Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download ""

Transkript

1

2 ŞİRKETİMİZ,,, Life Plus, en baştan beri insanların yaşamında gerçek bir fark yaratma kararındadır. Şirket,1936 yılından bu yana gıda tamamlayısı üretmekte olup,her ürününü kendi tarlalarında yetiştirip,kendi imalatını yapmaktadır. resmi Olarak ürünlerini tüm dünyaya tanıtma kararını 1992'de almış olup, 16 Yılda 60 tan fazla ülkede memnun müşteri ağı kurmuştur.tavsiye marketing sistemi ile çalışmaktadır. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı arayışında olan ve başkalarına da bunun nasıl yapılabileceğini göstermek isteyen birkaç kişinin çabalarıyla oluşmuştur. Hâlâ gelişmekte ve büyümekte olan bu görüş, Life Plus'ın itici gücüdür.

3

4

5

6

7

8 KALP FORMULA kalp ve dolaşım sistemi için destek sağlayacak eşsiz bitkisel özler, özel vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, peptidler, özel phytonutrients içeren sinerjik besin eşsiz bir kompleks içerir. 31 özel otlar, sinerjik phytonutrient meyve ve sebzeden gelen faktörler,bromelain, Papain, Aloe Vera, Yonca, Maydanoz ve havuç,brokoli, Ispanak, Karnabahar, kuşkonmaz, Kereviz, pancar, Şili Biber, taze fasulye, bezelye, tatlı patates, salatalık, Kabak, Kar bezelye, domates, kabak, Lima Fasulye, Mantar, Muz, kavun, kızılcık, guava, Limon, Mango, Portakal, Papaya, Şeftali Ananas ve Greyfurt, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, peptidler, özel phytonutrients(üzüm çekirdeği ekstrası) dahil olmak üzere 40 farklı besin ve otların sağladığı özel bilimsel bir karışım içermektedir. KALP FORMULA, geniş kapsamlı ve sağlıklı bir kardiyovasküler sistemine olağanüstü destek sağlamak,damarların esnemesi ve kandaki oksijen seviyesinin yükselmesi için olağanüstü bir ürün olarak hazırlanmış özel bir birleşimidir.

9 Proanthenols Fransa nın güneybatı kıyısında yetişen bir çam türünden (Pinus pinaster ssp. atlantica) elde edilen 50 yıllık araştırmalara dayanan bir antioksidan koruması içermektedir. Pycnogenol adlı ticari preparat da OPC içermektedir Özel bir üzüm çekirdeği ve çam ağcının kabuklarından elde edilen yoğunlaştırılmış Real OPC bulunan,e vitamininden 50, C vitamininden ise 20 kat fazla güçlü antioksidan bulunan bu ürünparakende raflarında bulabileceğiniz bir ürün değildir. Güçlü bir Antioksidandır Kalbi korumaya yardımcı (ateroskleroz riskinin azaltılmasına yardımcı) Kanser riskini azaltmaya yardımcı Damarları güçlendirmeye ve genişletmeye yardımcı (daha güçlü kan damarları) Edemayı azaltmaya yardımcı (enflamasyon, yanma hissi/vücutta şişkinlik) Göz sağlığını güçlendirmeye yardımcı (maküler bozulma ve katarakt riskini azaltmaya yardımcı) LDH-kolesterolü ( kötü-kolesterol ) azaltıcı, Kan basıncını düşürür, Damar sertleşmesini önler,iltihap giderir, Pycnogenol ile ilgili monografisinde klinik çalışmalara dayanarak varisler (kronik venöz yetmezlik) ve astım endikasyonuna yer vermiştir Üzüm çekirdeği meme ve prostat kanserlerinden koruyucu etkisi olduğunu araştıran çalışmaları desteklemektedir.

10 BRAIN FORMULA İnsan vücudunun en gizemli, karmaşık ve hassas organı olan beyin foksiyonlarının iyi çalışmasını,korumasını sağlamak için çok güçlü beslenme ve bitkisel destektir. antioksidanlar (tocopherols, K vitamini, B vitaminleri, selenyum, N- acetyl cysteine, alfa lipoic asit, bioflavonoids) belirli beyin destekleyici besinler Ginkgo biloba, Gotu Kola, Huperzia serrata, Sibirya Ginseng ile yoğunlaştırılmıştır. Ayrıca, belirli amino asitler olarak kritik neurotransmitters bu beyin hücreleri arasında mesaj iletimi için yakıt da Brain Formulada bulunan.besinler ile ilişkili olarak, sağlıklı bir ruh hali bellek akıl keskinliği sağlamakta olup, Kafein gibi uyarıcıya gerek kalmadan ve tetiklik kazandırır. Üç tablet, günde iki kez Bu ürün hayvanlar üzerinde test edilmiş değildir. Hayvansal kaynaklardan hiçbir maddeler içermez.

