteriler Raporu Sektöre Göre Aktif Müşteriler Raporu ; Sektörlerine göre müşterilerin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Bölgesine Göre Aktif Müşteriler Raporu Bölgesine Göre Aktif Müşteriler Raporu ; Bölgesine göre müşterilerin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Şehire Göre Aktif Müşteriler Raporu Şehrine Göre Aktif Müşteriler Raporu ; Şehrine göre müşterilerin sayısal olarak görüntülendiği rapordur.

15 ii. Satış Ziyaretleri Satışı Onaylanan Müşteri Adetleri Raporu Satışı Onaylanan Müşteri Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcine göre satışı onaylanan müşterilerin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Satışı Onaylanan Ziyaret Adetleri Raporu Satışı Onaylanan Ziyaret Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcine göre satışı onaylanan ziyaretlerin sayısal olarak görüntülendiği rapordur. Kampanya Satış Adetleri (Gerçekleşen) Raporu Kampanya Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcine göre satışı onaylanan kampanya satışlarının sayısal olarak görüntülendiği rapordur. iii. GSM Raporları Satış Türüne Göre Hat Satışları Raporu (Satış Tarihine Göre) Satış Türüne Göre Hat Satışları Raporu (Satış Tarihine Göre) ; Kurumsal satış temsilcisi bazında satış tarihine göre satılan hat türlerinin görüntülendiği rapordur. Tarifesine Göre Hat Satışları Raporu (Satış Tarihine Göre) Tarifesine Göre Hat Satışları Raporu (Satış Tarihine Göre) ; Kurumsal satış temsilcisi bazında satış tarihine göre satılan tarifelerin görüntülendiği rapordur. Satış Türüne Göre Hat Satışları Raporu (Vodafone a Geçiş Tarihine Göre) Satış Türüne Göre Hat Satışları Raporu (Vodafone a Geçiş Tarihine Göre) ; Kurumsal satış temsilcisi bazında satış tarihine göre satılan hat türlerinin görüntülendiği rapordur. Tarifesine Göre Hat Satışları Raporu (Vodafone a Geçiş Tarihine Göre) Tarifesine Göre Hat Satışları Raporu (Vodafone a Geçiş Tarihine Göre) ; Kurumsal satış temsilcisi bazında Vodafone a geçiş tarihine göre satılan tarifelerin görüntülendiği rapordur. Hat Kampanya Adetleri Raporu Hat Kampanya Adetleri Raporu Kurumsal satış temsilcisi bazında hat kampanya adetlerinin görüntülendiği rapordur. Vodapara Kampanya Adetleri Raporu Vodapara Kampanya Adetleri Raporu ;Kurumsal satış temsilcisi bazında vodapara kampanya adetlerinin görüntülendiği rapordur. Vodapara Kampanya Tutarları Raporu Vodapara Kampanya Tutaraları Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre vodapara akampanya tutarlarının görüntülendiği rapordur.

16 iv. Cihaz Raporları Kategorisine Göre Cihaz Satış Adetleri Kategorisine Göre Cihaz Satış Adetleri ; Kurumsal satış temsilcisine göre cihaz satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Taahhüt Süresine Göre Cihaz Satış Adetleri Taahhüt Süresine Göre Cihaz Satış Adetleri ; Kurumsal satış temsilcisi bazında taahhüt süresine göre cihaz satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. v. Sabit Hat Raporları Pratik Hat Satış Adetleri Raporu Pratik Hat Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre pratik hat satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Pratik Hat Satış Dakika Adetleri Raporu Pratik Hat Satış Dakika Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre pratik hat dakika satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Yıllık Pratik Hat Satış Adetleri Raporu Yıllık Pratik Hat Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre yıllık pratik hat satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Yıllık Pratik Hat Satış Dakika Adetleri Raporu Yıllık Pratik Hat Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisine göre yıllık pratik hat satış dakika adetlerinin görüntülendiği rapordur. Tarifesine Göre ADSL Satış Adetleri Raporu Tarifesine Göre ADSL Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisi bazında tarifesine göre ADSL satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Tarifesine Göre Yıllık ADSL Satış Adetleri Tarifesine Göre Yıllık ADSL Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisi bazında tarifesine göre yıllık ADSL satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. Taahhüt Süresine Göre ADSL Satış Adetleri Taahhüt Süresine Göre ADSL Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisi bazında taahhüt süresine göre ADSL satış adetlerinin görüntülendiği rapordur Taahhüt Süresine Göre Yıllık ADSL Satış Adetleri Taahhüt Süresine Göre Yıllık ADSL Satış Adetleri Raporu ; Kurumsal satış temsilcisi bazında taahhüt süresine göre yıllık ADSL satış adetlerinin görüntülendiği rapordur. vi. Kurumsal Hizmetler vii. Retention Raporları

