SIMPLY CLEVER RADYO FUNKY KULLANIM KILAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SIMPLY CLEVER RADYO FUNKY KULLANIM KILAVUZU"

Transkript

1 SIMPLY CLEVER RADYO FUNKY KULLANIM KILAVUZU

2

3 İçindekiler dizini 1 İçindekiler dizini Genel Bilgiler Kullanım kılavuzu Önemli Bilgiler Cihaza genel bakış Cihazı devreye sokma ve devreden çıkarma Ses seviyesini ayarlama Ton ayarı MENU modu RADYO modu MEDIA modu

4 2 Genel Bilgiler Genel Bilgiler Kullanım kılavuzu Bu kullanım kılavuzunda mümkün olan tüm donanım varyantları yer almaktadır, fakat özel donanım, model varyantı veya pazara bağlı donanım olarak tarif edilmemiştir. Bu nedenle, bu kullanım kılavuzunda tarif edilen tüm donanım bileşenlerinin aracınızda olması gerekmiyor. Aracınızın donanım kapsamı için aracı satın alırken size verilen satış belgelerine bakınız. Daha ayrıntılı bilgileri ŠKODA bayisi verecektir. Önemli Bilgiler Emniyet uyarıları DİKKAT Lütfen bütün dikkatinizi öncelikle araç kullanmaya ayırınız! Sürücü olarak trafik emniyetinin tüm sorumluluğu sizdedir. Sistemi sadece, aracın her türlü trafik durumunda kontrolünüz altında olacak şekilde kullanınız - Kaza tehlikesi! Ses seviyesini, dıştan gelen sesli sinyalleri, örn. polis, kurtarma ve itfaiye araçları gibi geçiş hakkı olan araçların uyarı sirenleri, daima duyulabilecek şekilde ayarlayınız. Çok yüksek ayarlanan bir ses seviyesi işitme kaybına yol açabilir! Garanti Bu cihazın garanti şartları yeni aracınkiler ile aynıdır. Garanti süresi bittiğinde tamir gerektiren bir cihaz, genel bakımı yapılmış, yeni cihaz değerinde bir cihaz ile değiştirilir ve yedek parça garantisi verilebilir. Bunu için gerekli olan şart, gövdede hasarların olmaması ve yetkisiz kişilerce müdahale yapılmamış olmasıdır. Garanti şunları kapsamaz: Cihazın amacı dışında kullanımı sonucunda meydana gelen hasarlar ve eksiklikler, Yetkili olmayan kişilerce yapılmış tamir denemeleri sonucu meydana gelen hasarlar ve eksiklikler, Dış tarafı hasar gören cihazlar. Ekranın bakımı ÖNEMLİ Ekran yüzeyine zarar vereceği için benzin veya terebentin gibi çözücü maddeler kullanmayınız. Ekranı nazikçe kullanınız. Parmak ile basarak veya sivri cisimler kullanarak çöküntü veya çizikler oluşabilir. Ekrandaki parmak izlerini yumuşak bir bez ile gerekirse saf alkol ile temizleyiniz. Hırsızlığa Karşı Güvenlik Sistemi Radyonuzun hırsızlığa karşı şifre özelliği, bir güç kesilmesinden veya hırsızlıktan sonra sistemin çalıştırılmasını engeller. Akü başları çıkartıldıktan sonra, cihazdan araç geriliminin kesilmesinden sonra ve bir sigorta arızasından sonra şifrenin girilmesi gerekir. Şifrenin Girilmesi Kontak açıkken cihazı açın. Önce SAFE (güvenlik şifresi) ve ardından 1000 gösterilir. Fonksiyon tuşlarıyla güvenlik şifresini girin. Güvenlik şifresini fonksiyon tuşuna 6 11 uzun basarak onaylayınız.