11 Neden Vitamin C Plus? Life Plus ve beslenme takviyeleri 33 yıldır imalatını sadece kendisi yapar, yüksek kaliteli hammadde kullanır. C vitamini önemli bir vitamini olarak kabul edilir. Taze narenciye ve kırmızı biberden çıkarılan ve birlikte etki eden biyoflavonoitleri içerir. Life Plus' Vitamin-C Plus önemli bir antioksidan ve sağlıklı bir kardiyovasküler sistemi destekler. C vitamini,cilt ve dokular için önemli madde olan kolajen üretimi için gereklidir. Bağışıklık sistemine destek sağlar.vücudumuz C vitamini üretemediği için günlük gereksinimimizi sadece beslenme yoluyla alırız. Böbreküstü bezi fonksiyonunu, sağlıklı gözler, karaciğerin sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. C vitamini ayrıca vücudun yeteneğini aşan stres ve hayal kırıklığı ile başa çıkma gücünü arttırır.

12 Real NRG Güvenli,uygun enerji desteği için özel olarak hazırlanmıştır. Sporcular,gece geç saatlere kadar çalışanlar ya da öğlen uyuşukluğunu atlatmak isteyenler için kusursuz bir içecektir. Real NRG, gün içinde ya da gece sağlıklı bir uyarıcıya gerek duyanlar için üretilmiş bir içecektir. Real NRG, kahveye ya da sodaya karşı mükemmel bir lezzettir. Enerji kazanmak,ya da uyanıklık için lezzetli bir içecek hazırlamak istiyorsanız,real NRG yi, suyla ya da sevdiğiniz bir meyve suyu ile karıştırarak içebilirsiniz.yaz günleri en sağlıklı enerji içeceğinizdir.

13 CALMAG PLUS Kemik Oluşturucu CalMag Plus ürünü tamamlayıcıdır Kalsiyum, Magnezyum,mineraller,Bor,Bakır,fosfor ve Vitamin D-3 içerir. Magnezyum, vücudun 300 farklı kemik,diş sağlığı ve ATP üretimi için gerekli olduğu için önemlidir. Diş sağlığı ise,kalp,göz ve sinir sistemi için hayati önem taşımaktadır.. Ayrıca, tüm Life Plus ürünleri gibi, CalMag Plus da PhytoZyme Bankasında üretilmektedir..bitki enzimleri içerir.seçilmiş meyve, sebze ve 30 özel bitkilerle yoğunlaşmaktadır. Benzersiz ürün enzim sistemlerini çalıştırır, artı hücresel enerji sağlar,özel bileşenler vardır. Özellikle çocukların kemik gelişimi için önemlidir.her yaştaki kişilerin kullanması gerektiği gibi,belli bir yaştan sonra kesinlikle kullanılması gereken bir gıda tamamlayıcısıdır. Kalsiyum ve magnezyum iki en önemli besinler arasında yer alıyor.

14 KOLON FORMULA Kolon Formula içerdiği çözünür lif kaynakları,keten tohumu, Psyllium ve tohum kabukları (Plantago Ovata, Plantago Ispaghula) karışımından dolayı dalında birinci seçilmiştir. Klinik çalışmalar kolon formula kullanımı sonucunda kolon için faydalı bakterilerin sayısında artış gösterdiği kanıtlanmıştır.buda yediğimiz besinlerin emilimini artırmakta,bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir. KOLON FORMULANIN FAYDALARI: Sindirim probleminizi çözer, Kolesterol seviyesini düşürür, Kilo kontrolünde etkilidir, Suda çözünülen lif içerdiği için kalp sağlığı için önemlidir, Kandaki şeker ve inüsulin düzeyini dengeler, Diyabet hastalarına önerilir, İçerdiği yüksek düzeydeki Psyllium tohumu sayesinde bağırsak duvarlarını besler,refleksini hızlandırır, Cildin pürüzsüzlüğü için kolon temizliği çok önemlidir. ÖLÜM BAĞIRSAKLARDAN GELİR.(hipograt)

15 EnerXan Krom ve Bitkisel Tabletler Enerji Desteği sağlar. Yeşil çay,paraguay çayı,guarana,damiana,tarçın,kakao ve L-tirosin aminoasitinden elde edilen özütün,metobolizma üzerinde güçlü etkileri vardır, EnerXan,vücuttaki yağların yakılmasını kolaylaştırır.sonuca daha hızlı ulaşmanızı sağlar.