17 3. Dosyalar a) Klasör Oluşturma ve Dosya Yükleme Dosyalar modülü KSK kullanıcıları için ortak dosya alanıdır. Bu alana sadece ofis müdürü profilinde ki kullanıcılar ekleme yapabilmektedir. İhtiyacınız olan sözleşme, tarifeler, cihaz kampanyaları vb. bilgilendirme dokümanlarını dosyalar modülüne yükleyerek ofis çalışanlarınızın ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz an bu dosyalardan istediğinizi görüntüleyebilir veya indirebilirsiniz. Dosya Yükleme; Öncelikle dosyanın içerisinde bulunacak klasör oluşturulur. Klasör oluşturma üst kısımda yer alan tuşlardan Yeni Klasör tuşu kullanılarak gerçekleştirilir. Klasör oluşturulduktan sonra dosya yükle tuşu kullanılarak bilgisayarda bulunan dosya /dosyalar seçilerek dosya yükleme işlemi gerçekleştirilir. Taşıma Simgesi; dosyaları klasörlerin içerisine taşımak için veya klasörleri klasörlerin içine taşımak için kullanılmaktadır. Dosya Simgesi; dosya ismi veya klasör ismi değiştirilmek için kullanılmaktadır.

18 İndirme Simgesi; dosya indirme işlemi için kullanılmaktadır. Silme Simgesi; dosya silme işlemi için kullanılmaktadır. *Silme işlemi RedCRM sistemi içerisinde yer alan her kayıt için yalnız ofis müdürü profilindeki kullanıcılara açıktır. 4. Takvim Takvim uygulaması günlük randevu adetlerinin görüntülendiği alandır. Ofis müdürü veya takım lideri tarafından saha satış temsilcisine atanmış randevular ve saha satış temsilcisinin aldığı randevular işlendikçe takvim alanından takip edilebilir. Ofis müdürleri takvim alanından kendi randevularını ve saha satış ekiplerinin randevularını takip edebilirler. Takvim modülüne basıldığında açılan ajanda ekranında randevular görüntülenmektedir. Saha satış personellerinin takvimlerini görüntülemek için üst kısımda yer alan seçim alanından takvimi görüntülenmek istenilen kullanıcı seçilir. Geçmiş veya ileri tarihli takvimlerin görüntülenmesi için üst kısımda yer alan seçim alanından ay seçilir.

19 Randevu detaylarını görüntülemek için ajandadan gün seçilimi yapılır. Sağ tarafta açılan randevu listesinden randevunun üstüne tıklandığında randevu durumu ve firma detayları incelenebilir.

20 5. Aday Müşteri ve Firma Veri Tabanı Firmalar alanında sisteme eklediğiniz firmaları görüntüleyebilir veya takibini gerçekleştirebilirsiniz. Firmalar sekmesini tıklandığınızda; Müşteri Adayları Görüşülen Adaylar Ziyaret Edilen Adaylar sekmelerini göreceksiniz. a) Müşteri Adayları i. Yeni Adaylar Kaydını gerçekleştirdiğiniz ya da içeri aktarma yöntemiyle oluşturduğunuz yeni adayların takibini buradan yapabilirsiniz. Ofis Müdürü profilindeki kullanıcılar yeni adaylar alanında tüm ksk kullanıcılarının sisteme girişini yaptıkları firmaları görüntüleyebilirler. Yeni Adaylar liste görünümü açıkken üstteki menüden yeni firma ekleyebilir, toplu data aktarımı yapabilirsiniz. Firma Ekleme Yeni adaylar liste görünümü açıkken üst kısımda yer alan menüde Yeni Ekle seçilir. Firma kartı oluşturulurken Şirket Ünvanı ve firma bilgileri altında yer alan Telefon

21 alanları boş bırakılamaz. İçeri Aktarım İçeri aktarım yapılırken, öncelikle üst menüde yer alan örnek csv dosyası indir tuşu kullanılmalıdır. Örnek csv dosyası bilgisayara indirildikten sonra var olan excel formatındaki müşteri datalarını örnek csv formatındaki formata getirerek veya var olan müşteri veri tabanı exceli örnek csv dosyasının içine aktarılır. Müşteri datası örnek csv dosyasındaki formata getirildikten sonra içeri aktar tuşu kullanılarak bilgisayardan hazırlanmış dosya seçilir ve içeri aktarım yapılır. Dosya seçilerek içeri aktarım başlatıldıktan sonra içeri aktarım yapılan dosyadaki dataların görüntülenebildiği ekran açılmaktadır.