5 Genel Bilgiler 3 Kod numarası Hırsızlığa karşı daha etkili bir koruma sağlamak için, kod numarası ŠKODA Sistemi üzerinden sadece online olarak sorulabilir. ŠKODA İhtiyaç durumunda lütfen yetkili Škoda servisinize danışınız. Yanlış kod numarası Şifrenin girilmesi sırasında yanlış bir şifre onaylanırsa, işlem bir kere daha tekrar edilebilir. Denemelerin sayısı ikinci ekran satırında gösterilir. Kod numarası ikinci kez yanlış girilirse, cihaz yaklaşık bir saat süre ile kilitlenir. Bir saat geçtikten sonra, cihazın devrede ve kontağın açık olması sırasında, şifrenin tekrar girilmesi mümkün olabilir. İki başarısız deneme sonucunda cihaz bir saat boyunca daha kilitli kalır. "İki deneme, bir saat kilitlenme" çevrimi devamlı olarak geçerlidir. Şifre normalde gösterge panelindeki hafızada bulunur. Bu şekilde şifre otomatik olarak çözülür (konfor şifrelemesi). Bu yüzden normal durumlarda bir şifre girilmesi gerekli değildir. Cihaza genel bakış Döner düğme Cihazı açmak ve kapatmak için (basma) Güncel olarak çalınan ses kaynağının ses seviyesi ayarı için (çevirme) Döner düğme Scan fonksiyonunun aktifleştirilmesi için Münferit çalışma modlarındaki ayarlar için RADIO - Radyo modu MEDIA - Araçlar modu TP - Trafik yayını açma/kapatma MENU - Özel fonksiyonların ayarı ve - İleri ve geri gitme tuşları RADYO modu - Verici listesinden verici seçimi için ARAÇLAR modu - Önceki veya sonraki parçanın seçimi için MENU modu - Özel fonksiyonların istenen değerlerini ayarlamak için CD yuvası - CD'nin çıkartılması Ses tonu ayarları Fonksiyon tuşları Radyo istasyonlarını kaydetme ve çağırma Şifrenin Girilmesi AUX soketi - Bir dış ses kaynağının bağlanması Cihazı devreye sokma ve devreden çıkarma Cihazı açmak ve kapatmak için 1 numaralı döner düğmeye basınız. Cihazı açtıktan sonra kapatılmadan önceki en son aktif olan ses kaynağı tekrar verilir. Cihaz devrede iken kontak anahtarı kontaktan çıkartılırsa, cihaz otomatik kapanır. Aracınız KESSY sistemi ile donatılmışsa cihazınız, motor durdurulup kapı açıldıktan sonra otomatik olarak kapanır. Önce kapıyı açıp ondan sonra motoru durdurursanız, cihaz ancak araç kilitlendikten sonra kapanır. Motor kapalıyken sistem yaklaşık yarım saat sonra otomatik olarak kapanır (akünün boşalmasını engellemek üzere). Ses seviyesini ayarlama Ses seviyesini arttırmak için 1 numaralı döner düğmeyi sağa çeviriniz. Ses seviyesini düşürmek için 1 numaralı döner düğmeyi sola çeviriniz. Ses seviyesi değişikliği cihazın ekranında gösterilir. Ses seviyesi 0'a düşürülürse, hoparlörler sessize alınır ve ekranda sembolü görünür. ÖNEMLİ Çok yüksek ayarlanan bir ses seviyesi işitme kaybına yol açabilir! Ton ayarı tuşuna tekrar basarak, istenen parametreyi seçiniz.