16 Sağlıklı Eklemler için Beslenme Desteği Patentli olan bu lipit özü,yeni Zelanda kıyılarına özgüdür.vücudun sağlıklı eklemler için olağanüstü bir destek sağlamakta olup, kıkırdak desteği için de etkilidir. Günde bir kapsül bir veya iki kez.daha fazla istediğinde alınabilinir. İlk 7-10 gün, günde iki kez iki kapsül. JOİNT FORMULA Kıkırdak ve Eklem sağlığına beslenme desteği Joint formula,bugün piyasada en benzersiz formüle sahip glukosamin ürünüdür. Life Plus Joint formula,piyasadaki en benzersiz ve eksiksiz glukosamin formüllerinden biridir.eklem Sağlığında çok önemli olan sağlıklı bir kıkırdak yapısı için gereken glukosamin,kondroitin sülfat ve mineraller içerir.sağlıklı bir kolajen-kıkırdak bileşimi için beslenme desteği sağlayan aminoasitler içermektedir.

17 OMEGA GOLD Her Kapsül Kaynakları Toplam Omega-3 yağ asitleri (az) Eicosapentaenoic Asit (EPA) Docosahexaenoic Asit (DHA) Vitamin D Karma Tocopherols E-32 Temel Yağ Blend 600 mg mg 430 mg 800 IU 11 mg 32 mg Bitkiler (örneğin, hempseed olarak keten tohumu, kanola yağı, semizotu), Omega-3 yağ alfa olarak bilinen değerde önemlidir. linolenic asit (ALA), EPA ve DHA. Araştırmalar, insan vücudunun,sağlığı ve diyet için gerekliliğini tesbit etmiştir..klinik testler EPA ve DHA ALA haline dönüştürmek için gerekli olduğunu göstermiştir., keklikotu uzun bir geçmişe sahip olan distile, adaçayı, kekik ve tarçın bulunmaktadır. kalp, eklem, gözler, bağışıklık sistemi, cilt ve sinir sistemi, sağlıklı modu desteklemek ve korumak. Beyinin sağlıklı çalışmasını sağlamak,kalp ve damar tıkanıklarında, hatta ömrü artırılmasına yardımcı olur.

18 CO-S-10 PLUS (Coenzyme Q10) Coenzyme S10 doğal olan hücresel enerji üretimi için gerekli antioksidan occuring için önemlidir. Önemli bir antioksidan olmanın yanı sıra, aynı zamanda sağlıklı bir kalp sistemi korumak için, sağlıklı dişeti destekleyen, kritik ve bağışıklık sisteminin bir parçasıdır. Bazı klinik çalışmalar sonucunda kilo kontrolüne yardımcı olduğu bilinmektedir. Coenzyme Q10, yağları hücresel enerji üretimi sayesinde parçalayarak kasa dönüştürmektedir. Vücudumuzdaki en büyük kaslı organı da kalbimiz olduğundan kalp kaslarını güçlendimekte olup,kalbimizin sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır.dişeti kanamalarının yaşanmaması için gereklidir. Yağları parçalayarak kasa dönüştürdüğü için de,kilo kontrolünde etkilidir.

19 BİO BASICS Vücudunuzun, Günlük Bio-Temellerini beslemek için gereklidir. Daily BioBasics 35 meyve ve sebze çeşidinden, 17 baharattan,yosun,deniz sebzeleri, minerallerden, pire otu tohumundan, ikincil bitkisel etken maddelerden, enzimlerden ve probiyotik kültürlerden oluşmaktadır. Daily BioBasics'ın bir günlük dozu: - 5 orta boy portakaldaki kadar C vitamini g havuç ya da 1800 g brokolideki kadar A vitamini g bademdeki kadar E vitamini -8 mango ya da 1800 g nohuttaki kadar niasin g kabak çekirdeği kadar çinko g çilekteki kadar folik asit içermektedir.. Daily BioBasics'ın içeriğindeki pire otu tohumları, probiyotik kültürler ve baharatlar ile birlikte sağlıklı bir bağırsağın temelini oluştururlar. Hem vücudun ihtiyacı olan önemli tüm vital maddeleri (mineralleri)en iyi faydalanılabilir biçimde sunan, hem de elektriksel yaşam gücünü artıran ve esaslı bir bağırsak temizliğini mümkün kılan bir ürünle bu güne kadar karşılaşmadım. Beden sağlığı için gerekli tüm vitaminleri, enzimleri,mineralleri, oligoelementleri, bitkisel maddeleri, temel yağ asitlerini ve lifleri sağlar ve vücudun kendi detoksikasyonuna yardımcı olur. Daily BioBasics'ın içindeki mineraller ve ikincil bitkisel etken maddeler, vücudun kemiklerdeki ve bağ dokularındaki mineral rezervlerine başvurmasına gerek kalmadan vücudu yüksek asiditeden kurtarır.