22 Bu ekrandan excel dosyanızdaki sütunların isimlerini gösteren üst kısımdır. Excel dosyanızdaki sütun başlıkları formatta olması gereken sırada değilse aşağıdaki seçim alanından sütun başlıkları eşleştirilir. Açılan ekranda görüntülenen datalarda Türkçe karakter problemi varsa, Karakter setini değiştir kısmındaki seçim menüsünde yer alan karakter setlerinden [ ISO (Türkçe), UTF-8 (Türkçe), WINDOWS-1254 (Türkçe) ] seçim yapılarak karakter uyumsuzluğu giderilir. Sağa doğru içeri aktarım yapılacak dataların kontrolü yapılarak Kayıtları İçeri Aktar tuşuna basılır. Görüşme Atama Ofis Müdürleri Yeni Adaylar alanında bulunan müşteri adaylarını tele satış ekibine arama ataması yapabilirler. Yeni adaylar liste görünümünde arama oluşturulacak firma bulunduktan sonra sağ taraftaki Görüşme Ata simgesi tıklanır.

23 Görüşme Ata simgesi tıklandığında açılan ekrandan arama tarihi, arama saati ve atanacak tele satış personeli seçilir, Görüşme Ata tuşu tıklanarak arama oluşturulur. Toplu Görüşme Atama Sistemde yeni adaylar listesi üzerinden birden fazla arama oluşturulabilir. Toplu arama oluşturmak için öncelikle yeni adaylar listesinde arama oluşturulacak firmalar seçilmelidir.(bir seçimde en fazla 150 kayıt için toplu görüşme oluşturulabilmektedir.)

24 Açılan tarih ekranından tarih zaman ve atanacak tele satış personeli seçilir görüşmeler belirlenen tarih için tele satış personeline atanır.

25 Randevu Atama Ofis Müdürleri Yeni Adaylar alanında bulunan müşteri adaylarını kurumsal satış temsilcilerine randevu atayabilirler. Yeni adaylar liste görünümünde randevu oluşturulacak firma bulunduktan sonra sağ taraftaki Randevu Ata simgesi tıklanır. Randevu Ata simgesi tıklandığında açılan ekrandan randevu tarihi, randevu saati ve atanacak kurumsal satış temsilcisi seçilerek Randevu Ata tuşu tıklanarak randevu atanır.

26 ii. Atanmış Adaylar Atanmış adaylar alanı ofis müdürü veya takım lideri tarafından tele satış ataması yapılmış adayların görüldüğü alandır. iii. Taahhüt Yaklaşan Taahhüt Yaklaşan liste görünümü firma kartları doldurulurken taahhüt bitiş tarihi girilmiş firmalardan taahhüt bitişi yaklaşanların gösterildiği alandır. iv. Tüm Firmalar Tüm Firmalar liste görünümü kullanıcı tarafından sisteme girişi yapılmış tüm firmaların görüntülendiği alandır. b) Aranan Adaylar i. Randevu Alınmış Adaylar Randevu alınmış adaylar tele satışın randevu aldığı ve/veya saha satış temsilcisinin tele satış aramasına gerek duymadan randevu alındı şekline dönüştürdüğü adayların görüntülendiği liste görünümüdür. ii. Tekrar Aranacak Adaylar Tekrar aranacak kısmı tele satışın tekrara aranacak şeklinde sonlandırdığı görüşmelerinin listelendiği alandır. iii. Olumsuz Olumsuz liste görünümü tele satışın arayarak olumsuz olarak kapattığı firmaların listelendiği alandır. c) Ziyaret Edilen Adaylar Ziyaret edilen adaylar alanından, randevuya gidilmiş firmaların son randevu sonuçlarına göre takibi yapılır.