6 4 Genel Bilgiler TRE - Tiz seslerin ayarı BAS - Bas seslerin ayarı BAL - Sağ-sol hoparlör arasında ses seviyesi farkının ayarı FAD - Ön-arka hoparlör arasında ses seviyesi farkının ayarı MENU modu SCN (Scan) fonksiyonu 2 numaralı döner düğmeye veya MENU tuşuna ve ardından SCN fonksiyon tuşuna basınız. Güncel frekans aralığında sinyali alınabilen tüm istasyonlar beşer saniye için otomatik olarak çalınır. Çalma otomatiğinin güncel olarak duyulan radyo istasyonunda sona erdirmek için, 2 numaralı döner düğmeye veya SCN fonksiyon tuşuna tekrar dokununuz. AS fonksiyonu MENU tuşuna ve sonra AS tuşuna basınız. FM1 veya AM1 hafıza düzlemindeki en kuvvetli sinyale sahip 6 istasyonun kaydedildiği bir otomatik kanal arama başlatılır. Özel fonksiyonların ayarlanması MENU tuşuna ve sonra SET fonksiyon tuşuna basınız. SKM (SEEK MODE) - Otomatik istasyon arama ALL - istasyon aramayı kullanılabilir tüm istasyonlarda durdurur PRESET - istasyon aramayı sadece kaydedilmiş istasyonlarda durdurur VOL - Açma sırasındaki ses seviyesi ayarı GALA - Hıza bağlı ses seviyesi uyarlaması DIS - Ekran aydınlatması ayarı PHONE - Telefon görüşmeleri araç hoperlörü üzerinden yapılır PDC - Park mesafesi kontrolü etkin iken ses kaynağı ses şiddetini düşürme ayarı PDC VOL ATTENU 0 - Ses seviyesi sınırlaması yok PDC VOL ATTENU 1 - Ses seviyesini orta bir seviyeye sınırlandırır PDC VOL ATTENU 2 - Ses seviyesini alçak bir seviyeye sınırlandırır PDC VOL ATTENU 3 Ses kapatma modu (Mute) AUX - Bir dış kaynağın giriş hassasiyet ayarı OFF - Kapalı AUX VOL LEVEL 1 - yüksek seviye, özellikle taşınabilir bilgisayarın kullanımı için AUX VOL LEVEL 2 - orta seviye, kaset veya CD çalarların kullanımı için AUX VOL LEVEL 3 - düşük seviye, MP3 çalarların kullanımı için Ayarda yapılan herhangi bir değişiklik diğer bir menü öğesine geçildiğinde hafızaya alınır. RADYO modu Radyo modu Radyonuz FM ve AM dalga aralıklarındaki yayınları alabilir. FM1/FM2 ve AM1/AM2 aralıklarında 6'şar hafıza yeri bulunur. Bunların arasında geçiş yapmak için RADIO tuşuna basınız. Manuel Arama 2 numaralı döner düğmeyi çevirerek istediğiniz radyo istasyonunu ayarlayınız. Otomatik istasyon arama tuşuna veya tuşuna kısaca basınca radyo seçilen dalga aralığında bir sonraki istasyonu arar. Radyo Vericisi Kaydetme İstediğiniz radyo istasyonunu ayarlayın ve 11 numaralı fonksiyon tuşunu, bir sinyal sesi duyulana kadar basılı tutun.

7 Genel Bilgiler 5 Bazı radyo istasyonları, radyo metni olarak tanımlanan ilave metin bilgileri verir. RDS ("Radio Data System") (radyo veri sistemi) program tanımlarının ve ek hizmetlerin aktarılmasını sağlar ve böylece bir istasyonun otomatik olarak takibini gerçekleştirir. RDS'ye uygun radyo vericilerinde, yeterli ve iyi alış durumunda verici frekans numarası yerine verici ismi gösterilir. Trafik Yayın Fonksiyonu TP TP tuşuna basın - Trafik yayını açma/kapatma. TP göstergesi, verici ismi (örn. istasyon veya hafıza listesi) ile bağlantılı olarak bir trafik yayını istasyonunu gösterir. Cihazdaki ek bir alıcı kısım, hangi radyo vericisinin duyulmasına bağlı kalmadan, trafik yayını fonksiyonu devrede olduğu sürece, daima bir trafik yayını vericisini alır. Media modu sırasında arka planda daima otomatik olarak sinyali alınabilen bir trafik yayını istasyonu aranır. Trafik telsiz bildirilerini almak için hazır olunduğu, ekranın sağ üst tarafında TP harfleriyle gösterilir. Örneğin radyo alımının genel olarak bozuk olması nedeniyle hiçbir trafik yayını vericisi alınamıyorsa, TP sembolü yerine, NO TP gösterilir. MEDIA modu CD çaların kullanımı MEDIA tuşuna ve sonra CD (dahili CD sürücüsü) veya AUX Sayfa 7, Harici ses kaynaklarıfonksiyon tuşuna basınız. CD - Yerleştirilen bir CD'ye geçer SCN - Güncel medya kaynağının tüm parçaları her seferinde 10 saniye için çalınır. Çalma otomatiği ayrıca 2 numaralı döner düğmeye kısa süreliğine dokunarak da başlatılabilir veya sonlandırılabilir. SCAN CD - Bir CD'deki parçaların çalınması SCAN FOLDER - Bir klasördeki parçaların çalınması MIX - Güncel ses kaynağının tüm parçaları rastgele bir sırayla çalınır MIX OFF - Menü fonksiyonu kapatıldı MIX CD - Bir CD'nin rasgele sıra ile çalınması MIX FOLDER - Bir klasördeki parçaların rasgele sıra ile çalınması MIX PLS - Çalma listesinin (CD'ye kaydedilmiş olan her bir klasörden seçilmiş parçaların klasörü) rasgele sıra ile çalınması. Sadece çalınan CD'de bir çalma listesi varsa gösterilir. - Klasörlerde yukarı doğru arama yapmak - Klasörlerde aşağı doğru arama yapmak INF - INF fonksiyon tuşuna tekrar basarak, ekrandaki MP3 dosyaları üzerinden ek bilgiler göstergesini seçebilirsiniz TITLE - Parçanın adı ARTIST - Yorumcunun adı ALBUM - Albümün adı FILE - Dosya FOLDER - Klasör AUX - AUX multimedya soketi üzerinden bağlı olan harici bir ses kaynağına geçer Sayfa 7, Harici ses kaynakları Cihazdaki Güncel Ses Kaynaklarının Kumandası ile ilgili Tuşlar Cihazdaki ok tuşları veya, hangi menüde bulunulduğu fark etmeden daima o anda duyulan ses kaynağına etki eder. - Kısa olarak basılması, güncel parçanın veya bölümün başına gider, tekrar basıldığında ise daha önceki parçanın veya bölümün başına geçer. - Kısa olarak basılması, sonraki parçanın veya bölümün başına gider, tekrar basıldığında ise daha sonraki parçanın veya bölümün başına geçer. CD İşletmesi için Genel Uyarılar Dahili sürücüde, ses DC'leri (CD-A) ve MP3 CD'leri çalınabilir. CD'nin yerleştirilmesi Bir CD'yi yazılı kısmı yukarı bakacak şekilde, CD yuvası 8 otomatik olarak çekinceye kadar sürünüz. Çalma/oynatma otomatik olarak başlar. CD'nin Çıkartılması tuşuna bastığınızda CD dışarı çıkartılır. Eğer çıkarılan CD 10 saniye içinde alınmazsa, güvenlik nedenlerinden dolayı tekrar içeri çekilir.