20 Prostat Formüla,/ 3,7/,rahim -4 :38, ; :2 : 3/0artırmada 1, /, -:, :,/,7039,2;0,58,2 80, ,9;0,y,2-4 :/0890 3,/ 3,7/,7, 2-4 3:; /0,/ 3, , için çok etkili özel bir bileşenlerden oluşan üründür.!7489,9 #& 0 49,7 20 ;0;080-0den : ,.9478/,,49: /4, 2, ,7 y zel Life! :8! ,-,3 ; / 2 y9 7 $90, , $4/ :2 $., 47 0,90 0,72, , ,9; ,90, / , 30 :2$90,7,9;0! ,72,3 7420, 3!,5, 3 40'07, 43.,, /,34 ;080-0;020 ;0,;: ,3,,73,-,,7 :y 432, 070; 5,3.,7 x -07 9, 01,8: ,9 5,9,908 8,,9,,-,, /42,908,-, 2,,8: 0,39,7 :,;: :3,y2, 9,/ 7. :,;, 243,3 4!479,,!,5,, x019, 3,3,8;0 70 1:79 Prostat problemi 0 20me 3 3/0 0 9,- 09, 3

21 TVM PLUS %'! : ;.:92: 9 ; 9,2 3 07i /07 Lif içermeyen uygun tabletlerde Daily Bio Basics ile güçlü bir beslenmedir. TVM Plus,sodyum,potasyum ve demir dışında tüm temel vitaminleri ve mineralleri içerir.sodyum ve potasyum,zayıf bir beslenmede bile bolca bulunan minerallerdir.sağlıklı bir beslenmenin sağlayacağından daha fazla demire gereksinim yoktur.serbest radikalleri uyarabile ceğinden TVM plusa demir eklenmemiştir.tvm plus,bitki enzimleri ile meyve,sebze ve bitkisel özütlerle oluşan özel Life Plus Phytozyme ürününde de bulunmaktadır. 0 07, /,3,7 ;0 032: 9 ; 9,2 3 07; 9, ,;434 /8 /4,, , 1, 54.,8 9 : / 3 7:9 3,-, ; ; ,7 43., 2, /,34 /, $ - 7, 3803 ;08:90708,57, ) bulunmaktadır.

22 Kolloidal Gümüş Kolloidal gümüş kuvvetli ve doğal bir antibiyotik ve enfeksiyonlara karşı etkili bir koruyucudur. Kolloidal gümüş 1940 lara kadar dünyada oldukça yaygın bir şekilde antibiyotik olarak kullanılıyordu. Fakat sentetik antibiyotkilerin daha ucuza üretilebilmesi ve kâr marjının daha yüksek olması nedeniyle,gümüş unutulmaya ve unutturulmaya başlandı.günümüze gelene kadar pek çok insan gümüşün bu özelliklerinden haberdar bile değildi. Kolloidal gümüş insanlar,bitkiler ve bütün çok hücreli canlılar için güvenlidir. Faydalı enzimleri de öldüren kimyasal antibiyotiklerin aksine, kolloidal gümüş insan vücudundaki faydalı enzimlere bir zarar vermeden sadece tek hücreli mikro organizmaların enzimlerini yok eder. Bir kaç dakika içinde hastalığa neden olan mikro organizma, boğuluyor ve ölüyor. Vücuttan bağışıklık sistemi vasıtasıyla atılıyor. Kolloidal gümüşün 650 mikro organizmayı öldürebildiği rapor ediliyor. Sivilceler, AİDS, alerjiler, apandist, eklem iltihabı, ayak mantarı, mesane iltihabı, kan parazitleri, kan zehirlenmesi, haşlanmalar, yanıklar, kanser, kandida, kolera, kolit, konjonktiv sistit, deri iltihabı, diyabet, dizanteri, egzema, lif dokusu iltihabı, gastrit, bel soğukluğu, saman nezlesi, uçuk, iltihaplı isilik, hazımsızlık, kornea iltihabı, cüzzam, lösemi, deri veremi, lenf damarı iltihabı, sıtma, menenjit, nevrasteni, parazitler, zatürre, akciğer zarı iltihabı, prostat, kaşıntı, sedef hastalığı, göz iltihabı, burun iltihabı,sünizit, romatizma, saçkıran, kızıl hastalığı, mikrobiyal kulak, burun, bogaz, göz hastalıkları, sebore, zona, cilt kanseri, staphylococcus ve streptococcus enfeksiyonları, tüberkiloz, bademcik iltihabı,trahoma, mide ülseri.