27 6. Aramalar Aramalar alanı tele satış kullanıcılarının arama sonuçlandırdığı ve sonuçlanmış aramalarını takip ettikleri alandır. a) Planlanan Aramalar i. Bugün Aranacaklar Bugün Aranacaklar alanı tele satış personelinin kendine atanmış ve/veya kendi planladıkları aramaları günlük olarak takip edip sonlandırdığı alandır. Bugün aranacaklar alanında arama sonuçlandırmak için aranması gerçekleştirilmiş firma bulunduktan sonra firmanın sağ tarafında yer alan simgelerden sonuçlandır kullanılır. Sonuçlandırmaya basıldığında açılan ekranda sağ tarafta araması sonlandırılacak firmanın kartı, sol tarafta ise arama sonucu gözükmektedir. Firma kartı alanındaki bilgiler güncellenebilir. Arama sonucu alanından seçim yapılır ve görüşme güncellenir. Arama sonucu olarak randevu alındı seçimi yapıldıysa randevu tarihi ve saati seçilerek atanan kullanıcı kısmından atanacak takım lideri seçilir. Bugün Aranacaklar alanında bulunan aramaların en az 24 saat içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Tele satış personeli profilindeki kullanıcıların 24 saat içerisinde işlem yapmadığı aramaları düzenleme veya değiştirme yetkisi bulunmamaktadır.(bknz. Kapatılmamış Randevular)

28 Arama erteleme için ertelenecek arama bulunduktan sonra firmaların sağ tarafında yer alan simgelerden ertele seçilir. Arama erteleme hiç aranmamış firmalar için kullanılmalıdır. Araması yapılmış olmasına rağmen görüşmenin çeşitli nedenlerle gerçekleştirilememesi durumunda arama, görüşme sonlandırma seçilerek tekrar aranacak şeklinde sonuçlandırılmalıdır. Arama iptal etmek için firmaların sağ tarafındaki simgelerden iptal simgesi tıklanır. Açılan onaylama ekranından iptal işlemini onaylıyorum seçilerek arama iptal edilir. *Beklemeye alınan ve/veya iptal edilen aramalar ofis müdürü ve varsa tele satış takım liderinin mailine bildirim olarak düşmektedir.

29 İleri Tarihli Aramalar liste görünümü ileri tarihe planlanmış aramaların görüntülendiği alandır. Bu alandaki firmalar üzerinde de arama sonuçlandırma arama erteleme veya arama iptal etme işlemleri gerçekleştirilebilir. Kapatılmamış Aramalar liste görünümü Bugün Aranacaklar alanında 24 saat sonunda sonlandırılmamış aramaların bulunduğu alandır. İptal Edilenler liste görünümü iptal edilen aramaların listelendiği alandır. b) Gerçekleşen Aramalar Gerçekleşen kısmında arama sonuçlarına göre Randevu Alınan, Olumsuz Sonuçlanan, Mevcut Müşteri, Tekrar Aranacak liste görünümlerinden aramalar takip edilebilir. 7. Randevular Randevular alanı kurumsal satış temsilcilerinin randevularını sonuçlandırdırğı ve sonuçlandırılmış randevularını takip ettikleri alandır. a) Yeni Randevular Bu sekmede kurumsal satış temsilcisi, kurumsal satış takım lideri ve ofis müdürlerinin randevuları bulunmaktadır. Saha Satış Ekip Lideri ve Ofis Müdürleri İçin Atanacak Randevular alanı ekip liderlerinin ve/veya ofis müdürlerinin saha satış temsilcilerine randevu atadıkları alandır. Bu alanı sadece saha satış ekip liderleri ve ofis müdürü görüntüleyebilmektedir. Saha satış Personeline randevu atamak için, firmaların sağ tarafında yer alan Randevu Ata simgesi kullanılmaktadır. Simge tıklandığında açılan ekranda, sol tarafta saha satış personelinin listesi sağ kısımda ise personellerin gün içindeki planlı randevularını gösteren takvimleri göreceksiniz. Randevu atanacak personelin takvimindeki uygunluk durumuna göre randevu atayabilirsiniz.