8 6 Genel Bilgiler CD okunmuyor Cihazın okuyamadığı bir CD taktığınız zaman, uyarısı olan bir Pop-up penceresi gösterilir. CD birkaç saniye içinde tekrar çıkış konumuna sürülür. Eğer CD 10 saniye içinde dışarı alınmazsa, güvenlik nedenlerinden dolayı tekrar içeri çekilir. Çalarken atlama Kötü caddelerde ve etkili titreşimlerde çalarken atlama meydana gelebilir. Yoğunlaşma oluşması Soğukta veya yağmurlu havalarda CD mekanizmasının içinde nem yoğunlaşabilir. Bu çalmayı etkileyebilir veya engelleyebilir. Bu tip durumlarda, yoğunlaşma buharlaşıncaya kadar bekleyiniz. CD'lerin bakımı ile ilgili bilgiler Eğer CD kirlenmişse, asla dairesel hareketler ile değil, yumuşak ve tüy bırakmayan bir bez ile içeriden dışarıya doğru siliniz. Eğer CD çok kirlenmişse, piyasada bulunan CD temizleyiciler ile temizlemenizi öneririz. Fakat bu durumda da CD'yi dairesel hareketler ile silmeyiniz, aksine içeriden dışarıya doğru siliniz ve sonunda kurumasını bekleyiniz. Benzin, tiner veya plak temizleyici gibi sıvıları asla kullanmayınız, aksi takdirde CD'nin yüzeyi hasar görebilir. CD'leri asla doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız! CD'nin üzerine sadece buna uygun kalemlerle yazınız. CD'nin üzerine etiket yapıştırmayınız! Kopyalanamaz CD'ler ve orijinal olmayan CD-R ve CD-W'ler çalınamaz veya duruma göre sınırlı olarak çalınır. MP3 işletmesi ile ilgili diğer uyarılara da lütfen dikkat ediniz. Bulunduğunuz ülkede geçerli olan yasal üretici koruma yükümlülüklerine dikkat ediniz. Her türlü kir ve hasar CD'nin okunmasında zorluk çıkartabilir. Okuma hatasının büyüklüğü kire veya mekanik hasarın büyüklüğüne bağlıdır. Büyük çizikler CD'nin atlamasına ve hatta takılıp kalmasına sebep olabilir. Tüm CD'leri dikkatli kullanınız ve koruyucu kılıflarında saklayınız. MP3 İşletmesi için Genel Uyarılar DİKKAT CD/DVD çalar, birinci sınıf bir lazer ürünüdür. CD/DVD çaları açarsanız, gözle görünmeyen lazer ışını nedeniyle yaralanma tehlikesi meydana gelir. ÖNEMLİ Dahili sürücüye asla Çekmecesiz sürücülere yerleştirmeyin veya Eco Disc tanımlı CD diskleri koymayınız. Yerleştirilmiş olan bir CD'nin çıkarılması sırasında, ikinci bir CD'nin sokulması cihazın CD sürücü sistemine zarar verebilir. Çıkartma tuşuna basıldıktan sonra CD'nin çıkması bir kaç saniye sürebilir. Bu süre içinde CD yuvasının önündeki kilit açılır. Yeni bir CD'yi yerleştirmeye kalkışmadan önce, CD'nin çıkarılışını bekleyiniz. CD mekanik olarak hasar görmüşse veya yanlış veya tam yerleştirilmemişse, ekranda şu mesaj görüntülenir: ERROR/CHECK CD. CD'yi inceleyiniz ve onu doğru ve tam olarak sürücüye tekrar yerleştiriniz. Tekrardan bir ERROR/CHECK CD ibaresi gösterilirse, lütfen yetkili ŠKODA servisine başvurunuz. Cihazın iç sıcaklığı çok yüksek ise, cihaz tarafından hiç bir CD kabul edilmez. Cihaz, en son aktif olduğu işletme durumunda devrede kalır. MP3 Dosyaları ve Veri Taşıyıcıları ile ilgili İstenenler Kapasiteleri 650 MB ve 700 MB arası olan CD-ROM, CD-R, CD-RW uygundur. CD'ler, mutlaka ISO 9660-Level 2 standardına ve ayrıca Joliet dosya sistemine (tek oturumlu ve çoklu oturumlu) uymalıdır. Dosya isimleri 64 işaretten daha uzun olmamalıdır. Dizin yapısının derinliği, 8 dizin düzeyi ile sınırlıdır. Çalınan MP3 dosyalarının sanatçı, albüm ve parçaların isimleri ID3 etiketinde mevcut ise, gösterilir Sayfa 5, CD çaların kullanımı. ID3 etiketi yok ise, dizin veya dosya ismi gösterilir. WMA dosyaları (Windows Media Audio), ek olarak DRM yöntemi (Digital Rights Management) tarafından telif hakları açısından korunmadıkları zaman çalınabilirler. Bu tür WMA dosyaları cihaz tarafından desteklenmez. Veri Hızı (Birim zaman içindeki veri akışı) Bu cihaz, veri hızı 32 ile 320 kbit/s arası olan MP3 dosyalarını ve ayrıca değişken veri hızı olan MP3 dosyalarını destekler. Değişken veri hızları olan dosyalar durumunda, çalma süresinin göstergesi tam doğru olmayabilir.