23

24 MENS FORMULA Erkekler için özel bir üründür. Kan dolaşımını sağlar, Cinsel gücü artırır, Düzensizliği ve iktidarsızlığı ortadan kaldırır. Surkilasyon formüla ile uyum sağlar.

25 SURKİLASYON FORMULA Kan dolaşımını artırmak için mens formula ile birlikte kullanımında erkekler için çok özel sonuçlar ortaya çıkar. Sporcular için idealdir.ideal kalp atışları sağlar. Tansiyonu dengeler.

26 EYE FORMULA Özel B vitaminleri vardır, Göz tansiyonunu düşürür, Gözün içindeki kan damarlarını güçlendirir, Katarak oluşumunu engeller. Günde iki tane,onarıcı özelliği olduğundan akşamları alınır.

27 DİŞ MACUNU Çay ağacı yağından dolayı diş iltihaplanması ve dişeti kanaması yaptırmaz.nane tadı ile de ağzı ferahlatır,ağız kokusunu önler. Florlu olan macunumuzda ise dişlerimizin parlak olması ve dişlerdeki lekeleri gidermek için diğer diş macunlarında olduğu gibi dişlere zarar veren kristaller yoktur.

bulunan aktan ciddi fayda tebilirsiniz. ANCAK BU amak size ba

bulunan aktan ciddi fayda tebilirsiniz. ANCAK BU amak size ba IgG - IgG antikor bulunan aktan ciddi fayda (SINIRDA) - i - tebilirsiniz ANCAK BU! e doktorunuza Bir doktora veya diyetisyene amak size ba York Testi Gida Intolerans Testi Hasta Adi: Test Tarihi : SAKININ

Detaylı

VEJETARYEN BESLENMESİ

VEJETARYEN BESLENMESİ Hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Efsun Karabudak Başkent Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008 / 3000 Adet Sağlık Bakanlığı Yayın No:

Detaylı

Kanser Nedir? Kanserin Nedenleri. Kanser ve Beslenme

Kanser Nedir? Kanserin Nedenleri. Kanser ve Beslenme Kanser Nedir? Vücudumuzda tüm organlar hücrelerden oluşur. Hücreler vücudumuzun en küçük yapıtaşlarıdır ve ancak mikroskopla görülebilirler. Sağlıklı vücut hücreleri (kas ve sinir hücreleri hariç) bölünebilme

Detaylı

Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet

Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet Bu yayın T. C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Projesi

Detaylı

Prof.Dr. Ahmet BELCE Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Prof.Dr. Ahmet BELCE Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Prof.Dr. Ahmet BELCE Bezmialem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Kapak: Doç. Dr. Vehbi ALTUNÇUL Dizayn: Ahmet SÜREK N ot: Bu kitap yazarın Tercüman Gazetesindeki Hayatın Kimyası adlı köşe yazılarından

Detaylı

Flavonmax Tüketici Kulübüne Hoş geldiniz! 3

Flavonmax Tüketici Kulübüne Hoş geldiniz! 3 Sponsorunuz: Önsöz Flavon max Tüketici Kulübü ne Hoş geldiniz! Öncelikle bize katıldığınız ve kıymetli vaktinizi ürünlerimizi, şirketimizi ve Flavon max Tüketici Kulübümüzü tanımaya ayırdığınız için çok

Detaylı

İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME

İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME Hazırlayan Prof. Dr. Yasemin Beyhan Haliç Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat 2012-2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008

Detaylı

Başkent. Sağlıkta Adres. Sayı 1 / İlkbahar 2011

Başkent. Sağlıkta Adres. Sayı 1 / İlkbahar 2011 Sağlıkta Adres Başkent Sayı 1 / İlkbahar 2011 BAHAR YORGUNLUĞU Uzm. Diyetisyen Yeter ÇELİK ÇOCUKLARDA BAHAR HASTALIKLARI Doç. Dr. Özlem YILMAZ ÖZBEK SAĞLIKLI BESLENMENİN TEMEL KURALLARI Diyetisyen Neşe