30 i. Bugünkü Randevular Bu kısımda bugün ziyareti gerçekleştirilmesi gereken randevular yer almaktadır.!!! Bu kısımda yer alan randevularınızın 24 saat içerisinde sonuçlandırılması gerekmektedir. Sonuçlandırılmamış randevular Geçmiş Randevular listesine düşmektedir. Gün sonunda ziyaretini gerçekleştirmediğiniz firmalarınızı erteleme yöntemiyle ileri bir tarihe atayabilirsiniz., Erteleme tuşu firmaların sağ tarafında yer almaktadır. Simgeye basıldığında ekranda açılan takvimden ertelemek istediğiniz tarihi seçiniz. Bugünkü randevular alanında randevu sonuçlandırmak için randevuya gidilmiş firma bulunduktan sonra firmaların sağ tarafında yer alan simgelerden sonuçlandır kullanılır. Sonuçlandırmaya basıldığında açılan ekrandan ziyaret sonucu ve nedeni seçilir varsa açıklama yazılarak ziyaret güncellenir. ii. Geçmiş Randevular Bu sekmede zamanında sonuçlandırılmamış randevular tutulmaktadır. Geçmiş randevular alanında yer alan randevulara kurumsal satış temsilcileri müdahale edemezler. iii. İleri Tarihli Randevular Bu kısımda ziyaret tarihi ileri tarihli olan randevular yer almaktadır.!!! İleri tarihli olan bir randevular erken sonuçlandırılabilir. Bu durumda randevu tarihi otomatik olarak sonuçlandırılan güne güncellenecektir. iv. İptal Edilen Randevular Bu sekmede iptal edilen randevularınız yer almaktadır.!!!kullanıcıların iptal ettikleri ve/veya erteledikleri randevular ofis müdürlerine mail olarak bildirilmektedir.

31 b) Randevu Sonuçları Bu sekmede ziyaret sonuçlarına göre Teklif Verilen, Satış Gerçekleşti, Olumsuz, Mevcut Müşteri, Tekrar Ziyaret Edilecek şeklinde sonuçlandırılan randevular yer almaktadır. i. Teklif Verilen Bu kısımda ziyaret sonucu Teklif Verildi (Dönüş Bekleniyor) şeklinde sonuçlandırdığınız firmalar yer almaktadır. ii. Satış Gerçekleşen Bu kısımda ziyaret sonucu Satış Gerçekleşen şeklinde sonuçlandırılan firmalar yer almaktadır. iii. Olumsuz Bu kısımda ziyaret sonucu Olumsuz şeklinde sonuçlandırılan firmalar yer almaktadır.

32 iv. Mevcut Müşteri Bu kısımda, daha çok plansız ziyaretleriniz sonucu Mevcut Müşteri şeklinde sonuçlandırılan firmalar yer almaktadır. v. Tekrar Ziyaret Edilecek Bu kısımda Tekrar Ziyaret Edilecek şeklinde sonuçlandırılan firmalar yer almaktadır. vi. Tüm Ziyaretler Tüm ziyaretler alanından tüm ziyaretler incelenebilir. c) Satış Onayı Satışlarınızı aktivasyon sonuçlarına göre Satış Onayı kısmından takip edebilirsiniz. Aktivasyon ekibinin ekranına düşen satışlarınız eksik evrak yüzünden beklemeye alınması durumunda aktivasyon tarafından belirtilmiş eksik evraklar tarafınıza mail olarak gönderilmektedir. 8. Aktivasyon Aktivasyon 1 ve Aktivasyon 2 Kurumsal satış temsilcilerinin yaptığı satışlar bu alana düşmektedir. Bu alandan firmalara yapılan Welcome aramalarını, satış onaylama, satış beklemeye alma, satış iptal etme işlemlerinizin kayıtlarını takip edebilirsiniz. *Arama alanı her modülde üst kısımda yer almaktadır. Aktivasyon 1 ve Aktivasyon 2 modulu içerisindeki arama alanında firma ismi, hat numarası ve müşteri ID si ile de arama yapılabilir. Aktivasyon 1 ve Aktivasyon 2 ekranından satış destek ekibinin girdiği kampanya, vodapara, hat ve cihaz satışlarının ve teslimat bilgilerinin takibini yapabilirsiniz.