9 Genel Bilgiler 7 Harici ses kaynakları MEDIA tuşuna ve sonra AUX fonksiyon tuşuna basınız. AUX soketine bağlanmış olan harici ses kaynakları, radyo üzerinden kullanılamaz. Radyo üzerinden sadece ses seviyesi ayarlanabilir. AUX soketi için 3,5 mm'lik standart bıçak tipi soket kullanılır. Dış ses kaynağı bu bıçak tipi sokete sahip değilse, mutlaka bir adaptör kullanmalısınız. USB cihazlarını, Mini-USB çıkışlı cihazları veya bir ipod cihazını bağlamak üzere gerekli olan adaptörü yetkili bir ŠKODA servisinden satın almanızı öneririz. Dış Ses Kaynağının Çalma Ses Seviyesinin Uyarlanması Harici ses kaynağının çalma ses seviyesi, radyodaki 1 ses seviyesi ayarlayıcısından değiştirilebilir. Çıkış ses seviyesi, devrede olan ses kaynağına bağlı olarak dış ses kaynağında değiştirilebilir. Bunun dışında, harici ses kaynağının çalma ses seviyesini diğer ses kaynaklarına uyarlamak veya bozulmaları önlemek için, harici ses kaynağının giriş hassasiyetini değiştirebilirsiniz Sayfa 4, Özel fonksiyonların ayarlanması. Doğru bağlantı şartları Sadece 2.0 özelliğindeki USB cihazları bağlanabilir. Bağlı olan cihazın dosya düzenleme tablosu versiyonu FAT (File Allocation Table) mutlaka FAT16 (< 2 GB) veya FAT32 (> 2 GB) olmalıdır. Üzerinden çok büyük veri hacmi bulunan bir hard diski (HDD) olan bir cihazdan çalma sırasında, müzik dosyalarının genel bakışının okunması sırasında bir gecikme olabilir. Üzerinde karmaşık bir klasör yapısı olan bir cihazdan çalma durumunda, müzik dosyalarının genel bakışının okunması sırasında bir gecikme olabilir. Bağlı olan cihazdaki klasör yapısı sekiz düzeylik bir derinliği aşmamalıdır. Bir klasörde 1000 dosyadan fazla bulunmamalıdır. Cihazın bağlanması için, hiç bir USB uzatma kablosu veya USB dağıtıcı (HUB) kullanılmamalıdır. DİKKAT Dış ses kaynaklarını hiç bir zaman kumanda panelinin üzerine koymayınız. Bu cihazlar, aracın ani bir manevrası durumunda aracın içinde uçar ve araç içindekiler yaralanabilir. Dış ses kaynaklarını hiç bir zaman hava yastıklarının yakınına koymayınız. Hava yastığının açılması durumunda araç içinde geriye doğru fırlar ve araç içindekiler yaralanabilir. Dış ses kaynağını sürüş sırasında elinizde veya dizlerinizin üzerinde tutmamalısınız. Bu cihaz, aracın ani bir manevrası durumunda aracın içinde uçar ve araç içindekiler yaralanabilir. Dış ses kaynağının bağlantı kablosunu, sürüş sırasında engel olmayacak şekilde yerleştiriniz. ÖNEMLİ AUX girişi sadece ses kaynakları için kullanılabilir! AUX üzerinden harici akım beslemeye bir adaptörle donatılmış olan bir harici ses kaynağı bağlı ise, ses sinyali bozulabilir. Bu husus kullanılan adaptörün kalitesine bağlıdır. Araçtaki hoparlörler radyo çıkışı olarak 4x20 W çıkış gücüne ayarlanmıştır. Ses sistemi donanımındaki hoparlörler güçlendiricinin 4x40 W + 6x20 W değerindeki çıkış gücüne uyarlanmıştır.