Detaylı

Prof.Dr. Dilek Boyacıoğlu İ.T.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümü. Fonksiyonel Gıda Tanımı

Prof.Dr. Dilek Boyacıoğlu İ.T.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümü. Fonksiyonel Gıda Tanımı Prof.Dr. Dilek Boyacıoğlu İ.T.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümü Fonksiyonel Gıda Tanımı Beslenme bilimi, insan sağlığını iyileştirme ve iyi durumda (sağlıklı) olmasını sağlamak amacıyla gıdalar veya besleyici

Detaylı

Actimo nun Çalışma İlkeleri... 29 Actimo nun Etkileri... 30 Actimo Altıgen Suyu nedir ve Faydaları nelerdir?... 31 Mine-Q ve Super Cube karşılaştırma

Actimo nun Çalışma İlkeleri... 29 Actimo nun Etkileri... 30 Actimo Altıgen Suyu nedir ve Faydaları nelerdir?... 31 Mine-Q ve Super Cube karşılaştırma İçindekiler Doğa Bize Ne Anlatıyor?... 1 Suyun Kerameti... 2 Su Sağlık Ve Yaşamda Ne Gibi Önemli Bir Rol Oynar?... 3 Suyun insan vücudundaki rolü... 4 İyi su olmadan sağlıklı kalamazsınız... 5 Yeniden

Detaylı

ÖRNEKTİR DANIŞANIN: Adı Soyadı : Örnek Rapor Cinsiyeti : Doğum Tarihi, Yaşı : Rapor No : Barkod No : Yetkili Uygulayıcısı : Örnek Alım Tarihi :

ÖRNEKTİR DANIŞANIN: Adı Soyadı : Örnek Rapor Cinsiyeti : Doğum Tarihi, Yaşı : Rapor No : Barkod No : Yetkili Uygulayıcısı : Örnek Alım Tarihi : KİŞİYE ÖZEL BİYOENFORMATİK DEĞERLENDİRME RAPORU DANIŞANIN: Adı Soyadı : Örnek Rapor Cinsiyeti : Doğum Tarihi, Yaşı : Rapor No : Barkod No : Yetkili Uygulayıcısı : Örnek Alım Tarihi : Gentest BioAging Sayın

Detaylı

Yaz Bakımları İYİ YAŞAMANIN 8 YOLU. Forma girmenin 14 kısa yolu. ayşe arman ÜRÜN ÖNERİSİ

Yaz Bakımları İYİ YAŞAMANIN 8 YOLU. Forma girmenin 14 kısa yolu. ayşe arman ÜRÜN ÖNERİSİ www.pharmetic.org YIL 4 / SAYI 17 / YAZ 2013 RÖPORTAJ: ayşe arman 110 UZMAN ÜRÜN ÖNERİSİ İYİ YAŞAMANIN 8 YOLU Forma girmenin 14 kısa yolu GÖRÜŞÜ Ecz. Canan Eriş Ecz. Meltem Akbay Ecz. Nilüfer Kurt Tepe

Detaylı

Tamamlayıcı Beslenme Sağlık Çalışanları Đçin Rehber Kitap

Tamamlayıcı Beslenme Sağlık Çalışanları Đçin Rehber Kitap Tamamlayıcı Beslenme Sağlık Çalışanları Đçin Rehber Kitap Ekim 2009 Hazırlayan Uzm. Dyt. Şeniz ILGAZ Danışma Kurulu Dr.Sema ATĐLLA Dr.Tülay BOSĐ Prof.Dr.Selda HIZEL BÜLBÜL Prof.Dr.Mübeccel DEMĐRKOL Prof.Dr.Gülbin

Detaylı

DANIŞMAN ÖĞRETMEN:VASFİYE ANADOLLU

DANIŞMAN ÖĞRETMEN:VASFİYE ANADOLLU HORMONLAR DANIŞMAN ÖĞRETMEN:VASFİYE ANADOLLU AYŞE OKÇU YAĞMUR COŞARDEMİR SİMAY TEMİZ SILA KUMRAL MELİSA GÖÇMEN ÖYKÜ SEZER KOÇAN 2005-2006 İZMİR 1 İÇİNDEKİLER Hormon nedir?...3 a)hormao b)hormon hastalıkları

Detaylı

Bir damla su. Bu kitap Hazar Arıtım ın emek ve katkılarıyla hazırlanmıştır. Ali Polat