33 9. Retention Retention ekranından kampanyalarının bitiş sürelerine göre firmalar görüntülenebilir. İndirim, dakikaları katla, cihaz, vodapara, adsl, toplu sms kampanyalarının bitişlerine göre ayrı ekranlardan görüntüleme yapılmaktadır. Bu alanda retention takibi yapan personeller kampanya bitiş sürelerine göre firmalara arama ve/veya randevu oluşturabilir. 10. Mobil Kullanım Mobil aplikasyon indirme linki : redcrm.vodafone.com.tr/download Mobil Ara yüz Girişi (Herhangi bir cihazdan) : redcrm.vodafone.com.tr/mobile Mobil aplikasyondan kurumsal satış temsilcileri ofis dışındayken randevularını görüntüleyebilir, sonuçlandırabilir, yeni aday girişi yapabilir. Mobil aplikasyon cihaza indirildikten sonra açılan ekran bulunulan günün randevularının listelendiği ekran açılmaktadır. Eski günlere ait randevuları görüntülemek için ana ekranın üst kısmında yer alan ok işaretçisinden solda yer alan kullanılabilmektedir.

34 Bulunulan güne ait randevular sonuçlandırmak için randevunun üzerine tıklanır. Açılan ekranda firma ve randevu bilgileri yer almakta ve sonuçlandırma erteleme ve iptal simgeleri bulunmaktadır. Randevu sonuçlandırmak için sonuçlandır işaretçisi seçilir ziyaret sonucu nedeni ve varsa açıklama yazılarak ekranın sağ üstünde yer alan kaydetme simgesine basılarak randevu sonuçlandırılır. Randevu sonuçlandır ekranında, açılan firma kartının alt kısmında yer alana Fotoğraf tuşu tıklandığında, firmaya ait evrakların fotoğrafı çekilebilir. Çekilen evrak fotoğrafları Ekle tuşu kullanılarak firma kartına eklenir. Randevu ertelemek için ertelenecek randevu tıklanır. Yönlendirilen ekranda randevu ve firma detayları yer almaktadır. Üst menüden erteleme simgesi tıklanır erteleme yapılacak gün seçildikten sonra ekranın sağ kısmında yer alan kaydet simgesine basılarak erteleme tamamlanır.

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU 1 Document History Document Location Revision History Date of this revision: 09/07/2013 Date of next revision Revision Number Revision Date Summary of Changes 1 09/07/2013

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12

1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 5 2 KULLANICI GİRİŞ EKRANI... 6 3 KULLANICI PANELİ... 10 4 YÖNETİM... 12 4.1 GENEL... 12 4.1.1 Şirket Tanımları... 12 4.1.2 Kullanıcı Tanımları... 18 4.1.3 Şifre Değişikliği... 19

Detaylı

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR...

İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 5. İSTATİSTİK... 6 6. AYARLAR... Page 1 of 17 İÇİNDEKİLER PLATAR WEB UYGULAMASI... 4 1. KURULUM... 4 2. KULLANICI GİRİŞİ... 4 3. ARŞİV... 4 4. ONLINE İZLEME... 4 Trafik... 5 Kamera... 5 Kameralar... 5 Kara Liste... 5 VIP Liste... 5 FOTOĞRAF

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

1.Netservis. 2.Tanımlar. 2.1. Sabit Tanımlar. 2.1.1. Müşteri

1.Netservis. 2.Tanımlar. 2.1. Sabit Tanımlar. 2.1.1. Müşteri 1.Netservis NetServis programı satış sonrası hizmetin adım adım takip edilebildiği ve ölçülebildiği programdır. Üretim yapan firmaların hizmet kalitesi için yaptıkları rekabet, tüketici sorunlarına en

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı TÜRKSAT A.Ş Belgenet ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (Standart Kullanıcı Yardım Dokümanı) Sürüm: 3.0 Hazırlayan: Kıvanç KASIMOĞLU Nisan 2013 1 İÇİNDEKİLER 1 PROGRAMA GİRİŞ... 4 Şifreli Giriş... 4 Sertifikalı

Detaylı

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4 İçindekiler 1 Onay Modülü Nedir?... 4 2 Organizasyon Tanımlama... 4 2.1 Organizasyon Ekleme... 4 2.2 Şirket Ekleme... 5 2.3 Kullanıcı Ekleme... 6 2.4 İş Akışında Kullanılacak Olan Grup (Birim) ların Tanımlanması...