10 ŠKODA AUTO tüm tiplerin ve modellerin sürekli olarak geliştirilmesi için çalışmaktadır. Bu nedenle sevkiyat kapsamında şekil, donanım ve teknik olarak daima değişiklikler olabileceğini anlayışla karşılayacağınızı umarız. Teslimat kapsamı, dış görünüş, güçler, ölçüler, ağırlıklar, yakıt tüketimi, normlar ve aracın fonksiyonları ile ilgili bilgiler, bu kılavuzun baskısı sırasındaki bilgi durumunu yansıtmaktadır. Bazı donanımlar daha sonra kullanılır (bilgiler yerel yetkili ŠKODA servisleri tarafından verilir) veya sadece belirli pazarlar için sunulur. Bu talimattaki verilerden, resimlerden ve tanımlamalardan herhangi bir talep söz konusu olamaz. Bu kılavuzun tekrar basılması, çogaltılması, tercüme edilmesi veya başka bir şekilde kullanılması, özet şeklinde dahi, ŠKODA AUTO'nın yazılı izni olmadan müsaade edilmez. Telif hakları kanununa göre bütün telif hakları kesin olarak ŠKODA AUTO'da saklıdır. Bu kılavuzda değişiklik yapma hakkı saklıdır. Yayınlayan: ŠKODA AUTO a.s. ŠKODA AUTO a.s. 2011

11 Funky Rádio turecky S ST AE

Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu

Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu SIMPLY CLEVER www.skoda-auto.com Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu Amundsen+: Superb, Octavia, Yeti, Fabia, Roomster, Rapid Navigacní systém turecky 05.2012 S00.5610.83.77 3T0 012 149 GE Önsöz

Detaylı

ŠkodaOctavia Tour ARAÇ RADYOSU SYMPHONY SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia Tour ARAÇ RADYOSU SYMPHONY SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia Tour ARAÇ RADYOSU SYMPHONY SIMPLY CLEVER İçindekiler 1 İçindekiler Radyo...................................... Radyo - Genel bakış........................... Önemli bilgiler................................