Bir damla su. Bu kitap Hazar Arıtım ın emek ve katkılarıyla hazırlanmıştır. Ali Polat Bir damla su I Bu kitap Hazar Arıtım ın emek ve katkılarıyla hazırlanmıştır. Ali Polat Bir Damla Su ALİ POLAT Bu yapıtın tüm hakları saklıdır. Yazarın izni olmadan yapıt yeniden basılamayacağı gibi kayıt,

Detaylı

Romatizma belinizi bükmesin! Egzersiz ile yaşam kalitenizi yükseltin. Sanatçı Kutsi: Sofralarda karbonhidratı azaltmak gerek

Romatizma belinizi bükmesin! Egzersiz ile yaşam kalitenizi yükseltin. Sanatçı Kutsi: Sofralarda karbonhidratı azaltmak gerek TEMMUZAĞUSTOSEYLÜL2013 8 12 16 54 60 Sanatçı Kutsi: Sofralarda karbonhidratı azaltmak gerek Hatalı beslenme yaşlanmayı hızlandırıyor Dikkat! Az iyot çok hastalık demek Sık idrar yolu enfeksiyonu, ciddi

Detaylı

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32

Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 Yaşar Holding Gıda ve İçecek Grubu yayınıdır. Para ile satılamaz. Ocak 2013 Sayı 32 SÖYLEŞİ Sibel Arna ile oğlu Rüzgar üzerine sohbet SAĞLIKLI BESLENME Vitamin deposu kış meyveleri LEZZETLİ TARİFLER Kışa

Detaylı

Sağlık Olsun. Beslenmesi. Kalp Sağlığı ve Spor. Anestezi İle Diş Tedavisi. Göğüs Büyütme Estetiği. Bebeğinizin. Kış Aylarında Ne İçsek?

Sağlık Olsun. Beslenmesi. Kalp Sağlığı ve Spor. Anestezi İle Diş Tedavisi. Göğüs Büyütme Estetiği. Bebeğinizin. Kış Aylarında Ne İçsek? Bebeğinizin Beslenmesi Kış Aylarında Ne İçsek? Sağlık Olsun ÜCRETSİZDİR SAYI 17 / 2014 Kalp Sağlığı ve Spor Çocuğunuzda Büyüme Geriliği mi Var? Huzursuz Bacak Sendromu AFT lardan Siz de Sıkıldınız mı?

Detaylı

QUICKSTARTER SİZİN BAŞARIYA GİDEN ÖZEL YOLUNUZ TANITIM YAPAN: ALEXANDER HERR VE EKİBİ BAĞIMSIZ DİSTRİBÜTÖR TÜRKÇE

QUICKSTARTER SİZİN BAŞARIYA GİDEN ÖZEL YOLUNUZ TANITIM YAPAN: ALEXANDER HERR VE EKİBİ BAĞIMSIZ DİSTRİBÜTÖR TÜRKÇE QUICKSTARTER SİZİN BAŞARIYA GİDEN ÖZEL YOLUNUZ TANITIM YAPAN: ALEXANDER HERR VE EKİBİ BAĞIMSIZ DİSTRİBÜTÖR TÜRKÇE REHBER Jeunesse HAKKINDA 2 BİZİM HAKKIMIZDA 3 İlk ADIMLAR 4 Doğrudan SATIŞ 5 ÜRÜNLER 10

Detaylı

YAŞAM DİYABETLE. Gebelik Şekeri, Bebeğinizi Tehdit Ediyor! Londra ya Gidiyoruz! YAZDAN SONBAHARA GEÇERKEN

YAŞAM DİYABETLE. Gebelik Şekeri, Bebeğinizi Tehdit Ediyor! Londra ya Gidiyoruz! YAZDAN SONBAHARA GEÇERKEN MEDLINE SAĞLIK GRUBU ÜCRETSİZ SÜRELİ YAYINIDIR. SAYI: 4 YAZDAN SONBAHARA GEÇERKEN Londra ya Gidiyoruz! DİYABETLE YAŞAM Gebelik Şekeri, Bebeğinizi Tehdit Ediyor! Editör den Gürkan Ergenekon Medline Sa

Detaylı

İNSAN EKMEK ve. Dr.Murat Kuter

İNSAN EKMEK ve. Dr.Murat Kuter İnsan ve Ekmek İNSAN EKMEK ve Dr.Murat Kuter İnsan ve Ekmek İnsan ve Ekmek İNSAN VE EKMEK Yazan: Dr.Murat Kuter 2011 Bursa I.Baskı Yayına Hazırlayan: KUTER Yayıncılık ve Tanıtım Hizmetleri Ltd. Şti. BUTTİM

Detaylı

Yıl : 5 Sayı : 25 Eylül - Ekim 2014

Yıl : 5 Sayı : 25 Eylül - Ekim 2014 Laboratuvar ve Sağlık Gazetesidir Yıl : 5 Sayı : 25 Eylül - Ekim 2014 Istanbul Fuar Merkezi www.chemshoweurasia.com Fuar Ana Sponsoru Organizatör +90 212 324 00 00 sales@artkim.com.tr Neler oluyor hayatta?