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU

E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ KULLANICI KILAVUZU Ver 1.2 MART 2014 İçindekiler E-FATURA PORTAL ÇÖZÜMÜ... 1 TANIMLAMALAR, SEMBOLLER VE KISALTMALAR... 3 1. GIRIŞ... 4 2. PORTAL HAKKINDA... 4 2.1 GENEL... 4 2.2

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. Logo TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri Logo Mart 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 10 Mesaj Şablonları... 12 Toplu Mesaj Gönderimleri... 13 İş Akışlarında SMS

Detaylı

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012

TURKCELL HİZMETLERİ. Kullanım Bilgileri. LOGO Kasım 2012 TURKCELL HİZMETLERİ Kullanım Bilgileri LOGO Kasım 2012 İçindekiler TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında SMS

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı,

Asistan foto, bütün işlerinizi en iyi şekilde düzenleyen mükemmel bir raportördür. Bütün ticari hareketlerinizi, satışlarınızı, 2 ÖNSÖZ Asistan foto, Lodos tarafından fotoğraf stüdyoları için özel olarak üretilmiş bir otomasyon paketidir. Fotoğraf stüdyonuzdaki tüm işlerinizin bilgisayar ortamında kontrol ve takibini sağlar. Asistan

Detaylı

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI

LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI 2011 LOGO BUSINESS SOLUTIONS TURKCELL HİZMETLERİ BİLGİ DOKÜMANI İÇİNDEKİLER TURKCELL HİZMETLERİ... 3 Ekip Mobil... 4 Mobil Aboneler... 8 Mesaj Şablonları... 10 Toplu Mesaj Gönderimleri... 11 İş Akışlarında

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural...

Evrak Dosyaya Kaldırma... 19 Evrak İmzalama İşlemleri... 20 Evrak Sorgulama... 20 TANIMLAR... 22 Alt Bilgi... 22 Paraf... 24 Havale Kural... İçindekiler Evrak Modülüne Giriş... 3 Üst Menü Çubuğu... 4 İşlemler Paneli... 4 1. Gelen Evrak... 4 1.1. Bütün Evraklar... 4 1.2. Üzerinde Çalıştıklarım... 5 1.3. Teslim Almadıklarım... 5 Teslim Alma...

Detaylı

MYK WEB PORTALI KULLANIM KILAVUZU. MYK Web Portalı Kullanım Kılavuzu Sayfa 1/76

MYK WEB PORTALI KULLANIM KILAVUZU. MYK Web Portalı Kullanım Kılavuzu Sayfa 1/76 MYK WEB PORTALI KULLANIM KILAVUZU MYK Web Portalı Kullanım Kılavuzu Sayfa 1/76 İÇİNDEKİLER 1. KAYIT VE BAŞVURU İŞLEMLERİ... 3 2. ULUSAL MESLEK STANDARTLARI... 7 2.1. MESLEK STANDARDI HAZIRLAMA BAŞVURUSU...

Detaylı

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ

HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI HALKLA İLİŞKİLER VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ SEKRETARYA PROGRAMI 346SBI051 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti

Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti ARIMA 4.0 Kullanım Kılavuzu Arvena Bilişim Teknolojileri San.ve Tic.Ltd.Şti Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Esentepe Kampüsü A Blok Z11 Z12 Serdivan / Sakarya Telefon: +90 264 273 32

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013

E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 E-FATURA PORTAL KULLANICI KULAVUZU ARALIK 2013 izibiz 2013 page 1 / 19 İçindekiler 1 TANIMLAMALAR, SEMBOLLER VE KISALTMALAR... 3 2 KULLANICI İŞLEMLERI... 4 2.1 KULLANICI AKTIFLEME... 4 2.2 GIRIŞ... 4 2.3

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası

AKINSOFT NetSürücü. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 01.02.02 Tarih: 10.02.2015 1 İÇİNDEKİLER 1. ÇALIŞMA SİSTEMİ HAKKINDA KISA BİLGİ...3 2. KAYIT..6 3. MUHASEBE.20 4. BANKA 26 5. ARAÇ TAKİP.28 6. DERS PROGRAMI.32

Detaylı

1) Hasta Kartı... 15. 2) Başvuru Đşlemleri... 18. 3) Hizmet Girişi... 22. 4) Đstem Kabul... 25. 5) Yatış Đşlemleri... 30

1) Hasta Kartı... 15. 2) Başvuru Đşlemleri... 18. 3) Hizmet Girişi... 22. 4) Đstem Kabul... 25. 5) Yatış Đşlemleri... 30 g yo SUNUŞ Türkiye de pek çok alanda olduğu gibi sağlık sektörünün de kendine özgü çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Hastanelerde tutulacak düzenli kayıtlar, doğru analizler ve sistemli bir çalışma

Detaylı