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu

SIMPLY CLEVER. Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu SIMPLY CLEVER Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için,

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu

SIMPLY CLEVER. Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu SIMPLY CLEVER Navigasyon sistemi Amundsen+ Kullanım kılavuzu Bu kullanma kılavuzunun yapısı (açıklamalar) Elinizdeki bu kılavuz, gerekli bilgileri bulmanızı ve okuyarak anlamanızı kolaylaştırmak için,

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu 3V0012777FA Önsöz Bu kullanma kılavuzu bilgi/eğlence ve navigasyon sistemi Columbus (bundan sonra sadece cihaz olarak adlandırılacak) içindir.

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SKODA AUTORADIO BOLERO http://tr.yourpdfguides.com/dref/3579561

Kullanım kılavuzunuz SKODA AUTORADIO BOLERO http://tr.yourpdfguides.com/dref/3579561 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

TAS200. Kullanıcı kılavuzu

TAS200. Kullanıcı kılavuzu TAS200 Kullanıcı kılavuzu m TAS200 kullanmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun. Bu kullanıcı kılavuzunu daima arabada bulundurun. PZ420 00212 TR TAS200 1 2009 TOYOTA MOTOR CORPORATION Bütün hakları mahfuzdur.

Detaylı

Bilgi ve Eğlence Sistemi Kılavuzu

Bilgi ve Eğlence Sistemi Kılavuzu Bilgi ve Eğlence Sistemi Kılavuzu İçindekiler MyLink, Metin Bazlı... 5 Ses sistemi... 61 MyLink, Navigasyonlu veya Navigasyonsuz Simge Tabanlı..123 MyLink, Metin Bazlı Giriş... 6 Radyo... 19 Harici cihazlar...

Detaylı

İçindekiler. Chevrolet MyLink... 3 Ses sistemi... 57

İçindekiler. Chevrolet MyLink... 3 Ses sistemi... 57 İçindekiler Chevrolet MyLink... 3 Ses sistemi... 57 Chevrolet MyLink Giriş... 4 Radyo... 16 Harici cihazlar... 24 Cep telefonu... 45 Dizin... 56 4 Giriş Giriş Genel Bilgiler... 4 Hırsızlığa karşı koruma

Detaylı

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite

Bu Talimat İçin Notlar. Özel. Hedef Grubumuz. Kalite Bu Talimat İçin Notlar Bu kullanım talimatını daima Notebook'unuzun yakınında bulundurun. Notebook'u yeni bir kullanıcıya devrederken kullanım talimatını ve paketleme malzemesini verebilmek için bunları

Detaylı

MINI HIFI SYSTEM M 2100

MINI HIFI SYSTEM M 2100 MINI HIFI SYSTEM M 2100 TR EN -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Detaylı

Doğrusal PCM Ses Kayıt Cihazı TÜRKÇE TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU

Doğrusal PCM Ses Kayıt Cihazı TÜRKÇE TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU DOĞRUSAL PCM SES KAYIT CİHAZI LS-5 Doğrusal PCM Ses Kayıt Cihazı TÜRKÇE TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU Olympus tan ek imkanlar için ürününüzü www.olympus-consumer.com/register adresine kayıt ettiriniz. TR

Detaylı

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu

Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu Acer ICONIA W510 Kullanıcı Kılavuzu - 1 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA Kullanıcı Kılavuzu Model: W510 İlk baskı: 09/2012 2 - İçindekiler Güvenlik ve kullanım rahatlığı 5 İlk Yapılacaklar 16 Kılavuzlarınız...