Detaylı

İRENBE DERGİ SAYI 19 KIŞ 2008

İRENBE DERGİ SAYI 19 KIŞ 2008 1 İRENBE DERGİ SAYI 19 KIŞ 2008 ÖZEL İrenbe KadIn HastalIklarI ve Doğum Dal Merkezİ - TÜp Bebek Merkezİ NİN HAZIRLADIĞI BİR DERGİDİR. www.irenbe.com www.kadinvegebelik.org www.irenbedergi.com İMTİYAZ SAHİBİ

Detaylı

Beslenme yanlışlarını çözün! Çağımızın hastalığı şişmanlık ve obezite, sağlığımızı olumsuz etkiliyor.

Beslenme yanlışlarını çözün! Çağımızın hastalığı şişmanlık ve obezite, sağlığımızı olumsuz etkiliyor. 2014 / 1. SAYI Soğuk algınlığı sandığınız şey menenjit olabilir! Diyet ürün kilo aldırmaz fikri, kilo aldiriyor 8 12 20 22 48 İstanbul Sağlık Müdürlüğü Tıp Bayram ını kutladı Dikkat! Bu belirtiler kansere

Detaylı

Tıpkı Gladyatör gibi! s.4. Güç ve dayanıklılık yarışması MyClub Challenge S.8. MyClub s Fitness Magazine

Tıpkı Gladyatör gibi! s.4. Güç ve dayanıklılık yarışması MyClub Challenge S.8. MyClub s Fitness Magazine MyClub Road Runners ile doğa koşucuları olun MyClub ın oluşturduğu Road Runners koşu takımına katılın, doğada içsel bir huzur ve genç bir bedene sahip olun. s.12 5 adımda bikini vücudu Bikini giymek cesaret

Detaylı

Ortaöğretim BİYOLOJİ 9. Sınıf YAZARLAR

Ortaöğretim BİYOLOJİ 9. Sınıf YAZARLAR Ortaöğretim BİYOLOJİ 9. Sınıf YAZARLAR Dr. Seda ERCAN AKKAYA Osman ALBAYRAK Emine ÖZTÜRK Şermin CAVAK DEVLET KİTAPLARI BEŞİNCİ BASKI...2012 MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YAYINLARI...: 4560 DERS KİTAPLARI DİZİSİ...:

Detaylı

SU İYONİZERİ. koruyucusudur.

SU İYONİZERİ. koruyucusudur. SU İYONİZERİ Su iyonizeri NEDİR? Su iyonizeri sizin için; kaliteli sağlıklı ve yaşayan su üretir. İleri teknoloji ürünü olan su iyonizeri musluk suyunu önce arındırır daha sonra ayrı yapıya sahip, değişik

Detaylı

ÜRÜN$GELİŞTİRMEDE$OPTİMUM$ BESLENME$YAKLAŞIMI$$ $

ÜRÜN$GELİŞTİRMEDE$OPTİMUM$ BESLENME$YAKLAŞIMI$$ $ ÜRÜN$GELİŞTİRMEDE$OPTİMUM$ BESLENME$YAKLAŞIMI$$ $ Prof.&Dr.&Sedef&Nehir&El& & Ege&Üniversitesi,&Mühendislik&Fakültesi&& Gıda&Mühendisliği&Bölümü,& Beslenme&Bilim&Dalı& 2014& $ & &Gün geçtikçe tüketicilerin

Detaylı

içindekiler Sizden Gelenler sayi4:bizimşifa DERGİSİ 24.01.2013 11:17 Page 1

içindekiler Sizden Gelenler sayi4:bizimşifa DERGİSİ 24.01.2013 11:17 Page 1 sayi4:bizimşifa DERGİSİ 24.01.2013 11:17 Page 1 içindekiler 03 BASINDA KADIKÖYŞİFA 06 ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ Doğuştan çarpık ayak ameliyatsız tedavi edilebiliyor. 08 ÜROLOJİ Cinsel hayat kalitesinde

Detaylı