Detaylı

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION VOLVO V50 KULLANICI EL KİTABI WEB EDITION DEĞERLİ VOLVO SAHİBİ VOLVO'YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu

Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Cat B30 Kullanıcı Kılavuzu Yasal Bildirim 2015 Caterpillar. Tüm Hakları Saklıdır. CAT, CATERPILLAR, BUILT FOR IT, bunların ilgili logoları, Caterpillar Yellow, Power Edge ticari sunum şekli ve burada kullanılan

Detaylı

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO V50 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION Değerlİ Volvo sahibi VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İCİN TEŞEKKÜRLER Volvo nuzu, uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı

Detaylı

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu

Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Nokia C1-01/C1 02 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Destek 5 Başlarken 5 SIM kartı ve bataryayı takma 5 Tuşlar ve parçalar 6 Açma veya kapatma 6 Bataryayı şarj etme 6 Antenler

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu

Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu Nokia X2-02 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Telefonunuza genel bakış 5 Çift SIM'li telefonunuz 5 Tuşlar ve parçalar 5 Başlarken 6 SIM kartı ve bataryayı takma 6 İkinci

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide. www.lg.com MFL68043810 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide MFL68043810 (1.0) www.lg.com - Bu cihaz Türkiye ve tüm Avrupa ülkelerinde kullanımayöneliktir.wlan, Avrupa da kapalı alanlarda sınırlamaolmaksızın kullanılabilir

Detaylı

Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C3 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 4.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Destek 5 Kısaca Nokia C3 5 Temel özellikler 5 Tuşlar ve parçalar 5 Başlarken 7 SIM kartı ve bataryayı takma 7 Açma veya kapatma

Detaylı

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0)

TÜRKÇE ENGLISH. Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR. www.lg.com MFL68587617 (1.0) TÜRKÇE ENGLISH Kullanıcı Kılavuzu User Guide LG-D331TR MFL68587617 (1.0) www.lg.com TR IT GB NL PT ES DE BE FR NOT: Bu cihaz Türkçe karakterlerin tamamını ihtiva eden ETSI TS 123.038 V8.0.0 ve ETSI TS

Detaylı

INTERNET RADIO. Cosmopolit 3F WEB ip

INTERNET RADIO. Cosmopolit 3F WEB ip INTERNET RADIO Cosmopolit 3F WEB ip tr İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4 COSMOPOLIT 3F WEB ip 4

Detaylı

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir.

Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. RWF50.2 ve RWF50.3 Kompakt üniversal kontrol cihazı Modülasyonlu veya çok kademeli brulörler ve iklimlendirme sistemlerinde sıcaklık ve basınç kontrolü için optimize edilmiştir. Kullanıcı kılavuzu RWF50.2/RWF50.3

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu

Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu Hızlı Başlangıç ve Sorun Giderme Kılavuzu i ÇiNDEKiLER Ürün Kaydı 2 Önemli Bilgi 2 Temel Bilgisayar Kavramları 4 Güvenlik ve Kullanım Rahatlığı... 4 Güvenlik Önlemleri... 4 Sağlık Önlemleri... 5 Bilgisayarınızı

Detaylı

IC Recorder. Kullanım Talimatları ICD-PX312/PX312F 4-267-068-51(2) Başlarken. Temel İşlemler. Diğer Kayıt İşlemleri. Diğer Çalma İşlemleri

IC Recorder. Kullanım Talimatları ICD-PX312/PX312F 4-267-068-51(2) Başlarken. Temel İşlemler. Diğer Kayıt İşlemleri. Diğer Çalma İşlemleri 4-267-068-51(2) IC Recorder Kullanım Talimatları Başlarken Temel İşlemler Diğer Kayıt İşlemleri Diğer Çalma İşlemleri Dosyaları Düzenleme FM Radyo Dinleme Menü Fonksiyonu Hakkında Bilgisayarınızı Kullanma

Detaylı

El Kitabı Hakkında Notlar. UMPC nizi Belgeleyiniz. Kullanıcılar. Kalite

El Kitabı Hakkında Notlar. UMPC nizi Belgeleyiniz. Kullanıcılar. Kalite El Kitabı Hakkında Notlar Bu talimatları her zaman bilgisayarınızın yanında tutunuz. Düzgün kurulum, kullanım ve bakım bilgisayarınızın ömrünün uzamasına yardımcı olur. Bu bilgisayarın mülkiyetini başkasına

Detaylı

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Paylaşılan hafıza 6 Erişim kodları 6 Yazılım güncellemeleri 6 Destek

Detaylı

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION

VOLVO. Kullanici el kıtabi S40 WEB EDITION VOLVO Kullanici el kıtabi WEB EDITION S40 2006 Değerli Volvo sahibi Volvo nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Aracınız, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı